YaST2 (bootloader) - en to gl translation catalogue (3308 entries)

note: Radio button for LILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Write LILO to the boot disk ('&MBR')
gl: Escribir o LILO no disco de arrinque ('&MBR')

note: Radio button for LILO installation on floppy only
en: Create a boot &floppy
gl: Crear un &disquete de arrinque

note: Radio button for LILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Write LILO to the /boot &partition  (if you have another boot manager)
gl: Escribir o LILO na partición /&boot (se xa ten outro xestor de arrinque)

note: Radio button for LILO installation: Other partition (enter name in text input field)
en: Write LILO to an&other partition:
gl: Escribir o LILO &noutra partición:

note: Text input field to enter additional boot parameters
en: &Kernel boot parameters:
gl: Parámetros de arrinque para o &núcleo:

note: check box: use the 'linear' option?
en: Use the '&linear' option
gl: Usar a opción '&linear'

note: help text for the custom LILO installation, 1 of 10
en: <p>
    LILO (the LInux LOader) can be installed in numerous ways:
    </p>
gl: <p>
    O LILO (o LInux LOader) pódese instalar de distintas maneiras:
    </p>

note: custom LILO help text, 2 of 10
en: <p>
    - In the <b>MBR</b> (the Master Boot Record).  This is recommended whenever SuSE Linux
    is the only operating system on the hard drive, or if you <em>definitely</em>
    know that you can boot all the other operating systems with LILO. The old MBR
    should be saved to disk, as a precaution.
    </p>
gl: <p>
    - No <b>MBR</b> (o Master Boot Record).  Isto é o recomendado se SuSE Linux
    é o único sistema operativo no disco duro, ou se sabe <em>con certeza</em>
    que pode arrincar tódolos outros sistemas operativos co LILO. O MBR antigo
    vai ser gardado no disco, como precaución.
    </p>

note: custom LILO help text, 3 of 10
en: <p>
    - On a <b>floppy</b> disk (if your system has a floppy disk drive),
    if you want to avoid the risk of interfering with an already existing
    boot mechanism. You may need to enable booting from floppy disk in
    your system's BIOS when you select this option.
    </p>
gl: <p>
    - Nun <b>disquete</b> (se o sistema ten unha unidade de disquete),
    se quere evitar o risco de interferir con algún mecanismo de arrinque xa
    existente. Se selecciona esta opción, pode que teña que habilitar o arrinque
    de disquete na BIOS do sistema.
    </p>

note: custom LILO help text, 4 of 10
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  You can always choose this option if you
    have installed several operating systems on your hard drive and if you wish to
    continue using your old boot manager, or <tt>loadlin</tt>, for instance. This
    method has the advantage of not making any changes to the MBR that is already
    available. The LILO machinery is already processed in the <b>/boot</b>
    partition; configure your <b>other boot manager</b> so that LILO can be started
    from there.
    </p>
gl: <p>
    - Na partición <b>/boot</b>. Pode escoller esta opción se ten instalados
    varios sistemas operativos no seu disco duro e desexa seguir usando o seu
    xestor de arrinque, ou por exemplo o <tt>loadlin</tt>. Este método ten a
    avantaxe de non facer ningunha modificación no MBR actual; o LILO xa se
    procesa na partición <b>/boot</b>. Configure o <b>outro xestor de
    arrinque</b>, de xeito que o LILO poida ser arrincado dende el.
    </p>

note: custom LILO help text, 5 of 10
en: <p>
    Notice: If you use this method, you will also need to configure your other boot manager
    (e.g. <tt>loadlin</tt>) accordingly.
    </p>
gl: <p>
    Nota: Se usa este método, terá tamén que configurar apropiadamente
    o outro xestor de arrinque (p.ex. <tt>loadlin</tt>).
    </p>

note: custom LILO help text, 6 of 10
en: <p>
    - In some <b>other</b> partition. You need to know your system's restrictions
    when you select this option. Most PCs for example have a BIOS limit that
    restricts booting to hard disk cylinders below 1024. Depending on what boot
    manager you use, you may or you may not be able to boot with LILO in a logical
    partition.
    </p>
gl: <p>
    - Nalgunha <b>outra</b> partición. Se selecciona esta opción, necesitará
    coñecer as restriccións do seu sistema. A maioría dos PCs, por exemplo,
    teñen un límite na BIOS que restrinxe o arrinque ós cilindros do disco
    inferiores a 1024. Dependendo do xestor de arrinque que utilice, pode que
    non sexa posible arrincar dunha partición lóxica co LILO.
    </p>

note: custom LILO help text, 7 of 10
en: <p>
    Enter the partition's device name (e.g. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in the input field.
    </p>
gl: <p>
    Introduza o nome do dispositivo da partición (p.ex. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) no campo correspondente.
    </p>

note: custom LILO help text, 8 of 10
en: <p>
    If your system requires additional <b>kernel parameters</b>,
    enter them in the corresponding input field. Most users will not need this.
    </p>
gl: <p>
    Se o seu sistema necesita <b>parámetros para o núcleo</b> adicionais,
    indíqueos no campo correspondente. A maioría dos usuarios non necesitará
    isto.
    </p>

note: custom LILO help text, 9 of 10
en: <p>
    The <b>linear option</b> is for backwards compatibility. Use this to make LILO
    cooperate with older hardware when the default doesn't work.
    Most users will not need this.
    </p>
gl: <p>
    A <b>opción linear</b> é para compatibilidade cara atrás. Úsea para facer
    que o LILO funcione en hardware antigo onde a configuración predeterminada
    non sirva.
    A maioría dos usuarios non necesitarán isto.
    </p>

en: Custom LILO installation
gl: Instalación personalizada do LILO

note: User MUST choose one of the options
en: You have to choose one of the
    options in order to continue.
gl: Ten que escoller unha das
    opcións para poder continuar.

en: You did not enter a partition
gl: Non introduciu ningunha partición

note: Information about suggested LILO installation: Some other system present (MS Windows etc.) - LILO will be installed on floppy just to play safe
en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on a floppy disk in order to make sure
    this operating system can be booted.
gl: Detectouse outro sistema operativo no seu ordenador.
    
    O LILO vai ser instalado nun disquete para garantir que ese
    sistema vai poder ser arrincado.

note: Information about suggested LILO installation: The /boot partition is not accessible (e.g. above cylinder 1024). LILO and the kernel files need to be installed on a floppy. Caution: This message will not automatically be line-wrapped if too long!
en: With the current hard disk partitioning, Linux cannot be started
    directly from hard disk.
    
    LILO and all necessary start files need to be installed
    on a floppy disk. Another configuration is not recommended.
gl: Co particionamento actual, Linux non se pode iniciar directamente do
    disco duro.
    
    O LILO e tódolos ficheiros de arrinque terán que ser instalados
    nun disquete. Non se aconsella usar outra opción.

note: Information about suggested LILO installation: We have a mixed IDE / SCSI system and made an educated guess (but just a guess! We are not sure!) about the most likely boot disk. The name of that disk is shown along with the message. LILO will be installed in the MBR of this disk.
en: There are several hard disks installed in your computer.
    Most likely the following disk is being used for system booting:
    
    %1
    
    LILO will be installed on the boot sector of this disk.
gl: Hai varios discos duros instalados no seu ordenador.
    Con probabilidade, o disco usado para arrincar o sistema é o seguinte:
    
    %1
    
    O LILO vaise instalar no primeiro sector deste disco.

note: Information about suggested LILO installation: The best case: No other OS on the machine, /boot can be reached, no doubts about the boot device. Everything perfect. LILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on the boot sector of the first hard disk.
gl: Non se detectou ningún outro sistema operativo no seu ordenador.
    
    O LILO vaise instalar no sector de arrinque do primeiro disco duro.

note: Button to branch into LILO expert configuration dialog
en: &Custom LILO installation...
gl: Instalación &personalizada do LILO...

note: help text system start configuration, boot manager, lilo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>LILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems.
    </p>
gl: <p>
    SuSE Linux leva un xestor de arrinque, o <b><i>LILO</i></b>, que é capaz de
    iniciar Linux e outros sistemas operativos.
    </p>

note: help part 2 of 6
en: <p>
    A reasonable LILO configuration that works for most systems is
    suggested here. If you don't like this suggested LILO installation,
    select <b>custom LILO installation</b>.
    </p>
gl: <p>
    Suxírese aquí unha configuración razoable do LILO que funciona na maioría
    dos sistemas. Se non lle gusta esta suxestión de configuración,
    seleccione <b>instalación personalizada do LILO</b>.
    </p>

note: help part 3 of 6
en: <p>
    SuSE Linux may be installed on just about any hard disk on your system.
    </p>
    <p>
    LILO itself needs to be installed in a location that is accessible as
    a boot device from your system's BIOS (Basic Input Output System).
    </p>
gl: <p>
    SuSE Linux pódese instalar en calquera disco duro do sistema.
    </p>
    <p>
    Pola contra, o LILO necesita estar instalado nun lugar que sexa accesible
    como dispositivo de arrinque dende a BIOS (Sistema Básico de Entrada e
    Saída) do sistema.
    </p>

note: help part 4 of 6
en: For most PC BIOSes, this means LILO has to be installed on the first
    hard disk below cylinder 1024, either in the MBR (the Master Boot Record),
    in a bootable primary partition - or on a boot floppy
    (if you have a floppy disk drive).
    </p>
gl: <p>
    Para a maioría das BIOS de PCs, isto significa que o LILO ten que estar
    instalado no primeiro disco duro por debaixo do cilindro 1024, sexa no
    MBR (o Master Boot Record), nunha partición primaria arrincable -
    ou nun disquete de arrinque (se ten unha unidade de disquete).
    </p>

note: help part 5 of 6
en: <p>
    When other operating systems are installed, YaST2 will always suggest
    the safest possible option: Install LILO on a boot floppy.
    This ensures there will be no conflict with the other operating system(s)
    on your computer.
    </p>
gl: <p>
    Cando hai outros sistemas operativos instalados, o YaST2 suxire sempre a
    opción máis segura: Instalar o LILO nun disquete de arrinque. Isto asegura
    que non existirán conflictos cos outros sistemas operativos do ordenador.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please note that LILO is capable of booting other operating systems.
    But the use of this feature requires an in depth knowledge of your system.
    Please read the manual for details.
    </p>
gl: <p>
    Teña en conta que o LILO é capaz de arrincar outros sistemas operativos.
    Mais para usar esa opción, é necesario un coñecemento máis profundo do seu
    sistema. Lea o manual para máis detalles.
    </p>

note: Suggested LILO installation - can be overridden with expert mode.
en: System Boot Configuration
gl: Configuración do Arrinque do Sistema

note: Radio button for SILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Install SILO into the Master Boot Record ('&MBR')
gl: Instalar o SILO no Master Boot Record ('&MBR')

note: Radio button for SILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Install SILO on partition /&boot
gl: Instalar o SILO na partición /&boot

note: helptext for the customized SILO installation part 1 of 3
en: <p>
    SILO (the SPARC Improved boot LOader) can be installed in different locations:
    </p>
gl: <p>
    O SILO (o SPARC Improved boot LOader) pódese instalar en diferentes sitios:
    </p>

note: part 2 of 3
en: <p>
    - In the <b>MBR</b> (the Master Boot Record).  This is recommended whenever SuSE Linux
    is the only operating system on the hard drive, or if you <em>definitely</em>
    know that you can boot all the other operating systems with SILO.
    </p>
gl: <p>
    - No <b>MBR</b> (o Master Boot Record).  Isto é o recomendado se SuSE Linux
    é o único sistema operativo no disco duro, ou se sabe <em>con certeza</em>
    que pode arrincar tódolos outros sistemas operativos co SILO.
    </p>

note: part 3 of 3
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  This option can always be used
    if you
    have a number of operating systems on the hard drive. The
    advantage of this
    method is that the MBR is left intact.
    You should use this method, if you have
    SunOS or Solaris installed
    on the same hard drive.
    
    </p>
gl: <p>
    - Na partición <b>/boot</b>.  Esta opción pódese usar se ten varios
    sistemas operativos no disco duro. A avantaxe deste método é que
    o MBR fica sen modificacións.
    Debería usar esta opción se ten instalado
    SunOS ou Solaris no mesmo disco duro.
    
    </p>

en: Custom SILO installation
gl: Instalación personalizada do SILO

note: Information about suggested SILO installation: The best case: No other OS on the machine. SILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    SILO will be installed in the start sector of %1.
gl: Non se detectou ningún outro sistema operativo no seu ordenador.
    
    O SILO vaise instalar no sector de arrinque de %1.

en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    SILO will be installed in %1.
gl: Detectouse outro sistema operativo no seu ordenador.
    
    O SILO vaise instalar en %1.

note: Button to branch into SILO expert configuration dialog
en: &Custom SILO installation...
gl: Instalación &personalizada do SILO...

note: help text system start configuration, boot manager, silo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>SILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems, such as SunOS and Solaris.
    </p>
gl: <p>
    SuSE Linux ven cun xestor de arrinque, o <b><i>SILO</i></b>, que é capaz de
    arrincar Linux e outros sistemas operativos, como SunOS e Solaris.
    </p>

note: help part 2 of 6
en: <p>
    A reasonable SILO configuration that works for most systems is
    suggested here. If you don't like this suggested SILO installation,
    select <b>custom SILO installation</b>.
    </p>
gl: <p>
    Suxírese aquí unha configuración razoable do SILO que funciona na maioría
    dos sistemas. Se non lle gusta esta suxestión de configuración,
    seleccione <b>instalación personalizada do SILO</b>.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please notice that SILO is capable of booting other operating
    systems, too. But to make use of that feature requires additional
    skills and knowledge. Please read the manual for details.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Teña en conta que o SILO é capaz de arrincar tamén outros sistemas
    operativos. Mais para usar esa opción, requírense coñecementos adicionais.
    Lea o manual para máis detalles.
    </p>
    <br>

note: Just for safety
en: The LILO boot sector will be written on a floppy disk.
    Please insert a formatted floppy and confirm with 'OK'.
gl: O sector de arrinque do LILO vai ser escrito nun disquete.
    Insira un disquete formatado e confirme premendo 'Aceptar'.

note: data saved to floppy disk
en: The LILO boot sector has been written to floppy disk.
gl: O sector de arrinque do LILO foi escrito no disquete.

note: boot write to floppy failed
en: Could not write LILO boot sector to the floppy.
    Please check that the floppy disk is formatted
    and that the write protection tab is removed.
    Do you want to try again?
gl: Non foi posible escribir o sector de arrinque do LILO
    no disquete. Comprobe que o disquete está formatado
    e que a protección de escritura está quitada.
    ¿Quere tentar de novo?

note: "Yes" button: Answer to the dialog question
en: &Yes
gl: &Si

note: no, don't go on, i just changed my mind
en: &No
gl: &Non

en: The LILO boot sector has been written to disk. You can restore
    the old boot sector in the installed system with "lilo -u %1"
gl: O sector de arrinque do LILO foi escrito no disco. Pode restaurar o
    anterior sector usando "lilo -u %1"

note: title for selection box 'keyboard layout'
en: Keyboard layout
gl: Tipo de teclado

note: title for selection box 'timezone'
en: Timezone
gl: Zona horaria

note: title for input field to test the keyboard setting
en: &Test your keyboard:
gl: &Probe o seu teclado:

note: help text for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>keyboard layout</b> you want to use during
    installation and for the installed system.
    </p>
gl: <p>
    Escolla o <b>tipo de teclado</b> que desexa usar na
    instalación e para o sistema xa instalado.
    </p>

en: <p>
    Then select the appropriate <b>timezone</b>.
    </p>
gl: <p>
    Logo seleccione a <b>zona horaria</b> correspondente.
    </p>

en: <p>
    Please select the appropriate <b>timezone</b>.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione a <b>zona horaria</b> apropiada.
    </p>

en: Choose the country or region where you are located.
    </p>
gl: Escolla o país ou rexión na que se atopa.
    </p>

en: <p>
    If you are unsure, please use the default values already selected.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Se non está seguro, utilice os valores por defecto xa seleccionados.
    </p>
    <br>

note: Screen title for keyboard and timezone screen
en: Basic Configuration
gl: Configuración Básica

note: Popup window that is displayed after successful installation
en: Your system is now installed.
    You may log in as `%1'.
gl: O sistema está xa instalado.
    Pode acceder a el co usuario `%1'.

note: this is a multiprocessor system the installed kernel modules are smp but the running kernel is still uniprocessor (from installing) configuration now does not work, because the smp modules can't be loaded while the uniprocessor kernel is running. tell the user to reboot (with the smp kernel) and do 
en: This is a multiprocessor system.
    
    
    
    You must finish the installation now,
    
    reboot and use YaST2 later
gl: Este é un sistema multi-procesador.
    
    
    
    Ten que finalizar a instalación agora,
    
    reiniciar e usar o YaST2 máis tarde

note: The default text below "Detected:" for printers:
en: No printer detected
gl: Non se detectou ningunha impresora

note: The default text below "Detected:" for sound:
en: No sound card detected
gl: Non se detectou ningunha tarxeta de son

note: The default text below "Detected:" for network/modem/ISDN:
en: No ethernet card, modem
    or ISDN card detected
gl: Non se detectou ningún módem,
    tarxeta ethernet ou RDSI

note: symbol size_policy = `packed;
en: Printer
gl: Impresora

en: &Printer
gl: &Impresora

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Sound
gl: Son

en: &Sound
gl: &Son

en: Modem / ISDN / Network
gl: Módem / RDSI / Rede

note: Radio button for installation from network
en: &Network
gl: &Rede

note: This is a special case launcher = add( launcher, `VSpacing(0.5) );
en: Vendor Driver CD
gl: CD co Controlador do Fabricante

en: Load device driver from vendor CD
gl: Cargar o controlador do dispositivo dende o CD do fabricante

en: Load &CD...
gl: Cargar &CD...

note: Help text for inst_ask_config_x11.ycp: The user is prompted to branch into various configuration dialogs. Help text (HTML-like) START
en: <p>
    Configure any of the system components shown.
    </p>
gl: <p>
    Pode configurar calquera dos compoñentes do sistema amosados.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    If you wish, you can <b><i>skip the configuration of these devices and 
    instead finish the installaton</i></b>.
    It is not neccessary that these devices be configured now. They may be 
    configured at any time after installation is complete.
    </p>
gl: <p>
    Se o desexa, pode <b><i>omitir agora a configuración destes dispositivos e 
    finalizar a instalación</i></b>.
    Non é necesario configurar agora estes dispositivos.  Poden ser
    configurados en calquera momento despois da instalación.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    All of the configuration dialogs will bring you back to this screen after 
    they are finished.
    </p>
gl: <p>
    Ó finalizar cada diálogo de configuración, volverá de novo a esta pantalla.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END
en: <p>
    Please realize that not all hardware can be detected automatically.
    If your hardware is not shown here, you will still be able to configure it 
    manually.
    Just press the appropriate configuration button in this dialog.
    </p>
gl: <p>
    Teña en conta que non todo o hardware se pode detectar automaticamente.
    Se o seu hardware non aparece aquí, poderá configuralo manualmente.
    Simplemente prema no botón de configuración apropiado.
    </p>

note: Headline for gerneral configuration screen: The user can perform various configurations from here, e.g. printer, sound, internet, network.
en: System Component Configuration
gl: Configuración dos Compoñentes do Sistema

note: new caption for "Next" button ("&Installation abschliessen" in german !)
en: &Finish installation
gl: &Finalizar instalación

note: Warning text for aborting an installation before anything is installed
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will not be installed.
    Your hard disk will remain unchanged.
gl: Se aborta agora a instalación,
    non se instalará SuSE Linux.
    O seu disco duro ficará sen cambios.

note: Warning text for aborting an installation during the install process - After some installation steps have been performed - e.g. disks formatted / some packages already installed
en: If you abort the installation now, you will
    have an incomplete SuSE Linux system
    which may or may not be usable.
    You may need to reinstall.
gl: Se aborta agora a instalación, terá
    un sistema SuSE Linux incompleto
    que poderá ser usable ou non.
    Pode que necesite reinstalalo.

note: Warning text for aborting an installation during the install process right in the middle of some critical process (e.g. formatting)
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will be unusable.
    You will need to reinstall.
gl: Se aborta agora a instalación,
    SuSE Linux non será usable.
    Terá que reinstalalo.

note: Warning text for aborting an installation during a partition resizing etc.
en: If you abort the installation now,
    your hard disk may be corrupted -
    all systems on this disk may be unusable.
    You may have to reinstall all systems.
gl: Se aborta agora a instalación,
    o disco duro podería corromperse -
    pode que non sexa posible usar os
    outros sistemas do disco.
    Pode que teña que reinstalalos todos.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort the installation?
gl: ¿Abortar realmente a instalación?

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Installation
gl: A&bortar Instalación

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Installation
gl: &Continuar Instalación

note: show the user the final username used for login
en: Your user name will be '%1'.
gl: O seu nome de usuario será '%1'.

en: Linux will be installed on harddisk
    %1
gl: Linux vaise instalar no disco duro
    %1

note: inform about which partitions will be erased (i.e. re-used) for linux
en:   Erasing partition %1 (%2), was '%3'
gl:   Borrando a partición %1 (%2), era '%3'

note: inform about which partitions will be created for linux
en:   Creating partition %1 (%2), as %3 (%4)
gl:   Creando a partición %1 (%2), como %3 (%4)

note: Installed software
en: %1 MB software will be installed
gl: Vanse instalar %1 MB de software

note: show where lilo will be installed, this means MBR
en: The Linux boot manager will be installed on your hard disk.
gl: O xestor de arrinque de Linux vai ser instalado no disco duro.

note: show where lilo will be installed, this means just on floppy
en: The Linux boot manager will be installed on a floppy disk.
gl: O xestor de arrinque de Linux vai ser instalado nun disquete.

note: show where lilo will be installed, this means just on the boot record of the partition
en: The Linux boot manager will only be installed on a linux partition.
gl: O xestor de arrinque de Linux vai ser instalado só nunha partición de linux.

note: show where lilo will be installed, this means the user-selected partition
en: The Linux boot manager will only be installed on %1
gl: O xestor de arrinque de Linux vai ser instalado só en %1

en: Pressing "Next" will start the installation.
gl: Premendo "Seguinte", dará inicio á instalación.

note: Push button: Save the settings (i.e. everything entered during installation) to a floppy disk.
en: &Save settings to floppy disk
gl: &Gardar configuración nun disquete

note: helptext (html-format) part 1 of 6
en: <p>
    YaST2 now has all the required information.
    <b><i>Please read all the information carefully</i></b> before you 
    continue.
    </p>
gl: <p>
    YaST2 ten toda a información necesaria.
    <b><i>Lea toda a información coidadosamente</i></b> antes de continuar.
    </p>

note: part 2 of 6
en: <p>
    You will need your <b>user name</b>, your <b>user password</b> and -
    most importantly - the <b>root password</b> to work with the installed
    system. Do not forget this information! (But do not write them on a post-it
    note on your screen, either - this is a common security hole).
    </p>
gl: <p>
    Para traballar co sistema instalado, necesitará o seu <b>nome de usuario</b>,
    o seu <b>contrasinal de usuario</b> e, o máis importante, o <b>contrasinal
    de root</b>. ¡Non esqueza esta información! (Pero non os escriba nunha nota
    pegada á súa pantalla - é un dos buratos de seguridade máis comúns).
    </p>

note: part 3 of 6
en: <p>
    If you are satisfied with the settings, select <b>next</b> in this dialog
    to <b><i>start the installation</i></b>. This initiates the actual
    installation: your hard disk will be prepared according to your
    selections, and the software will be installed.
    </p>
gl: <p>
    Se está satisfeito coas configuracións, seleccione <b>seguinte</b> neste
    diálogo para <b><i>iniciar a instalación</i></b>.  Isto principiará
    realmente a instalación: prepararase o disco duro segundo as súas escollas,
    e o software será instalado.
    </p>

note: part 4 of 6
en: <p>
    If you wish to change any of the settings, use <b>back</b> to move back
    to the respective dialog(s), change them accordingly and then use
    <b>next</b> to return to this screen again.
    </p>
gl: <p>
    Se desexa cambiar algunha das opcións, use <b>atrás</b> para desprazarse
    ata o diálogo correspondente, faga os cambios, e use o botón
    <b>seguinte</b> para voltar de novo a esta pantalla.
    </p>

note: part 5 of 6
en: <p>
    <b>Save the settings to a floppy disk</b> if you want to re-use these
    settings later.  Please use a fresh floppy disk - <em>not</em> the
    supplied SuSE "Boot disk" or the SuSE "Modules" disk. You might
    need these in the future.
    </p>
gl: <p>
    <b>Garde a configuración nun disquete</b> se quere reutilizala máis
    tarde. Use un disquete novo - <em>non</em> o "Disquete de arrinque"
    ou o de "Módulos" suministrados con SuSE. Podería necesitalos
    no futuro.
    </p>

note: part 6 of 6
en: <p>
    If you wish to abort the installation entirely, select <b>Abort
    installation</b>.  You will lose all settings chosen so far,
    but your hard disk will remain untouched.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Se desexa abortar a instalación completamente, seleccione <b>Abortar
    instalación</b>.  Perderá tódalas opcións escollidas ata agora,
    pero o disco duro ficará intacto.
    </p>
    <br>

note: screen title
en: Confirm installation
gl: Confirmar instalación

en: Warning:
    
    YaST2 has all necessary information to install SuSE Linux.
    The installation will be done according to your
    selections made in the previous dialogs.
    To commit the installation, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start installation?
gl: Aviso:
    
    YaST2 ten toda a información necesaria para instalar
    SuSE Linux.  A instalación farase segundo as escollas
    feitas nos diálogos anteriores.
    Para confirmar a instalación con tódalas seleccións
    feitas ata agora, escolla "si".  Escolla "non"
    para voltar ó diálogo anterior.
    
    ¿Iniciar a instalación?

note: all right, start installation *now*
en: &Yes - install
gl: &Si - instalar

note: Just for safety Yes/No MsgBox; default: Yes
en: The current configuration and settings will be saved
    on a floppy disk.  Please insert a formatted floppy.
    
    Write data to floppy disk now?
gl: A configuración e as opcións actuais van ser
    gardadas nun disquete.  Insira un disquete formatado.
    
    ¿Escribir agora os datos no disquete?

note: msgbox data saved to floppy disk
en: Your settings have been written to floppy disk.
gl: A súa configuración foi escrita no disquete.

en: Couldn't write your settings to the floppy.
    Please check to make sure that the floppy is
    formatted and that the write protection is removed.
gl: Non foi posible escribir a configuración no disquete.
    Asegúrese de que o disquete está formatado e que
    ten quitada a protección de escritura.

en: Couldn't find a valid floppy disk.
    Are you sure, you've entered a floppy disk?
    Is the disk formatted and verified?
gl: Non se atopou un disquete válido.
    ¿Está seguro de que o introduciu na unidade?
    ¿Está o disquete formatado e verificado?

note: Error msg
en: The root password could not be set!
    You won't be able to login!
gl: ¡Non foi posible mudar o contrasinal de root!
    ¡Non vai poder entrar no sistema!

note: Error msg
en: Couldn't write values to /etc/rc.config
gl: Non foi posible escribir os valores en /etc/rc.config

note: Error msg
en: Couldn't write values to /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config
gl: Non foi posible escribir os valores en /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config

note: Error msg
en: An error occurred during creation of the user login!
gl: ¡Ocorreu un erro ó crear o login de usuario!

en: Now booting your system...
gl: Vaise reiniciar o sistema...

note: for s390:
en: Now shutting down your system.
    After shut down, you have to load the image anew,
    with the load address of your root dasd ...
gl: O sistema vai ser reiniciado agora.
    Tras reiniciar, terá que cargar a imaxe anew,
    co enderezo de carga do seu dasd raíz...

note: message above radiobuttons (installation/update)
en: Please select
gl: Seleccione

note: label for radiobutton 1, New installation
en: New &installation
gl: Nova &instalación

note: label for radiobutton 2, update
en: &Update an existing system
gl: &Actualización dun sistema existente

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>new installation</b> if there is no existing SuSE Linux
    system on your machine or if you want to completely replace an
    existing SuSE Linux system, abandoning all its configuration settings.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione <b>nova instalación</b> se non hai ningún sistema SuSE Linux
    na súa máquina, ou se quere reemprazar completamente un que xa está
    instalado, perdendo tódolos parámetros da configuración.
    </p>

note: FIXME: Remove <br> in the above paragraph (changed paragraph order - ( <br> intentionally left right now to prevent all translations from breaking prior to the 7.0 release - sh@suse.de Jul 05, 2000)
en: <p>
    Select <b>update an existing system</b> to upgrade a SuSE Linux system
    already installed on your machine. This option will preserve
    configuration settings from your existing system whenever possible.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione <b>actualización dun sistema existente</b> para actualizar un
    sistema SuSE Linux xa instalado na súa máquina. Esta opción manterá os
    parámetros da configuración do seu sistema sempre que sexa posible.
    </p>

note: screen title for installation method
en: Install SuSE Linux
gl: Instalar SuSE Linux

note: startup text, same as in installation.ycp
en: YaST2
    Initializing ...
gl: YaST2
    Inicializando ...

note: label to progress bar for startup initialization
en: Checking system
gl: Comprobando o sistema

note: no storage controllers found, where are the hard disks attached ?
en: No hard disks could be found for installation
    Please check your hardware
gl: Non se atopou ningún disco duro para a instalación
    Comprobe o seu hardware

en: Installation Logging
gl: Rexistro da Instalación

en: Short info
gl: Información curta

note: e.g. `Richtext()
en: OK
gl: Aceptar

en: Long info
gl: Información longa

en: Would you like to see the installation logging ?
gl: ¿Desexa ver o rexistro da instalación?

en: <p>
    Normally, this will take a couple of minutes. Please wait...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> has to initialize your SuSE Linux system.  Depending on
    the CPU and the amount of memory, this process can take some time.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Normalmente, isto levará un par de minutos. Por favor, espere...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> ten que inicializar o seu sistema SuSE Linux.
    Dependendo da CPU e da cantidade de memoria, este proceso pode levar un
    tempo.
    </p>
    <br>

en: Finishing the installation
gl: Finalizando a instalación

en: You have to reboot your system 
     in order to activate the new kernel.
gl: Ten que reiniciar o sistema
     para activar o novo núcleo.

note: somehow the graphical frontend failed and we're running in text mode. Inform the user about this fact.
en: Your computer doesn't fulfill all requirements to allow
    a graphical installation. Either you have less than 48 MB
    memory or the X server could not be started.
    
    As a fallback the text backend of YaST2 will guide you
    through the installation. Please note that this backend
    will offer the same functionality like the graphical one,
    but the screens will look different than in the manual.
gl: O seu ordenador non cumpre os requisitos para unha
    instalación gráfica. Ou ten menos de 48 MB de memoria,
    ou non foi posible iniciar o servidor X.
    
    Como segunda opción, o modo texto do YaST2 guiaralle
    a través da instalación. Teña en conta que este modo
    terá a mesma funcionalidade que o modo gráfico, pero
    as pantallas serán diferentes ás do manual.

note: "back" button: Return to the previous dialog
en: &Back
gl: A&trás

note: "next" button: Proceed to the next dialog
en: &Next
gl: &Seguinte

note: VENDOR: cant mount /dev/cdrom popup
en: Please insert the vendor CD-ROM
gl: Insira o CD-ROM do vendedor

note: "OK" button for timeout message: Close popup dialog (i.e. confirm the message)
en: &OK
gl: &Aceptar

note: Cancel button
en: &Cancel
gl: &Cancelar

note: VENDOR: vendor cd contains wrong data
en: Couldn't find driver data on the CD-ROM
    Aborting now.
gl: Non se atoparon os datos do controlador no CD-ROM
    Abortando.

note: VENDOR: vendor cd doesn't contain data for current system and linux version
en: CD-ROM data doesn't match running SuSE Linux
    Aborting now.
gl: Os datos do CD-ROM non coinciden coa versión instalada de SuSE Linux
    Abortando.

en: Installing driver...
gl: Instalando o controlador...

note: VENDOR: popup if installation of driver failed
en: Installation failed
    Please contact the address given on the CD
gl: A instalación fallou
    Contacte co enderezo indicado no CD

en: Installed %1 drivers from CD
gl: Instaláronse %1 controladores do CD

note: Warning text for aborting an installation before anything is installed
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will not be installed.
    Your hard disk will remain untouched.
gl: Se aborta agora a instalación,
    non se instalará SuSE Linux.
    O seu disco duro ficará intacto.

note: "Stop" button for timeout message: Stop counting down (i.e. leave the popup message open without timeout)
en: &Stop
gl: &Parar

note: Button label for detected devices. %1 will be substituted with the device category, e.g. "&Printer". Translators: Please don't let this grow too wide - rather include a newline "\n" for a two-line button text. If you do that , please do it as well for the other button ("Manual %1 Setup...").
en: Activate %1...
gl: Activar %1...

note: Button label for devices categories where nothing was detected. %1 will be substituted with the device category, e.g. "&Printer". Translators: Please don't let this grow too wide - rather include a newline "\n" for a two-line button text. If you do that , please do it as well for the other button ("
en: Manual %1 Setup...
gl: %1: Configuración Manual...

en: Welcome to YaST2 - the SuSE Linux
    installation / system administration program.
gl: Benvido/a ó YaST2 - o programa de instalación
    e administración do sistema de SuSE Linux.

en: Select your language:
gl: Seleccione a súa lingua:

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>language</b> to be used during installation and for
    the installed system.
    </p>
gl: <p>
    Escolla a <b>lingua</b> que desexa usar durante a instalación e para
    o sistema xa instalado.
    </p>

en: <p>
    Select <b>next</b> to continue with the next dialog. If you wish to
    change your selections in a later dialog, you can use the <b>back</b>
    and <b>next</b> buttons to switch back and forth between the
    installation dialogs.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione <b>seguinte</b> para continuar co seguinte diálogo. Se quere
    cambiar as súas seleccións nun diálogo posterior, pode usar os botóns
    <b>atrás</b> e <b>seguinte</b> para desprazarse polos diálogos de
    instalación.
    </p>

en: <p>
    <b><i>Nothing will happen</i></b> to your computer until you confirm
    all your selections in the last installation dialog.
    </p>
    
    <p>
    You can select <b>Abort Installation</b> at any time to abort the
    installation process.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    <b><i>Non se vai modificar nada</i></b> no seu ordenador ata que confirme
    tódalas súas seleccións no derradeiro diálogo de instalación.
    </p>
    
    <p>
    Pode seleccionar <b>Abortar Instalación</b> en calquera momento para
    cancelar o proceso de instalación.
    </p>
    <br>

note: title for selection box 'mouse'
en: Please choose your mouse type from the list
gl: Escolla na lista o tipo do seu rato

note: Push button to test the selected settings: starts the selected X server and 'xfine'
en: &Test
gl: &Probar

note: Help text for mouse settings dialog - START: The user chooses a mouse type (e.g. Logitech MouseMan, PS/2, Microsoft serial) from a list. He can apply the settings with a "Test" button or just leave this dialog with "next" (this will also apply the settings). Special care needs to be taken to explain
en: <p>
    YaST2 could not identify your mouse.
    Choose the <b>mouse type</b> attached to your computer.
    </p>
gl: <p>
    O YaST2 non puido identificar o seu rato.
    Escolla o <b>tipo de rato</b> conectado ó seu ordenador.
    </p>

note: Help text - continued
en: <p>
    Use the arrow keys to select a mouse. If the selection bar does not
    move, hit the <b><i>Tab</i></b> key (maybe repeatedly) until it does.
    </p>
gl: <p>
    Use as frechas do teclado para seleccionar un rato. Se a barra de
    selección non se move, prema a tecla <b><i>Tab</i></b> varias veces
    ata que o faga.
    </p>

note: Help text - continued
en: <p>
    Use the <b>Test</b> button to apply and test the selected settings.
    </p>
gl: <p>
    Use o botón <b>Probar</b> para aplicar e probar a configuración seleccionada.
    </p>

note: Help text - END
en: <p>
    If you select <b>None</b>, you have to use the keyboard as
    described in the manual.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Se selecciona <b>Ningún</b>, terá que usar o teclado do xeito
    que se explica no manual.
    </p>
    <br>

en: Mouse configuration
gl: Configuración do rato

note: helptext (help1) reports packages will be installed or removed (module called in running system) help1 part 1 of 2
en: <p>
    On the first run, all additional selected software packages will be 
    installed.
    After that, packages marked for deletion in the previous dialog will be
    removed from your system.
    </p>
gl: <p>
    En primeiro lugar, vanse instalar tódolos paquetes adicionais que se
    seleccionaron.  Despois diso, eliminaranse do sistema os paquetes marcados
    para borrar no diálogo anterior.
    </p>

note: help1 part 2 of 2
en: <p>
    The whole procedure may take some time. If you want to know more
    about the software coming with <b>SuSE Linux</b>
    don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>
gl: <p>
    O procedemento completo pode levar un tempo. Se quere saber máis acerca
    do software que ven con <b>SuSE Linux</b>, pode consultar a <em>Base de
    Datos de Soporte de SuSE</em> (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>

note: helptext (help2) reports packages will be installed help2 part 1 of 2
en: <p>
    The selected software will be installed.
    </p>
    
    <p>
    And if you're feeling bored watching this screen take the time to
    browse through appendix F of
    the manual; this appendix tries to answer <em>Frequently Asked
    Questions</em> (FAQ).
    </p>
gl: <p>
    O software seleccionado vai ser instalado.
    </p>
    
    <p>
    Se quere aproveitar o tempo, pode ollar o apéndice F do manual; este
    apéndice tenta responder ás <em>Preguntas máis Frecuentes</em> (FAQ)
    </p>

note: help2 part 2 of 2
en: <p>
    Don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de) if you want to know more about the
    software coming with <b>SuSE Linux</b>.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Se quere saber máis acerca do software que ven con <b>SuSE Linux</b>,
    pode consultar a <em>Base de Datos de Soporte de SuSE</em>
    (http://sdb.suse.de).
    </p>
    <br>

note: Label for disk usage progress bar
en: Disk Usage
gl: Uso do Disco

note: inform user about installation or deinstallation progress, so the label have to be a common expression for how many packages are already worked trough (german: abgearbeitet)
en: %1 packages processed
gl: %1 paquetes procesados

note: warn user about exhausted diskspace during installation of packages this is a popup with options "continue" and "cancel"
en: Diskspace exhausted !
gl: ¡ Espacio de disco esgotado !

note: Continue button
en: C&ontinue
gl: C&ontinuar

note: in case of cancel ask user if he really wants to quit installation
en: Do you really want
    to quit the installation?
gl: ¿Quere realmente saír
    da instalación?

note: Announce number of packages that will be installed
en: Installing %1 software packages
gl: Instalando %1 paquetes de software

en: RPM returned an error
gl: RPM devolveu un erro

en: The packager returned an unknown code
gl: O administrador de paquetes devolveu un código descoñecido

note: Announce number of packages that will be removed
en: Removing %1 packages
gl: Borrando %1 paquetes

note: Inform user about mount does not work
en: Could not find SuSE installation-directory.
gl: Non se atopou o directorio de instalación de SuSE.

en: &CD installation
gl: Instalación de &CD

en: Software Source Media
gl: Medio de Orixe de Software

en: Select location of source
gl: Seleccione a localización da orixe

note: Input field label for IP of server to install from for network installation
en: &IP address or name of server:
gl: Enderezo &IP ou nome do servidor:

note: Input field label for (remote) directory for network installation
en: Directory on the &server:
gl: Directorio no &servidor:

note: Radio button for installation from local hard disk
en: &Harddisk
gl: &Disco Duro

note: Input field label for local directory
en: &Directory:
gl: &Directorio:

note: help
en: <p>
    Software packages can be installed from CD, via
    Network or from harddisk. Even if you only want to remove
    some packages, YaST2 needs some information from the source media.</p>
    <p>
    <b>CD</b> installation always starts with the first CD;
    insert CD 1 before proceeding.
    </p>
gl: <p>
    Os paquetes de software pódense instalar de CD, a través da rede, ou dende
    o disco duro. Mesmo se só quere eliminar algúns paquetes, YaST2 necesita
    algúns datos sobre o medio de orixe.</p>
    <p>
    A instalación de <b>CD</b> sempre comeza co primeiro CD;
    insira o CD 1 antes de continuar.
    </p>

note: help, continued
en: <p>
    <b>Harddisk</b> You can copy your SuSE CDs to the
    harddisk and use that source for installation.<br>
    Insert the pathname, where the contents of first
    CD is located, e.g. /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>
    </p>
gl: <p>
    <b>Disco Duro</b> Pode copiar os CDs de SuSE no
    disco duro e usalo como orixe da instalación.<br>
    Indique o camiño onde se atopan os contidos do
    primeiro CD, p.ex. /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>
    </p>

note: help, continued
en: <p>
    <b>Network</b> installation requires a working network connection
    (possibly you have to do YaST2 "Network/Base"
    configuration first). 
    Specify the directory where the packages of the first CD are
    located, e.g. /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>. Only the base path is
    required if packages are not split, e.g. /usr/full-i386.
    The directory must be listed in the file <i>/etc/exports</i>
    on NFS server.  
    </p>
gl: <p>
    A instalación a través da <b>rede</b> require unha conexión de rede
    funcionando (posiblemente terá que configurar primeiro o módulo
    "Rede/Base" do YaST2)
    Especifique o directorio onde se atopan os paquetes do primeiro CD, p.ex.
    /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>. Só se necesita o directorio base se os paquetes
    non están divididos, p.ex. /usr/full-i386.
    O directorio ten que estar listado no ficheiro <i>/etc/exports</i> no
    servidor NFS.
    </p>

en: &Save and Exit
gl: &Gardar e Saír

note: Abort - button label
en: &Abort
gl: A&bortar

note: Button: install selected package
en: &Install
gl: &Instalar

en: Do you want to save the settings and exit the dialog?
gl: ¿Desexa gardar as opcións e saír do diálogo?

note: screen title for detailed software selection
en: Detailed Software Selection
gl: Selección Detallada de Software

note: Check box for installing all source code packages
en: &Install available sources
gl: &Instalar códigos fonte dispoñibles

en: Categories
gl: Categorías

en: %1 required disk space
gl: Necesítase %1 de espacio de disco

en: &Commercial software...
gl: Software &comercial...

en: Select &single packages...
gl: Seleccionar paquetes &individuais...

note: Explain additional software categories (E.g. Multimedia, Games, Development, ...). help part 1 of 3
en: <p>
    Select categories of software to install.
    </p>
    
    <p>
    The base system will always be installed. The software categories
    automatically include other system components as required,
    i.e. if you select a desktop like <i>KDE</i> or <i>GNOME</i>, the X
    Window System will automatically be installed.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione as categorías de software para instalar.
    </p>
    
    <p>
    O sistema básico sempre é instalado. As categorías de software inclúen
    automaticamente outros compoñentes de sistema segundo se requira,
    isto é, se selecciona un escritorio como <i>KDE</i> ou <i>GNOME</i>, o
    Sistema X Window será instalado automaticamente.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    Software categories may overlap, i.e. there may be software packages
    that belong to <i>Multimedia</i> as well as to <i>KDE</i>.
    That's why the required disk space is not displayed along with the
    categories - the total disk space required depends on the combination
    of selected categories.
    </p>
gl: <p>
    As categorías de software poden solaparse, isto é, pode haber paquetes
    de software que pertenzan a <i>Multimedia</i> e a <i>KDE</i>.
    Por iso, o espacio de disco requirido non se amosa canda as categorías -
    o espacio total depende da combinación das categorías seleccionadas.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: <p>
    SuSE Linux comes with all the source code, so you have the option to
    <b>install available sources</b> for selected components.  Please
    note: Sources are not available for commercial software.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    SuSE Linux inclúe tódolos códigos fonte, polo que ten a opción
    de <b>instalar os códigos fonte dispoñibles</b> dos compoñentes
    seleccionados. Teña en conta que o código fonte non está dispoñible para o
    software comercial.
    </p>
    <br>

note: Construct a popup like: +-----------------------------------------------+ | Partition / needs 200 KB more disk space.     | | Partition etc needs 40 MB more disk space.    | |                                               | | Please deselect some packages.                |
en: Partition "%1" needs %2 more disk space.
gl: A partición "%1" necesita %2 máis de espacio de disco.

en: Please deselect some packages.
gl: Deseleccione algúns paquetes.

note: ------------------------------------------------------------------------ Dialog title for software selection
en: Software Selection
gl: Selección de Software

note: Explain selectable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help text
en: <p>
    The SuSE Linux <b>Default</b> system is a good software
    selection for most users. You will not need to insert all of the CDs that 
    come with SuSE Linux for this selection. Additional software from the
    other CDs can always be installed later. 
    </p>
gl: <p>
    O sistema SuSE Linux <b>Por Omisión</b> é unha boa selección de software
    para a maioría dos sistemas. Non terá que usar tódolos CDs da distribución
    para esta escolla. É posible instalar software adicional dos outros CDs
    máis adiante.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    <b>Default with Office</b> extends this default system to include
    powerful graphical office applications.
    </p>
gl: <p>
    <b>Por omisión con Office</b> extende o sistema básico para incluír
    potentes aplicacións gráficas de oficina.
    </p>

note: help part 3 of 4
en: <p>
    The <b>Minimal</b> system includes just the bare essentials necessary
    to safely run SuSE Linux. Please notice that this selection <b><i>does not include
    graphical desktop environments</i></b>, i.e. no X11, no KDE, no Gnome etc.
    Select this option as a base for your own custom selection, for
    dedicated server systems that don't need a graphical desktop or for
    systems that are short on disk space and/or memory.
    </p>
gl: <p>
    O sistema <b>Mínimo</b> inclúe xusto o necesario e esencial para facer
    funcionar SuSE Linux sen problemas. Teña en conta que esta selección
    <b><i>non inclúe ambientes gráficos de escritorio</i></b>, isto é, nin
    X11, nin KDE, nin Gnome, etc... Escolla esta opción como unha base
    para unha selección personalizada, para sistemas servidores dedicados
    que non precisan dun escritorio gráfico, ou para sistemas que teñan pouco
    espacio de disco e/ou memoria.
    </p>

note: help text, continued
en: <p>
    <b>All packages</b> includes every software package that comes
    with SuSE  Linux except the sources. Please make sure you have a lot of
    disk space available when you select this option.
    </p>
    
    <p>
    For more control about what software to install select
    <b>Detailed selection</b>.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    A opción <b>Tódolos Paquetes</b> inclúe tódolos paquetes de software
    que trae SuSE Linux agás os códigos fonte. Asegúrese de que ten moito
    espacio dispoñible no disco se escolle esta opción.
    </p>
    
    <p>
    Para ter máis control sobre o software que quere instalar, escolla
    <b>Selección detallada</b>.
    </p>
    <br>

note: Intermediate contents of the software selection screen
en: Reading package database...
gl: Lendo a base de datos de paquetes...

note: Display warning message
en: You have already chosen software from "Detailed selection".
    You will lose that selection if you change the basic selection.
gl: Xa escolleu o software na "Selección detallada". Pederá esas
    escollas se cambia a selección básica.

note: Frame caption for kernel selection
en: Kernel
gl: Núcleo

en: Kernel 2.2.18
gl: Núcleo 2.2.18

en: Kernel 2.4.0
gl: Núcleo 2.4.0

note: Push button that will pop up the detailed software selection (e.g. Multimedia, Games, KDE, Gnome, ... - not the individual packages!)
en: &Detailed selection...
gl: Selección &detallada...

note: yes/no question
en: Do you really want
    to reset your detailed selection?
gl: ¿Está seguro de que quere
    reiniciar a selección detallada?

note: Neither kernel was choosen, user must check either kernel 2.2 or kernel 2.4 or both.
en: Please choose a kernel to install
gl: Escolla un núcleo para instalar

note: We need a short (about 25 characters) description for all following sets ( Linux Base System to List of all Packages ). Linux Base System (You need it!)
en: Linux Base System
gl: Sistema Básico de Linux

note: Programs that don't need X
en: Programs without X
gl: Programas sen X

note: Tools provided by Compaq
en: Compaq tools
gl: Ferramentas de Compaq

note: Development (C, C++, Lisp, etc.)
en: Development (C, C++, Lisp)
gl: Desenvolvemento (C, C++, Lisp)

note: Documentation
en: Documentation
gl: Documentación

note: Emulators
en: Emulators
gl: Emuladores

note: Games and more
en: Games and more
gl: Xogos e outros

note: All about graphics
en: All about graphics
gl: Todo sobre gráficos

note: Amateur Radio (AX.25, CW, Logs, etc.)
en: Amateur Radio (AX.25, CW)
gl: Radio Amater (AX.25, CW)

note: Korean packages
en: Korean packages
gl: Paquetes coreanos

note: Japanese packages
en: Japanese packages
gl: Paquetes xaponeses

note: KDE 2 Desktop
en: KDE 2 Desktop
gl: Escritorio KDE 2

note: K Desktop Environment
en: K Desktop Environment
gl: Ambiente de Escritorio KDE

note: installable kernels
en: Installable kernels
gl: Núcleos instalables

note: KDE alpha applications
en: KDE alpha applications
gl: Aplicacións alpha de KDE

note: Network-Support (TCP/IP, UUCP, Mail, News)
en: Network (TCP/IP, UUCP)
gl: Rede (TCP/IP, UUCP)

note: Commercial Software
en: Commercial Software
gl: Software Comercial

note: Perl modules
en: Perl modules
gl: Módulos de Perl

note: Security related software
en: Security
gl: Seguridade

note: Components for a SGML system
en: Components for SGML
gl: Compoñentes de SGML

note: Sound related stuff
en: Sound related stuff
gl: Software para son

note: Spell checking utilities and databases
en: Dictionaries
gl: Diccionarios

note: SuSE internal Software
en: SuSE internal Software
gl: Software interno de SuSE

note: TeX/LaTeX and applications
en: TeX/LaTeX and appl.
gl: TeX/LaTeX e applicacións

note: Base X Window System - XFree86\tm 3.3
en: Base X Window System
gl: Base do Sistema X Window

note: 3D stuff for X11 and console
en: 3D stuff for X11
gl: Software 3D para X11

note: X Applications
en: X Applications
gl: Aplicacións para X

note: Development under X11
en: Development under X11
gl: Desenvolvemento en X11

note: Several X Servers (XFree86\tm 3.3 and other)
en: X Servers (XFree86[tm]
gl: Servidores X (XFree86[tm])

note: Window Manager and Desktop
en: Window Manager
gl: Xestores de Fiestras

note: YaST2 Components
en: YaST2 Components
gl: Compoñentes do YaST2

note: Additional packets for SuSE Linux IMAP Server
en: SuSE IMAP Server
gl: Servidor IMAP de SuSE

note: Source packages
en: Source packages
gl: Paquetes cos códigos fonte

note: All packages
en: List of all Packages
gl: Lista de tódolos Paquetes

note: result of package search
en: Result of Search
gl: Resultado da Busca

en: Evaluate update-packages; One moment please...
gl: Evaluación dos paquetes para actualizar; Un momento, por favor...

en: description not found
gl: descrición non atopada

en: Notify
gl: Notificar

en: Warning
gl: Aviso

note: helptext in popup Searching for packages
en: <p>Enter a keyword for your package search.
    It is possible to put in only parts of a package name,
    e.g. searching all 3D packages with "3d".
    If you are looking for a term in package description, click on checkbox.
    The result of search is stored in set "z??".
    </p>
gl: <p>Indique unha palabra chave para a busca de paquetes.
    Pode poñer só partes do nome dun paquete,
    p.ex, buscar tódolos paquetes de 3D con "3d".
    Se quere atopar un termo da descrición dun paquete, marque a opción.
    O resultado da busca almacénase na serie "z??".
    </p>

note: headline search popup
en: Searching for packages
gl: Buscando paquetes

note: label for inputfield search keyword, term, phrase
en: Enter a search phrase
gl: Indique un texto de busca

note: label checkbox search package descriptions
en: look into &descriptions
gl: mirar nas &descricións

note: label checkbox ignore upper/lower case
en: &ignore case
gl: &ignorar maiúsculas

en: &Search
gl: &Buscar

note: Button: close dialog
en: &Close
gl: &Pechar

note: Notify popup informs the user about existing package dependencies. text part 11 is used in already installed system
en: Your existing installation
gl: A súa instalación actual

note: text part 12 is used when doing new installation
en: Your former selection
gl: A selección anterior

note: text part 2 of notify popup which informs that there are packages which conflict - or additional packages are needed. But normally this is not a problem and the user can go on with installation.
en: contains packages which
    interact or require additional packages.
    
    This is usually not a serious problem.
    
    - You may continue without thinking about that fact
    - or YaST2 will show the actual dependencies now.
gl: contén paquetes que
    requiren ou interactúan con paquetes adicionais.
    
    Normalmente non é un problema importante.
    
    - Pode continuar sen lle prestar atención
    - ou facer que o YaST2 mostre as dependencias.

en: &Continue
gl: &Continuar

en: &Show dependencies
gl: &Mostrar dependencias

note: The user have to choose an additional package from a list of packages
en: Additional package required
gl: Paquete adicional requirido

en: Package "%1" requires an additional package.
    Please select one from list below.
gl: O paquete "%1" require un paquete adicional.
    Escolla un da lista de abaixo.

note: This is the headline of popup "package1 interferes with other packages".
en: Package conflict
gl: Conflicto de paquetes

note: packages should not be installed together
en: Package <b>%1</b> interferes with:<br>
gl: O paquete <b>%1</b> interfire con:<br>

note: Popup text: User deselected the package before but it is an automatically needed one and it should be installed
en: 
    You wanted to deselect "%1" due to package
    conflicts. But nevertheless it is recommended
    to install the package because it is needed from
    other package(s).
    
    Do you want to install "%1"?
gl: 
    Vostede tentou deseleccionar "%1" por mor de
    conflictos de paquetes. Nembargantes, aconséllase
    instalar ese paquete porque é necesario para
    outros.
    
    ¿Quere instalar "%1"?

note: Popup text: additional packages should be installed
en: Additional package(s) needed, because
    other package(s) depend(s) on it/them.
gl: Necesítanse paquetes adicionais, xa que
    outros paquetes dependen deles.

en: Should YaST2 install this package(s)?
gl: ¿Quere que o YaST2 instale estes paquetes?

note: This are the column headers of a list with several packages. The user should choose a package from list.
en: Name
gl: Nome

note: more column headers
en: Description
gl: Descrición

note: Button: don't install a package from list
en: &Discard
gl: &Descartar

en: Do you want to install "%1"?
gl: ¿Desexa instalar "%1"?

note: This are the buttons of popup "package1 interferes with other packages". Yes, install package1
en: &Install package
gl: &Instalar paquete

note: Do not install package1
en: &No installation
gl: &Non instalar

note: question to user: install the package?
en: Package "%1" may conflict with certain
    package(s) installed with it.
gl: O paquete "%1" pode entrar en conflicto
    con certos paquetes instalados con el.

en: That means there could be unexpected
    side effects if the packages are installed together.
gl: Isto significa que podería haber efectos non
    esperados se os paquetes son instalados xuntos.

note: package is already installed, give some more user informations
en: This package conflict cannot be resolved
    automatically.
gl: Este conflicto de paquetes non se pode
    resolver automaticamente.

en: Normally the conflict doesn't cause a problem.
    You only need to manually delete unwanted packages
    if you notice any undesirable behavior.
gl: Normalmente, o conflicto non causa ningún problema.
    Só ten que borrar manualmente os paquetes non
    desexados se aprecia algún comportamento estraño.

note: Descriptions of lists for dialog Update follow. list1:  packages which must be manually checked
en: <p>This packages need a manual decision
    whether to do the update or not. The packages are signed with "m".
    Double click on line in list to select the package for update (the status
    will change to "u").</p>
gl: <p>Este paquete necesita que decida manualmente se quere
    instalalo ou non. Os paquetes están marcados cun "m".
    Faga dobre clic na liña da lista para seleccionar o paquete para
    actualizar (o estado mudará a "u").</p>

note: list2: containing packages selected for update
en: <p>The list shows all packages which were automatically
    selected for update as well as packages you manually
    decided to update. They are signed with "u".
    Double click on the package line to change its status to "i",
    i.e. do not update the package, retain the currently installed one.</p>
gl: <p>A lista mostra os paquetes que foron seleccionados
    automaticamente para actualizar, así como os paquetes que
    escolleu manualmente. Están marcados cun "u".
    Faga dobre clic na liña do paquete para mudar o estado a "i",
    isto é, non actualizar o paquete e manter o instalado actualmente.</p>

note: list 3: packages don't need an update
en: <p>It is not necessary (or not possible) to
    update these installed packages. Packages are signed with "i".
    Double clicking on a package changes its status to "u", if
    an update for the package is available.</p>
gl: <p>Non é necesario (ou non posible) actualizar estes
    paquetes instalados. Os paquetes están marcados cun "i".
    Faga dobre clic nun paquete para mudar o estado a "u", se
    hai dispoñible unha actualización do paquete.</p>

note: The short description of the package set e.g. "dev", "x". Please keep it short, it's a column header ( up to 6 chars )
en: Set
gl: Serie

en: Package
gl: Paquete

note: popup create partition: Frame description Start/End cylinder
en: Size
gl: Tamaño

en: Group
gl: Grupo

note: title dialog Software Single Selection
en: Software Single Selection
gl: Selección de Software Individual

note: title dialog Commercial Package Selection
en: Commercial Package Selection
gl: Selección de Paquetes Comerciais

note: title dialog post installation
en: Single Package Selection
gl: Selección de Paquetes Individuais

note: title dialog Update
en: Select packages to update
gl: Seleccione os paquetes para actualizar

en: Old version
gl: Versión antiga

en: New version
gl: Versión nova

note: headline selection box package sets (the box isn't wide, please keep it short (up to 20 characters)
en: Please select a set
gl: Seleccione unha serie

note: headline selection box packages belonging to selected set (up to 65 characters)
en: Please select or deselect a package with double click
gl: Seleccione ou deseleccione un paquete cun dobre clic

en: Show group tags
gl: Mostrar as etiquetas de grupo

en: Partition
gl: Partición

en: Free space
gl: Espacio Libre

en: Required: %1
gl: Requirido: %1

en: &Description
gl: &Descrición

en: &Apply
gl: A&plicar

note: push button
en: &Help
gl: A&xuda

note: marking a frame with 3 buttons representing 3 lists of packages
en: Classification of packages
gl: Clasificación dos paquetes

note: user has to decide manually
en: &Manual selection
gl: Selección &manual

note: packages are supposed to be updated
en: Selected for &Update
gl: Seleccionados para &Actualizar

note: packages will not be updated
en: &No Update
gl: &Non Actualizados

en: U&pdate all
gl: Actualizar &todos

en: Check &Installation
gl: Comprobar a &Instalación

en: "%1" is an automatically selected package,
    that means another package depends on it.
    
    Do you really want to deselect it?
gl: O paquete "%1" foi seleccionado automaticamente,
    o que significa que hai outro que depende del.
    
    ¿Realmente quere deseleccionalo?

note: Message popup after package search came up without any matching result
en: No matching result found.
gl: Non se atopou nada apropiado.

en: Everything OK with your installation.
    All required packages are installed,
    there are no package conflicts.
gl: Todo é correcto na instalación.
    Están instalados tódolos paquetes necesarios
    e non hai conflictos entre eles.

en: No additional dependencies found.
    If you want to check your installation again,
    enter YaST2 Menu, Install/Remove packages
    after doing the UPDATE.
gl: Non se atoparon dependencias adicionais.
    Se quere comprobar de novo a instalacion,
    entre no menú do YaST2, e Instale/Elimine
    paquetes tras facer a actualización.

note: helptext is splitted into components which are added to get the different text for single / pay / post install / update package selection help part1
en: <p>
    This dialog is divided into two sections: 
    
    on the left is a list with all available <b>package
    sets</b> and information about disk space. On the
    right is a list with <b>every package</b>
    belonging to the selected set. 
    </p>
gl: <p>
    Este diálogo está dividido en dúas seccións:
    
    Na esquerda, unha lista con tódalas <b>series de
    paquetes</b> dispoñibles, e información acerca do
    espacio no disco. Na dereita, unha lista con
    <b>tódolos paquetes</b> que pertencen á serie
    seleccionada.
    </p>

note: help part2
en: <p>
    With your basic selection <i>Minimal</i>,<i>Default</i>
    or <i>All packages</i> and your choice from
    categories <i>Multimedia</i>, <i>Games</i> and so on, a number
    of packages are already preselected.
    You now have the option to make your
    own decision about installing a particular
    package or not.
    YaST2 will show you the total <b>required space</b>
    for all selected packages and
    <b>free</b> space on every partition with
    each change. 
    </p>
gl: <p>
    Coa selección básica <i>Mínimo</i>, <i>Por Omisión</i>
    ou <i>Tódolos Paquetes</i>, e a escolla das categorías
    <i>Multimedia</i>, <i>Xogos</i> etc., xa hai un número de
    paquetes preseleccionados.
    Agora ten a opción de decidir sobre a instalación
    dun determinado paquete.
    Tras cada modificación, o YaST2 mostrará o <b>espacio
    necesario</b> total dos paquetes seleccionados e o espacio
    <b>libre</b> de cada partición.
    </p>

note: help part3
en: <p>
    How it works:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Select a package set from the list on
    the left and YaST2 will show the corresponding
    packages with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
gl: <p>
    Xeito de funcionamento.
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Seleccione unha serie na lista da
    esquerda, e aparecerán os paquetes correspondentes
    coa información do estado:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : o paquete está seleccionado para instalar
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : o paquete non está seleccionado
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : O YaST2 seleccionou automaticamente este
               paquete porque hai outro que depende del
    </p>

note: help part4
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an additional package for
    installation, double click on the corresponding line in the package
    list. You can also remove a selected package from the
    installation list.
    YaST2 will always check the dependencies, meaning that
    all needed packages will be automatically marked with
    an <b>a</b> and all unneeded packages will be deselected.
    </p>
gl: <p>
    <tt>2.</tt> Para seleccionar un paquete adicional para
    instalar, faga dobre clic na liña correspondente da lista
    de paquetes. Tamén pode quitar un paquete seleccionado da
    lista de instalación.
    O YaST2 sempre comproba as dependencias, o que significa
    que tódolos paquetes necesarios serán marcados cun
    <b>a</b> e tódolos que sexan prescindibles serán
    deseleccionados.
    </p>

note: help part5 of 6
en: <p>
    <tt>3.</tt> For some packages you need at least one of
    several other packages. In this case, you can choose
    from a list in the <em>Additional package required</em> popup.
    Please note: the package shown in the popup is possibly
    not the selected one, but a package which was automatically
    selected for installation.
    
    On the other hand some packages cannot be installed together. They 
    are shown in the <em>Package conflict</em> popup and you
    can decide whether to install the package or not.
    </p>
gl: <p>
    <tt>3.</tt> Para algúns paquetes, necesítase polo menos un
    de entre un conxunto de outros paquetes. Nese caso ten que
    escoller cal deles quere na lista <em>Paquete adicional
    requirido</em> que aparece.
    Nota: posiblemente, o paquete mostrado nesa lista non sexa
    o escollido, senón un seleccionado automaticamente
    para a instalación.
    
    Por outra banda, algúns paquetes non poden instalarse xuntos.
    Amósanse na lista <em>Conflicto de paquetes</em> e pode decidir
    se quere instalalo ou non.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    For a detailed description of each package
    press <b>Description</b> button.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selections.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Para obter unha descrición detallada de cada paquete,
    prema o botón <b>Descrición</b>.
    Co botón <b>Cancelar</b> voltará á <b>Selección Detallada
    de Software</b> sen gardar ningunha das escollas.
    <b>Aceptar</b> gardará as súas seleccións.
    </p>
    <br>

note: title for popup with helptext
en: Help Software Single Selection
gl: Axuda da Selección Individual de Software

note: additional help pay selection
en: <p>
    Here you can choose which commercial packages should
     be installed.
    </p>
    <p>
    Warning: Not all packages are full-featured versions, some require a
    registration or license, some are time-limited.
    </p>
    <p>
    You can select or deselect a package by clicking on its corresponding line.
    </p>
    <p> The packages are shown with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
gl: <p>
    Aquí pode escoller os paquetes comerciais que quere instalar.
    </p>
    <p>
    Aviso: Non tódolos paquetes son versións completas, algúns necesitarán
    un rexistro ou unha licencia, e algúns son de tempo limitado.
    </p>
    <p>
    Pode seleccionar ou deseleccionar un paquete premendo na liña
    correspondente.
    </p>
    <p> Os paquetes móstranse coa información de estado:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : o paquete está seleccionado para instalar
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : o paquete non está seleccionado
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : O YaST2 seleccionou automaticamente este
               paquete porque hai outro que depende del
    </p>

note: title for popup with help text
en: Help Commercial Package Selection
gl: Axuda da Selección de Paquetes Comerciais

note: additional help for post install
en: <p>
    You have the possibility to install additional
    packages or to delete installed ones.
    Please be careful when deleting packages and always
    pay attention to <em>Warning</em> popups.
    Do not remove Linux Base System packages ( set 'a' ).
    </p>
gl: <p>
    Ten a posibilidade de instalar paquetes adicionais
    ou de borrar outros xa instalados.
    Teña coidado ó borrar paquetes, e poña atención nos
    <em>Avisos</em>.
    Non elimine os paquetes do Sistema Básico de Linux
    ( serie 'a').
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    <b>i</b> : package is installed
    </p>
    <p>
    <b>d</b> : package will be deleted 
    </p>
gl: <p>
    <b>i</b> : o paquete está instalado
    </p>
    <p>
    <b>d</b> : o paquete vai ser eliminado
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an unmarked package for
    installation double click on corresponding line or
    select line and use the <b>Apply</b> Button or
    shortcut. YaST2 will automatically select
    additional needed packages.
    You can also remove already installed packages
    from your system ( they will be marked for
    deleting ).
    </p>
gl: <p>
    <tt>2.</tt> Para seleccionar un paquete non marcado
    para instalar, faga dobre clic na liña correspondente
    ou selecciónea e use o botón <b>Aplicar</b>. O YaST2
    selecciona automaticamente os paquetes adicionais
    necesarios.
    Tamén pode borrar do sistema paquetes xa instalados
    ( serán marcados para borrar ).
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    For a detailed description of each package
    press the <b>Description</b> button.
    With the <b>Cancel</b> button you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selections.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Para obter unha descrición detallada de cada paquete,
    prema o botón <b>Descrición</b>.
    Co botón <b>Cancelar</b> voltará á <b>Selección Detallada
    de Software</b> sen gardar ningunha das escollas.
    <b>Aceptar</b> gardará as súas seleccións.
    </p>
    <br>

note: title for popup with help text
en: Help Single Package Selection
gl: Axuda da Selección Individual de Paquetes

note: additional help for update
en: <p>
    YaST2 Single Update Selection shows 3 lists of packages.
    </p>
    <p>
    <b>"m"</b>: these packages should be checked manually
    whether to do the update or not. Double click once to
    change the status to "u" (update the package), double
    click again to get status "i" (retain the installed one).
    </p>
gl: <p>
    A Selección Individual de Actualizacións do YaST2 amosa
    3 listas de paquetes.
    </p>
    <p>
    <b>"m"</b>: ten que decidir manualmente se estes paquetes
    deben ser actualizados ou non. Faga dobre clic para mudar o
    estado a "u" (actualizar o paquete). Faga novamente
    dobre clic para pór o estado "i" (manter o instalado
    actualmente).
    </p>

en: <p>
    <b>"u"</b>: all packages automatically selected for update
    (newer version is available) and packages for which it was
    manually decided to do the update.
    </p>
    <p>
    <b>"i"</b>: contains installed packages which
    don't need to be updated (already up to date) and
    packages for which a newer version is not available.
    </p>
gl: <p>
    <b>"u"</b>: os paquetes seleccionados automaticamente para
    actualizar (hai unha versión máis nova dispoñible) e os paquetes
    que foron escollidos manualmente para actualizar.
    </p>
    <p>
    <b>"i"</b>: contén os paquetes instalados que non necesitan
    ser actualizados (xa o están) e os paquetes para os que non
    existe unha nova versión.
    </p>

en: <p>
    Press button <b>Cancel</b> to exit the dialog without
    saving any of your choices. <b>OK</b> will start the update.
    </p>
gl: <p>
    Prema o botón <b>Cancelar</b> para saír do diálogo sen gardar
    ningunha das escollas. <b>Aceptar</b> iniciará a actualización.
    </p>

note: title for popup with help text
en: Help Select Packages to update
gl: Axuda da Selección de Paquetes para actualizar

note: Warning popup if user pressed Cancel
en: Your individual selection of packages and any of
    your choices will be lost when exiting with Cancel!
    
    Do you really want to exit?
gl: ¡A selección individual de paquetes e calquera das
    súas escollas perderanse ó saír con Cancelar!
    
    ¿Realmente quere saír?

en: Show &details
gl: Mostrar &detalles

note: inform user that currently inserted CD has other release number than CD 1 (all CDs must be from same set)
en: CD %1 has different release number than CD 1.
    Please insert appropriate CD.
gl: O CD %1 ten un número de versión distinto ó do CD 1.
    Insira o CD apropiado.

note: Dialog, sentence 4 of 3 `Left(`Label(_("Do you want to use it for your system?"))),
en: &Skip
gl: &Omitir

note: advise user to insert the right CD
en: Please insert CD %1.
gl: Insira o CD %1.

note: inform user "something is wrong" with mounting CD-ROM or NFS directory
en: Could not mount source media.<br>
gl: Non foi posible montar o medio de orixe.<br>

note: inform user about current CD
en: %1
    Currently CD %2 is inserted.
gl: %1
    O CD inserido agora é o %2.

en: %1
    Currently directory with packages from CD %2 is mounted.
gl: %1
    O directorio cos paquetes do CD %2 está montado.

en: Source media could not be mounted correctly.
    Please insert CD with appropriate number.
gl: Non foi posible montar correctamente o medio de orixe.
    Insira o CD co número apropiado.

en: &Eject
gl: &Extraer

note: column description, if disk space is not known
en: unknown
gl: descoñecido

en: DISK %1
gl: DISCO %1

en: The mount point is already in use, please choose another moint point
gl: O punto de montaxe xa está usado, escolla outro

en: You cannot use one of the following mountpoints:
    /proc, /dev, /mnt, var/adm/mnt, /lost+found
gl: Non pode usar ningún dos seguintes puntos de montaxe:
    /proc, /dev, /mnt, var/adm/mnt, /lost+found

en: Your mountpoint must start with a "/"
gl: O punto de montaxe ten que comezar cunha "/"

note: popup create partition: here you choose the type of the filesystem/ Data with  ReiserFS/  Data with Ext2 or / Swap
en: Data with &ReiserFS
gl: Datos con &ReiserFS

note: popup create partition: here you choose the type of the filesystem/ Data with  ReiserFS/  Data with Ext2 or / Swap
en: Data with &Ext2
gl: Datos con &Ext2

note: popup create partition: Type of Filesystem: Linux Swap
en: &Swap
gl: &Intercambio

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Main Dialog for editing and creation of partitions /////////////////////////////////////////////////////////// Now create "main" dialog with all elements needed - first  create all elements, - second choose th
en: Type
gl: Tipo

note: popup create partition: frame description "Format partition or not"
en: 2:Format
gl: 2:Formatar

note: popup create partition: Dont format partition
en: Do &not format
gl: &Non formatar

note: popup create partition: Format partition (Vocative)
en: &Format
gl: &Formatar

note: popup create partition: frame description Choose Mountpoint
en: Mount Point
gl: Punto de Montaxe

note: popup create partition: Description Input field
en: S&tart cylinder:
gl: Cilindro Ini&cial:

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: En&d: ( 9 or +9M or +3.2GB )
gl: &Fin: ( 9 ou +9M ou +3.2GB )

en: Your partition is too small to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem which requires
    at least 30 MB space for the journal alone.
    Please use ReiserFS with larger partitions.
gl: ¡A súa partición é pequena de máis para usar ReiserFS!
    ReiserFS é un sistema de ficheiros de tipo 'journaling',
    e necesita arredor de 30 Mb de espacio para o journal.
    Use ReiserFS só con particións meirandes.

en: Wrong input for the start of the partition, 
    you must must enter the start cylinder (e.g. 77).
gl: Valor erróneo para o inicio da partición, 
    ten que introducir o cilindro inicial (p.ex. 77).

en: The start cylinder is not valid. Please try again
gl: O cilindro inicial non é válido. Tente de novo

en: Wrong input for the end of the partition.
    
    Enter the end cylinder (e.g. 77) or an offset (e.g.+122)
    Or specify the size of the partition directly (e.g. +100M or 1.8GB )
gl: Valor erróneo para a fin da partición.
    
    Indique o cilindro final (p.ex. 77) ou un incremento (p.ex. +122),
    ou especifique directamente o tamaño da partición (p.ex +100M ou +1.8GB)

note: //////////////// STEP E ////////////////////////////////////////////////
en: CAUTION: The value of the end cylinder was not valid. 
    YaST2 has automatically inserted the maximum 
    possible value
gl: PRECAUCIÓN: O valor do cilindro final non é válido.
    O YaST2 colocou automaticamente o máximo valor posible

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: E&nd: ( 9 or +9M or +9.5G )
gl: &Fin: ( 9 ou +9M ou +9.5G )

en: Caution: You have changed the start/end cylinders.
    Please make sure that all logical partitions 
    fit into this new extended partition.
gl: Precaución: Acaba de cambiar os cilindros inicial/final.
    Asegúrese de que tódalas particións lóxicas
    entran nesta nova partición estendida.

note: popup edit existing partition: Selection "Format"
en: Format with &ReiserFS
gl: Formatar con &ReiserFS

note: popup edit existing partition: Selection "Format"
en: Format with &Ext2
gl: Formatar con &Ext2

en: Format &Swap
gl: Formatar Espacio de &Intercambio

note: popup edit existing partition: Description
en: Type of filesystem:
gl: Tipo de sistema de ficheiros:

note: popup edit existing partition: Description
en: 
    Start cylinder:
gl: 
    Cilindro inicial:

note: popup edit existing partition: Description
en: 
    End cylinder:
gl: 
    Cilindro final:

note: popup edit existing partition: Description to  edit Mount Point
en: &Mount Point:
gl: Punto de &Montaxe:

en: Your partition is too small to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem which requires
    at least 30 MB space for the journal alone.
    Please use ReiserFS with a larger partitions.
gl: ¡A súa partición é pequena de máis para usar ReiserFS!
    ReiserFS é un sistema de ficheiros de tipo 'journaling',
    e necesita arredor de 30 Mb de espacio para o journal.
    Use ReiserFS cunha partición meirande.

en: You have entered an invalid mountpoint. A swap partition may have only
    two mountpoints.
     - If you leave this field empty, the swap partition will NOT be used.
     - The entry "swap" means, that the swap partition will be used.
gl: O punto de montaxe introducido non é válido. Unha partición de
    intercambio só pode ter dous puntos de montaxe.
     - Se deixa este campo baleiro, a partición de intercambio NON se usará.
     - A entrada "swap" significa que se usará a partición de intercambio.

en: On which disk do you want to create the partition?
gl: ¿En que disco quere crear a partición?

en: &Primary partition
gl: Partición &Primaria

en: &Logical partition
gl: Partición &Lóxica

en: &Extended partition
gl: Partición &Estendida

en: Which type of partition do you want to create?
gl: ¿Que tipo de partición quere crear?

en: No extended partition exists.
gl: Non existe ningunha partición estendida.

en: There already exist four primary/extended partitions.
gl: Xa existen catro particións primarias/estendidas.

en: No space is left in the extended partition.
gl: Non hai espacio libre na partición estendida.

en: Too many logical drives already exist .
gl: Xa existen demasiadas unidades lóxicas.

en: No space remaining
gl: Non queda espacio libre

en: An extended partition already exists
gl: Xa existe unha partición estendida

en: Primary partition creation: Is possible
gl: Creación de partición primaria: É posible

note: example "No primary partition: No space left"
en: No primary partition:
gl: Non se poden crear particións primarias:

en: Logical  partition creation: Is possible
gl: Creación de partición lóxica: É posible

note: example "No logical partition: No space left
en: No logical- partition:
gl: Non se poden crear particións lóxicas:

en: Extendend partition creation: Is possible
gl: Creación de partición estendida: É posible

note: example "No extended partition: No space left
en: No extended partition:
gl: Non se poden crear particións estendidas:

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    delete these partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To delete pdisk partitions, switch to a virtual console and
    delete those partitions manually.
gl: Precaución: Este disco ten particións pdisk
    
    Non é algo erróneo, pero polo momento o YaST2 non pode borrar
    estas particións, só pode montalas.  Para borralas, cambie a
    unha consola virtual e edite esas particións manualmente.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    create these partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To create new pdisk partitions, switch to a virtual console and
    create those partitions manually.
    
    The other way is to use an empty disk, without any partitions.
    Then YaST2 can also create and delete partitions.
gl: Precaución: Este disco ten particións pdisk
    
    Non é algo erróneo, pero polo momento o YaST2 non pode crear
    estas particións, só pode montalas.  Para crear novas particións
    pdisk, cambie a unha consola virtual e créeas manualmente.
    
    Outro xeito é usar un disco baleiro, sen particións.  Nese
    caso, o YaST2 pode crear e borrar particións.

note: Column header
en: Device
gl: Dispositivo

note: Column header: minimum = 5 characters   fill with space if needed
en: Start
gl: Inicio

note: Column header: minimum = 4 characters   fill with space if needed
en: End
gl: Fin

note: Column header: centered / minimum = 11 characters /  fill with space if needed
en:      Size
gl:     Tamaño

note: Column header: centered / minimum = 7 characters /  fill with space if needed
en:  Mount
gl: P. de Montaxe

note: main dialog: Button Create partition
en: &Create
gl: &Crear

note: main dialog: Button Delete partition
en: &Delete
gl: &Borrar

note: main dialog: Button Edit partition
en: &Edit
gl: &Editar

note: main dialog: Button Reset current changes and then read partition table
en: &Reset and Re-Read
gl: &Reiniciar e Reler

note: Main dialog: Header
en: Expert Partitioner
gl: Particionador Experto

en: It is not possible, to create a partition on %1
gl: Non é posible crear unha partición en %1

en: It is not possible to create a partition on %1
    
    %2
gl: Non é posible crear unha partición en %1
    
    %2

note: %1 and %3 are not neccecary anymore, dur to the translation, i have not changed it. Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are free space,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a primary partition on %2 %3
gl: %1 Crear unha partición primaria en %2 %3

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create an extended partition on %2 %3
gl: %1 Crear unha partición estendida en %2 %3

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a logical partition on %2 %3
gl: %1 Crear unha partición lóxica en %2 %3

en: Linux swap
gl: Intercambio de Linux

note: description for the partition type in the patition table
en: Extended
gl: Estendida

en: Linux native
gl: Nativa de Linux

note: %1 is a disk device, example: You have selected the disk /dev/hda, but can only edit a partition like /dev/hda11, /dev/hda2,
en: 
     You have selected the disk %1, but you can 
      only edit a partition like %11, %12, ...
gl: 
     Seleccionou o disco %1, pero só se poden 
      editar particións como %11, %12, ...

en: Partition 3 "Whole Disk" is not changeable
gl: A partición 3 "Disco Completo" non é modificable

note: ////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit an extended partition
gl: Editar unha partición estendida

en: An already existing extended partition cannot be changed!
    You must delete this partition and then create a new one with the new parameters.
    All data in this partition will be LOST!
gl: ¡Non se pode cambiar unha partición estendida xa existente!
    Terá que borrala e logo crear unha nova cos novos parámetros.
    ¡Tódolos datos nesta partición PERDERANSE!

en: You can only edit Linux partitions
gl: Só pode editar particións de Linux

note: //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit an already existing partition
gl: Editar unha partición xa existente

note: ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit a partition
gl: Editar unha partición

note: No line is selcted:
en: To edit a partition, you have to select one in the main dialog
gl: Para editar unha partición, ten que seleccionar unha no diálogo principal

en: 
     You have selected the disk %1, but can 
      only delete a partition like %11, %12, ...
gl: 
     Seleccionou o disco %1, pero só se poden 
      borrar particións como %11, %12, ...

en: Do you really want to reread the partiton table?
    All current changes will be lost!
gl: ¿Realmente desexa reler a táboa de particións?
    ¡Tódolos cambios feitos perderanse!

note: Label above progress bar that indicates windows partition resizing progress. This text will be replaced with the current values for each partition to be resized (device and new size).
en: Resizing...
gl: Redimensionando...

note: Caption above scrolled window that contains directories currently processed
en: Directories:
gl: Directorios:

note: Caption above scrolled window for errors/warnings
en: Diagnostic output:
gl: Diagnóstico:

note: ... help text
en: <p>
    Please stand by while your Windows partition is being resized.
    </p>
gl: <p>
    Por favor, agarde mentres se redimensiona a partición de Windows.
    </p>

note: help text, continued
en: 
    <p>
    Depending on the size of your partition and your processor speed, this	action
    might take some time. Often, the progress meter doesn't show a linear progress;
    even if it stops sometimes, please be patient: The resizing tool has to perform
    various actions. When the directory tree on your partition is reorganized you
    can follow this process in the directory window.
    </p>
gl: 
    <p>
    Dependendo do tamaño da súa partición e da velocidade do seu procesador,
    esta acción pode levar algún tempo. A miúdo, a barra de progreso non presenta
    unha evolución lineal; aínda que ás veces se pare, sexa paciente: A ferramenta
    de redimensionamento ten que que realizar diversas accións. Cando se está a
    reorganizar a árbore de directorios na partición, pode seguir o proceso na
    fiestra de directorio.
    </p>

note: help text, continued
en: 
    <p>
    If the resizing tool delivers any diagnostic messages, these are displayed 
    in
    the diagnostics window.
    </p>
gl: 
    <p>
    Se a ferramenta de redimensionamento amosa mensaxes de diagnóstico, estas
    aparecerán na fiestra de diagnósticos.
    </p>

note: Set the dialog header
en: Resizing the Windows partition
gl: Redimensionando a partición de Windows

note: set initial message in diagnostic window to indicate that everything is alright up to now.
en: Everything OK so far.
gl: Todo foi ben ata agora.

note: fake the string saying which partition is resized to which size
en: Resizing /dev/sda1 to 2000 MB
gl: Redimensionando /dev/sda1 a 2000 MB

en: An internal error has occured!
gl: ¡Ocorreu un erro interno!

note: An internal error has occured. Tell the user that he should terminate the installation now with a hard disk not yet altered.
en: An internal error has occured!
    
    Shrinking your Windows partition in the course of the
    installation is impossible. Your hard disk has not been
    altered yet.
    
    Please abort the installation now and shrink your
    Windows partition by other means.
gl: ¡Ocorreu un erro interno!
    
    Non é posible reducir a súa partición de Windows durante
    a instalación. O disco duro aínda non foi alterado.
    
    Aborte a instalación agora, e reduza a partición de
    Windows por outros métodos.

note: Everything is OK --> actually do it. Change Header of progress bar to indicate the current situation. %1 will be replaced with the current device_name. %2 with the new size in MB.
en: Resizing %1 to %2 MB
gl: Redimensionando %1 a %2 MB

note: inform the user that resizing was successful
en: Your Windows partition has been resized successfully.
gl: A partición de Windows foi redimensionada correctamente.

en: An error with respect to resizing has occured!
gl: ¡Ocorreu un erro co redimensionamento!

note: An error during resizing has occured. Tell the user that he should abort the installation and check his windows partition after booting windows.
en: An error with respect to resizing has occured!
    
    Shrinking your Windows partition was not successful.
    The partition has probably not been altered yet.
    
    Please abort the installation now to reboot Windows.
    Check your Windows partition and possibly shrink it
    by other means.
gl: ¡Ocorreu un erro co redimensionamento!
    
    A reducción da súa partición de Windows non foi correcta.
    Probablemente a partición aínda non foi alterada.
    
    Aborte a instalación agora e reinicie en Windows.
    Comprobe a partición de Windows e tente reducila
    por outros métodos.

en: An error with respect to resizing has occured!
    
    Shrinking your Windows partition was most likely
    successful but an internal error has occured.
    
    Please abort the installation now to reboot Windows.
    Check your Windows partition and install SuSE Linux
    anew.
    
    There should be no need to shrink Windows next time.
gl: ¡Ocorreu un erro co redimensionamento!
    
    A reducción da súa partición de Windows foi probablemente
    correcta, pero ocorreu un erro interno.
    
    Aborte a instalación agora e reinicie en Windows.
    Comprobe a partición de Windows e instale SuSE
    Linux de novo.
    
    Non debería ser necesario reducir a partición de Windows
    a próxima vez.

note: html-format advise the user to wait for completion part 1 of 2
en: <p>
    Please wait while your hard disk is prepared for installation...
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Por favor, agarde mentres se prepara o disco duro para a instalación...
    </p>
    <br>

note: part 2 of 2
en: <p>
    Depending on the size of your hard disk and your processor speed, this	action
    might take some time.  5 minutes are not unsual for disks larger than 4 GB.  
    Often, the progress meter doesn't show a linear progress; even if it looks 
    slow near the end ("95 %"), please be patient: the formatting	tool has to 
    perform various checks. </p><br>
gl: <p>
    Dependendo do tamaño do seu disco duro e da velocidade do seu procesador,
    esta acción pode levar algún tempo. 5 minutos é un valor normal para
    discos meirandes que 4 GB. A miúdo, a barra de progreso non presenta unha
    evolución lineal; mesmo se vai a modo preto da fin ("95 %"), sexa paciente: a
    ferramenta de formatado ten que realizar varias comprobacións.</p><br>

note: hard disk will be made ready for installing Linux
en: Preparing Your Harddisk
gl: Preparando o Disco Duro

en: The disk has an unsupported partition table
    Please re-partition disk %1
gl: O disco ten unha táboa de particións non soportada
    Por favor, re-particione o disco %1

en: Couldn't setup swap partition %1
gl: Non foi posible activar a partición de intercambio %1

en: Formatting %1 as %2
gl: Formatando %1 como %2

note: The Windows version is Windows NT or Windows 2000. Tell the user that this is currently not supported and that he can go back in the installation or abort it.
en: An error has occured!
    
    A Windows version not compatible with the resizing tool
    was found on your system.
    
    Shrinking your Windows partition is therefore not possible.
    
    Please choose another disk or abort the installation to
    shrink your Windows partition by other means.
gl: ¡Ocorreu un erro!
    
    Atopouse no seu sistema unha versión de Windows non compatible
    coa ferramenta de redimensionamento.
    
    Non é posible polo tanto reducir a partición de Windows.
    
    Escolla outro disco ou aborte a instalación para reducir
    a partición de Windows por outros métodos.

note: The Windows version used could not be determined. Tell the user he can go back in the installation or abort it.
en: An error has occured!
    
    The Windows version on your system could not be determined.
    
    Shrinking your Windows partition is therefore not possible.
    
    Please choose another disk or abort the installation to
    shrink your Windows partition by other means.
gl: ¡Ocorreu un erro!
    
    Non foi posible determinar a versión de Windows do seu sistema.
    
    Non é posible polo tanto reducir a partición de Windows.
    
    Escolla outro disco ou aborte a instalación para reducir
    a partición de Windows por outros métodos.

note: OK --> No NT or 2000 Tell the user about the risks of resizing his windows. Ask him if he really wants to do it
en: You decided to shrink your Windows partition.
    
    In the next dialog you can prearrange the amount of
    Windows space that should be freed for SuSE Linux.
    
    We strongly recommend a data backup because data must
    be reorganized. This may fail under rare circumstances.
    
    You should continue only if you have successfully run
    "scandisk" and "defrag" from within your Windows!
    
    Are you sure you want to shrink your Windows partition?
gl: Decidiu reducir a súa partición de Windows.
    
    No seguinte diálogo, pode indicar a cantidade de
    espacio de Windows que debe ser liberado para SuSE Linux.
    
    ¡Debería continuar só se executou correctamente o
    "scandisk" e o "defrag" en Windows!
    
    ¿Está seguro de que desexa reducir a partición de Windows?

en: &Shrink Windows
gl: &Reducir Windows

note: Tell the user about the consequences of deleting his windows. Ask him if he really wants to do it
en: You decided to delete your Windows partition completely.
    
    All data on this partition will be lost irreversibly later in
    the installation.
    
    Are you sure you want to delete your Windows partition?
gl: Decidiu borrar a partición de Windows completamente.
    
    Tódolos datos desta partición perderanse irreversiblemente
    máis tarde durante a instalación.
    
    ¿Está seguro de que quere borrar a partición de Windows?

en: &Delete Windows
gl: &Borrar Windows

note: user must mark partitions for deletion. This must start with the highest numbered partition since we can't install 'in the middle'
en: You must start your selection with the highest numbered partition.
gl: Ten que iniciar a selección coa partición co número máis alto.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not contiguous.
gl: As particións seleccionadas non son contiguas.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: There are too many partitions left in order to create the required partitions for Linux.
gl: Deixáronse demasiadas particións; non se poden crear as requiridas para Linux.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not big enough to contain a minimal installation.
gl: As particións seleccionadas non son grandes dabondo para conter unha instalación mínima.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: ERROR:
    Your partition table has a unusual entry. The current used fdisk version does not
    support this entry. Therefore you can not continue the installation now.
gl: ERRO:
    A táboa de particións ten unha entrada inusual. Esta versión do fdisk
    non a soporta, polo que non pode continuar coa instalación.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: There is an newer fdisk version /usr/lib/YaST/fdisk-q that can handle
    this situation. We do not use this version in our installation environment,
    because the new version was released to late for our beta tests.
gl: Hai unha nova versión do fdisk en /usr/lib/YaST/fdisk-q que pode manexar
    esta situación. Esta versión non se usa na instalación porque foi sacada
    demasiado tarde para as probas da versión beta.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: You can sane the unusual entry, making a new logical partition with this fdisk-q
    [ctrl-alt-F2] 
    /usr/lib/YaST/fdisk-q %1
    (follow fdisk instructions)
    [ctrl-alt-F7],  [back], [next]
gl: Pode limpar esa entrada creando unha nova partición lóxica con ese fdisk-q
    [ctrl-alt-F2] 
    /usr/lib/YaST/fdisk-q %1
    (siga as instruccións do fdisk)
    [ctrl-alt-F7],  [atrás], [seguinte]

note: error popup must not be translated for 7.1
en: Otherwise you have to save your data and
    delete the extended partition.
gl: Doutro xeito, terá que gardar os datos e
    eliminar a partición estendida.

en: Your partition table on %1 is corrupt. 
    To fix your partition table, you have to save your data and delete the partition table.
    
    Now you have to abort the installation
gl: A táboa de particións de %1 está corrompida. 
    Para arranxala, deberá gardar os datos e eliminala.
    
    Agora terá que abortar a instalación

note: Check box for expert partitioning mode rather than just selecting one of the hard disks and use a standard partitioning scheme
en: &Custom partitioning - for experts
gl: Particionamento &Personalizado - para expertos

note: This dialog selects the target disk for the installation. Below this label, all targets are listed that can be used as installation target
en: Choose a hard disk
gl: Escolla un disco duro

note: normally the target is located on hard disks. Here no hard disks can be found. YaST2 cannot install - now the fallback YaST must be used
en: No disks found, please use the update CD for installation.
gl: Non se atopou ningún disco, use o CD de actualización para a instalación.

note: There are several hard disks found. Linux is completely installed on one hard disk - this selection is done here "Preparing Hard Disk - Step 1" is the description of the dialog what to do while the following locale is the help description help part 1 of 3
en: <p>
    All hard disks that have been automatically detected on your system
    are shown here. Please select the hard disk to install SuSE Linux on.
    </p>
gl: <p>
    Tódolos discos duros que foron detectados automaticamente móstranse
    aquí. Seleccione o disco duro no que quere instalar SuSE Linux.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: 
    <p>
    Under certain conditions not all of your hard disks can be
    auto-detected properly. If you wish to install SuSE Linux on such a
    hard disk, you might want to use <b>YaST1</b> as described in the manual.
    </p>
gl: 
    <p>
    En determinadas condicións, pode que non se autodetecten correctamente
    tódolos seus discos duros. Se quere instalar SuSE Linux nalgún deses
    discos, pode probar usando o <b>YaST1</b> como se describe no manual.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: 
    <p>
    For experts, there is the <b>custom partitioning</b> option for full
    control of partitioning your hard disk(s) and assigning
    partitions to your SuSE Linux installation.
    </p>
    <br>
gl: 
    <p>
    Para expertos, hai unha opción de <b>particionamento personalizado</b> que
    lle permite un control completo do particionamento dos seus discos duros, e
    da asignación das particións para a instalación de SuSE Linux.
    </p>
    <br>

note: first step of hd prepare, select a single disk or "expert" partitioning
en: Preparing Hard Disk - Step 1
gl: Preparando Disco Duro - Paso 1

note: The Windows partition has not enough free space for Linux. Tell the user the needed amount of free space and that he should terminate the installation now.
en: An error has occured!
    
    Your Windows partition has not enough free space for
    the SuSE Linux minimum installation.
    
    If you want to install Linux anyway please boot Windows
    and uninstall some applications or delete some data.
    
    You need at least %1 megabytes of free space on the
    Windows device including Windows work space and
    space for SuSE Linux.
gl: ¡Ocorreu un erro!
    
    A súa partición de Windows non ten espacio libre dabondo
    para a instalación mínima de SuSE Linux.
    
    Se quere instalar Linux de calquera xeito, inicie Windows
    e desinstale algunhas aplicacións ou borre algúns datos.
    
    Necesita polo menos %1 megabytes de espacio libre no
    dispositivo de Windows, incluíndo o espacio de traballo
    para Windows e o espacio para SuSE Linux.

note: Inform the user that his Windows partition is being checked.
en: The file sytem on your windows partition is being
    checked for consistency.
    
    Depending on the size of your Windows partition
    and the amount of used space this may take a while.
    
    Please be patient.
gl: Está sendo comprobada a consistencia do sistema de
    ficheiros da súa partición de Windows.
    
    Dependendo do tamaño da súa partición de Windows e
    a cantidade de espacio usado, isto pode levar un tempo.
    
    Por favor, sexa paciente.

note: The file system on the device is faulty. Tell the user he should correct those errors.
en: An error has occured!
    
    Your Windows partition has errors in the file system.
    
    Please boot Windows and clear those errors by running
    "scandisk" and "defrag".
    
    If the problem occurs again next time please shrink your
    Windows partition by other means.
gl: ¡Ocorreu un erro!
    
    A súa partición de Windows ten erros no sistema de ficheiros.
    
    Inicie Windows e arranxe eses erros executando "scandisk"
    e "defrag".
    
    Se o problema ocurre novamente a próxima vez, reduza a
    partición de Windows por outros métodos.

note: Labels for bar graph. "%d" will be replace with a numeric value.
en: Windows
    used
    %d
gl: Windows
    usado
    %d

en: Windows
    free
    %d
gl: Windows
    libre
    %d

note: Labels for input fields. "%1" will be replaced with the current unit (MB).
en: Windows free (%1)
gl: Libre en Windows (%1)

note: Help text for Windows partition resizing - common part for both graphical mode (with bar graphs) and non-graphical mode (text only).
en: <p>
    Choose the new size for your Windows partition.
    </p>
gl: <p>
    Escolla o novo tamaño da partición de Windows.
    </p>

note: help text (common to both modes), continued
en: 
    <p>
    The actual resizing will be performed only after you confirm all your
    selections in the last installation dialog. Until that point, your Windows
    partition will remain untouched.
    </p>
gl: 
    <p>
    O redimensionamento real non se realizará ata que confirme tódalas
    escollas no derradeiro diálogo de instalación. Ata ese punto, a súa
    partición de Windows ficará intacta.
    </p>

note: help text (common to both modes), continued
en: 
    <p>
    If you decide you don't want to resize your Windows partition at all, use the
    <b>back</b> button.
    </p>
gl: 
    <p>
    Se decide que non quere redimensionar a súa partición de Windows, utilice
    o botón <b>atrás</b>.
    </p>

note: Headline above bar graph that displays current windows partition size
en: Now:
gl: Agora:

note: Headline above bar graph that displays future windows and linux partitions
en: After installation:
gl: Trala instalación:

note: help text, continued - graphical mode only this help text will be appended to the help text common to both modes.
en: 
    <p>
    The upper bar graph displays the current situation.
    The lower bar graph displays the situation after the installation, i.e. when
    the resizing will have been performed.
    </p>
gl: 
    <p>
    A barra superior amosa a situación actual.
    A barra inferior amosa a situación trala instalación, isto é, cando o
    redimensionamento estea xa realizado.
    </p>

note: help text (graphical mode), continued
en: 
    <p>
    Drag the slider or enter a numeric value in either
    input field to adjust the suggested value.
    </p>
gl: 
    <p>
    Arrastre o control deslizante ou indique un valor
    numérico no campo de texto para axustar o valor
    suxerido.
    </p>

note: help text (graphical mode), continued
en: 
    <p>
    Within the space you reserve for Linux, partitions will automatically be
    created as necessary.
    </p>
gl: 
    <p>
    Dentro do espacio que reserve para Linux, crearanse automaticamente as
    particións que sexan necesarias.
    </p>

note: Label for used part of the Windows partition in non-graphical mode
en: Windows used:
gl: Usado en Windows:

note: Label for free part of the Windows partition in non-graphical mode
en: Free:
gl: Libre:

note: help text, continued - non-graphical mode only this help text will be appended to the help text common to both modes.
en: 
    Enter a value for the size of your <b>Linux</b> installation.
    Within this space, partitions will automatically be
    created as necessary for SuSE Linux.
    </p>
gl: 
    Indique o valor do tamaño da súa instalación de <b>Linux</b>.
    Dentro deste espacio, crearanse automaticamente as
    particións que sexan necesarias.
    </p>

note: help text (non-graphical mode), continued
en: 
    <p>
    <b>Windows used</b> is the size of the used part of your Windows partition.
    </p>
gl: 
    <p>
    <b>Windows usado</b> é o tamaño da parte usada da súa partición de Windows.
    </p>

note: help text (non-graphical mode), continued
en: 
    <b>Free</b> indicates the current free space (before the Linux
    installation) on the partition.
    </p>
gl: 
    <b>Libre</b> indica o espacio libre actual (antes da instalación
    de Linux) na partición.
    </p>

note: There is a consistency check for the selection. Next is the message, that is displayed. The reason is determined within this consistency check and then the message is passed through this interface transparently
en: The current selection is not valid:
    %1
gl: A selección actual non é válida:
    %1

note: This is a warning message that pops up when the selection does not include a bootable disk region (< 1024 cylinders).
en: Warning: with the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable.
gl: Aviso: coa selección actual, a instalación de SuSE Linux
    non será arrincable directamente.

note: list of partition checkboxes: show partition as unassigned
en: &%1:    %2, unassigned
gl: &%1:    %2, sen asignar

note: we found an unassigned partition which is large enough for a minimal installation
en: There is free space on the disk.
    Should YaST2 use this for SuSE Linux?
gl: Hai espacio libre no disco.
    ¿Pode o YaST2 usalo para SuSE Linux?

note: This disk has an unsupported partition scheme and must be partitioned with the custom partitioner (i.e. Apple Mac)
en: Warning: This disk has foreign partitions and
    must be handled by the custom partitioner.
gl: Aviso: O disco ten particións especiais, e teñen
    que ser manexadas polo particionador correspondente.

note: Message between the full name of the hard disk to use and the "Use entire hard disk" button - please avoid excessively long lines - rather, include a newline
en: Choose partitions that can be erased
    to make room for SuSE Linux:
gl: Escolla as particións que se poden borrar
    para facer espacio para SuSE Linux:

note: pushbutton to choose the entire disk, erasing all data on the disk this is an easy way to select all partitions on the target disk
en: Use &entire hard disk
gl: Usar &todo o disco duro

note: There were no prior partitions on this disk. No partitions to choose from will be displayed.
en: There are no partitions on this disk yet.
    The entire disk will be used for SuSE Linux.
gl: Aínda non hai particións neste disco.
    Usarase todo o disco para SuSE Linux.

en: This disk appears to be used by Windows.
    There is not enough space to install Linux.
gl: Semella que este disco é usado por Windows.
    Non hai espacio dabondo para instalar Linux.

note: Radio button for using an entire (Windows) partition for Linux
en: &Delete Windows completely
gl: &Borrar Windows completamente

note: Radio button for resizing a (Windows) partition
en: &Shrink Windows partition
gl: &Reducir a partición de Windows

note: helptext for semi-automatic partitioning part 1 of 5
en: <p>
    Please select where on your hard disk SuSE Linux is to be
    installed.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione o lugar do disco duro onde quere instalar SuSE Linux.
    </p>

note: helptext, part 2 of 5
en: <p>
    You can either use the <b>entire hard disk</b> or one or more of the
    partitions or free regions shown. The selected space must be contiguous.
    </p>
gl: <p>
    Pode utilizar <b>todo o disco duro</b> ou unha ou máis das particións ou
    rexións libres mostradas. O espacio seleccionado debe ser contiguo.
    </p>

note: helptext, part 3 of 5
en: <p>
    You <i>must</i> start your selection with the highest numbered partition.
    You can't select partitions 'in the middle'.
    </p>
gl: <p>
    Vostede <i>debe</i> iniciar a selección coa partición co número máis alto.
    Non pode seleccionar particións 'no medio'.
    </p>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    Notice: If you select a region that is not shown as <i>free</i>, you
    might loose existing data on your hard disk. This may even affect
    other operating systems.
    </p>
gl: <p>
    Nota: Se selecciona unha rexión que non se amosa como <i>libre</i>,
    podería perder datos do seu disco duro, e mesmo afectar a outros
    sistemas operativos.
    </p>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    <b><i>The marked regions will be deleted. All data within them will be
    lost. </i></b> There will be no way to recover this data.
    </p><br>
gl: <p>
    <b><i>As rexións marcadas van ser borradas. Tódolos datos nelas
    perderanse. </i></b> Non vai haber ningún xeito de recuperar eses datos.
    </p><br>

note: Information what to do, background information
en: Preparing Hard Disk - Step 2
gl: Preparando o Disco Duro - Paso 2

note: Frame title for installation target hard disk / partition(s)
en: Installing on:
gl: Instalando en:

note: helptext for semi-automatic partitioning part 1 of 2
en: <p>
    The selected hard disk is probably used by Windows. There is not enough
    space for SuSE Linux. You can either <b>delete Windows completely</b> or
    <b>shrink</b> it to get enough free space.
    </p>
gl: <p>
    O disco duro seleccionado está usado probablemente polo Windows. Non hai
    espacio dabondo para SuSE Linux. Pode <b>borrar Windows completamente</b>, ou
    <b>reducilo</b> para obter o espacio libre necesario.
    </p>

note: helptext, part 2 of 2
en: <p>
    If you delete Windows all data on this partition will be <b>irreversibly
    lost</b> later in the installation. When shrinking Windows we <b>strongly
    recommend a data backup</b> since the data will have to be re-organized.
    This may fail under rare circumstances.
    </p>
gl: <p>
    Se borra Windows, tódolos datos desta partición <b>perderanse
    irreversiblemente</b> máis tarde durante a instalación. Se reduce a partición
    de Windows, <b>recomendámoslle encarecidamente</b> que faga unha copia de
    seguridade, xa que os datos terán que ser reorganizados.
    Isto pode fallar baixo algunhas circunstancias estrañas.
    </p>

en: You have created a partition at the beginning of the disk %2.
    This is not compatible with the bootloader.
    Change this and start your partition at cylinder %1
    or delete this partition
gl: Creou unha partición no inicio do disco %2.
    Isto non é compatible co cargador de arrinque.
    Inicie a partición no cilindro %1 ou
    elimine esta partición

en: Warning: You have a partition at the beginning of the disk %2.
    This is not compatible with the bootloader.
    You should delete this partiton and create a new partition
    starting at cylinder %1.
    
    Do you want to change your partitioning?
gl: Aviso: Ten unha partición no inicio do disco %2.
    Isto non é compatible co cargador de arrinque.
    Debería eliminar esta partición e crear unha nova
    a partir do cilindro %1.
    
    ¿Desexa cambiar o particionamento?

en: YaST2 needs at least one partition to install SuSE Linux:
    the root "/" partition.
    Please create the requested mountpoint.
gl: O YaST2 necesita polo menos unha partición para instalar SuSE Linux:
    a partición raíz "/".
    Por favor, cree o punto de montaxe requirido.

en: Warning: Your boot partition has a end cylinder over 1024.
    Your BIOS seems not to be able to boot partitions over 1024 cylinder,
    With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    
    Do you want to change this?
gl: Aviso: O cilindro final da partición de arrinque é superior a 1024.
    Semella que a BIOS non pode arrincar particións por riba do cilindro 1024.
    Coa selección actual, a súa instalación de SuSE Linux
    non será arrincable directamente.
    
    ¿Quere cambiar isto?

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will perhaps be not directly bootable,
    Some PROM versions have problems with a boot partition
    with a end cylinder over 1 GB.
    
    Do you want to change this?
gl: Aviso: Coa selección actual, pode que a súa instalación de
    SuSE Linux non sexa arrincable directamente.
    Algunhas versións de PROMs teñen problemas se o cilindro
    final da partición de arrinque está por riba de 1 GB.
    
    ¿Quere cambiar isto?

en: Warning: There is no partition mounted on /boot. If you want to boot from
    harddisk you NEED a little /boot partition (approx. 4MB). This partition
    is automatically changed to type 0x41 PReP/CHRP boot partition.
    
    Do you want to change this?
gl: Aviso: Non hai ningunha partición montada en /boot. Se quere arrincar do
    disco duro, NECESITA unha pequena partición /boot (aprox. 4MB). Esta
    partición muda automaticamente a partición de arrinque PReP/CHRP tipo 0x41.
    
    ¿Quere cambiar isto?

en: Warning: Your boot partition root has a end cylinder over 1024.
    Your BIOS seems not to be able to boot partitions over 1024 cylinder,
    With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    
    Do you want to change this?
gl: Aviso: O cilindro final da partición de arrinque é superior a 1024.
    Semella que a BIOS non pode arrincar particións por riba do cilindro 1024.
    Coa selección actual, a súa instalación de SuSE Linux
    non será arrincable directamente.
    
    ¿Quere cambiar isto?

en: You have not created and activated a swap partition. There is nothing wrong with that,
    but in common it is highly recommended to create an activate a swap partition.
    Created swap partitions are listed in the main window with the type "Linux Swap".
    An activated swap partition have a mountpoint "swap"
gl: Non creou nin activou unha partición de intercambio. Non é algo erróneo,
    pero normalmente é altamente recomendado crear e activar unha partición
    de intercambio.  As particións creadas se listan na fiestra principal co
    tipo "Linux Swap".  Unha partición de intercambio activa ten como punto
    de montaxe "swap"

note: popup message
en: 
    You have a swap partition on the first partition of %1
    You have to change this, because this will delete the disk label
gl: 
    Ten unha partición de intercambio na primeira partición de %1
    Ten que cambiar isto, xa que doutro xeito borrará a etiqueta de disco

en: 
    WARNING:
    
    You chose to use an existing partition that will not be formatted.
    YaST2 cannot guarantee a correct installation, particularly in any
    of the following cases:
gl: 
    AVISO:
    
    Escolleu usar unha partición xa existente sen que vaia ser formatada.
    O YaST2 non pode garantir unha instalación correcta, particularmente
    nalgúns dos seguintes casos:

en: - if this is an existing ReiserFS partition
    - if this partition contains a Linux distribution that is to be
      overwritten (symlinks, space, ...)
    - if this partition does not contain a file system yet.
gl: - se é unha partición ReiserFS
    - se a partición contén unha distribución de Linux que vai ser
      sobreescrita (ligazóns simbólicas, espacio, ...)
    - se a partición non contén aínda un sistema de ficheiros.

en: If in doubt, you might want to go back and mark this partition for
    being formatted - especially if it is a standard path like /, /boot,
    /usr, /opt or /var.
gl: Se ten dúbidas, pode volver para atrás e marcar esta partición para
    que sexa formatada, especialmente se está nun punto de montaxe estándar
    como /, /boot, /usr, /opt ou /var.

en: All data on the partition will be lost if you choose to format it.
    
    Do you wish to go back and change your selections?
gl: Perderanse tódolos datos da partición se decide formatala.
    
    ¿Desexa volver para atrás e cambiar as seleccións?

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: <p>First, please choose the type of the new partiton and whether this partition should be formatted or not.</p>
gl: <p>Primeiro, escolla o tipo da nova partición, e se quere formatala ou non.</p>

note: helptext for popup create partition line 2 of 6
en: <p>Then you must enter the mount point ( /, /boot, /usr, /var ... )</p>
gl: <p>Logo ten que introducir o punto de montaxe ( /, /boot, /usr, /var ... )</p>

note: helptext for popup create partition line 3 of 6
en: Now you can enter the location of the new partition on your hard disk.
gl: Entón debe indicar a localización da nova partición no seu disco duro.

note: helptext for popup create partition line 4 of 6
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
gl: <p>Introduza o número do cilindro inicial da partición.

note: helptext for popup create partition line 5 of 6
en: After that you can either specify an ending cylinder number or an offset from the first cylinder (e.g +66).
gl: Despois diso, pode especificar o número do cilindro final, ou o incremento respecto ó primeiro cilindro (p.ex. +66).

note: helptext for popup create partition line 6 of 6
en: It is also possible to specify the size of the partition directly (e.g. +100M or +20000K))</p>
gl: Tamén é posible especificar directamente o tamaño da partición (p.ex. +100M ou +20000K)</p>

note: helptext for popup create extended  partition line
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
    After that you can either specify an ending cylinder number or an offset from the first cylinder (e.g +66).
    It is also possible to specify the size of the partition directly (e.g. +2G or +100M or +20000K)</p>
gl: <p>Introduza o número do cilindro inicial da partición.
    Logo diso, pode especificar o número do cilindro final, ou o incremento respecto ó primeiro cilindro (p.ex. +66).
    Tamén é posible especificar directamente o tamaño da partición (p.ex. +2G ou +100M ou +20000K)</p>

note: helptext for popup edit already existing partition line 1 of 3
en: <p>For an already existing partition you can only change the mount point and format.</p>
gl: <p>Para unha partición xa existente, só pode cambiar o punto de montaxe e o formatado.</p>

note: helptext line 2 of 3
en: <p>If you want to change the type or the start/end cylinder, you must delete this partition and then create a new one with the new parameters. All data in this partition will be LOST!</p>
gl: <p>Se quere cambiar o tipo ou o cilindro inicial/final, ten que borrar a partición e crear unha nova cos novos parámetros. ¡Tódolos datos nesta partición PERDERANSE!</p>

note: helptext expert partitioning. 1 of 16
en: <p> Partition your hard disk(s).. </p>
gl: <p> Particionamento dos discos duros. </p>

note: helptext expert partitioning. 2 of 16
en: <p>
    This is intended for <b>experts</b>.
    If you are not familiar with the concepts of hard disk <b>partitions</b>
    and how to use them, you might want to go back and select <b>automatic</b>
    partitioning.
    </p>
gl: <p>
    Isto está deseñado para <b>expertos</b>.
    Se non ten familiaridade cos conceptos de <b>particións</b> de discos duros
    e como usalas, pode ir para atrás e seleccionar particionamento
    <b>automático</b>.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 3 of 16
en: <p>
    Please note that <b>nothing will be written to your hard disk</b>
    until you confirm the entire installation in the last installation dialog.
    Until that point, you can safely abort the installation.
    </p>
gl: <p>
    Teña en conta que <b>non se escribirá nada no disco duro</b> ata que
    confirme a instalación completa no derradeiro diálogo de instalación.
    Ata ese punto, pode abortar sen problemas.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 4 of 16
en: <p>
    The table to the right shows the current partitions of all of your hard disks.
    </p>
gl: <p>
    A táboa da dereita mostra as particións actuais de tódolos discos duros.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 5 of 16
en: <p><b>Hard disks</b> are designated like this </p>
    <tt>/dev/hda </tt>1st EIDE disk
    <tt>/dev/hdb </tt>2nd EIDE disk
    <tt>/dev/hdc </tt>3rd EIDE disk
    <p>etc.</p>
    <p>- or - </p>
    <tt>/dev/sda </tt>1st SCSI disk
    <tt>/dev/sdb </tt>2nd SCSI disk
    <tt>/dev/sdc </tt>3rd SCSI disk
gl: <p>Os <b>discos duros</b> desígnanse deste xeito </p>
    <tt>/dev/hda </tt>Primeiro disco EIDE
    <tt>/dev/hdb </tt>Segundo disco EIDE
    <tt>/dev/hdc </tt>Terceiro disco EIDE
    <p>etc.</p>
    <p>- ou - </p>
    <tt>/dev/sda </tt>Primeiro disco SCSI
    <tt>/dev/sdb </tt>Segundo disco SCSI
    <tt>/dev/sdc </tt>Terceiro disco SCSI

note: helptext expert partitioning. 6 of 16
en: <p>etc.</p>
    <p>
    This notation always refers to the entire disk.
    </p>
gl: <p>etc.</p>
    <p>
    Esta notación sempre se refire ó disco duro enteiro.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 7 of 16
en: <p>
    <b>Partitions</b> are designated like this:
    </p>
gl: <p>
    As <b>particións</b> desígnanse deste xeito:
    </p>

note: helptext expert partitioning. 8 of 16
en: <p><tt>/dev/hda1 </tt>1st primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
    <p><tt>/dev/hda2 </tt>2nd primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/hda5 </tt>1st logical partition within the extended partition on
    the first EIDE disk. <b>Note:</b> this is always #5, even if there are less than four
    primary partitions.</p>
gl: <p><tt>/dev/hda1 </tt>Primeira partición primaria do 1º disco EIDE.</p>
    <p><tt>/dev/hda2 </tt>Segunda partición primaria do 1º disco EIDE.</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/hda5 </tt>Primeira partición lóxica da partición estendida do 1º disco EIDE. <b>Nota:</b> esta é sempre o número 5, mesmo se hai menos de catro particións primarias.</p>

note: helptext expert partitioning. 9 of 16
en: <p><tt>/dev/hda6 </tt>2nd logical partition</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/sda1 </tt>etc. accordingly for SCSI.</p>
gl: <p><tt>/dev/hda6 </tt>Segunda partición lóxica</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/sda1 </tt>etc. de igual modo para SCSI.</p>

note: helptext expert partitioning. 10 of 16
en: <p>
    On the i386 platform (i.e. normal PCs), there can be no more than four
    <b>primary partitions</b> on any hard disk (since the respective table in the
    master boot record can hold no more than four entries).
    </p>
gl: <p>
    Na plataforma i386 (PCs normais), non pode haber máis de catro
    <b>particións primarias</b> en cada disco duro (xa que a táboa do
    master boot record non pode conter máis de catro entradas).
    </p>

note: helptext expert partitioning. 11 of 16
en: <p>
    Please note that most PCs have a <b>BIOS</b> limitation that restricts bootable
    partitions to cylinders <b>1024</b> and below.
    </p>
gl: <p>
    Teña en conta que a maioría dos PCs teñen unha limitación da <b>BIOS</b>
    que restrinxe as particións arrincables ós cilindros <b>1024</b> e
    inferiores.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 12 of 16
en: <p>
    In order to be able to boot from a partition, make sure it ends below this
    cylinder 1024 boundary. Create a separate partition and mount it as
    <b>/boot</b>, if necessary. A partition consisting of one single cylinder
    (at least 2 MB) is usually sufficient for that.
    </p>
gl: <p>
    Para poder arrincar dunha partición, asegúrese de que remata por debaixo do
    límite do cilindro 1024. Se é necesario, cree unha partición separada e
    móntea como <b>/boot</b>. Unha partición que conteña un só cilindro (polo
    menos 2 MB) normalmente abonda para iso.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 13 of 16
en: <p>
    One of the four primary partitions may be an <b>extended partition</b>.
    This extended partition can contain one or more <b>logical partitions</b>.
    </p>
gl: <p>
    Unha das catro particións primarias pode ser unha <b>partición
    estendida</b>. Esta partición pode conter unha ou máis <b>particións
    lóxicas</b>.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 14 of 16
en: <p>
    The extended partition itself cannot hold any data.
    In order to use it, you must create logical partitions within it.
    Those logical partitions may contain any kind of Linux partition (Linux
    file systems or Linux swap partition) as well as partitions for other
    operating systems.
    </p>
gl: <p>
    A partición estendida non pode conter datos directamente.
    Para poder usala, hai que crear particións lóxicas dentro dela.
    Esas particións lóxicas poden ser de calquera tipo de partición de Linux
    (sistema de ficheiros de Linux ou partición de intercambio), así como
    para outros sistemas operativos.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 15 of 16
en: <p>
    In connection with advanced boot managers such as <b>LILO</b>, you can even
    boot your computer from a logical partition.
    </p>
gl: <p>
    Usando xestores de arrinque avanzados, como o <b>LILO</b>, pode incluso
    arrincar o seu ordenador dende unha partición lóxica.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 16 of 16
en: <p>
    Please note that the extended partition will <b>overlap</b> with the logical
    partitions: For an extended partition from cylinder 200 to 500, logical
    partitions could range from (say) 200 to 250, 251 to 400 and 401 to 500.
    </p>
gl: <p>
    Teña en conta que a partición estendida <b>se solapará</b> coas particións
    lóxicas: Nunha partición estendida do cilindro 200 ó 500, as particións
    lóxicas irían (p.ex) de 200 a 250, 251 a 400 e 401 a 500.
    </p>

en: Error Logging
gl: Rexistro de Erros

en: Error occured while calling %1
gl: Ocorreu un erro ó chamar a %1

en: Would you like to see the logging ?
gl: ¿Desexa ver o rexistro?

en: Shown
gl: Mostrado

en: Not shown
gl: Non mostrado

en: &Retry
gl: &Retentar

en: Preparing reboot; one moment please...
gl: Preparándose para reiniciar; un momento, por favor...

en: Now booting your system...
    Update will be continued
gl: Vaise reiniciar o sistema...
    A actualización continuará de contado

en: There is nothing to be updated.
gl: Non hai nada para actualizar

en: Warning:
    
    YaST2 has all information to update SuSE Linux.
    The update will be done according to your
    settings done by the previous dialogs.
    To commit the update, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start update?
gl: Aviso:
    
    O YaST2 ten toda a información para actualizar SuSE
    Linux.  A actualización vaise facer segundo as
    opcións seleccionadas nos diálogos anteriores.
    Para confirmar a actualización con tódalas seleccións
    feitas ata agora, escolla "si".  Escolla "non"
    para volver ó diálogo anterior.
    
    ¿Iniciar a actualización?

note: all right, start installation *now*
en: &Yes - start
gl: &Si - comezar

en: SuSE Linux Kernel
gl: Kernel de SuSE Linux

en: Select the desired kernel:
gl: Seleccione o kernel desexado:

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>kernel</b> to be used during installation and later in
    the installed system.
    </p>
gl: <p>
    Escolla o <b>kernel</b> para usar durante a instalación e máis tarde
    no sistema xa instalado.
    </p>

en: <p>
    Select <b>next</b> to start the update.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione <b>seguinte</b> para iniciar a actualización.
    </p>

en: You have to select one Kernel.
gl: Ten que seleccionar un kernel.

en: Partitions could not be mounted.
    Check log-file : /var/log/y2log.
gl: Non foi posible montar as particións.
    Comprobe o rexistro : /var/log/y2log.

en: Checking partition
gl: Comprobando a partición

en: No fstab found !!
gl: ¡Non se atopou o fstab!

en: Evaluate root-partition; One moment please...
gl: Evaluación da partición raíz; Un momento, por favor...

en: No LINUX-Root-Partition found.
gl: Non se atopou ningunha partición raíz de Linux.

en: SuSE YaST2 - Update
gl: SuSE YaST2 - Actualización

en: Select your root-partition:
gl: Seleccione a súa partición raíz:

note: helptext for root-partition
en: <p>
    Choose the <b>root-partition</b> to be used during update.
    </p>
gl: <p>
    Escolla a <b>partición raíz</b> para usar na actualización.
    </p>

en: Checking package-database; this process can takes some minutes.
gl: Comprobando a base de datos de paquetes; este proceso pode levar algúns minutos.

en: Checking package-database has returned an error.
    Please check log-file /var/log/y2log
gl: A comprobación da base de datos de paquetes devolveu un erro.
    Comprobe o rexistro en /var/log/y2log

en: Following package has not been deleted:
gl: O seguinte paquete non foi borrado:

en: Please check logging at the end of the update.
gl: Comprobe o rexistro cando remate a actualización.

en: RPM-DB-rebuild
gl: Reconstrucción da Base de Datos RPM

en: Status
gl: Estado

note: Announce number of packages that will be installed, updated or deleted
en: Updating %1 software packages
gl: Actualizando %1 paquetes de software

note: report software will be installed
en: <p>
    The selected software will be updated.
    </p>
    
    <p>
    The software you chose is installed. Depending on your selection, you will be prompted
    to change the CD-ROMs.
    </p>
    
    <p>
    Make use of the time it takes to install the packages to browse the manual a little:
    The appendix is meant to answer <em>frequently asked question</em> or FAQs.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    O software seleccionado vai ser actualizado.
    </p>
    
    <p>
    O software que escolleu está instalado. Dependendo da súa selección,
    pediráselle que cambie os CD-ROMs.
    </p>
    
    <p>
    Use o tempo que leva a instalación dos paquetes para botar unha pequena
    ollada ó manual:
    O apéndice está feito para responder ás <em>preguntas máis frecuentes</em>
    (FAQ).
    </p>
    <br>

note: inform user about installation progress
en: %1 packages updated
gl: %1 paquetes actualizados

en: Reading package information; One moment please...
gl: Lendo a información do paquete; Un momento, por favor...

en: It has not been installed the correct Version of package %1 
    Installed :
     %2 
     %3 
    should installed:
     %4 
     %5
gl: Non foi instalada a versión correcta do paquete %1 
    Instalado:
     %2 
     %3 
    debería ser:
     %4 
     %5

en: Following packages have been installed with errors:
gl: Os seguintes paquetes foron instalados con erros:

en: Please check logging at the end of update.
gl: Comprobe o rexistro ó remate da actualización.

en: Every package has been updated.
gl: Foron actualizados tódolos paquetes.

en: Following packages have not been deleted:
gl: Os seguintes paquetes non foron borrados:

en: Closing update; one moment please...
gl: Pechando a actualización; un momento, por favor...

en: Every package has been updated without errors.
gl: Tódolos paquetes foron actualizados sen erros.

en: Closing update; One moment please...
gl: Pechando a actualización; Un momento, por favor...

en: Minimum disk space of %1 MB required.
gl: Precísase un espacio mínimo en disco de %1 MB.

note: screen title for software selection
en: Backup System Before Update
gl: Copia de Seguridade antes da Actualización

en: create backup
gl: crear copia de seguridade

en: backup-path:
gl: camiño da copia:

en: <p>
    It is possible to make a <b>backup</b> of your existing system.
    Please be aware that it will not be a complete backup. Only your
    configuration files will be saved.
    </p>
gl: <p>
    É posible crear unha <b>copia de seguridade</b> do sistema actual.
    Teña en conta que non será unha copia de seguridade completa. Só se
    gardarán os ficheiros de configuración.
    </p>

en: The version of installation-medium is too old:
gl: A versión do medio de instalación é demasiado antiga:

en:     installed version :
gl:     versión instalada :

en:     update version :
gl:     versión de actualización :

en: Please change CD or cancel update.
gl: Cambie o CD ou cancele a actualización

en: Old Version
gl: Versíon Antiga

en: Please cancel update and choose another install-medium.
gl: Cancele a actualización e escolla outro medio de instalación.

en: &Old Version
gl: Versión &Antiga

en: A broken update has been found.
    Do we have to continue this update?
gl: Atopouse unha actualización estragada.
    ¿Continuar con esta actualización?

note: screen title for software selection
en: Software Update
gl: Actualización de Software

en: yes
gl: si

en: no
gl: non

en: Installed version:
gl: Versión instalada:

en: Update version:
gl: Versión da actualización:

en: Update base packages:
gl: Actualizar paquetes básicos:

en: Packages to update:
gl: Paquetes para actualizar:

en: Packages to check manually:
gl: Paquetes para comprobar manualmente:

note: explain choosable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1
en: <p>
    The update process recognize packages which have to be updated.
    Sometimes there are packages recognized where the user have to decide
     by using the button "Detailed selection", if these packages have to be updated.
    </p>
gl: <p>
    O proceso de actualización recoñece os paquetes que teñen que ser
    actualizados. Ás veces, hai paquetes nos que o usuario terá que decidir
    se teñen que ser actualizados, usando o botón "Selección detallada".
    </p>

en: There are packages which need a manual decision
    whether to do the update or not.
    We recommend that these packages should be updated too.
    But you should have a look on it.
    
    
    Would you like to edit these packages?
gl: Algúns paquetes necesitan unha decisión manual
    para saber se deben ser actualizados.
    Recomendámoslle que actualice tamén estes paquetes,
    pero debería botarlles unha ollada.
    
    
    ¿Desexa editar estes paquetes?

en: Dummy
gl: Proba

en: <p>
    This is a dummy test module.
    It does nothing.
    </p>
    <p>
    Should you ever read this text in a real YaST2 environment (even
    during Beta testing), please report it immediately. 
    </p>
gl: <p>
    Este é un módulo de proba.
    Non fai nada.
    </p>
    <p>
    Se le este texto nun ambiente real do YaST2 (mesmo na fase de beta testing),
    por favor infórmeo inmediatamente.
    </p>

note: screen title for software selection
en: Add new features
gl: Engadir novas funcionalidades

note: frame title for update selection
en: Do you want to add new features ?
gl: ¿Quere engadir novas funcionalidades?

note: radio button label, add a & shortcut !
en: Update only installed programs.
gl: Actualizar só os programas instalados.

note: radio button label, add a & shortcut !
en: Update and add features, which are new in current version 
    in the following selection:
gl: Actualice e engada funcionalidades, que son novas na versión actual,
    na seguinte selección:

note: explain chooseable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1 of 3
en: <p>
    <b>SuSE Linux</b> has got many new features since the last Version.
    </p>
gl: <p>
    <b>SuSE Linux</b> ten moitas novas funcionalidades dende a última versión.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    If you want to install these new features, please select, which kind of software-group do you want
    to have.</p>
gl: <p>
    Se desexa instalar estas novas funcionalidades, seleccione que tipo de
    software quere ter.</p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    If you only want to update your existing system and programs you can
    deselect this option.
    </p>
gl: <p>
    Se só desexa actualizar o seu sistema e programas existentes, pode
    deseleccionar esta opción.
    </p>

note: Title for root-password dialogue
en: Password for "root", the system administrator
gl: Contrasinal de "root", o administrador do sistema

note: advise user to remember his new password
en: Don't forget what you enter here!
gl: ¡Non esqueza o que escriba aquí!

note: Label: get password for user root Please use newline if label is longer than 40 characters
en: &Enter a password for the root user:
gl: &Introduza o contrasinal para o
    usuario root:

note: Label: get same password again for verification Please use newline if label is longer than 40 characters
en: Re-enter the password for &verification:
gl: Repita o contrasinal para &verificar:

note: help text ( explain what the user "root" is and does ) help part 1 of 4
en: <p>
    Unlike normal users of the system, who for instance write texts, create
    graphics or browse the Internet, the user "root" exists on
    every system and is called into action whenever
    administrative tasks need to be performed. In other words: login as root
    whenever you need, or want, to be the system administrator, and only then.
    </p>
gl: <p>
    A diferencia dos usuarios normais, os que por exemplo escriben textos,
    crean gráficos, ou navegan en Internet, o usuario "root" existe en
    tódolos sistemas, e é necesario para realizar tarefas de administración.
    Noutras palabras: entre no sistema como root cando necesite ou queira ser
    o administrador do sistema.
    </p>

note: help part 2 of 4
en: <p>
    Because the root user is equipped with extensive permissions, the password
    for "root" should be carefully chosen . A combination of letters and numbers
    is recommended. To ensure that the password was entered correctly, you are
    asked to repeat the process in a second field.
    </p>
gl: <p>
    Por mor de o usuario root ter permisos moi amplos, o contrasinal de
    "root" ten que ser escollido coidadosamente. Aconséllase unha
    combinación de letras e números. Para asegurar que o contrasinal foi
    introducido correctamente, deberá escribilo de novo nun segundo campo.
    </p>

note: help part 3 of 4
en: <p>
    All the rules for the example user password apply to the "root" password:
    you must distinguish between upper and lower case; a password should have at
    least 5 characters, and as a rule, not contain any special characters
    (e.g. accented letters).
    </p>
gl: <p>
    As regras para o contrasinal de usuario de exemplo serven para o
    contrasinal de "root": ten que distinguir entre maiúsculas e minúsculas;
    un contrasinal ten que ter polo menos 5 caracteres, e como regra non
    debe conter caracteres especiais (p.ex. tiles ou eñes).
    </p>

note: help part 4 of 4
en: <p>
    Possible characters are
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits <tt>0</tt>
    to <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    Do not forget this "root" password!
    </p>
gl: <p>
    Os posibles caracteres son
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt>, espacios en branco e os díxitos
    do <tt>0</tt> ó <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    ¡Non esqueza o contrasinal de "root"!
    </p>

note: report misspellings of the password
en: The first and the second version
    of the password are different!
    Please try again.
gl: ¡Os dous contrasinais
    introducidos son distintos!
    Tente de novo.

note: report if user forgot to enter a password
en: You didn't enter a password
    Please try again.
gl: Non introduciu un contrasinal
    Tente de novo.

note: explain how a password has to be formed
en: The password must have at least 5 characters
    Please try again.
gl: O contrasinal ten que ter polo menos 5 caracteres
    Tente de novo.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete The root password may contain only certain characters
en: The password may only contain the following characters:
     0..9, a..z, A..Z, and any of "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Please try again.
gl: O contrasinal só pode conter os seguintes caracteres:
     0..9, a..z, A..Z, e calquera de "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Tente de novo.

note: Information about the user.  This info is used to create an initial user account: first name, surname, login name and password.  Data will be written to /etc/passwd. "Personify" is also the name of the dialog.
en: Personalize
gl: Personalizar

note: User account information, forename or first name
en: &First name:
gl: &Nome:

note: User account information, surname or family name
en: &Last name:
gl: &Apelido(s):

note: input field for login name
en: &User login:
gl: Nome de &usuario:

note: push button to generate a login name from first and last name
en: &Suggestion
gl: &Suxestión

note: User account information, first version of user password, both versions must match
en: &Enter a password:
gl: &Introduza un contrasinal:

note: help text (description of what to do, some background information) html-format help part 1 of 5
en: <p>
    Linux is a multiuser system; several different users can be logged in the
    system at the same time.  In order to avoid confusion, each user must have
    a unique identity if they want to use Linux.
    </p>
gl: <p>
    Linux é un sistema multiusuario; varios usuarios diferentes poden estar
    conectados ó sistema ó mesmo tempo. Para evitar confusións, cada usuario
    ten que ter unha identidade propia se quere usar Linux.
    </p>

note: help part 2 of 5
en: <p>
    If you fill out the fields (<b>First Name</b> and <b>Last Name</b>), an
    account is created for an user with this name and a <b>Password</b> is stored.
    When entering a password, you must distinguish between upper and lower case; a
    password should have at least 5 characters, and as a rule, not contain any
    special characters (e.g. accented characters).
    </p>
gl: <p>
    Se enche os campos (<b>Nome</b> e <b>Apelido(s)</b>), crearase unha conta
    para un usuario con este nome e almacenarase un <b>Contrasinal</b>.
    Cando introduza un contrasinal, ten que distinguir entre maiúsculas e
    minúsculas; ademais, ten que ter polo menos 5 caracteres, e como
    regra, non conter caracteres especiais (p.ex, tiles ou eñes).
    </p>

note: help part 3 of 5
en: <p>
    Possible characters are
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits
    <tt>0</tt> to <tt>9</tt>.
    It's enough to use a password with a length of approximately 8 alpha-numeric
    characters. To ensure that the password was entered correctly, you are asked to
    repeat it exactly in a second field. Make sure you don't forget your password!
    </p>
gl: <p>
    Os posibles caracteres son
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt>, espacios en branco e os díxitos
    do <tt>0</tt> ó <tt>9</tt>.
    Abonda con usar un contrasinal cunha lonxitude de aproximadamente 8
    caracteres alfa-numéricos. Para asegurar que o contrasinal foi introducido
    correctamente, ten que repetilo exactamente igual no segundo campo.
    ¡Asegúrese de non esquecer o seu contrasinal!
    </p>

note: help part 4 of 5
en: <p>
    The so-called username is created from components of the full name and
    presented to you in one of the following dialogs.  If unsure, let YaST2
    <tt>suggest</tt> a username.  You're allowed to modify it, but only use
    <em>lower</em> case letters (no accented characters!), digits and <tt>._-</tt>
    - yes, usernames have stricter restrictions than passwords!
    </p>
gl: <p>
    O chamado nome de usuario créase a partir dos compoñentes do nome completo
    e preséntaselle nun dos seguintes diálogos.  Se non está seguro, deixe que
    o YaST2 lle <tt>suxira</tt> un nome de usuario.  Poderá modificalo,
    pero use só letras en <em>minúscula</em> (¡sen tiles!), díxitos e
    <tt>._-</tt> (en efecto, as restriccións para os nomes de usuario son máis
    estrictas que para os contrasinais).
    </p>

note: help part 5 of 5
en: <p>
    If you want to work with Linux, you must first enter the username and
    the password; this starting procedure is traditionally known as the
    <b>Login</b>.
    </p>
gl: <p>
    Se quere traballar con Linux, ten que introducir primeiro o seu nome de
    usuario e o contrasinal; este proceso inicial coñécese tradicionalmente
    como <b>Login</b>.
    </p>

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The name information is not complete, the user is asked to complete the information
en: Please enter your name.
gl: Introduza o seu nome.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname is empty (no user input).
en: You didn't enter a username.
    Please try again.
gl: Non introduciu un nome de usuario.
    Tente de novo.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname must have a size between 2 and 8 characters.
en: The username must be between 2 and 8 characters in length.
    Please try again.
gl: O nome de usuario ten que ter entre 2 e 8 caracteres.
    Tente de novo.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The login name may contain only certain characters and must begin with a letter.
en: The username may contain only
    lower case letters and digits
    and must begin with a letter.
    Please try again.
gl: O nome de usuario só pode conter
    letras minúsculas e díxitos, e
    ten que comezar cunha letra.
    Tente de novo.

note: Tell the user that the login he entered conflicts with predefined logins in the passwd file.
en: There is a conflict between the entered
    login name and a predefined username.
    
    Please try another one.
gl: Hai un conflicto entre o nome de usuario
    indicado e outro que xa existe.
    
    Tente outro distinto.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The two user password information do not match
en: The first and the second version
    of the password are different.
    Please try again.
gl: Os dous contrasinais
    introducidos son distintos.
    Tente de novo.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The first user password information is empty (no user input)
en: You didn't enter a password.
    Please try again.
gl: Non introduciu un contrasinal.
    Tente de novo.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The user password information must have a minimal size - 5 characters.
en: The password must have at least 5 characters.
    Please try again.
gl: O contrasinal ten que ter polo menos 5 caracteres.
    Tente de novo.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The user password may contain only certain characters
en: The password may only contain the following characters:
    0..9, a..z, A..Z, and any of "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Please try again.
gl: O contrasinal só pode conter os seguintes caracteres:
    0..9, a..z, A..Z, e calquera de "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Tente de novo.

note: X server information string: %1 will be substituted with the name of the Module to use (e.g. "nvidia").
en: XFree86 4 module: %1
gl: Módulo de XFree86 4: %1

note: X server information string: %1 will be substituted with the name of the X server to use (e.g. "SVGA").
en: XFree86 3 server: %1
gl: Servidor XFree86 3: %1

en: 3D support for your graphics adapter is still in an experimental
    state and not recommended for mission critical machines.
    
    Please also notice that this driver is not OpenSource. Therefor we
    can only offer very limited support in case of problems.
    
    If you do not need 3D acceleration please switch it off.
gl: O soporte de 3D para o seu adaptador gráfico está aínda nun estado
    experimental, e non se aconsella para máquinas de funcionamento crítico.
    
    Advirta tamén que este controlador non é de código aberto (OpenSource).
    Por isto, só podemos ofrecer un soporte moi limitado en caso de problemas.
    
    Se non necesita aceleración 3D, desactíveo.

note: Radio button for 8 bit color depth
en: 256 colors (8 bpp)
gl: 256 cores (8 bpp)

note: Radio button for 16 bit color depth
en: 65K colors (16 bpp)
gl: 65K cores (16 bpp)

note: Radio button for 24 bit color depth
en: 16.7M colors (24 bpp)
gl: 16.7M cores (24 bpp)

note: Radio button for 32 bit color depth
en: 16.7M colors (32 bpp)
gl: 16.7M cores (32 bpp)

note: Check box to skip X configuration alltogether (will disable all other settings in this dialog when checked)
en: No &X11 configuration
gl: Non configurar &X11

note: Frame title for screen resolution radio box
en: Resolution
gl: Resolución

note: Frame title for color depth radio box
en: Colors
gl: Cores

en: Use 3D acceleration
gl: Usar aceleración 3D

note: ******************** End of GUI elements *********************************************************************************** help texts *********** Help text for inst_config_x11.ycp: The user selects video resulution and color depth. Window layout: <Information about automatically detected video car
en: <p>
    Please choose the X-Windows <b>Desktop Settings</b>
    </p>
gl: <p>
    Seleccione as <b>Propiedades do Escritorio</b> para X-Windows.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    The video card shown has automatically been detected.
    The appropriate X server for this video card has been chosen accordingly.
    </p>
gl: <p>
    A tarxeta de vídeo amosada detectouse automaticamente.
    O servidor X foi escollido conforme a esta tarxeta.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>No X11 configuration</b> to skip X Window configuration.
    You can manually configure X11 later (using <b><i>sax</i></b>) if you wish.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione <b>Non configurar X11</b> para omitir este proceso.
    Pode configurar X11 manualmente máis tarde (usando <b><i>sax</i></b>) se o
    desexa.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select one of the possible screen <b>Resolutions</b> from the box on
    the left side and one of the possible <b>Color Depth</b> settings from the
    box on the right side.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione unha das posibles <b>Resolucións</b> de pantalla na caixa
    da esquerda, e unha das opcións de <b>Profundidade de Cor</b> na caixa da
    dereita.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Please notice that not all combinations of color depths and resolution may
    be valid with your video card; this depends on the amount of memory
    (shown above) on the card.
    The higher the resolution and the number of colors, the more memory is 
    required.
    </p>
gl: <p>
    Teña en conta que non tódalas combinacións de profundidades de cor e
    resolución son válidas para cada tarxeta gráfica; isto depende da cantidade
    de memoria (amosada arriba) que teña a tarxeta.
    Canto maior é a resolución e o número de cores, requírese máis memoria.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>Use 3D acceleration</b> to enable 3D hardware acceleration.
    Not all video cards are capable of using this feature.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione <b>Usar aceleración 3D</b> para activar a aceleración 3D por
    hardware. Non tódalas tarxetas gráficas soportan esta característica.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    When you are satisfied with your selections, make sure to select
    <b>Test</b> to check the settings.
    </p>
gl: <p>
    Cando estea satisfeito coas seleccións, asegúrese de usar <b>Probar</b>
    para comprobar as opcións escollidas.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END The screen that is being referred to is 'xfine' - a tool that displays a full screen image and some arrow buttons to adjust image sizes and position.
en: <p>
    Adjust the horizontal and vertical size and position
    of the screen image that is displayed when you press that button.
    </p>
gl: <p>
    Axuste os tamaños e as posicións horizontais e verticais da imaxe que
    se amosará na pantalla cando prema este botón.
    </p>

note: Headline for X11 configuration screen: The user selects screen resolution and color depth.
en: Desktop Settings
gl: Propiedades do Escritorio

en: Please test your selected video mode first.
gl: Primeiro probe o modo de vídeo seleccionado.

note: Warning message dialog before starting 'xfine'
en: The selected video mode will now be tested.
    If you do not see the test picture, press the
    ESC key to return to this screen immediately.
gl: Vaise probar agora o modo de vídeo seleccionado.
    Se non ve a imaxe de proba, prema a tecla ESC para
    voltar a esta pantalla inmediatamente.

en: &No X11 configuration
gl: Non configurar &X11

en: &Write XF86Config
gl: &Escribir o XF86Config

note: Special monitor list entry for users who don't want to install X11 at all
en: No X11
gl: Sen X11

note: Headline for monitor vendor selection box
en: Vendor
gl: Vendedor

note: Headline for monitor model selection box
en: Model
gl: Modelo

note: Frame title for horizontal frequency input fields
en: Horizontal frequency
gl: Frecuencia Horizontal

en: min
gl: mín

en: max
gl: máx

note: Unit for horizontal frequency
en: kHz
gl: KHz

note: Frame title for vertical frequency input fields
en: Vertical frequency
gl: Frecuencia Vertical

note: Push button for monitor driver disk
en: Driver disk
gl: Disquete co controlador

note: help text for monitor configuration dialog help part 1 of 7
en: <p>
    Your monitor type could not be determined automatically.
    Please select your monitor's <b>vendor</b> and <b>model</b>.
    </p>
    
    <p>
    If your monitor is not listed here, use <b>VESA</b>
    - most monitors comply with this standard.
    </p>
gl: <p>
    Non foi posible determinar automaticamente o tipo do seu monitor.
    Seleccione manualmente o <b>vendedor</b> e o <b>modelo</b>.
    </p>
    
    <p>
    Se o seu monitor non está nesta lista, utilice <b>VESA</b>
    - a maioría dos monitores cumpren esa norma.
    </p>

note: help part 2 of 7
en: <p>
    You can use a monitor <b>driver disk</b> to import the monitor's
    technical data. Notice that you do not need a special Linux monitor
    driver disk; most common monitor driver disks will do. Just try the
    floppy that came with your monitor.
    </p>
gl: <p>
    Pode usar un <b>disquete co controlador</b> do monitor para obter os seus
    datos técnicos. Teña en conta que non necesita un controlador
    especial para Linux; os discos de controlador da maioría dos monitores
    han servir. Simplemente probe co disquete que viña co seu monitor.
    </p>

note: help part 3 of 7
en: <p>
    If you do not wish to use the X Window System (X11), select
    <b>no X11</b>.
    </p>
gl: <p>
    Se non desexa usar o Sistema X Window (X11), seleccione <b>sen X11</b>.
    </p>

note: help part 4 of 7
en: <p>
    You can modify the monitor's frequencies in the respective input
    fields below the selection boxes.
    Refer to your monitor manual for your monitor's maximum
    frequencies. <b><i>Do not exceed</i></b> the values specified there -
    otherwise, there is a serious risk of <b><i>damaging your monitor</i></b>.
    </p>
gl: <p>
    Pode modificar as frecuencias do monitor nos campos correspondentes
    baixo as caixas de selección.
    Refírase ó manual do seu monitor para saber cales son as frecuencias
    máximas.
    <b><i>Non exceda</i></b> os valores aí indicados - doutro xeito,
    hai un grave risco de <b><i>danar o seu monitor</i></b>.
    </p>

note: help part 5 of 7
en: <p>
    The <b>horizontal frequency</b> (in kHz) specifies how many times
    per second the monitor can write a horizontal scan line. This is a
    hard limit of the monitor, independent of the screen resolution.
    </p>
gl: <p>
    A <b>frecuencia horizontal</b> (en KHz) especifica cantas veces por
    segundo pode o monitor facer unha liña horizontal. Isto é un límite
    do propio monitor, independente da resolución da pantalla.
    </p>

note: help part 6 of 7
en: <p>
    The <b>vertical frequency</b> (in Hz) specifies how how many times per
    second the image on the screen is refreshed. This value depends on the
    screen resolution and the monitor's maximum horizontal frequency.
    </p>
gl: <p>
    A <b>frecuencia vertical</b> (en Hz) especifica cantas veces por segundo se
    actualiza a imaxe na pantalla. Este valor depende da resolución da pantalla
    e a máxima frecuencia horizontal do monitor.
    </p>

note: help part 7 of 7
en: <p>
    If you experience a constant high frequency beep from your monitor,
    you might wish to use slightly lower frequency values than the maximum
    specified in your monitor's manual. This usually helps a lot to reduce
    the noise.
    </p>
gl: <p>
    Se nota un ruído constante de alta frecuencia no seu monitor, pode probar
    cuns valores de frecuencias algo máis pequenos dos que indica o manual.
    Normalmente, isto axuda a reducir o ruído.
    </p>

note: Title for monitor configuration dialog: The user is prompted for vendor and model of his monitor. He also has the option of entering video frequencies or using a monitor driver disk.
en: Configure Monitor
gl: Configurar Monitor

en: Please insert a monitor drivers floppy.
gl: Insira o disquete co controlador do monitor.

en: Driver disk could not be mounted
gl: Non foi posible montar o disquete co controlador

en: No monitor information file found on this disk
gl: Non se atopou ningún ficheiro de información de monitor neste disquete.

en: Minimal horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
gl: A frecuencia horizontal mínima non é un valor numérico.
    Tente de novo.

en: Maximum horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
gl: A frecuencia horizontal máxima non é un valor numérico.
    Tente de novo.

en: Minimal vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
gl: A frecuencia vertical mínima non é un valor numérico.
    Tente de novo.

en: Maximum vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
gl: A frecuencia vertical máxima non é un valor numérico.
    Tente de novo.

note: we called isax (to generate a XF86Config file), isax failed MsgBox
en: Error creating X11 configuration.
    Please use SaX (sax) to configure XFree86 V3 or SaX2 (sax2) for XFree86 V4 later.
gl: Erro creando a configuración de X11.
    Utilice máis tarde o SaX (sax) para configurar XFree86 V3 ou o SaX2 (sax2) para XFree86 V4.

en: English (US)
gl: Inglés (EEUU)

en: English (UK)
gl: Inglés (Reino Unido)

en: German
gl: Alemán

en: German (Swiss)
gl: Alemán (Suíza)

en: French
gl: Francés

en: French (Switzerland)
gl: Francés (Suíza)

en: Spanish
gl: Español

en: Italian
gl: Italiano

en: Portugese
gl: Portugués

en: Portugese (Brazil)
gl: Portugués (Brasil)

en: Greek
gl: Grego

en: Dutch
gl: Holandés

en: Danish
gl: Dinamarqués

en: Norwegian
gl: Noruegués

en: Swedish
gl: Sueco

en: Finnish
gl: Finlandés

en: Czech
gl: Checo

en: Czech (qwerty)
gl: Checo (qwerty)

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Polish
gl: Polaco

en: Russian
gl: Ruso

en: Turkish
gl: Turco

en: Japanese
gl: Xaponés

en: PS/2 mouse (Aux-port)
gl: Rato PS/2 (Porto-Aux)

en: Microsoft compatible serial mouse - (ttyS0 - COM1)
gl: Rato serie compatible Microsoft - (ttyS0 - COM1)

en: Microsoft compatible serial mouse - (ttyS1 - COM2)
gl: Rato serie compatible Microsoft - (ttyS1 - COM2)

en: Microsoft Intellimouse - 3 buttons and wheel - (ttyS0 - COM1)
gl: Microsoft Intellimouse - 3 botóns e roda - (ttyS0 - COM1)

en: Microsoft Intellimouse - 3 buttons and wheel - (ttyS1 - COM2)
gl: Microsoft Intellimouse - 3 botóns e roda - (ttyS1 - COM2)

en: Mouse Systems serial mouse - (ttyS0 - COM1)
gl: Rato serie Mouse Systems - (ttyS0 - COM1)

en: Mouse Systems serial mouse - (ttyS1 - COM2)
gl: Rato serie Mouse Systems - (ttyS1 - COM2)

en: Mouse Man protocol (serial Logitech mouse) - (ttyS0 - COM1)
gl: Protocolo Mouse Man (rato serie Logitech) - (ttyS0 - COM1)

en: Mouse Man protocol (serial Logitech mouse) - (ttyS1 - COM2)
gl: Protocolo Mouse Man (rato serie Logitech) - (ttyS1 - COM2)

en: Old Logitech serial mouse (series 9) - (ttyS0 - COM1)
gl: Rato serie Logitech antigo (series 9) - (ttyS0 - COM1)

en: Old Logitech serial mouse (series 9) - (ttyS1 - COM2)
gl: Rato serie Logitech antigo (series 9) - (ttyS1 - COM2)

en: Sun Mouse - (/dev/sunmouse)
gl: Rato Sun - (/dev/sunmouse)

en: Oldest 2-button serial mouse - (ttyS0 - COM1)
gl: Rato serie antigo de 2 botóns - (ttyS0 - COM1)

en: Oldest 2-button serial mouse - (ttyS1 - COM2)
gl: Rato serie antigo de 2 botóns - (ttyS1 - COM2)

en: Plug-and-Play mice - (ttyS0 - COM1)
gl: Rato Plug-and-Play - (ttyS0 - COM1)

en: Plug-and-Play mice - (ttyS1 - COM2)
gl: Rato Plug-and-Play - (ttyS1 - COM2)

en: C&T 82C710 mouse
gl: Rato C&T 82C710

en: USB mouse
gl: Rato USB

en: NONE
gl: NINGÚN

en: Africa/Abidjan
gl: África/Abidxán

en: Africa/Accra
gl: África/Acra

en: Africa/Addis_Ababa
gl: África/Adís_Abeba

en: Africa/Algiers
gl: África/Alxer

en: Africa/Asmera
gl: África/Asmara

en: Africa/Bamako
gl: África/Bamaco

en: Africa/Bangui
gl: África/Bangui

en: Africa/Banjul
gl: África/Banjul

en: Africa/Bissau
gl: África/Bisau

en: Africa/Blantyre
gl: África/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
gl: África/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
gl: África/Buiumbura

en: Africa/Casablanca
gl: África/Casablanca

en: Africa/Ceuta
gl: África/Ceuta

en: Africa/Conakry
gl: África/Conacri

en: Africa/Dakar
gl: África/Dacar

en: Africa/Dar_es_Salaam
gl: África/Dar_Es_Salaam

en: Africa/Djibouti
gl: África/Xibutí

en: Africa/Douala
gl: África/Douala

en: Africa/El_Aaiun
gl: África/O_Aiún

en: Africa/Freetown
gl: África/Freetown

en: Africa/Gaborone
gl: África/Gaborone

en: Africa/Harare
gl: África/Harare

en: Africa/Johannesburg
gl: África/Johannesburgo

en: Africa/Kampala
gl: África/Campala

en: Africa/Khartoum
gl: África/Khartún

en: Africa/Kigali
gl: África/Kigali

en: Africa/Kinshasa
gl: África/Kinshasa

en: Africa/Lagos
gl: África/Lagos

en: Africa/Libreville
gl: África/Libreville

en: Africa/Lome
gl: África/Lomé

en: Africa/Luanda
gl: África/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
gl: África/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
gl: África/Lusaka

en: Africa/Malabo
gl: África/Malabo

en: Africa/Maputo
gl: África/Maputo

en: Africa/Maseru
gl: África/Maseru

en: Africa/Mbabane
gl: África/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
gl: África/Mogadixo

en: Africa/Monrovia
gl: África/Monrovia

en: Africa/Nairobi
gl: África/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
gl: África/Xamena

en: Africa/Niamey
gl: África/Niamey

en: Africa/Nouakchott
gl: África/Nuakchott

en: Africa/Ouagadougou
gl: África/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
gl: África/Porto_Novo

en: Africa/Sao_Tome
gl: África/San_Tomé

en: Africa/Timbuktu
gl: África/Tombouctou

en: Africa/Tunis
gl: África/Túnez

en: Africa/Windhoek
gl: África/Windhoek

en: Africa/Cairo
gl: África/O_Cairo

en: Africa/Tripoli
gl: África/Trípoli

en: America/Anguilla
gl: América/Anguila

en: America/Antigua
gl: América/Antiga

en: America/Araguaina
gl: América/Araguaina

en: America/Aruba
gl: América/Aruba

en: America/Asuncion
gl: América/Asunción

en: America/Barbados
gl: América/Barbados

en: America/Belem
gl: América/Belém

en: America/Belize
gl: América/Belice

en: America/Bogota
gl: América/Bogotá

en: America/Boise
gl: América/Boise

en: America/Buenos_Aires
gl: América/Bos_Aires

en: America/Cancun
gl: América/Cancún

en: America/Caracas
gl: América/Caracas

en: America/Catamarca
gl: América/Catamarca

en: America/Cayenne
gl: América/Cayena

en: America/Cayman
gl: América/Caymán

en: America/Chihuahua
gl: América/Chihuahua

en: America/Cordoba
gl: América/Córdoba

en: America/Costa_Rica
gl: América/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
gl: América/Cuiabá

en: America/Curacao
gl: América/Curaçao

en: America/Dawson
gl: América/Dawson

en: America/Dawson_Creek
gl: América/Dawson_Creek

en: America/Dominica
gl: América/Dominica

en: America/El_Salvador
gl: América/O_Salvador

en: America/Ensenada
gl: América/Ensenada

en: America/Fortaleza
gl: América/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
gl: América/Glace_Bay

en: America/Godthab
gl: América/Godthåb

en: America/Goose_Bay
gl: América/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
gl: América/Grand_Turk

en: America/Grenada
gl: América/Granada

en: America/Guadeloupe
gl: América/Guadalupe

en: America/Guatemala
gl: América/Guatemala

en: America/Guayaquil
gl: América/Guayaquil

en: America/Guyana
gl: América/Güiana

en: America/Indiana
gl: América/Indiana

en: America/Inuvik
gl: América/Inuvik

en: America/Iqaluit
gl: América/Iqaluit

en: America/Jujuy
gl: América/Jujuy

en: America/Juneau
gl: América/Juneau

en: America/La_Paz
gl: América/A_Paz

en: America/Lima
gl: América/Lima

en: America/Louisville
gl: América/Louisville

en: America/Maceio
gl: América/Maceió

en: America/Managua
gl: América/Managua

en: America/Martinique
gl: América/Martinica

en: America/Mendoza
gl: América/Mendoza

en: America/Menominee
gl: América/Menominee

en: America/Miquelon
gl: América/Miquelon

en: America/Montevideo
gl: América/Montevideo

en: America/Montserrat
gl: América/Montserrat

en: America/Nassau
gl: América/Nassau

en: America/Nipigon
gl: América/Nipigon

en: America/Nome
gl: América/Nome

en: America/Panama
gl: América/Panamá

en: America/Pangnirtung
gl: América/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
gl: América/Paramaribo

en: America/Port-au-Prince
gl: América/Porto_Príncipe

en: America/Port_of_Spain
gl: América/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
gl: América/Pôrto_Velho

en: America/Puerto_Rico
gl: América/Porto_Rico

en: America/Rainy_River
gl: América/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
gl: América/Rankin_Inlet

en: America/Rosario
gl: América/Rosario

en: America/Santo_Domingo
gl: América/Santo_Domingo

en: America/Scoresbysund
gl: América/Scoresbysund

en: America/St_Kitts
gl: América/Saint_Kitts

en: America/St_Lucia
gl: América/Santa_Lucía

en: America/St_Vincent
gl: América/San_Vicente

en: America/Swift_Current
gl: América/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
gl: América/Tegucigalpa

en: America/Thule
gl: América/Thule

en: America/Thunder_Bay
gl: América/Thunder_Bay

en: America/Tortola
gl: América/Tortola

en: America/Virgin
gl: América/Virgin

en: America/St_Thomas
gl: America/Saint_Thomas

en: America/Yakutat
gl: América/Yakutat

en: America/Yellowknife
gl: América/Yellowknife

en: America/Porto_Acre
gl: América/Porto_Acre

en: America/Noronha
gl: América/Noronha

en: America/Sao_Paulo
gl: América/São_Paulo

en: America/Manaus
gl: América/Manaus

en: America/Halifax
gl: América/Halifax

en: America/Winnipeg
gl: América/Winnipeg

en: America/Montreal
gl: América/Montreal

en: America/Edmonton
gl: América/Edmonton

en: America/St_Johns
gl: América/Saint_Johns

en: America/Vancouver
gl: América/Vancouver

en: America/Regina
gl: América/Regina

en: America/Whitehorse
gl: América/Whitehorse

en: America/Santiago
gl: América/Santiago

en: America/Havana
gl: América/A_Habana

en: America/Jamaica
gl: América/Xamaica

en: America/Tijuana
gl: América/Tixuana

en: America/Mazatlan
gl: América/Mazatlán

en: America/Mexico_City
gl: América/Cidade_de_México

en: America/Anchorage
gl: América/Anchorage

en: America/Adak
gl: América/Adak

en: America/Atka
gl: América/Atka

en: America/Phoenix
gl: América/Phoenix

en: America/Chicago
gl: América/Chicago

en: America/Fort_Wayne
gl: América/Fort_Wayne

en: America/Indianapolis
gl: América/Indianapolis

en: America/Knox_IN
gl: América/Knox_IN

en: America/Detroit
gl: América/Detroit

en: America/Denver
gl: América/Denver

en: America/Shiprock
gl: América/Shiprock

en: America/Los_Angeles
gl: América/Los_Ángeles

en: America/New_York
gl: América/Nova_York

en: Antarctica/Casey
gl: Antártida/Casey

en: Antarctica/Davis
gl: Antártida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
gl: Antártida/Dumont_d'Urville

en: Antarctica/Mawson
gl: Antártida/Mawson

en: Antarctica/Palmer
gl: Antártida/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
gl: Antártida/Polo_Sur

en: Antarctica/McMurdo
gl: Antártida/Mac_Murdo

en: Antarctica/Syowa
gl: Antártida/Syowa

en: Arctic/Longyearbyen
gl: Ártico/Longyearbyen

en: Asia/Aden
gl: Asia/Adén

en: Asia/Amman
gl: Asia/Ammán

en: Asia/Aqtau
gl: Asia/Aqtaü

en: Asia/Ashkhabad
gl: Asia/Ashjabad

en: Asia/Baghdad
gl: Asia/Bagdad

en: Asia/Calcutta
gl: Asia/Calcuta

en: Asia/Dacca
gl: Asia/Daca

en: Asia/Damascus
gl: Asia/Damasco

en: Asia/Jakarta
gl: Asia/Iakarta

en: Asia/Katmandu
gl: Asia/Katmandú

en: Asia/Krasnoyarsk
gl: Asia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuwait
gl: Asia/Kuvait

en: Asia/Pyongyang
gl: Asia/Piongiang

en: Asia/Rangoon
gl: Asia/Rangún

en: Asia/Riyadh
gl: Asia/Riyad

en: Asia/Saigon
gl: Asia/Saigón

en: Asia/Samarkand
gl: Asia/Samarkanda

en: Asia/Urumqi
gl: Asia/Ürümqi

en: Asia/Yekaterinburg
gl: Asia/Yekaterinburgo

en: Asia/Tehran
gl: Asia/Teherán

en: Asia/Jerusalem
gl: Asia/Xerusalén

en: Asia/Tokyo
gl: Asia/Toquio

en: Asia/Riyadh87
gl: Asia/Riyad87

en: Asia/Riyadh88
gl: Asia/Riyad88

en: Asia/Riyadh89
gl: Asia/Riyad89

en: Asia/Seoul
gl: Asia/Seul

en: Asia/Singapore
gl: Asia/Singapur

en: Asia/Istanbul
gl: Asia/Istambul

en: Atlantic/Azores
gl: Atlántico/Azores

en: Atlantic/Bermuda
gl: Atlántico/Bermudas

en: Atlantic/Canary
gl: Atlántico/Canarias

en: Atlantic/Cape_Verde
gl: Atlántico/Cabo_Verde

en: Atlantic/Faeroe
gl: Atlántico/Feroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
gl: Atlántico/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
gl: Atlántico/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
gl: Atlántico/Xeorxias_do_Sur

en: Atlantic/St_Helena
gl: Atlántico/Santa_Elena

en: Atlantic/Stanley
gl: Atlántico/Stanley

en: Atlantic/Reykjavik
gl: Atlántico/Reiquiavik

en: Australia/North
gl: Australia/Norte

en: Australia/South
gl: Australia/Sur

en: Australia/West
gl: Australia/Oeste

en: Brazil/Acre
gl: Brasil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
gl: Brasil/DeNoronha

en: Brazil/East
gl: Brasil/Leste

en: Brazil/West
gl: Brasil/Oeste

en: Canada/Atlantic
gl: Canadá/Atlántico

en: Canada/Central
gl: Canadá/Central

en: Canada/Eastern
gl: Canadá/Leste

en: Canada/Mountain
gl: Canadá/Montaña

en: Canada/Newfoundland
gl: Canadá/Newfoundland

en: Canada/Pacific
gl: Canadá/Pacífico

en: Canada/East-Saskatchewan
gl: Canada/Leste-Saskatchewan

en: Chile/EasterIsland
gl: Chile/Illa_de_Pascua

en: Etc/Zulu
gl: Etc/Zulú

en: Global/Egypt
gl: Global/Exipto

en: Global/Eire
gl: Global/Irlanda

en: Global/Factory
gl: Global/Fábrica

en: Global/Iceland
gl: Global/Islandia

en: Global/Iran
gl: Global/Irán

en: Global/Jamaica
gl: Global/Xamaica

en: Global/Japan
gl: Global/Xapón

en: Global/Libya
gl: Global/Libia

en: Global/Poland
gl: Global/Polonia

en: Global/Singapore
gl: Global/Singapur

en: Global/Turkey
gl: Global/Turquía

en: Global/Zulu
gl: Global/Zulú

en: Europe/Netherlands
gl: Europa/Países_Baixos

en: Europe/Andorra
gl: Europa/Andorra

en: Europe/Greece
gl: Europa/Grecia

en: Europe/Northern-Ireland
gl: Europa/Irlanda_do_Norte

en: Europe/Yugoslavia
gl: Europa/Iugoslavia

en: Europe/Germany
gl: Europa/Alemaña

en: Europe/Slovakia
gl: Europa/Eslovaquia

en: Europe/Belgium
gl: Europa/Bélxica

en: Europe/Romania
gl: Europa/Romanía

en: Europe/Hungary
gl: Europa/Hungría

en: Europe/Moldova
gl: Europa/Moldavia

en: Europe/Denmark
gl: Europa/Dinamarca

en: Europe/Ireland
gl: Europa/Irlanda

en: Europe/Gibraltar
gl: Europa/Xibraltar

en: Europe/Finland
gl: Europa/Finlandia

en: Europe/Turkey
gl: Europa/Turquía

en: Europe/Ukraine
gl: Europa/Ucraína

en: Europe/Portugal
gl: Europa/Portugal

en: Europe/Slovenia
gl: Europa/Eslovenia

en: Europe/United_Kingdom
gl: Europa/Reino_Unido

en: Europe/Luxembourg
gl: Europa/Luxemburgo

en: Europe/Spain
gl: Europa/España

en: Europe/Malta
gl: Europa/Malta

en: Europe/Monaco
gl: Europa/Mónaco

en: Europe/Russia
gl: Europa/Rusia

en: Europe/Norway
gl: Europa/Noruega

en: Europe/France
gl: Europa/Francia

en: Europe/Czech_Republic
gl: Europa/República_Checa

en: Europe/Latvia
gl: Europa/Letonia

en: Europe/Italy
gl: Europa/Italia

en: Europe/Bosnia & Herzegovina
gl: Europa/Bosnia-Hercegovina

en: Europe/Macedonia
gl: Europa/Macedonia

en: Europe/Bulgaria
gl: Europa/Bulgaria

en: Europe/Sweden
gl: Europa/Suecia

en: Europe/Estonia
gl: Europa/Estonia

en: Europe/Albania
gl: Europa/Albania

en: Europe/Liechtenstein
gl: Europa/Liechtenstein

en: Europe/Vatican
gl: Europa/Vaticano

en: Europe/Austria
gl: Europa/Austria

en: Europe/Lithuania
gl: Europa/Lituania

en: Europe/Poland
gl: Europa/Polonia

en: Europe/Croatia
gl: Europa/Croacia

en: Europe/Switzerland
gl: Europa/Suíza

en: Indian/Antananarivo
gl: Índico/Tananarive

en: Indian/Chagos
gl: Índico/Chagos

en: Indian/Christmas
gl: Índico/Christmas

en: Indian/Cocos
gl: Índico/Cocos

en: Indian/Comoro
gl: Índico/Comores

en: Indian/Kerguelen
gl: Índico/Kerguelen

en: Indian/Mahe
gl: Índico/Mahe

en: Indian/Maldives
gl: Índico/Maldivas

en: Indian/Mauritius
gl: Índico/Mauricio

en: Indian/Mayotte
gl: Índico/Mayotte

en: Indian/Reunion
gl: Índico/Reunión

en: Mexico/BajaNorte
gl: México/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
gl: México/BajaSur

en: Mexico/General
gl: México/General

en: Mideast/Riyadh87
gl: Oriente_Medio/Riyad87

en: Mideast/Riyadh88
gl: Oriente_Medio/Riyad88

en: Mideast/Riyadh89
gl: Oriente_Medio/Riyad89

en: Pacific/Apia
gl: Pacífico/Apia

en: Pacific/Auckland
gl: Pacífico/Auckland

en: Pacific/Chatham
gl: Pacífico/Chatham

en: Pacific/Easter
gl: Pacífico/Illa_de_Pascua

en: Pacific/Efate
gl: Pacífico/Efaté

en: Pacific/Enderbury
gl: Pacífico/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
gl: Pacífico/Fakaofu

en: Pacific/Fiji
gl: Pacífico/Fidji

en: Pacific/Funafuti
gl: Pacífico/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
gl: Pacífico/Galápagos

en: Pacific/Gambier
gl: Pacífico/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
gl: Pacífico/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
gl: Pacífico/Guam

en: Pacific/Johnston
gl: Pacífico/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
gl: Pacífico/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
gl: Pacífico/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
gl: Pacífico/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
gl: Pacífico/Majuro

en: Pacific/Marquesas
gl: Pacífico/Marquesas

en: Pacific/Midway
gl: Pacífico/Midway

en: Pacific/Nauru
gl: Pacífico/Nauru

en: Pacific/Niue
gl: Pacífico/Niue

en: Pacific/Norfolk
gl: Pacífico/Norfolk

en: Pacific/Noumea
gl: Pacífico/Nouméa

en: Pacific/Palau
gl: Pacífico/Palau

en: Pacific/Pitcairn
gl: Pacífico/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
gl: Pacífico/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
gl: Pacífico/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
gl: Pacífico/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
gl: Pacífico/Saipan

en: Pacific/Tahiti
gl: Pacífico/Tahití

en: Pacific/Tarawa
gl: Pacífico/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
gl: Pacífico/Tongatapu

en: Pacific/Truk
gl: Pacífico/Truk

en: Pacific/Wake
gl: Pacífico/Wake

en: Pacific/Wallis
gl: Pacífico/Wallis

en: Pacific/Yap
gl: Pacífico/Yap

en: Pacific/Honolulu
gl: Pacífico/Honolulu

en: Pacific/Pago_Pago
gl: Pacífico/Pago_Pago

en: Pacific/Samoa
gl: Pacífico/Samoa

en: US/Alaska
gl: Estados_Unidos/Alaska

en: US/Aleutian
gl: Estados_Unidos/Aleutianas

en: US/Arizona
gl: Estados_Unidos/Arizona

en: US/Central
gl: Estados_Unidos/Central

en: US/East-Indiana
gl: Estados_Unidos/Leste-Indiana

en: US/Hawaii
gl: Estados_Unidos/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
gl: Estados_Unidos/Indiana-Starke

en: US/Michigan
gl: Estados_Unidos/Michigan

en: US/Mountain
gl: Estados_Unidos/Montaña

en: US/Pacific
gl: Estados_Unidos/Pacífico

en: US/Samoa
gl: Estados_Unidos/Samoa

en: US/Eastern
gl: Estados_Unidos/Leste

en: No access to source media used on previous installation.
    Continue with choosing new installation source?
gl: Non se pode acceder ó medio usado na instalación anterior.
    ¿Continuar coa escolla dunha nova fonte de instalación?

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: System Update
gl: Actualización do Sistema

en: <P>Launch this module to update existing packages.
    </P>
    Please insert <b>CD 1</b> before proceeding.
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
gl: <P>Lance este módulo para actualizar os paquetes existentes.
    </P>
    Insira o <b>CD 1</b> antes de continuar.
    <P>Ten que acceder ó sistema como <i>root</i> para facer
    isto.</P>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Update your complete system, please insert CD 1 before proceeding
gl: Actualice o sistema completo, insira o CD 1 antes de continuar

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation of yast2 menueentry in ncurses menu                            //
en: <p>Launch this module to install additional packages or
    remove installed ones.
    To install commercial software, launch this module and select
    set 'pay' from list of package sets.
    </p>
gl: <p>Lance este módulo para instalar paquetes adicionais ou para eliminar
    os que están instalados.
    Para instalar software comercial, use tamén este módulo e seleccione a
    serie 'pay' da lista de conxuntos de paquetes.
    </p>

en: <p>Please insert <b>CD 1</b> for CD installation.</p>
gl: <p>Insira o <b>CD 1</b> para a instalación de CD.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation of yast2 menueentry in ncurses menu                            //
en: <p>Launch this module if you want to choose the
    source of installation. It is possible to install packages from CD,
    via the network or from harddisk.</p>
    <p>You can specify the source media and install
    packages with this module.
    </p>
gl: <p>Lance este módulo se quere escoller a orixe da instalación.
    É posible instalar os paquetes dende o CD, a través da rede, ou dende
    o disco duro.</p>
    <p>Pode especificar o medio de orixe e instalar os paquetes con
    este módulo.
    </p>

en: <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
gl: <P>Para facer isto, ten que acceder ó sistema como <i>root</i>.</P>

en: Package %1 not found.
gl: Paquete %1 non atopado

note: Popup informs the user that he/she wants to install an older versions
en: The version of SuSE distribution on source media
    must NOT be older than the installed one.
gl: A versión da distribución SuSE no medio de orixe
    NON pode ser máis vella que a versión instalada.

en: Installed version: %1
gl: Versión instalada: %1

en: Version on source media: %1
gl: Versión no medio de orixe: %1

en: Please insert current CD or specify path of current sources.
gl: Insira o CD actual ou especifique o camiño para as orixes actuais.

en: File %1 not found.
gl: Ficheiro %1 non atopado.

en: Error while reading configuration-file.
gl: Erro lendo o ficheiro de configuración.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Install/Remove software
gl: Instalar/Eliminar software

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Install additional software package or remove installed packages.
gl: Instale software adicional ou elimine paquetes instalados.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Change source of installation
gl: Cambiar a orixe da instalación

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Choose the source for installation/removal of software packages
    It is possible to install packages from CD, via the network or from harddisk.
gl: Escolla a orixe para a instalación/eliminación de paquetes software
    É posible instalar paquetes do CD, a través da rede, ou do disco duro.

note: dummy message, which will be used in the future, but have to be traslated into other languages.
en: Dailing....
gl: Marcando...

en: Hang up....
gl: Colgar...

en: Could not dial to internet. Please check your settings.
gl: Non foi posible chamar a internet. Comprobe a configuración.

en: Could not dial to internet. Please connect manually.
gl: Non foi posible chamar a internet. Conéctese manualmente.

en: Error occured while closing connection to internet.
gl: Ocorreu un erro ó pechar a conexión a internet.

en: Do not show this message again.
gl: Non mostrar esta mensaxe de novo.

note: Skip - button label
en: Skip
gl: Omitir

en: Continue
gl: Continuar

en: Install
gl: Instalar

en: The package "%1" is not a SuSE package.
    Should  I install nevertheless ?
gl: O paquete "%1" non é un paquete de SuSE.
    ¿Instalalo de calquera xeito?

en: There is no connection to internet. Trying to connect.
gl: Non hai unha conexión a internet. Tentando conectarse.

en: Cannot check the packages cause there has not be found
    any PGP configuration or key. So SuSE cannot guarantee that 
    the packages are created by SuSE
gl: Non é posible verificar os paquetes porque non se atopou
    ningunha configuración ou chave do PGP. Polo tanto, SuSE non
    pode garantir que os paquetes foron creados por SuSE

note: Warning text for aborting the update before a patch is installed
en: If you abort the installation now,
    no patch will be installed.
    An existing connection to ftp server will be closed.
    Your installation will remain untouched.
gl: Se aborta agora a instalación,
    non se instalará ningún parche.
    A conexión existente ó servidor ftp será pechada.
    A instalación ficará intacta.

note: Warning text for aborting if some patches are installed, some not
en: If you abort the installation now,
    the patches are not yet downloaded and installed.
    You will need to do the update again.
gl: Se aborta agora a instalación,
    os parches non están aínda descargados e instalados.
    Terá que actualizar de novo.

note: Warning text for aborting an installation during the install process
en: If you abort the installation now,
    at least one patch is not installed correctly.
    You will need to do the update again.
gl: Se aborta agora a instalación,
    hai polo menos un parche non instalado correctamente.
    Terá que actualizar de novo.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort Package Update?
gl: ¿Abortar realmente a Actualización de Paquetes?

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Update
gl: A&bortar Actualización

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Update
gl: &Continuar Actualización

en: Patch information
gl: Información do parche

en: Installed
gl: Instalado

en: New Version
gl: Nova Versión

en: Package Update information
gl: Información da Actualización de Paquetes

en: Update is finished.
gl: A actualización está finalizada.

en: Status of last update:
gl: Estado da última actualización:

en: ALL installed security patches:
gl: TÓDOLOS parches de seguridade instalados:

en: ALL installed recommended patches:
gl: TÓDOLOS parches recomendados instalados:

en: &Details
gl: &Detalles

en: Remove source-packages after update.
gl: Eliminar os paquetes fonte trala actualización.

note: helptext  update is finished
en: <p>
    Online Update is finished.
    Your installation is up to date now.
    It is recommended to check if there are
    new patches available in regular periods.<br></p>
gl: <p>
    A actualización online está rematada.
    A instalación está agora actualizada.
    Recoméndase que comprobe se hai novos
    parches dispoñibles a intervalos regulares.<br></p>

en: <p>
    If any error occurs during download or installation
    of the patches, you can check the <b>Details</b>
    for further information.
    </p>
gl: <p>
    Se ocorre algún erro durante a descarga ou a instalación
    dos parches, pode comprobar os <b>Detalles</b>
    para máis información.
    </p>

en: <p>
    Please try to do the update again, if important
    patches could not be installed.
    </p>
gl: <p>
    Tente facer a actualización de novo, se non foi
    posible instalar parches importantes.
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: Online Update Confirmation
gl: Confirmación da Actualización Online

note: changing Label to Finish for the last step
en: &Finish
gl: &Finalizar

en: Days since update:
gl: Días dende a actualización:

en: Status of last update:
gl: Estado da última actualización:

en: Number of recommended patches:
gl: Número de parches recomendados:

en: Number of security patches:
gl: Número de parches de seguridade:

en: Last update information
gl: Información da última actualización

en: Data
gl: Datos

en: Information about all installed patches
gl: Información sobre tódolos parches instalados

en: Patch
gl: Parche

en: &Show patch information
gl: &Mostrar información do parche

note: helptext  "main dialog online_update"
en: <p>
    This dialog shows detailed information about the
    last package update and about all patches
    installed on your system.
    </p>
gl: <p>
    Este diálogo mostra a información detallada sobre
    a última actualización de paquetes e sobre tódolos
    parches instalados no seu sistema.
    </p>

en: <p>
    More detailed information about a special patch can
    be obtained. First select the patch from the list and then
    click on the <b>Show Patch Info</b> button.
    </p>
gl: <p>
    Pódese obter información máis detallada sobre un parche
    concreto. Primeiro seleccione o parche na lista e logo
    prema o botón <b>Mostrar Información do Parche</b>.
    </p>

note: using SetWizardContents (define in online_update.ycp)
en: Detailed Information
gl: Información Detallada

en: Current patch
gl: Parche actual

en: Connected to
gl: Conectado a

en: Status of connection
gl: Estado da conexión

en: Total progress
gl: Evolución total

en: Information about the activities
gl: Información sobre a actividade

note: helptext  "main dialog online_update"
en: <p>After connecting to SuSE server,
    YaST2 will download all available patches.
    This could take some time. Several details are shown.</p>
gl: <p>Tras conectarse ó servidor de SuSE,
    o YaST2 descargará tódolos parches dispoñibles.
    Isto pode levar un tempo. Móstranse diversos detalles.</p>

en: <p>
    The fields above show information about the connection and
    time of data transfer.
    The box below displays data from ftp logfile. If something
    goes wrong, please check this source of information. 
    </p>
gl: <p>
    Os campos de enriba mostran información sobre a conexión
    e o tempo da transferencia de datos.
    A caixa de embaixo amosa os datos do ficheiro de rexistro
    do ftp. Se algo vai mal, comprobe esta fonte de información.
    </p>

en: <p>
    If you decide to <b>Abort Update</b>, the download of
    patches will be interrupted. No patch will be installed.
    The ftp connection will be closed. 
    </p>
gl: <p>
    Se decide <b>Abortar a Actualización</b>, a descarga dos
    parches será interrompida. Non se instalará ningún parche.
    A conexión ftp pecharase.
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: Connection and Data transfer
gl: Conexión e transferencia de datos

en: closed
gl: pechado

en: active
gl: activo

en: Can't get patch "%1" from
    server "%2".
    You may try to download remaining patches or
    go on with installing of already got ones.
    In manual mode click on Next to proceed.
gl: Non é posible recibir o parche "%1" do
    servidor "%2".
    Pode tentar descargar o resto dos parches ou
    instalar os que xa ten.
    No modo manual, prema Seguinte para continuar.

en: &Download
gl: &Descargar

en: Download of patches will be stopped.
    You may continue with installation of already
    loaded patches or abort update completely.
gl: A descarga dos parches vaise parar.
    Pode continuar coa instalación dos parches
    xa baixados, ou abortar a actualización por completo.

en: Cannot check the patch %1 cause the PGP key is not installed or is corrupted.
    So SuSE cannot guarantee that the packages has been created by SuSE
gl: Non é posible verificar o parche %1 porque a clave PGP non está instalada
    ou está corrompida. Polo tanto, SuSE non pode garantir que os paquetes
    foron creados por SuSE

en: &Don't install
gl: &Non instalar

en: The patch %1 will not be installed 
    cause package %2 is corrupted
gl: O parche %1 non vai ser instalado porque
    o paquete %2 está corrompido

en: Error
gl: Erro

en: &ok
gl: &Aceptar

en: There is no connection to network; please connect manually.
gl: Non hai unha conexión á rede; por favor, conéctese manualmente.

en: Connect error
gl: Erro de conexión

en: &cancel
gl: &Cancelar

en: Warning for patch %1
gl: Aviso para o parche %1

en: &Skip patch
gl: &Omitir parche

en: Information for patch %1
gl: Información do parche %1

note: Generic buttons
en: &Ok
gl: &Aceptar

en: The patch %1 needs the version %2 of YaST2.
    You have installed version %3
gl: O parche %1 necesita a versión %2 do YaST2.
    Ten instalada a versión %3

en: Don't install
gl: Non instalar

en: Connection to ftp server failed.
    Please try to get connection to another SuSE ftp server.
gl: A conexión ó servidor ftp fallou.
    Tente a conexión a outro servidor ftp de SuSE.

en: Can't get patches from server.
    Please try to get patches from another SuSE ftp server.
gl: Non é posible obter os parches do servidor.
    Tente recibilos doutro servidor ftp de SuSE.

en: There are %1 patches on ftp. Downloading may take a while.
     Do you really want to download the patches now?
gl: Hai %1 parches no ftp. A descarga pode levar un tempo.
     ¿Quere realmente baixar agora os parches?

en: There is no patch which will have to be installed.
gl: Non hai ningún parche que teña que ser instalado.

en: No patch will be installed.
gl: Non se vai instalar ningún parche.

en: Mode
gl: Modo

en: &Show description
gl: &Mostrar descrición

en: <p>This dialog shows all patches which are
    available for download on SuSE ftp server.<br>
    Mode "recommended" means you should install the patch.
    "security" is a security patch and it is highly recommended to install it.
    </p>
gl: <p>Este diálogo mostra tódolos parches que
    hai dispoñibles para descargar do servidor ftp de SuSE.<br>
    O modo "recomendado" significa que debería instalar o parche.
    "seguridade" é un parche de seguridade e é moi aconsellable instalalo.
    </p>

en: <p>Meaning of the status flags:</p>
    <p>
    <b>X</b>: Patches concerning your installation are preselected.
    They will be downloaded and installed on your system.
    If you don't want a certain patch, double
    click on line to deselect it (or select line and use Crtl A).
    </p>
gl: <p>Significado das marcas de estado:</p>
    <p>
    <b>X</b>: Os parches relacionados coa súa instalación están preseleccionados.
    Serán descargados e instalados no seu sistema.
    Se non quere un parche concreto, faga dobre clic na liña para
    deseleccionalo (ou seleccione a liña e use Ctrl+A).
    </p>

en: <p>
    <b>G</b>: patch is available but not relevant for your installation
    (concerns packages which are not installed).
    You can download the patch but it will not be installed.
    </p>
    <p>
    <b>_</b>: you have deselected this patch, it will neither
    be downloaded nor installed.
    </p>
gl: <p>
    <b>G</b>: o parche está dispoñible, pero non é relevante para a súa
    instalación (está relacionado con paquetes que non ten instalados).
    Pode descargar o parche, pero non será instalado.
    </p>
    <p>
    <b>_</b>: é un parche que deseleccionou, non será descargado nin instalado.
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: List of available patches
gl: Lista dos parches dispoñibles

en: This patch needs the version %1 of YaST2.
    You have installed version %2
gl: Este parche necesita a versión %1 do YaST2.
    Ten instalada a versión %2

note: initialize PKGINFO
en: Initializing for ftp update; One moment please...
gl: Inicializando para actualizar por ftp; Agarde un momento, por favor...

note: Popup is shown if the yast2 component responsible for the ftp update cannot be initialised. This does not mean, connection failed to ftp server, but any other error occured.
en: Initialisation of ftp server failed.
    
    Please check www.suse.de
    for further information .
gl: A inicialización do servidor ftp fallou.
    
    Vaia a www.suse.de
    para máis información.

en: Last update was executed
     %1 days ago.
gl: A última actualización executouse
     hai %1 días.

en: Choice of update mode
gl: Escolla do modo de actualización

en: &Automatic Update
gl: Actualización &Automatica

en: &Manual Update
gl: Actualización &Manual

en: Choice of installation-source
gl: Escolla da orixe da instalación

en: Installation-source
gl: Orixe da instalación

en: &Expert
gl: &Experto

note: helptext dialog online update start screen
en: <p>
    SuSE online update is the easy way to get all recommended
    patches and security fixes from SuSE ftp server.<br>
    <b>Automatic Update</b> will connect to the server,
    fetch the files and install the patches.</p>
gl: <p>
    A actualización online de SuSE é o método doado para obter
    tódolos parches recomendados e arranxos de seguridade do
    servidor ftp de SuSE.<br>
    A <b>Actualización Automática</b> conectarase ó servidor,
    recibirá os ficheiros e instalará os parches.</p>

en: <p>
    <b>Manual Update</b> will display all available patches
    and you can choose which patches should be installed.<br>
    Information about the last update will be shown
    if you click on the <b>Details</b> button.
    </p>
gl: <p>
    A <b>Actualización Manual</b> mostrará tódolos parches dispoñibles
    e poderá escoller cales quere instalar.<br>
    Se preme o botón de <b>Detalles</b>, mostrarase a información
    sobre a última actualización.
    </p>

en: <p>
    If you click on button <b>Expert</b> you can select an local
    installation-source instead of a ftp-server or select another ftp-server.
    </p>
gl: <p>
    Se preme o botón <b>Experto</b>, poderá seleccionar unha orixe
    de instalación local no canto dun servidor ftp, ou poderá seleccionar
    outro servidor ftp.
    </p>

en: Welcome to SuSE Package Update
gl: Benvido á Actualización de Paquetes de SuSE

en: Initialization failed - please try again.
    If failure continues, please choose
    another SuSE ftp server.
gl: A inicialización fallou - tente de novo.
    Se o problema continúa, seleccione outro
    servidor ftp de SuSE.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Online Update
gl: Actualización Online

en: Launch this module to get patches (online update).
    A patch updates, improves or corrects your existing installation.
gl: Lance este módulo para recibir parches (actualización online).
    Un parche actualiza, mellora ou corrixe a súa instalación actual.

en: <p>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</p>
gl: <P>Para facer isto ten que acceder ó sistema como <i>root</i>.</P>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Get patches, to correct and improve your existing installation
gl: Obteña parches para corrixir mellorar a instalación actual

note: optional warning dialog text
en: Error code %1
gl: Código de erro %1

note: description of input field
en: &User
gl: &Usuario

note: description of input field
en: &Password
gl: &Contrasinal

note: description of input field
en: &Ethernet card
gl: Tarxeta &Ethernet

note: description of Checkbox
en: Configure A&DSL as default for internet connection
gl: Configurar A&DSL como predeterminado para a conexión a internet

note: helptext  main dialog ADSL"
en: <p>This module is used only for
    providers using PPPoE. In the <b>U.S.</b> some providers use PPTP,
    then you only need to configure your ethernet card in the "Network/Base"
    module within YaST2. If you are not shure, ask your provider.</p>
gl: <p>Este módulo úsase unicamente para os provedores que usan PPPoE.
    Nos <b>Estados Unidos</b>, algúns provedores usan PPTP, para os que
    só ten que configurar a tarxeta ethernet no módulo "Rede/Base" do YaST2.
    Se non está seguro, consulte co seu provedor.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p><b>First</b> you have to configure your ethernet card.</p>
gl: 
    <p><b>Primeiro</b> ten que configurar a súa tarxeta de rede.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p><b>Second</b> you have to enter your registration data.
    You have to enter your <i>user name</i> and your <i>password</i>.</p>
gl: 
    <p>En <b>segundo</b> lugar, ten que introducir os datos do rexistro.
    Debe indicar o seu <i>nome de usuario</i> e o seu <i>contrasinal</i>.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: <p>Then you have to enter the device of your ethernet card, e.g. <i>eth0</i>
    or if you have two cards, it could also be <i>eth1</i>.</p>
gl: <p>Logo terá que indicar o dispositivo da súa tarxeta ethernet, p.ex. <i>eth0</i>,
    ou se ten dúas tarxetas podería ser tamén <i>eth1</i>.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p>If you choose <i>Configure ADSL as default</i>, your system uses ADSL for the
    dial into the internet. After you log in, you will see an icon on your KDE panel.
    With that icon, you can easily turn your internet connection on or off.
    If you do not use KDE, a little window appears, with the same functionality</p>
gl: 
    <p>Se escolle <i>Configurar ADSL como predeterminado</i>, o seu sistema
    usará ADSL para conectarse a Internet. Despois da autenticación, verá unha
    icona no seu panel de KDE.
    Con esa icona, poderá activar e desactivar facilmente a conexión. Se non
    usa KDE, aparecerá unha pequena fiestra coa mesma funcionalidade</p>

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Configuration for ADSL
gl: Configuración de ADSL

en: Error: ADSL is not configured.
    Could not write the configuration file /etc/pppoed.conf.
gl: Erro: ADSL non está configurado.
    Non foi posible escribir o ficheiro de configuración /etc/pppoed.conf.

en: 
    Perhaps this module was not started as root.
    
    To configure ADSL, please start this module again
gl: 
    Pode que o módulo non fose executado como root.
    
    Para configurar ADSL, inicie este módulo novamente

en: ADSL is now configured and usable,
    You will get your dial-in icon at the next login,
    where you can turn on/off your internet connection
gl: ADSL está agora configurado e usable.
    Poderá ver a icona de marcación na próxima conexión,
    onde poderá (des)activar a conexión a internet

en: ADSL is now configured and usable
gl: ADSL está agora configurado e usable

note: No line is selcted:
en: One input field is missing.
    Please enter username and password.
gl: Falta un campo de datos.
    Introduza o nome de usuario e o contrasinal.

en: Launch this module to configure your ADSL internet
       connection. This module is ONLY for Germany.
gl: Lance este módulo para configurar a súa conexión a internet
       por ADSL. Este módulo serve SOAMENTE para Alemaña.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your ADSL connection with ppp over ethernet
       (ADSL/pppoed is used in germany, but not in the U.S.
gl: Configure a súa conexión ADSL con ppp sobre ethernet
       (ADSL/pppoed úsase en Alemaña, pero non nos Estados Unidos).

note: description of input field
en: &Line ID
gl: ID de &Liña

note: description of input field
en: &T-Online ID
gl: ID de &T-Online

note: description of input field
en: &Usercode
gl: Código de &Usuario

note: description of Checkbox
en: Configure T-&DSL as default for internet connection
gl: Configurar T-&DSL como predeterminado para conexión a internet

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: <p>This module is ONLY used for the <b>GERMAN T-Online T-DSL</b> service.
    For example, in the U.S. your DSL connection is NOT configured in this dialogue, you only need to
    configure your ethernet card in the "Network/Base" module within YaST2.
    </p>
gl: <p>Este módulo é SOAMENTE para usar co servicio <b>T-Online de T-DSL ALEMÁN</b>.
    Por exemplo, nos EUA a conexión DSL NON se configura neste diálogo, só
    ten que configurar a súa tarxeta ethernet no módulo "Rede/Base" no YaST2.
    </p>

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>First you have to configure your ethernet card.</p>
gl: 
    <p>Primeiro ten que configurar a súa tarxeta de rede.</p>

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>Second you have to enter your registration data.
    You have to enter your <i>Line ID</i> (Anschlusskennung) e.g. 00056780362,
    the <i>T-Online ID</i> e.g. 870008594732, the <i>usercode</i> (Mitbenutzernummer),
    typically 0001, and your <i>password</i>.</p>
gl: 
    <p>Despois ten que introducir os datos do rexistro.
    Terá que indicar o seu <i>ID de Liña</i> (Anschlusskennung), p.ex.
    00056780362, o <i>ID de T-Online</i>, p.ex. 870008594732, o
    <i>código de usuario</i> (Mitbenutzernummer), tipicamente 0001, e o seu
    <i>contrasinal</i>.</p>

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>If you choose <i>Configure T-DSL as default</i>, your system uses T-DSL 
    for 
    dialing into the internet. After you log in, you will see an icon on your KDE 
    panel.
    With that icon, you can easily turn your internet connection on or off.
    Even if you do not use KDE, a little window will appear on your desktop
     with the same functionality</p>
gl: 
    <p>Se escolle <i>Configurar T-DSL como predeterminado</i>, o seu sistema
    usará T-DSL para conectarse a Internet. Despois da autenticación, verá unha
    icona no seu panel de KDE.
    Con esa icona, poderá activar e desactivar facilmente a conexión. Se non
    usa KDE, aparecerá unha pequena fiestra coa mesma funcionalidade</p>

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Configuration for GERMAN T-DSL / ADSL
gl: Configuración para o ADSL / T-DSL ALEMÁN

en: Error: TDSL is not configured.
    Could not write the configuration file /etc/pppoed.conf.
gl: Erro: TDSL non está configurado.
    Non foi posible escribir o ficheiro de configuración /etc/pppoed.conf.

en: 
    Perhaps this module was not started as root.
    
    To configure TDSL, please start this module again
gl: 
    Pode que o módulo non fose executado como root.
    
    Para configurar TDSL, inicie este módulo novamente

en: T-DSL is now configured and usable,
    You will get your dial in icon at the next login,
    where you can turn on/off your internet connection
gl: T-DSL está agora configurado e usable.
    Obterá un marcador nunha icona na próxima conexión,
    onde poderá (des)activar a conexión a internet

en: T-DSL is now configured and usable
gl: T-DSL está agora configurado e usable

note: No line is selcted:
en: One input field is missing.
    Please enter Line ID, T-Online ID, usercode and password.
gl: Falta un campo de datos.
    Introduza o ID de Liña, o ID de T-Online, o código de usuario e o contrasinal.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: German T-DSL
gl: T-DSL Alemán

note: explanation of yast2 menueentry
en: Launch this module to configure your T-DSL (TDSL) internet
       connection. This module is ONLY for Germany.
gl: Lance este módulo para configurar a súa conexión a internet
       por T-DSL (TDSL). Este módulo serve SOAMENTE para Alemaña.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your T-DSL modem
gl: Configure o seu módem T-DSL

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Configure boot mode
gl: Configurar o modo de arrinque

en: <p>Launch this module to configure the boot-loader.
    </p>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</p>
gl: <p>Lance este módulo para configurar o cargador de arrinque.
    </p>Para facer isto ten que acceder ó sistema como <i>root</i>.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Change your lilo configuration
gl: Modifique a configuración do lilo

en: Enable/disable inetd:
gl: Activar/desactivar o inetd:

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: O&ff, don't start inetd
gl: &Desactivado, non iniciar o inetd

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: On with d&efault configuration
gl: Activado coa configuración por &omisión

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: On with c&ustom configuraton ...
gl: Activado con configuración &personalizada ...

note: helptext inetd configuration
en: <p>Starting inetd will enable "others" to connect
    to network services installed on your server
    (e.g telnet, finger, ftp). Inetd is also
    needed for printing, as well as formatting the
    man-pages in the SuSE help package.
    Do you wish inetd to be started at boot time?
    </p>
gl: <p>Ó iniciar o inetd, permitirá que "outros" se
    conecten a servicios de rede instalados no seu
    servidor (p.ex telnet, finger, ftp). O Inetd tamén
    se necesita para imprimir, así como para formatar
    as páxinas man do paquete de axuda de SuSE.
    ¿Quere que se execute o inetd ó arrincar?
    </p>

note: helptext inetd configuration
en: 	
    <p>
    If you want to start the inetd, you can choose
    the SuSE default configuration. If you choose
    the custom configuration, you can edit the default
    configuration for your needs in the next step.
    </p>
gl: 	
    <p>
    Se quere iniciar o inetd, pode escoller a configuración
    por omisión de SuSE. Se escolle a configuración
    personalizada, poderá editar a predeterminada
    para adaptala ás súas necesidades no seguinte paso.
    </p>

note: Main dialog: Header
en: Network services
gl: Servicios de rede

note: helptext for popup create inetd-service
en: 
    <p>To create a valid entry i.e. service for the inetd you
    have to enter</p> 
    <ul>
    <li>service name            
    <li>socket type		    
    <li>protocol		    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>user[.group]	    
    <li>server program	    
    <li>server program arguments
    </ul>
    <p>To specify an Sun-RPC based service, the entry would contain these
    fields:</p>
    <ul>
    <li>service name/version    
    <li>socket type		    
    <li>rpc/protocol	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>user[.group]	    
    <li>server program	    
    <li>server program arguments
    </ul>
    
    <p>Here a short description, for details see <b>info inetd.conf</b>
    </p>
    
    <p>The <b>service-name</b> entry is the name of a valid service
    </p>
    
    <p>The <b>socket-type</b> should be one of stream, dgram, raw, rdm,
    or seqpacket, depending on whether the socket is a stream, datagram,
    raw, reliably delivered message, or sequenced packet socket.
    
    </p>
    <p>The <b>protocol</b> must be a valid protocol as given in /etc/protocols. 
    Examples might be <i>tcp</i>,<i>udp</i>,<i>rpc/tcp</i> or <i>rpc/udp</i>.
    </p>
    
    <p>The <b>wait/nowait</b> entry is applicable to datagram sockets only.
    The optional <i>max</i> suffix specifies the maximum number of
    server instances that may be spawned from inetd within an interval of 60
    seconds. 
    </p>
    
    <p>The <b>user</b> entry should contain the user name of the user as whom the 
    server should run.
    </p>
    
    <p>The <b>server-program</b> entry should contain the pathname of the program which
    is to be executed by inetd when a request is found on its socket. 
    
    </p>
    <p>---</p>
gl: 
    <p>Para crear unha entrada válida (isto é, un servicio para o inetd),
    ten que introducir</p> 
    <ul>
    <li>nome do servicio
    <li>tipo de socket
    <li>protocolo
    <li>wait/nowait[.max]
    <li>usuario[.grupo]
    <li>programa do servidor
    <li>argumentos para o programa do servidor
    </ul>
    <p>Para especificar un servicio baseado en Sun-RPC, a entrada debe
    conter os seguintes campos:</p>
    <ul>
    <li>nome/versión do servicio
    <li>tipo de socket
    <li>rpc/protocolo
    <li>wait/nowait[.max]
    <li>usuario[.grupo]
    <li>programa do servidor
    <li>argumentos para o programa do servidor
    </ul>
    
    <p>Aquí ten unha pequena descrición, para os detalles consulte <b>info inetd.conf</b>
    </p>
    
    <p>O <b>nome do servicio</b> ten que ser un nome dun servicio válido
    </p>
    
    <p>O <b>tipo de socket</b> debe ser algún entre stream, dgram, raw, rdm,
    ou seqpacket, dependendo de se o socket é un fluxo, un datagrama, raxo,
    mensaxe enviada con fiabilidade, ou socket de paquetes secuenciais.
    
    </p>
    <p>O <b>protocolo</b> ten que ser un protocolo válido dos que se indican en
    /etc/protocols.
    Uns exemplos poderían ser <i>tcp</i>,<i>udp</i>,<i>rcp/tcp</i> ou <i>rcp/udp</i>.
    </p>
    
    <p>A entrada <b>wait/nowait</b> aplícase só ós datagramas. O sufixo opcional
    <i>max</i> especifica o máximo número de instancias do servidor que poden
    ser iniciadas polo inetd nun intervalo de 60 segundos.
    </p>
    
    <p>O <b>usuario</b> ten que ser o nome do usuario como quen se ten que
    executar o servidor.
    </p>
    
    <p>O <b>programa do servidor</b> ten que conter o camiño do programa que
    debe executar o inetd ó recibir unha petición no seu socket.
    
    </p>
    <p>---</p>

note: popup create edit service: Framedescription here values for the inetd service can be set
en: Edit service
gl: Editar servicio

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Service
gl: &Servicio

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Type
gl: &Tipo

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Protocol
gl: &Protocolo

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: S&erver / Args
gl: S&ervidor / Argumentos

note: popup create
en: &Comment
gl: &Comentario

note: `VWeight( 0,`Frame( _("Previous block comment in inetd.conf"), `Label( previous_comment )))
en: Previous block comment in inetd.conf
gl: Bloque de comentario previo no inetd.conf

note: Column header: minimum = 5 characters   fill with space if needed
en: Service
gl: Servicio

note: Column header: minimum = 4 characters   fill with space if needed
en: Type
gl: Tipo

note: Column header
en: User
gl: Usuario

en: Server / Args
gl: Servidor / Args

note: main dialog: Button Edit service
en: &Activate/Inactivate
gl: &Activar/Desactivar

note: helptext  "main dialog edit inetd.conf"
en: <p>In the listbox you see all services preconfigured by SuSE</p>
gl: <p>Na lista pódense ver tódolos servicios preconfigurados por SuSE</p>

en: <p>All services marked with "#" are <i>inactive</i> (locked).
    All services marked with "Active!" are <i>active</i> (unlocked).</p>
gl: <p>Os servicios marcados cun "#" están <i>inactivos</i> (bloqueados).
    Os servicios marcados con "Active!" están <i>activos</i> (desbloqueados).</p>

en: <p>Inactive means, that these services are preconfigured in the configuration
    file of inetd (/etc/inetd.conf), but they are locked.</p>
gl: <p>Inactivo significa que eses servicios están preconfigurados no ficheiro
    de configuración do inetd (/etc/inetd.conf), pero están bloqueados.</p>

en: <p>With a click to this entry, and a second click
    on the button activate/inactivate you can unlock an inactive entry, or
    lock an active entry.</p>
gl: <p>Premendo nesa entrada, e logo no botón activar/desactivar, pode
    desbloquear unha entrada inactiva, ou bloquear unha entrada activa.</p>

en: <p>With a click to an entry, and a second click
    on the button edit you can change parameters of this service
    </p>
gl: <p>Premendo nunha entrada, e logo no botón de editar, pode cambiar os
    parámetros dese servicio
    </p>

note: using SetContents (define in lan_inetd.ycp)
en: Enable/disable network services
gl: Activar/desactivar servicios de rede

note: ///////////////////////////////////////// - create line and comment - insert line in Database - compute comment
en: Create a new service entry
gl: Crear unha nova entrada de servicio

note: No line is selcted:
en: To delete a service, you have to select one in main dialog
gl: Para borrar un servicio, ten que seleccionar un no diálogo

note: No line is selcted:
en: To activate/inactivate a service, you have to select one in main dialog
gl: Para activar/desactivar un servicio, ten que seleccionar un no diálogo

note: edit line and comment
en: Edit a service entry
gl: Editar unha entrada de servicio

note: No line is selcted:
en: To edit a service, you have to select one in main dialog
gl: Para editar un servicio, ten que seleccionar un no diálogo

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Start/stop services (inetd)
gl: Iniciar/Parar servicios (inetd)

en: Launch this module to configure your network services.
gl: Lance este módulo para configurar os servicios de rede.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your network services which are started via inetd
gl: Configure os servicios da rede que son iniciados polo inetd

note: mesage label
en: Initializing ...
gl: Inicializando ...

note: help text 1/2
en: <p>The network card was
     found. If you want to configure this network card press <b>Next</b>
     use <b>Back</b> button to go back.</p>
gl: <p>Atopouse a tarxeta de rede.
     Se quere configurar esta tarxeta de rede, prema <b>Seguinte</b>
     ou use o botón <b>Atrás</b> para voltar para atrás.</p>

note: help text 2/2
en: <p>Press <b>Skip</b> button to skip the configuration of this card.</p>
gl: <p>Prema o botón <b>Omitir</b> para non configurar esta tarxeta.</p>

note: To translators: label message 1/2 The network card XY will be configured
en: The network card
gl: A tarxeta de rede

note: To translators: label message 2/2 The network card XY will be configured
en: 
    will be configured for network access as.
gl: 
    será configurada para o acceso á rede.

note: dialog title
en: Network card configuration
gl: Configuración da tarxeta de rede

note: popup message with confirmation buttons
en: Should the network configuration be saved?
gl: ¿Quere que se garde a configuración de rede?

note: label
en: Network Controller
gl: Controlador de Rede

note: button label
en: &Card
gl: &Tarxeta

note: label
en: Use the unrecognized card if present
gl: Usar a tarxeta non recoñecida se existe

note: label
en: ISDN
gl: RDSI

note: button label
en: &ISDN
gl: &RDSI

note: "Add provider" - label, "Add provider ..." - button label
en: Add provider
gl: Engadir provedor

en: Add provider ...
gl: Engadir provedor ...

note: label
en: Modem
gl: Módem

note: label
en: Unknown modem
gl: Módem descoñecido

note: button label
en: &Modem
gl: &Módem

note: label
en: Use the unrecognized modem if present
gl: Usar o módem non recoñecido se existe

note: dialog title
en: Network device setup
gl: Configuración do dispositivo de rede

note: abort confirmation popup
en: Really abort?
gl: ¿Abortar realmente?

en: IO address
gl: Enderezo de E/S

en: MemBase
gl: Base de Memoria

note: help text 1/4
en: <p>Please select ISDN card from the list.</p>
gl: <p>Seleccione a tarxeta RDSI da lista.</p>

note: help text 2/4
en: <p>You can pass some extra option values to the kernel module.</p>
gl: <p>Pode pasar algunhas opcións extra ó módulo do núcleo.</p>

note: help text 3/4
en: <p>IO address, IRQ and MemBase are card hardware attributes which usually should be 
    correctly detected for newer card models, if you have an older card model please have a look into your technical manual 
    or contact your salesman.</p>
gl: <p>O enderezo de E/S, a IRQ e a Base de Memoria son atributos hardware da
    tarxeta que normalmente serán correctamente detectados nos modelos máis
    novos. Se ten unha tarxeta antiga, consulte o seu manual técnico ou
    contacte co seu vendedor.</p>

note: help text 4/4
en: <b>ISDN protocol: </b>In most cases the protocol is Euro-ISDN especially 
        use this if your ISDN-card is connected directly to the NTBA. 
        1TR6 is only rarely used (e.g. some ISDN-stations 
        use it for the internal ISDN connections and if your 
        ISDN-card is connected to such a ISDN-station you 
        have to use 1TR6.
gl: <b>Protocolo RDSI: </b>Na maioría dos casos, o protocolo é RDSI Europea,
        especialmente se a tarxeta está conectada directamente ó NTBA.  1TR6
        úsase raramente (p.ex, algunhas estacións RDSI úsano para as conexións
        RDSI internas; se a súa tarxeta está conectada a unha estación RDSI,
        terá que usar 1TR6).

en: Selection of ISDN protocol
gl: Selección do protocolo RDSI

en: Euro-ISDN (EDSS1)
gl: RDSI Europea (EDSS1)

en: Leased line
gl: Liña dedicada

en: Options for '%1' card
gl: Opcións para a tarxeta '%1'

en: Select your ISDN card
gl: Seleccione a súa tarxeta RDSI

en: ISDN module options (only needed in special cases!!)
gl: Opcións do módulo RDSI (¡só é necesario en casos especiais!)

en: ISDN low level configuration
gl: Configuración de baixo nivel de RDSI

note: help text 1/7
en: <p>My phone number -  As your own telephone number (MSN) you 
             put in your telephone number (without area code!), if your ISDN-card is connected 
             directly to the NTBA. If it is connected to an ISDN-station, 
             put in the MSN which is stored in the ISDN-station (e.g. your phone extension or 
             the last digit or digits of your phone extension) or - if this fails - try 
             to use just 0 (which normally causes that the  default MSN is actually used).</p>
gl: <p>O meu número de teléfono - Para o seu número de teléfono (MSN), poña o
    seu propio (¡sen o código de rexión!) se a tarxeta RDSI está conectada
    directamente ó NTBA. Se está conectada a unha estación RDSI, poña o MSN que
    estea almacenado alí (p.ex, a súa extensión telefónica ou o último díxito
    ou díxitos da extensión), ou - no caso de fallar - probe usando simplemente
    0 (que normalmente fará que se use o MSN por omisión).</p>

note: help text 2/7
en: <p><b>Dial mode - Off</b> means no connections at all are possible.</p>
gl: <p><b>Modo de marcación - Desactivado</b> significa que non é posible
    ningunha conexión.</p>

note: help text 3/7
en: <p><b>Manual</b> - only outgoing connections made manually are possible. 
             Incoming connections can be made. Incoming callback connections are not possible 
             If you select <b>Manually</b> in the dial mode, you can build or 
             close a connection using the tool <b>kimon</b> or <b>kinternet</b> 
             or (as user root) with the commands: 
             <br>isdnctrl dial ippp0  <br>isdnctrl hangup ippp0</p>
gl: <p><b>Manual</b> - só é posible facer conexións saíntes manualmente. Son
    posibles as conexións entrantes, pero non para usar callback. Se selecciona
    <b>Manualmente</b> no modo de marcación, pode activar ou parar unha
    conexión usando a ferramenta <b>kimon</b> ou <b>kinternet</b>, ou (como
    root) cos comandos: <br>isdnctrl dial ippp0; e <br>isdnctrl hangup ippp0</p>

note: help text 4/7
en: <p><b>Automatic</b> - when necessary, a connection will be made 
    automatically; this is also the only mode where incoming callback calls will succeed 
    (i.e. connections that you call back).  It will also hangup after the specified hup-timeout</p>
gl: <p><b>Automático</b> - cando sexa necesario, a conexión farase automaticamente; este é o único modo para que funcionen as chamadas entrantes de callback (é dicir, cando a súa máquina é quen realiza o callback). Tamén se desconectará tralo tempo de espera especificado</p>

note: help text 5/7
en: <p>Automatic hang-up -you can set that 
      the line will be hang up automatically after 'IDLE timeout'. The checkbox Chargehup tells that the line stays connected 
      after 'IDLE timeout', and it will be hung up immediately before the next counting pulse 
      (this only works, if your isdn-provider transmits the charge-info during and after the connection)</p>
gl: <p>Colgar automaticamente - pode facer que a liña se colgue automaticamente
    tralo 'Tempo máximo de inactividade'. A opción Chargehup indica que a liña
    se mantén conectada tras ese tempo, e se colgará xusto antes do seguinte
    paso de tarificación (isto só funciona se o provedor de rdsi envía esta
    información durante e despois da conexión)</p>

note: help text 5/7
en: <p>If you want to start-up the connection during the 
    system boot, please press the appropriate button. If not, you have to use (as user root) the following commands: 
     <br> rci4l_hardware start 
     <br> rci4l start 
     <br> rcroute start 
     <br>  to start ISDN.</p>
gl: <p>Se quere iniciar a conexión durante o arrinque do sistema, prema o
    botón apropiado. Se non, terá que usar (coma o usuario root) os seguintes comandos:
     <br> rci4l_hardware start
     <br> rci4l start
     <br> rcroute start
     <br>  para iniciar a RDSI.</p>

note: help text 5/7
en: <p>Selecting <b>activate firewall</b> will block all incoming
    connections; choosing this option will make dialup connections to
    the internet save for attacks from the outside.</p>
gl: <p>Seleccionando <b>activar firewall</b>, bloquearanse tódalas
    conexións entrantes; se escolle esta opción, fará que as conexións
    a internet sexan seguras perante ataques externos.</p>

en: My phone number
gl: O meu número de teléfono

note: Dial mode selection
en: Dial mode
gl: Modo de marcación

note: Automatic dial mode
en: Automatic
gl: Automático

note: Dial mode off
en: Off
gl: Desactivado

en: Automatic hang-up
gl: Desconexión automática

en: IDLE timeout
gl: Tempo máximo de inactividade

en: Start ISDN during system boot
gl: Iniciar RDSI no arrinque do sistema

en: IP settings
gl: Opcións de IP

en: Callback settings
gl: Opcións de Callback

en: ISDN connection parameters
gl: Parámetros da conexión RDSI

en: You have to fill in Local and Remote IP addresses correctly
gl: Terá que encher correctamente os enderezos IP local e remoto

note: help text 1/3
en: <p>Please fill-in the IP addresses. If you have syncppp connection, 
    normally do you have to keep the pre-selected values 192.168.x.99 and 192.168.x.1. 
    In rawip case you must obtain these numbers from your provider. 
    If you have a local ethernet please check, that the IP-adresses 
    are not in the same subnet like your local ethernet. </p>
gl: <p>Por favor, introduza os enderezos IP. Se ten unha conexión syncppp,
    normalmente terá que manter os valores preseleccionados 192.168.x.99 e
    192.168.x.1.  No caso de ser rawip, terá que obter eses números do seu
    provedor. Se ten unha tarxeta de rede ethernet, verifique que os enderezos
    IP non están na mesma subrede que a rede local. </p>

note: help text 2/3
en: <p>Check the button for <b>dynamic IP address</b> if you plan to use 
    diald (demand dialing daemon), where the outgoing address is unknown at the moment the link is going up.</p>
gl: <p>Marque a opción de <b>enderezo IP dinámico</p> se vai usar o diald
     (daemon de marcación baixo demanda), e o enderezo saínte non se coñece no
    momento de activar a ligazón.</p>

en: IP address settings
gl: Opcións do enderezo IP

en: Local IP address of your machine
gl: Enderezo IP local da súa máquina

note: IP address of Peer for Point-to-Point connection
en: Remote IP address
gl: Enderezo IP remoto

en: Dynamic IP address
gl: Enderezo IP dinámico

note: help text 3/3
en: <p>Check the button for <b>dynamic DNS assignment</b> 
    if you want to change your domain name servers after the connection is up. (This replace your static DNS 
    configuraton with obtain DNS servers IP addreses) Today almost all providers 
    use <b>Dynamic DNS assignment</b></p>
gl: <p>Marque a opción de <b>asignamento dinámico de DNS</b> se quere mudar os
    servidores de nome de dominio tras activar a conexión (isto subsituirá a
    configuración DNS do seu sistema polos servidores que se obteñan)
    Actualmente, practicamente tódolos provedores usan <b>asignamento dinámico
    de DNS</b></p>

en: Dynamic DNS assignment
gl: Asignamento dinámico de DNS

en: ISDN IP address settings
gl: Opcións do enderezo IP para RDSI

note: help text 1/3
en: <p>If callback mode is off,  calls  are handled normally without special processing.</p>
gl: <p>Se o modo callback está desactivado, as chamadas manexaranse normalmente, sen ningún tratamento especial.</p>

note: help text 2/3
en: <p>If callback mode  is  server,  then  after  getting  an incoming call, a callback is triggered.</p>
gl: <p>Se o modo callback é servidor, tras recibir unha chamada entrante, actívase un callback.</p>

note: help text 3/3
en: If callback mode is client, then the local system does the initial call  and  then  waits  for  callback of the remote machine.
gl: Se o modo callback é cliente, o sistema local fai a chamada inicial e logo agarda polo callback do servidor remoto.

en: Callback functions
gl: Funcións de Callback

note: ISDN callback mode selection - Callback Off
en: Callback Off
gl: Callback Desactivado

note: ISDN callback mode selection - Callback Server
en: Callback Server
gl: Servidor de Callback

note: ISDN callback mode selection - Callback Client
en: Callback Client
gl: Cliente de Callback

en: ISDN callback settings
gl: Opcións de Callback da RDSI

en: Can't delete all ISDN card configuration while you have configure some connections.
gl: Non é posible eliminar tódalas configuracións de tarxetas RDSI se aínda ten algunha conexión configurada.

note: help text for ip address setup dialog part 1 of 9
en: <p>This dialog allows you to configure your IP address.</p>
gl: <p>Este diálogo permítelle configurar o seu enderezo IP.</p>

note: help text for ip address setup dialog part 2 of 9
en: <p>You can select dynamic address assignment, 
    if you have a <b>DHCP server</b> running on your local network.
gl: <p>Pode seleccionar asignamento dinámico de enderezos se ten un
    <b>servidor DHCP</b> na súa rede local.

note: part 3 of 9, keep the leading space
en:  You also should select this if you do not have a static IP address 
    assigned to you by your cable or DSL provider.
gl:  Tamén debería seleccionalo se non ten un enderezo IP estático asignado
    polo seu provedor de cable ou DSL.

note: part 4 of 9, keep the leading space
en:  Network addresses will then be obtained <b>automatically</b> from the server.
gl:  Os enderezos de rede obteranse <b>automaticamente</b> do servidor.

note: part 5 of 9
en: Configuration will be finished by clicking the <b>Next</b> button.</p>
gl: A configuración finalizará premendo no botón <b>Seguinte</b>.</p>

note: part 6 of 9
en: <p>Otherwise, you must assign the network addresses <b>manually</b>.
gl: <p>Doutro xeito, terá que asignar os enderezos de rede <b>manualmente</b>.

note: part 7 of 9, keep the leading space
en:  Enter the IP address (e.g. 192.168.100.99) for your computer, 
    the network mask (usually 255.255.255.0) and, optionally, the default gateway IP address.
gl:  Introduza o enderezo IP (p.ex. 192.168.100.99) do seu ordenador, a máscara
    de rede (normalmente 255.255.255.0) e, opcionalmente, o enderezo IP da
    pasarela por omisión.

note: part 8 of 9, keep the leading space
en:  The name server setup dialog follows.</p>
gl:  A configuración do servidor de nomes está no seguinte diálogo.</p>

note: part 9 of 9
en: <p>Please contact your <b>network administrator</b> 
    for more information about the network configuration.</p>
gl: <p>Contacte co seu <b>administrador de rede</b> para máis información
    sobre os datos da configuración.</p>

note: label for radio button group (dynamic/static ip address setup method)
en: Network device
gl: Dispositivo de rede

note: frame label
en: Dynamic address
gl: Enderezo dinámico

note: radio button label
en: Automatic address setup (via DHCP)
gl: Configuración automatica do enderezo (con DHCP)

note: frame label
en: Choose the setup method
gl: Escolla o método de configuración

note: radio button label
en: Static address setup
gl: Configuración do enderezo estático

note: text entry label for ip address
en: IP Address
gl: Enderezo IP

note: text entry label for network mask
en: Subnet mask
gl: Máscara de subrede

en: Detailed settings
gl: Opcións detalladas

en: &Hostname and nameserver
gl: &Nome de máquina e servidor de nomes

en: &Routing
gl: &Encamiñamento

note: main dialog label
en: Network address setup
gl: Configuración do enderezo de rede

note: warning dialog message
en: You need to install the dhclient or dhcpcd package for dynamic IP address setup. It's located in the series 'n'
gl: Necesita instalar o paquete dhclient ou dhcpcd para o soporte de enderezos IP dinámicos. Pode atopalo na serie 'n'

note: warning dialog message
en: The default gateway is incorrect
gl: A pasarela predeterminada é incorrecta

note: warning dialog message
en: The subnet mask is incorrect
gl: A máscara de subrede é incorrecta

note: warning dialog message
en: The IP address is incorrect
gl: O enderezo IP é incorrecto

note: ip address overlaps network or broadcast address bug #4644, message fix, orig: err_msg = UI(_("IP Address is out of range."))
en: Invalid netmask.
gl: Máscara de rede non válida.

note: error message
en: The subnet mask is incorrect.
gl: A máscara de subrede é incorrecta.

note: error message
en: The IP address is incorrect.
gl: O enderezo IP é incorrecto.

note: warning popup
en: Deleting hardware will also erase you interface configuration, proceed?
gl: Se quita o hardware, eliminarase tamén a configuración da interface,
    ¿continuar?

en: Unknown provider
gl: Provedor descoñecido

note: number table entry - card is running
en: Active
gl: Activo

note: ipaddr table entry - card is/is not PCMCIA
en:     Yes
gl:     Si

en:      No
gl:     Non

note: ipaddr table entry - card is/is not PCMCIA
en:      Yes
gl:      Si

note: not_configured = create_table (not_configured, ["sub_vendor"]); help text 1/4
en: <p>Please select what kind of card you want to configure.</p>
gl: <p>Seleccione o tipo de tarxeta que quere configurar.</p>

note: help text 2/4
en: <p>If the list contains <b>autodetected</b> (and not yet configured) cards, select one and go ahead.
gl: <p>Se a lista contén tarxetas <b>autodetectadas</b> (e aínda non configuradas), seleccione unha e continúe.

note: help text 3/4
en: Choose <b>compiled in the kernel</b> if you know that your network card has support included in your Linux kernel.
gl: Escolla <b>compilado no núcleo</b> se sabe que a tarxeta de rede ten soporte incluído no seu núcleo de Linux.

note: help text 4/4
en: Otherwise use <b>manual selection</b>.</p>
gl: Se non, use a <b>selección manual</b>.</p>

note: frame label
en: Configure
gl: Configurar

note: selection box label
en: List of autodetected
gl: Lista de autodetectados

note: dialog title
en: Network configuration
gl: Configuración da rede

note: help text 1/4
en: <p>The base configuration of your network devices is set here. Use <b>Edit</b> button to 
    edit the network device address, <b>Delete</b> button to remove the entry.</p>
gl: <p>A configuración básica dos seus dispositivos de rede actívase aquí.
    Use o botón <b>Editar</b> para editar o enderezo do dispositivo de rede,
    e <b>Eliminar</b> para quitar a entrada.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Use <b>Add</b> button to configure your hardware and 
    set-up device address.</p>
gl: <p>Use o botón <b>Engadir</b> para configurar o hardware
    e o enderezo do dispositivo.</p>

note: help text 3/4
en: <p>With the <b>Hardware</b> button you get a list of hardware 
    that you can change</p>
gl: <p>Co botón <b>Hardware</b> poderá ver unha lista do hardware que pode
    cambiar</p>

note: help text 4/4
en: <p>If you configure modem or ISDN for connect you can use 
       <b>kinternet</b>.
gl: <p>Se configura un módem ou RDSI para conectarse, pode usar <b>kinternet</b>.

en: No.
gl: Número

en: Device name
gl: Nome do dispositivo

note: button label
en: &Add
gl: &Engadir

en: This entry can not be edited!
gl: ¡Non é posible editar esta entrada!

en: Network complex configuration
gl: Configuración avanzada de rede

en: Network base configuration
gl: Configuración básica da rede

en: Network modem configuration
gl: Configuración de rede do módem

en: Network isdn configuration
gl: Configuración de rede da rdsi

en: ISDN Sync PPP
gl: RDSI Sync PPP

en: ISDN Raw IP
gl: RDSI Raw IP

note: help text 1/3
en: <p>Please select the appropriate <b>provider</b>.</p>
gl: <p>Seleccione o <b>provedor</b> apropiado.</p>

note: help text 2/3
en: <p>Choose the country or region where you are located and than choose one of the listed providers.</p>
gl: <p>Escolla o país ou rexión onde se atopa, e logo seleccione un dos provedores listados.</p>

note: help text 3/3
en: <p>Use the <b>New</b> button to add provider that cannot be found in the list.</p>
gl: <p>Use o botón <b>Novo</b> para engadir un provedor que non se atopa na lista.</p>

en: Country
gl: País

en: Provider
gl: Provedor

en: New
gl: Novo

en: ISP selection
gl: Selección do ISP

en: Homepage: %1
gl: Páxina web: %1

en: Hotline: %1
gl: Liña de atención: %1

en: You have to choose one provider!
gl: ¡Ten que escoller un provedor!

en: %1<p>Homepage: %2</p>
gl: %1<p>Páxina web: %2</p>

en: %1<p>Hotline: %2</p>
gl: %1<p>Liña de atención: %2</p>

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please connect to the homepage <b>%2</b> or call the hotline <b>%3</b>.</p>
gl: <p>Para rexistrarse en <b>%1</b> e atopar os mellores números para conectarse, vaia á páxina web <b>%2</b> ou chame á liña de atención <b>%3</b>.</p>

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please connect to the homepage <b>%2</b>.</p>
gl: <p>Para rexistrarse en <b>%1</b> e atopar os mellores números para conectarse, vaia á páxina web <b>%2</b>.</p>

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please call the hotline <b>%2</b>.</p>
gl: <p>Para rexistrarse en <b>%1</b> e atopar os mellores números para conectarse, chame á liña de atención <b>%2</b>.</p>

note: help text 1/4
en: <p>Access to your internet provider. If you have selected your provider from the list these values are already pre-filled.</p>
gl: <p>Acceso ó seu provedor de internet. Se seleccionou o provedor da lista, estes valores xa están enchidos previamente.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Please select the type of packet-encapsulation. <b>RawIP</b> means that MAC-headers are stripped off, <b>SyncPPP</b> stands for Synchronous PPP.</p>
gl: <p>Seleccione o tipo de encapsulación de paquetes. <b>RawIP</b> significa que as cabeceiras MAC son eliminadas, <b>SyncPPP</b> significa PPP síncrono.</p>

note: help text 3/4
en: <p>Please enter a <b>name</b> of the connection  and a <b>phone number</b> to access your provider.</p>
gl: <p>Introduza un <b>nome</b> para a conexión e un <b>número de teléfono</b> para acceder ó seu provedor.</p>

note: help text 4/4
en: <p>Enter the <b>user name</b> and the <b>password</b> that will be used for logging in (ask your provider if you are not sure).</p>
gl: <p>Introduza o <b>nome do usuario</b> e o <b>contrasinal</b> que se usará para a conexión (consulte co seu provedor se non está seguro).</p>

en: ISDN type
gl: Tipo de RDSI

en: ISDN SyncPPP
gl: RDSI SyncPPP

en: ISDN RawIP
gl: RDSI RawIP

en: Connection Name
gl: Nome da Conexión

note: providers Phone number
en: Phone number
gl: Número de teléfono

en: Info
gl: Información

en: User name
gl: Nome de usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: Name for dialing
gl: Nome para marcar

en: Request for password
gl: Solicitar o contrasinal

en: Always ask me
gl: Preguntarme sempre

note: help text 4/4
en: <p>Check the <b>Ask</b> button to always ask for the password.</p>
gl: <p>Marque o botón <b>Pedir</b> para solicitar sempre o contrasinal.</p>

en: ISP parameters
gl: Parámetros do ISP

en: Name for dialing can't contains spaces
gl: O nome para marcar non pode conter espacios

en: Name %1 already exist
gl: O nome %1 xa existe

en: Connection Name %1 already exist
gl: O nome de conexión %1 xa existe

en: You have to fill in all input boxes
gl: Ten que encher tódalas caixas de datos

note: help text for dns setup part 1 of 6
en: <p>Insert the host name and domain 
     name for your computer. Name server list and domain search list are 
     optional.</p>
gl: <p>Insira o nome de máquina e o nome de dominio do seu ordenador. A lista
     de servidores de nomes e a de busca de dominios son opcionais.</p>

note: help text for dns setup part 2 of 6
en: <p>A name server is a computer 
     which translates host names into IP addresses. This value must be 
     entered as an <b>IP address</b> (e.g., 10.10.0.1) not as a host 
     name.</p>
gl: <p>Un servidor de nomes é un ordenador que converte os nomes de máquina a
    enderezos IP. Este valor ten que introducirse como un <b>enderezo IP</b>
    (p.ex. 10.10.0.1), non como un nome de máquina.</p>

note: help text for dns setup part 3 of 6
en: <p>Search domain is the domain 
     name where host name searching is started. The primary search domain 
     is usually the same as the <b>domain name</b> of your computer (e.g., 
     suse.de). There may be additional search domains (e.g., 
     suse.com).</p>
gl: <p>O dominio de busca é o nome de dominio polo que comeza a busca de nomes
    de máquina. O primeiro dominio de busca é normalmente o mesmo que o <b>nome
    de dominio</b> do seu ordenador (p.ex. suse.de).  Poden existir dominios de
    busca adicionais (p.ex. suse.com).</p>

note: help text for dns setup part 4 of 6
en: <p>If you are using DHCP to get 
     an IP address, you can check whether to get hostname via DHCP or leave it unchanged.</p>
gl: <p>Se está a usar DHCP para obter o enderezo IP, pode decidir se obter o
    nome da máquina por medio de DHCP ou deixalo como está.</p>

note: help text for dns setup part 4 of 6
en: <p>If you plan to use dialup internet connection 
    and have set up your connection to use dynamic DNS assignment these values will be temporally 
    disabled during the connection.</p>
gl: <p>Se vai usar unha conexión telefónica a internet, e configurou a
    asignación DNS dinámica, estes valores estarán temporalmente desactivados
    durante a conexión.</p>

note: help text for dns setup part 5 of 6
en: <p>Select the <b>Finish</b> button to <b>save</b> your changes and 
    <b>finish</b> the network configuration.</p>
gl: <p>Seleccione o botón <b>Finalizar</b> para <b>gardar</b> os cambios e
    <b>rematar</b> a configuración da rede.</p>

en: Hostname && Domainname
gl: Nome de máquina e de dominio

note: text entry label
en: &Host name
gl: Nome de &máquina

note: text entry label
en: &Domain name
gl: Nome de &dominio

en: &Change hostname via DHCP
gl: &Cambiar o nome de máquina por medio de DHCP

note: common label for more text entries
en: &Name server list
gl: Lista de &servidores de nomes

note: common label for more text entries
en: Domain &search list
gl: Lista de &busca de dominios

note: main dialog label
en: Hostname & name server configuration
gl: Configuración do nome de máquina e o servidor de nomes

note: error label message
en: The tertiary search domain is not correct
gl: O dominio de busca terciario non é correcto

note: error label message
en: The secondary search domain is not correct
gl: O dominio de busca secundario non é correcto

note: error label message
en: The primary search domain is not correct
gl: O dominio de busca primario non é correcto

note: error label message
en: The tertiary nameserver is not correct
gl: O servidor de nomes terciario non é correcto

note: error label message
en: The secondary nameserver is not correct
gl: O servidor de nomes secundario non é correcto

note: error label message
en: The primary nameserver is not correct
gl: O servidor de nomes primario non é correcto

note: error label message
en: The domain name is not correct
gl: O nome de dominio non é correcto

note: error label message
en: The host name is not correct
gl: O nome de máquina non é correcto

en: The values were not saved correctly.
gl: Os valores non se gardaron correctamente.

en: The values were saved.
gl: Os valores foron gardados.

en: Warning: all devices are configured to use DHCP.
gl: Aviso: tódolos dispositivos están configurados para usar DHCP.

note: help text 1/2
en: <p>In this dialog you can modify your hardware settings.</p>
gl: <p>Neste diálogo pode modificar as opcións do hardware.</p>

note: help text 2/2
en: <p>Use the <b>Edit</b> button to modify existing hardware setting, use the <b>Delete</b> button to remove it.</p>
gl: <p>Use o botón <b>Editar</b> para modificar as opcións de hardware existentes, e o botón <b>Eliminar</b> para quitalas.</p>

en: name
gl: nome

en: Edit
gl: Editar

note: Delete - button label
en: Delete
gl: Eliminar

en: Network hardware settings
gl: Opcións do hardware de rede

note: help text 1/3
en: <p>Here you can set-up your networking device. The values will be written into <i>/etc/modules.conf</i>.</p>
gl: <p>Aquí pode configurar o seu dispositivo de rede. Os valores serán escritos en <i>/etc/modules.conf</i>.</p>

note: help text 2/3
en: <p>Options for the module should be written in format 
    <i>option</i>=<i>value</i> and each entry should be space separated, 
    e.g. <i>io=220 irq=5</i>. <b>Note:</b> If you will configure two cards with 
    the same module name, options will be merged during saving.</p>
gl: <p>As opcións para o módulo débense escribir no formato
    <i>opción</i>=<i>valor</i> e cada entrada debe estar separada por
    espacios, p.ex. <i>io=220 irq=5</i>. <b>Nota:</b> Se vai configurar dúas
    tarxetas co mesmo nome de módulo, as opcións mesturaranse ó gardar.</p>

note: help text 3/3
en: <p>You can get a list of available network cards by pressing the <b>List</b> button.</p>
gl: <p>Pode obter unha lista das tarxetas de rede dispoñibles premento o botón <b>Lista</b>.</p>

note: frame label
en: Network interface
gl: Interface de rede

note: combo box label
en: Device number
gl: Número do dispositivo

note: frame label
en: Kernel module
gl: Módulo do núcleo

note: text entry label
en: Name of the module
gl: Nome do módulo

note: textentry label
en: Options
gl: Opcións

note: "Select from list" - button label
en: Select from list
gl: Seleccionar da lista

note: dialog title
en: Manual network configuration
gl: Configuración manual da rede

note: error popup
en: Empty module name!
gl: ¡Nome de módulo baleiro!

note: error popup
en: Database can not found.
gl: Non se atopou a base de datos.

note: selection box label
en: Select network card
gl: Seleccione a tarxeta de rede

note: text entry field
en: Search
gl: Buscar

note: help text 1/2
en: <p>Please select the network card you want to configure. 
    You can search for a particular network card by entering the name in the search entry.</p>
gl: <p>Seleccione a tarxeta de rede que quere configurar. Pode buscar unha
    tarxeta concreta indicando o nome na entrada de busca.</p>

note: cancel - button label
en: Cancel
gl: Cancelar

note: dialog title
en: Network manual setup
gl: Configuración manual da rede

en: First serial port
gl: Primeiro porto serie

en: Second serial port
gl: Segundo porto serie

en: Third serial port
gl: Terceiro porto serie

en: Fourth serial port
gl: Cuarto porto serie

en: First USB port
gl: Primeiro porto USB

en: Second USB port
gl: Segundo porto USB

en: Third USB port
gl: Terceiro porto USB

en: Fourth USB port
gl: Cuarto porto USB

note: help text 1/5
en: <p>Please enter all modem configuration values.</p>
gl: <p>Introduza os valores de configuración do módem.</p>

note: help text 2/5
en: <p>Modem <b>name</b> is an arbitrary string to identify your modem.</p>
gl: <p>O <b>nome</b> do módem é unha cadea arbitraria para identificar o seu
    módem.</p>

note: help text 3/5
en: <P>If you are on PBX, you probably have to enter a <B>dial prefix</B>. Often this is <I>9</I>.</P>
gl: <P>Se está nunha PBX, probablemente terá que introducir un <B>prefixo de marcación</B>. A miúdo este é <I>9</I>.</P>

note: help text 4/5
en: <P>The field <b>device</b> says to which port your modem is attached (ttyS0, ttyS1, etc refers to serial 
    ports and usually correspond to COM1, COM2, etc. in DOS/Windows; ttyACM0, ttyACM1 refers to USB ports)</p>
gl: <P>O campo <b>dispositivo</b> indica en que porto está conectado o seu módem (ttyS0, ttyS1, etc... refírense a portos serie e normalmente corresponden respectivamente con COM1, COM2... en DOS/Windows; ttyACM0, ttyACM1 refírense a portos USB)</p>

note: help text 5/5
en: <p>Choose dial mode according to your phone link 
    (Most telephone companies use <I>tone dial</I> as the <B>dial method</B>). Check the additional check boxes if you want 
    to <i>turn on your modem speaker</i> and if you want your modem to wait until it detects dialtone.</p>
gl: <p>Escolla o modo de marcación segundo a súa liña telefónica (a maioría das
    compañías usan <I>marcación por tons</I> como <B>método de marcación</B>),
    marque as opcións adicionais se quere <i>acender o altofalante do módem</i>
    e se quere que o módem agarde ata detectar o tono de marcación.</p>

en: Modem name
gl: Nome do módem

note: Area Code prefix
en: Dial prefix(if needed)
gl: Prefixo de marcación (se é necesario)

en: Tone dialing
gl: Marcación por tons

en: Pulse dialing
gl: Marcación por pulsos

en: Special settings
gl: Opcións especiais

en: Speaker on
gl: Altofalante acendido

en: Detect Dialtone
gl: Detectar Tono de Marcación

en: Details
gl: Detalles

en: Modem parameters
gl: Parámetros do módem

en: Modem Name can't contains spaces
gl: O nome do módem non pode conter espacios

en: This modem name already exist
gl: Este nome de módem xa existe

note: help text 1/2
en: <p>The item BaudRate is a transmition speed which tells how 
    many bits per second your computer communicate with your modem.</p>
gl: <p>O elemento Velocidade en Baudios é unha velocidade de transmisión
    que lle indica a cantos bits por segundo pode comunicarse o seu
    ordenador co módem.</p>

note: help text 2/2
en: <p>You should find all the relevant information about <b>init strings</b> in your modem manual.</p>
gl: <p>Debería atopar a información sobre as <b>cadeas de inicialización</b> no manual do seu módem.</p>

note: Modem BaudRate
en: BaudRate
gl: Velocidade en Baudios

en: Modem initialization strings
gl: Cadeas de inicialización do módem

en: Modem parameters details
gl: Detalles dos parámetros do módem

note: help text 1/4
en: <p>If you have more than one modem, you can set one as the default for this provider.</p>
gl: <p>Se ten máis dun módem, pode configurar un predeterminado para este provedor.</p>

note: help text 2/4
en: <p>If you plan to use more than one provider, you can set one as <b>default</b>. 
    (This one will be used if you won't explicitly use another.)</p>
gl: <p>Se vai usar máis dun provedor, pode configurar un como
    <b>predeterminado</b>. (Será o que se use se non indica explicitamente
    outro.)</p>

note: help text 3/4
en: <p>Choose the appropriate radio button if you want to 
    start-up some program after the connection is established.</p>
gl: <p>Escolla a opción apropiada se quere executar algún programa cando a
    conexión estea establecida.</p>

en: Profile for selected provider:
gl: Perfil do provedor seleccionado:

en: Default modem for this provider
gl: Módem predeterminado para este provedor

en: Set this provider as default
gl: Configurar este provedor como predeterminado

en: Execute after connect
gl: Executar tras conectarse

en: Nothing
gl: Nada

en: A command line for your program
gl: A liña de comando do seu programa

en: Connection parameters
gl: Parámetros da conexión

en: <p>Check the buttons for reestablishing connection and modifying DNS according to your wish.</p>
gl: <p>Marque os botóns para restablecer a conexión e modificar o DNS como desexe.</p>

en: Other settings
gl: Outras opcións

en: Reconnect when the connection is lost
gl: Reconectar ó perderse a conexión

en: Modify DNS when connected
gl: Modificar o DNS ó conectarse

en: Disconnect after (seconds)
gl: Desconectar despois de (segundos)

en: Connection parameters details
gl: Detalles dos parámetros da conexión

en: You have to set Idle seconds field
gl: Ten que indicar o campo de segundos de inactividade

en: Can't delete all modems, delete providers first
gl: Non é posible eliminar os módems, quite primeiro os provedores

en: The entered values will be written now.
    Do you really want to use the new settings?
gl: Os valores introducidos van ser gardados.
    ¿Quere realmente usar os novos parámetros?

en: All the settings were written
    and are ready to use.
gl: Tódolos parámetros foron gardados
    e están preparados para usar.

en: <P><B>Mount NFS directories</B> will allow you to configure which
    NFS servers will be used for mounts and where their directories
    should be mounted in your local file-system.</P>
gl: <P>A opción <B>Montar directorios NFS</B> permitiralle configurar os
    servidores NFS a usar, e en que directorios deben montarse no sistema
    de ficheiros local.</P>

en: <P>A special configuration dialog will be opened for it after pressing
    <B>Next</B>.</P>
gl: <P>Ó premer <B>Seguinte</B> abrirase un diálogo de configuración
    especial.</P>

note: frame label
en: NFS client
gl: Cliente NFS

note: radio button label
en: &Mount NFS directories
gl: &Montar directorios NFS

note: radio button label
en: &Remove all NFS mounts from fstab
gl: &Quitar tódolos puntos de montaxe do fstab

en: Configuration of the NFS client
gl: Configuración do cliente NFS

note: Help, part 1 of 3
en: <P>The upper box contains all the directories which will be exported.
    If a directory is selected, the lower box shows the hosts allowed to
    mount this directory.</P>
gl: <P>A caixa superior contén tódolos directorios que van ser exportados.
    Ó seleccionar un deses directorios, a caixa inferior amosará as máquinas
    ás que se lles permite montalo.</P>

note: Help, part 2 of 3
en: <P>Hosts wildcard sets which hosts can access the selected directory.
    It can be <I>single host</I>, <I>netgroups</I>, <I>wildcards</I> or
    <I>IP networks</I>.</P>
gl: <P>A especificación de máquinas establece cales poden acceder ó
    directorio seleccionado.  Pode ser unha <I>máquina individual</I>,
    un <I>netgroup</I>, unha <I>rede IP</I>, ou pode conter <I>comodíns</I>
    de expansión.</P>

note: Help, part 3 of 3
en: <P>Please have a look at <B>man exports</B> for further information.</P>
gl: <P>Para máis información pode consultar <B>man exports</B>.</P>

en: Directories
gl: Directorios

note: error popup message
en: You entered a wrong path. It must be
    shorter than 70 characters, it must begin
    with a / and it must not contain spaces.
gl: O camiño introducido é erróneo. Ten que ter
    menos de 70 caracteres, debe comezar cunha
    / e non pode conter espacios.

note: error popup message
en: You entered a wrong wildcard or options string.
    It must be shorter than 70 characters and it
    must not contain spaces.
gl: A cadea da especificación ou de opcións é errónea.
    Ten que ter menos de 70 caracteres e non pode
    conter espacios.

en: &Directory to export:
gl: &Directorio para exportar:

note: error popup message
en: The exports table already
    contains this directory.
gl: A táboa de exportacións xa
    contén este directorio.

note: text entry label
en: &Hosts wildcard:
gl: &Especificación de máquinas:

note: text entry label
en: &Options:
gl: &Opcións:

note: error popup message
en: Options for this wildcard
    are already set.
gl: As opcións para esta especificación
    xa están activadas.

note: push button label
en: Ne&w
gl: No&vo

note: push button label
en: Ed&it
gl: Ed&itar

note: push button label
en: De&lete
gl: E&liminar

note: table headers "Host wildcards", "Options"
en: Hosts wildcard
gl: Especificación de máquinas

note: button label
en: &New
gl: &Novo

note: dialog title
en: Directories to export to the others
gl: Directorios a exportar ós outros

note: Help, part 1 of 3
en: <P>The table contains all the NFS entries which will be written to /etc/fstab.
    For changing the configuration please use the <B>New</B>, <B>Edit</B> and
    <B>Delete</B> buttons.</P>
gl: <P>A táboa contén tódalas entradas NFS que van ser escritas a /etc/fstab.
    Para cambiar a configuración utilice os botóns <B>Nova</B>, <B>Editar</B> e
    <B>Eliminar</B>.</P>

note: Help, part 2 of 3
en: <P>To confirm the changes, please use the <B>Next</B> button. To dismiss them,
    use <B>Back</B>.</P>
gl: <P>Para confirmar os cambios, use o botón <B>Seguinte</B>. Para descartalos,
    utilice <B>Atrás</B>.</P>

note: Help, part 3 of 3
en: <P>For further information about fstab please type <B>man fstab</B>
    in a terminal.</P>
gl: <P>Para máis información sobre o fstab, escriba <B>man fstab</B> nun terminal.</P>

note: error popup message
en: You entered a wrong host name. It must be
    shorter than 50 characters and you can use
    just 0..9, A..Z, a..z, dots, - and _.
gl: O nome de máquina introducido é erróneo. Ten
    que ter menos de 50 caracteres, e só se poden
    usar 0..9, A..Z, a..z, puntos, - e _.

note: error popup message
en: You entered a wrong options string.
    It must be shorter than 70 characters 
    and it must not contain spaces.
gl: A cadea de opcións introducida é errónea.
    Ten que ter menos de 70 caracteres e non
    pode conter espacios.

note: error popup message
en: The fstab already contains an entry
    with mount-point '%1'.
gl: O fstab xa contén unha entrada co
    punto de montaxe '%1'.

note: selection box label
en: &Remote hosts
gl: Máquinas &remotas

en: &Hostname of the NFS server:
gl: &Nome do servidor NFS:

note: pushbutton label
en: &Choose
gl: &Escoller

note: textentry label
en: &Remote filesystem:
gl: Sistema de &ficheiros remoto:

note: textentry label
en: &Mountpoint (local):
gl: &Punto de montaxe (local):

note: label message
en: Scanning for hosts on this LAN...
gl: Buscando as máquinas da rede local...

note: table headers: "Server", "Remote filesystem", "Mountpoint", "Options"
en: Server
gl: Servidor

en: Remote filesystem
gl: Sistema de ficheiros remoto

en: Mountpoint
gl: Punto de montaxe

note: dialog title
en: NFS related entries in /etc/fstab
gl: Entradas de NFS no /etc/fstab

en: <P>Here you can choose whether you want to start NFS server on your computer
    and export some of your directories to the others.
gl: <P>Aquí pode escoller se desexa iniciar o servidor NFS no seu ordenador
    e exportar algún directorio ós demais.

en: <P>If you choose <B>Start NFS server</B>, the <B>Next</B> button will open
    a configuration dialog where you can specify the directories to export.
gl: <P>Se escolle <B>Iniciar servidor NFS</B>, o botón <B>Seguinte</B> abrirá
    un diálogo de configuración onde poderá indicar os directorios que desexa
    exportar.

note: frame label
en: NFS server
gl: Servidor NFS

note: radio button label
en: &Start NFS server
gl: &Iniciar servidor NFS

note: radio button label
en: Do &not start NFS server
gl: &Non iniciar servidor NFS

note: dialog title
en: Configuration of the NFS server
gl: Configuración do servidor NFS

note: error popup message
en: I was unable to write to /etc/exports.
    There will be no changes in the exported
    directories.
gl: Non foi posible escribir en /etc/exports.
    Non vai haber cambios nos directorios
    exportados.

note: error popup message
en: I was unable to restart the NFS server.
    Your changes will be active after reboot.
gl: Non foi posible reiniciar o servidor NFS.
    Os cambios estarán activados ó reiniciar.

note: Perform the write error popup message
en: I was unable to write to /etc/rc.config.
    After reboot the NFS server may have
    unexpected behavior.
gl: Non foi posible escribir en /etc/rc.config.
    Pode que o servidor NFS se comporte dun
    xeito estraño ó reiniciar.

note: error popup message
en: I was unable to create
    directory '%1'.
gl: Non foi posible crear o
    directorio '%1'.

note: error popup message
en: I was unable to write to /etc/fstab.
    There will be no changes in the
    configuration of the NFS client.
gl: Non foi posible escribir en /etc/fstab.
    Non vai haber cambios na configuración do
    cliente NFS.

note: error popup message
en: I was unable to mount the NFS
    entries from /etc/fstab.
gl: Non foi posible montar as
    entradas NFS do /etc/fstab.

en: Destination
gl: Destino

en: Dummy/Gateway
gl: Mínima/Pasarela

en: Netmask
gl: Máscara de rede

en: Device (optional)
gl: Dispositivo (opcional)

en: Destination IP is incorrect.
gl: O IP de destino non é correcto.

en: Gateway IP is incorrect.
gl: O IP da pasarela é incorrecto.

en: Netmask IP is incorrect.
gl: O IP da máscara de rede non é correcto.

en: The configuration was successfully saved.
gl: A configuración foi gardada correctamente.

en: Error while saving %1
gl: Erro ó gardar %1

en: <p>The routing can be set up in this dialog. The
     default route matches every possible destination, but poorly, so that
     if any other entry exists that matches the required address it will be
     used instead of the default route. The idea of the default route is
     simply to enable you to say "and everything else should go here".</p>
gl: <p>Neste diálogo pode configurar o encamiñamento. A ruta
     por defecto serve para calquera destino, pero sen forzalo, de xeito que
     se existe algunha outra entrada que coincida co enderezo, será a que se
     use no canto da ruta por defecto. A idea é que esta ruta por defecto está
     simplemente para dicir "e todo o demais ten que ir aquí".</p>

note: text entry label
en: Default gateway
gl: Pasarela por omisión

en: Routing table
gl: Táboa de encamiñamento

en: E&xpert configuration
gl: Configuración experta

en: Route configuration
gl: Configuración das rutas

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The default route configuration will now be saved.
gl: A configuración por omisión das rutas será gardada agora.

note: help text 1/2 for sendmail configuration
en: <p>Sendmail needs a configuration file (/etc/sendmail.cf). You will probably find one of the configurations below suits your needs.</p>
gl: <p>Sendmail necesita un ficheiro de configuración (/etc/sendmail.cf). Probablemente algún dos de abaixo lle servirá para as súas necesidades.</p>

note: help text 2/2 for sendmail configuration
en: <p>If you have special requirements that these do not cover, you may create your own. Please have a look at /usr/share/sendmail, one of the pre-existing configurations may well fit your requirements. <b>ATTENTION:</b> If you plan to install your own modified sendmail.cf you should select the last item in the list and install the file yourself. Otherwise, SuSEconfig will copy the selected file to sendmail.cf and your changes will be lost.</p>
gl: <p>Se ten necesidades especiais que non están cubertas por eles, pode crear o seu propio. Bote unha ollada a /usr/share/sendmail, algunha das configuracións preexistentes pode servir para o que necesita. <b>ATENCIÓN:</b> Se pensa instalar o seu propio sendmail.cf, deberá seleccionar o último elemento da lista e instalar o ficheiro vostede mesmo. Doutro xeito, SuSEconfig copiará o ficheiro seleccionado a sendmail.cf e os seus cambios perderanse.</p>

note: frame label
en: Sendmail Configuration
gl: Configuración do Sendmail

note: radio button label
en: Host with permanent network connection (SMTP)
gl: Máquina con conexión permanente á rede (SMTP)

note: radio button label
en: Single user machine without network connection
gl: Máquina de un só usuario sen conexión á rede

note: radio button label
en: Host with temporarily network connection (Modem or ISDN).
gl: Máquina con conexión temporal á rede (Módem ou RDSI).

note: radio button label
en: Use UUCP to send mail
gl: Usar UUCP para enviar correo

note: radio button label
en: Expert mode for sendmail configuration
gl: Modo experto para a configuración do sendmail

note: radio button label
en: Do not install /etc/sendmail.cf
gl: Non instalar /etc/sendmail.cf

note: dialog title
en: Configuration of sendmail
gl: Configuración do sendmail

note: help text 1/1, expert settings
en: <p>In this dialog you can view and modify all variables in /etc/rc.config which are relevant for sendmail.</p>
gl: <p>Neste diálogo pode ver e modificar as variables de /etc/rc.config que están relacionadas co sendmail.</p>

note: text entry label
en: Domain names for local delivery
gl: Nomes de dominio de entrega local

note: text entry label
en: Host for all outward E-Mail
gl: Máquina para todo o correo electrónico externo

note: text entry label
en: Host for all E-Mail
gl: Máquina para todo o correo electrónico

note: check box label
en: Only place mail in queue
gl: Só poñer correo na fila

note: check box label
en: No canonify of the host names
gl: Non canonificar nomes de máquina

note: check box label
en: Start sendmail as an smtp daemon
gl: Executar sendmail como un demo smtp

note: text entry label
en: Command line parameters for sendmail
gl: Parámetros de liña de comandos para o sendmail

note: text entry label
en: Domains which can be modified in the generics table
gl: Dominios que poden ser modificados na táboa 'generics'

note: dialog title
en: Configuration of sendmail - Expert
gl: Configuración do sendmail - Exporto

note: popup dialog message
en: The configuration of sendmail will be saved.
gl: A configuración do sendmail vai ser gardada.

en: The configuration was written
    and sendmail was restarted.
gl: Gardouse a configuración
    e o sendmail foi reiniciado.

en: The configuration of sendmail
    was not successful.
gl: A configuración do sendmail
    non foi correcta.

en: Unknown sendmail configuration.
gl: Configuración do sendmail descoñecida.

note: error popup message
en: Error while writing to /etc/rc.config.
gl: Erro escribindo en /etc/rc.config.

note: error popup message
en: Error while writing to
    /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config.
gl: Erro escribindo en
    /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config.

note: warning dialog message
en: Error while running SuSEconfig
gl: Erro ó executar SuSEconfig

note: error popup message
en: I was unable to restart sendmail.
    Your changes will be active after reboot.
gl: Non foi posible reiniciar o sendmail.
    Os cambios estarán activados ó reiniciar.

note: error message
en: It was not possible to cleanly unmount all NFS mounts.
     The configuration changes will take effect
    after rebooting the machine.
gl: Non foi posible desmontar limpamente os directorios NFS.
     Os cambios da configuración terán efecto
    ó reiniciar a máquina.

note: error mesage
en: Error while saving /etc/modules.conf
gl: Erro ó gardar /etc/modules.conf

note: error mesage
en: Error while saving /etc/rc.config
gl: Erro ó gardar /etc/rc.config

note: error message
en: Error while saving /etc/route.conf
gl: Erro ó gardar /etc/route.conf

note: error message
en: Error while saving DNS
gl: Erro ó gardar o DNS

note: error message
en: No IP address were assigned.
gl: Non se asignou ningún enderezo IP.

note: cofirmation dialog
en: Try again?
gl: ¿Tentar novamente?

note: error message
en: Running DHCP client failed.
gl: A execución do cliente DHCP fallou.

note: error message
en: Device %1 is not running.
gl: O dispositivo %1 non está activo.

note: help text 1/1
en: <p>Please wait until the configuration is saved.</p>
gl: <p>Espere ata que a configuración estea gardada.</p>

note: label message
en: Stopping network...
gl: Parando a rede...

note: label message
en: Saving file %1...
gl: Gardando o ficheiro %1...

note: label message
en: Saving modem configuration...
gl: Gardando a configuración do módem...

note: label message
en: Saving ISDN configuration...
gl: Gardando a configuración da RDSI...

note: label message
en: Saving DNS
gl: Gardando o DNS

note: label message
en: Running SuSEconfig...
gl: Executando SuSEconfig...

note: label message
en: Starting network...
gl: Iniciando a rede...

note: label message
en: Restarting ISDN...
gl: Reiniciando a RDSI...

en: Finished
gl: Finalizado

note: final message
en: These errors occurred during saving configuration:
    %1
gl: Estes erros ocorreron ó gardar a configuración:
    %1

note: final message
en: The network configuration was successfully saved.
gl: A configuración da rede foi gardada correctamente.

note: just for test mode
en: (TEST MODE)
gl: (MODO DE PROBA)

note: ===== main ===== help text 1/2
en: <p>Here your machine can be set up as a 
     <b>NIS client</b>. Just enter your NIS domain (e.g, suse.de) as the 
     first entry and the NIS server's IP address (e.g., 10.20.0.2) as the second. To
     deactivate NIS services, select the <b>Do not use NIS</b> button.</p>
gl: <p>Aquí pode configurar a súa máquina como un <b>cliente NIS</b>. Só ten
    que introducir o dominio NIS (p.ex. suse.de) como a primeira entrada, e o
    enderezo IP do servidor NIS (p.ex. 10.20.0.2) como o segundo. Para
    desactivar os servicios NIS, use o botón <b>Non usar NIS</b>.</p>

note: help text 2/2
en: <p>The Network Information Service (NIS) 
     was formerly known as Sun <b>Yellow Pages</b> (YP). The name Yellow 
     Pages is a registered trademark in the United Kingdom of British 
     Telecommunications plc, and may not be used without 
     permission.</p>
gl: <p>O Servicio de Información de Rede (NIS) coñecíase antes como <b>Yellow
    Pages</b> (YP, Páxinas Amarelas) de Sun. O nome Yellow Pages é unha marca
    comercial rexistrada no Reino Unido por British Telecommunications, e non
    pode usarse sen permiso.</p>

note: frame label
en: NIS client
gl: Cliente NIS

note: radio button label
en: Do &not use NIS
gl: &Non usar NIS

note: radio button label
en: &Use NIS
gl: &Usar NIS

note: text entry label
en: NIS &domain
gl: &Dominio NIS

note: test entry label
en: &IP address of the NIS server
gl: Enderezo IP do &servidor NIS

note: dialog title
en: Configuration of NIS client
gl: Configuración do cliente NIS

note: error popup label
en: The domain name is not correct.
gl: O nome de dominio non é correcto.

note: error popup label
en: The IP address is not correct.
gl: O enderezo IP non é correcto.

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The configuration of the NIS client will be saved
    and the client will be restarted.
gl: A configuración do cliente NIS vai ser gardada
    e o cliente vai ser reiniciado.

note: error popup message
en: Error while saving /etc/rc.config.
    Please check out that you are running this as a "root"
gl: Erro ó gardar /etc/rc.config.
    Comprobe que está no sistema como "root"

note: error popup message
en: Error while running portmapper.
gl: Erro ó executar o portmapper.

note: error popup message
en: Error while running ypclient.
gl: Erro ó executar o ypclient

note: error popup message
en: NIS server not found.
gl: Servidor NIS non atopado.

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Expert network configuration
gl: Configuración avanzada da rede

en: Launch this module to configure your network device and local network.
gl: Lance este módulo para configurar o dispositivo de rede e a rede local.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your network device and local network
gl: Configure o seu dispositivo de rede e a rede local

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Hostname & DNS
gl: Nome de máquina e DNS

en: Launch this module to configure your hostname and DNS.
gl: Lance este módulo para configurar o nome da súa máquina e o DNS.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your hostname and DNS
gl: Configure o nome da súa máquina e o DNS

en: Launch this module to configure NFS client and server.
gl: Lance este módulo para configurar o cliente e o servidor NFS.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure NFS client and server
gl: Configure o cliente e o servidor NFS

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Routing
gl: Encamiñamento

en: Launch this module to configure routing.
gl: Lance este módulo para configurar as rutas.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure routing
gl: Configure as rutas

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Sendmail configuration
gl: Configuración do sendmail

en: Launch this module to configure sendmail.
gl: Lance este módulo para configurar o sendmail.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure sendmail
gl: Configure o sendmail

en: Launch this module to configure the NIS client.
gl: Lance este módulo para configurar o cliente NIS.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your NIS client (the same as YP client)
gl: Configure o seu cliente NIS (o mesmo que cliente YP)

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: ISDN configuration
gl: Configuración de RDSI

en: Launch this module to configure your ISDN.
gl: Lance este módulo para configurar a RDSI.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your ISDN
gl: Configure a súa RDSI

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Modem configuration
gl: Configuración do módem

en: Launch this module to configure your modem.
gl: Lance este módulo para configurar o módem.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your modem
gl: Configure o seu módem

en: Launch this module to configure your Network card.
gl: Lance este módulo para configurar a tarxeta de rede.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your Network card
gl: Configure a súa tarxeta de rede

en: YaST2 System Configuration and Administration
gl: YaST2 - Configuración e Administración do Sistema

en: Available modules
gl: Módulos dispoñibles

en: &Launch module
gl: &Lanzar módulo

en: &Quit
gl: &Saír

en:  WELCOME
gl:  BENVIDO/A

en: Welcome to YaST2!
gl: ¡Benvido/a ó YaST2!

en: YaST2/Remote Administration
gl: YaST2/Administración Remota

en: This module lets you start YaST2 components on a remote machine 
    via a network connection or on the local machine as a different
    user. Several protocols are supported.
gl: Este módulo permítelle executar compoñentes do YaST2 nunha máquina
    remota a través dunha conexión de rede, ou na mesma máquina como un
    usuario distinto. Sopórtanse diversos protocolos.

en: remote host
gl: máquina remota

en: Host
gl: Máquina

en: Login name
gl: Nome de usuario

en: Module to start
gl: Módulo a executar

en: &Do it now
gl: &Executar agora

en: YaST2/Remote Install
gl: YaST2/Instalación Remota

en: Launch this module, if you want to install a
    computer with YaST2 that is connected to this computer
    via serial null modem cable.
gl: Lance este módulo se quere instalar co YaST2
    un sistema que está conectado a este a través
    dun cable serie null módem.

en: Choose the serial interface to use
gl: Escolla a interface serie a usar

en: &Other:
gl: &Outro:

en: Misc
gl: Varios

en: Network
gl: Rede

en: YaST2 Control Center
gl: Centro de Control do YaST2

en: Please enter keywords:
gl: Indique as palabras clave:

en: Reading module list...
gl: Lendo a lista de módulos...

en: *** Reading module list failed ***
gl: *** Fallou a lectura da lista de módulos ***

en: Quit
gl: Saír

en: calling module %1 ...
gl: chamando ó módulo %1 ...

en: Ok
gl: Aceptar

en: By clicking on icons on the left side, you can choose the type
    of the displayed configuration modules (e.g. Hardware or Software).
gl: Premendo nas iconas do lado esquerdo, pode escoller o tipo dos módulos
    de configuración mostrados (p.ex. Hardware ou Software).

en: To run one of the modules on the right side, simply click once on it's icon.
    Be patient, starting of modules can take some seconds.
gl: Para lanzar un dos módulos do lado dereito, simplemente faga un clic na icona correspondente.
    Sexa paciente, a execución dos módulos pode levar algúns segundos.

en: You can also search for keywords (e.g. internet) by clicking on the "Search" button
gl: Tamén pode buscar palabras clave (p.ex. internet) premendo no botón "Buscar"

en: YaST2 was unable to create the list of available sections.
    
    This means that either YaST2 or this Control Center are
    not correctly installed, or that you don't have sufficient
    permissions.
gl: O YaST2 non puido crear a lista de seccións dispoñibles.
    
    Isto significa que o YaST2 ou este Centro de Control non están
    correctamente instalados, ou que non ten permisos dabondo.

en: For the first case reinstall all YaST2 components,
    for the latter try to run the Control Center as root.
    Also make sure that you did not run out of disk space.
gl: No primeiro caso, reinstale tódolos compoñentes do YaST2,
    e para o segundo, probe executando o Centro de Control como
    root. Asegúrese tamén de que non quedou sen espacio no disco.

en: It was not possible to open the file %1
    
    Please make sure that you have read and write permissions for this file
gl: Non foi posible abrir o ficheiro %1
    
    Asegúrese de que ten permisos de lectura e escritura para este ficheiro

en: YaST2
    Load rc.config database ...
gl: YaST2
    Cargando a base de datos rc.config ...

note: message on top of the progress bar
en: Read /etc/rc.config and additional describing data ...
gl: Lendo /etc/rc.config e os datos descriptivos adicionais ...

en: <p></p><p><b>Subdialog for %1</b></p>
                           <p>The configurations in this section are not yet organized.</p>
gl: <p></p><p><b>Subdiálogo de %1</b></p>
    <p>As configuracións desta sección aínda non están organizadas.</p>

en: Edit rc_config
gl: Editar rc_config

note: Initial Settings:
en: <p>With this Editor, you can edit the variables in /etc/rc.config,
    the central configuration file of your SuSE Linux</p>
gl: <p>Con este editor, pode editar as variables de /etc/rc.config,
    o ficheiro de configuración central de SuSE Linux</p>

en: <p>Please note, that many of these variables are
    set by specialized YaST2 configuration modules like the "Network configuration"</p>
gl: <p>Teña en conta que moitas destas variables son definidas
    por módulos de configuración especializados do YaST2, como a "Configuración da Rede"</p>

en: &Save
gl: &Gardar

en: No entrys found
gl: Non se atoparon entradas

note: helptext for popup
en: <p>With this Editor, you can edit the variables in <b>/etc/rc.config,
    the central configuration file</b> of your SuSE Linux</p>
gl: <p>Con este editor, pode editar as variables de <b>/etc/rc.config,
    o ficheiro de configuración central</b> de SuSE Linux</p>

note: helptext for popup
en: <p>After you save your changes, this editor changes the variables in the
    corresponding  rc.config file, in /etc/rc.config or /etc/rc.config.d/ *. Then it runs
    SuSEconfig, which changes the underlying configuration files, resp. stops/starts deamons,
    runs  low level configuration tools, so that your configuration in rc.config take affect.</p>
gl: <p>Tras gardar as modificacións, o editor cambia as variables no ficheiro
    rc.config correspondente, en /etc/rc.config ou /etc/rc.config.d/*. Entón executa
    o SuSEconfig, que altera os ficheiros de configuración dos que depende, detén e
    reinicia os daemons, e executa as ferramentas de configuración de baixo nivel,
    de xeito que a configuración do rc.config teña efecto.</p>

en: <p><b>Important:</b> You still can edit each individual configuration file manually.
gl: <p><b>Importante:</b> Aínda pode editar os ficheiros de configuración individuais manualmente.

en: <p> SuSEconfig saves a checksum of each configuration file, so that it can detect if
     you have manually changed any of them.  If you have changed a configuration file manually,
     it will not touch it.</p>
gl: <p> SuSEconfig garda un checksum de cada ficheiro de configuración, de
    xeito que pode detectar se modificou manualmente algún deles. Se editou
    manualmente algún ficheiro de configuración, este non será alterado.</p>

en: <p> This concept was choosen, because:
    <ul><li>now you have your basic configuration in "one" central file, which is easy to read
     and to edit.</li>
    <li>you can easily copy the rc.config to another computer, run SuSEconfig and this system is
     nearly ready to work, without having to edit up to twenty individual configuration files
     manually.</li></ul></p>
gl: <p> Escolleuse este xeito de funcionamento, porque:
    <ul><li>agora ten a súa configuración básica nun ficheiro central, que é doado de ler e de editar.</li>
    <li>pode copiar facilmente o rc.config a outro ordenador, executar SuSEconfig e ese sistema estará case listo para funcionar, sen ter que editar ata vinte ficheiros de configuración individuais manualmente.</li></ul></p>

note: helptext for popup
en: <p>Please note, that many of these variables are set by specialized YaST2
     configuration modules like the "Network configuration</p>
gl: <p>Teña en conta que moitas destas variables son definidas por módulos de
    configuración especializados do YaST2, como a "Configuración da Rede"</p>

en: An error occured, during execution SuSEconfig
    Probably "/sbin/SuSEconfig" is missing or the module has no root permission
gl: Ocorreu un erro durante a execución do SuSEconfig
    Probablemente falta "/sbin/SuSEconfig" ou o módulo non ten permisos de root

en: &OK and Exit
gl: &Aceptar e Saír

en: SuSEConfig Logging
gl: Rexistro do SuSEConfig

note: e.g. `Richtext()
en: OK and Exit
gl: Aceptar e Saír

en: Your changes are set, and SuSEconfig was run.
    Would now you like to see the logging of SuSEConfig?
gl: As modificacións están activadas, e o SuSEconfig foi executado.
    ¿Desexa ver agora o rexistro do SuSEconfig?

en: Show Logfile
gl: Mostrar Ficheiro de Rexistro

en: Don't show logfile and exit
gl: Non mostrar o ficheiro de rexistro e saír

en: SuSEConfig is running ...
gl: SuSEConfig está a se executar ...

en: Depending on  the CPU and the amount of memory,
    this procedure can take some time.
gl: Dependendo da CPU e da cantidade de memoria,
    este procedemento pode levar algún tempo.

note: Main dialog edit rc_config
en: Config options
gl: Opcións de configuración

note: helptext for popup search
en: Type the word related to the information you are looking for
gl: Escriba a palabra relacionada coa información que está a buscar

note: heading of popup
en: Search for a rc.config variable
gl: Buscar unha variable de rc.config

en: &Search for:
gl: &Buscar:

en: abg matches AbG
gl: abg fai coincidir con AbG

en: Search keyname
gl: Buscar clave

en: Search description
gl: Buscar descrición

en: Search value
gl: Buscar valor

en: Help
gl: Axuda

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: Here you see the values, YaST2 will change.
    Choose "OK" and YaST2 will save these changes.
    Choose "Cancel" to edit the values again
gl: Aquí pode ver os valores que o YaST2 vai cambiar.
    Escolla "Aceptar" e o YaST2 gardará eses cambios.
    Escolla "Cancelar" para editar os valores novamente

note: heading of popup
en: Save rc.config variables
gl: Gardar as variables de rc.config

en: NEW VALUE
gl: NOVO VALOR

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: Here you see the results of your search. If you see your item you have searched for, click at this item and then click "OK", else click "Cancel" to quit the search.
gl: Aquí pode ver os resultados da súa busca. Se ve o elemento que estaba a buscar, prema nel e despois en "Aceptar", ou prema "Cancelar" para saír da busca.

en: Value
gl: Valor

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: RC-Config Editor
gl: Editor de RC-Config

note: helptext for menuentry
en: Launch this module to configure rc_config.
gl: Lance este módulo para configurar o rc_config.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Change settings in /etc/rc.config, the main SuSE Linux configuration file
gl: Modifique as opcións en /etc/rc.config, o ficheiro principal de configuración de SuSE Linux

note: ycc menu help
en: Configure all local security settings.
    <p>You need to be logged in as <i>root</i>
    in order to do this.</p>
gl: Configure as opcións de seguridade local.
    <p>Para facer isto, ten que entrar no sistema
    como <i>root</i>.</p>

note: info text show at end of module
en: Please wait while updating configuration files.
gl: Por favor, agarde mentres se actualizan os ficheiros de configuración.

note: main screen caption
en: Local security configuration
gl: Configuración da seguridade local

en: <p>With this module you can change the local security settings.</p>
gl: <p>Con este módulo, pode cambiar as opcións de seguridade local.</p>

en: <p>The local security settings consists of the boot configuration, login
    settings, password settings, some user adding settings, file permissions
    and some other settings.</p>
gl: <p>As opcións de seguridade local consisten na configuración do arrinque,
    as opcións de autenticación, de contrasinais, sobre adición de usuarios,
    permisos de ficheiros, e outros.</p>

en: <p>All particular settings are described in the respective dialogs.</p>
gl: <p>Cada opción particular está descrita no seu diálogo correspondente.</p>

en: <p>You can choose one of the preset configurations or you can make your
    own settings.</p>
gl: <p>Pode escoller unha das configuracións predefinidas ou crear a súa
    propia.</p>

en: <p>Use <b>Home workstation</b> for the computer at home, not connected
    to any type of a network.</p>
gl: <p>Utilice <b>Estación de traballo familiar</b> para o ordenador na casa,
    sen conexión a ningún tipo de rede.</p>

en: <p>Use <b>Networked workstation</b> for the computer at home, connected
    to any type of a network or internet.</p>
gl: <p>Utilice <b>Estación de traballo en rede</b> para o ordenador na casa,
    conectado a algún tipo de rede ou a internet.</p>

en: <p>Use <b>Network server</b> for the computer which will be serving
    any kind of service, either network or any other.</p>
gl: <p>Utilice <b>Servidor de rede</b> para o ordenador que vai servir algún
    tipo de servicio, sexa de rede ou algún outro.</p>

en: <p>Or use <b>Custom settings</b> if you want your own configuration.</p>
gl: <p>Ou utilice <b>Opcións personalizacas</b> se quere facer a súa propia
    configuración.</p>

note: caption for screen
en: Boot settings
gl: Opcións do arrinque

en: <p>In this dialog you can change various boot settings.</p>
gl: <p>Neste diálogo pode cambiar varios parámetros do arrinque.</p>

en: <p><b>How to interpret Ctrl-Alt-Del</b><br>
    When someone at the console has pressed the CTRL-ALT-DEL key
    combination, the system usually reboots. Sometimes it is
    desirable to ignore this event, for example when the system
    serves as both workstation and server.</p>
gl: <p><b>Como interpretar Ctrl-Alt-Supr</b><br>
    Cando alguén na consola preme a combinación de teclas CTRL-ALT-SUPR,
    normalmente o sistema se reinicia. Ás veces é desexable ignorar este
    evento, por exemplo cando un sistema fai de estación e de servidor.</p>

en: <p><b>Shutdown behaviour of KDM</b><br>
    With KDM you can control who is allowed to shutdown the machine from KDM.
gl: <p><b>Comportamento do apagado do KDM</b><br>
    Pode controlar quen pode apagar a máquina dende o KDM.

note: caption for screen
en: Login settings
gl: Opcións do login

en: <p>In this dialog you can change various login settings. These
    settings are mainly stored in the '/etc/login.defs' file.</p>
gl: <p>Neste diálogo pode cambiar varias opcións de autenticación. Estas
    opcións son gardadas principalmente no ficheiro '/etc/login.defs'.</p>

en: <p><b>Seconds to wait after an incorrect login attempt</b><br>
    It is advisable to wait some time after an incorrect login attempt
    to prevent password guessing. On the other hand, make the
    time so small that if a password is mistyped, you do not need
    to wait to retry. A sensible value is '3' seconds.</p>
gl: <p><b>Segundos a agardar tras unha tentativa incorrecta de login</b><br>
    Aconséllase esperar algún tempo despois dunha tentativa incorrecta de
    autenticación, para previr a adiviñación de contrasinais. Por outra banda,
    poña un tempo pequeno dabondo para non ter que esperar demasiado se erra
    ó escribir o contrasinal. Un valor sensible é '3' segundos.</p>

en: <p><b>Record failed login attempts</b><br>
    It is useful to know if somebody is trying to log in and failed.
    For example if someone is trying to guess the password of other users.
    By checking this option, you control if the failed login attempts
    will be logged in the system logfile.</p>
gl: <p><b>Rexistrar as tentativas de login fallidas</b><br>
    É útil saber se alguén está tentando autenticarse e falla.
    Por exemplo, se tenta adiviñar o contrasinal doutro usuario.
    Marcando esta opción, as tentativas de autenticación
    erróneas se gardarán no ficheiro de rexistro do sistema.</p>

en: <p><b>Record successful login attempts</b><br>
    Logging succesful login attempts is useful.  It can help to warn
     you of unauthorised access to the sysem (for
    example, a user logging in from a different location than usual).</p>
gl: <p><b>Rexistrar as tentativas de login válidas</b><br>
    Rexistrar as tentativas de autenticación correctas é útil  Pode axudar
    para advertir dun acceso non autorizado ó sistema (por exemplo, un
    usuario que se conecta dende un lugar distinto ó habitual).</p>

note: caption for screen
en: Password settings
gl: Opcións dos contrasinais

en: <p>In this dialog you can change various password settings. These
    settings are mainly stored in the "/etc/login.defs" file.</p>
gl: <p>Neste diálogo pode cambiar varias opcións de contrasinais. Estas
    opcións son gardadas principalmente no ficheiro "/etc/login.defs".</p>

en: <b>Checks for new passwords</b><br>
    It is wise to choose a password that cannot be found in a dictionary,
    names or other simple, common words. By checking the box you enforce password checking
    with regards to the above rules.</p>
gl: <b>Comprobacións dos novos contrasinais</b><br>
    Convén escoller un contrasinal que non se poida atopar nun diccionario,
    en nomes ou noutras palabras simples e comúns. Marcando a opción, fai que se
    realicen esas comprobacións segundo esas regras.</p>

en: <p><b>Plausibility test for passwords</b><br>
    Sometimes it is required that passwords are constructed using a mixture of characters. This makes 
    the guessing of passwords very difficult. Check this box to enable additional
    checks.</p>
gl: <p><b>Proba de plausibilidade para o contrasinal</b><br>
    Ás veces requírese que os contrasinais se constrúan usando unha mestura
    de caracteres. Isto fainos moito máis difícil de adiviñar. Marque esta
    opción para habilitar comprobacións adicionais.</p>

en: <p><b>Password length</b><br>
    Set the minimum and maximum password length.</p>
gl: <p><b>Lonxitude do contrasinal</b><br>
    Configura a lonxitude máxima e mínima dun contrasinal.</p>

en: <p><b>Days of password change warning</b><br>
    Set the minimum and maximum time for warning if the password must
    be changed.</p>
gl: <p><b>Días de aviso para mudar o contrasinal</b><br>
    Configura o tempo mínimo e máximo para avisar se o contrasinal
    debe ser mudado.</p>

en: <p><b>Days before password expiry warning?</b><br>
    This entry sets the number of days the user is warned before their password
     expiry. The longer the time, the less likely it is that a user can guess passwords.</p>
gl: <p><b>Días antes da caducidade do contrasinal cando se empeza a avisar</b><br>
    Esta entrada configura cantos días antes da caducidade do contrasinal se
    avisa ó usuario.  Canto maior é o tempo, menos probable é que un usuario
    poda adiviñar contrasinais.</p>

note: caption for screen
en: Adduser settings
gl: Opcións da adición de usuarios

en: <p>In this dialog you can change various adduser settings.</p>
gl: <p>Neste diálogo pode cambiar varios parámetros da adición de usuarios.</p>

en: <p><b>User ID limitations</b><br>
    Set the minimum and maximum possible user ID.</p>
gl: <p><b>Limitacións dos ID de usuario</b><br>
    Configura o valor mínimo e máximo dos ID de usuario posibles.</p>

en: <p><b>Group ID limitations</b><br>
    Set the minimum and maximum possible Group ID.</p>
gl: <p><b>Limitacións dos ID de grupo</b><br>
    Configura o valor mínimo e máximo dos ID de grupo posibles.</p>

note: caption for screen
en: Miscellaneous settings
gl: Opcións diversas

en: <p>In this dialog you can change miscellaneous settings.</p>
gl: <p>Neste diálogo pode cambiar diversos parámetros.</p>

en: <p><b>Setting of files premissions</b><br>
    Settings for the permissions of certain system files are set
    according to the data in /etc/permissions.secure or
    /etc/permissions.easy. Which file is used depends upon this
    selection. Launching SuSEconfig sets these permissions
    according to /etc/permissions.*. This fixes files with
    incorrect permissions, whether this occured accidentally or
    by intruders.
    </p><p>
    "easy": Most of the system files that are only readable
      by root (via secure) are modified so that other users can
      also read these files.
    </p><p>
    "secure": Certain system files (e.g. /var/log/messages) can
      only be viewed by the user root. Some programs can only be
      launched by root or by daemons, not by an ordinary user.
    </p><p>
    "paranoid":  If you are really paranoid, use this setting.
      You must decide which users will be able to
      run X applications and set-uid programs.
    </p>
gl: <p><b>Opcións dos permisos de ficheiros</b><br>
    As opcións para os permisos de certos ficheiros do sistema
    establécense segundo os datos de /etc/permissions.secure ou
    /etc/permissions.easy. O ficheiro que se use depende da escolla
    nesta opción. Ó executar o SuSEconfig, activaranse os permisos
    conforme a /etc/permissions.*. Deste modo arránxanse ficheiros
    con permisos incorrectos, fosen modificados por accidente ou
    por algún intruso.
    </p><p>
    "fácil": A maioría dos ficheiros de sistema que só pode ler
      o root (coa opción segura), poderán ser lidos polos outros
      usuarios.
    </p><p>
    "seguro": Algúns ficheiros de sistema (p.ex. /var/log/messages)
      só poden ser vistos polo usuario root. Algúns programas só se
      poden executar polo root ou por daemons, non por un usuario normal.
    </p><p>
    "paranoico": Se realmente é un paranoico, use esta opción. Terá
      que decidir qué usuarios poderán executar aplicacións X e programas
      set-uid.
    </p>

en: <p><b>User launching updatedb</b><br>
    The program updatedb runs regularly, once a day. It scans
    your whole filesystem and creates a database (locatedb)
    where the location of EVERY file is stored. The database can
    be searched by the program "locate".
    </p><p>
    By setting this entry, you can select the user to run this
    command:
    </p><p>
    "nobody": only files which the user "nobody" can access
      are added into the database. All users can choose if the
      file will be in the database or not.
    </p><p>
    "root": all files in the system are added into the
      database
    </p>
gl: <p><b>Usuario que lanza o updatedb</b><br>
    O programa updatedb execútase regularmente, unha vez ó día.
    Examina o sistema de ficheiros completo e crea unha base de
    datos (locatedb), onde se almacena a localización de TÓDOLOS
    ficheiros. Pódese buscar na base de datos co programa "locate".
    </p><p>
    Configurando esta opción, pode seleccionar o usuario co que
    quere executar este comando:
    </p><p>
    "nobody": só se engaden á base de datos os ficheiros ós que
      pode acceder o usuario "nobody". Calquera usuario pode
      escoller que ficheiros aparecen na base de datos e cales non.
    </p><p>
    "root": engádense tódolos ficheiros do sistema á base de datos
    </p>

en: <p><b>Omit current directory from the path of user root</b><br>
    On a DOS system, executable files (programs), are first
    searched for in the current directory, and in the current
    path variable afterwards. In contrast, on a UNIX system they
    are exclusively searched for via the search path (variable
    PATH).
    </p><p>
    Some systems set up a 'workaround' by adding the dot (".")
    to the search path, thus enabling files in the current path
    to be found and executed. This is highly dangerous since you
    may accidentally launch unknown programs in the current
    directory instead of the usual system-wide files. As a
    result, creating 'Trojan Horses' which exploit this weakness
    and intrude your system is rather easy if you set this
    option.
    </p><p>
    "yes": the user root always has to launch programs in the
      current directory prefixed with a "./". Example: "./configure".
    </p><p>
    "no": the dot (".") is attached to the end of the search
      path of root, making it the last to be searched.
    </p>
gl: <p><b>Omitir o directorio actual do camiño de busca do usuario root</b><br>
    Nun sistema DOS, os ficheiros executables (programas) búscanse en
    primeiro lugar no directorio actual, e logo na variable path. Pola
    contra, nun sistema Unix úsase unicamente o camiño de busca
    (variable PATH).
    </p><p>
    Algúns sistemas fan un arranxo engadindo o punto (".") ó
    camiño de busca, permitindo que se poidan executar os ficheiros
    do directorio actual, no canto dos usuais a nivel global. Por esta
    razón, é posible crear 'Cabalos de Troia' que se benefician desta
    febleza para introducirse no sistema dun xeito bastante doado.
    </p><p>
    "si": para executar programas no directorio actual, o usuario
      root ten que usar sempre o prefixo "./". Exemplo: "./configure".
    </p><p>
    "non": o punto (".") vai ó final do camiño de busca do root,
      sendo o último directorio no que se busca.
    </p>

en: <p><b>Disable telnet for user root</b><br>
    It is not very wise to allow telnet for the user root. During
    the telnet session the passwords are sent in the plain form,
    so they can be stolen by the third-party. Check this box to
    disable telnet for root.
    <\p>
gl: <p><b>Desactivar a autenticación por telnet para o usuario root</b><br>
    Non convén permitir o acceso por telnet para o usuario root. Nunha
    sesión telnet, os contrasinais envíanse en forma de texto plano,
    polo que poden ser vistos por outras persoas. Marque esta opción
    para deshabilitar o telnet para o root.
    </p>

note: radio button label
en: Level &3 (Network/Server)
gl: Nivel &3 (Servidor de rede)

note: radio button label
en: Level &1 (Home workstation)
gl: Nivel &1 (Estación de traballo familiar)

note: radio button label
en: Level &2 (Networked workstation)
gl: Nivel &2 (Estación de traballo en rede)

note: Boot options combo box caption
en: How to interpret Ctrl-Alt-Del:
gl: Como interpretar Ctrl-Alt-Supr:

note: Boot options combo box options
en: Ignore
gl: Ignorar

en: Reboot
gl: Reiniciar

en: Halt
gl: Apagar

note: Boot options combo box caption
en: Shutdown behaviour of KDM:
gl: Comportamento do apagado do KDM:

note: Boot options combo box options
en: Only root
gl: Só o root

en: All users
gl: Tódolos usuarios

en: Nobody
gl: Ninguén

en: Local users
gl: Usuarios locais

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Record failed login attempts
gl: Rexistrar as tentativas de login fallidas

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Seconds to wait after an incorrect login attempt:
gl: Segundos a agardar tras unha tentativa incorrecta de login:

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Record successful login attempts
gl: Rexistrar as tentativas de login válidas

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Disable telnet login for user root
gl: Desactivar a autenticación por telnet para o usuario root

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Checks for new passwords
gl: Comprobacións dos novos contrasinais

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Plausibility test for password
gl: Proba de plausibilidade para o contrasinal

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Days before password expires warning:
gl: Días antes da caducidade do contrasinal cando se empeza a avisar:

note: perms options combo box caption
en: Setting of file permissions:
gl: Opcións dos permisos de ficheiros:

note: perms options combo box options
en: Easy
gl: Fácil

en: Secure
gl: Segura

en: Paranoid
gl: Paranoica

note: Other options (please, stick to 50 characters per line)
en: Omit current directory from the path of user root
gl: Omitir o directorio actual do camiño de busca do usuario root

note: label for updatedb (please, stick to 50 characters per line)
en: User launching updatedb:
gl: Usuario que lanza o updatedb:

note: minimum field label (please, stick to 50 characters per line)
en: Minimum
gl: Mínimo

note: maximum field label (please, stick to 50 characters per line)
en: Maximum
gl: Máximo

note: popup message
en: Do you really want to abort the security configuration?
    All changes you made will be lost.
gl: ¿Desexa realmente abortar a configuración da seguridade?
    Perderanse as modificacións que leva feitas.

en: &Custom settings
gl: Opcións &personalizadas

note: frame caption
en: Current security settings:
gl: Opcións de seguridade actuais:

note: push button on main screen
en: &Details...
gl: &Detalles...

note: popup if level 3 is choosen
en: You have chosen 'Level 3'. This setup
    provides a basic configuration for network servers
    but not a completed 'full security' setting.
    
    You need expert knowledge to make a
    network server secure.
gl: Escolleu o 'Nivel 3'. Esta opción fornece
    unha configuración básica para servidores
    de rede, pero non é de 'seguridade completa'.
    
    Necesitará coñecementos de experto para
    configurar un servidor de rede seguro.

en: User and group ID settings
gl: Opcións dos ID de usuario e grupo

note: SecurityBootDialog caption
en: Boot permissions
gl: Permisos de arrinque

note: `HVCenter(`HVSquash(`HBox(`HSpacing(5),`VBox(`VSpacing(2),T,`VSpacing(2)),`HSpacing(5)))), SecurityLoginDialog caption
en: Login
gl: Autenticación

note: VSeparator(), `VSpacing(-0.2), SecurityPasswdDialog caption
en: Checks
gl: Comprobacións

note: SecurityPasswdDialog
en: Password length
gl: Lonxitude dos contrasinais

note: SecurityPasswdDialog
en: Days of password change warning
gl: Días de aviso para mudar o contrasinal

note: bad password data
en: The minimum password length cannot be larger than maximum
gl: A lonxitude de contrasinal mínima non pode ser maior que a máxima

note: bad password data
en: The minimum number of days cannot be larger than maximum
gl: O número de días mínimo non pode ser maior que o máximo

note: SecurityAdduserDialog caption
en: User ID limitations
gl: Limitacións dos ID de usuario

note: SecurityAdduserDialog caption
en: Group ID limitations
gl: Limitacións dos ID de grupo

note: SecurityAdduserDialog error
en: The minimum user ID cannot be larger than maximum
gl: O ID de usuario mínimo non pode ser maior que o máximo

note: SecurityAdduserDialog error
en: The minimum group IDs cannot be larger than maximum
gl: O ID de grupo mínimo non pode ser maior que o máximo

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shown in curses menu and ycc                             //
en: Security settings
gl: Opcións de seguridade

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure all local security settings
gl: Configure as opcións de seguridade local

en: Hardware/Sound
gl: Hardware/Son

en: Launch this module to configure your sound card.
gl: Lance este módulo para configurar a tarxeta de son.

note: To translators: label message 1/2 The sound card XY will be configured.
en: The sound card
gl: A tarxeta de son

note: dialog title
en: Sound card configuration
gl: Configuración da tarxeta de son

note: help text 2/3
en: <p>If the list contains <b>autodetected</b> (and not yet configured) cards, select one and go ahead.
gl: <p>Se a lista contén tarxetas <b>autodetectadas</b> (e aínda non configuradas), seleccione unha e continúe.

note: frame label
en: Select
gl: Seleccionar

note: label of radiobutton
en: &Autodetected
gl: &Autodetectadas

note: dialog title
en: Sound configuration
gl: Configuración do son

note: help text 1/4
en: <p>The complete sound cards list. Use the <b>Finish</b> button to save sound card information.</p>
gl: <p>A lista completa de tarxetas de son. Utilice o botón <b>Finalizar</b> para gardar a información da tarxeta de son.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Use <b>Delete</b> button to remove configured sound card. <b>Add soundcard</b> button can be used for adding sound card.</p>
gl: <p>Use o botón <b>Eliminar</b> para quitar a tarxeta de son configurada. O botón <b>Engadir tarxeta de son</b> pódese usar para engadir unha tarxeta de son.</p>

note: help text 3/4
en: <p>Use the <b>start ALSA</b> check button to enable (resp. disable) ALSA start-up during boot time. Check the <b>start sequencer</b> if you want to load modules for playing MIDI files during boot-time (these modules can be loaded on demand).</p>
gl: <p>Use o botón <b>iniciar ALSA</b> para habilitar (ou deshabilitar) a inicialización de ALSA ó arrincar. Marque o botón <b>iniciar secuenciador</b> se quere cargar ó arrincar os módulos para reproducir ficheiros MIDI (estes módulos poden ser cargados a petición).</p>

note: table header labels
en: Number
gl: Número

en: Card name
gl: Nome da tarxeta

note: Add soundcard ... - button label
en: Add soundcard ...
gl: Engadir tarxeta de son ...

note: check button label
en: Start ALSA
gl: Iniciar ALSA

note: check button label
en: Start sequencer
gl: Iniciar secuenciador

note: To translators: To reset the sound configuration these programs must be terminated To translators: label message
en: There are programs running that are currently using the audio device.
gl: Hai programas executándose que están a usar o dispositivo de audio.

note: To translators: label message
en: To reset the configuration these programs must be terminated. Proceed?
gl: Para reiniciar a configuración, estes programas deben ser finalizados. ¿Seguir?

note: error popup message
en: Cannot delete this entry!
gl: ¡Non se pode borrar esta entrada!

note: in the modules/cards list - to see all available cards
en: All
gl: Todas

note: Help text - manual configuration 1/2
en: <p>Please <b>manually</b> choose the sound card, you want to configure. You can search for a particular sound card by entering the name in the search box.</p>
gl: <p>Escolla <b>manualmente</b> a tarxeta de son que quere configurar. Pode buscar unha en particular introducindo o nome na caixa de busca.</p>

note: Help text - manual configuration 2/2
en: <p>Select <b>All</b> if you want to see the whole list of supported sound card models.</p>
gl: <p>Seleccione <b>Todas</b> se quere ver a lista completa de modelos de tarxetas de son soportados.</p>

note: label if no module name found
en: Unknown module name
gl: Nome de módulo descoñecido

note: To translators: selection box title
en: Sound card driver
gl: Controlador de tarxeta de son

note: To translators: selection box title
en: Sound card model
gl: Modelo de tarxeta de son

note: To translators: text entry label con = add (con, `TextEntry (`id(`search), `opt(`notify), _("Search"))); dialog title
en: Sound manual configuration
gl: Configuración manual do son

note: To translators: popup message, wrong value
en: The value: %1 must be a number
gl: O valor %1 ten que ser un número

note: To translators: "space" means blank character
en: (space)
gl: (espacio)

note: To translators: popup message, wrong value
en: String cannot contain: %1
gl: A cadea non pode conter: %1

note: To translators: popup message, wrong value
en: The value must be one of %1
gl: O valor ten que ser un de %1

note: Help text for options 1/4
en: Here, you can modify the options for the sound modules.
gl: Aquí pode modificar as opcións dos módulos de son.

note: Help text for options 2/4
en: If you are not <b>absolutely sure</b> what you are doing, please leave this dialog untouched.
gl: Se non está <b>completamente seguro</b> do que está a facer, non modifique ningún dato neste diálogo.

note: Help text for options 3/4
en: <p>Choose the option you want to set, use the <b>Set</b> button to enable new value. You can reset all values by pressing <b>Reset</b>. Numeric values can be entered as decimal or hexadecimal (hexadecimal with a <b>0x</b> prefix).</p>
gl: <p>Escolla a opción que quere poñer, e use o botón <b>Activar</b> para facer efectivo o novo valor. Pode reiniciar tódolos valores premendo <b>Reiniciar</b>. Os valores numéricos poden introducirse en decimal ou hexadecimal (estes co prefixo <b>0x</b>).</p>

note: if no option name is available
en: No name available
gl: Nome non dispoñible

en: Option
gl: Opción

note: "set" button: Sets the option value
en: &Set
gl: &Activar

note: "reset" button: Resets all values
en: &Reset
gl: &Reiniciar

note: To translators: label message
en: There are no options for this module
gl: Non hai opcións para este módulo

note: dialog title
en: Sound cards
gl: Tarxetas de son

note: Error message
en: Error while saving '/etc/modules.conf'.
gl: Erro ó gardar '/etc/modules.conf'.

note: Error message
en: Error while setting volume.
gl: Erro ó establecer o volume.

note: Error message
en: Error while saving file: %1
gl: Erro ó gardar o ficheiro: %1

note: label message
en: Saving ...
gl: Gardando ...

note: final success message
en: The sound card was successfully configured.
    You can now use it immediately.
gl: A tarxeta de son foi configurada correctamente.
    Pode usala dende este momento.

note: final success message
en: The sound configuration was saved.
gl: A configuración do son foi gardada.

note: To translators: just one file will be displayed To translators: if the test audio file can not be found this message is displayed To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot find file:
     %1
    
    (test audio file)
gl: Non se atopou o ficheiro:
     %1
    
    (ficheiro de proba de audio)

note: To translators: error message
en: Invalid module name.
gl: Nome de módulo inválido.

note: To translators: label to error popup
en: The kernel module %1 for sound support
    could not be loaded.
gl: Non foi posible cargar o módulo %1
    do núcleo para o soporte de son.

note: Help text - adjusting volume 1/4
en: <p>Please adjust the volume.</p>
gl: <p>Axuste o volume.</p>

note: Help text - adjusting volume 2/4
en: <p>You can test your sound card by pressing the <b>Test</b> button.</p>
gl: <p>Pode probar a tarxeta de son premendo o botón <b>Probar</b>.</p>

note: Help text - adjusting volume 3/4
en: <p>After the configuration is done you can use <b>amixer</b> (or any program of your choice) for adjusting the volume.</p>
gl: <p>Trala configuración, poderá usar <b>amixer</b> (ou calquera outro programa da súa escolla) para axustar o volume.</p>

note: Help text - adjusting volume 4/4
en: <p><b>WARNING/SPECIAL NOTE:</b>Please start testing your sound card with <b>very</b> low volume settings to prevent an accident with too much loud noise.</p>
gl: <p><b>AVISO/NOTA ESPECIAL:</b> Comece probando a súa tarxeta co volume<b>moi</b> baixo, para evitar problemas por un ruído demasiado elevado.</p>

note: dialog title
en: Settings for sound card
gl: Parámetros da tarxeta de son

note: To translators keep backlash here
en: Volume adjust and test
gl: Axuste do volume e proba

note: message label
en: Press 'Test' to start playing sound sample
gl: Prema 'Probar' para iniciar a reproducción dunha mostra de son

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: Sound volume and the configuration
    for the sound card will be saved now.
gl: O volume e a configuración da tarxeta
    de son serán agora gardados.

note: Help text - intenal YaST2 error 1/3
en: <p>An error has occurred. </p>
gl: <p>Ocorreu un erro. </p>

note: Help text - intenal YaST2 error 2/3
en: <p>You should check that you have correctly installed the <b>ALSA</b> package (from the series 'snd') and that you are running this as a root.</p>
gl: <p>Comprobe que instalou correctamente o paquete <b>ALSA</b> (serie 'snd') e que está a executar esta ferramenta como root.</p>

note: Help text - intenal YaST2 error 3/3
en: <p>If the the problem persists, you can try to pass some <b>options</b> to the ALSA module. If you still can't get your sound card working, you can try <i>OSS/Free</i> or another module.</p> <p>However, <b>YaST2</b> sound configuration currently only supports ALSA.</p>
gl: <p>Se o problema persiste, pode probar a pasarlle <b>opcións</b> ó módulo ALSA. Se aínda non pode facer funcionar a tarxeta de son, pode probar con <i>OSS/Free</i> ou con outros módulos.</p> <p>Nembargantes, a configuración de son do <b>YaST2</b> só soporta actualmente ALSA.</p>

note: error message
en: An error occured during installing
gl: Ocorreu un erro durante a instalación

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center
en: Configure your sound card
gl: Configure a súa tarxeta de son

note: description of an checkbox option in system tuning
en: This option can improve your hard disk performance, but beware.
    Some buggy hardware (chipsets, disks) can destroy your data with
    this option turned on.
gl: Esta opción pode mellorar o rendemento do seu disco duro, pero teña
    coidado. Algún hardware con erros (chipsets, discos) pode destruír os
    seus datos con esta opción activada.

note: additional description of an checkbox option in system tuning (empty lines are intentionally!)
en: 
    
    Even though the kernel has an internal 'black list' of drivers and
    chipsets that don't support this option, please use this
    option only if you are absolutely sure your hardware supports
    Ultra DMA on Linux.
gl: 
    
    Aínda que o núcleo ten unha 'lista negra' interna de controladores
    e chipsets que non soportan esta opción, úsea só se está
    absolutamente seguro de que o seu hardware soporta Ultra DMA
    en Linux.

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    This dialog provides some tuning options that may or may not improve
    system performance - depending on your hardware.
    </p>
gl: <p>
    Este diálogo fornece algunhas opcións de axuste que poden mellorar
    ou non o rendemento do sistema, dependendo do hardware.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    Some hardware may even be incompatible with certain tuning options, so
    please make sure you know what you are doing.
    </p>
gl: <p>
    Ademais, algún hardware pode ser incompatible con algunhas opcións de
    axuste, polo que ten que estar seguro do que está a facer.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    The default settings are always on the safe side, so if you are
    unsure, leave them as they are.
    </p>
gl: <p>
    Os parámetros por omisión son sempre os máis seguros, polo que se
    ten algunha dúbida, déixeos como están.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    And always remember to have fun!
    </p>
gl: <p>
    ¡E lembre sempre divertirse!
    </p>

note: Checkbox description: Want to use
en: &Ultra DMA support for IDE-disks
gl: Soporte &Ultra DMA para os discos IDE

note: Description of the textenty field, where the user have list devices he wants to use for UDMA
en: &Activate UDMA for the following devices:
gl: &Activar UDMA para os dispositivos seguintes:

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Module for tuning the system
gl: Módulo para axustar o sistema

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA
en: ENABLE THE FOLLOWING TUNING OPTIONS:
    
    - Ultra DMA support for
gl: ACTIVACIÓN DAS SEGUINTES OPCIÓNS DE AXUSTE:
    
    - Soporte Ultra DMA para

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA (second part)
en: 			
    
    Caution:
    
    This option will take effect after you reboot your system.
gl: 			
    
    Precaución:
    
    Esta opción activarase cando reinicie o sistema.

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA (third part)
en: 
    In order to start the DMA support immediately, enter
    "rcidedma start" as root user. 
    
    If there are any problems with DMA support, it is much easier to fix them at boot time.
    This is why DMA support is not automatically started right here.
gl: 
    Para activar inmediatamente o soporte de DMA, escriba
    "rcidedma start" como usuario root. 
    
    Se hai problemas co soporte de DMA, é moito máis fácil arranxalos no momento de arrincar.
    Por esa razón non é activado agora automaticamente.

note: Acknowledgment popup, when the user has not choosen UDMA
en: 
    Tuning options:
    
    Ultra DMA is disabled
gl: 
    Opcións de axuste:
    
    Ultra DMA desactivado

note: Failure popup
en: Turning on UltraDMA for IDE disks has failed
gl: A activación de UltraDMA para os discos IDE fallou

note: Failure popup
en: Turning off UltraDMA for IDE disks has failed
gl: A desactivación de UltraDMA para os discos IDE fallou

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: System tuning
gl: Axuste do sistema

en: Launch this module to tune your system.
gl: Lance este módulo para axustar o seu sistema.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Tune your system. At the moment, only EIDE harddisk tuning is possible
gl: Axuste o seu sistema. Polo momento, só é posible axustar os discos duros EIDE

note: header
en: YaST2 Printconf
    Initializing ...
gl: Printconf do YaST2
    Inicializando ...

note: ===== help text ================================================ Help, 1 of 3
en: <P>In this dialog, you can manage printers in your system. The upper
    box contains the current configuration. To delete a printer, select it
    and press <B>Delete</B>. You can modify settings of your printers
    configured using YaST2 with the help of the <B>Edit</B> button.</P>
gl: <P>Neste diálogo, pode xestionar as impresoras do sistema. A caixa
    superior contén a configuración actual. Para eliminar unha impresora,
    selecciónea e prema <B>Eliminar</B>. Pode modificar as opcións das
    impresoras configuradas usando o YaST2 co botón <B>Editar</B>.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>The lower box allows you to configure a printer manually.
    Please choose the type of your printer and push the <B>Add</B> button.</P>
gl: <P>A caixa inferior permítelle configurar manualmente unha impresora.
    Escolla o tipo da súa impresora e prema o botón <B>Engadir</B>.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you want to save your changes to the printing system, press the
    <B>Finish</B> button, if you want to discard them, use <B>Cancel</B>.
gl: <P>Se quere gardar os cambios no sistema de impresión, prema o botón
    <B>Finalizar</B>, e se quere descartalos, use <B>Cancelar</B>.

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for printing:
gl: Nome para imprimir:

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for ascii printing:
gl: Nome para imprimir en ascii:

note: up to 40 chars
en: Parallel printer
gl: Impresora de porto paralelo

note: up to 40 chars
en: Serial printer
gl: Impresora de porto serie

note: up to 40 chars
en: USB printer
gl: Impresora USB

note: up to 40 chars
en: TCP/IP forwarding queue
gl: File de redirección TCP/IP

note: up to 40 chars
en: Samba/Windows printer
gl: Impresora Samba/Windows

note: up to 40 chars
en: Novell printer
gl: Impresora Novell

note: up to 40 chars
en: Prefilter queue for remote printers
gl: Fila de prefiltro para impresoras remotas

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for TCP/IP forwarding queue
gl: Nome da fila de redirección TCP/IP

note: Names of devices. Items in list.
en: First parallel port (/dev/lp0)
gl: Primeiro porto paralelo (/dev/lp0)

en: Second parallel port (/dev/lp1)
gl: Segundo porto paralelo (/dev/lp1)

en: Third parallel port (/dev/lp2)
gl: Terceiro porto paralelo (/dev/lp2)

en: Fourth parallel port (/dev/lp3)
gl: Cuarto porto paralelo (/dev/lp3)

en: First serial port (/dev/ttyS0)
gl: Primeiro porto serie (/dev/ttyS0)

en: Second serial port (/dev/ttyS1)
gl: Segundo porto serie (/dev/ttyS1)

en: Third serial port (/dev/ttyS2)
gl: Terceiro porto serie (/dev/ttyS2)

en: Fourth serial port (/dev/ttyS3)
gl: Cuarto porto serie (/dev/ttyS3)

en: First USB printer (/dev/usblp0)
gl: Primeira impresora USB (/dev/usblp0)

en: Second USB printer (/dev/usblp1)
gl: Segunda impresora USB (/dev/usblp1)

en: Third USB printer (/dev/usblp2)
gl: Terceira impresora USB (/dev/usblp2)

en: Fourth USB printer (/dev/usblp3)
gl: Cuarta impresora USB (/dev/usblp3)

note: This printer was not configured using YaST2. Item in table. SHORT!
en: - not YaST2 -
gl: - non YaST2 -

note: Do not do the translation longer than this text. It is a label of a selection box.
en: Select the printer type you want to add:
gl: Seleccione o tipo de impresora que quere engadir:

note: Header of the table with all the printers in the system
en: Default
gl: Predeterminada

note: pushbutton
en: &Set as default
gl: &Configurar como predeterminada

note: Header of the dilag with all the printers
en: Printer administration
gl: Administración da impresora

note: message box
en: I tried to autodetect parallel and USB printers,
    but I haven't found any on your computer.
gl: Tentáronse autodetectar impresoras de porto paralelo
    e USB, pero non se atopou ningunha no seu ordenador.

note: message box
en: FATAL: I am unable to find the printer database!
gl: FATAL: ¡Non é posible atopar a base de datos de impresoras!

note: message box
en: FATAL: I am unable to restart the lpd daemon!
     Maybe, you haven't installed lpd (one of
     the lprold, plp or lprng packages) or
     you are not user 'root'.
gl: FATAL: ¡Non é posible reiniciar o daemon lpd!
     Pode ser que non instalase lpd (un dos
     paquetes lprold, plp ou lprng) ou que non
     sexa o usuario 'root'.

note: message box
en: It seems that you do not have GhostScript
    installed on your computer. It is necessary 
    in order to print.
gl: Semella que non ten instalado o GhostScript
    no seu ordenador. É necesario para
    poder imprimir.

note: message box
en: ERROR: I was unable to read
    the current configuration!
gl: ERRO: ¡Non foi posible ler
    a configuración actual!

note: message box
en: There were no changes in
    the printer configuration.
gl: Non houbo cambios na
    configuración da impresora.

en: Do you really want to delete
    the "%1" printer?
gl: ¿Realmente desexa eliminar
    a impresora "%1"?

en: Now the changes to your printing
    system are going to be saved.
gl: Vanse gardar agora os cambios do
    sistema de impresión.

en: The new configuration
    was successfully stored.
gl: A nova configuración
    foi gardada correctamente.

note: Help, parallel printer part
en: <P>If you have multiple parallel ports, please choose the parallel port to 
    which your printer is attached.</P>
gl: <P>Se ten varios portos paralelos, escolla aquel no que está conectado a
    súa impresora.</P>

note: Help, USB printer part
en: <P>Please select the device for your USB printer.</P>
gl: <P>Seleccione o dispositivo para a súa impresora USB.</P>

note: Help, serial printer part
en: <P>Please select the device for your serial printer.
    You can also set the baud rate.</P>
gl: <P>Seleccione o dispositivo para a súa impresora serie.
    Pode configurar tamén a velocidade de transmisión.</P>

note: Help, common part
en: <P>If you want to be sure that the printer is properly connected, try the <B>Test</B> button.</P>
gl: <P>Se quere asegurarse de que a impresora está correctamente conectada, prema o botón <B>Probar</B>.</P>

note: Dialog label - parallel
en: Parallel printer connection
gl: Conexión de impresora paralelo

note: Dialog label - serial
en: Serial printer connection
gl: Conexión de impresora serie

note: Dialog label - USB
en: USB printer connection
gl: Conexión de impresora USB

note: Text describing what is happening
en: Please connect your printer to the computer,
    switch it on and make sure that it is ONLINE.
    
    I will send the message 'Hello, world' to
    the previously selected device. If the operation
    fails, it will be timed out in %1 seconds.
gl: Conecte a súa impresora ó ordenador, acéndaa
    e asegúrese de que está EN LIÑA.
    
    Enviarase a mensaxe 'Hello, world' ó dispositivo
    seleccionado anteriormente. Se a operación falla,
    agardaranse %1 segundos de tempo de espera.

en: It seems that there are no problems with the device
    you chose.
    
    If your printer has reacted somehow (printed message,
    formfeed or at least blinking leds), the hardware 
    connection should be functioning correctly.
gl: Semella que non hai problemas co dispositivo
    seleccionado.
    
    Se a impresora reaccionou dalgún xeito (imprimiu a
    mensaxe, moveu o papel ou polo menos pestanexaron os
    leds), a conexión hardware debería funcionar correctamente.

en: There was a problem while sending the message
    to the printer--The operation has timed out.
    
    Please, verify that your printer is connected to
    the computer, that the printer power is on and 
    that it is ONLINE. It is also possible that you
    have a cabling problem.
gl: Houbo un problema ó enviar a mensaxe á impresora.
    O tempo de espera da operación esgotouse.
    
    Verifique que a impresora está conectada ó
    ordenador, que está acendida e que está EN LIÑA.
    Tamén é posible que teña algún problema co cable.

en: There was a problem while printing.
    
    It seems that the device is not properly configured
    or you do not have permissions to write to it.
    Did you run the configuration program as user 'root'?
gl: Houbo un problema ó imprimir.
    
    Semella que o dispositivo non está configurado
    correctamente, ou que non ten permisos para escribir nel.
    ¿Executou o programa de configuración como o usuario 'root'?

en: FATAL: I was not able to run 
    the 'test_device' script.
    I am sorry.
gl: FATAL: Non foi posible executar o
    script 'test_device'.

en: The baud rate should not be 0!
gl: ¡A velocidade de transmisión non pode ser 0!

note: CAUTION: "device" here means /dev/lp0, /dev/lp1, ...
en: I have not found any parallel devices (/dev/lp?)! It seems
    that your parallel port is not properly configured.
gl: ¡Non se atopou ningún dispositivo de porto paralelo (/dev/lp?)!
    Semella que o seu porto paralelo non está configurado correctamente.

note: CAUTION: "device" here means /dev/usblp0, /dev/usblp1, ...
en: I have not found any USB devices (/dev/usblp?)! It seems
    that your USB bus is not properly configured.
gl: ¡Non se atopou ningún dispositivo USB (/dev/usblp?)! Semella
    que o seu bus USB non está configurado correctamente.

note: CAUTION: "device" here means /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, ...
en: I have not found any serial devices (/dev/ttyS?)! It seems
    that your serial ports are not properly configured.
gl: ¡Non se atopou ningún dispositivo serie (/dev/ttyS?)!
    Semella que os portos serie non están configurados correctamente.

en: Baud rate:
gl: Velocidade de transmisión (baudios):

en: Connection
gl: Conexión:

note: Unix device /dev/(lp|usblp|ttyS)*
en: Select the device:
gl: Seleccione o dispositivo:

note: Help, 1 of 3
en: <P>Please enter the hostname of your print server and the name of its printer.</P>
gl: <P>Introduza o nome do servidor de impresión e nome da impresora.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>If it's a local server, you can select it from the list.</P>
gl: <P>Se é un servidor local, pode seleccionalo da lista.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you want to be sure that you have entered the right name, try the <B>Test</B> button.</P>
gl: <P>Se quere asegurarse de que introduciu o nome correcto, use o botón <B>Probar</B>.</P>

en: <P>Alternatively you can use an already configured forwarding queue.</P>
gl: <P>Alternativamente, pode usar unha fila de redirección xa configurada.</P>

en: You entered a wrong host name. It must be
    shorter than 50 characters and you can only use
    0..9, A..Z, a..z, dots, - and _.
gl: O nome de máquina introducido é erróneo. Ten que
    ser menor de 50 caracteres, e só se poden usar
    0..9, A..Z, a..z, puntos, - e _.

en: You entered a wrong remote name. It must be
    shorter than 30 characters and you can only use
    0..9, A..Z, a..z, spaces, - and _.
gl: O nome remoto introducido é erróneo. Ten que
    ser menor de 30 caracteres, e só se poden usar
    0..9, A..Z, a..z, espacios, - e _.

en: Please choose which forwarding
    queue do you want to use.
gl: Escolla a fila de redirección
    que desexa usar.

note: Text describing what is happening
en: I will run 'ping -c 1 %1'.
gl: Vaise executar 'ping -c 1 %1'.

en: I will try if %1
    accepts printing jobs.
gl: Vaise comprobar se %1
    acepta a impresión de traballos.

note: And the common part
en: 
    
    If the operation fails, it will
    be timed out in few seconds.
gl: 
    
    Se a operación falla, o tempo
    esgotarase nuns poucos segundos.

en: The printer server is accessible.
gl: O servidor de impresión é accesible.

en: There was a problem.
    
    Your network access is not properly configured
    or the printer server is unknown or unreachable.
    Please check the hostname of the print
    server or contact your network administrator.
gl: Houbo un problema.
    
    O acceso á rede non está configurado correctamente,
    ou o servidor de impresión non existe ou non se pode
    chegar ata el. Comprobe o nome da máquina do servidor
    de impresión ou contacte co administrador da rede.

en: There was a problem.
    
    You specified a wrong name of the queue
    on the printer server or the printer server
    does not accept print jobs.
gl: Houbo un problema.
    
    Indicou un nome erróneo para a cola do
    servidor de impresión, ou este non
    acepta imprimir traballos.

en: FATAL: I was not able to
    run the test. I am sorry.
gl: FATAL: Non foi posible
    executar a proba.

en: &User:
gl: &Usuario:

en: &Password:
gl: &Contrasinal:

en: &Hostname of the printer server:
gl: &Nome do servidor de impresión:

en: Hostname of the printer:
gl: Nome de máquina da impresora:

en: Use already configured TCP/IP forwarding queue:
gl: Usar unha fila de redirección TCP/IP xa configurada:

en: Queues:
gl: Filas:

en: Create a new one:
gl: Crear unha nova:

note: Frame around hostname, queue, (user, passwd)
en: Connection information
gl: Información da conexión

en: Name of the remote &queue:
gl: Nome da &fila remota:

note: Help, part 1 of 4
en: <P>Printer autoprobing was successful.</P>
gl: <P>A autodetección da impresora tivo éxito.</P>

note: Help, part 2 of 4
en: <P>If the printer is in the database of supported printers, the name and the manufacturer of it should be shown.</P>
gl: <P>Se a impresora está na base de datos de impresoras soportadas, mostraranse o nome e o fabricante.</P>

note: Help, part 3 of 4
en: <P>If it is not, you have to choose a similar printer or a generic one in an additional dialog.</P>
gl: <P>Se non, terá que escoller unha impresora similar ou unha xenérica nun diálogo adicional.</P>

note: Help, part 4 of 4
en: <P>Use <B>Skip</B> button if you do not want to configure this printer now or if you have already configured it before.</P>
gl: <P>Use o botón <B>Omitir</B> se non quere configurar agora esta impresora, ou se xa a configurou antes.</P>

note: Manufacturer
en: Unknown
gl: Descoñecida

note: This screen contains some senteces Dialog, sentence 1parallel of 3
en: YaST2 has found a parallel printer:
gl: O YaST2 atopou unha impresora de porto paralelo:

note: Dialog, sentence 1usb of 3
en: YaST2 has found a USB printer:
gl: O YaST2 atopou unha impresora USB:

note: Dialog, sentence 2 of 3 This means: Printer model '%1' by '%2'.
en: %1 by %2
gl: %1 de %2

note: Dialog, sentence 3 of 3 (e.g. /dev/lp0)
en: On device:
gl: No dispositivo:

en: This printer was not found in the database
    of the printers.
    
    Please try the manual configuration.
gl: Non se atopou esta impresora na base
    de datos de impresoras.
    
    Probe coa configuración manual.

en: Autodetected printer
gl: Impresora autodetectada

note: Help, 1 of
en: <P>In this dialog you can adjust how printout of ascii files should look 
    like.
    Please choose how many pages you want to have on one sheet of paper.</P>
gl: <P>Neste diálogo pode axustar o aspecto que teñen os ficheiros ascii ó
    imprimilos.
    Seleccione cantas páxinas quere meter nunha folla de papel.</P>

note: Help, 2 of
en: <P>Additionally you can set encoding of the documents you print. For some
    languages this choice is important to get correct output from 
    <I>netscape</I>
    and some other programs. By default, the encoding is set to fit the 
    language
    you chose at the time of the installation.</P>
gl: <P>Ademais, pode configurar a codificación dos documentos que imprime.
    Para algunhas linguas, esta escolla é importante para obter resultados
    correctos do <I>netscape</I> e outros programas. Por omisión, a
    codificación configúrase para adaptarse á lingua que escolleu ó
    facer a instalación.</P>

en: Printing of ascii text
gl: Impresión de texto ascii

en: One page per sheet
gl: Unha páxina por folla

en: Two pages per sheet
gl: Dúas páxinas por folla

en: Print header
gl: Cabeceira de impresión

en: Landscape orientation
gl: Orientación horizontal

note: ComboBox
en: Encoding of the printed documents
gl: Codificación dos documentos imprimidos

en: Use the system default
gl: Usar o predeterminado do sistema

note: Label of the dialog
en: Hardware independent settings
gl: Opcións independentes do hardware

note: Help, 1 of 8
en: <P>This dialog allows you to customize printing.
gl: <P>Este diálogo permítelle personalizar a impresión.

note: help 2 of 8, keep the leading space
en:  The options you may change depend on the type of printer you have.
gl:  As opcións que pode cambiar dependen do tipo de impresora que teña.

note: help 3 of 8, keep the leading space
en:  Some printers support many options, while with others you may only be able to change the paper size.</P>
gl:  Algunhas impresoras soportan moitas opcións, mentres que outras só permiten cambiar o tamaño do papel.</P>

note: Help, 4 of 8
en: <P>You can see the current configuration of your printer in the upper box.
gl: <P>Pode ver a configuración actual da impresora na caixa superior.

note: help 5 of 8, keep the leading space
en:  If you click on an item, the possible values are shown in the lower box.
gl:  Se preme nun elemento, os posibles valores mostraranse na caixa inferior.

note: help 6 of 8, keep the leading space
en:  Clicking on one of the options in the lower box will select it.</P>
gl:  Para seleccionar unha das opcións da caixa inferior, prema nela.</P>

note: Help, 7 of 8
en: <P>Some of the settings may not work together properly.
gl: <P>Algunhas das opcións poden non funcionar xuntas correctamente.

note: Help 8 of 8, keep the leading space
en:  If you want to try printing with the current configuration, click the <B>Test</B> button.
gl:  Se quere probar a impresión coa configuración actual, prema no botón <B>Probar</B>.

note: There is an error in the database. This should not happen, but for case...
en: FATAL: An error occured.
    I have no information how to manage your printer.
    Broken database? Contact SuSE support, please.
gl: FATAL: Ocorreu un erro.
    Non hai información sobre como manexar a impresora.
    ¿Estragouse a base de datos? Contacte co soporte de SuSE, por favor.

en: Current printer's settings:
gl: Configuración actual da impresora:

en: Printer's settings
gl: Configuración da impresora

note: Help, 1 of 2
en: <P>Please choose the manufacturer and model of your printer.</P>
gl: <P>Escolla o fabricante e o modelo da súa impresora.</P>

note: Help, 2 of 2
en: <P>If you cannot find your printer in this database, see the <B>Generic
    printers</B> section. There you can select from a list of common printing
    protocols. If you do not know which protocol your printer uses,
    consult the printer's manual or contact the manufacturer's technical 
    support.</P>
gl: <P>Se non pode atopar a súa impresora nesta base de datos, mire na sección
    de <B>Impresoras xenéricas</B>. Alí pode seleccionar dunha lista de
    protocolos de impresión habituais. Se non sabe cal deles usa a súa
    impresora, consulte o manual ou contacte co soporte técnico do
    fabricante.</P>

en: Select manufacturer:
gl: Seleccione o fabricante:

en: Select model:
gl: Seleccione o modelo:

note: Button which provides information about selected manufacturer/model
en: &Info
gl: &Información

en: Manufacturer and model of the printer
gl: Fabricante e modelo da impresora

en: Please select at least a manufacturer.
gl: Seleccione polo menos un fabricante.

en: No info available.
gl: Non hai información dispoñible.

en: <P><B>Manufacturer:</B></P> %1 <P><B>Model:</B></P> %2
gl: <P><B>Fabricante:</B></P> %1 <P><B>Modelo:</B></P> %2

note: Help, 1 of 3
en: <P>A printer name is required for printing.</P>
gl: <P>Requírese un nome de impresora para poder imprimir.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>Your first local printer will be called 'lp',
    your first remote printer will be 'remote'.
    You must provide a unique name for each additional printer. The 
    configuration program will assign additional names to each printer. Please 
    refer to the manual for more information.</P>
gl: <P>A primeira impresora local chamarase 'lp',
    e a primeira impresora remota será 'remote'.
    Ten que fornecer un nome único para cada impresora adicional.
    O programa de configuración asignará nomes adicionais a cada
    impresora. Consulte o manual para máis información.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you don't like the default name, you can change it. Use a short
    but meaningful name.</P>
gl: <P>Se non lle gusta o nome por omisión, pode cambialo. Use un nome curto
    mais significativo.</P>

en: Invalid name! The name should be less than 20 characters long and
    can only use the characters 0..9, A..Z, a..z and _. Additionally,
    you cannot use the names 'lp', 'ascii', 'raw' and 'remote' because
    of their special function.
    
    The name must not be used for another printer.
gl: ¡Nome non válido! O nome ten que ter menos de 20 caracteres e só
    pode conter 0..9, A..Z, a..z, e _. Tampouco pode usar os
    nomes 'lp', 'ascii', 'raw' e 'remote' por mor da súa función especial.
    
    O nome non se pode usar para outra impresora.

note: The end of the definitions
en: Printer's name
gl: Nome da impresora

note: message box, keep line with (%1) as short as possible
en: The test page was sent to the printer using
    the command '%1'.
    Printing should start in few seconds.
    
    If the printer is not producing appropriate
    output, use the 'Stop!' button.
    
    When the whole page is printed, press 'OK'.
gl: A páxina de proba foi enviada á impresora
    usando o comando '%1'.
    A impresión debería comezar nuns poucos segundos.
    
    Se a impresora non está imprimindo o esperado,
    use o botón '¡Parar!'.
    
    Cando estea imprimida a páxina completa, prema 'Aceptar'.

en: &Stop!
gl: ¡&Parar!

en: ERROR: I am unable to find the test
    page %1.
gl: ERRO: Non se atopou a páxina de
    proba %1.

en: YaST2 is ready to print a sample page.
    
    Please make sure that the printer is turned
    on and ONLINE, then press the 'OK' button.
gl: O YaST2 está preparado para imprimir unha
    páxina de proba.
    
    Asegúrese de que a impresora está acendida e
    EN LIÑA, e prema o botón 'Aceptar'.

en: I was unable to print the testpage.
    Check %1.
gl: Foi imposible imprimir a páxina de proba.
    Comprobe o ficheiro %1.

note: remove all jobs restart lpd
en: Printing was stopped.
    
    If the printer is still printing, push the reset button
    on the printer or remove all the paper from its tray.
    After it stops printing, switch off the printer power,
    wait 10 seconds and switch it on again.
    
    Recheck the manufacturer and printer model entries
    you made previously.
gl: A impresión foi detenida.
    
    Se a impresora aínda está a imprimir, prema o botón de
    reset e quite tódolos papeis da bandexa. Cando pare
    de imprimir, apague a impresora, agarde 10 segundos, e
    acéndaa de novo.
    
    Comprobe as entradas do fabricante e o modelo de
    impresora que escolleu previamente.

en: Call of apsfilter.setup (%1) was not successful.
gl: A chamada a apsfilter.setup (%1) non foi correcta.

en: I cannot write %1.
    Please, check that you are
    logged in as the user root.
gl: Non se pode escribir %1.
    Comprobe que está conectado
    no sistema como o usuario root.

en: I cannot configure a remote
    queue. The internal structure
    is not filled properly.
gl: Non se pode configurar unha fila
    remota. A estructura interna non
    está enchida correctamente.

en: I cannot configure a printer
    queue. The internal structure
    is not filled properly.
gl: Non se pode configurar unha fila
    de impresión. A estructura interna
    non está enchida correctamente.

en: Can't create directory '%1'!
gl: ¡Non se pode crear o directorio '%1'!

en: <P>Launch this module to configure your printer.
     If you turn your printer on, YaST2 will try to autodetect it.</P>
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</P>
gl: <P>Lance este módulo para configurar a súa impresora.
     Se a acende, o YaST2 tentará autodetectala.</P>
     <P>Para facer isto ten que acceder ó sistema como <i>root</i>.</P>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your printer. Turn your printer on, YaST2 will try to autodetect it.
gl: Configure a impresora. Acéndaa e o YaST2 tentará autodetectala.

en: Ghostscript devices
gl: Dispositivos Ghostscript

en: <P>Here you can select and configure any Ghostscript device.<BR>
    There are many possible sources of error but via 
    printing the sample page you can test any configuration.<BR>
    Please find informations regarding the parameter 
    settings in the following file<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>
gl: <P>Aquí pode seleccionar e configurar calquera dispositivo Ghostscript.<BR>
    Hai moitas posibles fontes de erro, pero imprimindo unha páxina de exemplo
    poderá comprobar calquera configuración.<BR>
    Pode atopar información acerca dos parámetros no seguinte ficheiro<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>

en: <P>Apple Dot Matrix Printer 120x72 dpi</P>
gl: <P>Impresora Matricial Apple 120x72 dpi</P>

en: <P>Apple Imagewriter in high-resolution mode 120x144 dpi</P>
gl: <P>Applet Imagewrite en modo alta resolución 120x144 dpi</P>

en: <P>Apple Imagewriter in low-resolution mode 120x72 dpi</P>
gl: <P>Applet Imagewriter en modo baixa resolución 120x72 dpi</P>

en: <P>Apple Imagewriter LQ in 320x216 dpi mode</P>
gl: <P>Applet Imagewrite LQ en modo 320x216 dpi</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 2 bits per R/G/B component</P>
gl: <P>Impresora de cor Tektronix 4693d, 2 bits por compoñente R/G/B</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 4 bits per R/G/B component</P>
gl: <P>Impresora de cor Tektronix 4693d, 4 bits por compoñente R/G/B</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 8 bits per RGB component</P>
gl: <P>Impresora de cor Tektronix 4693d, 8 bits por compoñente RGB</P>

en: <P>Tektronix 4695/4696 inkjet plotter</P>
gl: <P>Plotter de tinta Tektronix 4695/4696</P>

en: resolution
gl: resolución

en: <P>Epson AP3250 printer</P>
gl: <P>Impresora Epson AP3250</P>

en: <P>Epson-compatible dot matrix printers (9 or 24 pin)</P>
gl: <P>Impresoras matriciais compatibles con Epson (9 ou 24 agullas)</P>

en: <P>Epson compatible 9 pin, interleaved lines (intermediate resolution)</P>
gl: <P>9 agullas compatible Epson, liñas intercaladas (resolución intermedia)</P>

en: <P>Epson compatible 9 pin, interleaved lines (triple resolution)</P>
gl: <P>9 agullas compatible Epson, liñas intercaladas (resolución triple)</P>

en: <P>Epson LQ-2550 and Fujitsu 3400/2400/1200 color printers</P>
gl: <P>Impresoras de cor Epson LQ-2550 e Fujitsu 3400/2400/1200</P>

en: <P>Epson LP-8000 laser printer</P>
gl: <P>Impresora láser Epson LP-8000</P>

en: <P>Epson LQ850 printer at 360x360 dpi</P>
gl: <P>Impresora Epson LQ850 a 360x360 dpi</P>

en: <P>Epson Stylus 800 printer</P>
gl: <P>Impresora Epson Stylus 800</P>

en: Dithering
gl: Difuminado

en: not set (use the driver default)
gl: non establecido (usar o predeterminado do controlador)

en: standard monochrome printing
gl: impresión en monocromo estándar

en: CMYK color printing
gl: impresión en cor CMYK

en: RGB color printing
gl: impresión en cor RGB

en: Floyd-Steinberg monochrome printing
gl: impresión en monocromo Floyd-Steinberg

en: Floyd-Steinberg RGB color printing
gl: Impresión en cor RGB Floyd-Steinberg

en: Floyd-Steinberg CMYK color printing
gl: Impresión en cor CMYK Floyd-Steinberg

en: faster Floyd-Steinberg CMYK color printing
gl: impresión en cor CMYK Floyd-Steinberg máis rápida

en: no Weaving
gl: sen Weaving

en: enable the printers microeaving
gl: activar o microweaving das impresoras

en: enable weaving of the driver
gl: activar o weaving do controlador

en: Output Code
gl: Código de Saída

en: runlength encoding
gl: codificación runlength

en: uncompressed encoding
gl: codificación sen comprimir

en: deltarow encoding
gl: codificación deltarow

en: <P>Brother HL720 and HL730 (but not HL760 which works with ljet4)</P>
gl: <P>Brother HL720 e HL730 (pero non HL760, que funciona con ljet4)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C (1 bit per pixel color)</P>
gl: <P>HP DeskJet 500C (cor con 1 bit por píxel)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C (24 bits per pixel color , Floyd-Steinberg dithering)</P>
gl: <P>HP DeskJet 500C (cor con 24 bits por píxel, difuminado Floyd-Steinberg)</P>

en: <P>HP DeskJets (monochrome)</P>
gl: <P>HP DeskJets (monocromo)</P>

en: 50% interlaced multi pass printing
gl: impresión multi-pasada con 50% entrelazado

en: 25% interlaced multi pass printing (best)
gl: impresión multi-pasada con 25% entrelazado (mellor)

en: no interlaced multi pass printing (fastest)
gl: impresión multi-pasada sen entrelazar (máis rápido)

en: Depletion
gl: Reducción

en: 25% dot removal (best for graphics ?)
gl: eliminación do 25% de puntos (mellor para gráficos ?)

en: 50% dot removal
gl: eliminación do 50% de puntos

en: no dot removal (for transparencies ?)
gl: sen eliminación de puntos (para transparencias ?)

en: Black Correction
gl: Corrección de Negro

en: print quality
gl: calidade de impresión

en: 1 (presentation)
gl: 1 (presentación)

en: -1 (draft)
gl: -1 (borrador)

en: papertype
gl: tipo de papel

en: 0 (normal plain paper)
gl: 0 (papel normal)

en: 1 (bond paper)
gl: 1 (papel bond)

en: 2 (special inkjet paper)
gl: 2 (papel especial para tinta)

en: 3 (glossy film)
gl: 3 (papel brillante)

en: 4 (transparency film)
gl: 4 (transparencia)

en: 1 (C-RET on)
gl: 1 (C-RET activado)

en: 0 (C-RET off)
gl: 0 (C-RET desactivado)

en: <P>HP DeskJet 890C (for the 895C better use cdj880)</P>
gl: <P>HP DeskJet 890C (para a 895C é mellor cdj880)</P>

en: <P>H-P 970Cxi Driver under development</P>
gl: <P>Controlador da H-P 970Cxi en desenvolvemento</P>

en: duplex mode
gl: modo dúplex

en: 0 (no duplex)
gl: 0 (sen dúplex)

en: 1 (block duplex)
gl: 1 (block dúplex)

en: 2 (book duplex)
gl: 2 (book dúplex)

en: <P>HP DeskJet 820C (experimental, no color, hardcoded paper sizes A4, letter)</P>
gl: <P>HP DeskJet 820C (experimental, sen cor, tamaños de papel A4 e letter)</P>

en: <P>HP DeskJet and DeskJet Plus</P>
gl: <P>HP DeskJet e DeskJet Plus</P>

en: <P>HP DeskJet 500 (for DJ 600 series 600x600 dpi may work)</P>
gl: <P>HP DeskJet 500 (pode que funcione para as series DJ 600 a 600x600 dpi)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C alternate driver (does not work on 550C or 560C)</P>
gl: <P>Controlador alternativo da HP DeskJet 500C (non funciona coa 550C ou 560C)</P>

en: <P>alternate HP PaintJet color driver</P>
gl: <P>controlador de cor alternativo para a HP PaintJet</P>

en: <P>HP PaintJet XL driver</P>
gl: <P>controlador para a HP PaintJet XL</P>

en: <P>alternate HP PaintJet XL driver</P>
gl: <P>controlador alternativo para a HP PaintJet XL</P>

en: <P>HP PaintJet XL color driver</P>
gl: <P>controlador de cor para a HP PaintJet XL</P>

en: <P>monochrome and color PCL-3 printers (e.g. HP DeskJets)</P>
gl: <P>impresoras PCL-3 monocromo e cor (p.ex. HP DeskJets)</P>

en: model
gl: modelo

en: PCL 3 printer
gl: impresora PCL 3

en: color mode
gl: modo de cor

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  print in black<BR>
    CMY   print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)</P>
gl: <P>modos de cor para o controlador hpdj:<BR>
    mono  imprimir en negro.<BR>
    CMY   imprimir só en ciano, maxenta e amarelo.<BR>
    CMY+K imprimir coas catro tintas, pero nunca mesturar a negra coas outras.<BR>
    CMYK  imprimir coas catro tintas (non para a HP DeskJet 550C senón para as impresoras de tinta modernas).</P>

en: draft
gl: borrador

en: presentation
gl: presentación

en: media type
gl: tipo de medio

en: plain paper
gl: papel normal

en: bond paper
gl: papel bond

en: HP Premium paper
gl: papel HP Premium

en: glossy paper
gl: papel brillante

en: transparency film
gl: transparencia

en: photo paper
gl: papel fotográfico

en: compression method
gl: método de compresión

en: 0 , Unencoded , non-compressed
gl: 0 , Sen codificar, sen comprimir

en: 1 , Runlength encoding
gl: 1 , Codificación runlength

en: 2 , Tagged Image File Format (TIFF)
gl: 2 , Formato de Ficheiro Tagged Image (TIFF)

en: 3 , Delta Row Compression (DeskJet 500)
gl: 3 , Compresión Delta Row (DeskJet 500)

en: 9 , Compressed Replacement Delta Row Encoding (modern DeskJets)
gl: 9 , Codificación Compressed Replacement Delta Row (DeskJets modernas)

en: <P>HP LaserJet (for modern LaserJets ljet4 may work much better)</P>
gl: <P>HP LaserJet (pode que ljet4 funcione moito mellor para as LaserJets modernas)</P>

en: <P>HP LaserJet IId , IIp , III* with TIFF compression</P>
gl: <P>HP LaserJet IId , IIp , III* con compresión TIFF</P>

en: <P>HP LaserJet III* with Delta Row compression</P>
gl: <P>HP LaserJet III* con compresión Delta Row</P>

en: <P>HP LaserJet IIID with duplex capability</P>
gl: <P>HP LaserJet IIID con capacidade dúplex</P>

en: <P>PCL5e or PCL6 printers (e.g. HP LaserJet 4)</P>
gl: <P>Impresoras PCL5e ou PCL6 (p.ex HP LaserJet 4)</P>

en: <P>HP LaserJet 4 with Floyd-Steinberg dithering</P>
gl: <P>HP LaserJet 4 con difuminado Floyd-Steinberg</P>

en: <P>HP LaserJet 5 & 6 family (PCL XL) bitmap</P>
gl: <P>Familia HP LaserJet 5 e 6 (PCL XL), mapa de bits</P>

en: <P>HP LaserJet 5 & 6 family, gray-scale bitmap</P>
gl: <P>Familia HP LaserJet 5 e 6, mapa de bits de escala de grises</P>

en: <P>HP 2563B line printer</P>
gl: <P>Impresora de liña HP 2563B</P>

en: <P>Canon BJC-600 , BJC-4000 , BJC-70 and Apple StyleWriter 2x00</P>
gl: <P>Canon BJC-600 , BJC-4000 , BJC-70 e Apple StyleWriter 2x00</P>

en: bits per pixel
gl: bits por píxel

en: monochrome printing (using -dBitsPerPixel=1)
gl: impresión en monocromo (usando -dBitsPerPixel=1)

en: Ghostscript color printing (using -dBitsPerPixel=8)
gl: impresión en cor Ghostscript (usando -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using -dBitsPerPixel=16)
gl: Impresión en cor Ghostscript (usando -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using -dBitsPerPixel=24)
gl: impresión en cor Floyd-Steinberg (usando -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using -dBitsPerPixel=32)
gl: impresión en cor Floyd-Steinberg (usando -dBitsPerPixel=32)

en: coated paper
gl: papel revestido

en: envelope
gl: sobre

en: card
gl: tarxeta

en: other
gl: outro

en: high
gl: alta

en: <P>A resolution of 720x720 or 600x600 may not work all printers.<BR>
    For the Canon BJC800 360x360 or 720x720 should work but the 
    Canon BJC7000 and compatible printers need 300x300 or 600x600.</P>
gl: <P>Unha resolución de 720x720 ou 600x600 pode non funcionar en tódalas
    impresoras.<BR>Para a Canon BJC800 debería funcionar 360x360 ou 720x720,
    pero a Canon BJC7000 e compatibles necesitan 300x300 ou 600x600.</P>

en: low
gl: baixa

en: <P>Canon LBP-8II laser printer</P>
gl: <P>Impresora láser Canon LBP-8II</P>

en: <P>Canon LIPS III laser printer in English (CaPSL) mode</P>
gl: <P>Impresora láser Canon LIPS III en modo inglés (CaPSL)</P>

en: <P>alternate DEC LJ250 driver</P>
gl: <P>controlador alternativo para a DEC LJ250</P>

en: <P>DEC DEClaser 2100 printer</P>
gl: <P>Impresora DEC DEClaser 2100</P>

en: <P>DEC LA50 printer 144x72 dpi</P>
gl: <P>Impresora DEC LA50, 144x72 dpi</P>

en: <P>DEC LA70 printer 144x72 dpi</P>
gl: <P>Impresora DEC LA70, 144x72 dpi</P>

en: <P>DEC LA75 printer 144x72 dpi</P>
gl: <P>Impresora DEC LA75, 144x72 dpi</P>

en: <P>DEC LA75plus printer 180x180 dpi</P>
gl: <P>Impresora DEC LA75plus, 180x180 dpi</P>

en: <P>DEC LN03 printer 300x300 dpi</P>
gl: <P>Impresora DEC LN03, 300x300 dpi</P>

en: <P>DEC LJ250 Companion color printer</P>
gl: <P>Impresora de cor DEC LJ250 Companion</P>

en: <P>Mitsubishi CP50 color printer 154x187 dpi</P>
gl: <P>Impresora de cor Mitsubishi CP50, 154x187 dpi</P>

en: <P>IBM 9-pin Proprinter</P>
gl: <P>IBM Proprinter de 9 agullas</P>

en: <P>Imagen ImPress printers 300x300 dpi</P>
gl: <P>Impresoras Imagen ImPress, 300x300 dpi</P>

en: <P>IBM Jetprinter ink-jet color printer (Model #3852)</P>
gl: <P>Impresora de tinta de cor IBM Jetprinter (Modelo #3852)</P>

en: <P>C.Itoh M8510 printer 100x100 dpi</P>
gl: <P>Impresora C.Itoh M8510, 100x100 dpi</P>

en: <P>NEC P6/P6+/P60 printers 360x360 dpi</P>
gl: <P>Impresoras NEC P6/P6+/P60, 360x360 dpi</P>

en: <P>OCE 9050 printer</P>
gl: <P>Impresora OCE 9050</P>

en: <P>Okidata MicroLine 182 144x144 dpi</P>
gl: <P>Okidata MicroLine 182, 144x144 dpi</P>

en: <P>Okidata OkiPage 4w+ LED printer</P>
gl: <P>Impresora Okidata OkiPage 4w+ LED</P>

en: <P>Okidata MicroLine IBM-compatible printers</P>
gl: <P>Impresoras Okidata MicroLine compatibles con IBM</P>

en: <P>Ricoh 4081 laser printer 300x300 dpi</P>
gl: <P>Impresora láser Ricoh 4081, 300x300 dpi</P>

en: <P>StarJet 48 inkjet printer 360x360 dpi</P>
gl: <P>Impresora de tinta StarJet 48, 360x360 dpi</P>

en: <P>Xerox XES printers (2700, 3700, 4045, etc.) 300x300 dpi</P>
gl: <P>Impresoras Xerox XES (2700, 3700, 4045, etc.), 300x300 dpi</P>

en: <P>Black-and-white PCL XL (1200x1200 dpi)</P>
gl: <P>PCL XL branco e negro (1200x1200 dpi)</P>

en: <P>Color PCL XL</P>
gl: <P>PCL XL cor</P>

en: <P>unified configurable ESC/P , ESC/P2 , HP-RTL/PCL driver</P>
gl: <P>controlador unificado configurable de ESC/P , ESC/P2 , HP-RTL/PCL</P>

en: Driver
gl: Controlador

en: stcany.upp , Any Epson Stylus Color, 360x360DpI
gl: stcany.upp , Calquera Epson Stylus Color, 360x360DpI

en: stc.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 360x360DpI
gl: stc.upp , Epson Stylus Color I (e series PRO), 360x360DpI

en: stc_l.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 360x360DpI, noWeave
gl: stc_l.upp , Epson Stylus Color I (e series PRO), 360x360DpI, noWeave

en: stc_h.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 720x720DpI
gl: stc_h.upp , Epson Stylus Color I (e series PRO), 720x720DpI

en: stc2s_h.upp , Epson Stylus Color IIs, 720x720DpI
gl: std2s_h.upp , Epson Stylus Color IIs, 720x720DpI

en: stc500p.upp , Epson Stylus Color 500, 360x360DpI, not Weaved
gl: stc500p.upp , Epson Stylus Color 500, 360x360DpI, sen Weaving

en: stc500ph.upp , Epson Stylus Color 500, 720x720DpI, not Weaved
gl: stc500ph.upp , Epson Stylus Color 500, 720x720DpI, sen Weaving

en: bjc610a0.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, plain paper, high speed
gl: bjc610a0.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, papel normal, alta velocidade

en: bjc610a1.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, plain paper
gl: bjc610a1.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, papel normal

en: bjc610a2.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, coated paper
gl: bjc610a2.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, papel revestido

en: bjc610a3.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, transparency film
gl: bjc610a3.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, transparencia

en: bjc610a6.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, glossy paper
gl: bjc610a6.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, papel brillante

en: bjc610a7.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, high gloss film
gl: bjc610a7.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, papel moi brillante

en: bjc610a8.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, high resolution paper
gl: bjc610a8.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, papel de alta resolución

en: bjc610b1.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, plain paper
gl: bjc610b1.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, papel normal

en: bjc610b2.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, coated paper
gl: bjc610b2.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, papel revestido

en: bjc610b3.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, transparency film
gl: bjc610b3.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, transparencia

en: bjc610b6.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, glossy paper
gl: bjc610b6.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, papel brillante

en: bjc610b7.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, high gloss paper
gl: bjc610b7.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, papel moi brillante

en: bjc610b8.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, high resolution paper
gl: bjc610b8.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, papel de alta resolución

en: bjc6000a1.upp , Canon BJC 6000, 360x360DpI, plain paper
gl: bjc6000a1.upp , Canon BJC 6000, 360x360DpI, papel normal

en: bjc6000b1.upp , Canon BJC 6000, 720x720DpI, plain paper
gl: bjc6000b1.upp , Canon BJC 6000, 720x720DpI, papel normal

en: <P>general ESC/P , ESC/P2 , RTL/PCL driver<BR>
    see "man gs-stp" for more information</P>
gl: <P>controlador xeral de ESC/P, ESC/P2, RTL/PCL<BR>
    mire "man gs-stp" para máis información</P>

en: monochrome or color printing
gl: impresión en monocromo ou cor

en: color
gl: cor

en: Ghostscript resolution
gl: Resolución ghostscript

en: <P>This resolution is the resolution of the image calculated by 
    Ghostscript and is not bound to the resolution of the printer output.<BR>
    It is for example possible to specify 360x360 as Ghostscript resolution 
    and print the output in 1440x720 dpi (see below for printer resolution).<BR>
    The result is a somewhat faster operation of the driver.</P>
gl: <P>Esta resolución é a resolución da imaxe calculada polo Ghostscript,
    e non está relacionada coa resolución de saída da impresora.<BR>
    Por exemplo, é posible especificar 360x360 como a resolución Ghostscript
    e imprimir a saída en 1440x720 dpi (mire abaixo para a resolución da
    impresora).<BR>
    O resultado é unha operación do controlador algo máis rápida.</P>

en: HP DeskJet 600/600C with single cartridge (pcl-600)
gl: HP DeskJet 600/600C cun só cartucho (pcl-600)

en: HP DeskJet 600 series with 2 cartridges (pcl-601)
gl: HP DeskJet serie 600 con 2 cartuchos (pcl-601)

en: HP DeskJet 690 series - Photo-Ink capable (pcl-690)
gl: HP DeskJet serie 690 - con tinta de foto (pcl-690)

en: HP DeskJet 900 series (pcl-900)
gl: HP DeskJet serie 900 (pcl-900)

en: HP DeskJet 2000 series (pcl-2000)
gl: HP DeskJet serie 2000 (pcl-2000)

en: HP DeskJet 2500 series (pcl-2500)
gl: HP DeskJet serie 2500 (pcl-2500)

en: HP LaserJet II series (pcl-2)
gl: HP LaserJet serie II (pcl-2)

en: HP LaserJet III series (pcl-3)
gl: HP LaserJet serie III (pcl-3)

en: HP LaserJet 4 series (pcl-4)
gl: HP LaserJet serie 4 (pcl-4)

en: HP LaserJet 5 series (pcl-5)
gl: HP LaserJet serie 5 (pcl-5)

en: HP LaserJet 6 series (pcl-6)
gl: HP LaserJet serie 6 (pcl-6)

en: Lexmark 4076 PCL printer (lexmark-4076)
gl: Lexmark 4076 impresora PCL (lexmark-4076)

en: printer resolution
gl: resolución da impresora

en: for Epson Stylus printers
gl: para as impresoras Epson Stylus

en: printer resolution for Epson Stylus printers
gl: resolución para as impresoras Epson Stylus

en: 360 dpi high quality
gl: 360 dpi alta calidade

en: 720 dpi high quality
gl: 720 dpi alta calidade

en: for PCL printers (HP and Lexmark)
gl: para as impresoras PCL (HP e Lexmark)

en: printer resolution for PCL printers
gl: resolución para as impresoras PCL

en: <P>'150x150 dpi' should work on all printers<BR>
    '300x300 dpi' should work on all printers, C-RET on DeskJet 850/855/870/890<BR>
    '600x300 dpi' DeskJet 6xx/810/812/840/842/895<BR>
    '600x600 dpi' monochrome' DeskJet 6xx (except 69x) /8xx/1100/1120<BR>
    '600x600 dpi' DeskJet 69x/9xx/1220/2000/2500, PhotoSmart P1000 P1100, 
    LaserJet 5/5Si/6</P>
gl: <P>'150x150 dpi' debería funcionar en calquera impresora<BR>
    '300x300 dpi' debería funcionar en calquera impresora, C-RET en DeskJet 850/855/870/890<BR>
    '600x300 dpi' DeskJet 6xx/810/812/840/842/895<BR>
    '600x600 dpi' DeskJet 6xx monocromo (except 69x) /8xx/1100/1120<BR>
    '600x600 dpi' DeskJet 69x/9xx/1220/2000/2500, PhotoSmart P1000 P1100, 
    LaserJet 5/5Si/6</P>

en: 600x600 dpi monochrome
gl: 600x600 dpi monocromo

en: for Canon 1200 dpi printers (BJC 7000, 7100, 8200, 8500)
gl: para as impresoras Canon 1200 dpi (BJC 7000, 7100, 8200, 8500)

en: printer resolution for Canon 1200 dpi printers
gl: resolución para as impresoras Canon 1200 dpi

en: for Canon 1440 dpi printers (BJC 1000, 2000, 3000, 4300, 4400, 5100, 5500, 6000, 6100, 6500)
gl: para as impresoras Canon 1440 dpi (BJC 1000, 2000, 3000, 4300, 4400, 5100, 5500, 6000, 6100, 6500)

en: printer resolution for Canon 1440 dpi printers
gl: resolución para as impresoras 1440 dpi

en: image type
gl: tipo de imaxe

en: 0 , line art (color or gray scale)
gl: 0 , arte de liñas - 'line art' (cor ou escala de grises)

en: 1 , primarily solid colors or smooth gradients (color or gray scale)
gl: 1 , principalmente cores sólidas ou degradados suaves (cor ou escala de grises)

en: 2 , continuous-tone photographs (color or gray scale)
gl: 2 , fotografías de tono continuo (cor ou escala de grises)

en: 3 , pure black and white or pre-screened (currently black only)
gl: 3 , branco e negro puro ou 'pre-screened' (actualmente só negro)

en: ink type
gl: tipo de tinta

en: ink type for Epson Stylus printers
gl: tipo de tinta para as impresoras Epson Stylus

en: four color standard
gl: estándar catro cores

en: six color photo
gl: fotografía seis cores

en: ink type for PCL printers
gl: tipo de tinta para as impresoras PCL

en: color + black cartridges
gl: cartuchos cor + negro

en: color + photo cartridges
gl: cartuchos cor + foto

en: for Canon printers
gl: para impresoras Canon

en: ink type for Canon printers
gl: tipo de tinta para as impresoras Canon

en: black
gl: negro

en: black/color
gl: negro/cor

en: photo/color
gl: foto/cor

en: photo
gl: foto

en: media type for Epson Stylus printers
gl: tipo de medio para as impresoras Epson Stylus

en: plain paper fast load
gl: papel normal de carga rápida

en: postcard
gl: tarxeta postal

en: glossy film
gl: papel brillante

en: transparencies
gl: transparencias

en: envelopes
gl: sobres

en: matte paper
gl: papel mate

en: inkjet paper
gl: papel inkjet

en: photo quality inkjet paper
gl: papel inkjet con calidade fotográfica

en: media type for PCL printers
gl: tipo de medio para as impresoras PCL

en: plain
gl: normal

en: glossy/photo
gl: brillante/photo

en: transparency
gl: transparencia

en: quick-dry photo
gl: foto de secado rápido

en: quick-dry transparency
gl: transparencia secado-rápido

en: media type for Canon printers
gl: tipo de medio para as impresoras Canon

en: high resolution paper
gl: papel de alta resolución

en: high gloss film
gl: papel moi brillante

en: glossy photo paper
gl: papel fotográfico brillante

en: glossy photo cards
gl: tarxetas fotográficas brillantes

en: photo paper pro
gl: papel fotográfico pro

en: media source
gl: tipo de papel

en: <P>No media sources are currently defined for Epson printers. 
    At present, only the single sheet feeder can be used.</P>
gl: <P>Non hai ningunha fonte de papel definida para as impresoras Epson.
    Neste momento, só se pode usar o alimentador de follas individual.</P>

en: media source for PCL printers
gl: fonte de papel para impresoras PCL

en: standard (feed from printer defined source)
gl: estándar (alimentación pola fonte definida pola impresora)

en: tray 1
gl: bandexa 1

en: tray 2
gl: bandexa 2

en: tray 3
gl: bandexa 3

en: tray 4
gl: bandexa 4

en: portable sheet feeder
gl: alimentador de follas portátil

en: desktop sheet feeder
gl: alimentador de follas de escritorio

en: tray
gl: bandexa

en: optional source
gl: fonte opcional

en: autoselect
gl: autoseleccionar

en: media source for Canon printers
gl: fonte de papel para as impresoras Canon

en: auto sheet feeder
gl: alimentador de follas automatico

en: manual with pause
gl: manual con pausa

en: manual without pause
gl: manual sen pausa

en: dithering algorithmus
gl: algoritmo de difuminado

en: adaptive hybrid
gl: adaptativo híbrido

en: ordered
gl: ordenado

en: fast
gl: rápido

en: very fast
gl: moi rápido

en: adaptive random
gl: adaptativo aleatorio

en: hybrid Floyd-Steinberg
gl: híbrido Floyd-Steinberg

en: random Floyd-Steinberg
gl: aleatorio Floyd-Steinberg

en: color balancing: cyan
gl: balance de cor: ciano

en: color balancing: magenta
gl: balance de cor: maxenta

en: color balancing: yellow
gl: balance de cor: amarelo

en: color balancing: brightness
gl: balance de cor: brillo

en: color balancing: contrast
gl: balance de cor: contraste

en: color balancing: gamma
gl: balance de cor: gamma

en: color balancing: density
gl: balance de cor: densidade

en: color balancing: saturation
gl: balance de cor: saturación

en: Generic printers
gl: Impresoras xenéricas

en: PostScript (level 2) printer
gl: Impresora PostScript (nivel 2)

en: ESC/P , ESC/P 2 printer (monochrome)
gl: Impresora ESC/P , ESC/P 2 (monocromo)

en: <P>using the stcolor driver</P>
gl: <P>usando o controlador stcolor</P>

en: 1 , standard monochrome printing
gl: 1 , impresión en monocromo estándar

en: 8 , Floyd-Steinberg monochrome printing
gl: 8 , impresión en monocromo Floyd-Steinberg

en: dithering
gl: difuminado

en: <P>using the hpdj driver</P>
gl: <P>usando o controlador hpdj</P>

en: driver
gl: controlador

en: monochrome (using -sModel=500 -sColorMode=mono)
gl: monocromo (usando -sModel=500 -sColorMode=mono)

en: CMY color (using -sModel=500C -sColorMode=CMY)
gl: cor CMY (usando -sModel=500C -sColorMode=CMY)

en: CMY+K color (using -sModel=550C -sColorMode=CMY+K)
gl: cor CMY+K (usando -sModel=550C -sColorMode=CMY+K)

en: CMYK color (using -sModel=unspec -sColorMode=CMYK)
gl: cor CMYK (usando -sModel=unspec -sColorMode=CMYK)

en: PCL 4 printer (monochrome 300x300 dpi)
gl: impresora PCL 4 (monocromo, 300x300 dpi)

en: PCL 5e or PCL 6 printer (monochrome)
gl: impresora PCL 5e ou PCL 6 (monocromo)

en: <P>using the ljet4 driver</P>
gl: <P>usando o controlador ljet4</P>

en: any Epson Stylus Color and compatible printers
gl: calquera Epson Stylus Color e impresoras compabibles

en: Epson Stylus Color I and  PRO series and compatible printers
gl: Epson Stylus Color I e series PRO, e impresoras compatibles

en: Epson Stylus Color II and IIs and compatible printers
gl: Epson Stylus Color II e IIs e impresoras compatibles

en: Epson Stylus Color 500 and compatible printers
gl: Epson Stylus Color 500 e impresoras compatibles

en: Epson Stylus Color 600 and compatible printers
gl: Epson Stylus Color 600 e impresoras compatibles

en: Epson Stylus Color 740 and compatible printers
gl: Epson Stylus Color 740 e impresoras compatibles

en: Epson Stylus Color 800 and compatible printers
gl: Epson Stylus Color 800 e impresoras compatibles

en: Epson Stylus Color 1520 and compatible printers
gl: Epson Stylus Color 1520 e impresoras compatibles

en: HP DeskJet and DeskJet Plus and compatible printers
gl: HP DeskJet e DeskJet Plus e impresoras compatibles

en: HP DeskJet 500 and compatible printers
gl: HP DeskJet 500 e impresoras compatibles

en: HP DeskJet 500C and compatible printers
gl: HP DeskJet 500C e impresoras compatibles

en: HP DeskJet 550C and compatible printers
gl: HP DeskJet 550C e impresoras compatibles

en: HP DeskJet 670C and compatible printers
gl: HP DeskJet 670C e impresoras compatibles

en: HP DeskJet 850C and compatible printers
gl: HP DeskJet 850C e impresoras compatibles

en: HP DeskJet 890C and compatible printers
gl: HP DeskJet 890C e impresoras compatibles

en: HP DeskJet 1600C and compatible printers
gl: HP DeskJet 1600C e impresoras compatibles

en: HP DeskJet 880C and compatible printers
gl: HP DeskJet 880C e impresoras compatibles

en: HP DeskJet 970C and compatible printers
gl: HP DeskJet 970C e impresoras compatibles

en: Canon BubbleJet BJ10e and compatible printers
gl: Canon BubbleJet BJ10e e impresoras compatibles

en: Canon BubbleJet BJ200 and compatible printers
gl: Canon BubbleJet BJ200 e impresoras compatibles

en: Canon BubbleJet BJC600 and compatible printers
gl: Canon BubbleJet BJC600 e impresoras compatibles

en: Canon BubbleJet BJC800 and compatible printers
gl: Canon BubbleJet BJC800 e impresoras compatibles

en: Canon BubbleJet BJC610 and compatible printers
gl: Canon BubbleJet BJC610 e impresoras compatibles

en: Canon BubbleJet BJC6000 and compatible printers
gl: Canon BubbleJet BJC6000 e impresoras compatibles

en: <P> This so called GDI printer is not supported by SuSE Linux.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual.</P>
gl: <P> Esta impresora chamada GDI non está soportada por SuSE Linux.<BR>
    Busque información acerca das impresoras GDI no manual.</P>

en: <P>At least some Epson Stylus Color USB printers need a special 
    command sequence in order to accept printer data via USB.<BR>
    Please follow the instructions in the support database article<BR>
    "Installing an Epson Stylus Color Printer on USB"<BR>
    which is also online available under<BR>
    http://sdb.suse.de/en/sdb/html/jsmeix_print-stcXXXusb.html<BR>
    To avoid USB problems connect the printer to the Parallelport.</P>
gl: <P>Algunhas impresoras Epson Stylus Color USB necesitan unha
    secuencia de comandos especial para poder aceptar datos para
    imprimir a través de USB.<BR>
    Siga as instruccións na base de datos de soporte no artigo<BR>
    "Installing an Epson Stylus Color Printer on USB"<BR>
    que está tamén dispoñible online en<BR>nhttp://sdb.suse.de/en/sdb/html/jsmeix_print-stcXXXusb.html<BR>
    Para evitar problemas con USB, conecte a impresora ó porto paralelo.</P>

en: <P>You have to turn off the so-called "D4" mode of the parallel interface 
    of this printer to get it to work.<BR>
    Please follow the instructions under<BR>
    http://www.linuxprinting.org/show_printer.cgi?recnum=96288</P>
gl: <P>Ten que desactivar o chamado modo "D4" da interface paralelo desta
    impresora para que poida funcionar.<BR>
    Siga as instrucciones en<BR>
    http://www.linuxprinting.org/show_printer.cgi?recnum=96288</P>

en: DeskJet 710C
gl: DeskJet 810C

en: <P>If this printer stops printing with blinking LEDs 
    you have to adjust the offsets in the file<BR>
    /etc/pnm2ppa.conf<BR>
    Please follow the instructions in the support database article<BR>
    "GDI printer"<BR>
    which is also online available under<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>
gl: <P>Se esta impresora deixa de imprimir cos LEDs funcionando,
    terá que axustar os desprazamentos (offsets) no ficheiro<BR>
    /etc/pnm2ppa.conf<BR>
    Siga as instruccións na base de datos de soporte no artigo<BR>
    "GDI printer"<BR>
    que está tamén dispoñible online en<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>

en: DeskJet 970C (duplex)
gl: DeskJet 970C (dúplex)

en: <P> If a PostScript (level 2) module is installed in this printer 
    it is recommended to configure it as PostScript printer.<BR>
    For that select "Generic printers" and "PostScript (level 2) printer".</P>
gl: <P> Se hai un módulo PostScript (nivel 2) instalado nesta impresora,
    aconséllase configurala como unha impresora PostScript.<BR>
    Para iso, seleccione "Impresoras xenéricas" e "Impresora PostScript
    (nivel 2)".</P>

en: driver ljet3 at 300x300 dpi
gl: controlador ljet3 a 300x300 dpi

en: duplex driver ljet3d at 300x300 dpi
gl: controlador duplex ljet3d a 300x300 dpi

en: <P>A lot of the Lexmark inkjet printers are so called GDI printers.<BR>
    Normally such printers are not supported by Linux.<BR>
    For some Lexmark GDI printers Linux printer drivers are available.<BR>
    Recently there are printer drivers available directly from Lexmark.<BR>
    See<BR>
    http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html<BR>
    for more information.</P>
gl: <P>Moitas das impresoras de tinta Lexmark son as chamadas impresoras GDI.<BR>
    Normalmente, estas impresoras non están soportadas en Linux.<BR>
    Para algunhas impresoras GDI de Lexmark, hai controladores de impresión dispoñibles para Linux.<BR>
    Recentemente, hai controladores de impresoras dispoñibles directamente en Lexmark.<BR>
    Vaia a<BR>nhttp://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html<BR>
    para máis información.</P>

en: <P> This so called GDI printer is not supported directly by SuSE Linux.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual.<BR>
    There may be a chance that this model works with the driver for 
    another Lexmark printer.<BR>
    There are printer drivers available directly from Lexmark - see<BR>
    http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html<BR>
    for more information.</P>
gl: <P> Esta chamada impresora GDI non está soportada directamente por SuSE Linux.<BR>
    Pode atopar información sobre as impresoras GDI no seu manual.<BR>
    Hai posibilidades de que este modelo funcione co controlador doutra impresora Lexmark.<BR>
    Hai controladores dispoñibles directamente en Lexmark - vaia a<BR>
    http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html<BR>
    para máis información.</P>

en: <P> This so called GDI printer is not supported by the YaST2 
    printer configuration.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual 
    or in the support database article "GDI printer"<BR>
    which is also online available under<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>
gl: <P> Esta chamada impresora GDI non está soportada pola configuración
    de impresora do YaST2.<BR>
    Pode buscar información sobre as impresoras GDI no seu manual, ou
    no artigo "GDI printer" na base de datos de soporte<BR>
    que está tamén dispoñible online en<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>

en: mono (needs a monochrome driver)
gl: mono (necesita un controlador monocromo)

en: color (needs a color driver)
gl: cor (necesita un controlador de cor)

en: paper size
gl: tamaño do papel

en: a4 for inkjet printers (a4dj using bigger margins)
gl: a4 para impresoras de tinta (a4dj usando marxes meirandes)

en: letter for inkjet printers (letterdj using bigger margins)
gl: letter para impresoras de tinta (letterdj usando marxes meirandes)

en: note
gl: nota

en: 60x72 (lowest on a 9-pin printer)
gl: 60x72 (mínimo dunha impresora de 9 agullas)

en: 240x72 (highest on a 9-pin printer)
gl: 240x72 (máximo dunha impresora de 9 agullas)

en: 60x60 (lowest on a 24-pin printer)
gl: 60x60 (mínimo dunha impresora de 24 agullas)

en: 360x180 (highest on a 24-pin printer)
gl: 360x180 (máximo dunha impresora de 24 agullas)

en: 300x300 (normal for HP DeskJet printers)
gl: 300x300 (normal para as impresoras HP DeskJet)

en: 600x600 (for some HP DeskJet printers)
gl: 600x600 (para algunhas impresoras HP DeskJet)

en: 360x360 (normal for Epson inkjet printers)
gl: 360x360 (normal para as impresoras de tinta de Epson)

en: 720x720 (for some Epson inkjet printers)
gl: 720x720 (para algunhas impresoras de tinta de Epson)

en: not set
gl: non establecido

en: 1 (standard monochrome printing)
gl: 1 (impresión en monocromo estándar)

en: 3 (standard color printing)
gl: 3 (impresión en cor estándar)

en: 8 (Floyd-Steinberg monochrome printing)
gl: 8 (impresión en monocromo Floyd-Steinberg)

en: 16 (normal Floyd-Steinberg color printing)
gl: 16 (impresión en cor Floyd-Steinberg normal)

en: 24 (best Floyd-Steinberg CMY color printing)
gl: 24 (impresión en cor CMY Floyd-Steinberg mellorada)

en: 32 (best Floyd-Steinberg CMYK color printing)
gl: 32 (impresión en cor CMYK Floyd-Steinberg mellorada)

en: drivers (stcany)
gl: controladores (stcany)

en: monochrome printing at 360x360 dpi (using stcolor -dBitsPerPixel=1)
gl: impresión en monocromo a 360x360 dpi (usando stcolor -dBitsPerPixel=1)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stcany.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 360x360 dpi (usando stcany.upp)

en: drivers (stc)
gl: controladores (stc)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi , no Weave (using stc_l.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 360x360 dpi , sen Weaving (usando stc_l.upp)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 360x360 dpi (usando stc.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc_h.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 720x720 dpi (usando stc_h.upp)

en: color driver stp at 360x360 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp a 360x360 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp at 360x360 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp a 360x360 dpi (usando -dImageType=2)

en: color driver stp at 720x720 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp a 720x720 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp at 720x720 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp a 720x720 dpi (usando -dImageType=2)

en: drivers (stcpro)
gl: controladores (stcpro)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (no Weave , using stc_l.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 360x360 dpi (sen Weaving , usando stc_l.upp)

en: drivers (stcproxl)
gl: controladores (stcproxl)

en: drivers (stc2)
gl: controladores (stc2)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc2.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 360x360 dpi (usando stc2.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc2_h.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 720x720 dpi (usando stc2_h.upp)

en: drivers (stc2s)
gl: controladores (stc2s)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc2s_h.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 720x720 dpi (usando stc2s_h.upp)

en: drivers (stc400)
gl: controladores (stc400)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc500p.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 360x360 dpi (usando stc500p.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc500ph.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 720x720 dpi (usando stc500ph.upp)

en: drivers (stc440)
gl: controladores (stc440)

en: drivers (stc460)
gl: controladores (stc460)

en: drivers (stc500)
gl: controladores (stc500)

en: drivers (stc600)
gl: controladores (stc600)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc600pl.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 360x360 dpi (usando stc600pl.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc600p.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 720x720 dpi (usando stc600p.upp)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc600ih.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 1440x720 dpi (usando stc600ih.upp)

en: color driver stp at 1440x720 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp a 1440x720 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp at 1440x720 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp a 1440x720 dpi (usando -dImageType=2)

en: drivers (stc640)
gl: controladores (stc640)

en: drivers (stc660)
gl: controladores (stc660)

en: drivers (stc670)
gl: controladores (stc670)

en: drivers (stc740)
gl: controladores (stc740)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc740pl.upp)
gl: controlador de cor a 360x360 dpi (usando stc740pl.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc740p.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 720x720 dpi (usando stc740p.upp)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc740ih.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 1440x720 dpi (usando stc740ih.upp)

en: drivers (stc760)
gl: controladores (stc760)

en: drivers (stc800)
gl: controladores (stc800)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc800pl.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 360x360 dpi (usando stc800pl.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc800p.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 720x720 dpi (usando stc800p.upp)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc800ih.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 1440x720 dpi (usando stc800ih.upp)

en: drivers (stc850)
gl: controladores (stc850)

en: drivers (stc860)
gl: controladores (stc860)

en: drivers (stc880)
gl: controladores (stc880)

en: drivers (stc900)
gl: controladores (stc900)

en: drivers (stc980)
gl: controladores (stc980)

en: drivers (stc1160)
gl: controladores (stc1160)

en: drivers (stc1500)
gl: controladores (stc1500)

en: drivers (stc1520)
gl: controladores (stc1520)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc1520h.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 1440x720 dpi (usando stc1520h.upp)

en: drivers (stc3000)
gl: controladores (stc3000)

en: drivers (stp)
gl: controladores (stp)

en: drivers (stpex)
gl: controladores (stpex)

en: drivers (stp700)
gl: controladores (stp700)

en: drivers (stp720)
gl: controladores (stp720)

en: drivers (stp750)
gl: controladores (stp750)

en: drivers (stp870)
gl: controladores (stp870)

en: drivers (stp1200)
gl: controladores (stp1200)

en: drivers (stp1270)
gl: controladores (stp1270)

en: drivers (stp2000p)
gl: controladores (stp2000p)

en: driver (deskjet)
gl: controlador (deskjet)

en: monochrome driver deskjet at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo deskjet a 300x300 dpi

en: drivers (dj340)
gl: controladores (dj340)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using hpdj -sColorMode=mono)
gl: impresión en monocromo a 300x300 dpi (usando hpdj -sColorMode=mono)

en: color driver stp at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp a 300x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp a 300x300 dpi (usando -dImageType=2)

en: drivers (dj400)
gl: controladores (dj400)

en: color driver cdj500 at 300x300 dpi
gl: controlador de cor cdj500 a 300x300 dpi

en: drivers (dj500)
gl: controladores (dj500)

en: monochrome driver djet500 at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo djet500 a 300x300 dpi

en: driver stp at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador stp a 300x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: drivers (dj520)
gl: controladores (dj520)

en: drivers (dj500c)
gl: controladores (dj500c)

en: monochrome or color driver hpdj at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo ou cor hpdj a 300x300 dpi

en: settings for the driver hpdj at 300x300 dpi
gl: opcións para o controlador hpdj a 300x300 dpi

en: monochrome printing (using hpdj -sColorMode=mono)
gl: impresión en monocromo (usando hpdj -sColorMode=mono)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMY)
gl: impresión en cor (usando hpdj -sColorMode=CMY)

en: monochrome driver cdjmono at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo cdjmono a 300x300 dpi

en: driver cdj500 at 300x300 dpi
gl: controlador cdj500 a 300x300 dpi

en: bits per pixel settings for the driver cdj500 at 300x300 dpi
gl: configuración dos bits por píxel para o controlador cdj500 a 300x300 dpi

en: drivers (dj540)
gl: controladores (dj540)

en: drivers (dj550c)
gl: controladores (dj550c)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMY+K)
gl: impresión en cor (usando hpdj -sColorMode=CMY+K)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMYK)
gl: impresión en cor (usando hpdj -sColorMode=CMYK)

en: monochrome or color driver cdj550 at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo ou cor cdj550 a 300x300 dpi

en: bits per pixel settings for the driver cdj550 at 300x300 dpi
gl: configuración dos bits por píxel para o controlador cdj550 a 300x300 dpi

en: color driver uniprint at 300x300 dpi (using cdj550.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 300x300 dpi (usando cdj550.upp)

en: drivers (dj560c)
gl: controladores (dj560c)

en: monochrome or color driver cdj550 300x300 dpi
gl: controlador monocromo ou cor cdj550 a 300x300 dpi

en: bits per pixel settings for the driver cdj550
gl: configuración dos bits por píxel para o controlador cdj550

en: drivers (dj600)
gl: controladores (dj600)

en: monochrome or color driver hpdj
gl: controlador monocromo ou cor hpdj

en: settings for the driver hpdj
gl: opcións para o controlador hpdj

en: monochrome driver cdjmono
gl: controlador monocromo cdjmono

en: monochrome or color driver cdj550
gl: controlador monocromo ou cor cdj550

en: color driver stp at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp a 600x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp a 600x300 dpi (usando -dImageType=2)

en: <P>A resolution of 600x600 may only work with the monochrome driver cdjmono</P>
gl: <P>Unha resolución de 600x600 só pode funcionar co controlador monocromo cdjmono</P>

en: drivers (dj600c)
gl: controladores (dj600)

en: color driver cdj670
gl: controlador de cor cdj670

en: print quality settings for the driver cdj670
gl: configuración da calidade de impresión para o controlador cdj670

en: papertype settings for the driver cdj670
gl: configuración do tipo de papel para o controlador cdj670

en: C-RET settings for the driver cdj670
gl: configuración do C-RET para o controlador cdj670

en: drivers (dj690c)
gl: controladores (dj690c)

en: color driver stp at 600x600 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp a 600x600 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp at 600x600 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp a 600x600 dpi (usando -dImageType=2)

en: <P>A resolution of 600x600 may not work with all the drivers</P>
gl: <P>Unha resolución de 600x600 non funciona con tódolos controladores.</P>

en: drivers (dj810c)
gl: controladores (dj810c)

en: color driver cdj880
gl: controlador de cor cdj880

en: print quality settings for the driver cdj880
gl: configuración da calidade de impresión para o controlador cdj880

en: papertype settings for the driver cdj880
gl: configuración do tipo de papel para o controlador cdj880

en: 3 (photo paper)
gl: 3 (papel fotográfico)

en: color driver stp for model 810 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp para o modelo 810 a 300x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 810 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp para o modelo 810 a 300x300 dpi (usando -dImageType=2)

en: color driver stp for model 810 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp para o modelo 810 a 600x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 810 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp para o modelo 810 a 600x300 dpi (usando -dImageType=2)

en: color driver stp for model 812 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp para o modelo 812 a 300x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 812 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp para o modelo 812 a 300x300 dpi (usando -dImageType=2)

en: color driver stp for model 812 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp para o modelo 812 a 600x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 812 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp para o modelo 812 a 600x300 dpi (usando -dImageType=2)

en: drivers (dj840c)
gl: controladores (dj840c)

en: color driver stp for model 840 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp para o modelo 840 a 300x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 840 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp para o modelo 840 a 300x300 dpi (usando -dImageType=2)

en: color driver stp for model 840 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp para o modelo 840 a 600x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 840 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp para o modelo 840 a 600x300 dpi (usando -dImageType=2)

en: color driver stp for model 842 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp para o modelo 842 a 300x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 842 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp para o modelo 842 a 300x300 dpi (usando -dImageType=2)

en: color driver stp for model 842 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp para o modelo 842 a 600x300 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 842 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp para o modelo 842 a 600x300 dpi (usando -dImageType=2)

en: drivers (dj850c)
gl: controladores (dj850c)

en: color driver cdj850
gl: controlador de cor cdj850

en: print quality settings for the driver cdj850
gl: configuración da calidade de impresión para o controlador cdj850

en: papertype settings for the driver cdj850
gl: configuración do tipo de papel para o controlador cdj850

en: C-RET settings for the driver cdj850
gl: configuración do C-RET para o controlador cdj850

en: drivers (dj855c)
gl: controladores (dj855c)

en: drivers (dj870c)
gl: controladores (dj870c)

en: drivers (dj880c)
gl: controlador (dj880c)

en: drivers (dj890c)
gl: controladores (dj890c)

en: color driver cdj890
gl: controlador de cor cdj890

en: print quality settings for the driver cdj890
gl: configuración da calidade de impresión para o controlador cdj890

en: papertype settings for the driver cdj890
gl: configuración do tipo de papel para o controlador cdj890

en: C-RET settings for the driver cdj890
gl: configuración do C-RET para o controlador cdj890

en: drivers (dj895c)
gl: controladores (dj895c)

en: drivers (dj900c)
gl: controladores (dj900c)

en: drivers (dj970c)
gl: controladores (dj970c)

en: color driver cdj970
gl: controlador de cor cdj970

en: print quality settings for the driver cdj970
gl: configuración da calidade de impresión para o controlador cdj970

en: papertype settings for the driver cdj970
gl: configuración do tipo de papel para o controlador cdj970

en: duplex mode settings for the driver cdj970
gl: configuración do modo dúplex para o controlador cdj970

en: drivers (dj1100c)
gl: controladores (dj1100c)

en: drivers (dj1120c)
gl: controladores (dj1120c)

en: drivers (dj1200c)
gl: controladores (dj1200c)

en: color driver pjxl300
gl: controlador de cor pjxl300

en: drivers (dj1220c)
gl: controladores (dj1220c)

en: drivers (dj1600c)
gl: controladores (dj1600c)

en: color driver : cdj1600
gl: controlador de cor : cdj1600

en: print quality settings for the driver cdj1600
gl: configuración da calidade de impresión para o controlador cdj1600

en: papertype settings for the driver cdj1600
gl: configuración do tipo de papel para o controlador cdj1600

en: C-RET settings for the driver cdj1600
gl: configuración do C-RET para o controlador cdj1600

en: drivers (dj2000c)
gl: controladores (dj2000c)

en: drivers (dj2500c)
gl: controladores (dj2500c)

en: drivers (photosmartp1000)
gl: controladores (photosmartp1000)

en: drivers (photosmartp1100)
gl: controladores (photosmartp1100)

en: driver (dj710c)
gl: controlador (dj710c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 710)
gl: impresión en cor a 600x600 dpi (usando o post-filtro pnm2ppa -v 710)

en: driver (dj712c)
gl: controlador (dj712c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 712)
gl: impresión en cor a 600x600 dpi (usando o post-filtro pnm2ppa -v 712)

en: driver (dj720c)
gl: controlador (dj720c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 720)
gl: impresión en cor a 600x600 dpi (usando o post-filtro pnm2ppa -v 720)

en: driver (dj722c)
gl: controlador (dj722c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 722)
gl: impresión en cor a 600x600 dpi (usando o post-filtro pnm2ppa -v 722)

en: driver (dj820c)
gl: controladores (dj820c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 820)
gl: impresión en cor a 600x600 dpi (usando o post-filtro pnm2ppa -v 820)

en: driver (dj1000c)
gl: controlador (dj1000c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 1000)
gl: impresión en cor a 600x600 dpi (usando o post-filtro pnm2ppa -v 1000)

en: driver (pcl4)
gl: controlador (pcl4)

en: driver ljet2p at 300x300 dpi
gl: controlador ljet2p a 300x300 dpi

en: driver ljetplus at 300x300 dpi
gl: controlador ljetplus a 300x300 dpi

en: driver laserjet at 300x300 dpi
gl: controlador laserjet a 300x300 dpi

en: driver (pcl5e)
gl: controlador (pcl5e)

en: driver ljet4 at 300x300 dpi
gl: controlador ljet4 a 300x300 dpi

en: driver ljet4 at 600x600 dpi
gl: controlador ljet4 a 600x600 dpi

en: driver (lj2)
gl: controlador (lj2)

en: driver (lj3)
gl: controlador (lj3)

en: driver (lj4)
gl: controlador (lj4)

en: driver (lj4v)
gl: controlador (lj4v)

en: driver (lj5)
gl: controlador (lj5)

en: driver stp at 600x600 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador stp a 600x600 dpi (usando -dImageType=1)

en: driver (lj5si)
gl: controlador (lj5si)

en: driver (lj6)
gl: controlador (lj6)

en: driver (bj10e)
gl: controlador (bj10e)

en: monochrome driver : bj10e at 360x360 dpi
gl: controlador monocromo : bj10e a 360x360 dpi

en: driver (bj200)
gl: controlador (bj200)

en: monochrome driver : bj200 at 360x360 dpi
gl: controlador monocromo : bj200 a 360x360 dpi

en: driver (bjc600)
gl: controlador (bjc600)

en: monochrome or color driver : bjc600
gl: controlador monocromo ou cor : bjc600

en: settings for the driver bjc600
gl: opcións para o controlador bjc600

en: monochrome printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=1)
gl: impresión en monocromo (usando bjc600 -dBitsPerPixel=1)

en: Ghostscript color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=8)
gl: Impresión en cor Ghostscript (usando bjc600 -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=16)
gl: Impresión en cor Ghostscript (usando bjc600 -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=24)
gl: Impresión en cor Floyd-Steinberg (usando bjc600 -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=32)
gl: Impresión en cor Floyd-Steinberg (usando bjc600 -dBitsPerPixel=32)

en: <P>A resolution of 720x720 may work only on some special printers.</P>
gl: <P>A resolución de 720x720 pode funcionar só nalgunhas impresoras especiais.</P>

en: driver (bjc800)
gl: controlador (bjc800)

en: monochrome or color driver : bjc800
gl: controlador monocromo ou cor : bjc800

en: settings for the driver bjc800
gl: opcións para o controlador bjc800

en: monochrome printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=1)
gl: impresión en monocromo (usando bjc800 -dBitsPerPixel=1)

en: Ghostscript color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=8)
gl: impresión en cor Ghostscript (usando bjc800 -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=16)
gl: impresión en cor Ghostscript (usando bjc800 -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=24)
gl: impresión en cor Floyd-Steinberg (usando bjc800 -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=32)
gl: impresión en cor Floyd-Steinberg (usando bjc800 -dBitsPerPixel=32)

en: drivers (bjc610)
gl: controladores (bjc610)

en: monochrome driver : bjc600 at 360x360 dpi (using -dBitsPerPixel=1)
gl: controlador monocromo : bjc600 a 360x360 dpi (usando -dBitsPerPixel=1)

en: high speed color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc610a0.upp)
gl: impresión en cor a alta velocidade en papel normal a 360x360 dpi (usando bjc610a0.upp)

en: color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc610a1.upp)
gl: impresión en cor en papel normal a 360x360 dpi (usando bjc610a1.upp)

en: color printing on coated paper at 360x360 dpi (using bjc610a2.upp)
gl: impresión en cor en papel revestido a 360x360 dpi (usando bjc610a2.upp)

en: color printing on transparency film at 360x360 dpi (using bjc610a3.upp)
gl: impresión en cor en transparencia a 360x360 dpi (usando bjc610a3.upp)

en: color printing on back print film at 360x360 dpi (using bjc610a4.upp)
gl: impresión en cor en back print film a 360x360 dpi (usando bjc610a4.upp)

en: color printing on fabric sheet at 360x360 dpi (using bjc610a5.upp)
gl: impresión en cor en fabric sheet a 360x360 dpi (usando bjc610a5.upp)

en: color printing on glossy paper at 360x360 dpi (using bjc610a6.upp)
gl: impresión en cor en papel brillante a 360x360 dpi (usando bjc610a6.upp)

en: color printing on high gloss film at 360x360 dpi (using bjc610a7.upp)
gl: impresión en cor en papel moi brillante a 360x360 dpi (usando bjc610a7.upp)

en: color printing on high resolution paper at 360x360 dpi (using bjc610a8.upp)
gl: impresión en cor en papel de alta resolución a 360x360 dpi (usando bjc610a8.upp)

en: color printing on plain paper at 720x720 dpi (using bjc610b1.upp)
gl: impresión en cor en papel normal a 720x720 dpi (usando bjc610b1.upp)

en: color printing on coated paper at 720x720 dpi (using bjc610b2.upp)
gl: impresión en cor en papel revestido a 720x720 dpi (usando bjc610b2.upp)

en: color printing on transparency film at 720x720 dpi (using bjc610b3.upp)
gl: impresión en cor en transparencia a 720x720 dpi (usando bjc610b3.upp)

en: color printing on back print film at 720x720 dpi (using bjc610b4.upp)
gl: impresión en cor en back print film a 720x720 dpi (usando bjc610b4.upp)

en: color printing on glossy paper at 720x720 dpi (using bjc610b6.upp)
gl: impresión en cor en papel brillante a 720x720 dpi (usando bjc610b6.upp)

en: color printing on high gloss paper at 720x720 dpi (using bjc610b7.upp)
gl: impresión en cor en papel moi brillante a 720x720 dpi (usando bjc610b7.upp)

en: color printing on high resolution paper at 720x720 dpi (using bjc610b8.upp)
gl: impresión en cor en papel de alta resolución a 720x720 dpi (usando bjc610b8.upp)

en: drivers (bjc1000)
gl: controladores (bjc1000)

en: monochrome printing at 360x360 dpi (using bjc600 -dBitsPerPixel=1)
gl: impresión en monocromo a 360x360 dpi (usando bjc600 -dBitsPerPixel=1)

en: color driver bjc600 at 360x360 dpi
gl: controlador de cor bjc600 a 360x360 dpi

en: color driver stp at 1440x1440 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp a 1440x1440 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp at 1440x1440 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp a 1440x1440 dpi (usando -dImageType=2)

en: drivers (bjc2000)
gl: controladores (bjc2000)

en: drivers (bjc3000)
gl: controladores (bjc3000)

en: drivers (bjc4300)
gl: controladores (bjc4300)

en: drivers (bjc4400)
gl: controladores (bjc4400)

en: drivers (bjc6000)
gl: controladores (bjc6000)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using bjc6000a1.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 360x360 dpi (usando bjc6000a1.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using bjc6000b1.upp)
gl: controlador de cor uniprint a 720x720 dpi (usando bjc6000b1.upp)

en: drivers (bjc6100)
gl: controladores (bjc6100)

en: drivers (bjc7000)
gl: controladores (bjc7000)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using bjc800 -dBitsPerPixel=1)
gl: impresión en monocromo a 300x300 dpi (usando bjc800 -dBitsPerPixel=1)

en: color driver bjc800 at 300x300 dpi
gl: controlador de cor bjc800 a 300x300 dpi

en: color driver stp at 1200x1200 dpi (using -dImageType=1)
gl: controlador de cor stp a 1200x1200 dpi (usando -dImageType=1)

en: photo driver stp at 1200x1200 dpi (using -dImageType=2)
gl: controlador de foto stp a 1200x1200 dpi (usando -dImageType=2)

en: drivers (bjc7100)
gl: controladores (bjc7100)

en: drivers (bjc8200)
gl: controladores (bjc8200)

en: driver (lex1100)
gl: controlador (lex1100)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using filter lm1100 -bw)
gl: impresión en monocromo a 300x300 dpi (usando o filtro lm1100 -bw)

en: color printing at 300x300 dpi (using post-filter lm1100)
gl: impresión en cor a 300x300 dpi (usando o post-filtro lm1100)

en: driver (lex2030)
gl: controlador (lex2030)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using post-filter pbm2l2030)
gl: impresión en monocromo a 300x300 dpi (usando o post-filtro pbm2l2030)

en: driver (lex2050)
gl: controlador (lex2050)

en: monochrome driver lex2050 at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo lex2050 a 300x300 dpi

en: driver (lex2070)
gl: controlador (lex2070)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter c2070)
gl: impresión en cor a 600x600 dpi (usando o post-filtro c2070)

en: driver (lex3200)
gl: controlador (lex3200)

en: monochrome driver lex3200 at 600x600 dpi
gl: controlador monocromo lex3200 a 600x600 dpi

en: drivers (lex5700)
gl: controladores (lex5700)

en: monochrome driver lxm5700m
gl: controlador monocromo lxm5700m

en: driver lex5700 at 600x600 dpi
gl: controlador lex5700 a 600x600 dpi

en: monochrome printing at 600x600 dpi (using post-filter pbm2l7k -m 1)
gl: impresión en monocromo a 600x600 dpi (usando o post-filtro pbm2l7k -m 1)

en: driver (lex7000)
gl: controlador (lex7000)

en: driver lex7000 at 600x600 dpi
gl: controlador lex7000 a 600x600 dpi

en: monochrome printing at 600x600 dpi (using post-filter pbm2l7k)
gl: impresión en monocromo a 600x600 dpi (usando o post-filtro pbm2l7k)

en: driver (lexcZ11)
gl: controlador (lexcZ11)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter cZ11)
gl: impresión en cor a 600x600 dpi (usando o post-filtro cZ11)

en: Index value for %1 soundcard.
gl: Valor de índice para a tarxeta de son %1.

en: ID string for %1 soundcard.
gl: Cadea de identificación para a tarxeta de son %1.

en: Port # for %1 driver.
gl: Número de porto para o controlador %1.

en: MPU-401 port # for %1 driver.
gl: Número de porto do MPU-401 para o controlador %1.

en: FM port # for %1 driver.
gl: Número de porto FM para o controlador %1.

en: IRQ # for %1 driver.
gl: Número de IRQ para o controlador %1.

en: MPU-401 IRQ # for %1 driver.
gl: Número de IRQ do MPU-401 para o controlador %1.

en: 1st DMA # for %1 driver.
gl: Número do primeiro DMA para o controlador %1.

en: Size of 1st DMA for %1 driver.
gl: Tamaño do primeiro DMA para o controlador %1.

en: 2nd DMA # for %1 driver.
gl: Número do segundo DMA para o controlador %1.

en: Size of 2nd DMA for %1 driver.
gl: Tamaño do segundo DMA para o controlador %1.

en: Size of 1st DMA # for %1 driver.
gl: Tamaño do primeiro DMA para o controlador %1.

en: 8-bit DMA # for %1 driver.
gl: Número de DMA de 8 bits para o controlador %1.

en: 16-bit DMA # for %1 driver.
gl: Número de DMA de 16 bits para o controlador %1.

en: Size of 8-bit DMA # for %1 driver.
gl: Tamaño do DMA de 8 bits para o controlador %1.

en: Size of 16-bit DMA # for %1 driver.
gl: Tamaño do DMA de 16 bits para o controlador %1.

en: SB port # for %1 driver.
gl: Número de porto SB para o controlador %1.

en: Game port # for %1 driver.
gl: Número de porto de xogos para o controlador %1.

en: DAC frame size for %1 soundcard.
gl: Tamaño do frame do DAC para a tarxeta de son %1.

en: ADC frame size for %1 soundcard.
gl: Tamaño do frame do ADC para a tarxeta de son %1.

en: Index value for %1 driver.
gl: Valor de índice para o controlador %1.

en: ID string for %1 driver.
gl: Cadea de identificación para o controlador %1.

en: Enable this soundcard.
gl: Activar esta tarxeta de son.

en: DAC frame size in kB for %1 driver.
gl: Tamaño en KB do frame do DAC para o controlador %1.

en: ADC frame size in kB for %1 driver.
gl: Tamaño en KB do frame do ADC para o controlador %1.

en: Enable beep using PCM.
gl: Habilitar o 'bip' usando PCM.

en: WSS Port # for %1 driver.
gl: Número de porto WSS para o controlador %1.

en: ID string  for %1 soundcard.
gl: Cadea de identificación para a tarxeta de son %1.

en: 8-bit DMA for %1 driver.
gl: DMA de 8 bits para o controlador %1.

en: Size of 8-bit DMA in kB for %1 driver.
gl: Tamaño en KB do DMA de 8 bits para o controlador %1.

en: 16-bit DMA for %1 driver.
gl: DMA de 16 bits para o controlador %1.

en: Size of 16-bit DMA in kB for %1 driver.
gl: Tamaño en KB do DMA de 16 bits para o controlador %1.

en: DMA for %1 driver.
gl: DMA para o controlador %1.

en: Size of DMA in kB for %1 driver.
gl: Tamaño en KB do DMA para o controlador %1.

en: DAC frame size in kB for %1 soundcard.
gl: Tamaño en KB do frame do DAC para a tarxeta de son %1.

en: ADC frame size in kB for %1 soundcard.
gl: Tamaño en KB do frame do ADC para a tarxeta de son %1.

en: Enable MPU-401 port.
gl: Activar o porto MPU-401.

en: Enable FM OPL-3 synth.
gl: Activar a síntese FM por OPL-3.

en: Size of 2nd DMA # for %1 driver.
gl: Tamaño do segundo DMA para o controlador %1.

en: Control port # for %1 driver.
gl: Número de porto de control para o controlador %1.

en: SB port # for %1 driver.(optional).
gl: Número de porto SB para o controlador %1. (opcional)

en: ISA PnP detection for %1 soundcard.
gl: Detección ISA PnP para a tarxeta de son %1.

en: Activate PCI bus power management for %1 soundcard.
gl: Activar a xestión de enerxía no bus PCI para a tarxeta de son %1.

en: Mixer devices # (0-1) for %1 driver.
gl: Número de dispositivos mesturadores (0-1) para o controlador %1.

en: PCM devices # (0-4) for %1 driver.
gl: Número de dispositivos PCM (0-4) para o controlador %1.

en: PCM subchannels # (1-16) for %1 driver.
gl: Número de subcanles de PCM (1-16) para o controlador %1.

en: MIDI devices # (0-2) for %1 driver.
gl: Número de dispositivos MIDI (0-2) para o controlador %1.

en: Number of sequencer ports for Emu10k1 WaveTable synth.
gl: Número de portos de secuenciador para a síntese por Táboa de Ondas do Emu10k1.

en: Maximum number of voices for WaveTable
gl: Número máximo de voces para a Táboa de Ondas

en: DAC1 frame size in kB for %1 soundcard.
gl: Tamaño en KB do frame do DAC1 para a tarxeta de son %1.

en: DAC2 frame size in kB for %1 soundcard.
gl: Tamaño en KB do frame do DAC2 para a tarxeta de son %1.

en: FM port # for %1 driver.(optional).
gl: Número de porto FM para o controlador %1. (opcional)

en: total buffer size in kB.
gl: tamaño total do buffer en KB.

en: Enable MIDI MPU-401 for %1 driver.
gl: Habilitar MIDI MPU-401 para o controlador %1.

en: PCM Playback subchannels for %1 soundcard.
gl: Subcanles de reproducción PCM para a tarxeta de son %1.

en: PCM Capture subchannels for %1 soundcard.
gl: Subcanles de captura PCM para a tarxeta de son %1.

en: Size of 8-bit DMA for %1 driver.
gl: Tamaño do DMA de 8 bits para o controlador %1.

en: Size of 1st DMA in kB for %1 driver.
gl: Tamaño en KB do primeiro DMA para o controlador %1.

en: Size of 2nd DMA in kB for %1 driver.
gl: Tamaño en KB do segundo DMA para o controlador %1.

en: Joystick DAC level 0.59V-4.52V or 0.389V-2.98V for %1 driver.
gl: Nivel DAC do joystick (0.59V-4.52V ou 0.389V-2.98V) para o controlador %1.

en: GF1 voices for %1 driver.
gl: Voces GF1 para o controlador %1.

en: Reserved PCM voices for %1 driver.
gl: Voces PCM reservadas no controlador %1.

en: GF1 port # for %1 driver.(optional).
gl: Número de porto GF1 para o controlador %1. (opcional)

en: GF1 IRQ # for %1 driver.
gl: Número de IRQ do GF1 para o controlador %1.

en: GF1 DMA # for %1 driver.
gl: Número de DMA do GF1 para o controlador %1.

en: Used GF1 voices for %1 driver.
gl: Voces GF1 usadas para o controlador %1.

en: Consumer playback frame size in kB.
gl: Tamaño en KB do frame de reproducción para usuario.

en: Consumer capture frame size in kB.
gl: Tamaño en KB do frame de captura para usuario.

en: Professional playback frame size in kB.
gl: Tamaño en KB do frame de reproducción para profesional.

en: Professional capture frame size in kB.
gl: Tamaño en KB do frame de captura para profesional.

en: Playback frame size in kB.
gl: Tamaño en KB do frame de reproducción.

en: Capture frame size in kB.
gl: Tamaño en KB do frame de captura.

en: MIC capture frame size in kB.
gl: Tamaño en KB do frame de captura MIC.

en: AC'97 codec clock (default 48000Hz).
gl: Reloxo do codec AC'97 (por defecto 48000Hz).

en: Tone control (TEA6330T - i2c bus) port # for %1 driver.
gl: Número de porto do control de tons (TEA6330T - bus i2c) para o controlador %1

en: Effects enable for %1 driver.
gl: Activar os efectos para o controlador %1.

en: Enable external amp for %1 soundcard.
gl: Habilitar amplificador externo para a tarxeta de son %1.

en: Index value for %1 MIDI.
gl: Valor de Índice para o MIDI %1.

en: ID string for %1 MIDI.
gl: Cadea de identificación para o MIDI %1.

en: Parallel port # for %1 MIDI.
gl: Número de porto paralelo para o MIDI %1.

en: Parallel IRQ # for %1 MIDI.
gl: Número de IRQ do porto paralelo para o MIDI %1.

en: Force to use AC97 codec for %1 soundcard.
gl: Forzar o uso do codec AC97 para a tarxeta de son %1.

en: Set the top address of audio buffer for %1 soundcard.
gl: Enderezo superior do buffer de audio para a tarxeta de son %1.

en: Enable the cache for coefficient table access.
gl: Habilitar a caché para o acceso á táboa de coeficientes.

en: Enable workaround for Sony VAIO notebooks.
gl: Habilitar arranxo para os portátiles Sony VAIO.

en: WSS port # for %1 driver.
gl: Número de porto WSS para o controlador %1.

en: MIDI port # for %1 driver.
gl: Número de porto MIDI para o controlador %1.

en: Speaker size selection for 3D Enhancement mode: Desktop/Large Notebook/Small Notebook/HiFi.
gl: Tamaño dos altofalantes para o modo mellorado 3D: Escritorio/Grande Portátil/Pequeno Portátil/HiFi.

en: WSS irq # for %1 driver.
gl: Número da IRQ de WSS para o controlador %1.

en: MPU-401 irq # for %1 driver.
gl: Número de IRQ do MPU-401 para o controlador %1.

en: Enable/disable specific RME96{52,36} soundcards. Use a list like "0,1" to specify on (1) or off (0) for up to 8 cards
gl: Habilitar/deshabilitar tarxetas de son RME96{52,36} específicas. Use unha lista como "0,1" para indicar ata 8 tarxetas activadas (1) ou desactivadas (0)

en: Mic Auto-Gain-Control switch.
gl: Troco do Control de auto-ganancia do Micrófono.

en: ASP/CSP chip support.
gl: Soporte do chip ASP/CSP.

en: AWE port # for %1 driver.
gl: Número de porto AWE para o controlador %1.

en: Number of sequencer ports for WaveTable synth
gl: Número de portos de secuenciador para o sintetizador de Táboa de Ondas

en: Divisor of rate.
gl: Divisor da frecuencia.

en: Number of MIDI ports.
gl: Número de portos MIDI.

en: Enable this share soundcard.
gl: Activar esta tarxeta de son compartida.

en: PCM card # for %1 driver.
gl: Número de tarxeta PCM para o controlador %1.

en: PCM device # for %1 driver.
gl: Número de dispositivo PCM para o controlador %1.

en: PCM subchannel # for %1 driver.
gl: Número de subcanle PCM para o controlador %1.

en: Max number of contemporary open.
gl: Máximo número de abertos simultáneos.

en: DDMA-A size in kB for %1 soundcard.
gl: Tamaño en KB do DDMA-A para a tarxeta de son %1.

en: DDMA-C size in kB for %1 soundcard.
gl: Tamaño en KB do DDMA-C para a tarxeta de son %1.

en: Enable reverb (SRAM is present) for %1 soundcard.
gl: Activar o reverb (SRAM presente) para a tarxeta de son %1.

en: MIC Gain Enable for %1 soundcard.
gl: Activar a ganancia do micrófono para a tarxeta de son %1.

en: DDMA i/o base address for %1 soundcard.
gl: Enderezo base de e/s do DDMA para a tarxeta de son %1.

en: Foldback frame size in kB for %1 soundcard.
gl: Tamaño en KB do frame Foldback para a tarxeta de son %1.

en: S/PDIF frame size in kB for %1 soundcard.
gl: Tamaño en KB do frame S/PDIF para a tarxeta de son %1.

en: Number of hardware channels assigned for PCM.
gl: Número de canles hardware asignadas para PCM.

en: Maximum memory size in kB for wavetable synth.
gl: Tamaño máximo de memoria en KB para a síntese por táboa de ondas.

en: MPU-401 port.
gl: Porto MPU-401

en: FM playback frame size in kB.
gl: Tamaño en KB do frame de reproducción de FM.

en: Joystick support.
gl: Soporte de Joystick.

en: MIDI devices # (0-4)
gl: Número Dispositivos MIDI (0-4)

en: Port # for %1 interface.
gl: Número de porto para a interface %1.

en: IRQ # for %1 interface.
gl: Número de IRQ para a interface %1.

en: 1st DMA # for %1 interface.
gl: Número do primeiro DMA para a interface %1.

en: Size of 1st DMA # for %1 interface.
gl: Tamaño do primeiro DMA para a interface %1.

en: 2nd DMA # for %1 interface.
gl: Número do segundo DMA para a interface %1.

en: Size of 2nd DMA # for %1 interface.
gl: Tamaño do segundo DMA para a interface %1.

en: port # for %1 interface.
gl: número de porto para a interface %1.

en: IRQ # for ICS2115.
gl: Número de IRQ para o ICS2115.

en: Port # for ICS2115.
gl: Número de porto para o ICS2115.

en: FM port #.
gl: Número de porto FM.

en: Windows Sound System port #.
gl: Número de porto para o Windows Sound System.

en: ISA PnP detection for %1 soundcard..
gl: Detección ISA PnP para a tarxeta de son %1.

en: ISA PnP Device ID (0x7532 or 0x7632)
gl: Identificación do dispositivo ISA PnP (0x7532 ou 0x7632)

en: Direct AC'97 frame size in kB for %1 soundcard.
gl: Tamaño en KB do frame Direct AC'97 para a tarxeta de son %1.

en: SuSE eMail Server
gl: Servidor de eMail de SuSE

en: Launch this module to configure your SuSE eMail Server.
gl: Lance este módulo para configurar o Servidor de eMail de SuSE.

note: warning dialog message
en: You have to configure your network, first!
gl: ¡Ten que configurar primeiro a rede!

note: warning dialog message
en: unable to modify IMP config!
gl: ¡non é posible modificar a configuración de IMP!

en: Part 1/2
gl: Parte 1/2

en: Setup a DNS Server
gl: Configurar un Servidor DNS

en: &LDAP BaseDN
gl: DN Base de &LDAP

en: Enter Admin Password:
gl: Introduza o Contrasinal de Administrador:

en: Retype Password:
gl: Introduza de novo o Contrasinal:

note: help text SuSE eMail Server configuration part 1 of 3
en: <p>
    To complete the setup of your <b>SuSE eMail Server</b>
    you have to provide some additional information.
    If you want to use your Server as DNS Server, leave the Checkbox <i>"Setup a DNS Server"</i>
    selected. If you do not know, what a DNS Server is, or if you are unsure, leave it
    also selected, because it will not harm anything.
    </p>
gl: <p>
    Para completar a configuración do seu <b>Servidor de eMail de SuSE</b>
    ten que indicar algúns datos adicionais.
    Se quere usar o seu Servidor como un servidor DNS, seleccione a opción
    <i>"Configurar un Servidor DNS"</i>. Se non sabe que é un servidor DNS, ou se non está seguro, márquea tamén, xa que non dará ningún problema.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    If you do not know, what a <b>BaseDN</b> is, don't touch the default.  It was 
    determined to be a
    valid value from your currently configured Domainname.
    </p>
gl: <p>
    Se non sabe o que é un <b>DN Base</b>, non modifique o que está por
    defecto.  Foi determinado para ser un valor válido para o nome de dominio
    configurado actualmente.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    Please also choose a safe password and <b>don't forget it</b>. It will be required 
    to
    administer your <b>SuSE eMail Server</b>.
    </p>
gl: <p>
    Escolla tamén un contrasinal seguro e <b>non o esqueza</b>. Será necesario
    para administrar o seu <b>Servidor de eMail de SuSE</b>.
    </p>

note: warning dialog message
en: Please enter a password with at least 5 characters
gl: Introduza un contrasinal con 5 caracteres polo menos

note: warning dialog message
en: Password have to be identical
gl: Os contrasinais deben ser idénticos

en: Select your Country
gl: Seleccione o seu País

en: Part 2/2
gl: Parte 2/2

en: &Company / Organization
gl: &Compañía / Organización

note: help text SuSE eMail Server configuration part 1 of 3
en: <p>
    In this last step, please enter the name of your Company and select
    a country from the list.
    </p>
gl: <p>
    Neste derradeiro paso, introduza o nome da súa Compañía e seleccione un
    país da lista.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    The name of your Company will be used at many different parts of your server,
    e.g. in the global Addressbook.
    </p>
gl: <p>
    O nome da súa Compañía será usado en moitas partes do seu servidor,
    p.ex. no Libro de Enderezos global.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    The country code is a two letter code defined by ISO 3166. It will be needed later to
    create certificates.
    </p>
gl: <p>
    O código de país é un código de dúas letras definido polo ISO 3166. Será necesitado máis tarde para crear certificados.
    </p>

note: warning dialog message
en: Unable to make a backup of /etc/postfix/main.cf!
    You won't be able to use the restore function of the Expert Postfix Configuration!
gl: Non foi posible facer unha copia de seguridade de /etc/postfix/main.cf
    Non poderá usar a función de restaurar da Configuracíon Experta do Postfix

note: warning dialog message
en: starting LDAP server failed, maybe it is already running...
gl: a execución do servidor LDAP fallou, se cadra xa está a se executar...

note: warning dialog message
en: starting INETD failed, maybe it is already running...
gl: a execución do INETD fallou, quizais porque xa está a se executar...

note: warning dialog message
en: Adding base entries to LDAP server failed
gl: Non foi posible engadir as entradas base ó servidor LDAP

note: warning dialog message
en: Adding mailadmin to LDAP server failed
gl: Non foi posible engadir o mailadmin ó servidor LDAP

note: warning dialog message
en: Adding mailadmin to IMAP server failed
gl: Non foi posible engadir o mailadmin ó servidor IMAP

note: warning dialog message
en: Error creating subfolders folder for mailadmin
gl: Erro creando a carpeta de subcarpetas para o mailadmin

note: warning dialog message
en: Unable to generate master key for the fetch mail interface
gl: Non foi posible xerar a clave mestra para a interface de recollida de correo

note: propagate rc.config data to system
en: One moment please...
gl: Un momento, por favor...

note: Error msg
en: The password of user cyrus could not be set!
    You won't be able to login!
gl: ¡Non foi posible establecer o contrasinal do usuario cyrus!
    ¡Non vai poder conectarse!

en: The installation of your SuSE eMail Server has finished successfully!
    Have a lot of fun!
gl: A instalación do seu Servidor de eMail de SuSE rematou correctamente
    ¡Divírtase!

note: boot write to floppy failed
en: Couldn't write LILO boot sector to the floppy.
    Please check that the floppy disk is formatted
    and that the write protection is removed.
    Do you want to try again?
gl: Non se puido escribi-lo sector de arrinque do LILO
    no disquete. Comprobe que o disquete está formatado
    e que a protección de escritura está quitada.
    ¿Quere tentar de novo?

note: help text for monitor configuration dialog help part 1 of 7
en: <p>
    The type of your monitor could not be determined automatically.
    Please select your monitor's <b>vendor</b> and <b>model</b>.
    </p>
    
    <p>
    If your monitor is not listed here, use <b>VESA</b>
    - most monitors comply to that standard.
    </p>
gl: <p>
    Non se puido determinar automáticamente o tipo do seu monitor.
    Seleccione manualmente o <b>vendedor</b> e o <b>modelo</b>.
    </p>
    
    <p>
    Se o seu monitor non está nesta lista, utilice <b>VESA</b>
    - a maioría dos monitores cumpren esa norma.
    </p>

note: help part 5 of 7
en: <p>
    The <b>horizontal frequency</b> (in kHz) specifies how many times
    per second the monitor can write a horizontal scan line. This is a
    hard limit of the monitor independent of the screen resolution.
    </p>
gl: <p>
    A <b>frecuencia horizontal</b> (en KHz) especifica cantas veces por
    segundo pode o monitor facer unha liña horizontal. Isto é un límite
    do propio monitor, independente da resolución da pantalla.
    </p>

note: help part 6 of 7
en: <p>
    The <b>vertical frequency</b> (in Hz) specifies how often in a second the
    image on the screen is refreshed. This value depends on the screen
    resolution and the monitor's maximum horizontal frequency.  
    </p>
gl: <p>
    A <b>frecuencia vertical</b> (en Hz) especifica cantas veces por segundo se
    refresca a imaxe na pantalla. Este valor depende da resolución da pantalla
    e a máxima frecuencia horizontal do monitor.
    </p>

note: help part 7 of 7
en: <p>
    If you experience a constant high frequency beep from your monitor,
    you might wish to use slightly lower frequency values than the maximum 
    specified in your monitor's manual. This usually helps a lot to reduce
    the noise.
    </p>
gl: <p>
    Se nota un ruído constante de alta frecuencia no seu monitor, pode probar
    cuns valores de frecuencias algo máis pequenos dos que indica o manual.
    Normalmente, isto axuda a reduci-lo ruído.
    </p>

en: Drivers disk could not be mounted
gl: Non se puido monta-lo disquete co controlador

en: Maximal horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
gl: A frecuencia horizontal máxima non é un valor numérico.
    Tente de novo.

en: Maximal vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
gl: A frecuencia vertical máxima non é un valor numérico.
    Tente de novo.

note: help text (description of what to do, some background information) html-format help part 1 of 5
en: <p>
    Linux is a multiuser system; several different users can log in on the system
    and work there. In order to avoid confusion of data, each user must identify
    himself uniquely if he wants to use Linux.
    </p>
gl: <p>
    Linux é un sistema multiusuario; varios usuarios diferentes poden entrar
    no sistema e traballar nel. Para evitar confusión nos datos, cada usuario
    ten que identificarse se quere usar Linux.
    </p>

note: help part 2 of 5
en: <p>
    If you fill out the fields (<b>First Name</b> and <b>Last Name</b>),
    an account is created for an user with this name and a <b>Password</b> is stored.
    When entering a password, you must distinguish between upper and lower case; a
    password should have at least 5 characters, and as a rule,
    not contain any umlauts.
gl: <p>
    Se enche os campos (<b>Nome</b> e <b>Apelido(s)</b>), crearase unha conta
    para un usuario con este nome e almacenarase un <b>Contrasinal</b>.
    Cando introduza un contrasinal, ten que distinguir entre maiúsculas e
    minúsculas; ademais, ten que ter polo menos 5 caracteres, e como
    regra, non conter tiles.

note: help part 3 of 5
en: 
    Possible characters in addition are
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits
    <tt>0</tt> to <tt>9</tt>.
    Often it's enough to use a length of approx. 8 signs for the password.
    To ensure that the password was entered correctly, you are asked to repeat it
    exactly in a second field. Make sure you don't forget your password!
    </p>
gl: 
    Os posibles caracteres son
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt>, espacios en branco e os díxitos
    do <tt>0</tt> ó <tt>9</tt>.
    Normalmente abonda con usar unha lonxitude de aproximadamente 8 caracteres.
    Para asegurar que o contrasinal foi introducido correctamente, ten que
    repetilo exactamente igual no segundo campo. ¡Asegúrese de non esquece-lo
    seu contrasinal!
    </p>

note: help part 4 of 5
en: 
    <p>
    The so-called username is created from components of the full name
    and presented to you in one of the following dialogs.  If unsure, let
    YaST2 <tt>suggest</tt> an username.  You're allowed to modify it, but
    only use <em>lower</em> case letters (no umlauts!), digits and <tt>._-</tt>
    - yes, for usernames there's a closer restriction than for passwords!
    </p>
gl: 
    <p>
    O chamado nome de usuario créase a partir dos compoñentes do nome completo
    e preséntaselle nun dos seguintes diálogos.  Se non está seguro, deixe que
    o YaST2 lle <tt>suxira</tt> un nome de usuario.  Poderá modificalo,
    pero use só letras en <em>minúscula</em> (¡sen tiles!), díxitos e
    <tt>._-</tt> (en efecto, para os nomes de usuarios hai máis restriccións
    que para os contrasinais).
    </p>

note: help part 5 of 5
en: 
     <p>
    If you want to work with Linux, you must first enter the username and
    the password; this starting procedure is traditionally known as the
    <b>Login</b>.
    </p>
    <br>
gl: 
     <p>
    Se quere traballar con Linux, ten que introducir primeiro o seu nome de
    usuario e o contrasinal; este proceso inicial coñécese tradicionalmente
    como <b>Login</b>.
    </p>
    <br>

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname is empty (no user input).
en: You didn't enter a loginname.
    Please try again.
gl: Non introduciu un nome de usuario.
    Tente de novo.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname must have a size between 2 and 8 characters.
en: The login name must have a size between 2 and 8 characters.
    Please try again.
gl: O nome de usuario ten que ter entre 2 e 8 caracteres.
    Tente de novo.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The login name may contain only certain characters and must begin with a letter.
en: The login name may contain only
    lower case letters and digits
    and must begin with a letter.
    Please try again.
gl: O nome de usuario só pode conter
    letras minúsculas e díxitos, e
    ten que comezar cunha letra.
    Tente de novo.

note: Tell the user that the login he entered conflicts with predefined logins in the passwd file.
en: There is a conflict between the entered
    login name and a predefined login name.
    
    Please try another one.
gl: Hai un conflicto entre o nome de usuario
    indicado e outro que xa existe.
    
    Tente outro distinto.

note: help part 2 of 3
en: 
    <p>
    Under certain conditions not all of your hard disks might be
    auto-detected properly. If you wish to install SuSE Linux on such a
    hard disk, you might want to use <b>YaST1</b> as described in the manual.
    </p>
gl: 
    <p>
    En determinadas condicións, pode que non se autodetectasen correctamente
    tódolos seus discos duros. Se quere instalar SuSE Linux nalgún deses
    discos, pode probar usando o <b>YaST1</b> como se describe no manual.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: 
    <p>
    For experts, there is the <b>custom partitioning</b> option for full
    control about how to partition your hard disk(s) and assigning
    partitions to your SuSE Linux installation.
    </p>
    <br>
gl: 
    <p>
    Para expertos, hai unha opción de <b>particionado personalizado</b> que
    lle permite un control completo do particionado dos seus discos duros, e
    da asignación das particións para a instalación de SuSE Linux.
    </p>
    <br>

note: helptext, part 2 of 5
en: <p>
    You can either use the <b>entire hard disk</b> or one or more of the
    partitions or free regions shown. The selected space needs to be contiguous.
    </p>
gl: <p>
    Pode utilizar <b>todo o disco duro</b> ou unha ou máis das particións ou
    rexións libres mostradas. O espacio seleccionado ten que ser contiguo.
    </p>

note: KDE 2 Desktop Beta Version
en: Beta-KDE 2 Desktop
gl: Escritorio KDE 2 Beta

note: This popup is shown if packages cannot installed together
en: Package "%1" interferes with:
gl: O paquete "%1" interfire con:

note: question to user: install package anyway or not?
en: Do you want to install package "%1"
gl: ¿Quere instala-lo paquete "%1"?

note: the user doesnt want a package from list
en: None
gl: Ningún

note: This are the buttons of popup "package1 interferes with package2". The question is: do not install package 1 or install it anyway!
en: Install it anyway
gl: Instalalo de calquera xeito

en: No installation
gl: Non instalar

en: This is an automatically selected package,
    that means another package depends on it.
    Do you really want to deselect it?
gl: Este paquete foi seleccionado automáticamente,
    o que significa que hai outro que depende del.
    ¿Realmente quere deseleccionalo?

note: helptext is splitted into components which are added to get the different text for single / pay / post install package selection help part1
en: <p>
    This dialog is devided into two sections:
    <br>
    on the left a list with all available <b>package
    sets</b> and information about disk space, on the
    right a list with <b>every package</b>
    belonging to selected set. 
    </p>
gl: <p>
    Este diálogo está dividido en dúas seccións:
    <br>
    Na esquerda, unha lista con tódalas <b>series de
    paquetes</b> dispoñibles, e información acerca do
    espacio no disco.  Na dereita, unha lista con
    <b>tódolos paquetes</b> que pertencen á serie
    seleccionada.
    </p>

note: help part2
en: <p>
    With your basic selection <i>Minimal</i>,<i>Default</i>
    or <i>Almost everything</i> and your choice from
    categories <i>Multimedia</i>, <i>Games</i> and so on, a number
    of packages is preselected.
    Now you have the possibility to make your
    own decision about installing a certain
    package or not.
    YaST2 will show you the totally <b>required space</b>
    for all selected packages and
    <b>free</b> space on every partitions with
    every change. 
    </p>
gl: <p>
    Coa selección básica <i>Mínimo</i>, <i>Por Omisión</i>
    ou <i>Practicamente todo</i>, e a escolla das categorías
    <i>Multimedia</i>, <i>Xogos</i> etc., xa hai un número de
    paquetes preseleccionados.
    Agora ten a posibilidade de decidir sobre a instalación
    dun determinado paquete.
    Tras cada cambio, o YaST2 amosará o <b>espacio requirido</b>
    total dos paquetes seleccionados e o espacio <b>libre</b>
    de cada partición.
    </p>

note: help part3
en: <p>
    How to do:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Select a package set in list on
    left and YaST2 will show the corresponding
    packages with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
gl: <p>
    Xeito de funcionamento.
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Seleccione unha serie na lista da
    esquerda, e aparecerán os paquetes correspondentes
    coa información do estado:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : o paquete está seleccionado para instalar
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : o paquete non está seleccionado
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : O YaST2 seleccionou automaticamente este
               paquete porque hai outro que depende del
    </p>

note: help part4
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an additional package for
    installation double click on corresponding line or
    select line and use the <b>Apply</b> Button or
    shortcut. You can also remove a selected package from
    installation list.
    YaST2 will always check the dependencies, that means
    all needed packages will automatically marked with
    an <b>a</b> and all unneeded will be deselected.
    </p>
gl: <p>
    <tt>2.</tt> Para seleccionar un paquete adicional para
    instalar, faga dobre clic na liña correspondente ou
    selecciónea e use o botón <b>Aplicar</b>.
    O YaST2 sempre comproba as dependencias, o que significa
    que tódolos paquetes necesarios serán marcados cun
    <b>a</b> e tódolos que sexan prescindibles serán
    deseleccionados.
    </p>

note: help part5 of 6
en: <p>
    <tt>3.</tt> For some packages you need at least one of
    several other packages. In that case you can choose
    from a list in popup <em>Additional package required</em>.
    Other packages cannot be installed together. They 
    are shown in <em>Package conflict</em> popup and you
    can decide whether to install the package or not.
    </p>
    <p>
    Please note: The package shown in popup is possibly
    not the selected one, but an automatically needed one.
    </p>
gl: <p>
    <tt>3.</tt> Para algúns paquetes, necesítase polo menos un
    dun conxunto de outros paquetes. Nese caso ten que escoller
    cal deles quere na lista <em>Paquete adicional requirido</em>
    que aparece.
    Outros paquetes non poden instalarse xuntos. Amósanse na lista
    <em>Conflicto de paquetes</em> e debe decidir cal quere instalar.
    </p>
    <p>
    Nota: Pode que o paquete que apareza na lista non sexa o
    seleccionado, senón un requirido automaticamente.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    For getting a detailed description for each package
    press button <b>Description</b>.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selection.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Para obter unha descrición detallada de cada paquete,
    prema o botón <b>Descrición</b>.
    Co botón <b>Cancelar</b> voltará á <b>Selección Detallada
    de Software</b> sen gardar ningunha das escollas.
    <b>Aceptar</b> gardará a súa selección.
    </p>
    <br>

note: additional help pay selection
en: <p>
    Here you can choose which commercial packages should
     be installed.
    </p>
    <p>
    Beware: Not all packages are full-featured versions, some require a
    registration, some are time-limited.
    </p>
    <p>
    You can select an package by clicking on corresponding line or
    deselect a marked one.
    </p>
gl: <p>
    Aquí pode escolle-los paquetes comerciais que quere instalar.
    </p>
    <p>
    Nota: Non tódolos paquetes son versións completas, algúns teñen que
    ser rexistrados, e algúns son de tempo limitado.
    </p>
    <p>
    Pode seleccionar ou deseleccionar un paquete premendo na liña
    correspondente.
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    For getting a detailed description for each package
    press button <b>Description</b>.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>YaST2 System Configuration and Administration</b>
    without saving any of your choices. Pressing <b>OK</b>
    will start the installation or removing of packages.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Para obter unha descrición detallada de cada paquete,
    prema o botón <b>Descrición</b>.
    Co botón <b>Cancelar</b>, voltará ó <b>Sistema de
    Configuración e Administración YaST2</b>, sen gardar
    ningunha escolla. Premendo <b>Aceptar</b>, comezará
    a instalación ou eliminación de paquetes.
    </p>
    <br>

note: Warning popup if user pressed Cancel
en: WARNING
    
    Your individual selection of packages and any of
    your choices will be lost when exiting with Cancel!
    
    Do you really want to exit?
gl: AVISO
    
    ¡A selección individual de paquetes e calquera das
    súas escollas perderanse ó saír con Cancelar!
    
    ¿Realmente quere saír?

note: explain chooseable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1 of 3
en: <p>
    The SuSE Linux <b>Default</b> system is a good software
    base for most systems. You will not need to insert all of the CDs that 
    come with SuSE Linux for this selection. Further software from the
    other CDs can always be added later. 
    </p>
gl: <p>
    O sistema SuSE Linux <b>Por Omisión</b> é unha boa base de software para
    a maioría dos sistemas. Non terá que usar tódolos CDs da distribución
    para esta selección. O resto do software dos outros CDs pódese engadir
    máis adiante.
    </p>

note: help part 4 of 4
en: <p>
    <b>Almost everything</b> includes every software package that comes
    with SuSE  Linux except the sources. Please make sure you have a lot of
    disk space available when you select this option.
    </p>
    
    <p>
    For more control about what software to install select
    <b>Detailed selection</b>.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    A opción <b>Practicamente todo</b> inclúe tódolos paquetes de software
    que trae SuSE Linux agás os códigos fonte. Asegúrese de que ten moito
    espacio dispoñible no disco se escolle esta opción.
    </p>
    
    <p>
    Para ter máis control sobre o software que quere instalar, escolla
    <b>Selección detallada</b>.
    </p>
    <br>

en: %1 remaining free space on hard disk
gl: Quedan %1 de espacio libre no disco duro

note: Explain additional software categories (E.g. Multimedia, Games, Development, ...). help part 1 of 3
en: <p>
    Select categories of software to install.
    </p>
    
    <p>
    The basic system will always be installed. The software categories
    automatically include other system components as required,
    i.e. if you select a desktop like <i>KDE</i> or <i>GNOME</i>, the X
    Window System will automatically be installed.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione as categorías de software para instalar.
    </p>
    
    <p>
    O sistema básico sempre é instalado. As categorías de software inclúen
    automaticamente outros compoñentes de sistema segundo se requira,
    isto é, se selecciona un escritorio como <i>KDE</i> ou <i>GNOME</i>, o
    Sistema X Window será instalado automaticamente.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: <p>
    SuSE Linux comes with all free sources, so you have the option to
    <b>install available sources</b> for selected components.  Please
    note: Sources are not available for commercial software.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    SuSE Linux trae tódolos códigos fonte libres, polo que ten a opción de
    <b>instalar códigos fonte dispoñibles</b> dos compoñentes seleccionados.
    Teña en conta que o código fonte non está dispoñible para o software
    comercial.
    </p>
    <br>

en: <p>
    Normally, this will take a couple of minutes. Please wait...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> has to initialize your SuSE Linux system.  Depending on
    the CPU and the amount of memory, this procedure can take some time.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Normalmente, isto levará un par de minutos. Por favor, espere...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> ten que inicializa-lo seu sistema SuSE Linux.
    Dependendo da CPU e da cantidade de memoria, isto pode levar un tempo.
    </p>
    <br>

note: somehow, we couldn't find any harddisks for installation. This is a fatal error, we can't do anything about it
en: No disks found for installation
    Please check your hardware
gl: Non se atopou ningún disco para a instalación
    Comprobe o seu hardware

note: helptext (help1) reports packages will be installed or removed (module called in running system) help1 part 1 of 2
en: <p>
    On first run all additional selected software packages will be installed.
    After that packages marked for deletion in previous dialog will be
    removed from your installation.
    </p>
gl: <p>
    En primeiro lugar, vanse instalar tódolos paquetes adicionais que se
    seleccionaron.  Despois diso, eliminaranse do sistema os paquetes marcados
    para borrar no diálogo anterior.
    </p>

note: help1 part 2 of 2
en: <p>
    Whole procedure could take some time. If you want to know more
    about the software coming with <b>SuSE Linux</b>
    don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>
gl: <p>
    O procedemento completo pode levar un tempo. Se quere saber máis acerca
    do software que ven con <b>SuSE Linux</b>, pode consulta-la <em>Base de
    Datos de Soporte de SuSE</em> (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>

note: Label: get password for user root Please use newline if label is longer than 40 characters
en: &Enter a password for user root:
gl: &Introduza o contrasinal para o
    usuario root:

note: help text ( explain what the user "root" is and does ) help part 1 of 4
en: <p>
    Apart from normal users of the system, who write texts, for instance, create
    graphics or look for information on the Internet, the user "root" exists on
    every system. The user "root" is always called into action whenever
    administrative tasks need to be performed. In other words: login as root
    whenever you need, or want, to be the system administrator, and only then.
    </p>
gl: <p>
    Ademais dos usuarios normais, os que por exemplo escriben textos,
    crean gráficos, ou buscan información en Internet, o usuario
    "root" existe en tódolos sistemas. O usuario "root" é necesario
    para realizar tarefas de administración. Noutras palabras: entre no sistema
    como root soamente cando necesite ou queira se-lo administrador do
    sistema.
    </p>

note: help part 2 of 4
en: <p>
    As this administrator is equipped with extensive permissions, the password for
    "root" should be chosen carefully. A combination of letters and numbers is
    recommended. To ensure that the password was entered correctly, you are asked
    to repeat the process in a second field.
gl: <p>
    Como este administrador ten permisos absolutos, o contrasinal de "root"
    ten que ser escollido coidadosamente. Aconséllase unha combinación de letras
    e números. Para asegurar que o contrasinal foi introducido correctamente,
    deberá escribilo de novo nun segundo campo.

note: help part 3 of 4
en: 
    Remember the rules for the user
    password - the same signs are valid for the "root" password: you must
    distinguish between upper and lower case; a password should have at least 5
    characters, and as a rule, 
    not contain any umlauts.
gl: 
    Lembre as regras para o contrasinal do usuario, que son válidas tamén para
    o de "root": ten que distinguir entre maiúsculas e minúsculas; un
    contrasinal ten que ter polo menos 5 caracteres, e como regra non
    debe conter tiles ou eñes.

note: help part 3 of 4
en: 
    Possible characters in addition are
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits <tt>0</tt>
    to <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    Do not forget this "root" password!
    </p>
    <br>
gl: 
    Os posibles caracteres son
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt>, espacios en branco e os díxitos
    do <tt>0</tt> ó <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    ¡Non esqueza o contrasinal de "root"!
    </p>
    <br>

note: html-format advise the user to wait for completion part 1 of 2
en: <p>
    Please stand by while your hard disk is prepared.</p>
gl: <p>
    Por favor, agarde mentres se prepara o disco duro.</p>

note: part 2 of 2
en: <p>
    Depending on the size of your hard disk and your processor speed, this	action
    might take some time.  5 minutes are not unusal for disks larger than 4 GB.  
    Often, the progress meter doesn't show a linear progress; even if it looks 
    slow near the end ("95 %"), please be patient: the formatting	tool has to 
    perform various checks.	</p><br>
gl: <p>
    Dependendo do tamaño do seu disco duro e da velocidade do seu procesador,
    esta acción pode levar algún tempo. 5 minutos é un valor normal para
    discos meirandes que 4 GB.
    A miúdo, a barra de progreso non presenta un aumento lineal; mesmo se vai
    a modo preto da fin ("95 %"), sexa paciente: a ferramenta de formatado ten
    que realizar varias comprobacións.</p><br>

note: Help text for mouse settings dialog - START: The user chooses a mouse type (e.g. Logitech MouseMan, PS/2, Microsoft serial) from a list. He can apply the settings with a "Test" button or just leave this dialog with "next" (this will also apply the settings). Special care needs to be taken to explain
en: <p>
    YaST2 could not identify your type of mouse.
    Choose the <b>mouse type</b> attached to your computer.
    </p>
gl: <p>
    O YaST2 non puido identifica-lo tipo do seu rato.
    Escolla o <b>tipo de rato</b> conectado ó seu ordenador.
    </p>

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>new installation</b> if there is no existing SuSE Linux
    system on your machine or if you want to completely replace an
    existing SuSE Linux system, abandoning all its configuration settings.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Seleccione <b>nova instalación</b> se non hai ningún sistema SuSE Linux
    na súa máquina, ou se quere reemprazar completamente un que xa está
    instalado, perdendo tódolos parámetros da configuración.
    </p>
    <br>

note: Information about suggested LILO installation: Some other system present (MS Windows etc.) - LILO will be installed on floppy just to play safe
en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on a floppy disk in order to make sure
    this operating system can safely be started.
gl: Detectouse outro sistema operativo no seu ordenador.
    
    O LILO vai ser instalado nun disquete para garantir que ese
    sistema vaise poder iniciar sen problemas.

note: Information about suggested LILO installation: The /boot partition is not accessible (e.g. above cylinder 1024). LILO and the kernel files need to be installed on a floppy.
en: With the current hard disk partitioning Linux cannot be started
    directly from hard disk.
    
    LILO and all necessary start files need to be installed on a floppy disk.
    Another configuration is not recommended.
gl: Co particionado actual, Linux non se pode iniciar directamente do
    disco duro.
    
    O LILO e tódolos ficheiros de inicio terán que ser instalados nun disquete.
    Non se aconsella usar outra opción.

note: Information about suggested LILO installation: The best case: No other OS on the machine, /boot can be reached, no doubts about the boot device. Everything perfect. LILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed in the start sector of the first hard disk.
gl: Non se detectou ningún outro sistema operativo no seu ordenador.
    
    O LILO vaise instalar no sector de inicio do primeiro disco duro.

note: lilo == "custom" Information about suggested LILO installation: We have a mixed IDE / SCSI system and made an educated guess (but just a guess! We are not sure!) about the most likely boot disk. The name of that disk is shown along with the message. LILO will be installed in the MBR of this disk.
en: There are several hard disks installed in your computer.
    Most likely the following disk is being used for system start:
    
    %1
    
    LILO will be installed in the start sector of this disk.
gl: Hai varios discos duros instalados no seu ordenador.
    Moi probablemente o disco usado no inicio do sistema é o seguinte:
    
    %1
    
    O LILO vaise instalar no primeiro sector deste disco.

note: help text system start configuration, boot manager, lilo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>LILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems. 
    </p>
gl: <p>
    SuSE Linux ven cun xestor de arrinque, o <b><i>LILO</i></b>, que é capaz de iniciar Linux e outros sistemas operativos.
    </p>

note: help part 3 of 6
en:   <p>
    SuSE Linux may be installed on just about any hard disk on your system.
    </p>
    <p>
    LILO itself needs to be installed in a location that is accessible as
    a boot device from your system's BIOS (Basic Input Output System).
    </p>
gl: <p>
    SuSE Linux pódese instalar en calquera disco duro do sistema.
    </p>
    <p>
    Pola contra, o LILO necesita estar instalado nun lugar que sexa accesible
    como dispositivo de arrinque dende a BIOS (Sistema Básico de Entrada e
    Saída) do sistema.
    </p>

note: help part 4 of 6
en: <p>
    For most PC BIOSes, this means LILO has to be installed on the first
    hard disk below cylinder 1024, either in the MBR (the Master Boot
    Record) or on a bootable primary partition - or on a boot floppy
    (if you have a floppy disk drive).
    </p>
gl: <p>
    Para a maioría das BIOS de PCs, isto significa que o LILO ten que estar
    instalado no primeiro disco duro por debaixo do cilindro 1024, sexa no
    MBR (o Master Boot Record) ou nunha partición primaria arrincable -
    ou nun disquete de inicio (se ten unha unidade de disquete).
    </p>

note: help part 5 of 6
en: <p>
    When other operating systems are installed, YaST2 will always suggest
    the safest possible option: Install LILO on a boot floppy. This makes
    sure there will be no conflict with the other operating system(s) on
    your computer.
    </p>
gl: <p>
    Cando hai outros sistemas operativos instalados, o YaST2 suxire sempre a
    opción máis segura: Instalar o LILO nun disquete de arrinque. Isto asegura
    que non existirán conflictos cos outros sistemas operativos do ordenador.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please notice that LILO is capable of booting other operating
    systems, too. But to make use of that feature requires additional
    skills and knowledge. Please read the manual for details.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Teña en conta que o LILO é capaz de iniciar tamén outros sistemas
    operativos. Mais para usar esa opción, requírense coñecementos adicionais.
    Lea o manual para máis detalles.
    </p>
    <br>

note: Suggested LILO installation - can be overridden with expert mode.
en: System Start Configuration
gl: Configuración do Inicio do Sistema

note: Radio button for LILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Install LILO in the boot disk ('&MBR')
gl: Instalar o LILO no disco de arrinque ('&MBR')

note: Radio button for LILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Install LILO on partition /&boot (have other boot manager)
gl: Instalar o LILO na partición /&boot (xa hai outro xestor de arrinque)

note: Radio button for LILO installation: Other partition (enter name in text input field)
en: Install LILO on &other partition:
gl: Instalar o LILO &noutra partición:

note: helptext for the customized LILO installation part 1 of 7
en: <p>
    LILO (the LInux LOader) can be installed in different places:</p>
gl: <p>
    O LILO (o LInux LOader) pódese instalar en diferentes sitios:</p>

note: part 4 of 7
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  This option can always be used
    if you have a number of operating systems on the hard drive, and if you want to
    boot with your own boot manager, or <tt>loadlin</tt>, for example. The
    advantage of this method is that the MBR is left alone.
    </p>
gl: <p>
    - Na partición <b>/boot</b>.  Esta opción pódese usar se ten varios
    sistemas operativos no disco duro, e quere seguir usando o seu propio xestor
    de arrinque, ou o <tt>loadlin</tt>, por exemplo. A avantaxe deste método é
    que o MBR non se modifica.
    </p>

note: part 5 of 7
en: <p>
    Notice: If you use this method, you will also need to configure
    this other boot manager (e.g. <tt>loadlin</tt>) accordingly.
    </p>
gl: <p>
    Nota: Se usa este método, tamén vai ter que configurar apropiadamente
    o outro xestor de arrinque (p.ex. <tt>loadlin</tt>).
    </p>

note: part 6 of 7
en: <p>
    - In some <b>other</b> partition. You need to know your system's
    restrictions when you select this option. Most PCs for example have a
    BIOS limit that restricts booting to hard disk cylinders below
     1024. Depending on what boot manager to use, you may or you may not
     be able to boot with LILO in a logical partition.
    </p>
gl: <p>
    - Nalgunha <b>outra</b> partición. Se selecciona esta opción, necesitará
    coñece-las restriccións do seu sistema. A maioría dos PCs, por exemplo,
    teñen un límite na BIOS que restrinxe o arrinque ós cilindros do disco
    inferiores a 1024. Dependendo do xestor de arrinque que utilice, pode que
    non sexa posible arrincar dunha partición lóxica co LILO.
    </p>

note: part 7 of 7
en: <p>
    Enter the partition's device name (e.g. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in the input field.
    </p>
    <br>
gl: <p>
    Introduza o nome do dispositivo da partición (p.ex. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) no campo correspondente.
    </p>
    <br>

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>language</b> to be used during installation and later in
    the installed system.
    </p>
gl: <p>
    Escolla a <b>lingua</b> que queira usar durante a instalación e máis tarde
    no sistema xa instalado.
    </p>

en: YaST2 needs at least 48 MB of memory to run.
    
    Please use the text based YaST1 for the
    installation of SuSE Linux on your PC.
    A detailed description of the installation
    procedure can be found in the manual.
gl: O YaST2 necesita polo menos 48 MB de memoria
    para funcionar.
    
    Use o YaST1 en modo texto para instalar
    SuSE Linux no seu PC.
    No manual pódese atopar unha descrición
    completa do procedemento de instalación.

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the IDs `next, `back, and `help. help text for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>keyboard layout</b> you want to use now during
    installation and later in the installed system.
    </p>
gl: <p>
    Escolla o <b>tipo de teclado</b> que quere usar na
    instalación e máis tarde no sistema xa instalado.
    </p>

en: <p>
    Then select the appropriate <b>timezone</b>. Choose the country or
    region where you are located.
    </p>
gl: <p>
    Logo seleccione a <b>zona horaria</b> correspondente. Escolla o país
    ou rexión na que se atopa.
    </p>

note: show where lilo will be installed, this means MBR
en: The Linux boot manager will be written on your hard disk.
gl: O xestor de arrinque de Linux vai ser escrito no disco duro.

note: show where lilo will be installed, this means just on floppy
en: The Linux boot manager will be written on a floppy disk.
gl: O xestor de arrinque de Linux vai ser escrito nun disquete.

note: show where lilo will be installed, this means just on the boot record of the partition
en: The Linux boot manager will only be written on the linux partition.
gl: O xestor de arrinque de Linux vai ser escrito só na partición de linux.

note: show where lilo will be installed, this means the user-selected partition
en: The Linux boot manager will only be written to %1
gl: O xestor de arrinque de Linux vai ser escrito só en %1

note: helptext (html-format) part 1 of 6
en: <p>
    YaST2 now has all the required information.
    <b><i>Please read all the data carefully</i></b> before you continue.
    </p>
gl: <p>
    YaST ten toda a información necesaria.
    <b><i>Lea tódolos datos coidadosamente</i></b> antes de continuar.
    </p>

note: part 2 of 6
en: <p>
    You will need your <b>user name</b>, your <b>user password</b> and -
    most importantly - the <b>root password</b> to work with the installed
    system. Do not forget those values! (But do not write them to a sticky
    note on your screen, either - this is a common security hole).
    </p>
gl: <p>
    Para traballar co sistema instalado, necesitará o seu <b>nome de usuario</b>,
    o seu <b>contrasinal de usuario</b> e, o máis importante, o <b>contrasinal
    de root</b>. ¡Non esqueza eses datos! (Pero non os escriba nunha nota
    pegada á súa pantalla - é un dos buratos de seguridade máis comúns).
    </p>

note: part 3 of 6
en: <p>
    If you are satisfied with the settings, select <b>next</b> in this dialog
    to <b><i>start the installation</i></b>. This is when things actually
    will happen: Your hard disk will be prepared according to your
    selections, and the software will be installed.
    </p>
gl: <p>
    Se está satisfeito coas configuracións, seleccione <b>seguinte</b> neste
    diálogo para <b><i>inicia-la instalación</i></b>.  Entón é cando se van
    empezar a face-las cousas realmente: vaise prepara-lo disco duro segundo as
    súas escollas, e o software vai ser instalado.
    </p>

note: part 4 of 6
en: <p>
    If you wish to change any of the settings, use <b>back</b> to move back
    to the respective dialog(s), change them accordingly and then use
    <b>next</b> to move to this screen again.
    </p>
gl: <p>
    Se desexa cambiar algunha das opcións, use <b>atrás</b> para desprazarse
    ata o diálogo correspondente, faga os cambios, e use o botón
    <b>seguinte</b> para voltar de novo a esta pantalla.
    </p>

note: part 5 of 6
en: <p>
    <b>Save settings to floppy disk</b> if you want to re-use these
    settings later.  Please use a fresh floppy disk - <em>not</em> the
    supplied SuSE "Boot disk" or the SuSE "Modules" disk. You might
    need those some day.
    </p>
gl: <p>
    <b>Garde a configuración nun disquete</b> se quere reutilizala máis
    tarde. Use un disquete novo - <em>non</em> o "Disquete de arrinque"
    ou o de "Módulos" suministrados con SuSE. Podería necesitalos
    algún día.
    </p>

en: Warning:
    
    YaST2 has all information to install SuSE Linux.
    The installation will be done according to your
    settings done by the previous dialogs.
    To commit the installation, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start installation?
gl: Aviso:
    
    YaST2 ten toda a información para instalar SuSE
    Linux.  A instalación vaise facer segundo as
    opcións seleccionadas nos diálogos anteriores.
    Para confirma-la instalación com tódalas seleccións
    feitas ata agora, escolla "si".  Escolla "non"
    para volver ó diálogo anterior.
    
    ¿Inicia-la instalación?

note: Just for safety Yes/No MsgBox; default: Yes
en: The selected configuration and settings will be saved
    on a floppy disk.  Please insert a formatted floppy.
    
    Write data to floppy disk now?
gl: A configuración e as opcións seleccionadas van ser
    gardadas nun disquete.  Insira un disquete formatado.
    
    ¿Escribi-los datos no disquete agora?

en: Couldn't write your settings to the floppy.
    Is it formatted and is the write protection removed?
gl: Non se puido escribi-la configuración no disquete.
    ¿Está formatado e ten quitada a protección de escritura?

note: helptext for popup create partition line 4 of 6
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
gl: <p>Introduza o número do cilindro inicial da partición.

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: E&nd: ( 9 or +9M or +9G )
gl: &Fin: ( 9 ou +9M ou +9G )

en: Your partition is too small, to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem, and the storage
    of the journal needs already about 30 MB space.
    So please use ReiserFS only with bigger partitions.
gl: ¡A súa partición é pequena de máis para usar ReiserFS!
    ReiserFS é un sistema de ficheiros de tipo 'journaling',
    e a almacenaxe do 'journal' precisa arredor de 30 Mb de espacio.
    Polo tanto, use ReiserFS só con particións meirandes.

en: The start cylinder is not valid. Please check again
gl: O cilindro inicial non é válido. Comprobe de novo

en: Wrong input for the end of the partition.
    
    st enter the endcylinder (e.g. 77) or an offset (e.g.+122)
    specify the size of the partition directly (e.g. +100M or +1GB )
gl: Valor erróneo para a fin da partición.
    
    Ten que introduci-lo cilindro final (p.ex. 77) ou un incremento
    (p.ex. +122), ou especificar directamente o tamaño da partición
    (p.ex +100M ou +1GB)

note: //////////////// STEP E ////////////////////////////////////////////////
en: CAUTION: The value of the end cylinder was not valid. 
    YaST2 had inserted the maximum 
    possible value
gl: PRECAUCIÓN: O valor do cilindro final non é válido.
    O YaST2 colocou o máximo valor posible

en: You have entered an invalid mountpoint. For a swap partition, only
    two mountpoints are permitted.
     - If you leave this field empty, the swap partition will NOT be used.
     - The entry "swap" means, that the swap partition will be used.
gl: O punto de montaxe introducido non é válido. Para unha partición de
    intercambio, só se permiten dous puntos de montaxe.
     - Se deixa este campo baleiro, a partición de intercambio NON se usará.
     - A entrada "swap" significa que se usará a partición de intercambio.

en: There exists already four primary/extended partitions.
gl: Xa existen catro particións primarias/estendidas.

en: No space left in the extended partition.
gl: Non hai espacio libre na partición estendida.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    delete those partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To delete pdisk partitions, switch to a virtual console and
    delete those partitions manually.
gl: Precaución: Este disco ten particións pdisk
    
    Non é algo erróneo, pero polo momento o YaST2 non pode borrar
    esas particións, só pode montalas.  Para borralas, cambie a
    unha consola virtual e edite esas particións manualmente.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    create those partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To create new pdisk partitions, switch to a virtual console and
    create those partitions manually.
    
    The other way is to use an empty disk, without any partitions.
    Then YaST2 can also create and delete partitions.
gl: Precaución: Este disco ten particións pdisk
    
    Non é algo erróneo, pero polo momento o YaST2 non pode crear
    esas particións, só pode montalas.  Para crear novas particións
    pdisk, cambie a unha consola virtual e créeas manualmente.
    
    Outro xeito é usar un disco baleiro, sen particións.  Nese
    caso, o YaST2 pode crear e borrar particións.

note: Main dialog: Header
en: Expert Partitioner --
gl: Particionador Experto --

note: ------pel--------
en: It is not possible, to create a partition on %1
    
    %2
gl: Non é posible crear unha partición en %1
    
    %2

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a extended partition on %2 %3
gl: %1 Crear unha partición estendida en %2 %3

note: %1 is a disk device, example: You have selected the disk /dev/hda, but can only edit a partition like /dev/hda11, /dev/hda2,
en: 
     You have selected the disk %1, but can 
      only edit a partition like %11, %12, ...
gl: 
     Seleccionou o disco %1, pero só se poden 
      editar particións como %11, %12, ...

note: No line is selcted:
en: To edit a partition, you have to select one in main dialog
gl: Para editar unha partición, ten que seleccionar unha no diálogo principal

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    Your boot partition has a end cylinder over 1024.
    
    Do you want to change this?
gl: Aviso: Coa selección actual, a instalación de
    SuSE Linux non será arrincable directamente.
    A partición de arrinque ten o cilindro final
    por enriba de 1024.
    
    ¿Quere cambiar isto?

en: In the current version, LILO cannot per default boot a boot-partition with Reiser
    Filesystem. Please choose Ext2 as the filesystem for the with /boot
    mounted partition
gl: Na versión actual, o LILO non pode arrincar unha partición co sistema de
    ficheiros Reiser. Escolla Ext2 como o sistema de ficheiros para a partición
    montada en /boot

en: In the current version, LILO cannot per default boot partition with ReiserFS.
    Please choose Ext2 as the filesystem for your root partition
    or create a small boot-partition (10MB) with Ext2, and mount it as /boot
gl: Na versión actual, o LILO non pode arrincar unha partición con ReiserFS.
    Escolla Ext2 como o sistema de ficheiros para a partición raíz, ou cree
    unha pequena partición (10 MB) de arrinque con Ext2, e móntea en /boot

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    Your boot partition root has a end cylinder over 1024.
    
    Do you want to change this?
gl: Aviso: Coa selección actual, a instalación de
    SuSE Linux non será arrincable directamente.
    O raíz da partición de arrinque ten o cilindro
    final por enriba de 1024.
    
    ¿Quere cambiar isto?

note: Check box to skip X configuration alltogether (will disable all other settings in this dialog when checked)
en: No X11 configuration
gl: Non configurar X11

note: ******************** End of GUI elements *********************************************************************************** help texts *********** Help text for inst_config_x11.ycp: The user selects video resulution and color depth. Window layout: <Information about automatically detected video car
en: <p>
    Please select the <b>Desktop Settings</b> to use for the X Window System (X11).
    </p>
gl: <p>
    Seleccione as <b>Propiedades do Escritorio</b> para usar no Sistema X Window (X11).
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>No X11 configuration</b> to skip X Window configuration.
    You can configure X11 manually later (using <b><i>sax</i></b>) if you wish.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione <b>Non configurar X11</b> para omitir este proceso.
    Pode configurar X11 manualmente máis tarde (usando <b><i>sax</i></b>) se o
    desexa.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select one of the possible screen <b>Resolutions</b> from the box on
    the left side and one of the possible <b>Color</b> settings from the
    box on the right side.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione unha das posibles <b>Resolucións</b> de pantalla na caixa
    da esquerda, e unha das opcións de <b>Cor</b> na caixa da dereita.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Please notice that not all combinations of colors and resolution may
    be valid with your video card; this depends on the amount of memory
    (shown above) on  the card.
    The higher the resolution and the number of colors, the more memory is required.
    </p>
gl: <p>
    Teña en conta que non tódalas combinacións de cores e resolución
    son válidas para cada tarxeta gráfica; isto depende da cantidade de
    memoria (amosada arriba) que teña a tarxeta.
    Canto maior é a resolución e o número de cores, requírese máis memoria.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>Use 3D acceleration</b> to enable hardware accelerated 3D graphics.
    Not all video cards are capable of using this feature.
    </p>
gl: <p>
    Seleccione <b>Usar aceleración 3D</b> para activa-la aceleración de gráficos 3D por hardware.
    Non tódalas tarxetas gráficas soportan esta característica.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END The screen that is being referred to is 'xfine' - a tool that displays a full screen image and some arrow buttons to adjust image sizes and position.
en: <p>
    Adjust the horizontal and vertical sizes and positions
    of the screen image that is displayed when you press that button.
    </p>
gl: <p>
    Axuste os tamaños e as posicións horizontais e verticais da imaxe que
    se amosará na pantalla cando prema este botón.
    </p>

note: default text below "Detected:" for printer
en: no printer detected
gl: non se detectou ningunha impresora

note: default text below "Detected:" for sound cards
en: no sound card detected
gl: non se detectou ningunha tarxeta de son

note: default text below "Detected:" for dialup internet
en: no modem or isdn card detected
gl: non se detectou ningún módem ou tarxeta rdsi

note: default text below "Detected:" for network
en: no ethernet card detected
gl: non se detectou ningunha tarxeta ethernet

note: PushButton: Branch to printer configuration dialog
en: Configure &Printer...
gl: Configuración da Im&presora...

note: PushButton: Branch to sound configuration dialog
en: Configure &Sound...
gl: Configuración do &Son...

note: PushButton: Branch to internet configuration dialog
en: Configure &Internet...
gl: Configuración de &Internet...

note: PushButton: Branch to network configuration dialog
en: Configure &Network...
gl: Configuración da &Rede...

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    If you wish, you can <b><i>skip those configurations now and instead finish the installaton</i></b>.
    You can perform those configurations later at any time.
    </p>
gl: <p>
    Se o desexa, pode <b><i>omitir agora estas configuracións e remata-la instalación</i></b>.
    Pode facelas máis tarde en calquera momento.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Any of the configuration dialogs will take you back to this screen here after they are finished.
    </p>
gl: <p>
    Ó rematar cada diálogo de configuración, volverá de novo a esta pantalla.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END
en: <p>
    Please notice that not all kinds of hardware can be detected automatically.
    If your hardware is not shown here, you may still be able to configure it manually.
    Just press the appropriate configuration button in this dialog.
    </p>
gl: <p>
    Teña en conta que non tódolos tipos de hardware se poden detectar automaticamente.
    Se non se amosa aquí o seu hardware, pode configuralo manualmente.
    Simplemente prema no botón de configuración apropiado.
    </p>

note: Popup window that is displayed after successful installation
en: Your system is now installed.
    Now you can log in as `%1'.
gl: O sistema está xa instalado.
    Pode entrar nel como `%1'.

en: Your partition table on %1 is corrupt. The extended partition contains invalid data.
    To sane your partition table, you have to save your data and delete the extended partition.
    
    Now you have to abort the installation
gl: A táboa de particións de %1 está corrupta. A partición estendida contén datos non válidos.
    Para arranxar a táboa, deberá gardar os datos e eliminar a partición estendida.
    
    Agora terá que abortar a instalación

note: menuentry
en: German T-DSL / ADSL
gl: T-DSL / ADSL de Alemaña

note: explanation of yast2 menueentry
en: Launch this module to configure your T-DSL (ADSL) internet
    connection. This module is ONLY for Germany.
gl: Lance este módulo para configurar a súa conexión a internet
    por T-DSL (ADSL). Este módulo serve SOAMENTE para Alemaña.

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>Second you have enter your registration data.
    You have to enter your <i>Line ID</i> (Anschlusskennung) e.g. 00056780362,
    the <i>T-Online ID</i> e.g. 870008594732, the <i>usercode</i> (Mitbenutzernummer),
    typically 0001, and your <i>password</i>.</p>
gl: 
    <p>Despois ten que introducir os datos do rexistro.
    Terá que introducir o seu <i>ID de Liña</i> (Anschlusskennung), p.ex. 00056780362, o <i>ID de T-Online</i>, p.ex. 870008594732, o <i>código de usuario</i> (Mitbenutzernummer), tipicamente 0001, e o seu <i>contrasinal</i>.</p>

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>If you choose <i>Configure T-DSL as default</i>, your system uses T-DSL for the
    dial into the internet. After you log in, you will see an icon on your KDE panel.
    With that icon, you can easily turn your internet connection on or off.
    If you do not use KDE, a little window appears, with the same functionality</p>
gl: 
    <p>Se escolle <i>Configurar T-DSL como predeterminado</i>, o seu sistema usará T-DSL para conectarse a Internet. Despois da autenticación, verá unha icona no seu panel KDE.
    Con esa icona, poderá facilmente activar e desactivar a conexión. Se non
    usa KDE, aparecerá unha pequena fiestra coa mesma funcionalidade</p>

note: No line is selcted:
en: One input field is missing.
    Please enter Line ID, T-Online ID, usercode and password
gl: Falta un campo de datos.
    Introduza o ID de Liña, o ID de T-Online, o código de usuario e o contrasinal

note: configuration failed somehow. Popup shows error to user and lists likely causes.
en: YaST2 couldn't write the parameters file.
    You must run this configuration as the root user!
gl: O YaST2 non puido escribi-lo ficheiro cos parámetros.
    ¡Ten que executar esta configuración como o usuario root!

note: configuration succeeded, show as popup message to user Translators: 'kinet' is wrong, this should be 'kinternet'
en: Congratulations!!!
    Your Internet connection has been successfully configured.
    
    To connect with the internet use 'kinet'.
gl: ¡¡Noraboa!!
    A súa conexión a Internet foi configurada correctamente.
    
    Para conectarse a internet, use 'kinternet'.

note: Invalid characters in various fields of dialogs (only numbers are allowed)
en: <P>You entered invalid characters in field "%1".</P><P>You can enter only numbers
gl: <P>Foron introducidos caracteres non válidos no campo "%1".</P><P>Só pode utilizar números

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: Invalid characters in field "%1"!
gl: ¡Caracteres non válidos no campo "%1"!

note: Invalid characters in various fields of dialogs (almost telephone numbers)
en: <P>You entered invalid characters in field "%1".</P><P>Valid characters are <B>numbers</B>, <B>*</B>, <B>#</B>, <B>SPACE</B>, <B>-</B> and <B>,</B>.</P>
gl: <P>Foron introducidos caracteres non válidos no campo "%1".</P><P>Os caracteres válidos son <B>números</B>, <B>*</B>, <B>#</B>, <B>ESPACIO</B>, <B>-</B> e <B>,</B>.</P>

note: Invalid baudrate heltext
en: <P>Please choose a valid <B>baud rate</B>.</P><P>Possible values are %1.</P>
gl: <P>Escolla unha <B>velocidade en baudios</B> válida.</P><P>Os valores posibles son %1.</P>

note: Label for error screen if invalid baudrate writen
en: Invalid baud rate
gl: Velocidade en baudios non válida

note: Invalid IP address inserted
en: Please enter a valid IP address in the field "%1".
gl: Introduza un enderezo IP válido no campo "%1".

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: Invalid IP address format in field "%1"
gl: Formato de enderezo IP non válido no campo "%1"

note: Empty value of field where is value needed)
en: <P>The field "%1" must not be empty.</P><P>Please enter a value.</P>
gl: <P>O campo "%1" non pode estar baleiro.</P><P>Introduza un valor.</P>

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: The field "%1" must not be empty
gl: O campo "%1" non pode estar baleiro

en: Input error
gl: Erro nos datos

note: Manual selection of ISDN card (if autodetection fails)
en: You need to select the type of your <B>ISDN</B> card and enter the required parameters manually (likely values of the parameters are shown)
gl: Ten que selecciona-lo tipo da súa tarxeta <B>RDSI</B> e introducir manualmenteos parámetros requiridos (amósanse valores probables dos parámetros)

en: Select your ISDN card:
gl: Seleccione a súa tarxeta RDSI:

en: Manual ISDN selection and configuration
gl: Selección e configuración manual de RDSI

en: IO address (PORT)
gl: Enderezo de E/S (PORTO)

en: <P>Please enter the details of your internet connection.</P>
gl: <P>Introduza os detalles da súa conexión a internet.</P>

en: Local number (MSN)
gl: Número local (MSN)

note: Type of ISDN protocol
en: ISDN protocol
gl: Protocolo RDSI

note: ISDN callback mode selection
en: ISDN Callback configuration
gl: Configuración do Callback de RDSI

note: Type of device (isdn0/ippp0) selection
en: Network device type
gl: Tipo de dispositivo de rede

en: ISDN access for 'root' only
gl: Acceso RDSI só para 'root'

en: Internet access - ISDN configuration
gl: Acceso a Internet - Configuración da RDSI

note: Configuration of local IP address and remote IP address for Peer-to-Peer internet connection html-format part 1
en: <P>You need to enter a local IP address and a remote IP address for your ISP.</P>
gl: <P>Ten que introducir un enderezo IP local e un IP remoto para o seu ISP.</P>

note: part 2
en: <P>If your Internet provider supports dynamic DNS assignment, you can choose the appropriate checkbox. All major Internet providers support this feature.</P>
gl: <P>Se o seu provedor de Internet soporta asignamento dinámico de DNS, pode marca-la opción correspondente. Tódolos grandes provedores de Internet teñen este servicio.</P>

en: Internet access - ISDN network configuration
gl: Acceso a Internet - Configuración da rede RDSI

en: Remote
gl: Remoto

note: If input Local IP address conflicts which existing network user is needed to set it again
en: You can't use this <B>IP address (%1)</B>, because it is part of an existing, already configured network. Please choose another address ...
gl: Non pode esar este <B>enderezo IP (%1)</B>, porque é parte dunha rede xa existente e configurada. Escolla outro enderezo ...

en: The ISDN network parameters you entered conflict with %1 network device
gl: Os parámetros de rede RDSI introducidos provocan un conflicto co dispositivo de rede %1

en: Please re-enter your %1 address
gl: Reintroduza o enderezo %1

en: Network device conflict
gl: Conflicto de dispositivos de rede

en: Remote IP address of the P-t-P partner
gl: Enderezo IP remoto da máquina Punto-a-Punto

note: Setting of Modem specific parameters help 1 of 6
en: <P>If you are on PBX, you probably have to enter a <B>dial prefix</B>.
gl: <P>Se está nunha PBX, probablemente terá que introducir un <B>prefixo de marcación</B>.

note: help 2 of 6, keep the leading space
en:  Often this is <I>9</I>.</P>
gl:  Habitualmente é <I>9</I>.</P>

note: help 3 of 6
en: <P>Most telephone companies use <I>tone dial</I> as the <B>dial method</B>.</P>
gl: <P>A maioría das compañías telefónicas usan <I>marcado por tons</I> como <B>método de marcación</B>.</P>

note: help 4 of 6
en: <P>You can adjust the INIT strings for your device.
gl: <P>Pode axusta-las cadeas de inicialización do seu dispositivo.

note: help 5 of 6, keep the leading space
en:  This may be neccessary, if you are using a terminal adapter or a special modems.</P>
gl:  Pode que isto sexa necesario, se está a usar un adaptador de terminal ou un módem especial.</P>

note: help 6 of 6, keep the leading space
en: <P>Idle timeout:
    Specify after how many
    seconds of inactivity
    he connection should
    be closed, use 0 to
    disable idle hangup.</P>
gl: <P>Tempo máximo de inactividade:
    Indica cantos segundos
    de inactividade hai que
    esperar para pecha-la
    conexión; use 0 para
    desactivalo.</P>

note: Set modem to be loud
en: Turn on modem speaker
gl: Acende-lo altofalante do módem

en: Idle timeout (seconds)
gl: Tempo máximo de inactividade (segundos)

en: Internet access - Modem configuration
gl: Acceso a Internet - Configuración do módem

en: Dial Prefix
gl: Prefixo de Marcación

en: Baud Rate
gl: Velocidade en Baudios

en: Idle timeout
gl: Tempo máximo de inactividade

note: Help text for autodetection screen. It dissapears automaticaly when autodetection is done
en: <P>An attempt to find external modems and internal modems will be made.<P>If you are using an <I>ISA-PnP or PCI-Modem</I>, please refer to the manual.</P><P><B>Please wait...</B></P>
gl: <P>Tentaranse detectar modems externos e internos.<P>Se está a usar un módem <I>ISA-PnP ou PCI</I>, consulte o manual.</P><P><B>Por favor, agarde...</B></P>

en: Modem and ISDN autodetection
gl: Autodetección de módem e RDSI

note: Autodetection is running, better have a line break \n here, horizontal space is tight
en: Trying to detect your modem.
    Please wait...
gl: Tentando detecta-lo seu módem.
    Por favor, agarde...

note: If there are more detected devices, user has to select which of them will be configured part 1
en: <P>Both an <B>ISDN card</B> and a <B>modem</B> were detected.</P>
gl: <P>Detectáronse unha <B>tarxeta RDSI</B> e un <B>módem</B>.</P>

note: part 2
en: <P>Please select the one that will be used for your internet connection.</P>
gl: <P>Seleccione cal vai usarse para a conexión a internet.</P>

en: Several devices for connecting to the Internet were found.
gl: Atopáronse varios dispositivos para conectarse a Internet.

en: Please select which device you whish to configure:
gl: Seleccione o dispositivo que desexa configurar:

note: Description of detected ISDN device
en: &ISDN card %1
gl: Tarxeta &RDSI %1

note: Description of detected modem
en: &Modem %1 on %2
gl: &Módem %1 en %2

en: Internet configuration
gl: Configuración de Internet

note: There was only one device (modem) detected and in next dialogs it'll be configured part 1
en: <P>A <B>modem</B> was detected.</P>
gl: <P>Detectouse un <B>módem</B>.</P>

note: part 2
en: <P>Please continue continue to configure your Internet connection.</P>
gl: <P>Continúe para configura-la conexión a Internet.</P>

note: part 3
en: <P>Note: Serial ports in Linux are named differently than in DOS, e.g., /dev/ttyS0 = COM1, /dev/ttyS1 = COM2...</P>
gl: <P>Nota: Os portos serie en Linux denomínanse de xeito diferente ó DOS, p.ex, /dev/ttyS0 = COM1, /dev/ttyS1 = COM2...</P>

note: this means : "A modem %1 Was detected on %2 will be configured for internet access" part 1
en: A modem
gl: Un módem

note: part 2
en: Was detected on
gl: foi detectado en

note: part 3
en: will be configured for internet access
gl: e vaise configurar para o acceso a internet

note: There was only one device (ISDN card) detected and in next dialogs it'll be configured
en: <P>An <B>ISDN card</B> was detected.</P>
gl: <P>Detectouse unha <B>tarxeta RDSI</B>.</P>

note: this means : "An ISDN card %1 was detected and will be configured for internet access" part 1
en: An ISDN card
gl: Unha tarxeta RDSI

note: part 2
en: was detected and will be configured for internet access
gl: foi detectada e vaise configurar para o acceso a internet

note: No configurable device found html-format / help start
en: <p>Neither an ISDN card or a modem could be found.</p>
gl: <p>Non se atopou ningún módem ou tarxeta RDSI.</p>

note: html-format / help 2
en: <p>
    If you are using a <b>PCI-Modem</b> run <i>lspci -v</i> and determine the IRQ and PORT.
    Then execute <i>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ</i> and try again.</p>
    <p>
    <b>ISA-PnP card</b>: run <i>pnpdump -c > /etc/isapnp.conf</i> and
    <i>isapnp /etc/isapnp.conf</i>.<br>
    Determine the IRQ and PORT. Then execute <i>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ</i>
    and try again.</p>
gl: <p>
    Se está a usar un <b>Módem PCI</b> execute <i>lspci -v</i> e determine a IRQ e o PORTO.
    Entón execute <i>setserial /dev/modem port PORTO irq IRQ</i> e probe de novo.</p>
    <p>
    <b>Tarxeta ISA-PnP</b>: execute <i>pnpdump -c > /etc/isapnp.conf</i> e
    <i>isapnp /etc/isapnp.conf</i>.<br>
    Determine a IRQ e o PORTO. Entón execute <i>setserial /dev/modem port PORTO irq IRQ</i>
    e probe de novo.</p>

note: html-format / help 3
en: <p>
    Further Information can be found in the manual.</p>
    <p>
    If you are able to connect to the internet on another machine, have a look at
    the support database 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html' and the modem trouble shooting
    tool 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html/hoe_wvcheck.html'.</p>
gl: <p>
    Pódese atopar máis información no manual.</p>
    <p>
    Se pode conectarse a Internet noutra máquina, bote unha ollada á base de
    de datos de soporte en 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html' e á ferramenta de resolución de problemas
    de modems en 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html/hoe_wvcheck.html'.</p>

en: Sorry, neither a modem or an ISDN device could be found
gl: Non se atopou ningún módem ou dispositivo RDSI

note: Try again autodetection of ISDN device
en: &Try again
gl: &Tentar novamente

note: Manual ISDN card configuration (if no ISDN card found)
en: &Manual ISDN device configuration
gl: Configuración &manual do dispositivo RDSI

en: Internet access
gl: Acceso a Internet

note: help 1 of 2
en: <P>Please choose:<UL><LI> <I>new</I> and enter the <I>tel. no., login</I> and <I>password,</I></LI><LI>or select a predefined Call-by-Call provider from the list for your country,</LI><LI>or edit the current settings.</LI></UL></P>
gl: <P>Escolla:<UL><LI> <I>novo</I> e introduza o <I>número de teléfono, nome de usuario</I> e <I>contrasinal</I>,</LI><LI>ou seleccione un dos provedores predefinidos da lista do seu país,</LI><LI>ou edite os parámetros actuais.</LI></UL></P>

note: help 2 of 2, describe "save password" check box
en: <P>Save Password:
    If you disable it, the password will
    not be saved on disk and you will be
    asked for the password on every connect.</P>
gl: <P>Gardar Contrasinal:
    Se o desactiva, o contrasinal non se
    gardará no disco e terá que escribilo
    en cada conexión.</P>

en: Select an Internet provider (fixed settings)
gl: Selección dun provedor de Internet (configuración fixada)

note: login name (at provider)
en: User ID
gl: ID de Usuario

note: Check box which define if password will be stored in conf file or if user will be asked every connection
en: Save password
gl: Gardar contrasinal

note: Current provider settings
en: &Current settings
gl: Parámetros &actuais

en: Internet access - Provider configuration
gl: Acceso a Internet - Configuración do provedor

en: Select a Internet provider (fixed settings)
gl: Seleccione un provedor de Internet (configuración fixada)

en: Telephone number
gl: Número de teléfono

note: Menuentry for the YaST2 menu
en: Network/Modem+ISDN
gl: Rede/Módem+RDSI

note: Explanation shown if menuentry 'Network/Modem+ISDN' is selected part 1
en: Choose this item to configure your Internet connection if you are using a modem or ISDN-card.
gl: Escolla este elemento para configura-la conexión a Internet se está a usar un módem ou unha tarxeta RDSI.

note: part 2
en: <P><P>You must be logged in as <I>root</I>.
gl: <P><P>Ten que estar no sistema como <I>root</I>.

en: Germany
gl: Alemaña

note: dialog title
en: Internet Configuration
gl: Configuración de Internet

note: no modem detected, maybe user left it off. Popup message.
en: Turn your modem ON
gl: Acenda o seu módem

en: Network/NIS client
gl: Rede/Cliente NIS

note: radio button label
en: NIS no
gl: Sen NIS

note: radio button label
en: NIS yes
gl: Con NIS

note: text entry label
en: NIS domain
gl: Dominio NIS

note: test entry label
en: IP address of the NIS server
gl: Enderezo IP do servidor NIS

note: error popup label
en: The IP address is not correct
gl: O enderezo IP non é correcto

note: ===== main ===== help text 1/2
en: <p>Here your machine can be set up as a <b>NIS client</b>. Just enter your NIS domain (e.g, suse.de) into the first entry and your IP address (e.g., 10.20.0.2) into the second. To deactivate NIS services, uncheck the NIS no button.</p>
gl: <p>Aquí pode configura-la súa máquina como un <b>cliente NIS</b>. Só ten que introduci-lo dominio NIS (p.ex. suse.de) no primeiro campo, e o seu enderezo IP (p.ex. 10.20.0.2) no segundo. Para desactiva-los servicios NIS, use o botón 'Sen NIS'.</p>

note: help text 2/2
en: <p>The Network Information Service (NIS) was formerly known as Sun <b>Yellow Pages</b> (YP). The name Yellow Pages is a registered trademark in the United Kingdom of British Telecommunications plc, and may not be used without permission.</p>
gl: <p>O Servicio de Información de Rede (NIS) coñecíase antes como <b>Yellow Pages</b> (YP, Páxinas Amarelas) de Sun. O nome Yellow Pages é unha marca comercial rexistrada no Reino Unido por British Telecommunications, e non pode usarse sen permiso.</p>

en: Running SuSEconfig ...
gl: Executando SuSEconfig ...

en: Starting portmapper ...
gl: Iniciando o portmapper ...

note: error popup message
en: Error while running portmapper
gl: Erro ó executa-lo portmapper

en: Starting ypclient ...
gl: Iniciando o ypclient ...

note: error popup message
en: Error while running ypclient
gl: Erro ó executa-lo ypclient

en: Network/Sendmail configuration
gl: Rede/Configuración do sendmail

note: help text 2/2 for sendmail configuration
en: <p>If you have special requirements that these do not cover, you may create you own. Please have a look at /usr/share/sendmail, one of the pre-existing configurations may well fit your requirements. <b>ATTENTION:</b> If you plan to install your own modified sendmail.cf you should select the last item in the list and install the file yourself. Otherwise, SuSEconfig will copy the selected file to sendmail.cf and your changes will be lost.</p>
gl: <p>Se ten requirimentos especiais que non están cubertos por eles, pode crear o seu propio. Bote unha ollada a /usr/share/sendmail, algunha das configuracións preexistentes pode servir para o que necesita. <b>ATENCIÓN:</b> Se pensa instalar o seu propio sendmail.cf, deberá selecciona-lo último elemento da lista e instala-lo ficheiro vostede mesmo. Doutro xeito, SuSEconfig copiará o ficheiro seleccionado a sendmail.cf e os seus cambios perderanse.</p>

note: popup message
en: Error while saving configuration files.
gl: Erro ó garda-los ficheiros de configuración.

en: <P>The table contains all the NFS entries which will be written to /etc/fstab.
    You can enter new one to the <B>Fstab entry</B> field and add it to the table
    using the <B>Add</B> button. <B>Choose</B> can help you to get the name of the
    NFS server.</P>
gl: <P>A táboa contén tódalas entradas NFS que van ser escritas a /etc/fstab.
    Pode introducir unha nova escribindo no campo <B>Entrada de fstab</B> e
    premendo <B>Engadir</B>. O botón <B>Escoller</B> pode axudarlle
    a obte-lo nome do servidor NFS.</P>

en: <P>A double-click on a row of the table will copy the information to the
    <B>Fstab entry</B> field. <B>Delete</B> button can delete the selected row
    in the table. So if you just want to edit an entry, double-click on it, press
    <B>Delete</B>, edit the entry and click <B>Add</B>.
gl: <P>Un clic dobre nunha ringleira da táboa copiará a información ó campo
    <B>Entrada de fstab</B>. O botón <B>Eliminar</B> borrará a ringleira
    seleccionada na táboa. Polo tanto, se quere editar unha entrada, faga dobre
    clic nela, prema <B>Eliminar</B>, edítea e déalle a <B>Engadir</B>.

en: <P>For further information about fstab please use <B>man fstab</B>.
gl: <P>Para máis información sobre o fstab pode usar <B>man fstab</B>.

en: The fstab already contains an entry
    with mountpoint '%1'.
gl: O fstab xa contén unha entrada co
    punto de montaxe '%1'.

note: frame label
en: Fstab entry
gl: Entrada de fstab

en: <P>The <B>Directories</B> selection box contains all the directories
    which will be exported. If a directory is selected, the table shows
    the hosts allowed to mount this directory.</P>
gl: <P>A caixa de selección <B>Directorios</B> contén tódolos directorios
    que van ser exportados. Ó seleccionar un deses directorios, a táboa
    amosa as máquinas ás que se lles permite montalo.</P>

en: <P>Hosts wildcard sets which hosts can access the selected directory.
    It can be <I>single host</I>, <I>netgroups</I>, <I>wildcards</I> or
    <I>IP networks</I>.
gl: <P>A especificación de máquinas establece cales poden acceder ó
    directorio seleccionado.  Pode ser unha <I>máquina individual</I>,
    un <I>netgroup</I>, unha <I>rede IP</I>, ou pode conter <I>comodíns</I>
    de expansión.

en: <P>Please have a look at <B>man exports</B> for further information.
gl: <P>Para máis información pode consultar <B>man exports</B>.

note: push button label
en: Add
gl: Engadir

note: frame label
en: Directory
gl: Directorio

note: frame label
en: Allowed hosts
gl: Máquinas permitidas

en: <P><B>Mount NFS directries</B> will allow you to configure which
    NFS servers will be used for mounts and where their directories
    should be mounted in your local filesystem.</P>
gl: <P>A opción <B>Montar directorios NFS</B> permitiralle configura-los
    servidores NFS a usar, e en que directorios deben montarse no sistema
    de ficheiros local.</P>

en: Network/NFS
gl: Rede/NFS

en: I was unable to write to /etc/rc.config.
    After reboot the NFS server may have
    unexpected bahaviour.
gl: Non foi posible escribir en /etc/rc.config.
    Pode que o servidor NFS se comporte dun
    xeito estraño ó reiniciar.

note: help text address conflict setup dialog part 1 of 3
en: <p>
    One or more previously configured devices (such as a second network card or ISDN
     adapter) were found in your system. Some of them have been assigned a
     network address range (IP address/network mask) which <b>conflicts</b>
     with your new configuration. It is <b>not possible</b> to use multiple
     devices with <b>overlapping</b> network address.
    </p>
gl: <p>
    Atopáronse no sistema un ou máis dispositivos (como unha segunda tarxeta de
    rede ou un adaptador RDSI) configurados previamente. Algúns deles teñen
    asignado un intervalo de enderezos de rede (enderezo IP/máscara de rede) que
    provoca un <b>conflicto</b> coa nova configuración. <b>Non é posible</b>
    usar múltiples dispositivos con enderezos de rede <b>solapados</b>.
    </p>

note: help text address conflict setup dialog part 2 of 3
en: <p>
    This dialog displays a list of all incorrectly configured devices. A checked line in 
    the list means that device is <b>active</b>.
    <p>
gl: <p>
    Este diálogo amosa unha lista dos dispositivos configurados incorrectamente.
    Unha marca nunha liña significa que o dispositivo está <b>activo</b>.
    </p>

note: help text address conflict setup dialog part 3 of 3
en: <p>
    You can select <b>next</b> and the incorrectly configured devices will be <b>deactivated</b>
    and <b>disabled</b>. You will not be able to use them but you can reconfigure 
    them later. Configuration will be <b>continued</b>.
    </p>
    <p>
    Or you can select <b>back</b> to go back to the address setup dialog and 
    <b>replace</b> any required IP address and network masks.
    </p>
gl: <p>
    Pode seleccionar <b>seguinte</b> e se <b>desactivarán</b> e
    <b>deshabilitarán</b> os dispositivos de rede configurados incorrectamente.
    Non poderá usalos, pero poderá reconfiguralos máis adiante. A configuración
    <b>continuará</b>.
    </p>
    <p>
    Ou pode seleccionar <b>atrás</b> para voltar ó diálogo de configuración de
    enderezos e <b>substituír</b> os enderezos IP e máscaras de rede necesarios.
    </p>

note: main dialog label list of already configured network interfaces ([eth1, eth2...], [isdn0, isdn1...] etc.) with network address (ip/mask) which overlaps address defined by user
en: Conflicting network devices
gl: Dispositivos de rede en conflicto

note: warning dialog message
en: Couldn't write values to %1
gl: Non se puideron escribi-los valores en %1

note: help text for configuration finishing
en: <p>
    Network configuration is finished and the changes are saved.
    The network is than restarted.
    </p>
gl: <p>
    A configuración da rede rematou e os cambios foron gardados.
    A rede vaise reinicializar.
    </p>

note: final confifuration popup message
en: The network device is now configured.
    The changes will take effect after the machine reboot.
gl: O dispositivo de rede está configurado.
    Os cambios terán efecto ó reinicia-la máquina.

note: final confifuration popup message
en: The network device is now configured and ready to use.
gl: O dispositivo de rede está configurado e preparado para usar.

note: configuration is finished, but network is not running
en: Something's wrong! Network is not running.
    Please check your hardware and try again.
gl: ¡Hai algo erróneo! A rede non está funcionando.
    Comprobe o hardware e tente de novo.

note: final confifuration popup message (when running in test mode -- no real changes)
en: The network device is now configured and ready to use. (test mode)
gl: O dispositivo de rede está configurado e preparado para usar. (modo de proba)

note: help text for dns setup part 1 of 4
en: <p>Insert the host name and domain name for your computer. Name server list and domain search list are optional.</p>
gl: <p>Insira o nome de máquina e o nome de dominio do seu ordenador. A lista de servidores de nomes e a de busca de dominios son opcionais.</p>

note: help text for dns setup part 2 of 4
en: <p>A name server is a computer which translates host names into IP addresses. This value must be entered as an an <b>IP address</b> (e.g., 10.10.0.1) not as a host name.</p>
gl: <p>Un servidor de nomes é un ordenador que converte os nomes de máquina a enderezos IP. Este valor ten que introducirse como un <b>enderezo IP</b> (p.ex. 10.10.0.1), non como un nome de máquina.</p>

note: help text for dns setup part 3 of 4
en: <p>Search domain is the domain name where host name searching is started. The primary search domain is usually the same as the <b>domain name</b> of your computer (e.g., suse.de). There may be addidional search domains (e.g., suse.com).</p>
gl: <p>O dominio de busca é o nome de dominio polo que comeza a busca de nomes de máquina. O primeiro dominio de busca é normalmente o mesmo que o <b>nome de dominio</b> do seu ordenador (p.ex. suse.de).  Poden existir dominios de busca adicionais (p.ex. suse.com).</p>

note: help text for dns setup part 4 of 4
en: <p>Select the <b>next</b> button to <b>save</b> your changes and <b>finish</b> the network configuration.</p>
gl: <p>Seleccione o botón <b>seguinte</b> para <b>gardar</b> os cambios e <b>finalizar</b> a configuración da rede.</p>

note: text entry label
en: Host name
gl: Nome de máquina

note: text entry label
en: Domain name
gl: Nome de dominio

note: common label for more text entries
en: Name server list
gl: Lista de servidores de nome

note: common label for more text entries
en: Domain search list
gl: Lista de busca de dominios

note: main dialog label
en: Name server configuration
gl: Configuración do servidor de nomes

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The network configuration will now be saved.
gl: A configuración da rede vai ser gardada.

note: help text for ip address setup dialog part 2 of 9
en: <p>You can select dynamic address assignment, if you have a <b>DHCP server</b> running on your local network.
gl: <p>Pode seleccionar asignamento dinámico de enderezos se ten un <b>servidor DHCP</b> na súa rede local.

note: part 3 of 9, keep the leading space
en:  You also should select this if you do not have a static IP address assigned to you by your cable or DSL provider.
gl:  Tamén debería seleccionalo se non ten un enderezo IP estático asignado polo seu provedor de cable ou DSL.

note: part 7 of 9, keep the leading space
en:  Enter the IP address (e.g. 192.168.100.99) for your computer, the network mask (usually 255.255.255.0) and,optionally, the default gateway IP address.
gl:  Introduza o enderezo IP (p.ex. 192.168.100.99) do seu ordenador, a máscara de rede (normalmente 255.255.255.0) e, opcionalmente, o enderezo IP do gateway por omisión.

note: part 9 of 9
en: <p>Please contact your <b>network administrator</b> for more information about the network configuration.</p>
gl: <p>Contacte co seu <b>administrador de rede</b> para máis información sobre os datos da configuración.</p>

note: label for radio button group (dynamic/static ip address setup method)
en: Choose the network address setup method
gl: Escolla o método de configuración do enderezo de rede

note: frame label
en: Static address
gl: Enderezo estático

note: warning dialog message gateway address must be accessible from subnet
en: Default gateway address is out of range
gl: O enderezo do gateway por omisión está fóra do intervalo de valores posibles

note: warning dialog message ip address overlaps network or broadcast address
en: IP Address is out of range
gl: O enderezo IP está fóra do intervalo de valores posibles

en: Network/Base
gl: Rede/Base

note: warning dialog message
en: Cannot create temporary file
gl: Non se pode crea-lo ficheiro temporal

note: warning dialog message
en: Device initialization failed
gl: Erro na inicialización do dispositivo

note: kernel module name in warning dialog
en: Module name %1
gl: Módulo %1

note: label for waiting while yast2 is checking hardware
en: Looking for network cards on your system...
gl: Buscando as tarxetas de rede no seu sistema...

note: help text for autodetecting and network card selecting part 1 of 2
en: <p>YaST2 autodetects <b>network cards</b> installed in your system.</p>
gl: <p>O YaST2 autodetecta as <b>tarxetas de rede</b> instaladas no seu sistema.</p>

note: part 2 of 2
en: <p>
    If you have more than one network card, select the one you want to configure.
    Click <b>next</b> button to continue with network configuration.</p>
gl: <p>
    Sen ten máis dunha tarxeta de rede, seleccione a que quere configurar.
    Prema no botón <b>seguinte</b> para continuar coa configuración da rede.</p>

note: result of autodetection this is a multi-line label text, with line break after approx 60 characters part 1 of 4
en: No built-in network card was detected.
gl: Non se detectou ningunha tarxeta de rede.

note: part 2 of 4, keep the leading space
en:  However a PCMCIA
    system was found which can be used with a PCMCIA network
    card.
gl:  Sen embargo, atopouse un
    sistema PCMCIA, que pode ser usado cunha tarxeta de rede
    PCMCIA.

note: part 3 of 4, keep the leading space
en:  Press 'Next' to continue configuration of your PCMCIA
    network.
gl:  Prema 'Seguinte' para continuar coa configuración da
    súa rede PCMCIA.

note: part 4 of 4, keep the leading space
en:  Pressing 'Back' will cancel network configuration.
gl:  Prema 'Atrás' para cancela-la configuración da rede.

note: label when network card support is compiled in the kernel
en: It seems that support for your card is compiled in the kernel.
    It will be used for the network access.
gl: Semella que o soporte para a súa tarxeta está compilado no kernel.
    Usarase para o acceso á rede.

note: label message
en: No network card was detected.
gl: Non se detectou ningunha tarxeta de rede.

note: To translators: label message 2/2 The network card XY will be configured
en: 
    will be configured for network access.
gl: 
    será configurada para o acceso á rede.

note: result of autodetection more network cards were detected and radio button group is displayed
en: Please choose the network card you would like to configure
gl: Escolla a tarxeta de rede que quere configurar

en: This module lets you start YaST2 components on a remote machine 
    via a network connection or on the local machine as a differnt
    user. Several protocols are supported.
gl: Este módulo permítelle executar compoñentes do YaST2 nunha máquina
    remota a través dunha conexión de rede, ou na mesma máquina como un
    usuario distinto. Sopórtanse diversos protocolos.

en: This module configures, which log entries YaST2 should create and which not
gl: Este módulo configura que entradas debe e non debe crear o YaST2 no rexistro

en: Component
gl: Compoñente

en: &Remove
gl: E&liminar

en: Debug messages
gl: Mensaxes de depuración

en: Normal messages
gl: Mensaxes normais

en: Warnings
gl: Avisos

en: Errors
gl: Erros

en: Security messages
gl: Mensaxes de seguridade

en: Internal errors
gl: Erros internos

en: Show
gl: Amosar

en: Properties for
gl: Propiedades de

en: ERROR: Record '%1' is
    not properly configured.
gl: ERRO: O rexistro '%1' non
    está configurado apropiadamente.

en: Call of apsfilter.setup (%1%2) was not successful.
gl: A chamada a apsfilter.setup (%1%2) non tivo éxito.

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you don't like the default name, you can change it.</P>
gl: <P>Se non lle gusta o nome por omisión, pode cambialo.</P>

en: There was a problem while adding
    the printer to the spooling system!
gl: ¡Houbo un problema ó engadi-la
    impresora ó sistema de spool!

en: There was a problem while deleting
    the printer from the spooling system!
gl: ¡Houbo un problema ó quita-la
    impresora do sistema de spool!

note: This screen contains some senteces Dialog, sentence 1parallel of 3
en: YaST2 Printconf has found a parallel printer:
gl: O printconf do YaST2 atopou unha impresora de porto paralelo:

note: Dialog, sentence 1usb of 3
en: YaST2 Printconf has found a USB printer:
gl: O printconf do YaST2 atopou unha impresora USB:

en: <P>If it's a local server, the <B>choose</B> button should help.</P>
gl: <P>Se é un servidor local, o botón <B>escoller</B> pode axudar.</P>

en: I will run 'ping -c 1 %1'.
    
    If the operation fails, it will
    be timed out in few seconds.
gl: Vaise executar 'ping -c 1 %1'.
    
    Se a operación falla, o tempo
    esgotarase nuns poucos segundos.

en: FATAL: I was not able to run 'ping'. I am sorry.
gl: FATAL: Non foi posible executar 'ping'.

en: Remote (lpd) printer
gl: Impresora remota (lpd)

note: Help, parallel printer part
en: <P>If you have multiple parallel ports, please select the parallel port to which your printer is attached.</P>
gl: <P>Se ten varios portos paralelos, escolla aquel no que está conectado a súa impresora.</P>

en: Please connect your printer to the computer,
     switch it on and make sure that it is ONLINE.
    
    I will send the message 'Hello, world' to
     the previously selected device. If the operation
     fails, it will be timed out in %1 seconds.
gl: Conecte a súa impresora ó ordenador, acéndaa
    e asegúrese de que está EN LIÑA.
    
    Enviarase a mensaxe 'Hello, world' ó dispositivo
     seleccionado anteriormente. Se a operación falla,
     agardaranse %1 segundos de tempo de espera.

en: Select connection:
gl: Seleccione a conexión:

en: Printer device
gl: Dispositivo da impresora

en: Hardware/Printer
gl: Hardware/Impresora

note: Help, 1 of 3
en: <P>In this dialog, you can manually add printers to your spooling system.
    Use this if your printer was not found automatically by YaST2.</P>
gl: <P>Neste diálogo, pode engadir impresoras manualmente ó sistema de spool.
    Úseo no caso de que o YaST2 non atopara a súa impresora automaticamente.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>The upper box contains printers that will be added to
    your system after pressing the <B>Finish</B> button.</P>
gl: <P>A caixa superior contén as impresoras que se engadirán ó
    sistema ó preme-lo botón <B>Finalizar</B>.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>In the lower box you can choose the type of printer you have.
    When you push the <B>Add</B> button, the process to add a printer will start.</P>
gl: <P>Na de abaixo, pode escolle-lo tipo de impresora que ten.
    Cando prema o botón <B>Engadir</B>, comezará o procedemento para engadir unha nova impresora.</P>

note: Do not do the translation longer than this text.
en: Printers added in this session:
gl: Impresoras engadidas nesta sesión:

en: Choose the printer you have
gl: Escolla a impresora que posúe

en: FATAL: I am unable to find macros for the printer database!
gl: FATAL: ¡Non se poden atopa-las macros para a base de datos de impresoras!

en: I tried to autoprobe parallel and USB printers,
    but I could not find any on your computer.
gl: Tentáronse autodetectar impresoras de porto paralelo
    e USB, pero non se atopou ningunha no seu ordenador.

en: It seems that you don't have GhostScript
     installed on your computer. This package is required
     in order to print.
gl: Semella que non ten instalado GhostScript
     no seu ordenador. É necesario telo para
     poder imprimir.

en: Remote printer
gl: Impresora remota

en: Please select the type of printer you want to add.
gl: Seleccione o tipo de impresora que quere engadir.

en: There were no changes in
     the printer configuration.
gl: Non houbo cambios na
     configuración da impresora.

note: %1 - name of the printer
en: Printer '%1' was successfully configured.
gl: A impresora '%1' foi configurada correctamente.

note: %1 - name of the printer
en: I was unable to configure your printer '%1'.
gl: Non foi posible configura-la impresora '%1'.

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot find program 'amixer'.
    Please install the 'ALSA' package from the 'snd' series
gl: Non se pode atopa-lo programa 'amixer'.
    Instale o paquete 'ALSA' da serie 'snd'

note: Help text - adjusting volume 2/4
en: <p>You can test your sound card by pressing the <i>Test</i> button.</p>
gl: <p>Pode proba-la tarxeta de son premendo o botón <i>Probar</i>.</p>

note: error Help text - intenal YaST2 error 1/3
en: <p>An error has occured. </p>
gl: <p>Ocorreu un erro. </p>

note: To translators: this label is just above the Test button
en: To test the sound card press the button
gl: Para proba-la tarxeta de son, prema o botón

note: To translators: just one file will be displayed
en: Cannot find file: %1
gl: Non se pode atopa-lo ficheiro %1

note: To translators: just one file will be displayed in instead parameter %1
en: Cannot write file: %1.
    The sound will not be started after next reboot.
    The sound is not configured well.
gl: Non se pode escribi-lo ficheiro %1.
    O son non funcionará no próximo arrinque.
    O son non está ben configurado.

note: To translators: error popup message
en: Cannot make a list of module dependencies.
    Program 'depmod' missing,
    please check to see if the 'modules' package from series 'a' is installed.
gl: Non se pode crea-la lista de dependencias de módulos.
    Falta o programa 'depmod', comprobe que o
    paquete 'modules' da serie 'a' está instalado.

note: To translators: error popup message
en: Cannot find 'alsactl'
    Please check your installation of ALSA package (series 'snd')
gl: Non se atopou 'alsactl'
    Comprobe a instalación do paquete ALSA (serie 'snd')

note: Help text - saving configuration/volume 1/2
en: <p>The previously adjusted <b>volume</b> will be <b>stored</b> for later use.</p>
gl: <p>O <b>volume</b> axustado previamente será <b>gardado</b> para usalo máis tarde.</p>

note: Help text - saving configuration/volume 2/2
en: <p>The configuration of the sound card will be <b>saved</b>.</p>
gl: <p>A configuración da tarxeta de son vai ser <b>gardada</b>.</p>

note: To translators: error label message
en: The sound card configuration could not be saved
     due to following error:
    %1
gl: Non se puido garda-la configuración da tarxeta de son,
    por mor do seguinte erro:
    %1

note: To translators: label message
en: The sound card was succesfully configured.
    You can now use it immediately.
gl: A tarxeta de son foi configurada correctamente.
    Pode usala dende este momento.

note: Help text for options 3/4
en: <p>Choose the option you want to set, use the <i>Set</i> button to enable new value. You can reset all values by pressing <i>Reset</i>. Numeric values can be entered as decimal or hexadecimal (hexadecimal with a <b>0x</b> prefix).</p>
gl: <p>Escolla a opción que quere poñer, e use o botón <i>Activar</i> para facer efectivo o novo valor. Pode reiniciar tódolos valores premendo <i>Reiniciar</i>. Os valores numéricos poden introducirse en decimal ou hexadecimal (estes co prefixo <b>0x</b>).</p>

note: Help text for options 4/4
en: Please refer to the <b>SuSE</b> help system, section 'package description', series 'snd', <b>alsa</b> package for more information.
gl: Para máis información, consulte o sistema de axuda de <b>SuSE</b>, sección 'descrición de paquetes', serie 'snd', paquete <b>alsa</b>.

note: Help text when sndcards database not found 1/1
en: <p>An internal <b>YaST2</b> file is missing or corrupted. Please try to reinstall <b>YaST2</b>, you find it in the <b>SuSE</b> distribution, series 'a'.</p>
gl: <p>Un ficheiro interno do <b>YaST2</b> falta ou está corrupto. Tente reinstala-lo <b>YaST2</b>, poderá atopalo na distribución <b>SuSE</b>, serie 'a'.

note: To translators: label message
en: The Sound card database cannot be found!!!
gl: ¡Non se atopou a base de datos de tarxetas de son!

note: ==== main ==== help text 1/1 when some user-less operation comes on
en: <p>No help text available.</p>
gl: <p>Non hai axuda dispoñible.</p>

note: To translators: label message
en: Reading sound card database ...
gl: Lendo a base de datos de tarxetas de son ...

note: This help text is displayed during some "userless" operations, like searching in DB, saving, etc ...
en: <p>No help text available.<p>
gl: <p>Non hai axuda dispoñible.<p>

note: To translators: label message
en: Incorrect sound configuration found.
gl: Atopouse unha configuración de son incorrecta.

note: Help text, if an attempt for configuration failed 1/2
en: <p>The sound card does not function correctly although it has <b>previously</b> been configured. Possible causes are: 1. You have tried to configure the sound outside of <b>YaST2</b> and you were unsuccessful. 2. The card requires options which you must enter manually. 3. You have passed some incorrect options or option values to the sound card module.
gl: <p>A tarxeta de son non funciona correctamente, aínda que xa foi configurada <b>previamente</b>. As causas posibles son: 1. Tentou configura-lo son fóra do <b>YaST2</b> e non o conseguiu. 2. A tarxeta require opcións que ten que introducir manualmente. 3. Indicou algunha opción ou valor incorrecto ó módulo da tarxeta de son.

note: Help text, if an attempt for configuration failed 2/2
en: <p>You can reset the configuration process by pressing the <i>Reset</i> button and try to configure the card again. Please refer to the <b>SuSE</b> help system, section 'package description', series 'snd', <b>alsa</b> package for more information.
gl: <p>Pode reinicia-lo proceso de configuración premendo o botón <i>Reiniciar</i> e tentar configura-la tarxeta de novo. Para máis información, consulte o sistema de axuda de <b>SuSE</b>, sección 'descrición de paquetes', serie 'snd', paquete <b>alsa</b>.

note: To translators: selection box title
en: Already configured sound cards
gl: Tarxetas de son xa configuradas

note: Help text - existing sound card 1/2
en: <p>There <b>already exists</b> a configured sound card.</p>
gl: <p><b>Xa existe</b> unha tarxeta de son configurada.</p>

note: Help text - existing sound card 2/2 To translators: the only way to change the configuration is to delete an old one and create another
en: <p>Currently, YaST2 <b>cannot</b> be used for modifying existing sound card configurations. If you want to change a sound card's configuration, you must <b>reset</b> the existing card configuration and reconfigure the card from scratch.</p>
gl: <p>Actualmente, o YaST2 <b>non pode</b> usarse para modificar configuracións existentes de tarxetas de son. Se quere cambia-la configuración dunha, terá que <b>reiniciar</b> a configuración actual e comezar dende o principio.</p>

note: To translators: label message
en: The previous configuration cannot be reset.
gl: Non se pode reinicia-la configuración anterior.

note: Help text 1/2 when removing kernel modules were unsuccessfull
en: <p>Removal of kernel sound modules was unsuccessful.</p>
gl: <p>Non foi posible quita-los módulos de son do kernel.</p>

note: Help text 2/2 when removing kernel modules were unsuccessfull
en: <p>It is probably because these modules are in use by some other program OR you don't have root privileges to remove them.</p>
gl: <p>Probablemente, isto é porque os módulos están sendo usados por algún outro programa, OU porque non ten privilexios de root para quitalos.</p>

note: To translators: label message
en: The previous configuration has been reset.
gl: A configuración anterior foi reiniciada.

note: Help text 1/1
en: <p>The previous configuration has been reset. Now you can configure the sound card again by pressing <i>Next</i>.</p>
gl: <p>A configuración anterior foi reiniciada. Agora pode configurar de novo a tarxeta de son premendo <i>Seguinte</i>.</p>

en: <p>You must be logged in as <i>root</i> in order to configure your sound card.</p>
gl: <p>Para configura-la tarxeta de son ten que acceder ó sistema como <i>root</i>.</p>

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot execute the program "rpm".
    Please check if the 'rpm' package from the series 'a' is installed.
gl: Non se pode executa-lo programa "rpm".
    Comprobe que o paquete 'rpm' da serie 'a' está instalado.

note: Help text when Alsa-drivers are not installed 1/1
en: Sound support requires the <b>ALSA</b> package. You can find it in the <b>SuSE</b> distribution (series 'snd') or you can download it from <i>http://www.alsa-project.org</i>
gl: O soporte de son require o paquete <b>ALSA</b>. Pode atopalo na distribución <b>SuSE</b> (serie 'snd') ou pode baixalo de <i>http://www.alsa-project.org</i>

note: This label is displayed when no alsa package is not installed To translators: label message, please insert \n after each aprox. 70 chars
en: Please install the
     package ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)
     before you proceed
     with the configuration of your sound system.
gl: Instale o paquete ALSA
     (Arquitectura Avanzada de Son para Linux)
     antes de continuar coa
     configuración do sistema de son.

note: Help text when sndcards database not found 1/1
en: An internal <b>YaST2</b> file is missing or corrupted. Please try to reinstall <b>YaST2</b>. You can find it in the <b>SuSE</b> distribution, series 'a'.
gl: Un ficheiro interno do <b>YaST2</b> falta ou está corrupto. Tente reinstala-lo <b>YaST2</b>. Poderá atopalo na distribución <b>SuSE</b>, serie 'a'.

note: To translators: label message (if longer than 50 chars, must be devided by '\n'
en: Searching for a sound card on your system...
gl: Buscando unha tarxeta de son no seu sistema...

note: Help text 1/2 (autodetection failed)
en: <p>The autodetection for a sound card were unsuccessful.</p>
gl: <p>Non se detectou ningunha tarxeta de son.</p>

note: Help text 2/2 (autodetection failed)
en: <p>If you still want to
     configure your sound card, press the <i>Manual</i> button. Otherwise
     simply quit by pressing the <i>Back</i> button.</p>
gl: <p>Se aínda quere configura-la
     tarxeta de son, prema o botón <i>Manual</i>. Doutro xeito,
     simplemente saia co botón <i>Atrás</i>.</p>

note: To translators: label message
en: No sound cards were found on your system.
     Try manual setup.
gl: Non se atopou ningunha tarxeta de son non seu sistema.
     Tente coa configuración manual.

note: To translators: parameter is sound card name
en: The sound card
    %1
    can not be configured,
    because there is no available driver.
gl: A tarxeta de son
    %1
    non se pode configurar,
    porque non hai ningún controlador dispoñible.

note: "Let me choose" button: Runs dialog where user manually chooses the sound card from a list this button is displayed when sound card was detected (by libhd), but no appropriate module can be found in DB
en: &Let me choose
gl: &Deixarme escoller

note: Help text 1/2 (driver not available)
en: <p>This means that an appropriate driver for your your sound card is not available.<p>
gl: <p>Isto significa que non hai dispoñible ningún controlador apropiado para a súa tarxeta de son.</p>

note: Help text 2/2 (driver not available)
en: <p>You may try to use one of the available drivers that can fit to your sound card by pressing the <i>Let me choose</i> button.</p>
gl: <p>Pode probar con algún dos controladores dispoñibles que poida servir para a súa tarxeta, premendo o botón <i>Deixarme escoller</i>.</p>

note: To translators: label message 2/2 "The sound card XY will be configured" - split due the different widget
en: 
    will be configured.
gl: 
    vai ser configurada.

note: "Options" button: Runs dialog where user manually can modify module specific options
en: &Options
gl: &Opcións

note: Help text 1/2 (one sound card found)
en: <p>The sound card was
     found. If you want to configure this sound card press <i>Next</i>
     otherwise quit by pressing <i>Back</i><p/>
gl: <p>Atopouse a tarxeta de son.
     Se quere configurala prema <i>Seguinte</i>,
     doutro xeito saia premendo <i>Atrás</i>.</p>

note: Help text 2/2 (one sound card found)
en: <p>You can
     change option values that are passed to the module by pressing the
     <i>Options</i> button.</p>
gl: <p>Pode cambia-los
     valores das opcións que se lle pasan ó módulo, premendo o
     botón <i>Opcións</i>.</p>

note: To translators: label over selection box
en: Sound card models
gl: Modelos de tarxetas de son

note: Help text 1/1 (more sound cards detected)
en: <p>More sound cards were found. Please select <b>the one</b> you want to configure.</p>
gl: <p>Atopáronse máis tarxetas de son. Seleccione <b>aquela</b> que queira configurar.</p>

note: To translators: popup message (more sound cards was detected, and user choosed the one where driver can not be found in DB
en: There is no driver available for the card you selected.
    Do you want to select the driver manually?
gl: Non hai ningún controlador dispoñible para a tarxeta seleccionada.
    ¿Quere escollelo manualmente?

note: To translators: internal yast2 error
en: Cannot find module: %1
gl: Non se pode atopa-lo módulo: %1

en: <p>Pressing the <i>Next</i> button will finish the sound card configuration.</p>
gl: <p>Premendo o botón <i>Seguinte</i> finalizará a configuración da tarxeta de son.</p>

en: <p>You can change options that are passed to the module by pressing
     the <i>Options</i> button.</p>
gl: <p>Pode cambia-las opcións que se lle pasan ó módulo,
     premendo o botón <i>Opcións</i>.</p>

en: Install/Remove packages
gl: Instalar/Eliminar paquetes

en: <P>Launch this module to install additional packages or
    remove installed ones.
    For installing commercial software also launch this module and select
    set 'pay' from list of package sets.
    </P>
    Please insert <b>CD 1</b> before proceeding.
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
gl: <P>Lance este módulo para instalar paquetes adicionais ou para eliminar
    os que están instalados.
    Para instalar software comercial, execute tamén este módulo e seleccione a
    serie 'pay' da lista de conxuntos de paquetes.
    </P>
    Insira o <b>CD 1</b> antes de continuar.
    <P>Para facer isto ten que acceder ó sistema como <i>root</i>.</P>

note: additional description of an checkbox option in system tuning (empty lines are intentionally!)
en: 
    
    Even though the kernel has an internal 'black list' of drivers and
    chipsets that don't support this option anyway, please use this
    option only if you are absolutely sure your hardware supports
    Ultra DMA on Linux.
gl: 
    
    Aínda que o kernel ten unha 'lista negra' interna de controladores
    e chipsets que non soportan esta opción, úsea só se está
    absolutamente seguro de que o seu hardware soporta Ultra DMA
    en Linux.

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Modul for tuning the system
gl: Módulo para axusta-lo sistema

en: Launch this module to configure SuSE eMail Server.
gl: Lance este módulo para configurar o Servidor de eMail de SuSE.

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    If you do not know, what a <b>BaseDN</b> is, don't touch the default. It was calculated to a
    valid value from your configured Domainname.
    </p>
gl: <p>
    Se non sabe que é un <b>DN Base</b>, non modifique o predeterminado. Foi calculado a un valor válido para o nome de dominio configurado.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    Please also chose a save password and <b>don't forget it</b>. It'll be used to
    administrate your <b>SuSE eMail Server</b>.
    </p>
gl: <p>
    Escolla tamén un contrasinal seguro e <b>non o esqueza</b>. Será usado para administrar o seu <b>Servidor de eMail de SuSE</b>.
    </p>

note: warning dialog message
en: error creating subfolders folder for mailadmin
gl: erro creando a carpeta de subcarpetas para o mailadmin

note: warning dialog message
en: unable generate master key for the fetch mail interface
gl: non foi posible xerar a clave mestra para a interface de recollida de correo

en: Network/Services
gl: Rede/Servicios

note: helptext expert partitioning. 1 of 16
en: <p>Starting inetd will enable "others" to connect
    to network services installed on your server
    (e.g telnet, finger, ftp). Inetd is also
    needed for printing, as well as formatting the
    man-pages in the SuSE help package.
    Do you wish inetd to be started at boot time?
    </p>
    <p>
    If you want to start the inetd, you can choose
    the SuSE default configuration. If you choose
    the custom configuration, you can edit the default
    configuration for your needs in the next step.
    </p>
gl: <p>Ó inicia-lo inetd, permitirá que "outros" se
    conecten a servicios de rede instalados no seu
    servidor (p.ex telnet, finger, ftp). O Inetd tamén
    se necesita para imprimir, así como para formatar
    as páxinas man do paquete de axuda de SuSE.
    ¿Quere que se execute o inetd ó arrincar?
    </p>
    <p>
    Se quere inicia-lo inetd, pode escolle-la configuración
    por omisión de SuSE. Se escolle a configuración
    personalizada, poderá edita-la predeterminada
    para adaptala ás súas necesidades no seguinte
    paso.
    </p>

en: color printing at 360x360 dpi for any Stylus Color printer (using stcany.upp)
gl: impresión en cor a 360x360 dpi para calquera impresora Stylus Color (usando stcany.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (no Weave , using stc_l.upp)
gl: impresión en cor a 360x360 dpi (sen Weaving , usando stc_l.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc.upp)
gl: impresión en cor a 360x360 dpi (usando stc.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc_h.upp)
gl: impresión en cor a 720x720 dpi (usando stc_h.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc2.upp)
gl: impresión en cor a 360x360 dpi (usando stc2.upp)

en: color printing for Stylus Color II at 720x720 dpi (using stc2_h.upp)
gl: impresión en cor para a Stylus Color II a 720x720 dpi (usando stc2_h.upp)

en: color printing for Stylus Color IIs at 720x720 dpi (using stc2s_h.upp)
gl: impresión en cor para a Stylus Color IIs a 720x720 dpi (usando stc2s_h.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc500p.upp)
gl: impresión en cor a 360x360 dpi (usando stc500.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc500ph.upp)
gl: impresión en cor a 720x720 dpi (usando stc500ph.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc600pl.upp)
gl: impresión en cor a 360x360 dpi (usando stc600pl.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc600p.upp)
gl: impresión en cor a 720x720 dpi (usando stc600p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc600ih.upp)
gl: impresión en cor a 1440x720 dpi (usando stc600ih.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc740pl.upp)
gl: impresión en cor a 360x360 dpi (usando stc740pl.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc740p.upp)
gl: impresión en cor a 720x720 dpi (usando stc740p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc740ih.upp)
gl: impresión en cor a 1440x720 dpi (usando stc740ih.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc800pl.upp)
gl: impresión en cor a 360x360 dpi (usando stc800pl.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc800p.upp)
gl: impresión en cor a 720x720 dpi (usando stc800p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc800ih.upp)
gl: impresión en cor a 1440x720 dpi (usando stc800ih.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc1520h.upp)
gl: impresión en cor a 1440x720 dpi (usando stc1520h.upp)

en: monochrome driver : deskjet at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo : deskjet a 300x300 dpi

en: monochrome driver : djet500 at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo : djet500 a 300x300 dpi

en: monochrome driver : cdjmono at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo : cdjmono a 300x300 dpi

en: monochrome driver : hpdj at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo : hpdj a 300x300 dpi

en: monochrome or color driver : hpdj at 300x300 dpi
gl: controlador monocromo e cor : hpdj a 300x300 dpi

en: color driver : cdeskjet at 300x300 dpi
gl: controlador de cor : cdeskjet a 300x300 dpi

en: driver : cdj500 at 300x300 dpi
gl: controlador : cdj500 a 300x300 dpi

en: color driver : djet500c at 300x300 dpi
gl: controlador de cor : djet500c a 300x300 dpi

en: monochrome or color driver : hpdj
gl: controlador monocromo ou cor : hpdj

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  : print in black<BR>
    CMY   : print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K : print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  : print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)<\P>
gl: <P>modos de cor para o controlador hpdj:<BR>
    mono  : imprimir en negro.<BR>
    CMY   : imprimir só en ciano, maxenta e amarelo.<BR>
    CMY+K : imprimir coas catro tintas, pero nunca mesturar a negra coas outras.<BR>
    CMYK  : imprimir coas catro tintas (non para a HP DeskJet 550C senón para as impresoras de tinta modernas).</P>

en: driver : cdj550
gl: controlador : cdj550

en: color printing at 300x300 dpi (using cdj550.upp)
gl: impresión en cor a 300x300 dpi (usando cdj550.upp)

en: <P>A resolution of 600x600 works only on some special printers.</P>
gl: <P>Unha resolución de 600x600 funciona só nalgunhas impresoras especiais.</P>

en: drivers (dj670c)
gl: controladores (dj670c)

en: monochrome driver : hpdj
gl: controlador monocromo : hpdj

en: color driver : cdj670
gl: controlador de cor : cdj670

en: <P>The resolution of 600x600 may not work on all printers.</P>
gl: <P>A resolución 600x600 non funciona en tódalas impresoras.</P>

en: color printing for the HP DeskJet 850C (using hpdj -sModel=850C)
gl: impresión en cor para a HP DeskJet 850C (usando hpdj -sModel=850C)

en: color printing for the HP DeskJet 855C (using hpdj -sModel=855C)
gl: impresión en cor para a HP DeskJet 855C (usando hpdj -sModel=855C)

en: color printing (using hpdj -sModel=unspec)
gl: impresión en cor (usando hpdj -sModel=unspec)

en: color driver : cdj850
gl: controlador de cor : cdj850

en: color driver : cdj890
gl: controlador de cor : cdj890

en: color driver : cdj880
gl: controlador de cor : cdj880

en: color driver : cdj970
gl: controlador de cor : cdj970

en: color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc6000a1.upp)
gl: impresión en cor en papel normal a 360x360 dpi (usando bjc6000a1.upp)

en: color printing on plain paper at 720x720 dpi (using bjc6000b1.upp)
gl: impresión en cor en papel normal a 720x720 dpi (usando bjc6000b1.upp)

en: <P>Here you can select and configure any Ghostscript device.<BR>
    There are many possible sources of error but via 
    printing the sample page you can test any configuration.<BR>
    Please find informations regarding the parameter 
    settings in the following file:<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>
gl: <P>Aquí pode seleccionar e configurar calquera dispositivo Ghostscript.<BR>
    Hai moitas posibles fontes de erro, pero imprimindo unha páxina de exemplo
    poderá comprobar calquera configuración.<BR>
    Pode atopar información acerca dos parámetros no seguinte ficheiro:<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>

en: <P>The color modes for the driver hpdj:<BR>
    mono:   Print in black.<BR>
    CMY:    Print in cyan, magenta and yellow only.<BR>
    CMY+K:  Print with all four inks, but never mix black with one of the others.<BR>
    CMYK:   Print with all four inks (not for the HP DeskJet 550C but for modern inkjet printers).</P>
gl: <P>Os modos de cor para o controlador hpdj:<BR>
    mono:   Imprimir en negro.<BR>
    CMY:    Imprimir só en ciano, maxenta e amarelo.<BR>
    CMY+K:  Imprimir coas catro tintas, pero nunca mesturar a negra coas outras.<BR>
    CMYK:   Imprimir coas catro tintas (non para a HP DeskJet 550C senón para as impresoras de tinta modernas).</P>

en: <P>PCL5 or PCL6 printers (e.g. HP LaserJet 4)</P>
gl: <P>Impresoras PCL5 ou PCL6 (p.ex HP LaserJet 4)</P>

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  : print in black<BR>
    CMY   : print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K : print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  : print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)</P>
gl: <P>modos de cor para o controlador hpdj:<BR>
    mono  : imprimir en negro.<BR>
    CMY   : imprimir só en ciano, maxenta e amarelo.<BR>
    CMY+K : imprimir coas catro tintas, pero nunca mesturar a negra coas outras.<BR>
    CMYK  : imprimir coas catro tintas (non para a HP DeskJet 550C senón para as impresoras de tinta modernas).</P>

en: PCL 5 or PCL 6 printer (monochrome)
gl: impresora PCL 5 ou PCL 6 (monocromo)

en: driver (lq850)
gl: controlador (lq850)

en: lq850 (using the LQ850 emulation)
gl: lq850 (usando a emulación LQ850)

en: <P> This so called GDI printer is not supported by the YaST2 
    printer configuration but it is possible to get this printer 
    working in monochrome mode.<BR>
    Please follow the instructions under<BR>
    http://localhost/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html<BR>
    and online under<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>
gl: <P> Esta impresora chamada GDI non está soportada pola configuración 
    de impresión do YaST2, pero é posible facela funcionar en modo 
    monocromo.<BR>
    Siga as instruccións en<BR>
    http://localhost/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html<BR>
    e online en<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>

en: drivers for Epson Stylus Color 740 and compatible printers
gl: controladores para a Epson Stylus Color 740 e impresoras compatibles

en: FM port.
gl: Porto FM.

en: ISA PnP detection for specified soundcard.
gl: Detección ISA PnP para a tarxeta de son especificada.

en: Enable this dummy soundcard.
gl: Activar esta tarxeta de son de proba.

en: total Buffer Size in kB.
gl: Tamaño total do buffer en KB.

en: Midi enabled for %1 soundcard.
gl: Midi activado para a tarxeta de son %1.

en: MIDI UART enable for %1 driver.
gl: Activa-lo UART MIDI para o controlador %1.

en: Enable/disable specific RME96{52,36} soundcards.
gl: Activar/desactivar tarxetas de son RME96{52,36} específicas.

en: No description
gl: Sen descrición

en: Port # for UART16550A chip.
gl: Número de Porto para o chip UART16550A.

en: IRQ # for UART16550A chip.
gl: Número de IRQ para o chip UART16550A.

en: Enable Yamaha DS-XG soundcard.
gl: Activa-la tarxeta de son Yamaha DS-XG.

en: MPU-401 IRQ number .
gl: Número da IRQ do MPU-401.

en: Don't show
gl: Non mostrar

en: Please insert the directory, where
    the packages from CD %1 are located.
gl: Insira o directorio onde se atopan
    os paquetes do CD %1.

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    your installation will perhaps be not directly bootable,
    Some BIOS have problems with a boot partition
    with a end cylinder over 1 GB.
    
    Do you want to change this?
gl: Aviso: Coa selección actual, pode que a súa instalación de
    SuSE Linux non sexa arrincable directamente.
    Algunhas versións de PROMs teñen problemas se o cilindro
    final da partición de arrinque está por riba de 1 GB.
    
    ¿Quere cambiar isto?

en: Level 3 (Network/Server)
gl: Nivel 3 (Servidor de rede)

en: Back
gl: Atrás

en: Next
gl: Seguinte

en: Abort
gl: Abortar

en: Finish
gl: Finalizar

en: Configuring this sound card on some Sony notebooks
    may be unsuccessful with running X. You may avoid these problems by specifying snd_buffer-top
    option value or configuring this card outside X. Proceed?
gl: Pode que non sexa posible configurar esta tarxeta de son
    nalgúns portátiles Sony cando se executan as X. Pode evitar este problema
    especificando o valor da opción snd_buffer-top, ou configurando
    esta tarxeta fóra das X. ¿Continuar?

en: <p>If you want to set a special option, press the <b>Options</b> button.
    Most users won't need this.</p>
gl: <p>Se quere activar unha opción especial, prema o botón de <b>Opcións</b>.
    A maioría dos usuarios non precisará disto.</p>

en: <p>If you have more than one sound card, you can press <b>Skip</b> to
    configure an other card than the one that is displayed on the right.</p>
gl: <p>Se ten máis dunha tarxeta de son, pode premer <b>Omitir</b> para
    configurar outra tarxeta distinta da que se mostra na parte dereita.</p>

en: The sound configuration will be saved now.
gl: Vaise gardar agora a configuración do son.
