YaST2 (x11) - en to sk translation catalogue (1797 entries)

note: we called isax (to generate a XF86Config file), isax failed MsgBox
en: Error creating X11 configuration.
    Please use SaX (sax) to configure XFree86 V3 or SaX2 (sax2) for XFree86 V4 later.
sk: Chyba pri vytváraní konfigurácie X11.
    Po naištalovani použite SaX (sax) XFree86 V3 alebo SaX2 (sax2) XFree86 V4.

note: Just for safety
en: The LILO boot sector will be written on a floppy disk.
    Please insert a formatted floppy and confirm with 'OK'.
sk: LILO-Bootsektor sa zapíše na disketu.
    Vložte naformátovanú disketu a stlačte OK.

note: data saved to floppy disk
en: The LILO boot sector has been written to floppy disk.
sk: LILO-Bootsektor sa na disketu zapísal.

note: boot write to floppy failed
en: Couldn't write LILO boot sector to the floppy.
    Please check that the floppy disk is formatted
    and that the write protection is removed.
    Do you want to try again?
sk: Nemôžem zapísať LILO na disketu.
    Skontrolujte či je disketa naformátovaná alebo
    či nie je chránená proti zápisu.
    Chcete vyskúšať zápis ešte raz?

note: "Yes" button: Answer to the dialog question
en: &Yes
sk: &Ano

note: no, don't go on, i just changed my mind
en: &No
sk: &Nie

en: The LILO boot sector has been written to disk. You can restore
    the old boot sector in the installed system with "lilo -u %1"
sk: LILO sa zapísalo na disk do MBR
    Ak chcete vrátiť pôvodný MBR 
    spustite z bežiaceho systému "lilo -u %1".

note: Special monitor list entry for users who don't want to install X11 at all
en: No X11
sk: Bez X11

note: Headline for monitor vendor selection box
en: Vendor
sk: Výrobca

note: Frame title for horizontal frequency input fields
en: Horizontal frequency
sk: Horizontálna freqencia

en: min
sk: min.

en: max
sk: max.

note: Frame title for vertical frequency input fields
en: Vertical frequency
sk: Vertikálna freqencia

note: Push button for monitor driver disk
en: Driver disk
sk: Disketa

note: help text for monitor configuration dialog help part 1 of 7
en: <p>
    The type of your monitor could not be determined automatically.
    Please select your monitor's <b>vendor</b> and <b>model</b>.
    </p>
    
    <p>
    If your monitor is not listed here, use <b>VESA</b>
    - most monitors comply to that standard.
    </p>
sk: <p>
    Nemohol som automaticky zistiť typ vášho monitoru. Vyberte si
    <b>Výrobcu</b> a <b>Model</b> vášho monitoru.
    </p>
    
    <p>
    Ak sa váš monitor nenachádza v zozname vyberte <b>VESA</b> 
    - väčšina monitorov vyhovuje tomuto štandartu.
    </p>

note: help part 2 of 7
en: <p>
    You can use a monitor <b>driver disk</b> to import the monitor's
    technical data. Notice that you do not need a special Linux monitor
    driver disk; most common monitor driver disks will do. Just try the
    floppy that came with your monitor.
    </p>
sk: <p>
    Môžete použiť aj <b>Informačnú disketu monitora</b> ktorá obsahuje 
    technické dáta. Nepotrebujete špecialnu disketu pre Linux.
    Jednoducho vyskúšajte disketu ktorá prišla s monitorom.</p>

note: help part 3 of 7
en: <p>
    If you do not wish to use the X Window System (X11), select
    <b>no X11</b>.
    </p>
sk: <p>
    Ak nechcete používat X11 vyberte si
    <b>Bez X11</b>.
    </p>

note: help part 4 of 7
en: <p>
    You can modify the monitor's frequencies in the respective input
    fields below the selection boxes.
    Refer to your monitor manual for your monitor's maximum
    frequencies. <b><i>Do not exceed</i></b> the values specified there -
    otherwise, there is a serious risk of <b><i>damaging your monitor</i></b>.
    </p>
sk: <p>
    Freqenciu monitoru môžete zmeniť ale nezadávajte <b><i>vyššiu</i></b>
    ako je udávaná v príručke k monitoru, lebo riskujete <b><i>poškodenie
    monitora.</i></b>.
    </p>

note: help part 5 of 7
en: <p>
    The <b>horizontal frequency</b> (in kHz) specifies how many times
    per second the monitor can write a horizontal scan line. This is a
    hard limit of the monitor independent of the screen resolution.
    </p>
sk: <p>
    <b>Horizontálna freqencia</b> (v kHz) špecifikuje koľko krát
    za sekundu sa prekreslí horizontálna čiara monitora.
    Jej limit je daný rozlíšením monitora.
    </p>

note: help part 6 of 7
en: <p>
    The <b>vertical frequency</b> (in Hz) specifies how often in a second the
    image on the screen is refreshed. This value depends on the screen
    resolution and the monitor's maximum horizontal frequency.  
    </p>
sk: <p>
    <b>Vertikálna freqencia</b> (v kHz) špecifikuje koľko krát
    za sekundu sa prekreslí zobrazenie na monitore.
    Jej limit je daný rozlíšením monitora a max. horizontálnou frequenciou.
    </p>

note: help part 7 of 7
en: <p>
    If you experience a constant high frequency beep from your monitor,
    you might wish to use slightly lower frequency values than the maximum 
    specified in your monitor's manual. This usually helps a lot to reduce
    the noise.
    </p>
sk: <p>
    Pokiaľ neustále počujete jemné pískanie monitora znížte hodnoty 
    freqencie čo zvyčajne pomáha.
    </p>

note: Title for monitor configuration dialog: The user is prompted for vendor and model of his monitor. He also has the option of entering video frequencies or using a monitor driver disk.
en: Configure Monitor
sk: Konfigurácia monitora

en: Please insert a monitor drivers floppy.
sk: Vložte disketu od monitoru.

note: Cancel button
en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: Drivers disk could not be mounted
sk: Nemôžem pripojiť disketu.

en: No monitor information file found on this disk
sk: Nemôžem nájsť informačný súbor o monitore.

en: Minimal horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
sk: Minimálna Horizontálna freqencia musí byť číslo.
    Zadajte ešte raz.

en: Maximal horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
sk: Maximálna Horizontálna freqencia musí byť číslo.
    Zadajte ešte raz.

en: Minimal vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
sk: Minimálna vertikálna freqencia musí byť číslo.
    Zadajte ešte raz.

en: Maximal vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
sk: Maximálna vertikálna freqencia musí byť číslo.
    Zadajte ešte raz.

note: Information about the user.  This info is used to create an initial user account: first name, surname, login name and password.  Data will be written to /etc/passwd. "Personify" is also the name of the dialog.
en: Personalize
sk: Osobné informácie

note: User account information, forename or first name
en: &First name:
sk: &Meno:

note: User account information, surname or family name
en: &Last name:
sk: &Priezvisko:

note: input field for login name
en: &User login:
sk: &Loginname (užívateľ):

note: push button to generate a login name from first and last name
en: &Suggestion
sk: &Navrhnúť

note: User account information, first version of user password, both versions must match
en: &Enter a password:
sk: &Zadajte heslo:

note: User account information, second version of user password, retyped to avoid typos This is a label, please use newline if it is longer than 48 characters
en: Re-enter the password for &verification:
sk: Zadajte heslo - &overenie:

note: help text (description of what to do, some background information) html-format help part 1 of 5
en: <p>
    Linux is a multiuser system; several different users can log in on the system
    and work there. In order to avoid confusion of data, each user must identify
    himself uniquely if he wants to use Linux.
    </p>
sk: <p>
    Linux je viac uživateľský systém. V systéme môže parcovať viac 
    užívateľov súčastne. Každý z nich musí byť jednoznačne identifikovateľný.
    </p>

note: help part 2 of 5
en: <p>
    If you fill out the fields (<b>First Name</b> and <b>Last Name</b>),
    an account is created for an user with this name and a <b>Password</b> is stored.
    When entering a password, you must distinguish between upper and lower case; a
    password should have at least 5 characters, and as a rule,
    not contain any umlauts.
sk: <p>
    Po vyplnení požadovaných údajov ako <b>Meno</b>, <b>Priezvisko</b>,
    <b>Heslo</b> atď. sa vytvorí účet.
    Pozor: Heslo heslo musí obsahovať minimálne 5 znakov.
    Velké a malé písmená sa rozlišujú.

note: help part 3 of 5
en: 
    Possible characters in addition are
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits
    <tt>0</tt> to <tt>9</tt>.
    Often it's enough to use a length of approx. 8 signs for the password.
    To ensure that the password was entered correctly, you are asked to repeat it
    exactly in a second field. Make sure you don't forget your password!
    </p>
sk: 
    Ďalšie možné znaky v hesle sú <tt>#*,;:._-+!</tt> 
    <tt>$%&/|?{[()]}</tt>
    medzery a čísla od <tt>0</tt> do <tt>9</tt>. 
    8 znakov na heslo väčšinou postačuje. 
    Nezabudnite heslo!
    </p>

note: help part 4 of 5
en: 
    <p>
    The so-called username is created from components of the full name
    and presented to you in one of the following dialogs.  If unsure, let
    YaST2 <tt>suggest</tt> an username.  You're allowed to modify it, but
    only use <em>lower</em> case letters (no umlauts!), digits and <tt>._-</tt>
    - yes, for usernames there's a closer restriction than for passwords!
    </p>
sk: 
    <p>
    Užívateľske meno sa vytvorí z mena a priezviska. Ak nie ste si istý 
    nechajte YaST2 "navrhnúť" užívateľa.
    Je samozrejme, že ho môžete zmeniť ale použite iba malé písmená
    a číslice žiadne <tt>._-</tt> atď.
    </p>

note: help part 5 of 5
en: 
     <p>
    If you want to work with Linux, you must first enter the username and
    the password; this starting procedure is traditionally known as the
    <b>Login</b>.
    </p>
    <br>
sk: 
    <p>
    Ak chcete pracovať s linuxom,
    musíte sa do systému prihlásiť pomocou užívateľa a jeho hesla.
    Toto sa nazýva <b>Login</b>.
    </p>
    <br>

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The name information is not complete, the user is asked to complete the information
en: Please enter your name.
sk: Zadajte vaše meno.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname is empty (no user input).
en: You didn't enter a loginname.
    Please try again.
sk: Nezadali ste užívateľa.
    Zadajte ho ešte raz.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname must have a size between 2 and 8 characters.
en: The login name must have a size between 2 and 8 characters.
    Please try again.
sk: Užívateľ musí mať 2 - 8 znakov.
    Zadajte ho ešte raz.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The login name may contain only certain characters and must begin with a letter.
en: The login name may contain only
    lower case letters and digits
    and must begin with a letter.
    Please try again.
sk: Užívateľ musí začínať s malým písmenom!
    Zadajte ho ešte raz.

note: Tell the user that the login he entered conflicts with predefined logins in the passwd file.
en: There is a conflict between the entered
    login name and a predefined login name.
    
    Please try another one.
sk: Konflikt medzi preddefinovaným užívateľom
    a zadávaným užívateľom.
    
    Zadahte iného užívateľa.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The two user password information do not match
en: The first and the second version
    of the password are different.
    Please try again.
sk: Prvá a druhá verzia hesla jerozdielna!
    Zadajte ich ešte raz.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The first user password information is empty (no user input)
en: You didn't enter a password.
    Please try again.
sk: Nezadali ste heslo.
    Zadajte ho ešte raz.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The user password information must have a minimal size - 5 characters.
en: The password must have at least 5 characters.
    Please try again.
sk: Heslo musí mať minimálne 5 znakov.
    Zadajte ho ešte raz.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The user password may contain only certain characters
en: The password may only contain the following characters:
     0..9, a..z, A..Z, and any of "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Please try again.
sk: Heslo môže obsahovať iba tieto znaky:
    0..9, a..z, A..Z 
    "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Zadajte ho ešte raz.

en: Dummy
sk: Test modul

en: <p>
    This is a dummy test module.
    It does nothing.
    </p>
    <p>
    Should you ever read this text in a real YaST2 environment (even
    during Beta testing), please report it immediately. 
    </p>
sk: <p>
    Toto je testovací modul.
    Pošlite správu na feedback@suse.de.
    </p>

note: Check box for expert partitioning mode rather than just selecting one of the hard disks and use a standard partitioning scheme
en: &Custom partitioning - for experts
sk: &Uživateľské rozdelenie partícii (pre expertov)

note: This dialog selects the target disk for the installation. Below this label, all targets are listed that can be used as installation target
en: Choose a hard disk
sk: Vyberte si disk

note: normally the target is located on hard disks. Here no hard disks can be found. YaST2 cannot install - now the fallback YaST must be used
en: No disks found, please use the update CD for installation.
sk: Žiadne disky.
    Použite Update-CD na inštaláciu.

note: There are several hard disks found. Linux is completely installed on one hard disk - this selection is done here "Preparing Hard Disk - Step 1" is the description of the dialog what to do while the following locale is the help description help part 1 of 3
en: <p>
    All hard disks that have been automatically detected on your system
    are shown here. Please select the hard disk to install SuSE Linux on.
    </p>
sk: <p>
    Tu sú všetky disky ktoré sa podarilo nájsť v systéme.
    Vyberte si disk kde chcete inštalovať Linux.</p>

note: help part 2 of 3
en: 
    <p>
    Under certain conditions not all of your hard disks might be
    auto-detected properly. If you wish to install SuSE Linux on such a
    hard disk, you might want to use <b>YaST1</b> as described in the manual.
    </p>
sk: 
    <p>
    V niektorých prípadoch sa nemusia všetky disky autodetekovať.
    Ak chcete na takýto disk nainštalovať Linux použite <b>YaST1</b>.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: 
    <p>
    For experts, there is the <b>custom partitioning</b> option for full
    control about how to partition your hard disk(s) and assigning
    partitions to your SuSE Linux installation.
    </p>
    <br>
sk: 
    <p>
    Experti môžu použiť <b>ručné</b> rozdelenie partícii.
    </p>
    <br>

note: first step of hd prepare, select a single disk or "expert" partitioning
en: Preparing Hard Disk - Step 1
sk: Pripravujem disk - krok 1

note: there is a selection from that one option has to be chosen - at the moment no option is chosen
en: You have to choose one of the
    options in order to continue.
sk: Ak chcete pokračovať tak si
    jednu z možností musíte vybrať.

note: This disk has an unsupported partition scheme and must be partitioned with the custom partitioner (i.e. Apple Mac)
en: Warning: This disk has foreign partitions and
    must be handled by the custom partitioner.
sk: Pozor: Tento disk obsahuje neznáme partície na partíciovanie musíte
    použiť iný program.

note: There is a consistency check for the selection. Next is the message, that is displayed. The reason is determined within this consistency check and then the message is passed through this interface transparently
en: The current selection is not valid:
    %1
sk: Neplatný výber:
    %1

note: This is a warning message that pops up when the selection does not include a bootable disk region (< 1024 cylinders).
en: Warning: with the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable.
sk: Pozor: SuSE Linux nebude štartovateľný priamo!

note: list of partition checkboxes: show partition as unassigned
en: &%1:    %2, unassigned
sk: &%1:    %2, nepriradené

note: we found an unassigned partition which is large enough for a minimal installation
en: There is free space on the disk.
    Should YaST2 use this for SuSE Linux?
sk: Na disku sa nachádza volné miesto.
    Má ho YaST2 použiť pre SuSE Linux?

note: Message between the full name of the hard disk to use and the "Use entire hard disk" button - please avoid excessively long lines - rather, include a newline
en: Choose partitions that can be erased
    to make room for SuSE Linux:
sk: Vyberte si partíciu ktorú chcete zmazať a ktorá bude
    použitá pre SuSE Linux:

note: pushbutton to choose the entire disk, erasing all data on the disk this is an easy way to select all partitions on the target disk
en: Use &entire hard disk
sk: Použiť &celý disk

en: There are no partitions on this disk yet.
    The entire disk will be used for SuSE Linux.
sk: Na disku nie sú žiadne partície.
    Celý disk sa použije pre SuSE Linux.

note: helptext for semi-automatic partitioning part 1 of 5
en: <p>
    Please select where on your hard disk SuSE Linux is to be
    installed.
    </p>
sk: <p>
    Vyberte si kde na disk sa má nainštalovať SuSE Linux.
    </p>

note: helptext, part 2 of 5
en: <p>
    You can either use the <b>entire hard disk</b> or one or more of the
    partitions or free regions shown. The selected space needs to be contiguous.
    </p>
sk: <p>
    Môžete použiť <b>celý disk</b>, jednu alebo viac
    partícii alebo voľný priestor.
    </p>

note: helptext, part 3 of 5
en: <p>
    You <i>must</i> start your selection with the highest numbered partition.
    You can't select partitions 'in the middle'.
    </p>
sk: <p>
    Výber <i>musíte</i> začať s partíciou ktorá má najvyššie číslo.
    Nemôžete si vybrať partíciu v strede.
    </p>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    Notice: If you select a region that is not shown as <i>free</i>, you
    might loose existing data on your hard disk. This may even affect
    other operating systems.
    </p>
sk: <p>
    Pozor: Ak si vyberete oblasť ktorá nie je <i>voľná</i> 
    pravdepodobne na nej stratíte všetky dáta.
    </p>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    <b><i>The marked regions will be deleted. All data within them will be
    lost. </i></b> There will be no way to recover this data.
    </p><br>
sk: <p>
    <b><i>Označená oblať bude zmazaná. V tejto oblasti stratíte všetky dáta.
    </i></b> Neexistuje spôsob ako ich obnoviť.
    </p>
    <br>

note: Information what to do, background information
en: Preparing Hard Disk - Step 2
sk: Príprava disku - krok 2

note: Frame title for installation target hard disk / partition(s)
en: Installing on:
sk: Inštalovať na:

en: You must start your selection with the highest numbered partition.
sk: Váš výber musíte začať s najvyšším číslom.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not contiguous.
sk: Vybraté partície nie sú spojité.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: There are too many partitions left in order to create the required partitions for Linux.
sk: Existuje príliš veľa partícii na to aby ste mohli vytvoriť ešte ďalšiu pre Linux.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not big enough to contain a minimal installation.
sk: Vybraté partície nie sú dosť veľke aby sa mohla urobiť aspoň minimálna inštalácia.

note: We need a short (about 25 characters) description for all following sets ( Linux Base System to List of all Packages ). Linux Base System (You need it!)
en: Linux Base System
sk: Linux základný systém

note: Programs that don't need X
en: Programs without X
sk: Programy bez X

note: Development (C, C++, Lisp, etc.)
en: Development (C, C++, Lisp)
sk: Vývoj (C, C++, Lisp)

note: Documentation
en: Documentation
sk: Dokumentácia

note: Emulators
en: Emulators
sk: Emulátory

note: Games and more
en: Games and more
sk: Hry

note: All about graphics
en: All about graphics
sk: Všetko čo sa týka grafiky

note: Amateur Radio (AX.25, CW, Logs, etc.)
en: Amateur Radio (AX.25, CW)
sk: Amatérske rádio (AX.25, CW)

note: Japanese packages
en: Japanese packages
sk: Japonské baíky

note: K Desktop Environment
en: K Desktop Environment
sk: KDE

note: KDE alpha applications
en: KDE alpha applications
sk: KDE alpha

note: Network-Support (TCP/IP, UUCP, Mail, News)
en: Network (TCP/IP, UUCP)
sk: Sieť (TCP/IP, UUCP)

note: Commercial Software
en: Commercial Software
sk: Komerčný Software

note: Security related software
en: Security
sk: Bezpečnosť

note: Components for a SGML system
en: Components for SGML
sk: SGML

note: Sound related stuff
en: Sound related stuff
sk: Zvukový software

note: Spell checking utilities and databases
en: Dictionaries
sk: Slovníky

note: SuSE internal Software
en: SuSE internal Software
sk: SuSE interný Software

note: TeX/LaTeX and applications
en: TeX/LaTeX and appl.
sk: TeX/LaTeX

note: Base X Window System - XFree86\tm 3.3
en: Base X Window System
sk: X Window systém

note: 3D stuff for X11 and console
en: 3D stuff for X11
sk: 3D v X11

note: X Applications
en: X Applications
sk: X aplikácie

note: Development under X11
en: Development under X11
sk: Vývoj v X

note: Several X Servers (XFree86\tm 3.3 and other)
en: X Servers (XFree86[tm]
sk: X Servery (XFree86[tm])

note: Window Manager and Desktop
en: Window Manager
sk: Manažery okien

note: YaST2 Components
en: YaST2 Components
sk: Komponenty YaST2

note: Source packages
en: Source packages
sk: Zdrojové kódy

note: All packages
en: List of all Packages
sk: Zoznam všetkých balíkov

en: Notify
sk: Poznámka

en: Warning
sk: Varovanie

note: Warning message, e.g.: Partition /usr needs 35 MB more disk space
en: Partition "%1" needs %2 more disk space.
sk: Partícia "%1" potrebuje %2 miesta.

note: The user have to choose an additional package from a package list
en: Additional package required
sk: Vyžadujú sa ďalšie balíky

en: Package "%1" requires an additional package.
    Please select one from list below.
sk: Balík "%1" vyžaduje ďalší balík.
    Vyberte si jeden z nasledovného zoznamu.

note: This popup is shown if packages cannot installed together
en: Package "%1" interferes with:
sk: Balík "%1" interferuje s:

note: question to user: install package anyway or not?
en: Do you want to install package "%1"
sk: Chcet nainštalobať balík "%1"

note: Headline of the popup Package ... interferes with ...
en: Package conflict
sk: Pozor: Konflikt balíkov

note: Popup text: User deselected the package before but it is an automatically needed one and it should be installed
en: 
    You wanted to deselect "%1" due to package
    conflicts. But nevertheless it is recommended
    to install the package because it is needed from
    other package(s).
    
    Do you want to install "%1"?
sk: 
    Rozhodli ste sa odstrániť z výberu "%1" vzhľadom
    ku konfliktom medzi balíkmy. Tento balík sa však doporučuje
    nainštalovať, pretože ho vyžadujú iné balíky.
    
    Prajete si nainštalovať "%1"?

note: This is a popup with a list of several packages. The list has 2 colums, the name and the package description. The user should  choose a package.
en: Name
sk: Meno

en: Description
sk: Popis

note: the user doesnt want a package from list
en: None
sk: Žiadne

note: user cancels dialog und must decide later
en: Cancel
sk: Zrušiť

note: This are the buttons of popup "package1 interferes with package2". The question is: do not install package 1 or install it anyway!
en: Install it anyway
sk: Nainštalovať aj tak!

en: No installation
sk: Neinštalovať

note: title dialog Software Single Selection
en: Software Single Selection
sk: Samostatný výber balíkov

note: title dialog Commercial Package Selection
en: Commercial Package Selection
sk: Výber komerčného software

note: title dialog post installation
en: Single Package Selection
sk: Jednotlivý výber balíkov

note: headline selection box package sets (the box isn't wide, please keep it short (up to 20 characters)
en: Please select a set
sk: Vyberte a nastavte

note: headline selection box packages belonging to selected set (up to 65 characters)
en: Please select or deselect a package with double click
sk: Označte/Odznačte balíky dvojklikom

note: The short description of the package set e.g. "dev", "x". Please keep it short, it's a column header ( up to 6 chars )
en: Set
sk: Séria

en: Partition
sk: Partícia

en: Free space
sk: Volný priestor

en: Required: %1
sk: Vyžaduje: %1

en: Package
sk: Balík

note: popup create partition: Frame description Start/End cylinder
en: Size
sk: Veľkosť

en: &Description
sk: &Popis

en: &Help
sk: &Nápoveda

en: This is an automatically selected package,
    that means another package depends on it.
    Do you really want to deselect it?
sk: Toto je automaticky vybraný balík, čo znamená, že na ňom
    závisia iné balíky.
    Chcete ho naozaj odznačiť?

note: helptext is splitted into components which are added to get the different text for single / pay / post install package selection help part1
en: <p>
    This dialog is devided into two sections:
    <br>
    on the left a list with all available <b>package
    sets</b> and information about disk space, on the
    right a list with <b>every package</b>
    belonging to selected set. 
    </p>
sk: <p>
    Na ľavej strane sú <b>série balíkov</b> a informácia
    o voľnom mieste na disku. Na pravej strane nájdete 
    <b>balíky</b>, ktoré patria k danej sérii.
    </p>

note: help part2
en: <p>
    With your basic selection <i>Minimal</i>,<i>Default</i>
    or <i>Almost everything</i> and your choice from
    categories <i>Multimedia</i>, <i>Games</i> and so on, a number
    of packages is preselected.
    Now you have the possibility to make your
    own decision about installing a certain
    package or not.
    YaST2 will show you the totally <b>required space</b>
    for all selected packages and
    <b>free</b> space on every partitions with
    every change. 
    </p>
sk: <p>
    Po základnom výbere konfigurácie <i>Minimálna</i>, <i>Štandardná</i>
    alebo <i>Skoro všetko</i> a výbere kategórii ako
    <i>Multimédia</i>, <i>Hry</i> atď. sa atomaticky vyberie veľké
    množstvo balíkov.
    Teraz máte možnosť urobiť rozhodnutie a tom či inštalovať balík alebo nie.
    YaST2 bude zobrazovať požadované miesto ako aj volné miesto
    na každej partícii po každej zmene vo výbere.
    </p>

note: help part3
en: <p>
    How to do:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Select a package set in list on
    left and YaST2 will show the corresponding
    packages with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
sk: <p>
    
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Vyberte sériu balíkov zo zoznamu naľavo
    a YaST2 zobrazí zodpovedajúce balíky s informáciou 
    o statuse.
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : Balík je vybratý na inštaláciu
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : Balík nie je vybratý
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 vybralo tento balík pretože na ňom
               závisia iné vybraté balíky.
    </p>

note: help part4
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an additional package for
    installation double click on corresponding line or
    select line and use the <b>Apply</b> Button or
    shortcut. You can also remove a selected package from
    installation list.
    YaST2 will always check the dependencies, that means
    all needed packages will automatically marked with
    an <b>a</b> and all unneeded will be deselected.
    </p>
sk: <p>
    <tt>2.</tt> Ak chcete vybrať ďalší balík na inštaláciu 
    označte ho dvoj-klikom na riadok s požadovaným balíkom.
    YaST2 robí vždy kontrolu závislosti čo znamená, že
    automaticky sa označia všetky potrebné balíky a odznačia
    všetky napotrebné.
    </p>

note: help part5 of 6
en: <p>
    <tt>3.</tt> For some packages you need at least one of
    several other packages. In that case you can choose
    from a list in popup <em>Additional package required</em>.
    Other packages cannot be installed together. They 
    are shown in <em>Package conflict</em> popup and you
    can decide whether to install the package or not.
    </p>
    <p>
    Please note: The package shown in popup is possibly
    not the selected one, but an automatically needed one.
    </p>
sk: <p>
    <tt>3.</tt> Pri niektorých balíkoch si musíte vybrať jeden z
    niekoľkých balíkov. V tomto prípade sa vám zobrazí okno v ktorom
    si môžete vybrať balík ktorý chcete nainštalovať.
    
    Niektoré balíky môžu konfliktovať s už vybratými balíkmi. 
    Toto sa vám zobrazí v okne pre <em>Konflikt balíkov</em>.
    Rozhodnite sa či balík chcete nainštalovať alebo nie.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    For getting a detailed description for each package
    press button <b>Description</b>.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selection.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Ak chcete získať podrobné informácie o baliíku stačte
    <b>Popis</b>.
    Pomocou <b>Prerušiť</b> sa vrátite späť.
    Stalčením <b>OK</b> uložíte svoj výber.
    </p>
    <br>

note: title for popup with helptext
en: Help Software Single Selection
sk: Nápoveda pri jednotlivom výbere

note: additional help pay selection
en: <p>
    Here you can choose which commercial packages should
     be installed.
    </p>
    <p>
    Beware: Not all packages are full-featured versions, some require a
    registration, some are time-limited.
    </p>
    <p>
    You can select an package by clicking on corresponding line or
    deselect a marked one.
    </p>
sk: <p>
    Tu si môžte vybrať ktorý komerčný software chcete nainštalovaťa ktorý nie.
    </p>
    <p>
    Pozor: Nie všetok software je plne funkčný, nektorý vyžaduje registráciu
    iný má zase obmedzenú dobu funkčnosti.
    </p>
    <p>
    Kliknutím balík označíte alebo odznačite pre inštaláciu.
    </p>
    <p>
    Informácie o statuse balíkov:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : Balík je vybratý a bude sa inštalovať
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : Balík sa nebude inštalovať
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 vybralo tento balík automaticky pretože
               na ňom závisia iné balíky.
    </p>

note: title for popup with help text
en: Help Commercial Package Selection
sk: Nápoveda pre výber komerčného software

note: additional help for post install
en: <p>
    You have the possibility to install additional
    packages or to delete installed ones.
    Please be careful when deleting packages and always
    pay attention to <em>Warning</em> popups.
    Do not remove Linux Base System packages ( set 'a' ).
    </p>
sk: <p>
    Máte možnosť inštalovať dalšie balíky
    alebo zrušiť už nainštalované.
    Buďte pritom prosím pozorný a vždy
    poctivo čítajte varovné správy.
    Neodstraňujte nikdy balíky zo série 'a', Linux Base System.
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    <b>i</b> : package is installed
    </p>
    <p>
    <b>d</b> : package will be deleted 
    </p>
sk: <p>
    <b>i</b> : balík je nainštalovaný
    </p>
    <p>
    <b>d</b> : balík bude zrušený 
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an unmarked package for
    installation double click on corresponding line or
    select line and use the <b>Apply</b> Button or
    shortcut. YaST2 will automatically select
    additional needed packages.
    You can also remove already installed packages
    from your system ( they will be marked for
    deleting ).
    </p>
sk: <p>
    <tt>2.</tt> Neoznačený balík k inštalácii vyberete tak,
    že dvakrát kliknete na odpovedajúci riadok v zezname balíkov
    a zadáte <b>Použíť</b> (resp. kláv. zkratku).
    Podobným spôsobom môžete vybraný balík zase odobrať.
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    For getting a detailed description for each package
    press button <b>Description</b>.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>YaST2 System Configuration and Administration</b>
    without saving any of your choices. Pressing <b>OK</b>
    will start the installation or removing of packages.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Ak chcete získať podrobné informácie o baliíku stačte
    <b>Popis</b>.
    Pomocou <b>Prerušiť</b> sa vrátite späť.
    Stalčením <b>OK</b> uložíte svoj výber.
    </p>
    <br>

note: title for popup with help text
en: Help Single Package Selection
sk: Nápoveda pre jednotlivý výber software

note: Warning popup if user pressed Cancel
en: WARNING
    
    Your individual selection of packages and any of
    your choices will be lost when exiting with Cancel!
    
    Do you really want to exit?
sk: POZOR
    
    Váš výber balíkov k nainstalovaniu a ostatné 
    volby se stratia pri ukončení pomoci Zrušiť!
    
    Chcete naozaj opustiť výber balíkov?

en: One moment please...
sk: Moment prosím...

note: screen title for software selection
en: Software Selection
sk: Výber Software

note: Display warning message
en: You have already chosen software from "Detailed selection".
    You will lose that selection if you change the basic selection.
sk: V "Podrobnom výbere" ste si už niečo vybrali.
    Ak zmeníte základný výber stratíte vaše výbery.

note: Push button that will pop up the detailed software selection (e.g. Multimedia, Games, KDE, Gnome, ... - not the individual packages!)
en: &Detailed selection...
sk: &Podrobný výber...

note: explain chooseable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1 of 3
en: <p>
    The SuSE Linux <b>Default</b> system is a good software
    base for most systems. You will not need to insert all of the CDs that 
    come with SuSE Linux for this selection. Further software from the
    other CDs can always be added later. 
    </p>
sk: <p>
    SuSE Linux <b>Štandardný Systém</b> je dobrý základ pre váčšinu
    systémov. Pri jeho inštalácii nebudete potrebovať všetky CD.
    Ďalšie programy môžete pridať kedykoľvek.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    <b>Default with Office</b> extends this default system to include
    powerful graphical office applications.
    </p>
sk: <p>
    <b>Štandart + Office</b> rozšíri štandartný systém o 
    office aplikácie.
    </p>

note: help part 3 of 4
en: <p>
    The <b>Minimal</b> system includes just the bare essentials necessary
    to safely run SuSE Linux. Please notice that this selection <b><i>does not include
    graphical desktop environments</i></b>, i.e. no X11, no KDE, no Gnome etc.
    Select this option as a base for your own custom selection, for
    dedicated server systems that don't need a graphical desktop or for
    systems that are short on disk space and/or memory.
    </p>
sk: <p>
    <b>Minimálna</b> inštalácia obsahuje iba balíky ktoré sú nevyhnutné
    k bezpečnému behu Linux-Systému.
    Táto voľba neobsajuje <b><i>žiadne grafické prostredie</i></b>, 
    žiadne X, ani KDE, ani GNOME atď.
    Začnite touto voľbou ak chcete urobiť výber balíkov sám alebo
    ak máte nedostatok pamäti či miesta.
    </p>

note: help part 4 of 4
en: <p>
    <b>Almost everything</b> includes every software package that comes
    with SuSE  Linux except the sources. Please make sure you have a lot of
    disk space available when you select this option.
    </p>
    
    <p>
    For more control about what software to install select
    <b>Detailed selection</b>.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    <b>Skoro všetko</b> Túto voľbu použite iba ak máte
    dostatok volného miesta na disku(4-5GB).
    </p>
    
    <p>
    Ak si chcete skontrolovať aké balíky sa budú inštalovať vyberte si
    <b>Podrobný výber</b>.
    </p>
    <br>

en: Please deselect some packages.
sk: Odznačte niektoré balíky.

en: Do you really want
    to reset your detailed selection?
sk: Chcete zrušiť podrobný výber?

note: screen title for detailed software selection
en: Detailed Software Selection
sk: Podrobný výber software

note: Check box for installing all source code packages
en: &Install available sources
sk: &Inštalovať zdrojový kód

en: Categories
sk: Kategórie

en: %1 remaining free space on hard disk
sk: Zostáva %1 volného miesta na disku

en: &Commercial software...
sk: &Komerčný Software...

en: Select &single packages...
sk: Výber &jednotlivých balíkov...

note: Explain additional software categories (E.g. Multimedia, Games, Development, ...). help part 1 of 3
en: <p>
    Select categories of software to install.
    </p>
    
    <p>
    The basic system will always be installed. The software categories
    automatically include other system components as required,
    i.e. if you select a desktop like <i>KDE</i> or <i>GNOME</i>, the X
    Window System will automatically be installed.
    </p>
sk: <p>
    Vyberte si kategórie software ktoré chcete nainštalovať.
    </p>
    
    <p>
    Základný systém sa nainštaluje vždy. Rôzne softwárové kategórie
    automaticky obsahujú aj všetky potrebné balíky,
    napr. ak si vyberete <i>KDE</i> alebo <i>GNOME</i>
    automaticky sa aj nainštaluje X Window Systém.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    Software categories may overlap, i.e. there may be software packages
    that belong to <i>Multimedia</i> as well as to <i>KDE</i>.
    That's why the required disk space is not displayed along with the
    categories - the total disk space required depends on the combination
    of selected categories.
    </p>
sk: <p>
    Software v jednotlivých kategórii sa prekríva napr. balíky ktoré
    patria do <i>Multimédii</i> patria tiež do <i>KDE</i>.
    Preto je ťažké presne určiť koľko jednotlivé kategórie zaberú miesta
    na disku. Celkový objem software závisí od samotnej kombinácie
    kategórii.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: <p>
    SuSE Linux comes with all free sources, so you have the option to
    <b>install available sources</b> for selected components.  Please
    note: Sources are not available for commercial software.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    SuSE Linux obsahuje aj zdrojové kódy k jednotlivým balíkom.
    Ak si vyberete <b>inštalovať zdrojový kód</b> tak tento sa naištaluje iba k inštalovaným softwarovým kategóriam (balíkom).
    </p>
    <br>

en: <p>
    Normally, this will take a couple of minutes. Please wait...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> has to initialize your SuSE Linux system.  Depending on
    the CPU and the amount of memory, this procedure can take some time.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Prosím čakajte...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> musí nainicializovať SuSE Linux Systém
    Dĺžka inicializácie závisí id rýchlosti CPU, veľkosti
    pamäte atď.
    </p>
    <br>

en: Finishing the installation
sk: Ukončenie inštalácie

note: startup text, same as in installation.ycp
en: YaST2
    Initializing ...
sk: YaST2
    Inicializujem ...

note: label to progress bar for startup initialization
en: Checking system
sk: Kontorlujem Systém

note: somehow, we couldn't find any harddisks for installation. This is a fatal error, we can't do anything about it
en: No disks found for installation
    Please check your hardware
sk: Nenašiel so žiadny disk.
    Skontrolujte váš Hardware.

note: list exhausted restart at 0 advise user to insert the right CD
en: Please insert CD %1.
sk: Vložte CD %1.

note: inform user about current CD
en: %1
    Currently CD %2 is inserted.
sk: %1
    Momentálne je vložené CD %2.

note: Dialog, sentence 4 of 3 `Left(`Label(_("Do you want to use it for your system?"))),
en: &Skip
sk: &Preskočiť

note: helptext (help1) reports packages will be installed or removed (module called in running system) help1 part 1 of 2
en: <p>
    On first run all additional selected software packages will be installed.
    After that packages marked for deletion in previous dialog will be
    removed from your installation.
    </p>
sk: <p>
    Pri prvom prechode sa nainštalujú vybrané balíky.
    Potom sa odstrania všetky balíky v minulom dialogu určené
    k zmazaniu.
    </p>

note: help1 part 2 of 2
en: <p>
    Whole procedure could take some time. If you want to know more
    about the software coming with <b>SuSE Linux</b>
    don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Samotná inštalácia môže zabrať dosť času.
    Neváhajte a pozrite sa do <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>

note: helptext (help2) reports packages will be installed help2 part 1 of 2
en: <p>
    The selected software will be installed.
    </p>
    
    <p>
    And if you're feeling bored watching this screen take the time to
    browse through appendix F of
    the manual; this appendix tries to answer <em>Frequently Asked
    Questions</em> (FAQ).
    </p>
sk: <p>
    Vami vybratý software sa nainštaluje.
    </p>
    
    <p>
    Počas inštalácie si môžete napríklad prezerať príručku.
    V apendixe F nájdete odpovede na niektoré vaše otázky.
    (Frequently Asked Questions - FAQ)
    </p>
    
    <p>
    Ak chcte vedieť viac o software ktorý je dodávany s SuSE linuxom pozrite
    si (http://sdb.suse.de).
    </p>
    <br>

note: help2 part 2 of 2
en: <p>
    Don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de) if you want to know more about the
    software coming with <b>SuSE Linux</b>.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Pozrite sa do <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de) ak chcete vedieť viac o 
    software ktorý prichádza s <b>SuSE Linux</b>.
    </p>
    <br>

note: Announce number of packages that will be installed
en: Installing %1 software packages
sk: Inštalujem balík %1

note: Label for disk usage progress bar
en: Disk Usage
sk: Využitie disku

note: inform user about installation or deinstallation progress, so the label have to be a common expression for how many packages are already worked trough (german: abgearbeitet)
en: %1 packages processed
sk: %1 balík je nainštalovaný

note: warn user about exhausted diskspace during installation of packages this is a popup with options "continue" and "cancel"
en: Diskspace exhausted !
sk: Málo miesta na disku!

note: Continue button
en: C&ontinue
sk: P&okračovať

note: in case of cancel ask user if he really wants to quit installation
en: Do you really want
    to quit the installation?
sk: Chcete naozaj ukončiť
    inštaláciu?

en: RPM returned an error
sk: Chyba RPM

en: The packager returned an unknown code
sk: RPM vrátilo neznámu chybu.

note: Announce number of packages that will be removed
en: Removing %1 packages
sk: Odstraňujem balík %1

note: Title for root-password dialogue
en: Password for "root", the system administrator
sk: Heslo pre systémového administrátora ("root")

note: advise user to remember his new password
en: Don't forget what you enter here!
sk: Nezabudnite čo ste tu napísali!

note: Label: get password for user root Please use newline if label is longer than 40 characters
en: &Enter a password for user root:
sk: &Zadajte heslo pre uživateľa "root" :

note: help text ( explain what the user "root" is and does ) help part 1 of 4
en: <p>
    Apart from normal users of the system, who write texts, for instance, create
    graphics or look for information on the Internet, the user "root" exists on
    every system. The user "root" is always called into action whenever
    administrative tasks need to be performed. In other words: login as root
    whenever you need, or want, to be the system administrator, and only then.
    </p>
sk: <p>
    Okrem obyčajných uživateľov má systém aj špecialného užívateľa,
    systémového administrátora ktorý sa volá "root". Takmer vždy
    keď potrebujete meniť systémové nastavenie musíte sa prihlásiť ako "root".
    Používajte tohto užívateľa len na správu systému!
    </p>

note: help part 2 of 4
en: <p>
    As this administrator is equipped with extensive permissions, the password for
    "root" should be chosen carefully. A combination of letters and numbers is
    recommended. To ensure that the password was entered correctly, you are asked
    to repeat the process in a second field.
sk: <p>
    Administrátor "root" má neobmedzené práva v systéme preto by ste 
    výber jeho hesla mali starostlivo zvážiť.
    V hesle použite kombináciu čísel a písmen.

note: help part 3 of 4
en: 
    Remember the rules for the user
    password - the same signs are valid for the "root" password: you must
    distinguish between upper and lower case; a password should have at least 5
    characters, and as a rule, 
    not contain any umlauts.
sk: 
    Aby bolo heslo platné musí obsahovať minimálne 5 znakov.
    Pozor: Veľké a malé písmená sa rozlišujú.

note: help part 3 of 4
en: 
    Possible characters in addition are
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits <tt>0</tt>
    to <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    Do not forget this "root" password!
    </p>
    <br>
sk: 
    Možné doplňujúce znaky hesla sú <tt>#*,.;:._-+!</tt>
    <tt>$%&/|?{[()]}</tt>
    a číslice od 0 po 9.
    </p>
    
    <p>
    Nezabudnite heslo pre uživateľa "root"!
    </p>
    <br>

note: report misspellings of the password
en: The first and the second version
    of the password are different!
    Please try again.
sk: Zadali ste rozdielne heslá!.
    Zopakujte ich zadanie ešte raz.

note: report if user forgot to enter a password
en: You didn't enter a password
    Please try again.
sk: Nezadali ste žiadne heslo!.
    Zadajte nejaké heslo.

note: explain how a password has to be formed
en: The password must have at least 5 characters
    Please try again.
sk: Heslo musí mať minimálne 5 znakov!
    Zopakujte zadanie ešte raz.

note: html-format advise the user to wait for completion part 1 of 2
en: <p>
    Please stand by while your hard disk is prepared.</p>
sk: <p>
    Čakajte prosím pripravujem disk.
    </p>

note: part 2 of 2
en: <p>
    Depending on the size of your hard disk and your processor speed, this	action
    might take some time.  5 minutes are not unusal for disks larger than 4 GB.  
    Often, the progress meter doesn't show a linear progress; even if it looks 
    slow near the end ("95 %"), please be patient: the formatting	tool has to 
    perform various checks.	</p><br>
sk: <p>
    V závislosti od veľkosti disku a rýchlosti procesora toto môže trvať
    aj niekoľko mimút. 5 minút nie je nič zvláštne pri diskoch väčších ako 4GB.
    Buďte trpezlivý formátovanie musí vykonávať množstvo kontrôl.
    </p>
    <br>

note: hard disk will be made ready for installing Linux
en: Preparing Your Harddisk
sk: Pripravujem si váš disk

en: The disk has an unsupported partition table
    Please re-partition disk %1
sk: Disk obsahuje nepodporovanú tabuľku partícii.
    Zmeňte partície na disku %1.

en: Couldn't setup swap partition %1
sk: Problém s partíciou Swapu %1

en: Formatting %1 as %2
sk: Formátujem partíciu %1 ako %2

note: title for selection box 'mouse'
en: Please choose your mouse type from the list
sk: Zo zoznamu si vyberte typ myši

note: Help text for mouse settings dialog - START: The user chooses a mouse type (e.g. Logitech MouseMan, PS/2, Microsoft serial) from a list. He can apply the settings with a "Test" button or just leave this dialog with "next" (this will also apply the settings). Special care needs to be taken to explain
en: <p>
    YaST2 could not identify your type of mouse.
    Choose the <b>mouse type</b> attached to your computer.
    </p>
sk: <p>
    YaST2 nevie identifikovať typ vašej myši.
    Vyberte si typ ktorý máte pripojený k počítači.
    </p>

note: Help text - continued
en: <p>
    Use the arrow keys to select a mouse. If the selection bar does not
    move, hit the <b><i>Tab</i></b> key (maybe repeatedly) until it does.
    </p>
sk: <p>
    Na pohyb medzi poľami použite šípky alebo
    <b><i>Tabulátor</i></b>.
    </p>

note: Help text - continued
en: <p>
    Use the <b>Test</b> button to apply and test the selected settings.
    </p>
sk: <p>
    Na otestovanie myši použite tlačítko <b>Test</b>.
    </p>

note: Help text - END
en: <p>
    If you select <b>None</b>, you have to use the keyboard as
    described in the manual.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Ak ste si nevybrali <b>žiadnu</b> myš budete musieť na pohyb
    použiť klávesnicu.
    <br>

en: Mouse configuration
sk: Konfigurácia myši

note: message above radiobuttons (installation/update)
en: Please select
sk: Prosím vyberte si

note: label for radiobutton 1, New installation
en: New &installation
sk: &Nová inštalácia

note: label for radiobutton 2, update
en: &Update an existing system
sk: &Aktualizovať

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>new installation</b> if there is no existing SuSE Linux
    system on your machine or if you want to completely replace an
    existing SuSE Linux system, abandoning all its configuration settings.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Vyberte si <b>novú inštaláciu</b> ak ešte nemáte SuSE Linux
    alebo ak nechcete uchovať nastavenie pôvodnej inštalácie.
    </p>
    <br>

note: FIXME: Remove <br> in the above paragraph (changed paragraph order - ( <br> intentionally left right now to prevent all translations from breaking prior to the 7.0 release - sh@suse.de Jul 05, 2000)
en: <p>
    Select <b>update an existing system</b> to upgrade a SuSE Linux system
    already installed on your machine. This option will preserve
    configuration settings from your existing system whenever possible.
    </p>
sk: <p>
    Vyberte si <b>Aktualizovať</b>, ak už máte nainštalovaný SuSE Linux.
    Táto voľba sa bude v čo najväčšej možnej miere snažiť zachovať
    vaše pôvodné nastavenie systému.
    </p>

note: screen title for installation method
en: Install SuSE Linux
sk: Inštalovať SuSE Linux

note: Information about suggested LILO installation: Some other system present (MS Windows etc.) - LILO will be installed on floppy just to play safe
en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on a floppy disk in order to make sure
    this operating system can safely be started.
sk: Na všom disku som našiel ešte iný operačný systém.
    
    LILO sa naištaluje na disketu aby bolo možné bez
    problémov štartovať váš pôvodný OS.

note: Information about suggested LILO installation: The /boot partition is not accessible (e.g. above cylinder 1024). LILO and the kernel files need to be installed on a floppy.
en: With the current hard disk partitioning Linux cannot be started
    directly from hard disk.
    
    LILO and all necessary start files need to be installed on a floppy disk.
    Another configuration is not recommended.
sk: Pri súčasnom rozdelení disku nemôžete bezpečne spustiť
    Linux priamo z disku.
    LInux LOader (LILO) sa musí nainštalovať na disketu.
    
    Iná konfigurácia sa v tomto prípade neodporúča.

note: Information about suggested LILO installation: The best case: No other OS on the machine, /boot can be reached, no doubts about the boot device. Everything perfect. LILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed in the start sector of the first hard disk.
sk: Na vašom počítači sa nenašiel ďaľší operačný systém.
    LInux LOader (LILO) sa nainštaluje na prvý sektor prvého disku.

note: lilo == "custom" Information about suggested LILO installation: We have a mixed IDE / SCSI system and made an educated guess (but just a guess! We are not sure!) about the most likely boot disk. The name of that disk is shown along with the message. LILO will be installed in the MBR of this disk.
en: There are several hard disks installed in your computer.
    Most likely the following disk is being used for system start:
    
    %1
    
    LILO will be installed in the start sector of this disk.
sk: Vo vašom počítači sa nachádza viac diskov.
    Na spustenie systému sa použije:
    
    %1
    
    LInux LOader (LILO) sa nainštaluje na prvý sektor tohoto disku.

note: Button to branch into LILO expert configuration dialog
en: &Custom LILO installation...
sk: Užívateľská inštalácia &LILO...

note: help text system start configuration, boot manager, lilo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>LILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems. 
    </p>
sk: <p>
    SuSE Linux používa ako Bootmanager <b><i>LILO</i></b>.
    LInux LOader LILO vie spustiť aj iné operačné systémy.
    </p>

note: help part 2 of 6
en: <p>
    A reasonable LILO configuration that works for most systems is
    suggested here. If you don't like this suggested LILO installation,
    select <b>custom LILO installation</b>.
    </p>
sk: <p>
    Tu je najpoužívanejšia konfigurácia LILO ktorá pracuje
    na väčšine systémov. Ak sa vám to nepáči použite
    <b>uživateľskú inštalácu LILO</b>.
    </p>

note: help part 3 of 6
en:   <p>
    SuSE Linux may be installed on just about any hard disk on your system.
    </p>
    <p>
    LILO itself needs to be installed in a location that is accessible as
    a boot device from your system's BIOS (Basic Input Output System).
    </p>
sk:   <p>
    SuSE Linux môžete nainštalovať na ktorýkoľvek disk vášho systému.
    </p>
    <p>
    LILO však musí byť nainštalované na zariadenie z ktorého je štart
    systému podporovaný BIOSom.
    </p>

note: help part 4 of 6
en: <p>
    For most PC BIOSes, this means LILO has to be installed on the first
    hard disk below cylinder 1024, either in the MBR (the Master Boot
    Record) or on a bootable primary partition - or on a boot floppy
    (if you have a floppy disk drive).
    </p>
sk: <p>
    Pre väčšinu PC musí byť LILO nainštalované na prvom disku a pod 1024
    cylindrom a to buď v MBR , alebo na štartovacej partícii.
    Použiť môžte samozrejme aj disketu.
    </p>

note: help part 5 of 6
en: <p>
    When other operating systems are installed, YaST2 will always suggest
    the safest possible option: Install LILO on a boot floppy. This makes
    sure there will be no conflict with the other operating system(s) on
    your computer.
    </p>
sk: <p>
    Pokiaľ máte ešte nainštalovaný iný OS, YaST2 vždy
    ponúkne inštaláciu LILO na disketu aby nenastal konflikt 
    medzi jednotlivými OS.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please notice that LILO is capable of booting other operating
    systems, too. But to make use of that feature requires additional
    skills and knowledge. Please read the manual for details.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    LILO vie štartovať aj iné OS (DOS,WINDOWS,OS2).
    Toto si však vyžaduje určitú znalosť jeho konfigurácie preto sa
    radšej najskôr pozrite do príručky.
    </p>
    <br>

note: Suggested LILO installation - can be overridden with expert mode.
en: System Start Configuration
sk: Štart systémovej konfigurácie

note: Radio button for LILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Install LILO in the boot disk ('&MBR')
sk: Nainštalovať LILO do &MBR štartovacieho disku (C:)

note: Radio button for LILO installation on floppy only
en: Create a boot &floppy
sk: Vytvoriť spúšťaciu &disketu

note: Radio button for LILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Install LILO on partition /&boot (have other boot manager)
sk: Inštalovať LILO na linuxovú partíciu /&boot (ak máte iný Bootmanager)

note: Radio button for LILO installation: Other partition (enter name in text input field)
en: Install LILO on &other partition:
sk: Na &inú partíciu:

note: Text input field to enter additional boot parameters
en: &Kernel boot parameters:
sk: &Boot parametre:

note: check box: use the 'linear' option?
en: Use the '&linear' option
sk: Použite možnosť "&linear"

note: helptext for the customized LILO installation part 1 of 7
en: <p>
    LILO (the LInux LOader) can be installed in different places:</p>
sk: <p>
    LILO (LInux LOader) sa môže nainštalovať na rôzne miesta:</p>

note: part 2 of 7
en: <p>
    - In the <b>MBR</b> (the Master Boot Record).  This is recommended whenever SuSE Linux
    is the only operating system on the hard drive, or if you <em>definitely</em>
    know that you can boot all the other operating systems with LILO. The old MBR
    should be saved to disk, as a precaution.
    </p>
sk: <p>
    - Do <b>MBR</b>, Master Boot Record. Odporúčaná možnosť pokiaľ, používate iba SuSE Linux alebo viete, že vaše iné operačné systémy
    budú s LILO spolupracovať.</p>

note: part 3 of 7
en: <p>
    - On a <b>floppy</b> disk (if your system has a floppy disk drive),
    if you want to avoid the risk of interfering with an already existing
    boot mechanism. You may need to enable booting from floppy disk in
    your system's BIOS when you select this option.
    </p>
sk: <p>
    - Na <b>disketu</b>Ak sa chcete s určitosťou vyhnúť problémom 
    a zachovať si pôvodné štartovanie systému.
    Je možné, že budete musieť upraviť BIOS
    aby sa systém mohol štartovať z diskety.
    </p>

note: part 4 of 7
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  This option can always be used
    if you have a number of operating systems on the hard drive, and if you want to
    boot with your own boot manager, or <tt>loadlin</tt>, for example. The
    advantage of this method is that the MBR is left alone.
    </p>
sk: <p>
    - Do <b>/boot</b> partícieTúto možnosť môžete použiť vždy,
    alebo ak máte veľa operačných sytémov a chcete použiť inýBootmanager, napr. "<tt>loadlin</tt>.
    Výhoda tejto metódy, že MBR ostane prázdny.
    </p>

note: part 5 of 7
en: <p>
    Notice: If you use this method, you will also need to configure
    this other boot manager (e.g. <tt>loadlin</tt>) accordingly.
    </p>
sk: <p>
    <em>Poznámka:</em> Ak použijete túto metódu musíte tiež nakonfigurovať
    svoj Bootmanager (napr. <tt>loadlin</tt>).
    </p>

note: part 6 of 7
en: <p>
    - In some <b>other</b> partition. You need to know your system's
    restrictions when you select this option. Most PCs for example have a
    BIOS limit that restricts booting to hard disk cylinders below
     1024. Depending on what boot manager to use, you may or you may not
     be able to boot with LILO in a logical partition.
    </p>
sk: <p>
    - Na <b>inú partíciu</b>.Treba však dať pozor na obmedzenie BIOS-u a na to
    aby partícia nekončila za 1024 cylindrom.
    </p>

note: part 7 of 7
en: <p>
    Enter the partition's device name (e.g. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in the input field.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Zadajte disk (zariadenie) napr.<tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) do vstupného poľa.</p>
    <br>

en: Custom LILO installation
sk: Užívateľská inštalácia LILO

en: You did not enter a partition
sk: Nezadali ste partíciu

en: Welcome to YaST2 - the SuSE Linux
    installation / system administration program.
sk: Vitajte v YaST2 - SuSE Linux
    inštalačnom - a systémovom administračnom programe

en: Select your language:
sk: Vyberte si jazyk:

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>language</b> to be used during installation and later in
    the installed system.
    </p>
sk: <p>
    Vyberte si <b>jazyk</b> ktorý použijete pri inštalácii a neskôr
    pri práci v systéme.
    </p>

en: <p>
    Select <b>next</b> to continue with the next dialog. If you wish to
    change your selections in a later dialog, you can use the <b>back</b>
    and <b>next</b> buttons to switch back and forth between the
    installation dialogs.
    </p>
sk: Vyberte si <b>Pokračovať</b>. Ak chcete zmeniť výber použite
    <b>Späť</b> - a <b>Pokračovať</b> medzi jednotlivými oknami.
    </p>

en: <p>
    <b><i>Nothing will happen</i></b> to your computer until you confirm
    all your selections in the last installation dialog.
    </p>
    
    <p>
    You can select <b>Abort Installation</b> at any time to abort the
    installation process.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Vašemu disku sa nič nestane pokiaľ nepotvrdíte všetky inštalačné
    kroky v poslednom okne.
    </p>
    
    <p>
    Vyberte si <b>Ukončiť YaST2</b>, ak chcete prerušiť inštaláciu.
    </p>
    <br>

en: YaST2 needs at least 48 MB of memory to run.
    
    Please use the text based YaST1 for the
    installation of SuSE Linux on your PC.
    A detailed description of the installation
    procedure can be found in the manual.
sk: YaST2 potrebuje aspoň 48 MB pamäte.
    
    Pokiaľ nemáte takéto množstvo pamäte použite
    YaST1 na inštaláciu SuSE Linux-u
    Podrobnosti nájdete v príručke.

note: Error msg
en: The root password could not be set!
    You won't be able to login!
sk: Nemôžem nastaviť heslo pre "root".
    Nebudete sa môcť prihlásiť!

note: Error msg
en: Couldn't write values to /etc/rc.config
sk: Nemôžem zapísať hodnoty do /etc/rc.config.

note: Error msg
en: Couldn't write values to /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config
sk: Nemôžem zapísať /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config.

note: Error msg
en: An error occurred during creation of the user login!
sk: Chyba pri vytváraní užívateľa!

en: Now booting your system...
sk: Štartujem systém...

note: title for selection box 'keyboard layout'
en: Keyboard layout
sk: Rozloženie klávesnice

note: title for selection box 'timezone'
en: Timezone
sk: Časová zóna

note: title for input field to test the keyboard setting
en: &Test your keyboard:
sk: &Otestujte klávesnicu:

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the IDs `next, `back, and `help. help text for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>keyboard layout</b> you want to use now during
    installation and later in the installed system.
    </p>
sk: <p>
    Vyberte si <b>rozloženie klávesnice</b>.
    </p>

en: <p>
    Then select the appropriate <b>timezone</b>. Choose the country or
    region where you are located.
    </p>
sk: <p>
    Vyberte si <b>časovú zónu</b>. Vyberte si krajinu 
    alebo región.
    </p>

en: <p>
    If you are unsure, please use the default values already selected.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Ak nie ste si istý, použite východzie hodnoty.
    </p>
    <br>

note: Screen title for keyboard and timezone screen
en: Basic Configuration
sk: Základná konfigurácia

note: show the user the final username used for login
en: Your user name will be '%1'.
sk: Vaše užívateľske meno bude '%1'.

en: Linux will be installed on harddisk
    %1
sk: Linux sa nainštaluje na disk
    %1

note: inform about which partitions will be erased (i.e. re-used) for linux
en:   Erasing partition %1 (%2), was '%3'
sk:   Mazanie partície %1 (%2) - bolo '%3'.

note: inform about which partitions will be created for linux
en:   Creating partition %1 (%2), as %3 (%4)
sk:   Vytvorenie partície %1 (%2) ako %3 (%4).

note: Installed software
en: %1 MB software will be installed
sk: %1 MB Software sa nainštaluje.

note: show where lilo will be installed, this means MBR
en: The Linux boot manager will be written on your hard disk.
sk: Linux Boot-manager (LILO) sa zapíše na disk.

note: show where lilo will be installed, this means just on floppy
en: The Linux boot manager will be written on a floppy disk.
sk: Linux Boot-manager (LILO) sa zapíše na disketu.

note: show where lilo will be installed, this means just on the boot record of the partition
en: The Linux boot manager will only be written on the linux partition.
sk: Linux Boot-manager (LILO) sa zapíše na Linux-Partíciu.

note: show where lilo will be installed, this means the user-selected partition
en: The Linux boot manager will only be written to %1
sk: Linux Boot-manager (LILO) sa zapíše na partíciu %1.

en: Pressing "Next" will start the installation.
sk: Stlačením "Pokračovať" sa spustí inštalácia!

note: Push button: Save the settings (i.e. everything entered during installation) to a floppy disk.
en: &Save settings to floppy disk
sk: &Uložiť nastavenie na disketu

note: helptext (html-format) part 1 of 6
en: <p>
    YaST2 now has all the required information.
    <b><i>Please read all the data carefully</i></b> before you continue.
    </p>
sk: <p>
    YaST2 má všetky požadované informácie.
    <b><i>Prečítajte si ich pozorne</i></b>, predtým ako budete pokračovať.
    </p>

note: part 2 of 6
en: <p>
    You will need your <b>user name</b>, your <b>user password</b> and -
    most importantly - the <b>root password</b> to work with the installed
    system. Do not forget those values! (But do not write them to a sticky
    note on your screen, either - this is a common security hole).
    </p>
sk: <p>
    Budete potrebovať <b>užívateľa</b>, jeho <b>heslo</b> a 
    samozrejme <b>HESLO pre ROOTa</b>, aby ste mohli pracovať 
    s nainštalovaným systémom.
    Pozor: Heslá si zapamätajte!
    Nepoznačte si ich niekde do notesa alebo pri monitor!
    Toto je najčastejšia bezpečnostná chyba.
    </p>

note: part 3 of 6
en: <p>
    If you are satisfied with the settings, select <b>next</b> in this dialog
    to <b><i>start the installation</i></b>. This is when things actually
    will happen: Your hard disk will be prepared according to your
    selections, and the software will be installed.
    </p>
sk: <p>
    Ak ste spokojný s nastavením veberte si<b>Pokračovať</b>, a spustite inštaláciu.
    </p>

note: part 4 of 6
en: <p>
    If you wish to change any of the settings, use <b>back</b> to move back
    to the respective dialog(s), change them accordingly and then use
    <b>next</b> to move to this screen again.
    </p>
sk: <p>
    Ak chcte zmeniť niektoré z nastavení použite <b>Späť</b>.
    </p>

note: part 5 of 6
en: <p>
    <b>Save settings to floppy disk</b> if you want to re-use these
    settings later.  Please use a fresh floppy disk - <em>not</em> the
    supplied SuSE "Boot disk" or the SuSE "Modules" disk. You might
    need those some day.
    </p>
sk: <p>
    Ak chcete uložiť nastavenie na <b>Disketu</b>, použite ju čistú!
    </p>

note: part 6 of 6
en: <p>
    If you wish to abort the installation entirely, select <b>Abort
    installation</b>.  You will lose all settings chosen so far,
    but your hard disk will remain untouched.
    </p>
    <br>
sk: <p>
    Ak chcete prerušiť inštaláciu vyberte
    <b>Prerušiť</b>.
    Stratíte všetky zmeny a váš disk ostane bez zmeny.
    </p>
    <br>

note: screen title
en: Confirm installation
sk: Potvrdenie inštalácie

en: Warning:
    
    YaST2 has all information to install SuSE Linux.
    The installation will be done according to your
    settings done by the previous dialogs.
    To commit the installation, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start installation?
sk: Pozor:
    
    YaST2 má všetky informácie aby mohlo spustiť inštaláciu.
    Ak nechcete spustiť inštaláciu vyberte ""Nie".
    
    Spustiť inštaláciu?

note: all right, start installation *now*
en: &Yes - install
sk: &Áno - inštalovať

note: Just for safety Yes/No MsgBox; default: Yes
en: The selected configuration and settings will be saved
    on a floppy disk.  Please insert a formatted floppy.
    
    Write data to floppy disk now?
sk: Vybratá konfigurácia sa uloží na disketu.
    Vložte naformátovanú disketu.
    
    Zapísať konfiguráciu na disketu?

note: msgbox data saved to floppy disk
en: Your settings have been written to floppy disk.
sk: Vaše nastavenie sa uloží na disketu.

en: Couldn't write your settings to the floppy.
    Is it formatted and is the write protection removed?
sk: Nemôžem zapísať na disketu
    Je naformátovaná a je chránená proti zápisu?

en: Couldn't find a valid floppy disk.
    Are you sure, you've entered a floppy disk?
    Is the disk formatted and verified?
sk: Vložili ste disketu?
    Je disketa naformátovaná?

note: description for the partition type in the patition table
en: Extended
sk: Rozšírený

note: column description, if disk space is not known
en: unknown
sk: neznámy

en: The mount point is already in use, please choose another moint point
sk: Bod pripojenia sa už používa. Vyberte si prosím iný.

en: You cannot use one of the following mountpoints:
    /proc, /dev, /mnt, var/adm/mnt, /lost+found
sk: Ako bod pripojenia nemôžete použiť:
    /proc, /dev, /mnt, var/adm/mnt a /lost+found

en: Your mountpoint must start with a "/"
sk: Bod pripojenia musí začínať s "/".

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: <p>First, please choose the type of the new partiton and whether this partition should be formatted or not.</p>
sk: <p>
    Najskôr si vyberte typ partície (napr. "Ext2")
    a či má byť partícia naformátovaná alebo nie.
    </p>

note: helptext for popup create partition line 2 of 6
en: <p>Then you must enter the mount point ( /, /boot, /usr, /var ... )</p>
sk: <p>
    Musíte zadať bod pripojenia ( /, /boot, /usr, /var ... ).
    </p>

note: helptext for popup create partition line 3 of 6
en: Now you can enter the location of the new partition on your hard disk.
sk: <p>
    Zadajte umiestnenie novej partície na disku.</p>

note: helptext for popup create partition line 4 of 6
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
sk: Zadajte štartovací cylinder partície.

note: helptext for popup create partition line 5 of 6
en: After that you can either specify an ending cylinder number or an offset from the first cylinder (e.g +66).
sk: Zadajte končiaci cylinder partície alebo veľkosť ktorú chcete pridať(+66).

note: helptext for popup create partition line 6 of 6
en: It is also possible to specify the size of the partition directly (e.g. +100M or +20000K))</p>
sk: Veľkosť môžete špecifikovať aj priamo (napr. +100M alebo +20000K)</p>

note: popup create partition: frame description type of Filesystem
en: Type
sk: Typ

note: popup create partition: frame description "Format partition or not"
en: 2:Format
sk: 2:Formát

note: popup create partition: frame description Choose Mountpoint
en: Mount Point
sk: Bod pripojenia

en: Your partition is too small, to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem, and the storage
    of the journal needs already about 30 MB space.
    So please use ReiserFS only with bigger partitions.
sk: Vaša partícia je príliš malá na to aby ste mohli použiť ReiserFS!
    ReiserFS je "žurnálový filesystém"; a potrebuje asi
    30 MB na žurnál.
    ReiserFS použite iba s dostatočne veľkou partíciou.

en: Wrong input for the start of the partition, 
    you must must enter the start cylinder (e.g. 77).
sk: Zle zadaný začiatok partície.
    Zadajte štartovací cylinder (napr. 77).

en: The start cylinder is not valid. Please check again
sk: Zle zadaný štartovací cylinder!

en: Wrong input for the end of the partition.
    
    st enter the endcylinder (e.g. 77) or an offset (e.g.+122)
    specify the size of the partition directly (e.g. +100M or +1GB )
sk: Zle zadaný koniec partície.
    
    Zadajte končiaci cylinder (napr. 77) alebo pridávaný
    počet (napr. +122); alternatívne veľkosť partície
    (napr. +100M alebo +1G).

note: //////////////// STEP E ////////////////////////////////////////////////
en: CAUTION: The value of the end cylinder was not valid. 
    YaST2 had inserted the maximum 
    possible value
sk: Pozor: Hodnota končiaceho cylindru je neplatná.
    YaST2 použilo maximálnu možnú hodnotu.

note: helptext for popup create extended  partition line
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
    After that you can either specify an ending cylinder number or an offset from the first cylinder (e.g +66).
    It is also possible to specify the size of the partition directly (e.g. +2G or +100M or +20000K)</p>
sk: <p>Zadajte číslo štartovacieho cylindra partície.
    Koniec môžete zadať pomocou čísla cylindra konca partície alebopridaním cylindrov
    (napr. +66). Veľkosť môžete určiť priamo
    (napr. +100M alebo +20000K).</p>

en: Caution: You have changed the start/end cylinders.
    Please make sure that all logical partitions 
    fit into this new extended partition.
sk: Pozor: Zmenili ste štartovací/končiaci cylinder.
    Uistite sa že logické partície pasujú do
    novej rozšírenej partície.

note: helptext for popup edit already existing partition line 1 of 3
en: <p>For an already existing partition you can only change the mount point and format.</p>
sk: <p>Pre už existujúce partície môžete zmeniť bod pripojenia a formát.</p>

note: helptext line 2 of 3
en: <p>If you want to change the type or the start/end cylinder, you must delete this partition and then create a new one with the new parameters. All data in this partition will be LOST!</p>
sk: <p>Ak chcete zmeniť typ alebo štartovací/končiaci cylinder partície
    musíte zmazať túto partíciu a vytvoriť novú.
    Toto však zapríčiní stratu všetkých dát na partícii.

note: popup edit existing partition: Description
en: Type of filesystem:
sk: Typ filesystému:

note: popup edit existing partition: Description
en: 
    Start cylinder:
sk: 
    Počiatočný cylinder:

note: popup edit existing partition: Description
en: 
    End cylinder:
sk: 
    Končiaci cylinder:

en: You have entered an invalid mountpoint. For a swap partition, only
    two mountpoints are permitted.
     - If you leave this field empty, the swap partition will NOT be used.
     - The entry "swap" means, that the swap partition will be used.
sk: Zadali ste zlý bod pripojenia. Pre swap existujú len dve možnosti:
    - prázdne pole znamená, že swap sa nebude používať,
    - "swap" znamená, že swap partícia sa použije.

en: On which disk do you want to create the partition?
sk: Na ktorom disku chcete vytvoriť partíciu?

en: Which type of partition do you want to create?
sk: Aký typ partície chcete vytvoriť?

en: No extended partition exists.
sk: Neexistuje rozšírená partícia.

en: There exists already four primary/extended partitions.
sk: Primárna/rozšírená partícia už existuje.

en: No space left in the extended partition.
sk: Na rozšírenej partícii už nie je voľné miesto.

en: Too many logical drives already exist .
sk: Príliš veľa logických diskov.

en: No space remaining
sk: Žiadne voľné miesto.

en: An extended partition already exists
sk: Rozšírená partícia už existuje.

en: Primary partition creation: Is possible
sk: Je možné vytvoriť primárnu partíciu.

note: example "No primary partition: No space left"
en: No primary partition:
sk: Žiadna primárna partícia:

en: Logical  partition creation: Is possible
sk: Vytvorenie logickej partície je možné.

note: example "No logical partition: No space left
en: No logical- partition:
sk: Žiadna logická partícia:

en: Extendend partition creation: Is possible
sk: Je možné vytvoriť rozšírenú partíciu.

note: example "No extended partition: No space left
en: No extended partition:
sk: Žiadna rozšírená partícia:

en: You have not created and activated a swap partition. There is nothing wrong with that,
    but in common it is highly recommended to create an activate a swap partition.
    Created swap partitions are listed in the main window with the type "Linux Swap".
    An activated swap partition have a mountpoint "swap"
sk: Nevytvorili ste a neaktivovali žiadnu swap partíciu. Nič zlého sa nestalo,
    ale predsa by ste mali swap vytvoriť a aj ho aktivovať.
    Vytvorte swap partíciu tak, že jej priradíte Typ "Linux Swap".
    Aktivujete ju tak, že jej priradíte bod pripojenia "swap".

note: for the translators:  the spaces in the column descriptions are needed for the correct column width example "     Size   "
en: Device
sk: Zariadenie

note: Column header: minimum = 5 characters   fill with space if needed
en: Start
sk: Štart

note: Column header: minimum = 4 characters   fill with space if needed
en: End
sk: Koniec

note: Column header: centered / minimum = 11 characters /  fill with space if needed
en:      Size
sk:    Veľkosť

note: Column header: centered / minimum = 7 characters /  fill with space if needed
en:  Mount
sk: Bod pripojenia

note: main dialog: Button Create partition
en: &Create
sk: &Vytvoriť

note: main dialog: Button Delete partition
en: &Delete
sk: &Zmazať

note: main dialog: Button Edit partition
en: &Edit
sk: &Meniť

note: main dialog: Button Reset current changes and then read partition table
en: &Reset and Re-Read
sk: &Reštart

note: helptext expert partitioning. 1 of 16
en: <p> Partition your hard disk(s).. </p>
sk: <p>
    Partície vášho disku(ov):
    </p>

note: helptext expert partitioning. 2 of 16
en: <p>
    This is intended for <b>experts</b>.
    If you are not familiar with the concepts of hard disk <b>partitions</b>
    and how to use them, you might want to go back and select <b>automatic</b>
    partitioning.
    </p>
sk: <p>
    Toto je určené pre znalých užívateľov.
    Ak neviete čo sú "Partície"
    vráťte sa a vyberte si <b>automatické</b> vytvorenie partícií.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 3 of 16
en: <p>
    Please note that <b>nothing will be written to your hard disk</b>
    until you confirm the entire installation in the last installation dialog.
    Until that point, you can safely abort the installation.
    </p>
sk: <p>
    Uvedomte si, že <b>nič (žiadne zmeny)</b> sa na disk nezapíšu
    pokiaľ nespustíte inštaláciu. Dovtedy môžete kedykoľvek
    inštaláciu bezpečne prerušiť.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 4 of 16
en: <p>
    The table to the right shows the current partitions of all of your hard disks.
    </p>
sk: <p>
    Tabuľka vpravo zobrazuje súčsne rozdelenie vašich diskov.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 5 of 16
en: <p><b>Hard disks</b> are designated like this </p>
    <tt>/dev/hda </tt>1st EIDE disk
    <tt>/dev/hdb </tt>2nd EIDE disk
    <tt>/dev/hdc </tt>3rd EIDE disk
    <p>etc.</p>
    <p>- or - </p>
    <tt>/dev/sda </tt>1st SCSI disk
    <tt>/dev/sdb </tt>2nd SCSI disk
    <tt>/dev/sdc </tt>3rd SCSI disk
sk: Rozloženie diskov:
    <tt>/dev/hda </tt>Prvý EIDE Disk
    <tt>/dev/hdb </tt>Druhý EIDE Disk
    <tt>/dev/hdc </tt>Tretí EIDE Disk
    <p>atď.</p>
    <p>- alebo - </p>
    <tt>/dev/sda </tt>Prvý SCSI Disk
    <tt>/dev/sdb </tt>Druhý SCSI Disk
    <tt>/dev/sdc </tt>Tretí SCSI Disk

note: helptext expert partitioning. 6 of 16
en: <p>etc.</p>
    <p>
    This notation always refers to the entire disk.
    </p>
sk: <p>etc.</p>
    <p>
    Toto ukazuje vždy na celý disk.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 7 of 16
en: <p>
    <b>Partitions</b> are designated like this:
    </p>
sk: <p>
    Zobrazenie <b>Partícií</b>:
    </p>

note: helptext expert partitioning. 8 of 16
en: <p><tt>/dev/hda1 </tt>1st primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
    <p><tt>/dev/hda2 </tt>2nd primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/hda5 </tt>1st logical partition within the extended partition on
    the first EIDE disk. <b>Note:</b> this is always #5, even if there are less than four
    primary partitions.</p>
sk: <p><tt>/dev/hda1 </tt>Prvá primárna partícia prvého EIDE disku.</p>
    <p><tt>/dev/hda2 </tt>Druhá primárna partícia prvého EIDE disku.</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/hda5 </tt>Prvá logická partícia rozšírenej partícieprvého EIDE disku. <b>Poznámka:</b> Prvá logická partícia má vždy číslo 5aj keď neexistujú všetky prvé 4 partície.</p>

note: helptext expert partitioning. 9 of 16
en: <p><tt>/dev/hda6 </tt>2nd logical partition</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/sda1 </tt>etc. accordingly for SCSI.</p>
sk: <p><tt>/dev/hda6 </tt>Druhá logická partícia</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/sda1 </tt>atď. aj pre SCSI disky.</p>

note: helptext expert partitioning. 10 of 16
en: <p>
    On the i386 platform (i.e. normal PCs), there can be no more than four
    <b>primary partitions</b> on any hard disk (since the respective table in the
    master boot record can hold no more than four entries).
    </p>
sk: <p>
    Na platforme i386 ( "bežné" PC), nemôžu byť viac ako 4 partície.
    Toto je dané limitáciou Master-Boot-Record.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 11 of 16
en: <p>
    Please note that most PCs have a <b>BIOS</b> limitation that restricts bootable
    partitions to cylinders <b>1024</b> and below.
    </p>
sk: <p>
    Väčšina PC-BIOSov je limitovaná tým, že štartovacia partícia nesmieležať za 1024 cylindrom.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 12 of 16
en: <p>
    In order to be able to boot from a partition, make sure it ends below this
    cylinder 1024 boundary. Create a separate partition and mount it as
    <b>/boot</b>, if necessary. A partition consisting of one single cylinder
    (at least 2 MB) is usually sufficient for that.
    </p>
sk: <p>
    Pokaľ chcete určite naštartovať systém vytvorte malú partíciu, ktorá budecelá pod 1024 cylindrom a jej bod pripojenia nastavte na <b>/boot</b>.
    Minimálna veľkosť partície je 2MB, ale odporúčaných je 5-10MB.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 13 of 16
en: <p>
    One of the four primary partitions may be an <b>extended partition</b>.
    This extended partition can contain one or more <b>logical partitions</b>.
    </p>
sk: Jedna zo 4 primárnych partícií može byť <b>rozšírená</b>.
    Táto bude obsahovať ostatné <b>logické partície</b>.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 14 of 16
en: <p>
    The extended partition itself cannot hold any data.
    In order to use it, you must create logical partitions within it.
    Those logical partitions may contain any kind of Linux partition (Linux
    file systems or Linux swap partition) as well as partitions for other
    operating systems.
    </p>
sk: <p>
    Samotná rozšírená partícia nemôže obsahovať žiadne dáta, preto v nej musíte vytvoriť logické partície.
    Logická partícia môže obsahovať akýkoľvek typ filesystému (napr. aj DOS).
    </p>

note: helptext expert partitioning. 15 of 16
en: <p>
    In connection with advanced boot managers such as <b>LILO</b>, you can even
    boot your computer from a logical partition.
    </p>
sk: <p>
    Pomocou Boot-managera <b>LILO</b> môžete štartovať systém
    aj z logickej partície.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 16 of 16
en: <p>
    Please note that the extended partition will <b>overlap</b> with the logical
    partitions: For an extended partition from cylinder 200 to 500, logical
    partitions could range from (say) 200 to 250, 251 to 400 and 401 to 500.
    </p>
sk: <p>
    Rozšírená partícia ukrýva všety logické partície.
    Teda ak rozšírená partícia začína cylindrom 200 a končí 500
    napr. 3 logické partície môžu byťod 200 do 250, od 251 do 400 a od 401 do 500.
    </p>

note: ------pel--------
en: It is not possible, to create a partition on %1
    
    %2
sk: Na %1 sa nedá vytvoriť partícia.
    
    %2

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a primary partition on %2 %3
sk: %1 Vytvoriť primárnu partíciu na %2 %3

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a extended partition on %2 %3
sk: %1 Vytvoriť rozšírenú partíciu na %2 %3

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a logical partition on %2 %3
sk: %1 Vytvoriť logickú partíciu na %2 %3

note: %1 is a disk device, example: You have selected the disk /dev/hda, but can only edit a partition like /dev/hda11, /dev/hda2,
en: 
     You have selected the disk %1, but can 
      only edit a partition like %11, %12, ...
sk: 
     Vybrali ste si disk %1 ale meniť môžete 
     iba partície ako %11, %12, ...

note: ////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition (Please don t use a shorter translation, In doubt fill with Blanks left and right)
en: Edit an extended partition
sk: Meniť rozšírenú partíciu

en: An already existing extended partition cannot be changed!
    You must delete this partition and then create a new one with the new parameters.
    All data in this partition will be LOST!
sk: Už existujúce partície sa nemôžu meniť!
    Najskôr musíte partíciu zmazať a potom môžete vytvoriť novú
    s novými parametrami.
    Touto zmenou stratíte všetky dáta na pôvodnej partícii!

note: ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition (Please don t use a shorter translation, In doubt fill with Blanks left and right)
en: Edit an already existing partition
sk: Meniť už existujúcu partíciu

note: ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition (Please don t use a shorter translation, In doubt fill with Blanks left and right)
en: Edit a partition
sk: Meniť partíciu

note: No line is selcted:
en: To edit a partition, you have to select one in main dialog
sk: Ak chcete meniť nektorú partíciu musíte si
    jednu z nich vybrať.

en: 
     You have selected the disk %1, but can 
      only delete a partition like %11, %12, ...
sk: 
    Vybrali ste si disk %1, ale zmazať môžete
    partície ako %11, %12, ...

en: Do you really want to reread the partiton table?
    All current changes will be lost!
sk: Chcet naozaj znovu načítať tabuľku partícií?
    Všetky doteraz urobené zmeny stratíte!

en: YaST2 needs at least one partition to install SuSE Linux:
    the root "/" partition.
    Please create the requested mountpoint.
sk: YaST2 potrebuje aspoň jednu partíciu pre SuSE Linux 
    kde bude umiestnená root "/" partícia.
    Vytvorte požadovaný bod pripojenia.

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    Your boot partition has a end cylinder over 1024.
    
    Do you want to change this?
sk: Pozor: Pri terajšom výbere partícií nebudete
    môcť štartovať Linux priamo.
    Vaša štartovacia partícia končí za 1024 cylindrom.
    
    Chcete to zmeniť?

en: In the current version, LILO cannot per default boot partition with ReiserFS.
    Please choose Ext2 as the filesystem for your root partition
    or create a small boot-partition (10MB) with Ext2, and mount it as /boot
sk: Aktuálna verzia LILO nedovoľuje štartovať
    Linux z "ReiserFS".
    
    Použite "Ext2" pre root partíciu alebo vytvorte
    štartovaciu partíciu (boot-partition) (cca 10MB) s "Ext2"
    a pripojte ju k "/boot".

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    Your boot partition root has a end cylinder over 1024.
    
    Do you want to change this?
sk: Pozor: Pri súčasnom výbere partícií nebudete
    môcť štartovať Linux priamo.
    Vaša štartovacia partícia končí za 1024 cylindrom.
    
    Chcete to zmeniť?

note: Warning text for aborting an installation before anything is installed
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will not be installed.
    Your hard disk will remain untouched.
sk: Ak teraz prerušíte inštaláciu,
    SuSE Linux sa nenainštaluje.
    Váš disk zostane nedotknutý.

note: Warning text for aborting an installation during the install process - After some installation steps have been performed - e.g. disks formatted / some packages already installed
en: If you abort the installation now, you will
    have an incomplete SuSE Linux system
    which may or may not be usable.
    You may need to reinstall.
sk: Pokiaľ teraz prerušíte inštaláciu,
    váš SuSE Linux nebude kompletný
    a není isté, či bude použitelný.
    Môže dôjsť k potřebě systém reinstalovat.

note: Warning text for aborting an installation during the install process right in the middle of some critical process (e.g. formatting)
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will be unusable.
    You will need to reinstall.
sk: Pokiaľ teraz prerušíte inštaláciu,
    váš SuSE Linux nebude použitelný.
    Bude potrebné ho reinštalovať.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort the installation?
sk: Skutečně prerušiť inštaláciu?

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Installation
sk: &Prerušiť inštaláciu

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Installation
sk: &Inštalovať

note: X server information string: %1 will be substituted with the name of the Module to use (e.g. "nvidia").
en: XFree86 4 module: %1
sk: XFree86 4 modul: %1

note: Radio button for 8 bit color depth
en: 256 colors (8 bpp)
sk: 256 farieb (8 bpp)

note: Radio button for 16 bit color depth
en: 65K colors (16 bpp)
sk: 65K farieb (16 bpp)

note: Radio button for 24 bit color depth
en: 16.7M colors (24 bpp)
sk: 16.7M farieb (24 bpp)

note: Radio button for 32 bit color depth
en: 16.7M colors (32 bpp)
sk: 16.7M farieb (32 bpp)

note: Check box to skip X configuration alltogether (will disable all other settings in this dialog when checked)
en: No X11 configuration
sk: Bez konfigurácie X11

note: Frame title for screen resolution radio box
en: Resolution
sk: Rozlíšenie

note: Frame title for color depth radio box
en: Colors
sk: Farby

en: Use 3D acceleration
sk: 3D akcelerácia

note: ******************** End of GUI elements *********************************************************************************** help texts *********** Help text for inst_config_x11.ycp: The user selects video resulution and color depth. Window layout: <Information about automatically detected video car
en: <p>
    Please select the <b>Desktop Settings</b> to use for the X Window System (X11).
    </p>
sk: <p>
    Vyberte si <b>pracovné prostredie</b> pre váš systém (X11). </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    The video card shown has automatically been detected.
    The appropriate X server for this video card has been chosen accordingly.
    </p>
sk: <p>
    Zobrazená video karta bola zistená automaticky
    Vybral sa príslušný X Server.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>No X11 configuration</b> to skip X Window configuration.
    You can configure X11 manually later (using <b><i>sax</i></b>) if you wish.
    </p>
sk: <p>
    Vyberte si <b>Bez konfigurácie X11</b>
    Konfiguráciu môžete urobiť neskôr pomocou
    príkazu <b>SaX</b>.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select one of the possible screen <b>Resolutions</b> from the box on
    the left side and one of the possible <b>Color</b> settings from the
    box on the right side.
    </p>
sk: <p>
    Vyberte si jedno z <b>Rozlíšení</b> na ľavej strane
    a možnej <b>farebnosti</b> na pravej strane
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Please notice that not all combinations of colors and resolution may
    be valid with your video card; this depends on the amount of memory
    (shown above) on  the card.
    The higher the resolution and the number of colors, the more memory is required.
    </p>
sk: <p>
    Uvedomte si, že nie všetky kombinácie farebnosti a rozlíšenia
    sú možné. Toto závisí od veľkosti hore zobrazenej pamäte
    grafickej karty.
    <p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>Use 3D acceleration</b> to enable hardware accelerated 3D graphics.
    Not all video cards are capable of using this feature.
    </p>
sk: <p>
    Vyberte si <b>3D akceleráciu</b>, pre vašu kartu
    Pozor nie všetky karty majú túto vlastnosť.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    When you are satisfied with your selections, make sure to select
    <b>Test</b> to check the settings.
    </p>
sk: <p>
    Pokiaľ ste ukončili nastavovanie otestujte konfiguráciustlačením tlačítka <b>Test</b>
    </p>

note: Help text (HTML-like) END The screen that is being referred to is 'xfine' - a tool that displays a full screen image and some arrow buttons to adjust image sizes and position.
en: <p>
    Adjust the horizontal and vertical sizes and positions
    of the screen image that is displayed when you press that button.
    </p>
sk: <p>
    Nastavenie horizontálnej, vertikálnej veľkosti a pozície obrazovky
    pomocou tlačítok.
    </p>

note: Headline for X11 configuration screen: The user selects screen resolution and color depth.
en: Desktop Settings
sk: Nastavenie pracovnej plochy

en: Please test your selected video mode first.
sk: Najskôr otestujte nastavenie grafickej karty

note: Warning message dialog before starting 'xfine'
en: The selected video mode will now be tested.
    If you do not see the test picture, press the
    ESC key to return to this screen immediately.
sk: Test video módu grafickej karty.
    Pokiaľ neuvidíte testovací obrázok
    stlačte ESC pre návrat.

note: this is a multiprocessor system the installed kernel modules are smp but the running kernel is still uniprocessor (from installing) configuration now does not work, because the smp modules can't be loaded while the uniprocessor kernel is running. tell the user to reboot (with the smp kernel) and do 
en: This is a multiprocessor system.
    
    
    
    You must finish the installation now,
    
    reboot and use YaST2 later
sk: Toto je viac procesorový systém.
    
    
    
    Teraz musíte ukončiť inštaláciu,
    
    reštartujte počítač a použite YaST2 neskôr

note: default text below "Detected:" for printer
en: no printer detected
sk: Nenašiel som žiadnu tlačiareň

note: default text below "Detected:" for sound cards
en: no sound card detected
sk: Nenašiel som žiadnu zvukovú kartu.

note: default text below "Detected:" for dialup internet
en: no modem or isdn card detected
sk: Nenašiel som žiadny modem ani ISDN kartu.

note: default text below "Detected:" for network
en: no ethernet card detected
sk: Nenašiel som žiadnu ethernet kartu.

en: Printer
sk: Tlačiareň

note: PushButton: Branch to printer configuration dialog
en: Configure &Printer...
sk: Konfigurácia &Tlačiarne...

en: Sound
sk: Zvuk

note: PushButton: Branch to sound configuration dialog
en: Configure &Sound...
sk: Konfigurácia &Zvukovej karty...

note: PushButton: Branch to internet configuration dialog
en: Configure &Internet...
sk: Konfigurácia &Internetu...

en: Network
sk: Sieť

note: PushButton: Branch to network configuration dialog
en: Configure &Network...
sk: Konfigurácia &Siete...

note: Help text for inst_ask_config_x11.ycp: The user is prompted to branch into various configuration dialogs. Help text (HTML-like) START
en: <p>
    Configure any of the system components shown.
    </p>
sk: <p>
    Konfigurácia systémových komponentov.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    If you wish, you can <b><i>skip those configurations now and instead finish the installaton</i></b>.
    You can perform those configurations later at any time.
    </p>
sk: <p>
    Pokiaľ chcete môžete <b><i>preskočiť tieto
    konfigurácie a dokončiť inštaláciu</i></b>.
    Tieto konfigurácie môžete urobiť kedykoľvek neskôr.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Any of the configuration dialogs will take you back to this screen here after they are finished.
    </p>
sk: <p>
    Ktorákoľvek z konfigurácii vás vráti späť do tohto oknapo ukončení.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END
en: <p>
    Please notice that not all kinds of hardware can be detected automatically.
    If your hardware is not shown here, you may still be able to configure it manually.
    Just press the appropriate configuration button in this dialog.
    </p>
sk: <p>
    Nie každé zariadenie môže byť automaticky zistené.
    Pokiaľ tu nenájdete vaše zariadenie budete ho musieť nakonfigurovať ručne.
    Stlačte príslušné tlačidlo.
    </p>

note: Headline for gerneral configuration screen: The user can perform various configurations from here, e.g. printer, sound, internet, network.
en: System Component Configuration
sk: Konfigurácia systémových komponentov

note: new caption for "Next" button ("&Installation abschliessen" in german !)
en: &Finish installation
sk: &Ukončiť inštaláciu

note: Popup window that is displayed after successful installation
en: Your system is now installed.
    Now you can log in as `%1'.
sk: Systém je nainštalovaný.
    Prihláste sa ako '%1'.

note: "back" button: Return to the previous dialog
en: &Back
sk: &Späť

note: "next" button: Proceed to the next dialog
en: &Next
sk: &Dalšia

en: English (US)
sk: Anglická (US)

en: English (UK)
sk: Anglická (UK)

en: German
sk: Nemecká

en: German (Swiss)
sk: Nemecká (Švajč.)

en: French
sk: Francúska

en: French (Switzerland)
sk: Francúska (Švajč.)

en: Spanish
sk: Španielska

en: Italian
sk: Talianska

en: Portugese
sk: Portugalská

en: Portugese (Brazil)
sk: Portugalská (Brazília)

en: Greek
sk: Grécka

en: Dutch
sk: Holandská

en: Danish
sk: Dánska

en: Norwegian
sk: Nórska

en: Swedish
sk: Švédska

en: Finnish
sk: Fínska

en: Czech
sk: Česká

en: Czech (qwerty)
sk: Česká (qwerty)

en: Hungarian
sk: Maďarská

en: Polish
sk: Poľská

en: Russian
sk: Ruská

en: Japanese
sk: Japonská

en: PS/2 mouse (Aux-port)
sk: PS/2 myš (Aux)

en: Microsoft compatible serial mouse - (ttyS0 - COM1)
sk: Microsoft sériová myš port (ttyS0 - COM1)

en: Microsoft compatible serial mouse - (ttyS1 - COM2)
sk: Microsoft sériová myš port (ttyS1 - COM2)

en: Microsoft Intellimouse - 3 buttons and wheel - (ttyS0 - COM1)
sk: Microsoft Intellimouse - s koliečkom - (ttyS0 - COM1)

en: Microsoft Intellimouse - 3 buttons and wheel - (ttyS1 - COM2)
sk: Microsoft Intellimouse - s koliečkom - (ttyS1 - COM2)

en: Mouse Systems serial mouse - (ttyS0 - COM1)
sk: Mouse Systems myš - (ttyS0 - COM1)

en: Mouse Systems serial mouse - (ttyS1 - COM2)
sk: Mouse Systems myš - (ttyS1 - COM2)

en: Mouse Man protocol (serial Logitech mouse) - (ttyS0 - COM1)
sk: Mouse Man Protokol (Logitech myš) - (ttyS0 - COM1)

en: Mouse Man protocol (serial Logitech mouse) - (ttyS1 - COM2)
sk: Mouse Man Protokol (Logitech myš) - (ttyS1 - COM2)

en: Old Logitech serial mouse (series 9) - (ttyS0 - COM1)
sk: Stará Logitech myš (Séria 9) - (ttyS0 - COM1)

en: Old Logitech serial mouse (series 9) - (ttyS1 - COM2)
sk: Stará Logitech myš (Séria 9) - (ttyS1 - COM2)

en: Logitech busmouse
sk: Logitech Busmouse

en: Sun Mouse - (/dev/sunmouse)
sk: Myš Sun

en: Oldest 2-button serial mouse - (ttyS0 - COM1)
sk: Stará 2-Tlačítková myš - (ttyS0 - COM1)

en: Oldest 2-button serial mouse - (ttyS1 - COM2)
sk: Stará 2-Tlačítková myš - (ttyS1 - COM2)

en: Microsoft busmouse
sk: Microsoft Busmouse

en: ATI XL busmouse
sk: ATI XL Busmouse

en: Plug-and-Play mice - (ttyS0 - COM1)
sk: Plug&Play - (ttyS0 - COM1)

en: Plug-and-Play mice - (ttyS1 - COM2)
sk: Plug&Play - (ttyS01 - COM2)

en: C&T 82C710 mouse
sk: C&T 82C710 myš

en: NONE
sk: žiadna

en: Africa/Abidjan
sk: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
sk: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
sk: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
sk: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmera
sk: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
sk: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
sk: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
sk: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
sk: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
sk: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
sk: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
sk: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Casablanca
sk: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
sk: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
sk: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
sk: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
sk: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
sk: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
sk: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
sk: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
sk: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
sk: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
sk: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
sk: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
sk: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
sk: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
sk: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
sk: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
sk: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
sk: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
sk: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
sk: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
sk: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
sk: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
sk: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
sk: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
sk: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
sk: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
sk: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
sk: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
sk: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
sk: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
sk: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
sk: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
sk: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
sk: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
sk: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
sk: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tunis
sk: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
sk: Afrika/Windhoek

en: Africa/Cairo
sk: Afrika/Cairo

en: Africa/Tripoli
sk: Afrika/Tripoli

en: America/Anguilla
sk: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
sk: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
sk: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
sk: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
sk: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
sk: Amerika/Barbados

en: America/Belem
sk: Amerika/Belem

en: America/Belize
sk: Amerika/Belize

en: America/Bogota
sk: Amerika/Bogota

en: America/Boise
sk: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
sk: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cancun
sk: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
sk: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
sk: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
sk: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
sk: Amerika/Cayman

en: America/Chihuahua
sk: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
sk: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
sk: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
sk: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
sk: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
sk: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
sk: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Dominica
sk: Amerika/Dominica

en: America/El_Salvador
sk: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
sk: Amerika/Ensenada

en: America/Fortaleza
sk: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
sk: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
sk: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
sk: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
sk: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
sk: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
sk: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
sk: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
sk: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
sk: Amerika/Guyana

en: America/Indiana
sk: Amerika/Indiana

en: America/Inuvik
sk: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
sk: Amerika/Iqaluit

en: America/Jujuy
sk: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
sk: Amerika/Juneau

en: America/La_Paz
sk: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
sk: Amerika/Lima

en: America/Louisville
sk: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
sk: Amerika/Maceio

en: America/Managua
sk: Amerika/Managua

en: America/Martinique
sk: Amerika/Martinique

en: America/Mendoza
sk: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
sk: Amerika/Menominee

en: America/Miquelon
sk: Amerika/Miquelon

en: America/Montevideo
sk: Amerika/Montevideo

en: America/Montserrat
sk: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
sk: Amerika/Nassau

en: America/Nipigon
sk: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
sk: Amerika/Nome

en: America/Panama
sk: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
sk: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
sk: Amerika/Paramaribo

en: America/Port-au-Prince
sk: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
sk: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
sk: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
sk: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
sk: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
sk: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Rosario
sk: Amerika/Rosario

en: America/Santo_Domingo
sk: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Scoresbysund
sk: Amerika/Scoresbysund

en: America/St_Kitts
sk: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
sk: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Vincent
sk: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
sk: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
sk: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
sk: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
sk: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tortola
sk: Amerika/Tortola

en: America/Virgin
sk: Amerika/Virgin

en: America/St_Thomas
sk: Amerika/St_Thomas

en: America/Yakutat
sk: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
sk: Amerika/Yellowknife

en: America/Porto_Acre
sk: Amerika/Porto_Acre

en: America/Noronha
sk: Amerika/Noronha

en: America/Sao_Paulo
sk: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Manaus
sk: Amerika/Manaus

en: America/Halifax
sk: Amerika/Halifax

en: America/Winnipeg
sk: Amerika/Winnipeg

en: America/Montreal
sk: Amerika/Montreal

en: America/Edmonton
sk: Amerika/Edmonton

en: America/St_Johns
sk: Amerika/St_Johns

en: America/Vancouver
sk: Amerika/Vancouver

en: America/Regina
sk: Amerika/Regina

en: America/Whitehorse
sk: Amerika/Whitehorse

en: America/Santiago
sk: Amerika/Santiago

en: America/Havana
sk: Amerika/Havana

en: America/Jamaica
sk: Amerika/Jamaica

en: America/Tijuana
sk: Amerika/Tijuana

en: America/Mazatlan
sk: Amerika/Mazatlan

en: America/Mexico_City
sk: Amerika/Mexico_City

en: America/Anchorage
sk: Amerika/Anchorage

en: America/Adak
sk: Amerika/Adak

en: America/Atka
sk: Amerika/Atka

en: America/Phoenix
sk: Amerika/Phoenix

en: America/Chicago
sk: Amerika/Chicago

en: America/Fort_Wayne
sk: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Indianapolis
sk: Amerika/Indianapolis

en: America/Knox_IN
sk: Amerika/Knox_IN

en: America/Detroit
sk: Amerika/Detroit

en: America/Denver
sk: Amerika/Denver

en: America/Shiprock
sk: Amerika/Shiprock

en: America/Los_Angeles
sk: Amerika/Los_Angeles

en: America/New_York
sk: Amerika/New_York

en: Antarctica/Casey
sk: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
sk: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
sk: Antarktis/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
sk: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/Palmer
sk: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
sk: Antarktis/South_Pole

en: Antarctica/McMurdo
sk: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Syowa
sk: Antarktis/Syowa

en: Arctic/Longyearbyen
sk: Arktis/Longyearbyen

en: Asia/Aden
sk: Asien/Aden

en: Asia/Almaty
sk: Asien/Almaty

en: Asia/Amman
sk: Asien/Amman

en: Asia/Anadyr
sk: Asien/Anadyr

en: Asia/Aqtau
sk: Asien/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
sk: Asien/Aqtobe

en: Asia/Ashkhabad
sk: Asien/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
sk: Asien/Baghdad

en: Asia/Bahrain
sk: Asien/Bahrain

en: Asia/Baku
sk: Asien/Baku

en: Asia/Bangkok
sk: Asien/Bangkok

en: Asia/Beirut
sk: Asien/Bejrút

en: Asia/Bishkek
sk: Asien/Bishkek

en: Asia/Brunei
sk: Asien/Brunei

en: Asia/Calcutta
sk: Asien/Kalkata

en: Asia/Chungking
sk: Asien/Chungking

en: Asia/Colombo
sk: Asien/Colombo

en: Asia/Dacca
sk: Asien/Dacca

en: Asia/Damascus
sk: Asien/Damašk

en: Asia/Dubai
sk: Asien/Dubai

en: Asia/Dushanbe
sk: Asien/Dušambe

en: Asia/Gaza
sk: Asien/Gaza

en: Asia/Harbin
sk: Asien/Harbin

en: Asia/Irkutsk
sk: Asien/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
sk: Asien/Jakarta

en: Asia/Jayapura
sk: Asien/Jayapura

en: Asia/Kabul
sk: Asien/Kábul

en: Asia/Kamchatka
sk: Asien/Kamčatka

en: Asia/Karachi
sk: Asien/Karachi

en: Asia/Kashgar
sk: Asien/Kashgar

en: Asia/Katmandu
sk: Asien/Katmándu

en: Asia/Krasnoyarsk
sk: Asien/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
sk: Asien/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
sk: Asien/Kuching

en: Asia/Kuwait
sk: Asien/Kuvajt

en: Asia/Macao
sk: Asien/Macao

en: Asia/Magadan
sk: Asien/Magadan

en: Asia/Manila
sk: Asien/Manila

en: Asia/Muscat
sk: Asien/Muscat

en: Asia/Nicosia
sk: Asien/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
sk: Asien/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
sk: Asien/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
sk: Asien/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
sk: Asien/Pyongyang

en: Asia/Qatar
sk: Asien/Qatar

en: Asia/Rangoon
sk: Asien/Rangoon

en: Asia/Riyadh
sk: Asien/Riyadh

en: Asia/Saigon
sk: Asien/Saigon

en: Asia/Samarkand
sk: Asien/Samarkand

en: Asia/Tashkent
sk: Asien/Taškent

en: Asia/Tbilisi
sk: Asien/Tbilisi

en: Asia/Thimbu
sk: Asien/Thimbu

en: Asia/Ujung_Pandang
sk: Asien/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulan_Bator
sk: Asien/Ulan_Bátar

en: Asia/Urumqi
sk: Asien/Urumqi

en: Asia/Vientiane
sk: Asien/Vietnam

en: Asia/Vladivostok
sk: Asien/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
sk: Asien/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
sk: Asien/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
sk: Asien/Jerevan

en: Asia/Hong_Kong
sk: Asien/Hong_Kong

en: Asia/Tehran
sk: Asien/Teherán

en: Asia/Jerusalem
sk: Asien/Jerusalem

en: Asia/Tel_Aviv
sk: Asien/Tel_Aviv

en: Asia/Tokyo
sk: Asien/Tokyo

en: Asia/Riyadh87
sk: Asien/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
sk: Asien/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
sk: Asien/Riyadh89

en: Asia/Shanghai
sk: Asien/Shanghai

en: Asia/Taipei
sk: Asien/Taipei

en: Asia/Seoul
sk: Asien/Soul

en: Asia/Singapore
sk: Asien/Singapúr

en: Asia/Istanbul
sk: Asien/Istanbul

en: Atlantic/Azores
sk: Atlantik/Azores

en: Atlantic/Bermuda
sk: Atlantik/Bermudy

en: Atlantic/Canary
sk: Atlantik/Canary

en: Atlantic/Cape_Verde
sk: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
sk: Atlantik/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
sk: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
sk: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
sk: Atlantik/Južná_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
sk: Atlantik/Svetá_Helena

en: Atlantic/Stanley
sk: Atlantik/Stanley

en: Atlantic/Reykjavik
sk: Atlantik/Reykjavik

en: Australia/Lindeman
sk: Australien/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
sk: Australien/Lord_Howe

en: Australia/LHI
sk: Australien/LHI

en: Australia/North
sk: Australien/Sever

en: Australia/Darwin
sk: Australien/Darwin

en: Australia/Queensland
sk: Australien/Queensland

en: Australia/Brisbane
sk: Australien/Brisbane

en: Australia/South
sk: Australien/Juh

en: Australia/Adelaide
sk: Australien/Adelaide

en: Australia/Sydney
sk: Australien/Sydney

en: Australia/ACT
sk: Australien/ACT

en: Australia/Canberra
sk: Australien/Canberra

en: Australia/NSW
sk: Australien/NSW

en: Australia/Tasmania
sk: Australien/Tasmánia

en: Australia/Hobart
sk: Australien/Hobart

en: Australia/Victoria
sk: Australien/Victoria

en: Australia/Melbourne
sk: Australien/Melbourne

en: Australia/West
sk: Australien/Západ

en: Australia/Perth
sk: Australien/Perth

en: Australia/Yancowinna
sk: Australien/Yancowinna

en: Australia/Broken_Hill
sk: Australien/Broken_Hill

en: Brazil/Acre
sk: Brazília/Acre

en: Brazil/DeNoronha
sk: Brazília/DeNoronha

en: Brazil/East
sk: Brazília/Východ

en: Brazil/West
sk: Brazília/Západ

en: Canada/Atlantic
sk: Kanada/Atlantik

en: Canada/Central
sk: Kanada/Stred

en: Canada/Eastern
sk: Kanada/Východ

en: Canada/Mountain
sk: Kanada/Hory

en: Canada/Newfoundland
sk: Kanada/Newfundland

en: Canada/Pacific
sk: Kanada/Pacifik

en: Canada/Saskatchewan
sk: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/East-Saskatchewan
sk: Kanada/Východný-Saskatchewan

en: Canada/Yukon
sk: Kanada/Yukon

en: Chile/Continental
sk: Chile/Kontinent

en: Chile/EasterIsland
sk: Chile/Východný_ostrov

en: Global/Cuba
sk: Global/Kuba

en: Global/Eire
sk: Global/Írsko

en: Global/Iceland
sk: Global/Island

en: Global/Iran
sk: Global/Irán

en: Global/Jamaica
sk: Global/Jamajka

en: Global/Japan
sk: Global/Japonsko

en: Global/Libya
sk: Global/Líbia

en: Global/Poland
sk: Global/Poľsko

en: Global/Portugal
sk: Global/Portugalsko

en: Global/Singapore
sk: Global/Singapúr

en: Global/Turkey
sk: Global/Turecko

en: Global/Universal
sk: Global/Universálny

en: Europe/Netherlands
sk: Europa/Holandsko

en: Europe/Andorra
sk: Europa/Andorra

en: Europe/Greece
sk: Europa/Grécko

en: Europe/Northern-Ireland
sk: Europa/Severné-Írsko

en: Europe/Yugoslavia
sk: Europa/Juhoslávia

en: Europe/Germany
sk: Europa/Nemecko

en: Europe/Slovakia
sk: Europa/Slovensko

en: Europe/Belgium
sk: Europa/Belgicko

en: Europe/Romania
sk: Europa/Rumunsko

en: Europe/Hungary
sk: Europa/Maďarsko

en: Europe/Moldova
sk: Europa/Moldavsko

en: Europe/Denmark
sk: Europa/Dánsko

en: Europe/Ireland
sk: Europa/Irland

en: Europe/Gibraltar
sk: Europa/Gibraltár

en: Europe/Finland
sk: Europa/Fínsko

en: Europe/Turkey
sk: Europa/Turecko

en: Europe/Ukraine
sk: Europa/Ukraina

en: Europe/Portugal
sk: Europa/Portugalsko

en: Europe/Slovenia
sk: Europa/Slovinsko

en: Europe/United_Kingdom
sk: Europa/Veľká_Británia

en: Europe/Luxembourg
sk: Europa/Luxemburg

en: Europe/Spain
sk: Europa/Španielsko

en: Europe/Malta
sk: Europa/Malta

en: Europe/Monaco
sk: Europa/Monako

en: Europe/Russia
sk: Europa/Rusko

en: Europe/Norway
sk: Europa/Nórsko

en: Europe/France
sk: Europa/Francúsko

en: Europe/Czech_Republic
sk: Europa/Čechy

en: Europe/Latvia
sk: Europa/Litva

en: Europe/Italy
sk: Europa/Taliansko

en: Europe/Bosnia & Herzegovina
sk: Europa/Bosna_Hercegovina

en: Europe/Macedonia
sk: Europa/Macedónia

en: Europe/Bulgaria
sk: Europa/Bulharsko

en: Europe/Sweden
sk: Europa/Švédsko

en: Europe/Estonia
sk: Europa/Estónsko

en: Europe/Albania
sk: Europa/Albánsko

en: Europe/Liechtenstein
sk: Europa/Lichtenštajnsko

en: Europe/Vatican
sk: Europa/Vatikán

en: Europe/Austria
sk: Europa/Rakúsko

en: Europe/Lithuania
sk: Europa/Litva

en: Europe/Poland
sk: Europa/Polsko

en: Europe/Croatia
sk: Europa/Chorvádzko

en: Europe/Switzerland
sk: Europa/Švajčiarsko

en: Indian/Antananarivo
sk: Indický oceán/Antananarivo

en: Indian/Chagos
sk: Indický oceán/Chagos

en: Indian/Christmas
sk: Vianočný ostrov

en: Indian/Cocos
sk: Indický oceán/Cocos

en: Indian/Comoro
sk: Indický oceán/Comoro

en: Indian/Kerguelen
sk: Indický oceán/Kerguelen

en: Indian/Mahe
sk: Indický oceán/Mahe

en: Indian/Maldives
sk: Indický oceán/Malédivi

en: Indian/Mauritius
sk: Indický oceán/Maurícius

en: Indian/Mayotte
sk: Indický oceán/Mayotte

en: Indian/Reunion
sk: Indický oceán/Reunion

en: Mexico/BajaNorte
sk: Mexiko/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
sk: Mexiko/BajaSur

en: Mexico/General
sk: Mexiko/Všeobecne

en: Mideast/Riyadh87
sk: Stredný východ/Riyadh87

en: Mideast/Riyadh88
sk: Stredný východ/Riyadh88

en: Mideast/Riyadh89
sk: Stredný východ/Riyadh89

en: Pacific/Apia
sk: Pacifik/Apia

en: Pacific/Auckland
sk: Pacifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
sk: Pacifik/Chatham

en: Pacific/Easter
sk: Pacifik/Easter

en: Pacific/Efate
sk: Pacifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
sk: Pacifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
sk: Pacifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
sk: Pacifik/Fidži

en: Pacific/Funafuti
sk: Pacifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
sk: Pacifik/Galapágy

en: Pacific/Gambier
sk: Pacifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
sk: Pacifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
sk: Pacifik/Guam

en: Pacific/Johnston
sk: Pacifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
sk: Pacifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
sk: Pacifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
sk: Pacifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
sk: Pacifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
sk: Pacifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
sk: Pacifik/Midway

en: Pacific/Nauru
sk: Pacifik/Nauru

en: Pacific/Niue
sk: Pacifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
sk: Pacifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
sk: Pacifik/Noumea

en: Pacific/Palau
sk: Pacifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
sk: Pacifik/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
sk: Pacifik/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
sk: Pacifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
sk: Pacifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
sk: Pacifik/Saipan

en: Pacific/Tahiti
sk: Pacifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
sk: Pacifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
sk: Pacifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
sk: Pacifik/Truk

en: Pacific/Wake
sk: Pacifik/Wake

en: Pacific/Wallis
sk: Pacifik/Wallis

en: Pacific/Yap
sk: Pacifik/Yap

en: Pacific/Honolulu
sk: Pacifik/Honolulu

en: Pacific/Pago_Pago
sk: Pacifik/Pago_Pago

en: Pacific/Samoa
sk: Pacifik/Samoa

en: US/Alaska
sk: USA/Aliaška

en: US/Aleutian
sk: USA/Aleutian

en: US/Arizona
sk: USA/Arizóna

en: US/Central
sk: USA/Stred

en: US/East-Indiana
sk: USA/Východná-Indiana

en: US/Hawaii
sk: USA/Hawai

en: US/Indiana-Starke
sk: USA/Indiana-Starke

en: US/Michigan
sk: USA/Michigan

en: US/Mountain
sk: USA/Mountain

en: US/Pacific
sk: USA/Pacifik

en: US/Samoa
sk: USA/Samoa

en: US/Eastern
sk: USA/Východ

note: configuration failed somehow. Popup shows error to user and lists likely causes.
en: YaST2 couldn't write the parameters file.
    You must run this configuration as the root user!
sk: Nepodaril sa zápis súboru s parametrami. 
    Konfiguráciu musíte prevádzať ako uživatel <B>root</B>!

note: configuration succeeded, show as popup message to user Translators: 'kinet' is wrong, this should be 'kinternet'
en: Congratulations!!!
    Your Internet connection has been successfully configured.
    
    To connect with the internet use 'kinet'.
sk: Blahoželáme!!!
    Vaša konfigurácia pripojenia na Internet sa podarila.
    
    Pre pripojenie na Internet zadejte 'kinet'.

note: Invalid characters in various fields of dialogs (only numbers are allowed)
en: <P>You entered invalid characters in field "%1".</P><P>You can enter only numbers
sk: <P>Boli zadané neplatné znaky v poli "%1".</P><P>Platné znaky sú len <B>čísla</B>

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: Invalid characters in field "%1"!
sk: Neplatné znaky v poli "%1"!

note: Invalid characters in various fields of dialogs (almost telephone numbers)
en: <P>You entered invalid characters in field "%1".</P><P>Valid characters are <B>numbers</B>, <B>*</B>, <B>#</B>, <B>SPACE</B>, <B>-</B> and <B>,</B>.</P>
sk: <P>Objavily sa neplatné znaky v poli "%1".</P><P>Platné znaky sú <B>čísla</B>, <B>*</B>, <B>#</B>, <B>MEZERA</B>, <B>-</B> a <B>,</B>.</P>

note: Invalid baudrate heltext
en: <P>Please choose a valid <B>baud rate</B>.</P><P>Possible values are %1.</P>
sk: <P>Zvolte prosím platnú prenosovú rýchlosť <B>(baud rate)</B>.</P><P>Možné hodnoty sú %1.</P>

note: Label for error screen if invalid baudrate writen
en: Invalid baud rate
sk: Neplatná prenosová rýchlosť (baud rate)

note: Invalid IP address inserted
en: Please enter a valid IP address in the field "%1".
sk: Prosím, zadejte platnou IP adresu v poli "%1".

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: Invalid IP address format in field "%1"
sk: Neplatný formát IP adresy v poli "%1"

note: Empty value of field where is value needed)
en: <P>The field "%1" must not be empty.</P><P>Please enter a value.</P>
sk: <P>Pole "%1" nesmie zostať prázdné.</P><P>Prosím zadejte hodnotu.</P>

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: The field "%1" must not be empty
sk: Pole "%1" nesmie zostať prázdné

en: Input error
sk: Chyba vstupu

note: Manual selection of ISDN card (if autodetection fails)
en: You need to select the type of your <B>ISDN</B> card and enter the required parameters manually (likely values of the parameters are shown)
sk: Je treba vybrať typ vašej karty <B>ISDN</B> a zadať potrebné parametre ručně (ich možné hodnoty sú zobrazené)

en: Select your ISDN card:
sk: Vyberte vašu kartu ISDN:

en: IO address
sk: IO adresa

en: Manual ISDN selection and configuration
sk: Ručný výber karty ISDN a jej konfigurácia

en: IO address (PORT)
sk: IO adresa (PORT)

en: <P>Please enter the details of your internet connection.</P>
sk: <P>Zadejte prosím detailné údaje pre vaše pripojenie na Internet.</P>

en: Local number (MSN)
sk: Lokálne číslo (MSN)

note: Type of ISDN protocol
en: ISDN protocol
sk: Protokol ISDN

note: ISDN callback mode selection
en: ISDN Callback configuration
sk: Konfigurácia ISDN Callback

note: ISDN callback mode selection - Callback Server
en: Callback Server
sk: Callback server

note: ISDN callback mode selection - Callback Client
en: Callback Client
sk: Callback klient

note: ISDN callback mode selection - Callback Off
en: Callback Off
sk: Callback off

note: Type of device (isdn0/ippp0) selection
en: Network device type
sk: Typ sieťového zariadenia

note: Dial mode selection
en: Dial mode
sk: Spôsob vytáčenia

note: Automatic dial mode
en: Automatic
sk: Automatické

note: Manual dial mode
en: Manual
sk: Manuálne

note: Dial mode off
en: Off
sk: Žiadna

en: ISDN access for 'root' only
sk: Prístup k ISDN iba pre uživateľa 'root'

en: Internet access - ISDN configuration
sk: Prístup k internetu - konfigurácia ISDN

note: Configuration of local IP address and remote IP address for Peer-to-Peer internet connection html-format part 1
en: <P>You need to enter a local IP address and a remote IP address for your ISP.</P>
sk: <P>Prosím zadejte vašu lokálnu IP adresu a vzdialenú IP adresu vašeho internetového poskytovateľa.</P>

note: part 2
en: <P>If your Internet provider supports dynamic DNS assignment, you can choose the appropriate checkbox. All major Internet providers support this feature.</P>
sk: <P>Ak umožňuje váš internetový poskytovatel dynamické priradenie DNS, zaškrtnite odpovedajúce pole. Bývá to pravidlom u všetkých väčších poskytovatelů.</P>

en: Local IP address of your machine
sk: Lokálna IP adresa (vašeho počítače)

note: IP address of Peer for Point-to-Point connection
en: Remote IP address
sk: Vzdialená IP adresa (poskytovateľa)

en: Dynamic IP address
sk: Dynamické IP adresy

en: Dynamic DNS assignment
sk: Dynamické priradenie DNS

en: Start ISDN during system boot
sk: Spustiť ISDN počas štartu systému

en: Internet access - ISDN network configuration
sk: Prístup k internetu - konfigurácia siete ISDN

en: Local
sk: Lokálne

en: Remote
sk: Vzdialený

note: If input Local IP address conflicts which existing network user is needed to set it again
en: You can't use this <B>IP address (%1)</B>, because it is part of an existing, already configured network. Please choose another address ...
sk: Nemôžete použiť tuto <B>IP adresu (%1)</B>, pretože je časťou existujúcej, už konfigurovanej siete. Zvolte prosím inú adresu...

en: The ISDN network parameters you entered conflict with %1 network device
sk: Vámi zadané sieťové parametry ISDN sú v konflikte so sieťovým zariadením %1

en: Please re-enter your %1 address
sk: Prosím, zadejte znovu vašu %1 adresu

en: Network device conflict
sk: Konflikt sieťového zariadenia

en: Remote IP address of the P-t-P partner
sk: Vzdialená IP adresa point-to-point partnera

note: Setting of Modem specific parameters help 1 of 6
en: <P>If you are on PBX, you probably have to enter a <B>dial prefix</B>.
sk: <P>Ak ste pripojený na pobočkovú ústredňu, musíte pravdepodobne zadať <B>predčíslie</B>.

note: help 2 of 6, keep the leading space
en:  Often this is <I>9</I>.</P>
sk:  Často je to <I>0</I>.</P>

note: help 3 of 6
en: <P>Most telephone companies use <I>tone dial</I> as the <B>dial method</B>.</P>
sk: <P>Väčšina telefónnych spoločností používá k vytáčaniu <I>tónovú voľbu</I>.

note: help 4 of 6
en: <P>You can adjust the INIT strings for your device.
sk: <P> Môžete prispôsobiť inicializačné reťazce pre vaše zariadenie.

note: help 5 of 6, keep the leading space
en:  This may be neccessary, if you are using a terminal adapter or a special modems.</P>
sk:  Toto môže byť potrebné, pokiaľ používáte terminálový adaptér alebo Špeciálný modem.</P>

note: help 6 of 6, keep the leading space
en: <P>Idle timeout:
    Specify after how many
    seconds of inactivity
    he connection should
    be closed, use 0 to
    disable idle hangup.</P>
sk: <P>Doba nečinnosti:
    Zadajte, po koľkých sekundách
    nečinnosti sa má spojenie
    ukončit. Ak zadáte 0,
    předčasné ukončenie tým
    zakážete.</P>

note: Area Code prefix
en: Dial prefix(if needed)
sk: Predčíslie (ak je potrebné)

note: Modem BaudRate
en: BaudRate
sk: Prenosová rychlost (baud rate)

en: Modem initialization strings
sk: Inicializačné reťazce pre modem

en: Tone dialing
sk: Tónová volba

en: Pulse dialing
sk: Pulsná volba

note: Set modem to be loud
en: Turn on modem speaker
sk: Zapnúť reproduktor modemu

en: Idle timeout (seconds)
sk: Povolená doba nečinnosti (sekundy)

en: Internet access - Modem configuration
sk: Prístup k internetu - konfigurácia modemu

en: Dial Prefix
sk: Predčíslie

en: Baud Rate
sk: Prenosová rychlost (baud rate)

en: Idle timeout
sk: Povolená doba nečinnosti

note: Help text for autodetection screen. It dissapears automaticaly when autodetection is done
en: <P>An attempt to find external modems and internal modems will be made.<P>If you are using an <I>ISA-PnP or PCI-Modem</I>, please refer to the manual.</P><P><B>Please wait...</B></P>
sk: <P>Pokúšam sa nájsť externé a interné modemy.<P>Používáte-li modem <I>ISA-PnP alebo PCI</I>, pozrite sa prosím do manuálu. </P><P><B>Čakajte, prosím...</B></P>

en: Modem and ISDN autodetection
sk: Autodetekce modemu a ISDN

note: Autodetection is running, better have a line break \n here, horizontal space is tight
en: Trying to detect your modem.
    Please wait...
sk: Prebieha pokus pripojiť váš modem.
    Čakajte, prosím...

note: Unknown modem name
en: Unknown
sk: Neznámy

note: If there are more detected devices, user has to select which of them will be configured part 1
en: <P>Both an <B>ISDN card</B> and a <B>modem</B> were detected.</P>
sk: <P>Našla sa súčasně <B>karta ISDN</B> a <B>modem</B>.</P>

note: part 2
en: <P>Please select the one that will be used for your internet connection.</P>
sk: <P>Zvolte prosím, čo z toho použijete pre pripojenie na internet.</P>

en: Several devices for connecting to the Internet were found.
sk: Bolo nájdených viac zariadení, vhodných pre pripojenie na Internet.

en: Please select which device you whish to configure:
sk: Prosím určite, ktoré zariadenie konfigurovať:

note: Description of detected ISDN device
en: &ISDN card %1
sk: &ISDN karta %1

note: Description of detected modem
en: &Modem %1 on %2
sk: &Modem %1 na %2

en: Internet configuration
sk: Konfigurácia internetu

note: There was only one device (modem) detected and in next dialogs it'll be configured part 1
en: <P>A <B>modem</B> was detected.</P>
sk: <P> Detekoval sa <B>modem</B>.</P>

note: part 2
en: <P>Please continue continue to configure your Internet connection.</P>
sk: <P>Pokračujte prosím v konfigurácii pripojenia na internet.</P>

note: part 3
en: <P>Note: Serial ports in Linux are named differently than in DOS, e.g., /dev/ttyS0 = COM1, /dev/ttyS1 = COM2...</P>
sk: <P>Sériové porty sú v Linuxe pomenované inak ako v DOSu, napr./dev/ttyS0 = COM1, /dev/ttyS1 = COM2...</P>

note: this means : "A modem %1 Was detected on %2 will be configured for internet access" part 1
en: A modem
sk: Modem

note: part 2
en: Was detected on
sk: Detekované na

note: part 3
en: will be configured for internet access
sk: nakonfiguruje sa pre pripojenie na Internet

note: There was only one device (ISDN card) detected and in next dialogs it'll be configured
en: <P>An <B>ISDN card</B> was detected.</P>
sk: <P>Detekovala sa  <B>karta ISDN</B>.</P>

note: this means : "An ISDN card %1 was detected and will be configured for internet access" part 1
en: An ISDN card
sk: Karta ISDN

note: part 2
en: was detected and will be configured for internet access
sk: bola detekována a bude konfigurována pre pripojenie na internet

note: No configurable device found html-format / help start
en: <p>Neither an ISDN card or a modem could be found.</p>
sk: <p>Nenašla sa ani karta ISDN, ani modem.</p>

note: html-format / help 2
en: <p>
    If you are using a <b>PCI-Modem</b> run <i>lspci -v</i> and determine the IRQ and PORT.
    Then execute <i>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ</i> and try again.</p>
    <p>
    <b>ISA-PnP card</b>: run <i>pnpdump -c > /etc/isapnp.conf</i> and
    <i>isapnp /etc/isapnp.conf</i>.<br>
    Determine the IRQ and PORT. Then execute <i>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ</i>
    and try again.</p>
sk: <P>Pokiaľ používáte <b>modem na PCI</b>, spustite prosím <I>lspci -v</I> a nájdete tak IRQ a PORT. Potom spusťte <I>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ </I>(kam dosadíte nájdené hodnoty) a spusťte znovu konfiguráciu modemu.</p>
    <p>Pre kartu <b>ISA-PnP</b> spusťte <I>pnpdump -c > /etc/isapnp.conf</I> a <I>isapnp /etc/isapnp.conf</I>.<br>Zjistíte tak IRQ a PORT. Potom spusťte <I>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ s dosazenými nájdenými hodnotami a spusťte znovu konfiguráciu modemu.</p>

note: html-format / help 3
en: <p>
    Further Information can be found in the manual.</p>
    <p>
    If you are able to connect to the internet on another machine, have a look at
    the support database 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html' and the modem trouble shooting
    tool 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html/hoe_wvcheck.html'.</p>
sk: <P>Ďalšie informácie nájdete v manuále.</p>
    <P>Ak máte možnosť pripojenia k internetu (z nejakého iného počítača), pozrite sa do databázy technickej podpory 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html' a na rady pre konfiguráciu modemu 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html/hoe_wvcheck.html'.</P>

en: Sorry, neither a modem or an ISDN device could be found
sk: Nenašiel sa ani modem, ani zariadenie ISDN

note: Try again autodetection of ISDN device
en: &Try again
sk: &Zkúsiť znovu

note: Manual ISDN card configuration (if no ISDN card found)
en: &Manual ISDN device configuration
sk: &Manuálna konfigurácia zariadení ISDN

en: Internet access
sk: Prístup k internetu

note: help 1 of 2
en: <P>Please choose:<UL><LI> <I>new</I> and enter the <I>tel. no., login</I> and <I>password,</I></LI><LI>or select a predefined Call-by-Call provider from the list for your country,</LI><LI>or edit the current settings.</LI></UL></P>
sk: <P>Zvolte:<UL><LI> <B>Nový</B> a zadejte <I>telefonné číslo, uživatelské meno</I> a <I>heslo.</I></LI><LI>Ďalšia možnosť je vybrať poskytovateľa vytáčeného spojenia zo zoznamu</LI><LI> alebo editovať súčasné nastavenie.</LI></UL></P>

note: help 2 of 2, describe "save password" check box
en: <P>Save Password:
    If you disable it, the password will
    not be saved on disk and you will be
    asked for the password on every connect.</P>
sk: <P>Pokiaľ nepovolíte <B>Uložiť heslo</B>,
    vaše heslo se neuloží
    na disk a potom budete vždy pri každom
    pripojenie vyzvaný, abyste ho zadali.</P>

en: Select an Internet provider (fixed settings)
sk: Vyberte internetového poskytovateľa (pevné nastavenie)

note: providers Phone number
en: Phone number
sk: Telefónne číslo

note: login name (at provider)
en: User ID
sk: Uživatelské meno

en: Password
sk: Heslo

note: Check box which define if password will be stored in conf file or if user will be asked every connection
en: Save password
sk: Uložiť heslo

note: New provider settings
en: &New
sk: &Nový

note: Current provider settings
en: &Current settings
sk: &Súčasné nastavenie

en: Internet access - Provider configuration
sk: Prístup k internetu - konfigurácia poskytovateľa

en: Select a Internet provider (fixed settings)
sk: Vyberte internetového poskytovateľa (pevné nastavenie)

en: Telephone number
sk: Telefónne číslo

note: Menuentry for the YaST2 menu
en: Network/Modem+ISDN
sk: Sieť/Modem+ISDN

note: Explanation shown if menuentry 'Network/Modem+ISDN' is selected part 1
en: Choose this item to configure your Internet connection if you are using a modem or ISDN-card.
sk: Tento modul zvolte, ak chcete konfigurovať pripojenie na Internet v prípade, ak používáte modem alebo kartu ISDN.

note: part 2
en: <P><P>You must be logged in as <I>root</I>.
sk: <P><P>Musíte byť prihlásený ako <I>root</I>.

en: Leased line
sk: Prenajatá linka

en: Germany
sk: Nemecko

note: "Finish" button: Proceed to finish the configuration
en: &Finish
sk: &Hotovo

note: dialog title
en: Internet Configuration
sk: Konfigurácia pripojenia k internetu

note: no modem detected, maybe user left it off. Popup message.
en: Turn your modem ON
sk: Zapnite prosím modem

en: Network/NIS client
sk: Sieť/Klient NIS

en: Launch this module to configure the NIS client.
sk: Spustite tento modul ak chcete konfigurovať klienta NIS.

en: <p>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</p>
sk: <p>Musíte byť prihlásený ako <i>root</i>.</p>

note: frame label
en: NIS client
sk: Klient NIS

note: radio button label
en: NIS no
sk: NIS nie

note: radio button label
en: NIS yes
sk: NIS áno

note: text entry label
en: NIS domain
sk: NIS doména

note: test entry label
en: IP address of the NIS server
sk: IP adresa servera NIS

note: dialog title
en: Configuration of NIS client
sk: Konfigurácia klienta NIS

note: error popup label
en: The domain name is not correct
sk: Neplatná doména

note: error popup label
en: The IP address is not correct
sk: Neplatná IP adresa

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The configuration of the NIS client will be saved
    and the client will be restarted.
sk: Konfigurácia klienta NIS client sa uloží
    a klient sa spustí.

note: ===== main ===== help text 1/2
en: <p>Here your machine can be set up as a <b>NIS client</b>. Just enter your NIS domain (e.g, suse.de) into the first entry and your IP address (e.g., 10.20.0.2) into the second. To deactivate NIS services, uncheck the NIS no button.</p>
sk: <p>Tu sa váš počítač nakonfiguruje ako
     <b>klient NIS</b>. Zadáte iba doménu NIS (napr. suse.sk) ako
     prvý údaj a vašu IP adresu (napr. 10.20.0.2) ako druhý údaj.
     K potlačeniu služieb NIS stlačte  tlačítko 'NIS nie'.</p>

note: help text 2/2
en: <p>The Network Information Service (NIS) was formerly known as Sun <b>Yellow Pages</b> (YP). The name Yellow Pages is a registered trademark in the United Kingdom of British Telecommunications plc, and may not be used without permission.</p>
sk: <p>Služba NIS (The Network Information Service)
     bola pôvodne známa ako <b>Žlté stránky</b> (Yellow Pages, YP) firmy Sun.
     Neskôr byla premenována na NIS, pretože pôvodný názov si nárokujú
     britské telekomunikácie.</p>

en: Saving ...
sk: Ukládá sa...

note: error popup message
en: Error while saving /etc/rc.config.
    Please check out that you are running this as a "root"
sk: Chyba pri zápise do /etc/rc.config.
    Ste prihlásený ako "root"

en: Running SuSEconfig ...
sk: Spúšťa sa SuSEconfig ...

note: warning dialog message
en: Error while running SuSEconfig
sk: Chyba pri spustení SuSEconfig

en: Starting portmapper ...
sk: Spúšťa sa portmapper ...

note: error popup message
en: Error while running portmapper
sk: Chyba pri spustení portmapperu

en: Starting ypclient ...
sk: Spúšťa sa ypclient ...

note: error popup message
en: Error while running ypclient
sk: Chyba pri spustení programu ypclient

en: Network/Sendmail configuration
sk: Sieť/Sendmail

en: Launch this module to configure sendmail.
sk: Spustiť tento modul a konfigurovať sendmail.

note: frame label
en: Sendmail Configuration
sk: Konfigurácia pre sendmail

note: radio button label
en: Host with permanent network connection (SMTP)
sk: Počítač s permanentným sieťovým pripojením (SMTP)

note: radio button label
en: Single user machine without network connection
sk: Samostatný počítač bez pripojenia na sieť

note: radio button label
en: Host with temporarily network connection (Modem or ISDN).
sk: Počítač s dočasným sieťovým pripojením (modem alebo ISDN)

note: radio button label
en: Use UUCP to send mail
sk: K posielaniu pošty použiť UUCP

note: radio button label
en: Expert mode for sendmail configuration
sk: Expertný mód konfigurácie sendmailu

note: radio button label
en: Do not install /etc/sendmail.cf
sk: Neinštalovať /etc/sendmail.cf

note: dialog title
en: Configuration of sendmail
sk: Konfigurácia pre sendmail

note: help text 1/1, expert settings
en: <p>In this dialog you can view and modify all variables in /etc/rc.config which are relevant for sendmail.</p>
sk: <p>V tomto dialogu môžete čítať a menit premenné v /etc/rc.config, ktoré majú význam pre sendmail.</p>

note: term con = `VBox (`HBox(`Label(_("Domain names for local delivery")), `Right(`HSquash(`TextEntry (`id(`local), "", sendmail_localhost)))), `HBox(`Label(_("Host for all outward E-Mail")), `Right(`HSquash(`TextEntry (`id(`outward), "", sendmail_relay)))), `HBox(`Label(_("Host for all E-Mail")), `Right
en: Domain names for local delivery
sk: Mená domén pre lokálne doručenie

note: text entry label
en: Host for all outward E-Mail
sk: Počítač pre všetku poštu von

note: text entry label
en: Host for all E-Mail
sk: Počítač pre všetku poštu

note: check box label
en: Only place mail in queue
sk: Poštu radiť iba do fronty

note: check box label
en: No canonify of the host names
sk: Nekanonizovať mená počítačov (host names)

note: check box label
en: Start sendmail as an smtp daemon
sk: Spustiť sendmail ako smtp démon

note: text entry label
en: Command line parameters for sendmail
sk: Parametre príkazovej riadky pre sendmail

note: text entry label
en: Domains which can be modified in the generics table
sk: Domény, ktoré majú byť modifikované v tabulke generics

note: help text 1/2 for sendmail configuration
en: <p>Sendmail needs a configuration file (/etc/sendmail.cf). You will probably find one of the configurations below suits your needs.</p>
sk: <p>Sendmail potrebuje konfiguračný súbor (/etc/sendmail.cf). Niektorá z uvedených konfigurácií vám môže vyhovovať.</p>

note: help text 2/2 for sendmail configuration
en: <p>If you have special requirements that these do not cover, you may create you own. Please have a look at /usr/share/sendmail, one of the pre-existing configurations may well fit your requirements. <b>ATTENTION:</b> If you plan to install your own modified sendmail.cf you should select the last item in the list and install the file yourself. Otherwise, SuSEconfig will copy the selected file to sendmail.cf and your changes will be lost.</p>
sk: <p>Ak máte zvláštne požiadavky, ktoré sa tu nedajú splniť môžete si vytvoriť vlastný sendmail.cf. Pozrite sa prosím do /usr/share/sendmail kde vám jedna zpripravených konfigurácií možno vyhovie. <b>POZOR:</b> Ak chcete inštalovaťmodifikovaný sendmail.cf, mali byste zvoliť poslednú položku v zozname a súbor inštalovať sami. V opačnom prípade skopíruje SuSEconfig vybraný súbor do sendmail.cf a vaše zmeny sa stratia.</p>

note: popup dialog message
en: The configuration of sendmail will be saved.
sk: Konfigurácia pre sendmail sa uloží.

note: popup message
en: Error while saving configuration files.
sk: Chyba pri zápise konfiguračných súborov.

en: <P>Here you can choose whether you want to start NFS server on your computer
    and export some of your directories to the others.
sk: <P>TU zvolíte, či si prajete spustiť na vašom počítači NFS server 
    a exporova5 druhým niektoré vaše adresáre.

en: <P>If you choose <B>Start NFS server</B>, the <B>Next</B> button will open
    a configuration dialog where you can specify the directories to export.
sk: <P>Ak zvolíte <B>Spustiť NFS server</B>, tlačítko <B>Pokračovať</B>
    otvorí konfiguračný dialog, kde zadáte adresáre pre export.

note: radio button label
en: &Start NFS server
sk: &Spustiť NFS server

note: radio button label
en: Do &not start NFS server
sk: &Nespúštať NFS server

note: dialog title
en: Configuration of the NFS server
sk: Konfigurovať NFS server

en: <P>The table contains all the NFS entries which will be written to /etc/fstab.
    You can enter new one to the <B>Fstab entry</B> field and add it to the table
    using the <B>Add</B> button. <B>Choose</B> can help you to get the name of the
    NFS server.</P>
sk: <P>Tabulka obsahuje všetky pripojenie k NFS,
    ktoré sa zapíšu do /etc/fstab.
    Nové pripojenie sa môže zadať v poli <B>Vstup do fstab</B>. 
    Po stlačení tlačítka <B>Pridať</B> sa tam uloží. 
    Tlačítko <B>Zvoliť</B> vám pomôže získať meno serveru NFS.</P>

en: <P>A double-click on a row of the table will copy the information to the
    <B>Fstab entry</B> field. <B>Delete</B> button can delete the selected row
    in the table. So if you just want to edit an entry, double-click on it, press
    <B>Delete</B>, edit the entry and click <B>Add</B>.
sk: <P>Dvojklik na riadok tabulky skopíruje informáciu do pola
    <B>Vstup do fstab</B>. Tlačítko <B>Zmazať</B> zmaže vybraný riadok
    v tabulke. Postup pri editování riadky v fstab: 
    Dvojklik na riadok, <B>Zmazať</B>, editovač vstup, <B>Pridať</B>.

en: <P>For further information about fstab please use <B>man fstab</B>.
sk: <P>Pre ďalšie informácie o fstab použite prosím <B>man fstab</B>.

en: You entered a wrong host name. It must be
    shorter than 50 characters and you can use
    just 0..9, A..Z, a..z, dots, - and _.
sk: Zadali jste chybné meno počítača (host name).
    Musí byť kratšie ako 50 znakov a môže obsahovať iba 
    0..9, A..Z, a..z, bodky, - a _.

en: You entered a wrong path. It must be
    shorter than 70 characters, it must begin
    with a / and it must not contain spaces.
sk: Zadali ste chybnú cestu.
    Musí byť kratšia ako 70 znakov, začínať znakom / 
    a nesmie obsahovať medzery.

en: You entered a wrong options string.
    It must be shorter than 70 characters 
    and it must not contain spaces.
sk: Zadali jste chybný reťazec volieb.
    Musí byť kratší ako 70 znakov 
    a nesmie obsahovať medzery.

en: The fstab already contains an entry
    with mountpoint '%1'.
sk: Tabulka fstab už obsahuje riadok
    s bodom pripojenia '%1'.

note: selection box label
en: &Remote hosts
sk: &Vzdialené počítače (hosts)

en: Remote filesystem
sk: Vzdialený súborový systém

en: Mountpoint
sk: Bod pripojenia

en: Options
sk: Voľby

note: button label
en: &Add
sk: &Pridať

note: frame label
en: Fstab entry
sk: Vstup do fstab

en: &Hostname of the NFS server:
sk: &Meno serveru NFS

note: pushbutton label
en: &Choose
sk: &Zvoliť

note: textentry label
en: &Remote filesystem:
sk: &Vzdialený súborový systém:

note: textentry label
en: &Mountpoint (local):
sk: &Bod pripojenia (lokálny):

note: textentry label
en: &Options:
sk: &Voľby:

note: dialog title
en: NFS related entries in /etc/fstab
sk: Údaje v /etc/fstab, týkajúce sa NFS

note: label message
en: Scanning for hosts on this LAN...
sk: Prehladáva sa LAN a zisťujú sa pripojené počítače...

en: <P>The <B>Directories</B> selection box contains all the directories
    which will be exported. If a directory is selected, the table shows
    the hosts allowed to mount this directory.</P>
sk: <P>Pole <B>Adresára</B> obsahuje všetky adresáre,
    ktoré sa exportujú. Pokiaľ je adresár vybraný,
    tabulka ukazuje počítače, ktoré si ho môžu pripojiť.</P>

en: <P>Hosts wildcard sets which hosts can access the selected directory.
    It can be <I>single host</I>, <I>netgroups</I>, <I>wildcards</I> or
    <I>IP networks</I>.
sk: <P>Metaznaky v názve počítača (host) udávajú, ktoré všetky
    počítače majú přístup k vybranému adresáru.
    Môže to byť <I>osamelý počítač</I>, <I>skupina v sieti</I>, 
    <I>meno počítača s metaznakmy</I> alebo <I>IP sieť</I>.

en: <P>Please have a look at <B>man exports</B> for further information.
sk: <P>Pre viac informácií zadejte z príkazovej riadky <B>man exports</B>.

en: Directories
sk: Adresáre

en: You entered a wrong wildcard or options string.
    It must be shorter than 70 characters and it
    must not contain spaces.
sk: Zadali ste chybné meno s metaznakmy alebo reťazec volieb.
    Musí byť kratší ako 70 znakov
    a nesmie obsahovať mdzery.

note: table headers "Host wildcards", "Options"
en: Hosts wildcard
sk: Mená počítačov, vyjádrené metaznakmy

note: push button label
en: Add
sk: Pridať

note: push button label
en: Delete
sk: Zmazať

note: frame label
en: Directory
sk: Adresár

note: text entry label
en: &Directory:
sk: Adresár:

note: frame label
en: Allowed hosts
sk: Povolené počítače (hosts)

note: text entry label
en: &Hosts wildcard:
sk: Meno s metaznakmy pre počítače

note: dialog title
en: Directories to export to the others
sk: Adresáre pre export druhým

en: <P><B>Mount NFS directries</B> will allow you to configure which
    NFS servers will be used for mounts and where their directories
    should be mounted in your local filesystem.</P>
sk: <P><B>Pripojiť adresáre NFS</B> vám umožní konfigurovať,
    ktoré servery NFS budú použité k pripojeniu, a kde v lokálnom
    súborovom systéme budú pripojené ich adresáre.</P>

en: <P>A special configuration dialog will be opened for it after pressing
    <B>Next</B>.</P>
sk: <P>Samostatný konfiguračný dialog sa otevorí po stisknutí 
    <B>Pokračovať</B>.</P>

note: frame label
en: NFS client
sk: Klient NFS

note: radio button label
en: &Mount NFS directories
sk: Pripojiť adresáre NFS

note: radio button label
en: &Remove all NFS mounts from fstab
sk: &Odstraniť všetky pripojené adresáre NFS z fstab

en: Configuration of the NFS client
sk: Konfigurácia klienta NFS

en: Network/NFS
sk: Sieť/NFS

en: Launch this module to configure NFS client and server.
sk: Spustite tento modul ak chcete konfigurovať NFS klienta a server

en: The entered values will be written now.
    Do you really want to use the new settings?
sk: Zadané hodnoty sa teraz uloží.
    Skutočne si prejete použiť nové nastavenie?

en: I was unable to write to /etc/exports.
    There will be no changes in the exported
    directories.
sk: Nedalo sa zapísať do  /etc/exports.
    Zmeny sa neprejavia v exporte
    adresárov.

en: I was unable to restart the NFS server.
    Your changes will be active after reboot.
sk: NFS server sa nedal spustiť.
    Vaše zmeny budú aktívne po reštarte počítača.

en: I was unable to write to /etc/rc.config.
    After reboot the NFS server may have
    unexpected bahaviour.
sk: Nedalo sa zapísať do /etc/rc.config.
    Po reštarte sa váš NFS server
    môže chovaťt neočakávane.

en: I was unable to create
    directory '%1'.
sk: Nedal sa vytvoriť 
    adresár '%1'.

en: I was unable to write to /etc/fstab.
    There will be no changes in the
    configuration of the NFS client.
sk: Nedalo sa zapísať do /etc/fstab.
    V konfigurácii klienta NFS
    nebudú žiadne zmeny.

en: I was unable to mount the NFS
    entries from /etc/fstab.
sk: Nedali sa pripojiť súborové systémy
    uvedené ako položky NFS v /etc/fstab.

en: All the settings were written
    and are ready to use.
sk: Všetky nastavenia boli zapísané
    a môžu sa použiť.

note: help text address conflict setup dialog part 1 of 3
en: <p>
    One or more previously configured devices (such as a second network card or ISDN
     adapter) were found in your system. Some of them have been assigned a
     network address range (IP address/network mask) which <b>conflicts</b>
     with your new configuration. It is <b>not possible</b> to use multiple
     devices with <b>overlapping</b> network address.
    </p>
sk: <p>
    Už máte nejaké nakonfigurované sieťové zariadenie napr ISDN iny Ethernet.
    Nastal konflikt medzi ich sieťovým nastavením (IP-adresa/maska).
    Nie je možné aby sa jednotlivé siete prekrývali!
    </p>

note: help text address conflict setup dialog part 2 of 3
en: <p>
    This dialog displays a list of all incorrectly configured devices. A checked line in 
    the list means that device is <b>active</b>.
    <p>
sk: <p>
    Tu je zoznam konfliktných zariadení. Označené zariadenie ktoré je aktívne.
    <p>

note: help text address conflict setup dialog part 3 of 3
en: <p>
    You can select <b>next</b> and the incorrectly configured devices will be <b>deactivated</b>
    and <b>disabled</b>. You will not be able to use them but you can reconfigure 
    them later. Configuration will be <b>continued</b>.
    </p>
    <p>
    Or you can select <b>back</b> to go back to the address setup dialog and 
    <b>replace</b> any required IP address and network masks.
    </p>
sk: <p>
    Môžete <b>Pokračovať</b> vtedy sa konfliktné zariadenia deaktivujú.
    Ich správnu konfiguráciu môžete urobiť neskôr.
    </p>
    <p>
    Taktiež sa môžete vrátiť <b>Späť</b> a nastavit IP-Adresu a masku
    zariadenia správne. 
    </p>

note: main dialog label list of already configured network interfaces ([eth1, eth2...], [isdn0, isdn1...] etc.) with network address (ip/mask) which overlaps address defined by user
en: Conflicting network devices
sk: Konfliktné zariadenia

note: dialog title
en: Network configuration
sk: Konfigurácia siete

note: label for waiting while yast2 is writing
en: Saving file %1...
sk: Zapisujem súbor %1...

note: warning dialog message
en: Couldn't write values to %1
sk: Nemôžem zapísať hodnoty do %1.

note: label for waiting while SuSEconfig is runing
en: Running SuSEconfig...
sk: Spúšťam SuSEconfig...

note: label for waiting until network is not stopped
en: Stopping network...
sk: Zastavujem sieť...

note: help text for configuration finishing
en: <p>
    Network configuration is finished and the changes are saved.
    The network is than restarted.
    </p>
sk: <p>
    Konfigurácia siete je uložená a ukončená.
    Sieť sa reštartovala.
    </p>

en: No IP address were assigned.
sk: Nebola pridelená IP adresa.

en: Try again?
sk: Znova?

en: Running DHCP client failed.
sk: Spustenie DHCP klienta zlyhalo

note: final confifuration popup message
en: The network device is now configured and ready to use.
sk: Sieťové zariadenie nie je nakonfigurované a nemožno ho použiť.

note: configuration is finished, but network is not running
en: Something's wrong! Network is not running.
    Please check your hardware and try again.
sk: Chyba! Sieť nefunguje.
    Skontrolujte hardware.

note: final confifuration popup message (when running in test mode -- no real changes)
en: The network device is now configured and ready to use. (test mode)
sk: Sieťové zariadenie je nakonfigurované a možno ho použiť.

note: help text for dns setup part 1 of 4
en: <p>Insert the host name and domain name for your computer. Name server list and domain search list are optional.</p>
sk: <p>Zadajte meno počítača a domény. Zoznam DNS serverov a prehľadávaných domén je nepovinný.</p>

note: help text for dns setup part 2 of 4
en: <p>A name server is a computer which translates host names into IP addresses. This value must be entered as an an <b>IP address</b> (e.g., 10.10.0.1) not as a host name.</p>
sk: <p>
    DNS server je počítač ktorý umožňuje prevod mena počitača na IP-adersu.
    Musíte zadať <b>IP-Adresu</b> nie jeho meno!
    </p>

note: help text for dns setup part 3 of 4
en: <p>Search domain is the domain name where host name searching is started. The primary search domain is usually the same as the <b>domain name</b> of your computer (e.g., suse.de). There may be addidional search domains (e.g., suse.com).</p>
sk: <p>
    Prehľadavacia doména je tá kde sa začne hľadanie počítača.
    Primárne to býva doménove meno počítača (napr. kosmos.sk).
    Doplniť však môžte aj ďalšie (napr. galaxia.sk).
    </p>

note: help text for dns setup part 4 of 4
en: <p>Select the <b>next</b> button to <b>save</b> your changes and <b>finish</b> the network configuration.</p>
sk: <p>Vyberte si <b>Pokračovať</b>, ak chcete uložiť a ukončiť konfiguráciu. .</p>

note: text entry label
en: Host name
sk: Meno počítača

note: text entry label
en: Domain name
sk: Meno domény

note: common label for more text entries
en: Name server list
sk: Zoznam DNS serverov

note: common label for more text entries
en: Domain search list
sk: Zoznam prehľadávaných domén

note: main dialog label
en: Name server configuration
sk: Konfigurácia DNS

note: error label message
en: The tertiary search domain is not correct
sk: Tretia prehľadávaná doména nie je správna

note: error label message
en: The secondary search domain is not correct
sk: Druhá prehľadávaná doména nie je správna

note: error label message
en: The primary search domain is not correct
sk: Prvá prehľadávaná doména nie je správna

note: error label message
en: The tertiary nameserver is not correct
sk: Tretí DNS server je nesprávny

note: error label message
en: The secondary nameserver is not correct
sk: Druhý DNS server je nesprávny

note: error label message
en: The primary nameserver is not correct
sk: Prvý DNS server je nesprávny

note: error label message
en: The host name is not correct
sk: Meno počítača nie je správne

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The network configuration will now be saved.
sk: Konfigurácia siete bude uložená

note: help text for ip address setup dialog part 1 of 9
en: <p>This dialog allows you to configure your IP address.</p>
sk: Tu môžete nakonfigurovať vašu IP adresu.</p>

note: help text for ip address setup dialog part 2 of 9
en: <p>You can select dynamic address assignment, if you have a <b>DHCP server</b> running on your local network.
sk: <p>Dynamické priradenie adresy môžete zvolit,iba ak máte vo vašej lokálnejsieti <b>DHCP server</b>.

note: part 3 of 9, keep the leading space
en:  You also should select this if you do not have a static IP address assigned to you by your cable or DSL provider.
sk:  Podobne ho môžte použiť pokial vám váš ISP nepridelil pevnú IP adresu.

note: part 4 of 9, keep the leading space
en:  Network addresses will then be obtained <b>automatically</b> from the server.
sk:  Sieťová adresa sa získa <b>automaticky</b> zo servera.

note: part 5 of 9
en: Configuration will be finished by clicking the <b>Next</b> button.</p>
sk: Konfiguráciu ukončíte kliknutím na tlačítko <b>Pokračovať</b>.</p>

note: part 6 of 9
en: <p>Otherwise, you must assign the network addresses <b>manually</b>.
sk: <p>V opačnom prípade musíte vašému počítaču prideliť sieťovú adresu <b>ručně</b>.

note: part 8 of 9, keep the leading space
en:  The name server setup dialog follows.</p>
sk: Zadejte vašu IP adresu (napr. 10.20.1.10), sieťovú masku (obvykle 255.255.255.0) a prípadne aj IP adresu štandardnej brány.

note: part 9 of 9
en: <p>Please contact your <b>network administrator</b> for more information about the network configuration.</p>
sk: <p>
    Všetky potrebné údaje získate od Sieťového administrátora.
    </p>

note: label for radio button group (dynamic/static ip address setup method)
en: Choose the network address setup method
sk: Vyberte si spôsob pridelenia adresy

note: frame label
en: Dynamic address
sk: Dynamicky

note: radio button label
en: Automatic address setup (via DHCP)
sk: Automaticky cez DHCP

note: frame label
en: Static address
sk: Staticky (ručne)

note: radio button label
en: Static address setup
sk: Statická konfigurácia adersy

note: text entry label for ip address
en: IP Address
sk: IP-Adresa

note: text entry label for network mask
en: Subnet mask
sk: Sieťová maska

note: text entry label
en: Default gateway
sk: Brána

note: main dialog label
en: Network address setup
sk: Konfigurácia adresy

note: warning dialog message
en: You need to install the dhclient or dhcpcd package for dynamic IP address setup. It's located in the series 'n'
sk: Pre dynamické pridelenie adresy potrebujete mať mainštalovaný balík
    "dhclient" alebo "dhcpcd" zo série n.

note: warning dialog message gateway address must be accessible from subnet
en: Default gateway address is out of range
sk: Adresa brány je mimo rozsahu siete.

note: warning dialog message ip address overlaps network or broadcast address
en: IP Address is out of range
sk: IP-Adresa je mini rozsahu.

note: warning dialog message
en: The default gateway is incorrect
sk: Adresa brány je nesprávna.

note: warning dialog message
en: The subnet mask is incorrect
sk: Chybná sieťová maska.

note: warning dialog message
en: The IP address is incorrect
sk: Chybná IP Adresa.

en: Network/Base
sk: Sieť

en: Launch this module to configure your network device and local network.
sk: Spustite tento modul ak chcete nakonfigurovať vašu lokálnu sieť.

note: optional warning dialog text
en: Error code %1
sk: Chyba %1

note: warning dialog message
en: Cannot create temporary file
sk: Nemôžem vytvoriť dočasný súbor.

note: warning dialog message
en: Device initialization failed
sk: Inštalácia zariadenia zlyhala

note: kernel module name in warning dialog
en: Module name %1
sk: Meno modulu %1

note: label for waiting while yast2 is checking hardware
en: Looking for network cards on your system...
sk: Hľadám sieťovú kartu v systéme...

note: help text for autodetecting and network card selecting part 1 of 2
en: <p>YaST2 autodetects <b>network cards</b> installed in your system.</p>
sk: <p>YaST2 nájde <b>Sieťovú kartu</b> vo vašom počítač.</p>

note: part 2 of 2
en: <p>
    If you have more than one network card, select the one you want to configure.
    Click <b>next</b> button to continue with network configuration.</p>
sk: <p>
    Ak máte viac sieťových kariet vyberte si jednu ktorú chcete nakonfigurovať.
    Potom kliknite na <b>Pokračovať</b>.</p>

note: result of autodetection this is a multi-line label text, with line break after approx 60 characters part 1 of 4
en: No built-in network card was detected.
sk: Nenašiel som žiadnu sieťovú kartu.

note: part 2 of 4, keep the leading space
en:  However a PCMCIA
    system was found which can be used with a PCMCIA network
    card.
sk:  Našiel se však systém PCMCIA,
    ktorý se dá použiť s sieťovou kartou PCMCIA.

note: part 3 of 4, keep the leading space
en:  Press 'Next' to continue configuration of your PCMCIA
    network.
sk:  Stlačte 'Pokračovať' ak chcete nakonfigurovať
    sieťovú kartu PCMCIA.

note: part 4 of 4, keep the leading space
en:  Pressing 'Back' will cancel network configuration.
sk:  Stlačením 'Späť' zrušíte konfiguráciu siete

note: label when network card support is compiled in the kernel
en: It seems that support for your card is compiled in the kernel.
    It will be used for the network access.
sk: Podpora pre vašu kartu je pravdepodobne zakompilovaná v kernele 
    a bude použita pro prístup k sieti.

note: label message
en: No network card was detected.
sk: Nenašiel som žiadnu sieťovú kartu.

note: To translators: label message 1/2 The network card XY will be configured
en: The network card
sk: Sieťová karta

note: To translators: label message 2/2 The network card XY will be configured
en: 
    will be configured for network access.
sk: 
    sa nakonfiguruje pre prístup k sieti.

note: result of autodetection more network cards were detected and radio button group is displayed
en: Please choose the network card you would like to configure
sk: Vyberte si kartu ktorú chcete nakonfigurovať.

en: YaST2/Remote Install
sk: YaST2/Vzdialená inštalácia

en: Launch this module, if you want to install a
    computer with YaST2 that is connected to this computer
    via serial null modem cable.
sk: Spustite tento modul ak chcete inštalovať počítač
    cez YaST2 ktorý je pripojený cez sériový nulový
    modemový kábel.

en: Choose the serial interface to use
sk: Vyberte si zariadenie ktoré chcete použiť

en: &Other:
sk: &Iné:

en: YaST2/Remote Administration
sk:  YaST2 Vzdialená administrácia

en: This module lets you start YaST2 components on a remote machine 
    via a network connection or on the local machine as a differnt
    user. Several protocols are supported.
sk: Tento modul vám umožňuje spustiť YaST2 na vzdialenom
    (remote) počítači alebo na lokálnom počítači akorozdielnému užívateľovy.
    
    Podporovaných je niekoľko protokolov.

en: remote host
sk: Vzdialený počítač (remote)

en: Host
sk: Počítač

en: Login name
sk: Užívateľ (Login)

en: Module to start
sk: Spustiť moduly

en: &Do it now
sk: &Teraz

en: YaST2 System Configuration and Administration
sk: YaST2 Systémová konfigurácia a administrácia

en: Available modules
sk: Dostupné moduly

en: &Launch module
sk: Spustiť &Modul

en: &Quit
sk: &Koniec

en:  WELCOME
sk:  Vitajte

en: Welcome to YaST2!
sk: Vitajte v YaST2

en: This module configures, which log entries YaST2 should create and which not
sk: Tento modul konfiguruje ktoré logy sa majú vytvárať a ktoré nie

note: Generic buttons
en: &Ok
sk: &OK

en: Component
sk: Komponent

en: &Remove
sk: &Odstrániť

en: Debug messages
sk: Ladiace správy

en: Normal messages
sk: Bežné správy

en: Warnings
sk: Varovania

en: Errors
sk: Chyby

en: Security messages
sk: Bezpečnostné hlásenia

en: Internal errors
sk: Interné chyby

en: Show
sk: Zobraz

en: Properties for
sk: Vlastnosti pre

en: ERROR: Record '%1' is
    not properly configured.
sk: Chyba: Záznam '%1' nie je
    správne nakonfigurovaný.

en: Can't create directory '%1'!
sk: Nemôžem vytvoriť adresár '%1'!

en: Call of apsfilter.setup (%1%2) was not successful.
sk: Chyba pri volaní skriptu apsfilter.setup (%1%2).

en: YaST2 is ready to print a sample page.
    
    Please make sure that the printer is turned
    on and ONLINE, then press the 'OK' button.
sk: YaST2 je pripravené vytlačiť testovaciu stránku.
    Ak máte tlačiareň pripojenú a On-line stačte <B>OK</B>.

en: I was unable to print the testpage.
    Check %1.
sk: Nedala sa vytlačiť skúšobná stránka.
    Skontrolujte %1.

en: Printing was stopped.
    
    If the printer is still printing, push the reset button
    on the printer or remove all the paper from its tray.
    After it stops printing, switch off the printer power,
    wait 10 seconds and switch it on again.
    
    Recheck the manufacturer and printer model entries
    you made previously.
sk: Tlač bola zastavená.
    
    Ak tlačiareň stále tlačí vyberte papier a vypnite tlačiareň.
    
    Skontrolujte nastavenie tlačiarne (výrobca,model).

note: Help, 1 of 3
en: <P>A printer name is required for printing.</P>
sk: <p>Ak chcete tlačiť musíte tlačiareň pomenovať.</p>

note: Help, 2 of 3
en: <P>Your first local printer will be called 'lp',
    your first remote printer will be 'remote'.
    You must provide a unique name for each additional printer. The 
    configuration program will assign additional names to each printer. Please 
    refer to the manual for more information.</P>
sk: <P>Vaša prvá lokálna tlačiareň sa bude volať 'lp',
    prvé meno vzdialenej tlačiarne bude 'remote'.
    Každej ďalšej tlačiarni musíte priradiť unikátne meno.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you don't like the default name, you can change it.</P>
sk: <P>Ak sa vám nepáči nastavené meno tak ho môžete zmeniť.</P>

note: This name the user should use when printing PostScript (and some other things - pictures, dvi). This is the usual use.
en: Name for printing:
sk: Meno pre tlač:

note: This name can be used when printing ascii files. It is faster.
en: Name for ascii printing:
sk: Meno pre tlač ASCII:

en: Printer's name
sk: Meno tlačiarne

note: Help, 1 of 2
en: <P>Please choose the manufacturer and model of your printer.</P>
sk: <P>Vyberte výrobcu a model tlačiarne.</P>

note: Help, 2 of 2
en: <P>If you cannot find your printer in this database, see the <B>Generic
    printers</B> section. There you can select from a list of common printing
    protocols. If you do not know which protocol your printer uses,
    consult the printer's manual or contact the manufacturer's technical 
    support.</P>
sk: <p>Ak nemôžete nájsť svoju tlačiareň pozrite sa do
    <b>Všeobecnych tlačiarní</b>.
    Tu si vyberte tlačiareň podľa protokolu ktorý používa.
    To aký protokol využíva vaša tlačiareň najdete v príručke.</p>

en: Select manufacturer:
sk: Výrobca:

en: Select model:
sk: Model:

en: Manufacturer and model of the printer
sk: Výrobca a model tlačiarne

en: Please select at least a manufacturer.
sk: Vyberte aspoň výrobcu

en: No info available.
sk: Bez infa

en: <P><B>Manufacturer:</B></P> %1 <P><B>Model:</B></P> %2
sk: <P><B>Výrobca:</B></P> %1 <P><B>Model:</B></P> %2

en: <P>This dialog allows you to customize printing.
sk: <P>Tu môžete upravovať tlač.

en:  The options you may change depend on the type of printer you have.
sk:  Voľby ktoré môžete zmeniť závisia od typu vašej tlačiarne.

en:  Some printers support many options, while with others you may only be able to change the paper size.</P>
sk: Niektoré tlačiarne podporujú množstvo volieb.
    U niektorých tlačiarní však môžete zmeniť iba veľkosť papiera.

en: <P>You can see the current configuration of your printer in the upper box.
sk: <P>Hore vidíte sučastnú konfiguráciu vašej tlačiarne.

en:  If you click on an item, the possible values are shown in the lower box.
sk: Ak kliknete na položku, dole sa vám zobrazia možné hodnoty.

en:  Clicking on one of the options in the lower box will select it.</P>
sk: Kliknutie na voľbu ju vyberie.</P>

en: <P>Some of the settings may not work together properly.
sk: <P>Niektoré kombinacie volieb nemusia správne spolupracovať

en:  If you want to try printing with the current configuration, click the <B>Test</B> button.
sk: Konfiguráciu otestujete stlačením tlačítka <B>Test</B>.

note: There is an error in the database. This should not happen, but for case...
en: FATAL: An error occured.
    I have no information how to manage your printer.
    Broken database? Contact SuSE support, please.
sk: Chyba: Nemám informácie o tom ako spravovať 
    vašu tlačiareň.
    Špatná databáza kontaktujte SuSE.

en: Current printer's settings:
sk: Aktuálne nastavenie tlačiarne:

en: Printer's settings
sk: Nastavenie tlačiarne

en: There was a problem while adding
    the printer to the spooling system!
sk: Problém pri zaraďovaní tlačiarne do "Spoolsystému"!

en: There was a problem while deleting
    the printer from the spooling system!
sk: Problém pri rušení tlačiarne z "Spoolsystému"!

note: Help, part 1 of 4
en: <P>Printer autoprobing was successful.</P>
sk: <P>Autodetekcia tlačiarne bola úspešná.</P>

en: <P>If the printer is in the database of supported printers, the name and the manufacturer of it should be shown.</P>
sk: <p>Ak sa tlačiareň nachádza v databáze podporovaných tlačiarní
    Modell a Výrobca by sa mali zobraziť automaticky.</p>

en: <P>If it is not, you have to choose a similar printer or a generic one in an additional dialog.</P>
sk: <P>Ak nie musíte vybrať podobnú alebo niektorú z všeobecných tlačiarní v nasledujúcom dialogu.</P>

en: <P>Use <B>Skip</B> button if you do not want to configure this printer now or if you have already configured it before.</P>
sk: <P>Použitr tlačítko <B>Preskočiť</B> ak už máte tlačiareň nakonfigurovanú alebo ju nechcete konfigurovať.</P>

note: This screen contains some senteces Dialog, sentence 1parallel of 3
en: YaST2 Printconf has found a parallel printer:
sk: YaST2 našlo parallelnú tlačiareň:

note: Dialog, sentence 1usb of 3
en: YaST2 Printconf has found a USB printer:
sk: YaST2 našlo USB tlačiareň:

note: Dialog, sentence 3 of 3 (e.g. /dev/lp0)
en: On device:
sk: Na zariadení:

note: To translators: button label to popup dialog when no sound cards were autodetected
en: &Manual
sk: &Ručne

en: Autodetected printer
sk: Nájdená tlačiareň

en: <P>Please enter the hostname of your print server and the name of its printer.</P>
sk: <P>Tu zadejte prosím meno počítača, ktorý predstavuje váš tlačový server,
    a meno jeho tlačiarne.</P>

en: <P>If it's a local server, the <B>choose</B> button should help.</P>
sk: <P> Ak ide o lokálny server, pomôže vám tlačítko <B>Vybrať</B>.</P>

en: <P>If you want to be sure that you have entered the right name, try the <B>Test</B> button.</P>
sk: <P>Ak si chcete byť istý, že ste zadali správné meno, 
    skúste tlačítko <B>Test</B>.</P>

en: You entered a wrong host name. It must be
    shorter than 50 characters and you can only use
    0..9, A..Z, a..z, dots, - and _.
sk: Zadali ste neplatné meno počítačea Musí byť
    kratšie ako 50 znakov a smie obsahovať iba
    0..9, A..Z, a..z, botky, - a _.

en: You entered a wrong remote name. It must be
    shorter than 30 characters and you can only use
    0..9, A..Z, a..z, spaces, - and _.
sk: Zadali ste neplatné vzdialené meno. Musí byť
    kratšie ako 30 znakov a smie obsahovať iba
    0..9, A..Z, a..z, medzery, - a _.

en: I will run 'ping -c 1 %1'.
    
    If the operation fails, it will
    be timed out in few seconds.
sk: Teraz sa spustí 'ping -c 1 %1'.
    
    Pokiaľ sa spojenie nenadviaže,
    po niekoľkých sekundách sa test preruší.

en: The printer server is accessible.
sk: Tlačový server je dostupný.

en: There was a problem.
    
    Your network access is not properly configured
    or the printer server is unknown or unreachable.
    Please check the hostname of the print
    server or contact your network administrator.
sk: Došlo k problému.
    
    Váš prístup na sieť môže byť chybne nakonfigurovaný,
    prípadne je tlačový server neznámý či nedostupný.
    Skontrolujte prosím zadané meno
    tlačového servera alebo sa obráťte na správcu siete.

en: FATAL: I was not able to run 'ping'. I am sorry.
sk: FATAL: Nešlo spustiť 'ping'.

en: Remote (lpd) printer
sk: Vzdialená tlačiareň (lpd)

en: Samba/Windows printer
sk: Tlačiren cez protokol Samba/Windows

en: Novell printer
sk: Tlačiaren cez protokol Novell

en: &User:
sk: &Uživateľ:

en: &Password:
sk: &Heslo:

en: &Hostname of the printer server:
sk: &Meno tlačového servera:

en: Name of the remote &queue:
sk: Meno vzdialenej &fronty:

note: Help, parallel printer part
en: <P>If you have multiple parallel ports, please select the parallel port to which your printer is attached.</P>
sk: <P>Vzberte si paralelný port kde je pripojená vaša tlačiareň.</P>

note: Help, USB printer part
en: <P>Please select the device for your USB printer.</P>
sk: <P>Vyberte si zariadenie vašej USB Tlačiarne.</P>

note: Help, common part
en: <P>If you want to be sure that the printer is properly connected, try the <B>Test</B> button.</P>
sk: <P>Ak sa chcete uistiť, že tlačiareň je dobre pripojená, 
    kliknite na tlačítko <B>Test</B>.</P>

en: Please connect your printer to the computer,
     switch it on and make sure that it is ONLINE.
    
    I will send the message 'Hello, world' to
     the previously selected device. If the operation
     fails, it will be timed out in %1 seconds.
sk: YaST2 pošle na vybratú tlačiareň správu.>
    Zapojte tlačiareň a zapnite ONLINE.
    Táto oprácia má nastavený %1 sekúnd timeout.

en: It seems that there are no problems with the device
    you chose.
    
    If your printer has reacted somehow (printed message,
    formfeed or at least blinking leds), the hardware 
    connection should be functioning correctly.
sk: Ak vaša tlačiareň nejako zareagovala
    aspoň zablikaním diód tak by malo byť všetko v poriadku.

en: There was a problem while sending the message
    to the printer--The operation has timed out.
    
    Please, verify that your printer is connected to
    the computer, that the printer power is on and 
    that it is ONLINE. It is also possible that you
    have a cabling problem.
sk: Chyba pri posielaní správy na tlačiareň.
    Skontrolujte tlačiareň (pripojenie,online).

en: There was a problem while printing.
    
    It seems that the device is not properly configured
    or you do not have permissions to write to it.
    Did you run the configuration program as user 'root'?
sk: Chyba počas tlače.
    Zariadenie nie je správne nakonfigurované alebo nemáte právo.
    Spúšťali ste konfiguráciu ako 'root'?

en: FATAL: I was not able to run 
    the 'test_device' script.
    I am sorry.
sk: Chyba: Nebolo možné spustiť 'test_device'-Skript.

en: First parallel port (/dev/lp0)
sk: Prvý paralelný port (/dev/lp0)

en: Second parallel port (/dev/lp1)
sk: Druhý paralelný port (/dev/lp1)

en: Third parallel port (/dev/lp2)
sk: Tretí paralelný port (/dev/lp2)

en: Fourth parallel port (/dev/lp3)
sk: Štvrtý paralelný port (/dev/lp3)

en: First USB printer (/dev/usblp0)
sk: Prvá USB Tlačiareň (/dev/usblp0)

en: Second USB printer (/dev/usblp1)
sk: Druhá USB Tlačiareň (/dev/usblp1)

en: Third USB printer (/dev/usblp2)
sk: Tretia USB Tlačiareň (/dev/usblp2)

en: Fourth USB printer (/dev/usblp3)
sk: Štvrtá USB Tlačiareň (/dev/usblp3)

note: CAUTION: "device" here means /dev/lp0, /dev/lp1, ...
en: I have not found any parallel devices (/dev/lp?)! It seems
    that your parallel port is not properly configured.
sk: Nenašiel som žiadny paralelný port (/dev/lp?).
    Váš port nie je pravdepodobne správne nakonfigurovaný.

en: Select connection:
sk: Vyberte spojenie:

en: Printer device
sk: Tlačiareň

en: Hardware/Printer
sk: Hardware/Tlačiareň

en: <P>Launch this module to configure your printer.
     If you turn your printer on, YaST2 will try to autodetect it.</P>
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</P>
sk: <P>Spustite tento modul ak chcete nakonfigurovať vašu tlačiareň.
    YaST2 sa automaticky pokúsí zistiť typ vašej tlačiarne.</P>
    <P>V systéme musíte byť prihlásený ako <i>root</i>.</P>

note: Do not do the translation longer than this text. It is a label of a selection box.
en: Select the printer type you want to add:
sk: Vyberte si typ pridávanej tlačiarne:

note: Help, 1 of 3
en: <P>In this dialog, you can manually add printers to your spooling system.
    Use this if your printer was not found automatically by YaST2.</P>
sk: <P> Ak YaST2 nenašlo vašu tlačiareň tu ju môžete doplniť ručne.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>The upper box contains printers that will be added to
    your system after pressing the <B>Finish</B> button.</P>
sk: <p>Na lavej strane nájdete tlačiarne ktoré môžete pridať do systému.</p>

note: Help, 3 of 3
en: <P>In the lower box you can choose the type of printer you have.
    When you push the <B>Add</B> button, the process to add a printer will start.</P>
sk: <P>Na pravej strane si môžete vybrať typ tlačiarne.</P>

note: Do not do the translation longer than this text.
en: Printers added in this session:
sk: Pridané tlačiarne:

en: Choose the printer you have
sk: Vyberte si tlačiareň

en: FATAL: I am unable to find macros for the printer database!
sk: Chyba: Nemôžem nájsť databázu tlačiarní!

en: FATAL: I am unable to find the printer database!
sk: Chyba: Nemôžem nájsť databázu tlačiarní.

en: I tried to autoprobe parallel and USB printers,
    but I could not find any on your computer.
sk: Vyskúšal som Paralelný Port a aj USB 
    nemohol som nájsť žiadnu tlačiareň.

en: FATAL: I am unable to restart the lpd daemon!
     Maybe, you haven't installed lpd (one of
     the lprold, plp or lprng packages) or
     you are not user 'root'.
sk: Chyba: Nemôžem reštartovať lpd démona.
     Pravdepodobne nemáte naištalovný niektorý z balíkov'lprold', 'plp' alebo  'lprng'.
     Ste prihlásený ako 'root'?

en: It seems that you don't have GhostScript
     installed on your computer. This package is required
     in order to print.
sk: Pravdepodobne nemáte nainštalovaný 'Ghostscript'.
     Ak chcete tlačiť tak 'Ghostscript'potrebujete.

en: Parallel printer
sk: Paralelná tlačiareň

en: USB printer
sk: USB tlačiareň

en: Remote printer
sk: Vzdialená tlačiareň

en: Please select the type of printer you want to add.
sk: Vyberte si typ pridávanej tlačiarne.

en: There were no changes in
     the printer configuration.
sk: Žiadne zmeny v konfigurácii tlačiarní.

note: %1 - name of the printer
en: Printer '%1' was successfully configured.
sk: Tlačiareň '%1' bola nakonfigurovaná.

note: %1 - name of the printer
en: I was unable to configure your printer '%1'.
sk: Chyba pri konfigurácii tlačiarne '%1'.

note: To translators: just one file will be displayed To translators: if the test audio file can not be found this message is displayed To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot find file:
     %1
    
    (test audio file)
sk: Nemôžem nájsť:
     %1
    
    (testovací zvukový súbor)

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot find program 'amixer'
sk: Nemôžem nájsť program amixer

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Please install the package 'ALSA' from the 'snd' series
sk: Nainštalujte balík ALSA zo série snd

note: error Help text - intenal YaST2 error 1/3
en: <p>This indicates some kind of error. There might be several reasons. </p>
sk: <p>Toto znamená, že vznikla chyba, čo môže mať viac príčin. </p>

note: To translators: progress bar title
en: Volume
sk: Hlasitosť

note: To translators: this label is just above the Test button
en: To test the sound card press the button
sk: Ak chcete otestovať zvuk stlačte tlačítko

note: This is unused  ;-( Please refer to the <i>INSTALL</i> file in <i>/usr/doc/packages/alsa</i> directory for appropriate information about possibly required options for your card.</p>"));
en: Sound cards
sk: Zvukové karty

note: To translators: just one file will be displayed
en: Cannot find file: %1
sk: Nemôžem nájsť súbor: %1

note: To translators: just one file will be displayed in instead parameter %1
en: Cannot write file: %1.
    The sound will not be started after next reboot.
    The sound is not configured well.
sk: Nemôžem zapísať súbor: %1.
    Pri reštarte sa zvuková karta nebude aktivuje.
    Chyba pri konfigurácii.

note: To translators: "space" means blank character
en: (space)
sk: (medzera)

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: String cannot contain: %1
sk: Reťazec nesmie obsahovať: %1.

note: Help text for options 1/4
en: Here you can modify the options for the sound modules.
sk: <p>
    Tu môžete zmeniť nastavenia zvukového modulu.
    </p>

note: Help text for options 2/4
en: If you are not <b>absolutely sure</b> what are you doing, please leave this dialog untouched.
sk: <p>
    Ak <b>nie ste si istý</b> čo robíte preskočtenásledovné okno.</p>

note: Help text for options 4/4
en: Please refer to the <b>SuSE</b> help system, section 'package description', series 'snd', <b>alsa</b> package for more information.
sk: <p>
    Viac informácii o balíku <b>alsa</b> nájdete v jeho popise v systéme.</p>

note: To translators: This is button label, shouldn't be too long
en: &Set
sk: &Nastaviť

note: To translators: label message
en: The Sound card database cannot be found!!!
sk: Nammôžem nájsť zvukovú kartu!

note: To translators: selection box title
en: Sound card driver
sk: Ovladač zvukovej karty

note: To translators: selection box title
en: Sound card model
sk: Model zvukovej karty

note: To translators: text entry label
en: Search
sk: Hľadať

en: Hardware/Sound
sk: Hardware/Zvuk

en: Launch this module to configure your sound card.
sk: Spustite tento modul ak chcete skonfigurovať zvukovú kartu

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot remove modules:
    %1
sk: Nemôžem odstrániť moduly:
    %1

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot remove module:
    %1
sk: Nemôžem odstrániť modul:
    %1

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot execute the program "rpm".
sk: Nemôžem spustiť program rpm.

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Please check if the 'rpm' package from the series 'a1' is installed.
sk: Skontorlujte či je nainštalovaný balík rpm zo série a1

note: To translators: This is a warning message, shouldn't be too long
en: This value must be a number !!!
sk: Táto hodnota musí byť číslo!

note: // To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: This value must be one of %1
    or its hexadecimal equivalent.
sk: Táto hodnota musí byť jedna z %1
    alebo jej hexadecimálny equivalent.

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: String too long (maximal lenght 8) !!!
sk: Reťazec nesmie byť dlhší ako 8 znakov !!!

note: To translators: Name of 'unknown card', shouldn't be too long
en: Unknown card
sk: Neznáma karta

note: To translators: Name of 'unknown driver', shouldn't be too long
en: Unknown driver
sk: Neznáma ovladač

note: To translators: label message
en: The appropriate module for the soundcard %1 could not be found.
sk: Nemôžem nájsť príslušný modul ku karte %1.

note: To translators: label message
en: The kernel module %1 for sound support cannot be loaded.
sk: Nemôžem nájsť príslušný modul ku karte %1.

note: To translators: To reset the sound configuration these programs must be terminated To translators: label message
en: There are running programs using some audio device.
sk: Niektoré programy využívajú zvukové zariadenia

note: To translators: label message
en: To reset the configuration these programs will be terminated. Proceed?
sk: Resetom konfigurácie sa programy ukončia. Pokračovať?

note: To translators: obsolete dialog, not used now
en: Sorry, but this is not implemented yet!!!
sk: Táto funkcia nie je zatiaľ implementovaná.

note: To translators: label message
en: Incorrect sound configuration found.
sk: Nájdená nesprávna konfigurácia zvukovej karty.

note: To translators: label message
en: The configuration has been reset.
sk: esetoval som konfiguráciu.

note: Help text - found cards 3/3
en: Press the button <i>Options</i> if you want to set the module options manually.
sk: <p>
    Kčte <i>Možnosti</i> ak chcete kartu nakonfigurovať ručne
    </p>

note: To translators: label message
en: Searching for a sound card on your system...
sk: Hľadám zvukovú kartu...

en: Found card does not have a database entry.
     Try manual setup.
sk: Nájdená karta nemá záznam v databáze.
     Skúste ju nastaviť ručne

note: To traslators: this is button label, dialog with options setup for a particular sound card is called
en: &Options
sk: &Voľby

note: To translators: selection box title
en: Manually configured drivers
sk: Ručná konfigurácia ovládača

note: To translators: label message
en: This sound card is NOT supported by YaST2 !
sk: Táto zvuková karta nie je podporovaná YaST2!

note: To translators: parameter to this is text, one of cannot find/write file
en: There was an error.
    %1
sk: Chyba:
    %1

note: Help text - adjusting volume 1/3
en: Please adjust the volume.
sk: <p>
    Nastavte hlasitosť.
    </p>

note: Help text - adjusting volume 2/3
en: You can test your sound card by pressing the <i>Test</i> button.
sk: <p>
    Otestujte svoju zvukovú kartu kliknutím na <i>Test</i>.
    </p>

note: Help text - adjusting volume 3/3
en: After the configuration is done you can use <b>amixer</b> (or any program of your choice) for adjusting the volume.
sk: <p>
    Po ukončení konfigurácie môžete použiť <b>amixer</b> (alebo aký koľvek iný program) na nastavenie hlasitosti.</p>

note: Help text - saving configuration/volume 1/2
en: The previously adjusted <b>volume</b> will be <b>stored</b> now for later use.
sk: Nastavená <b>hlasitosť</b> sa <b>uloží</b>.

note: Help text - saving configuration/volume 2/2
en: The configuration of the sound card will be <b>saved</b>.
sk: <p>
    Konfigurácia zvukovej karty sa uloží.
    </p>

note: To translators: alsa package corrupted, exactly: alsactl missing
en: Cannot find 'alsactl'
    Please check your installation of ALSA package
sk: Nemôžem nájsť 'alsactl'. Skontrolujte inštaláciu balíku ALSA

note: To translators: label message
en: The configuration for the sound card will be saved now.
sk: Konfigurácia zvukovej karty sa teraz uloží.

note: Help text - existing sound card 1/2
en: There <b>already exists</b> a configured sound card.
sk: <p>
    <b>Už existuje</b> nakonfigurovaná zvuková karta. </p>

note: To translators: selection box title
en: Already configured sound cards
sk: Už nakonfigurovaná zvuková karta

note: To translators: label message
en: The previous configuration has been reset.
sk: Predchádzjúca konfigurácia bola zrušená.

en: Install/Remove packages
sk: Inštalovať/odobrať balíky

en: <P>Launch this module to install additional packages or
    remove installed ones.
    For installing commercial software also launch this module and select
    set 'pay' from list of package sets.
    </P>
    Please insert <b>CD 1</b> before proceeding.
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
sk: <P>Tento modul sa spustí k inštalácii nových balíkov
    resp. k odobratiu balíkov už nainštalovaných.
    Tiež slúží k inštalácii komerčného software, kedy sa
    v zozname sérií balíkov zadá 'pay'.
    </P>
    Vložte prosím <b>CD 1</b>, predtým ako budete pokračovať.
    <P>Musíte byť prihláseny ako uživatel <i>root</i>.</P>

note: description of an checkbox option in system tuning
en: This option can improve your hard disk performance, but beware.
    Some buggy hardware (chipsets, disks) can destroy your data with
    this option turned on.
sk: Tato volba môže zlepšiť výkon vašeho disku, ale budte opatrný.
    U niektorých modeloch hardwaru (čipsety, disky) sú totiž chyby, ktoré
    se projevia až po zapnutí tejto voľby a poškodia vaše dáta.

note: additional description of an checkbox option in system tuning (empty lines are intentionally!)
en: 
    
    Even though the kernel has an internal 'black list' of drivers and
    chipsets that don't support this option anyway, please use this
    option only if you are absolutely sure your hardware supports
    Ultra DMA on Linux.
sk: 
    
    Aj ked linuxové jadro obsahuje 'čiernú listinu' ovladačov a
    čipsetov, ktoré tuto volbu správne NEPODPORUJÚ, pokračujte jen pokiaľ si
    ste absolutne istý, že váš hardware podporuje Ultra DMA pod Linuxom.

en: <p>
    This dialog provides some tuning options that may or may not improve
    system performance - depending on your hardware.
    </p>
sk: <p>
    Tento dialog poskytuje niektoré ladiace voľby,
    ktoré môžu ale nemusia prispieť k zvýšeniu výkonu systému,
    a to v závislosti na vašom hardware.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    Some hardware may even be incompatible with certain tuning options, so
    please make sure you know what you are doing.
    </p>
sk: <p>
    Niektorý hardware môže byť dokonca nekompatibilný s určitými volbami,
    preto si dajte prosím záležať na tom, abyste vedeli, čo robíte.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    The default settings are always on the safe side, so if you are
    unsure, leave them as they are.
    </p>
sk: <p>
    Východzie nastavenie je skôr konzervatívne,
    preto ho ponechejte, ak ste si neni istý.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    And always remember to have fun!
    </p>
sk: <p>
    ... a nezabudnite: Klídek!
    </p>

note: Checkbox description: Want to use
en: &Ultra DMA support for IDE-disks
sk: &Podpora Ultra DMA pre disky IDE

note: Description of the textenty field, where the user have list devices he wants to use for UDMA
en: &Activate UDMA for the following devices:
sk: &Aktivovat UDMA pre následujúce zariadenie:

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Modul for tuning the system
sk: Modul pre naladenie systému

en: ENABLE THE FOLLOWING TUNING OPTIONS:
    
    - Ultra DMA support for
sk: POVOLIŤ NÁSLEDUJÚCE LADIACE VOLBY:
    
    - Podpora Ultra DMA pre

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA (second part)
en: 			
    
    Caution:
    
    This option will take effect after you reboot your system.
sk: 			
    
    Pozor:
    
    Tato volba sa prejeví až po reštarte systému.

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA (third part)
en: 
    In order to start the DMA support immediately, enter
    "rcidedma start" as root user. 
    
    If there are any problems with DMA support, it is much easier to fix them at boot time.
    This is why DMA support is not automatically started right here.
sk: 
    Pokiaľ požadujete spustiť podporu DMA okamžite, zadajte
    "rcidedma start" ako uživatel root. 
    
    Pokiaľ by boli s DMA problémy, nejlepšie sa hľadaju pri štarte.
    To je dôvod, prečo sa tu DMA nespúšťa automaticky.

note: Acknowledgment popup, when the user has not choosen UDMA
en: 
    Tuning options:
    
    Ultra DMA is disabled
sk: 
    Ladiace voľby:
    
    Ultra DMA není povolené

note: Failure popup
en: Turning on UltraDMA for IDE disks has failed
sk: Nepodarilo sa zapnúť UltraDMA pre disky IDE

note: Failure popup
en: Turning off UltraDMA for IDE disks has failed
sk: Nepodarilo sa vypnúť UltraDMA pre disky IDE

en: System tuning
sk: Naladenie systému

en: Launch this module to tune your system.
sk: Spustite tento modul pre naladenie systému

en: Network/Services
sk: Sieťové/Služby

en: Launch this module to configure your network services.
sk: Spustiť tento modul pre konfiguráciu sieťových služieb

en: Enable/disable inetd:
sk: Povoliť/zakázať inetd:

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: O&ff, don't start inetd
sk: &Nespúšťať inetd

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: On with d&efault configuration
sk: Spustiť s &standardnou konfiguraciou

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: On with c&ustom configuraton ...
sk: Spustiť s &volitelnou konfiguraciou ...

note: helptext expert partitioning. 1 of 16
en: <p>Starting inetd will enable "others" to connect
    to network services installed on your server
    (e.g telnet, finger, ftp). Inetd is also
    needed for printing, as well as formatting the
    man-pages in the SuSE help package.
    Do you wish inetd to be started at boot time?
    </p>
    <p>
    If you want to start the inetd, you can choose
    the SuSE default configuration. If you choose
    the custom configuration, you can edit the default
    configuration for your needs in the next step.
    </p>
sk: <p>Spustením inetd umožníte "ostatným" pripojiť sa
    k sieťovým službám inštalovaným na vašom servery
    (napr. telnet, finger, ftp). Inetd je potrebný
    pre tlač, ako aj pre formátovanie
    manuálových stránok v balíku nápovedy SuSE.
    Prajete si spoúšťať inetd pri štarte počítača?
    </p>
    <p>
    Pokiaľ ano, môžete vybrat
    štandardnú konfiguráciu SuSE. Ak vyberiete
    konfiguráciu volitelnú , môžete v ďalšiom kroku editovať
    štandardnú konfiguráciu podľa vašich potrieb.
    </p>

note: Main dialog: Header
en: Network services
sk: Sieťové služby

note: helptext for popup create inetd-service
en: 
    <p>To create a valid entry i.e. service for the inetd you
    have to enter</p> 
    <ul>
    <li>service name            
    <li>socket type		    
    <li>protocol		    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>user[.group]	    
    <li>server program	    
    <li>server program arguments
    </ul>
    <p>To specify an Sun-RPC based service, the entry would contain these
    fields:</p>
    <ul>
    <li>service name/version    
    <li>socket type		    
    <li>rpc/protocol	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>user[.group]	    
    <li>server program	    
    <li>server program arguments
    </ul>
    
    <p>Here a short description, for details see <b>info inetd.conf</b>
    </p>
    
    <p>The <b>service-name</b> entry is the name of a valid service
    </p>
    
    <p>The <b>socket-type</b> should be one of stream, dgram, raw, rdm,
    or seqpacket, depending on whether the socket is a stream, datagram,
    raw, reliably delivered message, or sequenced packet socket.
    
    </p>
    <p>The <b>protocol</b> must be a valid protocol as given in /etc/protocols. 
    Examples might be <i>tcp</i>,<i>udp</i>,<i>rpc/tcp</i> or <i>rpc/udp</i>.
    </p>
    
    <p>The <b>wait/nowait</b> entry is applicable to datagram sockets only.
    The optional <i>max</i> suffix specifies the maximum number of
    server instances that may be spawned from inetd within an interval of 60
    seconds. 
    </p>
    
    <p>The <b>user</b> entry should contain the user name of the user as whom the 
    server should run.
    </p>
    
    <p>The <b>server-program</b> entry should contain the pathname of the program which
    is to be executed by inetd when a request is found on its socket. 
    
    </p>
    <p>---</p>
sk: 
    <p>K vytvorenie platného popisu, tj. služby pre inetd
    sa zadává</p> 
    <ul>
    <li>meno služby            
    <li>typ soketu		    
    <li>protokol		    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>uživatel[.skupina]	    
    <li>serverový program	    
    <li>argumenty serverového programu
    </ul>
    <p>Pro zadanie služby založené na Sun-RPC, vstup by mal obsahovať následujúce
    pole:</p>
    <ul>
    <li>meno služby/verzia   
    <li>typ soketu		    
    <li>rpc/protokol	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>uživatel[.skupina]	    
    <li>serverový program	    
    <li>argumenty serverového programu
    </ul>
    
    <p>Následuje krátký popis, detaily viď <b>info inetd.conf</b>
    </p>
    
    <p><b>meno služby</b> predstavuje meno platné služby
    </p>
    
    <p><b>typ soketu</b> je jedna z možností: stream, dgram, raw, rdm,
    or seqpacket, a to podľa toho, či soket je typu stream, datagram,
    raw, reliably delivered message, alebo sequenced packet.
    
    </p>
    <p><b>protokol</b> musí byť platný protokol zadaný v /etc/protocols. 
    Príklady: <i>tcp</i>,<i>udp</i>,<i>rpc/tcp</i> alebo <i>rpc/udp</i>.
    </p>
    
    <p><b>wait/nowait</b> je použitelné iba na sokety typu datagram.
    Volitelné rozšírenie <i>max</i> určuje maximálny množstvo
    realizacií serverov spustených z inetd počas 60
    sekúnd. 
    </p>
    
    <p><b>user</b> obsahuje uživatelské meno toho uživateľa, pod ktorým server pobeží.
    </p>
    
    <p><b>serverový program</b> obsahuje cestu k programu ktorý sa má vykonať pomocou inetd, ak je v jeho soketu nájdená požiadavka. 
    
    </p>
    <p>---</p>

note: popup create edit service: Framedescription here values for the inetd service can be set
en: Edit service
sk: Editovať službu

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Service
sk: &Služba

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Type
sk: &Typ

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Protocol
sk: &Protokol

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &User
sk: &Uživatel

note: popup create
en: &Comment
sk: &Komentár

note: `VWeight( 0,`Frame( _("Previous block comment in inetd.conf"), `Label( previous_comment )))
en: Previous block comment in inetd.conf
sk: Predchádzajúci komentár bloku v inetd.conf

note: Column header: minimum = 5 characters   fill with space if needed
en: Service
sk: Služba

note: Column header: minimum = 4 characters   fill with space if needed
en: Type
sk: Typ

note: Column header
en: User
sk: Užívatel

note: main dialog: Button Edit service
en: &Activate/Inactivate
sk: &Aktivovať/Deaktivovať

note: helptext  "main dialog edit inetd.conf"
en: <p>In the listbox you see all services preconfigured by SuSE</p>
sk: <p>Zoznam uvádza všetky predkonfigurované služby SuSE.</p>

en: <p>All services marked with "#" are <i>inactive</i> (locked).
    All services marked with "Active!" are <i>active</i> (unlocked).</p>
sk: <p>Všetky služby označené "#" sú <i>neaktívne</i> (locked).
    Všetky služby, označené ako "Aktívne!" sú <i>aktívne</i> (unlocked).</p>

en: <p>Inactive means, that these services are preconfigured in the configuration
    file of inetd (/etc/inetd.conf), but they are locked.</p>
sk: <p>Neaktívny znamená, že tieto služby sú sice predkonfigurované v konfiguračnom súbore inetd (/etc/inetd.conf), ale sú neaktívne.</p>

en: <p>With a click to this entry, and a second click
    on the button activate/inactivate you can unlock an inactive entry, or
    lock an active entry.</p>
sk: <p>Ak kliknete na službu a potom na tlačítko
    <B>Aktivovať/Deaktivovať</B>, môžete odomknúť neaktívnu službu
    anebo zamknúť aktívnu službu.</p>

en: <p>With a click to an entry, and a second click
    on the button edit you can change parameters of this service
    </p>
sk: <p>Ak kliknete na službu a potom na tlačítko
    <B>Editovať</B>, môžete měnit parametre tejto služby.
    </p>

note: using SetContents (define in lan_inetd.ycp)
en: Enable/disable network services
sk: Povoliť/zakázať sieťové služby

note: ///////////////////////////////////////// - create line and comment - insert line in Database - compute comment
en: Create a new service entry
sk: Vytvořit novou službu

note: No line is selcted:
en: To delete a service, you have to select one in main dialog
sk: Službu na zrušenie zvolte v hlavnom dialogu

note: No line is selcted:
en: To activate/inactivate a service, you have to select one in main dialog
sk: Službu k aktivovaniu/deaktivovaniu zvolte v hlavnom dialogu

note: edit line and comment
en: Edit a service entry
sk: Editovať službu

note: No line is selcted:
en: To edit a service, you have to select one in main dialog
sk: Službu k editovaniu zvolte v hlavnom dialogu

en: Ghostscript devices
sk: Ghostscriptové zariadenia

en: <P>Here you can select and configure any Ghostscript device.<BR>
    There are many possible sources of error but via 
    printing the sample page you can test any configuration.<BR>
    Please find informations regarding the parameter 
    settings in the following file:<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>
sk: <P>Tu si zvolíte a nakonfigurujete ghostscriptové zariadenie.<BR>
    Je tu sice mnoho možných zdrojov chýb v konfigurácii, ale pokusy
    s tlačou zkušobnej stránky sa dajú postupne eliminovať.<BR>
    Informacie o nastavení parametrov nájdete v súbore <BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>

en: <P>Apple Dot Matrix Printer 120x72 dpi</P>
sk: <P>Ihličková tlačiareň Apple 120x72 dpi</P>

en: <P>Apple Imagewriter in high-resolution mode 120x144 dpi</P>
sk: <P>Apple Imagewriter s vysokým rozlíšením 120x144 dpi</P>

en: iwlo
sk: iwhi

en: <P>Apple Imagewriter in low-resolution mode 120x72 dpi</P>
sk: <P>Apple Imagewriter s nízkým rozlíšením 120x144 dpi</P>

en: <P>Apple Imagewriter LQ in 320x216 dpi mode</P>
sk: <P>Apple Imagewriter LQ, 320x216 dpi</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 2 bits per R/G/B component</P>
sk: <P>Tektronix 4693d color printer, 2 bity na R/G/B zložku</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 4 bits per R/G/B component</P>
sk: <P>Tektronix 4693d color printer, 4 bity na R/G/B zložku</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 8 bits per RGB component</P>
sk: Tektronix 4693d color printer, 8 bitov na R/G/B zložku</P>

en: resolution
sk: Rozlíšenie

en: <P>Epson AP3250 printer</P>
sk: <P>Epson AP3250</P>

en: <P>Epson-compatible dot matrix printers (9 or 24 pin)</P>
sk: <P> Ihličkové tlačiarne kompatibilné s Epson - 9 alebo 24 ihiel </P>

en: <P>Epson compatible 9 pin, interleaved lines (intermediate resolution)</P>
sk: <P>Ihličková tlačiareň kompatibilná s Epson - 9 jehel, prekladané riadky (stredné rozlíšenie)</P>

en: <P>Epson compatible 9 pin, interleaved lines (triple resolution)</P>
sk: <P>Ihličková tlačiareň kompatibilná s Epson - 9 ihiel, prekládané riadky (trojnásobné rozlíšenie)</P>

en: <P>Epson LQ-2550 and Fujitsu 3400/2400/1200 color printers</P>
sk: Epson LQ-2550 a Fujitsu 3400/2400/1200, farebné

en: 120x60 dpi
sk: 120x60 dp

en: <P>Epson LP-8000 laser printer</P>
sk: <P>Epson LP-8000 laserová tlačiareň</P>

en: <P>Epson LQ850 printer at 360x360 dpi</P>
sk: <P>Epson LQ850, 360x360 dpi</P>

en: <P>Epson Stylus 800 printer</P>
sk: Epson Stylus Color printer

en: not set (use the driver default)
sk: nenastavené (používá sa východzí)

en: standard monochrome printing
sk: Štandardná ČB tlač

en: CMYK color printing
sk: Farebná tlač CMYK

en: RGB color printing
sk: Farebná tlač RGB

en: Floyd-Steinberg monochrome printing
sk: Floyd-Steinberg, ČB tlač

en: Floyd-Steinberg RGB color printing
sk: Floyd-Steinberg, RGB farebná tlač

en: Floyd-Steinberg CMYK color printing
sk: Floyd-Steinberg, CMYK farebná tlač

en: faster Floyd-Steinberg CMYK color printing
sk: Rychlejšia Floyd-Steinberg, CMYK farebná tlač

en: no Weaving
sk: Bez weaving

en: enable the printers microeaving
sk: Povoliť microweaving

en: enable weaving of the driver
sk: Povoliť weaving v ovládači

en: Output Code
sk: Výstupné kódovánie

en: runlength encoding
sk: kódovánie runlength

en: uncompressed encoding
sk: bez kompresie

en: deltarow encoding
sk: kódovánie deltarow

en: <P>HP DeskJet 500C (1 bit per pixel color)</P>
sk: <P>HP DeskJet 500C (1 bit na farbu pixelu)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C (24 bits per pixel color , Floyd-Steinberg dithering)</P>
sk: <P>HP DeskJet 500C (24 bitov na farbu pixelu, dithering Floyd-Steinberg)</P>

en: <P>HP DeskJets (monochrome)</P>
sk: <P>Tlačiarne HP DeskJet (ČB)</P>

en: 50% interlaced multi pass printing
sk: 50% prekladaná viacprechodová tlač

en: 25% interlaced multi pass printing (best)
sk: 25% prekladaná viacprechodová tlač (najlepšia)

en: no interlaced multi pass printing (fastest)
sk: Neprekladaná viacprechodová tlač (najrychlejšia)

en: Depletion
sk: Ochudobnenie

en: 25% dot removal (best for graphics ?)
sk: Odstraniť 25% bodov (najlepšie na grafiku?)

en: 50% dot removal
sk: Odstraniť 50% bodov

en: no dot removal (for transparencies ?)
sk: Bez odstránenia bodov (na fólie ?)

en: Black Correction
sk: Korekcia čiernej

en: print quality
sk: Kvalita tlače

en: 0 (normal)
sk: 0 (normálna)

en: 1 (presentation)
sk: 1 (prezentácia)

en: -1 (draft)
sk: -1 (koncept, draft)

en: papertype
sk: Typ papieru

en: 0 (normal plain paper)
sk: 0 (obyčajný papier)

en: 1 (bond paper)
sk: 1 (samolepky)

en: 2 (special inkjet paper)
sk: 2 (špeciálný papier pre atramentové tlačiarne)

en: 3 (glossy film)
sk: 3 (lesklá fólia)

en: 4 (transparency film)
sk: 4 (priehľadná fólia)

en: 1 (C-RET on)
sk: 1 (C-RET zapnuté)

en: 0 (C-RET off)
sk: 0 (C-RET vypnuté)

en: <P>HP DeskJet 890C (for the 895C better use cdj880)</P>
sk: <P>HP DeskJet 890C (pro the 895C je lepšie použiť cdj880)</P>

en: <P>H-P 970Cxi Driver under development</P>
sk: <P>Ovladač H-P 970Cxi sa vyvíja</P>

en: duplex mode
sk: duplexný mód

en: 0 (no duplex)
sk: 0 (bez duplexu)

en: cdj880
sk: cdj850

en: <P>HP DeskJet 820C (experimental, no color, hardcoded paper sizes A4, letter)</P>
sk: <P>HP DeskJet 820C (experimentálna, bez farby, papier iba A4 alebo letter)</P>

en: <P>HP DeskJet and DeskJet Plus</P>
sk: <P>HP DeskJet a DeskJet Plus</P>

en: djet500
sk: cdj500

en: <P>HP DeskJet 500 (for DJ 600 series 600x600 dpi may work)</P>
sk: <P>HP DeskJet 500 (môže fungovat i pre sériu DJ 600, 600x600 dpi)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C alternate driver (does not work on 550C or 560C)</P>
sk: <P>HP DeskJet 500C, iný ovladač (nefunguje s 550C a 560C)</P>

en: <P>alternate HP PaintJet color driver</P>
sk: <P>iný farebný ovladač pre HP PaintJet</P>

en: <P>HP PaintJet XL driver</P>
sk: <P>ovladač pre HP PaintJet XL</P>

en: <P>alternate HP PaintJet XL driver</P>
sk: <P>iný ovladač pre HP PaintJet XL</P>

en: <P>HP PaintJet XL color driver</P>
sk: <P>farebný ovladač pre HP PaintJet XL</P>

en: <P>monochrome and color PCL-3 printers (e.g. HP DeskJets)</P>
sk: <P>ČB a farebné tlačiarne s PCL-3 (napr. HP DeskJet)</P>

en: model
sk: Model

en: PCL 3 printer
sk: Tlačiareň s PCL 3

en: color mode
sk: Farebný mód

en: <P>The color modes for the driver hpdj:<BR>
    mono:   Print in black.<BR>
    CMY:    Print in cyan, magenta and yellow only.<BR>
    CMY+K:  Print with all four inks, but never mix black with one of the others.<BR>
    CMYK:   Print with all four inks (not for the HP DeskJet 550C but for modern inkjet printers).</P>
sk: <P>farebné módy pre ovladač hpdj<BR>
    mono  : ČB tlač<BR>
    CMY   : tlač iba vo farbách C,M,Y<BR>
    CMY+K : tlač všetky štyri farby, ale nikdy nemiešať C,M,Y s čiernou<BR>
    CMYK  : tlač všetky štyri farby (nie pre 550C a moderné atramentové tlačiarne)</P>

en: CMYK (850C, 855C, unspec)
sk: CMYK (850C, 855C, nešpec.)

en: normal
sk: Normálny

en: draft
sk: Koncept (draft)

en: presentation
sk: Prezentácia

en: media type
sk: Typ média

en: plain paper
sk: Obyčajný papier

en: bond paper
sk: Samolepky

en: HP Premium paper
sk: Papier HP Premium

en: glossy paper
sk: Lesklý papier

en: transparency film
sk: Fólia priehľadná

en: photo paper
sk: Fotopapier

en: compression method
sk: Metóda kompresie

en: 0 , Unencoded , non-compressed
sk: 0 - nekódovane, nekomprimované

en: 1 , Runlength encoding
sk: 1 - Runlength kódovánie

en: 2 , Tagged Image File Format (TIFF)
sk: 2 - Tagged Image File Format (TIFF)

en: 3 , Delta Row Compression (DeskJet 500)
sk: 3 - Delta Row kompresia (DeskJet 500)

en: 9 , Compressed Replacement Delta Row Encoding (modern DeskJets)
sk: 9 - Compressed Replacement Delta Row Encoding (moderné DeskJety)

en: <P>HP LaserJet (for modern LaserJets ljet4 may work much better)</P>
sk: <P>HP LaserJet (pre moderné LaserJets bude lepšie fungovať ljet4)</P

en: <P>HP LaserJet IId , IIp , III* with TIFF compression</P>
sk: <P>HP LaserJet IId , IIp , III* s kompresiou TIFF</P>

en: <P>HP LaserJet III* with Delta Row compression</P>
sk: <P>HP LaserJet III* s kompresiou Delta Row</P>

en: <P>HP LaserJet IIID with duplex capability</P>
sk: <P>HP LaserJet IIID (duplex capability)</P>

en: <P>PCL5 or PCL6 printers (e.g. HP LaserJet 4)</P>
sk: <P>Tlačiarne s PCL5 alebo PCL6 (napr. HP LaserJet 4)</P>

en: <P>HP LaserJet 4 with Floyd-Steinberg dithering</P>
sk: <P>HP LaserJet 4, dithering Floyd-Steinberg</P>

en: lj5mono
sk: lj5mon

en: <P>HP LaserJet 5 & 6 family (PCL XL) bitmap</P>
sk: <P>Rodina HP LaserJet 5 a 6 (PCL XL) bitmap</P>

en: <P>HP LaserJet 5 & 6 family, gray-scale bitmap</P>
sk: Rodina HP LaserJet 5 a 6, šedá stupnice

en: <P>HP 2563B line printer</P>
sk: <P>HP 2563B, tlačiareň</P>

en: bj10e
sk: BJ 10e

en: <P>Canon BJC-600 , BJC-4000 , BJC-70 and Apple StyleWriter 2x00</P>
sk: <P>Canon BJC-600 , BJC-4000 , BJC-70 a Apple StyleWriter 2x00</P>

en: bits per pixel
sk: Bitov na pixel

en: monochrome printing (using -dBitsPerPixel=1)
sk: ČB tlač (s použitím -dBitsPerPixel=1)

en: Ghostscript color printing (using -dBitsPerPixel=8)
sk: Farebná tlač, Ghostscript (s použitím -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using -dBitsPerPixel=16)
sk: Farebná tlač, Ghostscript (s použitím -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using -dBitsPerPixel=24)
sk: Farebná tlač, Floyd-Steinberg (s použitím -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using -dBitsPerPixel=32)
sk: Farebná tlač, Floyd-Steinberg (s použitím -dBitsPerPixel=32)

en: coated paper
sk: Lakovaný papier

en: envelope
sk: Obálky

en: card
sk: Kartón

en: other
sk: ostatné

en: high
sk: Vysoká

en: <P>A resolution of 720x720 or 600x600 may not work all printers.<BR>
    For the Canon BJC800 360x360 or 720x720 should work but the 
    Canon BJC7000 and compatible printers need 300x300 or 600x600.</P>
sk: <P>Rozlíšenie 720x720 alebo 600x600 nemusí fungovat na každej tlačiarni.<BR>
    Pre Canon BJC800 360x360 alebo 720x720 fungovať bude, ale 
    Canon BJC7000 a kompatibilné tlačiarne vyžadujú 300x300 alebo 600x600.</P>

en: low
sk: Nízká

en: <P>alternate DEC LJ250 driver</P>
sk: <P>jiný ovladač DEC LJ250</P>

en: 360x360 dpi
sk: 360x360

en: <P>Imagen ImPress printers 300x300 dpi</P>
sk: <P>Imagen ImPress printers 300x300 dpi</P

en: <P>Okidata OkiPage 4w+ LED printer</P>
sk: <P>Okidata OkiPage 4w+ LED printer</P

en: <P>Ricoh 4081 laser printer 300x300 dpi</P>
sk: <P>Ricoh 4081 laser printer 300x300 dpi</P

en: <P>Black-and-white PCL XL (1200x1200 dpi)</P>
sk: <P>ČB PCL XL (1200x1200 dpi)</P>

en: <P>Color PCL XL</P>
sk: <P>Farebný PCL XL</P>

en: <P>unified configurable ESC/P , ESC/P2 , HP-RTL/PCL driver</P>
sk: <P>jednotný konfigurovatelný ovladač ESC/P , ESC/P2 , HP-RTL/PCL</P

en: Driver
sk: Ovladač

en: stcany.upp , Any Epson Stylus Color, 360x360DpI
sk: stcany.upp - akákoľvek Epson Stylus Color, 360x360 dpi

en: stc.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 360x360DpI
sk: stc.upp - Epson Stylus Color I (a PRO Series), 360x360 dpi

en: stc_l.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 360x360DpI, noWeave
sk: stc_l.upp - Epson Stylus Color I (a PRO Series), 360x360 dpi, noWeave

en: stc_h.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 720x720DpI
sk: stc_h.upp - Epson Stylus Color I (a PRO Series), 720x720 dpi

en: stc2.upp , Epson Stylus Color II / IIs, 360x360DpI
sk: stc2.upp - Epson Stylus Color II / IIs, 360x360 dpi

en: stc2_h.upp , Epson Stylus Color II, 720x720DpI
sk: stc2_h.upp - Epson Stylus Color II, 720x720 dpi

en: stc2s_h.upp , Epson Stylus Color IIs, 720x720DpI
sk: stc2s_h.upp - Epson Stylus Color IIs, 720x720 dpi

en: stc1520h.upp , Epson Stylus Color 1520, 1440x720DpI
sk: stc1520h.upp - Epson Stylus Color 1520, 1440x720 dpi

en: stc500p.upp , Epson Stylus Color 500, 360x360DpI, not Weaved
sk: stc500p.upp - Epson Stylus Color 500, 360x360 dpi, not Weaved

en: stc500ph.upp , Epson Stylus Color 500, 720x720DpI, not Weaved
sk: stc500ph.upp - Epson Stylus Color 500, 720x720 dpi, not Weaved

en: stc600pl.upp , Epson Stylus Color 600, 360x360DpI
sk: stc600pl.upp - Epson Stylus Color 600, 360x360 dpi

en: stc600p.upp , Epson Stylus Color 600, 720x720DpI
sk: stc600p.upp - Epson Stylus Color 600, 720x720 dpi

en: stc600ih.upp , Epson Stylus Color 600, 1440x720DpI
sk: stc600ih.upp - Epson Stylus Color 600, 1440x720 dpi

en: stc800pl.upp , Epson Stylus Color 800, 360x360DpI
sk: stc800pl.upp - Epson Stylus Color 800, 360x360 dpi

en: stc800p.upp , Epson Stylus Color 800, 720x720DpI
sk: stc800p.upp - Epson Stylus Color 800, 720x720 dpi

en: stc800ih.upp , Epson Stylus Color 800, 1440x720DpI
sk: stc800ih.upp - Epson Stylus Color 800, 1440x720 dpi

en: bjc610a0.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, plain paper, high speed
sk: bjc610a0.upp - Canon BJC 610, 360x360 dpi, obyčajný papier, rychlý

en: bjc610a1.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, plain paper
sk: bjc610a1.upp - Canon BJC 610, 360x360 dpi, obyčajný papier

en: bjc610a3.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, transparency film
sk: bjc610a3.upp - Canon BJC 610, 360x360 dpi, fólie

en: bjc610a6.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, glossy paper
sk: bjc610a6.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, glossy papier

en: bjc610b1.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, plain paper
sk: bjc610b1.upp - Canon BJC 610, 720x720 dpi, obyčajný papier

en: bjc610b2.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, coated paper
sk: bjc610b2.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, coated papier

en: bjc610b3.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, transparency film
sk: bjc610b3.upp - Canon BJC 610, 720x720DpI, fólie

en: bjc6000a1.upp , Canon BJC 6000, 360x360DpI, plain paper
sk: bjc6000a1.upp - Canon BJC 6000, 360x360 dpi, obyčajný papier

en: bjc6000b1.upp , Canon BJC 6000, 720x720DpI, plain paper
sk: bjc6000b1.upp - Canon BJC 6000, 720x720 dpi, obyčajný papier

en: Generic printers
sk: Všeobecné tlačiarne

en: PostScript (level 2) printer
sk: PostScriptová (level 2) tlačiareň

en: ESC/P , ESC/P 2 printer (monochrome)
sk: Protokol ESC/P, ESC/P 2 (ČB)

en: <P>using the stcolor driver</P>
sk: <P>s použitím ovladača stcolor</P>

en: 1 , standard monochrome printing
sk: 1 , štandardná ČB tlač

en: 8 , Floyd-Steinberg monochrome printing
sk: 8 , Floyd-Steinberg, ČB tlač

en: dithering
sk: Dithering

en: weaving
sk: Weaving

en: <P>using the hpdj driver</P>
sk: <P>s použitím ovladača hpdj</P>

en: driver
sk: Ovladač

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  : print in black<BR>
    CMY   : print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K : print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  : print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)</P>
sk: <P>farebné módy pre ovladač hpdj<BR>
    mono  : ČB tlač<BR>
    CMY   : tlač iba vo farbách C,M,Y<BR>
    CMY+K : tlač všetky štyri farby, ale nikdy nemiešať C,M,Y s čiernou<BR>
    CMYK  : tlač všetky štyri farby (nie pre 550C a moderné atramentové tlačiarne)</P>

en: monochrome (using -sModel=500 -sColorMode=mono)
sk: ČB (s použitím -sModel=500 -sColorMode=mono)

en: CMY color (using -sModel=500C -sColorMode=CMY)
sk: CMY farebná (s použitím -sModel=500C -sColorMode=CMY)

en: CMY+K color (using -sModel=550C -sColorMode=CMY+K)
sk: CMY+K farebná (s použitím -sModel=550C -sColorMode=CMY+K)

en: CMYK color (using -sModel=unspec -sColorMode=CMYK)
sk: CMYK farebná (s použitím -sModel=unspec -sColorMode=CMYK)

en: PCL 5 or PCL 6 printer (monochrome)
sk: Tlačiareň s PCL 5 alebo PCL 6 (ČB)

en: <P>using the ljet4 driver</P>
sk: <P>s použitím ovladača ljet4</P>

en: any Epson Stylus Color and compatible printers
sk: akákoľvek Epson Stylus Color printer a kompatibilný

en: Epson Stylus Color I and  PRO series and compatible printers
sk: Epson Stylus Color I a série PRO a kompatibilné

en: Epson Stylus Color II and IIs and compatible printers
sk: Epson Stylus Color II a IIs a kompatibilné

en: Epson Stylus Color 500 and compatible printers
sk: Epson Stylus Color 500 a kompatibilné

en: Epson Stylus Color 600 and compatible printers
sk: Epson Stylus Color 600 a kompatibilné

en: Epson Stylus Color 740 and compatible printers
sk: Epson Stylus Color 740 a kompatibilné

en: Epson Stylus Color 800 and compatible printers
sk: Epson Stylus Color 800 a kompatibilné

en: Epson Stylus Color 1520 and compatible printers
sk: Epson Stylus Color 1520 a kompatibilné

en: HP DeskJet and DeskJet Plus and compatible printers
sk: HP DeskJet and DeskJet Plus a kompatibilné

en: HP DeskJet 500 and compatible printers
sk: HP DeskJet 500 a kompatibilné

en: HP DeskJet 500C and compatible printers
sk: HP DeskJet 500C a kompatibilné

en: HP DeskJet 550C and compatible printers
sk: HP DeskJet 550C a kompatibilné

en: HP DeskJet 670C and compatible printers
sk: HP DeskJet 670C a kompatibilné

en: HP DeskJet 850C and compatible printers
sk: HP DeskJet 850C a kompatibilné

en: HP DeskJet 890C and compatible printers
sk: HP DeskJet 890C a kompatibilné

en: HP DeskJet 1600C and compatible printers
sk: HP DeskJet 1600C a kompatibilné

en: HP DeskJet 880C and compatible printers
sk: HP DeskJet 880C a kompatibilné

en: HP DeskJet 970C and compatible printers
sk: HP DeskJet 970C a kompatibilné

en: Canon BubbleJet BJ10e and compatible printers
sk: Canon BubbleJet BJ10e a kompatibilné

en: Canon BubbleJet BJ200 and compatible printers
sk: Canon BubbleJet BJ200 a kompatibilné

en: Canon BubbleJet BJC600 and compatible printers
sk: Canon BubbleJet BJC600 a kompatibilné

en: Canon BubbleJet BJC800 and compatible printers
sk: Canon BubbleJet BJC800 a kompatibilné

en: Canon BubbleJet BJC610 and compatible printers
sk: Canon BubbleJet BJC610 a kompatibilné

en: Canon BubbleJet BJC6000 and compatible printers
sk: Canon BubbleJet BJC6000 a kompatibilné

en: <P> This so called GDI printer is not supported by SuSE Linux.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual.</P>
sk: <P>Tato takzvaná tlačiareň GDI není SuSE Linuxem podporovaná.<BR>
    Viac informacií o tlačiarňach GDI nájdete v príručke.</P>

en: BJ10e
sk: BJ 10e

en: BJ20
sk: BJ 20

en: BJ200
sk: BJ 200

en: BJ250
sk: BJ 250

en: BJ200ex
sk: BJ 200ex

en: BJ300
sk: BJ 300

en: driver (lq850)
sk: ovladač (lq850)

en: lq850 (using the LQ850 emulation)
sk: lq850 (používá emuláciu LQ850)

en: LQ570
sk: LQ-570

en: <P> This so called GDI printer is not supported by the YaST2 
    printer configuration but it is possible to get this printer 
    working in monochrome mode.<BR>
    Please follow the instructions under<BR>
    http://localhost/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html<BR>
    and online under<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>
sk: <P>YaST2 nepodporuje konfiguráciu takzvaných GDI tlačiarní, 
    je však možné dosiahnuť aspoň ČB tlač.<BR>
    Prosím, postupujte podľa inštrukcií na adrese<BR>
    http://localhost/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html<BR>
    či online na adrese<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>

en: DeskJet 610C , 610CL , 612C
sk: DeskJet 610C, 610CL, 612C

en: DeskJet 670C , 672C
sk: DeskJet 670C, 672C

en: DeskJet 690C , 692C , 694C , 695C , 697C
sk: DeskJet 690C, 692C, 694C, 695C, 697C

en: DeskJet 710C , 712C
sk: DeskJet 710C, 712C

en: DeskJet 720C , 722C
sk: DeskJet 720C, 722C

en: DeskJet 810C , 812C
sk: DeskJet 810C, 812C

en: DeskJet 830C , 832C
sk: DeskJet 830C, 832C

en: DeskJet 850C , 855C
sk: DeskJet 850C, 855C

en: DeskJet 880C , 882C
sk: DeskJet 880C, 882C

en: DeskJet 890C , 895C
sk: DeskJet 890C, 895C

en: DeskJet 930C , 932C
sk: DeskJet 930C, 932C

en: Winwriter 100
sk: PinWriter P60

en: PagePro 6e , 6ex
sk: PagePro 6e, 6ex

en: monochrome or color printing
sk: ČB alebo farebná tlač

en: mono (needs a monochrome driver)
sk: ČB (vyžaduje ČB ovladač)

en: color (needs a color driver)
sk: Farebná (vyžaduje farebná ovladač)

en: paper size
sk: Formát papieru

en: a4 for inkjet printers (a4dj using bigger margins)
sk: A4 pre atramentové tlačiarne (s večšími okrajmi)

en: a4
sk: A4

en: letter for inkjet printers (letterdj using bigger margins)
sk: Letter pre atramentové tlačiarne (s večšími okrajmi)

en: letter
sk: Letter

en: a0
sk: A0

en: a1
sk: A1

en: a2
sk: A2

en: a3
sk: A3

en: a5
sk: A5

en: a6
sk: A6

en: a7
sk: A7

en: a8
sk: A8

en: a9
sk: A9

en: a10
sk: A10

en: archA
sk: Arch A

en: archB
sk: Arch B

en: archC
sk: Arch C

en: archD
sk: Arch D

en: archE
sk: Arch E

en: b0
sk: B0

en: b1
sk: B1

en: b2
sk: B2

en: b3
sk: B3

en: b4
sk: B4

en: b5
sk: B5

en: halfletter
sk: Half Letter

en: ledger
sk: Ledger

en: legal
sk: Legal

en: note
sk: Note

en: 60x72 (lowest on a 9-pin printer)
sk: 60x72 - najmenšie na 9-ihličkovej tlačiarni

en: 240x72 (highest on a 9-pin printer)
sk: 240x72 - najväčšie na 9-ihličkovej tlačiarni

en: 60x60 (lowest on a 24-pin printer)
sk: 60x60 - najmenšie na 24-ihličkovej tlačiarni

en: 360x180 (highest on a 24-pin printer)
sk: 360x180 - najväčšie na 24-ihličkovej tlačiarni

en: 300x300 (normal for HP DeskJet printers)
sk: 300x300 (HP DeskJet, staršia)

en: 600x600 (for some HP DeskJet printers)
sk: 600x600 (HP DeskJet, novšia)

en: 360x360 (normal for Epson inkjet printers)
sk: 360x360 (Epson inkjet)

en: 720x720 (for some Epson inkjet printers)
sk: 720x720 (Epson inkjet, novšia)

en: 150x150
sk: 150x150 dpi

en: 360x180
sk: 360x180 dpi

en: 240x216
sk: 240x216 dpi

en: 800x800
sk: 800x800 dpi

en: 1200x1200
sk: 1200x1200 dpi

en: 1440x720
sk: 1440x720 dpi

en: not set
sk: nenastavené

en: 1 (standard monochrome printing)
sk: 1 - štandardná ČB tlač

en: 3 (standard color printing)
sk: 3 - štandardná farebná tlač

en: 8 (Floyd-Steinberg monochrome printing)
sk: 8 - Floyd-Steinberg, ČB tlač

en: 16 (normal Floyd-Steinberg color printing)
sk: 16 - Floyd-Steinberg, normálna farebná tlač

en: 24 (best Floyd-Steinberg CMY color printing)
sk: 24 - Floyd-Steinberg CMY

en: 32 (best Floyd-Steinberg CMYK color printing)
sk: 32 - Floyd-Steinberg CMYK

en: color
sk: farebná

en: 400x400
sk: 400x400 dpi

en: drivers (stcany)
sk: ovladače (stcany)

en: monochrome printing at 360x360 dpi (using stcolor -dBitsPerPixel=1)
sk: ČB tlač, 360x360 dpi (s použitím stcolor -dBitsPerPixel=1)

en: color printing at 360x360 dpi for any Stylus Color printer (using stcany.upp)
sk: farebná tlač, 360x360 dpi, Stylus Color (s použitím stcany.upp)

en: drivers (stc)
sk: ovladače (stc)

en: color printing at 360x360 dpi (no Weave , using stc_l.upp)
sk: farebná tlač, 360x360 dpi (bez Weave , s použitím  stc_l.upp

en: color printing at 360x360 dpi (using stc.upp)
sk: farebná tlač, 360x360 dpi (s použitím stc.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc_h.upp)
sk: farebná tlač, 720x720 dpi (s použitím stc_h.upp)

en: drivers (stc2)
sk: ovladače (stc2)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc2.upp)
sk: farebná tlač, 360x360 dpi (s použitím  stc2.upp)

en: color printing for Stylus Color II at 720x720 dpi (using stc2_h.upp)
sk: farebná tlač pre Stylus Color II, 720x720 dpi (s použitím stc2_h.upp)

en: color printing for Stylus Color IIs at 720x720 dpi (using stc2s_h.upp)
sk: farebná tlač pre Stylus Color IIs, 720x720 dpi (s použitím stc2s_h.upp

en: drivers (stc500)
sk: ovladače : (stc500)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc500p.upp)
sk: farebná tlač, 360x360 dpi (s použitím stc500p.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc500ph.upp)
sk: farebná tlač, 720x720 dpi (s použitím stc500ph.upp

en: drivers (stc600)
sk: ovladače (stc600)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc600pl.upp)
sk: farebná tlač, 360x360 dpi (s použitím stc600p1.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc600p.upp)
sk: farebná tlač, 720x720 dpi (s použitím stc600p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc600ih.upp)
sk: farebná tlač, 1440x720 dpi (s použitím stc600ih.upp)

en: drivers for Epson Stylus Color 740 and compatible printers
sk: ovladače pre Epson Stylus Color 740 a kompatibilní

en: color printing at 360x360 dpi (using stc740pl.upp)
sk: farebná tlač, 360x360 dpi (s použitím stc740pl.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc740p.upp)
sk: farebná tlač, 720x720 dpi (s použitím stc740p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc740ih.upp)
sk: farebná tlač, 1440x720 dpi (s použitím stc740ih.upp)

en: drivers (stc800)
sk: ovladače (stc800)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc800pl.upp)
sk: farebná tlač, 360x360 dpi (s použitím stc800pl.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc800p.upp)
sk: farebná tlač, 720x720 dpi (s použitím stc800p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc800ih.upp)
sk: farebná tlač, 1440x720 dpi (s použitím stc800ih.upp)

en: drivers (stc1520)
sk: ovladače (stc1520)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc1520h.upp)
sk: farebná tlač, 1440x720 dpi (s použitím stc1520h.upp)

en: driver (deskjet)
sk: ovladač (deskjet)

en: monochrome driver : deskjet at 300x300 dpi
sk: ČB ovladač, deskjet, 300x300 dpi

en: drivers (dj500)
sk: ovladače (dj500)

en: monochrome driver : djet500 at 300x300 dpi
sk: ČB ovladač, djet500, 300x300 dpi

en: monochrome driver : cdjmono at 300x300 dpi
sk: ČB ovladač, cdjmono, 300x300 dpi

en: monochrome driver : hpdj at 300x300 dpi
sk: ČB ovladač, hpdj, 300x300 dpi

en: drivers (dj500c)
sk: ovladače (dj500c)

en: monochrome or color driver : hpdj at 300x300 dpi
sk: ČB alebo farebná ovladač, hpdj, 300x300 dpi

en: settings for the driver hpdj at 300x300 dpi
sk: nastavenie pre ČB ovladač, hpdj, 300x300 dpi

en: monochrome printing (using hpdj -sColorMode=mono)
sk: ČB tlač, s použitím hpdj -sColorMode=mono

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMY)
sk: farebná tlač, s použitím hpdj -sColorMode=CMY

en: color driver : cdeskjet at 300x300 dpi
sk: farebný ovladač, cdeskjet, 300x300 dpi

en: driver : cdj500 at 300x300 dpi
sk: ovladač, cdj500, 300x300 dpi

en: bits per pixel settings for the driver cdj500 at 300x300 dpi
sk: bitov na pixel pre ovladač cdj500, 300x300 dpi

en: color driver : djet500c at 300x300 dpi
sk: farebný ovladač, djet500c, 300x300 dpi

en: drivers (dj550c)
sk: ovladače :(dj550c)

en: monochrome or color driver : hpdj
sk: ČB alebo farebný obladač, hpdj

en: settings for the driver hpdj
sk: nastavenie pre ovladač hpdj

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  : print in black<BR>
    CMY   : print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K : print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  : print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)<\P>
sk: <P>farebné módy pre ovladač hpdj<BR>
    mono  : ČB tlač<BR>
    CMY   : tlač iba v farbách C,M,Y<BR>
    CMY+K : tlač všetky štyri farby, ale nikdy neniešať C,M,Y s čiernou<BR>
    CMYK  : tlač všetky štyri farby (nie pre 550C, ale pre moderné atramentové tlačiarne)</P>

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMY+K)
sk: farebná tlač (s použitím hpdj -sColorMode=CMY+K)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMYK)
sk: farebná tlač (s použitím hpdj -sColorMode=CMYK)

en: driver : cdj550
sk: ovladač : cdj550

en: bits per pixel settings for the driver cdj550
sk: bitov na pixel pre ovladač cdj550

en: color printing at 300x300 dpi (using cdj550.upp)
sk: farebná tlač, 300x300 dpi (s použitím cdj550.upp)

en: <P>A resolution of 600x600 works only on some special printers.</P>
sk: Rozlíšenie 600x600 dpi funguje iba pre nektoré tlačiarne .</P>

en: drivers (dj670c)
sk: ovladače (dj670c)

en: monochrome driver : hpdj
sk: ČB ovladač : hpdj

en: color driver : cdj670
sk: farebný ovladač : cdj670

en: print quality settings for the driver cdj670
sk: nastavenie kvality tlače pre ovladač cdj670

en: papertype settings for the driver cdj670
sk: nastavenie papieru pre ovladač cdj670

en: C-RET settings for the driver cdj670
sk: nastavenie C-RET pre ovladač  cdj670

en: <P>The resolution of 600x600 may not work on all printers.</P>
sk: <P>Rozlíšenie 600x600 nemusí fungovat na všetkých tlačiarňach.</P>

en: drivers (dj850c)
sk: ovladače (dj850c

en: color printing for the HP DeskJet 850C (using hpdj -sModel=850C)
sk: farebná tlač pre HP DeskJet 850C (s použitím hpdj -sModel=850C)

en: color printing for the HP DeskJet 855C (using hpdj -sModel=855C)
sk: farebná tlač pre HP DeskJet 855C (s použitím hpdj -sModel=850C)

en: color printing (using hpdj -sModel=unspec)
sk: farebná tlač (s použitím hpdj -sModel=unspec)

en: color driver : cdj850
sk: farebný ovladač : cdj850

en: print quality settings for the driver cdj850
sk: nastavenie kvality tlače pre ovladač cdj850

en: papertype settings for the driver cdj850
sk: nastavenie papieru pre ovladač cdj850

en: C-RET settings for the driver cdj850
sk: nastavenie C-RET pre ovladač cdj850

en: drivers (dj890c)
sk: ovladače (dj890c)

en: color driver : cdj890
sk: farebný ovladač : cdj890

en: print quality settings for the driver cdj890
sk: nastavenie kvality tlače pre ovladač  cdj890

en: papertype settings for the driver cdj890
sk: nastavenie papieru pre ovladač  cdj890

en: C-RET settings for the driver cdj890
sk: nastavenie C-RET pre ovladač cdj890

en: drivers (dj1600c)
sk: ovladače (dj1600c)

en: color driver : cdj1600
sk: farebný ovladač : cdj1600

en: print quality settings for the driver cdj1600
sk: nastavenie kvality tlače pre ovladač cdj1600

en: papertype settings for the driver cdj1600
sk: nastavenie papieru pre ovladač cdj1600

en: C-RET settings for the driver cdj1600
sk: nastavenie C-RET pre ovladač cdj160

en: drivers (dj880c)
sk: ovladače (dj880c)

en: color driver : cdj880
sk: farebný ovladač : cdj880

en: print quality settings for the driver cdj880
sk: nastavenie kvality tlače pre ovladač  cdj880

en: papertype settings for the driver cdj880
sk: nastavenie papieru pre ovladač  cdj880

en: 3 (photo paper)
sk: 3 (fotopapier)

en: drivers (dj970c)
sk: ovladače (dj970c)

en: color driver : cdj970
sk: farebný ovladač : cdj970

en: print quality settings for the driver cdj970
sk: nastavenie kvality tlače pre ovladač cdj970

en: papertype settings for the driver cdj970
sk: nastavenie papieru pre ovladač cdj970

en: duplex mode settings for the driver cdj970
sk: nastavenie duplexného módu pre ovladač cdj970

en: driver (pcl4)
sk: ovladač (pcl4)

en: driver (bj10e)
sk: ovladač (bj10e)

en: monochrome driver : bj10e at 360x360 dpi
sk: ČB ovladač: bj10e, 360x360 dpi

en: driver (bj200)
sk: ovladač (bj200)

en: monochrome driver : bj200 at 360x360 dpi
sk: ČB ovladač: bj200, 360x360 dpi

en: driver (bjc600)
sk: ovladač (bjc600)

en: monochrome or color driver : bjc600
sk: ČB alebo farebná tlač ovladač : bjc600

en: settings for the driver bjc600
sk: nastavenie pre ovladač cdj160

en: monochrome printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=1)
sk: ČB tlač (s použitím bjc600 -dBitsPerPixel=1

en: Ghostscript color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=8)
sk: Ghostscript, farebná tlač (s použitím -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=16)
sk: Ghostscript, farebná tlač (s použitím bjc600 -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=24)
sk: Floyd-Steinberg, farebná tlač (s použitím bjc600 -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=32)
sk: Floyd-Steinberg, farebná tlač (s použitím bjc600 -dBitsPerPixel=32)

en: <P>A resolution of 720x720 may work only on some special printers.</P>
sk: <P>Rozlíšenie 720x720 funguje iba u niektorých tlačiarní.</P>

en: driver (bjc800)
sk: ovladač (bjc800)

en: monochrome or color driver : bjc800
sk: ČB alebo farebný ovladač : bjc800

en: settings for the driver bjc800
sk: nastavenie pre ovladač cdj850

en: monochrome printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=1)
sk: ČB tlač (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=1)

en: Ghostscript color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=8)
sk: Ghostscript, farebná tlač (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=16)
sk: Ghostscript, farebná tlač (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=24)
sk: Floyd-Steinberg, farebná tlač (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=32)
sk: Floyd-Steinberg, farebná tlač (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=32)

en: drivers (bjc610)
sk: ovladače  (bjc610)

en: monochrome driver : bjc600 at 360x360 dpi (using -dBitsPerPixel=1)
sk: ČB ovladač: bjc600,360x360 dpi (s použitím  -dBitsPerPixel=1)

en: high speed color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc610a0.upp)
sk: rýchla farebná tlač na obyčajný papier, 360x360 dpi (s použitím  bjc610a0.upp)

en: color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc610a1.upp)
sk: farebná tlač na obyčajný papier, 360x360 dpi (s použitím bjc610a1.upp)

en: color printing on coated paper at 360x360 dpi (using bjc610a2.upp)
sk: farebná tlač na lakovaný papier, 360x360 dpi (s použitím bjc610a2.upp)

en: color printing on transparency film at 360x360 dpi (using bjc610a3.upp)
sk: farebná tlač na priehľadnú fóliu, 360x360 dpi (s použitím bjc610a3.upp)

en: color printing on back print film at 360x360 dpi (using bjc610a4.upp)
sk: farebná tlač na back print film, 360x360 dpi (s použitím bjc610a4.upp)

en: color printing on fabric sheet at 360x360 dpi (using bjc610a5.upp)
sk: farebná tlač na tkaninu, 360x360 dpi (s použitím bjc610a4.upp)

en: color printing on glossy paper at 360x360 dpi (using bjc610a6.upp)
sk: farebná tlač na lesklý papier, 360x360 dpi (s použitím bjc610a6.upp)

en: color printing on high gloss film at 360x360 dpi (using bjc610a7.upp)
sk: farebná tlač na vysoko lesklý papier, 360x360 dpi (s použitím  bjc610a7.upp)

en: color printing on high resolution paper at 360x360 dpi (using bjc610a8.upp)
sk: farebná tlač na papier pre velké rozlíšenie, 360x360 dpi (s použitím bjc610a8.upp)

en: color printing on plain paper at 720x720 dpi (using bjc610b1.upp)
sk: farebná tlač na obyčajný papier, 720x720 dpi (s použitím bjc610b1.upp)

en: color printing on coated paper at 720x720 dpi (using bjc610b2.upp)
sk: farebná tlač na lakovaný papier, 720x720 dpi (s použitím bjc610b2.upp)

en: color printing on transparency film at 720x720 dpi (using bjc610b3.upp)
sk: farebná tlač na priehľadnú fóliu, 720x720 dpi (s použitím bjc610b3.upp)

en: color printing on back print film at 720x720 dpi (using bjc610b4.upp)
sk: farebná tlač na back print film, 720x720 dpi (s použitím

en: color printing on glossy paper at 720x720 dpi (using bjc610b6.upp)
sk: farebná tlač na lesklý papier, 720x720 dpi (s použitím bjc610b6.upp)

en: color printing on high gloss paper at 720x720 dpi (using bjc610b7.upp)
sk: farebná tlač na vysoko lesklý papier, 720x720 dpi (s použitím bjc610b7.upp)

en: color printing on high resolution paper at 720x720 dpi (using bjc610b8.upp)
sk: farebná tlač na papier pre velké rozlíšenie, 720x720 dpi (s použitím bjc610b8.upp

en: drivers (bjc6000)
sk: ovladače (bjc6000)

en: color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc6000a1.upp)
sk: farebná tlač na obyčajný papier, 360x360 dpi (s použitím bjc6000a1.upp)

en: color printing on plain paper at 720x720 dpi (using bjc6000b1.upp)
sk: farebná tlač na obyčajný papier, 720x720 dpi (s použitím bjc6000b1.upp)

en: MSC 3-Byte (serial mouse) - (ttyS0 - COM1)
sk: MSC 3-Byte - (ttyS0 - COM1)

en: MSC 3-Byte (serial mouse) - (ttyS1 - COM2)
sk: MSC 3-Byte - (ttyS1 - COM2)
