YaST2 (bootloader) - en to nl translation catalogue (3065 entries)

note: Radio button for LILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Write LILO to the boot disk ('&MBR')
nl: LILO installeren op de bootdisk ('&MBR')

note: Radio button for LILO installation on floppy only
en: Create a boot &floppy
nl: Boot&diskette maken

note: Radio button for LILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Write LILO to the /boot &partition  (if you have another boot manager)
nl: Installeer LILO op de /boot &partitie (indien u een andere bootmanager heeft)

note: Radio button for LILO installation: Other partition (enter name in text input field)
en: Write LILO to an&other partition:
nl: LILO installeren op een &andere partitie:

note: Text input field to enter additional boot parameters
en: &Kernel boot parameters:
nl: &Kernel bootparameters:

note: check box: use the 'linear' option?
en: Use the '&linear' option
nl: '&lineaire' optie gebruiken

note: help text for the custom LILO installation, 1 of 10
en: <p>
    LILO (the LInux LOader) can be installed in numerous ways:
    </p>
nl: <p>
    LILO (de LInux LOader) kan verschillend worden geïnstalleerd:
    </p>

note: custom LILO help text, 2 of 10
en: <p>
    - In the <b>MBR</b> (the Master Boot Record).  This is recommended whenever SuSE Linux
    is the only operating system on the hard drive, or if you <em>definitely</em>
    know that you can boot all the other operating systems with LILO. The old MBR
    should be saved to disk, as a precaution.
    </p>
nl: <p>
    - In het <b>MBR</b> (het Master Boot Record). Dit wordt aanbevolen wanneer SuSE Linux
    het enige besturingssysteem op uw harddisk is, of wanneer u <em>zeker</em>
    weet dat LILO alle andere besturingssystemen op uw computer kan starten.
    Het oude MBR dient voor alle zekerheid te worden bewaard op disk.
    </p>

note: custom LILO help text, 3 of 10
en: <p>
    - On a <b>floppy</b> disk (if your system has a floppy disk drive),
    if you want to avoid the risk of interfering with an already existing
    boot mechanism. You may need to enable booting from floppy disk in
    your system's BIOS when you select this option.
    </p>
nl: <p>
    - Op een <b>diskette</b> (wanneer uw systeem een diskettestation heeft),
    als u elk risico wilt vermijden dat het bootmechanisme van een reeds geïnstalleerd
    besturingssysteem wordt gestoord. U zult hiervoor de optie, om te kunnen booten
    vanaf diskette, in uw BIOS-setup aan moeten hebben staan.
    </p>

note: custom LILO help text, 4 of 10
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  You can always choose this option if you
    have installed several operating systems on your hard drive and if you wish to
    continue using your old boot manager, or <tt>loadlin</tt>, for instance. This
    method has the advantage of not making any changes to the MBR that is already
    available. The LILO machinery is already processed in the <b>/boot</b>
    partition; configure your <b>other boot manager</b> so that LILO can be started
    from there.
    </p>
nl: <p>
    - In de <b>/boot</b> partitie.  U kunt deze optie altijd gebruiken indien u
    meerdere operating systemen heeft geïnstalleerd op uw harddisk en u uw oude
    bootmanager wilt blijven gebruiken, of bijvoorbeeld <tt>loadlin</tt>.
    Deze methode heeft het voordeel dat er verder niets wordt veranderd in het MBR.
    Het LILO systeem is al opgezet in de <b>/boot</b> partitie; configureer
    uw <b>andere bootmanager</b> dusdanig zodat LILO daar gestart kan worden.
    </p>

note: custom LILO help text, 5 of 10
en: <p>
    Notice: If you use this method, you will also need to configure your other boot manager
    (e.g. <tt>loadlin</tt>) accordingly.
    </p>
nl: <p>
    Opmerking: Indien u deze methode gebruikt moet u tevens uw andere
    bootmanager (bijv. <tt>loadlin</tt>) overeenkomstig configureren.
    </p>

note: custom LILO help text, 6 of 10
en: <p>
    - In some <b>other</b> partition. You need to know your system's restrictions
    when you select this option. Most PCs for example have a BIOS limit that
    restricts booting to hard disk cylinders below 1024. Depending on what boot
    manager you use, you may or you may not be able to boot with LILO in a logical
    partition.
    </p>
nl: <p>
    - In een <b>andere</b> partitie. U dient de beperkingen van uw systeem te kennen
    wanneer u deze optie kiest. Vele PC's hebben bijvoorbeeld een BIOS-beperking dat
    het booten van partities vanaf de 1024ste harddisk-cilinder niet meer toelaat.
    Afhankelijk van de gekozen bootmanager is het soms onmogelijk om met LILO
    te booten vanaf een logische partitie.
    </p>

note: custom LILO help text, 7 of 10
en: <p>
    Enter the partition's device name (e.g. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in the input field.
    </p>
nl: <p>
    Geef de partitie apparaatnaam (bijvoorbeeld <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in het invoerveld op.
    </p>

note: custom LILO help text, 8 of 10
en: <p>
    If your system requires additional <b>kernel parameters</b>,
    enter them in the corresponding input field. Most users will not need this.
    </p>
nl: <p>
    Indien uw systeem meer <b>kernel parameters</b> nodg heeft kunt u deze opgeven
    in het bijbehorende invoerveld. De meeste gebruikers hebben dit niet nodig.
    </p>

note: custom LILO help text, 9 of 10
en: <p>
    The <b>linear option</b> is for backwards compatibility. Use this to make LILO
    cooperate with older hardware when the default doesn't work.
    Most users will not need this.
    </p>
nl: <p>
    De <b>lineaire optie</b> dient voor achterwaartse compatibiliteit. Gebruik deze om
    LILO te laten samenwerken met oudere hardware als de standaard niet werkt.
    De meeste gebruikers hebben dit niet nodig.
    </p>

en: Custom LILO installation
nl: LILO installatie op maat

note: User MUST choose one of the options
en: You have to choose one of the
    options in order to continue.
nl: U moet één van de opties kiezen
    om verder te kunnen gaan.

en: You did not enter a partition
nl: U heeft geen partitie opgegeven

note: Information about suggested LILO installation: Some other system present (MS Windows etc.) - LILO will be installed on floppy just to play safe
en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on a floppy disk in order to make sure
    this operating system can be booted.
nl: Er is een ander besturingssysteem op uw computer gedetecteerd.
    
    LILO wordt op een diskette geïnstalleerd om er zeker van te kunnen
    zijn dat dit besturingssysteem gestart kan blijven worden.

note: Information about suggested LILO installation: The /boot partition is not accessible (e.g. above cylinder 1024). LILO and the kernel files need to be installed on a floppy. Caution: This message will not automatically be line-wrapped if too long!
en: With the current hard disk partitioning, Linux cannot be started
    directly from hard disk.
    
    LILO and all necessary start files need to be installed
    on a floppy disk. Another configuration is not recommended.
nl: Met de huidige harddisk partionering kan Linux niet direct
    vanaf de harddisk worden gestart.
    
    LILO en alle noodzakelijke bestanden zullen moeten worden geïnstalleerd
    op een diskette. Een andere configuratie wordt niet aanbevolen.

note: Information about suggested LILO installation: We have a mixed IDE / SCSI system and made an educated guess (but just a guess! We are not sure!) about the most likely boot disk. The name of that disk is shown along with the message. LILO will be installed in the MBR of this disk.
en: There are several hard disks installed in your computer.
    Most likely the following disk is being used for system booting:
    
    %1
    
    LILO will be installed on the boot sector of this disk.
nl: Er zijn meerdere harddisks geïnstalleerd in uw computer.
    Zeer waarschijnlijk wordt de volgende gebruikt voor de systeemboot:
    
    %1
    
    LILO wordt geïnstalleerd in de bootsector van deze disk.

note: Information about suggested LILO installation: The best case: No other OS on the machine, /boot can be reached, no doubts about the boot device. Everything perfect. LILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on the boot sector of the first hard disk.
nl: Er is geen ander besturingssysteem op uw computer gedetecteerd.
    
    LILO wordt geïnstalleerd in de bootsector van de eerste harddisk.

note: Button to branch into LILO expert configuration dialog
en: &Custom LILO installation...
nl: &LILO configuratie op maat...

note: help text system start configuration, boot manager, lilo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>LILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems.
    </p>
nl: <p>
    SuSE Linux wordt geleverd met de bootmanager <b><i>LILO</i></b> dat zowel
    Linux als andere besturingssystemen kan starten.
    </p>

note: help part 2 of 6
en: <p>
    A reasonable LILO configuration that works for most systems is
    suggested here. If you don't like this suggested LILO installation,
    select <b>custom LILO installation</b>.
    </p>
nl: <p>
    Hier wordt een LILO configuratie aangegeven die voor de meeste
    situaties geschikt is. Indien u LILO zelf wilt configureren
    kiest u <b>LILO configuratie op maat</b>.
    </p>

note: help part 3 of 6
en: <p>
    SuSE Linux may be installed on just about any hard disk on your system.
    </p>
    <p>
    LILO itself needs to be installed in a location that is accessible as
    a boot device from your system's BIOS (Basic Input Output System).
    </p>
nl: <p>
    U kunt SuSE Linux installeren op iedere harddisk van uw computer.
    </p>
    <p>
    LILO zelf moet zijn geïnstalleerd op een plaats die geschikt is
    als boot apparaat in de BIOS van uw systeem.
    </p>

note: help part 4 of 6
en: For most PC BIOSes, this means LILO has to be installed on the first
    hard disk below cylinder 1024, either in the MBR (the Master Boot Record),
    in a bootable primary partition - or on a boot floppy
    (if you have a floppy disk drive).
    </p>
nl: In de meeste gevallen betekent dit dat LILO beneden de 1024ste cilinder
    van de eerste harddisk moet zijn geïnstalleerd: dit dan in het MBR
    (Master Boot Record) of in een primaire partitie die geboot kan worden,
    of op een bootdiskette (indien u een diskettestation heeft).
    </p>

note: help part 5 of 6
en: <p>
    When other operating systems are installed, YaST2 will always suggest
    the safest possible option: Install LILO on a boot floppy.
    This ensures there will be no conflict with the other operating system(s)
    on your computer.
    </p>
nl: <p>
    Indien er andere besturingssystemen zijn geïnstalleerd zal YaST2 altijd
    de veiligste optie voorstellen: Installeer LILO op diskette.
    Daarmee worden conflicten met andere besturingssystemen op uw
    computer voorkomen.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please note that LILO is capable of booting other operating systems.
    But the use of this feature requires an in depth knowledge of your system.
    Please read the manual for details.
    </p>
nl: <p>
    LILO kan ook andere systemen booten. Om van deze mogelijkheid gebruik
    te kunnen maken is echter enige technische kennis van uw systeem
    vereist. Lees het handboek voor de details.
    </p>

note: Suggested LILO installation - can be overridden with expert mode.
en: System Boot Configuration
nl: Systeem Boot configuratie

note: Radio button for SILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Install SILO into the Master Boot Record ('&MBR')
nl: SILO installeren in het Master Boot Record ('&MBR')

note: Radio button for SILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Install SILO on partition /&boot
nl: SILO installeren in de /&boot partitie

note: helptext for the customized SILO installation part 1 of 3
en: <p>
    SILO (the SPARC Improved boot LOader) can be installed in different locations:
    </p>
nl: <p>
    SILO (de SPARC Improved boot LOader) kan op verschillende plaatsen worden geïnstalleerd:
    </p>

note: part 2 of 3
en: <p>
    - In the <b>MBR</b> (the Master Boot Record).  This is recommended whenever SuSE Linux
    is the only operating system on the hard drive, or if you <em>definitely</em>
    know that you can boot all the other operating systems with SILO.
    </p>
nl: <p>
    - In het <b>MBR</b> (Master Boot Record). Dit wordt aanbevolen wanneer SuSE Linux
    het enige besturingssysteem op uw harddisk is, of wanneer u <em>zeker</em>
    weet dat SILO alle andere besturingssystemen op uw computer kan starten.
    </p>

note: part 3 of 3
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  This option can always be used
    if you
    have a number of operating systems on the hard drive. The
    advantage of this
    method is that the MBR is left intact.
    You should use this method, if you have
    SunOS or Solaris installed
    on the same hard drive.
    
    </p>
nl: <p>
    - In de <b>/boot</b> partitie. Deze optie kan altijd worden gebruikt
    indien u een aantal besturingssystemen op uw harddisk heeft staan.
    Het voordeel van deze methode is dat het MBR intact blijft.
    U zou deze methode zeker moeten gebruiken als u SunOS of Solaris
    geïnstalleerd heeft op dezelfde harddisk.
    
    </p>

en: Custom SILO installation
nl: SILO installatie op maat

note: Information about suggested SILO installation: The best case: No other OS on the machine. SILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    SILO will be installed in the start sector of %1.
nl: Er is geen ander besturingssysteem op uw computer gedetecteerd.
    
    SILO wordt geïnstalleerd in de startsector van %1.

en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    SILO will be installed in %1.
nl: Er is een ander besturingssysteem op uw computer gedetecteerd.
    
    SILO wordt geïnstalleerd in %1.

note: Button to branch into SILO expert configuration dialog
en: &Custom SILO installation...
nl: &SILO configuratie op maat...

note: help text system start configuration, boot manager, silo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>SILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems, such as SunOS and Solaris.
    </p>
nl: <p>
    SuSE Linux wordt geleverd met de bootmanager <b><i>SILO</i></b> dat zowel
    Linux als andere besturingssystemen kan starten zoals SunOS en Solaris.
    </p>

note: help part 2 of 6
en: <p>
    A reasonable SILO configuration that works for most systems is
    suggested here. If you don't like this suggested SILO installation,
    select <b>custom SILO installation</b>.
    </p>
nl: <p>
    Hier wordt een SILO configuratie aangegeven die voor de meeste
    situaties geschikt is. Indien u SILO zelf wilt configureren
    kiest u <b>SILO configuratie op maat</b>.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please notice that SILO is capable of booting other operating
    systems, too. But to make use of that feature requires additional
    skills and knowledge. Please read the manual for details.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    SILO kan ook andere systemen booten. Om van deze mogelijkheid gebruik
    te kunnen maken is echter enige technische kennis vereist.
    Lees het handboek voor de details.
    </p>
    <br>

note: Just for safety
en: The LILO boot sector will be written on a floppy disk.
    Please insert a formatted floppy and confirm with 'OK'.
nl: De LILO bootsector zal op een diskette worden geschreven.
    Plaats een geformatteerde diskette en bevestig met 'OK'.

note: data saved to floppy disk
en: The LILO boot sector has been written to floppy disk.
nl: De LILO bootsector is op de diskette geschreven.

note: boot write to floppy failed
en: Could not write LILO boot sector to the floppy.
    Please check that the floppy disk is formatted
    and that the write protection tab is removed.
    Do you want to try again?
nl: Kon de LILO bootsector niet wegschrijven op de diskette.
    Controleer of de diskette geformatteerd is
    en of de schrijfbeveiliging is opgeheven.
    Wilt u het nog eens proberen ?

note: "Yes" button: Answer to the dialog question
en: &Yes
nl: &Ja

note: no, don't go on, i just changed my mind
en: &No
nl: &Nee

en: The LILO boot sector has been written to disk. You can restore
    the old boot sector in the installed system with "lilo -u %1"
nl: De LILO bootsector is op de diskette geschreven. U kunt de
    oude bootsector terugzetten in het geïnstalleerde systeem met "lilo -u %1"

note: title for selection box 'keyboard layout'
en: Keyboard layout
nl: Toetsenbord layout

note: title for selection box 'timezone'
en: Timezone
nl: Tijdzone

note: title for input field to test the keyboard setting
en: &Test your keyboard:
nl: &Test uw toetsenbord:

note: help text for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>keyboard layout</b> you want to use during
    installation and for the installed system.
    </p>
nl: <p>
    Kies de <b>toetsenbord layout</b> die u wilt gebruiken
    gedurende de installatie en later in het geïnstalleerde systeem.
    </p>

en: <p>
    Then select the appropriate <b>timezone</b>.
    </p>
nl: <p>
    Kies vervolgens de juiste <b>tijdzone</b>.
    </p>

en: <p>
    Please select the appropriate <b>timezone</b>.
    </p>
nl: <p>
    Kies aub de juiste <b>tijdzone</b>.
    </p>

en: Choose the country or region where you are located.
    </p>
nl: Kies het land of de regio waar u zich bevindt.
    </p>

en: <p>
    If you are unsure, please use the default values already selected.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Indien u het niet zeker weet, gebruik dan de al geselecteerde standaard waarden.
    </p>
    <br>

note: Screen title for keyboard and timezone screen
en: Basic Configuration
nl: Basisconfiguratie

note: Popup window that is displayed after successful installation
en: Your system is now installed.
    You may log in as `%1'.
nl: Uw systeem is nu geïnstalleerd.
    U kunt nu als '%1' inloggen.

note: this is a multiprocessor system the installed kernel modules are smp but the running kernel is still uniprocessor (from installing) configuration now does not work, because the smp modules can't be loaded while the uniprocessor kernel is running. tell the user to reboot (with the smp kernel) and do 
en: This is a multiprocessor system.
    
    
    
    You must finish the installation now,
    
    reboot and use YaST2 later
nl: Dit is een multiprocessor-systeem.
    
    De smp kernel-modules zijn geïnstalleerd. De momenteel draaiende kernel
    is van het uniprocessor type (van de installatie). Het configureren
    wil nu niet omdat de smp modules niet geladen kunnen worden met deze
    kernel. Start de computer nu opnieuw (met de smp-kernel) en
    ga verder met de configuratie mbv YaST2.

note: The default text below "Detected:" for printers:
en: No printer detected
nl: Geen printer gedetecteerd.

note: The default text below "Detected:" for sound:
en: No sound card detected
nl: Geen geluidskaart gedetecteerd.

note: The default text below "Detected:" for network/modem/ISDN:
en: No ethernet card, modem
    or ISDN card detected
nl: Geen ethernetkaart, modem
    of ISDN kaart gedetecteerd.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Sound
nl: Geluid

en: &Sound
nl: &Geluid

en: Modem / ISDN / Network
nl: Modem / ISDN / Netwerk

note: Radio button for installation from network
en: &Network
nl: &Netwerk

note: This is a special case launcher = add( launcher, `VSpacing(0.5) );
en: Vendor Driver CD
nl: Fabrikant driver CD

en: Load device driver from vendor CD
nl: Laad apparaat driver van de fabrikant CD

en: Load &CD...
nl: Laad &CD...

note: Help text for inst_ask_config_x11.ycp: The user is prompted to branch into various configuration dialogs. Help text (HTML-like) START
en: <p>
    Configure any of the system components shown.
    </p>
nl: <p>
    Configureer hier de weergegeven systeemcomponenten.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    If you wish, you can <b><i>skip the configuration of these devices and 
    instead finish the installaton</i></b>.
    It is not neccessary that these devices be configured now. They may be 
    configured at any time after installation is complete.
    </p>
nl: <p>
    Indien u wilt kunt u <b><i>de configuratie van deze apparaten overslaan 
    en in plaats daarvan de installatie nu afronden</i></b>.
    Het is niet nodig dat deze apparaten nu geconfigureerd worden. Dat kan ook 
    later op elk gewenst moment; dit dan na het afronden van de installatie.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    All of the configuration dialogs will bring you back to this screen after 
    they are finished.
    </p>
nl: <p>
    Alle configuratie-dialogen brengen u weer terug naar dit scherm zodra 
    ze gereed zijn.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END
en: <p>
    Please realize that not all hardware can be detected automatically.
    If your hardware is not shown here, you will still be able to configure it 
    manually.
    Just press the appropriate configuration button in this dialog.
    </p>
nl: <p>
    Houd er rekening mee dat niet alle hardware automatisch kan worden herkend.
    Wanneer uw hardware hier niet zichtbaar is, heeft u toch nog de mogelijkheid
    om deze handmatig te configureren.
    Gebruik hiervoor de betreffende knop in dit dialoog.
    </p>

note: Headline for gerneral configuration screen: The user can perform various configurations from here, e.g. printer, sound, internet, network.
en: System Component Configuration
nl: Systeem component configureren

note: new caption for "Next" button ("&Installation abschliessen" in german !)
en: &Finish installation
nl: Installatie &afsluiten

note: Warning text for aborting an installation before anything is installed
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will not be installed.
    Your hard disk will remain unchanged.
nl: Wanneer u de installatie nu afbreekt
    zal SuSE Linux niet geïnstalleerd worden.
    Uw harddisk zal ongewijzigd blijven.

note: Warning text for aborting an installation during the install process - After some installation steps have been performed - e.g. disks formatted / some packages already installed
en: If you abort the installation now, you will
    have an incomplete SuSE Linux system
    which may or may not be usable.
    You may need to reinstall.
nl: Wanneer u de installatie nu afbreekt zult u
    een onvolledig SuSE Linux systeem hebben
    dat waarschijnlijk onbruikbaar zal zijn.
    Installeer zonodig opnieuw.

note: Warning text for aborting an installation during the install process right in the middle of some critical process (e.g. formatting)
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will be unusable.
    You will need to reinstall.
nl: Wanneer u nu de installatie nu afbreekt
    zal SuSE Linux onbruikbaar zijn.
    U zult de installatie opnieuw moeten doen.

note: Warning text for aborting an installation during a partition resizing etc.
en: If you abort the installation now,
    your hard disk may be corrupted -
    all systems on this disk may be unusable.
    You may have to reinstall all systems.
nl: Wanneer u de installatie nu afbreekt kan uw harddisk
    onbruikbaar worden - alle systemen hierop kunnen
    eveneens onbruikbaar zijn. U zult waarschijnlijk
    alle systemen opnieuw moeten installeren.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort the installation?
nl: Weet u zeker dat u de installatie wilt afbreken ?

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Installation
nl: &Installatie afbreken

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Installation
nl: &Doorgaan met installeren

note: show the user the final username used for login
en: Your user name will be '%1'.
nl: Uw gebruikersnaam is '%1'.

en: Linux will be installed on harddisk
    %1
nl: Linux wordt geïnstalleerd op harddisk
    %1

note: inform about which partitions will be erased (i.e. re-used) for linux
en:   Erasing partition %1 (%2), was '%3'
nl:   Verwijderen van partitie %1 (%2), was '%3'

note: inform about which partitions will be created for linux
en:   Creating partition %1 (%2), as %3 (%4)
nl:   Aanmaken van partitie %1 (%2), als %3 (%4)

note: Installed software
en: %1 MB software will be installed
nl: %1 MB software wordt geïnstalleerd

note: show where lilo will be installed, this means MBR
en: The Linux boot manager will be installed on your hard disk.
nl: De Linux bootmanager wordt op uw harddisk geïnstalleerd.

note: show where lilo will be installed, this means just on floppy
en: The Linux boot manager will be installed on a floppy disk.
nl: De Linux bootmanager wordt geïnstalleerd op een diskette.

note: show where lilo will be installed, this means just on the boot record of the partition
en: The Linux boot manager will only be installed on a linux partition.
nl: De Linux bootmanager wordt alleen geïnstalleerd op een linux partitie.

note: show where lilo will be installed, this means the user-selected partition
en: The Linux boot manager will only be installed on %1
nl: De Linux bootmanager wordt alleen geïnstalleerd op %1

en: Pressing "Next" will start the installation.
nl: De installatie zal beginnen wanneer u op "Verder" drukt.

note: Push button: Save the settings (i.e. everything entered during installation) to a floppy disk.
en: &Save settings to floppy disk
nl: Instellingen &bewaren op diskette

note: helptext (html-format) part 1 of 6
en: <p>
    YaST2 now has all the required information.
    <b><i>Please read all the information carefully</i></b> before you 
    continue.
    </p>
nl: <p>
    YaST2 heeft nu alle benodigde informatie.
    <b><i>Lees alle gegevens zorgvuldig</i></b> voordat u verdergaat.
    
    </p>

note: part 2 of 6
en: <p>
    You will need your <b>user name</b>, your <b>user password</b> and -
    most importantly - the <b>root password</b> to work with the installed
    system. Do not forget this information! (But do not write them on a post-it
    note on your screen, either - this is a common security hole).
    </p>
nl: <p>
    U heeft uw <b>gebruikersnaam</b>, uw <b>gebruikerswachtwoord</b> en -
    het allerbelangrijkste - het <b>root-wachtwoord</b> nodig om met het geïnstalleerde
    systeem te werken. Vergeet deze niet ! (Schrijf ze echter niet op een memoblaadje
    dat u wel eens op uw scherm plakt - dit is een veel voorkomend beveiligingsprobleem).
    </p>

note: part 3 of 6
en: <p>
    If you are satisfied with the settings, select <b>next</b> in this dialog
    to <b><i>start the installation</i></b>. This initiates the actual
    installation: your hard disk will be prepared according to your
    selections, and the software will be installed.
    </p>
nl: <p>
    Wanneer u tevreden bent met de instellingen drukt u op <b>Verder</b>
    in dit venster om de <b><i>installatie te starten</i></b>.
    Dan begint het pas echt: uw harddisk wordt overeenkomstig uw keuzes
    voorbereid en de software wordt geïnstalleerd.
    </p>

note: part 4 of 6
en: <p>
    If you wish to change any of the settings, use <b>back</b> to move back
    to the respective dialog(s), change them accordingly and then use
    <b>next</b> to return to this screen again.
    </p>
nl: <p>
    Indien u instellingen wilt wijzigen drukt u op <b>Terug</b> om terug te gaan
    naar het betreffende dialoog (of dialogen); wijzig ze dan vervolgens en ga
    dan met <b>Verder</b> weer terug naar dit scherm.
    </p>

note: part 5 of 6
en: <p>
    <b>Save the settings to a floppy disk</b> if you want to re-use these
    settings later.  Please use a fresh floppy disk - <em>not</em> the
    supplied SuSE "Boot disk" or the SuSE "Modules" disk. You might
    need these in the future.
    </p>
nl: <p>
    <b>Bewaar de instellingen op diskette</b> indien u deze instellingen later
    opnieuw wilt gebruiken.  Gebruik een lege diskette - <em>niet</em> de
    meegeleverde SuSE "boot-diskette" of de SuSE "modules" diskette.
    Misschien heeft u die in de toekomst nog nodig.
    </p>

note: part 6 of 6
en: <p>
    If you wish to abort the installation entirely, select <b>Abort
    installation</b>.  You will lose all settings chosen so far,
    but your hard disk will remain untouched.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Wanneer u de installatie helemaal wilt afbreken drukt u op <b>Installatie
    afbreken</b>. U verliest dan alle tot nu toe gekozen instellingen,
    op uw harddisk zal echter niets worden veranderd.
    </p>
    <br>

note: screen title
en: Confirm installation
nl: Installatie bevestigen

en: Warning:
    
    YaST2 has all necessary information to install SuSE Linux.
    The installation will be done according to your
    selections made in the previous dialogs.
    To commit the installation, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start installation?
nl: Waarschuwing:
    
    YaST2 heeft nu alle benodigde info voor het installeren van SuSE Linux.
    De installatie zal worden uitgevoerd overeenkomstig
    uw selecties gedaan in de voorgaande dialogen.
    Om de installatie en alle tot nu toe gemaakte keuzes te
    bevestigen drukt u op "Ja". Druk op "Nee" om terug te gaan
    naar het vorige dialoog.
    
    Installatie starten ?

note: all right, start installation *now*
en: &Yes - install
nl: &Ja - installeren

note: Just for safety Yes/No MsgBox; default: Yes
en: The current configuration and settings will be saved
    on a floppy disk.  Please insert a formatted floppy.
    
    Write data to floppy disk now?
nl: De huidige configuratie en instellingen worden opgeslagen
    op een diskette.  Plaats een geformatteerde diskette.
    
    Gegevens nu wegschrijven naar de diskette ?

note: msgbox data saved to floppy disk
en: Your settings have been written to floppy disk.
nl: Uw instellingen zijn nu opgeslagen op de diskette.

en: Couldn't write your settings to the floppy.
    Please check to make sure that the floppy is
    formatted and that the write protection is removed.
nl: Kon uw instellingen niet wegschrijven naar de diskette.
    Controleer svp of het wel een geformatteerde diskette
    betreft en of de schrijfbeveiliging tevens opgeheven is.

en: Couldn't find a valid floppy disk.
    Are you sure, you've entered a floppy disk?
    Is the disk formatted and verified?
nl: Kon geen geschikte diskette vinden.
    Weet u zeker dat u een diskette geplaatst heeft ?
    Is de diskette wel geformatteerd en gecontroleerd ?

note: Error msg
en: The root password could not be set!
    You won't be able to login!
nl: Het root-wachtwoord kon niet worden ingesteld !
    U kunt nu niet inloggen !

note: Error msg
en: Couldn't write values to /etc/rc.config
nl: Kon de waarden niet wegschrijven naar /etc/rc.config

note: Error msg
en: Couldn't write values to /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config
nl: Kon de waarden niet wegschrijven naar /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config

note: Error msg
en: An error occurred during creation of the user login!
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het aanmaken van de gebruikers-login !

en: Now booting your system...
nl: Even uw systeem booten...

note: for s390:
en: Now shutting down your system.
    After shut down, you have to load the image anew,
    with the load address of your root dasd ...
nl: U systeem wordt nu afgesloten.
    Na het afsluiten zult u de image anew moeten laden
    met het laadadres van uw root dasd...

note: message above radiobuttons (installation/update)
en: Please select
nl: Maak een keuze aub

note: label for radiobutton 1, New installation
en: New &installation
nl: Nieuwe &installatie

note: label for radiobutton 2, update
en: &Update an existing system
nl: &Bestaand systeem opwaarderen

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>new installation</b> if there is no existing SuSE Linux
    system on your machine or if you want to completely replace an
    existing SuSE Linux system, abandoning all its configuration settings.
    </p>
nl: <p>
    Kies <b>Nieuwe installatie</b> wanneer op uw computer nog geen
    SuSE Linux systeem is geïnstalleerd of wanneer u een bestaand systeem
    volledig wilt vervangen en geen instellingen wilt overnemen.
    </p>

note: FIXME: Remove <br> in the above paragraph (changed paragraph order - ( <br> intentionally left right now to prevent all translations from breaking prior to the 7.0 release - sh@suse.de Jul 05, 2000)
en: <p>
    Select <b>update an existing system</b> to upgrade a SuSE Linux system
    already installed on your machine. This option will preserve
    configuration settings from your existing system whenever possible.
    </p>
nl: <p>
    Kies <b>Bestaand systeem opwaarderen</b> om een reeds geïnstalleerd
    SuSE Linux op te waarderen. Deze optie zal bestaande instellingen
    overnemen zover dat dan mogelijk is.
    </p>

note: screen title for installation method
en: Install SuSE Linux
nl: SuSE Linux installeren

note: startup text, same as in installation.ycp
en: YaST2
    Initializing ...
nl: YaST2
    Initialisering...

note: label to progress bar for startup initialization
en: Checking system
nl: Even het systeem controleren

note: no storage controllers found, where are the hard disks attached ?
en: No hard disks could be found for installation
    Please check your hardware
nl: Er zijn geen harddisks gevonden tbv de installatie
    Controleer uw hardware aub

en: Installation Logging
nl: Installatie logfunctie

en: Short info
nl: Korte info

en: Long info
nl: Uitgebreide info

en: Would you like to see the installation logging ?
nl: Wilt u het installatie logboek  bekijken ?

en: <p>
    Normally, this will take a couple of minutes. Please wait...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> has to initialize your SuSE Linux system.  Depending on
    the CPU and the amount of memory, this process can take some time.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Gewoonlijk neemt dit een paar minuten in beslag. Even geduld aub...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> moet uw SuSE Linux systeem initialiseren. Afhankelijk van
    de CPU en de hoeveelheid intern geheugen kan dit enige tijd in beslag nemen.
    </p>
    <br>

en: Finishing the installation
nl: Even de installatie afronden

en: You have to reboot your system 
     in order to activate the new kernel.
nl: U zult uw systeem moeten booten 
     om de nieuwe kernel te activeren.

note: somehow the graphical frontend failed and we're running in text mode. Inform the user about this fact.
en: Your computer doesn't fulfill all requirements to allow
    a graphical installation. Either you have less than 48 MB
    memory or the X server could not be started.
    
    As a fallback the text backend of YaST2 will guide you
    through the installation. Please note that this backend
    will offer the same functionality like the graphical one,
    but the screens will look different than in the manual.
nl: Uw computer voldoet niet aan alles om een grafische
    installatie te kunnen uitvoeren. Of u heeft minder dan 48 MB
    aan geheugen of de X server kon niet gestart worden.
    
    De tekst-versie van YaST2 zal u verder leiden door de
    installatie. Deze tekst-versie biedt dezelfde functionaliteit
    aan als de grafische versie, de schermen daar in tegen
    zien er anders uit dan die in het handboek te zien zijn.

note: "back" button: Return to the previous dialog
en: &Back
nl: &Terug

note: "next" button: Proceed to the next dialog
en: &Next
nl: &Verder

note: VENDOR: cant mount /dev/cdrom popup
en: Please insert the vendor CD-ROM
nl: Plaats aub de CD-ROM van de fabrikant

note: Cancel button
en: &Cancel
nl: &Annuleren

note: VENDOR: vendor cd contains wrong data
en: Couldn't find driver data on the CD-ROM
    Aborting now.
nl: Kon geen driver data vinden op de CD-ROM
    Er wordt nu gestopt.

note: VENDOR: vendor cd doesn't contain data for current system and linux version
en: CD-ROM data doesn't match running SuSE Linux
    Aborting now.
nl: De CD-ROM data komt niet overeen met de werkende SuSE Linux
    Er wordt nu gestopt.

en: Installing driver...
nl: Driver wordt geïnstalleerd...

note: VENDOR: popup if installation of driver failed
en: Installation failed
    Please contact the address given on the CD
nl: Installatie mislukt
    Neem contact op met het op de CD vermelde adres

en: Installed %1 drivers from CD
nl: %1 drivers geïnstalleerd van de CD

note: Warning text for aborting an installation before anything is installed
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will not be installed.
    Your hard disk will remain untouched.
nl: Wanneer u de installatie nu afbreekt
    zal SuSE Linux niet geïnstalleerd worden.
    Uw harddisk zal ongewijzigd blijven.

note: Button label for detected devices. %1 will be substituted with the device category, e.g. "&Printer". Translators: Please don't let this grow too wide - rather include a newline "\n" for a two-line button text. If you do that , please do it as well for the other button ("Manual %1 Setup...").
en: Activate %1...
nl: Activeer %1...

note: Button label for devices categories where nothing was detected. %1 will be substituted with the device category, e.g. "&Printer". Translators: Please don't let this grow too wide - rather include a newline "\n" for a two-line button text. If you do that , please do it as well for the other button ("
en: Manual %1 Setup...
nl: Handmatige %1 instelling...

en: Welcome to YaST2 - the SuSE Linux
    installation / system administration program.
nl: Welkom bij YaST2 - het SuSE Linux
    installatie / systeembeheer programma.

en: Select your language:
nl: Kies uw taal:

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>language</b> to be used during installation and for
    the installed system.
    </p>
nl: <p>
    Kies de <b>taal</b> die gebruikt moet worden gedurende de
    installatie en voor het geïnstalleerde systeem.
    </p>

en: <p>
    Select <b>next</b> to continue with the next dialog. If you wish to
    change your selections in a later dialog, you can use the <b>back</b>
    and <b>next</b> buttons to switch back and forth between the
    installation dialogs.
    </p>
nl: <p>
    Druk op <b>Verder</b> om door te gaan naar het volgende dialoog.
    Indien u wijzigingen wilt aanbrengen kunt u met de <b>Terug</b> en
    <b>Verder</b> knoppen naar de verschillende installatie dialogen gaan.
    </p>

en: <p>
    <b><i>Nothing will happen</i></b> to your computer until you confirm
    all your selections in the last installation dialog.
    </p>
    
    <p>
    You can select <b>Abort Installation</b> at any time to abort the
    installation process.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    <b><i>Er gebeurt niets</i></b> met uw computer totdat u al uw
    selecties bevestigt in het laatste installatiedialoog.
    </p>
    
    <p>
    U kunt op ieder moment <b>Installatie afbreken</b> kiezen om het
    installatieproces af te breken.
    </p>
    <br>

note: title for selection box 'mouse'
en: Please choose your mouse type from the list
nl: Kies aub uw muistype uit de lijst

note: Help text for mouse settings dialog - START: The user chooses a mouse type (e.g. Logitech MouseMan, PS/2, Microsoft serial) from a list. He can apply the settings with a "Test" button or just leave this dialog with "next" (this will also apply the settings). Special care needs to be taken to explain
en: <p>
    YaST2 could not identify your mouse.
    Choose the <b>mouse type</b> attached to your computer.
    </p>
nl: <p>
    YaST2 kon uw muistype niet identificeren.
    Kies het <b>muistype</b> dat op uw computer is aangesloten.
    </p>

note: Help text - continued
en: <p>
    Use the arrow keys to select a mouse. If the selection bar does not
    move, hit the <b><i>Tab</i></b> key (maybe repeatedly) until it does.
    </p>
nl: <p>
    Gebruik de pijltjestoetsen om een muis te selecteren. Indien de selectiebalk niet
    beweegt, druk dan op de <b><i>Tab</i></b> toets (misschien enige keren achter elkaar)
    tot hij wel beweegt.
    </p>

note: Help text - continued
en: <p>
    Use the <b>Test</b> button to apply and test the selected settings.
    </p>
nl: <p>
    Gebruik de <b>Test</b> knop om de gekozen instellingen toe te passen en te testen.
    </p>

note: Help text - END
en: <p>
    If you select <b>None</b>, you have to use the keyboard as
    described in the manual.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Indien u <b>Geen</b> kiest, dan moet u het toetsenbord gebruiken zoals
    beschreven in het handboek.
    </p>
    <br>

en: Mouse configuration
nl: Muisconfiguratie

note: helptext (help1) reports packages will be installed or removed (module called in running system) help1 part 1 of 2
en: <p>
    On the first run, all additional selected software packages will be 
    installed.
    After that, packages marked for deletion in the previous dialog will be
    removed from your system.
    </p>
nl: <p>
    Tijdens de eerste sessie worden alle extra geselecteerde softwarepakketten geïnstalleerd.
    Daarna worden de pakketten die in het vorige dialoog gemarkeerd zijn ter verwijdering,
    verwijderd van uw systeem.
    </p>

note: help1 part 2 of 2
en: <p>
    The whole procedure may take some time. If you want to know more
    about the software coming with <b>SuSE Linux</b>
    don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>
nl: <p>
    De gehele procedure kan een tijdje duren. Indien u meer wilt weten over
    de software die wordt meegeleverd met <b>SuSE Linux</b>,
    aarzel dan niet om een kijkje te nemen in de <em>SuSE support-database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>

note: helptext (help2) reports packages will be installed help2 part 1 of 2
en: <p>
    The selected software will be installed.
    </p>
    
    <p>
    And if you're feeling bored watching this screen take the time to
    browse through appendix F of
    the manual; this appendix tries to answer <em>Frequently Asked
    Questions</em> (FAQ).
    </p>
nl: <p>
    De geselecteerde software wordt geïnstalleerd.
    </p>
    
    <p>
    Als u zich gaat vervelen tijdens het kijken naar dit scherm kunt u die
    tijd ook gebruiken om appendix F van het handboek te bestuderen;
    deze appendix probeert antwoord te geven op
    <em>vaak gestelde vragen</em> (FAQ).
    </p>

note: help2 part 2 of 2
en: <p>
    Don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de) if you want to know more about the
    software coming with <b>SuSE Linux</b>.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Aarzel niet om een kijkje te nemen in de <em>SuSE support-database</em> 
    (http://sdb.suse.de) indien u meer wilt weten over
    de software die wordt meegeleverd met <b>SuSE Linux</b>.
    </p>
    <br>

note: Label for disk usage progress bar
en: Disk Usage
nl: Diskgebruik

note: inform user about installation or deinstallation progress, so the label have to be a common expression for how many packages are already worked trough (german: abgearbeitet)
en: %1 packages processed
nl: %1 pakketten verwerkt

note: Continue button
en: C&ontinue
nl: D&oorgaan

note: in case of cancel ask user if he really wants to quit installation
en: Do you really want
    to quit the installation?
nl: Weet u zeker dat u wilt
    stoppen met de installatie?

note: Announce number of packages that will be installed
en: Installing %1 software packages
nl: Er worden %1 softwarepakketten geïnstalleerd

en: RPM returned an error
nl: RPM geeft een fout terug

en: The packager returned an unknown code
nl: Het pakket-programma geeft een onbekende code terug

note: Announce number of packages that will be removed
en: Removing %1 packages
nl: Er worden %1 pakketten verwijderd

note: Inform user about mount does not work
en: Could not find SuSE installation-directory.
nl: Kon de SuSE installatie-directory niet vinden.

en: &CD installation
nl: &CD installatie

en: Software Source Media
nl: Software bronmedium

en: Select location of source
nl: Selecteer de bronlocatie

note: Input field label for IP of server to install from for network installation
en: &IP address or name of server:
nl: &IP adres of naam van de server:

note: Input field label for (remote) directory for network installation
en: Directory on the &server:
nl: Directory op de &server:

note: help
en: <p>
    Software packages can be installed from CD, via
    Network or from harddisk. Even if you only want to remove
    some packages, YaST2 needs some information from the source media.</p>
    <p>
    <b>CD</b> installation always starts with the first CD;
    insert CD 1 before proceeding.
    </p>
nl: <p>
    Software pakketten kunnen geïnstalleerd worden van CD, via
    een netwerk of van de harddisk. Zelfs indien u alleen enige pakketten
    wilt verwijderen, zal YaST2 wat informatie nodig hebben van het bronmedium.</p>
    <p>
    Een <b>CD</b> installatie begint altijd met de eerste CD;
    plaats CD 1 voordat u verder gaat.
    </p>

note: help, continued
en: <p>
    <b>Harddisk</b> You can copy your SuSE CDs to the
    harddisk and use that source for installation.<br>
    Insert the pathname, where the contents of first
    CD is located, e.g. /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>
    </p>
nl: <p>
    <b>Harddisk</b> U kunt uw SuSE CD's naar de harddisk
    copieren en dan deze als bron gebruiken voor de installatie.<br>
    Geef de pathnaam op waar de inhoud van de eerste
    CD is geplaatst, bijv: /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>
    </p>

note: help, continued
en: <p>
    <b>Network</b> installation requires a working network connection
    (possibly you have to do YaST2 "Network/Base"
    configuration first). 
    Specify the directory where the packages of the first CD are
    located, e.g. /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>. Only the base path is
    required if packages are not split, e.g. /usr/full-i386.
    The directory must be listed in the file <i>/etc/exports</i>
    on NFS server.  
    </p>
nl: <p>
    Een <b>Netwerk</b> installatie heeft een werkende netwerkverbinding
    nodig (misschien moet u de YaST2 "Network/Base"
    configuratie eerst doen). 
    Specificeer de directory waar de pakketten van de eerste CD zijn
    geplaatst, bijv: /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>. Wanneer de pakketten niet
    zijn gesplitst is alleen het basispath nodig, bijv: /usr/full-i386.
    De directory moet bekend zijn in het bestand <i>/etc/exports</i>
    van de NFS server.  
    </p>

en: &Save and Exit
nl: Op&slaan en stoppen

note: Abort - button label
en: &Abort
nl: &Afbreken

note: Button: install selected package
en: &Install
nl: Installeer

en: Do you want to save the settings and exit the dialog?
nl: Wilt u deze instellingen opslaan en het dialoog verlaten?

note: screen title for detailed software selection
en: Detailed Software Selection
nl: Gedetailleerde software selectie

note: Check box for installing all source code packages
en: &Install available sources
nl: &Beschikbare bronnen installeren

en: Categories
nl: Groepen

en: %1 required disk space
nl: %1 benodigde diskruimte

en: &Commercial software...
nl: &Commerciële software...

en: Select &single packages...
nl: &Afzonderlijke pakketten selecteren...

note: Explain additional software categories (E.g. Multimedia, Games, Development, ...). help part 1 of 3
en: <p>
    Select categories of software to install.
    </p>
    
    <p>
    The base system will always be installed. The software categories
    automatically include other system components as required,
    i.e. if you select a desktop like <i>KDE</i> or <i>GNOME</i>, the X
    Window System will automatically be installed.
    </p>
nl: <p>
    Selecteer de softwaregroepen t.b.v. de installatie.
    </p>
    
    <p>
    Het basissysteem wordt altijd geïnstalleerd. Afhankelijk van de softwaregroepen
    worden verder noodzakelijke pakketten automatisch mee geïnstalleerd,
    bijv: als u een desktop zoals <i>KDE</i> of <i>GNOME</i> heeft geselecteerd,
    dan wordt tevens automatisch het X Window systeem geïnstalleerd.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    Software categories may overlap, i.e. there may be software packages
    that belong to <i>Multimedia</i> as well as to <i>KDE</i>.
    That's why the required disk space is not displayed along with the
    categories - the total disk space required depends on the combination
    of selected categories.
    </p>
nl: <p>
    De softwaregroepen overlappen elkaar gedeeltelijk, d.w.z. dat er softwarepakketten
    kunnen zijn die zowel bij de groep <i>Multimedia</i> als bij de groep <i>KDE</i> 
    behoren. Daarom staat de benodigde diskruimte niet achter de betreffende groepen
    aangegeven - de totaal benodigde ruimte is afhankelijk van de
    combinatie van de geselecteerde groepen.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: <p>
    SuSE Linux comes with all the source code, so you have the option to
    <b>install available sources</b> for selected components.  Please
    note: Sources are not available for commercial software.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    De softwarepakketten van SuSE Linux worden geleverd met alle broncode, u heeft dus
    de optie om de <b>beschikbare bronnen te installeren</b> van de geselecteerde componenten.
    Opmerking: er is geen broncode beschikbaar van commerciële software.
    </p>
    <br>

note: Construct a popup like: +-----------------------------------------------+ | Partition / needs 200 KB more disk space.     | | Partition etc needs 40 MB more disk space.    | |                                               | | Please deselect some packages.                |
en: Partition "%1" needs %2 more disk space.
nl: Partitie "%1" heeft %2 meer diskruimte nodig.

en: Please deselect some packages.
nl: Deselecteer een aantal pakketten.

note: ------------------------------------------------------------------------ Dialog title for software selection
en: Software Selection
nl: Software selectie

note: Explain selectable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help text
en: <p>
    The SuSE Linux <b>Default</b> system is a good software
    selection for most users. You will not need to insert all of the CDs that 
    come with SuSE Linux for this selection. Additional software from the
    other CDs can always be installed later. 
    </p>
nl: <p>
    Het SuSE Linux <b>standaard</b> systeem is een goede uitgangsbasis voor
    de meeste systemen. U heeft voor de installatie van het standaardsysteem 
    niet alle CD's nodig. Extra pakketten van de andere CD's kunnen
    later altijd nog worden geïnstalleerd. 
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    <b>Default with Office</b> extends this default system to include
    powerful graphical office applications.
    </p>
nl: <p>
    <b>Standaard met office</b> breidt dit standaardsysteem uit met
    krachtige grafische kantoorapplicaties.
    </p>

note: help part 3 of 4
en: <p>
    The <b>Minimal</b> system includes just the bare essentials necessary
    to safely run SuSE Linux. Please notice that this selection <b><i>does not include
    graphical desktop environments</i></b>, i.e. no X11, no KDE, no Gnome etc.
    Select this option as a base for your own custom selection, for
    dedicated server systems that don't need a graphical desktop or for
    systems that are short on disk space and/or memory.
    </p>
nl: <p>
    Het <b>minimaal</b> systeem omvat alleen die noodzakelijke pakketten om
    een Linux-systeem op een veilige manier aan de gang te krijgen. Houd er rekening mee
    dat deze selectie <b><i>geen grafische desktop omgeving</i></b> bevat, 
    dus geen X11, geen KDE, geen GNOME, etc. Gebruik deze selectie als basis voor uw eigen
    gebruikers-selectie, voor dedicated server systemen die geen grafische desktop nodig
    hebben en voor systemen die weinig harddisk- of geheugenruimte hebben.
    </p>

note: help text, continued
en: <p>
    <b>All packages</b> includes every software package that comes
    with SuSE  Linux except the sources. Please make sure you have a lot of
    disk space available when you select this option.
    </p>
    
    <p>
    For more control about what software to install select
    <b>Detailed selection</b>.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    <b>Alle pakketten</b> omvat alle softwarepakketten die meekomen met
    SuSE Linux m.u.v. de broncode. U moet veel harddisk ruimte beschikbaar
    hebben wanneer u deze optie selecteert.
    </p>
    
    <p>
    Kies <b>Gedetailleerde selectie</b> om meer controle te hebben over
    welke pakketten er geïnstalleerd moeten worden.
    </p>
    <br>

note: Intermediate contents of the software selection screen
en: Reading package database...
nl: Even de pakketdatabase inlezen...

note: Display warning message
en: You have already chosen software from "Detailed selection".
    You will lose that selection if you change the basic selection.
nl: U heeft reeds software geselecteerd van de "Gedetailleerde selectie".
    Deze selectie gaat verloren wanneer u de basisselectie veranderd.

note: Push button that will pop up the detailed software selection (e.g. Multimedia, Games, KDE, Gnome, ... - not the individual packages!)
en: &Detailed selection...
nl: Ge&detailleerde selectie...

note: yes/no question
en: Do you really want
    to reset your detailed selection?
nl: Weet u zeker dat u uw gedetailleerde
    selectie ongedaan wilt maken?

note: Neither kernel was choosen, user must check either kernel 2.2 or kernel 2.4 or both.
en: Please choose a kernel to install
nl: Kies aub een kernel die u wilt installeren

note: We need a short (about 25 characters) description for all following sets ( Linux Base System to List of all Packages ). Linux Base System (You need it!)
en: Linux Base System
nl: Linux basissysteem

note: Programs that don't need X
en: Programs without X
nl: Applicaties zonder X

note: Development (C, C++, Lisp, etc.)
en: Development (C, C++, Lisp)
nl: Ontwikkeling (C, C++, Lisp)

note: Documentation
en: Documentation
nl: Documentatie

note: Emulators
en: Emulators
nl: Emulatoren

note: Games and more
en: Games and more
nl: Spelletjes en meer

note: All about graphics
en: All about graphics
nl: Alles over grafisch werk

note: Amateur Radio (AX.25, CW, Logs, etc.)
en: Amateur Radio (AX.25, CW)
nl: Amateurradio (AX.25, CW)

note: Korean packages
en: Korean packages
nl: Koreaanse pakketten

note: Japanese packages
en: Japanese packages
nl: Japanse pakketten

note: K Desktop Environment
en: K Desktop Environment
nl: K Desktop omgeving

note: installable kernels
en: Installable kernels
nl: Installeerbare kernels

note: KDE alpha applications
en: KDE alpha applications
nl: KDE alpha applicaties

note: Network-Support (TCP/IP, UUCP, Mail, News)
en: Network (TCP/IP, UUCP)
nl: Netwerk (TCP/IP, UUCP)

note: Commercial Software
en: Commercial Software
nl: Commerciële software

note: Security related software
en: Security
nl: Beveiliging

note: Components for a SGML system
en: Components for SGML
nl: Componenten voor SGML

note: Sound related stuff
en: Sound related stuff
nl: Geluidssoftware

note: Spell checking utilities and databases
en: Dictionaries
nl: Woordenboeken

note: SuSE internal Software
en: SuSE internal Software
nl: SuSE interne software

note: TeX/LaTeX and applications
en: TeX/LaTeX and appl.
nl: TeX/LaTeX en applicaties

note: Base X Window System - XFree86\tm 3.3
en: Base X Window System
nl: X Window basissysteem

note: 3D stuff for X11 and console
en: 3D stuff for X11
nl: 3D materiaal voor X11

note: X Applications
en: X Applications
nl: X applicaties

note: Development under X11
en: Development under X11
nl: Ontwikkeling onder X11

note: Several X Servers (XFree86\tm 3.3 and other)
en: X Servers (XFree86[tm]
nl: X servers (XFree86[tm])

note: Window Manager and Desktop
en: Window Manager
nl: Windowmanager

note: YaST2 Components
en: YaST2 Components
nl: YaST2 componenten

note: Source packages
en: Source packages
nl: Bronpakketten

note: All packages
en: List of all Packages
nl: Lijst van alle pakketten

note: result of package search
en: Result of Search
nl: Zoekresultaat

en: Evaluate update-packages; One moment please...
nl: Evaluatie van de update-pakketten; even geduld aub...

en: description not found
nl: beschrijving niet gevonden

en: Notify
nl: Opmerking

en: Warning
nl: Waarschuwing

note: helptext in popup Searching for packages
en: <p>Enter a keyword for your package search.
    It is possible to put in only parts of a package name,
    e.g. searching all 3D packages with "3d".
    If you are looking for a term in package description, click on checkbox.
    The result of search is stored in set "z??".
    </p>
nl: <p>Geef een sleutelwoord op voor uw pakket-zoekactie.
    Het is mogelijk om alleen delen van een pakketnaam op te geven,
    bijv: naar alle 3D pakketten zoeken met "3d".
    Indien u zoekt naar een term in een pakketbeschrijving, klik dan op het keuzevak.
    Het zoekresultaat wordt opgeslagen in de set "z??".
    </p>

note: headline search popup
en: Searching for packages
nl: Even zoeken naar pakketten

note: label for inputfield search keyword, term, phrase
en: Enter a search phrase
nl: Geef een zoekterm op

note: label checkbox search package descriptions
en: look into &descriptions
nl: kijk in de &beschrijvingen

note: label checkbox ignore upper/lower case
en: &ignore case
nl: &negeer grootte

en: &Search
nl: &Zoeken

note: Button: close dialog
en: &Close
nl: &Sluiten

note: Notify popup informs the user about existing package dependencies. text part 11 is used in already installed system
en: Your existing installation
nl: Uw bestaande installatie

note: text part 12 is used when doing new installation
en: Your former selection
nl: Uw eerdere selectie

note: text part 2 of notify popup which informs that there are packages which conflict - or additional packages are needed. But normally this is not a problem and the user can go on with installation.
en: contains packages which
    interact or require additional packages.
    
    This is usually not a serious problem.
    
    - You may continue without thinking about that fact
    - or YaST2 will show the actual dependencies now.
nl: bevat pakketten die interactie of
    extra pakketten nodig hebben.
    
    Dit is normaal gesproken geen probleem.
    
    - U kunt doorgaan zonder u er druk over te maken
    - of YaST2 kan de actuele afhankelijkheden laten zien.

en: &Continue
nl: &Doorgaan

en: &Show dependencies
nl: &Afhankelijkheden bekijken

note: The user have to choose an additional package from a list of packages
en: Additional package required
nl: Er is een extra pakket nodig

en: Package "%1" requires an additional package.
    Please select one from list below.
nl: Het pakket "%1" heeft een extra pakket nodig.
    Selecteer er één uit de onderstaande lijst.

note: This is the headline of popup "package1 interferes with other packages".
en: Package conflict
nl: Pakket conflicten

note: packages should not be installed together
en: Package <b>%1</b> interferes with:<br>
nl: Het pakket <b>%1</b> is niet compatibel met:<br>

note: Popup text: User deselected the package before but it is an automatically needed one and it should be installed
en: 
    You wanted to deselect "%1" due to package
    conflicts. But nevertheless it is recommended
    to install the package because it is needed from
    other package(s).
    
    Do you want to install "%1"?
nl: 
    U wilt "%1" deselecteren omdat het pakket
    een conflict veroorzaakt. Desondanks adviseren wij
    het pakket te installeren omdat (een) ander(e) pakket(ten)
    het nodig heeft/hebben.
    
    Wilt u "%1" installeren?

note: Popup text: additional packages should be installed
en: Additional package(s) needed, because
    other package(s) depend(s) on it/them.
nl: Er is/zijn (een) extra pakket(ten) nodig, dit omdat (een) ander(e)
    pakket(ten) er afhankelijk van is/zijn.

en: Should YaST2 install this package(s)?
nl: Moet YaST2 dit/deze pakket(ten) installeren?

note: This are the column headers of a list with several packages. The user should choose a package from list.
en: Name
nl: Naam

note: more column headers
en: Description
nl: Beschrijving

note: Button: don't install a package from list
en: &Discard
nl: &Negeren

en: Do you want to install "%1"?
nl: Wilt u "%1" installeren?

note: This are the buttons of popup "package1 interferes with other packages". Yes, install package1
en: &Install package
nl: &Installeer pakket

note: Do not install package1
en: &No installation
nl: Gee&n installatie

note: question to user: install the package?
en: Package "%1" may conflict with certain
    package(s) installed with it.
nl: Pakket "%1" kan in conflict raken met een/enkele
    pakket(ten) die mee geïnstalleerd worden.

en: That means there could be unexpected
    side effects if the packages are installed together.
nl: Er kunnen onverwachte verschijnselen optreden als deze
    pakketten samen worden geïnstalleerd.

note: package is already installed, give some more user informations
en: This package conflict cannot be resolved
    automatically.
nl: Dit pakket conflict kan niet automatisch
    worden verholpen.

en: Normally the conflict doesn't cause a problem.
    You only need to manually delete unwanted packages
    if you notice any undesirable behavior.
nl: Normaal gesproken hoeft het conflict geen problemen op te leveren.
    Als u vreemd gedrag opmerkt dan hoeft u alleen maar de ongewenste
    pakketten handmatig te verwijderen.

note: Descriptions of lists for dialog Update follow. list1:  packages which must be manually checked
en: <p>This packages need a manual decision
    whether to do the update or not. The packages are signed with "m".
    Double click on line in list to select the package for update (the status
    will change to "u").</p>
nl: <p>Bij deze pakketten moet er een beslissing worden genomen
    of ze al dan niet opgewaardeerd moeten worden. De pakketten zijn gemarkeerd met "m".
    Klik twee keer op de regel in de lijst om het pakket te selecteren voor een update (de status
    zal veranderen in "u").</p>

note: list2: containing packages selected for update
en: <p>The list shows all packages which were automatically
    selected for update as well as packages you manually
    decided to update. They are signed with "u".
    Double click on the package line to change its status to "i",
    i.e. do not update the package, retain the currently installed one.</p>
nl: <p>De lijst laat alle pakketten zien die, automatisch zijn geselecteerd
    voor een update, als ook de pakketten waarvan u moet beslissen of ze
    al dan niet moeten worden opgewaardeerd. Ze zijn gemarkeerd met "u".
    Klik twee keer op de pakket-regel om de status er van te wijzigen in "i". Door
    niets te doen zal het reeds geïnstalleerde pakket behouden worden zoals het was.</p>

note: list 3: packages don't need an update
en: <p>It is not necessary (or not possible) to
    update these installed packages. Packages are signed with "i".
    Double clicking on a package changes its status to "u", if
    an update for the package is available.</p>
nl: <p>Het is niet noodzakelijk (of niet mogelijk) om deze geïnstalleerde
    pakketten op te waarderen. De pakketten zijn gemarkeerd met "i".
    Door twee keer op een pakket te klikken zal de status er van wijzigen in "u",
    dit alleen als er een update voor het pakket beschikbaar is.</p>

note: The short description of the package set e.g. "dev", "x". Please keep it short, it's a column header ( up to 6 chars )
en: Set
nl: Serie

en: Package
nl: Pakket

note: popup create partition: Frame description Start/End cylinder
en: Size
nl: Grootte

en: Group
nl: Groep

note: title dialog Software Single Selection
en: Software Single Selection
nl: Selectie van afzonderlijke software

note: title dialog Commercial Package Selection
en: Commercial Package Selection
nl: Selectie van commerciële pakketten

note: title dialog post installation
en: Single Package Selection
nl: Selectie van afzonderlijke pakketten

note: title dialog Update
en: Select packages to update
nl: Selecteer de pakketten die opgewaardeerd moeten worden

en: Old version
nl: Oude versie

en: New version
nl: Nieuwe versie

note: headline selection box package sets (the box isn't wide, please keep it short (up to 20 characters)
en: Please select a set
nl: Selecteer een serie

note: headline selection box packages belonging to selected set (up to 65 characters)
en: Please select or deselect a package with double click
nl: Selecteer/deselecteer aub een pakket door dubbelklikken

en: Show group tags
nl: Bekijk groep-identificaties

en: Partition
nl: Partitie

en: Free space
nl: Vrije ruimte

en: Required: %1
nl: Benodigd: %1

en: &Description
nl: &Beschrijving

en: &Apply
nl: &Toepassen

note: marking a frame with 3 buttons representing 3 lists of packages
en: Classification of packages
nl: Classificatie van pakketten

note: user has to decide manually
en: &Manual selection
nl: Hand&matige selectie

note: packages are supposed to be updated
en: Selected for &Update
nl: Geselecteerd voor &update

note: packages will not be updated
en: &No Update
nl: Gee&n update

en: U&pdate all
nl: &Alles bijwerken

en: Check &Installation
nl: Controleer &installatie

en: "%1" is an automatically selected package,
    that means another package depends on it.
    
    Do you really want to deselect it?
nl: "%1" is een automatisch geselecteerd pakket,
    een ander pakket is er van afhankelijk.
    
    Weet u zeker dat u het wilt deselecteren?

note: Message popup after package search came up without any matching result
en: No matching result found.
nl: Geen zoekresultaat gevonden.

en: Everything OK with your installation.
    All required packages are installed,
    there are no package conflicts.
nl: Met uw installatie is alles in orde.
    Alle benodigde pakketten zijn geïnstalleerd,
    er zijn geen pakket-conflicten.

en: No additional dependencies found.
    If you want to check your installation again,
    enter YaST2 Menu, Install/Remove packages
    after doing the UPDATE.
nl: Er zijn geen extra afhankelijkheden gevonden.
    Als u uw installatie opnieuw wilt controleren,
    ga dan naar het YaST2 Menu Installeer/Verwijder pakketten,
    dit dan na het UPDATE proces.

note: helptext is splitted into components which are added to get the different text for single / pay / post install / update package selection help part1
en: <p>
    This dialog is divided into two sections: 
    
    on the left is a list with all available <b>package
    sets</b> and information about disk space. On the
    right is a list with <b>every package</b>
    belonging to the selected set. 
    </p>
nl: <p>
    Dit dialoog is verdeeld in twee secties: 
    
    Links staat een overzicht van alle beschikbare <b>pakket
    series</b> en informatie over diskruimte. Rechts vindt u
    een lijst met <b>alle pakketten</b>
    die bij de geselecteerde serie horen. 
    </p>

note: help part2
en: <p>
    With your basic selection <i>Minimal</i>,<i>Default</i>
    or <i>All packages</i> and your choice from
    categories <i>Multimedia</i>, <i>Games</i> and so on, a number
    of packages are already preselected.
    You now have the option to make your
    own decision about installing a particular
    package or not.
    YaST2 will show you the total <b>required space</b>
    for all selected packages and
    <b>free</b> space on every partition with
    each change. 
    </p>
nl: <p>
    Door uw basis selectie van de configuratie <i>Minimaal</i>, <i>Standaard</i>
    of <i>Alle pakketten</i> en uw keuze(s) uit de groepen
    <i>Multimedia</i>, <i>Spelletjes</i> enz. zijn een aantal pakketten 
    reeds geselecteerd. U heeft nu nog de mogelijkheid om te besluiten of
    u bepaalde pakketten al dan niet wilt installeren.
    YaST2 zal de totale <b>benodigde ruimte</b> voor alle geselecteerde pakketten
    laten zien als ook de <b>vrije ruimte</b> op elke partitie na elke verandering.
    </p>

note: help part3
en: <p>
    How it works:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Select a package set from the list on
    the left and YaST2 will show the corresponding
    packages with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
nl: <p>
    Zo gaat u te werk:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Selecteer links een pakketserie en
    u ziet de lijst met bijbehorende pakketten met de 
    statusinformatie.
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : Pakket is geselecteerd voor installatie
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : Pakket is niet geselecteerd
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 heeft automatisch dit pakket geselecteerd
               omdat andere geselecteerde pakketten er
               afhankelijk van zijn
    </p>

note: help part4
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an additional package for
    installation, double click on the corresponding line in the package
    list. You can also remove a selected package from the
    installation list.
    YaST2 will always check the dependencies, meaning that
    all needed packages will be automatically marked with
    an <b>a</b> and all unneeded packages will be deselected.
    </p>
nl: <p>
    <tt>2.</tt> Om een extra pakket te selecteren voor
    installatie dient u dubbel te klikken op de corresponderende regel
    in de pakket-lijst. U kunt ook een geselecteerd pakket van de
    installatielijst verwijderen.
    YaST2 zal altijd de afhankelijkheden controleren, dat betekent
    dat alle benodigde pakketten automatisch gemarkeerd zullen worden met
    een <b>a</b> en dat alle niet benodigde pakketten worden gedeselecteerd.
    </p>

note: help part5 of 6
en: <p>
    <tt>3.</tt> For some packages you need at least one of
    several other packages. In this case, you can choose
    from a list in the <em>Additional package required</em> popup.
    Please note: the package shown in the popup is possibly
    not the selected one, but a package which was automatically
    selected for installation.
    
    On the other hand some packages cannot be installed together. They 
    are shown in the <em>Package conflict</em> popup and you
    can decide whether to install the package or not.
    </p>
nl: <p>
    <tt>3.</tt> Voor een aantal pakketten is tenminste één ander pakket nodig.
    In dat geval kunt u kiezen uit een lijst in het
    popup-venster <em>Extra pakket nodig</em>.
    Let op: het pakket dat in het popup-venster wordt getoond is 
    mogelijk niet het geselecteerde, maar een pakket dat automatisch 
    geselecteerd is voor installatie.
    
    Ook komt het voor dat sommige pakketten niet samen kunnen worden geïnstalleerd.
    Dit wordt getoond in het popup-venster <em>Pakket conflicten</em>, u kunt zelf
    beslissen of het pakket al dan niet moet worden geïnstalleerd.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    For a detailed description of each package
    press <b>Description</b> button.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selections.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Voor een gedetailleerde beschrijving van ieder pakket
    drukt u op de knop <b>Beschrijving</b>.
    Met de knop <b>Afbreken</b> keert u, zonder uw keuzes op te slaan,
    terug naar de <b>Gedetailleerde sofware selectie</b>.
    <b>OK</b> slaat uw keuzes op.
    </p>
    <br>

note: title for popup with helptext
en: Help Software Single Selection
nl: Help bij selectie van afzonderlijke pakketten

note: additional help pay selection
en: <p>
    Here you can choose which commercial packages should
     be installed.
    </p>
    <p>
    Warning: Not all packages are full-featured versions, some require a
    registration or license, some are time-limited.
    </p>
    <p>
    You can select or deselect a package by clicking on its corresponding line.
    </p>
    <p> The packages are shown with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
nl: <p>
    Hier kunt u kiezen welke commerciële pakketten geïnstalleerd 
    moeten worden.
    </p>
    <p>
    Opgelet: Niet alle pakketten hebben alle opties beschikbaar: sommige hebben een
    registratie of licentie nodig, anderen hebben weer een tijdslimiet.
    </p>
    <p>
    U kunt een pakket selecteren/deselecteren door op de betreffende regel te klikken.
    </p>
    <p> De pakketten zijn zichtbaar met informatie over de status:
    </p>
    <p><b>X</b> : pakket is geselecteerd voor installatie
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : pakket is niet geselecteerd
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 heeft automatisch dit pakket geselecteerd
               omdat een ander geselecteerd pakket er afhankelijk
               van is
    </p>

note: title for popup with help text
en: Help Commercial Package Selection
nl: Help bij selectie van commerciële pakketten

note: additional help for post install
en: <p>
    You have the possibility to install additional
    packages or to delete installed ones.
    Please be careful when deleting packages and always
    pay attention to <em>Warning</em> popups.
    Do not remove Linux Base System packages ( set 'a' ).
    </p>
nl: <p>
    U heeft de mogelijkheid om extra pakketten te
    installeren of geïnstalleerde pakketten te verwijderen.
    Wees voorzichtig wanneer u pakketten verwijdert en let altijd
    op de <em>Waarschuwing</em> popup-vensters.
    Verwijder geen Linux basissysteem-pakketten (gemarkeerd met 'a').
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    <b>i</b> : package is installed
    </p>
    <p>
    <b>d</b> : package will be deleted 
    </p>
nl: <p>
    <b>i</b> : pakket is geïnstalleerd
    </p>
    <p>
    <b>d</b> : pakket wordt verwijderd 
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an unmarked package for
    installation double click on corresponding line or
    select line and use the <b>Apply</b> Button or
    shortcut. YaST2 will automatically select
    additional needed packages.
    You can also remove already installed packages
    from your system ( they will be marked for
    deleting ).
    </p>
nl: <p>
    <tt>2.</tt> Om een ongemarkeerd pakket te selecteren voor
    installatie dubbelklikt u op de corresponderende regel. U kunt
    ook de betreffende regel selecteren en de knop <b>Toepassen</b>
    gebruiken (of de snelkoppeling). YaST2 zal automatisch de
    extra benodigde pakketten selecteren.
    U kunt ook reeds geïnstalleerde pakketten
    uit uw systeem verwijderen (deze worden gemarkeerd voor
    verwijdering).
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    For a detailed description of each package
    press the <b>Description</b> button.
    With the <b>Cancel</b> button you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selections.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Voor een gedetailleerde beschrijving van ieder pakket
    drukt u op de knop <b>Beschrijving</b>.
    Met de knop <b>Afbreken</b> keert u, zonder uw keuzes op te slaan,
    terug naar de <b>Gedetailleerde software selectie</b>.
    <b>OK</b> legt uw keuzes vast.
    </p>
    <br>

note: title for popup with help text
en: Help Single Package Selection
nl: Help bij selectie van afzonderlijke pakketten

note: additional help for update
en: <p>
    YaST2 Single Update Selection shows 3 lists of packages.
    </p>
    <p>
    <b>"m"</b>: these packages should be checked manually
    whether to do the update or not. Double click once to
    change the status to "u" (update the package), double
    click again to get status "i" (retain the installed one).
    </p>
nl: <p>
    De YaST2 afzonderlijke update selectie laat 3 pakketlijsten zien.
    </p>
    <p>
    <b>"m"</b>: deze pakketten moeten handmatig geselecteerd
    worden om ze al dan niet op te waarderen. Dubbelklik één keer om 
    de status te wijzigen in "u" (update pakket), dubbelklik
    nog eens om de status "i" te krijgen (geïnstalleerd pakket behouden).
    </p>

en: <p>
    <b>"u"</b>: all packages automatically selected for update
    (newer version is available) and packages for which it was
    manually decided to do the update.
    </p>
    <p>
    <b>"i"</b>: contains installed packages which
    don't need to be updated (already up to date) and
    packages for which a newer version is not available.
    </p>
nl: <p>
    <b>"u"</b>: alle pakketten die automatisch geselecteerd zijn
    voor een update (er is een nieuwe versie beschikbaar) en de
    pakketten waarvan is besloten dat er een update van moet worden gedaan.
    </p>
    <p>
    <b>"i"</b>: bevat geïnstalleerde pakketten die geen
    update nodig hebben (zijn al uptodate) en pakketten
    waarvan geen nieuwe versies beschikbaar zijn.
    </p>

en: <p>
    Press button <b>Cancel</b> to exit the dialog without
    saving any of your choices. <b>OK</b> will start the update.
    </p>
nl: <p>
    Druk op de knop <b>Afbreken</b> om het dialoog te verlaten zonder
    uw gedane keuzes vast te leggen. <b>OK</b> zal de update starten.
    </p>

note: title for popup with help text
en: Help Select Packages to update
nl: Help bij selectie van pakket-update

note: Warning popup if user pressed Cancel
en: Your individual selection of packages and any of
    your choices will be lost when exiting with Cancel!
    
    Do you really want to exit?
nl: Uw individuele pakketselectie en alle door u gemaakte keuzes
    gaat verloren wanneer u het venster verlaat met Afbreken!
    
    Weet u zeker dat u het venster wilt verlaten?

en: Show &details
nl: &Details bekijken

note: inform user that currently inserted CD has other release number than CD 1 (all CDs must be from same set)
en: CD %1 has different release number than CD 1.
    Please insert appropriate CD.
nl: CD %1 heeft een ander versienummer dan CD 1.
    Plaats de juiste CD.

note: Dialog, sentence 4 of 3 `Left(`Label(_("Do you want to use it for your system?"))),
en: &Skip
nl: &Overslaan

note: advise user to insert the right CD
en: Please insert CD %1.
nl: Plaats CD %1 aub.

note: inform user "something is wrong" with mounting CD-ROM or NFS directory
en: Could not mount source media.<br>
nl: Kon het bronmedium niet mounten.<br>

note: inform user about current CD
en: %1
    Currently CD %2 is inserted.
nl: %1
    Momenteel is CD %2 geplaatst.

en: %1
    Currently directory with packages from CD %2 is mounted.
nl: %1
    De huidige directory met de pakketten van CD %2 is gemount.

en: Source media could not be mounted correctly.
    Please insert CD with appropriate number.
nl: Het bronmedium kon niet correct gemount worden.
    Plaats aub de CD met het juiste nummer.

note: column description, if disk space is not known
en: unknown
nl: onbekend

en: The mount point is already in use, please choose another moint point
nl: Het mount-punt is al in gebruik, kies een ander mount-punt.

en: You cannot use one of the following mountpoints:
    /proc, /dev, /mnt, var/adm/mnt, /lost+found
nl: De volgende mount-punten mag u niet gebruiken:
    /proc, /dev, /mnt, var/adm/mnt en /lost+found

en: Your mountpoint must start with a "/"
nl: Uw mount-punt moet beginnen met een "/"

note: popup create partition: here you choose the type of the filesystem/ Data with  ReiserFS/  Data with Ext2 or / Swap
en: Data with &ReiserFS
nl: Data met &ReiserFS

note: popup create partition: here you choose the type of the filesystem/ Data with  ReiserFS/  Data with Ext2 or / Swap
en: Data with &Ext2
nl: Data met &Ext2

note: popup create partition: frame description "Format partition or not"
en: 2:Format
nl: 2:Formatteren

note: popup create partition: Dont format partition
en: Do &not format
nl: &Niet formatteren

note: popup create partition: Format partition (Vocative)
en: &Format
nl: &Formatteren

note: popup create partition: frame description Choose Mountpoint
en: Mount Point
nl: Mount-punt

note: popup create partition: Description Input field
en: S&tart cylinder:
nl: S&tartcilinder:

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: En&d: ( 9 or +9M or +3.2GB )
nl: Ein&de: (9 of +9M of +3.2GB)

en: Your partition is too small to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem which requires
    at least 30 MB space for the journal alone.
    Please use ReiserFS with larger partitions.
nl: Uw partitie is te klein om ReiserFS te kunnen gebruiken!
    ReiserFS is een journaal-bestandssysteem, het heeft alleen al
    ongeveer 30 MB ruimte op de harddisk nodig tbv zijn journaal.
    Gebruik ReiserFS daarom alleen bij grotere partities.

en: Wrong input for the start of the partition, 
    you must must enter the start cylinder (e.g. 77).
nl: Het begin van de partitie is onjuist opgegeven.
    U moet de startcilinder opgeven (bijv: 77).

en: The start cylinder is not valid. Please try again
nl: De startcilinder is ongeldig. Probeer het nog eens

en: Wrong input for the end of the partition.
    
    Enter the end cylinder (e.g. 77) or an offset (e.g.+122)
    Or specify the size of the partition directly (e.g. +100M or 1.8GB )
nl: Het einde van de partitie is onjuist opgegeven.
    
    Geef de eindcilinder op (bijv: 77) of een offset (bijv: +122).
    U kunt ook direct de grootte van de partitie opgeven (bijv: +100M of +1.8GB).

note: //////////////// STEP E ////////////////////////////////////////////////
en: CAUTION: The value of the end cylinder was not valid. 
    YaST2 has automatically inserted the maximum 
    possible value
nl: OPGELET: De waarde van de eindcilinder is ongeldig.
    YaST2 heeft automatisch de hoogst mogelijke 
    waarde ingevuld.

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: E&nd: ( 9 or +9M or +9.5G )
nl: Ei&nde: (bijv: 9 of +9M of +9.5G)

en: Caution: You have changed the start/end cylinders.
    Please make sure that all logical partitions 
    fit into this new extended partition.
nl: Opgelet: U heeft de cilindergrenzen gewijzigd.
    Controleer of alle logische partities in deze nieuwe
    uitgebreide partitie passen.

note: popup edit existing partition: Selection "Format"
en: Format with &ReiserFS
nl: Formatteer met &ReiserFS

note: popup edit existing partition: Selection "Format"
en: Format with &Ext2
nl: Formatteer met &Ext2

en: Format &Swap
nl: Formatteer &Swap

note: popup edit existing partition: Description
en: Type of filesystem:
nl: Type bestandsysteem:

note: popup edit existing partition: Description
en: 
    Start cylinder:
nl: 
    Startcilinder:

note: popup edit existing partition: Description
en: 
    End cylinder:
nl: 
    Eindcilinder:

note: popup edit existing partition: Description to  edit Mount Point
en: &Mount Point:
nl: &Mount-punt:

en: Your partition is too small to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem which requires
    at least 30 MB space for the journal alone.
    Please use ReiserFS with a larger partitions.
nl: Uw partitie is te klein om ReiserFS te kunnen gebruiken!
    ReiserFS is een journaal-bestandssysteem, het heeft alleen al
    ongeveer 30 MB ruimte op de harddisk nodig tbv zijn journaal.
    Gebruik ReiserFS daarom alleen bij grotere partities.

en: You have entered an invalid mountpoint. A swap partition may have only
    two mountpoints.
     - If you leave this field empty, the swap partition will NOT be used.
     - The entry "swap" means, that the swap partition will be used.
nl: U heeft een ongeldig mount-punt ingevoerd. Een swap partitie mag maar
    twee mount-punten hebben.
     - Indien u dit veld leeg laat wordt de swap partitie NIET gebruikt.
     - Het item "swap" betekent dat de swap partitie wordt gebruikt.

en: On which disk do you want to create the partition?
nl: Op welke disk wilt u een partitie aanmaken?

en: &Primary partition
nl: &Primaire partitie

en: &Logical partition
nl: &Logische partitie

en: &Extended partition
nl: &Uitgebreide partitie

en: Which type of partition do you want to create?
nl: Welk type partitie wilt u aanmaken?

en: No extended partition exists.
nl: Geen uitgebreide partitie aanwezig.

en: There already exist four primary/extended partitions.
nl: Er zijn al vier primaire/uitgebreide partities aanwezig.

en: No space is left in the extended partition.
nl: In de uitgebreide partitie is geen ruimte meer over.

en: Too many logical drives already exist .
nl: Er bestaan al te veel logische drives.

en: No space remaining
nl: Geen ruimte meer beschikbaar

en: An extended partition already exists
nl: Een uitgebreide partitie is reeds aanwezig

en: Primary partition creation: Is possible
nl: Aanmaken van een primaire partitie: dit is mogelijk

note: example "No primary partition: No space left"
en: No primary partition:
nl: Geen primaire partitie:

en: Logical  partition creation: Is possible
nl: Aanmaken van een logische partitie: dit is mogelijk

note: example "No logical partition: No space left
en: No logical- partition:
nl: Geen logische partitie:

en: Extendend partition creation: Is possible
nl: Aanmaken van een uitgebreide partitie: dit is mogelijk

note: example "No extended partition: No space left
en: No extended partition:
nl: Geen uitgebreide partitie:

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    delete these partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To delete pdisk partitions, switch to a virtual console and
    delete those partitions manually.
nl: Voorzichtig: Deze disk bevat pdisk-partities
    
    Daar is verder niets mis mee, maar momenteel kan YaST2
    deze partites niet verwijderen. Het kan alleen pdisk-partities mounten.
    Om deze pdisk-partities te verwijderen zult u naar een virtuele
    console moeten gaan en ze daar dan handmatig moeten weghalen.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    create these partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To create new pdisk partitions, switch to a virtual console and
    create those partitions manually.
    
    The other way is to use an empty disk, without any partitions.
    Then YaST2 can also create and delete partitions.
nl: Voorzichtig: Deze disk bevat pdisk-partities
    
    Daar is verder niets mis mee, maar momenteel kan YaST2
    deze partities niet aanmaken. Het kan alleen pdisk-partities mounten.
    Wanneer u nieuwe pdisk-partities wilt aanmaken zult u naar een virtuele
    console moeten gaan en ze daar dan handmatig moeten maken.
    
    Een andere methode: door gebruik te maken van een lege disk zonder partities
    kunt u met YaST2 ook partities aanmaken en verwijderen.

note: Column header
en: Device
nl: Apparaat

note: Column header: minimum = 5 characters   fill with space if needed
en: Start
nl: Begin

note: Column header: minimum = 4 characters   fill with space if needed
en: End
nl: Einde

note: Column header: centered / minimum = 11 characters /  fill with space if needed
en:      Size
nl:   Grootte

note: main dialog: Button Create partition
en: &Create
nl: &Aanmaken

note: main dialog: Button Delete partition
en: &Delete
nl: &Verwijderen

note: main dialog: Button Edit partition
en: &Edit
nl: &Wijzigen

note: main dialog: Button Reset current changes and then read partition table
en: &Reset and Re-Read
nl: &Resetten en herlezen

note: Main dialog: Header
en: Expert Partitioner
nl: Expert partitionering

en: It is not possible, to create a partition on %1
nl: U kunt op %1 geen partitie aanmaken

en: It is not possible to create a partition on %1
    
    %2
nl: U kunt op %1 geen partitie aanmaken
    
    %2

note: %1 and %3 are not neccecary anymore, dur to the translation, i have not changed it. Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are free space,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a primary partition on %2 %3
nl: %1 Maak een primaire partitie aan op %2 %3

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create an extended partition on %2 %3
nl: %1 Maak een uitgebreide partitie aan op %2 %3

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a logical partition on %2 %3
nl: %1 Maak een logische partitie aan op %2 %3

note: description for the partition type in the patition table
en: Extended
nl: Uitgebreid

note: %1 is a disk device, example: You have selected the disk /dev/hda, but can only edit a partition like /dev/hda11, /dev/hda2,
en: 
     You have selected the disk %1, but you can 
      only edit a partition like %11, %12, ...
nl: 
     U heeft de disk %1 geselecteerd. U kunt echter
     alleen een partitie wijzigen zoals %11, %12, ...

en: Partition 3 "Whole Disk" is not changeable
nl: Partitie 3 "Gehele disk" is niet te wijzigen

note: ////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit an extended partition
nl: Wijzig een uitgebreide partitie

en: An already existing extended partition cannot be changed!
    You must delete this partition and then create a new one with the new parameters.
    All data in this partition will be LOST!
nl: Een reeds bestaande uitgebreide partitie kan niet worden gewijzigd!
    U moet deze partitie wissen en daarna een nieuwe aanmaken met de nieuwe
    parameters. Alle gegevens in deze partitie zullen verloren gaan!

en: You can only edit Linux partitions
nl: U kunt alleen Linux partities wijzigen

note: //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit an already existing partition
nl: Wijzig een reeds bestaande partitie

note: ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit a partition
nl: Wijzig een partitie

note: No line is selcted:
en: To edit a partition, you have to select one in the main dialog
nl: Om een partitie te kunnen wijzigen moet u er één selecteren in het hoofddialoog

en: 
     You have selected the disk %1, but can 
      only delete a partition like %11, %12, ...
nl: 
    U heeft de disk %1 geselecteerd. U kunt echter
    alleen een partitie zoals %11, %12, ... verwijderen

en: Do you really want to reread the partiton table?
    All current changes will be lost!
nl: Wilt u de partitietabel werkelijk opnieuw inlezen?
    Alle gemaakte veranderingen zullen dan verloren gaan!

note: Label above progress bar that indicates windows partition resizing progress. This text will be replaced with the current values for each partition to be resized (device and new size).
en: Resizing...
nl: Grootte wordt aangepast...

note: Caption above scrolled window for errors/warnings
en: Diagnostic output:
nl: Diagnose uitvoer:

note: ... help text
en: <p>
    Please stand by while your Windows partition is being resized.
    </p>
nl: <p>
    Even geduld aub, de grootte van uw windows-partitie wordt aangepast.
    </p>

note: help text, continued
en: 
    <p>
    Depending on the size of your partition and your processor speed, this	action
    might take some time. Often, the progress meter doesn't show a linear progress;
    even if it stops sometimes, please be patient: The resizing tool has to perform
    various actions. When the directory tree on your partition is reorganized you
    can follow this process in the directory window.
    </p>
nl: 
    <p>
    Afhankelijk van de grootte van uw partitie en uw CPU-snelheid kan deze handeling
    enige tijd in beslag nemen. Vaak laat de progressiemeter geen lineair verloop zien;
    soms staat de meter zelfs even stil. Heb geduld, het herindelings-programma moet
    verschillende acties uitvoeren. Wanneer de directory-structuur op uw partitie wordt
    aangepast kunt u dit proces tevens volgen in het directory venster.
    </p>

note: help text, continued
en: 
    <p>
    If the resizing tool delivers any diagnostic messages, these are displayed 
    in
    the diagnostics window.
    </p>
nl: 
    <p>
    Wanneer het herindelings-programma diagnose-berichten genereert, kunt u deze zien 
    in
    het diagnose venster.
    </p>

note: Set the dialog header
en: Resizing the Windows partition
nl: De grootte van de windows-partitie wordt aangepast

note: set initial message in diagnostic window to indicate that everything is alright up to now.
en: Everything OK so far.
nl: Alles is OK tot zo ver.

note: fake the string saying which partition is resized to which size
en: Resizing /dev/sda1 to 2000 MB
nl: De grootte van /dev/sda1 wordt aangepast tot 2000 MB

en: An internal error has occured!
nl: Er is een interne fout opgetreden!

note: An internal error has occured. Tell the user that he should terminate the installation now with a hard disk not yet altered.
en: An internal error has occured!
    
    Shrinking your Windows partition in the course of the
    installation is impossible. Your hard disk has not been
    altered yet.
    
    Please abort the installation now and shrink your
    Windows partition by other means.
nl: Er is een interne fout opgetreden!
    
    De verkleining van uw windows-partitie tijdens de
    installatie blijkt niet mogelijk te zijn. Uw harddisk
    is nog niet gewijzigd.
    
    Verbreek nu de installatie aub en verklein uw
    windows-partitie op een andere manier.

note: Everything is OK --> actually do it. Change Header of progress bar to indicate the current situation. %1 will be replaced with the current device_name. %2 with the new size in MB.
en: Resizing %1 to %2 MB
nl: De grootte van %1 wordt aangepast tot %2 MB

note: inform the user that resizing was successful
en: Your Windows partition has been resized successfully.
nl: Uw windows-partitie is met succes in grootte aangepast.

en: An error with respect to resizing has occured!
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de grootte-aanpassing!

note: An error during resizing has occured. Tell the user that he should abort the installation and check his windows partition after booting windows.
en: An error with respect to resizing has occured!
    
    Shrinking your Windows partition was not successful.
    The partition has probably not been altered yet.
    
    Please abort the installation now to reboot Windows.
    Check your Windows partition and possibly shrink it
    by other means.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de grootte-aanpassing!
    
    Het verkleinen van uw windows-partitie is niet gelukt.
    De partitie is hoogstwaarschijnlijk niet veranderd.
    
    Verbreek nu de installatie en start Windows opnieuw aub.
    Controleer uw windows-partitie en verklein het
    op een andere mogelijke manier.

en: *** Hallo Beta-Tester! ***
    
    Die Partitions-Situation auf diesem Rechner ist interessant.
    
    Bitte schreibt die Partitionstabelle in eine Datei (dd) und
    leitet die Ausgabe von fdisk -l in eine Datei.
    
    Sendet dann bitte beide Dateien an kkaempf@suse.de.
nl: *** Hallo Beta-Tester! ***
    
    De partitie-situatie op deze machine is interessant.
    
    Schrijf de partitietabel aub naar een bestand (dd) en 
    de uitvoer van fdisk -l naar een tweede bestand.
    
    Stuur beide bestanden aub naar: kkaempf@suse.de.

en: An error with respect to resizing has occured!
    
    Shrinking your Windows partition was most likely
    successful but an internal error has occured.
    
    Please abort the installation now to reboot Windows.
    Check your Windows partition and install SuSE Linux
    anew.
    
    There should be no need to shrink Windows next time.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de grootte-aanpassing!
    
    Het verkleinen van uw windows-partitie is zeer waarschijnlijk
    gelukt maar er is een interne fout opgetreden.
    
    Verbreek nu de installatie aub zodat windows opnieuw gestart kan worden.
    Controleer uw windows-partitie en installeer SuSE Linux
    opnieuw.
    
    Als het goed is hoeft u de volgende keer de windows-partitie niet te verkleinen.

note: html-format advise the user to wait for completion part 1 of 2
en: <p>
    Please wait while your hard disk is prepared for installation...
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Even geduld aub, uw harddisk wordt voorbereid voor de installatie...
    </p></p>
    <br>

note: part 2 of 2
en: <p>
    Depending on the size of your hard disk and your processor speed, this	action
    might take some time.  5 minutes are not unsual for disks larger than 4 GB.  
    Often, the progress meter doesn't show a linear progress; even if it looks 
    slow near the end ("95 %"), please be patient: the formatting	tool has to 
    perform various checks. </p><br>
nl: <p>
    Afhankelijk van de grootte van uw harddisk en uw CPU-snelheid kan deze handeling
    enige tijd in beslag nemen. 5 minuten zijn niet ongewoon voor schijven groter dan 4 GB.  
    Vaak geeft de progressiemeter geen lineair verloop aan; zelfs als de meter 
    dicht bij het eind ("95 %") is aangekomen moet u toch geduldig blijven:
    het formatteer-programma moet namelijk verschillende controles uitvoeren. </p><br>

note: hard disk will be made ready for installing Linux
en: Preparing Your Harddisk
nl: Uw harddisk wordt voorbereid

en: The disk has an unsupported partition table
    Please re-partition disk %1
nl: De disk bevat een partitietabel die niet wordt ondersteund
    Herpartitioneer disk %1

en: Couldn't setup swap partition %1
nl: Kon de swap-partitie %1 niet instellen

en: Formatting %1 as %2
nl: %1 formatteren als %2

note: The Windows version is Windows NT or Windows 2000. Tell the user that this is currently not supported and that he can go back in the installation or abort it.
en: An error has occured!
    
    A Windows version not compatible with the resizing tool
    was found on your system.
    
    Shrinking your Windows partition is therefore not possible.
    
    Please choose another disk or abort the installation to
    shrink your Windows partition by other means.
nl: Er is een fout opgetreden!
    
    Er is een windows-versie gevonden op uw systeem dat niet
    compatibel is met het grootte-aanpassing programma.
    
    Het verkleinen van uw windows-partitie is daarom niet mogelijk.
    
    Kies aub een andere disk of verbreek de installatie om
    uw windows-partitie op een andere manier te verkleinen.

note: The Windows version used could not be determined. Tell the user he can go back in the installation or abort it.
en: An error has occured!
    
    The Windows version on your system could not be determined.
    
    Shrinking your Windows partition is therefore not possible.
    
    Please choose another disk or abort the installation to
    shrink your Windows partition by other means.
nl: Er is een fout opgetreden!
    
    De windows-versie op uw systeem is niet herkent.
    
    Het verkleinen van uw windows-partitie is daarom niet mogelijk.
    
    Kies aub een andere disk of verbreek de installatie om
    uw windows-partitie op een andere manier te verkleinen.

note: OK --> No NT or 2000 Tell the user about the risks of resizing his windows. Ask him if he really wants to do it
en: You decided to shrink your Windows partition.
    
    In the next dialog you can prearrange the amount of
    Windows space that should be freed for SuSE Linux.
    
    We strongly recommend a data backup because data must
    be reorganized. This may fail under rare circumstances.
    
    You should continue only if you have successfully run
    "scandisk" and "defrag" from within your Windows!
    
    Are you sure you want to shrink your Windows partition?
nl: U heeft besloten om uw windows-partitie te verkleinen.
    
    In het volgende dialoog kunt u de windows-ruimte herindelen
    zodat er wat van kan worden vrijgemaakt voor SuSE Linux.
    
    We raden u sterk aan om een backup van uw data te maken, de data
    reorganisatie gaat wel eens fout onder bepaalde omstandigheden.
    
    U moet alleen verder gaan indien u met succes de programma's
    "scandisk" en "defrag" heeft uitgevoerd in uw windowsomgeving!
    
    Weet u zeker dat u uw windows-partitie wilt verkleinen?

en: &Shrink Windows
nl: &Windows verkleinen

note: Tell the user about the consequences of deleting his windows. Ask him if he really wants to do it
en: You decided to delete your Windows partition completely.
    
    All data on this partition will be lost irreversibly later in
    the installation.
    
    Are you sure you want to delete your Windows partition?
nl: U heeft besloten om uw gehele windows-partitie te verwijderen.
    
    Alle data op deze partitie zal onherroepelijk verloren gaan
    tijdens de installatie.
    
    Weet u zeker dat u uw windows-partitie wilt verwijderen?

en: &Delete Windows
nl: Windows &verwijderen

note: user must mark partitions for deletion. This must start with the highest numbered partition since we can't install 'in the middle'
en: You must start your selection with the highest numbered partition.
nl: U moet uw selectie met het hoogste partitienummer beginnen.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not contiguous.
nl: De geselecteerde partities zijn niet aan'eengesloten.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: There are too many partitions left in order to create the required partitions for Linux.
nl: Te veel partities zijn overgebleven; de voor Linux vereiste partities kunnen niet worden gemaakt.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not big enough to contain a minimal installation.
nl: De geselecteerde partities zijn niet groot genoeg voor een minimale installatie.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: ERROR:
    Your partition table has a unusual entry. The current used fdisk version does not
    support this entry. Therefore you can not continue the installation now.
nl: FOUT:
    Uw partitie tabel bevat een ongebruikelijk element. De huidige fdisk versie biedt
    hiervoor geen ondersteuning. U kunt daarom nu niet doorgaan met de installatie.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: There is an newer fdisk version /usr/lib/YaST/fdisk-q that can handle
    this situation. We do not use this version in our installation environment,
    because the new version was released to late for our beta tests.
nl: Er is een nieuwere fdisk versie /usr/lib/YaST/fdisk-q die met deze situatie
    overweg kan. We gebruiken deze versie echter niet in onze installatie omgeving
    omdat deze nieuwe versie te laat beschikbaar was voor onze beta-testen.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: You can sane the unusual entry, making a new logical partition with this fdisk-q
    [ctrl-alt-F2] 
    /usr/lib/YaST/fdisk-q %1
    (follow fdisk instructions)
    [ctrl-alt-F7],  [back], [next]
nl: U kunt dit ongebruikelijke element corrigeren door een nieuwe logische partitie te maken met fdisk-q
    [ctrl-alt-F2] 
    /usr/lib/YaST/fdisk-q %1
    (volg fdisk instructies)
    [ctrl-alt-F7],  [terug], [verder]

note: error popup must not be translated for 7.1
en: Otherwise you have to save your data and
    delete the extended partition.
nl: U kunt ook uw data opslaan en de
    uitgebreide partitie verwijderen.

en: Your partition table on %1 is corrupt. 
    To fix your partition table, you have to save your data and delete the partition table.
    
    Now you have to abort the installation
nl: Uw partitietabel op %1 is beschadigd. 
    Om uw partitietabel te herstellen moet u uw data opslaan en de partitietabel verwijderen.
    
    Nu moet u de installatie afbreken

note: Check box for expert partitioning mode rather than just selecting one of the hard disks and use a standard partitioning scheme
en: &Custom partitioning - for experts
nl: &Op maat partitioneren - voor ervaren gebruikers

note: This dialog selects the target disk for the installation. Below this label, all targets are listed that can be used as installation target
en: Choose a hard disk
nl: Selecteer een harddisk

note: normally the target is located on hard disks. Here no hard disks can be found. YaST2 cannot install - now the fallback YaST must be used
en: No disks found, please use the update CD for installation.
nl: Geen disks gevonden, gebruik de update-CD voor de installatie.

note: There are several hard disks found. Linux is completely installed on one hard disk - this selection is done here "Preparing Hard Disk - Step 1" is the description of the dialog what to do while the following locale is the help description help part 1 of 3
en: <p>
    All hard disks that have been automatically detected on your system
    are shown here. Please select the hard disk to install SuSE Linux on.
    </p>
nl: <p>
    U ziet hier alle harddisks die automatisch in uw systeem zijn gevonden.
    Kies de harddisk waarop SuSE Linux moet worden geïnstalleerd.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: 
    <p>
    Under certain conditions not all of your hard disks can be
    auto-detected properly. If you wish to install SuSE Linux on such a
    hard disk, you might want to use <b>YaST1</b> as described in the manual.
    </p>
nl: 
    <p>
    Onder bepaalde omstandigheden is het mogelijk dat niet alle harddisks op correcte wijze
    automatisch zijn gedetecteerd. Indien u SuSE Linux op zo'n harddisk wilt installeren
    kunt u misschien beter <b>YaST1</b> gebruiken zoals beschreven in het handboek.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: 
    <p>
    For experts, there is the <b>custom partitioning</b> option for full
    control of partitioning your hard disk(s) and assigning
    partitions to your SuSE Linux installation.
    </p>
    <br>
nl: 
    <p>
    Voor ervaren gebruikers bestaat de optie <b>Op maat partitioneren</b>
    voor volledige controle over het partitioneren van uw harddisk(s) en
    het toewijzen van partities aan de installatie van uw SuSE Linux.
    </p>
    <br>

note: first step of hd prepare, select a single disk or "expert" partitioning
en: Preparing Hard Disk - Step 1
nl: Harddisk-voorbereiding - stap 1

note: The Windows partition has not enough free space for Linux. Tell the user the needed amount of free space and that he should terminate the installation now.
en: An error has occured!
    
    Your Windows partition has not enough free space for
    the SuSE Linux minimum installation.
    
    If you want to install Linux anyway please boot Windows
    and uninstall some applications or delete some data.
    
    You need at least %1 megabytes of free space on the
    Windows device including Windows work space and
    space for SuSE Linux.
nl: Er is een fout opgetreden!
    
    Uw windows-partitie heeft niet genoeg ruimte voor
    de minimale installatie van SuSE Linux.
    
    Als u Linux toch wilt installeren moet u windows opnieuw
    starten en enige programma's en/of data ervan verwijderen.
    
    U heeft op z'n minst %1 megabyte aan vrije ruimte nodig op
    het windows-apparaat, inclusief de windows-werkruimte en de
    ruimte voor SuSE Linux.

note: Inform the user that his Windows partition is being checked.
en: The file sytem on your windows partition is being
    checked for consistency.
    
    Depending on the size of your Windows partition
    and the amount of used space this may take a while.
    
    Please be patient.
nl: De consistentie van het bestandssysteem van uw
    windowspartitie wordt onderzocht.
    
    Afhankelijk van de grootte van uw windowspartitie
    en de gebruikte hoeveelheid ruimte kan dit even duren.
    
    Even geduld aub.

note: The file system on the device is faulty. Tell the user he should correct those errors.
en: An error has occured!
    
    Your Windows partition has errors in the file system.
    
    Please boot Windows and clear those errors by running
    "scandisk" and "defrag".
    
    If the problem occurs again next time please shrink your
    Windows partition by other means.
nl: Er is een fout opgetreden!
    
    Uw windowspartitie bevat fouten in het bestandssysteem.
    
    Start windows aub opnieuw op en herstel deze fouten met de
    programma's "scandisk" en "defrag".
    
    Als het probleem de volgende keer blijft bestaan zult u
    uw windowspartitie op een andere manier moeten verkleinen.

note: Labels for bar graph. "%d" will be replace with a numeric value.
en: Windows
    used
    %d
nl: Windows
    gebruikt
    %d

en: Windows
    free
    %d
nl: Windows
    vrij
    %d

note: Labels for input fields. "%1" will be replaced with the current unit (MB).
en: Windows free (%1)
nl: Windows vrij (%1)

note: Help text for Windows partition resizing - common part for both graphical mode (with bar graphs) and non-graphical mode (text only).
en: <p>
    Choose the new size for your Windows partition.
    </p>
nl: <p>
    Kies de nieuwe grootte voor uw windowspartitie.
    </p>

note: help text (common to both modes), continued
en: 
    <p>
    The actual resizing will be performed only after you confirm all your
    selections in the last installation dialog. Until that point, your Windows
    partition will remain untouched.
    </p>
nl: 
    <p>
    De wijziging van de grootte gebeurt pas als u al uw selecties
    heeft bevestigt in het laatste installatie dialoog. Tot dat moment zal
    uw windowspartitie ongewijzigd blijven.
    </p>

note: help text (common to both modes), continued
en: 
    <p>
    If you decide you don't want to resize your Windows partition at all, use the
    <b>back</b> button.
    </p>
nl: 
    <p>
    Als u de grootte van uw windowspartitie toch maar niet wilt veranderen,
    druk dan op knop <b>Terug</b>.
    </p>

note: Headline above bar graph that displays current windows partition size
en: Now:
nl: Nu:

note: Headline above bar graph that displays future windows and linux partitions
en: After installation:
nl: Na installatie:

note: help text, continued - graphical mode only this help text will be appended to the help text common to both modes.
en: 
    <p>
    The upper bar graph displays the current situation.
    The lower bar graph displays the situation after the installation, i.e. when
    the resizing will have been performed.
    </p>
nl: 
    <p>
    De bovenste staafgrafiek laat de huidige situatie zien.
    De onderste staafgrafiek laat de situatie zien na de installatie,
    bijvoorbeeld als de grootte is aangepast.
    </p>

note: help text (graphical mode), continued
en: 
    <p>
    Drag the slider or enter a numeric value in either
    input field to adjust the suggested value.
    </p>
nl: 
    <p>
    Versleep de schuifbalk of geef een numerieke waarde op in
    het invoerveld om de voorgestelde waarde aan te passen.
    </p>

note: help text (graphical mode), continued
en: 
    <p>
    Within the space you reserve for Linux, partitions will automatically be
    created as necessary.
    </p>
nl: 
    <p>
    In de ruimte, die u vrijgemaakt heeft voor Linux, zullen de
    benodigde partities automatisch worden aangemaakt.
    </p>

note: Label for used part of the Windows partition in non-graphical mode
en: Windows used:
nl: Windows gebruik:

note: Label for free part of the Windows partition in non-graphical mode
en: Free:
nl: Vrij:

note: help text, continued - non-graphical mode only this help text will be appended to the help text common to both modes.
en: 
    Enter a value for the size of your <b>Linux</b> installation.
    Within this space, partitions will automatically be
    created as necessary for SuSE Linux.
    </p>
nl: 
    Geef een waarde op voor de grootte van uw <b>Linux</b> installatie.
    In deze ruimte zullen de benodigde partities voor Linux automatisch
    worden aangemaakt.
    </p>

note: help text (non-graphical mode), continued
en: 
    <p>
    <b>Windows used</b> is the size of the used part of your Windows partition.
    </p>
nl: 
    <p>
    <b>Windows gebruik</b> is de grootte van het gebruikte gedeelte van uw windowspartitie.
    </p>

note: help text (non-graphical mode), continued
en: 
    <b>Free</b> indicates the current free space (before the Linux
    installation) on the partition.
    </p>
nl: 
    <b>Vrij</b> geeft de huidige vrije ruimte aan (voor de Linux
    installatie) op de partitie.
    </p>

note: There is a consistency check for the selection. Next is the message, that is displayed. The reason is determined within this consistency check and then the message is passed through this interface transparently
en: The current selection is not valid:
    %1
nl: De huidige selectie is ongeldig:
    %1

note: This is a warning message that pops up when the selection does not include a bootable disk region (< 1024 cylinders).
en: Warning: with the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable.
nl: Waarschuwing: met de huidige selectie kan uw SuSE Linux
    installatie niet direct geboot worden.

note: list of partition checkboxes: show partition as unassigned
en: &%1:    %2, unassigned
nl: &%1:    %2, niet toegewezen

note: we found an unassigned partition which is large enough for a minimal installation
en: There is free space on the disk.
    Should YaST2 use this for SuSE Linux?
nl: Er is vrije ruimte aanwezig op de disk.
    Moet YaST2 deze voor SuSE Linux gebruiken?

note: This disk has an unsupported partition scheme and must be partitioned with the custom partitioner (i.e. Apple Mac)
en: Warning: This disk has foreign partitions and
    must be handled by the custom partitioner.
nl: Attentie: deze disk bevat (een) partitie(s) van een onbekend soort.
    U zult het bijbehorende partitieprogramma moeten gebruiken.

note: Message between the full name of the hard disk to use and the "Use entire hard disk" button - please avoid excessively long lines - rather, include a newline
en: Choose partitions that can be erased
    to make room for SuSE Linux:
nl: Selecteer de partities die gewist kunnen worden
    om ruimte te maken voor SuSE Linux:

note: pushbutton to choose the entire disk, erasing all data on the disk this is an easy way to select all partitions on the target disk
en: Use &entire hard disk
nl: Gebruik &gehele harddisk

note: There were no prior partitions on this disk. No partitions to choose from will be displayed.
en: There are no partitions on this disk yet.
    The entire disk will be used for SuSE Linux.
nl: Er zijn geen partities gevonden op deze disk.
    De gehele disk zal gebruikt worden voor SuSE Linux.

en: This disk appears to be used by Windows.
    There is not enough space to install Linux.
nl: Het lijkt er op dat deze disk gebruikt wordt door windows.
    Er is niet genoeg ruimte voor de installatie van Linux.

note: Radio button for using an entire (Windows) partition for Linux
en: &Delete Windows completely
nl: Windows geheel verwij&deren

note: Radio button for resizing a (Windows) partition
en: &Shrink Windows partition
nl: Window&spartitie verkleinen

note: helptext for semi-automatic partitioning part 1 of 5
en: <p>
    Please select where on your hard disk SuSE Linux is to be
    installed.
    </p>
nl: <p>
    Selecteer waar SuSE Linux op uw harddisk moet worden
    geïnstalleerd.
    </p>

note: helptext, part 2 of 5
en: <p>
    You can either use the <b>entire hard disk</b> or one or more of the
    partitions or free regions shown. The selected space must be contiguous.
    </p>
nl: <p>
    U kunt de <b>gehele harddisk</b>, of één of meer van de aangegeven partities
    of vrije gebieden, gebruiken. De geselecteerde ruimte moeten aan'eengesloten zijn.
    </p>

note: helptext, part 3 of 5
en: <p>
    You <i>must</i> start your selection with the highest numbered partition.
    You can't select partitions 'in the middle'.
    </p>
nl: <p>
    U <i>moet</i> uw selectie beginnen met het hoogste partitienummer.
    U kunt geen partities 'vanuit het midden' selecteren.
    </p>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    Notice: If you select a region that is not shown as <i>free</i>, you
    might loose existing data on your hard disk. This may even affect
    other operating systems.
    </p>
nl: <p>
    Attentie: wanneer u een gebied selecteert die niet als <i>vrij</i> is
    gemarkeerd, dan kunt u bestaande gegevens op uw harddisk verliezen.
    Dit kan zelfs effect hebben op andere besturingssystemen.
    </p>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    <b><i>The marked regions will be deleted. All data within them will be
    lost. </i></b> There will be no way to recover this data.
    </p><br>
nl: <p>
    <b><i>De gemarkeerde gebieden worden verwijderd. Alle data in deze gebieden
    zullen verloren gaan. </i></b>Het herstellen van deze data is onmogelijk.
    </p>
    <br>

note: Information what to do, background information
en: Preparing Hard Disk - Step 2
nl: Harddisk-voorbereiding - stap 2

note: Frame title for installation target hard disk / partition(s)
en: Installing on:
nl: Installatie op:

note: helptext for semi-automatic partitioning part 1 of 2
en: <p>
    The selected hard disk is probably used by Windows. There is not enough
    space for SuSE Linux. You can either <b>delete Windows completely</b> or
    <b>shrink</b> it to get enough free space.
    </p>
nl: <p>
    De geselecteerde harddisk wordt waarschijnlijk gebruikt door windows. Er is
    niet genoeg ruimte voor SuSE Linux. U kunt of <b>Windows geheel verwijderen</b>
    of het <b>verkleinen</b> om zo genoeg ruimte te krijgen.
    </p>

note: helptext, part 2 of 2
en: <p>
    If you delete Windows all data on this partition will be <b>irreversibly
    lost</b> later in the installation. When shrinking Windows we <b>strongly
    recommend a data backup</b> since the data will have to be re-organized.
    This may fail under rare circumstances.
    </p>
nl: <p>
    Als u windows verwijderd zal alle data op deze partitie <b>onherroepelijk
    verloren gaan</b> tijdens de istallatie. Bij het verkleinen van windows
    <b>bevelen we sterk aan om een data backup te maken</b> aangezien de data
    gereorganiseerd wordt. Onder enkele omstandigheden mislukt dit wel eens.
    </p>

en: You have created a partition at the beginning of the disk %2.
    This is not compatible with the bootloader.
    Change this and start your partition at cylinder %1
    or delete this partition
nl: U heeft een partitie aan het begin van disk %2 gemaakt.
    Dit is niet compatibel met het bootprogramma.
    Wijzig dit aub en start uw partitie op cilinder %1
    of verwijder deze partitie

en: Warning: You have a partition at the beginning of the disk %2.
    This is not compatible with the bootloader.
    You should delete this partiton and create a new partition
    starting at cylinder %1.
    
    Do you want to change your partitioning?
nl: Waarschuwing: u heeft een partitie aan het begin van disk %2.
    Dit is niet compatibel met het bootprogramma.
    U zult deze partitie moeten verwijderen en dan een nieuwe
    partitie moeten maken beginnend vanaf cilinder %1.
    
    Wilt u uw partitionering veranderen?

en: YaST2 needs at least one partition to install SuSE Linux:
    the root "/" partition.
    Please create the requested mountpoint.
nl: YaST2 heeft tenminste één partitie nodig om SuSE Linux 
    te kunnen installeren: de root "/" partitie.
    Maak aub het gewenste mountpunt aan.

en: Warning: Your boot partition has a end cylinder over 1024.
    Your BIOS seems not to be able to boot partitions over 1024 cylinder,
    With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    
    Do you want to change this?
nl: Waarschuwing: uw bootpartitie heeft een eindcilinder groter dan 1024.
    Uw BIOS schijnt geen bootpartities te kunnen booten liggende na
    de 1024ste cilinder. Met de huidige selectie kan uw SuSE Linux
    installatie niet direct geboot worden. 
    
    Wilt u dit veranderen?

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will perhaps be not directly bootable,
    Some PROM versions have problems with a boot partition
    with a end cylinder over 1 GB.
    
    Do you want to change this?
nl: Waarschuwing: met de huidige selectie zal uw SuSE Linux
    installatie misschien niet direct geboot kunnen worden.
    Sommige PROM versies hebben problemen met een bootpartitie
    met een eindcilinder die groter is dan 1 GB.
    
    Wilt dit veranderen?

en: Warning: There is no partition mounted on /boot. If you want to boot from
    harddisk you NEED a little /boot partition (approx. 4MB). This partition
    is automatically changed to type 0x41 PReP/CHRP boot partition.
    
    Do you want to change this?
nl: Waarschuwing: er is geen partitie gemount op /boot. Om te kunnen booten vanaf
    de harddisk MOET u een kleine /boot partitie hebben (ongeveer 4MB). Deze
    wordt automatisch gewijzigd in een type 0x41 PReP/CHRP boot partitie.
    
    Wilt u dit veranderen?

en: Warning: Your boot partition root has a end cylinder over 1024.
    Your BIOS seems not to be able to boot partitions over 1024 cylinder,
    With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    
    Do you want to change this?
nl: Waarschuwing: uw bootpartitie heeft een eindcilinder groter dan 1024.
    Uw BIOS schijnt geen bootpartities te kunnen booten die over de 1024ste
    cilinder heen liggen. Met de huidige selectie kan uw SuSE Linux
    installatie niet direct geboot worden. 
    
    Wilt u dit veranderen?

en: You have not created and activated a swap partition. There is nothing wrong with that,
    but in common it is highly recommended to create an activate a swap partition.
    Created swap partitions are listed in the main window with the type "Linux Swap".
    An activated swap partition have a mountpoint "swap"
nl: U heeft geen swap partitie aangemaakt en geactiveerd. Daar is verder niets
    op tegen maar we adviseren u toch dringend dit nog even te doen!
    Swap partities worden in het hoofdvenster met het type "Linux Swap"
    aangegeven. Een geactiveerde swap partitie heeft het mount-punt "swap".

note: popup message
en: 
    You have a swap partition on the first partition of %1
    You have to change this, because this will delete the disk label
nl: 
    U heeft een swappartitie op de eerste partitie van %1 staan
    U zult dit moeten veranderen omdat dit het disklabel zal verwijderen

en: 
    WARNING:
    
    You chose to use an existing partition that will not be formatted.
    YaST2 cannot guarantee a correct installation, particularly in any
    of the following cases:
nl: 
    WAARSCHUWING:
    
    U wilt een bestaande partitie gebruiken dat niet geformatteerd zal worden.
    YaST2 kan een juiste installatie niet garanderen, met name
    in alle volgende gevallen:

en: - if this is an existing ReiserFS partition
    - if this partition contains a Linux distribution that is to be
      overwritten (symlinks, space, ...)
    - if this partition does not contain a file system yet.
nl: - wanneer dit een bestaande ReiserFS partitie is
    - wanneer deze partitie een Linux distributie bevat dat moet worden
    - overschreven (symlinks, space, ...)
    - wanneer deze partitie nog geen bestandssysteem bevat.

en: If in doubt, you might want to go back and mark this partition for
    being formatted - especially if it is a standard path like /, /boot,
    /usr, /opt or /var.
nl: Bij twijfel kunt u teruggaan en deze partitie markeren om
    geformatteerd te worden - vooral als het een standaard path is zoals
    /, /boot, /usr, /opt of /var.

en: All data on the partition will be lost if you choose to format it.
    
    Do you wish to go back and change your selections?
nl: Bij het formatteren zal alle data op de partitie worden gewist.
    
    Wilt u teruggaan en uw selecties wijzigen?

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: <p>First, please choose the type of the new partiton and whether this partition should be formatted or not.</p>
nl: <p>Kies eerst het type van de nieuwe partitie en geef aan of deze al dan niet moet worden geformatteerd.</P>

note: helptext for popup create partition line 2 of 6
en: <p>Then you must enter the mount point ( /, /boot, /usr, /var ... )</p>
nl: <p>Daarna geeft u het mount-punt op (/, /boot, /usr, /var ...)</p>

note: helptext for popup create partition line 3 of 6
en: Now you can enter the location of the new partition on your hard disk.
nl: Nu kunt u de locatie opgegeven van de nieuwe partitie op uw harddisk.

note: helptext for popup create partition line 4 of 6
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
nl: <p>Geef aub het startcilinder-nummer van de partitie op.

note: helptext for popup create partition line 5 of 6
en: After that you can either specify an ending cylinder number or an offset from the first cylinder (e.g +66).
nl: Hierna geeft u of het eindcilinder-nummer of de offset vanaf de eerste cilinder op (bijv: +66).

note: helptext for popup create partition line 6 of 6
en: It is also possible to specify the size of the partition directly (e.g. +100M or +20000K))</p>
nl: U kunt ook direct de grootte van de partitie opgeven (bijv: +100M of +20000K).</p>

note: helptext for popup create extended  partition line
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
    After that you can either specify an ending cylinder number or an offset from the first cylinder (e.g +66).
    It is also possible to specify the size of the partition directly (e.g. +2G or +100M or +20000K)</p>
nl: <p>Geef aub het startcilinder-nummer van de partitie op.
    Hierna geeft u of het eindcilinder-nummer of de offset vanaf de eerste cilinder op (bijv: +66).
    U kunt ook direct de grootte van de partitie opgeven (bijv: +2G of +100M of +20000K).</p>

note: helptext for popup edit already existing partition line 1 of 3
en: <p>For an already existing partition you can only change the mount point and format.</p>
nl: <p>Bij een bestaande partitie kunt u alleen het mount-punt wijzigen of een formattering doen.</p>

note: helptext line 2 of 3
en: <p>If you want to change the type or the start/end cylinder, you must delete this partition and then create a new one with the new parameters. All data in this partition will be LOST!</p>
nl: <p>Wanneer u het type van de start/eind cilinder wilt wijzigen, moet u de partitie eerst wissen. Daarna kunt u een nieuwe partitie aanmaken met de nieuwe parameters. Alle data in deze partitie zullen VERLOREN gaan!</p>

note: helptext expert partitioning. 1 of 16
en: <p> Partition your hard disk(s).. </p>
nl: <p> Uw harddisk(s) partitioneren...</p>

note: helptext expert partitioning. 2 of 16
en: <p>
    This is intended for <b>experts</b>.
    If you are not familiar with the concepts of hard disk <b>partitions</b>
    and how to use them, you might want to go back and select <b>automatic</b>
    partitioning.
    </p>
nl: <p>
    Dit is bedoeld voor <b>experts</b>.
    Als u niet vetrouwd bent met harddisk <b>partities</b> en het gebruik er van, dan
    is het beter dat u nu terug gaat en de <b>automatische partitionering</b> kiest.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 3 of 16
en: <p>
    Please note that <b>nothing will be written to your hard disk</b>
    until you confirm the entire installation in the last installation dialog.
    Until that point, you can safely abort the installation.
    </p>
nl: <p>
    Houdt er rekening mee dat er <b>geen wijzigingen op uw harddisk</b>
    worden aangebracht zolang u niet de volledige installatie in het laatste
    dialoog heeft bevestigd. Tot op dat moment kunt u veilig de installatie afbreken.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 4 of 16
en: <p>
    The table to the right shows the current partitions of all of your hard disks.
    </p>
nl: <p>
    In de tabel rechts ziet u de huidige partities van al uw harddisks.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 5 of 16
en: <p><b>Hard disks</b> are designated like this </p>
    <tt>/dev/hda </tt>1st EIDE disk
    <tt>/dev/hdb </tt>2nd EIDE disk
    <tt>/dev/hdc </tt>3rd EIDE disk
    <p>etc.</p>
    <p>- or - </p>
    <tt>/dev/sda </tt>1st SCSI disk
    <tt>/dev/sdb </tt>2nd SCSI disk
    <tt>/dev/sdc </tt>3rd SCSI disk
nl: <p><b>Harddisks</b> worden als volgt aangeduid: </p>
    <tt>/dev/hda </tt>1ste EIDE disk
    <tt>/dev/hdb </tt>2de  EIDE disk
    <tt>/dev/hdc </tt>3de  EIDE disk
    <p>etc.</p>
    <p>- of - </p>
    <tt>/dev/sda </tt>1ste SCSI disk
    <tt>/dev/sdb </tt>2de  SCSI disk
    <tt>/dev/sdc </tt>3de  SCSI disk

note: helptext expert partitioning. 6 of 16
en: <p>etc.</p>
    <p>
    This notation always refers to the entire disk.
    </p>
nl: <p>etc.</p>
    <p>
    Met deze schrijfwijze wordt altijd de gehele disk bedoeld.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 7 of 16
en: <p>
    <b>Partitions</b> are designated like this:
    </p>
nl: <p>
    <b>Partities</b> worden als volgt aangeduid:
    </p>

note: helptext expert partitioning. 8 of 16
en: <p><tt>/dev/hda1 </tt>1st primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
    <p><tt>/dev/hda2 </tt>2nd primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/hda5 </tt>1st logical partition within the extended partition on
    the first EIDE disk. <b>Note:</b> this is always #5, even if there are less than four
    primary partitions.</p>
nl: <p><tt>/dev/hda1 </tt>1ste primaire partitie van de 1ste EIDE disk.</p>
    <p><tt>/dev/hda2 </tt>2de primaire partitie van de 1ste EIDE disk.</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/hda5 </tt>1ste logische partitie in de uitgebreide partitie van de
    1ste EIDE disk. <b>Opmerking:</b> dit is altijd #5, zelfs als er minder dan
    vier primaire partities zijn.</p>

note: helptext expert partitioning. 9 of 16
en: <p><tt>/dev/hda6 </tt>2nd logical partition</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/sda1 </tt>etc. accordingly for SCSI.</p>
nl: <p><tt>/dev/hda6 </tt>2de logische partitie</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/sda1 </tt>etc. overeenkomstig voor SCSI.</p>

note: helptext expert partitioning. 10 of 16
en: <p>
    On the i386 platform (i.e. normal PCs), there can be no more than four
    <b>primary partitions</b> on any hard disk (since the respective table in the
    master boot record can hold no more than four entries).
    </p>
nl: <p>
    Op het i386-platform (zoals bij normale PC's) kunnen maar
    vier <b>primaire partities</b> aanwezig zijn op iedere harddisk
    (de betreffende tabel in het MBR kan er niet meer bevatten).
    </p>

note: helptext expert partitioning. 11 of 16
en: <p>
    Please note that most PCs have a <b>BIOS</b> limitation that restricts bootable
    partitions to cylinders <b>1024</b> and below.
    </p>
nl: <p>
    De meeste PC's hebben een <b>BIOS</b> beperking waardoor het booten van partities
    alleen mogelijk is als deze op cilinder <b>1024</b> of lager liggen.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 12 of 16
en: <p>
    In order to be able to boot from a partition, make sure it ends below this
    cylinder 1024 boundary. Create a separate partition and mount it as
    <b>/boot</b>, if necessary. A partition consisting of one single cylinder
    (at least 2 MB) is usually sufficient for that.
    </p>
nl: <p>
    Om vanaf een partitie te kunnen booten moet u er voor zorgen dat deze beneden
    de 1024ste cilinder grens ligt. Maak eventueel een aparte partitie aan en mount
    deze als <b>/boot</b>. Een partitiegrootte van 1 cilinder (tenminste 2 MB) is
    daarvoor meestal voldoende.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 13 of 16
en: <p>
    One of the four primary partitions may be an <b>extended partition</b>.
    This extended partition can contain one or more <b>logical partitions</b>.
    </p>
nl: <p>
    Eén van de vier primaire partities mag een <b>uitgebreide partitie</b> zijn.
    Deze uitgebreide partitie kan één of meer <b>logische partities</b> bevatten.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 14 of 16
en: <p>
    The extended partition itself cannot hold any data.
    In order to use it, you must create logical partitions within it.
    Those logical partitions may contain any kind of Linux partition (Linux
    file systems or Linux swap partition) as well as partitions for other
    operating systems.
    </p>
nl: <p>
    De uitgebreide partitie kan zelf geen data bevatten.
    Om deze te kunnen gebruiken moet u er logische partities in maken.
    Deze logische partities mogen elk soort Linux partitie
    (Linux bestandssysteem of Linux swap partitie) bevatten als ook
    partities van andere besturingssystemen.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 15 of 16
en: <p>
    In connection with advanced boot managers such as <b>LILO</b>, you can even
    boot your computer from a logical partition.
    </p>
nl: <p>
    Met een moderne bootmanager zoals <b>LILO</b> kunt u uw computer
    zelfs booten vanaf een logische partitie.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 16 of 16
en: <p>
    Please note that the extended partition will <b>overlap</b> with the logical
    partitions: For an extended partition from cylinder 200 to 500, logical
    partitions could range from (say) 200 to 250, 251 to 400 and 401 to 500.
    </p>
nl: <p>
    Houd er rekening mee dat logische partities <b>binnen</b> de uitgebreide partities
    moeten liggen. Voorbeeld: in een uitgebreide partitie van cilinder 200 tot 500 kunnen
    logische partities liggen van 200 tot 250, 251 tot 400 en van 401 tot 500.
    </p>

en: Error Logging
nl: Fout logboek registratie

en: Error occured while calling %1
nl: Fout opgetreden tijdens de aanroep van %1

en: Shown
nl: Zichtbaar

en: Not shown
nl: Niet zichtbaar

en: &Retry
nl: &Herhalen

en: Preparing reboot; one moment please...
nl: Reboot voorbereiden; even geduld aub...

en: Now booting your system...
    Update will be continued
nl: Even uw systeem booten...
    De update zal worden voortgezet

en: There is nothing to be updated.
nl: Er is niets wat bijgewerkt moet worden.

en: Warning:
    
    YaST2 has all information to update SuSE Linux.
    The update will be done according to your
    settings done by the previous dialogs.
    To commit the update, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start update?
nl: Waarschuwing:
    
    YaST2 heeft nu alle benodigde informatie
    om SuSE Linux bij te werken.
    Dit zal gedaan worden overeenkomstig de instellingen
    die gemaakt zijn in de voorgaande dialogen.
    Om de update en alle tot dusver gemaakte keuzes
    te activeren drukt u op "Ja". Druk op "Nee" om terug
    te gaan naar het vorige dialoog.
    
    Update starten?

note: all right, start installation *now*
en: &Yes - start
nl: &Ja - start

en: Select the desired kernel:
nl: Selecteer de gewenste kernel:

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>kernel</b> to be used during installation and later in
    the installed system.
    </p>
nl: <p>
    Kies de <b>kernel</b> die gebruikt moet worden tijdens de
    installatie en later in het geïnstalleerde systeem.
    </p>

en: <p>
    Select <b>next</b> to start the update.
    </p>
nl: <p>
    Kies <b>verder</b> om de update te starten.
    </p>

en: You have to select one Kernel.
nl: U dient één kernel te selecteren.

en: Partitions could not be mounted.
    Check log-file : /var/log/y2log.
nl: De partities konden niet gemount worden.
    Controleer log-bestand: /var/log/y2log.

en: Checking partition
nl: Controle van partitie

en: Evaluate root-partition; One moment please...
nl: Root-partitie evaluatie; even geduld aub...

en: No LINUX-Root-Partition found.
nl: Geen LINUX-Root partitie gevonden.

en: Select your root-partition:
nl: Selecteer uw root-partitie:

note: helptext for root-partition
en: <p>
    Choose the <b>root-partition</b> to be used during update.
    </p>
nl: <p>
    Kies de <b>root-partitie</b> die gebruikt moet worden gedurende de update.
    </p>

en: Checking package-database; this process can takes some minutes.
nl: Pakket-database controle; dit proces kan enige minuten duren.

en: Checking package-database has returned an error.
    Please check log-file /var/log/y2log
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de controle van de pakket-database.
    Controleer log-bestand: /var/log/y2log

en: Following package has not been deleted:
nl: Het volgende pakket is niet verwijderd:

en: Please check logging at the end of the update.
nl: Controleer aub het logboek na de update.

en: RPM-DB-rebuild
nl: RPM-DB regeneratie

note: Announce number of packages that will be installed, updated or deleted
en: Updating %1 software packages
nl: Er worden %1 softwarepakketten bijgewerkt

note: report software will be installed
en: <p>
    The selected software will be updated.
    </p>
    
    <p>
    The software you chose is installed. Depending on your selection, you will be prompted
    to change the CD-ROMs.
    </p>
    
    <p>
    Make use of the time it takes to install the packages to browse the manual a little:
    The appendix is meant to answer <em>frequently asked question</em> or FAQs.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    De geselecteerde software zal bijgewerkt worden.
    </p>
    
    <p>
    De software die u heeft gekozen is reeds geïnstalleerd. Afhankelijk
    van uw selecties zal u gevraagd worden om CD-ROMs te wisselen.
    </p>
    
    <p>
    Maak gebruik van de tijd dat het kost om de pakketten te installeren: blader eens door het
    handboek: de appendix is bedoeld om antwoord te geven op <em>vaak gestelde vragen</em> of FAQs.
    </p>
    <br>

note: inform user about installation progress
en: %1 packages updated
nl: %1 pakketten bijgewerkt

en: Reading package information; One moment please...
nl: Pakket informatie inlezen; even geduld aub...

en: It has not been installed the correct Version of package %1 
    Installed :
     %2 
     %3 
    should installed:
     %4 
     %5
nl: De juiste versie van pakket %1 is niet geïnstalleerd.
    Nu geïnstalleerd:
     %2 
     %3 
    zouden geïnstalleerd moeten zijn:
     %4 
     %5

en: Following packages have been installed with errors:
nl: De volgende pakketten zijn geïnstalleerd met fouten:

en: Please check logging at the end of update.
nl: Controleer aub het logboek na de update.

en: Every package has been updated.
nl: Elk pakket is nu bijgewerkt.

en: Following packages have not been deleted:
nl: De volgende pakketten zijn niet verwijderd:

en: Closing update; one moment please...
nl: Update afsluiten; even geduld aub...

en: Every package has been updated without errors.
nl: Elk pakket is bijgewerkt zonder fouten.

en: Closing update; One moment please...
nl: Update afsluiten; even geduld aub...

en: Minimum disk space of %1 MB required.
nl: Er is een minimum diskruimte van %1 MB nodig.

note: screen title for software selection
en: Backup System Before Update
nl: Backup systeem voor update

en: create backup
nl: backup maken

en: <p>
    It is possible to make a <b>backup</b> of your existing system.
    Please be aware that it will not be a complete backup. Only your
    configuration files will be saved.
    </p>
nl: <p>
    Het is mogelijk om een <b>backup</b> te maken van uw huidige systeem.
    Wees er op bedacht dat het geen volledige backup zal zijn. Alleen uw
    configuratie bestanden zullen worden opgeslagen.
    </p>

en: The version of installation-medium is too old:
nl: De versie van het installatie-medium is te oud:

en:     installed version :
nl:     geïnstalleerde versie:

en:     update version :
nl:     update versie:

en: Please change CD or cancel update.
nl: Verwissel de CD of breek de update af.

en: Old Version
nl: Oude versie

en: Please cancel update and choose another install-medium.
nl: Breek de update af en kies een ander installatie-medium.

en: &Old Version
nl: &Oude versie

en: A broken update has been found.
    Do we have to continue this update?
nl: Er is een afgebroken update gevonden.
    Wilt u doorgaan met deze update?

note: screen title for software selection
en: Software Update
nl: Software update

en: yes
nl: ja

en: no
nl: nee

en: Installed version:
nl: Geïnstalleerde versie:

en: Update version:
nl: Update versie:

en: Update base packages:
nl: Update basis pakketten:

en: Packages to update:
nl: Pakketten die bijgewerkt moeten worden:

en: Packages to check manually:
nl: Pakketten die handmatig gecontroleerd moet worden:

note: explain choosable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1
en: <p>
    The update process recognize packages which have to be updated.
    Sometimes there are packages recognized where the user have to decide
     by using the button "Detailed selection", if these packages have to be updated.
    </p>
nl: <p>
    Het update proces herkent pakketten die bijgewerkt moeten worden.
    Soms zijn dat pakketten waarbij de gebruiker moet beslissen, gebruik makend
    van de knop "Uitgebreide selectie", of deze bijgewerkt moeten worden of niet.
    </p>

en: There are packages which need a manual decision
    whether to do the update or not.
    We recommend that these packages should be updated too.
    But you should have a look on it.
    
    
    Would you like to edit these packages?
nl: Er zijn pakketten waarbij u moet beslissen of
    deze bijgewerkt moeten worden of niet.
    Wij bevelen u aan om de update van deze pakketten ook te doen.
    Bekijk ze in elk geval eventjes.
    
    
    Wilt u deze pakketten wijzigen?

en: <p>
    This is a dummy test module.
    It does nothing.
    </p>
    <p>
    Should you ever read this text in a real YaST2 environment (even
    during Beta testing), please report it immediately. 
    </p>
nl: <p>
    Dit is een dummy testmodule.
    Het doet verder niets.
    </p>
    <p>
    Mocht u ooit deze melding in een echte YaST2-omgeving te zien krijgen
    (zelfs gedurende een Beta-test), rapporteer dat dan onmiddelijk. 
    </p>

note: screen title for software selection
en: Add new features
nl: Nieuwe opties toevoegen

note: radio button label, add a & shortcut !
en: Update only installed programs.
nl: Alleen geïnstalleerde programma's bijwerken.

note: radio button label, add a & shortcut !
en: Update and add features, which are new in current version 
    in the following selection:
nl: Het bijwerken en toevoegen van nieuwe opties, welke nieuw
    zijn in de huidige versie, van de volgende selectie:

note: explain chooseable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1 of 3
en: <p>
    <b>SuSE Linux</b> has got many new features since the last Version.
    </p>
nl: <p>
    <b>SuSE Linux</b> heeft er veel nieuwe opties bijgekregen sinds de laatste versie.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    If you want to install these new features, please select, which kind of software-group do you want
    to have.</p>
nl: <p>
    Als u deze nieuwe opties wilt installeren, selecteer
    dan aub welk soort software-groep u wilt hebben.</p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    If you only want to update your existing system and programs you can
    deselect this option.
    </p>
nl: <p>
    Als u alleen uw bestaande systeem en programma's wilt bijwerken
    dient u deze optie uit te schakelen.
    </p>

note: Title for root-password dialogue
en: Password for "root", the system administrator
nl: Wachtwoord voor "root", de systeembeheerder

note: advise user to remember his new password
en: Don't forget what you enter here!
nl: Vergeet niet wat u hier ingevuld !

note: Label: get password for user root Please use newline if label is longer than 40 characters
en: &Enter a password for the root user:
nl: &Geef een wachtwoord op voor gebruiker root:

note: Label: get same password again for verification Please use newline if label is longer than 40 characters
en: Re-enter the password for &verification:
nl: Herhaal het wachtwoord ter &bevestiging:

note: help text ( explain what the user "root" is and does ) help part 1 of 4
en: <p>
    Unlike normal users of the system, who for instance write texts, create
    graphics or browse the Internet, the user "root" exists on
    every system and is called into action whenever
    administrative tasks need to be performed. In other words: login as root
    whenever you need, or want, to be the system administrator, and only then.
    </p>
nl: <p>
    Naast de normale gebruikers van het systeem, die bijv. teksten schrijven,
    afbeeldingen maken of met een webbrowser over het internet willen
    surfen, is op ieder systeem de gebruiker "root" aanwezig. De gebruiker
    "root" komt in actie wanneer er beheertaken moeten worden uitgevoerd.
    Anders geformuleerd: meldt u zich alleen aan als "root" wanneer u als
    systeembeheerder bezig moet of wilt zijn.
    </p>

note: help part 2 of 4
en: <p>
    Because the root user is equipped with extensive permissions, the password
    for "root" should be carefully chosen . A combination of letters and numbers
    is recommended. To ensure that the password was entered correctly, you are
    asked to repeat the process in a second field.
    </p>
nl: <p>
    Aangezien deze root gebruiker zeer uitgebreide rechten heeft, dient het wachtwoord
    voor de gebruiker "root" zorgvuldig te worden gekozen. Een combinatie van
    letters en getallen verdient aanbeveling. Om er zeker van te zijn dat het
    wachtwoord correct is ingevoerd moet het in een tweede veld op identieke
    wijze worden herhaald.
    </p>

note: help part 3 of 4
en: <p>
    All the rules for the example user password apply to the "root" password:
    you must distinguish between upper and lower case; a password should have at
    least 5 characters, and as a rule, not contain any special characters
    (e.g. accented letters).
    </p>
nl: <p>
    Denk aan de regels voor het gebruikerswachtwoord - dezelfde gelden
    ook voor het "root" wachtwoord: een wachtwoord moet tenminste
    5 tekens lang zijn; er is onderscheid tussen kleine en grote letters
    en ze mogen geen speciale karakters (bijv: trema's) bevatten.
    </p>

note: help part 4 of 4
en: <p>
    Possible characters are
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits <tt>0</tt>
    to <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    Do not forget this "root" password!
    </p>
nl: <p>
    Mogelijke karakters zijn
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt>
    en spaties alsmede de cijfers 0 tot en met 9.
    </p>
    <p>
    Vergeet dit "root" wachtwoord niet !
    </p>

note: report misspellings of the password
en: The first and the second version
    of the password are different!
    Please try again.
nl: De twee ingevoerde wachtwoorden
    zijn niet hetzelfde !
    Probeer het nog eens.

note: report if user forgot to enter a password
en: You didn't enter a password
    Please try again.
nl: U heeft geen wachtwoord opgegeven
    Probeer het nog eens.

note: explain how a password has to be formed
en: The password must have at least 5 characters
    Please try again.
nl: Het wachtwoord moet tenminste 5 tekens bevatten
    Probeer het nog eens.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete The root password may contain only certain characters
en: The password may only contain the following characters:
     0..9, a..z, A..Z, and any of "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Please try again.
nl: Het wachtwoord mag alleen de volgende karakters bevatten:
     0..9, a..z, A..Z, en de tekens "# ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Probeer het nog eens.

note: Information about the user.  This info is used to create an initial user account: first name, surname, login name and password.  Data will be written to /etc/passwd. "Personify" is also the name of the dialog.
en: Personalize
nl: Persoonsgegevens

note: User account information, forename or first name
en: &First name:
nl: &Voornaam:

note: User account information, surname or family name
en: &Last name:
nl: &Achternaam:

note: input field for login name
en: &User login:
nl: &Gebruikers-login:

note: push button to generate a login name from first and last name
en: &Suggestion
nl: &Suggestie

note: User account information, first version of user password, both versions must match
en: &Enter a password:
nl: &Geef een wachtwoord op:

note: help text (description of what to do, some background information) html-format help part 1 of 5
en: <p>
    Linux is a multiuser system; several different users can be logged in the
    system at the same time.  In order to avoid confusion, each user must have
    a unique identity if they want to use Linux.
    </p>
nl: <p>
    Linux is een multi-user systeem; verschillende gebruikers kunnen gelijktijdig
    op het systeem ingelogt zijn. Om verwarring te voorkomen moet elke gebruiker
    zichzelf op unieke wijze identificeren om met Linux te kunnen werken.
    </p>

note: help part 2 of 5
en: <p>
    If you fill out the fields (<b>First Name</b> and <b>Last Name</b>), an
    account is created for an user with this name and a <b>Password</b> is stored.
    When entering a password, you must distinguish between upper and lower case; a
    password should have at least 5 characters, and as a rule, not contain any
    special characters (e.g. accented characters).
    </p>
nl: <p>
    Wanneer u de velden (<b>Voornaam</b> en <b>Achternaam</b>) invult wordt er een account
    aangemaakt voor een gebruiker met deze naam en wordt er een <b>wachtwoord</b> opgeslagen.
    Wanneer u een wachtwoord invoert dient u onderscheid te maken tussen hoofd- en kleine
    letters; een wachtwoord moet uit tenminste 5 karakters bestaan en mag geen
    speciale karakters (bijv: trema's) bevatten.
    </p>

note: help part 3 of 5
en: <p>
    Possible characters are
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits
    <tt>0</tt> to <tt>9</tt>.
    It's enough to use a password with a length of approximately 8 alpha-numeric
    characters. To ensure that the password was entered correctly, you are asked to
    repeat it exactly in a second field. Make sure you don't forget your password!
    </p>
nl: <p>
    Mogelijke karakters zijn
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> en spaties en de cijfers
    <tt>0</tt> tot en met <tt>9</tt>. Meestal is het voldoende om een
    wachtwoord van ongeveer 8 alpha-numerieke karakters te gebruiken.
    Om er zeker van te zijn dat het wachtwoord correct is ingevoerd
    wordt u verzocht het in een tweede veld op identieke wijze
    te herhalen. Vergeet uw wachtwoord niet !
    </p>

note: help part 4 of 5
en: <p>
    The so-called username is created from components of the full name and
    presented to you in one of the following dialogs.  If unsure, let YaST2
    <tt>suggest</tt> a username.  You're allowed to modify it, but only use
    <em>lower</em> case letters (no accented characters!), digits and <tt>._-</tt>
    - yes, usernames have stricter restrictions than passwords!
    </p>
nl: <p>
    De gebruikersnaam wordt samengesteld uit componenten van de volledige
    naam en in één van de volgende dialogen aan u getoond. Eventueel kunt
    u YaST2 een <tt>suggestie</tt> laten doen voor een gebruikersnaam.
    U mag deze veranderen, maar gebruik alleen <em>kleine</em> letters
    (geen trema's!), cijfers en <tt>._-</tt> - inderdaad, gebruikersnamen
    zijn meer aan beperkingen gebonden dan wachtwoorden !
    </p>

note: help part 5 of 5
en: <p>
    If you want to work with Linux, you must first enter the username and
    the password; this starting procedure is traditionally known as the
    <b>Login</b>.
    </p>
nl:  <p>
    Wanneer u met Linux wilt werken moet u eerst uw gebruikersnaam en uw
    wachtwoord invoeren; deze startprocedure staat bekend als de
    <b>login</b>.
    </p>

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The name information is not complete, the user is asked to complete the information
en: Please enter your name.
nl: Geef uw naam op.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname is empty (no user input).
en: You didn't enter a username.
    Please try again.
nl: U heeft geen gebruikersnaam opgegeven.
    Probeer het nog eens.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname must have a size between 2 and 8 characters.
en: The username must be between 2 and 8 characters in length.
    Please try again.
nl: De gebruikersnaam moet een grootte hebben tussen de 2 en 8 karakters.
    Probeer het nog eens.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The login name may contain only certain characters and must begin with a letter.
en: The username may contain only
    lower case letters and digits
    and must begin with a letter.
    Please try again.
nl: De gebruikersnaam mag alleen kleine
    letters en cijfers bevatten en
    moet beginnen met een letter.
    Probeer het nog eens.

note: Tell the user that the login he entered conflicts with predefined logins in the passwd file.
en: There is a conflict between the entered
    login name and a predefined username.
    
    Please try another one.
nl: Er is een conflict tussen de ingevoerde login-naam
    en een voorgedefinieerde gebruikersnaam.
    
    Probeer iets anders.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The two user password information do not match
en: The first and the second version
    of the password are different.
    Please try again.
nl: De eerste en tweede versie van
    het wachtwoord zijn niet identiek.
    Probeer het nog eens.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The first user password information is empty (no user input)
en: You didn't enter a password.
    Please try again.
nl: U heeft geen wachtwoord opgegeven.
    Probeer het nog eens.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The user password information must have a minimal size - 5 characters.
en: The password must have at least 5 characters.
    Please try again.
nl: Het wachtwoord moet uit tenminste 5 karakters bestaan.
    Probeer het nog eens.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The user password may contain only certain characters
en: The password may only contain the following characters:
    0..9, a..z, A..Z, and any of "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Please try again.
nl: Het wachtwoord mag alleen de volgende karakters bevatten:
     0..9, a..z, A..Z, en de tekens "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Probeer het nog eens.

en: 3D support for your graphics adapter is still in an experimental
    state and not recommended for mission critical machines.
    
    Please also notice that this driver is not OpenSource. Therefor we
    can only offer very limited support in case of problems.
    
    If you do not need 3D acceleration please switch it off.
nl: De 3D ondersteuning voor uw grafische adapter bevindt zich nog in een experimenteel 
    stadium. Het wordt niet aanbevolen om dit bij belangrijke computers te gebruiken.
    
    Wees er ook bewust van dat deze driver geen OpenSource is. We 
    kunnen daarom slechts beperkte ondersteuning geven bij problemen.
    
    Als u de 3D functie niet nodig heeft, zet deze dan uit aub.

note: Radio button for 8 bit color depth
en: 256 colors (8 bpp)
nl: 256 kleuren (8 bpp)

note: Radio button for 16 bit color depth
en: 65K colors (16 bpp)
nl: 65K kleuren (16 bpp)

note: Radio button for 24 bit color depth
en: 16.7M colors (24 bpp)
nl: 16.7M kleuren (24 bpp)

note: Radio button for 32 bit color depth
en: 16.7M colors (32 bpp)
nl: 16.7M kleuren (32 bpp)

note: Check box to skip X configuration alltogether (will disable all other settings in this dialog when checked)
en: No &X11 configuration
nl: Geen &X11 configuratie

note: Frame title for screen resolution radio box
en: Resolution
nl: Resolutie

note: Frame title for color depth radio box
en: Colors
nl: Kleuren

en: Use 3D acceleration
nl: 3D versnelling gebruiken

note: ******************** End of GUI elements *********************************************************************************** help texts *********** Help text for inst_config_x11.ycp: The user selects video resulution and color depth. Window layout: <Information about automatically detected video car
en: <p>
    Please choose the X-Windows <b>Desktop Settings</b>
    </p>
nl: <p>
    Kies de <b>Desktop instellingen</b> voor het X Window systeem
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    The video card shown has automatically been detected.
    The appropriate X server for this video card has been chosen accordingly.
    </p>
nl: <p>
    De getoonde grafische kaart is automatisch gedetecteerd.
    De bijbehorende X server is tevens geselecteerd.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>No X11 configuration</b> to skip X Window configuration.
    You can manually configure X11 later (using <b><i>sax</i></b>) if you wish.
    </p>
nl: <p>
    Kies <b>Geen X11 configuratie</b> om de X Window configuratie
    over te slaan. Als u wilt kunt u X11 later handmatig configureren mbv <b><i>SaX</i></b>.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select one of the possible screen <b>Resolutions</b> from the box on
    the left side and one of the possible <b>Color Depth</b> settings from the
    box on the right side.
    </p>
nl: <p>
    Selecteer één van de mogelijke scherm <b>Resoluties</b> uit de linker lijst
    en één van de mogelijke <b>Kleur</b> instellingen uit de rechter lijst.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Please notice that not all combinations of color depths and resolution may
    be valid with your video card; this depends on the amount of memory
    (shown above) on the card.
    The higher the resolution and the number of colors, the more memory is 
    required.
    </p>
nl: <p>
    Houd er rekening mee dat - afhankelijk van uw grafische kaart - niet alle
    kleuren- en resolutiecombinaties mogelijk zijn. Dit hangt af van de
    hoeveelheid geheugen (zie hierboven) van de kaart.
    Hoe hoger de resolutie en het aantal kleuren, des te meer benodigd geheugen.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>Use 3D acceleration</b> to enable 3D hardware acceleration.
    Not all video cards are capable of using this feature.
    </p>
nl: <p>
    Kies <b>3D versnelling gebruiken</b> om de grafische 3D hardware
    versnelling mogelijk te maken.
    De functie wordt niet door alle grafische kaarten ondersteund.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    When you are satisfied with your selections, make sure to select
    <b>Test</b> to check the settings.
    </p>
nl: <p>
    Wanneer u tevreden bent met uw selecties druk dan op
    <b>Test</b> om de instellingen te controleren.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END The screen that is being referred to is 'xfine' - a tool that displays a full screen image and some arrow buttons to adjust image sizes and position.
en: <p>
    Adjust the horizontal and vertical size and position
    of the screen image that is displayed when you press that button.
    </p>
nl: <p>
    Stel de horizontale en verticale beeldschermgrootte en positionering
    van het beeldscherm in. Deze worden weergegeven wanneer u op de knop drukt.
    </p>

note: Headline for X11 configuration screen: The user selects screen resolution and color depth.
en: Desktop Settings
nl: Desktop instellingen

en: Please test your selected video mode first.
nl: Test uw geselecteerde video mode eerst.

note: Warning message dialog before starting 'xfine'
en: The selected video mode will now be tested.
    If you do not see the test picture, press the
    ESC key to return to this screen immediately.
nl: De geselecteerde video mode wordt nu getest.
    Wanneer u geen testbeeld ziet, druk dan op
    de ESC-toets om direct terug te keren naar dit scherm.

en: &No X11 configuration
nl: Gee&n X11 configuratie

en: &Write XF86Config
nl: XF86Config &schrijven

note: Special monitor list entry for users who don't want to install X11 at all
en: No X11
nl: Geen X11

note: Headline for monitor vendor selection box
en: Vendor
nl: Fabrikant

note: Frame title for horizontal frequency input fields
en: Horizontal frequency
nl: Horizontale frequentie

note: Frame title for vertical frequency input fields
en: Vertical frequency
nl: Verticale frequentie

note: Push button for monitor driver disk
en: Driver disk
nl: Driver-diskette

note: help text for monitor configuration dialog help part 1 of 7
en: <p>
    Your monitor type could not be determined automatically.
    Please select your monitor's <b>vendor</b> and <b>model</b>.
    </p>
    
    <p>
    If your monitor is not listed here, use <b>VESA</b>
    - most monitors comply with this standard.
    </p>
nl: <p>
    Uw monitor is niet automatisch herkend. Selecteer de
    <b>fabrikant</b> en het <b>model</b> van uw monitor.
    </p>
    
    <p>
    Indien u uw monitor hier niet vindt, gebruik dan <b>VESA</b>
    - de meeste monitors zijn compatibel met deze standaard.
    </p>

note: help part 2 of 7
en: <p>
    You can use a monitor <b>driver disk</b> to import the monitor's
    technical data. Notice that you do not need a special Linux monitor
    driver disk; most common monitor driver disks will do. Just try the
    floppy that came with your monitor.
    </p>
nl: <p>
    U kunt ook een monitor <b>driver-diskette</b> gebruiken om de
    technische gegevens van uw monitor te importeren. Gewoonlijk heeft u
    voor Linux geen speciale driver-diskette nodig. Probeer
    de driver-diskette eens die u bij uw monitor heeft gekregen.
    </p>

note: help part 3 of 7
en: <p>
    If you do not wish to use the X Window System (X11), select
    <b>no X11</b>.
    </p>
nl: <p>
    Wanneer u het X Window systeem (X11) niet wilt gebruiken, kies dan
    <b>Geen X11</b>.
    </p>

note: help part 4 of 7
en: <p>
    You can modify the monitor's frequencies in the respective input
    fields below the selection boxes.
    Refer to your monitor manual for your monitor's maximum
    frequencies. <b><i>Do not exceed</i></b> the values specified there -
    otherwise, there is a serious risk of <b><i>damaging your monitor</i></b>.
    </p>
nl: <p>
    U kunt de monitor frequenties in de betreffende invoervelden onder de
    keuzevensters wijzigen. Neem de maximale frequenties in acht die in
    uw monitor handboek zijn aangegeven. <b><i>Overschrijd</i></b> deze
    waarden in geen geval - anders loopt u het risico dat
    u uw <b><i>monitor blijvend beschadigd.</i></b>.
    </p>

note: help part 5 of 7
en: <p>
    The <b>horizontal frequency</b> (in kHz) specifies how many times
    per second the monitor can write a horizontal scan line. This is a
    hard limit of the monitor, independent of the screen resolution.
    </p>
nl: <p>
    De <b>horizontale frequentie</b> (in kHz) geeft aan hoeveel horizontale
    beeldlijnen de monitor per seconde kan schrijven. Dit is een vaste
    grens van de monitor en onafhankelijk van de schermresolutie.
    </p>

note: help part 6 of 7
en: <p>
    The <b>vertical frequency</b> (in Hz) specifies how how many times per
    second the image on the screen is refreshed. This value depends on the
    screen resolution and the monitor's maximum horizontal frequency.
    </p>
nl: <p>
    De <b>verticale frequentie</b> (in Hz) geeft aan hoe vaak per seconde
    het beeld opnieuw wordt opgebouwd. De waarde is afhankelijk van de
    schermresolutie en het maximum van de horizontale frequentie van de monitor.
    </p>

note: help part 7 of 7
en: <p>
    If you experience a constant high frequency beep from your monitor,
    you might wish to use slightly lower frequency values than the maximum
    specified in your monitor's manual. This usually helps a lot to reduce
    the noise.
    </p>
nl: <p>
    Indien uw monitor een lang aanhoudende hoge fluittoon laat horen
    adviseren wij de frequentie-instellingen iets lager dan maximaal
    is toegestaan te kiezen. Dat vermindert het lawaai vaak aanzienlijk.
    </p>

note: Title for monitor configuration dialog: The user is prompted for vendor and model of his monitor. He also has the option of entering video frequencies or using a monitor driver disk.
en: Configure Monitor
nl: Configureer monitor

en: Please insert a monitor drivers floppy.
nl: Plaats een driver-diskette voor de monitor.

en: Driver disk could not be mounted
nl: De driver-diskette kon niet worden gemount

en: No monitor information file found on this disk
nl: Geen monitor-informatie bestand op de diskette gevonden

en: Minimal horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
nl: De minimale horizontale frequentie is geen numerieke waarde.
    Probeer nog eens.

en: Maximum horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
nl: De maximale horizontale frequentie is geen numerieke waarde.
    Probeer het nog eens.

en: Minimal vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
nl: De minimale verticale frequentie is geen numerieke waarde.
    Probeer het nog eens.

en: Maximum vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
nl: De maximale verticale frequentie is geen numerieke waarde.
    Probeer het nog eens.

note: we called isax (to generate a XF86Config file), isax failed MsgBox
en: Error creating X11 configuration.
    Please use SaX (sax) to configure XFree86 V3 or SaX2 (sax2) for XFree86 V4 later.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de X11-configuratie.
    Gebruik later SaX (sax) om XFree86 V3, of SaX2 (sax2) voor XFree86 V4, te configureren.

en: English (US)
nl: Engels (US)

en: English (UK)
nl: Engels (UK)

en: German
nl: Duits

en: German (Swiss)
nl: Duits (Zwitsers)

en: French
nl: Frans

en: French (Switzerland)
nl: Frans (Zwitsers)

en: Spanish
nl: Spaans

en: Italian
nl: Italiaans

en: Portugese
nl: Portugees

en: Portugese (Brazil)
nl: Portugees (Brazilië)

en: Greek
nl: Grieks

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Danish
nl: Deens

en: Norwegian
nl: Noors

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Finnish
nl: Fins

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Czech (qwerty)
nl: Tsjechisch (qwerty)

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Polish
nl: Pools

en: Russian
nl: Russisch

en: Turkish
nl: Turks

en: Japanese
nl: Japans

en: PS/2 mouse (Aux-port)
nl: PS/2 muis (Aux-poort)

en: Microsoft compatible serial mouse - (ttyS0 - COM1)
nl: Microsoft compatibele seriële muis - (ttyS0 - COM1)

en: Microsoft compatible serial mouse - (ttyS1 - COM2)
nl: Microsoft compatibele seriële muis - (ttyS1 - COM2)

en: Microsoft Intellimouse - 3 buttons and wheel - (ttyS0 - COM1)
nl: Microsoft Intellimuis - 3 knoppen en wiel - (ttyS0 - COM1)

en: Microsoft Intellimouse - 3 buttons and wheel - (ttyS1 - COM2)
nl: Microsoft Intellimuis - 3 knoppen en wiel - (ttyS1 - COM2)

en: Mouse Systems serial mouse - (ttyS0 - COM1)
nl: Mouse Systems, seriële muis - (ttyS0 - COM1)

en: Mouse Systems serial mouse - (ttyS1 - COM2)
nl: Mouse Systems, seriële muis - (ttyS1 - COM2)

en: Mouse Man protocol (serial Logitech mouse) - (ttyS0 - COM1)
nl: Mouse Man protocol (seriële Logitech muis) - (ttyS0 - COM1)

en: Mouse Man protocol (serial Logitech mouse) - (ttyS1 - COM2)
nl: Mouse Man protocol (seriële Logitech muis) - (ttyS1 - COM2)

en: Old Logitech serial mouse (series 9) - (ttyS0 - COM1)
nl: Oude Logitech seriële muis (serie 9) - (ttyS0 - COM1)

en: Old Logitech serial mouse (series 9) - (ttyS1 - COM2)
nl: Oude Logitech seriële muis (serie 9) - (ttyS1 - COM2)

en: Logitech busmouse
nl: Logitech busmuis

en: Sun Mouse - (/dev/sunmouse)
nl: Sun muis - (/dev/sunmouse)

en: Oldest 2-button serial mouse - (ttyS0 - COM1)
nl: Oudste seriële 2-knoppen muis - (ttyS0 - COM1)

en: Oldest 2-button serial mouse - (ttyS1 - COM2)
nl: Oudste seriële 2-knoppen muis - (ttyS1 - COM2)

en: Microsoft busmouse
nl: Microsoft busmuis

en: ATI XL busmouse
nl: ATI XL busmuis

en: Plug-and-Play mice - (ttyS0 - COM1)
nl: Plug-and-Play muizen - (ttyS0 - COM1)

en: Plug-and-Play mice - (ttyS1 - COM2)
nl: Plug-and-Play muizen - (ttyS1 - COM2)

en: C&T 82C710 mouse
nl: C&T 82C710 muis

en: NONE
nl: GEEN

en: Africa/Abidjan
nl: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
nl: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
nl: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
nl: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmera
nl: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
nl: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
nl: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
nl: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
nl: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
nl: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
nl: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
nl: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Casablanca
nl: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
nl: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
nl: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
nl: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
nl: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
nl: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
nl: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
nl: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
nl: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
nl: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
nl: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
nl: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
nl: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
nl: Afrika/Khartoem

en: Africa/Kigali
nl: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
nl: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
nl: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
nl: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
nl: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
nl: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
nl: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
nl: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
nl: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
nl: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
nl: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
nl: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
nl: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
nl: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
nl: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
nl: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
nl: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
nl: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
nl: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
nl: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
nl: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
nl: Afrika/Timboektoe

en: Africa/Tunis
nl: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
nl: Afrika/Windhoek

en: Africa/Cairo
nl: Afrika/Caïro

en: Africa/Tripoli
nl: Afrika/Tripoli

en: America/Anguilla
nl: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
nl: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
nl: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
nl: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
nl: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
nl: Amerika/Barbados

en: America/Belem
nl: Amerika/Belem

en: America/Belize
nl: Amerika/Belize

en: America/Bogota
nl: Amerika/Bogota

en: America/Boise
nl: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
nl: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cancun
nl: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
nl: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
nl: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
nl: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
nl: Amerika/Cayman

en: America/Chihuahua
nl: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
nl: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
nl: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
nl: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
nl: Amerika/Curaçao

en: America/Dawson
nl: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
nl: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Dominica
nl: Amerika/Dominica

en: America/El_Salvador
nl: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
nl: Amerika/Ensenada

en: America/Fortaleza
nl: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
nl: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
nl: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
nl: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
nl: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
nl: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
nl: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
nl: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
nl: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
nl: Amerika/Guyana

en: America/Indiana
nl: Amerika/Indiana

en: America/Inuvik
nl: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
nl: Amerika/Iqaluit

en: America/Jujuy
nl: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
nl: Amerika/Juneau

en: America/La_Paz
nl: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
nl: Amerika/Lima

en: America/Louisville
nl: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
nl: Amerika/Maceio

en: America/Managua
nl: Amerika/Managua

en: America/Martinique
nl: Amerika/Martinique

en: America/Mendoza
nl: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
nl: Amerika/Menominee

en: America/Miquelon
nl: Amerika/Miquelon

en: America/Montevideo
nl: Amerika/Montevideo

en: America/Montserrat
nl: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
nl: Amerika/Nassau

en: America/Nipigon
nl: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
nl: Amerika/Nome

en: America/Panama
nl: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
nl: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
nl: Amerika/Paramaribo

en: America/Port-au-Prince
nl: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
nl: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
nl: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
nl: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
nl: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
nl: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Rosario
nl: Amerika/Rosario

en: America/Santo_Domingo
nl: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Scoresbysund
nl: Amerika/Scoresbysund

en: America/St_Kitts
nl: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
nl: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Vincent
nl: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
nl: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
nl: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
nl: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
nl: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tortola
nl: Amerika/Tortola

en: America/Virgin
nl: Amerika/Virgin

en: America/St_Thomas
nl: Amerika/St_Thomas

en: America/Yakutat
nl: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
nl: Amerika/Yellowknife

en: America/Porto_Acre
nl: Amerika/Porto_Acre

en: America/Noronha
nl: Amerika/Noronha

en: America/Sao_Paulo
nl: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Manaus
nl: Amerika/Manaus

en: America/Halifax
nl: Amerika/Halifax

en: America/Winnipeg
nl: Amerika/Winnipeg

en: America/Montreal
nl: Amerika/Montreal

en: America/Edmonton
nl: Amerika/Edmonton

en: America/St_Johns
nl: Amerika/St_Johns

en: America/Vancouver
nl: Amerika/Vancouver

en: America/Regina
nl: Amerika/Regina

en: America/Whitehorse
nl: Amerika/Whitehorse

en: America/Santiago
nl: Amerika/Santiago

en: America/Havana
nl: Amerika/Havana

en: America/Jamaica
nl: Amerika/Jamaica

en: America/Tijuana
nl: Amerika/Tijuana

en: America/Mazatlan
nl: Amerika/Mazatlan

en: America/Mexico_City
nl: Amerika/Mexico_City

en: America/Anchorage
nl: Amerika/Anchorage

en: America/Adak
nl: Amerika/Adak

en: America/Atka
nl: Amerika/Atka

en: America/Phoenix
nl: Amerika/Phoenix

en: America/Chicago
nl: Amerika/Chicago

en: America/Fort_Wayne
nl: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Indianapolis
nl: Amerika/Indianapolis

en: America/Knox_IN
nl: Amerika/Knox_IN

en: America/Detroit
nl: Amerika/Detroit

en: America/Denver
nl: Amerika/Denver

en: America/Shiprock
nl: Amerika/Shiprock

en: America/Los_Angeles
nl: Amerika/Los_Angeles

en: America/New_York
nl: Amerika/New_York

en: Arctic/Longyearbyen
nl: Antarctica/Longyearbyen

en: Asia/Aden
nl: Azië/Aden

en: Asia/Almaty
nl: Azië/Almaty

en: Asia/Amman
nl: Azië/Amman

en: Asia/Anadyr
nl: Azië/Anadyr

en: Asia/Aqtau
nl: Azië/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
nl: Azië/Aqtobe

en: Asia/Ashkhabad
nl: Azië/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
nl: Azië/Baghdad

en: Asia/Bahrain
nl: Azië/Bahrein

en: Asia/Baku
nl: Azië/Baku

en: Asia/Bangkok
nl: Azië/Bangkok

en: Asia/Beirut
nl: Azië/Beiroet

en: Asia/Bishkek
nl: Azië/Bishkek

en: Asia/Brunei
nl: Azië/Brunei

en: Asia/Calcutta
nl: Azië/Calcutta

en: Asia/Chungking
nl: Azië/Chungking

en: Asia/Colombo
nl: Azië/Colombo

en: Asia/Dacca
nl: Azië/Dacca

en: Asia/Damascus
nl: Azië/Damascus

en: Asia/Dubai
nl: Azië/Dubai

en: Asia/Dushanbe
nl: Azië/Dushanbe

en: Asia/Gaza
nl: Azië/Gaza

en: Asia/Harbin
nl: Azië/Harbin

en: Asia/Irkutsk
nl: Azië/Irkoetsk

en: Asia/Jakarta
nl: Azië/Jakarta

en: Asia/Jayapura
nl: Azië/Jayapura

en: Asia/Kabul
nl: Azië/Kaboel

en: Asia/Kamchatka
nl: Azië/Kamchatka

en: Asia/Karachi
nl: Azië/Karachi

en: Asia/Kashgar
nl: Azië/Kashgar

en: Asia/Katmandu
nl: Azië/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
nl: Azië/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
nl: Azië/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
nl: Azië/Kuching

en: Asia/Kuwait
nl: Azië/Koeweit

en: Asia/Macao
nl: Azië/Macao

en: Asia/Magadan
nl: Azië/Magadan

en: Asia/Manila
nl: Azië/Manilla

en: Asia/Muscat
nl: Azië/Muscat

en: Asia/Nicosia
nl: Azië/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
nl: Azië/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
nl: Azië/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
nl: Azië/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
nl: Azië/Pyongyang

en: Asia/Qatar
nl: Azië/Qatar

en: Asia/Rangoon
nl: Azië/Rangoon

en: Asia/Riyadh
nl: Azië/Riyadh

en: Asia/Saigon
nl: Azië/Saigon

en: Asia/Samarkand
nl: Azië/Samarkand

en: Asia/Tashkent
nl: Azië/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
nl: Azië/Tbilisi

en: Asia/Thimbu
nl: Azië/Thimbu

en: Asia/Ujung_Pandang
nl: Azië/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulan_Bator
nl: Azië/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
nl: Azië/Urumqi

en: Asia/Vientiane
nl: Azië/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
nl: Azië/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
nl: Azië/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
nl: Azië/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
nl: Azië/Yerevan

en: Asia/Hong_Kong
nl: Azië/Hong_Kong

en: Asia/Tehran
nl: Azië/Teheran

en: Asia/Jerusalem
nl: Azië/Jeruzalem

en: Asia/Tel_Aviv
nl: Azië/Tel_Aviv

en: Asia/Tokyo
nl: Azië/Tokyo

en: Asia/Riyadh87
nl: Azië/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
nl: Azië/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
nl: Azië/Riyadh89

en: Asia/Shanghai
nl: Azië/Shanghai

en: Asia/Taipei
nl: Azië/Taipei

en: Asia/Seoul
nl: Azië/Seoul

en: Asia/Singapore
nl: Azië/Singapore

en: Asia/Istanbul
nl: Azië/Istanbul

en: Atlantic/Azores
nl: Atlantische Oceaan/Azoren

en: Atlantic/Bermuda
nl: Atlantische Oceaan/Bermuda

en: Atlantic/Canary
nl: Atlantische Oceaan/Canarische Eilanden

en: Atlantic/Cape_Verde
nl: Atlantische Oceaan/Kaapverdië

en: Atlantic/Faeroe
nl: Atlantische Oceaan/Faeröer

en: Atlantic/Jan_Mayen
nl: Atlantische Oceaan/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
nl: Atlantische Oceaan/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
nl: Atlantische Oceaan/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
nl: Atlantische Oceaan/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
nl: Atlantische Oceaan/Stanley

en: Atlantic/Reykjavik
nl: Atlantische Oceaan/Reykjavik

en: Australia/Lindeman
nl: Australië/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
nl: Australië/Lord_Howe

en: Australia/LHI
nl: Australië/LHI

en: Australia/North
nl: Australië/Noord

en: Australia/Darwin
nl: Australië/Darwin

en: Australia/Queensland
nl: Australië/Queensland

en: Australia/Brisbane
nl: Australië/Brisbane

en: Australia/South
nl: Australië/Zuid

en: Australia/Adelaide
nl: Australië/Adelaide

en: Australia/Sydney
nl: Australië/Sydney

en: Australia/ACT
nl: Australië/ACT

en: Australia/Canberra
nl: Australië/Canberra

en: Australia/NSW
nl: Australië/NSW

en: Australia/Tasmania
nl: Australië/Tasmanië

en: Australia/Hobart
nl: Australië/Hobart

en: Australia/Victoria
nl: Australië/Victoria

en: Australia/Melbourne
nl: Australië/Melbourne

en: Australia/West
nl: Australië/West

en: Australia/Perth
nl: Australië/Perth

en: Australia/Yancowinna
nl: Australië/Yancowinna

en: Australia/Broken_Hill
nl: Australië/Broken_Hill

en: Brazil/Acre
nl: Brazilië/Acre

en: Brazil/DeNoronha
nl: Brazilië/DeNoronha

en: Brazil/East
nl: Brazilië/Oost

en: Brazil/West
nl: Brazilië/West

en: Canada/Atlantic
nl: Canada/Atlantische Oceaan

en: Canada/Central
nl: Canada/Centraal

en: Canada/Eastern
nl: Canada/Oost

en: Canada/Pacific
nl: Canada/Stille Oceaan

en: Canada/East-Saskatchewan
nl: Canada/Oost-Saskatchewan

en: Chile/Continental
nl: Chili/Continental

en: Chile/EasterIsland
nl: Chili/EasterIsland

en: Global/Egypt
nl: Global/Egypte

en: Global/Eire
nl: Global/Ierland

en: Global/Iceland
nl: Global/IJsland

en: Global/Israel
nl: Global/Israël

en: Global/Libya
nl: Global/Libië

en: Global/Poland
nl: Global/Polen

en: Global/Turkey
nl: Global/Turkije

en: Europe/Netherlands
nl: Europa/Nederland

en: Europe/Andorra
nl: Europa/Andorra

en: Europe/Greece
nl: Europa/Griekenland

en: Europe/Northern-Ireland
nl: Europa/Noord-Ierland

en: Europe/Yugoslavia
nl: Europa/Joegoslavië

en: Europe/Germany
nl: Europa/Duitsland

en: Europe/Slovakia
nl: Europa/Slowakije

en: Europe/Belgium
nl: Europa/België

en: Europe/Romania
nl: Europa/Roemenië

en: Europe/Hungary
nl: Europa/Hongarije

en: Europe/Moldova
nl: Europa/Moldavië

en: Europe/Denmark
nl: Europa/Denemarken

en: Europe/Ireland
nl: Europa/Ierland

en: Europe/Gibraltar
nl: Europa/Gibraltar

en: Europe/Finland
nl: Europa/Finland

en: Europe/Turkey
nl: Europa/Turkije

en: Europe/Ukraine
nl: Europa/Oekraïne

en: Europe/Portugal
nl: Europa/Portugal

en: Europe/Slovenia
nl: Europa/Slovenië

en: Europe/United_Kingdom
nl: Europa/United_Kingdom

en: Europe/Luxembourg
nl: Europa/Luxemburg

en: Europe/Spain
nl: Europa/Spanje

en: Europe/Malta
nl: Europa/Malta

en: Europe/Monaco
nl: Europa/Monaco

en: Europe/Russia
nl: Europa/Rusland

en: Europe/Norway
nl: Europa/Noorwegen

en: Europe/France
nl: Europa/Frankrijk

en: Europe/Czech_Republic
nl: Europa/Tsjechië

en: Europe/Latvia
nl: Europa/Letland

en: Europe/Italy
nl: Europa/Italië

en: Europe/Bosnia & Herzegovina
nl: Europa/Bosnië & Herzegovina

en: Europe/Macedonia
nl: Europa/Macedonië

en: Europe/Bulgaria
nl: Europa/Bulgarije

en: Europe/Sweden
nl: Europa/Zweden

en: Europe/Estonia
nl: Europa/Estland

en: Europe/Albania
nl: Europa/Albanië

en: Europe/Liechtenstein
nl: Europa/Liechtenstein

en: Europe/Vatican
nl: Europa/Vaticaan

en: Europe/Austria
nl: Europa/Oostenrijk

en: Europe/Lithuania
nl: Europa/Litouwen

en: Europe/Poland
nl: Europa/Polen

en: Europe/Croatia
nl: Europa/Kroatië

en: Europe/Switzerland
nl: Europa/Zwitserland

en: Indian/Antananarivo
nl: Indische Oceaan/Antananarivo

en: Indian/Chagos
nl: Indische Oceaan/Chagos

en: Indian/Christmas
nl: Indische Oceaan/Christmas

en: Indian/Cocos
nl: Indische Oceaan/Cocos

en: Indian/Comoro
nl: Indische Oceaan/Comoro

en: Indian/Kerguelen
nl: Indische Oceaan/Kerguelen

en: Indian/Mahe
nl: Indische Oceaan/Mahe

en: Indian/Maldives
nl: Indische Oceaan/Malediven

en: Indian/Mauritius
nl: Indische Oceaan/Mauritius

en: Indian/Mayotte
nl: Indische Oceaan/Mayotte

en: Indian/Reunion
nl: Indische Oceaan/Reunion

en: Mideast/Riyadh87
nl: Midden-Oosten/Riyadh87

en: Mideast/Riyadh88
nl: Midden-Oosten/Riyadh88

en: Mideast/Riyadh89
nl: Midden-Oosten/Riyadh89

en: Pacific/Apia
nl: Stille Oceaan/Apia

en: Pacific/Auckland
nl: Stille Oceaan/Auckland

en: Pacific/Chatham
nl: Stille Oceaan/Chatham

en: Pacific/Easter
nl: Stille Oceaan/Easter

en: Pacific/Efate
nl: Stille Oceaan/Efate

en: Pacific/Enderbury
nl: Stille Oceaan/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
nl: Stille Oceaan/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
nl: Stille Oceaan/Fiji

en: Pacific/Funafuti
nl: Stille Oceaan/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
nl: Stille Oceaan/Galapagos

en: Pacific/Gambier
nl: Stille Oceaan/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
nl: Stille Oceaan/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
nl: Stille Oceaan/Guam

en: Pacific/Johnston
nl: Stille Oceaan/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
nl: Stille Oceaan/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
nl: Stille Oceaan/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
nl: Stille Oceaan/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
nl: Stille Oceaan/Majuro

en: Pacific/Marquesas
nl: Stille Oceaan/Marquesas

en: Pacific/Midway
nl: Stille Oceaan/Midway

en: Pacific/Nauru
nl: Stille Oceaan/Nauru

en: Pacific/Niue
nl: Stille Oceaan/Niue

en: Pacific/Norfolk
nl: Stille Oceaan/Norfolk

en: Pacific/Noumea
nl: Stille Oceaan/Noumea

en: Pacific/Palau
nl: Stille Oceaan/Palau

en: Pacific/Pitcairn
nl: Stille Oceaan/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
nl: Stille Oceaan/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
nl: Stille Oceaan/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
nl: Stille Oceaan/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
nl: Stille Oceaan/Saipan

en: Pacific/Tahiti
nl: Stille Oceaan/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
nl: Stille Oceaan/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
nl: Stille Oceaan/Tongatapu

en: Pacific/Truk
nl: Stille Oceaan/Truk

en: Pacific/Wake
nl: Stille Oceaan/Wake

en: Pacific/Wallis
nl: Stille Oceaan/Wallis

en: Pacific/Yap
nl: Stille Oceaan/Yap

en: Pacific/Honolulu
nl: Stille Oceaan/Honolulu

en: Pacific/Pago_Pago
nl: Stille Oceaan/Pago_Pago

en: Pacific/Samoa
nl: Stille Oceaan/Samoa

en: US/Alaska
nl: VS/Alaska

en: US/Aleutian
nl: VS/Aleutian

en: US/Arizona
nl: VS/Arizona

en: US/Central
nl: VS/Central

en: US/East-Indiana
nl: VS/East-Indiana

en: US/Hawaii
nl: VS/Hawaï

en: US/Indiana-Starke
nl: VS/Indiana-Starke

en: US/Michigan
nl: VS/Michigan

en: US/Mountain
nl: VS/Mountain

en: US/Pacific
nl: VS/Stille Oceaan

en: US/Samoa
nl: VS/Samoa

en: US/Eastern
nl: VS/Oost

en: No access to source media used on previous installation.
    Continue with choosing new installation source?
nl: Er is geen toegang tot het bronmedium wat bij de vorige installatie is gebruikt.
    Een nieuwe installatiebron kiezen en dan doorgaan ?

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: System Update
nl: Systeem update

en: <P>Launch this module to update existing packages.
    </P>
    Please insert <b>CD 1</b> before proceeding.
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
nl: <P>Start deze module om bestaande pakketten bij te werken.
    </P>
    Plaats <b>CD 1</b> voordat u verder gaat.
    <P>U dient ingelogt te zijn als <i>root</i> om dit
    te kunnen doen.</P>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Update your complete system, please insert CD 1 before proceeding
nl: Update uw gehele systeem, plaats CD 1 voordat u verder gaat

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation of yast2 menueentry in ncurses menu                            //
en: <p>Launch this module to install additional packages or
    remove installed ones.
    To install commercial software, launch this module and select
    set 'pay' from list of package sets.
    </p>
nl: <p>Start deze module om extra pakketten te installeren of
    om geïnstalleerde pakketten te verwijderen.
    Start deze module ook om commerciële software te installeren: selecteer de
    serie 'pay' uit de pakketserie lijst.
    </p>

en: <p>Please insert <b>CD 1</b> for CD installation.</p>
nl: <p>Plaats <b>CD 1</b> voor de CD installatie.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation of yast2 menueentry in ncurses menu                            //
en: <p>Launch this module if you want to choose the
    source of installation. It is possible to install packages from CD,
    via the network or from harddisk.</p>
    <p>You can specify the source media and install
    packages with this module.
    </p>
nl: <p>Start deze module indien u de installatiebron wilt kiezen.
    Het is mogelijk om pakketten te installeren van CD,
    via het netwerk of van de harddisk.</p>
    <p>Met deze module kunt u dus het installatiemedium specificeren
    en pakketten installeren.
    </p>

en: <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
nl: <P>U moet zijn ingelogd als <i>root</i> om dit
    te kunnen doen.</P>

en: Package %1 not found.
nl: Pakket %1 niet gevonden.

note: Popup informs the user that he/she wants to install an older versions
en: The version of SuSE distribution on source media
    must NOT be older than the installed one.
nl: De SuSE distributie versie op het installatiemedium
    mag NIET ouder zijn dan wat er reeds geïnstalleerd is.

en: Installed version: %1
nl: Geïnstalleerde versie: %1

en: Version on source media: %1
nl: Versie op het bronmedium: %1

en: Please insert current CD or specify path of current sources.
nl: Plaats de huidige CD of specificeer de path naar de huidige bronnen.

en: File %1 not found.
nl: Bestand %1 niet gevonden.

en: Error while reading configuration-file.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het lezen van het configuratiebestand.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Install/Remove software
nl: Software installeren/verwijderen

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Install additional software package or remove installed packages.
nl: Installeer extra software pakketten of verwijder geïnstalleerde pakketten.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Change source of installation
nl: Wijzig installatiebron

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Choose the source for installation/removal of software packages
    It is possible to install packages from CD, via the network or from harddisk.
nl: Kies de bron voor de installatie/verwijdering van software pakketten.
    Het is mogelijk om pakketten te installeren van CD, via het netwerk of van harddisk.

note: dummy message, which will be used in the future, but have to be traslated into other languages.
en: Dailing....
nl: Bellen....

en: Hang up....
nl: Ophangen....

en: Could not dial to internet. Please check your settings.
nl: Kon niet inbellen op internet. Controleer uw instellingen.

en: Could not dial to internet. Please connect manually.
nl: Kon niet inbellen op internet. Maak aub handmatig een verbinding.

en: Error occured while closing connection to internet.
nl: Fout opgetreden tijdens het sluiten van de internet verbinding.

en: Do not show this message again.
nl: Laat dit bericht niet meer zien.

note: Skip - button label
en: Skip
nl: Overslaan

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Install
nl: Installeer

en: There is no connection to internet. Trying to connect.
nl: Er is geen internetverbinding. Verbinding wordt gemaakt.

en: Cannot check the packages cause there has not be found
    any PGP configuration or key. So SuSE cannot guarantee that 
    the packages are created by SuSE
nl: Kan de pakketten niet controleren aangezien er geen enkele
    PGP configuratie of sleutel is gevonden. SuSE kan nu niet 
    garanderen dat de pakketten gemaakt zijn door SuSE

note: Warning text for aborting the update before a patch is installed
en: If you abort the installation now,
    no patch will be installed.
    An existing connection to ftp server will be closed.
    Your installation will remain untouched.
nl: Wanneer u de installatie nu afbreekt
    zal er geen patch geïnstalleerd worden.
    Een bestaande ftp server verbinding zal gesloten worden.
    Uw installatie zal ongewijzigd blijven.

note: Warning text for aborting if some patches are installed, some not
en: If you abort the installation now,
    the patches are not yet downloaded and installed.
    You will need to do the update again.
nl: Wanneer u de installatie nu afbreekt zullen de
    patches nog niet gedownload en geïnstalleerd zijn.
    U zult de update opnieuw moeten doen.

note: Warning text for aborting an installation during the install process
en: If you abort the installation now,
    at least one patch is not installed correctly.
    You will need to do the update again.
nl: Wanneer u de installatie nu afbreekt zal tenminste
    één patch niet correct geïnstalleerd zijn.
    U zult de update opnieuw moeten doen.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort Package Update?
nl: Weet u zeker dat u de pakket-update wilt afbreken?

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Update
nl: Update &afbreken

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Update
nl: &Doorgaan met update

en: Patch information
nl: Patch informatie

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: New Version
nl: Nieuwe versie

en: Package Update information
nl: Pakket update informatie

en: Update is finished.
nl: Update is gereed.

en: Status of last update:
nl: Status van laatste update:

en: ALL installed security patches:
nl: ALLE geïnstalleerde beveiligings patches:

en: ALL installed recommended patches:
nl: ALLE geïnstalleerde en aanbevolen patches:

en: Remove source-packages after update.
nl: Verwijder bron-pakketten na update.

note: helptext  update is finished
en: <p>
    Online Update is finished.
    Your installation is up to date now.
    It is recommended to check if there are
    new patches available in regular periods.<br></p>
nl: <p>
    De online update is gereed.
    Uw installatie is nu uptodate.
    Het wordt aanbevolen om regelmatig te controleren
    of er nieuwe patches beschikbaar zijn.<br></p>

en: <p>
    If any error occurs during download or installation
    of the patches, you can check the <b>Details</b>
    for further information.
    </p>
nl: <p>
    Als er fouten optreden tijdens het downloaden of het
    installeren van de patches, kunt u de <b>Details</b>
    er van bekijken voor meer informatie.
    </p>

en: <p>
    Please try to do the update again, if important
    patches could not be installed.
    </p>
nl: <p>
    Als belangrijke patches niet geïnstalleerd kunnen worden,
    kunt u het beste de update nog eens proberen te doen.
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: Online Update Confirmation
nl: Bevestiging online update

note: changing Label to Finish for the last step
en: &Finish
nl: &Einde

en: Days since update:
nl: Dagen sinds update:

en: Status of last update:
nl: Status van laatste update:

en: Number of recommended patches:
nl: Aantal aanbevolen patches:

en: Number of security patches:
nl: Aantal beveiligings patches:

en: Last update information
nl: Informatie laatste update

en: Information about all installed patches
nl: Informatie over alle geïnstalleerde patches

en: &Show patch information
nl: Patch informatie &bekijken

note: helptext  "main dialog online_update"
en: <p>
    This dialog shows detailed information about the
    last package update and about all patches
    installed on your system.
    </p>
nl: <p>
    Dit dialoog laat gedetailleerde informatie zien
    over de laatste pakket-update en alle op uw
    systeem geïnstalleerde patches.
    </p>

en: <p>
    More detailed information about a special patch can
    be obtained. First select the patch from the list and then
    click on the <b>Show Patch Info</b> button.
    </p>
nl: <p>
    Er kan gedetailleerde informatie over een speciale patch
    gekregen worden. Selecteer eerst de patch uit de lijst en
    klik dan op de <b>Patch informatie bekijken</b> knop.
    </p>

note: using SetWizardContents (define in online_update.ycp)
en: Detailed Information
nl: Gedetailleerde informatie

en: Current patch
nl: Huidige patch

en: Connected to
nl: Verbonden met

en: Status of connection
nl: Verbindingsstatus

en: Total progress
nl: Totale voortgang

en: Information about the activities
nl: Informatie over de activiteiten

note: helptext  "main dialog online_update"
en: <p>After connecting to SuSE server,
    YaST2 will download all available patches.
    This could take some time. Several details are shown.</p>
nl: <p>Na een verbinding gemaakt te hebben met de
    SuSE server, zal YaST2 alle beschikbare patches downloaden.
    Dit kan even duren. Er zullen diverse details zichtbaar zijn.</p>

en: <p>
    The fields above show information about the connection and
    time of data transfer.
    The box below displays data from ftp logfile. If something
    goes wrong, please check this source of information. 
    </p>
nl: <p>
    De velden hierboven laten informatie zien over de
    verbinding en de data overdrachttijd.
    Het venster beneden geeft data weer van het ftp logbestand.
    Bekijk deze informatiebron als er wat mis gaat. 
    </p>

en: <p>
    If you decide to <b>Abort Update</b>, the download of
    patches will be interrupted. No patch will be installed.
    The ftp connection will be closed. 
    </p>
nl: Als u besluit om de <b>update af te breken</b>, dan zal het downloaden
    van de patches stoppen. Er zullen geen patches geïnstalleerd worden.
    De ftp verbinding zal gesloten worden. 
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: Connection and Data transfer
nl: Verbinding en data transmissie

en: closed
nl: gesloten

en: active
nl: actief

en: Can't get patch "%1" from
    server "%2".
    You may try to download remaining patches or
    go on with installing of already got ones.
    In manual mode click on Next to proceed.
nl: Kan patch "%1" niet ophalen
    van server "%2".
    U kunt proberen om de overgebleven patches te downloaden of
    nu doorgaan met de installatie van de reeds verkregen patches.
    Klik, in handmatige mode, op Verder om door te gaan.

en: Download of patches will be stopped.
    You may continue with installation of already
    loaded patches or abort update completely.
nl: De download van de patches zal gestopt worden.
    U kunt doorgaan met de installatie van de reeds
    verkregen patches of de update nu geheel afbreken.

en: Cannot check the patch %1 cause the PGP key is not installed or is corrupted.
    So SuSE cannot guarantee that the packages has been created by SuSE
nl: Kan patch %1 niet controleren omdat de PGP sleutel beschadigd of niet geïnstalleerd is.
    SuSE kan hierdoor niet garanderen dat deze pakketten gemaakt zijn door SuSE

en: &Don't install
nl: &Niet installeren

en: The patch %1 will not be installed 
    cause package %2 is corrupted
nl: De patch %1 wordt niet geïnstalleerd 
    omdat pakket %2 beschadigd is

en: Error
nl: Fout

en: There is no connection to network; please connect manually.
nl: Er is geen netwerkverbinding; maak aub handmatig een verbinding.

en: Connect error
nl: Verbindings-fout

en: &cancel
nl: &annuleren

en: Warning for patch %1
nl: Waarschuwing voor patch %1

en: &Skip patch
nl: Patch over&slaan

en: Information for patch %1
nl: Informatie over patch %1

note: Generic buttons
en: &Ok
nl: &OK

en: The patch %1 needs the version %2 of YaST2.
    You have installed version %3
nl: Patch %1 heeft versie %2 van YaST2 nodig.
    U heeft versie %3 geïnstalleerd

en: Don't install
nl: niet installeren

en: Connection to ftp server failed.
    Please try to get connection to another SuSE ftp server.
nl: De verbinding met de ftp server is mislukt.
    Probeer aub een verbinding met een andere SuSE ftp server te maken.

en: Can't get patches from server.
    Please try to get patches from another SuSE ftp server.
nl: Kan geen patches ophalen van de server.
    Probeer aub patches op te halen van een andere SuSE ftp server.

en: There are %1 patches on ftp. Downloading may take a while.
     Do you really want to download the patches now?
nl: Er zijn %1 patches beschikbaar op de ftp-site. Het downloaden zal even wat tijd kosten.
     Weet u zeker dat u deze patches nu wilt downloaden?

en: There is no patch which will have to be installed.
nl: Er is geen patch die geïnstalleerd moet worden.

en: No patch will be installed.
nl: Er worden geen patches geïnstalleerd.

en: &Show description
nl: &Beschrijving bekijken

en: <p>This dialog shows all patches which are
    available for download on SuSE ftp server.<br>
    Mode "recommended" means you should install the patch.
    "security" is a security patch and it is highly recommended to install it.
    </p>
nl: <p>Dit dialoog laat alle beschikbare patches zien die
    gedownload kunnen worden van de SuSE ftp server.<br>
    De mode "aanbevolen" betekent dat u de patch zou moeten installeren.
    "beveiliging" is een beveiligingspatch waarvan de installatie sterk wordt aanbevolen.
    </p>

en: <p>Meaning of the status flags:</p>
    <p>
    <b>X</b>: Patches concerning your installation are preselected.
    They will be downloaded and installed on your system.
    If you don't want a certain patch, double
    click on line to deselect it (or select line and use Crtl A).
    </p>
nl: <p>Betekenis van de statusvlaggen:</p>
    <p>
    <b>X</b>: Patches m.b.t. uw installatie zijn voorgeselecteerd.
    Deze zullen gedownload en geïnstalleerd worden op uw systeem.
    Als u een bepaalde patch niet wilt hebben, kunt u dat aangeven door op de
    betreffende regel dubbel te klikken (of selecteer de regel en gebruik Crtl A).
    </p>

en: <p>
    <b>G</b>: patch is available but not relevant for your installation
    (concerns packages which are not installed).
    You can download the patch but it will not be installed.
    </p>
    <p>
    <b>_</b>: you have deselected this patch, it will neither
    be downloaded nor installed.
    </p>
nl: <p>
    <b>G</b>: patch is beschikbaar maar niet relevant voor uw installatie
    (bevat pakketten die niet zijn geïnstalleerd).
    U kunt de patch downloaden maar het zal niet geïnstalleerd worden.
    </p>
    <p>
    <b>_</b>: u heeft de selectie van deze patch ongedaan gemaakt, 
    het zal noch gedownload noch geïnstalleerd worden.
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: List of available patches
nl: Lijst van beschikbare patches

en: This patch needs the version %1 of YaST2.
    You have installed version %2
nl: Deze patch heeft versie %1 van YaST2 nodig.
    U heeft versie %2 geïnstalleerd

note: initialize PKGINFO
en: Initializing for ftp update; One moment please...
nl: Initialisering t.b.v. ftp update; even geduld aub...

note: Popup is shown if the yast2 component responsible for the ftp update cannot be initialised. This does not mean, connection failed to ftp server, but any other error occured.
en: Initialisation of ftp server failed.
    
    Please check www.suse.de
    for further information .
nl: De initialisatie van de ftp server is mislukt.
    
    Kijk op www.suse.de
    voor nadere informatie.

en: Last update was executed
     %1 days ago.
nl: De laatste update is
     %1 dagen geleden gedaan.

en: Choice of update mode
nl: Keuze updatemode

en: &Automatic Update
nl: &Automatische update

en: &Manual Update
nl: &Handmatige update

en: Choice of installation-source
nl: Keuze installatie-bron

en: Installation-source
nl: Installatie-bron

note: helptext dialog online update start screen
en: <p>
    SuSE online update is the easy way to get all recommended
    patches and security fixes from SuSE ftp server.<br>
    <b>Automatic Update</b> will connect to the server,
    fetch the files and install the patches.</p>
nl: <p>
    De SuSE online update is de makkelijkste manier om alle aanbevolen
    patches en beveiligings-updates van de SuSE ftp server te halen.<br>
    De <b>Automatische update</b> zal verbinding maken met de server,
    alle bestanden ophalen en daarna de patches installeren.</p>

en: <p>
    <b>Manual Update</b> will display all available patches
    and you can choose which patches should be installed.<br>
    Information about the last update will be shown
    if you click on the <b>Details</b> button.
    </p>
nl: <p>
    De <b>Handmatige update</b> zal alle beschikbare patches laten
    zien; u kunt kiezen welke patches er geïnstalleerd moeten worden.<br>
    Informatie over de laatste update zal te zien zijn
    wanneer u op de <b>Details</b> knop klikt.
    </p>

en: <p>
    If you click on button <b>Expert</b> you can select an local
    installation-source instead of a ftp-server or select another ftp-server.
    </p>
nl: <p>
    Door op de <b>Expert</b> knop te klikken kunt u een lokale installation-bron
    kiezen, of een andere ftp-server selecteren, i.p.v. de gebruikelijke ftp-server.
    </p>

en: Welcome to SuSE Package Update
nl: Hartelijk welkom bij de SuSE pakket update

en: Initialization failed - please try again.
    If failure continues, please choose
    another SuSE ftp server.
nl: De initialisatie is mislukt - probeer
    het nog eens aub. Kies een andere SuSE
    ftp server als het mis blijft gaan.

en: Launch this module to get patches (online update).
    A patch updates, improves or corrects your existing installation.
nl: Start deze module om patches op te halen (online update).
    Een patch verbetert, corrigeert en doet een update van uw bestaande installatie.

en: <p>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</p>
nl: <p>U moet zijn ingelogd als <i>root</i> om dit te kunnen doen.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Get patches, to correct and improve your existing installation
nl: Haal patches op om uw bestaande installatie te corrigeren en te verbeteren

note: optional warning dialog text
en: Error code %1
nl: Fout code %1

note: description of input field
en: &User
nl: &Gebruiker

note: description of input field
en: &Password
nl: &Wachtwoord

note: description of input field
en: &Ethernet card
nl: &Ethernet kaart

note: description of Checkbox
en: Configure A&DSL as default for internet connection
nl: Configureer A&DSL als standaard internet verbinding

note: helptext  main dialog ADSL"
en: <p>This module is used only for
    providers using PPPoE. In the <b>U.S.</b> some providers use PPTP,
    then you only need to configure your ethernet card in the "Network/Base"
    module within YaST2. If you are not shure, ask your provider.</p>
nl: <p>Deze module is alleen bedoeld voor
    providers die PPPoE gebruiken. In de <b>U.S.</b> gebruiken sommige providers PPTP,
    in zo'n geval hoeft u alleen uw ethernetkaart te configureren in de "Network/Base"
    module van YaST2. Vraag uw provider er na als u het niet zeker weet.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p><b>First</b> you have to configure your ethernet card.</p>
nl: 
    <p><b>Eerst</b> zult u uw ethernet kaart moeten configureren.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p><b>Second</b> you have to enter your registration data.
    You have to enter your <i>user name</i> and your <i>password</i>.</p>
nl: 
    <p>Als <b>tweede</b> moet u uw registratie gegevens invoeren.
    Geef uw <i>gebruikersnaam</i> en uw <i>wachtwoord</i> op.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: <p>Then you have to enter the device of your ethernet card, e.g. <i>eth0</i>
    or if you have two cards, it could also be <i>eth1</i>.</p>
nl: <p>Daarna geeft u de apparaatnaam van uw ethernet kaart op, bijvoorbeeld <i>eth0</i>.
    Indien u twee kaarten heeft kan dit ook bijvoorbeeld <i>eth1</i> zijn.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p>If you choose <i>Configure ADSL as default</i>, your system uses ADSL for the
    dial into the internet. After you log in, you will see an icon on your KDE panel.
    With that icon, you can easily turn your internet connection on or off.
    If you do not use KDE, a little window appears, with the same functionality</p>
nl: 
    <p>Indien u <i>Configureer ADSL als standaard</i> kiest zal uw systeem ADSL gebruiken
    om verbinding te maken met het internet. Na het inloggen zult u een icoon aantreffen op uw KDE paneel.
    Met behulp van dat icoon kunt u eenvoudig uw internetverbinding aan- en uitzetten.
    Indien u geen gebruik maakt van KDE zal er een klein venster verschijnen met dezelfde functionaliteit.</p>

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Configuration for ADSL
nl: Configuratie voor ADSL

en: Error: ADSL is not configured.
    Could not write the configuration file /etc/pppoed.conf.
nl: Fout: ADSL is niet geconfigureerd.
    Kan het configuratie bestand /etc/pppoed.conf niet maken.

en: 
    Perhaps this module was not started as root.
    
    To configure ADSL, please start this module again
nl: 
    Misschien dat deze module niet gestart is als root.
    
    Om ADSL te configureren dient u deze module opnieuw te starten.

en: ADSL is now configured and usable,
    You will get your dial-in icon at the next login,
    where you can turn on/off your internet connection
nl: ADSL is nu geconfigureerd en functioneel;
    u zult uw inbel-icoon de volgende keer dat u inlogt krijgen,
    u kunt dan uw internetverbinding aan- en uitzetten.

en: ADSL is now configured and usable
nl: ADSL is nu geconfigureerd en functioneel

note: No line is selcted:
en: One input field is missing.
    Please enter username and password.
nl: U heeft één invoerveld vergeten in te vullen.
    Geef aub de gebruikersnaam en het wachtwoord op.

en: Launch this module to configure your ADSL internet
       connection. This module is ONLY for Germany.
nl: Start deze module op om uw ADSL internet
    verbinding te configureren. Deze module is ALLEEN voor Duitsland.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your ADSL connection with ppp over ethernet
       (ADSL/pppoed is used in germany, but not in the U.S.
nl: Configureer uw ADSL verbinding met ppp over ethernet
       (ADSL/pppoed wordt gebruikt in duitsland, niet in de U.S.

note: description of input field
en: &Line ID
nl: &Lijn ID

note: description of input field
en: &Usercode
nl: &Gebruikerscode

note: description of Checkbox
en: Configure T-&DSL as default for internet connection
nl: Configureer T-&DSL als standaard internetverbinding

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: <p>This module is ONLY used for the <b>GERMAN T-Online T-DSL</b> service.
    For example, in the U.S. your DSL connection is NOT configured in this dialogue, you only need to
    configure your ethernet card in the "Network/Base" module within YaST2.
    </p>
nl: <p>Deze module is ALLEEN voor de <b>DUITSE T-Online T-DSL</b> service.
    In de USA zal bijvoorbeeld uw DSL verbinding NIET in dit dialoog worden geconfigureerd, u dient alleen
    uw ethernet kaart te configureren in de "Network/Base" module binnen in YaST2.
    </p>

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>First you have to configure your ethernet card.</p>
nl: 
    <p>Eerst zult u uw ethernet kaart moeten configureren.</p>

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>Second you have to enter your registration data.
    You have to enter your <i>Line ID</i> (Anschlusskennung) e.g. 00056780362,
    the <i>T-Online ID</i> e.g. 870008594732, the <i>usercode</i> (Mitbenutzernummer),
    typically 0001, and your <i>password</i>.</p>
nl: 
    <p>Als tweede moet u uw registratie gegevens invoeren.
    Dit zijn dan uw <i>lijn ID</i> (bijv: 00056780362),
    de <i>T-Online ID</i> (bijv: 870008594732), de <i>gebruikerscode</i>
    (bijv: 0001) en uw <i>wachtwoord</i>.</p>

note: helptext  main dialog T-DSL"
en: 
    <p>If you choose <i>Configure T-DSL as default</i>, your system uses T-DSL 
    for 
    dialing into the internet. After you log in, you will see an icon on your KDE 
    panel.
    With that icon, you can easily turn your internet connection on or off.
    Even if you do not use KDE, a little window will appear on your desktop
     with the same functionality</p>
nl: 
    <p>Indien u <i>Configureer T-DSL als standaard</i> kiest zal uw systeem T-DSL gebruiken
    om verbinding te maken met het internet. Na het inloggen zult u een icoon aantreffen op uw KDE paneel.
    Met behulp van dat icoon kunt u eenvoudig uw internetverbinding aan- en uitzetten.
    Indien u geen gebruik maakt van KDE zal er een klein venster verschijnen met dezelfde functionaliteit.</p>

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Configuration for GERMAN T-DSL / ADSL
nl: Configuratie DUITSE T-DSL / ADSL

en: Error: TDSL is not configured.
    Could not write the configuration file /etc/pppoed.conf.
nl: Fout: TDSL is niet geconfigureerd.
    Kan het configuratie bestand /etc/pppoed.conf niet maken.

en: 
    Perhaps this module was not started as root.
    
    To configure TDSL, please start this module again
nl: 
    Misschien dat deze module niet gestart is als root.
    
    Om TDSL te configureren dient u deze module opnieuw te starten.

en: T-DSL is now configured and usable,
    You will get your dial in icon at the next login,
    where you can turn on/off your internet connection
nl: T-DSL is nu geconfigureerd en functioneel;
    u zult uw inbel-icoon de volgende keer dat u inlogt krijgen,
    u kunt dan uw internetverbinding aan- en uitzetten.

en: T-DSL is now configured and usable
nl: T-DSL is nu geconfigureerd en functioneel.

note: No line is selcted:
en: One input field is missing.
    Please enter Line ID, T-Online ID, usercode and password.
nl: U heeft één invoerveld vergeten in te vullen.
    Geef aub de lijn ID, de T-Online ID, de gebruikercode en het wachtwoord op.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: German T-DSL
nl: Duitse T-DSL

note: explanation of yast2 menueentry
en: Launch this module to configure your T-DSL (TDSL) internet
       connection. This module is ONLY for Germany.
nl: Start deze module op om uw T-DSL (TDSL) internet
    verbinding te configureren. Deze module is ALLEEN voor Duitsland.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your T-DSL modem
nl: Configureer uw T-DSL modem

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Configure boot mode
nl: Configureer boot-mode

en: <p>Launch this module to configure the boot-loader.
    </p>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</p>
nl: <p>Start deze module om de boot-loader te configureren.
    </p>U dient ingelogt te zijn als <i>root</i> om dit te kunnen doen.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Change your lilo configuration
nl: Verander uw lilo configuratie

en: Enable/disable inetd:
nl: inetd activeren/deactiveren:

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: O&ff, don't start inetd
nl: &Uit, inetd niet starten

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: On with d&efault configuration
nl: V&erder gaan met de standaard configuratie

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: On with c&ustom configuraton ...
nl: Verder gaan met de gebruikersconfig&uratie...

note: helptext inetd configuration
en: <p>Starting inetd will enable "others" to connect
    to network services installed on your server
    (e.g telnet, finger, ftp). Inetd is also
    needed for printing, as well as formatting the
    man-pages in the SuSE help package.
    Do you wish inetd to be started at boot time?
    </p>
nl: <p>Door inetd te starten krijgen "anderen" de mogelijkheid om verbinding
    te maken met netwerkservices die op uw server zijn geïnstalleerd
    (bijv: telnet, finger, ftp). Inetd is ook
    nodig voor het printen, evenals voor het opmaken van de
    man-pagina's in het SuSE helppakket.
    Wilt u dat inetd tijdens het booten wordt gestart ?
    </p>

note: helptext inetd configuration
en: 	
    <p>
    If you want to start the inetd, you can choose
    the SuSE default configuration. If you choose
    the custom configuration, you can edit the default
    configuration for your needs in the next step.
    </p>
nl: 	
    <p>
    Indien u inetd wilt starten kunt u de
    SuSE standaardconfiguratie kiezen. Indien u de
    gebruikersconfiguratie kiest kunt u in de volgende stap
    de standaardconfiguratie naar behoefte wijzigen.
    </p>

note: Main dialog: Header
en: Network services
nl: Netwerk services

note: helptext for popup create inetd-service
en: 
    <p>To create a valid entry i.e. service for the inetd you
    have to enter</p> 
    <ul>
    <li>service name            
    <li>socket type		    
    <li>protocol		    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>user[.group]	    
    <li>server program	    
    <li>server program arguments
    </ul>
    <p>To specify an Sun-RPC based service, the entry would contain these
    fields:</p>
    <ul>
    <li>service name/version    
    <li>socket type		    
    <li>rpc/protocol	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>user[.group]	    
    <li>server program	    
    <li>server program arguments
    </ul>
    
    <p>Here a short description, for details see <b>info inetd.conf</b>
    </p>
    
    <p>The <b>service-name</b> entry is the name of a valid service
    </p>
    
    <p>The <b>socket-type</b> should be one of stream, dgram, raw, rdm,
    or seqpacket, depending on whether the socket is a stream, datagram,
    raw, reliably delivered message, or sequenced packet socket.
    
    </p>
    <p>The <b>protocol</b> must be a valid protocol as given in /etc/protocols. 
    Examples might be <i>tcp</i>,<i>udp</i>,<i>rpc/tcp</i> or <i>rpc/udp</i>.
    </p>
    
    <p>The <b>wait/nowait</b> entry is applicable to datagram sockets only.
    The optional <i>max</i> suffix specifies the maximum number of
    server instances that may be spawned from inetd within an interval of 60
    seconds. 
    </p>
    
    <p>The <b>user</b> entry should contain the user name of the user as whom the 
    server should run.
    </p>
    
    <p>The <b>server-program</b> entry should contain the pathname of the program which
    is to be executed by inetd when a request is found on its socket. 
    
    </p>
    <p>---</p>
nl: 
    <p>Om een geldige ingang of service voor inetd te maken
    moet u het volgende opgeven</p> 
    <ul>
    <li>service naam            
    <li>socket type		    
    <li>protocol		    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>gebruiker[.groep]	    
    <li>server programma	    
    <li>server programma argumenten
    </ul>
    <p>Om een op Sun-RPC gebaseerde service te specificeren moeten de volgende velden
    zijn opgegeven:</p>
    <ul>
    <li>service naam/versie     
    <li>socket type		    
    <li>rpc/protocol	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>gebruiker[.groep]	    
    <li>server programma	    
    <li>server programma argumenten
    </ul>
    
    <p>Hier volgt een korte beschrijving, bekijk de <b>info inetd.conf</b> voor meer details
    </p>
    
    <p>De <b>service-naam</b> is de naam van een geldige service
    </p>
    
    <p>Het <b>socket-type</b> moet er één zijn van stream, dgram, raw, rdm,
    of seqpacket, afhankelijk of de socket een stream, datagram,
    raw, betrouwbaar geleverd bericht, of sequentieel pakket socket is.
    
    </p>
    <p>Het <b>protocol</b> moet een geldig protocol zijn zoals opgegeven in /etc/protocols. 
    Voorbeelden kunnen bijvoorbeeld <i>tcp</i>,<i>udp</i>,<i>rpc/tcp</i> of <i>rpc/udp</i> zijn.
    </p>
    
    <p>Het <b>wait/nowait</b> item is alleen t.b.v. datagram sockets.
    Het optionele <i>max</i> achtervoegsel specificeert het maximum aantal
    server verzoeken dat ge-spawned mag worden van inetd met een interval van 60
    seconden. 
    </p>
    
    <p>Het <b>gebruiker</b> item moet de gebruikersnaam bevatten van de gebruiker die de 
    server zou moeten laten werken.
    </p>
    
    <p>Het <b>server-programma</b> item zou de pathnaam van het programma moeten bevatten
    wat uitgevoerd moet worden door inetd, wanneer daar een verzoek voor is gevonden op z'n socket. 
    
    </p>
    <p>---</p>

note: popup create edit service: Framedescription here values for the inetd service can be set
en: Edit service
nl: Service wijzigen

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Flags
nl: &Vlaggen

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: S&erver / Args
nl: S&erver / Argumenten

note: popup create
en: &Comment
nl: &Commentaar

note: `VWeight( 0,`Frame( _("Previous block comment in inetd.conf"), `Label( previous_comment )))
en: Previous block comment in inetd.conf
nl: Vorig blok commentaar in inetd.conf

note: Column header: minimum = 4 characters /  fill with space if needed
en: Flags
nl: Vlaggen

note: Column header
en: User
nl: Gebruiker

en: Server / Args
nl: Server / Argumenten

note: main dialog: Button Edit service
en: &Activate/Inactivate
nl: &Activeren/deactiveren

note: helptext  "main dialog edit inetd.conf"
en: <p>In the listbox you see all services preconfigured by SuSE</p>
nl: <p>In de lijst ziet u alle voorgeconfigureerde services gedaan door SuSE</p>

en: <p>All services marked with "#" are <i>inactive</i> (locked).
    All services marked with "Active!" are <i>active</i> (unlocked).</p>
nl: <p>Alle services gemarkeerd met "#" zijn <i>inactief</i> (gesloten).
    Alle services gemarkeerd met "Actief!" zijn <i>actief</i> (open).</p>

en: <p>Inactive means, that these services are preconfigured in the configuration
    file of inetd (/etc/inetd.conf), but they are locked.</p>
nl: <p>Inactief betekent dat deze services voorgeconfigureerd zijn in het configuratie
    bestand van inetd (/etc/inetd.conf); ze zijn echter gesloten.</p>

en: <p>With a click to this entry, and a second click
    on the button activate/inactivate you can unlock an inactive entry, or
    lock an active entry.</p>
nl: <p>Met een muisklik op dit item en een tweede klik
    op de knop actief/inactief kunt u een inactieve waarde openen, of
    een actieve sluiten.</p>

en: <p>With a click to an entry, and a second click
    on the button edit you can change parameters of this service
    </p>
nl: <p>Met een muisklik op een item en een tweede klik
    op de knop wijzigen kunt u de parameters van deze service wijzigen
    </p>

note: using SetContents (define in lan_inetd.ycp)
en: Enable/disable network services
nl: Netwerk services activeren/deactiveren

note: ///////////////////////////////////////// - create line and comment - insert line in Database - compute comment
en: Create a new service entry
nl: Een nieuw service item maken

note: No line is selcted:
en: To delete a service, you have to select one in main dialog
nl: Om een service te verwijderen dient u er één te selecteren in het hoofddialoog

note: No line is selcted:
en: To activate/inactivate a service, you have to select one in main dialog
nl: Om een service te activeren/deactiveren dient u er één te selecteren in het hoofddialoog

note: edit line and comment
en: Edit a service entry
nl: Wijzig een service item

note: No line is selcted:
en: To edit a service, you have to select one in main dialog
nl: Om een service te wijzigen dient u er één te selecteren in het hoofddialoog

en: Launch this module to configure your network services.
nl: Start deze module om uw netwerkservices te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your network services which are started via inetd
nl: Configureer uw netwerkservices die gestart zijn via inetd

note: mesage label
en: Initializing ...
nl: Initialisering...

note: help text 1/2
en: <p>The network card was
     found. If you want to configure this network card press <b>Next</b>
     use <b>Back</b> button to go back.</p>
nl: <p>Er is een netwerkkaart
     gevonden. Voor de configuratie van deze kaart drukt u op de knop <b>Verder</b>,
     gebruik de knop <b>Terug</b> om terug te gaan.</p>

note: help text 2/2
en: <p>Press <b>Skip</b> button to skip the configuration of this card.</p>
nl: <p>Druk op de knop <b>Overslaan</b> om de configuratie van deze kaart over te slaan.</p>

note: To translators: label message 1/2 The network card XY will be configured
en: The network card
nl: De netwerkkaart

note: To translators: label message 2/2 The network card XY will be configured
en: 
    will be configured for network access as.
nl: 
    wordt geconfigureerd voor toegang tot het netwerk.

note: dialog title
en: Network card configuration
nl: Netwerkkaart configuratie

note: popup message with confirmation buttons
en: Should the network configuration be saved?
nl: Moet de netwerkconfiguratie worden opgeslagen?

note: label
en: Network Controller
nl: Netwerk controller

note: button label
en: &Card
nl: &Kaart

note: label
en: Use the unrecognized card if present
nl: Gebruik, indien aanwezig, de niet-herkende kaart

note: "Add provider" - label, "Add provider ..." - button label
en: Add provider
nl: Provider toevoegen

en: Add provider ...
nl: Provider toevoegen...

note: label
en: Unknown modem
nl: Onbekend modem

note: button label
en: &Modem
nl: Modem

note: label
en: Use the unrecognized modem if present
nl: Gebruik, indien aanwezig, het niet-herkende modem

note: dialog title
en: Network device setup
nl: Netwerk apparaat instelling

note: abort confirmation popup
en: Really abort?
nl: Echt stoppen?

en: IO address
nl: IO-adres

note: help text 1/4
en: <p>Please select ISDN card from the list.</p>
nl: <p>Selecteer een ISDN-kaart uit de lijst.</p>

note: help text 2/4
en: <p>You can pass some extra option values to the kernel module.</p>
nl: <p>U kunt extra optie-waarden doorgeven aan de kernel module.</p>

note: help text 3/4
en: <p>IO address, IRQ and MemBase are card hardware attributes which usually should be 
    correctly detected for newer card models, if you have an older card model please have a look into your technical manual 
    or contact your salesman.</p>
nl: <p>IO adres, IRQ en MemBase zijn de hardware-attributen van de kaart die gewoonlijk correct worden gedetecteerd 
    bij de nieuwe kaartmodellen; indien u een ouder kaartmodel heeft, kijk dan uw technische handleiding 
    er op na of neem contact op met uw leverancier.</p>

note: help text 4/4
en: <b>ISDN protocol: </b>In most cases the protocol is Euro-ISDN especially 
        use this if your ISDN-card is connected directly to the NTBA. 
        1TR6 is only rarely used (e.g. some ISDN-stations 
        use it for the internal ISDN connections and if your 
        ISDN-card is connected to such a ISDN-station you 
        have to use 1TR6.
nl: <b>ISDN protocol: </b>In de meeste gevallen is het protocol Euro-ISDN 
        nodig, gebruik dit indien uw ISDN-kaart direct verbonden is met de 
        NTBA. 1TR6 wordt slechts zelden gebruikt: sommige ISDN-stations 
        gebruiken het voor interne ISDN verbindingen. 
        Indien uw ISDN-kaart verbonden is met zo'n 
        ISDN-station dan zult u 1TR6 moeten gebruiken.

en: Selection of ISDN protocol
nl: ISDN-protocol selectie

en: Leased line
nl: Vaste lijn

en: Options for '%1' card
nl: Opties voor '%1' kaart

en: Select your ISDN card
nl: Selecteer uw ISDN-kaart

en: ISDN module options (only needed in special cases!!)
nl: ISDN module opties (alleen nodig in speciale gevallen!!!)

en: ISDN low level configuration
nl: ISDN lowlevel configuratie

note: help text 1/7
en: <p>My phone number -  As your own telephone number (MSN) you 
             put in your telephone number (without area code!), if your ISDN-card is connected 
             directly to the NTBA. If it is connected to an ISDN-station, 
             put in the MSN which is stored in the ISDN-station (e.g. your phone extension or 
             the last digit or digits of your phone extension) or - if this fails - try 
             to use just 0 (which normally causes that the  default MSN is actually used).</p>
nl: <p><b>Mijn telefoonnummer</b> - U geeft uw (MSN) telefoonnummer op 
             (zonder kengetal!) indien uw ISDN-kaart direct is verbonden met de NTBA. Indien het 
             verbonden is met een ISDN-station geeft u het MSN op wat opgeslagen is in 
             het ISDN-station (bijv: uw telefoon-extensie of de laatste cijfers van uw 
             telefoon-extensie) of - als dit niet werkt - gewoon het cijfer 0 (dit heeft 
             meestal het effect dat de standaard MSN wordt gebruikt).</p>

note: help text 2/7
en: <p><b>Dial mode - Off</b> means no connections at all are possible.</p>
nl: <p><b>Bel-mode - Uit</b> betekent dat er helemaal geen verbindingen mogelijk zijn.</p>

note: help text 3/7
en: <p><b>Manual</b> - only outgoing connections made manually are possible. 
             Incoming connections can be made. Incoming callback connections are not possible 
             If you select <b>Manually</b> in the dial mode, you can build or 
             close a connection using the tool <b>kimon</b> or <b>kinternet</b> 
             or (as user root) with the commands: 
             <br>isdnctrl dial ippp0  <br>isdnctrl hangup ippp0</p>
nl: <p><b>Handmatig</b> - alleen handmatig uitgaande verbindingen zijn mogelijk. 
             Inkomende verbindingen kunnen gemaakt worden. Inkomende callback 
             verbindingen zijn niet mogelijk. Indien u <b>Handmatig</b> kiest in de 
             bel-mode kunt u een verbinding maken/verbreken mbv de tool <b>kimon</b> 
             of <b>kinternet</b> of (als gebruiker root) met de commando's: 
             <br>isdnctrl dial ippp0 en <br>isdnctrl hangup ippp0</p>

note: help text 4/7
en: <p><b>Automatic</b> - when necessary, a connection will be made 
    automatically; this is also the only mode where incoming callback calls will succeed 
    (i.e. connections that you call back).  It will also hangup after the specified hup-timeout</p>
nl: <p><b>Automatisch</b> - een verbinding wordt automatisch gemaakt wanneer dat nodig is; 
    dit is tevens de enige mode waarbij inkomende callback aanroepen succes zullen hebben 
    (bijv: verbindingen die u terugbelt). Het zal tevens de verbinding verbreken na een specifieke hup-timeout</p>

note: help text 5/7
en: <p>Automatic hang-up -you can set that 
      the line will be hang up automatically after 'IDLE timeout'. The checkbox Chargehup tells that the line stays connected 
      after 'IDLE timeout', and it will be hung up immediately before the next counting pulse 
      (this only works, if your isdn-provider transmits the charge-info during and after the connection)</p>
nl: <p>Automatisch verbreken - u kunt dit instellen zodat 
      de lijn automatisch verbroken wordt na een 'IDLE timeout'. Het keuzevak Chargehup vertelt u dat de lijn in stand wordt gehouden na een 
      'IDLE timeout' en dat de verbinding onmiddelijk verbroken zal worden voor de eerst volgende tellerpuls 
      (dit werkt alleen indien uw isdn-provider onkosten-informatie doorgeeft tijdens de verbinding en na de verbinding)</p>

note: help text 5/7
en: <p>If you want to start-up the connection during the 
    system boot, please press the appropriate button. If not, you have to use (as user root) the following commands: 
     <br> rci4l_hardware start 
     <br> rci4l start 
     <br> rcroute start 
     <br>  to start ISDN.</p>
nl: <p>Indien u wilt dat de verbinding al gemaakt wordt tijdens de systeem boot, 
    moet u de betreffende knop selecteren. Als u dat niet wilt, gebruik dan (als gebruiker root) de volgende commando's: 
     <br> rci4l_hardware start 
     <br> rci4l start 
     <br> rcroute start 
     <br>  om ISDN te starten.</p>

note: help text 5/7
en: <p>Selecting <b>activate firewall</b> will block all incoming
    connections; choosing this option will make dialup connections to
    the internet save for attacks from the outside.</p>
nl: <p>De selectie van <b>activeer firewall</b> zal alle inkomende
    verbindingen tegenhouden; door deze optie te kiezen kunt u veilig dialup verbindingen
    maken met het internet en bent u tevens beschermt tegen aanvallen van buitenaf.</p>

en: My phone number
nl: Mijn telefoonnummer

note: Dial mode selection
en: Dial mode
nl: Bel-mode

note: Automatic dial mode
en: Automatic
nl: Automatisch

note: Manual dial mode
en: Manual
nl: Handmatig

note: Dial mode off
en: Off
nl: Uit

en: Automatic hang-up
nl: Automatisch ophangen

en: Start ISDN during system boot
nl: Start ISDN gedurende de systeemboot

en: IP settings
nl: IP instellingen

en: Callback settings
nl: Callback instellingen

en: ISDN connection parameters
nl: ISDN connectie parameters

en: You have to fill in Local and Remote IP addresses correctly
nl: U dient uw lokale en remote IP-adressen correct in te vullen

note: help text 1/3
en: <p>Please fill-in the IP addresses. If you have syncppp connection, 
    normally do you have to keep the pre-selected values 192.168.x.99 and 192.168.x.1. 
    In rawip case you must obtain these numbers from your provider. 
    If you have a local ethernet please check, that the IP-adresses 
    are not in the same subnet like your local ethernet. </p>
nl: <p>Geef de IP adressen op. Als u een syncppp verbinding heeft moet u 
    meestal de waardes 192.168.x.99 en 192.168.x.1 behouden.
    In het geval van rawip zult u deze nummers van uw provider moeten krijgen. 
    Indien u lokaal ethernet heeft: controleer of de IP-adressen niet 
    in hetzelfde subnet liggen als uw lokale ethernet. </p>

note: help text 2/3
en: <p>Check the button for <b>dynamic IP address</b> if you plan to use 
    diald (demand dialing daemon), where the outgoing address is unknown at the moment the link is going up.</p>
nl: <p>Selecteer de knop voor een <b>dynamisch IP-adres</b> indien u van plan 
    bent om diald (demand dialing daemon) te gebruiken, dit dan als het uitgaande adres onbekend is op het moment dat de verbinding gemaakt wordt.</p>

en: IP address settings
nl: IP-adres instellingen

en: Local IP address of your machine
nl: Lokaal IP-adres van uw machine

note: IP address of Peer for Point-to-Point connection
en: Remote IP address
nl: Remote IP-adres

en: Dynamic IP address
nl: Dynamisch IP-adres

note: help text 3/3
en: <p>Check the button for <b>dynamic DNS assignment</b> 
    if you want to change your domain name servers after the connection is up. (This replace your static DNS 
    configuraton with obtain DNS servers IP addreses) Today almost all providers 
    use <b>Dynamic DNS assignment</b></p>
nl: <p>Selecteer de knop <b>dynamische DNS-toekenning</b> indien u uw domeinnaam 
    servers wilt wijzigen nadat de verbinding gemaakt is. (Dit vervangt uw 
    statische DNS configuratie die de DNS-server IP-adressen verkrijgt) Bijna alle 
    providers gebruiken tegenwoordig <b>Dynamische DNS-toekenning</b></p>

en: Dynamic DNS assignment
nl: Dynamische DNS-verstrekking

en: ISDN IP address settings
nl: ISDN IP-adres instellingen

note: help text 1/3
en: <p>If callback mode is off,  calls  are handled normally without special processing.</p>
nl: <p>Indien callback mode uit staat worden aanroepen normaal, zonder speciale acties, afgehandeld.</p>

note: help text 2/3
en: <p>If callback mode  is  server,  then  after  getting  an incoming call, a callback is triggered.</p>
nl: <p>Als de callback mode ingesteld staat als server, zal er na een inkomende aanroep de callback mode worden uitgevoerd.</p>

note: help text 3/3
en: If callback mode is client, then the local system does the initial call  and  then  waits  for  callback of the remote machine.
nl: Als de callback mode ingesteld staat als client, zal het lokale systeem het eerste gaan bellen en  dan gaan wachten op de callback van de remote machine.

en: Callback functions
nl: Callback functies

note: ISDN callback mode selection - Callback Off
en: Callback Off
nl: Callback uit

note: ISDN callback mode selection - Callback Server
en: Callback Server
nl: Callback server

note: ISDN callback mode selection - Callback Client
en: Callback Client
nl: Callback cliënt

en: ISDN callback settings
nl: ISDN callback instellingen

en: Can't delete all ISDN card configuration while you have configure some connections.
nl: Kan niet alle ISDN-kaart configuraties verwijderen zolang u nog enige verbindingen geconfigureerd heeft.

note: help text for ip address setup dialog part 1 of 9
en: <p>This dialog allows you to configure your IP address.</p>
nl: <p>Hier kunt u het IP-adres configureren.</p>

note: help text for ip address setup dialog part 2 of 9
en: <p>You can select dynamic address assignment, 
    if you have a <b>DHCP server</b> running on your local network.
nl: <p>U kunt dynamische adressentoekenning selecteren, indien u 
    een <b>DHCP server</b> heeft draaien in uw lokale netwerk.

note: part 3 of 9, keep the leading space
en:  You also should select this if you do not have a static IP address 
    assigned to you by your cable or DSL provider.
nl: U dient dit eveneens te selecteren als er aan u geen statisch IP-adres 
    is toegekend door uw kabel of DSL provider.

note: part 4 of 9, keep the leading space
en:  Network addresses will then be obtained <b>automatically</b> from the server.
nl:  Netwerkadressen worden <b>automatisch</b> verkregen van de server.

note: part 5 of 9
en: Configuration will be finished by clicking the <b>Next</b> button.</p>
nl: De configuratie wordt afgesloten door op de knop <b>Verder</b> te drukken.</p>

note: part 6 of 9
en: <p>Otherwise, you must assign the network addresses <b>manually</b>.
nl: <p>Anders moet u de netwerkadressen <b>handmatig</b> toekennen.

note: part 7 of 9, keep the leading space
en:  Enter the IP address (e.g. 192.168.100.99) for your computer, 
    the network mask (usually 255.255.255.0) and, optionally, the default gateway IP address.
nl:  Geef het IP-adres (bijv: 192.168.100.99) voor uw computer, het netwerkmasker 
    (normaal 255.255.255.0) en optioneel, het standaard gateway IP-adres op.

note: part 8 of 9, keep the leading space
en:  The name server setup dialog follows.</p>
nl:  Het naamserver instellings-dialoog volgt.</p>

note: part 9 of 9
en: <p>Please contact your <b>network administrator</b> 
    for more information about the network configuration.</p>
nl: <p>Neem contact op met uw <b>netwerk systeembeheerder</b> 
    voor meer informatie over de netwerkconfiguratie.</p>

note: label for radio button group (dynamic/static ip address setup method)
en: Network device
nl: Netwerk apparaat

note: frame label
en: Dynamic address
nl: Dynamisch adres

note: radio button label
en: Automatic address setup (via DHCP)
nl: Automatische adres-instelling (via DHCP)

note: frame label
en: Choose the setup method
nl: Kies de instellings-methode

note: radio button label
en: Static address setup
nl: Statisch adres instelling

note: text entry label for ip address
en: IP Address
nl: IP-adres

note: text entry label for network mask
en: Subnet mask
nl: Subnetmasker

en: Detailed settings
nl: Gedetailleerde instellingen

en: &Hostname and nameserver
nl: &Hostnaam en naamserver

note: main dialog label
en: Network address setup
nl: Netwerkadres instelling

note: warning dialog message
en: You need to install the dhclient or dhcpcd package for dynamic IP address setup. It's located in the series 'n'
nl: Voor de dynamische IP-adres instelling moet het pakket dhclient of dhcpcd worden geïnstalleerd. U kunt deze vinden in de 'n' series

note: warning dialog message
en: The default gateway is incorrect
nl: De standaard-gateway is onjuist

note: warning dialog message
en: The subnet mask is incorrect
nl: Het subnetmasker is onjuist

note: warning dialog message
en: The IP address is incorrect
nl: Het IP-adres is onjuist

note: ip address overlaps network or broadcast address bug #4644, message fix, orig: err_msg = UI(_("IP Address is out of range."))
en: Invalid netmask.
nl: Ongeldig netmasker.

note: error message
en: The subnet mask is incorrect.
nl: Het subnetmasker is onjuist.

note: error message
en: The IP address is incorrect.
nl: Het IP-adres is onjuist.

note: warning popup
en: Deleting hardware will also erase you interface configuration, proceed?
nl: Het verwijderen van hardware zal ook uw interface configuratie wissen, doorgaan?

en: Unknown provider
nl: Onbekende provider

note: number table entry - card is running
en: Active
nl: Actief

note: ipaddr table entry - card is/is not PCMCIA
en:     Yes
nl:     Ja

en:      No
nl:      Nee

note: ipaddr table entry - card is/is not PCMCIA
en:      Yes
nl:      Ja

note: not_configured = create_table (not_configured, ["sub_vendor"]); help text 1/4
en: <p>Please select what kind of card you want to configure.</p>
nl: <p>Selecteer wat voor soort kaart u wilt configureren.</p>

note: help text 2/4
en: <p>If the list contains <b>autodetected</b> (and not yet configured) cards, select one and go ahead.
nl: <p>Als de lijst <b>automatisch gedetecteerde</b> (en nog niet geconfigureerde) kaarten bevat, selecteer er dan één en ga verder.

note: help text 3/4
en: Choose <b>compiled in the kernel</b> if you know that your network card has support included in your Linux kernel.
nl: Kies <b>gecompileerd in de kernel</b> als u weet dat uw netwerk kaart al ondersteund wordt door uw Linux kernel.

note: help text 4/4
en: Otherwise use <b>manual selection</b>.</p>
nl: Kies anders <b>handmatige selectie</b>.</p>

note: frame label
en: Configure
nl: Configureer

note: selection box label
en: List of autodetected
nl: Autodetectie lijst

note: dialog title
en: Network configuration
nl: Netwerkconfiguratie

note: help text 1/4
en: <p>The base configuration of your network devices is set here. Use <b>Edit</b> button to 
    edit the network device address, <b>Delete</b> button to remove the entry.</p>
nl: <p>De basisconfiguratie van uw netwerk apparaat wordt hier ingesteld. Gebruik de knop <b>Wijzigen</b>
    om het netwerk-apparaat adres te wijzigen, de knop <b>Verwijderen</b> om het item te wissen.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Use <b>Add</b> button to configure your hardware and 
    set-up device address.</p>
nl: <p>Gebruik de knop <b>Toevoegen</b> om uw hardware te configureren 
    en een apparaat-adres in te stellen.</p>

note: help text 3/4
en: <p>With the <b>Hardware</b> button you get a list of hardware 
    that you can change</p>
nl: <p>Met de knop <b>Hardware</b> krijgt u een lijst met hardware 
    die u kan veranderen</p>

note: help text 4/4
en: <p>If you configure modem or ISDN for connect you can use 
       <b>kinternet</b>.
nl: <p>Voor het configureren van uw modem of ISDN tbv verbindingen 
       kunt u gebruik maken van <b>kinternet</b>.

en: No.
nl: Nee.

en: Device name
nl: Apparaat-naam

note: button label
en: &Add
nl: &Toevoegen

en: This entry can not be edited!
nl: Dit item kan niet verwijderd worden!

en: Network complex configuration
nl: Complexe netwerk configuratie

en: Network base configuration
nl: Netwerk basis configuratie

en: Network modem configuration
nl: Netwerk modem configuratie

en: Network isdn configuration
nl: Netwerk isdn configuratie

note: help text 1/3
en: <p>Please select the appropriate <b>provider</b>.</p>
nl: <p>Selecteer aub de juiste <b>provider</b>.</p>

note: help text 2/3
en: <p>Choose the country or region where you are located and than choose one of the listed providers.</p>
nl: <p>Kies het land of de regio waar u zich bevindt en selecteer dan één van de providers uit de lijst.</p>

note: help text 3/3
en: <p>Use the <b>New</b> button to add provider that cannot be found in the list.</p>
nl: <p>Gebruik de knop <b>Nieuw</b> om een provider toe te voegen die niet voorkomt in de lijst.</p>

en: Country
nl: Land

en: New
nl: Nieuw

en: ISP selection
nl: ISP selectie

en: You have to choose one provider!
nl: U dient één provider te kiezen!

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please connect to the homepage <b>%2</b> or call the hotline <b>%3</b>.</p>
nl: <p>Voor de registratie van <b>%1</b> en het vinden van het geschikste inbelnummer, kunt u het beste kijken op de <b>%2</b> homepage of door de hotline <b>%3</b> te bellen.</p>

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please connect to the homepage <b>%2</b>.</p>
nl: <p>Voor de registratie van <b>%1</b> en het vinden van het geschikste inbelnummer, kunt u het beste kijken op de <b>%2</b> homepage.</p>

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please call the hotline <b>%2</b>.</p>
nl: <p>Voor de registratie van <b>%1</b> en het vinden van het geschikste inbelnummer, kunt u het beste de hotline <b>%2</b> bellen.</p>

note: help text 1/4
en: <p>Access to your internet provider. If you have selected your provider from the list these values are already pre-filled.</p>
nl: <p>Toegang tot uw internet provider. Als u uw provider uit de lijst heeft geselecteerd, dan zijn deze waardes al reeds ingevuld.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Please select the type of packet-encapsulation. <b>RawIP</b> means that MAC-headers are stripped off, <b>SyncPPP</b> stands for Synchronous PPP.</p>
nl: <p>Selecteer het type packet-encapsulation aub. <b>RawIP</b> betekent dat de MAC-headers <b>stripped off</b> zijn, <b>SyncPPP</b> staat voor Synchroon PPP.</p>

note: help text 3/4
en: <p>Please enter a <b>name</b> of the connection  and a <b>phone number</b> to access your provider.</p>
nl: <p>Geef een <b>naam</b> op voor de verbinding en een <b>telefoonnummer</b> om toegang te krijgen tot uw provider.</p>

note: help text 4/4
en: <p>Enter the <b>user name</b> and the <b>password</b> that will be used for logging in (ask your provider if you are not sure).</p>
nl: <p>Geef de <b>gebruikersnaam</b> en het <b>wachtwoord</b> op dat gebruikt moet worden voor het inloggen (vraag uw provider erna als u het niet zeker weet).</p>

en: Connection Name
nl: Verbindingsnaam

note: providers Phone number
en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Name for dialing
nl: Naam voor het bellen

en: Request for password
nl: Wachtwoord aanvraag

en: Always ask me
nl: Altijd vragen

note: help text 4/4
en: <p>Check the <b>Ask</b> button to always ask for the password.</p>
nl: <p>Selecteer de knop <b>Altijd vragen</b> als er altijd om het wachtwoord moet worden gevraagd.</p>

en: Name for dialing can't contains spaces
nl: De naam voor het bellen mag geen spaties bevatten

en: Name %1 already exist
nl: De naam %1 bestaat al

en: Connection Name %1 already exist
nl: De verbindingsnaam %1 bestaat al

en: You have to fill in all input boxes
nl: U moet alle invoervelden invullen

note: help text for dns setup part 1 of 6
en: <p>Insert the host name and domain 
     name for your computer. Name server list and domain search list are 
     optional.</p>
nl: <p>Geef de host- en domein-naam van 
     uw computer op. De naamserver lijst en de domein-zoeklijst zijn 
     optioneel.</p>

note: help text for dns setup part 2 of 6
en: <p>A name server is a computer 
     which translates host names into IP addresses. This value must be 
     entered as an <b>IP address</b> (e.g., 10.10.0.1) not as a host 
     name.</p>
nl: <p>Een naamserver is een computer 
     die de hostnamen omzet in IP-adressen. Deze waarde moet als 
     <b>IP-adres</b> (bijv: 10.10.0.1) worden opgegeven en 
     niet als hostnaam.</p>

note: help text for dns setup part 3 of 6
en: <p>Search domain is the domain 
     name where host name searching is started. The primary search domain 
     is usually the same as the <b>domain name</b> of your computer (e.g., 
     suse.de). There may be additional search domains (e.g., 
     suse.com).</p>
nl: <p>Het zoekdomein is de domeinnaam 
     waar wordt begonnen met het zoeken naar hostnamen. Het primaire 
     zoekdomein is gewoonlijk identiek aan de <b>domeinnaam</b> van uw 
     computer (bijv: suse.de). Er kunnen meer zoekdomeinen 
     mogelijk zijn (bijv: suse.com).</p>

note: help text for dns setup part 4 of 6
en: <p>If you are using DHCP to get 
     an IP address, you can check whether to get hostname via DHCP or leave it unchanged.</p>
nl: <p>Als u DHCP gebruikt om een IP-adres te krijgen 
     kunt u al dan niet aangeven of u een hostnaam via DHCP wilt verkrijgen.</p>

note: help text for dns setup part 4 of 6
en: <p>If you plan to use dialup internet connection 
    and have set up your connection to use dynamic DNS assignment these values will be temporally 
    disabled during the connection.</p>
nl: <p>Als u van plan bent om van een dialup internet verbinding gebruik te maken en u uw verbinding 
    zo heeft ingesteld dat er gebruik wordt gemaakt van de dynamische DNS-toekenning, dan zullen deze 
    waardes tijdelijk uitgeschakeld worden gedurende de verbinding.</p>

note: help text for dns setup part 5 of 6
en: <p>Select the <b>Finish</b> button to <b>save</b> your changes and 
    <b>finish</b> the network configuration.</p>
nl: <p>Kies <b>Afsluiten</b> om uw wijzigingen <b>op te slaan</b> en de 
    netwerkconfiguratie <b>af te sluiten</b>.</p>

en: Hostname && Domainname
nl: Hostnaam && Domeinnaam

note: text entry label
en: &Host name
nl: &Hostnaam

note: text entry label
en: &Domain name
nl: &Domeinnaam

en: &Change hostname via DHCP
nl: &Wijzig hostnaam via DHCP

note: common label for more text entries
en: &Name server list
nl: Lijst met &naamservers

note: common label for more text entries
en: Domain &search list
nl: Domein zoeklij&st

note: main dialog label
en: Hostname & name server configuration
nl: Hostnaam & naamserver configuratie

note: error label message
en: The tertiary search domain is not correct
nl: Het derde zoekdomein is onjuist

note: error label message
en: The secondary search domain is not correct
nl: Het tweede zoekdomein is onjuist

note: error label message
en: The primary search domain is not correct
nl: Het eerste zoekdomein is onjuist

note: error label message
en: The tertiary nameserver is not correct
nl: De derde naamserver is onjuist

note: error label message
en: The secondary nameserver is not correct
nl: De tweede naamserver is onjuist

note: error label message
en: The primary nameserver is not correct
nl: De eerste naamserver is onjuist

note: error label message
en: The domain name is not correct
nl: De domeinnaam is niet correct

note: error label message
en: The host name is not correct
nl: De hostnaam is onjuist

en: The values were not saved correctly.
nl: De waardes zijn niet correct opgeslagen.

en: The values were saved.
nl: De waardes zijn opgeslagen.

en: Warning: all devices are configured to use DHCP.
nl: Waarschuwing: alle apparaten zijn geconfigureerd om gebruik te maken van DHCP.

note: help text 1/2
en: <p>In this dialog you can modify your hardware settings.</p>
nl: <p>In dit dialoog kunt u uw hardware instellingen wijzigen.</p>

note: help text 2/2
en: <p>Use the <b>Edit</b> button to modify existing hardware setting, use the <b>Delete</b> button to remove it.</p>
nl: <p>Gebruik de knop <b>Wijzigen</b> om bestaande hardware instellingen te wijzigen, gebruik de knop <b>Verwijderen</b> voor het verwijderen er van.</p>

en: name
nl: naam

en: Edit
nl: Wijzigen

note: Delete - button label
en: Delete
nl: Verwijderen

en: Network hardware settings
nl: Netwerk hardware instellingen

note: help text 1/3
en: <p>Here you can set-up your networking device. The values will be written into <i>/etc/modules.conf</i>.</p>
nl: <p>Hier kunt u uw netwerk apparaat instellen. De instellingen zullen opgeslagen worden in het bestand <i>/etc/modules.conf</i>.</p>

note: help text 2/3
en: <p>Options for the module should be written in format 
    <i>option</i>=<i>value</i> and each entry should be space separated, 
    e.g. <i>io=220 irq=5</i>. <b>Note:</b> If you will configure two cards with 
    the same module name, options will be merged during saving.</p>
nl: <p>De opties voor de module moeten geschreven worden in het formaat 
    <i>optie</i>=<i>waarde</i> en de items moet gescheiden zijn door spaties, 
    bijv: <i>io=220 irq=5</i>. <b>Opmerking:</b> Als u twee kaarten wilt configureren met 
    dezelfde module naam dan zullen de opties samengevoegd worden tijdens het opslaan.</p>

note: help text 3/3
en: <p>You can get a list of available network cards by pressing the <b>List</b> button.</p>
nl: <p>U kunt een lijst met beschikbare netwerkkaarten krijgen door op de knop <b>Lijst</b> te drukken.</p>

note: frame label
en: Network interface
nl: Netwerk interface

note: combo box label
en: Device number
nl: Apparaatnummer

note: text entry label
en: Name of the module
nl: Modulenaam

note: textentry label
en: Options
nl: Opties

note: "Select from list" - button label
en: Select from list
nl: Selecteer uit de lijst

note: dialog title
en: Manual network configuration
nl: Handmatige netwerkconfiguratie

note: error popup
en: Empty module name!
nl: Lege modulenaam!

note: error popup
en: Database can not found.
nl: Database is niet gevonden.

note: selection box label
en: Select network card
nl: Selecteer netwerkkaart

note: text entry field
en: Search
nl: Zoeken

note: help text 1/2
en: <p>Please select the network card you want to configure. 
    You can search for a particular network card by entering the name in the search entry.</p>
nl: <p>Selecteer de netwerkkaart die u wilt configureren. U kunt naar een 
    specifieke netwerkkaart zoeken door de naam in het zoekveld op te geven.</p>

note: cancel - button label
en: Cancel
nl: Afbreken

note: dialog title
en: Network manual setup
nl: Handmatige netwerk instelling

en: First serial port
nl: Eerste seriële poort

en: Second serial port
nl: Tweede seriële poort

en: Third serial port
nl: Derde seriële poort

en: Fourth serial port
nl: Vierde seriële poort

en: First USB port
nl: Eerste USB poort

en: Second USB port
nl: Tweede USB poort

en: Third USB port
nl: Derde USB poort

en: Fourth USB port
nl: Vierde USB poort

note: help text 1/5
en: <p>Please enter all modem configuration values.</p>
nl: <p>Geef aub alle modem configuratie waarden op.</p>

note: help text 2/5
en: <p>Modem <b>name</b> is an arbitrary string to identify your modem.</p>
nl: <p>De modem <b>naam</b> is een willekeurige tekst om uw modem te identificeren.</p>

note: help text 3/5
en: <P>If you are on PBX, you probably have to enter a <B>dial prefix</B>. Often this is <I>9</I>.</P>
nl: <P>Indien u op een telefooncentrale bent aangesloten moet u waarschijnlijk eerst een nummer invoeren om de <B>kiestoon</B> te krijgen. Vaak is dit een <I>9</I>.</P>

note: help text 4/5
en: <P>The field <b>device</b> says to which port your modem is attached (ttyS0, ttyS1, etc refers to serial 
    ports and usually correspond to COM1, COM2, etc. in DOS/Windows; ttyACM0, ttyACM1 refers to USB ports)</p>
nl: <P>Het veld <b>apparaat</b> geeft aan op welke poort uw modem is aangesloten (ttyS0, ttyS1, etc, hebben 
    betrekking op de seriële poorten en corresponderen gewoonlijk met resp. COM1, COM2, etc. in DOS/Windows, ttyACM0, ttyACM1 verwijzen naar USB poorten)</p>

note: help text 5/5
en: <p>Choose dial mode according to your phone link 
    (Most telephone companies use <I>tone dial</I> as the <B>dial method</B>). Check the additional check boxes if you want 
    to <i>turn on your modem speaker</i> and if you want your modem to wait until it detects dialtone.</p>
nl: <p>Kies de gewenste bel-mode voor uw telefoonaansluiting (De meeste 
    telefoonbedrijven gebruiken <I>toon bellen</I> als <B>bel-methode</B>). Selecteer de betreffende keuze vakken als u <i>het geluid van uw modem 
    luidspreker wilt aanzetten</i> en indien u wilt dat uw modem wacht op de kiestoon.</p>

en: Modem name
nl: Modum naam

note: Area Code prefix
en: Dial prefix(if needed)
nl: Kiestoon oproepen (indien nodig)

en: Tone dialing
nl: Toon bellen

en: Pulse dialing
nl: Puls bellen

en: Special settings
nl: Speciale instellingen

en: Speaker on
nl: Luidspreker aan

en: Detect Dialtone
nl: Beltoon detectie

en: Modem Name can't contains spaces
nl: De modemnaam mag geen spaties bevatten

en: This modem name already exist
nl: Deze modemnaam bestaat al

note: help text 1/2
en: <p>The item BaudRate is a transmition speed which tells how 
    many bits per second your computer communicate with your modem.</p>
nl: <p>De BaudRate is de transmissiesnelheid die aangeeft met hoeveel 
    bits per seconde uw computer communiceert met uw modem.</p>

note: help text 2/2
en: <p>You should find all the relevant information about <b>init strings</b> in your modem manual.</p>
nl: <p>U kunt alle relevante informatie over <b>init strings</b> vinden in de handleiding van uw modem.</p>

en: Modem initialization strings
nl: Modem initialisering strings

en: Modem parameters details
nl: Modem parameter details

note: help text 1/4
en: <p>If you have more than one modem, you can set one as the default for this provider.</p>
nl: <p>Indien u meer dan één modem heeft, dan kunt u er één als de standaard instellen voor deze provider.</p>

note: help text 2/4
en: <p>If you plan to use more than one provider, you can set one as <b>default</b>. 
    (This one will be used if you won't explicitly use another.)</p>
nl: <p>Als u van plan bent om meer dan één provider te gebruiken, dan kunt u er één instellen als de <b>standaard</b>. 
    (Deze wordt dan gebruikt indien u niet expliciet aangeeft dat u een andere wilt gaan gebruiken.)</p>

note: help text 3/4
en: <p>Choose the appropriate radio button if you want to 
    start-up some program after the connection is established.</p>
nl: <p>Selecteer de betreffende selectie-knop als u enige programma's 
    wilt starten nadat de verbinding is gemaakt.</p>

en: Profile for selected provider:
nl: Profiel van de geselecteerde provider:

en: Default modem for this provider
nl: Standaard modem voor deze provider

en: Set this provider as default
nl: Deze provider instellen als de standaard

en: Execute after connect
nl: Uitvoeren nadat de verbinding gemaakt is

en: Nothing
nl: Niets

en: A command line for your program
nl: Commando regel voor uw programma

en: Connection parameters
nl: Verbindingsparameters

en: <p>Check the buttons for reestablishing connection and modifying DNS according to your wish.</p>
nl: <p>Selecteer de knoppen om een verbinding opnieuw te kunnen maken en voor een DNS-wijziging volgens uw wensen.</p>

en: Other settings
nl: Andere instellingen

en: Reconnect when the connection is lost
nl: Opnieuw verbinden als de verbinding verbroken is

en: Modify DNS when connected
nl: Wijzig DNS wanneer er verbinding is

en: Disconnect after (seconds)
nl: Verbinding verbreken (secondes)

en: Connection parameters details
nl: Verbindingsparameter details

en: You have to set Idle seconds field
nl: U moet het wachttijd-veld instellen

en: Can't delete all modems, delete providers first
nl: Kon niet alle modems verwijderen, verwijder eerst de providers

en: The entered values will be written now.
    Do you really want to use the new settings?
nl: De ingevoerde waarden worden nu weggeschreven.
    Weet u zeker dat u de nieuwe instellingen wilt gebruiken?

en: All the settings were written
    and are ready to use.
nl: Alle instellingen zijn weggeschreven
    en zijn klaar voor gebruik.

en: <P><B>Mount NFS directories</B> will allow you to configure which
    NFS servers will be used for mounts and where their directories
    should be mounted in your local file-system.</P>
nl: <P><B>Mount NFS directories</B> geeft u de mogelijkheid om te bepalen
    welke NFS servers moeten worden gebruikt voor mounts en waar hun directories
    in uw lokale bestandssysteem moeten worden gemount.</P>

en: <P>A special configuration dialog will be opened for it after pressing
    <B>Next</B>.</P>
nl: <P>Hiervoor wordt een speciaal configuratie dialoog geopend nadat u op
    <B>Verder</B> heeft gedrukt.</P>

note: frame label
en: NFS client
nl: NFS cliënt

note: radio button label
en: &Mount NFS directories
nl: &NFS directories mounten

note: radio button label
en: &Remove all NFS mounts from fstab
nl: &Alle NFS mounts uit fstab verwijderen

en: Configuration of the NFS client
nl: Configuratie van de NFS cliënt

note: Help, part 1 of 3
en: <P>The upper box contains all the directories which will be exported.
    If a directory is selected, the lower box shows the hosts allowed to
    mount this directory.</P>
nl: <P>Het bovenste venster bevat alle directories die geëxporteerd zullen worden.
    Indien een directory is geselecteerd laat het onderste venster de hosts zien die
    toestemming hebben om deze directory te mounten.</P>

note: Help, part 2 of 3
en: <P>Hosts wildcard sets which hosts can access the selected directory.
    It can be <I>single host</I>, <I>netgroups</I>, <I>wildcards</I> or
    <I>IP networks</I>.</P>
nl: <P>Hosts wildcard stelt in welke hosts toegang krijgen tot de geselecteerde directory.
    Dit kan zijn: <I>afzonderlijke host</I>, <I>netgroepen</I>, <I>wildcards</I> of
    <I>IP netwerken</I>.</P>

note: Help, part 3 of 3
en: <P>Please have a look at <B>man exports</B> for further information.</P>
nl: <P>Zie <B>man exports</B> voor verdere informatie.</P>

note: error popup message
en: You entered a wrong path. It must be
    shorter than 70 characters, it must begin
    with a / and it must not contain spaces.
nl: U heeft een verkeerd path opgegeven. Het moet
    korter zijn dan 70 karakters, beginnen
    met een / en het mag geen spaties bevatten.

note: error popup message
en: You entered a wrong wildcard or options string.
    It must be shorter than 70 characters and it
    must not contain spaces.
nl: U heeft een foutieve wildcard of opties-string opgegeven.
    Het moet korter zijn dan 70 karakters en het mag
    geen spaties bevatten.

en: &Directory to export:
nl: Te exporteren &Directory:

note: error popup message
en: The exports table already
    contains this directory.
nl: De export-tabel bevat
    deze directory al.

note: text entry label
en: &Options:
nl: &Opties:

note: error popup message
en: Options for this wildcard
    are already set.
nl: De opties voor deze wildcard
    zijn al ingesteld.

note: push button label
en: Ne&w
nl: Nieu&w

note: push button label
en: Ed&it
nl: W&ijzigen

note: push button label
en: De&lete
nl: Verwij&deren

note: button label
en: &New
nl: &Nieuw

note: dialog title
en: Directories to export to the others
nl: Directories t.b.v. de export naar de anderen

note: Help, part 1 of 3
en: <P>The table contains all the NFS entries which will be written to /etc/fstab.
    For changing the configuration please use the <B>New</B>, <B>Edit</B> and
    <B>Delete</B> buttons.</P>
nl: <P>De tabel bevat alle NFS waarden die naar /etc/fstab zullen worden geschreven.
    U kunt de configuratie wijzigen door op de knoppen <B>Nieuw</B>, <B>Wijzigen</B> en
    <B>Verwijderen</B> te drukken.</P>

note: Help, part 2 of 3
en: <P>To confirm the changes, please use the <B>Next</B> button. To dismiss them,
    use <B>Back</B>.</P>
nl: <P>Om de wijzigingen te bevestigen dient u op de knop <B>Verder</B> te drukken.
    Gebruik de knop <B>Terug</B> om ze te negeren.</P>

note: Help, part 3 of 3
en: <P>For further information about fstab please type <B>man fstab</B>
    in a terminal.</P>
nl: <P>Verdere informatie over fstab kunt u krijgen door in een 
    terminal <B>man fstab</B> in te tikken.</P>

note: error popup message
en: You entered a wrong host name. It must be
    shorter than 50 characters and you can use
    just 0..9, A..Z, a..z, dots, - and _.
nl: U heeft een verkeerde host-naam opgegeven. Deze moet
    korter zijn dan 50 karakters en u kunt alleen
    0..9, A..Z, a..z, punten, - en _ gebruiken.

note: error popup message
en: You entered a wrong options string.
    It must be shorter than 70 characters 
    and it must not contain spaces.
nl: U heeft een verkeerde opties-string opgegeven.
    Deze moet korter zijn dan 70 karakters en 
    mag geen spaties bevatten.

note: error popup message
en: The fstab already contains an entry
    with mount-point '%1'.
nl: fstab bevat reeds een ingevoerde waarde
    met mountpunt '%1'.

en: &Hostname of the NFS server:
nl: &Hostnaam van de NFS server:

note: pushbutton label
en: &Choose
nl: &Kiezen

note: textentry label
en: &Remote filesystem:
nl: &Remote bestandssysteem:

note: textentry label
en: &Mountpoint (local):
nl: &Mountpunt (lokaal):

note: label message
en: Scanning for hosts on this LAN...
nl: Even zoeken naar hosts op dit LAN...

en: Remote filesystem
nl: Remote bestandssysteem

en: Mountpoint
nl: Mountpunt

note: dialog title
en: NFS related entries in /etc/fstab
nl: NFS gerelateerde waarden in /etc/fstab

en: <P>Here you can choose whether you want to start NFS server on your computer
    and export some of your directories to the others.
nl: <P>Hier kunt u bepalen of u de NFS server wilt starten op uw computer
    en een aantal van uw directories naar de anderen wilt exporteren.

en: <P>If you choose <B>Start NFS server</B>, the <B>Next</B> button will open
    a configuration dialog where you can specify the directories to export.
nl: <P>Indien u <B>Start NFS server</B> kiest, opent de knop <B>Verder</B> 
    een configuratie dialoog waar u de te exporteren directories kunt specificeren.

note: radio button label
en: Do &not start NFS server
nl: &NFS server niet starten

note: dialog title
en: Configuration of the NFS server
nl: Configuratie van de NFS server

note: error popup message
en: I was unable to write to /etc/exports.
    There will be no changes in the exported
    directories.
nl: Kon niet naar /etc/exports schrijven.
    Er zullen geen wijzigingen worden aangebracht in de
    geëxporteerde directories.

note: error popup message
en: I was unable to restart the NFS server.
    Your changes will be active after reboot.
nl: Kon de NFS server niet opnieuw starten.
    Uw veranderingen worden actief na het rebooten.

note: Perform the write error popup message
en: I was unable to write to /etc/rc.config.
    After reboot the NFS server may have
    unexpected behavior.
nl: Kon niet naar /etc/rc.config schrijven.
    Na een reboot kan de NFS server onverwacht
    gedrag vertonen.

note: error popup message
en: I was unable to create
    directory '%1'.
nl: Kon de directory '%1' niet
    aanmaken.

note: error popup message
en: I was unable to write to /etc/fstab.
    There will be no changes in the
    configuration of the NFS client.
nl: Kon niet naar /etc/fstab schrijven.
    Er zullen geen wijzigingen worden aangebracht in de
    configuratie van de NFS cliënt.

note: error popup message
en: I was unable to mount the NFS
    entries from /etc/fstab.
nl: Kon de NFS waarden van
    /etc/fstab niet mounten.

en: Destination
nl: Bestemming

en: Dummy/Gateway
nl: Dummie/Gateway

en: Netmask
nl: Netmasker

en: Device (optional)
nl: Apparaat (optioneel)

en: Destination IP is incorrect.
nl: Het bestemmings-IP is onjuist.

en: Gateway IP is incorrect.
nl: Het gateway-IP is onjuist.

en: Netmask IP is incorrect.
nl: Het netmasker-IP is onjuist.

en: The configuration was successfully saved.
nl: De configuratie is succesvol opgeslagen.

en: Error while saving %1
nl: Fout opgetreden tijdens het opslaan van %1

en: <p>The routing can be set up in this dialog. The
     default route matches every possible destination, but poorly, so that
     if any other entry exists that matches the required address it will be
     used instead of the default route. The idea of the default route is
     simply to enable you to say "and everything else should go here".</p>
nl: <p>De routing kan in dit dialoog worden ingesteld. De standaard route komt
     overeen met elke mogelijke bestemming. Eenvoudig gezegd zal elke ander
     bestaande opgave, dat overeenkomt met het benodigde adres, gebruikt worden
     in plaats van de standaard route. Het idee van de standaard route is eenvoudig om
     u de mogelijkheid te geven om te zeggen: "en al het andere gaat daar naar toe".</p>

note: text entry label
en: Default gateway
nl: Standaard-gateway

en: Routing table
nl: Routing tabel

en: E&xpert configuration
nl: E&xpert configuratie

en: Route configuration
nl: Route configuratie

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The default route configuration will now be saved.
nl: De standaard route configuratie wordt nu opgeslagen.

note: help text 1/2 for sendmail configuration
en: <p>Sendmail needs a configuration file (/etc/sendmail.cf). You will probably find one of the configurations below suits your needs.</p>
nl: <p>Sendmail heeft het configuratiebestand (/etc/sendmail.cf) nodig. Waarschijnlijk zult u ontdekken dat één van onderstaande configuraties aan uw behoeften beantwoordt.</p>

note: help text 2/2 for sendmail configuration
en: <p>If you have special requirements that these do not cover, you may create your own. Please have a look at /usr/share/sendmail, one of the pre-existing configurations may well fit your requirements. <b>ATTENTION:</b> If you plan to install your own modified sendmail.cf you should select the last item in the list and install the file yourself. Otherwise, SuSEconfig will copy the selected file to sendmail.cf and your changes will be lost.</p>
nl: <p>Indien u speciale eisen heeft waaraan deze niet beantwoorden, dan kunt u er één zelf maken. Kijk in /usr/share/sendmail, één van de al bestaande configuraties zou goed bij uw eisen kunnen passen. <b>ATTENTIE:</b> Indien u van plan bent uw eigen gewijzigde sendmail.cf te installeren, dient u het laatste item in de lijst te selecteren en het bestand zelf te installeren. Anders kopieert SuSEconfig het geselecteerde bestand naar sendmail.cf en gaan uw wijzigingen verloren.</p>

note: frame label
en: Sendmail Configuration
nl: Sendmail configuratie

note: radio button label
en: Host with permanent network connection (SMTP)
nl: Host met permanente netwerkverbinding (SMTP)

note: radio button label
en: Single user machine without network connection
nl: Computer voor afzonderlijke gebruiker zonder netwerkverbinding

note: radio button label
en: Host with temporarily network connection (Modem or ISDN).
nl: Host met tijdelijke netwerkverbinding (modem of ISDN).

note: radio button label
en: Use UUCP to send mail
nl: UUCP gebruiken om mail te versturen

note: radio button label
en: Expert mode for sendmail configuration
nl: Expert mode voor sendmail-configuratie

note: radio button label
en: Do not install /etc/sendmail.cf
nl: /etc/sendmail.cf niet installeren

note: dialog title
en: Configuration of sendmail
nl: Configuratie van sendmail

note: help text 1/1, expert settings
en: <p>In this dialog you can view and modify all variables in /etc/rc.config which are relevant for sendmail.</p>
nl: <p>In dit dialoog kunt u alle variabelen in /etc/rc.config, die voor sendmail relevant zijn, bekijken en wijzigen.</p>

note: text entry label
en: Domain names for local delivery
nl: Domeinnamen voor lokale bezorging

note: text entry label
en: Host for all outward E-Mail
nl: Host voor alle uitgaande e-mail

note: text entry label
en: Host for all E-Mail
nl: Host voor alle e-mail

note: check box label
en: Only place mail in queue
nl: Mail alleen in wachtrij plaatsen

note: check box label
en: No canonify of the host names
nl: Geen echtheidscontrole van de hostnamen

note: check box label
en: Start sendmail as an smtp daemon
nl: Sendmail starten als een smtp daemon

note: text entry label
en: Command line parameters for sendmail
nl: Commandoregel parameters voor sendmail

note: text entry label
en: Domains which can be modified in the generics table
nl: Domeinen die in de generieke tabel kunnen worden veranderd

note: dialog title
en: Configuration of sendmail - Expert
nl: Configuratie van sendmail - Expert

note: popup dialog message
en: The configuration of sendmail will be saved.
nl: De configuratie van sendmail wordt opgeslagen.

en: The configuration was written
    and sendmail was restarted.
nl: De configuratie is opgeslagen
    en sendmail is herstart.

en: The configuration of sendmail
    was not successful.
nl: De configuratie van sendmail
    is niet gelukt.

en: Unknown sendmail configuration.
nl: Onbekende sendmail configuratie.

note: error popup message
en: Error while writing to /etc/rc.config.
nl: Fout opgetreden tijdens het schrijven naar /etc/rc.config.

note: error popup message
en: Error while writing to
    /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config.
nl: Fout opgetreden tijdens het schrijven naar
    /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config.

note: warning dialog message
en: Error while running SuSEconfig
nl: Fout opgetreden tijdens het uitvoeren van SuSeconfig

note: error popup message
en: I was unable to restart sendmail.
    Your changes will be active after reboot.
nl: Kon sendmail niet herstarten.
    Uw veranderingen worden actief na het rebooten.

note: error message
en: It was not possible to cleanly unmount all NFS mounts.
     The configuration changes will take effect
    after rebooting the machine.
nl: Het was niet mogelijk om alle NFS mounts netjes te unmounten.
     De configuratie-wijzigingen worden actief na
    het rebooten van de machine.

note: error mesage
en: Error while saving /etc/modules.conf
nl: Fout opgetreden tijdens het opslaan van /etc/modules.conf

note: error mesage
en: Error while saving /etc/rc.config
nl: Fout opgetreden tijdens het opslaan van /etc/rc.config

note: error message
en: Error while saving /etc/route.conf
nl: Fout opgetreden tijdens het opslaan van /etc/route.conf

note: error message
en: Error while saving DNS
nl: Fout opgetreden tijdens het opslaan van DNS

note: error message
en: No IP address were assigned.
nl: Er is geen IP-adres toegewezen.

note: cofirmation dialog
en: Try again?
nl: Opnieuw proberen?

note: error message
en: Running DHCP client failed.
nl: De draaiende DHCP-client heeft gefaald.

note: error message
en: Device %1 is not running.
nl: Apparaat %1 draait niet.

note: help text 1/1
en: <p>Please wait until the configuration is saved.</p>
nl: <p>Wacht aub todat de configuratie is opgeslagen.</p>

note: label message
en: Stopping network...
nl: Even het netwerk stoppen...

note: label message
en: Saving file %1...
nl: Even het bestand %1 opslaan...

note: label message
en: Saving modem configuration...
nl: Even de modem configuratie opslaan...

note: label message
en: Saving ISDN configuration...
nl: Even de ISDN configuratie opslaan...

note: label message
en: Saving DNS
nl: Even de DNS opslaan

note: label message
en: Running SuSEconfig...
nl: SuSEconfig wordt uitgevoerd...

note: label message
en: Starting network...
nl: Even het netwerk starten...

note: label message
en: Restarting ISDN...
nl: Even ISDN herstarten...

en: Finished
nl: Klaar

note: final message
en: These errors occurred during saving configuration:
    %1
nl: Deze fouten zijn opgetreden tijdens het opslaan van de configuratie:
    %1

note: final message
en: The network configuration was successfully saved.
nl: De netwerkconfiguratie is met succes opgeslagen.

note: ===== main ===== help text 1/2
en: <p>Here your machine can be set up as a 
     <b>NIS client</b>. Just enter your NIS domain (e.g, suse.de) as the 
     first entry and the NIS server's IP address (e.g., 10.20.0.2) as the second. To
     deactivate NIS services, select the <b>Do not use NIS</b> button.</p>
nl: <p>Hier kan uw computer worden ingesteld als <b>NIS cliënt</b>. 
     Geef uw NIS domein (bijv: suse.de) op in het eerste invoerveld en het IP-adres 
     van uw NIS server (bijv: 10.20.0.2) in het tweede veld. Om NIS services te 
     deactiveren drukt u op de knop <b>NIS niet gebruiken</b>.</p>

note: help text 2/2
en: <p>The Network Information Service (NIS) 
     was formerly known as Sun <b>Yellow Pages</b> (YP). The name Yellow 
     Pages is a registered trademark in the United Kingdom of British 
     Telecommunications plc, and may not be used without 
     permission.</p>
nl: <p>De Netwerk Informatie Service (NIS) 
     was vroeger bekend als de Sun <b>Yellow Pages</b> (YP). De naam 
     Yellow Pages is een geregistreerd handelsmerk in het 
     Verenigd Koninkrijk van British Telecommunications plc 
     en mag niet zonder toestemming worden gebruikt .</p>

note: frame label
en: NIS client
nl: NIS cliënt

note: radio button label
en: Do &not use NIS
nl: NIS &niet gebruiken

note: radio button label
en: &Use NIS
nl: Gebr&uik NIS

note: text entry label
en: NIS &domain
nl: NIS &domein

note: test entry label
en: &IP address of the NIS server
nl: &IP-adres van de NIS server

note: dialog title
en: Configuration of NIS client
nl: Configuratie van de NIS cliënt

note: error popup label
en: The domain name is not correct.
nl: De domeinnaam is niet correct.

note: error popup label
en: The IP address is not correct.
nl: Het IP-adres is niet correct.

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The configuration of the NIS client will be saved
    and the client will be restarted.
nl: De configuratie van de NIS cliënt wordt opgeslagen
    en de cliënt wordt opnieuw gestart.

note: error popup message
en: Error while saving /etc/rc.config.
    Please check out that you are running this as a "root"
nl: Fout opgetreden tijdens het opslaan van /etc/rc.config.
    Controleer of u dit uitvoert als "root"

note: error popup message
en: Error while running portmapper.
nl: Fout opgetreden tijdens het uitvoeren van portmapper.

note: error popup message
en: Error while running ypclient.
nl: Fout opgetreden tijdens het uitvoeren van ypclient

note: error popup message
en: NIS server not found.
nl: NIS server niet gevonden.

note: ISP country to translate
en: Czech Republic
nl: Tjechische republiek

note: ISP country to translate
en: Germany
nl: Duitsland

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Expert network configuration
nl: Expert netwerkconfiguratie

en: Launch this module to configure your network device and local network.
nl: Start deze module om uw netwerkapparaat en lokale netwerk te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your network device and local network
nl: Configureer uw netwerkapparaat en lokale netwerk

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Hostname & DNS
nl: Hostnaam & DNS

en: Launch this module to configure your hostname and DNS.
nl: Start deze module om uw hostnaam en DNS te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your hostname and DNS
nl: Configureer uw hostnaam en DNS

en: Launch this module to configure NFS client and server.
nl: Start deze module om de NFS cliënt en server te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure NFS client and server
nl: Configureer de NFS cliënt en server

en: Launch this module to configure routing.
nl: Start deze module om de routing te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure routing
nl: Configureer de routing

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Sendmail configuration
nl: Sendmail configuratie

en: Launch this module to configure sendmail.
nl: Start deze module om sendmail te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure sendmail
nl: Configureer sendmail

en: Launch this module to configure the NIS client.
nl: Start deze module om de NIS cliënt te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your NIS client (the same as YP client)
nl: Configureer uw NIS cliënt (dezelfde als de YP cliënt)

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: ISDN configuration
nl: ISDN configuratie

en: Launch this module to configure your ISDN.
nl: Start deze module om uw ISDN te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your ISDN
nl: Configureer uw ISDN

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Modem configuration
nl: Modem configuratie

en: Launch this module to configure your modem.
nl: Start deze module om uw modem te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your modem
nl: Configureer uw modem

en: Launch this module to configure your Network card.
nl: Start deze module om uw netwerkkaart te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your Network card
nl: Configureer uw netwerkkaart

en: YaST2 System Configuration and Administration
nl: YaST2 systeemconfiguratie en -beheer

en: Available modules
nl: Beschikbare modules

en: &Launch module
nl: &Module starten

en: &Quit
nl: &Afsluiten

en:  WELCOME
nl:  WELKOM

en: Welcome to YaST2!
nl: Welkom bij YaST2 !

en: YaST2/Remote Administration
nl: YaST2/Beheer op afstand

en: This module lets you start YaST2 components on a remote machine 
    via a network connection or on the local machine as a different
    user. Several protocols are supported.
nl: Met deze module kunt u YaST2-componenten starten via een netwerkverbinding
    op een computer die zich op afstand bevindt (remote), of
    op de lokale computer als een andere gebruiker.
    Er zijn verschillende protocollen beschikbaar.

en: Login name
nl: Login naam

en: Module to start
nl: Te starten module

en: &Do it now
nl: &Nu beginnen

en: YaST2/Remote Install
nl: YaST2/Remote installatie

en: Launch this module, if you want to install a
    computer with YaST2 that is connected to this computer
    via serial null modem cable.
nl: Start deze module indien u een computer op
    afstand wilt installeren met YaST2: deze moet verbonden zijn met
    dit systeem via een seriële nulmodem kabel.

en: Choose the serial interface to use
nl: Kies de te gebruiken seriële interface

en: &Other:
nl: &Andere:

en: Misc
nl: Diverse

en: Network
nl: Netwerk

en: YaST2 Control Center
nl: YaST2 controle centrum

en: Please enter keywords:
nl: Geef sleutelwoord(en):

en: Reading module list...
nl: Even de module-lijst inlezen...

en: *** Reading module list failed ***
nl: *** Het lezen van de module-lijst is mislukt ***

en: Quit
nl: Afsluiten

en: calling module %1 ...
nl: Aanroepen van module %1...

en: Ok
nl: OK

en: By clicking on icons on the left side, you can choose the type
    of the displayed configuration modules (e.g. Hardware or Software).
nl: Door het drukken op de iconen op de linkerkant kunt u het type van
    de afgebeelde configuratie modules kiezen (bijv: Hardware of Software).

en: To run one of the modules on the right side, simply click once on it's icon.
    Be patient, starting of modules can take some seconds.
nl: Om één van de modules op de rechterkant te starten drukt u op het betreffende icoon.
    Wees geduldig, het opstarten van modules kan enige tijd kosten.

en: You can also search for keywords (e.g. internet) by clicking on the "Search" button
nl: U kunt ook op sleutelwoorden (bijv: internet) zoeken door op de "Search" knop te drukken

en: YaST2 was unable to create the list of available sections.
    
    This means that either YaST2 or this Control Center are
    not correctly installed, or that you don't have sufficient
    permissions.
nl: YaST2 kon geen lijst aanmaken van de beschikbare secties.
    
    Dit betekent dat of YaST2 of dit controlecentrum niet goed
    zijn geïnstalleerd, of dat u onvoldoende bevoegdheden heeft.

en: For the first case reinstall all YaST2 components,
    for the latter try to run the Control Center as root.
    Also make sure that you did not run out of disk space.
nl: In het eerste geval dient u alle YaST2 componenten opnieuw te installeren,
    in het laatste geval kunt u proberen het controlecentrum als root te gebruiken.
    Controleer of u nog genoeg diskruimte heeft.

en: It was not possible to open the file %1
    
    Please make sure that you have read and write permissions for this file
nl: Het was niet mogelijk het bestand %1 te openen
    
    Controleer of u wel lees&schrijf-bevoegdheden heeft voor dit bestand

en: YaST2
    Load rc.config database ...
nl: YaST2
    Even de rc.config database laden...

note: message on top of the progress bar
en: Read /etc/rc.config and additional describing data ...
nl: Inlezen van /etc/rc.config en extra data-beschrijvingen...

en: <p></p><p><b>Subdialog for %1</b></p>
                           <p>The configurations in this section are not yet organized.</p>
nl: <p></p><p><b>Subdialoog voor %1</b></p>
                           <p>De configuraties in deze sectie zijn nog niet georganiseerd.</p>

en: Edit rc_config
nl: rc_config wijzigen

note: Initial Settings:
en: <p>With this Editor, you can edit the variables in /etc/rc.config,
    the central configuration file of your SuSE Linux</p>
nl: <p>Met deze editor kunt u de variabelen wijzigen in /etc/rc.config,
    het centrale configuratiebestand van SuSE Linux</p>

en: <p>Please note, that many of these variables are
    set by specialized YaST2 configuration modules like the "Network configuration"</p>
nl: <p>Opmerking: veel van deze variabelen zijn ingesteld door
    gespecialiseerde YaST2 configuratie modules zoals "Netwerk configuratie"</p>

en: &Save
nl: &Bewaren

en: No entrys found
nl: Niets gevonden

note: helptext for popup
en: <p>With this Editor, you can edit the variables in <b>/etc/rc.config,
    the central configuration file</b> of your SuSE Linux</p>
nl: <p>Met deze editor kunt u de variabelen wijzigen in <b>/etc/rc.config,
    het centrale configuratiebestand</b> van SuSE Linux</p>

note: helptext for popup
en: <p>After you save your changes, this editor changes the variables in the
    corresponding  rc.config file, in /etc/rc.config or /etc/rc.config.d/ *. Then it runs
    SuSEconfig, which changes the underlying configuration files, resp. stops/starts deamons,
    runs  low level configuration tools, so that your configuration in rc.config take affect.</p>
nl: <p>Nadat u de wijzigingen heeft opgeslagen zal deze editor de variabelen in het corresponderende
    rc.config bestand aanpassen: /etc/rc.config of /etc/rc.config.d/ *. Daarna zal het SuSEconfig starten
    die dan de onderliggende configuratie bestanden zal wijzigen, deamons zal stoppen of starten en de
    lowlevel configuratietools zal starten: dit alles om uw configuratie in rc.config te activeren.</p>

en: <p><b>Important:</b> You still can edit each individual configuration file manually.
nl: <p><b>Belangrijk:</b> U kunt nog altijd individuele configuratiebestanden handmatig wijzigen.

en: <p> SuSEconfig saves a checksum of each configuration file, so that it can detect if
     you have manually changed any of them.  If you have changed a configuration file manually,
     it will not touch it.</p>
nl: <p> SuSEconfig legt een checksum vast van elk configuratiebestand, het kan zo 
    detecteren of u er één of meer van heeft gewijzigd. Als u een configuratiebestand 
    handmatig heeft gewijzigd zal het programma er verder niet aankomen.</p>

en: <p> This concept was choosen, because:
    <ul><li>now you have your basic configuration in "one" central file, which is easy to read
     and to edit.</li>
    <li>you can easily copy the rc.config to another computer, run SuSEconfig and this system is
     nearly ready to work, without having to edit up to twenty individual configuration files
     manually.</li></ul></p>
nl: <p> Dit concept is zo gekozen zodat:
    <ul><li>U uw basisconfiguratie in "één" centraal bestand heeft welke eenvoudig is te lezen en 
    te wijzigen.</li>
    <li>U kunt rc.config eenvoudig copieren naar een andere computer en daar dan SuSEconfig starten 
    waarna dat systeem bijna gereed is om mee te kunnen werken. Dit dan zonder de handmatige 
    configuratie van zo'n twintig individuele configuratie bestanden.</li></ul></p>

note: helptext for popup
en: <p>Please note, that many of these variables are set by specialized YaST2
     configuration modules like the "Network configuration</p>
nl: <p>Opmerking: veel van deze variabelen zijn ingesteld door gespecialiseerde
     YaST2 configuratie modules zoals "Netwerk configuratie</p>

en: An error occured, during execution SuSEconfig
    Probably "/sbin/SuSEconfig" is missing or the module has no root permission
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de uitvoering van SuSEconfig
    Waarschijnlijk is "/sbin/SuSEconfig" er niet of de module heeft geen root permissie

en: &OK and Exit
nl: &OK en stoppen

en: SuSEConfig Logging
nl: SuSEConfig uitvoergegevens

note: e.g. `Richtext()
en: OK and Exit
nl: OK en stoppen

en: Your changes are set, and SuSEconfig was run.
    Would now you like to see the logging of SuSEConfig?
nl: Uw wijzigingen zijn vastgelegd en SuSEconfig heeft z'n werk gedaan.
    Wilt u de uitvoergegevens van SuSEConfig zien?

en: Show Logfile
nl: Logbestand bekijken

en: Don't show logfile and exit
nl: Logbestand niet bekijken en stoppen

en: SuSEConfig is running ...
nl: SuSEConfig draait...

en: Depending on  the CPU and the amount of memory,
    this procedure can take some time.
nl: Afhankelijk van de CPU en de hoeveelheid beschikbare geheugen
    zal deze procedure enige tijd kosten.

note: Main dialog edit rc_config
en: Config options
nl: Configuatie opties

note: helptext for popup search
en: Type the word related to the information you are looking for
nl: Geef een woord wat betrekking heeft op de informatie die u zoekt

note: heading of popup
en: Search for a rc.config variable
nl: Zoeken naar een rc.config variabele

en: &Search for:
nl: &Zoeken naar:

en: abg matches AbG
nl: abg gelijk aan AbG

en: Search keyname
nl: Sleutelwoord zoeken

en: Search description
nl: Beschrijving zoeken

en: Search value
nl: Waarde zoeken

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: Here you see the values, YaST2 will change.
    Choose "OK" and YaST2 will save these changes.
    Choose "Cancel" to edit the values again
nl: Hier ziet u de waardes die YaST2 zal wijzigen.
    Door "OK" te kiezen zal YaST2 deze wijzigingen opslaan.
    Met "Annuleren" kunt u de waardes nog eens veranderen

note: heading of popup
en: Save rc.config variables
nl: rc.config variables opslaan

en: NEW VALUE
nl: NIEUWE WAARDE

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: Here you see the results of your search. If you see your item you have searched for, click at this item and then click "OK", else click "Cancel" to quit the search.
nl: Hier kunt u uw zoekresultaten zien. Als u het item ziet waar u naar gezocht heeft: druk er dan eerst op en daarna op "OK", indien er niets gevonden is drukt u op "Annuleren" om het zoeken te stoppen.

en: Value
nl: Waarde

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: RC-Config Editor
nl: RC-Config editor

note: helptext for menuentry
en: Launch this module to configure rc_config.
nl: Start deze module om rc_config te configureren.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Change settings in /etc/rc.config, the main SuSE Linux configuration file
nl: Wijzig instellingen in /etc/rc.config, het SuSE Linux hoofd-configuratie bestand

note: ycc menu help
en: Configure all local security settings.
    <p>You need to be logged in as <i>root</i>
    in order to do this.</p>
nl: Configureer alle lokale beveiligings-instellingen.
    <p>U dient ingelogt te zijn als <i>root</i>
    om dit te kunnen doen.</p>

note: info text show at end of module
en: Please wait while updating configuration files.
nl: Even geduld aub, de configuratie bestanden worden bijgewerkt.

note: main screen caption
en: Local security configuration
nl: Lokale beveiligings-configuratie

en: <p>With this module you can change the local security settings.</p>
nl: <p>Met deze module kunt u de lokale beveiligings-instellingen wijzigen.</p>

en: <p>The local security settings consists of the boot configuration, login
    settings, password settings, some user adding settings, file permissions
    and some other settings.</p>
nl: <p>De lokale beveiligings-instellingen bestaan uit de boot configuratie, login
    instellingen, wachtwoord instellingen, enige toegevoegde gebruikers-instellingen,
    bestandspermissies en enkele andere instellingen.</p>

en: <p>All particular settings are described in the respective dialogs.</p>
nl: <p>Al deze specifieke instellingen worden beschreven in de bijbehorende dialogen.</p>

en: <p>You can choose one of the preset configurations or you can make your
    own settings.</p>
nl: <p>U kunt één van de vooraf ingestelde configuraties kiezen of uw eigen
    instellingen maken.</p>

en: <p>Use <b>Home workstation</b> for the computer at home, not connected
    to any type of a network.</p>
nl: <p>Gebruik <b>Thuis werkstation</b> voor de computer thuis, die niet verbonden
    is aan wat voor type netwerk dan ook.</p>

en: <p>Use <b>Networked workstation</b> for the computer at home, connected
    to any type of a network or internet.</p>
nl: <p>Gebruik <b>Netwerk werkstation</b> voor de computer thuis, verbonden
    aan internet of wat voor netwerk dan ook.</p>

en: <p>Use <b>Network server</b> for the computer which will be serving
    any kind of service, either network or any other.</p>
nl: <p>Gebruik <b>Netwerk server</b> voor die computer die gebruikt wordt
    als server.</p>

en: <p>Or use <b>Custom settings</b> if you want your own configuration.</p>
nl: <p>Of gebruik <b>Gebruikers-instellingen</b> indien u uw eigen instellingen wilt.</p>

note: caption for screen
en: Boot settings
nl: Boot instellingen

en: <p>In this dialog you can change various boot settings.</p>
nl: <p>In dit dialoog kunt u diverse boot instellingen wijzigen.</p>

en: <p><b>How to interpret Ctrl-Alt-Del</b><br>
    When someone at the console has pressed the CTRL-ALT-DEL key
    combination, the system usually reboots. Sometimes it is
    desirable to ignore this event, for example when the system
    serves as both workstation and server.</p>
nl: <p><b>Interpretatie Ctrl-Alt-Del</b><br>
    Wanneer iemand de CTRL-ALT-DEL toetscombinatie indrukt
    zal het systeem gewoonlijk opnieuw starten. Soms is het wenselijk dat
    deze actie genegeerd wordt, bijvoorbeeld als het systeem gelijktijdig
    wordt gebruikt als werkstation en server.</p>

en: <p><b>Shutdown behaviour of KDM</b><br>
    With KDM you can control who is allowed to shutdown the machine from KDM.
nl: <p><b>Shutdown gedrag van KDM</b><br>
    Met KDM kunt u bepalen wie er toestemming heeft om de machine shutdown te doen gaan met KDM.

note: caption for screen
en: Login settings
nl: Login instellingen

en: <p>In this dialog you can change various login settings. These
    settings are mainly stored in the '/etc/login.defs' file.</p>
nl: <p>In dit dialoog kunt u diverse login instellingen wijzigen. Deze
    instellingen zijn voornamelijk opgeslagen in het bestand '/etc/login.defs'.</p>

en: <p><b>Seconds to wait after an incorrect login attempt</b><br>
    It is advisable to wait some time after an incorrect login attempt
    to prevent password guessing. On the other hand, make the
    time so small that if a password is mistyped, you do not need
    to wait to retry. A sensible value is '3' seconds.</p>
nl: <p><b>Aantal seconden wachttijd na mislukte login-poging</b><br>
    Het is verstandig om enige tijd te wachten na een mislukte login-poging,
    dit om het gissen naar een wachtwoord te ontmoedigen. Aan de andere kant moet de wachttijd
    niet te lang zijn, als een wachtwoord foutief is ingetikt wil men niet te lang wachten voordat
    met het nog eens kan proberen. Meestal is '3' seconden een redelijke wachttijd.</p>

en: <p><b>Record failed login attempts</b><br>
    It is useful to know if somebody is trying to log in and failed.
    For example if someone is trying to guess the password of other users.
    By checking this option, you control if the failed login attempts
    will be logged in the system logfile.</p>
nl: <p><b>Vastlegging van mislukte login-pogingen</b><br>
    Het is zinvol om mislukte login-pogingen te registreren.
    Dit bijvoorbeeld als iemand bezig is om het wachtwoord van andere gebruikers te raden.
    Door deze optie te selecteren zullen de mislukte login-pogingen
    geregistreerd worden in het systeem log-bestand.</p>

en: <p><b>Record successful login attempts</b><br>
    Logging succesful login attempts is useful.  It can help to warn
     you of unauthorised access to the sysem (for
    example, a user logging in from a different location than usual).</p>
nl: <p><b>Vastlegging geslaagde login-pogingen</b><br>
    Het registreren van geslaagde login-pogingen is zinvol. Het kan u waarschuwen
    voor niet-geautoriseerde toegang tot het systeem. (bijv: in het geval dat een 
    gebruiker inlogt vanaf een andere locatie dan gewoonlijk).</p>

note: caption for screen
en: Password settings
nl: Wachtwoord instellingen

en: <p>In this dialog you can change various password settings. These
    settings are mainly stored in the "/etc/login.defs" file.</p>
nl: <p>In dit dialoog kunt u diverse wachtwoord-instellingen wijzigen. Deze
    instellingen worden voornamelijk opgeslagen in het "/etc/login.defs" bestand.</p>

en: <b>Checks for new passwords</b><br>
    It is wise to choose a password that cannot be found in a dictionary,
    names or other simple, common words. By checking the box you enforce password checking
    with regards to the above rules.</p>
nl: <b>Controle bij nieuwe wachtwoorden</b><br>
    Het is verstandig om een wachtwoord te kiezen dat niet gevonden kan worden in een
    woordenboek zoals namen of andere simpele en algemene woorden. Door deze optie te
    activeren worden de wachtwoorden gecontroleerd met inachtneming van bovenstaande regels.</p>

en: <p><b>Plausibility test for passwords</b><br>
    Sometimes it is required that passwords are constructed using a mixture of characters. This makes 
    the guessing of passwords very difficult. Check this box to enable additional
    checks.</p>
nl: <p><b>Plausibiliteits-test voor wachtwoorden</b><br>
    Soms is het nodig dat wachtwoorden bestaan uit een mix van karakters.
    Dit bemoeilijkt het gissen naar wachtwoorden behoorlijk. Door deze
    optie te activeren worden deze extra controles voortaan uitgevoerd.</p>

en: <p><b>Password length</b><br>
    Set the minimum and maximum password length.</p>
nl: <p><b>Wachtwoord-lengte</b><br>
    Stelt de minimale en maximale wachtwoord-lengte in.</p>

en: <p><b>Days of password change warning</b><br>
    Set the minimum and maximum time for warning if the password must
    be changed.</p>
nl: <p><b>Waarschuwingstijd (in dagen) t.b.v. wachtwoord-wijziging</b><br>
    Stelt de minimale en maximale waarschuwingstijd in als het wachtwoord
    gewijzigd moet worden.</p>

en: <p><b>Days before password expiry warning?</b><br>
    This entry sets the number of days the user is warned before their password
     expiry. The longer the time, the less likely it is that a user can guess passwords.</p>
nl: <p><b>Aantal waarschuwings-dagen voordat wachtwoord verloopt</b><br>
    Hier wordt het aantal dagen ingestelt dat een gebruiker wordt gewaarschuwd voordat het wachtwoord
    verloopt. Hoe langer de tijd, hoe onwaarschijnlijker dat een gebruiker het wachtwoord kan raden.</p>

note: caption for screen
en: Adduser settings
nl: Gebruiker-toevoegen instellingen

en: <p>In this dialog you can change various adduser settings.</p>
nl: <p>In dit dialoog kunt u diverse gebruiker-toevoegen instellingen wijzigen.</p>

en: <p><b>User ID limitations</b><br>
    Set the minimum and maximum possible user ID.</p>
nl: <p><b>Gebruiker ID beperkingen</b><br>
    Stelt het minimaal en maximaal mogelijke gebruikers ID in.</p>

en: <p><b>Group ID limitations</b><br>
    Set the minimum and maximum possible Group ID.</p>
nl: <p><b>Groep ID beperkingen</b><br>
    Stelt het minimaal en maximaal mogelijke groeps ID in.</p>

note: caption for screen
en: Miscellaneous settings
nl: Allerlei instellingen

en: <p>In this dialog you can change miscellaneous settings.</p>
nl: <p>In dit dialoog kunt u allerlei instellingen wijzigen.</p>

en: <p><b>Setting of files premissions</b><br>
    Settings for the permissions of certain system files are set
    according to the data in /etc/permissions.secure or
    /etc/permissions.easy. Which file is used depends upon this
    selection. Launching SuSEconfig sets these permissions
    according to /etc/permissions.*. This fixes files with
    incorrect permissions, whether this occured accidentally or
    by intruders.
    </p><p>
    "easy": Most of the system files that are only readable
      by root (via secure) are modified so that other users can
      also read these files.
    </p><p>
    "secure": Certain system files (e.g. /var/log/messages) can
      only be viewed by the user root. Some programs can only be
      launched by root or by daemons, not by an ordinary user.
    </p><p>
    "paranoid":  If you are really paranoid, use this setting.
      You must decide which users will be able to
      run X applications and set-uid programs.
    </p>
nl: <p><b>Bestandspermissie instellingen</b><br>
    De instellingen van de permissies van bepaalde systeembestanden
    worden ingesteld volgens de gegevens in /etc/permissions.secure of
    /etc/permissions.easy. Welk bestand er wordt gebruikt is afhankelijk
    van deze selectie. Door het starten van SuSEconfig worden deze permissies
    ingesteld volgens /etc/permissions.*. Dit fixeert bestanden met
    incorrecte permissies, per ongeluk opgetreden of door
    indringers.
    </p><p>
    "eenvoudig": De meeste systeembestanden, die alleen leesbaar zijn
      door de root (veilig), worden gewijzigd zodat andere gebruikers
      de bestanden ook kunnen lezen.
    </p><p>
    "veilig": Bepaalde systeembestanden (bijv: /var/log/messages) zijn
      alleen zichtbaar voor de gebruiker root. Sommige programma's kunnen alleen
      gestart worden door de root of door daemons, maar niet door een gewone gebruiker.
    </p><p>
    "paranoïde": Gebruik deze instelling als u echt paranoïde bent.
      U moet dan beslissen welke gebruikers de mogelijkheid hebben om
      X programma's te starten als ook de set-uid programma's.
    </p>

en: <p><b>User launching updatedb</b><br>
    The program updatedb runs regularly, once a day. It scans
    your whole filesystem and creates a database (locatedb)
    where the location of EVERY file is stored. The database can
    be searched by the program "locate".
    </p><p>
    By setting this entry, you can select the user to run this
    command:
    </p><p>
    "nobody": only files which the user "nobody" can access
      are added into the database. All users can choose if the
      file will be in the database or not.
    </p><p>
    "root": all files in the system are added into the
      database
    </p>
nl: <p><b>Gebruikers-start updatedb</b><br>
    Het programma updatedb draait regelmatig: één keer per dag.
    Het doorzoekt uw gehele bestandssysteem en maakt een database
    aan (locatedb) waarin de locatie van ELK bestand wordt opgeslagen.
    De database kan opgezocht worden met het programma "locate".
    </p><p>
    Door deze optie te activeren kunt u de gebruiker selecteren die
    dit commando mag uitvoeren:
    </p><p>
    "nobody": alleen de bestanden waar gebruiker "nobody" toegang toe
      heeft zijn toegevoegd in de database. Elke gebruiker kan bepalen
      of een bestand al dan niet wordt opgeslagen in de database.
    </p><p>
    "root": alle bestanden in het systeem zijn toegevoegd in de
      database
    </p>

en: <p><b>Omit current directory from the path of user root</b><br>
    On a DOS system, executable files (programs), are first
    searched for in the current directory, and in the current
    path variable afterwards. In contrast, on a UNIX system they
    are exclusively searched for via the search path (variable
    PATH).
    </p><p>
    Some systems set up a 'workaround' by adding the dot (".")
    to the search path, thus enabling files in the current path
    to be found and executed. This is highly dangerous since you
    may accidentally launch unknown programs in the current
    directory instead of the usual system-wide files. As a
    result, creating 'Trojan Horses' which exploit this weakness
    and intrude your system is rather easy if you set this
    option.
    </p><p>
    "yes": the user root always has to launch programs in the
      current directory prefixed with a "./". Example: "./configure".
    </p><p>
    "no": the dot (".") is attached to the end of the search
      path of root, making it the last to be searched.
    </p>
nl: <p><b>Achterwege laten van huidige directory uit path van gebruiker root</b><br>
    In een DOS systeem worden uitvoerbare bestanden (programma's) eerst gezocht in de
    huidige directory en daarna via de huidige path-variabele.
    Dit in tegenstelling tot een UNIX systeem waar exclusief gezocht wordt
    via de zoekpath-variabele PATH.
    </p><p>
    Sommige systemen hebben het vereenvoudigd door het toevoegen van de dot (".")
    in het zoekpath, waarmee dus bestanden gevonden en gestart kunnen worden in het
    huidige path. Dit is erg gevaarlijk aangezien u dan per ongeluk onbekende
    programma's kan starten in de huidige directory i.p.v. met de systeemwijde
    bestanden. Het maken van 'Trojan Horses', die gebruik maken van de zwakheid van
    uw systeem om het te ondermijnen, wordt dan erg gemakkelijk.
    Kortom: deze optie liever niet activeren.
    </p><p>
    "ja": de gebuiker root moet programma's altijd starten in de
      huidige directory met het voorvoegsel "./". Voorbeeld: "./configure".
    </p><p>
    "nee": de dot (".") is toegevoegd aan het einde van het zoekpath
      van root, het wordt dus als laatste doorzocht.
    </p>

en: <p><b>Disable telnet for user root</b><br>
    It is not very wise to allow telnet for the user root. During
    the telnet session the passwords are sent in the plain form,
    so they can be stolen by the third-party. Check this box to
    disable telnet for root.
    <\p>
nl: <p><b>Telnet uitschakelen voor gebruiker root</b><br>
    Het is niet erg slim om de gebruiker root telnet-toegang te geven.
    Gedurende de telnet sessie worden de wachtwoorden in standaard vorm
    verzonden, ze kunnen dus gestolen worden door een derde partij.
    Activeer deze optie om telnet voor de gebruiker root uit te schakelen.
    <\p>

note: radio button label
en: Level &3 (Network/Server)
nl: Level &3 (Network server)

note: radio button label
en: Level &1 (Home workstation)
nl: Level &1 (Thuis werkstation)

note: radio button label
en: Level &2 (Networked workstation)
nl: Level &2 (Network werkstation)

note: Boot options combo box caption
en: How to interpret Ctrl-Alt-Del:
nl: Interpretatie Ctrl-Alt-Del:

note: Boot options combo box options
en: Ignore
nl: Negeren

en: Halt
nl: Stop

note: Boot options combo box caption
en: Shutdown behaviour of KDM:
nl: Shutdown gedrag van KDM:

note: Boot options combo box options
en: Only root
nl: Alleen root

en: All users
nl: Alle gebruikers

en: Local users
nl: Lokale gebruikers

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Record failed login attempts
nl: Vastlegging van mislukte login-pogingen

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Seconds to wait after an incorrect login attempt:
nl: Aantal seconden wachttijd na mislukte login-poging:

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Record successful login attempts
nl: Vastlegging geslaagde login-pogingen

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Disable telnet login for user root
nl: Telnet uitschakelen voor gebruiker root

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Checks for new passwords
nl: Controle bij nieuwe wachtwoorden

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Plausibility test for password
nl: Plausibiliteits-test voor wachtwoorden

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Days before password expires warning:
nl: Aantal waarschuwings-dagen voordat wachtwoord verloopt

note: perms options combo box caption
en: Setting of file permissions:
nl: Bestandspermissie instellingen

note: perms options combo box options
en: Easy
nl: Eenvoudig

en: Secure
nl: Veilig

en: Paranoid
nl: Paranoïde

note: Other options (please, stick to 50 characters per line)
en: Omit current directory from the path of user root
nl: Achterwege laten van huidige directory uit path van gebruiker root

note: label for updatedb (please, stick to 50 characters per line)
en: User launching updatedb:
nl: Gebruikers-start updatedb

note: popup message
en: Do you really want to abort the security configuration?
    All changes you made will be lost.
nl: Weet u zeker dat u de beveiligings-configuratie wilt afbreken ?
    Alle door u gemaakte wijzigingen zullen verloren gaan.

en: &Custom settings
nl: &Gebruikers-instellingen

note: frame caption
en: Current security settings:
nl: Huidige beveiligings-instellingen:

note: popup if level 3 is choosen
en: You have chosen 'Level 3'. This setup
    provides a basic configuration for network servers
    but not a completed 'full security' setting.
    
    You need expert knowledge to make a
    network server secure.
nl: U heeft 'Level 3' gekozen. Deze instelling geeft
    een basis configuratie voor network servers
    maar geeft geen 'totale beveiligings'-instelling.
    
    U dient de kennis van een expert te hebben
    om een veilige network server te maken.

en: User and group ID settings
nl: Gebruiker en groep ID instellingen

note: SecurityBootDialog caption
en: Boot permissions
nl: Boot permissies

note: VSeparator(), `VSpacing(-0.2), SecurityPasswdDialog caption
en: Checks
nl: Controles

note: SecurityPasswdDialog
en: Password length
nl: Wachtwoord lengte

note: SecurityPasswdDialog
en: Days of password change warning
nl: Aantal waarschuwings-dagen voor wijziging wachtwoord

note: bad password data
en: The minimum password length cannot be larger than maximum
nl: De minimum wachtwoord-lengte kan niet groter zijn dan het maximum

note: bad password data
en: The minimum number of days cannot be larger than maximum
nl: Het minimaal aantal dagen kan niet groter zijn dan het maximum

note: SecurityAdduserDialog caption
en: User ID limitations
nl: Gebruiker ID beperkingen

note: SecurityAdduserDialog caption
en: Group ID limitations
nl: Groep ID beperkingen

note: SecurityAdduserDialog error
en: The minimum user ID cannot be larger than maximum
nl: De minimale gebruikers-ID kan niet groter zijn dan het maximum

note: SecurityAdduserDialog error
en: The minimum group IDs cannot be larger than maximum
nl: De minimale groeps-ID's kunnen niet groter zijn dan het maximum

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shown in curses menu and ycc                             //
en: Security settings
nl: Beveiligings-instellingen

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure all local security settings
nl: Configureer alle lokale beveiligings-instellingen

en: Hardware/Sound
nl: Hardware/geluid

en: Launch this module to configure your sound card.
nl: Start deze module om uw geluidskaart te configureren.

note: help text
en: <p>If you want to configure this sound card press <b>Finish</b></p>
nl: <p>Als u deze geluidskaart wilt configureren drukt u op <b>Stoppen</b></p>

note: To translators: label message 1/2 The sound card XY will be configured.
en: The sound card
nl: De geluidskaart

note: `VSpacing (), To translators: label message 2/2 The sound card XY will be configured.
en: 
    will be configured.
nl: 
    wordt geconfigureerd.

note: dialog title
en: Sound card configuration
nl: Geluidskaart configuratie

en: A sound card cannot be found!
nl: Er is geen geluidskaart gevonden!

en: More then one SPARC onboard sound card found?
nl: Meer dan één SPARC onboard geluidskaart gevonden?

note: help text 2/3
en: <p>If the list contains <b>autodetected</b> (and not yet configured) cards, select one and go ahead.
nl: <p>Als de lijst <b>automatisch gedetecteerde</b> (en niet geconfigureerde) kaarten bevat, selecteer er één en ga dan verder.

note: frame label
en: Select
nl: Selecteer

note: label of radiobutton
en: &Autodetected
nl: &Automatisch gedetecteerd

note: dialog title
en: Sound configuration
nl: Geluidsconfiguratie

note: help text 1/4
en: <p>The complete sound cards list. Use the <b>Finish</b> button to save sound card information.</p>
nl: <p>De complete geluidskaart lijst. Gebruik de knop <b>Stoppen</b> om de geluidskaart informatie te bewaren.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Use <b>Delete</b> button to remove configured sound card. <b>Add soundcard</b> button can be used for adding sound card.</p>
nl: <p>Gebruik de knop <b>Verwijderen</b> om de geconfigureerde geluidskaart te verwijderen. De knop <b>Geluidskaart toevoegen</b> kan gebruikt worden voor het toevoegen er van.</p>

note: help text 3/4
en: <p>Use the <b>start ALSA</b> check button to enable (resp. disable) ALSA start-up during boot time. Check the <b>start sequencer</b> if you want to load modules for playing MIDI files during boot-time (these modules can be loaded on demand).</p>
nl: <p>Gebruik de knop <b>start ALSA</b> om de ALSA start-up aan/uit te zetten tijdens het booten. Schakel <b>start sequencer</b> in als u de modules voor het afspelen van MIDI bestanden tijdens het booten wilt laden (deze modules kunnen later ook geladen worden).</p>

note: table header labels
en: Number
nl: Aantal

en: Card name
nl: Kaart naam

note: Add soundcard ... - button label
en: Add soundcard ...
nl: Geluidskaart toevoegen...

note: To translators: To reset the sound configuration these programs must be terminated To translators: label message
en: There are programs running that are currently using the audio device.
nl: Een aantal draaiende programma's maakt gebruik van de geluidsinterface.

note: To translators: label message
en: To reset the configuration these programs must be terminated. Proceed?
nl: Deze programma's moeten worden afgesloten om de configuratie te resetten. Doorgaan?

note: error popup message
en: Cannot delete this entry!
nl: Kan dit item niet verwijderen!

note: in the modules/cards list - to see all available cards
en: All
nl: Alles

note: Help text - manual configuration 1/2
en: <p>Please <b>manually</b> choose the sound card, you want to configure. You can search for a particular sound card by entering the name in the search box.</p>
nl: <p>Kies de geluidskaart die u wilt configureren <b>handmatig</b>. U kunt naar een specifieke geluidskaart zoeken door de naam in te voeren in het zoekvenster.</p>

note: Help text - manual configuration 2/2
en: <p>Select <b>All</b> if you want to see the whole list of supported sound card models.</p>
nl: <p>Selecteer <b>Alles</b> als u de gehele lijst van de ondersteunde geluidskaarten wilt zien.</p>

note: label if no module name found
en: Unknown module name
nl: Onbekende module naam

note: To translators: selection box title
en: Sound card driver
nl: Geluidskaart driver

note: To translators: selection box title
en: Sound card model
nl: Geluidskaart model

note: To translators: text entry label con = add (con, `TextEntry (`id(`search), `opt(`notify), _("Search"))); dialog title
en: Sound manual configuration
nl: Handmatige geluidsconfiguratie

note: To translators: popup message, wrong value
en: The value: %1 must be a number
nl: De waarde: %1 moet een getal zijn

note: To translators: "space" means blank character
en: (space)
nl: (spatie)

note: To translators: popup message, wrong value
en: String cannot contain: %1
nl: De string mag dit niet bevatten: %1

note: To translators: popup message, wrong value
en: The value must be one of %1
nl: De waarde moet er één zijn van %1

note: Help text for options 1/4
en: Here, you can modify the options for the sound modules.
nl: Hier kunt u de opties voor de geluidsmodules aanpassen.

note: Help text for options 2/4
en: If you are not <b>absolutely sure</b> what you are doing, please leave this dialog untouched.
nl: Als u er niet <b>absoluut zeker</b> van bent wat u nu aan het doen bent, laat dit dialoog dan ongewijzigd.

note: Help text for options 3/4
en: <p>Choose the option you want to set, use the <b>Set</b> button to enable new value. You can reset all values by pressing <b>Reset</b>. Numeric values can be entered as decimal or hexadecimal (hexadecimal with a <b>0x</b> prefix).</p>
nl: <p>Kies de waarde die u wilt veranderen en activeer deze met de knop <b>Activeren</b>. Met <b>Reset</b> herstelt u alle waardes. Numerieke waarden kunnen decimaal of hexadecimaal opgegeven worden (het laatste met <b>0x</b> voor het getal)./p>

note: if no option name is available
en: No name available
nl: Geen naam beschikbaar

en: Option
nl: Optie

note: "set" button: Sets the option value
en: &Set
nl: &Activeren

note: To translators: label message
en: There are no options for this module
nl: Er zijn geen opties voor deze module

note: dialog title
en: Sound cards
nl: Geluidskaarten

note: Error message
en: Error while saving '/etc/modules.conf'.
nl: Fout opgetreden tijdens het opslaan van '/etc/modules.conf'.

note: Error message
en: Error while setting volume.
nl: Fout opgetreden tijdens het instellen van het volume.

note: Error message
en: Error while saving file: %1
nl: Fout opgetreden tijdens het opslaan van het bestand: %1

note: label message
en: Saving ...
nl: Opslaan...

note: final success message
en: The sound card was successfully configured.
    You can now use it immediately.
nl: De geluidskaart is met succes geconfigureerd.
    U kunt het nu direct gebruiken.

note: final success message
en: The sound configuration was saved.
nl: De geluidsconfiguratie is opgeslagen.

note: To translators: just one file will be displayed To translators: if the test audio file can not be found this message is displayed To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot find file:
     %1
    
    (test audio file)
nl: Kon het bestand:
     %1
    
    niet vinden (test geluidsbestand).

note: To translators: error message
en: Invalid module name.
nl: Ongeldige module naam.

note: To translators: label to error popup
en: The kernel module %1 for sound support
    could not be loaded.
nl: De kernel module %1 voor de geluidsondersteuning
    kon niet worden geladen.

note: Help text - adjusting volume 1/4
en: <p>Please adjust the volume.</p>
nl: <p>Stel het volume aub in.</p>

note: Help text - adjusting volume 2/4
en: <p>You can test your sound card by pressing the <b>Test</b> button.</p>
nl: <p>U kunt uw geluidskaart testen door op de knop <b>Test</b> te drukken.</p>

note: Help text - adjusting volume 3/4
en: <p>After the configuration is done you can use <b>amixer</b> (or any program of your choice) for adjusting the volume.</p>
nl: <p>Na de configuratie kunt u <b>amixer</b> (of een ander programma van uw keuze) gebruiken om het volume in te stellen.</p>

note: Help text - adjusting volume 4/4
en: <p><b>WARNING/SPECIAL NOTE:</b>Please start testing your sound card with <b>very</b> low volume settings to prevent an accident with too much loud noise.</p>
nl: <p><b>WAARSCHUWING/SPECIALE OPMERKING:</b>Start aub het testen van uw geluidskaart met een <b>erg</b> laag ingesteld volume om ongelukken met te hard geluid te voorkomen.</p>

note: dialog title
en: Settings for sound card
nl: Geluidskaart instellingen

note: To translators keep backlash here
en: Volume adjust and test
nl: Level instellen en testen

note: message label
en: Press 'Test' to start playing sound sample
nl: Druk op 'Test' om een geluidsfragment te laten horen

en: Sound volume and the configuration
    for the sound card will be saved now.
nl: Het geluidsvolume en de configuratie van de
    geluidskaart worden nu opgeslagen.

note: Help text - intenal YaST2 error 1/3
en: <p>An error has occurred. </p>
nl: <p>Er is een fout opgetreden. </p>

note: Help text - intenal YaST2 error 2/3
en: <p>You should check that you have correctly installed the <b>ALSA</b> package (from the series 'snd') and that you are running this as a root.</p>
nl: <p>Controleer of u het <b>ALSA</b> pakket (serie 'snd') correct heeft geïnstalleerd en dat u dit als 'root' laat werken.</p>

note: Help text - intenal YaST2 error 3/3
en: <p>If the the problem persists, you can try to pass some <b>options</b> to the ALSA module. If you still can't get your sound card working, you can try <i>OSS/Free</i> or another module.</p> <p>However, <b>YaST2</b> sound configuration currently only supports ALSA.</p>
nl: <p>Indien het probleem blijft bestaan, kunt u proberen enige <b>opties</b> door te geven aan de ALSA module. Krijgt u de kaart dan nog niet aan het werk, dan kunt u <i>OSS/Free</i> of een andere module eens proberen.</p> <p>Niettemin, de <b>YaST2</b> geluidsconfiguratie ondersteunt momenteel echter alleen ALSA.</p>

note: error message
en: An error occured during installing
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de installatie

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center
en: Configure your sound card
nl: Configureer uw geluidskaart

note: description of an checkbox option in system tuning
en: This option can improve your hard disk performance, but beware.
    Some buggy hardware (chipsets, disks) can destroy your data with
    this option turned on.
nl: Deze optie kan de prestaties van uw harddisk verbeteren, maar pas op.
    Bepaalde fouten in hardware (chipsets, disks) kunnen uw gegevens vernielen
    wanneer deze optie is ingeschakeld.

note: additional description of an checkbox option in system tuning (empty lines are intentionally!)
en: 
    
    Even though the kernel has an internal 'black list' of drivers and
    chipsets that don't support this option, please use this
    option only if you are absolutely sure your hardware supports
    Ultra DMA on Linux.
nl: 
    
    Ondanks dat de kernel een interne 'zwarte lijst' met drivers en
    chipsets heeft die deze optie sowieso niet ondersteunen, dient u deze optie
    alleen te gebruiken indien u er absoluut zeker van bent dat uw hardware
    Ultra DMA in Linux ondersteunt.

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    This dialog provides some tuning options that may or may not improve
    system performance - depending on your hardware.
    </p>
nl: <p>
    Dit dialoog voorziet in een aantal optimalisatie opties die de prestaties
    van uw systeem al dan niet kunnen verbeteren - afhankelijk van uw hardware.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    Some hardware may even be incompatible with certain tuning options, so
    please make sure you know what you are doing.
    </p>
nl: <p>
    Bepaalde hardware kan zelfs incompatibel zijn met bepaalde
    optimalisatie opties, dus wees er zeker van dat u weet wat u doet.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    The default settings are always on the safe side, so if you are
    unsure, leave them as they are.
    </p>
nl: <p>
    De standaardinstellingen zijn altijd het veiligste; als u niet
    zeker van uw zaak bent, blijf er dan van af.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    And always remember to have fun!
    </p>
nl: <p>
    En denk er altijd aan dat u er plezier in moet hebben !
    </p>

note: Checkbox description: Want to use
en: &Ultra DMA support for IDE-disks
nl: &Ultra DMA-ondersteuning voor IDE-disks

note: Description of the textenty field, where the user have list devices he wants to use for UDMA
en: &Activate UDMA for the following devices:
nl: UDMA &activeren voor de volgende apparaten:

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Module for tuning the system
nl: Module voor de optimalisatie van het systeem

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA
en: ENABLE THE FOLLOWING TUNING OPTIONS:
    
    - Ultra DMA support for
nl: DE VOLGENDE OPTIMALISATIE OPTIES ACTIVEREN:
    
    - Ultra DMA-ondersteuning voor

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA (second part)
en: 			
    
    Caution:
    
    This option will take effect after you reboot your system.
nl: 			
    
    Voorzichtig:
    
    Deze optie heeft pas effect nadat u uw systeem heeft gereboot.

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA (third part)
en: 
    In order to start the DMA support immediately, enter
    "rcidedma start" as root user. 
    
    If there are any problems with DMA support, it is much easier to fix them at boot time.
    This is why DMA support is not automatically started right here.
nl: 
    Om de DMA ondersteuning direct te kunnen starten geeft u
    "rcidedma start" op als zijnde root-gebruiker. 
    
    Indien er problemen zijn met de DMA-ondersteuning is het veel gemakkelijker om deze tijdens het booten
    te verhelpen. Dit is de reden waarom de DMA-ondersteuning nu niet meteen automatisch gestart wordt.

note: Acknowledgment popup, when the user has not choosen UDMA
en: 
    Tuning options:
    
    Ultra DMA is disabled
nl: 
    Optimalisatie opties:
    
    Ultra DMA is gedeactiveerd

note: Failure popup
en: Turning on UltraDMA for IDE disks has failed
nl: Ultra DMA inschakelen voor IDE-schijven is mislukt

note: Failure popup
en: Turning off UltraDMA for IDE disks has failed
nl: Ultra DMA uitschakelen voor IDE-schijven is mislukt

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: System tuning
nl: Systeem optimalisatie

en: Launch this module to tune your system.
nl: Start deze module voor een optimalisatie van uw systeem.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Tune your system. At the moment, only EIDE harddisk tuning is possible
nl: Systeem optimalisatie. Op dit moment is alleen een optimalisatie van de EIDE harddisk mogelijk

note: header
en: YaST2 Printconf
    Initializing ...
nl: YaST2 Printconf
    Initialisering...

note: ===== help text ================================================ Help, 1 of 3
en: <P>In this dialog, you can manage printers in your system. The upper
    box contains the current configuration. To delete a printer, select it
    and press <B>Delete</B>. You can modify settings of your printers
    configured using YaST2 with the help of the <B>Edit</B> button.</P>
nl: <P>In dit dialoog kunt u de printers in uw systeem configureren. Het bovenste
    venster bevat de huidige configuratie. Om een printer te verwijderen moet u deze
    selecteren en op de knop <B>Verwijderen</B> drukken. U kunt de instellingen van uw
    printers met YaST2 veranderen door gebruik te maken van de knop <B>Wijzigen</B>.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>The lower box allows you to configure a printer manually.
    Please choose the type of your printer and push the <B>Add</B> button.</P>
nl: <P>Met het onderste venster kunt u een printer handmatig configureren.
    Kies uw type printer en druk op de knop <B>Toevoegen</B>.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you want to save your changes to the printing system, press the
    <B>Finish</B> button, if you want to discard them, use <B>Cancel</B>.
nl: <P>Indien u uw wijzigingen van het printersysteem wilt vastleggen druk dan op de
    knop <B>Afsluiten</B>, als u ze wilt negeren: gebruik dan de knop <B>Annuleren</B>.

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for printing:
nl: Naam voor printen:

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for ascii printing:
nl: Naam voor ASCII-printen:

note: up to 40 chars
en: Parallel printer
nl: Parallelle printer

note: up to 40 chars
en: Serial printer
nl: Seriële printer

note: up to 40 chars
en: Prefilter queue for remote printers
nl: Prefilter queue voor remote printers

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for TCP/IP forwarding queue
nl: Naam voor TCP/IP forwarding queue

note: Names of devices. Items in list.
en: First parallel port (/dev/lp0)
nl: Eerste parallelle poort (/dev/lp0)

en: Second parallel port (/dev/lp1)
nl: Tweede parallelle poort (/dev/lp1)

en: Third parallel port (/dev/lp2)
nl: Derde parallelle poort (/dev/lp2)

en: Fourth parallel port (/dev/lp3)
nl: Vierde parallelle poort (/dev/lp3)

en: First serial port (/dev/ttyS0)
nl: Eerste seriële poort (/dev/ttyS0)

en: Second serial port (/dev/ttyS1)
nl: Tweede seriële poort (/dev/ttyS1)

en: Third serial port (/dev/ttyS2)
nl: Derde seriële poort (/dev/ttyS2)

en: Fourth serial port (/dev/ttyS3)
nl: Vierde seriële poort (/dev/ttyS3)

en: First USB printer (/dev/usblp0)
nl: Eerste USB printer (/dev/usblp0)

en: Second USB printer (/dev/usblp1)
nl: Tweede USB printer (/dev/usblp1)

en: Third USB printer (/dev/usblp2)
nl: Derde USB printer (/dev/usblp2)

en: Fourth USB printer (/dev/usblp3)
nl: Vierde USB printer (/dev/usblp3)

note: This printer was not configured using YaST2. Item in table. SHORT!
en: - not YaST2 -
nl: - geen YaST2 -

note: Do not do the translation longer than this text. It is a label of a selection box.
en: Select the printer type you want to add:
nl: Kies het printertype dat u wilt toevoegen:

note: Header of the table with all the printers in the system
en: Default
nl: Standaard

note: pushbutton
en: &Set as default
nl: Instellen als &standaard

note: Header of the dilag with all the printers
en: Printer administration
nl: Printer administratie

note: message box
en: I tried to autodetect parallel and USB printers,
    but I haven't found any on your computer.
nl: Bij de autodetectie op uw computer zijn er
    geen parallelle- of USB-printers gevonden.

note: message box
en: FATAL: I am unable to find the printer database!
nl: FOUT: de printerdatabase is niet gevonden !

note: message box
en: FATAL: I am unable to restart the lpd daemon!
     Maybe, you haven't installed lpd (one of
     the lprold, plp or lprng packages) or
     you are not user 'root'.
nl: FOUT: de lpd-daemon kon niet opnieuw worden gestart !
     Misschien heeft u lpd niet geïnstalleerd (één van de
     pakketten lprold, plp of lprng) of u bent niet
     ingelogd als gebruiker 'root'.

note: message box
en: It seems that you do not have GhostScript
    installed on your computer. It is necessary 
    in order to print.
nl: Het lijkt erop dat u 'Ghostscript' niet op
    uw computer heeft geïnstalleerd. Dit pakket
    is nodig om te kunnen printen.

note: message box
en: ERROR: I was unable to read
    the current configuration!
nl: FOUT: kon de huidige configuratie
    niet lezen !

note: message box
en: There were no changes in
    the printer configuration.
nl: Er zijn geen wijzigingen in
    de printer configuratie.

en: Do you really want to delete
    the "%1" printer?
nl: Weet u zeker dat u de printer
    "%1" wilt verwijderen ?

en: Now the changes to your printing
    system are going to be saved.
nl: Nu worden de veranderingen in uw
    printersysteem opgeslagen.

en: The new configuration
    was successfully stored.
nl: De nieuwe configuratie
    is met succes opgeslagen.

note: Help, parallel printer part
en: <P>If you have multiple parallel ports, please choose the parallel port to 
    which your printer is attached.</P>
nl: <P>Indien u meerdere parallelle poorten heeft,
    kies dan de poort waarop uw printer is aangesloten.</P>

note: Help, USB printer part
en: <P>Please select the device for your USB printer.</P>
nl: <P>Kies het apparaat voor uw USB-printer.</P>

note: Help, serial printer part
en: <P>Please select the device for your serial printer.
    You can also set the baud rate.</P>
nl: <P>Kies het apparaat voor uw seriële printer.
    U kunt ook de baudrate instellen.</P>

note: Help, common part
en: <P>If you want to be sure that the printer is properly connected, try the <B>Test</B> button.</P>
nl: <P>Wanneer u wilt controleren of de printer correct is aangesloten, klik dan op de knop <B>Test</B>.</P>

note: Dialog label - parallel
en: Parallel printer connection
nl: Parallele printer verbinding

note: Dialog label - serial
en: Serial printer connection
nl: Seriële printer verbinding

note: Dialog label - USB
en: USB printer connection
nl: USB printer verbinding

note: Text describing what is happening
en: Please connect your printer to the computer,
    switch it on and make sure that it is ONLINE.
    
    I will send the message 'Hello, world' to
    the previously selected device. If the operation
    fails, it will be timed out in %1 seconds.
nl: Sluit uw printer aan op de computer,
    schakel hem in en zorg ervoor dat hij ONLINE staat.
    
    De boodschap 'Hallo, wereld' wordt nu naar het
    van tevoren geselecteerde apparaat gestuurd. Wanneer
    dit mislukt, wordt de poging na %1 seconden afgebroken.

en: It seems that there are no problems with the device
    you chose.
    
    If your printer has reacted somehow (printed message,
    formfeed or at least blinking leds), the hardware 
    connection should be functioning correctly.
nl: Het lijkt erop dat er geen problemen zijn met het
    apparaat dat u heeft gekozen.
    
    Indien uw printer heeft gereageerd (een afdruk,
    papiertransport, of zelfs knipperende leds) dan zou
    de hardware-verbinding correct moeten werken.

en: There was a problem while sending the message
    to the printer--The operation has timed out.
    
    Please, verify that your printer is connected to
    the computer, that the printer power is on and 
    that it is ONLINE. It is also possible that you
    have a cabling problem.
nl: Er is een probleem opgetreden tijdens het sturen van de
    boodschap naar de printer - de handeling is afgebroken.
    
    Controleer of de printer op uw computer is aangesloten,
    of de printer is ingeschakeld en of hij ONLINE staat.
    Het is ook mogelijk dat u een kabel probleem heeft.

en: There was a problem while printing.
    
    It seems that the device is not properly configured
    or you do not have permissions to write to it.
    Did you run the configuration program as user 'root'?
nl: Er is een probleem opgetreden tijdens het printen.
    
    Vermoedelijk is de printer niet correct geconfigureerd
    of u heeft geen schrijfrechten voor dit apparaat. Heeft
    u het configuratieprogramma als gebruiker 'root' gebruikt ?

en: FATAL: I was not able to run 
    the 'test_device' script.
    I am sorry.
nl: FOUT: het 'test_device' script 
    kon niet worden uitgevoerd.
    Sorry.

en: The baud rate should not be 0!
nl: De baudrate mag niet 0 zijn !

note: CAUTION: "device" here means /dev/lp0, /dev/lp1, ...
en: I have not found any parallel devices (/dev/lp?)! It seems
    that your parallel port is not properly configured.
nl: Er zijn geen parallelle apparaten (/dev/lp?) gevonden !
    Kennelijk is uw parallelle poort onjuist geconfigureerd.

note: CAUTION: "device" here means /dev/usblp0, /dev/usblp1, ...
en: I have not found any USB devices (/dev/usblp?)! It seems
    that your USB bus is not properly configured.
nl: Er zijn geen USB apparaten (/dev/usblp?) gevonden !
    Kennelijk is uw USB bus onjuist geconfigureerd.

note: CAUTION: "device" here means /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, ...
en: I have not found any serial devices (/dev/ttyS?)! It seems
    that your serial ports are not properly configured.
nl: Er zijn geen seriële apparaten (/dev/ttyS?) gevonden !
    Kennelijk zijn uw seriële poorten onjuist geconfigureerd.

en: Baud rate:
nl: Baudrate:

en: Connection
nl: Verbinding:

note: Unix device /dev/(lp|usblp|ttyS)*
en: Select the device:
nl: Selecteer apparaat:

note: Help, 1 of 3
en: <P>Please enter the hostname of your print server and the name of its printer.</P>
nl: <P>Geef de hostnaam van uw printserver en de naam van z'n printer op.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>If it's a local server, you can select it from the list.</P>
nl: <P>Indien het een lokale server is, kunt u deze uit de lijst selecteren.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you want to be sure that you have entered the right name, try the <B>Test</B> button.</P>
nl: <P>Wanneer u er zeker van wilt zijn dat u de juiste naam heeft ingevoerd, probeer dan de knop <B>Test</B>.</P>

en: <P>Alternatively you can use an already configured forwarding queue.</P>
nl: <P>Als alternatief kunt u een reeds geconfigureerde forward queue gebruiken.</P>

en: You entered a wrong host name. It must be
    shorter than 50 characters and you can only use
    0..9, A..Z, a..z, dots, - and _.
nl: U heeft een verkeerde hostnaam ingevoerd. Deze moet
    korter zijn dan 50 karakters en u kunt alleen
    0..9, A..Z, a..z, punten, - en _ gebruiken.

en: You entered a wrong remote name. It must be
    shorter than 30 characters and you can only use
    0..9, A..Z, a..z, spaces, - and _.
nl: U heeft een verkeerde remote-naam ingevoerd. Deze
    moet korter zijn dan 30 karakters en u kunt alleen
    0..9, A..Z, a..z, spaties, - en _ gebruiken.

en: Please choose which forwarding
    queue do you want to use.
nl: Selecteer welke forward queue
    u wilt gaan gebruiken.

note: Text describing what is happening
en: I will run 'ping -c 1 %1'.
nl: Dit wordt gestart: 'ping -c 1 %1'.

en: I will try if %1
    accepts printing jobs.
nl: Even proberen of %1
    printopdrachten accepteert.

note: And the common part
en: 
    
    If the operation fails, it will
    be timed out in few seconds.
nl: 
    
    Indien de handeling mislukt, wordt deze
    binnen een paar seconden afgebroken.

en: The printer server is accessible.
nl: De printerserver is toegankelijk.

en: There was a problem.
    
    Your network access is not properly configured
    or the printer server is unknown or unreachable.
    Please check the hostname of the print
    server or contact your network administrator.
nl: Er is een probleem opgetreden.
    
    Uw netwerktoegang is niet correct geconfigureerd
    of de printerserver is niet bekend of onbereikbaar.
    Controleer de hostnaam van de printserver
    of neem contact op met uw netwerkbeheerder.

en: There was a problem.
    
    You specified a wrong name of the queue
    on the printer server or the printer server
    does not accept print jobs.
nl: Er is een probleem opgetreden.
    
    U heeft een verkeerde queue-naam van de
    printerserver opgegeven of de printerserver
    accepteert geen printopdrachten.

en: FATAL: I was not able to
    run the test. I am sorry.
nl: FOUT: Kon de test niet
    uitvoeren. Sorry.

en: &User:
nl: &Gebruiker:

en: &Password:
nl: &Wachtwoord:

en: &Hostname of the printer server:
nl: &Hostnaam van de printerserver:

en: Hostname of the printer:
nl: &Hostnaam van de printer:

en: Use already configured TCP/IP forwarding queue:
nl: Gebruik een reeds geconfigureerde TCP/IP forward queue:

en: Create a new one:
nl: Nieuwe aanmaken:

note: Frame around hostname, queue, (user, passwd)
en: Connection information
nl: Verbindingsinformatie

en: Name of the remote &queue:
nl: Naam van de remote &queue:

note: Help, part 1 of 4
en: <P>Printer autoprobing was successful.</P>
nl: <P>Automatische herkenning van de printer is met succes uitgevoerd.</P>

note: Help, part 2 of 4
en: <P>If the printer is in the database of supported printers, the name and the manufacturer of it should be shown.</P>
nl: <P>Wanneer de printer in de database met ondersteunde printers staat, worden de naam en de fabrikant weergegeven.</P>

note: Help, part 3 of 4
en: <P>If it is not, you have to choose a similar printer or a generic one in an additional dialog.</P>
nl: <P>Als dit niet het geval is, kies dan een vergelijkbare printer (of een standaard exemplaar) uit het extra dialoog.</P>

note: Help, part 4 of 4
en: <P>Use <B>Skip</B> button if you do not want to configure this printer now or if you have already configured it before.</P>
nl: <P>Gebruik de knop <B>Overslaan</B> indien u deze printer nu niet wilt configureren of als u deze al eerder geconfigureerd heeft.</P>

note: Manufacturer
en: Unknown
nl: Onbekend

note: This screen contains some senteces Dialog, sentence 1parallel of 3
en: YaST2 has found a parallel printer:
nl: YaST2 heeft een parallelle printer gevonden:

note: Dialog, sentence 1usb of 3
en: YaST2 has found a USB printer:
nl: YaST2 heeft een USB printer gevonden:

note: Dialog, sentence 3 of 3 (e.g. /dev/lp0)
en: On device:
nl: Op apparaat:

en: This printer was not found in the database
    of the printers.
    
    Please try the manual configuration.
nl: Deze printer is niet gevonden in de database
    van de printers.
    
    Probeer aub een handmatige configuratie.

note: "Manual" button: Runs dialog where user manually chooses the sound card from a list
en: &Manual
nl: &Handmatig

en: Autodetected printer
nl: Automatisch herkende printer

note: Help, 1 of
en: <P>In this dialog you can adjust how printout of ascii files should look 
    like.
    Please choose how many pages you want to have on one sheet of paper.</P>
nl: <P>In dit dialoog kunt u de printeruitvoer van ascii bestanden 
    instellen.
    Selecteer aub hoeveel pagina's u wilt hebben op één vel papier.</P>

note: Help, 2 of
en: <P>Additionally you can set encoding of the documents you print. For some
    languages this choice is important to get correct output from 
    <I>netscape</I>
    and some other programs. By default, the encoding is set to fit the 
    language
    you chose at the time of the installation.</P>
nl: <P>Ook kunt u de encoding van de documenten die u afdrukt instellen.
    Bij sommige talen is deze keuze belangrijk om een correcte uitvoer
    te krijgen van <I>netscape</I> en enkele andere programma's.
    Standaard is de encoding ingesteld op de taal die u gekozen
    heeft tijdens de installatie.</P>

en: Printing of ascii text
nl: Ascii tekst afdrukken

en: One page per sheet
nl: Eén pagina per vel

en: Two pages per sheet
nl: Twee pagina's per vel

en: Print header
nl: Printer header

en: Landscape orientation
nl: Landscape oriëntatie

note: ComboBox
en: Encoding of the printed documents
nl: Encoding van afgedrukte documenten

en: Use the system default
nl: Gebruik de systeemstandaard

note: Label of the dialog
en: Hardware independent settings
nl: Hardware onafhankelijke instellingen

note: Help, 1 of 8
en: <P>This dialog allows you to customize printing.
nl: <P>Dit dialoog stelt u in staat om het printen aan te passen.

note: help 2 of 8, keep the leading space
en:  The options you may change depend on the type of printer you have.
nl:  De opties die u kunt veranderen zijn afhankelijk van het type printer dat u heeft.

note: help 3 of 8, keep the leading space
en:  Some printers support many options, while with others you may only be able to change the paper size.</P>
nl:  Sommige printers ondersteunen vele opties, terwijl u bij anderen misschien alleen de papiergrootte kunt wijzigen.</P>

note: Help, 4 of 8
en: <P>You can see the current configuration of your printer in the upper box.
nl: <P>In het bovenste venster kunt u de huidige configuatie van uw printer zien.

note: help 5 of 8, keep the leading space
en:  If you click on an item, the possible values are shown in the lower box.
nl:  Wanneer u op een onderwerp klikt, worden de mogelijke waarden getoond in het onderste venster.

note: help 6 of 8, keep the leading space
en:  Clicking on one of the options in the lower box will select it.</P>
nl:  Door op één van de opties in het onderste venster te klikken wordt deze geselecteerd.</P>

note: Help, 7 of 8
en: <P>Some of the settings may not work together properly.
nl: <P>Mogelijk werken sommige instellingen niet goed samen.

note: Help 8 of 8, keep the leading space
en:  If you want to try printing with the current configuration, click the <B>Test</B> button.
nl:  Indien u wilt proberen te printen met de huidige configuratie, druk dan op de knop <B>Test</B>.

note: There is an error in the database. This should not happen, but for case...
en: FATAL: An error occured.
    I have no information how to manage your printer.
    Broken database? Contact SuSE support, please.
nl: FOUT: Er is een fout opgetreden.
    Er is geen informatie om uw printer te kunnen configureren.
    Printerdatabase defect ? Neem contact op met SuSE support.

en: Current printer's settings:
nl: Huidige printerinstellingen:

en: Printer's settings
nl: Printerinstellingen

note: Help, 1 of 2
en: <P>Please choose the manufacturer and model of your printer.</P>
nl: <P>Selecteer de fabrikant en het model van uw printer.</P>

note: Help, 2 of 2
en: <P>If you cannot find your printer in this database, see the <B>Generic
    printers</B> section. There you can select from a list of common printing
    protocols. If you do not know which protocol your printer uses,
    consult the printer's manual or contact the manufacturer's technical 
    support.</P>
nl: <P>Indien u uw printer niet kunt vinden in deze database, selecteer dan
    de sectie <B>Algemene printers</B>. Daar kunt u uit een lijst met
    algemene printerprotocollen kiezen. Kijk uw printerhandboek er op na als
    u niet weet van welk protocol uw printer gebruik maakt. Neem eventueel
    contact op met de technische dienst van de fabrikant.</P>

en: Select manufacturer:
nl: Selecteer fabrikant:

en: Select model:
nl: Selecteer model:

en: Manufacturer and model of the printer
nl: Fabrikant en model van de printer

en: Please select at least a manufacturer.
nl: Selecteer tenminste een fabrikant.

en: No info available.
nl: Geen info beschikbaar.

en: <P><B>Manufacturer:</B></P> %1 <P><B>Model:</B></P> %2
nl: <P><B>Fabrikant:</B></P> %1 <P><B>Model:</B></P> %2

note: Help, 1 of 3
en: <P>A printer name is required for printing.</P>
nl: <P>Een printernaam is noodzakelijk wanneer u wilt printen.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>Your first local printer will be called 'lp',
    your first remote printer will be 'remote'.
    You must provide a unique name for each additional printer. The 
    configuration program will assign additional names to each printer. Please 
    refer to the manual for more information.</P>
nl: <P>Uw eerste lokale printer wordt 'lp' genoemd en
    uw eerste remote printer gewoon 'remote'.
    U moet alle extra printers een unieke naam geven. Het 
    configuratieprogramma wijst extra namen toe aan elke printer.
    Raadpleeg het handboek voor meer informatie.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you don't like the default name, you can change it. Use a short
    but meaningful name.</P>
nl: <P>Wanneer de standaardnaam u niet bevalt kunt u hem wijzigen.
    Gebruik een korte maar betekenisvolle naam.</P>

en: Invalid name! The name should be less than 20 characters long and
    can only use the characters 0..9, A..Z, a..z and _. Additionally,
    you cannot use the names 'lp', 'ascii', 'raw' and 'remote' because
    of their special function.
    
    The name must not be used for another printer.
nl: Ongeldige naam ! De naam mag maximaal 20 karakters lang zijn en
    alleen uit de karakters 0..9, A..Z, a..z en _ bestaan. Bovendien
    mag u de namen 'lp', 'ascii', 'raw' en 'remote' niet gebruiken
    omdat deze namen een speciale functie hebben.
    
    De naam mag niet worden gebruikt voor een andere printer.

note: The end of the definitions
en: Printer's name
nl: Printernaam

note: message box, keep line with (%1) as short as possible
en: The test page was sent to the printer using
    the command '%1'.
    Printing should start in few seconds.
    
    If the printer is not producing appropriate
    output, use the 'Stop!' button.
    
    When the whole page is printed, press 'OK'.
nl: De testpagina is met het commando '%1' naar
    de printer gestuurd.
    Het afdrukken moet binnen een paar seconden beginnen.
    
    Mocht de uitvoer van de printer niet naar behoren
    zijn, druk dan op de 'Stop!' knop.
    
    Wanneer de gehele pagina is afgedrukt, druk dan op 'OK'.

en: ERROR: I am unable to find the test
    page %1.
nl: FOUT: kon de testpagina
    %1 niet vinden.

en: YaST2 is ready to print a sample page.
    
    Please make sure that the printer is turned
    on and ONLINE, then press the 'OK' button.
nl: YaST2 is gereed om een proefafdruk te maken.
    
    Controleer of de printer is ingeschakeld en
    ONLINE staat. Druk daarna op de knop 'OK'.

en: I was unable to print the testpage.
    Check %1.
nl: Kon de testpagina niet afdrukken.
    Controleer %1.

note: remove all jobs restart lpd
en: Printing was stopped.
    
    If the printer is still printing, push the reset button
    on the printer or remove all the paper from its tray.
    After it stops printing, switch off the printer power,
    wait 10 seconds and switch it on again.
    
    Recheck the manufacturer and printer model entries
    you made previously.
nl: Het afdrukken is gestopt.
    
    Mocht de printer nu nog actief zijn, druk dan op de
    reset-knop van de printer of haal het papier uit de invoerbak.
    Schakel de printer uit zodra hij gestopt is met printen,
    wacht 10 seconden en schakel hem dan weer in.
    
    Controleer vervolgens of de fabrikant en het model
    van de printer correct zijn ingesteld.

en: Call of apsfilter.setup (%1) was not successful.
nl: De aanroep van de apsfilter.setup (%1) is mislukt.

en: I cannot write %1.
    Please, check that you are
    logged in as the user root.
nl: Kon %1 niet schrijven.
    Controleer of u wel bent
    ingelogd als gebruiker root.

en: I cannot configure a remote
    queue. The internal structure
    is not filled properly.
nl: Kan een remote queue niet
    configureren. De interne structuur
    is niet correct gevuld.

en: I cannot configure a printer
    queue. The internal structure
    is not filled properly.
nl: Kan een printer queue niet
    configureren. De interne structuur
    is niet correct gevuld.

en: Can't create directory '%1'!
nl: Kan directory '%1' niet aanmaken !

en: <P>Launch this module to configure your printer.
     If you turn your printer on, YaST2 will try to autodetect it.</P>
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</P>
nl: <P>Start deze module om uw printer te configureren.
     Wanneer u uw printer inschakelt zal YaST2 proberen de printer
     automatisch te detecteren.</P>
    <P>U moet ingelogd zijn als <i>root</i> om dit te kunnen doen.</P>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your printer. Turn your printer on, YaST2 will try to autodetect it.
nl: Configureer uw printer. Zet uw printer aan, YaST2 zal een autodetectie proberen te doen.

en: Ghostscript devices
nl: Ghostscript apparaten

en: <P>Apple Imagewriter in high-resolution mode 120x144 dpi</P>
nl: <P>Apple Imagewriter in hoge resolutie mode 120x144 dpi</P>

en: <P>Apple Imagewriter in low-resolution mode 120x72 dpi</P>
nl: <P>Apple Imagewriter in lage resolutie mode 120x72 dpi</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 2 bits per R/G/B component</P>
nl: <P>Tektronix 4693d kleurenprinter, 2 bits per R/G/B component</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 4 bits per R/G/B component</P>
nl: <P>Tektronix 4693d kleurenprinter, 4 bits per R/G/B component</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 8 bits per RGB component</P>
nl: <P>Tektronix 4693d kleurenprinter, 8 bits per RGB component</P>

en: <P>Tektronix 4695/4696 inkjet plotter</P>
nl: <P>Tektronix 4695/4696 inkjet-plotter</P>

en: resolution
nl: resolutie

en: <P>Epson-compatible dot matrix printers (9 or 24 pin)</P>
nl: <P>Epson-compatibele dot-matrixprinters (9 of 24 pins)</P>

en: <P>Epson compatible 9 pin, interleaved lines (intermediate resolution)</P>
nl: <P>Epson compatibel 9 pins, interleaved regels (intermediate resolutie)</P>

en: <P>Epson compatible 9 pin, interleaved lines (triple resolution)</P>
nl: <P>Epson compatibel 9 pins, interleaved regels (drievoudige resolutie)</P>

en: <P>Epson LQ-2550 and Fujitsu 3400/2400/1200 color printers</P>
nl: <P>Epson LQ-2550 en Fujitsu 3400/2400/1200 kleurenprinters</P>

en: <P>Epson LP-8000 laser printer</P>
nl: <P>Epson LP-8000 laserprinter</P>

en: <P>Epson LQ850 printer at 360x360 dpi</P>
nl: <P>Epson LQ850 printer met 360x360 dpi</P>

en: not set (use the driver default)
nl: niet ingesteld (gebruik de driver-standaard)

en: standard monochrome printing
nl: standaard zwart-wit druk

en: CMYK color printing
nl: CMYK kleurendruk

en: RGB color printing
nl: RGB kleurendruk

en: Floyd-Steinberg monochrome printing
nl: Floyd-Steinberg zwart-wit druk

en: Floyd-Steinberg RGB color printing
nl: Floyd-Steinberg RGB kleurendruk

en: Floyd-Steinberg CMYK color printing
nl: Floyd-Steinberg CMYK kleurendruk

en: faster Floyd-Steinberg CMYK color printing
nl: snellere Floyd-Steinberg CMYK kleurendruk

en: no Weaving
nl: geen weaving

en: enable the printers microeaving
nl: microeaving van de printer inschakelen

en: enable weaving of the driver
nl: weaving van de driver inschakelen

en: Output Code
nl: Uitvoercode

en: <P>Brother HL720 and HL730 (but not HL760 which works with ljet4)</P>
nl: <P>Brother HL720 en HL730 (maar niet HL760, die werkt met ljet4)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C (1 bit per pixel color)</P>
nl: <P>HP DeskJet 500C (1 bit per pixel kleur)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C (24 bits per pixel color , Floyd-Steinberg dithering)</P>
nl: <P>HP DeskJet 500C (24 bits per pixel kleur, Floyd-Steinberg dithering)</P>

en: <P>HP DeskJets (monochrome)</P>
nl: <P>HP DeskJets (zwart-wit)</P>

en: 50% interlaced multi pass printing
nl: 50% interlaced multi pass afdruk

en: 25% interlaced multi pass printing (best)
nl: 25% interlaced multi pass afdruk (beste)

en: no interlaced multi pass printing (fastest)
nl: geen interlaced multi pass afdruk (snelste)

en: 25% dot removal (best for graphics ?)
nl: 25% dot removal (grafisch het beste ?)

en: no dot removal (for transparencies ?)
nl: no dot removal (voor transparanten ?)

en: Black Correction
nl: Zwart correctie

en: print quality
nl: printkwaliteit

en: 0 (normal)
nl: 0 (normaal)

en: 1 (presentation)
nl: 1 (presentatie)

en: -1 (draft)
nl: -1 (snel)

en: papertype
nl: papiersoort

en: 0 (normal plain paper)
nl: 0 (normaal papier)

en: 1 (bond paper)
nl: 1 (bankpost papier)

en: 2 (special inkjet paper)
nl: 2 (speciaal inkjet-papier)

en: 3 (glossy film)
nl: 3 (glanzende film)

en: 4 (transparency film)
nl: 4 (transparante film)

en: 1 (C-RET on)
nl: 1 (C-RET aan)

en: 0 (C-RET off)
nl: 0 (C-RET uit)

en: <P>HP DeskJet 890C (for the 895C better use cdj880)</P>
nl: <P>HP DeskJet 890C (gebruik voor de 895C liever cdj880)</P>

en: <P>H-P 970Cxi Driver under development</P>
nl: <P>H-P 970Cxi Driver in ontwikkeling</P>

en: 0 (no duplex)
nl: 0 (geen duplex)

en: <P>HP DeskJet 820C (experimental, no color, hardcoded paper sizes A4, letter)</P>
nl: <P>HP DeskJet 820C (experimenteel, geen kleur, vast papierformaat A4, letter)</P>

en: <P>HP DeskJet and DeskJet Plus</P>
nl: <P>HP DeskJet en DeskJet Plus</P>

en: <P>HP DeskJet 500 (for DJ 600 series 600x600 dpi may work)</P>
nl: <P>HP DeskJet 500 (voor DJ 600 serie kan 600x600 dpi werken)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C alternate driver (does not work on 550C or 560C)</P>
nl: <P>HP DeskJet 500C alternatieve driver (werkt niet op 550C of 560C)</P>

en: paintjet
nl: paintJet

en: <P>alternate HP PaintJet color driver</P>
nl: <P>alternatieve HP PaintJet kleuren-driver</P>

en: <P>alternate HP PaintJet XL driver</P>
nl: <P>alternatieve HP PaintJet XL driver</P>

en: <P>HP PaintJet XL color driver</P>
nl: <P>HP PaintJet XL kleuren-driver</P>

en: <P>monochrome and color PCL-3 printers (e.g. HP DeskJets)</P>
nl: <P>zwart-wit en kleuren PCL-3 printers (bijv. HP DeskJets)</P>

en: color mode
nl: kleurenmode

en: normal
nl: normaal

en: draft
nl: snel

en: presentation
nl: presentatie

en: plain paper
nl: normaal papier

en: bond paper
nl: bankpost papier

en: glossy paper
nl: glanzend papier

en: transparency film
nl: transparante film

en: photo paper
nl: fotopapier

en: compression method
nl: compressie methode

en: 9 , Compressed Replacement Delta Row Encoding (modern DeskJets)
nl: 9 , Compressed Replacement Delta Row Encoding (moderne DeskJets)

en: <P>HP LaserJet (for modern LaserJets ljet4 may work much better)</P>
nl: <P>HP LaserJet (voor moderne LaserJets werkt ljet4 waarschijnlijk veel beter)</P>

en: <P>HP LaserJet IId , IIp , III* with TIFF compression</P>
nl: <P>HP LaserJet IId , IIp , III* met TIFF compressie</P>

en: <P>HP LaserJet III* with Delta Row compression</P>
nl: <P>HP LaserJet III* met Delta Row compressie</P>

en: <P>HP LaserJet IIID with duplex capability</P>
nl: <P>HP LaserJet IIID met duplex-mogelijkheid</P>

en: <P>PCL5e or PCL6 printers (e.g. HP LaserJet 4)</P>
nl: <P>PCL5e of PCL6 printers (bijv: HP LaserJet 4)</P>

en: <P>HP LaserJet 4 with Floyd-Steinberg dithering</P>
nl: <P>HP LaserJet 4 met Floyd-Steinberg dithering</P>

en: <P>HP LaserJet 5 & 6 family (PCL XL) bitmap</P>
nl: <P>HP LaserJet 5 & 6 familie (PCL XL) bitmap</P>

en: <P>HP LaserJet 5 & 6 family, gray-scale bitmap</P>
nl: <P>HP LaserJet 5 & 6 familie, gray-scale bitmap</P>

en: <P>HP 2563B line printer</P>
nl: <P>HP 2563B lijn printer</P>

en: <P>Canon BJC-600 , BJC-4000 , BJC-70 and Apple StyleWriter 2x00</P>
nl: <P>Canon BJC-600 , BJC-4000 , BJC-70 en Apple StyleWriter 2x00</P>

en: monochrome printing (using -dBitsPerPixel=1)
nl: zwart-wit druk (met gebruik van -dBitsPerPixel=1)

en: Ghostscript color printing (using -dBitsPerPixel=8)
nl: Ghostscript kleurendruk (met gebruik van -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using -dBitsPerPixel=16)
nl: Ghostscript kleurendruk (met gebruik van -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using -dBitsPerPixel=24)
nl: Floyd-Steinberg kleurendruk (met gebruik van -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using -dBitsPerPixel=32)
nl: Floyd-Steinberg kleurendruk (met gebruik van -dBitsPerPixel=32)

en: coated paper
nl: glanspapier

en: envelope
nl: envelop

en: card
nl: kaart

en: other
nl: anders

en: high
nl: hoog

en: <P>A resolution of 720x720 or 600x600 may not work all printers.<BR>
    For the Canon BJC800 360x360 or 720x720 should work but the 
    Canon BJC7000 and compatible printers need 300x300 or 600x600.</P>
nl: <P>Een resolutie van 720x720 of 600x600 werkt mogelijk niet bij alle printers.<BR>
    Voor de Canon BJC800 zou 360x360 of 720x720 moeten werken maar de 
    Canon BJC7000 en compatibele printers hebben 300x300 of 600x600 nodig.</P>

en: low
nl: laag

en: <P>Canon LBP-8II laser printer</P>
nl: <P>Canon LBP-8II laserprinter</P>

en: <P>Canon LIPS III laser printer in English (CaPSL) mode</P>
nl: <P>Canon LIPS III laserprinter in Engelse (CaPSL) mode</P>

en: <P>alternate DEC LJ250 driver</P>
nl: <P>alternatieve DEC LJ250 driver</P>

en: <P>DEC LJ250 Companion color printer</P>
nl: <P>DEC LJ250 Companion kleurenprinter</P>

en: <P>Mitsubishi CP50 color printer 154x187 dpi</P>
nl: <P>Mitsubishi CP50 kleurenprinter 154x187 dpi</P>

en: <P>IBM 9-pin Proprinter</P>
nl: <P>IBM 9-pins Proprinter</P>

en: <P>IBM Jetprinter ink-jet color printer (Model #3852)</P>
nl: <P>IBM Jetprinter ink-jet kleurenprinter (model #3852)</P>

en: <P>Okidata MicroLine IBM-compatible printers</P>
nl: <P>Okidata MicroLine IBM-compatibele printers</P>

en: <P>Ricoh 4081 laser printer 300x300 dpi</P>
nl: <P>Ricoh 4081 laserprinter 300x300 dpi</P>

en: <P>StarJet 48 inkjet printer 360x360 dpi</P>
nl: <P>StarJet 48 inkjet-printer 360x360 dpi</P>

en: <P>Black-and-white PCL XL (1200x1200 dpi)</P>
nl: <P>Zwart-wit PCL XL (1200x1200 dpi)</P>

en: <P>unified configurable ESC/P , ESC/P2 , HP-RTL/PCL driver</P>
nl: <P>uniform configureerbare ESC/P , ESC/P2 , HP-RTL/PCL driver</P>

en: stcany.upp , Any Epson Stylus Color, 360x360DpI
nl: stcany.upp , elke Epson Stylus Color, 360x360dpi

en: stc.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 360x360DpI
nl: stc.upp , Epson Stylus Color I (en PRO Series), 360x360dpi

en: stc_l.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 360x360DpI, noWeave
nl: stc_l.upp , Epson Stylus Color I (en PRO Series), 360x360dpi, geen weave

en: stc_h.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 720x720DpI
nl: stc_h.upp , Epson Stylus Color I (en PRO Series), 720x720dpi

en: stc2.upp , Epson Stylus Color II / IIs, 360x360DpI
nl: stc2.upp , Epson Stylus Color II / IIs, 360x360dpi

en: stc2_h.upp , Epson Stylus Color II, 720x720DpI
nl: stc2_h.upp , Epson Stylus Color II, 720x720dpi

en: stc2s_h.upp , Epson Stylus Color IIs, 720x720DpI
nl: stc2s_h.upp , Epson Stylus Color IIs, 720x720dpi

en: stc1520h.upp , Epson Stylus Color 1520, 1440x720DpI
nl: stc1520h.upp , Epson Stylus Color 1520, 1440x720dpi

en: stc500p.upp , Epson Stylus Color 500, 360x360DpI, not Weaved
nl: stc500p.upp , Epson Stylus Color 500, 360x360dpi, geen weave

en: stc500ph.upp , Epson Stylus Color 500, 720x720DpI, not Weaved
nl: stc500ph.upp , Epson Stylus Color 500, 720x720dpi, geen weave

en: stc600pl.upp , Epson Stylus Color 600, 360x360DpI
nl: stc600pl.upp , Epson Stylus Color 600, 360x360dpi

en: stc600p.upp , Epson Stylus Color 600, 720x720DpI
nl: stc600p.upp , Epson Stylus Color 600, 720x720dpi

en: stc600ih.upp , Epson Stylus Color 600, 1440x720DpI
nl: stc600ih.upp , Epson Stylus Color 600, 1440x720dpi

en: stc740pl.upp , Epson Stylus Color 740, 360x360DpI
nl: stc740pl.upp , Epson Stylus Color 740, 360x360dpi

en: stc740p.upp , Epson Stylus Color 740, 720x720DpI
nl: stc740p.upp , Epson Stylus Color 740, 720x720dpi

en: stc740ih.upp , Epson Stylus Color 740, 1440x720DpI
nl: stc740ih.upp , Epson Stylus Color 740, 1440x720dpi

en: stc800pl.upp , Epson Stylus Color 800, 360x360DpI
nl: stc800pl.upp , Epson Stylus Color 800, 360x360dpi

en: stc800p.upp , Epson Stylus Color 800, 720x720DpI
nl: stc800p.upp , Epson Stylus Color 800, 720x720dpi

en: stc800ih.upp , Epson Stylus Color 800, 1440x720DpI
nl: stc800ih.upp , Epson Stylus Color 800, 1440x720dpi

en: bjc610a0.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, plain paper, high speed
nl: bjc610a0.upp , Canon BJC 610, 360x360dpi, normaal papier, hoge snelheid

en: bjc610a1.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, plain paper
nl: bjc610a1.upp , Canon BJC 610, 360x360dpi, normaal papier

en: bjc610a2.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, coated paper
nl: bjc610a2.upp , Canon BJC 610, 360x360dpi, glanspapier

en: bjc610a3.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, transparency film
nl: bjc610a3.upp , Canon BJC 610, 360x360dpi, transparante film

en: bjc610a4.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, back print film
nl: bjc610a4.upp , Canon BJC 610, 360x360dpi, back print film

en: bjc610a5.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, fabric sheet
nl: bjc610a5.upp , Canon BJC 610, 360x360dpi, gestructureerd papier

en: bjc610a6.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, glossy paper
nl: bjc610a6.upp , Canon BJC 610, 360x360dpi, glanzend papier

en: bjc610a7.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, high gloss film
nl: bjc610a7.upp , Canon BJC 610, 360x360dpi, hoogglans film

en: bjc610a8.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, high resolution paper
nl: bjc610a8.upp , Canon BJC 610, 360x360dpi, hoge resolutie papier

en: bjc610b1.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, plain paper
nl: bjc610b1.upp , Canon BJC 610, 720x720dpi, normaal papier

en: bjc610b2.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, coated paper
nl: bjc610b2.upp , Canon BJC 610, 720x720dpi, glanspapier

en: bjc610b3.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, transparency film
nl: bjc610b3.upp , Canon BJC 610, 720x720dpi, transparante film

en: bjc610b4.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, back print film
nl: bjc610b4.upp , Canon BJC 610, 720x720dpi, back print film

en: bjc610b6.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, glossy paper
nl: bjc610b6.upp , Canon BJC 610, 720x720dpi, glanzend papier

en: bjc610b7.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, high gloss paper
nl: bjc610b7.upp , Canon BJC 610, 720x720dpi, hoogglans papier

en: bjc610b8.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, high resolution paper
nl: bjc610b8.upp , Canon BJC 610, 720x720dpi, hoge resolutie papier

en: bjc6000a1.upp , Canon BJC 6000, 360x360DpI, plain paper
nl: bjc6000a1.upp , Canon BJC 6000, 360x360dpi, normaal papier

en: bjc6000b1.upp , Canon BJC 6000, 720x720DpI, plain paper
nl: bjc6000b1.upp , Canon BJC 6000, 720x720dpi, normaal papier

en: cdj550.upp , HP Deskjet 550c, 300x300DpI, Gamma=2
nl: cdj550.upp , HP Deskjet 550c, 300x300dpi, Gamma=2

en: necp2x.upp , NEC Prinwriter 2X, 360x360DpI
nl: necp2x.upp , NEC Prinwriter 2X, 360x360dpi

en: necp2x6.upp , NEC Prinwriter 2X, 360x360DpI
nl: necp2x6.upp , NEC Prinwriter 2X, 360x360dpi

en: <P>general ESC/P , ESC/P2 , RTL/PCL driver<BR>
    see "man gs-stp" for more information</P>
nl: <P>algemeen ESC/P , ESC/P2 , RTL/PCL driver<BR>
    zie "man gs-stp" voor meer informatie</P>

en: monochrome or color printing
nl: zwart-wit of kleuren druk

en: color
nl: kleur

en: Ghostscript resolution
nl: Ghostscript resolutie

en: <P>This resolution is the resolution of the image calculated by 
    Ghostscript and is not bound to the resolution of the printer output.<BR>
    It is for example possible to specify 360x360 as Ghostscript resolution 
    and print the output in 1440x720 dpi (see below for printer resolution).<BR>
    The result is a somewhat faster operation of the driver.</P>
nl: <P>Deze resolutie is de resolutie van het plaatje berekent door 
    Ghostscript en is niet gebonden aan de resolutie van de printeruitvoer.<BR>
    Het is bijvoorbeeld mogelijk om een grootte van 360x360 te specificeren als Ghostscript resolutie 
    en de uitvoer te printen in 1440x720 dpi (kijk hieronder voor de printer resolutie).<BR>
    Het resultaat is een wat snellere operatie van de driver.</P>

en: HP DeskJet 600/600C with single cartridge (pcl-600)
nl: HP DeskJet 600/600C met enkele cartridge (pcl-600)

en: HP DeskJet 600 series with 2 cartridges (pcl-601)
nl: HP DeskJet 600 series met 2 cartridges (pcl-601)

en: HP DeskJet 690 series - Photo-Ink capable (pcl-690)
nl: HP DeskJet 690 series - foto-Inkt capabel (pcl-690)

en: printer resolution
nl: printer resolutie

en: for Epson Stylus printers
nl: voor Epson Stylus printers

en: printer resolution for Epson Stylus printers
nl: printer resolutie voor Epson Stylus printers

en: <P>'180 dpi' and '720 dpi microweave' works on older printers<BR>
    '360 dpi' works on all printers<BR>
    '360 dpi softweave' and '360 dpi high quality' 
    works on printers that support variable dot sizes, 
    such as the Epson Stylus Color 740 and newer<BR>
    '720 dpi softweave' works on all printers except for Stylus Color, 
    Stylus Color 1500, Stylus Color 1520 and Stylus Color 3000<BR>
    '720 dpi high quality' and '720 dpi highest quality' 
    works on all printers except above and Epson Stylus Color 440/460/480<BR>
    '1440x720 dpi microweave' works on older 1440x720 dpi printers<BR>
    '1440x720 dpi softweave' , '1440x720 dpi highest quality' , 
    '1440x1440 dpi emulated' and '1440x2880 dpi emulated' 
    works on all 1440x720 dpi printers except for 
    Stylus Color 1520 and Stylus Color 3000<BR>
    The last two modes use oversampling to emulate higher resolutions 
    than the  printers  actually  support.</P>
nl: <P>'180 dpi' en '720 dpi microweave' werkt bij oudere printers<BR>
    '360 dpi' werkt bij alle printers<BR>
    '360 dpi softweave' en '360 dpi hoge kwaliteit' 
    werkt bij printers die variabele dot-formaten ondersteunen, 
    zoals bij de Epson Stylus Color 740 en nieuwer<BR>
    '720 dpi softweave' werkt bij allle printers behalve bij de Stylus Color, 
    Stylus Color 1500, Stylus Color 1520 en de Stylus Color 3000<BR>
    '720 dpi hoge kwaliteit' en '720 dpi hoogste kwaliteit' 
    werkt bij alle printers behalve bij de bovenstaande en de Epson Stylus Color 440/460/480<BR>
    '1440x720 dpi microweave' werkt bij oudere 1440x720 dpi printers<BR>
    '1440x720 dpi softweave' , '1440x720 dpi hoogste kwaliteit' , 
    '1440x1440 dpi emulatie' en '1440x2880 dpi emulatie' 
    werkt bij alle 1440x720 dpi printers behalve bij de 
    Stylus Color 1520 en de Stylus Color 3000<BR>
    De laatste twee modes maken gebruik van oversampling om hogere resoluties 
    te emuleren dan de printers eigenlijk ondersteunen.</P>

en: 360 dpi high quality
nl: 360 dpi hoge kwaliteit

en: 720 dpi high quality
nl: 720 dpi hoge kwaliteit

en: 720 dpi highest quality
nl: 720 dpi hoogste kwaliteit

en: 1440x720 dpi highest quality
nl: 1440x720 dpi hoogste kwaliteit

en: 1440x1440 dpi emulated
nl: 1440x1440 dpi emulatie

en: 1440x2880 dpi emulated
nl: 1440x2880 dpi emulatie

en: for PCL printers (HP and Lexmark)
nl: voor PCL printers (HP en Lexmark)

en: printer resolution for PCL printers
nl: printer resolutie voor PCL printers

en: <P>'150x150 dpi' should work on all printers<BR>
    '300x300 dpi' should work on all printers, C-RET on DeskJet 850/855/870/890<BR>
    '600x300 dpi' DeskJet 6xx/810/812/840/842/895<BR>
    '600x600 dpi' monochrome' DeskJet 6xx (except 69x) /8xx/1100/1120<BR>
    '600x600 dpi' DeskJet 69x/9xx/1220/2000/2500, PhotoSmart P1000 P1100, 
    LaserJet 5/5Si/6</P>
nl: <P>'150x150 dpi' zou moeten werken bij alle printers<BR>
    '300x300 dpi' zou moeten werken bij alle printers, C-RET op DeskJet 850/855/870/890<BR>
    '600x300 dpi' DeskJet 6xx/810/812/840/842/895<BR>
    '600x600 dpi' zwart-wit' DeskJet 6xx (behalve 69x) /8xx/1100/1120<BR>
    '600x600 dpi' DeskJet 69x/9xx/1220/2000/2500, PhotoSmart P1000 P1100, 
    LaserJet 5/5Si/6</P>

en: 600x600 dpi monochrome
nl: 600x600 dpi zwart-wit

en: for Canon 1200 dpi printers (BJC 7000, 7100, 8200, 8500)
nl: voor Canon 1200 dpi printers (BJC 7000, 7100, 8200, 8500)

en: printer resolution for Canon 1200 dpi printers
nl: printer resolutie voor Canon 1200 dpi printers

en: for Canon 1440 dpi printers (BJC 1000, 2000, 3000, 4300, 4400, 5100, 5500, 6000, 6100, 6500)
nl: voor Canon 1440 dpi printers (BJC 1000, 2000, 3000, 4300, 4400, 5100, 5500, 6000, 6100, 6500)

en: printer resolution for Canon 1440 dpi printers
nl: printer resolutie voor Canon 1440 dpi printers

en: <P>For mixed documents, options 0 or 1 will probably work 
    best. Option 0 will dither faster and yield sharper text, 
    but images will be grainier. Option 1 will yield smoother 
    images, but text will not be as sharp and the dither process 
    will be slower. Option 2 will yield the best natural images, 
    but is quite slow. Option 3 is very fast and accurate, but 
    should not be used if there are any tones other than pure black 
    and white (or you want absolute black and white contrast).</P>
nl: <P>Voor gemengde documenten zullen opties 0 of 1 waarschijnlijk het 
    beste werken. Option 0 zal een snellere dither hebben en een scherpere tekst-afdruk 
    maar de plaatjes zullen korreliger zijn. Option 1 zal betere plaatjes opleveren
    maar de tekst zal minder scherp zijn en het dither proces 
    is trager. Option 2 zal de mooiste en natuurlijke plaatjes opleveren 
    maar is vrij langzaam. Option 3 is erg snel en nauwkeurig maar 
    moet niet gebruikt worden als er behalve puur zwart-wit ook andere kleuren 
    afgedrukt moeten worden (behalve als u alleen zwart-wit wilt gebruiken).</P>

en: ink type
nl: inkt type

en: ink type for Epson Stylus printers
nl: inkt type voor Epson Stylus printer

en: four color standard
nl: vier kleuren standaard

en: six color photo
nl: zes kleuren foto

en: ink type for PCL printers
nl: inkt type voor PCL printers

en: color + black cartridges
nl: kleur + zwart cartridges

en: color + photo cartridges
nl: kleur + foto cartridges

en: for Canon printers
nl: voor Canon printers

en: ink type for Canon printers
nl: inkt type voor Canon printers

en: black
nl: zwart

en: black/color
nl: zwart/kleur

en: photo/color
nl: foto/kleur

en: photo
nl: foto

en: media type for Epson Stylus printers
nl: media type voor Epson Stylus printers

en: plain paper fast load
nl: normaal papier, snel laden

en: postcard
nl: briefkaart

en: glossy film
nl: glanzende film

en: transparencies
nl: transparanten

en: envelopes
nl: enveloppen

en: matte paper
nl: mat papier

en: inkjet paper
nl: inktjet papier

en: photo quality inkjet paper
nl: foto kwaliteit inkjet papier

en: media type for PCL printers
nl: media type voor PCL printers

en: plain
nl: normaal

en: bond
nl: bankpapier

en: glossy/photo
nl: glanzend/foto

en: transparency
nl: transparant

en: quick-dry photo
nl: foto sneldrogend

en: quick-dry transparency
nl: transparant sneldrogend

en: media type for Canon printers
nl: media type voor Canon printers

en: fabric sheets
nl: gestructureerd papier

en: high resolution paper
nl: hoge resolutie papier

en: high gloss film
nl: hoogglans film

en: glossy photo paper
nl: glanzend fotopapier

en: glossy photo cards
nl: glanzende foto kaarten

en: photo paper pro
nl: fotopapier pro

en: media source
nl: media bron

en: <P>No media sources are currently defined for Epson printers. 
    At present, only the single sheet feeder can be used.</P>
nl: <P>Er zijn nog geen media bronnen gedefinieerd voor Epson printers. 
    Op het moment kan alleen de single sheet feeder gebruikt worden.</P>

en: media source for PCL printers
nl: media bron voor PCL printers

en: standard (feed from printer defined source)
nl: standaard (invoer van gedefineerde printer bron)

en: manual
nl: handmatig

en: tray 1
nl: lade 1

en: tray 2
nl: lade 2

en: tray 3
nl: lade 3

en: tray 4
nl: lade 4

en: portable sheet feeder
nl: verplaatsbare sheet feeder

en: tray
nl: lade

en: optional source
nl: optionele bron

en: autoselect
nl: autoselectie

en: media source for Canon printers
nl: media bron voor Canon printers

en: manual with pause
nl: handmatig met pause

en: manual without pause
nl: handmatig zonder pause

en: dithering algorithmus
nl: dithering algoritme

en: adaptive hybrid
nl: adaptive hybride

en: ordered
nl: geordend

en: fast
nl: snel

en: very fast
nl: zeer snel

en: adaptive random
nl: adaptive willekeurig

en: random Floyd-Steinberg
nl: willekeurig Floyd-Steinberg

en: color balancing: cyan
nl: kleur balans: cyan

en: color balancing: magenta
nl: kleur balans: magenta

en: color balancing: yellow
nl: kleur balans: geel

en: color balancing: brightness
nl: kleur balans: helderheid

en: color balancing: contrast
nl: kleur balans: contrast

en: color balancing: gamma
nl: kleur balans: gamma

en: color balancing: density
nl: kleur balans: dichtheid

en: color balancing: saturation
nl: kleur balans: verzadiging

en: Generic printers
nl: Generieke printers

en: ESC/P , ESC/P 2 printer (monochrome)
nl: ESC/P , ESC/P 2 printer (zwart-wit)

en: <P>using the stcolor driver</P>
nl: <P>met gebruik van de stcolor driver</P>

en: 1 , standard monochrome printing
nl: 1 , standaard zwart-wit druk

en: 8 , Floyd-Steinberg monochrome printing
nl: 8 , Floyd-Steinberg zwart-wit druk

en: <P>using the hpdj driver</P>
nl: <P>met gebruik van de hpdj driver</P>

en: monochrome (using -sModel=500 -sColorMode=mono)
nl: zwart-wit (met gebruik van -sModel=500 -sColorMode=mono)

en: CMY color (using -sModel=500C -sColorMode=CMY)
nl: CMY kleur (met gebruik van -sModel=500C -sColorMode=CMY)

en: CMY+K color (using -sModel=550C -sColorMode=CMY+K)
nl: CMY+K kleur (met gebruik van -sModel=550C -sColorMode=CMY+K)

en: CMYK color (using -sModel=unspec -sColorMode=CMYK)
nl: CMYK kleur (met gebruik van -sModel=unspec -sColorMode=CMYK)

en: PCL 4 printer (monochrome 300x300 dpi)
nl: PCL 4 printer (zwart-wit 300x300 dpi)

en: PCL 5e or PCL 6 printer (monochrome)
nl: PCL 5e of PCL 6 printer (zwart-wit)

en: <P>using the ljet4 driver</P>
nl: <P>met gebruik van de ljet4 driver</P>

en: any Epson Stylus Color and compatible printers
nl: elke Epson Stylus Color en compatibele printers

en: Epson Stylus Color I and  PRO series and compatible printers
nl: Epson Stylus Color I en PRO series en compatibele printers

en: Epson Stylus Color II and IIs and compatible printers
nl: Epson Stylus Color II en IIs en compatibele printers

en: Epson Stylus Color 500 and compatible printers
nl: Epson Stylus Color 500 en compatibele printers

en: Epson Stylus Color 600 and compatible printers
nl: Epson Stylus Color 600 en compatibele printers

en: Epson Stylus Color 740 and compatible printers
nl: Epson Stylus Color 740 en compatibele printers

en: Epson Stylus Color 800 and compatible printers
nl: Epson Stylus Color 800 en compatibele printers

en: Epson Stylus Color 1520 and compatible printers
nl: Epson Stylus Color 1520 en compatibele printers

en: HP DeskJet and DeskJet Plus and compatible printers
nl: HP DeskJet en DeskJet Plus en compatibele printers

en: HP DeskJet 500 and compatible printers
nl: HP DeskJet 500 en compatibele printers

en: HP DeskJet 500C and compatible printers
nl: HP DeskJet 500C en compatibele printers

en: HP DeskJet 550C and compatible printers
nl: HP DeskJet 550C en compatibele printers

en: HP DeskJet 670C and compatible printers
nl: HP DeskJet 670C en compatibele printers

en: HP DeskJet 850C and compatible printers
nl: HP DeskJet 850C en compatibele printers

en: HP DeskJet 890C and compatible printers
nl: HP DeskJet 890C en compatibele printers

en: HP DeskJet 1600C and compatible printers
nl: HP DeskJet 1600C en compatibele printers

en: HP DeskJet 880C and compatible printers
nl: HP DeskJet 880C en compatibele printers

en: HP DeskJet 970C and compatible printers
nl: HP DeskJet 970C en compatibele printers

en: Canon BubbleJet BJ10e and compatible printers
nl: Canon BubbleJet BJ10e en compatibele printers

en: Canon BubbleJet BJ200 and compatible printers
nl: Canon BubbleJet BJ200 en compatibele printers

en: Canon BubbleJet BJC600 and compatible printers
nl: Canon BubbleJet BJC600 en compatibele printers

en: Canon BubbleJet BJC800 and compatible printers
nl: Canon BubbleJet BJC800 en compatibele printers

en: Canon BubbleJet BJC610 and compatible printers
nl: Canon BubbleJet BJC610 en compatibele printers

en: Canon BubbleJet BJC6000 and compatible printers
nl: Canon BubbleJet BJC6000 en compatibele printers

en: <P> This so called GDI printer is not supported by SuSE Linux.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual.</P>
nl: <P> Deze GDI printer wordt niet ondersteund door SuSE Linux.<BR>
    Informatie over GDI printers kunt u vinden in uw handleiding.</P>

en: LQ570
nl: LQ-570

en: DeskJet 1000C
nl: DeskJet 1100C

en: <P> If a PostScript (level 2) module is installed in this printer 
    it is recommended to configure it as PostScript printer.<BR>
    For that select "Generic printers" and "PostScript (level 2) printer".</P>
nl: <P> Als er een PostScript (level 2) module geïnstalleerd is in deze printer 
    wordt het aanbevolen om het te configureren als PostScript printer.<BR>
    Selecteer hiervoor "Generieke printers" en "PostScript (level 2) printer".</P>

en: FS-3750
nl: FS-3750+

en: Winwriter 100
nl: WinWriter 100

en: Winwriter 150c
nl: WinWriter 150c

en: Winwriter 200
nl: WinWriter 200

en: Winwriter 400
nl: WinWriter 400

en: PagePro 6e , 6ex
nl: PagePro 6e, 6ex

en: mono (needs a monochrome driver)
nl: mono (vereist een zwart-wit driver)

en: color (needs a color driver)
nl: kleur (vereist een kleuren driver)

en: paper size
nl: papierformaat

en: a4 for inkjet printers (a4dj using bigger margins)
nl: a4 voor inkjet-printers (a4dj met gebruik van grotere marges)

en: letter for inkjet printers (letterdj using bigger margins)
nl: letter voor inkjet-printers (letterdj met gebruik van grotere marges)

en: 60x72 (lowest on a 9-pin printer)
nl: 60x72 (laagste voor een 9-naalds printer)

en: 240x72 (highest on a 9-pin printer)
nl: 240x72 (hoogste voor een 9-naalds printer)

en: 60x60 (lowest on a 24-pin printer)
nl: 60x60 (laagste voor een 24-naalds printer)

en: 360x180 (highest on a 24-pin printer)
nl: 360x180 (hoogste voor een 24-naalds printer)

en: 300x300 (normal for HP DeskJet printers)
nl: 300x300 (normaal voor HP DeskJet printers)

en: 600x600 (for some HP DeskJet printers)
nl: 600x600 (voor sommige HP DeskJet printers)

en: 360x360 (normal for Epson inkjet printers)
nl: 360x360 (normaal voor Epson inkjet printers)

en: 720x720 (for some Epson inkjet printers)
nl: 720x720 (voor sommige Epson inkjet printers)

en: not set
nl: niet ingesteld

en: 1 (standard monochrome printing)
nl: 1 (standaard zwart-wit druk)

en: 3 (standard color printing)
nl: 3 (standaard kleurendruk)

en: 8 (Floyd-Steinberg monochrome printing)
nl: 8 (Floyd-Steinberg zwart-wit druk)

en: 16 (normal Floyd-Steinberg color printing)
nl: 16 (normale Floyd-Steinberg kleurendruk)

en: 24 (best Floyd-Steinberg CMY color printing)
nl: 24 (beste Floyd-Steinberg CMY kleurendruk)

en: 32 (best Floyd-Steinberg CMYK color printing)
nl: 32 (beste Floyd-Steinberg CMYK kleurendruk)

en: monochrome printing at 360x360 dpi (using stcolor -dBitsPerPixel=1)
nl: zwart-wit druk met 360x360 dpi (met gebruik van stcolor -dBitsPerPixel=1)

en: settings for the driver hpdj at 300x300 dpi
nl: instellingen voor de driver hpdj met 300x300 dpi

en: monochrome printing (using hpdj -sColorMode=mono)
nl: zwart-wit druk (met gebruik van hpdj -sColorMode=mono)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMY)
nl: kleurendruk (met gebruik van hpdj -sColorMode=CMY)

en: bits per pixel settings for the driver cdj500 at 300x300 dpi
nl: bits per pixel instellingen voor de driver cdj500 met 300x300 dpi

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMY+K)
nl: kleurendruk (met gebruik van hpdj -sColorMode=CMY+K)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMYK)
nl: kleurendruk (met gebruik van hpdj -sColorMode=CMYK)

en: bits per pixel settings for the driver cdj550
nl: bits per pixel instellingen voor de driver cdj550

en: settings for the driver hpdj
nl: instellingen voor de driver hpdj

en: print quality settings for the driver cdj670
nl: afdrukkwaliteit instellingen voor de driver cdj670

en: papertype settings for the driver cdj670
nl: papiertype instellingen voor de driver cdj670

en: C-RET settings for the driver cdj670
nl: C-RET instellingen voor de driver cdj670

en: print quality settings for the driver cdj880
nl: afdrukkwaliteit instellingen voor de driver cdj880

en: papertype settings for the driver cdj880
nl: papiertype instellingen voor de driver cdj880

en: 3 (photo paper)
nl: 3 (fotopapier)

en: print quality settings for the driver cdj850
nl: afdrukkwaliteit instellingen voor de driver cdj850

en: papertype settings for the driver cdj850
nl: papiertype instellingen voor de driver cdj850

en: C-RET settings for the driver cdj850
nl: C-RET instellingen voor de driver cdj850

en: print quality settings for the driver cdj890
nl: afdrukkwaliteit instellingen voor de driver cdj890

en: papertype settings for the driver cdj890
nl: papiertype instellingen voor de driver cdj890

en: C-RET settings for the driver cdj890
nl: C-RET instellingen voor de driver cdj890

en: print quality settings for the driver cdj970
nl: afdrukkwaliteit instellingen voor de driver cdj970

en: papertype settings for the driver cdj970
nl: papiertype instellingen voor de driver cdj970

en: duplex mode settings for the driver cdj970
nl: duplexmode instellingen voor de driver cdj970

en: color driver : cdj1600
nl: kleuren driver : cdj1600

en: print quality settings for the driver cdj1600
nl: afdrukkwaliteit instellingen voor de driver cdj1600

en: papertype settings for the driver cdj1600
nl: papiertype instellingen voor de driver cdj1600

en: C-RET settings for the driver cdj1600
nl: C-RET instellingen voor de driver cdj1600

en: monochrome driver : bj10e at 360x360 dpi
nl: zwart-wit driver : bj10e met 360x360 dpi

en: monochrome driver : bj200 at 360x360 dpi
nl: zwart-wit driver : bj200 met 360x360 dpi

en: monochrome or color driver : bjc600
nl: zwart-wit of kleuren driver : bjc600

en: settings for the driver bjc600
nl: instellingen voor de driver bjc600

en: monochrome printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=1)
nl: zwart-wit druk (met gebruik van bjc600 -dBitsPerPixel=1)

en: Ghostscript color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=8)
nl: Ghostscript kleurendruk (met gebruik van bjc600 -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=16)
nl: Ghostscript kleurendruk (met gebruik van bjc600 -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=24)
nl: Floyd-Steinberg kleurendruk (met gebruik van bjc600 -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=32)
nl: Floyd-Steinberg kleurendruk (met gebruik van bjc600 -dBitsPerPixel=32)

en: <P>A resolution of 720x720 may work only on some special printers.</P>
nl: <P>Een resolutie van 720x720 werkt alleen bij enkele speciale printers.</P>

en: monochrome or color driver : bjc800
nl: zwart-wit of kleuren driver : bjc800

en: settings for the driver bjc800
nl: instellingen voor de driver bjc800

en: monochrome printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=1)
nl: zwart-wit druk (met gebruik van bjc800 -dBitsPerPixel=1)

en: Ghostscript color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=8)
nl: Ghostscript kleurendruk (met gebruik van bjc800 -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=16)
nl: Ghostscript kleurendruk (met gebruik van bjc800 -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=24)
nl: Floyd-Steinberg kleurendruk (met gebruik van bjc800 -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=32)
nl: Floyd-Steinberg kleurendruk (met gebruik van bjc800 -dBitsPerPixel=32)

en: monochrome driver : bjc600 at 360x360 dpi (using -dBitsPerPixel=1)
nl: zwart-wit driver : bjc600 met 360x360 dpi (met gebruik van -dBitsPerPixel=1)

en: high speed color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc610a0.upp)
nl: hoge snelheid kleurendruk op gewoon papier met 360x360 dpi (met gebruik van bjc610a0.upp)

en: color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc610a1.upp)
nl: kleurendruk op gewoon papier met 360x360 dpi (met gebruik van bjc610a1.upp)

en: color printing on coated paper at 360x360 dpi (using bjc610a2.upp)
nl: kleurendruk op glanspapier met 360x360 dpi (met gebruik van bjc610a2.upp)

en: color printing on transparency film at 360x360 dpi (using bjc610a3.upp)
nl: kleurendruk op transparante film met 360x360 dpi (met gebruik van bjc610a3.upp)

en: color printing on back print film at 360x360 dpi (using bjc610a4.upp)
nl: kleurendruk op back print film met 360x360 dpi (met gebruik van bjc610a4.upp)

en: color printing on fabric sheet at 360x360 dpi (using bjc610a5.upp)
nl: kleurendruk op gestructureerd papier met 360x360 dpi (met gebruik van bjc610a5.upp)

en: color printing on glossy paper at 360x360 dpi (using bjc610a6.upp)
nl: kleurendruk op glanspapier met 360x360 dpi (met gebruik van bjc610a6.upp)

en: color printing on high gloss film at 360x360 dpi (using bjc610a7.upp)
nl: kleurendruk op hoogglans film met 360x360 dpi (met gebruik van bjc610a7.upp)

en: color printing on high resolution paper at 360x360 dpi (using bjc610a8.upp)
nl: kleurendruk op hoge resolutie papier met 360x360 dpi (met gebruik van bjc610a8.upp)

en: color printing on plain paper at 720x720 dpi (using bjc610b1.upp)
nl: kleurendruk op gewoon papier met 720x720 dpi (met gebruik van bjc610b1.upp)

en: color printing on coated paper at 720x720 dpi (using bjc610b2.upp)
nl: kleurendruk op glanspapier met 720x720 dpi (met gebruik van bjc610b2.upp)

en: color printing on transparency film at 720x720 dpi (using bjc610b3.upp)
nl: kleurendruk op transparante film met 720x720 dpi (met gebruik van bjc610b3.upp)

en: color printing on back print film at 720x720 dpi (using bjc610b4.upp)
nl: kleurendruk op back print film met 720x720 dpi (met gebruik van bjc610b4.upp)

en: color printing on glossy paper at 720x720 dpi (using bjc610b6.upp)
nl: kleurendruk op glanzend papier met 720x720 dpi (met gebruik van bjc610b6.upp)

en: color printing on high gloss paper at 720x720 dpi (using bjc610b7.upp)
nl: kleurendruk op hoogglans papier met 720x720 dpi (met gebruik van bjc610b7.upp)

en: color printing on high resolution paper at 720x720 dpi (using bjc610b8.upp)
nl: kleurendruk op hoge resolutie papier met 720x720 dpi (met gebruik van bjc610b8.upp)

en: Index value for %1 soundcard.
nl: Indexwaarde voor %1 geluidskaart.

en: ID string for %1 soundcard.
nl: ID-string voor %1 geluidskaart.

en: Port # for %1 driver.
nl: Poort # voor %1 driver.

en: MPU-401 port # for %1 driver.
nl: MPU-401 poort # voor %1 driver.

en: FM port # for %1 driver.
nl: FM poort # voor %1 driver.

en: IRQ # for %1 driver.
nl: IRQ # voor %1 driver.

en: MPU-401 IRQ # for %1 driver.
nl: MPU-401 IRQ # voor %1 driver.

en: 1st DMA # for %1 driver.
nl: 1ste DMA # voor %1 driver.

en: Size of 1st DMA for %1 driver.
nl: Grootte van 1ste DMA voor %1 driver.

en: 2nd DMA # for %1 driver.
nl: 2de DMA # voor %1 driver.

en: Size of 2nd DMA for %1 driver.
nl: Grootte van 2de DMA voor %1 driver.

en: Size of 1st DMA # for %1 driver.
nl: Grootte van 1ste DMA # voor %1 driver.

en: 8-bit DMA # for %1 driver.
nl: 8-bit DMA # voor %1 driver.

en: 16-bit DMA # for %1 driver.
nl: 16-bit DMA # voor %1 driver.

en: Size of 8-bit DMA # for %1 driver.
nl: Grootte van 8-bit DMA # voor %1 driver.

en: Size of 16-bit DMA # for %1 driver.
nl: Grootte van 16-bit DMA # voor %1 driver.

en: SB port # for %1 driver.
nl: SB poort # voor %1 driver.

en: Game port # for %1 driver.
nl: Spelletjes poort # voor %1 driver.

en: DAC frame size for %1 soundcard.
nl: DAC frame grootte voor %1 geluidskaart.

en: ADC frame size for %1 soundcard.
nl: ADC frame grootte voor %1 geluidskaart.

en: Index value for %1 driver.
nl: Indexwaarde voor %1 driver.

en: ID string for %1 driver.
nl: ID-string voor %1 driver.

en: Enable this soundcard.
nl: Deze geluidskaart activeren.

en: DAC frame size in kB for %1 driver.
nl: DMA frame grootte in kB voor %1 driver.

en: ADC frame size in kB for %1 driver.
nl: ADC frame grootte in kB voor %1 driver.

en: Enable beep using PCM.
nl: PCM toetersignaal activeren.

en: WSS Port # for %1 driver.
nl: WSS poort # voor %1 driver.

en: ID string  for %1 soundcard.
nl: ID-string voor %1 geluidskaart.

en: 8-bit DMA for %1 driver.
nl: 8-bit DMA voor %1 driver.

en: Size of 8-bit DMA in kB for %1 driver.
nl: Grootte van 8-bit DMA in kB voor %1 driver.

en: 16-bit DMA for %1 driver.
nl: 16-bit DMA voor %1 driver.

en: Size of 16-bit DMA in kB for %1 driver.
nl: Grootte van 16-bit DMA in kB voor %1 driver.

en: DMA for %1 driver.
nl: DMA voor %1 driver.

en: Size of DMA in kB for %1 driver.
nl: Grootte van DMA in kB voor %1 driver.

en: DAC frame size in kB for %1 soundcard.
nl: DAC frame grootte in kB voor %1 geluidskaart.

en: ADC frame size in kB for %1 soundcard.
nl: ADC frame grootte in kB voor %1 geluidskaart.

en: Enable MPU-401 port.
nl: MPU-401 poort activeren

en: Enable FM OPL-3 synth.
nl: FM OPL-3 synth. activeren

en: Size of 2nd DMA # for %1 driver.
nl: Grootte van 2de DMA # voor %1 driver.

en: Control port # for %1 driver.
nl: Besturingspoort # voor %1 driver.

en: SB port # for %1 driver.(optional).
nl: SB poort # voor %1 driver (optioneel).

en: ISA PnP detection for %1 soundcard.
nl: ISA PnP detectie voor %1 geluidskaart.

en: Activate PCI bus power management for %1 soundcard.
nl: PCI bus power management voor %1 geluidskaart activeren.

en: Mixer devices # (0-1) for %1 driver.
nl: Mixer apparaten # (0-1) voor %1 driver.

en: PCM devices # (0-4) for %1 driver.
nl: PCM apparaten # (0-4) %1 driver.

en: PCM subchannels # (1-16) for %1 driver.
nl: PCM subkanalen # (1-16) voor %1 driver.

en: MIDI devices # (0-2) for %1 driver.
nl: MIDI apparaten # (0-2) voor %1 driver.

en: Number of sequencer ports for Emu10k1 WaveTable synth.
nl: Aantal sequencer-poorten voor Emu10k1 WaveTable synth.

en: Maximum number of voices for WaveTable
nl: Maximum aantal stemmen voor WaveTable

en: DAC1 frame size in kB for %1 soundcard.
nl: DAC1 frame grootte in kB voor %1 geluidskaart.

en: DAC2 frame size in kB for %1 soundcard.
nl: DAC2 frame grootte in kB voor %1 geluidskaart.

en: FM port # for %1 driver.(optional).
nl: FM poort # voor %1 driver. (optioneel)

en: total buffer size in kB.
nl: totale buffergrootte in kB.

en: Enable MIDI MPU-401 for %1 driver.
nl: MIDI MPU-401 voor %1 driver activeren.

en: PCM Playback subchannels for %1 soundcard.
nl: PCM playback subkanalen voor %1 geluidskaart.

en: PCM Capture subchannels for %1 soundcard.
nl: PCM capture subkanalen voor %1 geluidskaart.

en: Size of 8-bit DMA for %1 driver.
nl: Grootte van 8-bit DMA voor %1 driver.

en: Size of 1st DMA in kB for %1 driver.
nl: Grootte van 1ste DMA in kB voor %1 driver.

en: Size of 2nd DMA in kB for %1 driver.
nl: Grootte van 2de DMA in kB voor %1 driver.

en: Joystick DAC level 0.59V-4.52V or 0.389V-2.98V for %1 driver.
nl: Joystick DAC niveau 0.59V-4.52V of 0.389V-2.98V voor %1 driver.

en: GF1 voices for %1 driver.
nl: GF1 stemmen voor %1 driver.

en: Reserved PCM voices for %1 driver.
nl: Gereserveerde PCM stemmen voor %1 driver.

en: GF1 port # for %1 driver.(optional).
nl: GF1 poort # voor %1 driver. (optioneel)

en: GF1 IRQ # for %1 driver.
nl: GF1 IRQ # voor %1 driver.

en: GF1 DMA # for %1 driver.
nl: GF1 DMA # voor %1 driver.

en: Used GF1 voices for %1 driver.
nl: Gebruikte GF1 stemmen voor %1 driver.

en: Consumer playback frame size in kB.
nl: Consument playback framegrootte in kB.

en: Consumer capture frame size in kB.
nl: Consument capture framegrootte in kB.

en: Professional playback frame size in kB.
nl: Professional playback framegrootte in kB.

en: Professional capture frame size in kB.
nl: Professional capture framegrootte in kB.

en: Playback frame size in kB.
nl: Playback framegrootte in kB.

en: Capture frame size in kB.
nl: Capture framegrootte in kB.

en: MIC capture frame size in kB.
nl: MIC capture framegrootte in kB.

en: AC'97 codec clock (default 48000Hz).
nl: AC'97 codec klok (standaard 48000Hz).

en: Tone control (TEA6330T - i2c bus) port # for %1 driver.
nl: Toonbesturing (TEA6330T - i2c bus) poort # voor %1 driver.

en: Effects enable for %1 driver.
nl: Effecten activeren voor %1 driver.

en: Enable external amp for %1 soundcard.
nl: Externe amp voor %1 geluidskaart activeren.

en: Index value for %1 MIDI.
nl: Indexwaarde voor %1 MIDI.

en: ID string for %1 MIDI.
nl: ID-string voor %1 MIDI.

en: Parallel port # for %1 MIDI.
nl: Parallelle poort # voor %1 MIDI.

en: Parallel IRQ # for %1 MIDI.
nl: Parallelle IRQ # voor %1 MIDI.

en: Force to use AC97 codec for %1 soundcard.
nl: Forceer gebruik AC97 codec voor %1 geluidskaart.

en: Set the top address of audio buffer for %1 soundcard.
nl: Top adres instelling van audio buffer voor %1 geluidskaart.

en: Enable the cache for coefficient table access.
nl: Activeer de cache voor coëfficiënt tabel toegang.

en: Enable workaround for Sony VAIO notebooks.
nl: Activeer workaround voor Sony VAIO notebooks.

en: WSS port # for %1 driver.
nl: WSS poort # voor %1 driver.

en: MIDI port # for %1 driver.
nl: MIDI poort # voor %1 driver.

en: Speaker size selection for 3D Enhancement mode: Desktop/Large Notebook/Small Notebook/HiFi.
nl: Selectie luidsprekermaat voor 3D Enhancement-mode: Desktop/Groot Notebook/Klein Notebook/HiFi.

en: WSS irq # for %1 driver.
nl: WSS irq # voor %1 driver.

en: MPU-401 irq # for %1 driver.
nl: MPU-401 irq # voor %1 driver.

en: Enable/disable specific RME96{52,36} soundcards. Use a list like "0,1" to specify on (1) or off (0) for up to 8 cards
nl: Activeer/deactiveer specifieke RME96{52,36} geluidskaarten. Gebruik een lijst zoals "0,1" voor de specificatie van AAN (1) of UIT (0) voor maximaal 8 kaarten

en: Mic Auto-Gain-Control switch.
nl: Mic Auto-Gain-Control schakelaar.

en: ASP/CSP chip support.
nl: ASP/CSP chip-ondersteuning.

en: AWE port # for %1 driver.
nl: AWE poort # voor %1 driver.

en: Number of sequencer ports for WaveTable synth
nl: Aantal sequencer-poorten voor WaveTable synth

en: Divisor of rate.
nl: Snelheidsdeler.

en: Number of MIDI ports.
nl: Aantal MIDI poorten.

en: Enable this share soundcard.
nl: Deze share-geluidskaart activeren.

en: PCM card # for %1 driver.
nl: PCM kaart # voor %1 driver.

en: PCM device # for %1 driver.
nl: PCM apparaat # voor %1 driver.

en: PCM subchannel # for %1 driver.
nl: PCM subkanaal # voor %1 driver.

en: Max number of contemporary open.
nl: Max aantal gelijktijdig geopend.

en: DDMA-A size in kB for %1 soundcard.
nl: DDMA-A grootte in kB voor %1 geluidskaart.

en: DDMA-C size in kB for %1 soundcard.
nl: DDMA-C grootte in kB voor %1 geluidskaart.

en: Enable reverb (SRAM is present) for %1 soundcard.
nl: Nagalm activeren (SRAM is aanwezig) voor %1 geluidskaart.

en: MIC Gain Enable for %1 soundcard.
nl: MIC Gain activeren voor %1 geluidskaart.

en: DDMA i/o base address for %1 soundcard.
nl: DDMA i/o basisadres voor %1 geluidskaart.

en: Foldback frame size in kB for %1 soundcard.
nl: Foldback framegrootte in kB voor %1 geluidskaart.

en: S/PDIF frame size in kB for %1 soundcard.
nl: S/PDIF framegrootte in kB voor %1 geluidskaart.

en: Number of hardware channels assigned for PCM.
nl: Aantal hardwarekanalen toegewezen voor PCM.

en: Maximum memory size in kB for wavetable synth.
nl: Maximum geheugengrootte in kB voor wavetable synth.

en: MPU-401 port.
nl: MPU-401 poort.

en: FM playback frame size in kB.
nl: FM playback framegrootte in kB.

en: Joystick support.
nl: Joystick ondersteuning.

en: MIDI devices # (0-4)
nl: MIDI apparaten # (0-4)

en: Port # for %1 interface.
nl: Poort # voor %1 interface.

en: IRQ # for %1 interface.
nl: IRQ # voor %1 interface.

en: 1st DMA # for %1 interface.
nl: 1ste DMA # voor %1 interface.

en: Size of 1st DMA # for %1 interface.
nl: Grootte van 1ste DMA # voor %1 interface.

en: 2nd DMA # for %1 interface.
nl: 2de DMA # voor %1 interface.

en: Size of 2nd DMA # for %1 interface.
nl: Grootte van 2de DMA # voor %1 interface.

en: port # for %1 interface.
nl: poort # voor %1 interface.

en: IRQ # for ICS2115.
nl: IRQ # voor ICS2115.

en: Port # for ICS2115.
nl: Poort # voor ICS2115.

en: FM port #.
nl: FM poort #.

en: Windows Sound System port #.
nl: Windows Sound System poort #.

en: ISA PnP detection for %1 soundcard..
nl: ISA PnP detectie voor %1 geluidskaart.

en: ISA PnP Device ID (0x7532 or 0x7632)
nl: ISA PnP apparaat ID (0x7532 of 0x7632)

en: Direct AC'97 frame size in kB for %1 soundcard.
nl: Direct AC'97 framegrootte in kB voor %1 geluidskaart.

en: Launch this module to configure your SuSE eMail Server.
nl: Start deze module om uw SuSE eMail Server te configureren.

note: warning dialog message
en: You have to configure your network, first!
nl: U dient eerst uw netwerk te configureren !

note: warning dialog message
en: unable to modify IMP config!
nl: IMP config is niet te wijzigen !

en: Part 1/2
nl: Deel 1/2

en: Setup a DNS Server
nl: DNS server configuratie

en: Enter Admin Password:
nl: Geef Admin wachtwoord:

en: Retype Password:
nl: Herhaal wachtwoord:

note: help text SuSE eMail Server configuration part 1 of 3
en: <p>
    To complete the setup of your <b>SuSE eMail Server</b>
    you have to provide some additional information.
    If you want to use your Server as DNS Server, leave the Checkbox <i>"Setup a DNS Server"</i>
    selected. If you do not know, what a DNS Server is, or if you are unsure, leave it
    also selected, because it will not harm anything.
    </p>
nl: <p>
    Om de configuratie van uw <b>SuSE eMail server</b>
    af te ronden dient u nog wat extra informatie op te geven.
    Indien u uw server als DNS server wilt gaan gebruiken laat u <i>"DNS server configuratie"</i>
    geselecteerd. Indien u niet weet wat een DNS server is of als u er niet zeker van bent, laat u
    het ook geselecteerd staan: het zal verder niets schaden.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    If you do not know, what a <b>BaseDN</b> is, don't touch the default.  It was 
    determined to be a
    valid value from your currently configured Domainname.
    </p>
nl: <p>
    Indien u niet weet wat een <b>BaseDN</b> is: raak de standaard dan niet aan.
    Het was bepaald als een geldige waarde van uw huidige geconfigureerde domeinnaam.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    Please also choose a safe password and <b>don't forget it</b>. It will be required 
    to
    administer your <b>SuSE eMail Server</b>.
    </p>
nl: <p>
    Geef ook een veilig wachtwoord op en <b>vergeet het niet !</b>. Het zal
    worden gebruikt bij de administratie van uw <b>SuSE eMail server</b>.
    </p>

note: warning dialog message
en: Please enter a password with at least 5 characters
nl: Geef een wachtwoord op van tenminste 5 karakters lang

note: warning dialog message
en: Password have to be identical
nl: De wachtwoorden moeten identiek zijn

en: Select your Country
nl: Kies uw land

en: Part 2/2
nl: Deel 2/2

en: &Company / Organization
nl: &Bedrijf / organisatie

note: help text SuSE eMail Server configuration part 1 of 3
en: <p>
    In this last step, please enter the name of your Company and select
    a country from the list.
    </p>
nl: <p>
    Geef in deze laatste stap uw bedrijfsnaam op en
    selecteer een land uit de lijst.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    The name of your Company will be used at many different parts of your server,
    e.g. in the global Addressbook.
    </p>
nl: <p>
    De naam van uw bedrijf zal gebruikt worden op veel verschillende plaatsen
    van uw server: zoals bijvoorbeeld in het globale adressenboek.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    The country code is a two letter code defined by ISO 3166. It will be needed later to
    create certificates.
    </p>
nl: <p>
    De landcode is een 2-lettercode volgens de ISO 3166 definitie.
    Het zal later nodig zijn voor het aanmaken van certificaten.
    </p>

note: warning dialog message
en: Unable to make a backup of /etc/postfix/main.cf!
    You won't be able to use the restore function of the Expert Postfix Configuration!
nl: Het maken van een backup van /etc/postfix/main.cf is mislukt !
    U zult de restore functie van de Expert Postfix configuratie niet kunnen gebruiken !

note: warning dialog message
en: starting LDAP server failed, maybe it is already running...
nl: het starten van de LDAP server is mislukt, misschien draait het al...

note: warning dialog message
en: starting INETD failed, maybe it is already running...
nl: het starten van INETD is mislukt, misschien draait het al...

note: warning dialog message
en: Adding base entries to LDAP server failed
nl: Het toevoegen van basisingangen aan de LDAP server is mislukt

note: warning dialog message
en: Adding mailadmin to LDAP server failed
nl: Het toevoegen van mailadmin aan de LDAP server is mislukt

note: warning dialog message
en: Adding mailadmin to IMAP server failed
nl: Het toevoegen van mailadmin aan de IMAP server is mislukt

note: warning dialog message
en: Error creating subfolders folder for mailadmin
nl: Fout opgetreden tijdens het maken van de subfolders folder voor mailadmin

note: warning dialog message
en: Unable to generate master key for the fetch mail interface
nl: De masterkey-generatie voor de fetch mail interface is mislukt

note: propagate rc.config data to system
en: One moment please...
nl: Even geduld aub...

note: Error msg
en: The password of user cyrus could not be set!
    You won't be able to login!
nl: Het wachtwoord van de gebruiker cyrus kon niet ingesteld worden !
    U kunt nu niet inloggen !

en: The installation of your SuSE eMail Server has finished successfully!
    Have a lot of fun!
nl: De installatie van uw SuSE eMail server is gereed !
    Veel plezier er mee !

note: boot write to floppy failed
en: Couldn't write LILO boot sector to the floppy.
    Please check that the floppy disk is formatted
    and that the write protection is removed.
    Do you want to try again?
nl: Kon de LILO bootsector niet wegschrijven op de diskette.
    Controleer of de diskette geformatteerd is
    en of de schrijfbeveiliging is opgeheven.
    Wilt u het nog eens proberen ?

note: help text for monitor configuration dialog help part 1 of 7
en: <p>
    The type of your monitor could not be determined automatically.
    Please select your monitor's <b>vendor</b> and <b>model</b>.
    </p>
    
    <p>
    If your monitor is not listed here, use <b>VESA</b>
    - most monitors comply to that standard.
    </p>
nl: <p>
    Uw monitor is niet automatisch herkend. geef de
    <b>fabrikant</b> en het <b>model</b> van uw monitor aan.
    </p>
    
    <p>
    Indien u uw monitor hier niet vindt, geef dan <b>VESA</b> aan
    - de meeste monitors zijn compatibel met deze standaard.
    </p>

note: help part 5 of 7
en: <p>
    The <b>horizontal frequency</b> (in kHz) specifies how many times
    per second the monitor can write a horizontal scan line. This is a
    hard limit of the monitor independent of the screen resolution.
    </p>
nl: <p>
    De <b>lijnfrequentie</b> (in kHz) geeft aan, hoeveel horizontale
    beeldlijnen de monitor per seconde kan schrijven. Dit is een
    vaste grens van de monitor en is niet afhankelijk van de schermresolutie.
    </p>

note: help part 6 of 7
en: <p>
    The <b>vertical frequency</b> (in Hz) specifies how often in a second the
    image on the screen is refreshed. This value depends on the screen
    resolution and the monitor's maximum horizontal frequency.  
    </p>
nl: <p>
    De <b>rasterfrequentie</b> (in Hz) geeft aan, hoe vaak per seconde 
    het beeld opnieuw wordt opgebouwd. Het maximum van deze waarde is afhankelijk van de schermresolutie
    en de maximale lijnfrequentie.
    </p>

note: help part 7 of 7
en: <p>
    If you experience a constant high frequency beep from your monitor,
    you might wish to use slightly lower frequency values than the maximum 
    specified in your monitor's manual. This usually helps a lot to reduce
    the noise.
    </p>
nl: <p>
    Indien uw monitor een lang aanhoudende hoge fluittoon laat horen, 
    adviseren wij de frequentie-instellingen iets lager dan maximaal 
    toegestaan te kiezen. Dat vermindert het lawaai vaak aanzienlijk.
    </p>

en: Drivers disk could not be mounted
nl: De driver-diskette kon niet worden gemount.

en: Maximal horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
nl: De maximale lijnfrequentie is geen numerieke waarde.
    Voer de waarde opnieuw in.

en: Maximal vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
nl: De maximale rasterfrequentie is geen numerieke waarde.
    Voer de waarde opnieuw in.

note: help text (description of what to do, some background information) html-format help part 1 of 5
en: <p>
    Linux is a multiuser system; several different users can log in on the system
    and work there. In order to avoid confusion of data, each user must identify
    himself uniquely if he wants to use Linux.
    </p>
nl: <p>
    Linux is een multi-user systeem; verschillende gebruikers kunnen op het systeem inloggen
    en erop werken. Om te vermijden dat gegevens door elkaar raken moet iedere gebruiker zichzelf op unieke wijze
    identificeren wanneer hij Linux wil gebruiken.
    </p>

note: help part 2 of 5
en: <p>
    If you fill out the fields (<b>First Name</b> and <b>Last Name</b>),
    an account is created for an user with this name and a <b>Password</b> is stored.
    When entering a password, you must distinguish between upper and lower case; a
    password should have at least 5 characters, and as a rule,
    not contain any umlauts.
nl: <p>
    Wanneer u de velden (<b>Voornaam</b> en <b>Achternaam</b>) invult,
    wordt er een account aangemaakt voor een gebruiker met deze naam en er wordt een <b>wachtwoord</b> opgeslagen.
    Wanneer u een wachtwoord invoert, moet u onderscheid maken tussen hoofd- en kleine letters; a
    een wachtwoord moet uit tenminste 5 karakters bestaan en mag
    geen trema's bevatten.

note: help part 3 of 5
en: 
    Possible characters in addition are
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits
    <tt>0</tt> to <tt>9</tt>.
    Often it's enough to use a length of approx. 8 signs for the password.
    To ensure that the password was entered correctly, you are asked to repeat it
    exactly in a second field. Make sure you don't forget your password!
    </p>
nl: 
    Daarnaast zijn de volgende tekens mogelijk
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> en spaties en de cijfers
    <tt>0</tt> tot en met <tt>9</tt>.
    Meestal is het voldoende om een lengte van ongeveer 8 karakters voor het wachtwoord te gebruiken.
    Om er zeker van te zijn dat het wachtwoord correct is ingevoerd, wordt u verzocht het in
    een tweede veld op identieke wijze te herhalen. Zorg dat u uw wachtwoord niet vergeet!
    </p>

note: help part 4 of 5
en: 
    <p>
    The so-called username is created from components of the full name
    and presented to you in one of the following dialogs.  If unsure, let
    YaST2 <tt>suggest</tt> an username.  You're allowed to modify it, but
    only use <em>lower</em> case letters (no umlauts!), digits and <tt>._-</tt>
    - yes, for usernames there's a closer restriction than for passwords!
    </p>
nl: 
    <p>
    De zogenaamde gebruikersnaam wordt samengesteld uit componenten van de volledige naam
    en in één van de volgende dialogen aan u getoond.  Weet u het niet zeker, laat
    YaST2 u dan een <tt>suggestie</tt> doen voor een gebruikersnaam.  U mag deze veranderen, maar
    gebruik alleen <em>kleine</em> letters (geen trema's!), cijfers en <tt>._-</tt>
    - inderdaad, gebruikersnamen zijn meer aan beperkingen gebonden dan wachtwoorden!
    </p>

note: help part 5 of 5
en: 
     <p>
    If you want to work with Linux, you must first enter the username and
    the password; this starting procedure is traditionally known as the
    <b>Login</b>.
    </p>
    <br>
nl: 
     <p>
    Wanneer u met Linux wilt werken, moet u eerst uw gebruikersnaam en uw
    wachtwoord invoeren; deze startprocedure staat bekend als de
    <b>login</b>.
    </p>
    <br>

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname is empty (no user input).
en: You didn't enter a loginname.
    Please try again.
nl: U heeft geen login-naam ingevoerd.
    Probeer het nog eens.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname must have a size between 2 and 8 characters.
en: The login name must have a size between 2 and 8 characters.
    Please try again.
nl: De login-naam moet een grootte hebben tussen de 2 en 8 karakters.
    Probeer het nog eens.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The login name may contain only certain characters and must begin with a letter.
en: The login name may contain only
    lower case letters and digits
    and must begin with a letter.
    Please try again.
nl: De login-naam mag alleen kleine
    letters en cijfers bevatten en
    moet beginnen met een letter.
    Probeer het nog eens.

note: Tell the user that the login he entered conflicts with predefined logins in the passwd file.
en: There is a conflict between the entered
    login name and a predefined login name.
    
    Please try another one.
nl: De login-naam is al in gebruik.
    
    Probeer iets anders.

note: help part 2 of 3
en: 
    <p>
    Under certain conditions not all of your hard disks might be
    auto-detected properly. If you wish to install SuSE Linux on such a
    hard disk, you might want to use <b>YaST1</b> as described in the manual.
    </p>
nl: 
    <p>
    Onder bepaalde omstandigheden kan het gebeuren dat niet al uw harde schijven op correcte
    wijze automatisch worden gevonden. Indien u SuSE Linux op zo'n harde schijf wilt
    installeren, wilt u misschien <b>YaST1</b> gebruiken zoals beschreven in het handboek.

note: help part 3 of 3
en: 
    <p>
    For experts, there is the <b>custom partitioning</b> option for full
    control about how to partition your hard disk(s) and assigning
    partitions to your SuSE Linux installation.
    </p>
    <br>
nl: 
    <p>
    Voor ervaren gebruikers bestaat de optie <b>Op maat partitioneren</b> voor volledige
    controle over het partitioneren van uw harde schijf (schijven) en het toewijzen
    van partities aan de installatie van uw SuSE Linux.
    </p>
    <br>

note: helptext, part 2 of 5
en: <p>
    You can either use the <b>entire hard disk</b> or one or more of the
    partitions or free regions shown. The selected space needs to be contiguous.
    </p>
nl: <p>
    U kunt ofwel de <b>gehele harde schijf</b> ofwel één of meer
    van de aangegeven partities uitkiezen. De geselecteerde gebieden moeten
    naast elkaar liggen.
    </p>

note: This popup is shown if packages cannot installed together
en: Package "%1" interferes with:
nl: Het pakket "%1" is niet compatibel met:

note: question to user: install package anyway or not?
en: Do you want to install package "%1"
nl: Wilt u het pakket "%1" installeren?

note: the user doesnt want a package from list
en: None
nl: Geen

note: This are the buttons of popup "package1 interferes with package2". The question is: do not install package 1 or install it anyway!
en: Install it anyway
nl: Pakket toch installeren!

en: No installation
nl: Geen installatie

en: This is an automatically selected package,
    that means another package depends on it.
    Do you really want to deselect it?
nl: Dit pakket is automatisch geselecteerd. Een ander pakket
    heeft het nodig.
    Weet u zeker dat u het pakket wilt deïnstalleren?

note: helptext is splitted into components which are added to get the different text for single / pay / post install package selection help part1
en: <p>
    This dialog is devided into two sections:
    <br>
    on the left a list with all available <b>package
    sets</b> and information about disk space, on the
    right a list with <b>every package</b>
    belonging to selected set. 
    </p>
nl: <p>
    Deze dialoog is verdeeld in twee gebieden:
    <br>
    Links staat een overzicht van alle beschikbare <b>pakketseries</b>
    en informatie over harde-schijfruimte. Rechts vindt u
    een lijst met <b>alle pakketten</b>
    die bij de geselecteerde serie horen. 
    </p>

note: help part2
en: <p>
    With your basic selection <i>Minimal</i>,<i>Default</i>
    or <i>Almost everything</i> and your choice from
    categories <i>Multimedia</i>, <i>Games</i> and so on, a number
    of packages is preselected.
    Now you have the possibility to make your
    own decision about installing a certain
    package or not.
    YaST2 will show you the totally <b>required space</b>
    for all selected packages and
    <b>free</b> space on every partitions with
    every change. 
    </p>
nl: <p>
    Door uw keuze van de configuratie <i>Minimaal</i>, <i>Standaard</i>
    of <i>Bijna alles</i> en de uitgebreide keuze uit
    <i>Multimedia</i>, <i>Spelletjes</i> enz. is een aantal pakketten 
    gepreselecteerd.
    U heeft nu de mogelijkheid de afzonderlijke keuze zelf te bepalen.
    YaST2 geeft de totale benodigde beschikbare ruimte op de harde schijf voor alle
    gekozen pakketten en de beschikbare ruimte op iedere partitie
    na iedere wijziging aan.
    </p>

note: help part3
en: <p>
    How to do:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Select a package set in list on
    left and YaST2 will show the corresponding
    packages with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
nl: <p>
    Zo gaat u te werk:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Selecteer links een pakketserie en
    u ziet de lijst met bijbehorende pakketten met de 
    statusinformatie.
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : Pakket is geselecteerd voor installatie
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : Pakket is niet geselecteerd
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 heeft automatisch voorgesteld het pakket te
               installeren, omdat andere pakketten het pakket nodig hebben.
    </p>

note: help part4
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an additional package for
    installation double click on corresponding line or
    select line and use the <b>Apply</b> Button or
    shortcut. You can also remove a selected package from
    installation list.
    YaST2 will always check the dependencies, that means
    all needed packages will automatically marked with
    an <b>a</b> and all unneeded will be deselected.
    </p>
nl: <p>
    <tt>2.</tt> Om een extra pakket te selecteren voor
    installatie, dubbelklikt u op de corresponderende regel of
    selecteert u de regel en gebruikt dan de <b>Toepassen</b> knop of
    snelkoppeling. U kunt ook een geselecteerd pakket van de
    installatielijst verwijderen.
    YaST2 controleert altijd de afhankelijkheid van de pakketten, dat betekent
    dat alle benodigde pakketten automatisch worden gemarkeer met
    een <b>a</b> en dat alle niet benodigde pakketten worden gedeselecteerd.
    </p>

note: help part5 of 6
en: <p>
    <tt>3.</tt> For some packages you need at least one of
    several other packages. In that case you can choose
    from a list in popup <em>Additional package required</em>.
    Other packages cannot be installed together. They 
    are shown in <em>Package conflict</em> popup and you
    can decide whether to install the package or not.
    </p>
    <p>
    Please note: The package shown in popup is possibly
    not the selected one, but an automatically needed one.
    </p>
nl: <p>
    <tt>3.</tt> Voor een aantal pakketten is tenminste één ander pakket nodig.
    In dat geval kunt u kiezen uit een lijst in het
    popup-venster <em>Er is nog een pakket nodig</em>.
    Andere pakketten kunnen niet gelijktijdig worden geïnstalleerd. Zij 
    worden getoond in het popup-venster <em>Pakketten niet compatibel</em> en u
    kunt beslissen of het pakket moet worden geïnstalleerd of niet.
    </p>
    <p>
    Let op: Het pakket dat in het popup-venster wordt getoond, is 
    mogelijk niet het geselecteerde, maar een pakket dat automatisch 
    nodig is.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    For getting a detailed description for each package
    press button <b>Description</b>.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selection.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Om een nauwkeurige beschrijving van een pakket te krijgen, kiest u
    <b>Pakketbeschrijving</b>.
    Met <b>Afbreken</b> keert u, zonder uw keuze op te slaan,
    terug naar het vorige venster.
    <b>OK</b> slaat uw keuze op.
    </p>
    <br>

note: additional help pay selection
en: <p>
    Here you can choose which commercial packages should
     be installed.
    </p>
    <p>
    Beware: Not all packages are full-featured versions, some require a
    registration, some are time-limited.
    </p>
    <p>
    You can select an package by clicking on corresponding line or
    deselect a marked one.
    </p>
nl: <p>
    Hier kunt u kiezen welke commerciële pakketten moeten worden geïnstalleerd.
    </p>
    <p>
    Let op: Niet alle pakketten bevatten volledige versies, voor sommige is een
    registratie nodig, voor andere is het gebruik qua tijd begrensd.
    </p>
    <p>
    U kunt een pakket selecteren door op de betreffende regel te klikken
    resp. een voor installatie gemarkeerd pakket weer deselecteren.
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    For getting a detailed description for each package
    press button <b>Description</b>.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>YaST2 System Configuration and Administration</b>
    without saving any of your choices. Pressing <b>OK</b>
    will start the installation or removing of packages.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Om een nauwkeurige beschrijving van een pakket te krijgen, drukt u
    op de knop <b>Beschrijving</b>.
    Met de knop <b>Afbreken</b> keert u, zonder uw keuze op te slaan,
    terug naar <b>YaST2 systeemconfiguratie en -beheer</b>. Door op
    <b>OK</b> te drukken wordt het installeren of verwijderen van pakketten gestart.
    </p>
    <br>

note: Warning popup if user pressed Cancel
en: WARNING
    
    Your individual selection of packages and any of
    your choices will be lost when exiting with Cancel!
    
    Do you really want to exit?
nl: WAARSCHUWING
    
    Uw individuele pakketkeuze en elke door u gemaakte keuze
    gaat verloren wanneer u het venster verlaat met Afbreken!
    
    Weet u zeker dat u het venster wilt verlaten?

note: explain chooseable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1 of 3
en: <p>
    The SuSE Linux <b>Default</b> system is a good software
    base for most systems. You will not need to insert all of the CDs that 
    come with SuSE Linux for this selection. Further software from the
    other CDs can always be added later. 
    </p>
nl: <p>
    Het SuSE Linux <b>standaardsysteem</b> is een goede uitgangsbasis voor
    de meeste systemen. U heeft voor de installatie van het standaardsysteem 
    niet alle CD's nodig. Andere pakketten van andere CD's kunnen
    altijd nog later worden geïnstalleerd. 
    </p>

note: help part 4 of 4
en: <p>
    <b>Almost everything</b> includes every software package that comes
    with SuSE  Linux except the sources. Please make sure you have a lot of
    disk space available when you select this option.
    </p>
    
    <p>
    For more control about what software to install select
    <b>Detailed selection</b>.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    <b>Bijna alles</b> omvat alle softwarepakketten met uitzondering van
    de bronnen. U heeft veel ruimte op uw harde schijf nodig
    wanneer u deze optie kiest.
    </p>
    
    <p>
    Om een gedetailleerdere keuze te kunnen maken gaat u naar
    <b>Uitgebreide keuze</b>.
    </p>
    <br>

en: %1 remaining free space on hard disk
nl: %1 beschikbare ruimte over op de harde schijf

note: Explain additional software categories (E.g. Multimedia, Games, Development, ...). help part 1 of 3
en: <p>
    Select categories of software to install.
    </p>
    
    <p>
    The basic system will always be installed. The software categories
    automatically include other system components as required,
    i.e. if you select a desktop like <i>KDE</i> or <i>GNOME</i>, the X
    Window System will automatically be installed.
    </p>
nl: <p>
    Selectie van de software naar groepen.
    </p>
    
    <p>
    Het basissysteem wordt altijd geïnstalleerd. Afhankelijk van de softwaregroepen
    worden verder noodzakelijke pakketten automatisch geïnstalleerd,
    bijv. wordt na de selectie van een desktop zoals <i>KDE</i> of <i>GNOME</i>
    automatisch het X Window systeem geïnstalleerd.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: <p>
    SuSE Linux comes with all free sources, so you have the option to
    <b>install available sources</b> for selected components.  Please
    note: Sources are not available for commercial software.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    De softwarepakketten van SuSE Linux worden met alle vrij <b>beschikbare
    bronnen</b> geleverd. U heeft de mogelijkheid de beschikbare bronnen
    van de geselecteerde pakketten te installeren. Deze optie is eigenlijk alleen interessant
    voor programmeurs. Houd er rekening mee dat er voor commerciële
    (demo-)pakketten geen bronnen beschikbaar zijn.
    </p>
    <br>

en: <p>
    Normally, this will take a couple of minutes. Please wait...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> has to initialize your SuSE Linux system.  Depending on
    the CPU and the amount of memory, this procedure can take some time.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Gewoonlijk neemt dit een paar minuten in beslag. Even geduld alstublieft...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> moet uw SuSE Linux systeem initialiseren.  Afhankelijk
    van de CPU en de hoeveelheid intern geheugen kan dit enige tijd in beslag nemen.
    </p>
    <br>

note: somehow, we couldn't find any harddisks for installation. This is a fatal error, we can't do anything about it
en: No disks found for installation
    Please check your hardware
nl: Geen schijven gevonden voor installatie
    Controleer uw hardware

note: helptext (help1) reports packages will be installed or removed (module called in running system) help1 part 1 of 2
en: <p>
    On first run all additional selected software packages will be installed.
    After that packages marked for deletion in previous dialog will be
    removed from your installation.
    </p>
nl: <p>
    Tijdens de eerste loop worden alle extra geselecteerde softwarepakketten geïnstalleerd.
    Daarna worden pakketten die in de vorige dialoog gemarkeerd zijn om te worden verwijderd,
    verwijderd van uw installatie.
    </p>

note: help1 part 2 of 2
en: <p>
    Whole procedure could take some time. If you want to know more
    about the software coming with <b>SuSE Linux</b>
    don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>
nl: <p>
    De hele procedure kan een tijdje duren. Indien u meer wilt weten over
    de software die wordt meegeleverd met <b>SuSE Linux</b>,
    aarzel dan niet om een kijkje te nemen in de <em>SuSE support-database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>

note: warn user about exhausted diskspace during installation of packages this is a popup with options "continue" and "cancel"
en: Diskspace exhausted !
nl: Geen schijfruimte meer !

note: Label: get password for user root Please use newline if label is longer than 40 characters
en: &Enter a password for user root:
nl: &Voer een wachtwoord voor gebruiker root in:

note: help text ( explain what the user "root" is and does ) help part 1 of 4
en: <p>
    Apart from normal users of the system, who write texts, for instance, create
    graphics or look for information on the Internet, the user "root" exists on
    every system. The user "root" is always called into action whenever
    administrative tasks need to be performed. In other words: login as root
    whenever you need, or want, to be the system administrator, and only then.
    </p>
nl: <p>
    Naast de normale gebruikers van het systeem, die bijv. teksten schrijven,
    afbeeldingen maken of met een webbrowser over het Internet willen
    surfen, is op ieder systeem de gebruiker "root" aanwezig.  De gebruiker
    "root" komt in actie wanneer er beheertaken moeten worden
    uitgevoerd.  Anders geformuleerd: Meldt u zich alleen als "root" aan, maar
    ook alleen dan, wanneer u als systeembeheerder bezig moet of
    wilt zijn.
    </p>

note: help part 2 of 4
en: <p>
    As this administrator is equipped with extensive permissions, the password for
    "root" should be chosen carefully. A combination of letters and numbers is
    recommended. To ensure that the password was entered correctly, you are asked
    to repeat the process in a second field.
nl: <p>
    Aangezien deze beheerder zeer uitgebreide rechten heeft, dient
    het wachtwoord voor de gebruiker "root" zorgvuldig te worden gekozen.  Een combinatie van
    letters en getallen verdient aanbeveling.  Om er zeker van te zijn dat het wachtwoord
    correct is ingevoerd, moet het in een tweede veld op identieke wijze worden
    herhaald.

note: help part 3 of 4
en: 
    Remember the rules for the user
    password - the same signs are valid for the "root" password: you must
    distinguish between upper and lower case; a password should have at least 5
    characters, and as a rule, 
    not contain any umlauts.
nl: 
    Herinnert u zich aan de regels voor het wachtwoord voor gebruikers - dezelfde
    tekens zijn ook geldig voor het "root"-wachtwoord: een wachtwoord moet
    tenminste 5 tekens lang zijn en mag <em>geen</em> trema's
    bevatten.

note: help part 3 of 4
en: 
    Possible characters in addition are
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits <tt>0</tt>
    to <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    Do not forget this "root" password!
    </p>
    <br>
nl: 
    Daarnaast zijn toegestaan de tekens <tt>#*,.;:._-+!</tt>
    <tt>$%&/|?{[()]}</tt>
    en spaties alsmede de cijfers 0 tot en met 9.
    </p>
    
    <p>
    Onthoud ook het "root"-wachtwoord goed!
    </p>
    <br>

note: html-format advise the user to wait for completion part 1 of 2
en: <p>
    Please stand by while your hard disk is prepared.</p>
nl: <p>
    Wacht terwijl uw harde schijf wordt voorbereid.</p>

note: part 2 of 2
en: <p>
    Depending on the size of your hard disk and your processor speed, this	action
    might take some time.  5 minutes are not unusal for disks larger than 4 GB.  
    Often, the progress meter doesn't show a linear progress; even if it looks 
    slow near the end ("95 %"), please be patient: the formatting	tool has to 
    perform various checks.	</p><br>
nl: <p>
    Afhankelijk van de grootte van uw harde schijf en uw CPU-snelheid kan deze handeling
    enige tijd in beslag nemen.  5 minuten zijn niet ongewoon voor harde schijven groter dan 4 GB.
    Vaak geeft de progressiemeter geen lineaire voortgang aan; zelfs als de meter 
    dicht bij het eind ("95 %") langzaam lijkt te gaan, moet u toch geduld
    hebben: het format-programma moet namelijk verschillende controles 
    uitvoeren.	</p><br>

note: Help text for mouse settings dialog - START: The user chooses a mouse type (e.g. Logitech MouseMan, PS/2, Microsoft serial) from a list. He can apply the settings with a "Test" button or just leave this dialog with "next" (this will also apply the settings). Special care needs to be taken to explain
en: <p>
    YaST2 could not identify your type of mouse.
    Choose the <b>mouse type</b> attached to your computer.
    </p>
nl: <p>
    YaST2 kon uw muistype niet identificeren.
    Kies het <b>muistype</b> dat op uw computer is aangesloten.
    </p>

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>new installation</b> if there is no existing SuSE Linux
    system on your machine or if you want to completely replace an
    existing SuSE Linux system, abandoning all its configuration settings.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Kies <b>Nieuwe installatie</b> wanneer op uw computer nog geen
    SuSE Linux is geïnstalleerd of wanneer u een bestaand systeem
    volledig wilt vervangen en geen instellingen wilt overnemen.
    </p>
    <br>

note: Information about suggested LILO installation: Some other system present (MS Windows etc.) - LILO will be installed on floppy just to play safe
en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on a floppy disk in order to make sure
    this operating system can safely be started.
nl: Er is nog een ander besturingssysteem op uw computer
    gevonden.
    
    Om ervoor te zorgen dat dit besturingssysteem veilig gestart kan blijven worden,
    wordt de LInux LOader (LILO) op een diskette geïnstalleerd.

note: Information about suggested LILO installation: The /boot partition is not accessible (e.g. above cylinder 1024). LILO and the kernel files need to be installed on a floppy.
en: With the current hard disk partitioning Linux cannot be started
    directly from hard disk.
    
    LILO and all necessary start files need to be installed on a floppy disk.
    Another configuration is not recommended.
nl: Bij de gekozen schijfindeling kan Linux niet direct
    vanaf de harde schijf worden gestart.
    De LInux LOader (LILO) en alle noodzakelijke gegevens worden
    daarom op een diskette geïnstalleerd.
    
    De keuze van een andere configuratie is niet aan te bevelen.

note: Information about suggested LILO installation: The best case: No other OS on the machine, /boot can be reached, no doubts about the boot device. Everything perfect. LILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed in the start sector of the first hard disk.
nl: Er is geen ander besturingssysteem op uw computer
    gevonden.
    De LInux LOader (LILO) wordt daarom in de startsector
    van de eerste harde schijf geïnstalleerd.

note: lilo == "custom" Information about suggested LILO installation: We have a mixed IDE / SCSI system and made an educated guess (but just a guess! We are not sure!) about the most likely boot disk. The name of that disk is shown along with the message. LILO will be installed in the MBR of this disk.
en: There are several hard disks installed in your computer.
    Most likely the following disk is being used for system start:
    
    %1
    
    LILO will be installed in the start sector of this disk.
nl: Er zijn meerdere harde schijven geïnstalleerd in uw computer.
    Zeer waarschijnlijk wordt
    
    %1
    
    gebruikt voor de systeemstart.
    De LInux LOader (LILO) wordt in de startsector
    van deze harde schijf geïnstalleerd.

note: help text system start configuration, boot manager, lilo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>LILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems. 
    </p>
nl: <p>
    SuSE Linux wordt geleverd met de bootmanager <b><i>LILO</i></b>. De
    LInux LOader kan Linux
    en een aantal andere besturingssystemen starten. 
    </p>

note: help part 3 of 6
en:   <p>
    SuSE Linux may be installed on just about any hard disk on your system.
    </p>
    <p>
    LILO itself needs to be installed in a location that is accessible as
    a boot device from your system's BIOS (Basic Input Output System).
    </p>
nl:   <p>
    U kunt SuSE Linux installeren op iedere harde schijf in uw computer.
    </p>
    <p>
    LILO moet zijn geïnstalleerd op een plaats tot welke het BIOS van uw computer
    toegang heeft.
    </p>

note: help part 4 of 6
en: <p>
    For most PC BIOSes, this means LILO has to be installed on the first
    hard disk below cylinder 1024, either in the MBR (the Master Boot
    Record) or on a bootable primary partition - or on a boot floppy
    (if you have a floppy disk drive).
    </p>
nl: <p>
    In veel gevallen betekent dit dat LILO onder de 1024ste cilinder
    van de eerste harde schijf wordt geplaatst, ofwel in het MBR (Master Boot
    Record) ofwel in een primaire partitie die geboot kan worden - ofwel op een
    diskette (wanneer u een diskettestation heeft).
    </p>

note: help part 5 of 6
en: <p>
    When other operating systems are installed, YaST2 will always suggest
    the safest possible option: Install LILO on a boot floppy. This makes
    sure there will be no conflict with the other operating system(s) on
    your computer.
    </p>
nl: <p>
    Mochten er andere besturingssystemen zijn geïnstalleerd, dan zal YaST2 altijd
    de veiligste optie voorstellen: LILO wordt geïnstalleerd op diskette. 
    Daardoor worden problemen met andere besturingssystemen uitgesloten.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please notice that LILO is capable of booting other operating
    systems, too. But to make use of that feature requires additional
    skills and knowledge. Please read the manual for details.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    LILO kan naast Linux ook andere systemen booten. Om van deze
    mogelijkheid gebruik te maken is echter enige technische kennis
    vereist. Lees daarvoor de betreffende bladzijden in het handboek.
    </p>
    <br>

note: Suggested LILO installation - can be overridden with expert mode.
en: System Start Configuration
nl: Systeemstart configureren

note: Radio button for LILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Install LILO in the boot disk ('&MBR')
nl: LILO installeren op de boot-disk ('&MBR')

note: Radio button for LILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Install LILO on partition /&boot (have other boot manager)
nl: Installeer LILO op partitie /&boot (andere bootmanager)

note: Radio button for LILO installation: Other partition (enter name in text input field)
en: Install LILO on &other partition:
nl: LILO installeren in &andere partitie:

note: helptext for the customized LILO installation part 1 of 7
en: <p>
    LILO (the LInux LOader) can be installed in different places:</p>
nl: <p>
    LILO (de LInux LOader) kan op verschillende plaatsen worden geïnstalleerd:</p>

note: part 4 of 7
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  This option can always be used
    if you have a number of operating systems on the hard drive, and if you want to
    boot with your own boot manager, or <tt>loadlin</tt>, for example. The
    advantage of this method is that the MBR is left alone.
    </p>
nl: <p>
    - <b>LILO niet installeren</b> (andere bootmanager): Deze optie kunt u
    altijd kiezen wanneer u meerdere besturingssystemen op uw harde schijf heeft
    geïnstalleerd, en wanneer u uw oude bootmanager wilt blijven gebruiken, of bijvoorbeeld
    <tt>loadlin</tt> wilt gebruiken. Het voordeel
    van deze methode is dat het reeds aanwezige MBR niet wordt gewijzigd.
    Het LILO-systeem wordt reeds in de <b>/boot</b>-partitie voorbereid;
    configureer uw <b>andere bootmanager</b> zo dat hij van daar uit LILO
    start.
    </p>

note: part 5 of 7
en: <p>
    Notice: If you use this method, you will also need to configure
    this other boot manager (e.g. <tt>loadlin</tt>) accordingly.
    </p>
nl: <p>
    <em>Houd er rekening mee:</em> Wanneer u deze variant kiest, moet u de
    oude bootmanager (bijv. <tt>loadlin</tt>) overeenkomstig configureren.
    </p>

note: part 6 of 7
en: <p>
    - In some <b>other</b> partition. You need to know your system's
    restrictions when you select this option. Most PCs for example have a
    BIOS limit that restricts booting to hard disk cylinders below
     1024. Depending on what boot manager to use, you may or you may not
     be able to boot with LILO in a logical partition.
    </p>
nl: <p>
    - In een <b>andere partitie</b>. U dient zich bewust te zijn van mogelijke systeembeperkingen
    wanneer u deze variant kiest. Vele PC's hebben bijv. een
    BIOS dat het booten van partities met meer dan 1024 cilinders niet toelaat.
    Afhankelijk van de gekozen bootmanager is het soms onmogelijk om met LILO
    te booten vanaf een logische partitie.
    </p>

note: part 7 of 7
en: <p>
    Enter the partition's device name (e.g. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in the input field.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    Voer de nauwkeurige aanduiding van de partitie (bijv. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in het invoerveld in.  Kies deze expert-optie alleen
    wanneer u precies weet, wat zich waar op uw harde schijven bevindt!  Ook in
    dit geval heeft u beslist een andere bootmanager nodig (bijvoorbeeld
    <tt>loadlin</tt>) of speciale BIOS-instellingen om Linux te kunnen
    starten.
    </p>
    <p>
    <b>Bootparameters</b> hoeft u alleen maar in te voeren wanneer u die reeds bij het
    booten moest aangeven bij het verzoek om de kernel in te voeren (verg. het
    handboek).  Gewoonlijk blijft dit veld leeg.
    </p>
    <p>
    De optie <b>lineair</b> is alleen bedoeld voor het geval wanneer het BIOS bij de
    systeemstart bij sommige schijfcontrollers een andere geometrie herkent
    dan het lopende Linux-systeem. Maar zelden nodig!
    </p>
    <br>

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>language</b> to be used during installation and later in
    the installed system.
    </p>
nl: <p>
    Kies de <b>taal</b> voor de installatieprocedure.  Deze
    taal wordt ook later in het geïnstalleerde systeem als standaard gebruikt.
    </p>

en: YaST2 needs at least 48 MB of memory to run.
    
    Please use the text based YaST1 for the
    installation of SuSE Linux on your PC.
    A detailed description of the installation
    procedure can be found in the manual.
nl: YaST2 heeft tenminste 48 MB werkgeheugen nodig.
    
    Wijk voor de installatie van SuSE Linux
    uit naar het op tekst gebaseerde YaST1; een uitvoerige
    handleiding bij de installatieprocedure vindt u
    in het handboek.

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the IDs `next, `back, and `help. help text for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>keyboard layout</b> you want to use now during
    installation and later in the installed system.
    </p>
nl: <p>
    Kies de <b>toetsenbordlayout</b> die u nu wilt gebruiken tijdens de
    installatie en later in het geïnstalleerde systeem.
    </p>

en: <p>
    Then select the appropriate <b>timezone</b>. Choose the country or
    region where you are located.
    </p>
nl: <p>
    Kies vervolgens de passende <b>tijdzone</b>. Kies het land of
    de regio waar u zich bevindt.
    </p>

note: show where lilo will be installed, this means MBR
en: The Linux boot manager will be written on your hard disk.
nl: De Linux bootmanager wordt op uw harde schijf geschreven.

note: show where lilo will be installed, this means just on floppy
en: The Linux boot manager will be written on a floppy disk.
nl: De Linux bootmanager wordt op een diskette geschreven.

note: show where lilo will be installed, this means just on the boot record of the partition
en: The Linux boot manager will only be written on the linux partition.
nl: De Linux bootmanager wordt alleen op de linux partitie geschreven.

note: show where lilo will be installed, this means the user-selected partition
en: The Linux boot manager will only be written to %1
nl: De Linux bootmanager wordt alleen op %1 geschreven

note: helptext (html-format) part 1 of 6
en: <p>
    YaST2 now has all the required information.
    <b><i>Please read all the data carefully</i></b> before you continue.
    </p>
nl: <p>
    YaST2 heeft nu alle benodigde informatie.
    <b><i>Lees alle gegevens zorgvuldig</i></b> voordat u verdergaat.
    </p>

note: part 2 of 6
en: <p>
    You will need your <b>user name</b>, your <b>user password</b> and -
    most importantly - the <b>root password</b> to work with the installed
    system. Do not forget those values! (But do not write them to a sticky
    note on your screen, either - this is a common security hole).
    </p>
nl: <p>
    U heeft uw <b>gebruikersnaam</b>, uw <b>gebruikerswachtwoord</b> en -
    het allerbelangrijkst - het <b>root-wachtwoord</b> nodig om met het geïnstalleerde
    systeem te werken. Vergeet deze waarden niet! (Maar schrijf ze ook niet op een memoblaadje
    dat u op uw scherm plakt - dit is een veel voorkomend gat in de beveiliging).
    </p>

note: part 3 of 6
en: <p>
    If you are satisfied with the settings, select <b>next</b> in this dialog
    to <b><i>start the installation</i></b>. This is when things actually
    will happen: Your hard disk will be prepared according to your
    selections, and the software will be installed.
    </p>
nl: <p>
    Wanneer u tevreden bent met de instellingen, druk dan in deze dialoog op <b>Verder</b>
    voor het <b><i>starten van de installatie</i></b>. Dan gaat het allemaal echt
    gebeuren: Uw harde schijf wordt overeenkomstig uw keuzes
    voorbereid, en de software wordt geïnstalleerd.
    </p>

note: part 4 of 6
en: <p>
    If you wish to change any of the settings, use <b>back</b> to move back
    to the respective dialog(s), change them accordingly and then use
    <b>next</b> to move to this screen again.
    </p>
nl: <p>
    Indien u instellingen wilt wijzigen, druk dan zo vaak op <b>Terug</b> tot u bij de
    betreffende dialoog (dialogen) komt, breng de wijzigingen aan en ga dan met
    <b>Verder</b> weer terug naar dit scherm.
    </p>

note: part 5 of 6
en: <p>
    <b>Save settings to floppy disk</b> if you want to re-use these
    settings later.  Please use a fresh floppy disk - <em>not</em> the
    supplied SuSE "Boot disk" or the SuSE "Modules" disk. You might
    need those some day.
    </p>
nl: <p>
    <b>Bewaar de instellingen op diskette</b> indien u deze instellingen later
    opnieuw wilt gebruiken.  Gebruik een lege diskette - <em>niet</em> de
    meegeleverde SuSE "boot-diskette" of de SuSE "modules" diskette. Misschien heeft
    u die op een dag nodig.
    </p>

en: Warning:
    
    YaST2 has all information to install SuSE Linux.
    The installation will be done according to your
    settings done by the previous dialogs.
    To commit the installation, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start installation?
nl: Waarschuwing:
    
    YaST2 heeft nu alle benodigde informatie
    voor de installatie van SuSE Linux.
    De installatie zal worden uitgevoerd overeenkomstig
    de instellingen uit de voorgaande dialogen.
    Om de installatie en alle tot dusver gemaakte keuzes vrij
    te geven drukt u nu op "Ja".  Druk op "Nee" om terug te gaan
    naar de vorige dialoog.
    
    Installatie starten?

note: Just for safety Yes/No MsgBox; default: Yes
en: The selected configuration and settings will be saved
    on a floppy disk.  Please insert a formatted floppy.
    
    Write data to floppy disk now?
nl: De geselecteerde configuratie en instellingen worden opgeslagen
    op een diskette.  Plaats een geformatteerde diskette.
    
    Gegevens nu wegschrijven naar de diskette ?

en: Couldn't write your settings to the floppy.
    Is it formatted and is the write protection removed?
nl: Kon uw instellingen niet wegschrijven naar de diskette.
    Is deze wel geformatteerd en is de schrijfbeveiliging wel opgeheven?

note: helptext for popup create partition line 4 of 6
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
nl: Voer de startcilinder van de partitie in.

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: E&nd: ( 9 or +9M or +9G )
nl: &Einde: (bijv. 9 of +9M of +9G)

en: Your partition is too small, to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem, and the storage
    of the journal needs already about 30 MB space.
    So please use ReiserFS only with bigger partitions.
nl: Uw partitie is te klein om ReiserFS te kunnen gebruiken!
    ReiserFS is een "Journaling Filesystem"; het heeft ongeveer
    30 MB ruimte op de harde schijf nodig om zijn journaal op te kunnen slaan.
    Gebruik ReiserFS daarom alleen bij grotere partities.

en: The start cylinder is not valid. Please check again
nl: De startcilinder is ongeldig. Controleer de ingevoerde gegevens

en: Wrong input for the end of the partition.
    
    st enter the endcylinder (e.g. 77) or an offset (e.g.+122)
    specify the size of the partition directly (e.g. +100M or +1GB )
nl: Einde van de partitie verkeerd ingevoerd.
    Voer de eindcilinder (bijv. 77) of het aantal
    cilinders (bijv. +122) in; alternatief kunt u ook de grootte
    van de partitie direct aangeven (bijv. +100M of +1GB).

note: //////////////// STEP E ////////////////////////////////////////////////
en: CAUTION: The value of the end cylinder was not valid. 
    YaST2 had inserted the maximum 
    possible value
nl: Attentie: De waarde voor de eindcilinder is ongeldig.
    YaST2 neemt de hoogst mogelijke waarde.

en: You have entered an invalid mountpoint. For a swap partition, only
    two mountpoints are permitted.
     - If you leave this field empty, the swap partition will NOT be used.
     - The entry "swap" means, that the swap partition will be used.
nl: U heeft een ongeldig mount-punt ingevoerd. Voor een swap
    partitie bestaan maar twee geldige mogelijkheden:
    - wanneer u het veld leeg laat, wordt de swap partitie niet gebruikt,
    - de invoer "swap" betekent dat de swap partitie wordt gebruikt.

en: There exists already four primary/extended partitions.
nl: Er zijn al vier primaire/uitgebreide partities aanwezig.

en: No space left in the extended partition.
nl: In de uitgebreide partitie is geen plaats meer.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    delete those partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To delete pdisk partitions, switch to a virtual console and
    delete those partitions manually.
nl: Voorzichtig: Deze schijf bevat pdisk-partities
    
    Dat is in orde, maar momenteel kan YaST2
    deze partites niet verwijderen. Het kan alleen pdisk-partities aanbrengen.
    Wanneer u pdisk-partities wilt verwijderen, ga dan naar een virtueel bedieningspaneel
    en verwijder deze partities met de hand.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    create those partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To create new pdisk partitions, switch to a virtual console and
    create those partitions manually.
    
    The other way is to use an empty disk, without any partitions.
    Then YaST2 can also create and delete partitions.
nl: Voorzichtig: Deze schijf bevat pdisk-partities
    
    Dat is in orde, maar momenteel kan YaST2
    deze partities niet creïren. Het kan alleen pdisk-partities aanbrengen.
    Wanneer u nieuwe pdisk-partities wilt creïren, ga dan naar een virtueel bedieningspaneel
    en creïer deze partities met de hand.
    
    Een andere manier is een lege schijf te gebruiken zonder partities.
    Dan kan YaST2 ook partities creïren en verwijderen.

note: Main dialog: Header
en: Expert Partitioner --
nl: Harde schijf voorbereiden: Expertmodus

note: ------pel--------
en: It is not possible, to create a partition on %1
    
    %2
nl: U kunt op %1 geen partitie aanleggen.
    
    %2

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a extended partition on %2 %3
nl: %1 Leg een uitgebreide partitie op %2 aan %3

note: %1 is a disk device, example: You have selected the disk /dev/hda, but can only edit a partition like /dev/hda11, /dev/hda2,
en: 
     You have selected the disk %1, but can 
      only edit a partition like %11, %12, ...
nl: 
     U heeft de harde schijf %1 gekozen. U kunt 
     echter alleen partities op deze harde schijf  (bijv. %11, %12, ...) aangeven.

note: No line is selcted:
en: To edit a partition, you have to select one in main dialog
nl: Om een partitie te bewerken moet u deze
    selecteren in de hoofddialoog.

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    Your boot partition has a end cylinder over 1024.
    
    Do you want to change this?
nl: Waarschuwing: Bij de huidige selectie zult u
    uw geïnstalleerde SuSE Linux niet direct kunnen booten.
    Het einde van de boot-partitie bevindt zich boven de
    1024-cilinder-grens.
    
    Wilt u dit veranderen?

en: In the current version, LILO cannot per default boot a boot-partition with Reiser
    Filesystem. Please choose Ext2 as the filesystem for the with /boot
    mounted partition
nl: In de actuele versie kan LILO geen
    boot-partitie met het bestandssysteem "ReiserFS" booten.
    
    Kies "Ext2" als bestandssysteem voor de
    partitie met mount-punt "/boot".

en: In the current version, LILO cannot per default boot partition with ReiserFS.
    Please choose Ext2 as the filesystem for your root partition
    or create a small boot-partition (10MB) with Ext2, and mount it as /boot
nl: In de actuele versie kan LILO geen partitie
    met het bestandssysteem "ReiserFS" booten.
    
    Kies "Ext2" als bestandssysteem voor de
    root-partitie "/" of maak een kleine
    boot-partitie (ca. 10 MB) met "Ext2" en het
    mount-punt "/boot".

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    Your boot partition root has a end cylinder over 1024.
    
    Do you want to change this?
nl: Waarschuwing: Bij de huidige selectie zult u
    uw geïnstalleerde SuSE Linux niet direct kunnen booten.
    Het einde van de boot-partitie die op de root-partitie
    "/" ligt, bevindt zich boven de 1024-cilinder-grens.
    
    Wilt u dit veranderen?

note: Check box to skip X configuration alltogether (will disable all other settings in this dialog when checked)
en: No X11 configuration
nl: Geen X11 configuratie

note: ******************** End of GUI elements *********************************************************************************** help texts *********** Help text for inst_config_x11.ycp: The user selects video resulution and color depth. Window layout: <Information about automatically detected video car
en: <p>
    Please select the <b>Desktop Settings</b> to use for the X Window System (X11).
    </p>
nl: <p>
    Stel hier de gewenste resolutie en het aantal mogelijke kleuren
    voor het X Window systeem (X11), het grafisch oppervlak, in.
     </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>No X11 configuration</b> to skip X Window configuration.
    You can configure X11 manually later (using <b><i>sax</i></b>) if you wish.
    </p>
nl: <p>
    U kunt door <b>Geen X11 configureren</b> te kiezen de 
    configuratie van de grafische weergave verschuiven naar een later
    tijdstip. Gebruik daarvoor dan het programma <b>SaX</b>.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select one of the possible screen <b>Resolutions</b> from the box on
    the left side and one of the possible <b>Color</b> settings from the
    box on the right side.
    </p>
nl: <p>
    Selecteer een mogelijke <b>schermresolutie</b> uit de linker lijst
    en mogelijke instellingen voor de kleursterkte uit de rechter lijst.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Please notice that not all combinations of colors and resolution may
    be valid with your video card; this depends on the amount of memory
    (shown above) on  the card.
    The higher the resolution and the number of colors, the more memory is required.
    </p>
nl: <p>
    Houd er rekening mee dat - afhankelijk van de grafische kaart - niet alle
    combinaties van kleursterkte en resolutie mogelijk zijn. Hoe hoger
    deze waarden zijn, des te meer grafisch geheugen er nodig is.
    <p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>Use 3D acceleration</b> to enable hardware accelerated 3D graphics.
    Not all video cards are capable of using this feature.
    </p>
nl: <p>
    Kies <b>3D versnelling activeren</b> om hardwareversnelling
    mogelijk te maken.
    De functie wordt niet door alle grafische kaarten ondersteund.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END The screen that is being referred to is 'xfine' - a tool that displays a full screen image and some arrow buttons to adjust image sizes and position.
en: <p>
    Adjust the horizontal and vertical sizes and positions
    of the screen image that is displayed when you press that button.
    </p>
nl: <p>
    Stel de horizontale en verticale beeldschermgrootte en de
    positionering van het beeldscherm in, die weergegeven wordt wanneer u
    op de knop klikt.
    </p>

note: default text below "Detected:" for printer
en: no printer detected
nl: Geen printer gevonden.

note: default text below "Detected:" for sound cards
en: no sound card detected
nl: Geen geluidskaart gevonden.

note: default text below "Detected:" for dialup internet
en: no modem or isdn card detected
nl: Geen modem en geen ISDN-kaart gevonden.

note: default text below "Detected:" for network
en: no ethernet card detected
nl: Geen netwerkkaart gevonden.

note: PushButton: Branch to printer configuration dialog
en: Configure &Printer...
nl: &Printer configureren...

note: PushButton: Branch to sound configuration dialog
en: Configure &Sound...
nl: &Geluid configureren...

note: PushButton: Branch to internet configuration dialog
en: Configure &Internet...
nl: &Internet configureren...

note: PushButton: Branch to network configuration dialog
en: Configure &Network...
nl: &Netwerk configureren...

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    If you wish, you can <b><i>skip those configurations now and instead finish the installaton</i></b>.
    You can perform those configurations later at any time.
    </p>
nl: <p>
    U kunt deze configuraties ook <b><i>later uitvoeren en
    in plaats daarvan de installatie nu afsluiten</i></b>. Deze
    configuraties kunnen later te allen tijde alsnog worden uitgevoerd.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Any of the configuration dialogs will take you back to this screen here after they are finished.
    </p>
nl: <p>
    Na iedere afzonderlijke configuratiedialoog gaat u weer terug naar
    dit scherm.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END
en: <p>
    Please notice that not all kinds of hardware can be detected automatically.
    If your hardware is not shown here, you may still be able to configure it manually.
    Just press the appropriate configuration button in this dialog.
    </p>
nl: <p>
    Houd er rekening mee dat niet alle hardware automatisch kan worden herkend.
    Wanneer uw hardware hier niet verschijnt, dan kan het desondanks mogelijk zijn
    dat u deze met de hand kunt configureren. Gebruik daarvoor eenvoudig de
    betreffende knoppen.
    </p>

note: Popup window that is displayed after successful installation
en: Your system is now installed.
    Now you can log in as `%1'.
nl: Uw systeem is nu geïnstalleerd.
    U kunt zich nu als '%1' inloggen.

en: Your partition table on %1 is corrupt. The extended partition contains invalid data.
    To sane your partition table, you have to save your data and delete the extended partition.
    
    Now you have to abort the installation
nl: Uw partitietabel op %1 is beschadigd. De uitgebreide partitie bevat ongeldige data.
    Om uw partitietabel te herstellen moet u uw data opslaan en de uitgebreide partitie verwijderen.
    
    Nu moet u de installatie afbreken

note: menuentry
en: German T-DSL / ADSL
nl: Duitse T-DSL / ADSL

note: explanation of yast2 menueentry
en: Launch this module to configure your T-DSL (ADSL) internet
    connection. This module is ONLY for Germany.
nl: Start deze module op om uw T-DSL (ADSL) internet
    verbinding te configureren. Deze module is ALLEEN voor Duitsland.

note: configuration failed somehow. Popup shows error to user and lists likely causes.
en: YaST2 couldn't write the parameters file.
    You must run this configuration as the root user!
nl: YaST2 kon het parameterbestand niet schrijven.
    U moet deze configuratie uitvoeren als gebruiker root!

note: configuration succeeded, show as popup message to user Translators: 'kinet' is wrong, this should be 'kinternet'
en: Congratulations!!!
    Your Internet connection has been successfully configured.
    
    To connect with the internet use 'kinet'.
nl: Gefeliciteerd!!!
    Uw Internet-verbinding is met succes geconfigureerd.
    
    Gebruik 'kinternet' om te verbinden met het Internet.

note: Invalid characters in various fields of dialogs (only numbers are allowed)
en: <P>You entered invalid characters in field "%1".</P><P>You can enter only numbers
nl: <P>U heeft ongeldige tekens ingevoerd in veld "%1".</P><P>U kunt alleen getallen invoeren

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: Invalid characters in field "%1"!
nl: Ongeldige tekens in veld "%1"!

note: Invalid characters in various fields of dialogs (almost telephone numbers)
en: <P>You entered invalid characters in field "%1".</P><P>Valid characters are <B>numbers</B>, <B>*</B>, <B>#</B>, <B>SPACE</B>, <B>-</B> and <B>,</B>.</P>
nl: <P>U heeft ongeldige tekens ingevoerd in veld "%1".</P><P>Geldige tekens zijn <B>getallen</B>, <B>*</B>, <B>#</B>, <B>SPATIE</B>, <B>-</B> en <B>,</B>.</P>

note: Invalid baudrate heltext
en: <P>Please choose a valid <B>baud rate</B>.</P><P>Possible values are %1.</P>
nl: <P>Voer een geldige waarde in voor de <B>baudsnelheid</B>. </P><P>Mogelijke waarden zijn %1.</P>

note: Label for error screen if invalid baudrate writen
en: Invalid baud rate
nl: Ongeldige baudsnelheid

note: Invalid IP address inserted
en: Please enter a valid IP address in the field "%1".
nl: Voer een geldig IP-adres in in veld "%1".

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: Invalid IP address format in field "%1"
nl: Ongeldig IP-adresformaat in veld "%1"

note: Empty value of field where is value needed)
en: <P>The field "%1" must not be empty.</P><P>Please enter a value.</P>
nl: Het veld "%1" mag niet leeg blijven.
    Voer een waarde in

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: The field "%1" must not be empty
nl: Het veld "%1" mag niet leeg zijn.

en: Input error
nl: Invoerfout

note: Manual selection of ISDN card (if autodetection fails)
en: You need to select the type of your <B>ISDN</B> card and enter the required parameters manually (likely values of the parameters are shown)
nl: Kies het type van uw <B>ISDN</B> -kaart en voer met de hand de vereiste parameters in (waarschijnlijke waarden van de parameters worden weergegeven)

en: Select your ISDN card:
nl: Selecteer de ISDN-kaart:

en: Manual ISDN selection and configuration
nl: ISDN-kaart handmatig configureren

en: IO address (PORT)
nl: IO-adres (PORT)

en: <P>Please enter the details of your internet connection.</P>
nl: <P>voer de details van uw Internet-verbinding in.</P>

en: Local number (MSN)
nl: Eigen telefoonnummer (MSN)

note: Type of ISDN protocol
en: ISDN protocol
nl: ISDN-protocol

note: ISDN callback mode selection
en: ISDN Callback configuration
nl: Terugbel-configuratie

note: Type of device (isdn0/ippp0) selection
en: Network device type
nl: Type netwerk

en: ISDN access for 'root' only
nl: ISDN-toegang alleen voor 'root'

en: Internet access - ISDN configuration
nl: Internettoegang - ISDN configuratie

note: Configuration of local IP address and remote IP address for Peer-to-Peer internet connection html-format part 1
en: <P>You need to enter a local IP address and a remote IP address for your ISP.</P>
nl: <P>U moet een IP-adres voor uw computer en een IP-adres voor de computer van uw provider invoeren.</P>

note: part 2
en: <P>If your Internet provider supports dynamic DNS assignment, you can choose the appropriate checkbox. All major Internet providers support this feature.</P>
nl: <P>Wanneer uw Internetprovider dynamisch de adressen van de name-servers (DNS) verstrekt, klik dan de passende checkbox aan. Alle grote Internetproviders bieden dit aan.</P>

en: Internet access - ISDN network configuration
nl: Internettoegang - netwerkadressen

en: Local
nl: Lokaal

en: Remote
nl: Op afstand

note: If input Local IP address conflicts which existing network user is needed to set it again
en: You can't use this <B>IP address (%1)</B>, because it is part of an existing, already configured network. Please choose another address ...
nl: <P>U kunt het <B>IP-adres %1</B> niet gebruiken, aangezien het reeds aan een
    geconfigureerd netwerk is toegewezen. Kies een ander
    adres.</P>

en: The ISDN network parameters you entered conflict with %1 network device
nl: De ingevoerde ISDN-netwerkparameters staan in conflict met %1 netwerkapparaat

en: Please re-enter your %1 address
nl: Voer het %1 adres opnieuw in

en: Network device conflict
nl: Conflict bij de netwerkconfiguratie

en: Remote IP address of the P-t-P partner
nl: IP-adres van de Point-To-Point-partner

note: Setting of Modem specific parameters help 1 of 6
en: <P>If you are on PBX, you probably have to enter a <B>dial prefix</B>.
nl: <P>Indien u op een telefooncentrale bent aangesloten, moet u waarschijnlijk eerst een nummer invoeren om de <B>kiestoon</B> te krijgen.

note: help 2 of 6, keep the leading space
en:  Often this is <I>9</I>.</P>
nl:  Vaak is dit een <I>9</I>.</P>

note: help 3 of 6
en: <P>Most telephone companies use <I>tone dial</I> as the <B>dial method</B>.</P>
nl: <P>De meeste telefoonbedrijven gebruiken <I>toonkiezen</I> als <B>kiesmodus</B>.</P>

note: help 4 of 6
en: <P>You can adjust the INIT strings for your device.
nl: <P>U kunt de INIT-strings voor uw apparaat aanpassen.

note: help 5 of 6, keep the leading space
en:  This may be neccessary, if you are using a terminal adapter or a special modems.</P>
nl:  Dit kan nodig zijn wanneer u een terminaladapter of een speciale modem gebruikt.</P>

note: help 6 of 6, keep the leading space
en: <P>Idle timeout:
    Specify after how many
    seconds of inactivity
    he connection should
    be closed, use 0 to
    disable idle hangup.</P>
nl: <P>Leeglooptijd:
    Specificeer na hoeveel
    seconden van inactiviteit
    de verbinding moet
    worden beëindigd, gebruik 0 om
    deze functie uit te schakelen.</P>

note: Set modem to be loud
en: Turn on modem speaker
nl: Modemluidspreker aan

en: Idle timeout (seconds)
nl: Leeglooptijd (seconden)

en: Internet access - Modem configuration
nl: Internettoegang - configuratie van het modem

en: Dial Prefix
nl: Kiestoon oproepen (nummer intoetsen voor het telefoonnummer)

en: Baud Rate
nl: Baudsnelheid

en: Idle timeout
nl: Leeglooptijd

note: Help text for autodetection screen. It dissapears automaticaly when autodetection is done
en: <P>An attempt to find external modems and internal modems will be made.<P>If you are using an <I>ISA-PnP or PCI-Modem</I>, please refer to the manual.</P><P><B>Please wait...</B></P>
nl: <P>Er wordt geprobeerd externe modems en interne modems te vinden.<P>Wanneer u een <I>ISA-PnP of PCI-modem</I> gebruikt, raadpleeg dan het handboek.</P><P><B>Even geduld, alstublieft...</B></P>

en: Modem and ISDN autodetection
nl: Modem en ISDN hardwareherkenning

note: Autodetection is running, better have a line break \n here, horizontal space is tight
en: Trying to detect your modem.
    Please wait...
nl: Bezig te proberen uw modem te vinden.
    Even geduld, alstublieft...

note: If there are more detected devices, user has to select which of them will be configured part 1
en: <P>Both an <B>ISDN card</B> and a <B>modem</B> were detected.</P>
nl: <P>Er is zowel een <B>ISDN-kaart</B> als ook een <B>modem</B> gevonden.</P>

note: part 2
en: <P>Please select the one that will be used for your internet connection.</P>
nl: <P>Kies welk apparaat u voor uw Internet-verbinding wilt gebruiken.</P>

en: Several devices for connecting to the Internet were found.
nl: Er zijn verschillende apparaten voor de verbinding met het Internet gevonden.

en: Please select which device you whish to configure:
nl: Selecteer welk apparaat u wilt configureren:

note: Description of detected ISDN device
en: &ISDN card %1
nl: &ISDN-kaart %1

note: Description of detected modem
en: &Modem %1 on %2
nl: &modem %1 aan %2

en: Internet configuration
nl: Configuratie van de Internettoegang

note: There was only one device (modem) detected and in next dialogs it'll be configured part 1
en: <P>A <B>modem</B> was detected.</P>
nl: <P>Er is een <B>modem</B> gevonden.</P>

note: part 2
en: <P>Please continue continue to configure your Internet connection.</P>
nl: <P>Ga verder met het configureren van uw Internet-verbinding.</P>

note: part 3
en: <P>Note: Serial ports in Linux are named differently than in DOS, e.g., /dev/ttyS0 = COM1, /dev/ttyS1 = COM2...</P>
nl: <P>Opmerking: Seriële poorten hebben onder Linux een andere naam dan in DOS, bijv. /dev/ttyS0 = COM1, /dev/ttyS1 = COM2...</P>

note: this means : "A modem %1 Was detected on %2 will be configured for internet access" part 1
en: A modem
nl: Een modem

note: part 2
en: Was detected on
nl: is gevonden op

note: part 3
en: will be configured for internet access
nl: wordt geconfigureerd voor Internettoegang

note: There was only one device (ISDN card) detected and in next dialogs it'll be configured
en: <P>An <B>ISDN card</B> was detected.</P>
nl: <P>Er is een <B>ISDN-kaart</B> gevonden.</P>

note: this means : "An ISDN card %1 was detected and will be configured for internet access" part 1
en: An ISDN card
nl: Een ISDN-kaart

note: part 2
en: was detected and will be configured for internet access
nl: is gevonden en wordt geconfigureerd voor Internettoegang

note: No configurable device found html-format / help start
en: <p>Neither an ISDN card or a modem could be found.</p>
nl: <p>Er kon geen ISDN-kaart en geen modem worden gevonden.</p>

note: html-format / help 2
en: <p>
    If you are using a <b>PCI-Modem</b> run <i>lspci -v</i> and determine the IRQ and PORT.
    Then execute <i>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ</i> and try again.</p>
    <p>
    <b>ISA-PnP card</b>: run <i>pnpdump -c > /etc/isapnp.conf</i> and
    <i>isapnp /etc/isapnp.conf</i>.<br>
    Determine the IRQ and PORT. Then execute <i>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ</i>
    and try again.</p>
nl: <P>
    Wanneer u een <b>PCI-modem</b> heeft, roep dan
    'lspci -v' op om de interrupt (IRQ) en het adres (PORT) vast te stellen.
    Daarna moet u 'setserial /dev/modem port PORT irq IRQ' uitvoeren en
    het nogmaals proberen.
    </p>
    <p>
    Wanneer u een <b>ISA-PnP-kaart</b> heeft, roep dan 'pnpdump -c > /etc/isapnp.conf'
    en vervolgens 'isapnp /etc/isapnp.conf' op om de interrupt (IRQ) en het
    adres (PORT) vast te stellen.<br>
    Daarna moet u 'setserial /dev/modem port
    PORT irq IRQ' uitvoeren en
    het nogmaals proberen.
    </p>

note: html-format / help 3
en: <p>
    Further Information can be found in the manual.</p>
    <p>
    If you are able to connect to the internet on another machine, have a look at
    the support database 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html' and the modem trouble shooting
    tool 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html/hoe_wvcheck.html'.</p>
nl: <p>Meer informatie vindt u in het handboek.</p>
    <p>Wanneer u via een andere toegang wilt inbellen in het Internet,
    kunt u ook hulp in de supportdatabase
    'http://sdb.suse.de/sdb/de/html' en speciaal in het modem-artikel
    'http://sdb.suse.de/sdb/de/html/hoe_wvcheck.html' vinden.
    </p>

en: Sorry, neither a modem or an ISDN device could be found
nl: Helaas kon er geen modem en ook geen ISDN-apparaat worden gevonden

note: Try again autodetection of ISDN device
en: &Try again
nl: &Nogmaals proberen

note: Manual ISDN card configuration (if no ISDN card found)
en: &Manual ISDN device configuration
nl: &ISDN-kaart handmatig configureren

en: Internet access
nl: Internettoegang

note: help 1 of 2
en: <P>Please choose:<UL><LI> <I>new</I> and enter the <I>tel. no., login</I> and <I>password,</I></LI><LI>or select a predefined Call-by-Call provider from the list for your country,</LI><LI>or edit the current settings.</LI></UL></P>
nl: <P>Kies:<UL><LI> <I>nieuw</I> en voer <I>telefoonnummer, login</I> en <I>wachtwoord in,</I></LI><LI>of kies een vooraf gedefinieerde call-by-call provider uit de lijst voor uw land,</LI><LI>of bewerk de huidige instellingen.</LI></UL></P>

note: help 2 of 2, describe "save password" check box
en: <P>Save Password:
    If you disable it, the password will
    not be saved on disk and you will be
    asked for the password on every connect.</P>
nl: <P>Sla wachtwoord op:
    Indien u dit uitschakelt, wordt het wachtwoord
    niet opgeslagen en zal u
    om het wachtwoord gevraagd worden bij elke verbinding.</P>

en: Select an Internet provider (fixed settings)
nl: Selecteer een Internetprovider (vaste instellingen)

note: login name (at provider)
en: User ID
nl: Gebruikersidentificatie (ID)

note: Check box which define if password will be stored in conf file or if user will be asked every connection
en: Save password
nl: Wachtwoord opslaan

note: Current provider settings
en: &Current settings
nl: &Huidige instellingen

en: Internet access - Provider configuration
nl: Internettoegang - configuratie van de Internetparameters.

en: Select a Internet provider (fixed settings)
nl: Selecteer een Internetprovider (vaste instellingen)

en: Telephone number
nl: Telefoonnummer

note: Menuentry for the YaST2 menu
en: Network/Modem+ISDN
nl: Netwerk/Modem+ISDN

en: Choose this item to configure your Internet connection if you are using a modem or ISDN-card.
nl: Kies dit punt om uw Internet-verbinding te configureren indien u een modem of ISDN-kaart gebruikt.

en: <P><P>You must be logged in as <I>root</I>.
nl: <P><P>U moet zijn ingelogd als <I>root</I>.

note: dialog title
en: Internet Configuration
nl: Internet-configuratie

note: no modem detected, maybe user left it off. Popup message.
en: Turn your modem ON
nl: Zet uw modem AAN

en: Network/NIS client
nl: Netwerk/NIS cliënt

note: radio button label
en: NIS no
nl: NIS nee

note: radio button label
en: NIS yes
nl: NIS ja

note: text entry label
en: NIS domain
nl: NIS domein

note: test entry label
en: IP address of the NIS server
nl: IP-adres van de NIS server

note: error popup label
en: The IP address is not correct
nl: Het IP-adres is niet correct

note: ===== main ===== help text 1/2
en: <p>Here your machine can be set up as a <b>NIS client</b>. Just enter your NIS domain (e.g, suse.de) into the first entry and your IP address (e.g., 10.20.0.2) into the second. To deactivate NIS services, uncheck the NIS no button.</p>
nl: <p>Hier kan uw computer worden ingericht als <b>NIS cliënt</b>. Voer uw NIS domein (bijv. suse.de) in in het eerste invoerveld en uw IP-adres (bijv. 10.20.0.2) in het tweede. Deselecteer de knop NIS nee om NIS services te deactiveren.</p>

note: help text 2/2
en: <p>The Network Information Service (NIS) was formerly known as Sun <b>Yellow Pages</b> (YP). The name Yellow Pages is a registered trademark in the United Kingdom of British Telecommunications plc, and may not be used without permission.</p>
nl: <p>Network Information Service (NIS) was vroeger bekend als Sun <b>Yellow Pages</b> (YP). De naam Yellow Pages is een geregistreerd handelsmerk in het Verenigd Koninkrijk van British Telecommunications plc, en mag niet worden gebruikt zonder toestemming.</p>

en: Running SuSEconfig ...
nl: Bezig met uitvoeren van SuSeconfig ...

en: Starting portmapper ...
nl: Bezig met starten van portmapper ...

note: error popup message
en: Error while running portmapper
nl: Fout tijdens het uitvoeren van portmapper

en: Starting ypclient ...
nl: Bezig met starten van ypclient ...

note: error popup message
en: Error while running ypclient
nl: Fout tijdens het uitvoeren van ypclient

en: Network/Sendmail configuration
nl: Netwerk/Sendmail configuratie

note: help text 2/2 for sendmail configuration
en: <p>If you have special requirements that these do not cover, you may create you own. Please have a look at /usr/share/sendmail, one of the pre-existing configurations may well fit your requirements. <b>ATTENTION:</b> If you plan to install your own modified sendmail.cf you should select the last item in the list and install the file yourself. Otherwise, SuSEconfig will copy the selected file to sendmail.cf and your changes will be lost.</p>
nl: <p>Indien u speciale eisen heeft waaraan door deze niet wordt beantwoordt, dan kunt u uw eigen configuratie maken. Kijk in /usr/share/sendmail, één van de al bestaande configuraties zou goed bij uw eisen kunnen passen. <b>ATTENTIE:</b> Indien u van plan bent uw eigen gewijzigde sendmail.cf te installeren, dient u het laatste punt in de lijst te selecteren en het bestand zelf te installeren. Anders kopieert SuSEconfig het geselecteerde bestand naar sendmail.cf en gaan uw wijzigingen verloren.</p>

note: popup message
en: Error while saving configuration files.
nl: Fout tijdens het opslaan van de configuratiebestanden.

en: <P>The table contains all the NFS entries which will be written to /etc/fstab.
    You can enter new one to the <B>Fstab entry</B> field and add it to the table
    using the <B>Add</B> button. <B>Choose</B> can help you to get the name of the
    NFS server.</P>
nl: <P>De tabel bevat alle NFS waarden die naar /etc/fstab zullen worden geschreven.
    U kunt een nieuwe waarde invoeren in het veld <B>Fstab invoeren</B> en deze toevoegen aan de tabel
    door op de knop <B>Toevoegen</B> te drukken. <B>Kiezen</B> kan u helpen de naam van de
    NFS server te vinden.</P>

en: <P>A double-click on a row of the table will copy the information to the
    <B>Fstab entry</B> field. <B>Delete</B> button can delete the selected row
    in the table. So if you just want to edit an entry, double-click on it, press
    <B>Delete</B>, edit the entry and click <B>Add</B>.
nl: <P>Door te dubbelklikken op een rij in de tabel wordt de informatie naar het
    veld <B>Fstab invoeren</B> gekopieerd. De knop <B>Verwijderen</B> kan de geselecteerde rij
    uit de tabel verwijderen. Wanneer u dus een ingevoerde waarde alleen wilt bewerken, dubbelklik er dan op, druk op
    <B>Verwijderen</B>, bewerk de waarde en klik op <B>Toevoegen</B>.

en: <P>For further information about fstab please use <B>man fstab</B>.
nl: <P>Gebruik <B>man fstab</B> voor meer informatie over fstab.

en: The fstab already contains an entry
    with mountpoint '%1'.
nl: fstab bevat reeds een ingevoerde waarde
    met invoegpunt '%1'.

note: frame label
en: Fstab entry
nl: Fstab ingevoerde waarde

en: <P>The <B>Directories</B> selection box contains all the directories
    which will be exported. If a directory is selected, the table shows
    the hosts allowed to mount this directory.</P>
nl: <P>Het selectievenster <B>Mappen</B> bevat alle mappen die
    geëxporteerd zullen worden. Indien een map is geselecteerd, toont de tabel
    de hosts die toestemming hebben om deze map in te voegen.</P>

en: <P>Hosts wildcard sets which hosts can access the selected directory.
    It can be <I>single host</I>, <I>netgroups</I>, <I>wildcards</I> or
    <I>IP networks</I>.
nl: <P>Hosts wildcard stelt in welke hosts toegang krijgen tot de geselecteerde map.
    Dit kan zijn <I>afzonderlijke host</I>, <I>netgroepen</I>, <I>wildcards</I> of
    <I>IP netwerken</I>.

en: <P>Please have a look at <B>man exports</B> for further information.
nl: <P>Zie <B>man exports</B> voor meer informatie.

note: push button label
en: Add
nl: Toevoegen

note: frame label
en: Directory
nl: Map

note: frame label
en: Allowed hosts
nl: Toegestane hosts

en: <P><B>Mount NFS directries</B> will allow you to configure which
    NFS servers will be used for mounts and where their directories
    should be mounted in your local filesystem.</P>
nl: <P><B>NFS mappen invoegen</B> maakt het mogelijk te configureren welke
    NFS servers worden gebruikt voor invoegingen en waar hun mappen
    in uw lokale bestandssysteem moeten worden ingevoegd.</P>

en: Network/NFS
nl: Netwerk/NFS

en: I was unable to write to /etc/rc.config.
    After reboot the NFS server may have
    unexpected bahaviour.
nl: Kon niet naar /etc/rc.config schrijven.
    Na het rebooten kan de NFS server onverwacht
    gedrag vertonen.

note: help text address conflict setup dialog part 1 of 3
en: <p>
    One or more previously configured devices (such as a second network card or ISDN
     adapter) were found in your system. Some of them have been assigned a
     network address range (IP address/network mask) which <b>conflicts</b>
     with your new configuration. It is <b>not possible</b> to use multiple
     devices with <b>overlapping</b> network address.
    </p>
nl: <p>
    In uw systeem zijn één of meer eerder geconfigureerde netwerkapparaten gevonden (bijv.een tweede netwerkkaart of een ISDN-adapter).
    Een aantal van deze apparaten heeft 
    adresbereiken (IP-adres/netwerkmasker), die <b>niet compatibel</b> zijn met de actuele configuratie. Het is <b>niet mogelijk</b> meerdere netwerkapparaten met
    elkaar overlappende adresbereiken te gebruiken.
    </p>

note: help text address conflict setup dialog part 2 of 3
en: <p>
    This dialog displays a list of all incorrectly configured devices. A checked line in 
    the list means that device is <b>active</b>.
    <p>
nl: <p>
    Hier ziet u een lijst met onjuist geconfigureerde apparaten. Een gemarkeerde regel in 
    de lijst betekent dat het apparaat <b>actief</b> is.
    </p>

note: help text address conflict setup dialog part 3 of 3
en: <p>
    You can select <b>next</b> and the incorrectly configured devices will be <b>deactivated</b>
    and <b>disabled</b>. You will not be able to use them but you can reconfigure 
    them later. Configuration will be <b>continued</b>.
    </p>
    <p>
    Or you can select <b>back</b> to go back to the address setup dialog and 
    <b>replace</b> any required IP address and network masks.
    </p>
nl: <p>
    U kunt <b>Verder</b> kiezen om de onjuist geconfigureerde apparaten te <b>deactiveren</b>.
    U kunt de apparaten dan nu niet meer gebruiken, maar u kunt 
    ze later configureren. De configuratie wordt <b>voortgezet</b>.
    </p>
    <p>
    U kunt ook <b>Terug</b> kiezen om terug te gaan naar adres-setup en 
    elk vereist IP-adres en netwerkmakser te <b>vervangen</b>.
    </p>

note: main dialog label list of already configured network interfaces ([eth1, eth2...], [isdn0, isdn1...] etc.) with network address (ip/mask) which overlaps address defined by user
en: Conflicting network devices
nl: Conflicterende netwerkapparaten

note: warning dialog message
en: Couldn't write values to %1
nl: Kon waarden niet naar %1 schrijven.

note: help text for configuration finishing
en: <p>
    Network configuration is finished and the changes are saved.
    The network is than restarted.
    </p>
nl: <p>
    De netwerkconfiguratie is gereed en de wijzigingen worden opgeslagen.
    Het netwerk wordt nu opnieuw geïnitialiseerd.
    </p>

note: final confifuration popup message
en: The network device is now configured.
    The changes will take effect after the machine reboot.
nl: Het netwerkapparaat is nu geconfigureerd.
    De wijzigingen worden van kracht na een reboot.

note: final confifuration popup message
en: The network device is now configured and ready to use.
nl: Het netwerkapparaat is nu geconfigureerd en klaar voor gebruik.

note: configuration is finished, but network is not running FIXME: add to this msg "Hint on PCMCIA: Perhaps your network card\n isn't plugged in."
en: Something's wrong! Network is not running.
    Please check your hardware and try again.
nl: Er is iets mis! Het netwerk is niet actief.
    Controleer uw hardware en probeer opnieuw.

note: final confifuration popup message (when running in test mode -- no real changes)
en: The network device is now configured and ready to use. (test mode)
nl: Het netwerkapparaat is nu geconfigureerd en klaar voor gebruik. (testmodus)

note: help text for dns setup part 1 of 4
en: <p>Insert the host name and domain name for your computer. Name server list and domain search list are optional.</p>
nl: <p>Voer de host- en de domain-naam van de computer in. De lijst met name-servers is optioneel; evenzo de domain-zoeklijst.</p>

note: help text for dns setup part 2 of 4
en: <p>A name server is a computer which translates host names into IP addresses. This value must be entered as an an <b>IP address</b> (e.g., 10.10.0.1) not as a host name.</p>
nl: <p>Een name-server is een computer die de hostnamen omzet in IP-adressen.  De waarde moet als <b>IP-adres</b> (bijv. 10.10.0.1) worden ingevoerd, niet als hostnaam.</p>

note: help text for dns setup part 3 of 4
en: <p>Search domain is the domain name where host name searching is started. The primary search domain is usually the same as the <b>domain name</b> of your computer (e.g., suse.de). There may be addidional search domains (e.g., suse.com).</p>
nl: <p>De domain-zoeklijst geeft het bereik (domain) aan, waarvan wordt uitgegaan wanneer met het zoeken van een hostnaam wordt begonnen.  De primaire domain-zoeklijst is gewoonlijk identiek aan de <b>domain-naam</b> van uw computer (bijv. suse.de). Andere zoeklijsten (bijv. suse.com) zijn mogelijk.</p>

note: help text for dns setup part 4 of 4
en: <p>Select the <b>next</b> button to <b>save</b> your changes and <b>finish</b> the network configuration.</p>
nl: <p>Kies <b>Verder</b> om de wijzigingen <b>op te slaan</b> en de netwerkconfiguratie <b>af te sluiten</b>.</p>

note: text entry label
en: Host name
nl: Computernaam

note: text entry label
en: Domain name
nl: Domain-naam

note: common label for more text entries
en: Name server list
nl: Lijst met name-servers

note: common label for more text entries
en: Domain search list
nl: Domain-zoeklijst

note: main dialog label
en: Name server configuration
nl: Configuratie van de name-server

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The network configuration will now be saved.
nl: De netwerkconfiguratie wordt nu opgeslagen.

note: help text for ip address setup dialog part 2 of 9
en: <p>You can select dynamic address assignment, if you have a <b>DHCP server</b> running on your local network.
nl: <p>U kunt dynamische IP-adressenverstrekking selecteren, indien er een <b>DHCP server</b> draait in het lokale netwerk.

note: part 3 of 9, keep the leading space
en:  You also should select this if you do not have a static IP address assigned to you by your cable or DSL provider.
nl: U dient dit eveneens te selecteren indien aan u geen vast IP-adres is toegekend door uw provider.

note: part 7 of 9, keep the leading space
en:  Enter the IP address (e.g. 192.168.100.99) for your computer, the network mask (usually 255.255.255.0) and,optionally, the default gateway IP address.
nl:  Geef het IP-adres (bijv. 192.168.100.99) voor uw computer, het netwerkmasker (normaal 255.255.255.0) en, optioneel, het standaard gateway IP-adres.

note: part 9 of 9
en: <p>Please contact your <b>network administrator</b> for more information about the network configuration.</p>
nl: <p>
    Vraag uw systeembeheerder om nadere informatie
    over de configuratie van het netwerk.
    </p>

note: label for radio button group (dynamic/static ip address setup method)
en: Choose the network address setup method
nl: Kies de methode voor de netwerkconfiguratie

note: frame label
en: Static address
nl: Statisch adres

note: warning dialog message gateway address must be accessible from subnet
en: Default gateway address is out of range
nl: Het adres van de standaard-gateway ligt niet binnen het toegestane bereik.

note: warning dialog message ip address overlaps network or broadcast address
en: IP Address is out of range
nl: Het IP-adres ligt niet binnen het toegestane bereik.

en: Network/Base
nl: Netwerk/basisinstellingen

note: warning dialog message
en: Cannot create temporary file
nl: Het aanleggen van een tijdelijk bestand is niet mogelijk.

note: warning dialog message
en: Device initialization failed
nl: Initialiseren van het apparaat mislukt

note: kernel module name in warning dialog
en: Module name %1
nl: Modulenaam %1

note: label for waiting while yast2 is checking hardware
en: Looking for network cards on your system...
nl: Bezig in het systeem te zoeken naar netwerkkaarten...

note: help text for autodetecting and network card selecting part 1 of 2
en: <p>YaST2 autodetects <b>network cards</b> installed in your system.</p>
nl: <p>YaST2 probeert de <b>netwerkkaarten</b> in uw computer
    automatisch te herkennen.</p>

note: part 2 of 2
en: <p>
    If you have more than one network card, select the one you want to configure.
    Click <b>next</b> button to continue with network configuration.</p>
nl: <p>
    Indien u meer dan één netwerkkaart heeft, selecteer dan de kaart die geconfigureerd moet worden. Klik op <b>Verder</b> om verder tegaan met 
    de configuratie van het netwerk.</p>

note: result of autodetection this is a multi-line label text, with line break after approx 60 characters part 1 of 4
en: No built-in network card was detected.
nl: Er is geen netwerkkaart gevonden.

note: part 2 of 4, keep the leading space
en:  However a PCMCIA
    system was found which can be used with a PCMCIA network
    card.
nl:  Er is echter een PCMCIA
    apparaat gevonden welke kan samenwerken met een PCMCIA netwerk-
    kaart.

note: part 3 of 4, keep the leading space
en:  Press 'Next' to continue configuration of your PCMCIA
    network.
nl:  Klik 'Verder' om verder te gaan met de configuratie
    van uw PCMCIA netwerk-kaart.

note: part 4 of 4, keep the leading space
en:  Pressing 'Back' will cancel network configuration.
nl:  Door op 'Terug' te drukken breekt u de configuratie af.

note: label when network card support is compiled in the kernel
en: It seems that support for your card is compiled in the kernel.
    It will be used for the network access.
nl: Het lijkt erop dat de ondersteuning voor uw kaart is compileerd in de kernel.
    Het zal gebruikt worden voor toegang tot het netwerk.

note: label message
en: No network card was detected.
nl: Er is geen netwerkkaart gevonden.

note: To translators: label message 2/2 The network card XY will be configured
en: 
    will be configured for network access.
nl: 
    wordt geconfigureerd voor toegang tot het netwerk.

note: result of autodetection more network cards were detected and radio button group is displayed
en: Please choose the network card you would like to configure
nl: Selecteer de netwerkkaart die u wilt configureren.

en: This module lets you start YaST2 components on a remote machine 
    via a network connection or on the local machine as a differnt
    user. Several protocols are supported.
nl: Met deze module kunt u YaST2-componenten via een netwerkverbinding
    starten op een computer die zich op afstand bevindt (remote), of
    op de lokale computer als een andere gebruiker.
    
    Er zijn verschillende protocollen beschikbaar.

en: This module configures, which log entries YaST2 should create and which not
nl: Deze module bepaalt wat YaST2 in het logboek moet vastleggen en wat niet.

en: Component
nl: Componenten

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: Debug messages
nl: Diagnose-meldingen

en: Normal messages
nl: Normale meldingen

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: Errors
nl: Fouten

en: Security messages
nl: Veiligheidsmeldingen

en: Internal errors
nl: Interne fouten

en: Show
nl: Tonen

en: Properties for
nl: Eigenschappen van

en: ERROR: Record '%1' is
    not properly configured.
nl: Fout: Record '%1' is
    niet correct geconfigureerd.

en: Call of apsfilter.setup (%1%2) was not successful.
nl: Apsfilter.setup (%1%2) is niet met succes opgeroepen.

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you don't like the default name, you can change it.</P>
nl: <P>Wanneer de standaardnaam u niet bevalt, kunt u hem wijzigen.</P>

en: There was a problem while adding
    the printer to the spooling system!
nl: Bij het toevoegen van de printer aan het "spoolsysteem" is een fout opgetreden!

en: There was a problem while deleting
    the printer from the spooling system!
nl: Bij het verwijderen van de printer uit het "spoolsysteem" is een fout opgetreden!

note: This screen contains some senteces Dialog, sentence 1parallel of 3
en: YaST2 Printconf has found a parallel printer:
nl: YaST2 Printconf heeft een printer aan de parallelle poort gevonden:

note: Dialog, sentence 1usb of 3
en: YaST2 Printconf has found a USB printer:
nl: YaST2 Printconf heeft een USB-printer gevonden:

en: <P>If it's a local server, the <B>choose</B> button should help.</P>
nl: <P>Indien het een lokale server is, zou de knop <B>kiezen</B> hulp moeten bieden.</P>

en: I will run 'ping -c 1 %1'.
    
    If the operation fails, it will
    be timed out in few seconds.
nl: Start met uitvoeren van 'ping -c 1 %1'.
    
    Indien de handeling mislukt, wordt deze
    binnen een paar seconden afgebroken.

en: FATAL: I was not able to run 'ping'. I am sorry.
nl: FOUT: Helaas, kon 'ping' niet uitvoeren.

en: Remote (lpd) printer
nl: Printer op afstand (lpd)

note: Help, parallel printer part
en: <P>If you have multiple parallel ports, please select the parallel port to which your printer is attached.</P>
nl: <P>Indien u meerdere parallelle poorten heeft, kies dan de poort waarop uw printer is aangesloten.</P>

en: Please connect your printer to the computer,
     switch it on and make sure that it is ONLINE.
    
    I will send the message 'Hello, world' to
     the previously selected device. If the operation
     fails, it will be timed out in %1 seconds.
nl: Sluit uw printer aan op de computer,
     schakel hem in en zorg ervoor dat hij ONLINE is.
    
    De boodschap 'Hallo, wereld' wordt nu naar het
     van tevoren geselecteerde apparaat gestuurd. Wanneer dit
     mislukt, wordt de poging na %1 seconden afgebroken.

en: Select connection:
nl: Kies de verbinding:

en: Printer device
nl: Printerinterface

en: Hardware/Printer
nl: Hardware/printer

note: Help, 1 of 3
en: <P>In this dialog, you can manually add printers to your spooling system.
    Use this if your printer was not found automatically by YaST2.</P>
nl: <P>Hier kunt u handmatig printers toevoegen. Dat kan nodig zijn
    wanneer uw printer niet automatisch door YaST2 is herkend.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>The upper box contains printers that will be added to
    your system after pressing the <B>Finish</B> button.</P>
nl: <P>In het bovenste venster ziet u de printers die aan het systeem worden
    toegevoegd, zodra u op <B>Afsluiten</B> klikt.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>In the lower box you can choose the type of printer you have.
    When you push the <B>Add</B> button, the process to add a printer will start.</P>
nl: <P>In het onderste venster kiest u het type printer dat u heeft.
    Druk op <B>Toevoegen</B> om de printer te installeren.</P>

note: Do not do the translation longer than this text.
en: Printers added in this session:
nl: Printers die in deze sessie zijn toegevoegd:

en: Choose the printer you have
nl: Selecteer uw printer

en: FATAL: I am unable to find macros for the printer database!
nl: FOUT: Kan geen macro's voor de printerdatabase vinden!

en: I tried to autoprobe parallel and USB printers,
    but I could not find any on your computer.
nl: Er zijn geen parallelle-poort- of USB-printers aan uw
    computer herkend.

en: It seems that you don't have GhostScript
     installed on your computer. This package is required
     in order to print.
nl: Het lijkt erop dat u 'Ghostscript' niet op uw computer
    heeft geïnstalleerd. Dit pakket is nodig om
    te kunnen printen.

en: Remote printer
nl: Printer op afstand

en: Please select the type of printer you want to add.
nl: Selecteer de printer die moet worden toegevoegd.

en: There were no changes in
     the printer configuration.
nl: Er zijn geen wijzigingen in de instelling
     van de printers aangebracht.

note: %1 - name of the printer
en: Printer '%1' was successfully configured.
nl: De printer '%1' is met succes geconfigureerd.

note: %1 - name of the printer
en: I was unable to configure your printer '%1'.
nl: De printer '%1' kon niet worden geconfigureerd.

note: To translators: this label is just above the Test button
en: To test the sound card press the button
nl: Klik op de Test-knop om de geluidskaart te testen.

note: To translators: just one file will be displayed
en: Cannot find file: %1
nl: Het bestand %1 kon niet worden gevonden.

note: To translators: just one file will be displayed in instead parameter %1
en: Cannot write file: %1.
    The sound will not be started after next reboot.
    The sound is not configured well.
nl: Het bestand %1 kon niet worden opgeslagen.
    Na de volgende nieuwe start zal er geen geluid beschikbaar zijn.
    Het geluid is niet correct geconfigureerd.

note: Help text for options 4/4
en: Please refer to the <b>SuSE</b> help system, section 'package description', series 'snd', <b>alsa</b> package for more information.
nl: <p>
    Verdere informatie vindt u in het <b>SuSE</b> helpsysteem of in de
    pakketbeschrijving van het pakket 'alsa' uit de serie "snd".
    </p>

note: To translators: label message
en: The Sound card database cannot be found!!!
nl: De geluidskaartendatabase kon niet worden gevonden!

note: To translators: label message
en: Incorrect sound configuration found.
nl: Er is een incorrecte geluidsconfiguratie gevonden.

note: To translators: selection box title
en: Already configured sound cards
nl: Reeds geconfigureerde geluidskaarten

note: To translators: label message
en: The previous configuration has been reset.
nl: De configuratie is gereset in de uitgangstoestand.

note: To translators: label message (if longer than 50 chars, must be devided by '\n'
en: Searching for a sound card on your system...
nl: Bezig met zoeken naar geluidskaarten...

note: "Options" button: Runs dialog where user manually can modify module specific options
en: &Options
nl: &Opties

en: Install/Remove packages
nl: Pakketten installeren/verwijderen

en: <P>Launch this module to install additional packages or
    remove installed ones.
    For installing commercial software also launch this module and select
    set 'pay' from list of package sets.
    </P>
    Please insert <b>CD 1</b> before proceeding.
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
nl: <P>Start deze module om extra pakketten te installeren of
    geïnstalleerde pakketten te verwijderen.
    Start deze module ook om commerciële software te installeren en selecteer de
    serie 'betalen' uit de lijst met pakketseries.
    </P>
    Plaats <b>CD 1</b> voordat u verdergaat.
    <P>U moet zijn ingelogd als <i>root</i> om dit
    te kunnen doen.</P>

note: additional description of an checkbox option in system tuning (empty lines are intentionally!)
en: 
    
    Even though the kernel has an internal 'black list' of drivers and
    chipsets that don't support this option anyway, please use this
    option only if you are absolutely sure your hardware supports
    Ultra DMA on Linux.
nl: 
    
    Ondanks dat de kernel een interne 'zwarte lijst' met drivers en
    chipsets heeft die deze optie sowieso niet ondersteunen, dient u deze optie
    alleen te gebruiken indien u er absoluut zeker van bent dat uw hardware deze
    Ultra DMA in Linux ondersteunt.

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Modul for tuning the system
nl: Module voor het afstellen van het systeem

en: Launch this module to configure SuSE eMail Server.
nl: Start deze module voor de configuratie van de SuSE eMail Server.

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    If you do not know, what a <b>BaseDN</b> is, don't touch the default. It was calculated to a
    valid value from your configured Domainname.
    </p>
nl: <p>
    Indien u niet weet wat een <b>BaseDN</b> is, kies dan NIET de standaard. Het was berekent als een
    geldige waarde van uw geconfigureerde domeinnaam.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    Please also chose a save password and <b>don't forget it</b>. It'll be used to
    administrate your <b>SuSE eMail Server</b>.
    </p>
nl: <p>
    Geef ook een veilig wachtwoord op en <b>vergeet het niet !</b>. Het zal worden gebruikt
    bij de administratie van uw <b>SuSE eMail server</b>.
    </p>

note: warning dialog message
en: error creating subfolders folder for mailadmin
nl: fout opgetreden tijdens het maken van de subfolders folder voor mailadmin

note: warning dialog message
en: unable generate master key for the fetch mail interface
nl: de masterkey-generatie voor de fetch mail interface is mislukt

en: Network/Services
nl: Netwerk/Diensten

note: helptext expert partitioning. 1 of 16
en: <p>Starting inetd will enable "others" to connect
    to network services installed on your server
    (e.g telnet, finger, ftp). Inetd is also
    needed for printing, as well as formatting the
    man-pages in the SuSE help package.
    Do you wish inetd to be started at boot time?
    </p>
    <p>
    If you want to start the inetd, you can choose
    the SuSE default configuration. If you choose
    the custom configuration, you can edit the default
    configuration for your needs in the next step.
    </p>
nl: <p>Door inetd te starten krijgen "anderen" de mogelijkheid om verbinding
    te maken met netwerkservices die op uw server zijn geïnstalleerd
    (bijv. telnet, finger, ftp). Inetd is ook
    nodig voor printen, evenals voor het opmaken van de
    man-pagina's in het SuSE helppakket.
    Wilt u dat inetd tijdens het booten wordt gestart?
    </p>
    <p>
    Indien u inetd wilt starten, kunt u de
    SuSE standaardconfiguratie kiezen. Indien u de
    speciale configuratie kiest, kunt u in de volgende stap
    de standaardconfiguratie voor uw behoeften bewerken.
    </p>

en: <P>Here you can select and configure any Ghostscript device.<BR>
    There are many possible sources of error but via 
    printing the sample page you can test any configuration.<BR>
    Please find informations regarding the parameter 
    settings in the following file:<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>
nl: <P>Hier kunt u een Ghostscript-apparaat selecteren en configureren.<BR>
    Er bestaan een hoop mogelijke oorzaken van fouten maar door het 
    afdrukken van de voorbeeldpagina kunt u iedere configuratie testen.<BR>
    Zie voor informatie met betrekking tot de parameterinstellingen 
    het volgende bestand:<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>

en: <P>The color modes for the driver hpdj:<BR>
    mono:   Print in black.<BR>
    CMY:    Print in cyan, magenta and yellow only.<BR>
    CMY+K:  Print with all four inks, but never mix black with one of the others.<BR>
    CMYK:   Print with all four inks (not for the HP DeskJet 550C but for modern inkjet printers).</P>
nl: <P>De kleurenmodi voor de driver hpdj:<BR>
    mono:   Afdrukken in zwart.<BR>
    CMY:    Afdrukken alleen in cyaan, magenta en geel.<BR>
    CMY+K:  Afdrukken met alle vier inktsoorten, maar nooit zwart mengen met één van de andere.<BR>
    CMYK:   Afdrukken met alle vier inktsoorten (niet voor de HP DeskJet 550C maar voor moderne inkjet-printers).</P>

en: <P>PCL5 or PCL6 printers (e.g. HP LaserJet 4)</P>
nl: <P>PCL5 of PCL6 printers (bijv. HP LaserJet 4)</P>

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  : print in black<BR>
    CMY   : print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K : print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  : print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)</P>
nl: <P>De kleurenmodi voor de driver hpdj<BR>
    mono  : Afdrukken in zwart<BR>
    CMY   : Afdrukken alleen in cyaan, magenta en geel<BR>
    CMY+K : Afdrukken met alle vier inktsoorten, maar nooit zwart mengen met één van de andere<BR>
    CMYK:   Afdrukken met alle vier inktsoorten (niet voor de 550C maar voor moderne inkjet-printers).</P>

en: PCL 5 or PCL 6 printer (monochrome)
nl: PCL 5 of PCL 6 printer (zwart-wit)

en: lq850 (using the LQ850 emulation)
nl: lq850 (via de LQ850-emulatie)

en: <P> This so called GDI printer is not supported by the YaST2 
    printer configuration but it is possible to get this printer 
    working in monochrome mode.<BR>
    Please follow the instructions under<BR>
    http://localhost/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html<BR>
    and online under<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>
nl: <P> Deze GDI printer wordt niet ondersteund door YaST2 
    printer configuratie maar het is mogelijk deze printer 
    in monochroom modus te laten werken.<BR>
    Volg de instructies onder<BR>
    http://localhost/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html<BR>
    en online onder<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>

en: color printing at 360x360 dpi for any Stylus Color printer (using stcany.upp)
nl: kleurendruk bij 360x360 dpi voor Stylus Color printer (met gebruik van stcany.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (no Weave , using stc_l.upp)
nl: kleurendruk bij 360x360 dpi (geen Weave , met gebruik van stc_l.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc.upp)
nl: kleurendruk bij 360x360 dpi (met gebruik van stc.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc_h.upp)
nl: kleurendruk bij 720x720 dpi (met gebruik van stc_h.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc2.upp)
nl: kleurendruk bij 360x360 dpi (met gebruik van stc2.upp)

en: color printing for Stylus Color II at 720x720 dpi (using stc2_h.upp)
nl: kleurendruk voor Stylus Color II bij 720x720 dpi (met gebruik van stc2_h.upp)

en: color printing for Stylus Color IIs at 720x720 dpi (using stc2s_h.upp)
nl: kleurendruk voor Stylus Color IIs bij 720x720 dpi (met gebruik van stc2s_h.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc500p.upp)
nl: kleurendruk bij 360x360 dpi (met gebruik van stc500p.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc500ph.upp)
nl: kleurendruk bij 720x720 dpi (met gebruik van stc500ph.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc600pl.upp)
nl: kleurendruk bij 360x360 dpi (met gebruik van stc600pl.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc600p.upp)
nl: kleurendruk bij 720x720 dpi (met gebruik van stc600p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc600ih.upp)
nl: kleurendruk bij 1440x720 dpi (met gebruik van stc600ih.upp)

en: drivers for Epson Stylus Color 740 and compatible printers
nl: drivers voor Epson Stylus Color 740 en compatibele printers

en: color printing at 360x360 dpi (using stc740pl.upp)
nl: kleurendruk bij 360x360 dpi (met gebruik van stc740pl.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc740p.upp)
nl: kleurendruk bij 720x720 dpi (met gebruik van stc740p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc740ih.upp)
nl: kleurendruk bij 1440x720 dpi (met gebruik van stc740ih.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc800pl.upp)
nl: kleurendruk bij 360x360 dpi (met gebruik van stc800pl.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc800p.upp)
nl: kleurendruk bij 720x720 dpi (met gebruik van stc800p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc800ih.upp)
nl: kleurendruk bij 1440x720 dpi (met gebruik van stc800ih.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc1520h.upp)
nl: kleurendruk bij 1440x720 dpi (met gebruik van stc1520h.upp)

en: monochrome driver : deskjet at 300x300 dpi
nl: zwart-wit-driver : deskjet bij 300x300 dpi

en: monochrome driver : djet500 at 300x300 dpi
nl: zwart-wit-driver : djet500 bij 300x300 dpi

en: monochrome driver : cdjmono at 300x300 dpi
nl: zwart-wit-driver : cdjmono bij 300x300 dpi

en: monochrome driver : hpdj at 300x300 dpi
nl: zwart-wit-driver : hpdj bij 300x300 dpi

en: monochrome or color driver : hpdj at 300x300 dpi
nl: zwart-wit- of kleuren-driver : hpdj bij 300x300 dpi

en: color driver : cdeskjet at 300x300 dpi
nl: kleuren-driver : cdeskjet bij 300x300 dpi

en: driver : cdj500 at 300x300 dpi
nl: driver : cdj500 bij 300x300 dpi

en: color driver : djet500c at 300x300 dpi
nl: kleuren-driver : djet500c bij 300x300 dpi

en: monochrome or color driver : hpdj
nl: zwart-wit- of kleuren-driver : hpdj

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  : print in black<BR>
    CMY   : print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K : print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  : print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)<\P>
nl: <P>kleurenmodi voor de driver hpdj<BR>
    mono  : afdrukken in zwart<BR>
    CMY   : afdrukken alleen in cyaan, magenta en geel<BR>
    CMY+K : afdrukken met alle vier inktsoorten, maar nooit zwart mengen met één van de andere<BR>
    CMYK  : afdrukken met alle vier inktsoorten (niet voor de 550C maar voor moderne inkjet-printers)<\P>

en: color printing at 300x300 dpi (using cdj550.upp)
nl: kleurendruk bij 300x300 dpi (met gebruik van cdj550.upp)

en: <P>A resolution of 600x600 works only on some special printers.</P>
nl: <P>Een resolutie van 600x600 werkt alleen op sommige speciale printers.</P>

en: monochrome driver : hpdj
nl: zwart-wit-driver : hpdj

en: color driver : cdj670
nl: kleuren-driver : cdj670

en: <P>The resolution of 600x600 may not work on all printers.</P>
nl: <P>De resolutie van 600x600 werkt mogelijk niet op alle printers.</P>

en: color printing for the HP DeskJet 850C (using hpdj -sModel=850C)
nl: kleurendruk voor de HP DeskJet 850C (met gebruik van hpdj -sModel=850C)

en: color printing for the HP DeskJet 855C (using hpdj -sModel=855C)
nl: kleurendruk voor de HP DeskJet 855C (met gebruik van hpdj -sModel=855C)

en: color printing (using hpdj -sModel=unspec)
nl: kleurendruk (met gebruik van hpdj -sModel=unspec)

en: color driver : cdj850
nl: kleuren-driver : cdj850

en: color driver : cdj890
nl: kleuren-driver : cdj890

en: color driver : cdj880
nl: kleuren-driver : cdj880

en: color driver : cdj970
nl: kleuren-driver : cdj970

en: color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc6000a1.upp)
nl: kleurendruk op gewoon papier bij 360x360 dpi (met gebruik van bjc6000a1.upp)

en: color printing on plain paper at 720x720 dpi (using bjc6000b1.upp)
nl: kleurendruk op gewoon papier bij 720x720 dpi (met gebruik van bjc6000a1.upp)

en: 1st DMA size for %1 driver.
nl: 1ste DMA grootte voor %1 driver.

en: 2nd DMA size for %1 driver.
nl: 2de DMA grootte voor %1 driver.

en: DMA size in kB for %1 driver.
nl: DMA grootte in kB voor %1 driver.

en: ISA PnP detection for specified soundcard.
nl: ISA PnP detectie voor gespecificeerde geluidskaart.

en: Enable this dummy soundcard.
nl: Deze proef-geluidskaart activeren.

en: Mixer devices # (0-1) for dummy driver.
nl: Mengapparaten # (0-1) voor proef-driver.

en: PCM devices # (0-4) for dummy driver.
nl: PCM apparaten # (0-4) voor proef-driver.

en: PCM subchannels # (1-16) for dummy driver.
nl: PCM subkanalen # (1-16) voor proef-driver.

en: MIDI devices # (0-2) for dummy driver.
nl: MIDI-apparaten # (0-2) voor proef-driver.

en: total Buffer Size in kB.
nl: Totale buffergrootte in kB.

en: Midi enabled for ESS Maestro soundcard.
nl: Midi geactiveerd voor ESS Maestro geluidskaart.

en: PCM Playback subchannels for ESS Maestro soundcard.
nl: PCM weergavesubkanalen voor ESS Maestro geluidskaart.

en: PCM Capture subchannels for ESS Maestro soundcard.
nl: PCM vastlegsubkanalen voor ESS Maestro geluidskaart.

en: 8-bit DMA size for %1 driver.
nl: 8-bit DMA grootte voor %1 driver.

en: GF1 DMA # for GUS Extreme driver.
nl: GF1 DMA # voor GUS Extreme driver.

en: MIDI UART enable for InterWave driver.
nl: MIDI UART activeren voor InterWave driver.

en: Effects enable for InterWave driver.
nl: Effecten activeren voor InterWave driver.

en: Parallel port # for MotuMTPAV MIDI.
nl: Parallelle poort # voor MotuMTPAV MIDI.

en: Parallel IRQ # for MotuMTPAV MIDI.
nl: Parallelle IRQ # voor MotuMTPAV MIDI.

en: Speaker size selection for 3D Enhancement mode: Desktop/Large Notebook/Small Notebook/HiFi.
nl: Selectie luidsprekermaat voor 3D Enhancement-modus: Desktop/Groot Notebook/Klein Notebook/HiFi.

en: No description
nl: Geen beschrijving

en: Enable/disable specific RME96{52,36} soundcards.
nl: Specifieke RME96{52,36} geluidskaarten activeren/deactiveren.

en: Mic Auto-Gain-Control switch.
nl: Mic Auto-Gain-Control schakelaar.

en: ASP/CSP chip support.
nl: ASP/CSP chip-ondersteuning.

en: Port # for UART16550A chip.
nl: Poort # voor UART16550A chip.

en: IRQ # for UART16550A chip.
nl: IRQ # voor UART16550A chip.

en: Divisor of rate.
nl: Snelheidsdeler.

en: Number of MIDI ports.
nl: Aantal MIDI-poorten.

en: PCM card # for share driver.
nl: PCM kaart # voor share-driver.

en: PCM device # for share driver.
nl: PCM apparaat # voor share-driver.

en: PCM subchannel # for share driver.
nl: PCM subkanaal # voor share-driver.

en: DDMA-A size in kB for S3 SonicVibes soundcard.
nl: DDMA-A grootte in kB voor S3 SonicVibes geluidskaart.

en: DDMA-C size in kB for S3 SonicVibes soundcard.
nl: DDMA-C grootte in kB voor S3 SonicVibes geluidskaart.

en: Enable reverb (SRAM is present) for S3 SonicVibes soundcard.
nl: Nagalm activeren (SRAM is aanwezig) voor S3 SonicVibes geluidskaart.

en: MIC Gain Enable for S3 SonicVibes soundcard.
nl: MIC Gain activeren voor S3 SonicVibes geluidskaart.

en: DDMA i/o base address for S3 SonicVibes soundcard.
nl: DDMA i/o basisadres voor S3 SonicVibes geluidskaart.

en: Foldback frame size in kB for Trident 4DWave DX/NX PCI soundcard.
nl: Foldback framegrootte in kB voor Trident 4DWave DX/NX PCI geluidskaart.

en: S/PDIF frame size in kB for Trident 4DWave NX PCI soundcard.
nl: S/PDIF framegrootte in kB voor Trident 4DWave NX PCI geluidskaart.

en: Number of hardware channels assigned for PCM.
nl: Aantal hardwarekanalen toegewezen voor PCM.

en: Enable this soundcard.
nl: Deze geluidskaart activeren.

en: MIDI devices # (0-4)
nl: MIDI apparaten # (0-4)

en: DMA1 # for CS4232 PCM interface.
nl: DMA1 # voor CS4232 PCM interface.

en: Size of DMA1 # for CS4232 PCM interface.
nl: Grootte van DMA1 # voor CS4232 PCM interface.

en: DMA2 # for CS4232 PCM interface.
nl: DMA2 # voor CS4232 PCM interface.

en: Size of DMA2 # for CS4232 PCM interface.
nl: Grootte van DMA2 # voor CS4232 PCM interface.

en: port # for CS4232 MPU-401 interface.
nl: Poort # voor CS4232 MPU-401 interface.

en: IRQ # for CS4232 MPU-401 interface.
nl: IRQ # voor CS4232 MPU-401 interface.

en: IRQ # for ICS2115.
nl: IRQ # voor ICS2115.

en: Port # for ICS2115.
nl: Poort # voor ICS2115.

en: FM port #.
nl: FM poort #.

en: Windows Sound System port #.
nl: Windows Sound System poort #.

en: ISA PnP detection for WaveFront soundcards.
nl: ISA PnP detectie voor WaveFront geluidskaarten.

en: ISA PnP Device ID (0x7532 or 0x7632)
nl: ISA PnP apparaat-ID (0x7532 of 0x7632)

en: MSC 3-Byte (serial mouse) - (ttyS0 - COM1)
nl: MSC 3-Byte (seriële muis) - (ttyS0 - COM1)

en: MSC 3-Byte (serial mouse) - (ttyS1 - COM2)
nl: MSC 3-Byte (seriële muis) - (ttyS1 - COM2)

en: Network and Internet
nl: Netwerk en Internet

en: Don't show
nl: Niet zichtbaar

en: Activate &Printer...
nl: &Printer activeren...

en: Activate &Network...
nl: &Netwerk activeren...

en: Please insert the directory, where
    the packages from CD %1 are located.
nl: Geef aub de directory op waar de
    pakketten van CD %1 zich bevinden.

en: Some packages in current selection
nl: Enkele pakketten in de huidige selectie

en: &Show
nl: &Bekijken

en: &None
nl: Gee&n

en: Package conflict
nl: Pakket conflict

en: Update Single Selection
nl: Selectie van afzonderlijke pakketten voor update

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    your installation will perhaps be not directly bootable,
    Some BIOS have problems with a boot partition
    with a end cylinder over 1 GB.
    
    Do you want to change this?
nl: Waarschuwing: met de huidige selectie zal uw SuSE Linux
    installatie misschien niet direct geboot kunnen worden.
    Sommige BIOS versies hebben problemen met een bootpartitie
    die een eindcilinder hebben die groter is dan 1 GB.
    
    Wilt dit veranderen?

en: Could not mount swap-partition.
nl: De swap-partitie is niet te mounten.

en: <p>
    The selected software will be updated.
    </p>
    
    <p>
    And if you're feeling bored watching this screen take the time to
    browse through appendix F of
    the manual; this appendix tries to answer <em>Frequently Asked
    Questions</em> (FAQ).
    </p>
    
    <p>
    Don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de) if you want to know more about the
    software coming with <b>SuSE Linux</b>.
    </p>
    <br>
nl: <p>
    De geselecteerde software wordt geïnstalleerd.
    </p>
    
    <p>
    Als u zich gaat vervelen tijdens het kijken naar dit scherm kunt u die
    tijd ook gebruiken om appendix F van het handboek te bestuderen;
    deze appendix probeert antwoord te geven op
    <em>vaak gestelde vragen</em> (FAQ).
    </p>
    
    <p>
    Aarzel niet om een kijkje te nemen in de <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de) indien u meer wilt weten over de
    meegeleverde software van <b>SuSE Linux</b>.
    </p>
    <br>

en: Version of package
nl: Pakket versie

en: Installed :
nl: Geïnstalleerd:

en: Update packages
nl: Update pakketten

en: Days
nl: Dagen

en: Total connection time
nl: Totale verbindingstijd

en: Use the unrecongnized card if present
nl: Gebruik, indien aanwezig, de niet-herkende kaart

en: Network basic configuration
nl: Netwerk basisconfiguratie

en: You have changed slots of some of your network cards.
     Do you want to reconfigure them?
nl: U heeft de slots van enkele van uw netwerkkaarten gewijzigd.
     Wilt u ze opnieuw configureren?

en: You have changed slots of some of your ISDN cards.
     Do you want to reconfigure them?
nl: U heeft de slots van enkele van uw ISDN-kaarten gewijzigd.
     Wilt u ze opnieuw configureren?

en: <p>The ISDN card was
     found. If you want to configure this ISDN card press <b>Next</b>
     use <b>Back</b> button to go back.</p>
nl: <p>Er is een ISDN-kaart
     gevonden. Voor de configuratie van deze kaart drukt u op de knop <b>Verder</b>,
     gebruik de knop <b>Terug</b> om terug te gaan.</p>

en: The following ISDN card
nl: De volgende ISDN-kaart

en: Detection of ISDN
nl: ISDN detectie

en: <p>Choose <b>Already configured ISDN card</b> if you already have configured 
    your card and you want to set-up provider.</p>
nl: <p>Kies <b>Reeds geconfigureerde ISDN-kaart</b> als u uw kaart al geconfigureerd heeft 
    en u de providergegevens wilt instellen.</p>

en: <p>If you want to configure new hardware, you can choose one from 
    autodetected list (if any) or choose <b>Configure new ISDN card</b> 
    to configure your hardware manually.</p>
nl: <p>Als u nieuwe hardware wilt configureren kunt u kiezen uit de eventueel 
    aanwezige autodetectie lijst of <b>Configureer een nieuwe ISDN-kaart</b> 
    selecteren om uw hardware handmatig te configureren.</p>

en: Select low level configuration
nl: Selecteer lowlevel configuratie

en: Already configured ISDN card
nl: Reeds geconfigureerde ISDN-kaart

en: Autodetected
nl: Automatisch gedetecteerd

en: ISDN card selection
nl: ISDN-kaart selectie

en: <p>Please select ISDN protocol (ask your provider if you are not sure).</p>
nl: <p>Selecteer een ISDN-protocol (vraag uw provider hierna indien u er niet zeker van bent).</p>

en: <p>Please select the dial mode and enter callback entries.</p>
nl: <p>Selecteer de bel-mode en geef de callback items op.</p>

en: <p>Fill-in other necessary information if you want to enable call-backs.</p>
nl: <p>Geef andere benodigde informatie op als u call-backs wilt activeren.</p>

en: <p>If you not sure, ask your provider.</p>
nl: <p>Als u er niet zeker van bent, vraag het dan aan uw provider.</p>

en: ISDN type selection
nl: ISDN type selectie

en: Default gateway address is out of range.
nl: Het standaard-gateway adres ligt niet binnen het toegestane bereik.

en: Select device you want to add
nl: Selecteer het apparaat wat u wilt toevoegen

en: Networking device
nl: Netwerk apparaat

en: Network device number (%1X)
nl: Netwerk apparaat nummer (%1X)

en: Module options
nl: Module opties

en: List
nl: Lijst

en: The device number is not correct!
nl: Het apparaatnummer is niet correct!

en: <p>The modem was
     found. If you want to configure this modem press <b>Next</b>
     use <b>Back</b> button to go back.</p>
nl: <p>Het modem is
     gevonden. Als u dit modem wilt configureren, druk dan op de knop <b>Verder</b>.
     Gebruik de knop <b>Terug</b> om terug te gaan.</p>

en: <p>Press <b>Skip</b> button to skip the configuration of this modem.</p>
nl: <p>Druk op de knop <b>Overslaan</b> om de configuratie van dit modem over te slaan.</p>

en: Hardware detection found the modem
nl: De hardware detectie heeft het modem gevonden

en: connected to
nl: verbonden met

en: 'Next' will start the configuration for internet access
nl: 'Verder' zal de internet configuratie starten

en: Detection of Modem
nl: Modem detectie

en: <p>Please select what kind of modem you want to configure.</p>
nl: <p>Selecteer het soort modem wat u wilt configureren.</p>

en: <p>Choose <b>Already configured modem</b> if you already have configured modem and you want to set-up provider.</p>
nl: <p>Kies <b>Reeds geconfigureerd modem</b> als u uw modem al geconfigureerd heeft en de provider wilt instellen.</p>

en: <p>If you want to configure new hardware, you can choose one from 
    autodetected list (if any) or choose <b>Configure new modem</b>. This allows 
    you to configure your hardware manually.</p>
nl: <p>Als u nieuwe hardware wilt configureren kunt u deze selecteren uit 
    de eventueel aanwezige autodetectie-lijst of door <b>Configureer nieuw modem</b> 
    te kiezen. Hiermee kunt u uw hardware handmatig configureren.</p>

en: Select modem for configuration
nl: Selecteer modem voor configuratie

en: Already configured modem
nl: Reeds geconfigureerd modem

en: Modem selection
nl: Modem selectie

en: Carrier Detect
nl: Kiestoon detectie

en: Subdialog for %1
nl: Subdialoog voor %1

en: You have to enter a text
nl: U moet een tekst opgeven

en: Level 3 (Network/Server)
nl: Level 3 (Network/server)

en: Back
nl: Terug

en: Next
nl: Verder

en: Abort
nl: Afbreken

en: Finish
nl: Afsluiten

en: Configuring this sound card on some Sony notebooks
    may be unsuccessful with running X. You may avoid these problems by specifying snd_buffer-top
    option value or configuring this card outside X. Proceed?
nl: Bij bepaalde Sony notebooks wil de configuratie van deze geluidskaart soms niet lukken 
    in een X-omgeving. U kunt deze problemen voorkomen door de optie snd_buffer-top 
    te specificeren of door deze kaart buiten X te configureren. Doorgaan?

en: <p>If you want to set a special option, press the <b>Options</b> button.
    Most users won't need this.</p>
nl: <p>Indien u een speciale optie wilt instellen drukt u op de knop <b>Opties</b>.
    De meeste gebruikers hebben dit echter niet nodig.</p>

en: <p>If you have more than one sound card, you can press <b>Skip</b> to
    configure an other card than the one that is displayed on the right.</p>
nl: <p>Als u meerdere geluidskaarten heeft kunt u op <b>Overslaan</b> drukken
    om een andere kaart te configureren dan die u op de rechterkant ziet.</p>

en: The sound configuration will be saved now.
nl: De geluidsconfiguratie wordt nu opgeslagen.

en: DSP rate for %1 soundcard.
nl: DSP rate voor %1 geluidskaart.
