YaST2 (bootloader) - en to cs translation catalogue (3406 entries)

note: Radio button for LILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Write LILO to the boot disk ('&MBR')
cs: Zapsat LILO na disk ('&MBR')

note: Radio button for LILO installation on floppy only
en: Create a boot &floppy
cs: Vytvořit startovací &disketu

note: Radio button for LILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Write LILO to the /boot &partition  (if you have another boot manager)
cs: Instalovat LILO do oddílu /&boot (máte-li jiný boot manager)

note: Radio button for LILO installation: Other partition (enter name in text input field)
en: Write LILO to an&other partition:
cs: Zapsat LILO do jiného &oddílu:

note: Text input field to enter additional boot parameters
en: &Kernel boot parameters:
cs: &Parametry pro start jádra:

note: check box: use the 'linear' option?
en: Use the '&linear' option
cs: Použít volbu '&linear'

note: help text for the custom LILO installation, 1 of 10
en: <p>
    LILO (the LInux LOader) can be installed in numerous ways:
    </p>
cs: <p>
    LILO (LInux LOader) lze nainstalovat řadou způsobů:</p>
    </p>

note: custom LILO help text, 2 of 10
en: <p>
    - In the <b>MBR</b> (the Master Boot Record).  This is recommended whenever SuSE Linux
    is the only operating system on the hard drive, or if you <em>definitely</em>
    know that you can boot all the other operating systems with LILO. The old MBR
    should be saved to disk, as a precaution.
    </p>
cs: <p>
    - Do <b>MBR</b>, Master Boot Recordu. To je doporučená varianta, pokud je SuSE Linux
    jediným operačním systémem na vašem počítači nebo jste-li si <em>opravdu</em>
    jisti, že LILO nastartuje všechny nainstalované operační systémy.
    Původní MBR bude zálohován na disk.
    </p>

note: custom LILO help text, 3 of 10
en: <p>
    - On a <b>floppy</b> disk (if your system has a floppy disk drive),
    if you want to avoid the risk of interfering with an already existing
    boot mechanism. You may need to enable booting from floppy disk in
    your system's BIOS when you select this option.
    </p>
cs: <p>
    - Na <b>disketu</b>, pokud ji počítač má. 
    Odpadá tím riziko, že poškodíte startovací mechanismus
    stávajících operačních systémů. Nezapomeňte přitom nastavit v BIOSu
    možnost startu z diskety.
    </p>

note: custom LILO help text, 4 of 10
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  You can always choose this option if you
    have installed several operating systems on your hard drive and if you wish to
    continue using your old boot manager, or <tt>loadlin</tt>, for instance. This
    method has the advantage of not making any changes to the MBR that is already
    available. The LILO machinery is already processed in the <b>/boot</b>
    partition; configure your <b>other boot manager</b> so that LILO can be started
    from there.
    </p>
cs: <p>
    - V oddílu <b>/boot</b>.  Tyto volbu lze vybrat, kdykoli
    máte na disku více operačních systémů a přejete si zachovat
    váš starý zavděč, např. <tt>loadlin</tt>. Tato
    metoda má výhodu, že nezpůsobí změny v existujícím MBR.
    Startování pomocí LILO se přenese do oddílu <b>/boot</b>;
    konfigurujte <b>jiný zavaděč</b>, aby se spustilo LILO
    odsud.
    </p>

note: custom LILO help text, 5 of 10
en: <p>
    Notice: If you use this method, you will also need to configure your other boot manager
    (e.g. <tt>loadlin</tt>) accordingly.
    </p>
cs: <p>
    Při použití této metody však ještě budete muset konfigurovat
    další zavaděč (např. <tt>loadlin</tt>).
    </p>

note: custom LILO help text, 6 of 10
en: <p>
    - In some <b>other</b> partition. You need to know your system's restrictions
    when you select this option. Most PCs for example have a BIOS limit that
    restricts booting to hard disk cylinders below 1024. Depending on what boot
    manager you use, you may or you may not be able to boot with LILO in a logical
    partition.
    </p>
cs: <p>
    - Do některého z <b>dalších</b> oddílů. Pro tuto variantu je třeba znát, 
    jaká omezení zde klade váš počítač. U mnohých PC neumožní BIOS
    startovat z oddílu, který přesahuje 1024. cylindr.
    Podle typu použitého zavaděče může být rovněž problém se startem, 
    umístíte-li LILO na logický oddíl.
    </p>

note: custom LILO help text, 7 of 10
en: <p>
    Enter the partition's device name (e.g. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in the input field.
    </p>
cs: <p>
    Zadejte diskový oddíl jako jméno zařízení, např. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>.
    </p>

note: custom LILO help text, 8 of 10
en: <p>
    If your system requires additional <b>kernel parameters</b>,
    enter them in the corresponding input field. Most users will not need this.
    </p>
cs: <p>
    Vyžaduje-li váš systém dodatečné <b>parametry jádra</b>,
    zadejte je ve vstupním poli. Zpravidla to není třeba.
    </p>

note: custom LILO help text, 9 of 10
en: <p>
    The <b>linear option</b> is for backwards compatibility. Use this to make LILO
    cooperate with older hardware when the default doesn't work.
    Most users will not need this.
    </p>
cs: <p>
    Volba <b>linear</b> je pro zpětnou kompatibilitu. Použije se, aby LILO
    spolupracovalo se starším hardwarem, pokud nefunguje výchozí volba.
    Zpravidla to není třeba.
    </p>

en: Custom LILO installation
cs: Expertní instalace LILO

note: User MUST choose one of the options
en: You have to choose one of the
    options in order to continue.
cs: Aby mohla instalace pokračovat,
    je nutné zvolit jednu z možností.

en: You did not enter a partition
cs: Nebyl zadán diskový oddíl

note: Information about suggested LILO installation: Some other system present (MS Windows etc.) - LILO will be installed on floppy just to play safe
en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on a floppy disk in order to make sure
    this operating system can be booted.
cs: Na vašem počítači byl nalezen další operační systém.
    Pro jeho spolehlivý start za přítomnosti nainstalovaného Linuxu
    bude LILO (LInux LOader) zatím instalován na disketu.

note: Information about suggested LILO installation: The /boot partition is not accessible (e.g. above cylinder 1024). LILO and the kernel files need to be installed on a floppy. Caution: This message will not automatically be line-wrapped if too long!
en: With the current hard disk partitioning, Linux cannot be started
    directly from hard disk.
    
    LILO and all necessary start files need to be installed
    on a floppy disk. Another configuration is not recommended.
cs: Zvolené rozdělení disku neumožňuje startovat Linux přímo
    z disku. Proto budou LILO (LInux LOader) a startovací
    soubory zatím instalovány na disketu.
    
    Jinou konfiguraci zatím nedoporučujeme.

note: Information about suggested LILO installation: We have a mixed IDE / SCSI system and made an educated guess (but just a guess! We are not sure!) about the most likely boot disk. The name of that disk is shown along with the message. LILO will be installed in the MBR of this disk.
en: There are several hard disks installed in your computer.
    Most likely the following disk is being used for system booting:
    
    %1
    
    LILO will be installed on the boot sector of this disk.
cs: Na vašem počítači je více disků.
    Ke startu se má nejspíše použít disk:
    
    %1
    
    LILO (LInux LOader) se nainstaluje ve
    startovacím sektoru tohoto disku.

note: Information about suggested LILO installation: The best case: No other OS on the machine, /boot can be reached, no doubts about the boot device. Everything perfect. LILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on the boot sector of the first hard disk.
cs: Na vašem počítači nebyl nalezen žádný další operační
    systém. LILO (LInux LOader) se proto nainstaluje
    ve startovacím sektoru prvého disku.

note: Button to branch into LILO expert configuration dialog
en: &Custom LILO installation...
cs: &Expertní instalace LILO...

note: help text system start configuration, boot manager, lilo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>LILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems.
    </p>
cs: <p>
    SuSE Linux se dodává se zavaděčem <b><i>LILO</i></b>, který dokáže
    spustit jak Linux, tak i jiné operační systémy.
    </p>

note: help part 2 of 6
en: <p>
    A reasonable LILO configuration that works for most systems is
    suggested here. If you don't like this suggested LILO installation,
    select <b>custom LILO installation</b>.
    </p>
cs: <p>
    Standardně se LILO nakonfiguruje tak, aby se spolehlivě 
    snášelo se všemi nainstalovanými operačními systémy.
    Představuje-li to pro vás omezení, zvolte <b>Expertní instalaci
    LILO</b>.
    </p>

note: help part 3 of 6
en: <p>
    SuSE Linux may be installed on just about any hard disk on your system.
    </p>
    <p>
    LILO itself needs to be installed in a location that is accessible as
    a boot device from your system's BIOS (Basic Input Output System).
    </p>
cs: <p>
    SuSE Linux může být instalován na libovolných oddílech každého z vašich disků.
    </p>
    <p>
    Samotné LILO je však třeba instalovat na takové místo,
    které vidí BIOS a může z něho startovat.
    </p>

note: help part 4 of 6
en: For most PC BIOSes, this means LILO has to be installed on the first
    hard disk below cylinder 1024, either in the MBR (the Master Boot Record),
    in a bootable primary partition - or on a boot floppy
    (if you have a floppy disk drive).
    </p>
cs: U většiny dosavadních PC to znamená, že BIOS neumožní instalovat
    LILO jinam než na prvý disk pod hranici 1024 cylindrů: (buď v MBR
    - Master Boot Record, nebo ve startovatelném primárním oddílu)
    anebo na disketu (má-li počítač disketovou mechaniku).
    </p>

note: help part 5 of 6
en: <p>
    When other operating systems are installed, YaST2 will always suggest
    the safest possible option: Install LILO on a boot floppy.
    This ensures there will be no conflict with the other operating system(s)
    on your computer.
    </p>
cs: <p>
    V případě již instalovaných dalších operačních systémů YaST2 vždy navrhne
    tu nejbezpečnější možnost: instalovat LILO na disketu. Tím je dokonalá
    záruka, že se nepoškodí startovací mechanismy ostatních operačních systémů.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please note that LILO is capable of booting other operating systems.
    But the use of this feature requires an in depth knowledge of your system.
    Please read the manual for details.
    </p>
cs: <p>
    LILO může samozřejmě startovat i jiné operační
    systémy než Linux. Nakonfigurování však vyžaduje určitou zkušenost.
    Podrobnosti najdete v uživatelské příručce.
    </p>

note: Suggested LILO installation - can be overridden with expert mode.
en: System Boot Configuration
cs: Konfigurace startu systému

note: Radio button for SILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Install SILO into the Master Boot Record ('&MBR')
cs: Instalovat SILO do Master Boot Recordu ('&MBR')

note: Radio button for SILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Install SILO on partition /&boot
cs: Instalovat SILO na oddíl /&boot

note: helptext for the customized SILO installation part 1 of 3
en: <p>
    SILO (the SPARC Improved boot LOader) can be installed in different locations:
    </p>
cs: <p>
    SILO (the SPARC Improved boot LOader) lze nainstalovat na různá místa:</p></p>

note: part 2 of 3
en: <p>
    - In the <b>MBR</b> (the Master Boot Record).  This is recommended whenever SuSE Linux
    is the only operating system on the hard drive, or if you <em>definitely</em>
    know that you can boot all the other operating systems with SILO.
    </p>
cs: <p>
    - Do <b>MBR</b>, Master Boot Recordu. To je doporučená varianta, pokud je SuSE Linux
    jediným operačním systémem na vašem počítači nebo jste-li si <em>opravdu</em>
    jisti, že SILO nastartuje všechny přítomné operační systémy.
    </p>

note: part 3 of 3
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  This option can always be used
    if you
    have a number of operating systems on the hard drive. The
    advantage of this
    method is that the MBR is left intact.
    You should use this method, if you have
    SunOS or Solaris installed
    on the same hard drive.
    
    </p>
cs: <p>
    - Do oddílu <b>/boot</b>. Tato volba 
    se hodí, máte-li na disku více operačních systémů.
    Výhodou zde je, že MBR zůstává nedotčen.  
    Tuto metodu použijete, máte-li na stejném disku nainstalovaný
    SunOS nebo Solaris.
    
    </p>

en: Custom SILO installation
cs: Expertní instalace SILO

note: Information about suggested SILO installation: The best case: No other OS on the machine. SILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    SILO will be installed in the start sector of %1.
cs: Na vašem počítači nebyl nalezen žádný další operační
    systém. SILO se proto nainstaluje
    ve startovacím sektoru disku %1.

en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    SILO will be installed in %1.
cs: Na vašem počítači byl nalezen další operační
    systém. SILO se proto nainstaluje
    na %1.

note: Button to branch into SILO expert configuration dialog
en: &Custom SILO installation...
cs: &Expertní instalace SILO...

note: help text system start configuration, boot manager, silo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>SILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems, such as SunOS and Solaris.
    </p>
cs: <p>
    SuSE Linux se dodává se zavaděčem <b><i>SILO</i></b>, který umí
    spustit jak Linux, tak i jiné operační systémy jako jsou SunOS a Solaris.
    </p>

note: help part 2 of 6
en: <p>
    A reasonable SILO configuration that works for most systems is
    suggested here. If you don't like this suggested SILO installation,
    select <b>custom SILO installation</b>.
    </p>
cs: <p>
    Standardně se SILO nakonfiguruje tak, aby se spolehlivě 
    snášelo se všemi nainstalovanými operačními systémy.
    Představuje-li to pro vás omezení, zvolte <b>Expertní instalaci
    SILO</b>.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please notice that SILO is capable of booting other operating
    systems, too. But to make use of that feature requires additional
    skills and knowledge. Please read the manual for details.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    SILO může startovat i jiné operační
    systémy než Linux. Nakonfigurování však vyžaduje určitou zkušenost.
    Podrobnosti najdete v uživatelské příručce.
    </p>
    <br>

note: Just for safety
en: The LILO boot sector will be written on a floppy disk.
    Please insert a formatted floppy and confirm with 'OK'.
cs: Startovací sektor s LILO se zapíše na
    disketu. Prosím, vložte naformátovanou disketu
    do mechaniky a potvrďte pomocí 'OK'.

note: data saved to floppy disk
en: The LILO boot sector has been written to floppy disk.
cs: Startovací sektor s LILO se zapsal na disketu.

note: boot write to floppy failed
en: Could not write LILO boot sector to the floppy.
    Please check that the floppy disk is formatted
    and that the write protection tab is removed.
    Do you want to try again?
cs: Startovací sektor s LILO nešlo zapsat na disketu.
    Přesvědčte se prosím, zda je disketa naformátovaná
    a zda je na ni umožněn zápis.
    Přejete si zkusit to znovu?

note: "Yes" button: Answer to the dialog question
en: &Yes
cs: &Ano

note: no, don't go on, i just changed my mind
en: &No
cs: &Ne

en: The LILO boot sector has been written to disk. You can restore
    the old boot sector in the installed system with "lilo -u %1"
cs: Startovací sektor s LILO se zapsal na disk. Původní
    startovací sektor lze obnovit příkazem "lilo -u %1".

note: title for selection box 'keyboard layout'
en: Keyboard layout
cs: Rozložení kláves

note: title for selection box 'timezone'
en: Timezone
cs: Časové pásmo

note: title for input field to test the keyboard setting
en: &Test your keyboard:
cs: &Test klávesnice:

note: help text for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>keyboard layout</b> you want to use during
    installation and for the installed system.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>rozložení kláves</b>, které chcete používat během instalace 
    a později u instalovaného systému. Zvolíte-li <b>České</b>, můžete
    současným stiskem obou Shiftů přepínat mezi českou a anglickou
    klávesnicí.</p>

en: <p>
    Then select the appropriate <b>timezone</b>.
    </p>
cs: <p>
    Dále zvolte <b>časové pásmo</b>.
    </p>

en: <p>
    Please select the appropriate <b>timezone</b>.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte prosím <b>časové pásmo</b>.
    </p>

en: Choose the country or region where you are located.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte zemi nebo oblast,
    ve které se nacházíte.
    </p>

en: <p>
    If you are unsure, please use the default values already selected.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Pokud si nejste jisti, ponechejte předem nastavenou hodnotu.
    </p>
    <br>

note: Screen title for keyboard and timezone screen
en: Basic Configuration
cs: Základní nastavení

note: Popup window that is displayed after successful installation
en: Your system is now installed.
    You may log in as `%1'.
cs: Váš systém je nainstalován.
    Můžete se přihlásit jako `%1'.

note: this is a multiprocessor system the installed kernel modules are smp but the running kernel is still uniprocessor (from installing) configuration now does not work, because the smp modules can't be loaded while the uniprocessor kernel is running. tell the user to reboot (with the smp kernel) and do 
en: This is a multiprocessor system.
    
    
    
    You must finish the installation now,
    
    reboot and use YaST2 later
cs: Toto je multiprocesorový systém.
    
    
    
    Opusťte prosím instalaci,
    
    zvovu nastartujte a použijte YaST2.

note: The default text below "Detected:" for printers:
en: No printer detected
cs: Tiskárna nenalezena

note: The default text below "Detected:" for sound:
en: No sound card detected
cs: Zvuková karta nenalezena

note: The default text below "Detected:" for network/modem/ISDN:
en: No ethernet card, modem
    or ISDN card detected
cs: Nenalezena síťová karta, modem nebo karta ISDN

note: symbol size_policy = `packed;
en: Printer
cs: Tiskárna

en: &Printer
cs: &tiskárny

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Sound
cs: Zvuk

en: &Sound
cs: &zvuku

en: Modem / ISDN / Network
cs: Modem / ISDN / Síť

note: Radio button for installation from network
en: &Network
cs: &sítě

note: This is a special case launcher = add( launcher, `VSpacing(0.5) );
en: Vendor Driver CD
cs: CD s ovladačem od výrobce

en: Load device driver from vendor CD
cs: Načíst ovladač zařízení z CD od výrobce

en: Load &CD...
cs: Načíst &CD...

note: Help text for inst_ask_config_x11.ycp: The user is prompted to branch into various configuration dialogs. Help text (HTML-like) START
en: <p>
    Configure any of the system components shown.
    </p>
cs: <p>
    Konfigurovat některou ze zobrazených systémových komponent.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    If you wish, you can <b><i>skip the configuration of these devices and 
    instead finish the installaton</i></b>.
    It is not neccessary that these devices be configured now. They may be 
    configured at any time after installation is complete.
    </p>
cs: <p>
    Přejete-li si, můžete <b><i>přeskočit konfiguraci těchto zařízení
    a ukončit instalaci</i></b>.
    Tato zařízení není třeba konfigurovat nyní. Můžete
    se k nim vrátit, až budete mít základní instalaci hotovou.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    All of the configuration dialogs will bring you back to this screen after 
    they are finished.
    </p>
cs: <p>
    Každý z konfiguračních dialogů vás po ukončení vrátí na tuto obrazovku.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END
en: <p>
    Please realize that not all hardware can be detected automatically.
    If your hardware is not shown here, you will still be able to configure it 
    manually.
    Just press the appropriate configuration button in this dialog.
    </p>
cs: <p>
    Uvědomte si prosím, že ne všechna zařízení lze zjistit automaticky.
    Pokud se zde vaše zařízení neobjeví, můžete ho stále ještě nakonfigurovat ručně.
    Stačí stisknout odpovídající konfigurační tlačítko v tomto dialogu.
    </p>

note: Headline for gerneral configuration screen: The user can perform various configurations from here, e.g. printer, sound, internet, network.
en: System Component Configuration
cs: Konfigurace systémových komponent

note: new caption for "Next" button ("&Installation abschliessen" in german !)
en: &Finish installation
cs: &Ukončit instalaci

note: Warning text for aborting an installation before anything is installed
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will not be installed.
    Your hard disk will remain unchanged.
cs: Přerušíte-li nyní instalaci,
    SuSE Linux se nenainstaluje.
    Váš disk zůstane nedotčen.

note: Warning text for aborting an installation during the install process - After some installation steps have been performed - e.g. disks formatted / some packages already installed
en: If you abort the installation now, you will
    have an incomplete SuSE Linux system
    which may or may not be usable.
    You may need to reinstall.
cs: Pokud nyní přerušíte instalaci,
    váš SuSE Linux nebude kompletní
    a není jisté, zda bude použitelný.
    Může dojít k potřebě systém reinstalovat.

note: Warning text for aborting an installation during the install process right in the middle of some critical process (e.g. formatting)
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will be unusable.
    You will need to reinstall.
cs: Pokud nyní přerušíte instalaci,
    váš SuSE Linux nebude použitelný.
    Bude potřeba ho reinstalovat.

note: Warning text for aborting an installation during a partition resizing etc.
en: If you abort the installation now,
    your hard disk may be corrupted -
    all systems on this disk may be unusable.
    You may have to reinstall all systems.
cs: Pokud nyní přerušíte instalaci,
    váš disk může být nekonzistentní
    a žádný systém na něm nemusí být použitelný.
    Může dojít k potřebě systém reinstalovat.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort the installation?
cs: Skutečně přerušit instalaci?

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Installation
cs: &Přerušit instalaci

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Installation
cs: &Instalovat dál

note: show the user the final username used for login
en: Your user name will be '%1'.
cs: Vaše uživatelské jméno bude '%1'.

en: Linux will be installed on harddisk
    %1
cs: Linux se instaluje na disk
    %1

note: inform about which partitions will be erased (i.e. re-used) for linux
en:   Erasing partition %1 (%2), was '%3'
cs:   Maže se diskový oddíl %1 (%2) - byl '%3'.

note: inform about which partitions will be created for linux
en:   Creating partition %1 (%2), as %3 (%4)
cs:   Zakládá se diskový oddíl %1 (%2) jako %3 (%4).

note: Installed software
en: %1 MB software will be installed
cs: Nainstaluje se %1 MB software.

note: show where lilo will be installed, this means MBR
en: The Linux boot manager will be installed on your hard disk.
cs: Na váš disk se nainstaluje linuxový zavaděč.

note: show where lilo will be installed, this means just on floppy
en: The Linux boot manager will be installed on a floppy disk.
cs: Linuxový zavaděč se nainstaluje na disketu.

note: show where lilo will be installed, this means just on the boot record of the partition
en: The Linux boot manager will only be installed on a linux partition.
cs: Linuxový zavaděč se nainstaluje na linuxový diskový oddíl.

note: show where lilo will be installed, this means the user-selected partition
en: The Linux boot manager will only be installed on %1
cs: Linuxový zavaděč se nainstaluje pouze na %1

en: Pressing "Next" will start the installation.
cs: Stisknutím tlačítka "Další" začne instalace.

note: Push button: Save the settings (i.e. everything entered during installation) to a floppy disk.
en: &Save settings to floppy disk
cs: &Uložit nastavení na disketu

note: helptext (html-format) part 1 of 6
en: <p>
    YaST2 now has all the required information.
    <b><i>Please read all the information carefully</i></b> before you 
    continue.
    </p>
cs: <p>
    YaST2 má nyní všechny potřebné informace.
    <b><i>Prověřte prosím pečlivě celé zadání,</i></b> než budete pokračovat.
    </p>

note: part 2 of 6
en: <p>
    You will need your <b>user name</b>, your <b>user password</b> and -
    most importantly - the <b>root password</b> to work with the installed
    system. Do not forget this information! (But do not write them on a post-it
    note on your screen, either - this is a common security hole).
    </p>
cs: <p>
    Nezapomeňte své <b>uživatelské jméno</b>, <b>heslo</b>, 
    a hlavně <b>heslo uživatele root</b>, jinak nebudete moci se 
    systémem pracovat! (Avšak napsat si tyto údaje na papírek a přilepit si je
    na monitor, to je známá bezpečnostní díra...)
    </p>

note: part 3 of 6
en: <p>
    If you are satisfied with the settings, select <b>next</b> in this dialog
    to <b><i>start the installation</i></b>. This initiates the actual
    installation: your hard disk will be prepared according to your
    selections, and the software will be installed.
    </p>
cs: <p>
    Pokud údaje odpovídají, zvolte <b>Další</b>, 
    aby <b><i>začala vlastní instalace</i></b>.
    Podle vašeho zadání se pak provede rozdělení disku a nainstaluje se software.
    </p>

note: part 4 of 6
en: <p>
    If you wish to change any of the settings, use <b>back</b> to move back
    to the respective dialog(s), change them accordingly and then use
    <b>next</b> to return to this screen again.
    </p>
cs: <p>
    Rozhodnete-li se změnit některá nastavení z předchozích dialogů,
    vraťte se zpátky pomocí opakovaného použití <b>Zpět</b>
    k příslušnému dialogu a proveďte změnu. Opakovaným stiskem
    <b>Další</b> se opět dostanete k současné obrazovce.
    </p>

note: part 5 of 6
en: <p>
    <b>Save the settings to a floppy disk</b> if you want to re-use these
    settings later.  Please use a fresh floppy disk - <em>not</em> the
    supplied SuSE "Boot disk" or the SuSE "Modules" disk. You might
    need these in the future.
    </p>
cs: <p>
    <b>Uložit nastavení na disketu</b> je užitečné, pokud byste podobným
    způsobem chtěli nakonfigurovat další počítač.
    Potřebujete na to vlastní čistou disketu.
    <em>Nespleťte se</em> prosím
    a nepřepište si žádnou dodanou disketu SuSE.
    </p>

note: part 6 of 6
en: <p>
    If you wish to abort the installation entirely, select <b>Abort
    installation</b>.  You will lose all settings chosen so far,
    but your hard disk will remain untouched.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Přejete-li si nenávratně opustit instalaci,
    stiskněte tlačítko <b>Přerušit instalaci</b>.
    Ztratíte tím však všechna nastavení, ale váš disk zůstane v původním stavu.
    </p>
    <br>

note: screen title
en: Confirm installation
cs: Potvrdit instalaci

en: Warning:
    
    YaST2 has all necessary information to install SuSE Linux.
    The installation will be done according to your
    selections made in the previous dialogs.
    To commit the installation, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start installation?
cs: Pozor, je třeba se rozhodnout:
    
    YaST2 má již všechny informace, aby instaloval
    SuSE Linux. K instalaci se použijí údaje
    z předchozích dialogů. Můžete ještě odpovědět
    "Ne", chcete-li se vrátit k předchozímu dialogu,
    jinak odpovězte "Ano".
    Přejete si zahájit instalaci?

note: all right, start installation *now*
en: &Yes - install
cs: &Ano - instalovat

note: Just for safety Yes/No MsgBox; default: Yes
en: The current configuration and settings will be saved
    on a floppy disk.  Please insert a formatted floppy.
    
    Write data to floppy disk now?
cs: Zvolená konfigurace a nastavení se uloží na disketu.
    Vložte prosím naformátovanou disketu do mechaniky.
    
    Zapsat na disketu?

note: msgbox data saved to floppy disk
en: Your settings have been written to floppy disk.
cs: Vaše nastavení bylo zapsáno na disketu.

en: Couldn't write your settings to the floppy.
    Please check to make sure that the floppy is
    formatted and that the write protection is removed.
cs: Vaše nastavení nelze na disketu zapsat.
    Je skutečně naformátovaná a není blokována proti zápisu?

en: Couldn't find a valid floppy disk.
    Are you sure, you've entered a floppy disk?
    Is the disk formatted and verified?
cs: Disketa v mechanice nenalezena.
    Je skutečně správně zasunuta a byla předtím úspěšně formátována?

note: Error msg
en: The root password could not be set!
    You won't be able to login!
cs: Heslo pro root nemohlo být nastaveno!
    Nebudete se moci přihlásit!

note: Error msg
en: Couldn't write values to /etc/rc.config
cs: Nejdou zapsat hodnoty do /etc/rc.config.

note: Error msg
en: Couldn't write values to /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config
cs: Nejdou zapsat hodnoty do /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config.

note: Error msg
en: An error occurred during creation of the user login!
cs: Během zakládání uživatelského loginu došlo k chybě.

en: Now booting your system...
cs: Startuje se systém...

note: for s390:
en: Now shutting down your system.
    After shut down, you have to load the image anew,
    with the load address of your root dasd ...
cs: Systém bude nyní ukončen (shutdown).
    Potom nahrajte obraz znovu
    se startovací adresou vašeho kořenového dasd ...

note: message above radiobuttons (installation/update)
en: Please select
cs: Prosím zvolte:

note: label for radiobutton 1, New installation
en: New &installation
cs: Nová &instalace

note: label for radiobutton 2, update
en: &Update an existing system
cs: &Aktualizace stávajícího systému

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>new installation</b> if there is no existing SuSE Linux
    system on your machine or if you want to completely replace an
    existing SuSE Linux system, abandoning all its configuration settings.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>Nová instalace</b>, pokud na vašem počítači 
    není nainstalován SuSE Linux nebo pokud chcete plně nahradit 
    existující systém a nezachovat žádná nastavení.
    </p>

note: FIXME: Remove <br> in the above paragraph (changed paragraph order - ( <br> intentionally left right now to prevent all translations from breaking prior to the 7.0 release - sh@suse.de Jul 05, 2000)
en: <p>
    Select <b>update an existing system</b> to upgrade a SuSE Linux system
    already installed on your machine. This option will preserve
    configuration settings from your existing system whenever possible.
    </p>
cs: <p>
    Zvolíte-li <b>Aktualizace stávajícího systému</b>, 
    zachovají se podle možností všechna nastavení z původní konfigurace.
    </p>

note: screen title for installation method
en: Install SuSE Linux
cs: Instalovat SuSE Linux

note: startup text, same as in installation.ycp
en: YaST2
    Initializing ...
cs: YaST2
    Inicializuje ...

note: label to progress bar for startup initialization
en: Checking system
cs: Zkoumá se systém

note: no storage controllers found, where are the hard disks attached ?
en: No hard disks could be found for installation
    Please check your hardware
cs: Nebyl nalezen žádný disk pro instalaci
    Zkontrolujte prosím počítač

en: Installation Logging
cs: Protokol o instalaci

en: Short info
cs: Krátká informace

en: Long info
cs: Dlouhá informace

en: Would you like to see the installation logging ?
cs: Přejete si zobrazit protokol o instalaci?

en: <p>
    Normally, this will take a couple of minutes. Please wait...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> has to initialize your SuSE Linux system.  Depending on
    the CPU and the amount of memory, this process can take some time.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Toto obvykle trvá několik minut. Prosím o trochu strpení...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> bude inicializovat nově instalovaný SuSE Linux,
    což potrvá určitý čas v závislosti na rychlosti CPU a velikosti paměti.
    </p>
    <br>

en: Finishing the installation
cs: Instalace se dokončuje

en: You have to reboot your system 
     in order to activate the new kernel.
cs: Je třeba znovu nastartovat systém,
    aby se aktivovalo nové jádro.

note: somehow the graphical frontend failed and we're running in text mode. Inform the user about this fact.
en: Your computer doesn't fulfill all requirements to allow
    a graphical installation. Either you have less than 48 MB
    memory or the X server could not be started.
    
    As a fallback the text backend of YaST2 will guide you
    through the installation. Please note that this backend
    will offer the same functionality like the graphical one,
    but the screens will look different than in the manual.
cs: Váš počítač zatím nesplňuje požadavky
    na instalaci v grafickém režimu. Buď máte méně než 48 MB
    paměti nebo z nějakých důvodů zatím nejde spustit X server.
    
    Jako plnohodnotné náhradní řešení bude nyní YaST2 pracovat
    v textovém režimu. Můžete se spolehnout, 
    že vám poskytne stejné možnosti,
    pouze obrazovky se budou úpravou lišit od manuálu.

note: "back" button: Return to the previous dialog
en: &Back
cs: &Zpět

note: "next" button: Proceed to the next dialog
en: &Next
cs: &Další

note: VENDOR: cant mount /dev/cdrom popup
en: Please insert the vendor CD-ROM
cs: Vložte prosím CD výrobce

note: Cancel button
en: &Cancel
cs: &Zrušit

note: VENDOR: vendor cd contains wrong data
en: Couldn't find driver data on the CD-ROM
    Aborting now.
cs: Na CD nebyla nalezena data o ovladači.
    Přerušuje se.

note: VENDOR: vendor cd doesn't contain data for current system and linux version
en: CD-ROM data doesn't match running SuSE Linux
    Aborting now.
cs: Data na CD neodpovídají běžícímu SuSE Linuxu.
    Přerušuje se.

en: Installing driver...
cs: Instaluje se ovladač...

note: VENDOR: popup if installation of driver failed
en: Installation failed
    Please contact the address given on the CD
cs: Instalace selhala
    Kontaktujte prosím adresu na CD

en: Installed %1 drivers from CD
cs: Z CD bylo nainstalováno  %1 ovladačů

note: Warning text for aborting an installation before anything is installed
en: If you abort the installation now,
    SuSE Linux will not be installed.
    Your hard disk will remain untouched.
cs: Přerušíte-li nyní instalaci,
    SuSE Linux se nenainstaluje.
    Váš disk zůstane nedotčen.

note: Button label for detected devices. %1 will be substituted with the device category, e.g. "&Printer". Translators: Please don't let this grow too wide - rather include a newline "\n" for a two-line button text. If you do that , please do it as well for the other button ("Manual %1 Setup...").
en: Activate %1...
cs: Aktivace %1...

note: Button label for devices categories where nothing was detected. %1 will be substituted with the device category, e.g. "&Printer". Translators: Please don't let this grow too wide - rather include a newline "\n" for a two-line button text. If you do that , please do it as well for the other button ("
en: Manual %1 Setup...
cs: Manuální nastavení %1...

en: Welcome to YaST2 - the SuSE Linux
    installation / system administration program.
cs: Vítá vás YaST2 - program pro instalaci
    a správu systému SuSE Linux

en: Select your language:
cs: Zvolte váš jazyk:

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>language</b> to be used during installation and for
    the installed system.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>jazyk</b>, který se použije v procesu instalace 
    a pro nainstalovaný systém.
    </p>

en: <p>
    Select <b>next</b> to continue with the next dialog. If you wish to
    change your selections in a later dialog, you can use the <b>back</b>
    and <b>next</b> buttons to switch back and forth between the
    installation dialogs.
    </p>
cs: <p>
    Klikněte na <b>Další</b>, abyste přešli k následujícímu dialogu.
    Pokud chcete později svoji volbu změnit, můžete se pomocí tlačítek
    <b>Zpět</b> a <b>Další</b> pohybovat mezi dialogy.
    </p>

en: <p>
    <b><i>Nothing will happen</i></b> to your computer until you confirm
    all your selections in the last installation dialog.
    </p>
    
    <p>
    You can select <b>Abort Installation</b> at any time to abort the
    installation process.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Instalace na disk začne, až když potvrdíte svůj úmysl instalovat
    v závěrečném dialogu - <b><i>do té doby se lze vrátit bez následků.</i></b>
    </p>
    
    <p>
    Pro případné opuštění instalace můžete proto kdykoli zvolit <b>Přerušit instalaci</b>.
    </p>
    <br>

note: title for selection box 'mouse'
en: Please choose your mouse type from the list
cs: Vyberte ze seznamu typ vaší myši

note: Help text for mouse settings dialog - START: The user chooses a mouse type (e.g. Logitech MouseMan, PS/2, Microsoft serial) from a list. He can apply the settings with a "Test" button or just leave this dialog with "next" (this will also apply the settings). Special care needs to be taken to explain
en: <p>
    YaST2 could not identify your mouse.
    Choose the <b>mouse type</b> attached to your computer.
    </p>
cs: <p>
    YaST2 nedokázal určit vaši myš.
    Přesvědčte se, že je připojena 
    k vašemu počítači a zvolte správný <b>typ myši</b>.
    </p>

note: Help text - continued
en: <p>
    Use the arrow keys to select a mouse. If the selection bar does not
    move, hit the <b><i>Tab</i></b> key (maybe repeatedly) until it does.
    </p>
cs: <p>
    Použijte klávesy se šipkami k výběru myši. Pokud se kurzor nepohybuje,
    mačkejte <b><i>Tab</i></b> tak dlouho, až začne.
    </p>

note: Help text - continued
en: <p>
    Use the <b>Test</b> button to apply and test the selected settings.
    </p>
cs: <p>
    Použijte tlačítko <b>Test</b> k vyzkoušení konfigurace myši.
    </p>

note: Help text - END
en: <p>
    If you select <b>None</b>, you have to use the keyboard as
    described in the manual.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Zvolíte-li <b>Bez myši</b>, můžete
    stále ještě použít klávesnici podle návodu v příručce.
    <br>

en: Mouse configuration
cs: Konfigurace myši

note: helptext (help1) reports packages will be installed or removed (module called in running system) help1 part 1 of 2
en: <p>
    On the first run, all additional selected software packages will be 
    installed.
    After that, packages marked for deletion in the previous dialog will be
    removed from your system.
    </p>
cs: <p>
    V prvním průchodu se nainstalují všechny balíky, vybrané k přidání.
    Poté se z instalace odstraní všechny balíky,
    určené v minulém dialogu ke zrušení.
    </p>

note: help1 part 2 of 2
en: <p>
    The whole procedure may take some time. If you want to know more
    about the software coming with <b>SuSE Linux</b>
    don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Nainstalování balíků nějakou dobu potrvá. Mezitím se můžete
    podívat na <em>Databázi technické podpory SuSE</em> (http://sdb.suse.cz),
    kde najdete mnoho pro vás zajímavých poznatků o SuSE Linuxu 
    </p>
    <br>

note: helptext (help2) reports packages will be installed help2 part 1 of 2
en: <p>
    The selected software will be installed.
    </p>
    
    <p>
    And if you're feeling bored watching this screen take the time to
    browse through appendix F of
    the manual; this appendix tries to answer <em>Frequently Asked
    Questions</em> (FAQ).
    </p>
cs: <p>
    Nyní se nainstaluje vybraný software. 
    </p>
    
    <p>
    Pokud vás už obrazovka nudí, podívejte se do manuálu
    na <em>Nejčastější otázky</em> (FAQ).
    <p>
    </p>

note: help2 part 2 of 2
en: <p>
    Don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de) if you want to know more about the
    software coming with <b>SuSE Linux</b>.
    </p>
    <br>
cs: </p>
    <br>Rovněž se vyplatí podívat se na <em>Databázi technické podpory SuSE</em> 
    (http://sdb.suse.cz), chcete-li se dozvědět více 
    o software z distribuce SuSE Linuxu.
    </p>
    <br>

note: Label for disk usage progress bar
en: Disk Usage
cs: Místo na disku

note: inform user about installation or deinstallation progress, so the label have to be a common expression for how many packages are already worked trough (german: abgearbeitet)
en: %1 packages processed
cs: Instalováno %1 balíků

note: warn user about exhausted diskspace during installation of packages this is a popup with options "continue" and "cancel"
en: Diskspace exhausted !
cs: Diskový prostor vyčerpán!

note: Continue button
en: C&ontinue
cs: &Pokračovat

note: in case of cancel ask user if he really wants to quit installation
en: Do you really want
    to quit the installation?
cs: Opravdu si přejete
    přerušit instalaci?

note: Announce number of packages that will be installed
en: Installing %1 software packages
cs: Instaluje se %1 softwarových balíků

en: RPM returned an error
cs: RPM ohlásilo chybu

en: The packager returned an unknown code
cs: Správce balíků vrátil neznámý kód

note: Announce number of packages that will be removed
en: Removing %1 packages
cs: Odstraňuje se %1 balíků

note: Inform user about mount does not work
en: Could not find SuSE installation-directory.
cs: Nenalezen instalační adresář SuSE.

en: &CD installation
cs: Instalace z CD

en: Software Source Media
cs: Zdrojové médium softwaru

en: Select location of source
cs: Zvolte umístění zdroje

note: Input field label for IP of server to install from for network installation
en: &IP address or name of server:
cs: &IP adresa nebo jméno serveru:

note: Input field label for (remote) directory for network installation
en: Directory on the &server:
cs: Adresář na &serveru:

note: Radio button for installation from local hard disk
en: &Harddisk
cs: &Disk

note: Input field label for local directory
en: &Directory:
cs: &Adresář

note: help
en: <p>
    Software packages can be installed from CD, via
    Network or from harddisk. Even if you only want to remove
    some packages, YaST2 needs some information from the source media.</p>
    <p>
    <b>CD</b> installation always starts with the first CD;
    insert CD 1 before proceeding.
    </p>
cs: <p>
    Softwarové balíky mohou být instalovány z CD,
    ze sítě nebo z disku. Dokonce pokud chcete pouze odstranit
    některé balíky, YaST2 k tomu potřebuje informace ze zdrojového média.</p>
    <p>
    <b>CD</b> - Instalace vždy začíná prvním CD;
    založte CD 1, než budete pokračovat.
    </p>

note: help, continued
en: <p>
    <b>Harddisk</b> You can copy your SuSE CDs to the
    harddisk and use that source for installation.<br>
    Insert the pathname, where the contents of first
    CD is located, e.g. /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>
    </p>
cs: <p>
    <b>Disk</b> - Všechna CD se SuSE Linuxem se dají zkopírovat
    na disk a tento zdroj pak použít k instalaci.<br>
    Zadejte cestu, kde hledat obsah prvního CD,
    například /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>
    </p>

note: help, continued
en: <p>
    <b>Network</b> installation requires a working network connection
    (possibly you have to do YaST2 "Network/Base"
    configuration first). 
    Specify the directory where the packages of the first CD are
    located, e.g. /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>. Only the base path is
    required if packages are not split, e.g. /usr/full-i386.
    The directory must be listed in the file <i>/etc/exports</i>
    on NFS server.  
    </p>
cs: <p>
    <b>Síť</b>  - Instalace vyžaduje fungující síťové připojení
    (měli byste nejprve konfigurovat YaST2 "Network/Base").
    Zadejte adresář, kde hledat obsah prvního CD,
    například /usr/SuSE7-1/<b>CD1</b>. Pokud balíky nejsou rozděleny,
    stačí jenom základní cesta, např. /usr/full-i386.
    Nezapomeňte, že adresář musí být uveden také v souboru <i>/etc/exports</i>
    na serveru NFS.
    </p>

en: &Save and Exit
cs: &Uložit a Konec

note: Abort - button label
en: &Abort
cs: &Přerušit

note: Button: install selected package
en: &Install
cs: &Instalovat

en: Do you want to save the settings and exit the dialog?
cs: Přejete si uložit nastavení a opustit dialog?

note: screen title for detailed software selection
en: Detailed Software Selection
cs: Detailní výběr softwaru

note: Check box for installing all source code packages
en: &Install available sources
cs: &Instalovat dostupné zdrojové texty

en: Categories
cs: Kategorie

en: %1 required disk space
cs: %1 požadovaného diskového prostoru

en: &Commercial software...
cs: &Komerční software...

en: Select &single packages...
cs: &Výběr jednotlivých balíků...

note: Explain additional software categories (E.g. Multimedia, Games, Development, ...). help part 1 of 3
en: <p>
    Select categories of software to install.
    </p>
    
    <p>
    The base system will always be installed. The software categories
    automatically include other system components as required,
    i.e. if you select a desktop like <i>KDE</i> or <i>GNOME</i>, the X
    Window System will automatically be installed.
    </p>
cs: <p>
    Vyberte kategorie software, které chcete instalovat.
    </p>
    
    <p>
    Základní systém se instaluje vždy. Softwarové kategorie do instalace
    automaticky zahrnou další systémové komponenty, které potřebují.
    Pokud tedy např. zvolíte grafické prostředí <i>KDE</i> nebo <i>GNOME</i>,
    automaticky se vám nainstaluje i Systém X Window.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    Software categories may overlap, i.e. there may be software packages
    that belong to <i>Multimedia</i> as well as to <i>KDE</i>.
    That's why the required disk space is not displayed along with the
    categories - the total disk space required depends on the combination
    of selected categories.
    </p>
cs: <p>
    Softwarové kategorie se mohou překrývat, tj. mohou existovat balíky
    patřící k <i>Multimedia</i> stejně jako ke <i>KDE</i>.
    Proto není potřebné místo na disku zobrazováno spolu
    s kategoriemi - celkové potřebné místo na disku totiž vychází
    z kombinace vybraných kategorií.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: <p>
    SuSE Linux comes with all the source code, so you have the option to
    <b>install available sources</b> for selected components.  Please
    note: Sources are not available for commercial software.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    SuSE Linux se distribuuje se všemi dostupnými zdrojovými programy.
    Proto je zde volba <b>Instalovat dostupné zdrojové texty</b> u zvolených komponent.
    U komerčního softwaru nebývají zdrojové texty dostupné.
    </p>
    <br>

note: Construct a popup like: +-----------------------------------------------+ | Partition / needs 200 KB more disk space.     | | Partition etc needs 40 MB more disk space.    | |                                               | | Please deselect some packages.                |
en: Partition "%1" needs %2 more disk space.
cs: V diskovém oddílu "%1" chybí %2.

en: Please deselect some packages.
cs: Prosím, zrušte výběr některých balíků.

note: ------------------------------------------------------------------------ Dialog title for software selection
en: Software Selection
cs: Výběr software

note: Explain selectable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help text
en: <p>
    The SuSE Linux <b>Default</b> system is a good software
    selection for most users. You will not need to insert all of the CDs that 
    come with SuSE Linux for this selection. Additional software from the
    other CDs can always be installed later. 
    </p>
cs: <p>
    <b>Standardní systém</b> SuSE Linux je dobrým začátkem pro většinu instalací.
    Při této volbě nebudete muset vkládat všechna CD. 
    Další balíky se dají kdykoli doinstalovat.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    <b>Default with Office</b> extends this default system to include
    powerful graphical office applications.
    </p>
cs: <p>
    <b>Standardní systém s Office</b> představuje rozšíření
    výkonnými grafickými kancelářskými aplikacemi.
    </p>

note: help part 3 of 4
en: <p>
    The <b>Minimal</b> system includes just the bare essentials necessary
    to safely run SuSE Linux. Please notice that this selection <b><i>does not include
    graphical desktop environments</i></b>, i.e. no X11, no KDE, no Gnome etc.
    Select this option as a base for your own custom selection, for
    dedicated server systems that don't need a graphical desktop or for
    systems that are short on disk space and/or memory.
    </p>
cs: <p>
    <b>Minimální systém</b> obsahuje pouze nezbytné balíky,
    se kterými SuSE Linux spolehlivě poběží. Je důležité vědět,
    že neobsahuje <i>žádné grafické prostředí</i> 
    jako X, KDE či Gnome, atd.
    Tato volba se hodí například pro specializovaný server bez grafiky
    nebo v případě nedostatku paměti či místa na disku.
    </p>

note: help text, continued
en: <p>
    <b>All packages</b> includes every software package that comes
    with SuSE  Linux except the sources. Please make sure you have a lot of
    disk space available when you select this option.
    </p>
    
    <p>
    For more control about what software to install select
    <b>Detailed selection</b>.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    <b>Vše dostupné</b> zahrnuje všechny softwarové balíky
    kromě zdrojových textů. Na tuto volbu je třeba <i>značné místo na disku</i>.
    </p>
    
    <p>
    Chcete-li mít větší kontrolu nad tím, které balíky se budou instalovat,
    použijte <b>Detailní výběr</b>.
    </p>
    <br>

note: Intermediate contents of the software selection screen
en: Reading package database...
cs: Čte se databáze balíků...

note: Display warning message
en: You have already chosen software from "Detailed selection".
    You will lose that selection if you change the basic selection.
cs: Již jste vybrali nějaké balíky v "Detailním výběru".
    Změníte-li základní konfiguraci, tento výběr ztratíte.

note: Frame caption for kernel selection
en: Kernel
cs: Jádro

en: Kernel 2.2.18
cs: Jádro 2.2.18

en: Kernel 2.4.0
cs: Jádro 2.4.0

note: Push button that will pop up the detailed software selection (e.g. Multimedia, Games, KDE, Gnome, ... - not the individual packages!)
en: &Detailed selection...
cs: &Detailní výběr...

note: yes/no question
en: Do you really want
    to reset your detailed selection?
cs: Opravdu si přejete zrušit
    váš detailní výběr?

note: Neither kernel was choosen, user must check either kernel 2.2 or kernel 2.4 or both.
en: Please choose a kernel to install
cs: Zvolte prosím verzi jádra k instalaci

note: We need a short (about 25 characters) description for all following sets ( Linux Base System to List of all Packages ). Linux Base System (You need it!)
en: Linux Base System
cs: Linux - základní systém

note: Programs that don't need X
en: Programs without X
cs: Programy nepracující pod X

note: Tools provided by Compaq
en: Compaq tools
cs: Compaq nástroje

note: Development (C, C++, Lisp, etc.)
en: Development (C, C++, Lisp)
cs: Vývoj (C, C++, Lisp)

note: Documentation
en: Documentation
cs: Dokumentace

note: Emulators
en: Emulators
cs: Emulátory

note: Games and more
en: Games and more
cs: Hry a zábava

note: All about graphics
en: All about graphics
cs: Vše kolem grafiky

note: Amateur Radio (AX.25, CW, Logs, etc.)
en: Amateur Radio (AX.25, CW)
cs: Amatérské Radio (AX.25, CW)

note: Korean packages
en: Korean packages
cs: Korejské balíky

note: Japanese packages
en: Japanese packages
cs: Japonské balíky

note: K Desktop Environment
en: K Desktop Environment
cs: KDE Desktop

note: installable kernels
en: Installable kernels
cs: Jádra k nainstalování

note: KDE alpha applications
en: KDE alpha applications
cs: KDE aplikace

note: Network-Support (TCP/IP, UUCP, Mail, News)
en: Network (TCP/IP, UUCP)
cs: Síť (TCP/IP, UUCP)

note: Commercial Software
en: Commercial Software
cs: Komerční software

note: Perl modules
en: Perl modules
cs: Moduly pro Perl

note: Security related software
en: Security
cs: Bezpečnost

note: Components for a SGML system
en: Components for SGML
cs: Komponenty pro SGML

note: Sound related stuff
en: Sound related stuff
cs: Zpracování zvuku

note: Spell checking utilities and databases
en: Dictionaries
cs: Slovníky

note: SuSE internal Software
en: SuSE internal Software
cs: Interní software SuSE

note: TeX/LaTeX and applications
en: TeX/LaTeX and appl.
cs: TeX/LaTeX a apl.

note: Base X Window System - XFree86\tm 3.3
en: Base X Window System
cs: Základní Systém X Window

note: 3D stuff for X11 and console
en: 3D stuff for X11
cs: 3D pod X11

note: X Applications
en: X Applications
cs: Aplikace pro X

note: Development under X11
en: Development under X11
cs: Vývoj pod X

note: Several X Servers (XFree86\tm 3.3 and other)
en: X Servers (XFree86[tm]
cs: X Servery (XFree86)

note: Window Manager and Desktop
en: Window Manager
cs: Window manager

note: YaST2 Components
en: YaST2 Components
cs: Komponenty YaST2

note: Additional packets for SuSE Linux IMAP Server
en: SuSE IMAP Server
cs: SuSE IMAP server

note: Source packages
en: Source packages
cs: Balíky zdrojových textů

note: All packages
en: List of all Packages
cs: Seznam všech balíků

note: result of package search
en: Result of Search
cs: Výsledek hledání

en: Evaluate update-packages; One moment please...
cs: Vyhodnocují se aktualizační balíky. Čekejte, prosím...

en: description not found
cs: popis nenalezen

en: Notify
cs: Sdělení

en: Warning
cs: Varování

note: helptext in popup Searching for packages
en: <p>Enter a keyword for your package search.
    It is possible to put in only parts of a package name,
    e.g. searching all 3D packages with "3d".
    If you are looking for a term in package description, click on checkbox.
    The result of search is stored in set "z??".
    </p>
cs: <p>Zadejte klíčové slovo pro hledání balíků.
    Stačí zadat jen část jména balíku,
    např. pro všechny balíky pro 3D stačí "3d".
    Pokud hledáte v popisu balíku,  zaškrtněte příslušné pole.
    Výsledek hledání je uložen v "z??".
    </p>

note: headline search popup
en: Searching for packages
cs: Prohledávají se balíky

note: label for inputfield search keyword, term, phrase
en: Enter a search phrase
cs: Zadejte vyhledávací řetězec

note: label checkbox search package descriptions
en: look into &descriptions
cs: hledat v &popisech

note: label checkbox ignore upper/lower case
en: &ignore case
cs: &ignorovat velká/malá písmena

en: &Search
cs: &Hledat

note: Button: close dialog
en: &Close
cs: &Ukončit

note: Notify popup informs the user about existing package dependencies. text part 11 is used in already installed system
en: Your existing installation
cs: Vaše dosavadní instalace

note: text part 12 is used when doing new installation
en: Your former selection
cs: Vaše původní volba

note: text part 2 of notify popup which informs that there are packages which conflict - or additional packages are needed. But normally this is not a problem and the user can go on with installation.
en: contains packages which
    interact or require additional packages.
    
    This is usually not a serious problem.
    
    - You may continue without thinking about that fact
    - or YaST2 will show the actual dependencies now.
cs: obsahuje balíky,
    které kolidují nebo vyžadují další balíky.
    
    Obvykle to nepředstavuje vážný problém.
    
    - Můžete pokračovat, aniž byste to vzali na vědomí,
    - nebo nechat YaST2, aby vám závislosti zobrazil.

en: &Continue
cs: &Pokračovat

en: &Show dependencies
cs: Zobrazit závislosti

note: The user have to choose an additional package from a list of packages
en: Additional package required
cs: Vyžaduje další balík

en: Package "%1" requires an additional package.
    Please select one from list below.
cs: Balík "%1" vyžaduje některý z následujících balíků.
    Zvolte prosím jeden ze seznamu.

note: This is the headline of popup "package1 interferes with other packages".
en: Package conflict
cs: Konflikt balíků

note: packages should not be installed together
en: Package <b>%1</b> interferes with:<br>
cs: Balík <b>%1</b> se nesnáší s:<br>

note: Popup text: User deselected the package before but it is an automatically needed one and it should be installed
en: 
    You wanted to deselect "%1" due to package
    conflicts. But nevertheless it is recommended
    to install the package because it is needed from
    other package(s).
    
    Do you want to install "%1"?
cs: 
    Rozhodli jste se odstranit z výběru "%1" vzhledem
    ke konfliktům mezi balíky. Tento balík se však doporučuje
    nainstalovat, protože ho vyžadují jiné balíky.
    
    Přejete si instalovat "%1"?

note: Popup text: additional packages should be installed
en: Additional package(s) needed, because
    other package(s) depend(s) on it/them.
cs: Jsou zapotřebí další balík(y), protože
    některé balík(y) na nich závisí.

en: Should YaST2 install this package(s)?
cs: Má YaST2 instalovat tyto balík(y)?

note: This are the column headers of a list with several packages. The user should choose a package from list.
en: Name
cs: Jméno

note: more column headers
en: Description
cs: Popis

note: Button: don't install a package from list
en: &Discard
cs: &Zrušit

en: Do you want to install "%1"?
cs: Přejete si instalovat "%1"?

note: This are the buttons of popup "package1 interferes with other packages". Yes, install package1
en: &Install package
cs: &Instalovat balík

note: Do not install package1
en: &No installation
cs: &Neinstalovat

note: question to user: install the package?
en: Package "%1" may conflict with certain
    package(s) installed with it.
cs: Balík "%1" se nemusí snášet 
    s některými balíky, instalovanými spolu s ním.

en: That means there could be unexpected
    side effects if the packages are installed together.
cs: Znamená to, že se mohou vyskytnout neočekávané
    vedlejší efekty, pokud jsou balíky nainstalovány společně.

note: package is already installed, give some more user informations
en: This package conflict cannot be resolved
    automatically.
cs: tento konflikt balíků nelze rozhodnout
    automaticky.

en: Normally the conflict doesn't cause a problem.
    You only need to manually delete unwanted packages
    if you notice any undesirable behavior.
cs: Konflikt normálně nezpůsobuje problém.
    Stačí ručně odstranit nežádané balíky,
    zjistíte-li neočekávané chování.

note: Descriptions of lists for dialog Update follow. list1:  packages which must be manually checked
en: <p>This packages need a manual decision
    whether to do the update or not. The packages are signed with "m".
    Double click on line in list to select the package for update (the status
    will change to "u").</p>
cs: <p>U těchto balíků je třeba rozhodnout,
    zda se mají aktualizovat či nikoli. Balíky jsou označeny "m".
    Dvojklikem na řádek v seznamu vyberete balík k aktualizaci (status
    se změní na "u").</p>

note: list2: containing packages selected for update
en: <p>The list shows all packages which were automatically
    selected for update as well as packages you manually
    decided to update. They are signed with "u".
    Double click on the package line to change its status to "i",
    i.e. do not update the package, retain the currently installed one.</p>
cs: <p>Seznam ukazuje všechny balíky, automaticky vybrané pro
    aktualizaci spolu s balíky vybranými ručně.
    Jsou označeny "u".
    Dvojklikem na řádek v seznamu změníte jejich status na "i",
    tj. neaktualizovat balík, zachovat současný.</p>

note: list 3: packages don't need an update
en: <p>It is not necessary (or not possible) to
    update these installed packages. Packages are signed with "i".
    Double clicking on a package changes its status to "u", if
    an update for the package is available.</p>
cs: <p>Není nutné (nebo možné)
    aktualizovat tyto nainstalované balíky, označené "i".
    Dvojklikem na řádek v seznamu změníte jejich status na "u",
    pokud je aktualizace dostupná.</p>

note: The short description of the package set e.g. "dev", "x". Please keep it short, it's a column header ( up to 6 chars )
en: Set
cs: Série

en: Package
cs: Balík

note: popup create partition: Frame description Start/End cylinder
en: Size
cs: Velikost

en: Group
cs: Skupina

note: title dialog Software Single Selection
en: Software Single Selection
cs: Výběr jednotlivých balíků

note: title dialog Commercial Package Selection
en: Commercial Package Selection
cs: Výběr komerčních balíků

note: title dialog post installation
en: Single Package Selection
cs: Výběr jednotlivých balíků

note: title dialog Update
en: Select packages to update
cs: Zvolit balíky k aktualizaci

en: Old version
cs: Stará verze

en: New version
cs: Nová verze

note: headline selection box package sets (the box isn't wide, please keep it short (up to 20 characters)
en: Please select a set
cs: Zvolte prosím sérii

note: headline selection box packages belonging to selected set (up to 65 characters)
en: Please select or deselect a package with double click
cs: Dvojím kliknutím balík vyberete nebo opět odstraníte z výběru

en: Show group tags
cs: Zobrazit označení skupin

en: Partition
cs: Oddíl

en: Free space
cs: Volné místo

en: Required: %1
cs: Požaduje se: %1

en: &Description
cs: &Popis

en: &Apply
cs: &Použít

note: push button
en: &Help
cs: &Nápověda

note: marking a frame with 3 buttons representing 3 lists of packages
en: Classification of packages
cs: Klasifikace balíků

note: user has to decide manually
en: &Manual selection
cs: &Manuální výběr...

note: packages are supposed to be updated
en: Selected for &Update
cs: &Vybráno pro aktualizaci

note: packages will not be updated
en: &No Update
cs: &Neaktualizovat

en: U&pdate all
cs: &Aktualizovat vše

en: Check &Installation
cs: &Kontrolovat instalaci

en: "%1" is an automatically selected package,
    that means another package depends on it.
    
    Do you really want to deselect it?
cs: Balík "%1" byl zvolen automaticky,
    protože ho potřebuje jiný balík ke své funkci.
    Přejete si opravdu zrušit jeho výběr?

note: Message popup after package search came up without any matching result
en: No matching result found.
cs: Nenalezen odpovídající výsledek

en: Everything OK with your installation.
    All required packages are installed,
    there are no package conflicts.
cs: Vaše instalace je OK.
    Všechny požadované balíky jsou nainstalovány,
    nedošlo ke konfliktu balíků.

en: No additional dependencies found.
    If you want to check your installation again,
    enter YaST2 Menu, Install/Remove packages
    after doing the UPDATE.
cs: Nenalezeny další závislosti.
    Pokud si přejete znovu zkontrolovat instalaci,
    použijte po aktualizaci menu YaST2, Instalovat/Odstranit balíky.

note: helptext is splitted into components which are added to get the different text for single / pay / post install / update package selection help part1
en: <p>
    This dialog is divided into two sections: 
    
    on the left is a list with all available <b>package
    sets</b> and information about disk space. On the
    right is a list with <b>every package</b>
    belonging to the selected set. 
    </p>
cs: <p>
    Tento dialog se dělí na dvě části: 
    <br>
    Vlevo je přehled všech dostupných <b>sérií balíků</b>
    a požadovaný diskový prostor. Vpravo najdete 
    seznam <b>všech balíků</b> patřících k vybrané sérii.
    </p>

note: help part2
en: <p>
    With your basic selection <i>Minimal</i>,<i>Default</i>
    or <i>All packages</i> and your choice from
    categories <i>Multimedia</i>, <i>Games</i> and so on, a number
    of packages are already preselected.
    You now have the option to make your
    own decision about installing a particular
    package or not.
    YaST2 will show you the total <b>required space</b>
    for all selected packages and
    <b>free</b> space on every partition with
    each change. 
    </p>
cs: <p>
    Volbou konfigurace <i>Minimální</i>, <i>Standardní</i>
    nebo <i>Vše dostupné</i> a dalším výběrem z 
    <i>Multimédia</i>, <i>Hry</i>, atd. se předvolí 
    určitý počet balíků.
    Nyní máte možnost samostatně se rozhodnout, které z nich
    skutečně instalovat či ne. YaST2 vám zobrazí potřebné místo na disku
    spolu s dosud volným místem, a to s každou vaší změnou
    na všech použitých diskových oddílech.
    </p>

note: help part3
en: <p>
    How it works:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Select a package set from the list on
    the left and YaST2 will show the corresponding
    packages with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
cs: <p>
    Jak postupovat:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Vlevo zvolte sérii balíků ze seznamu.
    YaST2 vám ukáže odpovídající balíky a jejich status:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : Balík je vybrán k instalaci
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : Balík není vybrán
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 vybral tento balík automaticky,
               protože jej vyžaduje jiný balík.
    </p>

note: help part4
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an additional package for
    installation, double click on the corresponding line in the package
    list. You can also remove a selected package from the
    installation list.
    YaST2 will always check the dependencies, meaning that
    all needed packages will be automatically marked with
    an <b>a</b> and all unneeded packages will be deselected.
    </p>
cs: <p>
    <tt>2.</tt> Balík k instalaci vyberete tak,
    že dvakrát kliknete na odpovídající řádku v seznamu balíků 
    a zadáte <b>Použít</b> (resp. klávesovou zkratku).
    Podobným způsobem můžete vybraný balík zase odebrat.
    YaST2 vždy testuje závislosti mezi balíky.
    Znamená to, že potřebné balíky se označí jako <b>a</b>
    a nepotřebné se odeberou z výběru.
    </p>

note: help part5 of 6
en: <p>
    <tt>3.</tt> For some packages you need at least one of
    several other packages. In this case, you can choose
    from a list in the <em>Additional package required</em> popup.
    Please note: the package shown in the popup is possibly
    not the selected one, but a package which was automatically
    selected for installation.
    
    On the other hand some packages cannot be installed together. They 
    are shown in the <em>Package conflict</em> popup and you
    can decide whether to install the package or not.
    </p>
cs: <p>
    <tt>3.</tt> K instalaci některých balíků potřebujete (alespoň) jeden
    z několika dalších balíků.
    V takovém případě se objeví seznam s názvem
    <em>Vyžaduje další balík</em> a vy z něj balík můžete vybrat.
    
    U jiných balíků se může stát, že nesmějí být instalovány společně.
    Tehdy se ukáže seznam s názvem <em>Konflikt balíků</em> a je na vás,
    který balík zvolíte k instalaci.
    Všimněte si prosím, že zobrazený balík je patrně nikoli zvolený, 
    ale ten, který je automaticky vyžadován. 
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    For a detailed description of each package
    press <b>Description</b> button.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selections.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Pro detailní popis balíku stiskněte <b>Popis</b>.
    Pomocí <b>Zrušit</b> se vrátíte do menu <b>Detailní výběr software</b>,
    aniž by se uchovaly změny,
    tlačítkem <b>OK</b> svou volbu potvrdíte.
    </p>
    <br>

note: title for popup with helptext
en: Help Software Single Selection
cs: Nápověda pro Výběr jednotlivých balíků

note: additional help pay selection
en: <p>
    Here you can choose which commercial packages should
     be installed.
    </p>
    <p>
    Warning: Not all packages are full-featured versions, some require a
    registration or license, some are time-limited.
    </p>
    <p>
    You can select or deselect a package by clicking on its corresponding line.
    </p>
    <p> The packages are shown with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
cs: <p>
    Jak postupovat:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Vlevo zvolte sérii balíků ze seznamu.
    YaST2 vám ukáže odpovídající balíky a jejich status:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : Balík je vybrán k instalaci
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : Balík není vybrán
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 vybral tento balík automaticky,
               protože jej vyžaduje jiný balík.
    </p>

note: title for popup with help text
en: Help Commercial Package Selection
cs: Nápověda pro Výběr komerčních balíků

note: additional help for post install
en: <p>
    You have the possibility to install additional
    packages or to delete installed ones.
    Please be careful when deleting packages and always
    pay attention to <em>Warning</em> popups.
    Do not remove Linux Base System packages ( set 'a' ).
    </p>
cs: <p>
    Máte možnost instalovat další balíky
    nebo již nainstalované zrušit.
    Buďte přitom prosím pozorní a vždy
    pečlivě čtěte varovné zprávy.
    Neodstraňujte nikdy balíky ze série 'a', Linux Base System.
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    <b>i</b> : package is installed
    </p>
    <p>
    <b>d</b> : package will be deleted 
    </p>
cs: <p>
    <b>i</b> : balík je instalován
    </p>
    <p>
    <b>d</b> : balík bude zrušen 
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an unmarked package for
    installation double click on corresponding line or
    select line and use the <b>Apply</b> Button or
    shortcut. YaST2 will automatically select
    additional needed packages.
    You can also remove already installed packages
    from your system ( they will be marked for
    deleting ).
    </p>
cs: <p>
    <tt>2.</tt> Neoznačený balík k instalaci vyberete tak,
    že dvakrát kliknete na odpovídající řádku v seznamu balíků 
    a zadáte <b>Použít</b> (resp. kláv. zkratku).
    Podobným způsobem můžete vybraný balík zase odebrat.
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    For a detailed description of each package
    press the <b>Description</b> button.
    With the <b>Cancel</b> button you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selections.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Pro detailní popis balíku stiskněte <b>Popis</b>.
    Pomocí <b>Zrušit</b> se vrátíte do menu <b>Detailní výběr software</b>,
    aniž by se uchovaly změny,
    tlačítkem <b>OK</b> svou volbu potvrdíte.
    </p>
    <br>

note: title for popup with help text
en: Help Single Package Selection
cs: Nápověda pro Výběr jednotlivých balíků

note: additional help for update
en: <p>
    YaST2 Single Update Selection shows 3 lists of packages.
    </p>
    <p>
    <b>"m"</b>: these packages should be checked manually
    whether to do the update or not. Double click once to
    change the status to "u" (update the package), double
    click again to get status "i" (retain the installed one).
    </p>
cs: <p>
    YaST2 Výběr jednotlivé aktualizace zobrazí 3 seznamy balíků.
    </p>
    <p>
    <b>"m"</b>: tyto balíky je třeba kontrolovat manuálně,
    zda se mají aktualizovat. Dvojklikem změníte jejich status
    na "u" (update, tj. aktualizovat), dalším dvojklikem
    přejdete na status "i" (ponechat nainstalovaný).
    </p>

en: <p>
    <b>"u"</b>: all packages automatically selected for update
    (newer version is available) and packages for which it was
    manually decided to do the update.
    </p>
    <p>
    <b>"i"</b>: contains installed packages which
    don't need to be updated (already up to date) and
    packages for which a newer version is not available.
    </p>
cs: <p>
    <b>"u"</b>: všechny balíky automaticky vybrané pro aktualizaci
    (novější verze jsou dostupné) a balíky, pro které
    se manuálně rozhodlo je aktualizovat.
    </p>
    <p>
    <b>"i"</b>: obsahuje instalované balíky,
    které nevyžadují aktualizaci (jsou již nové) a
    balíky, pro které není nová verze.
    </p>

en: <p>
    Press button <b>Cancel</b> to exit the dialog without
    saving any of your choices. <b>OK</b> will start the update.
    </p>
cs: <p>
    Stiskněte tlačítko <b>Zrušit</b> k opuštění dialogu bez uložení
    vaší volby. <b>OK</b> spustí aktualizaci.
    </p>

note: title for popup with help text
en: Help Select Packages to update
cs: Nápověda pro Výběr balíků k aktualizaci

note: Warning popup if user pressed Cancel
en: Your individual selection of packages and any of
    your choices will be lost when exiting with Cancel!
    
    Do you really want to exit?
cs: Váš výběr balíků k nainstalování a ostatní 
    volby se ztratí při ukončení pomocí Zrušit!
    
    Opravdu si přejete výběr balíků opustit?

en: Show &details
cs: &Zobrazit detaily

note: inform user that currently inserted CD has other release number than CD 1 (all CDs must be from same set)
en: CD %1 has different release number than CD 1.
    Please insert appropriate CD.
cs: CD %1 má jiné výrobní číslo než CD 1.
    Vložte prosím správné CD.

note: Dialog, sentence 4 of 3 `Left(`Label(_("Do you want to use it for your system?"))),
en: &Skip
cs: &Přeskočit

note: advise user to insert the right CD
en: Please insert CD %1.
cs: Vložte prosím CD %1.

note: inform user "something is wrong" with mounting CD-ROM or NFS directory
en: Could not mount source media.<br>
cs: Nelze připojit zdrojové médium.<br>

note: inform user about current CD
en: %1
    Currently CD %2 is inserted.
cs: %1
    Právě je založeno CD %2.

en: %1
    Currently directory with packages from CD %2 is mounted.
cs: %1
    Právě je připojen adresář s balíky z CD %2.

en: Source media could not be mounted correctly.
    Please insert CD with appropriate number.
cs: Zdrojové médium nešlo správně připojit.
    Vložte prosím CD se správným číslem.

en: &Eject
cs: &Vysunout

note: column description, if disk space is not known
en: unknown
cs: chybí info

en: The mount point is already in use, please choose another moint point
cs: Tento bod připojení je již použit, prosím, vyberte jiný.

en: You cannot use one of the following mountpoints:
    /proc, /dev, /mnt, var/adm/mnt, /lost+found
cs: Nemůžete použít následující body připojení (mountpoints):
    /proc, /dev, /mnt, var/adm/mnt, /lost+found

en: Your mountpoint must start with a "/"
cs: Váš bod připojení musí začínat "/"

note: popup create partition: here you choose the type of the filesystem/ Data with  ReiserFS/  Data with Ext2 or / Swap
en: Data with &ReiserFS
cs: Data s &ReiserFS

note: popup create partition: here you choose the type of the filesystem/ Data with  ReiserFS/  Data with Ext2 or / Swap
en: Data with &Ext2
cs: Data s &Ext2

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Main Dialog for editing and creation of partitions /////////////////////////////////////////////////////////// Now create "main" dialog with all elements needed - first  create all elements, - second choose th
en: Type
cs: Typ

note: popup create partition: frame description "Format partition or not"
en: 2:Format
cs: 2:Formátovat

note: popup create partition: Dont format partition
en: Do &not format
cs: &Neformátovat

note: popup create partition: Format partition (Vocative)
en: &Format
cs: &Formátovat

note: popup create partition: frame description Choose Mountpoint
en: Mount Point
cs: Bod připojení

note: popup create partition: Description Input field
en: S&tart cylinder:
cs: &Počáteční cylindr:

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: En&d: ( 9 or +9M or +3.2GB )
cs: &Konec: ( 9 nebo +9M nebo +3.2GB )

en: Your partition is too small to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem which requires
    at least 30 MB space for the journal alone.
    Please use ReiserFS with larger partitions.
cs: Váš diskový oddíl je příliš malý pro souborový systém ReiserFS!
    ReiserFS je žurnálový souborový systém, kde uchovávání
    žurnálu vyžaduje kolem 30 MB diskové paměti.
    Proto má smysl pouze pro větší diskové oddíly.

en: Wrong input for the start of the partition, 
    you must must enter the start cylinder (e.g. 77).
cs: Chybně zadaný začátek oddílu.
    Musíte zadat počáteční cylindr (např. 77).

en: The start cylinder is not valid. Please try again
cs: Počáteční cylindr je neplatný. Zkuste znovu

en: Wrong input for the end of the partition.
    
    Enter the end cylinder (e.g. 77) or an offset (e.g.+122)
    Or specify the size of the partition directly (e.g. +100M or 1.8GB )
cs: Chybně zadaný konec oddílu.
    Musíte zadat koncový cylindr (např. 77) nebo velikost
    oddílu v cylindrech (např. +122) nebo můžete zadat
    velikost oddílu přímo, např. +100M or +1GB.

note: //////////////// STEP E ////////////////////////////////////////////////
en: CAUTION: The value of the end cylinder was not valid. 
    YaST2 has automatically inserted the maximum 
    possible value
cs: POZOR: Koncový cylindr byl neplatný. 
    YaST2 ho nahradil maximální možnou hodnotou

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: E&nd: ( 9 or +9M or +9.5G )
cs: &Konec: ( 9 nebo +9M nebo +9.5G )

en: Caution: You have changed the start/end cylinders.
    Please make sure that all logical partitions 
    fit into this new extended partition.
cs: Pozor: Změnili jste počáteční/koncový cylindr.
    Ujistěte se prosím, zda se všechny logické oddíly 
    vejdou do nového rozšířeného oddílu.

note: popup edit existing partition: Selection "Format"
en: Format with &ReiserFS
cs: Formátovat jako &ReiserFS

note: popup edit existing partition: Selection "Format"
en: Format with &Ext2
cs: Formátovat jako &Ext2

en: Format &Swap
cs: Formátovat jako &Swap

note: popup edit existing partition: Description
en: Type of filesystem:
cs: Typ souborového systému:

note: popup edit existing partition: Description
en: 
    Start cylinder:
cs: 
    Počáteční cylindr:

note: popup edit existing partition: Description
en: 
    End cylinder:
cs: 
    Koncový cylindr:

note: popup edit existing partition: Description to  edit Mount Point
en: &Mount Point:
cs: &Bod připojení:

en: Your partition is too small to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem which requires
    at least 30 MB space for the journal alone.
    Please use ReiserFS with a larger partitions.
cs: Váš diskový oddíl je příliš malý pro souborový systém ReiserFS!
    ReiserFS je žurnálový souborový systém, kde uchovávání
    žurnálu vyžaduje kolem 30 MB diskové paměti.
    Proto má smysl pouze pro větší diskové oddíly.

en: You have entered an invalid mountpoint. A swap partition may have only
    two mountpoints.
     - If you leave this field empty, the swap partition will NOT be used.
     - The entry "swap" means, that the swap partition will be used.
cs: Zadali jste neplatný bod připojení. Pro oddíl swap jsou povoleny jen dvě
    možnosti:
     - Nechat toto pole prázdné, pak se oddíl swap NEPOUŽIJE.
     - Zadat bod připojení "swap", pak se oddíl použije jako swap.

en: On which disk do you want to create the partition?
cs: Na kterém disku chcete vytvořit oddíl?

en: &Primary partition
cs: &Primární diskový oddíl

en: &Logical partition
cs: &Logický diskový oddíl

en: &Extended partition
cs: &Rozšířený diskový oddíl

en: Which type of partition do you want to create?
cs: Jaký typ oddílu zamýšlíte vytvořit?

en: No extended partition exists.
cs: Neexistuje rozšířený diskový oddíl.

en: There already exist four primary/extended partitions.
cs: Tabulka oddílů již obsahuje čtyři primární/rozšířené oddíly.

en: No space is left in the extended partition.
cs: V rozšířeném oddílu již není místo.

en: Too many logical drives already exist .
cs: Existuje již příliš mnoho logických oddílů.

en: No space remaining
cs: Nezbývá již místo

en: An extended partition already exists
cs: Rozšířený oddíl již existuje

en: Primary partition creation: Is possible
cs: Vytváření primárního diskového oddílu: Je možné

note: example "No primary partition: No space left"
en: No primary partition:
cs: Není primární diskový oddíl:

en: Logical  partition creation: Is possible
cs: Vytváření logického diskového oddílu: Je možné

note: example "No logical partition: No space left
en: No logical- partition:
cs: Není logický diskový oddíl:

en: Extendend partition creation: Is possible
cs: Vytváření rozšířeného diskového oddílu: Je možné

note: example "No extended partition: No space left
en: No extended partition:
cs: Není rozšířený diskový oddíl:

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    delete these partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To delete pdisk partitions, switch to a virtual console and
    delete those partitions manually.
cs: Pozor: Tento disk má 'pdisk' oddíly.
    
    To je v pořádku, současná verze YaST2 je však
    nedokáže smazat. Lze je pouze připojit.
    Ke smazání 'pdisk' oddílů přepněte na virtuální
    konzoli a smažte tyto oddíly ručně.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    create these partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To create new pdisk partitions, switch to a virtual console and
    create those partitions manually.
    
    The other way is to use an empty disk, without any partitions.
    Then YaST2 can also create and delete partitions.
cs: Pozor: Tento disk má 'pdisk' oddíly.
    
    To je v pořádku, současná verze YaST2 však
    takové soubory nedokáže vytvářet. Lze je pouze připojit.
    K vytvoření nových 'pdisk' oddílů přepněte na virtuální
    konzoli a vytvořte tyto oddíly ručně.
    Jinou cestou je použít prázdný disk bez oddílů.
    Pak už bude YaST2 moci také vytvářet a mazat oddíly.

note: Column header
en: Device
cs: Zařízení

note: Column header: minimum = 5 characters   fill with space if needed
en: Start
cs: Začátek

note: Column header: minimum = 4 characters   fill with space if needed
en: End
cs: Konec

note: Column header: centered / minimum = 11 characters /  fill with space if needed
en:      Size
cs:   Velikost

note: Column header: centered / minimum = 7 characters /  fill with space if needed
en:  Mount
cs: Připojení

note: main dialog: Button Create partition
en: &Create
cs: &Vytvořit

note: main dialog: Button Delete partition
en: &Delete
cs: &Smazat

note: main dialog: Button Edit partition
en: &Edit
cs: &Editovat

note: main dialog: Button Reset current changes and then read partition table
en: &Reset and Re-Read
cs: &Načíst znovu

note: Main dialog: Header
en: Expert Partitioner
cs: Rozdělování disku pro experty

en: It is not possible, to create a partition on %1
cs: Nelze vytvořit diskový oddíl na %1

en: It is not possible to create a partition on %1
    
    %2
cs: Nelze vytvořit diskový oddíl na %1
    
    %2

note: %1 and %3 are not neccecary anymore, dur to the translation, i have not changed it. Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are free space,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a primary partition on %2 %3
cs: %1 Vytvořit primární diskový oddíl na %2 %3

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create an extended partition on %2 %3
cs: %1 Vytvořit rozšířený diskový oddíl na %2 %3

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a logical partition on %2 %3
cs: %1 Vytvořit logický diskový oddíl na %2 %3

note: description for the partition type in the patition table
en: Extended
cs: Rozšířená

en: Linux native
cs: Linux vlastní

note: %1 is a disk device, example: You have selected the disk /dev/hda, but can only edit a partition like /dev/hda11, /dev/hda2,
en: 
     You have selected the disk %1, but you can 
      only edit a partition like %11, %12, ...
cs: 
    Vybrali jste disk %1, editovat však 
    můžete pouze oddíl, jako %11, %12, ...

note: ////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit an extended partition
cs: Editovat rozšířený diskový oddíl

en: An already existing extended partition cannot be changed!
    You must delete this partition and then create a new one with the new parameters.
    All data in this partition will be LOST!
cs: Existující rozšířený oddíl se nedá změnit!
    Musíte jej nejprve smazat a pak jej znovu
    založit s novými parametry.
    Všechna data z tohoto oddílu se však ZTRATÍ!

en: You can only edit Linux partitions
cs: Smíte editovat pouze linuxové oddíly

note: //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit an already existing partition
cs: Editovat existující diskový oddíl

note: ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// header of the Dialog Create a partition
en: Edit a partition
cs: Editovat diskový oddíl

note: No line is selcted:
en: To edit a partition, you have to select one in the main dialog
cs: Abyste mohli editovat oddíl, musíte ho vybrat v hlavním dialogu

en: 
     You have selected the disk %1, but can 
      only delete a partition like %11, %12, ...
cs: 
    Vybrali jste disk %1, smazat však 
    můžete pouze oddíl, jako %11, %12, ...

en: Do you really want to reread the partiton table?
    All current changes will be lost!
cs: Opravdu si přejete načíst tabulku oddílů znovu?
    Všechny dosavadní změny se ztratí!

note: Label above progress bar that indicates windows partition resizing progress. This text will be replaced with the current values for each partition to be resized (device and new size).
en: Resizing...
cs: Upravuje se velikost oddílu...

note: Caption above scrolled window that contains directories currently processed
en: Directories:
cs: Adresáře:

note: Caption above scrolled window for errors/warnings
en: Diagnostic output:
cs: Diagnostický výstup

note: ... help text
en: <p>
    Please stand by while your Windows partition is being resized.
    </p>
cs: <p>
    Čekejte prosím, než se zmenší velikost vašeho windowsového oddílu.
    </p>

note: help text, continued
en: 
    <p>
    Depending on the size of your partition and your processor speed, this	action
    might take some time. Often, the progress meter doesn't show a linear progress;
    even if it stops sometimes, please be patient: The resizing tool has to perform
    various actions. When the directory tree on your partition is reorganized you
    can follow this process in the directory window.
    </p>
cs: 
    <p>
    Podle velikosti vašeho disku a rychlosti procesoru
    může trvat zmenšení diskové oblasti značnou dobu.
    Ukazatel potřebného času přitom nepostupuje pravidelně - 
    ke konci se obvykle výrazně zpomalí,
    neboť je ještě nutné provést různé kontroly.
    </p>

note: help text, continued
en: 
    <p>
    If the resizing tool delivers any diagnostic messages, these are displayed 
    in
    the diagnostics window.
    </p>
cs: 
    <p>
    Pokud nástroj ke zmenšení diskového oddílu vydá nějaké zprávy, 
    objeví se v diagnostickém okně
    </p>

note: Set the dialog header
en: Resizing the Windows partition
cs: Zmenšuje se windowsový oddíl

note: set initial message in diagnostic window to indicate that everything is alright up to now.
en: Everything OK so far.
cs: Zatím je vše OK.

en: An internal error has occured!
cs: Interní chyba!

note: An internal error has occured. Tell the user that he should terminate the installation now with a hard disk not yet altered.
en: An internal error has occured!
    
    Shrinking your Windows partition in the course of the
    installation is impossible. Your hard disk has not been
    altered yet.
    
    Please abort the installation now and shrink your
    Windows partition by other means.
cs: Interní chyba!
    
    Váš windowsový oddíl nejde zmenšit.
    Dosud však nebyl změněn.
    
    Přerušte prosím instalaci a zmenšete
    windowsový oddíl jiným způsobem.

note: Everything is OK --> actually do it. Change Header of progress bar to indicate the current situation. %1 will be replaced with the current device_name. %2 with the new size in MB.
en: Resizing %1 to %2 MB
cs: Zmenšení z %1 na %2 MB

note: inform the user that resizing was successful
en: Your Windows partition has been resized successfully.
cs: váš windowsový oddíl byl úspěšně zmenšen.

en: An error with respect to resizing has occured!
cs: Chyba ve spojitosti se zmenšováním oddílu.

note: An error during resizing has occured. Tell the user that he should abort the installation and check his windows partition after booting windows.
en: An error with respect to resizing has occured!
    
    Shrinking your Windows partition was not successful.
    The partition has probably not been altered yet.
    
    Please abort the installation now to reboot Windows.
    Check your Windows partition and possibly shrink it
    by other means.
cs: Chyba ve spojitosti se zmenšováním oddílu.
    
    Zmenšení windowsového oddílu neproběhlo úspěšně.
    Oddíl zůstal zřejmě zachován beze změny.
    
    Přerušte prosím instalaci a nastartujte Windows.
    Zkontrolujte prosím windowsový oddíl
    a pokuste se ho zmenšit jiným způsobem.

en: An error with respect to resizing has occured!
    
    Shrinking your Windows partition was most likely
    successful but an internal error has occured.
    
    Please abort the installation now to reboot Windows.
    Check your Windows partition and install SuSE Linux
    anew.
    
    There should be no need to shrink Windows next time.
cs: Chyba ve spojitosti se zmenšováním oddílu.
    
    Zmenšení windowsového oddílu proběhlo patrně úspěšně,
    ale došlo k interní chybě.
    
    Přerušte prosím instalaci a nastartujte Windows.
    Zkontrolujte prosím windowsový oddíl
    a instalujte znovu SuSE Linux.
    Windowsový oddíl již zmenšovat nemusíte.

note: html-format advise the user to wait for completion part 1 of 2
en: <p>
    Please wait while your hard disk is prepared for installation...
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Čekejte prosím, než se připraví váš disk pro instalaci...
    </p><br>

note: part 2 of 2
en: <p>
    Depending on the size of your hard disk and your processor speed, this	action
    might take some time.  5 minutes are not unsual for disks larger than 4 GB.  
    Often, the progress meter doesn't show a linear progress; even if it looks 
    slow near the end ("95 %"), please be patient: the formatting	tool has to 
    perform various checks. </p><br>
cs: <p>
    Podle velikosti vašeho disku a rychlosti procesoru
    může trvat příprava disku značnou dobu - často kolem 5 minut
    u disků větších než 4 GB.
    Ukazatel potřebného času přitom nepostupuje pravidelně -
    ke konci (okolo 95 %) se obvykle výrazně zpomalí,
    neboť je ještě nutné provést různé kontroly.
    </p><br>

note: hard disk will be made ready for installing Linux
en: Preparing Your Harddisk
cs: Příprava disku

en: The disk has an unsupported partition table
    Please re-partition disk %1
cs: Disk obsahuje nepodporovanou tabulku oddílů.
    Prosím, znovu rozdělte (re-partition) disk %1.

en: Couldn't setup swap partition %1
cs: Nelze vytvořit odkládací oddíl %1

en: Formatting %1 as %2
cs: Formátuje se oddíl %1 jako %2

note: The Windows version is Windows NT or Windows 2000. Tell the user that this is currently not supported and that he can go back in the installation or abort it.
en: An error has occured!
    
    A Windows version not compatible with the resizing tool
    was found on your system.
    
    Shrinking your Windows partition is therefore not possible.
    
    Please choose another disk or abort the installation to
    shrink your Windows partition by other means.
cs: Chyba!
    
    Vaše verze Windows není slučitelná.
    s nástrojem pro zmenšení diskových oddílů.
    
    Zvolte prosím jiný disk nebo přerušte instalaci
    a zmenšete windowsový oddíl jiným způsobem.

note: The Windows version used could not be determined. Tell the user he can go back in the installation or abort it.
en: An error has occured!
    
    The Windows version on your system could not be determined.
    
    Shrinking your Windows partition is therefore not possible.
    
    Please choose another disk or abort the installation to
    shrink your Windows partition by other means.
cs: Chyba!
    
    Nepodařilo se určit verzi Windows na vašem počítači.
    Proto nelze zmenšit windowsový oddíl.
    
    Zvolte prosím jiný disk nebo přerušte instalaci a zmenšete
    windowsový oddíl jiným způsobem.

note: OK --> No NT or 2000 Tell the user about the risks of resizing his windows. Ask him if he really wants to do it
en: You decided to shrink your Windows partition.
    
    In the next dialog you can prearrange the amount of
    Windows space that should be freed for SuSE Linux.
    
    We strongly recommend a data backup because data must
    be reorganized. This may fail under rare circumstances.
    
    You should continue only if you have successfully run
    "scandisk" and "defrag" from within your Windows!
    
    Are you sure you want to shrink your Windows partition?
cs: Rozhodli jste se zmenšit windowsový oddíl.
    
    V následujícím dialogu můžete navrhnout velikost
    diskového prostoru, který bude uvolněn pro Linux na úkor Windows.
    
    Naléhavě doporučujeme zálohovat si důležité soubory,
    protože v ojedinělých případech může tato procedura selhat.
    
    Rovněž by předtím měly úspěšně projít
    programy "scandisk" a "defrag" spuštěné z Windows!
    
    
    Rozhodli jste se skutečně zmenšit windowsový oddíl?

en: &Shrink Windows
cs: &Zmenšit Windows

note: Tell the user about the consequences of deleting his windows. Ask him if he really wants to do it
en: You decided to delete your Windows partition completely.
    
    All data on this partition will be lost irreversibly later in
    the installation.
    
    Are you sure you want to delete your Windows partition?
cs: Rozhodli jste se neodvratně smazat celý windowsový oddíl.
    
    Přestože to musí být příjemný pocit ;-), vzpomeňte si honem, které soubory
    jste zapomněli zálohovat (například poštu, adresy, odkazy... ?).
    
    Jste si jisti, že jste ve windowsovém oddílu nic nezapomněli?

en: &Delete Windows
cs: &Smazat Windows

note: user must mark partitions for deletion. This must start with the highest numbered partition since we can't install 'in the middle'
en: You must start your selection with the highest numbered partition.
cs: Vybírat musíte počínaje oddílem s nejvyšším číslem.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not contiguous.
cs: Vybrané oddíly spolu těsně nesousedí.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: There are too many partitions left in order to create the required partitions for Linux.
cs: Příliš velký počet existujících oddílů brání vytvoření oddílů pro SuSE Linux.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not big enough to contain a minimal installation.
cs: Velikost vybraných oddílů nestačí ani na minimální instalaci.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: ERROR:
    Your partition table has a unusual entry. The current used fdisk version does not
    support this entry. Therefore you can not continue the installation now.
cs: CHYBA:
    Vaše tabulka oddílů obsahuje neobvyklý záznam, který nepodporuje
    současná verze programu fdisk. Instalace nemůže pokračovat.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: There is an newer fdisk version /usr/lib/YaST/fdisk-q that can handle
    this situation. We do not use this version in our installation environment,
    because the new version was released to late for our beta tests.
cs: Existuje novější verze programu fdisk, a to /usr/lib/YaST/fdisk-q, 
    která tuto situace může zvládnout. Zatím se jedná
    pouze o beta verzi.

note: error popup must not be translated for 7.1
en: You can sane the unusual entry, making a new logical partition with this fdisk-q
    [ctrl-alt-F2] 
    /usr/lib/YaST/fdisk-q %1
    (follow fdisk instructions)
    [ctrl-alt-F7],  [back], [next]
cs: Neobvyklý záznam lze vyčistit a vytvořit nový logický oddíl pomocí fdisk-q
    [ctrl-alt-F2] 
    /usr/lib/YaST/fdisk-q %1
    (sledujte pokyny)
    [ctrl-alt-F7],  [back], [next]

note: error popup must not be translated for 7.1
en: Otherwise you have to save your data and
    delete the extended partition.
cs: Jnak je nutno zálohovat data
    a zrušit rozšířený oddíl.

en: Your partition table on %1 is corrupt. 
    To fix your partition table, you have to save your data and delete the partition table.
    
    Now you have to abort the installation
cs: Tabulka diskových oddílů na %1 je porušená. 
    Doporučujeme zálohovat všechna data na disku a tabulku oddílů smazat.
    
    Přerušte proto nyní prosím instalaci.

note: Check box for expert partitioning mode rather than just selecting one of the hard disks and use a standard partitioning scheme
en: &Custom partitioning - for experts
cs: &Uživatelské rozdělení disku - pro experty

note: This dialog selects the target disk for the installation. Below this label, all targets are listed that can be used as installation target
en: Choose a hard disk
cs: Zvolte cílový disk

note: normally the target is located on hard disks. Here no hard disks can be found. YaST2 cannot install - now the fallback YaST must be used
en: No disks found, please use the update CD for installation.
cs: Nenalezen žádný disk. K instalaci použijte Update-CD.

note: There are several hard disks found. Linux is completely installed on one hard disk - this selection is done here "Preparing Hard Disk - Step 1" is the description of the dialog what to do while the following locale is the help description help part 1 of 3
en: <p>
    All hard disks that have been automatically detected on your system
    are shown here. Please select the hard disk to install SuSE Linux on.
    </p>
cs: <p>
    Zde jsou zobrazeny všechny disky, které YaST2 našel na vašem systému.
    Zvolte prosím, na který z nich se má nainstalovat SuSE Linux.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: 
    <p>
    Under certain conditions not all of your hard disks can be
    auto-detected properly. If you wish to install SuSE Linux on such a
    hard disk, you might want to use <b>YaST1</b> as described in the manual.
    </p>
cs: 
    <p>
    Za určitých podmínek se může stát, že YaST2 nerozpozná váš hardware
    zcela správně. Tehdy ještě můžete použít k instalaci SuSE Linuxu 
    méně automatický konfigurátor <b>YaST1</b>, jak je popsáno v příručce.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: 
    <p>
    For experts, there is the <b>custom partitioning</b> option for full
    control of partitioning your hard disk(s) and assigning
    partitions to your SuSE Linux installation.
    </p>
    <br>
cs: 
    <p>
    Pro experty je zde ještě <b>Uživatelské rozdělení disku</b>, kde máte
    plnou volnost, jak rozdělit disk(y) na oddíly a jak je přidělit SuSE Linuxu
    k použití.
    </p>
    <br>

note: first step of hd prepare, select a single disk or "expert" partitioning
en: Preparing Hard Disk - Step 1
cs: Rozdělování disku - krok 1

note: The Windows partition has not enough free space for Linux. Tell the user the needed amount of free space and that he should terminate the installation now.
en: An error has occured!
    
    Your Windows partition has not enough free space for
    the SuSE Linux minimum installation.
    
    If you want to install Linux anyway please boot Windows
    and uninstall some applications or delete some data.
    
    You need at least %1 megabytes of free space on the
    Windows device including Windows work space and
    space for SuSE Linux.
cs: Chyba!
    
    Váš windowsový oddíl nemá dostatek místa
    na minimální instalaci SuSE Linuxu.
    
    Chcete-li přesto instalovat Linux,
    spusťte prosím Windows a odstraňte některé aplikace nebo smažte nějaká data.
    
    Potřebujete alespoň %1 MB volného prostoru
    na windowsovém disku, včetně odkládacího prostoru pro Windows
    a místa pro SuSE Linux.

note: Inform the user that his Windows partition is being checked.
en: The file sytem on your windows partition is being
    checked for consistency.
    
    Depending on the size of your Windows partition
    and the amount of used space this may take a while.
    
    Please be patient.
cs: Souborový systém na vašem windowsovém oddílu
    se kontroluje na konzistenci.
    
    V závislosti na velikosti windowsového oddílu
    a jeho zaplnění to určitou dobu potrvá.

note: The file system on the device is faulty. Tell the user he should correct those errors.
en: An error has occured!
    
    Your Windows partition has errors in the file system.
    
    Please boot Windows and clear those errors by running
    "scandisk" and "defrag".
    
    If the problem occurs again next time please shrink your
    Windows partition by other means.
cs: Chyba!
    
    Váš windowsový oddíl má nekonzistentní souborový systém.
    
    Spusťte prosím Windows a opravte souborový systém
    programem "scandisk" a pak použijte "defrag".
    
    Pokud tento problém potrvá, nezbývá než zmenšit windowsový oddíl
    jiným způsobem.

note: Labels for bar graph. "%d" will be replace with a numeric value.
en: Windows
    used
    %d
cs: Windows
    použito
    %d

en: Windows
    free
    %d
cs: Windows
    volných
    %d

note: Labels for input fields. "%1" will be replaced with the current unit (MB).
en: Windows free (%1)
cs: Windows volných (%1)

note: Help text for Windows partition resizing - common part for both graphical mode (with bar graphs) and non-graphical mode (text only).
en: <p>
    Choose the new size for your Windows partition.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte novou velikost windowsového oddílu.
    </p>

note: help text (common to both modes), continued
en: 
    <p>
    The actual resizing will be performed only after you confirm all your
    selections in the last installation dialog. Until that point, your Windows
    partition will remain untouched.
    </p>
cs: 
    <p>
    Uvědomte si prosím, že zmenšování windowsového oddílu nezačne,
    dokud nepotvrdíte celou instalaci v posledním instalačním dialogu.
    Do té doby zůstává váš windowsový oddíl zachován.
    </p>

note: help text (common to both modes), continued
en: 
    <p>
    If you decide you don't want to resize your Windows partition at all, use the
    <b>back</b> button.
    </p>
cs: 
    <p>
    Rozhodnete-li nezmenšovat windowsový oddíl, stiskněte tlačítko
    <b>back</b>.
    </p>

note: Headline above bar graph that displays current windows partition size
en: Now:
cs: Nyní:

note: Headline above bar graph that displays future windows and linux partitions
en: After installation:
cs: Po instalaci:

note: help text, continued - graphical mode only this help text will be appended to the help text common to both modes.
en: 
    <p>
    The upper bar graph displays the current situation.
    The lower bar graph displays the situation after the installation, i.e. when
    the resizing will have been performed.
    </p>
cs: 
    <p>
    Horní sloupec grafu ukazuje současnou situaci.
    Spodní sloupec grafu nabízí situaci po instalaci,
    až se zmenší windowsový oddíl.
    </p>

note: help text (graphical mode), continued
en: 
    <p>
    Drag the slider or enter a numeric value in either
    input field to adjust the suggested value.
    </p>
cs: 
    <p>
    Táhněte jezdcem nebo zadejte numerickou hodnotu
    a upravte navrhovanou hodnotu.
    </p>

note: help text (graphical mode), continued
en: 
    <p>
    Within the space you reserve for Linux, partitions will automatically be
    created as necessary.
    </p>
cs: 
    <p>
    Uvnitř prostoru, který vyhradíte pro Linux, se automaticky vytvoří všechny
    potřebné oddíly.
    </p>

note: Label for used part of the Windows partition in non-graphical mode
en: Windows used:
cs: Windows používají

note: Label for free part of the Windows partition in non-graphical mode
en: Free:
cs: Volných:

note: help text, continued - non-graphical mode only this help text will be appended to the help text common to both modes.
en: 
    Enter a value for the size of your <b>Linux</b> installation.
    Within this space, partitions will automatically be
    created as necessary for SuSE Linux.
    </p>
cs: 
    Zadejte hodnotu pro velikost <b>Linuxové</b> instalace.
    Uvnitř tohoto prostoru se automaticky vytvoří všechny
    potřebné linuxové oddíly.
    </p>

note: help text (non-graphical mode), continued
en: 
    <b>Free</b> indicates the current free space (before the Linux
    installation) on the partition.
    </p>
cs: 
    <b>'Volných'</b> znamená, kolik je v oddílu volného místa
    před linuxovou instalací.
    </p>

note: There is a consistency check for the selection. Next is the message, that is displayed. The reason is determined within this consistency check and then the message is passed through this interface transparently
en: The current selection is not valid:
    %1
cs: Současná volba je neplatná:
    %1

note: This is a warning message that pops up when the selection does not include a bootable disk region (< 1024 cylinders).
en: Warning: with the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable.
cs: Pozor: Se současnou volbou nepůjde
    SuSE Linux nastartovat přímo.

note: list of partition checkboxes: show partition as unassigned
en: &%1:    %2, unassigned
cs: &%1:    %2, nepřiřazeno

note: we found an unassigned partition which is large enough for a minimal installation
en: There is free space on the disk.
    Should YaST2 use this for SuSE Linux?
cs: Na disku je nevyužitý prostor.
    Má ho YaST2 využít pro SuSE Linux?

note: This disk has an unsupported partition scheme and must be partitioned with the custom partitioner (i.e. Apple Mac)
en: Warning: This disk has foreign partitions and
    must be handled by the custom partitioner.
cs: Pozor: Tento disk obsahuje neznámé oddíly. Vyžaduje
    proto patrně jiný program na rozdělování disku.

note: Message between the full name of the hard disk to use and the "Use entire hard disk" button - please avoid excessively long lines - rather, include a newline
en: Choose partitions that can be erased
    to make room for SuSE Linux:
cs: Zvolte diskové oddíly, které se mají smazat,
    abyste získali místo pro SuSE Linux:

note: pushbutton to choose the entire disk, erasing all data on the disk this is an easy way to select all partitions on the target disk
en: Use &entire hard disk
cs: &Použít celý disk

note: There were no prior partitions on this disk. No partitions to choose from will be displayed.
en: There are no partitions on this disk yet.
    The entire disk will be used for SuSE Linux.
cs: Na disku nebyly nalezeny žádné oddíly.
    Celý disk bude použit pro SuSE Linux.

en: This disk appears to be used by Windows.
    There is not enough space to install Linux.
cs: Tento disk je používán Windows.
    není zde dostatek místa pro instalaci Linuxu.

note: Radio button for using an entire (Windows) partition for Linux
en: &Delete Windows completely
cs: &Smazat Windows kompletně

note: Radio button for resizing a (Windows) partition
en: &Shrink Windows partition
cs: &Zmenšit windowsový oddíl

note: helptext for semi-automatic partitioning part 1 of 5
en: <p>
    Please select where on your hard disk SuSE Linux is to be
    installed.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte prosím, kde na vašem disku má být
    nainstalován SuSE Linux.
    </p>

note: helptext, part 2 of 5
en: <p>
    You can either use the <b>entire hard disk</b> or one or more of the
    partitions or free regions shown. The selected space must be contiguous.
    </p>
cs: <p>
    Můžete na to buď <b>použít celý disk</b> 
    nebo jeden či více oddílů či volných oblastí, pokud na sebe navazují.
    </p>

note: helptext, part 3 of 5
en: <p>
    You <i>must</i> start your selection with the highest numbered partition.
    You can't select partitions 'in the middle'.
    </p>
cs: <p>
    Výběr <i>musí</i> končit oddílem s nejvyšším číslem,
    nemůže vypadat tak, že by vybrané oddíly byly obklopeny nevybranými.
    </p>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    Notice: If you select a region that is not shown as <i>free</i>, you
    might loose existing data on your hard disk. This may even affect
    other operating systems.
    </p>
cs: <p>
    Pozor: Zvolíte-li oblast, která je již obsazená, její obsah
    se ztratí. Může to poškodit i další nainstalované operační systémy.
    </p>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    <b><i>The marked regions will be deleted. All data within them will be
    lost. </i></b> There will be no way to recover this data.
    </p><br>
cs: <p>
    <b><i>Označené oblasti budou smazány. Všechna data na nich se ztratí bez
    možnosti jejich záchrany.</i></b>
    </p><br>

note: Information what to do, background information
en: Preparing Hard Disk - Step 2
cs: Příprava disku - krok 2

note: Frame title for installation target hard disk / partition(s)
en: Installing on:
cs: Instaluje se na:

note: helptext for semi-automatic partitioning part 1 of 2
en: <p>
    The selected hard disk is probably used by Windows. There is not enough
    space for SuSE Linux. You can either <b>delete Windows completely</b> or
    <b>shrink</b> it to get enough free space.
    </p>
cs: <p>
    Zvolený disk patrně používají Windows. Není zde dost místa
    pro SuSE Linux. Můžete buď <b>smazat Windows kompletně</b> nebo
    jejich oddíl <b>zmenšit</b>, abyste získali volný prostor.
    </p>

note: helptext, part 2 of 2
en: <p>
    If you delete Windows all data on this partition will be <b>irreversibly
    lost</b> later in the installation. When shrinking Windows we <b>strongly
    recommend a data backup</b> since the data will have to be re-organized.
    This may fail under rare circumstances.
    </p>
cs: <p>
    Pokud smažete Windows, všechna data v tomto oddílu budou <b>nenávratně
    ztracena</b>, jakmile se spustí proces instalace. <b>Naléhavě
    proto doporučujeme zálohovat všechna cenná data</b>.
    </p>

en: You have created a partition at the beginning of the disk %2.
    This is not compatible with the bootloader.
    Change this and start your partition at cylinder %1
    or delete this partition
cs: Vytvořili jste oddíl na začátku disku %2.
    To nevyhovuje zavaděči.
    Změňte to a začnete váš oddíl od cylindru %1
    nebo tento oddíl zrušte

en: Warning: You have a partition at the beginning of the disk %2.
    This is not compatible with the bootloader.
    You should delete this partiton and create a new partition
    starting at cylinder %1.
    
    Do you want to change your partitioning?
cs: Pozor: Vytvořili jste oddíl na začátku disku %2.
    To nevyhovuje zavaděči.
    Měli byste zrušit tento oddíl a založit nový
    počínaje cylindrem %1.
    
    Přejete si změnit dělení disku?

en: YaST2 needs at least one partition to install SuSE Linux:
    the root "/" partition.
    Please create the requested mountpoint.
cs: YaST2 potřebuje k instalaci SuSE Linuxu alespoň jeden oddíl,
    a to kořenový oddíl.
    Vytvořte prosím požadovaný bod připojení.

en: Warning: Your boot partition has a end cylinder over 1024.
    Your BIOS seems not to be able to boot partitions over 1024 cylinder,
    With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    
    Do you want to change this?
cs: Pozor: Váš startovací oddíl má koncový cylindr větší než 1024.
    Váš BIOS patrně nedokáže zacházet startovat na cylindrech větších než 1024.
    Proto současná instalace SuSE Linuxu
    nebude schopna startovat přímo. 
    
    Přejete si to změnit?

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will perhaps be not directly bootable,
    Some PROM versions have problems with a boot partition
    with a end cylinder over 1 GB.
    
    Do you want to change this?
cs: Pozor: Vaše současná instalace SuSE Linuxu
    nebude patrně schopna startovat přímo. 
    Některé verze PROM mají potíže se startovacím oddílem
    s koncovým cylindrem přes 1 GB.
    Přejete si to změnit?

en: Warning: There is no partition mounted on /boot. If you want to boot from
    harddisk you NEED a little /boot partition (approx. 4MB). This partition
    is automatically changed to type 0x41 PReP/CHRP boot partition.
    
    Do you want to change this?
cs: Upozornění: Chybí oddíl k připojení jako /boot. Pro start z disku
    potřebujete malý diskový oddíl /boot (cca. 4MB). Tento oddíl
    se automaticky změní na typ 0x41 PReP/CHRP.
    
    Přejete si to změnit?

en: Warning: Your boot partition root has a end cylinder over 1024.
    Your BIOS seems not to be able to boot partitions over 1024 cylinder,
    With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    
    Do you want to change this?
cs: Pozor: Váš startovací oddíl má koncový cylindr větší než 1024.
    Váš BIOS patrně nedokáže zacházet startovat na cylindrech větších než 1024.
    Proto současná instalace SuSE Linuxu
    nebude schopna startovat přímo. 
    
    Přejete si to změnit?

en: You have not created and activated a swap partition. There is nothing wrong with that,
    but in common it is highly recommended to create an activate a swap partition.
    Created swap partitions are listed in the main window with the type "Linux Swap".
    An activated swap partition have a mountpoint "swap"
cs: Nevytvořili jste či neaktivovali jste odkládací oddíl (swap). Teoreticky to nevadí,
    ale v praxi se to doporučuje udělat.
    Vytvořené odkládací oddíly jsou vypsány v hlavním okně s typem "Linux Swap".
    Aktivovaný odkládací oddíl má bod připojení "swap".

note: popup message
en: 
    You have a swap partition on the first partition of %1
    You have to change this, because this will delete the disk label
cs: 
    Máte odkládací oddíl (swap) jako prvý oddíl %1.
    Měli byste to změnit, jinak to zruší diskovou jmenovku.

en: 
    WARNING:
    
    You chose to use an existing partition that will not be formatted.
    YaST2 cannot guarantee a correct installation, particularly in any
    of the following cases:
cs: 
    Pozor:
    
    Zvolili jste existující oddíl, který nebude formátován.
    YaST2 nemůže zajistit správnou instalaci, zejména
    v následujících případech:

en: - if this is an existing ReiserFS partition
    - if this partition contains a Linux distribution that is to be
      overwritten (symlinks, space, ...)
    - if this partition does not contain a file system yet.
cs: - jedná se o existující oddíl ReiserFS
    - oddíl obsahuje Linuxovou distribuci, která se má přepsat
      (symlinks, space, ...)
    - tento oddíl ještě neobsahuje souborový systém.

en: If in doubt, you might want to go back and mark this partition for
    being formatted - especially if it is a standard path like /, /boot,
    /usr, /opt or /var.
cs: Jste-li na pochybách, můžete se vrátit a označit tento oddíl
    k formátování - zejména, jedná-li se o standardní cestu jako  /, /boot,
    /usr, /opt or /var.

en: All data on the partition will be lost if you choose to format it.
    
    Do you wish to go back and change your selections?
cs: Všechna data v oddílu se ztratí, rozhodnete-li se ho formátovat.
    
    Přejete si vrátit se a změnit váš výběr?

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: <p>First, please choose the type of the new partiton and whether this partition should be formatted or not.</p>
cs: <p>Nejprve prosím zvolte typ nového oddílu a zda má být formátován či nikoli.</p>

note: helptext for popup create partition line 2 of 6
en: <p>Then you must enter the mount point ( /, /boot, /usr, /var ... )</p>
cs: <p>Dále je třeba zadat bod připojení ( /, /boot, /usr, /var ... )</p>

note: helptext for popup create partition line 3 of 6
en: Now you can enter the location of the new partition on your hard disk.
cs: Potom zadejte umístění nového oddílu na disku.

note: helptext for popup create partition line 4 of 6
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
cs: <p>Zadejte prosím počáteční cylindr diskového oddílu.

note: helptext for popup create partition line 5 of 6
en: After that you can either specify an ending cylinder number or an offset from the first cylinder (e.g +66).
cs: Poté zadejte koncový cylindr nebo přírůstek od prvého cylindru (např. +216).

note: helptext for popup create partition line 6 of 6
en: It is also possible to specify the size of the partition directly (e.g. +100M or +20000K))</p>
cs: Rovněž je možné zadat velikost oddílu přímo v bajtech (např. +100M nebo +20000K nebo +5G))</p>

note: helptext for popup create extended  partition line
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
    After that you can either specify an ending cylinder number or an offset from the first cylinder (e.g +66).
    It is also possible to specify the size of the partition directly (e.g. +2G or +100M or +20000K)</p>
cs: <p>Zadejte prosím počáteční cylindr diskového oddílu.
    Poté zadejte buď koncový cylindr (např. 997) nebo přírůstek cylindrů od počátečního cylindru (např. +216).
    Jiná možnost je zadat velikost oddílu přímo v bytech, např. +2G nebo +100M nebo +20000K)</p>

note: helptext for popup edit already existing partition line 1 of 3
en: <p>For an already existing partition you can only change the mount point and format.</p>
cs: <p>Pro existující oddíl můžete pouze změnit bod připojení a formát. </p>

note: helptext line 2 of 3
en: <p>If you want to change the type or the start/end cylinder, you must delete this partition and then create a new one with the new parameters. All data in this partition will be LOST!</p>
cs: Pokud se rozhodnete změnit typ diskového oddílu nebo jeho počáteční či koncový cylindr,
    musíte nejprve oddíl smazat a pak jej opět
    založit s novými parametry.
    Všechna data z tohoto oddílu se však ZTRATÍ!

note: helptext expert partitioning. 1 of 16
en: <p> Partition your hard disk(s).. </p>
cs: <p>Rozdělování vašeho disku...</p>

note: helptext expert partitioning. 2 of 16
en: <p>
    This is intended for <b>experts</b>.
    If you are not familiar with the concepts of hard disk <b>partitions</b>
    and how to use them, you might want to go back and select <b>automatic</b>
    partitioning.
    </p>
cs: <p>
    Toto je určeno <b>expertům</b>.
    Pokud se nevyznáte v <b>diskových oddílech</b>,
    raději se vraťte a použijte <b>automatické</b>
    rozdělování.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 3 of 16
en: <p>
    Please note that <b>nothing will be written to your hard disk</b>
    until you confirm the entire installation in the last installation dialog.
    Until that point, you can safely abort the installation.
    </p>
cs: <p>
    Uvědomte si prosím, že <b>na váš disk se nic nezapíše</b>,
    dokud nepotvrdíte celou instalaci v posledním instalačním dialogu.
    Do té doby zůstává váš windowsový oddíl zachován.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 4 of 16
en: <p>
    The table to the right shows the current partitions of all of your hard disks.
    </p>
cs: <p>
    Tabulka vpravo ukazuje aktuální oddíly na všech vašich discích.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 5 of 16
en: <p><b>Hard disks</b> are designated like this </p>
    <tt>/dev/hda </tt>1st EIDE disk
    <tt>/dev/hdb </tt>2nd EIDE disk
    <tt>/dev/hdc </tt>3rd EIDE disk
    <p>etc.</p>
    <p>- or - </p>
    <tt>/dev/sda </tt>1st SCSI disk
    <tt>/dev/sdb </tt>2nd SCSI disk
    <tt>/dev/sdc </tt>3rd SCSI disk
cs: <p><b>Disky se označují takto: </p>
    <tt>/dev/hda </tt>1. EIDE disk
    <tt>/dev/hdb </tt>2. EIDE disk
    <tt>/dev/hdc </tt>3. EIDE disk
    <p>etc.</p>
    <p>- or - </p>
    <tt>/dev/sda </tt>1. SCSI disk
    <tt>/dev/sdb </tt>2. SCSI disk
    <tt>/dev/sdc </tt>3. SCSI disk

note: helptext expert partitioning. 6 of 16
en: <p>etc.</p>
    <p>
    This notation always refers to the entire disk.
    </p>
cs: <p>atd.</p>
    <p>
    Toto označení platí pro celý disk.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 7 of 16
en: <p>
    <b>Partitions</b> are designated like this:
    </p>
cs: <p>
    <b>oddíly</b> se označují takto:
    </p>

note: helptext expert partitioning. 8 of 16
en: <p><tt>/dev/hda1 </tt>1st primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
    <p><tt>/dev/hda2 </tt>2nd primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/hda5 </tt>1st logical partition within the extended partition on
    the first EIDE disk. <b>Note:</b> this is always #5, even if there are less than four
    primary partitions.</p>
cs: <p><tt>/dev/hda1 </tt>1. primární oddíl na 1. disku EIDE.</p>
    <p><tt>/dev/hda2 </tt>2. primární oddíl na 2. disku EIDE.</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/hda5 </tt>1. logický oddíl uvnitř rozšířeného oddílu
    na 1. disku EIDE. <b>Poznámka:</b> Toto je vždy 5, dokonce i pokud je méně
    než 4 primární oddíly.</p>

note: helptext expert partitioning. 9 of 16
en: <p><tt>/dev/hda6 </tt>2nd logical partition</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/sda1 </tt>etc. accordingly for SCSI.</p>
cs: <p><tt>/dev/hda6 </tt>2. logický oddíl</p>
    <p>...</p>
    <p><tt>/dev/sda1 </tt>atd., podobně pro SCSI.</p>

note: helptext expert partitioning. 10 of 16
en: <p>
    On the i386 platform (i.e. normal PCs), there can be no more than four
    <b>primary partitions</b> on any hard disk (since the respective table in the
    master boot record can hold no more than four entries).
    </p>
cs: <p>
    Na platformě i386 (tj. normálním PC) nemohou být více než čtyři
    <b>primární oddíly</b> na kterémkoli disku (protože
    tabulka oddílů v MBR má místo pouze na čtyři položky).
    </p>

note: helptext expert partitioning. 11 of 16
en: <p>
    Please note that most PCs have a <b>BIOS</b> limitation that restricts bootable
    partitions to cylinders <b>1024</b> and below.
    </p>
cs: <p>
    U většiny starších PC omezuje <b>BIOS</b> startovatelné oddíly
    na cylindry <b>1024</b> a nižší.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 12 of 16
en: <p>
    In order to be able to boot from a partition, make sure it ends below this
    cylinder 1024 boundary. Create a separate partition and mount it as
    <b>/boot</b>, if necessary. A partition consisting of one single cylinder
    (at least 2 MB) is usually sufficient for that.
    </p>
cs: <p>
    Aby se dalo z oddílu startovat, musí končit
    cylindrem ne větším než 1024. Vytvořte raději samostatný oddíl a připojte ho jako
    <b>/boot</b>, pokud je to možné. Stačí na to oddíl z jediného cylindru
    (alespoň 2 MB).
    </p>

note: helptext expert partitioning. 13 of 16
en: <p>
    One of the four primary partitions may be an <b>extended partition</b>.
    This extended partition can contain one or more <b>logical partitions</b>.
    </p>
cs: Na místě jednoho ze čtyř primárních oddílů může být <b>rozšířený oddíl</b>.
    Ten může obsahovat jeden či více <b>logických oddílů</b>.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 14 of 16
en: <p>
    The extended partition itself cannot hold any data.
    In order to use it, you must create logical partitions within it.
    Those logical partitions may contain any kind of Linux partition (Linux
    file systems or Linux swap partition) as well as partitions for other
    operating systems.
    </p>
cs: <p>
    Rozšířený oddíl samotný nemůže obsahovat data.
    Na to je potřeba ještě v něm vytvořit logické oddíly.
    Ty mohou obsahovat libovolný linuxový oddíl (
    souborový systém nebo odkládací oddíl) stejně jako oddíly
    jiných operačních systémů.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 15 of 16
en: <p>
    In connection with advanced boot managers such as <b>LILO</b>, you can even
    boot your computer from a logical partition.
    </p>
cs: <p>
    Pomocí zavaděčů jako je <b>LILO</b> lze
    startovat dokonce i z logického oddílu.
    </p>

note: helptext expert partitioning. 16 of 16
en: <p>
    Please note that the extended partition will <b>overlap</b> with the logical
    partitions: For an extended partition from cylinder 200 to 500, logical
    partitions could range from (say) 200 to 250, 251 to 400 and 401 to 500.
    </p>
cs: <p>
    Rozšířený oddíl se může <b>překrývat</b> s logickými oddíly:
    Pro rozšířený oddíl s cylindry od 200 do 500 mohou být
    logické oddíly například 200 až 250, 251 až 400 a 401 až 500.
    </p>

en: Error Logging
cs: Chybový výpis

en: Error occured while calling %1
cs: Chyba při volání %1

en: Would you like to see the logging ?
cs: Přejete si vidět diagnostický výpis?

en: Shown
cs: Zobrazuje se

en: Not shown
cs: Nezobrazuje se

en: &Retry
cs: &Znovu

en: Preparing reboot; one moment please...
cs: Připravuje se nový start - čekejte, prosím...

en: Now booting your system...
    Update will be continued
cs: Startuje se systém...
    Aktualizace bude pokračovat

en: There is nothing to be updated.
cs: Není co aktualizovat.

en: Warning:
    
    YaST2 has all information to update SuSE Linux.
    The update will be done according to your
    settings done by the previous dialogs.
    To commit the update, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start update?
cs: Pozor, je třeba se rozhodnout:
    
    YaST2 má již všechny informace, aby instaloval
    SuSE Linux. K instalaci se použijí údaje
    z předchozích obrazovek. Můžete ještě odpovědět
    "Ne", chcete-li se vrátit k předchozímu dialogu.
    
    Přejete si zahájit instalaci?

note: all right, start installation *now*
en: &Yes - start
cs: &Ano - začít

en: SuSE Linux Kernel
cs: Jádro SuSE Linuxu

en: Select the desired kernel:
cs: Zvolte požadované jádro:

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>kernel</b> to be used during installation and later in
    the installed system.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>jádro</b>, které se použije při instalaci 
    a později v systému.
    </p>

en: <p>
    Select <b>next</b> to start the update.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>Další</b>, aby se spustila aktualizace.
    </p>

en: You have to select one Kernel.
cs: Máte zvolit jediné jádro.

en: Partitions could not be mounted.
    Check log-file : /var/log/y2log.
cs: Diskové oddíly nelze připojit.
    Viz výpis: /var/log/y2log.

en: Checking partition
cs: Kontrolují se diskové oddíly

en: No fstab found !!
cs: Nenalezena tabulka fstab !!

en: Evaluate root-partition; One moment please...
cs: Zjišťuje se kořenový oddíl. Čekejte, prosím...

en: No LINUX-Root-Partition found.
cs: Linuxový kořenový oddíl nenalezen.

en: SuSE YaST2 - Update
cs: SuSE YaST2 - Aktualizace

en: Select your root-partition:
cs: Zvolte váš kořenový diskový oddíl:

note: helptext for root-partition
en: <p>
    Choose the <b>root-partition</b> to be used during update.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>kořenový oddíl</b>, který se použije během aktualizace.
    </p>

en: Checking package-database; this process can takes some minutes.
cs: Kontrolují se databáze balíků, což může trvat i několik minut.

en: Checking package-database has returned an error.
    Please check log-file /var/log/y2log
cs: Chyba při kontrole databázových balíků.
    Viz výpis: /var/log/y2log.

en: Following package has not been deleted:
cs: Následující balík nebyl zrušen:

en: Please check logging at the end of the update.
cs: Zkontrolujte si prosím chybový výpis po aktualizaci.

note: Announce number of packages that will be installed, updated or deleted
en: Updating %1 software packages
cs: Aktualizuje se %1 softwarových balíků

note: report software will be installed
en: <p>
    The selected software will be updated.
    </p>
    
    <p>
    The software you chose is installed. Depending on your selection, you will be prompted
    to change the CD-ROMs.
    </p>
    
    <p>
    Make use of the time it takes to install the packages to browse the manual a little:
    The appendix is meant to answer <em>frequently asked question</em> or FAQs.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Vybraný software se aktualizuje.
    </p>
    
    <p>
    Podle vašeho výběru budete vyzváni
    vkládat nová CD.
    </p>
    
    <p>
    Pokud vám zbude čas, prolistujte si zatím
    Nejčastější otázky (FAQ) v manuálu.
    </p>
    <br>

note: inform user about installation progress
en: %1 packages updated
cs: Aktualizováno %1 balíků

en: Reading package information; One moment please...
cs: Čtou se informace o balících. Čekejte, prosím...

en: It has not been installed the correct Version of package %1 
    Installed :
     %2 
     %3 
    should installed:
     %4 
     %5
cs: Nebyla instalována správná verze balíku %1 
    Instalováno:
     %2 
     %3 
    Mělo být:
     %4 
     %5

en: Following packages have been installed with errors:
cs: Následující balíky se nainstalovaly s chybami:

en: Please check logging at the end of update.
cs: Prohlédněte si prosím chybový výpis po skončení aktualizace.

en: Every package has been updated.
cs: Všechny balíky byly aktualizovány.

en: Following packages have not been deleted:
cs: Následující balíky nebyly zrušeny:

en: Closing update; one moment please...
cs: Moment, prosím...

en: Every package has been updated without errors.
cs: Všechny balíky byly aktualizovány bez chyb.

en: Closing update; One moment please...
cs: Konec aktualizace. Čekejte, prosím...

en: Minimum disk space of %1 MB required.
cs: Požaduje se minimálmě  %1 MB na disku.

note: screen title for software selection
en: Backup System Before Update
cs: Záloha systému před aktualizací

en: create backup
cs: vytvořit zálohu

en: backup-path:
cs: cesta k záloze:

en: <p>
    It is possible to make a <b>backup</b> of your existing system.
    Please be aware that it will not be a complete backup. Only your
    configuration files will be saved.
    </p>
cs: <p>
    Je vhodné, abyste si udělali <b>zálohu</b> existujícího systému.
    Prosím mějte na paměti, že to nebude kompletní záloha. Zálohují
    se pouze konfigurační soubory.
    </p>

en: The version of installation-medium is too old:
cs: Verze instalačního média je příliš stará:

en:     installed version :
cs:     instalovaná verze :

en:     update version :
cs: aktualizovaná verze:

en: Please change CD or cancel update.
cs: Vyměňte prosím CD nebo přerušte aktualizaci.

en: Old Version
cs: Stará verze

en: Please cancel update and choose another install-medium.
cs: Prosím přerušte aktualizaci a zvolte jiné instalační médium.

en: &Old Version
cs: &Stará verze

en: A broken update has been found.
    Do we have to continue this update?
cs: Byla nalezena přerušená aktualizace.
    Přejete si v ní pokračovat?

note: screen title for software selection
en: Software Update
cs: Výběr software

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: Installed version:
cs: Instalovaná verze:

en: Update version:
cs: Aktualizovaná verze:

en: Update base packages:
cs: Aktualizovat základní balíky:

en: Packages to update:
cs: Balíky k aktualizaci:

en: Packages to check manually:
cs: Balíky k manuální kontrole:

note: explain choosable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1
en: <p>
    The update process recognize packages which have to be updated.
    Sometimes there are packages recognized where the user have to decide
     by using the button "Detailed selection", if these packages have to be updated.
    </p>
cs: <p>
    Aktualizační proces rozpozná již aktualizované balíky.
    U některých balíků je třeba, aby o tom uživatel rozhodl
    po stisknutí tlačítka "Detailní výběr".
    </p>

en: There are packages which need a manual decision
    whether to do the update or not.
    We recommend that these packages should be updated too.
    But you should have a look on it.
    
    
    Would you like to edit these packages?
cs: Jsou zde balíky, vyžadující manuální rozhodnutí,
    zda se mají aktualizovat či nikoli.
    Doporučujeme je sice aktualizovat, 
    přesto si to prosím ověřte.
    
    
    Přejete si tyto balíky upravit?

note: screen title for software selection
en: Add new features
cs: Přidat novinky

note: frame title for update selection
en: Do you want to add new features ?
cs: Přejete si přidat novinky?

note: radio button label, add a & shortcut !
en: Update only installed programs.
cs: Aktualizovat pouze instalované programy

note: radio button label, add a & shortcut !
en: Update and add features, which are new in current version 
    in the following selection:
cs: Aktualizovat a přidat novinky z nové verze 
    v následujícím výběru:

note: explain chooseable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1 of 3
en: <p>
    <b>SuSE Linux</b> has got many new features since the last Version.
    </p>
cs: <p>
    Oproti minulé verzi přináší <b>SuSE Linux</b> řadu novinek.
    </p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    If you want to install these new features, please select, which kind of software-group do you want
    to have.</p>
cs: <p>
    Přejete-li některou z nich instalovat, zadejte prosím druh softwarové skupiny.</p>

note: help part 2 of 3
en: <p>
    If you only want to update your existing system and programs you can
    deselect this option.
    </p>
cs: <p>
    Pokud si skutečně přejete aktualizovat existující systém a programy,
    můžete zrušit výběr této volby.
    </p>

note: Title for root-password dialogue
en: Password for "root", the system administrator
cs: Heslo pro uživatele "root", systémového administrátora

note: advise user to remember his new password
en: Don't forget what you enter here!
cs: Nezapomeňte prosím, co zde vložíte!

note: Label: get password for user root Please use newline if label is longer than 40 characters
en: &Enter a password for the root user:
cs: &Zadejte &heslo pro uživatele "root":

note: Label: get same password again for verification Please use newline if label is longer than 40 characters
en: Re-enter the password for &verification:
cs: Zopakujte prosím totéž heslo pro &ověření:

note: help text ( explain what the user "root" is and does ) help part 1 of 4
en: <p>
    Unlike normal users of the system, who for instance write texts, create
    graphics or browse the Internet, the user "root" exists on
    every system and is called into action whenever
    administrative tasks need to be performed. In other words: login as root
    whenever you need, or want, to be the system administrator, and only then.
    </p>
cs: <p>
    Kromě normálních uživatelů, kteří např. píší texty,
    tvoří obrázky nebo procházejí Internet,
    existuje v každém Linuxovém systému uživatel "root". 
    Ten nastupuje, kdykoli je potřeba vykonat zásah 
    charakteru správy systému.
    Jinak řečeno: Jste-li to vy sami, 
    přihlašujte se jako "root" právě a jedině tehdy,
    odpovídá-li to roli systémového administrátora.
    </p>

note: help part 2 of 4
en: <p>
    Because the root user is equipped with extensive permissions, the password
    for "root" should be carefully chosen . A combination of letters and numbers
    is recommended. To ensure that the password was entered correctly, you are
    asked to repeat the process in a second field.
    </p>
cs: <p>
    Protože administrátor má rozsáhlé pravomoce,
    heslo uživatele "root" je třeba volit obezřetně. Dává se přednost
    kombinaci písmen a číslic. Pro ověření je nutné ještě heslo
    znovu v dalším poli přesně znak po znaku zopakovat.</p>

note: help part 3 of 4
en: <p>
    All the rules for the example user password apply to the "root" password:
    you must distinguish between upper and lower case; a password should have at
    least 5 characters, and as a rule, not contain any special characters
    (e.g. accented letters).
    </p>
cs: <p>
    Pro rootovské heslo platí stejné konvence jako pro uživatelské - 
    žádné národní znaky, nejméně 5 znaků, rozlišují se malá a velká písmena.
    </p>

note: help part 4 of 4
en: <p>
    Possible characters are
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits <tt>0</tt>
    to <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    Do not forget this "root" password!
    </p>
cs: <p>
    Další povolené znaky jsou
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt> <tt>%&/|?{[()]}</tt>
    dále mezery a číslice od 0 do 9.
    </p>
    <p>
    Heslo pro uživatele "root" nezapomeňte!
    </p>

note: report misspellings of the password
en: The first and the second version
    of the password are different!
    Please try again.
cs: Prvá a druhá verze hesla se liší!
    Prosím, zopakujte zadání.

note: report if user forgot to enter a password
en: You didn't enter a password
    Please try again.
cs: Chybí zadání hesla.
    Prosím, zopakujte zadání.

note: explain how a password has to be formed
en: The password must have at least 5 characters
    Please try again.
cs: Heslo musí mít alespoň 5 znaků.
    Prosím, zopakujte zadání.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete The root password may contain only certain characters
en: The password may only contain the following characters:
     0..9, a..z, A..Z, and any of "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Please try again.
cs: Heslo smí obsahovat pouze znaky: 
     0..9, a..z, A..Z a dále "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Prosím, opakujte zadání.

note: Information about the user.  This info is used to create an initial user account: first name, surname, login name and password.  Data will be written to /etc/passwd. "Personify" is also the name of the dialog.
en: Personalize
cs: Profil uživatele

note: User account information, forename or first name
en: &First name:
cs: &Jméno (první):

note: User account information, surname or family name
en: &Last name:
cs: &Příjmení:

note: input field for login name
en: &User login:
cs: &Uživatelské jméno (login name):

note: push button to generate a login name from first and last name
en: &Suggestion
cs: &Například

note: User account information, first version of user password, both versions must match
en: &Enter a password:
cs: Zadejte &heslo:

note: help text (description of what to do, some background information) html-format help part 1 of 5
en: <p>
    Linux is a multiuser system; several different users can be logged in the
    system at the same time.  In order to avoid confusion, each user must have
    a unique identity if they want to use Linux.
    </p>
cs: <p>
    Linux je víceuživatelský systém, na kterém může být v jednom okamžiku 
    přihlášeno více uživatelů, kteří pracují současně. 
    Aby bylo možno rozlišit, komu patří která data a práva přístupu k nim,
    musí se každý uživatel jednoznačně identifikovat.
    </p>

note: help part 2 of 5
en: <p>
    If you fill out the fields (<b>First Name</b> and <b>Last Name</b>), an
    account is created for an user with this name and a <b>Password</b> is stored.
    When entering a password, you must distinguish between upper and lower case; a
    password should have at least 5 characters, and as a rule, not contain any
    special characters (e.g. accented characters).
    </p>
cs: <p>
    Vyplněné údaje slouží k založení uživatelského účtu.
    Obzvláště důležité je <b>heslo</b>. 
    Při jeho vytváření dbejte těchto pravidel:
    </p><p>Dává se přednost kombinaci písmen a číslic. Dále jsou povoleny mezery
    a znaky <tt>#*,.;:._-+!$</tt> <tt>%&/|?{[()]}</tt>.
    <br>Nepoužívejte národní znaky.
    <br>Heslo má mít nejméně 5 znaků.
    </p>

note: help part 3 of 5
en: <p>
    Possible characters are
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits
    <tt>0</tt> to <tt>9</tt>.
    It's enough to use a password with a length of approximately 8 alpha-numeric
    characters. To ensure that the password was entered correctly, you are asked to
    repeat it exactly in a second field. Make sure you don't forget your password!
    </p>
cs: <p>
    <br>Malá a velká písmena se rozlišují - jsou brána jako
    rozdílné znaky.
    </p><p>Pro ověření je nutné ještě heslo
    znovu v dalším poli přesně znak po znaku zopakovat.
    Heslo si dobře zapamatujte.
    </p>

note: help part 4 of 5
en: <p>
    The so-called username is created from components of the full name and
    presented to you in one of the following dialogs.  If unsure, let YaST2
    <tt>suggest</tt> a username.  You're allowed to modify it, but only use
    <em>lower</em> case letters (no accented characters!), digits and <tt>._-</tt>
    - yes, usernames have stricter restrictions than passwords!
    </p>
cs: <p>
    Uživatelské jméno (login name, username) si buď zvolíte sami, 
    nebo použijete návrh, který vám YaST2 sestaví z částí
    vašeho jména a příjmení. Návrh můžete případně pozměnit.
    Uživatelské jméno by nemělo obsahovat velká písmena a národní znaky.
    Může však obsahovat číslice a znaky <tt>._-</tt>. 
    </p>

note: help part 5 of 5
en: <p>
    If you want to work with Linux, you must first enter the username and
    the password; this starting procedure is traditionally known as the
    <b>Login</b>.
    </p>
cs:  <p>
    Při zahájení práce na Linuxu se vždy přihlásíte vaším uživatelským jménem.
    Přihlášení se zde tradičně nazývá <b>Login</b>.
    </p>

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The name information is not complete, the user is asked to complete the information
en: Please enter your name.
cs: Prosím, zadejte své (prvé) jméno.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname is empty (no user input).
en: You didn't enter a username.
    Please try again.
cs: Nebylo zadáno uživatelské jméno.
    Prosím, opakujte zadání.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname must have a size between 2 and 8 characters.
en: The username must be between 2 and 8 characters in length.
    Please try again.
cs: Uživatelské jméno musí mít 2 až 8 znaků.
    Prosím, opakujte zadání.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The login name may contain only certain characters and must begin with a letter.
en: The username may contain only
    lower case letters and digits
    and must begin with a letter.
    Please try again.
cs: Uživatelské jméno obsahuje nepřípustné znaky.
    Prosím, opakujte zadání.

note: Tell the user that the login he entered conflicts with predefined logins in the passwd file.
en: There is a conflict between the entered
    login name and a predefined username.
    
    Please try another one.
cs: Zadané uživatelské jméno se v systému
    používá ke speciálním účelům.
    
    Prosím, zadejte jiné uživatelské jméno.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The two user password information do not match
en: The first and the second version
    of the password are different.
    Please try again.
cs: První a druhá verze hesla se liší.
    
    Prosím, opakujte zadání.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The first user password information is empty (no user input)
en: You didn't enter a password.
    Please try again.
cs: Heslo nebylo zadáno.
    Prosím, opakujte zadání.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The user password information must have a minimal size - 5 characters.
en: The password must have at least 5 characters.
    Please try again.
cs: Heslo musí obsahovat alespoň 5 znaků.
    Prosím, opakujte zadání.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The user password may contain only certain characters
en: The password may only contain the following characters:
    0..9, a..z, A..Z, and any of "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Please try again.
cs: Heslo smí obsahovat pouze znaky: 
     0..9, a..z, A..Z a dále "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Prosím, opakujte zadání.

note: X server information string: %1 will be substituted with the name of the Module to use (e.g. "nvidia").
en: XFree86 4 module: %1
cs: XFree86 4 modul: %1

note: X server information string: %1 will be substituted with the name of the X server to use (e.g. "SVGA").
en: XFree86 3 server: %1
cs: X Free86 3 server: %1

en: 3D support for your graphics adapter is still in an experimental
    state and not recommended for mission critical machines.
    
    Please also notice that this driver is not OpenSource. Therefor we
    can only offer very limited support in case of problems.
    
    If you do not need 3D acceleration please switch it off.
cs: 3D podpora vaší grafické karty je stále v experimentálním
    stádiu a nedoporučuje se pro kritická nasazení.
    
    Prosím počítejte rovněž s tím, že tento ovladač není OpenSource.
    Proto zde poskytujeme pouze omezenou podporu.
    
    Pokud 3D podporu nepotřebujete, vypněte ji.

note: Radio button for 8 bit color depth
en: 256 colors (8 bpp)
cs: 256 barev (8 bpp)

note: Radio button for 16 bit color depth
en: 65K colors (16 bpp)
cs: 65K barev (16 bpp)

note: Radio button for 24 bit color depth
en: 16.7M colors (24 bpp)
cs: 16.7M barev (24 bpp)

note: Radio button for 32 bit color depth
en: 16.7M colors (32 bpp)
cs: 16.7M barev (32 bpp)

note: Check box to skip X configuration alltogether (will disable all other settings in this dialog when checked)
en: No &X11 configuration
cs: Instalace &bez X11

note: Frame title for screen resolution radio box
en: Resolution
cs: Rozlišení

note: Frame title for color depth radio box
en: Colors
cs: Barvy

en: Use 3D acceleration
cs: Použít 3D akceleraci

note: ******************** End of GUI elements *********************************************************************************** help texts *********** Help text for inst_config_x11.ycp: The user selects video resulution and color depth. Window layout: <Information about automatically detected video car
en: <p>
    Please choose the X-Windows <b>Desktop Settings</b>
    </p>
cs: <p>
    Zvolte prosím <b>nastavení obrazovky</b> pro Systém X Window.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    The video card shown has automatically been detected.
    The appropriate X server for this video card has been chosen accordingly.
    </p>
cs: <p>
    Byla detekována zobrazená grafická karta
    a byl k ní nalezen příslušný X server.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>No X11 configuration</b> to skip X Window configuration.
    You can manually configure X11 later (using <b><i>sax</i></b>) if you wish.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>Instalace bez X11</b>, chcete-li přeskočit konfiguraci Systému X
    Window. Můžete ji pak provést kdykoli později.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select one of the possible screen <b>Resolutions</b> from the box on
    the left side and one of the possible <b>Color Depth</b> settings from the
    box on the right side.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte jedno z nabízených <b>Rozlišení</b> obrazovky z okénka na levé straně
    a jednu možnost z nabízených počtů <b>Barev</b> na pravé straně.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Please notice that not all combinations of color depths and resolution may
    be valid with your video card; this depends on the amount of memory
    (shown above) on the card.
    The higher the resolution and the number of colors, the more memory is 
    required.
    </p>
cs: <p>
    Uvědomte si prosím, že vaše grafická karta díky její omezené
    paměti nemusí zvládnout všechny kombinace rozlišení a počtu barev.
    Čím vyšší je rozlišení a počet barev, tím více je potřeba paměti (viz nahoře)
    na grafické kartě.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>Use 3D acceleration</b> to enable 3D hardware acceleration.
    Not all video cards are capable of using this feature.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>Použít 3D akceleraci</b>, chcete-li povolit hardwarovou třírozměrnou akceleraci.
    Ne všechny karty však tuto funkci poskytují.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    When you are satisfied with your selections, make sure to select
    <b>Test</b> to check the settings.
    </p>
cs: <p>
    Jste-li spokojeni s vaším výběrem, nezapomeňte zvolit 
    <b>Test</b> pro ověření nastavení.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END The screen that is being referred to is 'xfine' - a tool that displays a full screen image and some arrow buttons to adjust image sizes and position.
en: <p>
    Adjust the horizontal and vertical size and position
    of the screen image that is displayed when you press that button.
    </p>
cs: <p>
    Stisknutím tohoto tlačítka nastavíte na monitoru horizontální 
    a vertikální polohu a rozměry obrazu.
    </p>

note: Headline for X11 configuration screen: The user selects screen resolution and color depth.
en: Desktop Settings
cs: Nastavení obrazovky

en: Please test your selected video mode first.
cs: Nejprve prosím vyzkoušejte vybraný videomód.

note: Warning message dialog before starting 'xfine'
en: The selected video mode will now be tested.
    If you do not see the test picture, press the
    ESC key to return to this screen immediately.
cs: Nyní se bude testovat vybraný videomód. Pokud
    neuvidíte zkušební obraz, stiskněte ESC.
    Tím se vrátíte se zpět na tuto obrazovku.

en: &No X11 configuration
cs: Instalace &bez X11

en: &Write XF86Config
cs: &Zapsat XF86Config

note: Special monitor list entry for users who don't want to install X11 at all
en: No X11
cs: Bez X11

note: Headline for monitor vendor selection box
en: Vendor
cs: Výrobce

note: Frame title for horizontal frequency input fields
en: Horizontal frequency
cs: Horizontální frekvence

note: Frame title for vertical frequency input fields
en: Vertical frequency
cs: Vertikální frekvence

note: Push button for monitor driver disk
en: Driver disk
cs: Disketa s ovladačem

note: help text for monitor configuration dialog help part 1 of 7
en: <p>
    Your monitor type could not be determined automatically.
    Please select your monitor's <b>vendor</b> and <b>model</b>.
    </p>
    
    <p>
    If your monitor is not listed here, use <b>VESA</b>
    - most monitors comply with this standard.
    </p>
cs: <p>
    Váš monitor nebyl automaticky rozpoznán. Zvolte prosím
    <b>výrobce</b> a <b>model</b> vašeho monitoru.
    </p>
    
    <p>
    Pokud zde váš monitor nenajdete, zvolte <b>VESA</b> 
    - většina monitorů tomuto standardu vyhovuje.
    </p>

note: help part 2 of 7
en: <p>
    You can use a monitor <b>driver disk</b> to import the monitor's
    technical data. Notice that you do not need a special Linux monitor
    driver disk; most common monitor driver disks will do. Just try the
    floppy that came with your monitor.
    </p>
cs: <p>
    Můžete použít i <b>disketu s ovladačem</b>,
    ze které se načtou data o vašem monitoru. Nejedná se zde o linuxový ovladač,
    ale o běžnou disketu dodávanou s monitorem.
    </p>

note: help part 3 of 7
en: <p>
    If you do not wish to use the X Window System (X11), select
    <b>no X11</b>.
    </p>
cs: <p>
    Pokud Systém X Window (nazývaný též X11) nechcete instalovat,
    zvolte prosím <b>Bez X11</b>.
    </p>

note: help part 4 of 7
en: <p>
    You can modify the monitor's frequencies in the respective input
    fields below the selection boxes.
    Refer to your monitor manual for your monitor's maximum
    frequencies. <b><i>Do not exceed</i></b> the values specified there -
    otherwise, there is a serious risk of <b><i>damaging your monitor</i></b>.
    </p>
cs: <p>
    Frekvence monitoru můžete pozměnit ve vstupních polích pod výběrovými okénky.
    <b><i>Neměli byste ale překročit maximální frekvenci,</i></b>
    kterou udává příručka k monitoru.
    Jinak je (zejména u starších monitorů) <b><i>nebezpečí jejich poškození.</i></b>.
    </p>

note: help part 5 of 7
en: <p>
    The <b>horizontal frequency</b> (in kHz) specifies how many times
    per second the monitor can write a horizontal scan line. This is a
    hard limit of the monitor, independent of the screen resolution.
    </p>
cs: <p>
    <b>Horizontální frekvence</b> (v kHz) udává, kolikrát za sekundu
    může monitor nakreslit jeden řádek obrazu. Je to mezní hodnota monitoru
    nezávislá na použitém rozlišení.
    </p>

note: help part 6 of 7
en: <p>
    The <b>vertical frequency</b> (in Hz) specifies how how many times per
    second the image on the screen is refreshed. This value depends on the
    screen resolution and the monitor's maximum horizontal frequency.
    </p>
cs: <p>
    <b>Vertikální frekvence</b> (v Hz) udává, kolikrát za sekundu 
    se obrazovka překreslí. Její maximální hodnota závisí na použitém rozlišení
    a maximální horizontální frekvenci.
    </p>

note: help part 7 of 7
en: <p>
    If you experience a constant high frequency beep from your monitor,
    you might wish to use slightly lower frequency values than the maximum
    specified in your monitor's manual. This usually helps a lot to reduce
    the noise.
    </p>
cs: <p>
    Pokud váš monitor po nastavení funguje, ale píská velmi vysokým tónem, 
    doporučuje se horizontální frekvence poněkud snížit.  
    </p>

note: Title for monitor configuration dialog: The user is prompted for vendor and model of his monitor. He also has the option of entering video frequencies or using a monitor driver disk.
en: Configure Monitor
cs: Konfigurovat monitor

en: Please insert a monitor drivers floppy.
cs: Založte prosím disketu s ovladačem pro monitor a potvrďte OK.

en: Driver disk could not be mounted
cs: Disketa s ovladačem pro monitor nešla připojit

en: No monitor information file found on this disk
cs: Na disketě nebyl nalezen soubor s informacemi o monitoru

en: Minimal horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
cs: Minimální horizontální frekvence musí být číselnou hodnotou.
    Opakujte prosím toto zadání.

en: Maximum horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
cs: Maximální horizontální frekvence musí být číselnou hodnotou.
    Opakujte prosím toto zadání.

en: Minimal vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
cs: Minimální vertikální frekvence musí být číselnou hodnotou.
    Opakujte prosím toto zadání.

en: Maximum vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
cs: Maximální vertikální frekvence musí být číselnou hodnotou.
    Opakujte prosím toto zadání.

note: we called isax (to generate a XF86Config file), isax failed MsgBox
en: Error creating X11 configuration.
    Please use SaX (sax) to configure XFree86 V3 or SaX2 (sax2) for XFree86 V4 later.
cs: Chyba během konfigurace X11.
    Použijte prosím SaX (sax) ke konfiguraci XFree86 V3 
    nebo SaX2 (sax2) pro XFree86 V4.

en: English (US)
cs: Anglické (US)

en: English (UK)
cs: Anglické (GB)

en: German
cs: Německé

en: German (Swiss)
cs: Německé (Švýcarsko)

en: French
cs: Francouzské

en: French (Switzerland)
cs: Francouzské (Švýcarsko)

en: Spanish
cs: Španělské

en: Italian
cs: Italské

en: Portugese
cs: Portugalské

en: Portugese (Brazil)
cs: Portugalské (Brazílie)

en: Greek
cs: Řecké

en: Dutch
cs: Nizozemské

en: Danish
cs: Dánské

en: Norwegian
cs: Norské

en: Swedish
cs: Švédské

en: Finnish
cs: Finské

en: Czech
cs: České

en: Czech (qwerty)
cs: České (qwerty)

en: Hungarian
cs: Maďarské

en: Polish
cs: Polské

en: Russian
cs: Ruské

en: Turkish
cs: Turecké

en: Japanese
cs: Japonské

en: PS/2 mouse (Aux-port)
cs: Myš PS/2 (Aux-port)

en: Microsoft compatible serial mouse - (ttyS0 - COM1)
cs: Myš typu Microsoft na prvém sériovém portu (ttyS0 - COM1)

en: Microsoft compatible serial mouse - (ttyS1 - COM2)
cs: Myš typu Microsoft na druhém sériovém portu (ttyS1 - COM2)

en: Microsoft Intellimouse - 3 buttons and wheel - (ttyS0 - COM1)
cs: Microsoft Intellimouse - 3 tlačítka a kolečko - (ttyS0 - COM1)

en: Microsoft Intellimouse - 3 buttons and wheel - (ttyS1 - COM2)
cs: Microsoft Intellimouse - 3 tlačítka a kolečko - (ttyS1 - COM2)

en: Mouse Systems serial mouse - (ttyS0 - COM1)
cs: Sériová myš Mouse Systems - (ttyS0 - COM1)

en: Mouse Systems serial mouse - (ttyS1 - COM2)
cs: Sériová myš Mouse Systems - (ttyS1 - COM2)

en: Mouse Man protocol (serial Logitech mouse) - (ttyS0 - COM1)
cs: Protokol Mouse Man (Sériová myš Logitech) - (ttyS0 - COM1)

en: Mouse Man protocol (serial Logitech mouse) - (ttyS1 - COM2)
cs: Protokol Mouse Man (Sériová myš Logitech) - (ttyS1 - COM2)

en: Old Logitech serial mouse (series 9) - (ttyS0 - COM1)
cs: Stará sériová myš Logitech (série 9) - (ttyS0 - COM1)

en: Old Logitech serial mouse (series 9) - (ttyS1 - COM2)
cs: Stará sériová myš Logitech (série 9) - (ttyS1 - COM2)

en: Logitech busmouse
cs: Sběrnicová myš Logitech

en: Oldest 2-button serial mouse - (ttyS0 - COM1)
cs: Nejstarší dvoutlačítková sériová myš - (ttyS0 - COM1)

en: Oldest 2-button serial mouse - (ttyS1 - COM2)
cs: Nejstarší dvoutlačítková sériová myš - (ttyS1 - COM2)

en: Microsoft busmouse
cs: Sběrnicová myš Microsoft

en: ATI XL busmouse
cs: Sběrnicová myš ATI XL

en: Plug-and-Play mice - (ttyS0 - COM1)
cs: Myš Plug&Play - (ttyS0 - COM1)

en: Plug-and-Play mice - (ttyS1 - COM2)
cs: Myš Plug&Play - (ttyS01 - COM2)

en: C&T 82C710 mouse
cs: Myš C&T 82C710

en: USB mouse
cs: Myš USB

en: NONE
cs: Bez myši

en: Africa/Abidjan
cs: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
cs: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
cs: Afrika/Addis Ababa

en: Africa/Algiers
cs: Afrika/Alžír

en: Africa/Asmera
cs: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
cs: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
cs: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
cs: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
cs: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
cs: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
cs: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
cs: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Casablanca
cs: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
cs: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
cs: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
cs: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
cs: Afrika/Dar es Salaam

en: Africa/Djibouti
cs: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
cs: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
cs: Afrika/El Aaiun

en: Africa/Freetown
cs: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
cs: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
cs: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
cs: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
cs: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
cs: Afrika/Chartúm

en: Africa/Kigali
cs: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
cs: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
cs: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
cs: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
cs: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
cs: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
cs: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
cs: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
cs: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
cs: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
cs: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
cs: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
cs: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
cs: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
cs: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
cs: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
cs: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
cs: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
cs: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
cs: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
cs: Afrika/Sao Tome

en: Africa/Timbuktu
cs: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tunis
cs: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
cs: Afrika/Windhoek

en: Africa/Cairo
cs: Afrika/Cairo

en: Africa/Tripoli
cs: Afrika/Tripoli

en: America/Anguilla
cs: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
cs: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
cs: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
cs: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
cs: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
cs: Amerika/Barbados

en: America/Belem
cs: Amerika/Belem

en: America/Belize
cs: Amerika/Belize

en: America/Bogota
cs: Amerika/Bogota

en: America/Boise
cs: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
cs: Amerika/Buenos Aires

en: America/Cancun
cs: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
cs: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
cs: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
cs: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
cs: Amerika/Cayman

en: America/Chihuahua
cs: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
cs: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
cs: Amerika/Costa Rica

en: America/Cuiaba
cs: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
cs: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
cs: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
cs: Amerika/Dawson Creek

en: America/Dominica
cs: Amerika/Dominica

en: America/El_Salvador
cs: Amerika/El Salvador

en: America/Ensenada
cs: Amerika/Ensenada

en: America/Fortaleza
cs: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
cs: Amerika/Glace Bay

en: America/Godthab
cs: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
cs: Amerika/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
cs: Amerika/Grand Turk

en: America/Grenada
cs: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
cs: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
cs: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
cs: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
cs: Amerika/Guyana

en: America/Indiana
cs: Amerika/Indiana

en: America/Inuvik
cs: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
cs: Amerika/Iqaluit

en: America/Jujuy
cs: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
cs: Amerika/Juneau

en: America/La_Paz
cs: Amerika/La Paz

en: America/Lima
cs: Amerika/Lima

en: America/Louisville
cs: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
cs: Amerika/Maceio

en: America/Managua
cs: Amerika/Managua

en: America/Martinique
cs: Amerika/Martinique

en: America/Mendoza
cs: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
cs: Amerika/Menominee

en: America/Miquelon
cs: Amerika/Miquelon

en: America/Montevideo
cs: Amerika/Montevideo

en: America/Montserrat
cs: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
cs: Amerika/Nassau

en: America/Nipigon
cs: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
cs: Amerika/Nome

en: America/Panama
cs: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
cs: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
cs: Amerika/Paramaribo

en: America/Port-au-Prince
cs: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
cs: Amerika/Port of Spain

en: America/Porto_Velho
cs: Amerika/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
cs: Amerika/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
cs: Amerika/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
cs: Amerika/Rankin Inlet

en: America/Rosario
cs: Amerika/Rosario

en: America/Santo_Domingo
cs: Amerika/Santo Domingo

en: America/Scoresbysund
cs: Amerika/Scoresbysund

en: America/St_Kitts
cs: Amerika/St Kitts

en: America/St_Lucia
cs: Amerika/St Lucia

en: America/St_Vincent
cs: Amerika/St Vincent

en: America/Swift_Current
cs: Amerika/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
cs: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
cs: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
cs: Amerika/Thunder Bay

en: America/Tortola
cs: Amerika/Tortola

en: America/Virgin
cs: Amerika/Virgin

en: America/St_Thomas
cs: Amerika/St.Thomas

en: America/Yakutat
cs: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
cs: Amerika/Yellowknife

en: America/Porto_Acre
cs: Amerika/Porto Acre

en: America/Noronha
cs: Amerika/Noronha

en: America/Sao_Paulo
cs: Amerika/Sao Paulo

en: America/Manaus
cs: Amerika/Manaus

en: America/Halifax
cs: Amerika/Halifax

en: America/Winnipeg
cs: Amerika/Winnipeg

en: America/Montreal
cs: Amerika/Montreal

en: America/Edmonton
cs: Amerika/Edmonton

en: America/St_Johns
cs: Amerika/St.Johns

en: America/Vancouver
cs: Amerika/Vancouver

en: America/Regina
cs: Amerika/Regina

en: America/Whitehorse
cs: Amerika/Whitehorse

en: America/Santiago
cs: Amerika/Santiago

en: America/Havana
cs: Amerika/Havana

en: America/Jamaica
cs: Amerika/Jamaica

en: America/Tijuana
cs: Amerika/Tijuana

en: America/Mazatlan
cs: Amerika/Mazatlan

en: America/Mexico_City
cs: Amerika/Mexico City

en: America/Anchorage
cs: Amerika/Anchorage

en: America/Adak
cs: Amerika/Adak

en: America/Atka
cs: Amerika/Atka

en: America/Phoenix
cs: Amerika/Phoenix

en: America/Chicago
cs: Amerika/Chicago

en: America/Fort_Wayne
cs: Amerika/Fort Wayne

en: America/Indianapolis
cs: Amerika/Indianapolis

en: America/Knox_IN
cs: Amerika/Knox IN

en: America/Detroit
cs: Amerika/Detroit

en: America/Denver
cs: Amerika/Denver

en: America/Shiprock
cs: Amerika/Shiprock

en: America/Los_Angeles
cs: Amerika/Los Angeles

en: America/New_York
cs: Amerika/New York

en: Antarctica/Casey
cs: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
cs: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
cs: Antarktis/Dumont DUrville

en: Antarctica/Mawson
cs: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/Palmer
cs: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
cs: Antarktis/Jižní pól

en: Antarctica/McMurdo
cs: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Syowa
cs: Antarktis/Syowa

en: Arctic/Longyearbyen
cs: Arktis/Longyearbyen

en: Asia/Aden
cs: Asie/Aden

en: Asia/Almaty
cs: Asie/Almaty

en: Asia/Amman
cs: Asie/Amman

en: Asia/Anadyr
cs: Asie/Anadyr

en: Asia/Aqtau
cs: Asie/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
cs: Asie/Aqtobe

en: Asia/Ashkhabad
cs: Asie/Ašchabad

en: Asia/Baghdad
cs: Asie/Bagdad

en: Asia/Bahrain
cs: Asie/Bahrain

en: Asia/Baku
cs: Asie/Baku

en: Asia/Bangkok
cs: Asie/Bangkok

en: Asia/Beirut
cs: Asie/Beirut

en: Asia/Bishkek
cs: Asie/Bishkek

en: Asia/Brunei
cs: Asie/Brunei

en: Asia/Calcutta
cs: Asie/Calcutta

en: Asia/Chungking
cs: Asie/Chungking

en: Asia/Colombo
cs: Asie/Colombo

en: Asia/Dacca
cs: Asie/Dacca

en: Asia/Damascus
cs: Asie/Damašek

en: Asia/Dubai
cs: Asie/Dubai

en: Asia/Dushanbe
cs: Asie/Dušanbe

en: Asia/Gaza
cs: Asie/Gaza

en: Asia/Harbin
cs: Asie/Harbin

en: Asia/Irkutsk
cs: Asie/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
cs: Asie/Jakarta

en: Asia/Jayapura
cs: Asie/Jayapura

en: Asia/Kabul
cs: Asie/Kabul

en: Asia/Kamchatka
cs: Asie/Kamčatka

en: Asia/Karachi
cs: Asie/Karáčí

en: Asia/Kashgar
cs: Asie/Kashgar

en: Asia/Katmandu
cs: Asie/Kátmandú

en: Asia/Krasnoyarsk
cs: Asie/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
cs: Asie/Kuala Lumpur

en: Asia/Kuching
cs: Asie/Kuching

en: Asia/Kuwait
cs: Asie/Kuwait

en: Asia/Macao
cs: Asie/Macao

en: Asia/Magadan
cs: Asie/Magadan

en: Asia/Manila
cs: Asie/Manila

en: Asia/Muscat
cs: Asie/Muscat

en: Asia/Nicosia
cs: Asie/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
cs: Asie/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
cs: Asie/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
cs: Asie/Phnom Penh

en: Asia/Pyongyang
cs: Asie/Pyongyang

en: Asia/Qatar
cs: Asie/Qatar

en: Asia/Rangoon
cs: Asie/Rangún

en: Asia/Riyadh
cs: Asie/Riyadh

en: Asia/Saigon
cs: Asie/Saigon

en: Asia/Samarkand
cs: Asie/Samarkand

en: Asia/Tashkent
cs: Asie/Taškent

en: Asia/Tbilisi
cs: Asie/Tbilisi

en: Asia/Thimbu
cs: Asie/Thimbu

en: Asia/Ujung_Pandang
cs: Asie/Ujung Pandang

en: Asia/Ulan_Bator
cs: Asie/Ulanbátar

en: Asia/Urumqi
cs: Asie/Urumqi

en: Asia/Vientiane
cs: Asie/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
cs: Asie/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
cs: Asie/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
cs: Asie/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
cs: Asie/Jerevan

en: Asia/Hong_Kong
cs: Asie/Hong Kong

en: Asia/Tehran
cs: Asie/Teheran

en: Asia/Jerusalem
cs: Asie/Jerusalem

en: Asia/Tel_Aviv
cs: Asie/Tel Aviv

en: Asia/Tokyo
cs: Asie/Tokyo

en: Asia/Riyadh87
cs: Asie/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
cs: Asie/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
cs: Asie/Riyadh89

en: Asia/Shanghai
cs: Asie/Shanghai

en: Asia/Taipei
cs: Asie/Taipei

en: Asia/Seoul
cs: Asie/Seoul

en: Asia/Singapore
cs: Asie/Singapore

en: Asia/Istanbul
cs: Asie/Istanbul

en: Atlantic/Azores
cs: Atlantik/Azory

en: Atlantic/Bermuda
cs: Atlantik/Bermudy

en: Atlantic/Canary
cs: Atlantik/Kanárské ostrovy

en: Atlantic/Cape_Verde
cs: Atlantik/Cape Verde

en: Atlantic/Faeroe
cs: Atlantik/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
cs: Atlantik/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
cs: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
cs: Atlantik/South Georgia

en: Atlantic/St_Helena
cs: Atlantik/Sv. Helena

en: Atlantic/Stanley
cs: Atlantik/Stanley

en: Atlantic/Reykjavik
cs: Atlantik/Reykjavik

en: Australia/Lindeman
cs: Australie/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
cs: Australie/Lord Howe

en: Australia/LHI
cs: Australie/LHI

en: Australia/North
cs: Australie/North

en: Australia/Darwin
cs: Australie/Darwin

en: Australia/Queensland
cs: Australie/Queensland

en: Australia/Brisbane
cs: Australie/Brisbane

en: Australia/South
cs: Australie/South

en: Australia/Adelaide
cs: Australie/Adelaide

en: Australia/Sydney
cs: Australie/Sydney

en: Australia/ACT
cs: Australie/ACT

en: Australia/Canberra
cs: Australie/Canberra

en: Australia/NSW
cs: Australie/NSW

en: Australia/Tasmania
cs: Australie/Tasmania

en: Australia/Hobart
cs: Australie/Hobart

en: Australia/Victoria
cs: Australie/Victoria

en: Australia/Melbourne
cs: Australie/Melbourne

en: Australia/West
cs: Australie/West

en: Australia/Perth
cs: Australie/Perth

en: Australia/Yancowinna
cs: Australie/Yancowinna

en: Australia/Broken_Hill
cs: Australie/Broken Hill

en: Brazil/Acre
cs: Brazílie/Acre

en: Brazil/DeNoronha
cs: Brazílie/DeNoronha

en: Brazil/East
cs: Brazílie/východ

en: Brazil/West
cs: Brazílie/západ

en: Canada/Atlantic
cs: Kanada/Atlantik

en: Canada/Central
cs: Kanada/Central

en: Canada/Eastern
cs: Kanada/Eastern

en: Canada/Mountain
cs: Kanada/Mountain

en: Canada/Newfoundland
cs: Kanada/Newfundland

en: Canada/Pacific
cs: Kanada/Pacifik

en: Canada/Saskatchewan
cs: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/East-Saskatchewan
cs: Kanada/East-Saskatchewan

en: Canada/Yukon
cs: Kanada/Yukon

en: Chile/Continental
cs: Chile/Kontinentál

en: Global/Cuba
cs: Global/Kuba

en: Global/Egypt
cs: Global/Ägypten

en: Global/Eire
cs: Global/Irland

en: Global/Iceland
cs: Global/Island

en: Global/Libya
cs: Global/Libye

en: Global/Poland
cs: Global/Polsko

en: Global/Portugal
cs: Global/Portugalsko

en: Global/Singapore
cs: Global/Singapur

en: Global/Turkey
cs: Global/Turecko

en: Europe/Netherlands
cs: Evropa/Nizozemsko

en: Europe/Andorra
cs: Evropa/Andorra

en: Europe/Greece
cs: Evropa/Řecko

en: Europe/Northern-Ireland
cs: Evropa/Severní Irsko

en: Europe/Yugoslavia
cs: Evropa/Jugoslávie

en: Europe/Germany
cs: Evropa/Německo

en: Europe/Slovakia
cs: Evropa/Slovensko

en: Europe/Belgium
cs: Evropa/Belgie

en: Europe/Romania
cs: Evropa/Rumunsko

en: Europe/Hungary
cs: Evropa/Maďarsko

en: Europe/Moldova
cs: Evropa/Moldavie

en: Europe/Denmark
cs: Evropa/Dánsko

en: Europe/Ireland
cs: Evropa/Irsko

en: Europe/Gibraltar
cs: Evropa/Gibraltar

en: Europe/Finland
cs: Evropa/Finsko

en: Europe/Turkey
cs: Evropa/Turecko

en: Europe/Ukraine
cs: Evropa/Ukrajina

en: Europe/Portugal
cs: Evropa/Portugalsko

en: Europe/Slovenia
cs: Evropa/Slovinsko

en: Europe/United_Kingdom
cs: Evropa/Velká Británie

en: Europe/Luxembourg
cs: Evropa/Lucembursko

en: Europe/Spain
cs: Evropa/Španělsko

en: Europe/Malta
cs: Evropa/Malta

en: Europe/Monaco
cs: Evropa/Monako

en: Europe/Russia
cs: Evropa/Rusko

en: Europe/Norway
cs: Evropa/Norsko

en: Europe/France
cs: Evropa/Francie

en: Europe/Czech_Republic
cs: Evropa/Česká Republika

en: Europe/Latvia
cs: Evropa/Litva

en: Europe/Italy
cs: Evropa/Itálie

en: Europe/Bosnia & Herzegovina
cs: Evropa/Bosna a Hercegovina

en: Europe/Macedonia
cs: Evropa/Makedonie

en: Europe/Bulgaria
cs: Evropa/Bulharsko

en: Europe/Sweden
cs: Evropa/Švédsko

en: Europe/Estonia
cs: Evropa/Estonsko

en: Europe/Albania
cs: Evropa/Albánie

en: Europe/Liechtenstein
cs: Evropa/Lichtenštejnsko

en: Europe/Vatican
cs: Evropa/Vatikán

en: Europe/Austria
cs: Evropa/Rakousko

en: Europe/Lithuania
cs: Evropa/Lotyšsko

en: Europe/Poland
cs: Evropa/Polsko

en: Europe/Croatia
cs: Evropa/Chorvatsko

en: Europe/Switzerland
cs: Evropa/Švýcarsko

en: Indian/Antananarivo
cs: Indický oceán/Antananarivo

en: Indian/Chagos
cs: Indický oceán/Chagos

en: Indian/Christmas
cs: Indický oceán/Christmas

en: Indian/Cocos
cs: Indický oceán/Cocos

en: Indian/Comoro
cs: Indický oceán/Comoro

en: Indian/Kerguelen
cs: Indický oceán/Kerguelen

en: Indian/Mahe
cs: Indický oceán/Mahe

en: Indian/Maldives
cs: Indický oceán/Maldivy

en: Indian/Mauritius
cs: Indický oceán/Mauricius

en: Indian/Mayotte
cs: Indický oceán/Mayotte

en: Indian/Reunion
cs: Indický oceán/Reunion

en: Mexico/BajaNorte
cs: Mexiko/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
cs: Mexiko/BajaSur

en: Mexico/General
cs: Mexiko/General

en: Mideast/Riyadh87
cs: Střední východ/Riyadh87

en: Mideast/Riyadh88
cs: Střední východ/Riyadh88

en: Mideast/Riyadh89
cs: Střední východ/Riyadh89

en: Pacific/Apia
cs: Pacifik/Apia

en: Pacific/Auckland
cs: Pacifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
cs: Pacifik/Chatham

en: Pacific/Easter
cs: Pacifik/Easter

en: Pacific/Efate
cs: Pacifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
cs: Pacifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
cs: Pacifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
cs: Pacifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
cs: Pacifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
cs: Pacifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
cs: Pacifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
cs: Pacifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
cs: Pacifik/Guam

en: Pacific/Johnston
cs: Pacifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
cs: Pacifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
cs: Pacifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
cs: Pacifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
cs: Pacifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
cs: Pacifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
cs: Pacifik/Midway

en: Pacific/Nauru
cs: Pacifik/Nauru

en: Pacific/Niue
cs: Pacifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
cs: Pacifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
cs: Pacifik/Noumea

en: Pacific/Palau
cs: Pacifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
cs: Pacifik/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
cs: Pacifik/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
cs: Pacifik/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
cs: Pacifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
cs: Pacifik/Saipan

en: Pacific/Tahiti
cs: Pacifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
cs: Pacifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
cs: Pacifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
cs: Pacifik/Truk

en: Pacific/Wake
cs: Pacifik/Wake

en: Pacific/Wallis
cs: Pacifik/Wallis

en: Pacific/Yap
cs: Pacifik/Yap

en: Pacific/Honolulu
cs: Pacifik/Honolulu

en: Pacific/Pago_Pago
cs: Pacifik/Pago Pago

en: Pacific/Samoa
cs: Pacifik/Samoa

en: US/Alaska
cs: USA/Alaska

en: US/Aleutian
cs: USA/Aleutian

en: US/Arizona
cs: USA/Arizona

en: US/Central
cs: USA/Central

en: US/East-Indiana
cs: USA/East-Indiana

en: US/Hawaii
cs: USA/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
cs: USA/Indiana-Starke

en: US/Michigan
cs: USA/Michigan

en: US/Mountain
cs: USA/Mountain

en: US/Pacific
cs: USA/Pacifik

en: US/Samoa
cs: USA/Samoa

en: US/Eastern
cs: USA/Eastern

en: No access to source media used on previous installation.
    Continue with choosing new installation source?
cs: Není přístup na zdrojová média z předchozích instalací.
    Má se nyní zvolit nový instalační zdroj?

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: System Update
cs: Aktualizace systému

en: <P>Launch this module to update existing packages.
    </P>
    Please insert <b>CD 1</b> before proceeding.
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
cs: <P>tento modul spusťte k aktualizaci existujících balíků.
    </P>
    Vložte prosím <b>CD 1</b>, než budete pokračovat.
    <P>Musíte na to být přihlášeni jako <i>root</i>.</P>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Update your complete system, please insert CD 1 before proceeding
cs: K aktualizaci vašeho celého systému vložte prosím CD 1, než budete dále pokračovat

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation of yast2 menueentry in ncurses menu                            //
en: <p>Launch this module to install additional packages or
    remove installed ones.
    To install commercial software, launch this module and select
    set 'pay' from list of package sets.
    </p>
cs: <P>Tento modul se spustí k instalaci dalších balíků
    resp. k odebrání balíků již instalovaných.
    Rovněž slouží k instalaci komerčního softwaru, kdy se
    v seznamu sérií balíků zadá 'pay'.
    </P>

en: <p>Please insert <b>CD 1</b> for CD installation.</p>
cs: <p>Založte prosím <b>CD 1</b>, pokud instalujete z CD.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation of yast2 menueentry in ncurses menu                            //
en: <p>Launch this module if you want to choose the
    source of installation. It is possible to install packages from CD,
    via the network or from harddisk.</p>
    <p>You can specify the source media and install
    packages with this module.
    </p>
cs: <p>Tento modul spusťte, pokud si přejete zvolit
    instalační zdroj. Instalovat se dá z CD,
    ze sítě nebo z disku.</p>
    </p>

en: <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
cs: <P>Musíte na to být přihlášeni jako uživatel <i>root</i>.</P>

en: Package %1 not found.
cs: Balík %1 nenalezen.

note: Popup informs the user that he/she wants to install an older versions
en: The version of SuSE distribution on source media
    must NOT be older than the installed one.
cs: Verze distribuce SuSE na zdrojovém médiu
    NESMÍ být starší než instalovaná.

en: Installed version: %1
cs: Instalovaná verze: %1

en: Version on source media: %1
cs: Verze zdrojového média: %1

en: Please insert current CD or specify path of current sources.
cs: Prosím vložte aktuální CD nebo zadejte cestu k aktuálnímu zdroji.

en: File %1 not found.
cs: Soubor %1 nenalezen.

en: Error while reading configuration-file.
cs: Chyba při čtení konfiguračního souboru.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Install/Remove software
cs: Instalovat/Odebrat balíky

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Install additional software package or remove installed packages.
cs: Instalovat další softwarové balíky nebo odebrat instalované balíky.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Change source of installation
cs: Změnit instalační zdroj

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Choose the source for installation/removal of software packages
    It is possible to install packages from CD, via the network or from harddisk.
cs: Zvolte zdroj pro instalaci/odstranění softwarových balíků.
    Balíky lze instalovat z CD, ze sítě nebo z disku.

note: dummy message, which will be used in the future, but have to be traslated into other languages.
en: Dailing....
cs: Vytáčení...

en: Hang up....
cs: Zavěšení...

en: Could not dial to internet. Please check your settings.
cs: Nelze vytvořit vytáčené spojení na Internet. Zkontrolujte prosím nastavení.

en: Could not dial to internet. Please connect manually.
cs: Nelze vytvořit vytáčené spojení na Internet. Připojte se prosím manuálně.

en: Error occured while closing connection to internet.
cs: Chyba při ukončení připojení k Internetu.

en: Do not show this message again.
cs: Tuto zprávu již příště nezobrazovat.

note: Skip - button label
en: Skip
cs: Přeskočit

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Install
cs: Instalovat:

en: The package "%1" is not a SuSE package.
    Should  I install nevertheless ?
cs: Balík "%1" nepochází od SuSE.
    Má se přesto instalovat?

en: There is no connection to internet. Trying to connect.
cs: Není spojení na Internet. Pokouším se připojit.

en: Cannot check the packages cause there has not be found
    any PGP configuration or key. So SuSE cannot guarantee that 
    the packages are created by SuSE
cs: Nelze ověřit, že balíky pocházejí od SuSE

note: Warning text for aborting the update before a patch is installed
en: If you abort the installation now,
    no patch will be installed.
    An existing connection to ftp server will be closed.
    Your installation will remain untouched.
cs: Přerušíte-li nyní instalaci,
    novinky se nenainstalují.
    Existující spojení na ftp server se ukončí.
    Vaše instalace zůstane nedotčena.

note: Warning text for aborting if some patches are installed, some not
en: If you abort the installation now,
    the patches are not yet downloaded and installed.
    You will need to do the update again.
cs: Pokud nyní přerušíte instalaci,
    novinky se ještě nenačetly a nenainstalovaly.
    Bude potřeba aktualizovat znovu.

note: Warning text for aborting an installation during the install process
en: If you abort the installation now,
    at least one patch is not installed correctly.
    You will need to do the update again.
cs: Pokud nyní přerušíte instalaci,
    alespoň jedna novinka se nenainstalovala správně.
    Bude potřeba aktualizovat znovu.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort Package Update?
cs: Skutečně přerušit aktualizaci balíků

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Update
cs: Přerušit aktualizaci

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Update
cs: Pokračovat v aktualizaci

en: Patch information
cs: Informace o novince

en: Installed
cs: Instalováno

en: New Version
cs: Nová verze

en: Package Update information
cs: Informace o aktualizaci balíků

en: Update is finished.
cs: Aktualizace je hotova

en: Status of last update:
cs: Status poslední aktualizace:

en: ALL installed security patches:
cs: Všechny instalované bezpečnostní záplaty:

en: ALL installed recommended patches:
cs: Všechny instalované doporučené novinky:

en: &Details
cs: &Detaily

en: Remove source-packages after update.
cs: Po aktualizaci odstranit zdroje balíků.

note: helptext  update is finished
en: <p>
    Online Update is finished.
    Your installation is up to date now.
    It is recommended to check if there are
    new patches available in regular periods.<br></p>
cs: <p>
    On-line aktualizace je hotova do současného stavu vývoje.
    Doporučuje se sledovat
    v pravidelných intervalech další novinky.<br></p>

en: <p>
    If any error occurs during download or installation
    of the patches, you can check the <b>Details</b>
    for further information.
    </p>
cs: <p>
    Pokud se objeví chyba během stahování či instalace
    balíků, prohlédněte si <b>Detaily</b>
    pro další informace.
    </p>

en: <p>
    Please try to do the update again, if important
    patches could not be installed.
    </p>
cs: <p>
    Pokud se nenainstalovaly důležité novinky,
    pokuste se o novou aktualizaci.
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: Online Update Confirmation
cs: On-line potvrzení aktualizace

note: changing Label to Finish for the last step
en: &Finish
cs: &Hotovo

en: Days since update:
cs: Dní od aktualizace:

en: Status of last update:
cs: Status poslední aktualizace:

en: Number of recommended patches:
cs: Počet doporučených novinek:

en: Number of security patches:
cs: Počet bezpečnostních záplat:

en: Last update information
cs: Informace o poslední aktualizaci

en: Data
cs: Dat

en: Information about all installed patches
cs: Informace o instalovaných balících

en: YYYY.MM.DD
cs: RRRR.MM.DD

en: Patch
cs: Novinka

en: &Show patch information
cs: &Zobrazit informace o novinkách

note: helptext  "main dialog online_update"
en: <p>
    This dialog shows detailed information about the
    last package update and about all patches
    installed on your system.
    </p>
cs: <p>
    Tento dialog podává detailní informace
    o posledních aktualizacích balíků a o všech novinkách
    instalovaných na vašem systému.
    </p>

en: <p>
    More detailed information about a special patch can
    be obtained. First select the patch from the list and then
    click on the <b>Show Patch Info</b> button.
    </p>
cs: <p>
    Podrobnější informace o novinkách dostanete tak, 
    že zvolíte novinku v seznamu a potom
    kliknete na tlačítko <b>Informace o novince</b>.
    </p>

note: using SetWizardContents (define in online_update.ycp)
en: Detailed Information
cs: IDetailní informace

en: Current patch
cs: Současná novinka

en: Connected to
cs: Připojeno k

en: Status of connection
cs: Status spojení

en: Total progress
cs: Celkový pokrok

en: Information about the activities
cs: Informace o aktivitách

note: helptext  "main dialog online_update"
en: <p>After connecting to SuSE server,
    YaST2 will download all available patches.
    This could take some time. Several details are shown.</p>
cs: <p>Po připojení k serveru SuSE
    stáhne YaST2 všechny dostupné novinky.
    Může to trvat déle. </p>

en: <p>
    The fields above show information about the connection and
    time of data transfer.
    The box below displays data from ftp logfile. If something
    goes wrong, please check this source of information. 
    </p>
cs: <p>
    Horní pole ukazují informace o spojení
    a dobu přenosu dat.
    Dolní pole ukazuje výpis hlášení ftp. Pokud něco není
    v pořádku, podívejte se prosím sem. 
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: Connection and Data transfer
cs: Spojení a přenos dat

en: closed
cs: uzavřeno

en: active
cs: aktivní

en: Can't get patch "%1" from
    server "%2".
    You may try to download remaining patches or
    go on with installing of already got ones.
    In manual mode click on Next to proceed.
cs: Nelze získat novinku "%1" ze serveru
    "%2".
    Můžete zkusit stáhnout zbývající novinky
    nebo pokračovat pouze s již staženými.
    V manuálním módu klikněte na Další k pokračování.

en: &Download
cs: &Stáhnout

en: Download of patches will be stopped.
    You may continue with installation of already
    loaded patches or abort update completely.
cs: Stahování novinek se zastaví.
    Můžete pokračovat s instalací již stažených novinek
    nebo úplně opustit aktualizaci.

en: Cannot check the patch %1 cause the PGP key is not installed or is corrupted.
    So SuSE cannot guarantee that the packages has been created by SuSE
cs: Nelze ověřit novinku %1, protože PGP klíč není instalován nebo je poškozen.
    SuSE proto nemůže zaručit, že balíky pocházejí od SuSE

en: &Don't install
cs: &Neinstalovat

en: The patch %1 will not be installed 
    cause package %2 is corrupted
cs: Novinka %1 nebude instalována 
    protože balík %2 je porušen

en: Error
cs: Chyba

en: &ok
cs: &OK

en: There is no connection to network; please connect manually.
cs: Není spojení na Internet. Pokouším se připojit.

en: Connect error
cs: Připojeno k

en: &cancel
cs: &Zrušit

en: Warning for patch %1
cs: Upozornění pro novinku %1

en: &Skip patch
cs: &Přeskočit novinku

en: Information for patch %1
cs: Informace o novince %1

note: Generic buttons
en: &Ok
cs: &OK

en: The patch %1 needs the version %2 of YaST2.
    You have installed version %3
cs: Novinka %1 vyžaduje verzi %2 programu YaST2.
    Máte nainstalovanou verzi %3

en: Don't install
cs: Neinstalovat

en: Connection to ftp server failed.
    Please try to get connection to another SuSE ftp server.
cs: Spojení s ftp serverem selhalo.
    Zkuste prosím jiný ftp server SuSE.

en: Can't get patches from server.
    Please try to get patches from another SuSE ftp server.
cs: Nelze získat novinky ze serveru.
    Zkuste je prosím získat z jiného ftp serveru SuSE.

en: There are %1 patches on ftp. Downloading may take a while.
     Do you really want to download the patches now?
cs: Na ftp je %1 novinek. Stahování může trvat určitou dobu.
     Přejete si stáhnout novinky nyní?

en: There is no patch which will have to be installed.
cs: Není nic nového k instalaci.

en: No patch will be installed.
cs: Žádná novinka se nenainstaluje.

en: Mode
cs: Mód

en: &Show description
cs: &Zobrazit popis

en: <p>This dialog shows all patches which are
    available for download on SuSE ftp server.<br>
    Mode "recommended" means you should install the patch.
    "security" is a security patch and it is highly recommended to install it.
    </p>
cs: <p>Tento dialog ukazuje všechny novinky
    dostupné pro stažení na ftp serveru SuSE.<br>
    Mód "Doporučené" znamená, že byste měli novinku nainstalovat.
    "Bezpečnost" znamená bezpečnostní záplatu a zvláště se doporučuje instalovat!
    </p>

en: <p>Meaning of the status flags:</p>
    <p>
    <b>X</b>: Patches concerning your installation are preselected.
    They will be downloaded and installed on your system.
    If you don't want a certain patch, double
    click on line to deselect it (or select line and use Crtl A).
    </p>
cs: <p>Význam příznaků statutu:</p>
    <p>
    <b>X</b>: Jsou předem vybrány novinky, týkající se vaší instalace.
    Budou staženy a instalovány na vašem systému.
    Pokud si určitou novinku nepřejete,
    klikněte na ni dvakrát a tím ji odstraňte z výběru (nebo vyberte řádek a stiskněte Crtl A).
    </p>

en: <p>
    <b>G</b>: patch is available but not relevant for your installation
    (concerns packages which are not installed).
    You can download the patch but it will not be installed.
    </p>
    <p>
    <b>_</b>: you have deselected this patch, it will neither
    be downloaded nor installed.
    </p>
cs: <p>
    <b>G</b>: novinka je dostupná, ale nepatří k vaší instalaci
    (týká se nenainstalovaných balíků).
    můžete ji stáhnout, ale nenainstaluje se.
    </p>
    <p>
    <b>_</b>: odstranili jste novinku z výběru,
    ani se nestáhne ani nenainstaluje.
    </p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: List of available patches
cs: Seznam dostupných novinek

en: This patch needs the version %1 of YaST2.
    You have installed version %2
cs: Tato novinka vyžaduje verzi %1 programu YaST2.
    Máte nainstalovanou verzi %2

note: initialize PKGINFO
en: Initializing for ftp update; One moment please...
cs: Inicializace pro aktualizaci přes ftp. Moment, prosím...

note: Popup is shown if the yast2 component responsible for the ftp update cannot be initialised. This does not mean, connection failed to ftp server, but any other error occured.
en: Initialisation of ftp server failed.
    
    Please check www.suse.de
    for further information .
cs: Inicializace ftp serveru se nepodařila.
    
    Prosím podívejte se na www.suse.cz
    na další informace.

en: Last update was executed
     %1 days ago.
cs: Poslední aktualizace byla provedena
     před %1 dny.

en: Choice of update mode
cs: Výběr módu aktualizace

en: &Automatic Update
cs: Automatická aktualizace

en: &Manual Update
cs: &Manuální aktualizace

en: Choice of installation-source
cs: Volba zdroje pro instalaci

en: Installation-source
cs: &Zdroj pro instalaci

en: &Expert
cs: &Expertní

note: helptext dialog online update start screen
en: <p>
    SuSE online update is the easy way to get all recommended
    patches and security fixes from SuSE ftp server.<br>
    <b>Automatic Update</b> will connect to the server,
    fetch the files and install the patches.</p>
cs: <p>
    On-line aktualizace SuSE je snadnou cestou,
    jak získat všechny doporučené novinky a bezpečnostní záplaty<br>
    z ftp serveru SuSE. <b>Automatická aktualizace</b> vás připojí k serveru,
    stáhne soubory a nainstaluje novinky.</p>

en: <p>
    <b>Manual Update</b> will display all available patches
    and you can choose which patches should be installed.<br>
    Information about the last update will be shown
    if you click on the <b>Details</b> button.
    </p>
cs: <p>
    <b>Manuální aktualizace</b> zobrazí všechy dostupné novinky
    a umožní vám z nich zvolit, které se budou instalovat.<br>
    Informace o poslední aktualizaci se zobrazí,
    stisknete-li tlačítko  <b>Detaily</b>.
    </p>

en: <p>
    If you click on button <b>Expert</b> you can select an local
    installation-source instead of a ftp-server or select another ftp-server.
    </p>
cs: <p>
    Po kliknutí na tlačítko <b>Expertní</b> můžete zvolit lokální
    instalační zdroj místo ftp serveru nebo zvolit jiný ftp server.
    </p>

en: Welcome to SuSE Package Update
cs: Vítá vás Aktualizace balíků SuSE

en: Initialization failed - please try again.
    If failure continues, please choose
    another SuSE ftp server.
cs: Inicializace selhala - pokuste se prosím znovu.
    Pokud problém potrvá, zvolte prosím
    jiný ftp server SuSE

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Online Update
cs: On-line aktualizace

en: Launch this module to get patches (online update).
    A patch updates, improves or corrects your existing installation.
cs: Spusťte tento modul, abyste si stáhli novinky (patches).
    Každá novinka (patch) aktualizuje, zlepší nebo opraví vaši současnou instalaci.

en: <p>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</p>
cs: <p>Musíte na to být přihlášeni jako uživatel <i>root</i>.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Get patches, to correct and improve your existing installation
cs: Získat novinky, které zlepší nebo opraví vaši současnou instalaci

note: optional warning dialog text
en: Error code %1
cs: Chybový kód %1

note: description of input field
en: &User
cs: &Uživatel

note: description of input field
en: &Password
cs: &Keslo

note: description of input field
en: &Ethernet card
cs: &Ethernetová karta

note: description of Checkbox
en: Configure A&DSL as default for internet connection
cs: Configurovat A&DSL jako výchozí pro internetové připojení

note: helptext  main dialog ADSL"
en: <p>This module is used only for
    providers using PPPoE. In the <b>U.S.</b> some providers use PPTP,
    then you only need to configure your ethernet card in the "Network/Base"
    module within YaST2. If you are not shure, ask your provider.</p>
cs: <p>Tento modul se používá pro 
    poskytovatele používající PPPoE. V <b>USA</b> používají někteří poskytovatelé PPTP,
    kde stačí pouze konfigurovat  ethernetovou kartu v modulu "Síť/Základní"
    programu YaST2. Máte-li pochybnosti, kontaktujte vašeho poskytovatele.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p><b>First</b> you have to configure your ethernet card.</p>
cs: 
    <p><b>Za prvé</b> je třeba nakonfigurovat vaši ethernetovou kartu.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p><b>Second</b> you have to enter your registration data.
    You have to enter your <i>user name</i> and your <i>password</i>.</p>
cs: 
    <p><b>Za druhé</b> je třeba zadat vaše registrační údaje,
    a to <i>uživatelské jméno</i> a <i>heslo</i>.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: <p>Then you have to enter the device of your ethernet card, e.g. <i>eth0</i>
    or if you have two cards, it could also be <i>eth1</i>.</p>
cs: <p>Dále je třeba zadat zařízení, kterým se stane vaše ethernetová karta, obvykle <i>eth0</i>.
    Máte-li ještě druhou ethernetovou kartu, bude to pro ni obvykle <i>eth1</i>.</p>

note: helptext  main dialog ADSL"
en: 
    <p>If you choose <i>Configure ADSL as default</i>, your system uses ADSL for the
    dial into the internet. After you log in, you will see an icon on your KDE panel.
    With that icon, you can easily turn your internet connection on or off.
    If you do not use KDE, a little window appears, with the same functionality</p>
cs: 
    <p>Zvolíte-li <i>Konfigurovat ADSL jako výchozí</i>, váš systém použije ADSL
    pro připojení k internetu. Po přihlášení v KDE se vám objeví ikona na panelu,
    pomocí které se snadno připojíte jk internetu či odpojíte od něj.
    Pokud nepoužíváte KDE, objeví se vám malé okno se stejnou funkcí.</p>

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Configuration for ADSL
cs: Konfigurace pro ADSL

en: Error: ADSL is not configured.
    Could not write the configuration file /etc/pppoed.conf.
cs: Chyba: ADSL nelze konfigurovat.
    Nelze zapsat konfigurační soubor /etc/pppoed.conf.

en: 
    Perhaps this module was not started as root.
    
    To configure ADSL, please start this module again
cs: 
    Tento modul patrně nespustil uživatel root.
    
    ke konfiguraci ADSL spusťte prosím tento modul znovu

en: ADSL is now configured and usable,
    You will get your dial-in icon at the next login,
    where you can turn on/off your internet connection
cs: Nyní jste nakonfigurovali ADSL a můžete ho požívat.
    Při příštím přihlášení se obejví ikona pro připojení,
    kterou zahájíte/ukončíte vaše internetové připojení

en: ADSL is now configured and usable
cs: ADSL je nyní konfigurováno a použitelné

note: No line is selcted:
en: One input field is missing.
    Please enter username and password.
cs: Chybí jedno vstupní pole.
    Zadejte prosím uživatelské jnéno a heslo.

en: Launch this module to configure your ADSL internet
       connection. This module is ONLY for Germany.
cs: Spustit tento modul po konfiguraci internetového připojení ADSL.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your ADSL connection with ppp over ethernet
       (ADSL/pppoed is used in germany, but not in the U.S.
cs: Konfigurovat spojení ADSL pomocí ppp přes ethernet

note: description of input field
en: &Line ID
cs: &ID linky

note: description of input field
en: &T-Online ID
cs: ID T-Online

note: description of input field
en: &Usercode
cs: &Uživatelský kód

note: description of Checkbox
en: Configure T-&DSL as default for internet connection
cs: Configure T-&DSL as default for internet connectio

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Configuration for GERMAN T-DSL / ADSL
cs: Configuration for GERMAN T-DSL / ADS

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Configure boot mode
cs: Konfigurovat startovací mód

en: <p>Launch this module to configure the boot-loader.
    </p>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</p>
cs: <p>Tento modul spusťte pro konfiguraci zavaděče.
    Musíte být na to přihlášeni jako uživatel <i>root</i>.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Change your lilo configuration
cs: Změnit konfiguraci zavaděče (LILO)

en: Enable/disable inetd:
cs: Povolit/zakázat inetd:

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: O&ff, don't start inetd
cs: &Nespouštět inetd

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: On with d&efault configuration
cs: Spustit se &standardní konfigurací

note: main dialog: RasioButton: don't start inetd
en: On with c&ustom configuraton ...
cs: Spustit s &volitelnou konfigurací ...

note: helptext inetd configuration
en: <p>Starting inetd will enable "others" to connect
    to network services installed on your server
    (e.g telnet, finger, ftp). Inetd is also
    needed for printing, as well as formatting the
    man-pages in the SuSE help package.
    Do you wish inetd to be started at boot time?
    </p>
cs: <p>Spuštěním inetd umožníte "ostatním" připojit se
    k síťovým službám instalovaným na vašem serveru
    (např. telnet, finger, ftp). Inetd je také zapotřebí
    pro tisk, stejně jako pro formátování
    manuálových stránek v balíku nápovědy SuSE.
    Přejete si spouštět inetd při startu počítače?
    </p>

note: helptext inetd configuration
en: 	
    <p>
    If you want to start the inetd, you can choose
    the SuSE default configuration. If you choose
    the custom configuration, you can edit the default
    configuration for your needs in the next step.
    </p>
cs: 	
    <p>
    Pokud si přejete spouštět inetd, můžete vybrat
    standardní konfiguraci SuSE. Vyberete-li
    konfiguraci volitelnou, můžete ji v dalším kroku upravit
    ze standardní konfigurace podle vašich potřeb.
    </p>

note: Main dialog: Header
en: Network services
cs: Síťové služby

note: helptext for popup create inetd-service
en: 
    <p>To create a valid entry i.e. service for the inetd you
    have to enter</p> 
    <ul>
    <li>service name            
    <li>socket type		    
    <li>protocol		    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>user[.group]	    
    <li>server program	    
    <li>server program arguments
    </ul>
    <p>To specify an Sun-RPC based service, the entry would contain these
    fields:</p>
    <ul>
    <li>service name/version    
    <li>socket type		    
    <li>rpc/protocol	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>user[.group]	    
    <li>server program	    
    <li>server program arguments
    </ul>
    
    <p>Here a short description, for details see <b>info inetd.conf</b>
    </p>
    
    <p>The <b>service-name</b> entry is the name of a valid service
    </p>
    
    <p>The <b>socket-type</b> should be one of stream, dgram, raw, rdm,
    or seqpacket, depending on whether the socket is a stream, datagram,
    raw, reliably delivered message, or sequenced packet socket.
    
    </p>
    <p>The <b>protocol</b> must be a valid protocol as given in /etc/protocols. 
    Examples might be <i>tcp</i>,<i>udp</i>,<i>rpc/tcp</i> or <i>rpc/udp</i>.
    </p>
    
    <p>The <b>wait/nowait</b> entry is applicable to datagram sockets only.
    The optional <i>max</i> suffix specifies the maximum number of
    server instances that may be spawned from inetd within an interval of 60
    seconds. 
    </p>
    
    <p>The <b>user</b> entry should contain the user name of the user as whom the 
    server should run.
    </p>
    
    <p>The <b>server-program</b> entry should contain the pathname of the program which
    is to be executed by inetd when a request is found on its socket. 
    
    </p>
    <p>---</p>
cs: 
    <p>K vytvoření platného popisu, tj. služby pro inetd
    se zadává</p> 
    <ul>
    <li>jméno služby            
    <li>typ soketu		    
    <li>protokol		    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>uživatel[.skupina]	    
    <li>serverový program	    
    <li>argumenty serverového programu
    </ul>
    <p>Pro zadání služby založené na Sun-RPC, vstup by měl obsahovat následující
    pole:</p>
    <ul>
    <li>jméno služby/verze    
    <li>typ soketu		    
    <li>rpc/protokol	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>wait/nowait[.max]	    
    <li>uživatel[.skupina]	    
    <li>serverový program	    
    <li>argumenty serverového programu
    </ul>
    
    <p>Následuje krátký popis, detaily viz <b>info inetd.conf</b>
    </p>
    
    <p><b>jméno služby</b> představuje jméno platné služby
    </p>
    
    <p><b>typ soketu</b> je jedna z možností: stream, dgram, raw, rdm,
    or seqpacket, a to podle toho, zda soket je typu stream, datagram,
    raw, reliably delivered message, nebo sequenced packet.
    
    </p>
    <p><b>protokol</b> musí být platný protokol zadaný v /etc/protocols. 
    Příklady: <i>tcp</i>,<i>udp</i>,<i>rpc/tcp</i> nebo <i>rpc/udp</i>.
    </p>
    
    <p><b>wait/nowait</b> je použitelné pouze na sokety typu datagram.
    Volitelná extenze <i>max</i> určuje maximální množství
    realizací serverů spuštěných z inetd během 60
    sekund. 
    </p>
    
    <p><b>user</b> obsahuje uživatelské jméno toho uživatele, pod nímž server poběží.
    </p>
    
    <p><b>serverový program</b> obsahuje cestu k programu který se má vykonat pomocí inetd, je-li v jeho soketu nalezen požadavek. 
    
    </p>
    <p>---</p>

note: popup create edit service: Framedescription here values for the inetd service can be set
en: Edit service
cs: Editovat službu

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Service
cs: &Služba

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Type
cs: &Typ

note: popup create/edit inetd service : Description Inputfield
en: &Protocol
cs: &Protokol

note: popup create
en: &Comment
cs: &Komentář

note: `VWeight( 0,`Frame( _("Previous block comment in inetd.conf"), `Label( previous_comment )))
en: Previous block comment in inetd.conf
cs: Předchozí komentář bloku v inetd.conf

note: Column header: minimum = 5 characters   fill with space if needed
en: Service
cs: Služba

note: Column header: minimum = 4 characters   fill with space if needed
en: Type
cs: Typ

note: Column header
en: User
cs: Uživatel

note: main dialog: Button Edit service
en: &Activate/Inactivate
cs: &Aktivovat/Deaktivovat

note: helptext  "main dialog edit inetd.conf"
en: <p>In the listbox you see all services preconfigured by SuSE</p>
cs: <p>Seznam uvádí všechny předkonfigurované služby SuSE.</p>

en: <p>All services marked with "#" are <i>inactive</i> (locked).
    All services marked with "Active!" are <i>active</i> (unlocked).</p>
cs: <p>Všechny služby označené "#" jsou <i>neaktivní</i> (zamčené).
    Všechny služby, označené jako "Aktivní!" jsou <i>aktivní</i> (odemčené).</p>

en: <p>Inactive means, that these services are preconfigured in the configuration
    file of inetd (/etc/inetd.conf), but they are locked.</p>
cs: <p>Neaktivní znamená, že tyto služby jsou sice předkonfigurovány v konfiguračním souboru inetd (/etc/inetd.conf), ale jsou zamčené.</p>

en: <p>With a click to this entry, and a second click
    on the button activate/inactivate you can unlock an inactive entry, or
    lock an active entry.</p>
cs: <p>Kliknete-li na službu a potom na tlačítko
    <B>Aktivovat/Deaktivovat</B>, můžete odemknout neaktivní službu
    anebo zamknout aktivní službu.</p>

en: <p>With a click to an entry, and a second click
    on the button edit you can change parameters of this service
    </p>
cs: <p>Kliknete-li na službu a potom na tlačítko
    <B>Editovat</B>, můžete měnit parametry této služby.
    </p>

note: using SetContents (define in lan_inetd.ycp)
en: Enable/disable network services
cs: Povolit/zakázat síťové služby

note: ///////////////////////////////////////// - create line and comment - insert line in Database - compute comment
en: Create a new service entry
cs: Vytvořit novou službu

note: No line is selcted:
en: To delete a service, you have to select one in main dialog
cs: Službu ke zrušení zvolte v hlavním dialog

note: No line is selcted:
en: To activate/inactivate a service, you have to select one in main dialog
cs: Službu k aktivování/deaktivování zvolte v hlavním dialogu

note: edit line and comment
en: Edit a service entry
cs: Editovat službu

note: No line is selcted:
en: To edit a service, you have to select one in main dialog
cs: Službu k editování zvolte v hlavním dialogu

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Start/stop services (inetd)
cs: Spustit/zastavit služby (inetd)

en: Launch this module to configure your network services.
cs: Spustit tento modul pro konfiguraci síťových služeb

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your network services which are started via inetd
cs: Konfigurovat vaše síťové služby, které se spouštějí pomocí inetd

note: mesage label
en: Initializing ...
cs: Inicializuje se ...

note: help text 1/2
en: <p>The network card was
     found. If you want to configure this network card press <b>Next</b>
     use <b>Back</b> button to go back.</p>
cs: <p>Síťová karta nebyla nalezena.
     Chcete-li konfigurovat tuto síť, stiskněte <b>Další</b>
     nebo se vraťte stisknutím <b>Zpět</b>.</p>

note: help text 2/2
en: <p>Press <b>Skip</b> button to skip the configuration of this card.</p>
cs: <p>Stiskněte tlačítko <b>Přeskočit</b>, chcete-li přeskočit konfiguraci této karty.</p>

note: To translators: label message 1/2 The network card XY will be configured
en: The network card
cs: Síťová karta

note: To translators: label message 2/2 The network card XY will be configured
en: 
    will be configured for network access as.
cs: 
    se nakonfiguruje pro přístup k síti jako

note: dialog title
en: Network card configuration
cs: Konfigurace síťové karty

note: popup message with confirmation buttons
en: Should the network configuration be saved?
cs: Má se síťová konfigurace uložit?

note: label
en: Network Controller
cs: Síťový ovladač

note: button label
en: &Card
cs: &karty

note: label
en: Use the unrecognized card if present
cs: Použít nerozpoznanou kartu, je-li v počítači

note: "Add provider" - label, "Add provider ..." - button label
en: Add provider
cs: Přidat poskytovatele

en: Add provider ...
cs: Přidat poskytovatele...

note: label
en: Unknown modem
cs: Neznámý problém

note: button label
en: &Modem
cs: &modemu

note: label
en: Use the unrecognized modem if present
cs: Použít nerozpoznaný modem, je-li v počítači

note: dialog title
en: Network device setup
cs: Nastavení síťového zařízení

note: abort confirmation popup
en: Really abort?
cs: Skutečně přerušit?

en: IO address
cs: IO adresa

note: help text 1/4
en: <p>Please select ISDN card from the list.</p>
cs: <p>Zvolte prosím kartu ISDN ze seznamu.</p

note: help text 2/4
en: <p>You can pass some extra option values to the kernel module.</p>
cs: <p>Můžete předat zvláštní volby modulu jádra.</p>

note: help text 3/4
en: <p>IO address, IRQ and MemBase are card hardware attributes which usually should be 
    correctly detected for newer card models, if you have an older card model please have a look into your technical manual 
    or contact your salesman.</p>
cs: <p>IO adresa, IRQ a MemBase jsou hardwarové vlastnosti karty, 
    které se u novějších karet správně detekují. 
    U starších modelů karet se podívejte do manuálu nebo kontaktujte prodejce.</p>

note: help text 4/4
en: <b>ISDN protocol: </b>In most cases the protocol is Euro-ISDN especially 
        use this if your ISDN-card is connected directly to the NTBA. 
        1TR6 is only rarely used (e.g. some ISDN-stations 
        use it for the internal ISDN connections and if your 
        ISDN-card is connected to such a ISDN-station you 
        have to use 1TR6.
cs: <b>Protokol ISDN: </b>Ve většině případů je protokol Euro-ISDN, 
        zejména pokud vaše karta ISDN je připojena přímo na NTBA. 
        1TR6 se používá zřídka.

en: Selection of ISDN protocol
cs: Volba protokolu ISDN

en: Leased line
cs: Pronajatá linka

en: Options for '%1' card
cs: Volby pro kartu '%1

en: Select your ISDN card
cs: Vyberte vaši kartu ISDN

en: ISDN module options (only needed in special cases!!)
cs: Volby pro modul ISDN - potřebné pouze ve zvláštních případech

en: ISDN low level configuration
cs: Konfigurace ISDN na nízké úrovni

note: help text 1/7
en: <p>My phone number -  As your own telephone number (MSN) you 
             put in your telephone number (without area code!), if your ISDN-card is connected 
             directly to the NTBA. If it is connected to an ISDN-station, 
             put in the MSN which is stored in the ISDN-station (e.g. your phone extension or 
             the last digit or digits of your phone extension) or - if this fails - try 
             to use just 0 (which normally causes that the  default MSN is actually used).</p>
cs: <p>Mé telefonní číslo - Vaše telefonní číslo (MSN)
             zadáte bez meziměstského předčíslí (area code), je-li vaše karta ISDN 
             připojena přímo k NTBA. Je-li připojena ke stanici ISDN, 
             zadejte MSN uložené ve stanici ISDN (např. číslo přípojky 
             či několik posledních číslic. Pokud to selže, 
             zkuste použít pouze 0 (což způsobí použití výchozího MSN).</p>

note: help text 2/7
en: <p><b>Dial mode - Off</b> means no connections at all are possible.</p>
cs: <p><b>Volba pro vytáčení - Vypnuto</b> znamená, že žádná spojení nejsou možná.</p>

note: help text 3/7
en: <p><b>Manual</b> - only outgoing connections made manually are possible. 
             Incoming connections can be made. Incoming callback connections are not possible 
             If you select <b>Manually</b> in the dial mode, you can build or 
             close a connection using the tool <b>kimon</b> or <b>kinternet</b> 
             or (as user root) with the commands: 
             <br>isdnctrl dial ippp0  <br>isdnctrl hangup ippp0</p>
cs: <p><b>Manuální</b> - z odchozích spojení jsou možná pouze manuální, 
             příchozí jsou možná všechna. Příchozí spojení pomocí callbacku jsou zakázána. 
             Zvolíte-li <b>Manuálně</b> ve způsobu vytáčení, můžete vytvořit 
             nebo zavřít spojení s použitím nástroje <b>kimon</b> nebo <b>kinternet</b> 
             nebo (jakožto uživatel root) příkazy: 
             <br>isdnctrl dial ippp0  <br>isdnctrl hangup ippp0</p>

note: help text 4/7
en: <p><b>Automatic</b> - when necessary, a connection will be made 
    automatically; this is also the only mode where incoming callback calls will succeed 
    (i.e. connections that you call back).  It will also hangup after the specified hup-timeout</p>
cs: <p><b>Automatická</b> - v případě potřeby se spojení vytvoří 
    automaticky. To je také jediný způsob, kde se dá použít příchozí callback 
    (tj. spojení, kdy si vyžádáte, aby vám druhá strana zavolala).
    Také zavěsí po vypršení zadané čekací doby hup-timeout</p>

note: help text 5/7
en: <p>Automatic hang-up -you can set that 
      the line will be hang up automatically after 'IDLE timeout'. The checkbox Chargehup tells that the line stays connected 
      after 'IDLE timeout', and it will be hung up immediately before the next counting pulse 
      (this only works, if your isdn-provider transmits the charge-info during and after the connection)</p>
cs: <p>Pokud zadáte automatické zavěšení, linka se zavěsí 
      automaticky po 'IDLE timeout'. Pole Chargehup říká, že linka zůstane spojena 
      po 'IDLE timeout' a že se zavěsí bezprostředně před dalším tarifním pulzem 
      (což funguje pouze pokud váš poskytovatel ISDN přenáší tarifovací informaci během a po spojení)</p>

note: help text 5/7
en: <p>If you want to start-up the connection during the 
    system boot, please press the appropriate button. If not, you have to use (as user root) the following commands: 
     <br> rci4l_hardware start 
     <br> rci4l start 
     <br> rcroute start 
     <br>  to start ISDN.</p>
cs: <p>Chcete-li začít spojení během startu systému, 
    stiskněte prosím odpovídající tlačítko. Pokud ne, jako uživatel root k tomu musíte použít následující příkazy: 
     <br> rci4l_hardware start 
     <br> rci4l start 
     <br> rcroute start 
     </p>

note: help text 5/7
en: <p>Selecting <b>activate firewall</b> will block all incoming
    connections; choosing this option will make dialup connections to
    the internet save for attacks from the outside.</p>
cs: <p>Volbou <b>Aktivovat firewall</b> zablokujete všechna příchozí připojení.
    Způsobí to, že vaše vytáčená připojení k internetu
    budou chráněna před možnými útoky zvnějšku.</p>

en: My phone number
cs: Mé telefonní číslo

note: Dial mode selection
en: Dial mode
cs: Způsob vytáčení

note: Automatic dial mode
en: Automatic
cs: Automatické

note: Manual dial mode
en: Manual
cs: Manuální

note: Dial mode off
en: Off
cs: Žádná

en: Automatic hang-up
cs: Automatické zavěšení

en: IDLE timeout
cs: Povolená doba nečinnosti

en: Start ISDN during system boot
cs: Spustit ISDN během startu systému

en: IP settings
cs: Nastavení pro IP

en: Callback settings
cs: Nastavení pro callback

en: ISDN connection parameters
cs: Parametry spojení ISDN

en: You have to fill in Local and Remote IP addresses correctly
cs: Musíte správně vyplnit lokální a vzdálenou IP adresu

note: help text 1/3
en: <p>Please fill-in the IP addresses. If you have syncppp connection, 
    normally do you have to keep the pre-selected values 192.168.x.99 and 192.168.x.1. 
    In rawip case you must obtain these numbers from your provider. 
    If you have a local ethernet please check, that the IP-adresses 
    are not in the same subnet like your local ethernet. </p>
cs: <p>Vyplňte prosím IP adresu. Pokud máte spojení syncppp, 
    normálně ponecháte výchozí hodnoty 192.168.x.99 a 192.168.x.1. 
    Pro rawip musíte tato čísla získat od poskytovatele. 
    Máte-li lokální etherenet, zkontrolujte prosím, že IP adresy 
    nejsou ve stejné podsíti jako lokální ethernet. </p>

note: help text 2/3
en: <p>Check the button for <b>dynamic IP address</b> if you plan to use 
    diald (demand dialing daemon), where the outgoing address is unknown at the moment the link is going up.</p>
cs: <p>Použijte tlačítko <b>Dynamická IP adresa</b>, plánujete-li 
    použít diald (demand dialing daemon),  
    kde odchozí adresa je v tom okamžiku neznáma.</p>

en: IP address settings
cs: Nastavení IP adresy

en: Local IP address of your machine
cs: Lokální IP adresa (vašeho počítače)

note: IP address of Peer for Point-to-Point connection
en: Remote IP address
cs: Vzdálená IP adresa (poskytovatele)

en: Dynamic IP address
cs: Dynamické IP adresy

note: help text 3/3
en: <p>Check the button for <b>dynamic DNS assignment</b> 
    if you want to change your domain name servers after the connection is up. (This replace your static DNS 
    configuraton with obtain DNS servers IP addreses) Today almost all providers 
    use <b>Dynamic DNS assignment</b></p>
cs: <p>Tlačítko <b>Dynamické přiřazení DNS</b> 
    použijete, chcete-li změnit servery DNS po začátku spojení. (To nahrazuje vaši statickou 
    konfiguraci DNS, kde jsou IP adresy DNDS serverů). Dnes téměř všichni poskytovatelé 
    používají <b>Dynamické přiřazení DNS</b></p>

en: Dynamic DNS assignment
cs: Dynamické přiřazení DNS

en: ISDN IP address settings
cs: Nastavení IP adresy pro ISDN

note: help text 1/3
en: <p>If callback mode is off,  calls  are handled normally without special processing.</p>
cs: <p>V režimu callback Vypnuto se spojení obsluhují normálně.</p>

note: help text 2/3
en: <p>If callback mode  is  server,  then  after  getting  an incoming call, a callback is triggered.</p>
cs: V režimu callback Server se spustí callback po přijetí příchozího volání.</p>

note: help text 3/3
en: If callback mode is client, then the local system does the initial call  and  then  waits  for  callback of the remote machine.
cs: V režimu callback Klient lokální systém zavolá a pak čeká na callback od vzdáleného počítače.

en: Callback functions
cs: Funkce pro callback

note: ISDN callback mode selection - Callback Off
en: Callback Off
cs: Callback vypnut

note: ISDN callback mode selection - Callback Server
en: Callback Server
cs: Callback server

note: ISDN callback mode selection - Callback Client
en: Callback Client
cs: Callback klient

en: ISDN callback settings
cs: Nastavení pro callback ISDN

en: Can't delete all ISDN card configuration while you have configure some connections.
cs: Nelze zrušit všechny konfigurace karty ISDN, protože byla vytvořena spojení.

note: help text for ip address setup dialog part 1 of 9
en: <p>This dialog allows you to configure your IP address.</p>
cs: <p>Tento dialog vám umožní konfigurovat vaši IP adresu.</p>

note: help text for ip address setup dialog part 2 of 9
en: <p>You can select dynamic address assignment, 
    if you have a <b>DHCP server</b> running on your local network.
cs: <p>Dynamické přiřazení adresy můžete zvolit,
    pokud máte běžící <b>DHCP server</b> ve vaší lokální síti.

note: part 3 of 9, keep the leading space
en:  You also should select this if you do not have a static IP address 
    assigned to you by your cable or DSL provider.
cs: Podobně ho můžete použít, pokud vám nebyla přidělena statická IP adresa 
    od vašeho kabelového poskytovatele.

note: part 4 of 9, keep the leading space
en:  Network addresses will then be obtained <b>automatically</b> from the server.
cs: Server pak přidělí vašemu počítači dynamickou IP adresu a nastavení sítě proběhne automaticky.

note: part 5 of 9
en: Configuration will be finished by clicking the <b>Next</b> button.</p>
cs: Stisknutím tlačítka <b>Další</b> se síťová konfigurace řádně ukončí.</p>

note: part 6 of 9
en: <p>Otherwise, you must assign the network addresses <b>manually</b>.
cs: <p>V opačném případě musíte vašemu počítači přidělit síťovou adresu <b>ručně</b>.

note: part 7 of 9, keep the leading space
en:  Enter the IP address (e.g. 192.168.100.99) for your computer, 
    the network mask (usually 255.255.255.0) and, optionally, the default gateway IP address.
cs: Zadejte vaši IP adresu (např. 192.168.100.99), 
    síťovou masku (obvykle 255.255.255.0) a případně i výchozí IP adresu standardní síťové brány.

note: part 8 of 9, keep the leading space
en:  The name server setup dialog follows.</p>
cs:  Následuje konfigurace nameserveru.</p>

note: part 9 of 9
en: <p>Please contact your <b>network administrator</b> 
    for more information about the network configuration.</p>
cs: <p>Podrobnější informace o síťové konfiguraci získáte od <b>správce sítě</b>.</p>

note: label for radio button group (dynamic/static ip address setup method)
en: Network device
cs: Typ síťového zařízení

note: frame label
en: Dynamic address
cs: Dynamická adresa

note: radio button label
en: Automatic address setup (via DHCP)
cs: Automatické přidělení adresy pomocí DHCP

note: frame label
en: Choose the setup method
cs: Zvolte metodu nastavení

note: radio button label
en: Static address setup
cs: Nastavení statické adresy

note: text entry label for ip address
en: IP Address
cs: IP adresa

note: text entry label for network mask
en: Subnet mask
cs: Síťová maska podsítě

en: Detailed settings
cs: Detailní nastavení

en: &Hostname and nameserver
cs: &Jméno počítače a nameserveru

en: &Routing
cs: &Routování

note: main dialog label
en: Network address setup
cs: Konfigurace síťové adresy

note: warning dialog message
en: You need to install the dhclient or dhcpcd package for dynamic IP address setup. It's located in the series 'n'
cs: Pro dynamické přidělování IP adresy je třeba nainstalovat balík dhclient nebo dhcpcd. Je obsažen v sérii 'n'

note: warning dialog message
en: The default gateway is incorrect
cs: Standardní brána je neplatná

note: warning dialog message
en: The subnet mask is incorrect
cs: Síťová maska je neplatná

note: warning dialog message
en: The IP address is incorrect
cs: IP adresa je neplatná

note: ip address overlaps network or broadcast address bug #4644, message fix, orig: err_msg = UI(_("IP Address is out of range."))
en: Invalid netmask.
cs: Neplatná síťová maska.

note: error message
en: The subnet mask is incorrect.
cs: Maska podsítě je neplatná.

note: error message
en: The IP address is incorrect.
cs: IP adresa je neplatná.

note: warning popup
en: Deleting hardware will also erase you interface configuration, proceed?
cs: Zrušení hardwaru také zruší konfiguraci rozhraní - pokračovat?

en: Unknown provider
cs: Neznámý poskytovatel

note: number table entry - card is running
en: Active
cs: Aktivní

note: ipaddr table entry - card is/is not PCMCIA
en:     Yes
cs:     Ano

en:      No
cs:      Ne

note: ipaddr table entry - card is/is not PCMCIA
en:      Yes
cs:     Ano

note: not_configured = create_table (not_configured, ["sub_vendor"]); help text 1/4
en: <p>Please select what kind of card you want to configure.</p>
cs: <p>Určete prosím , který druh karty si přejete konfigurovat.</p>

note: help text 2/4
en: <p>If the list contains <b>autodetected</b> (and not yet configured) cards, select one and go ahead.
cs: <p>Obsahuje-li seznam <b>autodetekované</b> (a ještě nekonfigurované) karty, zvolte jednu a pokračujte

note: help text 3/4
en: Choose <b>compiled in the kernel</b> if you know that your network card has support included in your Linux kernel.
cs: Zvolte <b>zakompilováno v kernelu</b> pokud víte, že vaše síťová karta má podporu ve vašem linuxovém kernelu.

note: help text 4/4
en: Otherwise use <b>manual selection</b>.</p>
cs: Jinak použijte <b>manuální výběr</b>.</p>

note: frame label
en: Configure
cs: Konfigurovat

note: selection box label
en: List of autodetected
cs: Seznam autodetekovaných

note: dialog title
en: Network configuration
cs: Konfigurace sítě

note: help text 1/4
en: <p>The base configuration of your network devices is set here. Use <b>Edit</b> button to 
    edit the network device address, <b>Delete</b> button to remove the entry.</p>
cs: <p>Zde se nastaví základní konfigurace vašich síťových zařízení. Použijte tlačítko <b>Edit</b> 
    pro úpravu adres síťových zařízení, <b>Zrušit</b> pro odstranění položky.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Use <b>Add</b> button to configure your hardware and 
    set-up device address.</p>
cs: <p>Použijte tlačítko <b>Přidat</b> ke konfiguraci nového hardwaru a k
    nastavení adresy.</p>

note: help text 3/4
en: <p>With the <b>Hardware</b> button you get a list of hardware 
    that you can change</p>
cs: <p>Tlačítkem <b>Hardware</b> dostanete seznam hardwaru, 
    který můžete změnit.</p>

note: help text 4/4
en: <p>If you configure modem or ISDN for connect you can use 
       <b>kinternet</b>.
cs: <p>Konfigurujte-li modem nebo ISDN pro připojení, můžete použít 
       <b>kinternet</b>.

en: &Interface
cs: &Rozhraní

en: No.
cs: Čís.

en: Device name
cs: Jméno zařízení

note: button label
en: &Add
cs: &Přidat

en: This entry can not be edited!
cs: Tuto položku nelze editovat!

en: Network complex configuration
cs: Podrobná konfigurace sítě

en: Network base configuration
cs: Základní konfigurace sítě

en: Network modem configuration
cs: Konfigurace modemu pro síť

en: Network isdn configuration
cs: Konfigurace ISDN pro síť

note: help text 1/3
en: <p>Please select the appropriate <b>provider</b>.</p>
cs: <p>Zvolte prosím odpovídajícího <b>poskytovatele</b>.</p>

note: help text 2/3
en: <p>Choose the country or region where you are located and than choose one of the listed providers.</p>
cs: <p>Zvolte zemi či oblast a vyberte ze seznamu poskytovatele.</p>

note: help text 3/3
en: <p>Use the <b>New</b> button to add provider that cannot be found in the list.</p>
cs: <p>Použijte tlačítko <b>Nový</b> pro přidání poskytovatele, který chybí v seznamu.</p>

en: Country
cs: Země

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: New
cs: Nový

en: ISP selection
cs: Výběr poskytovatele (ISP)

en: Homepage: %1
cs: Domovská stránka: %1

en: Hotline: %1
cs: Horká linka: %1

en: You have to choose one provider!
cs: Máte zvolit jednoho poskytovatele!

en: %1<p>Homepage: %2</p>
cs: %1<p>Domovská stránka: %2</p>

en: %1<p>Hotline: %2</p>
cs: %1<p>:Horká linka: %2</p>

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please connect to the homepage <b>%2</b> or call the hotline <b>%3</b>.</p>
cs: <p>K registraci <b>%1</b> a k nalezení nejlepšího čísla pro vytočení kontaktujte prosím domovskou stránku <b>%2</b> nebo volejte horkou linku <b>%3</b>.</p>

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please connect to the homepage <b>%2</b>.</p>
cs: <p>K registraci <b>%1</b> a k nalezení nejlepšího čísla pro vytočení kontaktujte prosím domovskou stránku <b>%2</b>.</p>

en: <p>To register for <b>%1</b> and to find the best dialing number please call the hotline <b>%2</b>.</p>
cs: <p>K registraci <b>%1</b> a k nalezení nejlepšího čísla pro vytočení volejte horkou linku <b>%2</b>.</p>

note: help text 1/4
en: <p>Access to your internet provider. If you have selected your provider from the list these values are already pre-filled.</p>
cs: <p>Přístup k vašemu internetovému poskytovateli. Pokud byl vybrán ze seznamu, hodnoty jsou již předem vyplněny.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Please select the type of packet-encapsulation. <b>RawIP</b> means that MAC-headers are stripped off, <b>SyncPPP</b> stands for Synchronous PPP.</p>
cs: <p>Zadejte prosím typ zapouzdření paketů. <b>RawIP</b> znamená bez MAC-hlaviček,  <b>SyncPPP</b> znamená Synchronní PPP.</p>

note: help text 3/4
en: <p>Please enter a <b>name</b> of the connection  and a <b>phone number</b> to access your provider.</p>
cs: <p>Prosím zadejte <b>jméno</b> spojení a <b>telefonní číslo</b> vašeho poskytovatele.</p>

note: help text 4/4
en: <p>Enter the <b>user name</b> and the <b>password</b> that will be used for logging in (ask your provider if you are not sure).</p>
cs: <p>Zadejte <b>uživatelské jméno</b> a <b>heslo</b> které se použijí při přihlašování (při pochybách se zeptejte poskytovatele).</p>

en: ISDN type
cs: Typ ISDN

en: ISDN RawIP
cs: ISDN Raw IP

en: Connection Name
cs: Jméno pro spojení

note: providers Phone number
en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Password
cs: Heslo

en: Name for dialing
cs: Jméno pro vytáčení

en: Request for password
cs: Požadavek na heslo

en: Always ask me
cs: Vždy se mě zeptat

note: help text 4/4
en: <p>Check the <b>Ask</b> button to always ask for the password.</p>
cs: <p>Použijte tlačítko <b>Zeptat</b> pokud požadujete vždy se ptát na heslo.</p>

en: ISP parameters
cs: Parametry poskytovatele (ISP)

en: Name for dialing can't contains spaces
cs: Jméno pro vytáčení nesmí obsahovat mezery

en: Name %1 already exist
cs: Jméno  %1 již existuje

en: Connection Name %1 already exist
cs: Jméno pro spojení %1 již existuje

en: You have to fill in all input boxes
cs: Musíte vyplnit všechna pole

note: help text for dns setup part 1 of 6
en: <p>Insert the host name and domain 
     name for your computer. Name server list and domain search list are 
     optional.</p>
cs: <p>Zadejte jméno vašeho počítače a vaší domény.
     Seznam nameserverů a seznam domén k prohledávání jsou volitelné.</p>

note: help text for dns setup part 2 of 6
en: <p>A name server is a computer 
     which translates host names into IP addresses. This value must be 
     entered as an <b>IP address</b> (e.g., 10.10.0.1) not as a host 
     name.</p>
cs: <p><b>Nameserver</b> je počítač, 
    který překládá jména počítačů na IP adresy.
    Musí být zadán <b>IP adresou</b> (např. 10.10.0.1),
    nikoli jménem počítače (host name).</p>

note: help text for dns setup part 3 of 6
en: <p>Search domain is the domain 
     name where host name searching is started. The primary search domain 
     is usually the same as the <b>domain name</b> of your computer (e.g., 
     suse.de). There may be additional search domains (e.g., 
     suse.com).</p>
cs: <p>Prohledávaná doména je ta,
    jejíž jméno se vezme první při hledání vzdáleného počítače.
    Primární prohledávaná doména je proto zpravidla shodná 
    se <b>jménem domény</b> vašeho počítače (např. suse.cz). 
    Mohou zde být uvedeny i další prohledávané domény, (např. suse.de).</p>

note: help text for dns setup part 4 of 6
en: <p>If you are using DHCP to get 
     an IP address, you can check whether to get hostname via DHCP or leave it unchanged.</p>
cs: <p>Používáte-li DHCP k získání 
     IP adresy, můžete zadat, zda chcete získat jméno počítače přes DHCP.</p>

note: help text for dns setup part 4 of 6
en: <p>If you plan to use dialup internet connection 
    and have set up your connection to use dynamic DNS assignment these values will be temporally 
    disabled during the connection.</p>
cs: <p>Plánujete-li použít vytáčené připojení k internetu, 
    pokud jste nastavili dynamickou DNS, tyto hodnoty se dočasně potlačí během spojení.</p>

note: help text for dns setup part 5 of 6
en: <p>Select the <b>Finish</b> button to <b>save</b> your changes and 
    <b>finish</b> the network configuration.</p>
cs: <p>Zvolte <b>Konec</b> pro uložení změn a ukončení konfigurace sítě.</p>

en: Hostname && Domainname
cs: &Jméno počítače a domény

note: text entry label
en: &Host name
cs: Jméno &počítače

note: text entry label
en: &Domain name
cs: Jméno &domény

en: &Change hostname via DHCP
cs: &Změnit jméno počítače přes DHCP

note: common label for more text entries
en: &Name server list
cs: &Seznam nameserverů

note: common label for more text entries
en: Domain &search list
cs: Seznam &prohledávaných domén

note: main dialog label
en: Hostname & name server configuration
cs: Konfigurace jména počítače a nameserveru

note: error label message
en: The tertiary search domain is not correct
cs: Terciární prohledávaná doména je neplatná

note: error label message
en: The secondary search domain is not correct
cs: Sekundární prohledávaná doména je neplatná

note: error label message
en: The primary search domain is not correct
cs: Primární prohledávaná doména je neplatná

note: error label message
en: The tertiary nameserver is not correct
cs: Terciární nameserver je neplatný

note: error label message
en: The secondary nameserver is not correct
cs: Sekundární nameserver je neplatný

note: error label message
en: The primary nameserver is not correct
cs: Primární nameserver je neplatný

note: error label message
en: The domain name is not correct
cs: Neplatná doména

note: error label message
en: The host name is not correct
cs: Neplatné jméno počítače (host name)

en: The values were not saved correctly.
cs: Hodnoty nebyly uloženy správně

en: The values were saved.
cs: Hodnoty byly uloženy.

en: Warning: all devices are configured to use DHCP.
cs: Upozornění: všechna zařízení byla konfigurována pro použití DHCP.

note: help text 1/2
en: <p>In this dialog you can modify your hardware settings.</p>
cs: <p>Tento dialog vám umožní změnit vaše hardwarová nastavení.</p>

note: help text 2/2
en: <p>Use the <b>Edit</b> button to modify existing hardware setting, use the <b>Delete</b> button to remove it.</p>
cs: <p>Použijte tlačítko <b>Editovat</b> ke změně existujícího nastavení hardwaru, použijte tlačítko <b>Zrušit</b> k jeho odstranění.

en: name
cs: Jméno

en: Edit
cs: Editovat

note: Delete - button label
en: Delete
cs: Smazat

en: Network hardware settings
cs: Hardwarová nastavení sítě

note: help text 1/3
en: <p>Here you can set-up your networking device. The values will be written into <i>/etc/modules.conf</i>.</p>
cs: <p>Zde se nastaví síťové zařízení. Hodnoty se zapíší do <i>/etc/modules.conf</i>.</p>

note: help text 2/3
en: <p>Options for the module should be written in format 
    <i>option</i>=<i>value</i> and each entry should be space separated, 
    e.g. <i>io=220 irq=5</i>. <b>Note:</b> If you will configure two cards with 
    the same module name, options will be merged during saving.</p>
cs: <p>Volby pro modul je třeba zapsat ve formátu 
    <i>option</i>=<i>value</i> a každou z nich oddělit mezerou, 
    např. <i>io=220 irq=5</i>. <b>Poznámka:</b> Konfigurujte-li dvě karty 
    pro stejný modul, volby se sjednotí při uložení.</p>

note: help text 3/3
en: <p>You can get a list of available network cards by pressing the <b>List</b> button.</p>
cs: <p>Seznam použitelných síťových karet získáte stisknutím tlačítka <b>Seznam</b>.</p

note: frame label
en: Network interface
cs: Síťové rozhraní

note: combo box label
en: Device number
cs: Číslo zařízení

note: frame label
en: Kernel module
cs: Modul jádra

note: text entry label
en: Name of the module
cs: Jméno modulu

note: textentry label
en: Options
cs: Volby

note: "Select from list" - button label
en: Select from list
cs: button to configure your hardware and

note: dialog title
en: Manual network configuration
cs: Manuální konfigurace sítě

note: error popup
en: Empty module name!
cs: Prázdné jméno modulu!

note: error popup
en: Database can not found.
cs: Databázi nelze nalézt.

note: selection box label
en: Select network card
cs: Zvolte síťovou kartu

note: text entry field
en: Search
cs: Hledat

note: help text 1/2
en: <p>Please select the network card you want to configure. 
    You can search for a particular network card by entering the name in the search entry.</p>
cs: <p>Zvolte prosím síťovou kartu, kterou chcete konfigurovat. 
    Můžete ji též nechat vyhledat zadáním jejího jména ve vyhledávacím poli.</p>

note: cancel - button label
en: Cancel
cs: Zrušit

note: dialog title
en: Network manual setup
cs: Manuální konfigurace sítě

en: First serial port
cs: První sériový port

en: Second serial port
cs: Druhý sériový port

en: Third serial port
cs: Třetí sériový port

en: Fourth serial port
cs: Čtvrtý sériový port

en: First USB port
cs: První port USB

en: Second USB port
cs: Druhý port USB

en: Third USB port
cs: Třetí port USB

en: Fourth USB port
cs: Čtvrtý port USB

note: help text 1/5
en: <p>Please enter all modem configuration values.</p>
cs: <p>Zadejte prosím všechny hodnoty pro konfiguraci modemu.</p

note: help text 2/5
en: <p>Modem <b>name</b> is an arbitrary string to identify your modem.</p>
cs: <p><b>Jméno</b> modemu je libovolný řetězec k identifikaci vašeho modemu.</p>

note: help text 3/5
en: <P>If you are on PBX, you probably have to enter a <B>dial prefix</B>. Often this is <I>9</I>.</P>
cs: <P>Jste-li připojeni na pobočkovou ústřednu, musíte zřejmě zadat <B>předčíslí</B>.</P>

note: help text 4/5
en: <P>The field <b>device</b> says to which port your modem is attached (ttyS0, ttyS1, etc refers to serial 
    ports and usually correspond to COM1, COM2, etc. in DOS/Windows; ttyACM0, ttyACM1 refers to USB ports)</p>
cs: <P>Pole <b>zařízení</b> říká, ke kterému portu se modem připojí (ttyS0, ttyS1, atd. znamená sériový port 
    a obvykle odpovídá COM1, COM2, atd. v DOS/Windows; ttyACM0, ttyACM1 odpovídá portům USB)</p>

note: help text 5/5
en: <p>Choose dial mode according to your phone link 
    (Most telephone companies use <I>tone dial</I> as the <B>dial method</B>). Check the additional check boxes if you want 
    to <i>turn on your modem speaker</i> and if you want your modem to wait until it detects dialtone.</p>
cs: <p>Zvolte způsob vytáčení podle použité linky a ústředny 
    (Většina telefonních společností používá buď  <I>tónovou volbu</I> nebo <B>pulzní volbu</B>). 
    Použijte další pole, pokud chcete <i>zapnout reproduktor modemu</i> a nechat čekat modem na oznamovací tón.</p>

en: Modem name
cs: Jméno modemu

note: Area Code prefix
en: Dial prefix(if needed)
cs: Předčíslí (je-li potřeba)

en: Tone dialing
cs: Tónová volba

en: Pulse dialing
cs: Pulsní volba

en: Special settings
cs: &Speciální nastavení

en: Speaker on
cs: Reproduktor zapnut

en: Detect Dialtone
cs: Detekovat oznamovací tón

en: Details
cs: Detaily

en: Modem parameters
cs: Parametry modemu

en: Modem Name can't contains spaces
cs: Jméno modemu nesmí obsahovat mezery

en: This modem name already exist
cs: Toto jméno modemu již existuje

note: help text 1/2
en: <p>The item BaudRate is a transmition speed which tells how 
    many bits per second your computer communicate with your modem.</p>
cs: <p>Položka BaudRate označuje přenosovou rychlost, která vám říká,  
    kolika bity za sekundu může váš počítač komunikovat s modemem.</p>

note: help text 2/2
en: <p>You should find all the relevant information about <b>init strings</b> in your modem manual.</p>
cs: <p>Všechny detaily o <b>inicializačních řetězcích</b> by měly být v manuálu k vašemu modemu.</p>

note: Modem BaudRate
en: BaudRate
cs: Přenosová rychlost (baud rate)

en: Modem initialization strings
cs: Inicializační řetězce pro modem

en: Modem parameters details
cs: Detaily parametrů pro modem

note: help text 1/4
en: <p>If you have more than one modem, you can set one as the default for this provider.</p>
cs: <p>Máte-li více než jeden modem, můžete nastavit jeden jako výchozí pro tohoto poskytovatele.</p>

note: help text 2/4
en: <p>If you plan to use more than one provider, you can set one as <b>default</b>. 
    (This one will be used if you won't explicitly use another.)</p>
cs: <p>Plánujete-li použít více než jednoho poskytovatele, můžete nastavit jednoho z nich jako <b>výchozího</b>. 
    (Použije se, nevyžádáte-li si výslovně dalšího.)</p>

note: help text 3/4
en: <p>Choose the appropriate radio button if you want to 
    start-up some program after the connection is established.</p>
cs: <p>Zvolte odpovídající přepínač, 
    chcete-li spustit nějaký program po vytvoření spojení.</p>

en: Profile for selected provider:
cs: Profil vybraného poskytovatele:

en: Default modem for this provider
cs: Výchozí modem pro tohoto poskytovatele

en: Set this provider as default
cs: Nastavit tohoto poskytovatele jako výchozího

en: Execute after connect
cs: Spustit po připojení

en: Nothing
cs: Nic

en: A command line for your program
cs: Příkazový řádek s vaším programem

en: Connection parameters
cs: Parametry pro spojení

en: <p>Check the buttons for reestablishing connection and modifying DNS according to your wish.</p>
cs: <p>Použijte tlačítka pro znovuvytvoření spojení a změně DNS podle vašeho přání.</p>

en: Other settings
cs: Ostatní nastavení

en: Reconnect when the connection is lost
cs: Připojit znovu při ztrátě spojení

en: Modify DNS when connected
cs: Modifikovat DNS po spojení

en: Disconnect after (seconds)
cs: Rozpojit po (sekund)

en: Connection parameters details
cs: Detaily parametrů připojení

en: You have to set Idle seconds field
cs: Musíte nastavit pole Idle seconds

en: Can't delete all modems, delete providers first
cs: Nelze zrušit všechny modemy, zrušte nejprve poskytovatele

en: The entered values will be written now.
    Do you really want to use the new settings?
cs: Zadané hodnoty se nyní uloží.
    Skutečně si přejet použít nová nastavení?

en: All the settings were written
    and are ready to use.
cs: Všechna nastavení byla zapsána
    a mohou být použita.

en: <P><B>Mount NFS directories</B> will allow you to configure which
    NFS servers will be used for mounts and where their directories
    should be mounted in your local file-system.</P>
cs: <P><B>Připojit adresáře NFS</B> vám umožní konfigurovat,
    které servery NFS budou použity k připojení, a kde v lokálním
    souborovém systému budou připojeny jejich adresáře.</P>

en: <P>A special configuration dialog will be opened for it after pressing
    <B>Next</B>.</P>
cs: <P>Samostatný konfigurační dialog se otevře po stisknutí 
    <B>Další</B>.</P>

note: frame label
en: NFS client
cs: Klient NFS

note: radio button label
en: &Mount NFS directories
cs: Připojit adresáře NFS

note: radio button label
en: &Remove all NFS mounts from fstab
cs: &Odstranit všechny připojené adresáře NFS z fstab

en: Configuration of the NFS client
cs: Konfigurace klienta NFS

note: Help, part 1 of 3
en: <P>The upper box contains all the directories which will be exported.
    If a directory is selected, the lower box shows the hosts allowed to
    mount this directory.</P>
cs: <P>Horní pole obsahuje všechny adresáře,
    které se exportují. Pokud je adresář vybrán,
    dolní pole ukazuje počítače, které si ho smějí připojit.</P>

note: Help, part 2 of 3
en: <P>Hosts wildcard sets which hosts can access the selected directory.
    It can be <I>single host</I>, <I>netgroups</I>, <I>wildcards</I> or
    <I>IP networks</I>.</P>
cs: <P>Metaznaky ve jménu počítače (host) udávají, které všechny
    počítače mají přístup k vybranému adresáři.
    Může to být <I>osamělý počítač</I>, <I>skupina v síti</I>, 
    <I>jméno počítače s metaznaky</I> nebo <I>IP síť</I>. </P>

note: Help, part 3 of 3
en: <P>Please have a look at <B>man exports</B> for further information.</P>
cs: <P>Pro další informace zadejte z příkazové řádky <B>man exports</B>.</P>

en: Directories
cs: Adresáře

note: error popup message
en: You entered a wrong path. It must be
    shorter than 70 characters, it must begin
    with a / and it must not contain spaces.
cs: Zadali jste chybnou cestu.
    Musí být kratší než 70 znaků, začínat znakem / 
    a nesmí obsahovat mezery.

note: error popup message
en: You entered a wrong wildcard or options string.
    It must be shorter than 70 characters and it
    must not contain spaces.
cs: Zadali jste chybné jméno s metaznaky nebo řetězec voleb.
    Musí být kratší než 70 znaků
    a nesmí obsahovat mezery.

en: &Directory to export:
cs: &Adresář k exportu:

note: error popup message
en: The exports table already
    contains this directory.
cs: Tabulka exportů již obsahuje
    tento adresář.

note: text entry label
en: &Hosts wildcard:
cs: &Jméno s metaznaky pro počítače

note: text entry label
en: &Options:
cs: &Volby:

note: error popup message
en: Options for this wildcard
    are already set.
cs: Volby pro tyto metaznaky
    jsou již zadány.

note: push button label
en: Ne&w
cs: &Nový

note: push button label
en: Ed&it
cs: &Editovat

note: push button label
en: De&lete
cs: &Smazat

note: table headers "Host wildcards", "Options"
en: Hosts wildcard
cs: Jména počítačů, vyjádřená metaznaky

note: button label
en: &New
cs: &Nový

note: dialog title
en: Directories to export to the others
cs: Adresáře pro export druhým

note: Help, part 1 of 3
en: <P>The table contains all the NFS entries which will be written to /etc/fstab.
    For changing the configuration please use the <B>New</B>, <B>Edit</B> and
    <B>Delete</B> buttons.</P>
cs: <P>Tabulka obsahuje všechna připojení k NFS,
    která se zapíší do /etc/fstab.
    Pro změnu konfigurace použijte tlačítka <B>Nový</B>, <B>Editovat</B> a
    <B>Smazat</B>.</P>

note: Help, part 2 of 3
en: <P>To confirm the changes, please use the <B>Next</B> button. To dismiss them,
    use <B>Back</B>.</P>
cs: <P>K potvrzení změn použijte tlačítko <B>Další. Pro jejich zrušení,
    použijte tlačítlo <B>Zpět</B>.</P>

note: Help, part 3 of 3
en: <P>For further information about fstab please type <B>man fstab</B>
    in a terminal.</P>
cs: <P>Pro další informace o fstab použijte prosím <B>man fstab</B>
    z terminálu.</P>

note: error popup message
en: You entered a wrong host name. It must be
    shorter than 50 characters and you can use
    just 0..9, A..Z, a..z, dots, - and _.
cs: Zadali jste chybné jméno počítače (host name).
    Musí být kratší než 50 znaků a smí obsahovat pouze 
    0..9, A..Z, a..z, tečky, - a _.

note: error popup message
en: You entered a wrong options string.
    It must be shorter than 70 characters 
    and it must not contain spaces.
cs: Zadali jste chybný řetězec voleb.
    Musí být kratší než 70 znaků 
    a nesmí obsahovat mezery.

note: error popup message
en: The fstab already contains an entry
    with mount-point '%1'.
cs: Tabulka fstab již obsahuje řádku
    s bodem připojení '%1'.

note: selection box label
en: &Remote hosts
cs: &Vzdálené počítače (hosts)

en: &Hostname of the NFS server:
cs: &Jméno serveru NFS

note: pushbutton label
en: &Choose
cs: &Zvolit

note: textentry label
en: &Remote filesystem:
cs: &Vzdálený souborový systém:

note: textentry label
en: &Mountpoint (local):
cs: &Bod připojení (lokální):

note: label message
en: Scanning for hosts on this LAN...
cs: Prohledává se LAN a zjišťují se připojené počítače...

en: Remote filesystem
cs: Vzdálený souborový systém

en: Mountpoint
cs: Bod připojení

note: dialog title
en: NFS related entries in /etc/fstab
cs: Údaje v /etc/fstab, týkající se NFS

en: <P>Here you can choose whether you want to start NFS server on your computer
    and export some of your directories to the others.
cs: <P>Zde zvolíte, zda si přejete spustit na vašem počítači NFS server 
    a exportovat druhým některé vaše adresáře.

en: <P>If you choose <B>Start NFS server</B>, the <B>Next</B> button will open
    a configuration dialog where you can specify the directories to export.
cs: <P>Zvolíte-li <B>Spustit NFS serveru</B>, tlačítko <B>Další</B>
    otevře konfigurační dialog, kde zadáte adresáře pro export.

note: radio button label
en: &Start NFS server
cs: &Spustit NFS server

note: radio button label
en: Do &not start NFS server
cs: &Nespouštět NFS server

note: dialog title
en: Configuration of the NFS server
cs: Konfigurovat NFS server

note: error popup message
en: I was unable to write to /etc/exports.
    There will be no changes in the exported
    directories.
cs: Nešlo zapsat do  /etc/exports.
    Změny se neprojeví v exportu
    adresářů.

note: error popup message
en: I was unable to restart the NFS server.
    Your changes will be active after reboot.
cs: NFS server nešel spustit.
    Vaše změny budou aktivní po příštím startu počítače.

note: Perform the write error popup message
en: I was unable to write to /etc/rc.config.
    After reboot the NFS server may have
    unexpected behavior.
cs: Nešlo zapsat do /etc/rc.config.
    Po příštím startu se váš NFS server
    může chovat neočekávaně.

note: error popup message
en: I was unable to create
    directory '%1'.
cs: Nešlo vytvořit 
    adresář '%1'.

note: error popup message
en: I was unable to write to /etc/fstab.
    There will be no changes in the
    configuration of the NFS client.
cs: Nešlo zapsat do /etc/fstab.
    V konfiguraci klienta NFS
    nebudou žádné změny.

note: error popup message
en: I was unable to mount the NFS
    entries from /etc/fstab.
cs: Nešla připojit souborové systémy
    uvedené jako položky NFS v /etc/fstab.

en: Destination
cs: Cíl

en: Dummy/Gateway
cs: Fiktivní/Brána

en: Netmask
cs: Síťová maska podsítě

en: Device (optional)
cs: Zařízení (volitelné)

en: Destination IP is incorrect.
cs: IP adresa cíle je neplatná.

en: Gateway IP is incorrect.
cs: Standardní brána je neplatná.

en: Netmask IP is incorrect.
cs: Síťová maska je neplatná.

en: The configuration was successfully saved.
cs: Konfigurace se úspěšně uložila.

en: Error while saving %1
cs: Chyba při ukládání %1

en: <p>The routing can be set up in this dialog. The
     default route matches every possible destination, but poorly, so that
     if any other entry exists that matches the required address it will be
     used instead of the default route. The idea of the default route is
     simply to enable you to say "and everything else should go here".</p>
cs: <p>V tomto dialogu nastavíte routing. 
     Výchozí route odpovídá libovolnému cíli, ale nedokonale, takže
     pokud existuje jiná položka, která odpovídá požadované adrese,
     měla by se použít místo výchozí route. Idea výchozí route
     je umožnit vám vyjádřit "a všechno ostatní ať jde sem".</p>

note: text entry label
en: Default gateway
cs: Standardní brána

en: Routing table
cs: Routovací tabulka

en: E&xpert configuration
cs: &Expertní konfigurace

en: Route configuration
cs: Konfigurace routování

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The default route configuration will now be saved.
cs: Výchozí konfigurace routování se nyní uloží.

note: help text 1/2 for sendmail configuration
en: <p>Sendmail needs a configuration file (/etc/sendmail.cf). You will probably find one of the configurations below suits your needs.</p>
cs: <p>Sendmail potřebuje konfigurační soubor (/etc/sendmail.cf). Některá z uvedených konfigurací vám může vyhovovat.</p>

note: help text 2/2 for sendmail configuration
en: <p>If you have special requirements that these do not cover, you may create your own. Please have a look at /usr/share/sendmail, one of the pre-existing configurations may well fit your requirements. <b>ATTENTION:</b> If you plan to install your own modified sendmail.cf you should select the last item in the list and install the file yourself. Otherwise, SuSEconfig will copy the selected file to sendmail.cf and your changes will be lost.</p>
cs: <p>Máte-li zvláštní požadavky, které zde nejsou splněny, můžete si vytvořit vlastní. Podívejte se prosím na /usr/share/sendmail, kde jedna z připravených konfigurací možná vyhoví. <b>POZOR:</b> Počítáte-li s instalací modifikovaného sendmail.cf, měli byste zvolit poslední položku v seznamu a soubor instalovat sami. V opačném případě zkopíruje SuSEconfig vybraný soubor do sendmail.cf a vaše změny se ztratí.</p>

note: frame label
en: Sendmail Configuration
cs: Konfigurace pro sendmail

note: radio button label
en: Host with permanent network connection (SMTP)
cs: Počítač s permanentním síťovým připojením (SMTP)

note: radio button label
en: Single user machine without network connection
cs: Osamělý počítač bez připojení na síť

note: radio button label
en: Host with temporarily network connection (Modem or ISDN).
cs: Počítač s dočasným síťovým připojením (modem nebo ISDN)

note: radio button label
en: Use UUCP to send mail
cs: K zasílání pošty použít UUCP

note: radio button label
en: Expert mode for sendmail configuration
cs: Expertní mód jak konfigurovat sendmail

note: radio button label
en: Do not install /etc/sendmail.cf
cs: Neinstalovat /etc/sendmail.cf

note: dialog title
en: Configuration of sendmail
cs: Konfigurace pro sendmail

note: help text 1/1, expert settings
en: <p>In this dialog you can view and modify all variables in /etc/rc.config which are relevant for sendmail.</p>
cs: <p>V tomto dialogu můžete číst a měnit proměnné v /etc/rc.config, které mají význam pro sendmail.</p>

note: text entry label
en: Domain names for local delivery
cs: Jména domén pro lokální doručení

note: text entry label
en: Host for all outward E-Mail
cs: Počítač pro všechnu poštu ven

note: text entry label
en: Host for all E-Mail
cs: Počítač pro všechnu poštu

note: check box label
en: Only place mail in queue
cs: Poštu pouze řadit do fronty

note: check box label
en: No canonify of the host names
cs: Nekanonizovat jména počítačů (host names)

note: check box label
en: Start sendmail as an smtp daemon
cs: Spustit sendmail jako smtp démon

note: text entry label
en: Command line parameters for sendmail
cs: Parametry příkazové řádky pro sendmail

note: text entry label
en: Domains which can be modified in the generics table
cs: Domény, které mají být modifikovány v tabulce generics

note: dialog title
en: Configuration of sendmail - Expert
cs: Konfigurace pro sendmail - expertní

note: popup dialog message
en: The configuration of sendmail will be saved.
cs: Konfigurace pro sendmail se uloží.

en: The configuration was written
    and sendmail was restarted.
cs: Konfigurace se zapsala
    a sendmail byl restartován.

en: The configuration of sendmail
    was not successful.
cs: Konfigurace pro sendmail
    byla neúspěšná.

en: Unknown sendmail configuration.
cs: Neznámá konfigurace pro sendmail.

note: error popup message
en: Error while writing to /etc/rc.config.
cs: Chyba při zápisu do  /etc/rc.config.

note: error popup message
en: Error while writing to
    /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config.
cs: Chyba při zápisu do
    /etc/rc.config.d/sendmail.rc.config.

note: warning dialog message
en: Error while running SuSEconfig
cs: Chyba při spuštění SuSEconfig

note: error popup message
en: I was unable to restart sendmail.
    Your changes will be active after reboot.
cs: Nešlo restartovat sendmail.
    Vaše změny budou aktivní po příštím startu počítače.

note: error message
en: It was not possible to cleanly unmount all NFS mounts.
     The configuration changes will take effect
    after rebooting the machine.
cs: Nešlo čistě odpojit všechna připojení NFS.
    Změny v konfiguraci budou platné
    po restartu počítače.

note: error mesage
en: Error while saving /etc/modules.conf
cs: Chyba při ukládání souboru /etc/modules.conf.

note: error mesage
en: Error while saving /etc/rc.config
cs: Chyba při ukládání souboru /etc/rc.config

note: error message
en: Error while saving /etc/route.conf
cs: Chyba při ukládání souboru /etc/route.conf.

note: error message
en: Error while saving DNS
cs: Chyba při ukládání DNS

note: error message
en: No IP address were assigned.
cs: Nebyla přidělena žádná IP adresa.

note: cofirmation dialog
en: Try again?
cs: Zkusit znovu?

note: error message
en: Running DHCP client failed.
cs: Selhalo spuštění klienta DHCP.

note: error message
en: Device %1 is not running.
cs: Zařízení %1 neběží.

note: help text 1/1
en: <p>Please wait until the configuration is saved.</p>
cs: <p>Čekejte prosím, než se uloží konfigurace.</p>

note: label message
en: Stopping network...
cs: Síť se zastavuje...

note: label message
en: Saving file %1...
cs: Ukládá se soubor %1...

note: label message
en: Saving modem configuration...
cs: Ukládá se konfigurace modemu...

note: label message
en: Saving ISDN configuration...
cs: Ukládá se konfigurace ISDN...

note: label message
en: Saving DNS
cs: Ukládá DNS

note: label message
en: Running SuSEconfig...
cs: Spouští se SuSEconfig...

note: label message
en: Starting network...
cs: Spouští se síť...

note: label message
en: Restarting ISDN...
cs: Restartuje se ISDN...

en: Finished
cs: Ukončeno

note: final message
en: These errors occurred during saving configuration:
    %1
cs: Při ukládání konfigurace došlo k následujícím chybám:
    %1

note: final message
en: The network configuration was successfully saved.
cs: Síťová konfigurace se úspěšně uložila.

note: ===== main ===== help text 1/2
en: <p>Here your machine can be set up as a 
     <b>NIS client</b>. Just enter your NIS domain (e.g, suse.de) as the 
     first entry and the NIS server's IP address (e.g., 10.20.0.2) as the second. To
     deactivate NIS services, select the <b>Do not use NIS</b> button.</p>
cs: <p>Zde se váš počítač nakonfiguruje jako
     <b>klient NIS</b>. Zadáte pouze doménu NIS (např. suse.cz) jako
     první údaj a IP adresu serveru NIS (např. 10.20.0.2) jako druhý údaj.
     K potlačení služeb NIS stiskněte  tlačítko 'Nepoužívat NIS'.</p>

note: help text 2/2
en: <p>The Network Information Service (NIS) 
     was formerly known as Sun <b>Yellow Pages</b> (YP). The name Yellow 
     Pages is a registered trademark in the United Kingdom of British 
     Telecommunications plc, and may not be used without 
     permission.</p>
cs: <p>Služba NIS (The Network Information Service)
     byla původně známa jako <b>Žluté stránky</b> (Yellow Pages, YP) firmy Sun.
     Později byla přejmenována na NIS, protože původní název si nárokují
     Britské telekomunikace.</p>

note: frame label
en: NIS client
cs: Klient NIS

note: radio button label
en: Do &not use NIS
cs: &Nepoužívat NIS

note: radio button label
en: &Use NIS
cs: &Používat NIS

note: text entry label
en: NIS &domain
cs: NIS &doména

note: test entry label
en: &IP address of the NIS server
cs: &IP adresa serveru NIS

note: dialog title
en: Configuration of NIS client
cs: Konfigurace klienta NIS

note: error popup label
en: The domain name is not correct.
cs: Jméno domény je neplatné.

note: error popup label
en: The IP address is not correct.
cs: IP adresa je neplatná.

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The configuration of the NIS client will be saved
    and the client will be restarted.
cs: Konfigurace klienta NIS client se uloží
    a klient se spustí.

note: error popup message
en: Error while saving /etc/rc.config.
    Please check out that you are running this as a "root"
cs: Chyba při zápisu do /etc/rc.config.
    Ověřte si prosím, zda jste přihlášeni jako "root"

note: error popup message
en: Error while running portmapper.
cs: Chyba při spuštění portmapperu.

note: error popup message
en: Error while running ypclient.
cs: Chyba při spuštění programu ypclient

note: error popup message
en: NIS server not found.
cs: NIS server nenalezen.

note: ISP country to translate
en: Czech Republic
cs: Česká republika

note: ISP country to translate
en: Germany
cs: Německo

note: ISP country to translate
en: UK
cs: Velká Británie

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Expert network configuration
cs: Expertní konfigurace sítě

en: Launch this module to configure your network device and local network.
cs: Spusťte tento modul pro konfiguraci síťových zařízení a lokální sítě.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your network device and local network
cs: Konfigurovat síťová zařízení a lokální sítě.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Hostname & DNS
cs: Jméno počítače a DNS

en: Launch this module to configure your hostname and DNS.
cs: Spustit tento modul a konfigurovat jméno vašeho počítače a DNS.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your hostname and DNS
cs: Konfigurovat jméno počítače a DNS

en: Launch this module to configure NFS client and server.
cs: Spustit tento modul ke konfiguraci klienta a serveru NFS

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure NFS client and server
cs: Konfigurovat klienta a server NFS

en: Launch this module to configure routing.
cs: Spustit tento modul a konfigurovat routing.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure routing
cs: Konfigurovat routing

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Sendmail configuration
cs: Konfigurace pro sendmail

en: Launch this module to configure sendmail.
cs: Spustit tento modul a konfigurovat sendmail.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure sendmail
cs: Konfigurovat sendmail

en: Launch this module to configure the NIS client.
cs: Spustit tento modul ke konfiguraci klienta NIS.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your NIS client (the same as YP client)
cs: Konfigurovat vašeho klienta NIS (totéž co YP)

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: ISDN configuration
cs: Konfigurace ISDN

en: Launch this module to configure your ISDN.
cs: Spustit tento modul a konfigurovat ISDN.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your ISDN
cs: Konfigurovat ISDN.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Modem configuration
cs: Konfigurace modemu

en: Launch this module to configure your modem.
cs: Spustit tento modul a konfigurovat modem.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your modem
cs: Konfigurovat modem

en: Launch this module to configure your Network card.
cs: Spustit tento modul a konfigurovat síťovou kartu.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your Network card
cs: Konfigurovat síťovou kartu.

en: YaST2 System Configuration and Administration
cs: YaST2 - konfigurace a správa systému

en: Available modules
cs: Dostupné moduly

en: &Launch module
cs: &Spustit modul

en: &Quit
cs: &Konec

en:  WELCOME
cs:  VÍTEJTE

en: Welcome to YaST2!
cs: Vítejte v YaST2!

en: YaST2/Remote Administration
cs: YaST2/Vzdálená správa

en: This module lets you start YaST2 components on a remote machine 
    via a network connection or on the local machine as a different
    user. Several protocols are supported.
cs: Tento modul vám umožní spouštět součásti YaST2 na vzdáleném počítači 
    pomocí síťového spojení nebo na lokálním počítači jako jiný uživatel. 
    Je podporováno několik protokolů.

en: remote host
cs: Vzdálený počítač (remote host)

en: Host
cs: Počítač (host)

en: Login name
cs: Uživatelské jméno

en: Module to start
cs: Modul ke spuštění

en: &Do it now
cs: &Provést nyní

en: YaST2/Remote Install
cs: YaST2/Vzdálená instalace

en: Launch this module, if you want to install a
    computer with YaST2 that is connected to this computer
    via serial null modem cable.
cs: Spusťte tento modul, chcete-li instalovat SuSE Linux
    pomocí YaST2 na počítači, který je připojený
    přes nulový modem (tj. překřížený sériový kabel).

en: Choose the serial interface to use
cs: Zvolte sériový port, který se má použít

en: &Other:
cs: &Jiný:

en: Misc
cs: Různé

en: Network
cs: Síť

en: YaST2 Control Center
cs: Řídící středisko YaST2

en: Please enter keywords:
cs: Zadejte prosím klíčová slova:

en: Reading module list...
cs: Čte se seznam modulů...

en: *** Reading module list failed ***
cs: *** Selhalo čtení seznamu modulů ***

en: Quit
cs: Konec

en: calling module %1 ...
cs: volá se modul %1 ...

en: By clicking on icons on the left side, you can choose the type
    of the displayed configuration modules (e.g. Hardware or Software).
cs: Kliknutím na ikony na levé straně můžete zvolit typ
    zobrazených konfiguračních modulů (např. Hradware nebo Software).

en: To run one of the modules on the right side, simply click once on it's icon.
    Be patient, starting of modules can take some seconds.
cs: Ke spuštění modulu na pravé straně klikněte na jeho ikonu.
    Spuštění modulu může chvilku trvat.

en: You can also search for keywords (e.g. internet) by clicking on the "Search" button
cs: Můžete rovněž hledat klíčová slova (např. Internet) kliknutím na tlačítko "Hledat"

en: Nothing found
cs: Nic nenalezeno

en: %1 modules found
cs: Nalezeno %1 modulů

en: No search string specified
cs: nezadán vyhledávací řetězec

en: YaST2 was unable to create the list of available sections.
    
    This means that either YaST2 or this Control Center are
    not correctly installed, or that you don't have sufficient
    permissions.
cs: YaST2 nemohl vytvořit seznam dostupných sekcí.
    
    Znamená to, že buď YaST2 nebo toto Kontrolní centrum
    nejsou správně nainstalovány či nemají
    dostatečná práva.

en: For the first case reinstall all YaST2 components,
    for the latter try to run the Control Center as root.
    Also make sure that you did not run out of disk space.
cs: Nejprve reinstalujte všechny komponenty YaST2,
    pak zkustite spustit Kontrolní centrum jako root.
    Také zkontrolujte, je-li dost místa na disku.

en: It was not possible to open the file %1
    
    Please make sure that you have read and write permissions for this file
cs: Nebylo možno otevřít soubor %1
    
    Ujistěte se, zda k němu máte právo na čtení i zápis.

en: YaST2
    Load rc.config database ...
cs: YaST2
    Zavádí se databáze rc.config ...

note: message on top of the progress bar
en: Read /etc/rc.config and additional describing data ...
cs: Číst /etc/rc.config a další popisy ...

en: <p></p><p><b>Subdialog for %1</b></p>
                           <p>The configurations in this section are not yet organized.</p>
cs: <p></p><p><b>Poddialog pro %1</b></p>
                           <p>Konfigurace v této sekci nejsou organizovány.</p>

en: Edit rc_config
cs: Upravit rc_config

note: Initial Settings:
en: <p>With this Editor, you can edit the variables in /etc/rc.config,
    the central configuration file of your SuSE Linux</p>
cs: <p>Tímto editorem můžete editovat proměnné v /etc/rc.config,
    centrálním konfiguračním souboru pro váš SuSE Linux</p>

en: <p>Please note, that many of these variables are
    set by specialized YaST2 configuration modules like the "Network configuration"</p>
cs: <p>Všimněte si prosím, že mnoho těchto proměnných
    lze konfigurovat pohodlněji v specializovaných modulech programu YaST2, např. "Konfigurace sítě"</p>

en: &Save
cs: &Uložit

en: No entrys found
cs: Žádné položky nenalezeny

note: helptext for popup
en: <p>With this Editor, you can edit the variables in <b>/etc/rc.config,
    the central configuration file</b> of your SuSE Linux</p>
cs: <p>Tímto editorem můžete editovat proměnné v souboru <b>/etc/rc.config,
    centrálním konfiguračním souboru pro váš SuSE Linux</p>

note: helptext for popup
en: <p>After you save your changes, this editor changes the variables in the
    corresponding  rc.config file, in /etc/rc.config or /etc/rc.config.d/ *. Then it runs
    SuSEconfig, which changes the underlying configuration files, resp. stops/starts deamons,
    runs  low level configuration tools, so that your configuration in rc.config take affect.</p>
cs: <p>Po uložení vašich změn tento editor změní proměnné
    v odpovídajícím souboru rc.config, v /etc/rc.config nebo /etc/rc.config.d/ *. Pak se spustí
    SuSEconfig, který změní závislé konfigurační soubory, resp. spustí/zastaví démony,
    spustí nízkoúrovňové konfigurační nástroje, aby konfigurace v rc.config nabyla platnosti.</p>

en: <p><b>Important:</b> You still can edit each individual configuration file manually.
cs: <p><b>Důležité:</b> Stále ještě můžete editovat jednotlivé konfigurační soubory manuálně.

en: <p> SuSEconfig saves a checksum of each configuration file, so that it can detect if
     you have manually changed any of them.  If you have changed a configuration file manually,
     it will not touch it.</p>
cs: <p> SuSEconfig ukládá kontrolní součet od každého konfiguračního souboru, 
     aby mohl detekovat případné manuální změny. Pokud jste změnili konfigurační soubor manuálně,
     nedotýkejte se ho.</p>

en: <p> This concept was choosen, because:
    <ul><li>now you have your basic configuration in "one" central file, which is easy to read
     and to edit.</li>
    <li>you can easily copy the rc.config to another computer, run SuSEconfig and this system is
     nearly ready to work, without having to edit up to twenty individual configuration files
     manually.</li></ul></p>
cs: <p> Tato koncepce byla zvolena, protože:
    <ul><li>Máte nyní vaši základní konfiguraci v  "jediném" centrálním souboru,
     který se snadno čte a upravuje.</li>
    <li>Můžete snadno kopírovat rc.config na jiný počítač, spustit zde SuSEconfig 
    a systém je téměř připraven k práci, 
    bez nutnosti editovat až dvacet konfiguračních souborů.</li></ul></p>

note: helptext for popup
en: <p>Please note, that many of these variables are set by specialized YaST2
     configuration modules like the "Network configuration</p>
cs: <p>Všimněte si prosím, že mnoho těchto proměnných lze konfigurovat pohodlněji
    v specializovaných modulech programu YaST2, např. "Konfigurace sítě"</p>

en: An error occured, during execution SuSEconfig
    Probably "/sbin/SuSEconfig" is missing or the module has no root permission
cs: Při spouštění programu SuSEconfig došlo k chybě.
    Patrně chybí "/sbin/SuSEconfig" nebo nemáte oprávnění uživatele root.

en: &OK and Exit
cs: &OK a ukončit

en: SuSEConfig Logging
cs: SuSEConfig - výpis

note: e.g. `Richtext()
en: OK and Exit
cs: OK a ukončit

en: Your changes are set, and SuSEconfig was run.
    Would now you like to see the logging of SuSEConfig?
cs: Vaše změny se provedly a spustil se SuSEconfig.
    Zajímá vás diagnostický výpis z programu of SuSEConfig?

en: Show Logfile
cs: Ukázat výpis

en: Don't show logfile and exit
cs: Neukazovat výpis a ukončit

en: SuSEConfig is running ...
cs: Spouští se SuSEConfig ...

en: Depending on  the CPU and the amount of memory,
    this procedure can take some time.
cs: Podle použité CPU a velikosti paměti
    může tato procedura chvíli trvat.

note: Main dialog edit rc_config
en: Config options
cs: Config volby

note: helptext for popup search
en: Type the word related to the information you are looking for
cs: Napište slovo, které se vztahuje k hledané informaci

note: heading of popup
en: Search for a rc.config variable
cs: Hledat proměnnou z rc.config

en: &Search for:
cs: &Hledat:

en: abg matches AbG
cs: Nerozlišovat velká písmena

en: Search keyname
cs: Hledat klíčové jméno

en: Search description
cs: Popis hledání

en: Search value
cs: Hledaná hodnota

en: Help
cs: Nápověda

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: Here you see the values, YaST2 will change.
    Choose "OK" and YaST2 will save these changes.
    Choose "Cancel" to edit the values again
cs: Zde vidíte hodnot, které YaST2 změní.
    Zvolte "OK" a YaST2 tyto změny uloží.
    Zvolte "Cancel" k editování hodnot znovu

note: heading of popup
en: Save rc.config variables
cs: Uložit proměnné do rc.config

en: NEW VALUE
cs: NOVÁ HODNOTA

note: helptext for popup create partition line 1 of 6
en: Here you see the results of your search. If you see your item you have searched for, click at this item and then click "OK", else click "Cancel" to quit the search.
cs: Zde vidíte výsledky vašeho hledání. Pokud vidíte položku, kterou jste hledali, klikněte na ni a pak klikněte na "OK". jinak klikněte na "Cancel" k ukončení hledání.

en: Value
cs: Hodnota

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: RC-Config Editor
cs: Editor pro rc_config

note: helptext for menuentry
en: Launch this module to configure rc_config.
cs: Spustit tento modul a konfigurovat rc_config.

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Change settings in /etc/rc.config, the main SuSE Linux configuration file
cs: Změnit nastavení v /etc/rc.config, hlavním konfiguračním souboru pro  SuSE Linux.

note: ycc menu help
en: Configure all local security settings.
    <p>You need to be logged in as <i>root</i>
    in order to do this.</p>
cs: Konfigurovat všechna lokální bezpečnostní nastavení.
    <p>Na to je třeba být přihlášen jako uživatel <i>root</i></p>

note: info text show at end of module
en: Please wait while updating configuration files.
cs: Prosím čekejte, než se aktualizují konfigurační soubory.

note: main screen caption
en: Local security configuration
cs: Lokální bezpečnostní nastavení

en: <p>With this module you can change the local security settings.</p>
cs: <p>Pomocí tohoto modulu můžete změnit všechna lokální bezpečnostní nastavení.</p>

en: <p>The local security settings consists of the boot configuration, login
    settings, password settings, some user adding settings, file permissions
    and some other settings.</p>
cs: <p>Lokální bezpečnostní nastavená se skládají z konfigurace zavaděče,
    nastavení pro přihlášení, přidávání uživatelů, přístupových práv
    a něketreých dalších nastavení.</p>

en: <p>All particular settings are described in the respective dialogs.</p>
cs: <p>Všechna dílčí nastavení popisují příslušné dialogy.</p>

en: <p>You can choose one of the preset configurations or you can make your
    own settings.</p>
cs: <p>Můžete si vybrat jednu ze vzorových konfigurací
    nebo zvolit svá vlastní nastavení.</p>

en: <p>Use <b>Home workstation</b> for the computer at home, not connected
    to any type of a network.</p>
cs: <p>Volbu <b>Domácí počítač</b> použijte pro osamělý počítač,
    nepřipojený k síti.</p>

en: <p>Use <b>Networked workstation</b> for the computer at home, connected
    to any type of a network or internet.</p>
cs: <p>Volbu <b>Stanice v síti</b> použijte pro počítač,
    připojený k síti či k internetu.</p>

en: <p>Use <b>Network server</b> for the computer which will be serving
    any kind of service, either network or any other.</p>
cs: <p>Volbu <b>Síťový server</b> použijte pro počítač ve funkci serveru,
    síťového či jiného.</p>

en: <p>Or use <b>Custom settings</b> if you want your own configuration.</p>
cs: <p>Volbu <b>Vlastní nastavení</b> použijte pokud požadujete nestandardní konfiguraci.</p>

note: caption for screen
en: Boot settings
cs: Nastavení pro start

en: <p>In this dialog you can change various boot settings.</p>
cs: <p>V tomto dialogu můžete změnit různá nastavení pro start.</p>

en: <p><b>How to interpret Ctrl-Alt-Del</b><br>
    When someone at the console has pressed the CTRL-ALT-DEL key
    combination, the system usually reboots. Sometimes it is
    desirable to ignore this event, for example when the system
    serves as both workstation and server.</p>
cs: <p><b>Jak interpretovat Ctrl-Alt-Del</b><br>
    Pokud někdo stiskne z konzole CTRL-ALT-DEL,
    systém obvykle restartuje. Někdy je však tento signál
    vhodné ignorovat, například pokud počítač slouží současně
    jako pracovní stanice i server.</p>

en: <p><b>Shutdown behaviour of KDM</b><br>
    With KDM you can control who is allowed to shutdown the machine from KDM.
cs: <p><b>Ukončení běhu počítače z KDM</b><br>
    Zde můžete rozhodnout, kdo smí ukončit běh počítače z KDM.

note: caption for screen
en: Login settings
cs: Nastavení přihlášení

en: <p>In this dialog you can change various login settings. These
    settings are mainly stored in the '/etc/login.defs' file.</p>
cs: <p>V tomto dialogu můžete změnit různá nastavené pro přihlášení,
    uložená zejména v souboru '/etc/login.defs'.</p>

en: <p><b>Seconds to wait after an incorrect login attempt</b><br>
    It is advisable to wait some time after an incorrect login attempt
    to prevent password guessing. On the other hand, make the
    time so small that if a password is mistyped, you do not need
    to wait to retry. A sensible value is '3' seconds.</p>
cs: <p><b>Kolik sekund čekat po neúspěšném přihlášení</b><br>
    Bývalo zvykem čekat nějakou dobu po neúspěšném přihlášení,
    aby se zpomalila práce případného útočníka.
    Toto zpoždění však nepříjemně zdržuje při překlepu
    v zadání hesla. Dosud se používá hodnota '3' sekundy.</p>

en: <p><b>Record failed login attempts</b><br>
    It is useful to know if somebody is trying to log in and failed.
    For example if someone is trying to guess the password of other users.
    By checking this option, you control if the failed login attempts
    will be logged in the system logfile.</p>
cs: <p><b>Zaznamenávat neúspěšná přihlášení</b><br>
    Je vhodné vědět, kdo se snažil přihlásit a neuspěl při tom,
    například při pokusu uhádnout cizí heslo.
    Toto volbou rozhodnete, zda se neúspěšná přihlášení
    zaznamenají do systémového protokolu (logfile).</p>

en: <p><b>Record successful login attempts</b><br>
    Logging succesful login attempts is useful.  It can help to warn
     you of unauthorised access to the sysem (for
    example, a user logging in from a different location than usual).</p>
cs: <p><b>Zaznamenávat úspěšná přihlášení</b><br>
    Je vhodné zaznamenávat i úspěšná přihlášení.
    Hodí se to třeba k varování o neautorizovaném přístupu k systému
    (např. uživatel se přihlásil odjinud než je obvyklé).</p>

note: caption for screen
en: Password settings
cs: Nastavení hesla

en: <p>In this dialog you can change various password settings. These
    settings are mainly stored in the "/etc/login.defs" file.</p>
cs: <p>V tomto dialogu můžete změnit různá nastavení týkající se hesla,
    uložená zejména v souboru "/etc/login.defs".</p>

en: <b>Checks for new passwords</b><br>
    It is wise to choose a password that cannot be found in a dictionary,
    names or other simple, common words. By checking the box you enforce password checking
    with regards to the above rules.</p>
cs: <b>Pravidla pro volbu nového hesla</b><br>
    Je rozumné požít heslo, které se nenajde ve slovníku,
    nebo není jinou triviální kombinací znaků. Zaškrtnutím tohoto pole
    vyvoláte kontroly těchto pravidel.</p>

en: <p><b>Plausibility test for passwords</b><br>
    Sometimes it is required that passwords are constructed using a mixture of characters. This makes 
    the guessing of passwords very difficult. Check this box to enable additional
    checks.</p>
cs: <p><b>Test hesla na příliš snadnou čitelnost</b><br>
    Může se požadovat, aby heslo bylo kombinací písmen a číslic, což významně 
    ztěžuje jeho uhádnutí. Zaškrtněte toto pole pro přísné testy hesla.</p>

en: <p><b>Password length</b><br>
    Set the minimum and maximum password length.</p>
cs: <p><b>Délka hesla</b><br>
    Nastavit minimální a maximální délku hesla.</p>

en: <p><b>Days of password change warning</b><br>
    Set the minimum and maximum time for warning if the password must
    be changed.</p>
cs: <p><b>Dní před upozorněním na nutnost změny hesla</b><br>
    Nastavit minimální a maximální dobu pro upozornění
    na nutnost změnit si heslo.</p>

en: <p><b>Days before password expiry warning?</b><br>
    This entry sets the number of days the user is warned before their password
     expiry. The longer the time, the less likely it is that a user can guess passwords.</p>
cs: <p><b>Dní před varováním o vypršení hesla</b><br>
    Stanoví počet dní, kdy je uživatel varován
    před vypršením hesla.</p>

note: caption for screen
en: Adduser settings
cs: Nastavení k přidávání uživatelů

en: <p>In this dialog you can change various adduser settings.</p>
cs: <p>V tomto dialogu můžete změnit různá nastavení k přidávání uživatelů.</p>

en: <p><b>User ID limitations</b><br>
    Set the minimum and maximum possible user ID.</p>
cs: <p><b>Omezení na uživatelské ID</b><br>
    Nastavit minimální a maximální uživatelské ID.</p>

en: <p><b>Group ID limitations</b><br>
    Set the minimum and maximum possible Group ID.</p>
cs: <p><b>Omezení na skupinové ID</b><br>
    Nastavit minimální a maximální skupinové ID.</p>

note: caption for screen
en: Miscellaneous settings
cs: Různá nastavení

en: <p>In this dialog you can change miscellaneous settings.</p>
cs: <p>V tomto dialogu můžete změnit různá nastavení.</p>

en: <p><b>Setting of files premissions</b><br>
    Settings for the permissions of certain system files are set
    according to the data in /etc/permissions.secure or
    /etc/permissions.easy. Which file is used depends upon this
    selection. Launching SuSEconfig sets these permissions
    according to /etc/permissions.*. This fixes files with
    incorrect permissions, whether this occured accidentally or
    by intruders.
    </p><p>
    "easy": Most of the system files that are only readable
      by root (via secure) are modified so that other users can
      also read these files.
    </p><p>
    "secure": Certain system files (e.g. /var/log/messages) can
      only be viewed by the user root. Some programs can only be
      launched by root or by daemons, not by an ordinary user.
    </p><p>
    "paranoid":  If you are really paranoid, use this setting.
      You must decide which users will be able to
      run X applications and set-uid programs.
    </p>
cs: <p><b>Nastavení přístupových práv k souborům</b><br>
    Nastavení přístupových práv k určitým systémovým souborům
    je v souborech /etc/permissions.secure nebo
    /etc/permissions.easy. Který soubor se použije, záleží
    na volbě. Po spuštění SuSEconfig se tato práva nastaví
    podle /etc/permissions.*. To ošetří soubory
    s nesprávnými právy, ať již vznikla náhodně nebo vinou
    útočníka.
    </p><p>
    "pohodlné": Většina systémových souborů, která jsou čitelná pouze pro uživatele root 
      (díky zabezpečení) se modifikují tak, aby je mohli číst i ostatní
      uživatelé.
    </p><p>
    "bezpečné": Některé systémové soubory (např. /var/log/messages) smí
      číst pouze uživatel root. Některé programy smí spouštět pouze
      root nebo démoni, nikoli však obyčejný uživatel.
    </p><p>
    "paranoidní":  Trpíte-li skutečným stihomamem, nastavte si tuto volbu.
      Budete však muset rozhodnout, kteří uživatelé smějí 
      spouštět X aplikace a programy set-uid.
    </p>

en: <p><b>User launching updatedb</b><br>
    The program updatedb runs regularly, once a day. It scans
    your whole filesystem and creates a database (locatedb)
    where the location of EVERY file is stored. The database can
    be searched by the program "locate".
    </p><p>
    By setting this entry, you can select the user to run this
    command:
    </p><p>
    "nobody": only files which the user "nobody" can access
      are added into the database. All users can choose if the
      file will be in the database or not.
    </p><p>
    "root": all files in the system are added into the
      database
    </p>
cs: <p><b>Pod kterým uživatelem se spouští program updatedb</b><br>
    Program updatedb běží pravidelně jednou denně. Prochází
    celý váš souborový systém a vytváří databázi (locatedb),
    kde je cesta ke každému souboru. Podle této databáze
    pak pracuje program  "locate".
    </p><p>
    Můžete zde nastavit, pod jakým uživatelem se aktualizace
    databáze pro  "locate" provede:
    </p><p>
    "nikdo": Do databáze přijdou pouze soubory, ke kterým má přístup uživatel "nobody".
      Všichni uživatelé mohou s ohledem na jeho přístupová práva rozhodnout, zda soubor do databáze
      přijde či nikoli.
    </p><p>
    "root": Všechny soubory v systému přijdou do databáze
    </p>

en: <p><b>Omit current directory from the path of user root</b><br>
    On a DOS system, executable files (programs), are first
    searched for in the current directory, and in the current
    path variable afterwards. In contrast, on a UNIX system they
    are exclusively searched for via the search path (variable
    PATH).
    </p><p>
    Some systems set up a 'workaround' by adding the dot (".")
    to the search path, thus enabling files in the current path
    to be found and executed. This is highly dangerous since you
    may accidentally launch unknown programs in the current
    directory instead of the usual system-wide files. As a
    result, creating 'Trojan Horses' which exploit this weakness
    and intrude your system is rather easy if you set this
    option.
    </p><p>
    "yes": the user root always has to launch programs in the
      current directory prefixed with a "./". Example: "./configure".
    </p><p>
    "no": the dot (".") is attached to the end of the search
      path of root, making it the last to be searched.
    </p>
cs: <p><b>Vynechat běžný adresář z cesty uživatele root</b><br>
    V dosovém systému se spustitelné soubory (programy) hledají
    nejprve v běžném adresáři a potom v cestě popsané
    proměnnou PATH. V unixovém systému se spustitelný soubor hledá
    výhradně  v cestě popsané
    proměnnou PATH.</p><p>
    Některé systémy tento rozdíl obcházejí zařazením běžného adresáře (".")
    do cesty. To je ovšem nebezpečné,
    protože tak můžete nechtěně spustit v běžném adresáři
    program stejného jména jako některý systémový program.
    Podporuje se tím možnost spustit v běžném adresáři trojského koně,
    kterého tam někdo nakopíruje.
    </p><p>
    "ano": vynechat - uživatel musí při spouštění programu
     z běžného adresáře, použít ještě znaky "./", např. "./configure".
    </p><p>
    "ne": nevynechat - znaky (".") se připojí na konec vyhledávací cesty
      pro root, takže aktuální adresář se prohledává naposledy.
    </p>

en: <p><b>Disable telnet for user root</b><br>
    It is not very wise to allow telnet for the user root. During
    the telnet session the passwords are sent in the plain form,
    so they can be stolen by the third-party. Check this box to
    disable telnet for root.
    <\p>
cs: <p><b>Zakázat přihlášení přes telnet pro uživatele root</b><br>
    Není rozumné přihlašovat se jako root přes telnet.
    Telnet přenáší hesla v otevřené podobě,
    takže se dají snadno odposlechnout. Zaškrtněte toto pole
    pro zákaz telnetu pro uživatele root.
    <\p>

note: radio button label
en: Level &3 (Network/Server)
cs: Úroveň &3 (síťový server)

note: radio button label
en: Level &1 (Home workstation)
cs: Úroveň &1 (domácí počítač)

note: radio button label
en: Level &2 (Networked workstation)
cs: Úroveň &2 (stanice v síti)

note: Boot options combo box caption
en: How to interpret Ctrl-Alt-Del:
cs: Jak interpretovat Ctrl-Alt-Del

note: Boot options combo box options
en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Reboot
cs: Restartovat

en: Halt
cs: Vypnout

note: Boot options combo box caption
en: Shutdown behaviour of KDM:
cs: Ukončení běhu počítače z KDM

note: Boot options combo box options
en: Only root
cs: Pouze uživatel root

en: All users
cs: Všichni uživatelé

en: Nobody
cs: Nikdo

en: Local users
cs: Lokální uživatelé

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Record failed login attempts
cs: Zaznamenávat neúspěšná přihlášení

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Seconds to wait after an incorrect login attempt:
cs: Kolik sekund čekat po neúspěšném přihlášení:

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Record successful login attempts
cs: Zaznamenávat úspěšná přihlášení

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Disable telnet login for user root
cs: Zakázat přihlášení přes telnet pro uživatele root

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Checks for new passwords
cs: Pravidla pro volbu nového hesla

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Plausibility test for password
cs: Test hesla na příliš snadnou čitelnost

note: login options (please, stick to 50 characters per line)
en: Days before password expires warning:
cs: Dní před varováním o vypršení hesla:

note: perms options combo box caption
en: Setting of file permissions:
cs: Nastavení přístupových práv k souborům:

note: perms options combo box options
en: Easy
cs: Pohodlné

en: Secure
cs: Bezpečné

en: Paranoid
cs: Paranoidní

note: Other options (please, stick to 50 characters per line)
en: Omit current directory from the path of user root
cs: Vynechat běžný adresář z cesty uživatele root

note: label for updatedb (please, stick to 50 characters per line)
en: User launching updatedb:
cs: Uživatel spouštějící updatedb:

note: popup message
en: Do you really want to abort the security configuration?
    All changes you made will be lost.
cs: Skutečně chcete přerušit konfiguraci zabezpečení?
    Všechny vaše změny se ztratí.

en: &Custom settings
cs: &Vlastní nastavení

note: frame caption
en: Current security settings:
cs: Současné nastavení bezpečnosti:

note: push button on main screen
en: &Details...
cs: &Detaily...

note: popup if level 3 is choosen
en: You have chosen 'Level 3'. This setup
    provides a basic configuration for network servers
    but not a completed 'full security' setting.
    
    You need expert knowledge to make a
    network server secure.
cs: Zvolili jste 'Úroveň 3'. Toto nastavení
    poskytuje základní konfiguraci pro síťové servery,
    neznamená však ještě 'plnou bezpečnost'.
    
    K dokonalejšímu zabezpečení síťového serveru
    potřebujete expertní znalosti.

en: User and group ID settings
cs: Nastavení ID uživatele a skupiny

note: SecurityBootDialog caption
en: Boot permissions
cs: Práva při startu

note: VSeparator(), `VSpacing(-0.2), SecurityPasswdDialog caption
en: Checks
cs: Kontroly

note: SecurityPasswdDialog
en: Password length
cs: Délka hesla

note: SecurityPasswdDialog
en: Days of password change warning
cs: Dní před varováním o nutnosti změny hesla:

note: bad password data
en: The minimum password length cannot be larger than maximum
cs: Minimální délka hesla nesmí být větší než maximální

note: bad password data
en: The minimum number of days cannot be larger than maximum
cs: Minimálsní počet dní nesmí být větší než maximáln

note: SecurityAdduserDialog caption
en: User ID limitations
cs: Omezení na ID uživatele

note: SecurityAdduserDialog caption
en: Group ID limitations
cs: Omezení na ID skupiny

note: SecurityAdduserDialog error
en: The minimum user ID cannot be larger than maximum
cs: Minimálsní uživatelské ID nesmí být větší než maximáln

note: SecurityAdduserDialog error
en: The minimum group IDs cannot be larger than maximum
cs: Minimálsní skupinové ID nesmí být větší než maximální

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shown in curses menu and ycc                             //
en: Security settings
cs: Nastavení bezpečnosti

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure all local security settings
cs: Konfigurovat všechna lokální nastavení bezpečnosti

en: Hardware/Sound
cs: Hardware/Zvuk

en: Launch this module to configure your sound card.
cs: Pro konfiguraci zvukové karty spusťte tento modul.

note: To translators: label message 1/2 The sound card XY will be configured.
en: The sound card
cs: Zvuková karta

note: dialog title
en: Sound card configuration
cs: Konfigurace zvukové karty

note: help text 2/3
en: <p>If the list contains <b>autodetected</b> (and not yet configured) cards, select one and go ahead.
cs: <p>Pokud seznam obsahuje <b>autodetekobvané  (a ještě nenakonfigurované) karty, zvolte jednu a pokračujte.

note: frame label
en: Select
cs: Zvolit

note: label of radiobutton
en: &Autodetected
cs: &Autodetekováno

note: dialog title
en: Sound configuration
cs: Konfigurace zvuku

note: help text 1/4
en: <p>The complete sound cards list. Use the <b>Finish</b> button to save sound card information.</p>
cs: <p>Kompletní seznam zvukových karet. Použijte tlačítko <b>Finish</b> pro uložení informací o zvuku.</p>

note: help text 2/4
en: <p>Use <b>Delete</b> button to remove configured sound card. <b>Add soundcard</b> button can be used for adding sound card.</p>
cs: <p>Použijte tlačítko <b>Odstranit</b> k odstranění konfigurované zvukové karty. Pro přidání karty použijte tlačítko <b>Přidat zvukovou kartu</b>.</p>

note: help text 3/4
en: <p>Use the <b>start ALSA</b> check button to enable (resp. disable) ALSA start-up during boot time. Check the <b>start sequencer</b> if you want to load modules for playing MIDI files during boot-time (these modules can be loaded on demand).</p>
cs: <p>Použijte tlačítko <b>start ALSA</b> pro povolení/zakázání ALSA při startu systému. Zaškrtněte  <b>start sequencer</b> pokud chcete zavádět moduly pro přehrávání souborů MIDI při startu systému (zavádějí se pouze na přání).</p>

note: table header labels
en: Number
cs: Číslo

en: Card name
cs: Jméno karty

note: Add soundcard ... - button label
en: Add soundcard ...
cs: Přidat zvukovou kartu...

note: To translators: To reset the sound configuration these programs must be terminated To translators: label message
en: There are programs running that are currently using the audio device.
cs: Právě běží programy používající audio zařízení.

note: To translators: label message
en: To reset the configuration these programs must be terminated. Proceed?
cs: Aby mohla být zrušena předchozí konfigurace zvukové karty, budou tyto programy ukončeny. Pokračovat?

note: error popup message
en: Cannot delete this entry!
cs: Nelze zrušit tuto položku!

note: in the modules/cards list - to see all available cards
en: All
cs: Všechno

note: Help text - manual configuration 1/2
en: <p>Please <b>manually</b> choose the sound card, you want to configure. You can search for a particular sound card by entering the name in the search box.</p>
cs: <p>Vyberte si prosím zvukovou kartu, kterou chcete konfigurovat 
    <b>manuálně</b>. Můžete použít pole pro vstup textu 
    k vyhledání zvukové karty.</p>

note: Help text - manual configuration 2/2
en: <p>Select <b>All</b> if you want to see the whole list of supported sound card models.</p>
cs: <p>Zvolte <b>Všechno</b>, chcete-li vidět úplný seznam podporovaných zvukových karet.</p>

note: label if no module name found
en: Unknown module name
cs: Neznámé jméno modulu.

note: To translators: selection box title
en: Sound card driver
cs: Ovladač zvukové karty

note: To translators: selection box title
en: Sound card model
cs: Model zvukové karty

note: To translators: text entry label con = add (con, `TextEntry (`id(`search), `opt(`notify), _("Search"))); dialog title
en: Sound manual configuration
cs: Manuální konfigurace zvuku

note: To translators: popup message, wrong value
en: The value: %1 must be a number
cs: Hodnota %1 musí být číslem!

note: To translators: "space" means blank character
en: (space)
cs: (mezera)

note: To translators: popup message, wrong value
en: String cannot contain: %1
cs: Řetězec nemůže obsahovat: %1

note: To translators: popup message, wrong value
en: The value must be one of %1
cs: Hodnota musí patřit do výběru %1

note: Help text for options 1/4
en: Here, you can modify the options for the sound modules.
cs: Zde můžete změnit volby předávané zvukovým modulům.

note: Help text for options 2/4
en: If you are not <b>absolutely sure</b> what you are doing, please leave this dialog untouched.
cs: Nemáte-li <b>absolutní jistotu</b>, co děláte, ponechejte prosím tento dialog netknutý.

note: Help text for options 3/4
en: <p>Choose the option you want to set, use the <b>Set</b> button to enable new value. You can reset all values by pressing <b>Reset</b>. Numeric values can be entered as decimal or hexadecimal (hexadecimal with a <b>0x</b> prefix).</p>
cs: <p>Rozhodněte se pro příslušnou volbu a kliknutím na tlačítko <i>Nastavit</i> povolíte novou hodnotu. Všechny hodnoty je možno vrátit (resetovat)  kliknutím na <i>Zrušit</i>. Čísla se zadávají jako decimální nebo hexadecimální (ta musí začínat <b>0x</b>).</p>

note: if no option name is available
en: No name available
cs: Chybí jméno

en: Option
cs: Volba

note: "set" button: Sets the option value
en: &Set
cs: &Nastavit

note: "reset" button: Resets all values
en: &Reset
cs: &Zrušit

note: To translators: label message
en: There are no options for this module
cs: Tomuto modulu neodpovídají žádné volby

note: dialog title
en: Sound cards
cs: Zvukové karty

note: Error message
en: Error while saving '/etc/modules.conf'.
cs: Chyba při ukládání '/etc/modules.conf'.

note: Error message
en: Error while setting volume.
cs: Chyba při nastavování hlasitosti.

note: Error message
en: Error while saving file: %1
cs: Chyba při ukládání souboru: %1

note: label message
en: Saving ...
cs: Ukládá se...

note: final success message
en: The sound card was successfully configured.
    You can now use it immediately.
cs: Zvuková karta byla úspěšně nakonfigurována 
    a můžete ji ihned začít používat.

note: final success message
en: The sound configuration was saved.
cs: Konfigurace zvuku se uložila.

note: To translators: just one file will be displayed To translators: if the test audio file can not be found this message is displayed To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot find file:
     %1
    
    (test audio file)
cs: Nemohu najít soubor:
     %1
    
    (testovací soubor audio)

note: To translators: error message
en: Invalid module name.
cs: Neplatné jméno modulu.

note: To translators: label to error popup
en: The kernel module %1 for sound support
    could not be loaded.
cs: Modul jádra %1 pro podporu zvuku
    nelze zavést.

note: Help text - adjusting volume 1/4
en: <p>Please adjust the volume.</p>
cs: <p>Nastavte prosím hlasitost.</p>

note: Help text - adjusting volume 2/4
en: <p>You can test your sound card by pressing the <b>Test</b> button.</p>
cs: <p>Nyní můžete testovat zvukovou kartu stisknutím tlačítka <b>Test</b>.</p>

note: Help text - adjusting volume 3/4
en: <p>After the configuration is done you can use <b>amixer</b> (or any program of your choice) for adjusting the volume.</p>
cs: <p>Po konfiguraci můžete použít <b>amixer</b> (nebo jiný program dle vaší volby) pro nastavení hlasitosti.</p>

note: Help text - adjusting volume 4/4
en: <p><b>WARNING/SPECIAL NOTE:</b>Please start testing your sound card with <b>very</b> low volume settings to prevent an accident with too much loud noise.</p>
cs: <p><b>VAROVÁNÍ/POZNÁMKA:</b>Vaši zvukovou kartu začněte prosím testovat s <b>velmi</b> nízkým nastavením hlasitosti, abyste zabránili případnému škodlivému hluku.</p>

note: slider label
en: Volume
cs: Hlasitost

note: dialog title
en: Settings for sound card
cs: Nastavení zvukové karty

note: To translators keep backlash here
en: Volume adjust and test
cs: Nastavit hlasitost a testovat

note: message label
en: Press 'Test' to start playing sound sample
cs: Stiskněte 'Test' pro přehrání zvukového vzorku

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: Sound volume and the configuration
    for the sound card will be saved now.
cs: Nastavení hlasitosti a konfigurace 
    zvukové karty se nyní uloží.

note: Help text - intenal YaST2 error 1/3
en: <p>An error has occurred. </p>
cs: <p>Došlo k chybě. </p>

note: Help text - intenal YaST2 error 2/3
en: <p>You should check that you have correctly installed the <b>ALSA</b> package (from the series 'snd') and that you are running this as a root.</p>
cs: <p>Zkontrolujte, zde jste správně instalovali balík <b>ALSA</b> (série 'snd') pro podporu zvuku a že jste přihlášeni jako root.</p>

note: Help text - intenal YaST2 error 3/3
en: <p>If the the problem persists, you can try to pass some <b>options</b> to the ALSA module. If you still can't get your sound card working, you can try <i>OSS/Free</i> or another module.</p> <p>However, <b>YaST2</b> sound configuration currently only supports ALSA.</p>
cs: <p>Pokud problém přetrvává, lze předat některé  <b>volby</b> modulu jádra ALSA. Pokud vám karta stále nefunguje, zkuste modul jádra <i>OSS/Free</i> nebo další, které zatím  <b>YaST2</b> nepodporuje.</p>

note: error message
en: An error occured during installing
cs: Při instalaci došlo k chybě

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center
en: Configure your sound card
cs: Konfigurujte vaši zvukovou kartu

note: description of an checkbox option in system tuning
en: This option can improve your hard disk performance, but beware.
    Some buggy hardware (chipsets, disks) can destroy your data with
    this option turned on.
cs: Tato volba může zlepšit výkon vašeho disku, ale na místě je opatrnost.
    V některých modelech hardwaru (čipsety, disky) jsou totiž chyby, které
    se projeví až po zapnutí této volby a mohou poškodit vaše data.

note: additional description of an checkbox option in system tuning (empty lines are intentionally!)
en: 
    
    Even though the kernel has an internal 'black list' of drivers and
    chipsets that don't support this option, please use this
    option only if you are absolutely sure your hardware supports
    Ultra DMA on Linux.
cs: 
    
    Třebaže linuxové jádro obsahuje interní 'černou listinu' ovladačů a
    čipsetů, které tuto volbu správně NEPODPORUJÍ, pokračujte jen pokud si
    jste absolutně jisti, že váš hardware podporuje Ultra DMA pod Linuxem.

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    This dialog provides some tuning options that may or may not improve
    system performance - depending on your hardware.
    </p>
cs: <p>
    Tento dialog poskytuje některé ladicí volby,
    které mohou či nemusí přispět ke zvýšení výkonu systému,
    a to v závislosti na vašem hardwaru.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    Some hardware may even be incompatible with certain tuning options, so
    please make sure you know what you are doing.
    </p>
cs: <p>
    Některý hardware může být dokonce nekompatibilní s určitými volbami,
    proto si dejte prosím záležet na tom, abyste věděli, co děláte.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    The default settings are always on the safe side, so if you are
    unsure, leave them as they are.
    </p>
cs: <p>
    Výchozí nastavení jsou spíš konzervativní,
    proto je ponechejte, nejste-li si jisti.
    </p>

note: helptext  "main dialog tuneing options"
en: <p>
    And always remember to have fun!
    </p>
cs: <p>
    ... a nezapomeňte: To chce klid!
    </p>

note: Checkbox description: Want to use
en: &Ultra DMA support for IDE-disks
cs: &Podpora Ultra DMA pro disky IDE

note: Description of the textenty field, where the user have list devices he wants to use for UDMA
en: &Activate UDMA for the following devices:
cs: &Aktivovat UDMA pro následující zařízení:

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Module for tuning the system
cs: Modul pro optimalizaci výkonu systému

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA
en: ENABLE THE FOLLOWING TUNING OPTIONS:
    
    - Ultra DMA support for
cs: POVOLIT NÁSLEDUJÍCÍ LADICÍ VOLBY:
    
    - Podpora Ultra DMA pro

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA (second part)
en: 			
    
    Caution:
    
    This option will take effect after you reboot your system.
cs: 			
    
    Upozornění:
    
    Tato volba se projeví až po restartu systému.

note: Acknowledgment popup, when the user has choosen UDMA (third part)
en: 
    In order to start the DMA support immediately, enter
    "rcidedma start" as root user. 
    
    If there are any problems with DMA support, it is much easier to fix them at boot time.
    This is why DMA support is not automatically started right here.
cs: 
    Pokud požadujete spustit podporu DMA okamžitě, zadejte
    "rcidedma start" jako uživatel root. 
    
    Pokud by byly s DMA potíže, nejlépe se hledají při startu.
    To je důvod, proč se zde DMA nespouští automaticky.

note: Acknowledgment popup, when the user has not choosen UDMA
en: 
    Tuning options:
    
    Ultra DMA is disabled
cs: 
    Ladicí volby:
    
    Ultra DMA není povoleno

note: Failure popup
en: Turning on UltraDMA for IDE disks has failed
cs: Nepodařilo se zapnout UltraDMA pro disky IDE

note: Failure popup
en: Turning off UltraDMA for IDE disks has failed
cs: Nepodařilo se vypnout UltraDMA pro disky IDE

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: System tuning
cs: Naladění systému

en: Launch this module to tune your system.
cs: Spustit tento modul pro naladění systému

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Tune your system. At the moment, only EIDE harddisk tuning is possible
cs: Naladit systém. V současné době se to týká pouze rychosti disků EIDE.

note: header
en: YaST2 Printconf
    Initializing ...
cs: YaST2 Printconf
    Inicializuje se...

note: ===== help text ================================================ Help, 1 of 3
en: <P>In this dialog, you can manage printers in your system. The upper
    box contains the current configuration. To delete a printer, select it
    and press <B>Delete</B>. You can modify settings of your printers
    configured using YaST2 with the help of the <B>Edit</B> button.</P>
cs: <P>V tomto dialogu se provádí správa tiskáren pro váš systém. Horní
    pole obsahuje současnou konfiguraci. Abyste odstranili tiskárnu,
    zvolte ji a stiskněte tlačítko <B>Odstranit</B>. Status vaší tiskárny,
    konfigurované pomocí YaST2, změníte tlačítkem <B>Upravit</B>.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>The lower box allows you to configure a printer manually.
    Please choose the type of your printer and push the <B>Add</B> button.</P>
cs: <P>V dolním poli můžete konfigurovat tiskárnu manuálně.
    Zvolte prosím typ tiskárny a stiskněte tlačítko  <B>Přidat</B>.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you want to save your changes to the printing system, press the
    <B>Finish</B> button, if you want to discard them, use <B>Cancel</B>.
cs: <P>Chcete-li uložit změny v konfiguraci tiskáren,
    stiskněte tlačítko <B>Konec</B>, chcete-li je zrušit,  použijte <B>Storno</B>.

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for printing:
cs: Jméno pro tisk:

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for ascii printing:
cs: Jméno pro tisk ASCII:

note: up to 40 chars
en: Parallel printer
cs: Paralelní tiskárna

note: up to 40 chars
en: Serial printer
cs: Sériová tiskárna

note: up to 40 chars
en: USB printer
cs: Tiskárna USB

note: up to 40 chars
en: TCP/IP forwarding queue
cs: Fronta TCP/IP

note: up to 40 chars
en: Samba/Windows printer
cs: Tisk přes protokol Samba/Windows

note: up to 40 chars
en: Novell printer
cs: Tisk přes protokol Novell

note: up to 40 chars
en: Prefilter queue for remote printers
cs: Předfiltrovaná fronta pro vzdálené tiskárny

note: Label. Up to one line of text in std. yast2 screen.
en: Name for TCP/IP forwarding queue
cs: Jméno pro frontu TCP/IP

note: Names of devices. Items in list.
en: First parallel port (/dev/lp0)
cs: První paralelní port (/dev/lp0)

en: Second parallel port (/dev/lp1)
cs: Druhý paralelní port (/dev/lp1)

en: Third parallel port (/dev/lp2)
cs: Třetí paralelní port (/dev/lp2)

en: Fourth parallel port (/dev/lp3)
cs: Čtvrtý paralelní port (/dev/lp3)

en: First serial port (/dev/ttyS0)
cs: První sériový port (/dev/lp0)

en: Second serial port (/dev/ttyS1)
cs: Druhý sériový port (/dev/lp1)

en: Third serial port (/dev/ttyS2)
cs: Třetí sériový port (/dev/lp2)

en: Fourth serial port (/dev/ttyS3)
cs: Čtvrtý sériový port (/dev/lp3)

en: First USB printer (/dev/usblp0)
cs: První tiskárna USB  (/dev/usblp0)

en: Second USB printer (/dev/usblp1)
cs: Druhá tiskárna USB  (/dev/usblp1)

en: Third USB printer (/dev/usblp2)
cs: Třetí tiskárna USB  (/dev/usblp2)

en: Fourth USB printer (/dev/usblp3)
cs: Čtvrtá tiskárna USB  (/dev/usblp3)

note: This printer was not configured using YaST2. Item in table. SHORT!
en: - not YaST2 -
cs: - ne YaST2 -

note: Do not do the translation longer than this text. It is a label of a selection box.
en: Select the printer type you want to add:
cs: Zvolte, jakou chcete přidat tiskárnu:

note: Header of the table with all the printers in the system
en: Default
cs: Výchozí

note: pushbutton
en: &Set as default
cs: &Nastavit jako výchozí

note: Header of the dilag with all the printers
en: Printer administration
cs: Správa tiskárny

note: message box
en: I tried to autodetect parallel and USB printers,
    but I haven't found any on your computer.
cs: Při autodetekci nebyla nalezena žádná tiskárna 
    na paralelním portu ani na USB portu.

note: message box
en: FATAL: I am unable to find the printer database!
cs: FATAL: Nenalezena databáze tiskáren!

note: message box
en: FATAL: I am unable to restart the lpd daemon!
     Maybe, you haven't installed lpd (one of
     the lprold, plp or lprng packages) or
     you are not user 'root'.
cs: FATAL: Nelze restartovat lpd démona!
    Buď není instalován (použijte jeden
    z balíků lprold, plp nebo lprng) nebo
    nejste uživatel 'root'.

note: message box
en: It seems that you do not have GhostScript
    installed on your computer. It is necessary 
    in order to print.
cs: Patrně nemáte na vašem počítači instalovaný
    GhostScript, který je pro tisk pod Linuxem nezbytný.

note: message box
en: ERROR: I was unable to read
    the current configuration!
cs: CHYBA: Nešlo načíst
    aktuální konfiguraci!

note: message box
en: There were no changes in
    the printer configuration.
cs: V konfiguraci tiskáren
    nebyly provedeny žádné změny.

en: Do you really want to delete
    the "%1" printer?
cs: Skutečně si přejete odstranit
    tiskárnu "%1"?

en: Now the changes to your printing
    system are going to be saved.
cs: Nyní se uloží změny
    konfigurace vašich tiskáren.

en: The new configuration
    was successfully stored.
cs: Nová konfigurace
    byla úspěšně uložena.

note: Help, parallel printer part
en: <P>If you have multiple parallel ports, please choose the parallel port to 
    which your printer is attached.</P>
cs: <P>Máte-li více paralelních portů,
    zvolte z nich prosím ten, ke kterému je tiskárna připojena.</P>

note: Help, USB printer part
en: <P>Please select the device for your USB printer.</P>
cs: <P>Přiřaďte prosím zařízení (device) vaší tiskárně USB.</P>

note: Help, serial printer part
en: <P>Please select the device for your serial printer.
    You can also set the baud rate.</P>
cs: <P>Přiřaďte prosím zařízení (device) vaší sériové tiskárně.
    Můžete také zadat přenosovou rychlost (baud rate).</P>

note: Help, common part
en: <P>If you want to be sure that the printer is properly connected, try the <B>Test</B> button.</P>
cs: <P>Chcete-li se ujistit, že tiskárna je správně připojena,stiskněte tlačítko <B>Test</B>.</P>

note: Dialog label - parallel
en: Parallel printer connection
cs: Spojení na paralelní tiskárnu

note: Dialog label - serial
en: Serial printer connection
cs: Spojení na sériovou tiskárnu

note: Dialog label - USB
en: USB printer connection
cs: Spojení na tiskárnu USB

note: Text describing what is happening
en: Please connect your printer to the computer,
    switch it on and make sure that it is ONLINE.
    
    I will send the message 'Hello, world' to
    the previously selected device. If the operation
    fails, it will be timed out in %1 seconds.
cs: Připojte prosím vaši tiskárnu k počítači,
    zapněte ji a nastavte ji ONLINE.
    
    Bude na ni poslána zpráva 'Hello, world'.
    Při neúspěchu se test přeruší po %1 sekundách.

en: It seems that there are no problems with the device
    you chose.
    
    If your printer has reacted somehow (printed message,
    formfeed or at least blinking leds), the hardware 
    connection should be functioning correctly.
cs: Zdá se, že s vybranou tiskárnou zatím není problém.
    Pokud alespoň nějak reagovala (vytiskla zprávu, posunula papír 
    nebo aspoň zablikala), hardwarové připojení by mělo fungovat.

en: There was a problem while sending the message
    to the printer--The operation has timed out.
    
    Please, verify that your printer is connected to
    the computer, that the printer power is on and 
    that it is ONLINE. It is also possible that you
    have a cabling problem.
cs: Objevily se potíže s posláním zprávy tiskárně --
    operace byla ukončena po uplynutí povoleného času.
    Zkontrolujte prosím, zda je tiskárna připojena k počítači,
    zda je zapnuta a zda je ve stavu on-line.
    Může jít rovněž o špatně připojený kabel.

en: There was a problem while printing.
    
    It seems that the device is not properly configured
    or you do not have permissions to write to it.
    Did you run the configuration program as user 'root'?
cs: Problémy při tisku.
    Zdá se, že zařízení není správně nakonfigurováno nebo nemáte právo na něj zapisovat.
    Byla konfigurace spuštěna uživatelem 'root'?

en: FATAL: I was not able to run 
    the 'test_device' script.
    I am sorry.
cs: FATAL: Skript 'test_device' nešlo spustit. Litujeme.

en: The baud rate should not be 0!
cs: Přenosová rychlost (baud rate) nesmí být 0!

note: CAUTION: "device" here means /dev/lp0, /dev/lp1, ...
en: I have not found any parallel devices (/dev/lp?)! It seems
    that your parallel port is not properly configured.
cs: Nebylo nalezeno žádné paralelní zařízení (/dev/lp?).
    Zdá se, že váš paralelní port není správně nakonfigurován.

note: CAUTION: "device" here means /dev/usblp0, /dev/usblp1, ...
en: I have not found any USB devices (/dev/usblp?)! It seems
    that your USB bus is not properly configured.
cs: Nebylo nalezeno žádné zařízení USB (/dev/usblp?).
    Zdá se, že máte problémy s konfigurací USB.

note: CAUTION: "device" here means /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, ...
en: I have not found any serial devices (/dev/ttyS?)! It seems
    that your serial ports are not properly configured.
cs: Nebylo nalezeno žádné sériové zařízení (/dev/ttyS?)!
    Zdá se, že vaše sériové porty nejsou správně nakonfigurovány.

en: Baud rate:
cs: Přenosová rychlost (baud rate):

en: Connection
cs: Připojení

note: Unix device /dev/(lp|usblp|ttyS)*
en: Select the device:
cs: Zvolte zařízení (device):

note: Help, 1 of 3
en: <P>Please enter the hostname of your print server and the name of its printer.</P>
cs: <P>Zadejte zde prosím jméno počítače, který představuje váš tiskový server,
    a jméno jeho tiskárny.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>If it's a local server, you can select it from the list.</P>
cs: <P> Jde-li o lokální server, můžete ho zvolit ze seznamu.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you want to be sure that you have entered the right name, try the <B>Test</B> button.</P>
cs: <P>Chcete-li si být jisti, že jste zadali správné jméno, 
    zkuste tlačítko <B>Test</B>.</P>

en: <P>Alternatively you can use an already configured forwarding queue.</P>
cs: <P>Alternativně můžete použít již konfigurovanou frontu.</P

en: You entered a wrong host name. It must be
    shorter than 50 characters and you can only use
    0..9, A..Z, a..z, dots, - and _.
cs: Zadali jste neplatné jméno počítače. Musí být
    kratší než 50 znaků a smí obsahovat pouze
    0..9, A..Z, a..z, tečky, - a _.

en: You entered a wrong remote name. It must be
    shorter than 30 characters and you can only use
    0..9, A..Z, a..z, spaces, - and _.
cs: Zadali jste neplatné vzdálené jméno. Musí být
    kratší než 30 znaků a smí obsahovat pouze
    0..9, A..Z, a..z, mezery, - a _.

en: Please choose which forwarding
    queue do you want to use.
cs: Zadejte prosím, kterou frontu
    chcete použít.

note: Text describing what is happening
en: I will run 'ping -c 1 %1'.
cs: Spustí se 'ping -c 1 %1'

en: I will try if %1
    accepts printing jobs.
cs: Zkusí se, zda %1
    přijímá tiskové úlohy.

note: And the common part
en: 
    
    If the operation fails, it will
    be timed out in few seconds.
cs: 
    
    Pokud se spojení nenaváže,
    po několika sekundách se test přeruší.

en: The printer server is accessible.
cs: Tiskový server je dostupný.

en: There was a problem.
    
    Your network access is not properly configured
    or the printer server is unknown or unreachable.
    Please check the hostname of the print
    server or contact your network administrator.
cs: Došlo k problému.
    
    Váš přístup na síť může být chybně konfigurován,
    případně je tiskový server neznámý či nedostupný.
    Zkontrolujte prosím zadané jméno
    tiskového serveru nebo se obraťte na správce sítě.

en: There was a problem.
    
    You specified a wrong name of the queue
    on the printer server or the printer server
    does not accept print jobs.
cs: Došlo k problému.
    
    Specifikovali jste chybné jméno fronty
    na tiskový server, nebo tiskový server
    nepřijímá tiskové úlohy.

en: FATAL: I was not able to
    run the test. I am sorry.
cs: FATAL: Test bohužel neprošel.

en: &User:
cs: &Uživatel:

en: &Password:
cs: &Heslo:

en: &Hostname of the printer server:
cs: &Jméno tiskového serveru:

en: Hostname of the printer:
cs: &Jméno počítače s tiskárnou:

en: Use already configured TCP/IP forwarding queue:
cs: Použít již konfigurovanou frontu  TCP/IP

en: Queues:
cs: Fronty:

en: Create a new one:
cs: Vytvořit novou:

note: Frame around hostname, queue, (user, passwd)
en: Connection information
cs: Informace o připojení

en: Name of the remote &queue:
cs: Jméno vzdálené &fronty:

note: Help, part 1 of 4
en: <P>Printer autoprobing was successful.</P>
cs: <P>Autodetekce tiskárny byla úspěšná.</P>

note: Help, part 2 of 4
en: <P>If the printer is in the database of supported printers, the name and the manufacturer of it should be shown.</P>
cs: <P>Pokud je tiskárna v databázi podporovaných tiskáren, měl by se ukázat
    její název spolu s výrobcem.</P>

note: Help, part 3 of 4
en: <P>If it is not, you have to choose a similar printer or a generic one in an additional dialog.</P>
cs: <P>Pokud tomu tak není, v dalším dialogu zvolte tiskárnu podobnou nebo základní model.</P>

note: Help, part 4 of 4
en: <P>Use <B>Skip</B> button if you do not want to configure this printer now or if you have already configured it before.</P>
cs: <P>Použijte tlačítko <B>Přeskočit</B>, pokud tiskárnu nechcete konfigurovat nebo jste ji již konfigurovali dříve.</P>

note: Manufacturer
en: Unknown
cs: -nenalezeno-

note: This screen contains some senteces Dialog, sentence 1parallel of 3
en: YaST2 has found a parallel printer:
cs: YaST2 našel paralelní tiskárnu:

note: Dialog, sentence 1usb of 3
en: YaST2 has found a USB printer:
cs: YaST2 našel tiskárnu USB:

note: Dialog, sentence 2 of 3 This means: Printer model '%1' by '%2'.
en: %1 by %2
cs: %1 (od %2)

note: Dialog, sentence 3 of 3 (e.g. /dev/lp0)
en: On device:
cs: Na zařízení:

en: This printer was not found in the database
    of the printers.
    
    Please try the manual configuration.
cs: Tato tiskárna nebyla nalezena
    v databázi tiskáren.
    
    Zkuste prosím manuální konfiguraci.

note: "Manual" button: Runs dialog where user manually chooses the sound card from a list
en: &Manual
cs: &Manuálně

en: Autodetected printer
cs: Autodetekovaná tiskárna

note: Help, 1 of
en: <P>In this dialog you can adjust how printout of ascii files should look 
    like.
    Please choose how many pages you want to have on one sheet of paper.</P>
cs: <P>V tomto dialogu můžete vyladit, jak bude vypadat úprava 
    souborů ASCII.
    Zvolte prosím, kolik stránek má být na jednom listu papíru.</P>

note: Help, 2 of
en: <P>Additionally you can set encoding of the documents you print. For some
    languages this choice is important to get correct output from 
    <I>netscape</I>
    and some other programs. By default, the encoding is set to fit the 
    language
    you chose at the time of the installation.</P>
cs: <P>Dále můžete nastavit kódování tištěného dokumentu.
    Pro některé jazyky je to důležité, abyste dostali správný výstup 
    z programů jako je <I>Netscape</I>.
    Pokud kódování nezadáte, odvozuje se z jazyka, nastaveného při 
    instalaci systému.</P>

en: Printing of ascii text
cs: Tisk ASCII textu

en: One page per sheet
cs: Jedna strana na list

en: Two pages per sheet
cs: Dvě strany na list

en: Print header
cs: Hlavička tisku

en: Landscape orientation
cs: Orientace papíru na šířku

note: ComboBox
en: Encoding of the printed documents
cs: Kódování tištěného dokumentu

en: Use the system default
cs: Použít výchozí

note: Label of the dialog
en: Hardware independent settings
cs: Hardwarově nezávislá nastavení

note: Help, 1 of 8
en: <P>This dialog allows you to customize printing.
cs: <P>Tento dialog umožní přizpůsobit tisk Vašim potřebám.

note: help 2 of 8, keep the leading space
en:  The options you may change depend on the type of printer you have.
cs:  Volby, které můžete změnit, závisí na typu vaší tiskárny.

note: help 3 of 8, keep the leading space
en:  Some printers support many options, while with others you may only be able to change the paper size.</P>
cs:  Některé tiskárny jsou nastavitelné do detailů, některým lze změnit jen velikost papíru.</P>

note: Help, 4 of 8
en: <P>You can see the current configuration of your printer in the upper box.
cs: <P>Současnou konfiguraci vaší tiskárny vidíte v horním poli.

note: help 5 of 8, keep the leading space
en:  If you click on an item, the possible values are shown in the lower box.
cs:  Kliknete-li na položku, její možné hodnoty jsou v dolním poli.

note: help 6 of 8, keep the leading space
en:  Clicking on one of the options in the lower box will select it.</P>
cs: Kliknutím na některou volbu v dolním poli ji vyberete.</P>

note: Help, 7 of 8
en: <P>Some of the settings may not work together properly.
cs: <P>Může se však stát, že některá nastavení nespolupracují.

note: Help 8 of 8, keep the leading space
en:  If you want to try printing with the current configuration, click the <B>Test</B> button.
cs:  Pokud chcete vidět, co vaše nastavení způsobí při tisku, použijte tlačítko <B>Test</B>.

note: There is an error in the database. This should not happen, but for case...
en: FATAL: An error occured.
    I have no information how to manage your printer.
    Broken database? Contact SuSE support, please.
cs: Objevila se neopravitelná chyba.
    Nemám informaci, jak ovládat Vaši tiskárnu.
    Může být i poškozená databáze. Kontaktujte prosím SuSE.

en: Current printer's settings:
cs: Aktuální nastavení tiskárny:

en: Printer's settings
cs: Nastavení tiskárny

note: Help, 1 of 2
en: <P>Please choose the manufacturer and model of your printer.</P>
cs: <P>Vyberte prosím výrobce a model vaší tiskárny.</P>

note: Help, 2 of 2
en: <P>If you cannot find your printer in this database, see the <B>Generic
    printers</B> section. There you can select from a list of common printing
    protocols. If you do not know which protocol your printer uses,
    consult the printer's manual or contact the manufacturer's technical 
    support.</P>
cs: <P>Pokud svou tiskárnu v databázi nenajdete, podívejte se na sekci
    <B>Obecné tiskárny</B>. Tam si můžete vybrat ze seznamu obvyklých
    tiskových protokolů. Nejste-li si jisti, jaký vaše tiskárna používá,
    nahlédněte do uživatelské příručky dodávané s tiskárnou nebo kontaktujte
    technickou podporu výrobce.</P>

en: Select manufacturer:
cs: Vyberte výrobce:

en: Select model:
cs: Vyberte model:

en: Manufacturer and model of the printer
cs: Výrobce a model tiskárny

en: Please select at least a manufacturer.
cs: Uveďte prosím alespoň výrobce:

en: No info available.
cs: Informace nejsou dostupné.

en: <P><B>Manufacturer:</B></P> %1 <P><B>Model:</B></P> %2
cs: <P><B>Výrobce:</B></P> %1 <P><B>Model:</B></P> %2

note: Help, 1 of 3
en: <P>A printer name is required for printing.</P>
cs: <P>Pro tisk se vyžaduje, aby měla tiskárna jméno.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>Your first local printer will be called 'lp',
    your first remote printer will be 'remote'.
    You must provide a unique name for each additional printer. The 
    configuration program will assign additional names to each printer. Please 
    refer to the manual for more information.</P>
cs: <P>První z vašich tiskáren (výchozí) musí být nazvaná 'lp',
    první vaše vzdálená tiskárna bude'remote'.
    Pro každou další tiskárnu pak musíte zadat jednoznačné jméno.
    Konfigurační program dále ještě přiřadí všem tiskárnám další odvozená jména.
    Jejich speciální použití najdete v manuálu.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you don't like the default name, you can change it. Use a short
    but meaningful name.</P>
cs: <P>Pokud se vám standardní jméno nelíbí, můžete ho změnit.
    Použijte krátké výstižné jméno.</P>

en: Invalid name! The name should be less than 20 characters long and
    can only use the characters 0..9, A..Z, a..z and _. Additionally,
    you cannot use the names 'lp', 'ascii', 'raw' and 'remote' because
    of their special function.
    
    The name must not be used for another printer.
cs: Chybné jméno! Jméno musí být kratší než 20 znaků a smí obsahovat 
    pouze znaky 0..9, A..Z, a..z a _. Dále nemůžete použít jména
    'lp', 'ascii', 'raw' a 'remote', neboť mají zvláštní funkci.
    
    Jméno již  nesmí být použité pro jinou tiskárnu.

note: The end of the definitions
en: Printer's name
cs: Jméno tiskárny

note: message box, keep line with (%1) as short as possible
en: The test page was sent to the printer using
    the command '%1'.
    Printing should start in few seconds.
    
    If the printer is not producing appropriate
    output, use the 'Stop!' button.
    
    When the whole page is printed, press 'OK'.
cs: Zkušební stránka byla poslána tiskárně příkazem '%1'.
    Za několik sekund začne tisk.
    Pokud je text na papíře zmatený nebo tiskárna začne chrlit papír,
    klikněte rychle na Stop!
    Po vytištění celé stránky stiskněte 'OK'.

en: ERROR: I am unable to find the test
    page %1.
cs: CHYBA: Nelze najít soubor s textem
    zkušební stránky %1.

en: YaST2 is ready to print a sample page.
    
    Please make sure that the printer is turned
    on and ONLINE, then press the 'OK' button.
cs: Nyní je YaST2 připraven vytisknout vzorovou stránku.
    Ujistěte se prosím, zda je tiskárna zapnutá a ve stavu on-line,
    a pak klikněte na 'OK'.

en: I was unable to print the testpage.
    Check %1.
cs: Zkušební stránka nešla vytisknout.
    Zkontrolujte %1.

note: remove all jobs restart lpd
en: Printing was stopped.
    
    If the printer is still printing, push the reset button
    on the printer or remove all the paper from its tray.
    After it stops printing, switch off the printer power,
    wait 10 seconds and switch it on again.
    
    Recheck the manufacturer and printer model entries
    you made previously.
cs: Tisk byl zastaven.
    
    Pokud tiskárna stále ještě tiskne, resetujte ji! 
    Nevíte-li jak, odeberte jí alespoň papír ze zásobníku. 
    Teprve až nechá tisku, vypněte ji,
    počkejte nejméně 10 sekund a zase ji zapněte.
    Potom zkuste revidovat vaše zadání výrobce
    a modelu tiskárny.

en: Call of apsfilter.setup (%1) was not successful.
cs: Spuštění apsfilter.setup (%1) nebylo úspěšné.

en: I cannot write %1.
    Please, check that you are
    logged in as the user root.
cs: Nelze zapsat %1.
    Ověřte prosím, zda jste
    přihlášeni jako root.

en: I cannot configure a remote
    queue. The internal structure
    is not filled properly.
cs: Nelze nakonfigurovat vzdálenou
    frontu. Interní struktura není
    správně vyplněna.

en: I cannot configure a printer
    queue. The internal structure
    is not filled properly.
cs: Nelze nakonfigurovat tiskovou
    frontu. Interní struktura není
    správně vyplněna.

en: Can't create directory '%1'!
cs: Nemohu vytvořit adresář '%1'!

en: <P>Launch this module to configure your printer.
     If you turn your printer on, YaST2 will try to autodetect it.</P>
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to do this.</P>
cs: <P>Tento modul vyvolejte, chcete-li konfigurovat tiskárnu.
    Zapnete-li tiskárnu, bude se YaST2 snažit rozpoznat její typ.
    </P>Ke konfiguraci je nutné být nalogován jako <I>root</I>.</P>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Configure your printer. Turn your printer on, YaST2 will try to autodetect it.
cs: Konfiguruje se vaše tiskárna. Zapněte ji, YaST2 se ji pokusí autodetekovat.

en: Ghostscript devices
cs: Ghostscriptová zařízení

en: <P>Here you can select and configure any Ghostscript device.<BR>
    There are many possible sources of error but via 
    printing the sample page you can test any configuration.<BR>
    Please find informations regarding the parameter 
    settings in the following file<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>
cs: <P>Zde zvolíte a nakonfigurujete ghostscriptová zařízení.<BR>
    Je zde sice mnoho možných zdrojů chyb v konfiguraci, ale opakovanými pokusy
    s tiskem zkušební stránky se dají postupně eliminovat.<BR>
    Informace o nastavení parametrů najdete v souboru <BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>

en: <P>Apple Dot Matrix Printer 120x72 dpi</P>
cs: <P>Jehlová tiskárna Apple 120x72 dpi</P>

en: <P>Apple Imagewriter in high-resolution mode 120x144 dpi</P>
cs: <P>Apple Imagewriter s vysokým rozlišením 120x144 dpi</P>

en: iwlo
cs: iwhi

en: <P>Apple Imagewriter in low-resolution mode 120x72 dpi</P>
cs: <P>Apple Imagewriter s nízkým rozlišením 120x144 dpi</P>

en: <P>Apple Imagewriter LQ in 320x216 dpi mode</P>
cs: <P>Apple Imagewriter LQ, 320x216 dpi</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 2 bits per R/G/B component</P>
cs: <P>Tektronix 4693d color printer, 2 bity na R/G/B složku</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 4 bits per R/G/B component</P>
cs: <P>Tektronix 4693d color printer, 4 bity na R/G/B složku</P>

en: <P>Tektronix 4693d color printer, 8 bits per RGB component</P>
cs: Tektronix 4693d color printer, 8 bitů na R/G/B složku</P>

en: resolution
cs: Rozlišení

en: <P>Epson AP3250 printer</P>
cs: <P>Epson AP3250</P>

en: <P>Epson-compatible dot matrix printers (9 or 24 pin)</P>
cs: <P> Jehlové tiskárny slučitelné s Epson - 9 nebo 24 jehel </P>

en: <P>Epson compatible 9 pin, interleaved lines (intermediate resolution)</P>
cs: <P>Jehlová tiskárna slučitelná s Epson - 9 jehel, prokládané řádky (střední rozlišení)</P>

en: <P>Epson compatible 9 pin, interleaved lines (triple resolution)</P>
cs: <P>Jehlová tiskárna slučitelná s Epson - 9 jehel, prokládané řádky (trojnásobné rozlišení)</P>

en: <P>Epson LQ-2550 and Fujitsu 3400/2400/1200 color printers</P>
cs: Epson LQ-2550 a Fujitsu 3400/2400/1200, barevné

en: 120x60 dpi
cs: 120x60 dp

en: <P>Epson LP-8000 laser printer</P>
cs: <P>Epson LP-8000 laserová tiskárna</P>

en: <P>Epson LQ850 printer at 360x360 dpi</P>
cs: <P>Epson LQ850, 360x360 dpi</P>

en: <P>Epson Stylus 800 printer</P>
cs: Epson Stylus Color printer

en: not set (use the driver default)
cs: nenastaveno (používá se výchozí)

en: standard monochrome printing
cs: Standardní černobílý tisk

en: CMYK color printing
cs: Barevný tisk CMYK

en: RGB color printing
cs: Barevný tisk RGB

en: Floyd-Steinberg monochrome printing
cs: Floyd-Steinberg, černobílý tisk

en: Floyd-Steinberg RGB color printing
cs: Floyd-Steinberg, RGB barevný tisk

en: Floyd-Steinberg CMYK color printing
cs: Floyd-Steinberg, CMYK barevný tisk

en: faster Floyd-Steinberg CMYK color printing
cs: Rychlejší Floyd-Steinberg, CMYK barevný tisk

en: no Weaving
cs: Bez weaving

en: enable the printers microeaving
cs: Povolit microweaving

en: enable weaving of the driver
cs: Povolit weaving v ovladači

en: Output Code
cs: Výstupní kódování

en: runlength encoding
cs: kódování runlength

en: uncompressed encoding
cs: bez komprese

en: deltarow encoding
cs: kódování deltarow

en: <P>HP DeskJet 500C (1 bit per pixel color)</P>
cs: <P>HP DeskJet 500C (1 bit na barvu pixelu)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C (24 bits per pixel color , Floyd-Steinberg dithering)</P>
cs: <P>HP DeskJet 500C (24 bitů na barvu pixelu, dithering Floyd-Steinberg)</P>

en: <P>HP DeskJets (monochrome)</P>
cs: <P>Tiskárny HP DeskJet (černobílé)</P>

en: 50% interlaced multi pass printing
cs: 50% prokládaný víceprůchodový tisk

en: 25% interlaced multi pass printing (best)
cs: 25% prokládaný víceprůchodový tisk (nejlepší)

en: no interlaced multi pass printing (fastest)
cs: Neprokládaný víceprůchodový tisk (nejrychlejší)

en: Depletion
cs: Ochuzení

en: 25% dot removal (best for graphics ?)
cs: Odstraněno 25% bodů (nejlepší na grafiku?)

en: 50% dot removal
cs: Odstraněno 50% bodů

en: no dot removal (for transparencies ?)
cs: Bez odstranění bodů (na fólie ?)

en: Black Correction
cs: Korekce černé

en: print quality
cs: Kvalita tisku

en: 0 (normal)
cs: 0 (normální)

en: 1 (presentation)
cs: 1 (prezentace)

en: -1 (draft)
cs: -1 (koncept, draft)

en: papertype
cs: Typ papíru

en: 0 (normal plain paper)
cs: 0 (obyčejný papír)

en: 1 (bond paper)
cs: 1 (samolepky)

en: 2 (special inkjet paper)
cs: 2 (speciální papír pro inkoustové tiskárny)

en: 3 (glossy film)
cs: 3 (lesklá fólie)

en: 4 (transparency film)
cs: 4 (průhledná fólie)

en: 1 (C-RET on)
cs: 1 (C-RET zapnuto)

en: 0 (C-RET off)
cs: 0 (C-RET vypnuto)

en: <P>HP DeskJet 890C (for the 895C better use cdj880)</P>
cs: <P>HP DeskJet 890C (pro the 895C je lepší použít cdj880)</P>

en: <P>H-P 970Cxi Driver under development</P>
cs: <P>Ovladač H-P 970Cxi se vyvíjí</P>

en: duplex mode
cs: duplexní mód

en: 0 (no duplex)
cs: 0 (bez duplexu)

en: cdj880
cs: cdj850

en: <P>HP DeskJet 820C (experimental, no color, hardcoded paper sizes A4, letter)</P>
cs: <P>HP DeskJet 820C (experimentální, bez barev, papír pouze A4 nebo letter)</P>

en: <P>HP DeskJet and DeskJet Plus</P>
cs: <P>HP DeskJet a DeskJet Plus</P>

en: djet500
cs: cdj500

en: <P>HP DeskJet 500 (for DJ 600 series 600x600 dpi may work)</P>
cs: <P>HP DeskJet 500 (může fungovat i pro sérii DJ 600, 600x600 dpi)</P>

en: <P>HP DeskJet 500C alternate driver (does not work on 550C or 560C)</P>
cs: <P>HP DeskJet 500C, jiný ovladač (nefunguje s 550C a 560C)</P>

en: <P>alternate HP PaintJet color driver</P>
cs: <P>jiný barevný ovladač pro HP PaintJet</P>

en: <P>HP PaintJet XL driver</P>
cs: <P>ovladač pro HP PaintJet XL</P>

en: <P>alternate HP PaintJet XL driver</P>
cs: <P>jiný ovladač pro HP PaintJet XL</P>

en: <P>HP PaintJet XL color driver</P>
cs: <P>barevný ovladač pro HP PaintJet XL</P>

en: <P>monochrome and color PCL-3 printers (e.g. HP DeskJets)</P>
cs: <P>černobílé a barevné tiskárny s PCL-3 (např. HP DeskJet)</P>

en: model
cs: Model

en: PCL 3 printer
cs: Tiskárna s PCL 3

en: color mode
cs: Barevný mód

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  print in black<BR>
    CMY   print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)</P>
cs: <P>barevné módy pro ovladač hpdj<BR>
    mono  : černobílý tisk<BR>
    CMY   : tisk pouze v barvách C,M,Y<BR>
    CMY+K : tisk všechny čtyři barvy, ale nikdy nemíchat C,M,Y s černou<BR>
    CMYK  : tisk všechny čtyři barvy (ne pro 550C - pouze pro moderní inkoustové tiskárny)</P>

en: CMYK (850C, 855C, unspec)
cs: CMYK (850C, 855C, nespec.)

en: normal
cs: Normální

en: draft
cs: Koncept (draft)

en: presentation
cs: Prezentace

en: media type
cs: Typ média

en: plain paper
cs: Obyčejný papír

en: bond paper
cs: Samolepky

en: HP Premium paper
cs: Papír HP Premium

en: glossy paper
cs: Lesklý papír

en: transparency film
cs: Fólie průhledné

en: photo paper
cs: Fotopapír

en: compression method
cs: Metoda komprese

en: 0 , Unencoded , non-compressed
cs: 0 - nekódováno, nekomprimováno

en: 1 , Runlength encoding
cs: 1 - Runlength kódování

en: 2 , Tagged Image File Format (TIFF)
cs: 2 - Tagged Image File Format (TIFF)

en: 3 , Delta Row Compression (DeskJet 500)
cs: 3 - Delta Row komprese (DeskJet 500)

en: 9 , Compressed Replacement Delta Row Encoding (modern DeskJets)
cs: 9 - Compressed Replacement Delta Row Encoding (moderní DeskJety)

en: <P>HP LaserJet (for modern LaserJets ljet4 may work much better)</P>
cs: <P>HP LaserJet (pro moderní LaserJets bude lépe fungovat ljet4)</P

en: <P>HP LaserJet IId , IIp , III* with TIFF compression</P>
cs: <P>HP LaserJet IId , IIp , III* s kompresí TIFF</P>

en: <P>HP LaserJet III* with Delta Row compression</P>
cs: <P>HP LaserJet III* s kompresí Delta Row</P>

en: <P>HP LaserJet IIID with duplex capability</P>
cs: <P>HP LaserJet IIID (duplex capability)</P>

en: <P>PCL5e or PCL6 printers (e.g. HP LaserJet 4)</P>
cs: <P>Tiskárny s PCL5 nebo PCL6 (např. HP LaserJet 4)</P>

en: <P>HP LaserJet 4 with Floyd-Steinberg dithering</P>
cs: <P>HP LaserJet 4, dithering Floyd-Steinberg</P>

en: lj5mono
cs: lj5mon

en: <P>HP LaserJet 5 & 6 family (PCL XL) bitmap</P>
cs: <P>Rodina HP LaserJet 5 a 6 (PCL XL) bitmap</P>

en: <P>HP LaserJet 5 & 6 family, gray-scale bitmap</P>
cs: Rodina HP LaserJet 5 a 6, šedá stupnice

en: <P>HP 2563B line printer</P>
cs: <P>HP 2563B, tiskárna</P>

en: bj10e
cs: BJ 10e

en: <P>Canon BJC-600 , BJC-4000 , BJC-70 and Apple StyleWriter 2x00</P>
cs: <P>Canon BJC-600 , BJC-4000 , BJC-70 a Apple StyleWriter 2x00</P>

en: bits per pixel
cs: Bitů na pixel

en: monochrome printing (using -dBitsPerPixel=1)
cs: černobílý tisk (s použitím -dBitsPerPixel=1)

en: Ghostscript color printing (using -dBitsPerPixel=8)
cs: Barevný tisk, Ghostscript (s použitím -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using -dBitsPerPixel=16)
cs: Barevný tisk, Ghostscript (s použitím -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using -dBitsPerPixel=24)
cs: Barevný tisk, Floyd-Steinberg (s použitím -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using -dBitsPerPixel=32)
cs: Barevný tisk, Floyd-Steinberg (s použitím -dBitsPerPixel=32)

en: coated paper
cs: Lakovaný papír

en: envelope
cs: Obálky

en: card
cs: Karton

en: other
cs: ostatní

en: high
cs: Vysoká

en: <P>A resolution of 720x720 or 600x600 may not work all printers.<BR>
    For the Canon BJC800 360x360 or 720x720 should work but the 
    Canon BJC7000 and compatible printers need 300x300 or 600x600.</P>
cs: <P>Rozlišení 720x720 nebo 600x600 nemusí fungovat na každé tiskárně.<BR>
    Pro Canon BJC800 360x360 nebo 720x720 fungovat bude, ale 
    Canon BJC7000 a kompatibilní tiskárny vyžadují 300x300 or 600x600.</P>

en: low
cs: Nízká

en: <P>alternate DEC LJ250 driver</P>
cs: <P>jiný ovladač DEC LJ250</P>

en: 360x360 dpi
cs: 360x360

en: <P>Imagen ImPress printers 300x300 dpi</P>
cs: <P>Imagen ImPress printers 300x300 dpi</P

en: <P>Okidata OkiPage 4w+ LED printer</P>
cs: <P>Okidata OkiPage 4w+ LED printer</P

en: <P>Ricoh 4081 laser printer 300x300 dpi</P>
cs: <P>Ricoh 4081 laser printer 300x300 dpi</P

en: <P>Black-and-white PCL XL (1200x1200 dpi)</P>
cs: <P>Černobílý PCL XL (1200x1200 dpi)</P>

en: <P>Color PCL XL</P>
cs: <P>Barevný PCL XL</P>

en: <P>unified configurable ESC/P , ESC/P2 , HP-RTL/PCL driver</P>
cs: <P>jednotný konfigurovatelný ovladač ESC/P , ESC/P2 , HP-RTL/PCL</P

en: Driver
cs: Ovladač

en: stcany.upp , Any Epson Stylus Color, 360x360DpI
cs: stcany.upp - jakýkoli Epson Stylus Color, 360x360 dpi

en: stc.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 360x360DpI
cs: stc.upp - Epson Stylus Color I (a PRO Series), 360x360 dpi

en: stc_l.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 360x360DpI, noWeave
cs: stc_l.upp - Epson Stylus Color I (a PRO Series), 360x360 dpi, noWeave

en: stc_h.upp , Epson Stylus Color I (and PRO Series), 720x720DpI
cs: stc_h.upp - Epson Stylus Color I (a PRO Series), 720x720 dpi

en: stc2.upp , Epson Stylus Color II / IIs, 360x360DpI
cs: stc2.upp - Epson Stylus Color II / IIs, 360x360 dpi

en: stc2_h.upp , Epson Stylus Color II, 720x720DpI
cs: stc2_h.upp - Epson Stylus Color II, 720x720 dpi

en: stc2s_h.upp , Epson Stylus Color IIs, 720x720DpI
cs: stc2s_h.upp - Epson Stylus Color IIs, 720x720 dpi

en: stc1520h.upp , Epson Stylus Color 1520, 1440x720DpI
cs: stc1520h.upp - Epson Stylus Color 1520, 1440x720 dpi

en: stc500p.upp , Epson Stylus Color 500, 360x360DpI, not Weaved
cs: stc500p.upp - Epson Stylus Color 500, 360x360 dpi, not Weaved

en: stc500ph.upp , Epson Stylus Color 500, 720x720DpI, not Weaved
cs: stc500ph.upp - Epson Stylus Color 500, 720x720 dpi, not Weaved

en: stc600pl.upp , Epson Stylus Color 600, 360x360DpI
cs: stc600pl.upp - Epson Stylus Color 600, 360x360 dpi

en: stc600p.upp , Epson Stylus Color 600, 720x720DpI
cs: stc600p.upp - Epson Stylus Color 600, 720x720 dpi

en: stc600ih.upp , Epson Stylus Color 600, 1440x720DpI
cs: stc600ih.upp - Epson Stylus Color 600, 1440x720 dpi

en: stc800pl.upp , Epson Stylus Color 800, 360x360DpI
cs: stc800pl.upp - Epson Stylus Color 800, 360x360 dpi

en: stc800p.upp , Epson Stylus Color 800, 720x720DpI
cs: stc800p.upp - Epson Stylus Color 800, 720x720 dpi

en: stc800ih.upp , Epson Stylus Color 800, 1440x720DpI
cs: stc800ih.upp - Epson Stylus Color 800, 1440x720 dpi

en: bjc610a0.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, plain paper, high speed
cs: bjc610a0.upp - Canon BJC 610, 360x360 dpi, obyčejný papír, rychlý

en: bjc610a1.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, plain paper
cs: bjc610a1.upp - Canon BJC 610, 360x360 dpi, obyčejný papír

en: bjc610a3.upp , Canon BJC 610, 360x360DpI, transparency film
cs: bjc610a3.upp - Canon BJC 610, 360x360 dpi, fólie

en: bjc610b1.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, plain paper
cs: bjc610b1.upp - Canon BJC 610, 720x720 dpi, obyčejný papír

en: bjc610b3.upp , Canon BJC 610, 720x720DpI, transparency film
cs: bjc610b3.upp - Canon BJC 610, 720x720DpI, fólie

en: bjc6000a1.upp , Canon BJC 6000, 360x360DpI, plain paper
cs: bjc6000a1.upp - Canon BJC 6000, 360x360 dpi, obyčejný papír

en: bjc6000b1.upp , Canon BJC 6000, 720x720DpI, plain paper
cs: bjc6000b1.upp - Canon BJC 6000, 720x720 dpi, obyčejný papír

en: <P>general ESC/P , ESC/P2 , RTL/PCL driver<BR>
    see "man gs-stp" for more information</P>
cs: <P>obecný ESC/P , ESC/P2 , RTL/PCL ovladač<BR>
    viz "man gs-stp" pro další informace</P>

en: monochrome or color printing
cs: Černobílý či barevný tisk

en: color
cs: barevný

en: Ghostscript resolution
cs: Rozlišení ghostscriptu

en: <P>This resolution is the resolution of the image calculated by 
    Ghostscript and is not bound to the resolution of the printer output.<BR>
    It is for example possible to specify 360x360 as Ghostscript resolution 
    and print the output in 1440x720 dpi (see below for printer resolution).<BR>
    The result is a somewhat faster operation of the driver.</P>
cs: <P>Toto rozlišení platí pro obraz, který vypočetl 
    Ghostscript a nemá vztah k rozlišení tisku.<BR>
    Proto je možné zadat rozlišení 360x360 pro Ghostscript 
    a tisknout s 1440x720 dpi (viz níže rozlišení tiskárny).<BR>
    Výsledkem je poněkud rychlejší práce ovladače.</P>

en: 1200x1200
cs: 1200x1200 dpi

en: 1440x1440
cs: 1440x1440 dpi

en: Epson Stylus Color Pro (escp2-pro)
cs: Epson Stylus Color Pro (escp2-pro

en: Epson Stylus Color 400 (escp2-400)
cs: Stylus Color 400 (escp2-400)

en: Epson Stylus Color 600 (escp2-600)
cs: Stylus Color 600

en: Epson Stylus Photo 700 (escp2-700)
cs: Epson Stylus Photo 700 (escp2-700

en: Epson Stylus Photo 870 (escp2-870)
cs: Epson Stylus Photo 870 (escp2-870

en: Epson Stylus Photo 1200 (escp2-1200)
cs: Epson Stylus Photo 1200 (escp2-1200

en: HP DeskJet 500C (pcl-501)
cs: HP DeskJet 500C (pcl-501

en: HP DeskJet 600/600C with single cartridge (pcl-600)
cs: HP DeskJet 600/600C s jedinou náplní (pcl-600)

en: HP DeskJet 600 series with 2 cartridges (pcl-601)
cs: HP DeskJet 600 series se 2 náplněmi (pcl-601)

en: HP DeskJet 690 series - Photo-Ink capable (pcl-690)
cs: HP DeskJet 690 series + Photo-Ink (pcl-690)

en: HP DeskJet 890C (pcl-890)
cs: HP DeskJet 850C

en: printer resolution
cs: rozlišení tiskárny

en: for Epson Stylus printers
cs: pro tiskárny Epson Stylus Color

en: printer resolution for Epson Stylus printers
cs: rozlišení pro tiskárny Epson Stylus

en: <P>'180 dpi' and '720 dpi microweave' works on older printers<BR>
    '360 dpi' works on all printers<BR>
    '360 dpi softweave' and '360 dpi high quality' 
    works on printers that support variable dot sizes, 
    such as the Epson Stylus Color 740 and newer<BR>
    '720 dpi softweave' works on all printers except for Stylus Color, 
    Stylus Color 1500, Stylus Color 1520 and Stylus Color 3000<BR>
    '720 dpi high quality' and '720 dpi highest quality' 
    works on all printers except above and Epson Stylus Color 440/460/480<BR>
    '1440x720 dpi microweave' works on older 1440x720 dpi printers<BR>
    '1440x720 dpi softweave' , '1440x720 dpi highest quality' , 
    '1440x1440 dpi emulated' and '1440x2880 dpi emulated' 
    works on all 1440x720 dpi printers except for 
    Stylus Color 1520 and Stylus Color 3000<BR>
    The last two modes use oversampling to emulate higher resolutions 
    than the  printers  actually  support.</P>
cs: <P>'180 dpi' a '720 dpi microweave' pracuje na starších tiskárnách<BR>
    '360 dpi' pracuje na všech tiskárnách<BR>
    '360 dpi softweave' a '360 dpi high quality' 
    pracuje na všech tiskárnách s proměnnou velikostí bodu, 
    jako jsou Epson Stylus Color 740 a novější<BR>
    '720 dpi softweave' pracuje na všech tiskárnách pro Stylus Color, 
    Stylus Color 1500, Stylus Color 1520 a Stylus Color 3000<BR>
    '720 dpi high quality' a '720 dpi highest quality' 
    pracuje na všech tiskárnách kromě shora uvedených a Epson Stylus Color 440/460/480<BR>
    '1440x720 dpi microweave' pracuje na starších tiskárnách 1440x720 dpi<BR>
    '1440x720 dpi softweave' , '1440x720 dpi highest quality' , 
    '1440x1440 dpi emulated' a '1440x2880 dpi emulated' 
    pracuje na všech tiskárnách 1440x720 dpi kromě 
    Stylus Color 1520 a Stylus Color 3000<BR>
    Poslední dva módy používají oversampling k emulaci vyšších rozlišení, 
    než skutečně tiskárny umožňují.</P>

en: 360 dpi high quality
cs: 360 dpi vysoká kvalita

en: 720 dpi high quality
cs: 720 dpi vysoká kvalita

en: 720 dpi highest quality
cs: 720 dpi nejvyšší kvalita

en: 1440x720 dpi highest quality
cs: 1440x720 dpi nejvyšší kvalita

en: 1440x1440 dpi emulated
cs: 1440x1440 dpi emulace

en: 1440x2880 dpi emulated
cs: 1440x2880 dpi emulace

en: for PCL printers (HP and Lexmark)
cs: pro tiskárny PCL (HP a Lexmark)

en: printer resolution for PCL printers
cs: rozlišení tiskárny PCL

en: <P>'150x150 dpi' should work on all printers<BR>
    '300x300 dpi' should work on all printers, C-RET on DeskJet 850/855/870/890<BR>
    '600x300 dpi' DeskJet 6xx/810/812/840/842/895<BR>
    '600x600 dpi' monochrome' DeskJet 6xx (except 69x) /8xx/1100/1120<BR>
    '600x600 dpi' DeskJet 69x/9xx/1220/2000/2500, PhotoSmart P1000 P1100, 
    LaserJet 5/5Si/6</P>
cs: <P>'150x150 dpi' by mělo fungovat na všech tiskárnách<BR>
    '300x300 dpi' by mělo fungovat na všech tiskárnách, C-RET na DeskJet 850/855/870/890<BR>
    '600x300 dpi' DeskJet 6xx/810/812/840/842/895<BR>
    '600x600 dpi' monochrome' DeskJet 6xx (kromě 69x) /8xx/1100/1120<BR>
    '600x600 dpi' DeskJet 69x/9xx/1220/2000/2500, PhotoSmart P1000 P1100, 
    LaserJet 5/5Si/6</P>

en: 600x600 dpi monochrome
cs: 600x600 dpi monochrom

en: for Canon 1200 dpi printers (BJC 7000, 7100, 8200, 8500)
cs: pro tiskárny Canon 1200 dpi (BJC 7000, 7100, 8200, 8500)

en: printer resolution for Canon 1200 dpi printers
cs: rozlišení tisku pro tiskárny Canon 1200

en: for Canon 1440 dpi printers (BJC 1000, 2000, 3000, 4300, 4400, 5100, 5500, 6000, 6100, 6500)
cs: pro tiskárny  Canon 1440 dpi (BJC 1000, 2000, 3000, 4300, 4400, 5100, 5500, 6000, 6100, 6500

en: printer resolution for Canon 1440 dpi printers
cs: rozlišení tisku pro tiskárny Canon 1440 dpi

en: image type
cs: typ obrazu

en: <P>For mixed documents, options 0 or 1 will probably work 
    best. Option 0 will dither faster and yield sharper text, 
    but images will be grainier. Option 1 will yield smoother 
    images, but text will not be as sharp and the dither process 
    will be slower. Option 2 will yield the best natural images, 
    but is quite slow. Option 3 is very fast and accurate, but 
    should not be used if there are any tones other than pure black 
    and white (or you want absolute black and white contrast).</P>
cs: <P>Pro smíšené dokumenty budou patrně nejlepší volby 0 nebo 1. 
    Volba 0 má rychlejší dithering a ostřejší text, 
    ale obrázky budou zrnitější. Volba 1 poskytne hladší 
    obrázky, ale text už nebude tak ostrý a dithering půjde 
    pomaleji. Volba 2 dá nejlepší přirozené obrázky, 
    ale je velice pomalá. Volba 3 je rychlá a přesná, ale 
    nedá se použít tam, kde jsou šedé tóny 
    (pokud z nich nechcete udělat pouze černou a bílou).</P>

en: 0 , line art (color or gray scale)
cs: 0 , ve stylu čáry (barevná nebo stupně šedi)

en: 1 , primarily solid colors or smooth gradients (color or gray scale)
cs: 1 , primárně plné barvy nebo hladké gradienty (barevné nebo stupně šedi)

en: 2 , continuous-tone photographs (color or gray scale)
cs: 2 , fotografie s plynulým přechodem (barevná nebo stupně šedi)

en: 3 , pure black and white or pre-screened (currently black only)
cs: 3 , čistá bílá a černá nebo zvolená (současně jen černá)

en: ink type
cs: typ inkoustu

en: ink type for Epson Stylus printers
cs:  Epson Stylus

en: four color standard
cs: čtyři barvy standard

en: six color photo
cs: šest barev foto

en: ink type for PCL printers
cs: typ inkoustu pro tiskárny PCL

en: color + black cartridges
cs: barevné + černé náplně

en: color + photo cartridges
cs: barevné + foto náplně

en: for Canon printers
cs: pro tiskárny Canon

en: ink type for Canon printers
cs: typ inkoustu pro tiskárny Canon

en: black
cs: černý

en: black/color
cs: černý/barevný

en: photo/color
cs: foto/barevný

en: photo
cs: foto

en: media type for Epson Stylus printers
cs: typ média pro tiskárny Epson Stylus

en: plain paper fast load
cs: obyčejný papír rychlé zavádění

en: postcard
cs: pohlednice

en: glossy film
cs: lesklá fólie

en: transparencies
cs: průhledné fólie

en: envelopes
cs: obálky

en: back light film
cs: back light fólie

en: matte paper
cs: matový papír

en: inkjet paper
cs: papír pro inkoustové tiskárny

en: photo quality inkjet paper
cs: papír foto kvality pro inkoustové tiskárny

en: media type for PCL printers
cs: typ média pro tiskárny PCL

en: plain
cs: obyčejný papír

en: bond
cs: samolepky

en: premium
cs: křídový

en: glossy/photo
cs: lesklý/foto

en: transparency
cs: fólie průhledné

en: quick-dry photo
cs: rychleschnoucí foto

en: quick-dry transparency
cs: rychleschnoucí fólie průhledné

en: media type for Canon printers
cs: typ média pro tiskárny Canon

en: back print film
cs: fólie se zadním potiskem

en: fabric sheets
cs: textil

en: high resolution paper
cs: papír pro vysoké rozlišení

en: t-shirt transfers
cs: trička

en: high gloss film
cs: vysoce lesklá fólie

en: glossy photo paper
cs: lesklý foto papír

en: glossy photo cards
cs: lesklé foto pohlednice

en: photo paper pro
cs: profi fotopapír

en: media source
cs: zdroj média

en: <P>No media sources are currently defined for Epson printers. 
    At present, only the single sheet feeder can be used.</P>
cs: <P>Pro tiskárny Epson nejsou aktuálně definovány žádné zdroje tiskového média.
    Proto lze použít pouze podavač jednotlivých listů.</P>

en: media source for PCL printers
cs: zdroj média pro tiskárny PCL

en: standard (feed from printer defined source)
cs: standardní (zdroj si určí tiskárna)

en: manual
cs: manuální

en: tray 1
cs: zásobník 1

en: tray 2
cs: zásobník 2

en: tray 3
cs: zásobník 3

en: tray 4
cs: zásobník 4

en: portable sheet feeder
cs: přenosný podavač

en: desktop sheet feeder
cs: stolní podavač

en: tray
cs: zásobník

en: optional source
cs: volitelný zdroj

en: autoselect
cs: automatický výběr

en: media source for Canon printers
cs: zdroj média pro tiskárny Canon

en: auto sheet feeder
cs: automatický podavač

en: manual with pause
cs: ručně s pauzou

en: manual without pause
cs: ručně bez pauzy

en: dithering algorithmus
cs: algoritmus pro dithering

en: adaptive hybrid
cs: adaptivní hybridní

en: ordered
cs: uspořádaný

en: fast
cs: rychlý

en: very fast
cs: velmi rychlý

en: adaptive random
cs: adaptivní náhodný

en: hybrid Floyd-Steinberg
cs: smíšený Floyd-Steinberg

en: random Floyd-Steinberg
cs: náhodný Floyd-Steinberg

en: color balancing: cyan
cs: vyvážení barev: zelenomodrá (cyan)

en: color balancing: magenta
cs: vyvážení barev: vínová (magenta)

en: color balancing: yellow
cs: vyvážení barev: žlutá

en: color balancing: brightness
cs: vyvážení barev: jas

en: color balancing: contrast
cs: vyvážení barev: kontrast

en: color balancing: gamma
cs:  gama

en: color balancing: density
cs: vyvážení barev: hustota

en: color balancing: saturation
cs: vyvážení barev: nasycení

en: Generic printers
cs: Obecné tiskárny

en: PostScript (level 2) printer
cs: PostScriptová (úroveň 2) tiskárna

en: ESC/P , ESC/P 2 printer (monochrome)
cs: Protokol ESC/P, ESC/P 2 (černobílý)

en: <P>using the stcolor driver</P>
cs: <P>s použitím ovladače stcolor</P>

en: 1 , standard monochrome printing
cs: 1 , standardní černobílý tisk

en: 8 , Floyd-Steinberg monochrome printing
cs: 8 , Floyd-Steinberg, černobílý tisk

en: dithering
cs: Dithering

en: weaving
cs: Weaving

en: <P>using the hpdj driver</P>
cs: <P>s použitím ovladače hpdj</P>

en: driver
cs: Ovladač

en: monochrome (using -sModel=500 -sColorMode=mono)
cs: černobílý (s použitím -sModel=500 -sColorMode=mono)

en: CMY color (using -sModel=500C -sColorMode=CMY)
cs: CMY barevný (s použitím -sModel=500C -sColorMode=CMY)

en: CMY+K color (using -sModel=550C -sColorMode=CMY+K)
cs: CMY+K barevný (s použitím -sModel=550C -sColorMode=CMY+K)

en: CMYK color (using -sModel=unspec -sColorMode=CMYK)
cs: CMYK barevný (s použitím -sModel=unspec -sColorMode=CMYK)

en: PCL 5e or PCL 6 printer (monochrome)
cs: Tiskárna s PCL 5e nebo PCL 6 (černobílý)

en: <P>using the ljet4 driver</P>
cs: <P>s použitím ovladače ljet4</P>

en: any Epson Stylus Color and compatible printers
cs: libovolný Epson Stylus Color printer a kompatibilní

en: Epson Stylus Color I and  PRO series and compatible printers
cs: Epson Stylus Color I a série PRO a kompatibilní

en: Epson Stylus Color II and IIs and compatible printers
cs: Epson Stylus Color II a IIs a kompatibilní

en: Epson Stylus Color 500 and compatible printers
cs: Epson Stylus Color 500 a kompatibilní

en: Epson Stylus Color 600 and compatible printers
cs: Epson Stylus Color 600 a kompatibilní

en: Epson Stylus Color 740 and compatible printers
cs: Epson Stylus Color 740 a kompatibilní

en: Epson Stylus Color 800 and compatible printers
cs: Epson Stylus Color 800 a kompatibilní

en: Epson Stylus Color 1520 and compatible printers
cs: Epson Stylus Color 1520 a kompatibilní

en: HP DeskJet and DeskJet Plus and compatible printers
cs: HP DeskJet and DeskJet Plus a kompatibilní

en: HP DeskJet 500 and compatible printers
cs: HP DeskJet 500 a kompatibilní

en: HP DeskJet 500C and compatible printers
cs: HP DeskJet 500C a kompatibilní

en: HP DeskJet 550C and compatible printers
cs: HP DeskJet 550C a kompatibilní

en: HP DeskJet 670C and compatible printers
cs: HP DeskJet 670C a kompatibilní

en: HP DeskJet 850C and compatible printers
cs: HP DeskJet 850C a kompatibilní

en: HP DeskJet 890C and compatible printers
cs: HP DeskJet 890C a kompatibilní

en: HP DeskJet 1600C and compatible printers
cs: HP DeskJet 1600C a kompatibilní

en: HP DeskJet 880C and compatible printers
cs: HP DeskJet 880C a kompatibilní

en: HP DeskJet 970C and compatible printers
cs: HP DeskJet 970C a kompatibilní

en: Canon BubbleJet BJ10e and compatible printers
cs: Canon BubbleJet BJ10e a kompatibilní

en: Canon BubbleJet BJ200 and compatible printers
cs: Canon BubbleJet BJ200 a kompatibilní

en: Canon BubbleJet BJC600 and compatible printers
cs: Canon BubbleJet BJC600 a kompatibilní

en: Canon BubbleJet BJC800 and compatible printers
cs: Canon BubbleJet BJC800 a kompatibilní

en: Canon BubbleJet BJC610 and compatible printers
cs: Canon BubbleJet BJC610 a kompatibilní

en: Canon BubbleJet BJC6000 and compatible printers
cs: Canon BubbleJet BJC6000 a kompatibilní

en: <P> This so called GDI printer is not supported by SuSE Linux.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual.</P>
cs: <P>Tato takzvaná tiskárna GDI není SuSE Linuxem podporována.<BR>
    Více informací o tiskárnách GDI naleznete v příručce.</P>

en: BJ10e
cs: BJ 10e

en: BJ20
cs: BJ 20

en: BJ200
cs: BJ 200

en: BJ250
cs: BJ 250

en: BJ200ex
cs: BJ 200ex

en: BJ300
cs: BJ 300

en: <P>At least some Epson Stylus Color USB printers need a special 
    command sequence in order to accept printer data via USB.<BR>
    Please follow the instructions in the support database article<BR>
    "Installing an Epson Stylus Color Printer on USB"<BR>
    which is also online available under<BR>
    http://sdb.suse.de/en/sdb/html/jsmeix_print-stcXXXusb.html<BR>
    To avoid USB problems connect the printer to the Parallelport.</P>
cs: <P>Některé tiskárny Epson Stylus Color USB potřebují speciální 
    posloupnosti příkazů, aby přijaly data k tisku přes USB.<BR>
    Přečtěte si prosím instrukce v databázi technické podpory, článek<BR>
    "Installing an Epson Stylus Color Printer on USB"<BR>
    který je též dostupný on-line na <BR>
    http://sdb.suse.cz/cz/sdb/html/jsmeix_print-stcXXXusb.html<BR>
    při vážných problémech s USB připojte tiskárnu přes paralelní port.</P>

en: LQ570
cs: LQ-570

en: <P>You have to turn off the so-called "D4" mode of the parallel interface 
    of this printer to get it to work.<BR>
    Please follow the instructions under<BR>
    http://www.linuxprinting.org/show_printer.cgi?recnum=96288</P>
cs: <P>Musíte zapnout tzv. mód "D4" paralelního rozhraní 
    této tiskárny, aby fungovala.<BR>
    Podívejte se prosím an instrukce na<BR>
    http://www.linuxprinting.org/show_printer.cgi?recnum=96288</P>

en: DeskJet 610C , 610CL , 612C
cs: DeskJet 610C, 610CL, 612C

en: DeskJet 670C , 672C
cs: DeskJet 670C, 672C

en: DeskJet 690C , 692C , 694C , 695C , 697C
cs: DeskJet 690C, 692C, 694C, 695C, 697C

en: <P>If this printer stops printing with blinking LEDs 
    you have to adjust the offsets in the file<BR>
    /etc/pnm2ppa.conf<BR>
    Please follow the instructions in the support database article<BR>
    "GDI printer"<BR>
    which is also online available under<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>
cs: <P>Pokud se tato tiskárna zastaví při tisku s blikajícími LED, 
    je třeba nastavit offsety v souboru<BR>
    /etc/pnm2ppa.conf<BR>
    Prosím použijte pokyny z databáze technické podpory,<BR>
    článek "GDI printer"<BR>
    který rovněž najdete on-line na<BR>
    http://sdb.suse.cz/sdb/cz/html/ke_printer-gdi.html</P>

en: DeskJet 810C , 812C
cs: DeskJet 810C, 812C

en: DeskJet 830C , 832C
cs: DeskJet 830C, 832C

en: DeskJet 840C , 842C
cs: DeskJet 840C, 842C

en: DeskJet 880C , 882C
cs: DeskJet 880C, 882C

en: DeskJet 930C , 932C
cs: DeskJet 930C, 932C

en: DeskJet 1220C
cs: DeskJet 1120C

en: P-2000 ,  P-2002
cs: P-2000,  P-2002

en: FS-400 , FS-850
cs: FS-400, FS-850

en: <P> If a PostScript (level 2) module is installed in this printer 
    it is recommended to configure it as PostScript printer.<BR>
    For that select "Generic printers" and "PostScript (level 2) printer".</P>
cs: <P> Má-li tato tiskárna instalovaný postscriptový modul (úroveň 2), 
    doporučuje se konfigurovat ji jako postscriptovou.<BR>
    Vyberte na to "Obecné tiskárny" a "Postscriptová tiskárna (úroveň 2)".</P>

en: FS-1500 , FS-1550 , FS-1550+
cs: FS-1500, FS-1550, FS-1550+

en: driver ljet3 at 300x300 dpi
cs: ovladač ljet3, 300x300 dpi

en: duplex driver ljet3d at 300x300 dpi
cs: duplexní ovladač ljet3d, 300x300 dpi

en: FS-3700+
cs: FS-3700

en: FS-6500 , FS-6500+
cs: FS-6500, FS-6500+

en: <P>A lot of the Lexmark inkjet printers are so called GDI printers.<BR>
    Normally such printers are not supported by Linux.<BR>
    For some Lexmark GDI printers Linux printer drivers are available.<BR>
    Recently there are printer drivers available directly from Lexmark.<BR>
    See<BR>
    http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html<BR>
    for more information.</P>
cs: <P>Mnohé inkoustové tiskárny Lexmark jsou tzv. tiskárny GDI,<BR>
    které by normálně Linux nepodporoval.<BR>
    Pro některé tiskárny Lexmark GDI však existují linuxové ovladače.<BR>
    Momentálně jsou dostupné pouze přímo u firmy Lexmark.<BR>
    Viz<BR>
    http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html<BR>
    pro další informace.</P>

en: <P> This so called GDI printer is not supported directly by SuSE Linux.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual.<BR>
    There may be a chance that this model works with the driver for 
    another Lexmark printer.<BR>
    There are printer drivers available directly from Lexmark - see<BR>
    http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html<BR>
    for more information.</P>
cs: <P> Tato tzv. tiskárna GDI není přímo podporována SuSE Linuxem.<BR>
    Přečtěte si prosím ve vašem manuálu o tiskárnách GDI.<BR>
    Je však možné, že by se dal použít ovladač pro podobný model 
    tiskárny Lexmark.<BR>
    Podrobnější informace o ovladačích od firmy Lexmark najdete na<BR>
    http://www.lexmark.com/printers/linuxprinters.html<BR>.</P>

en: 1100
cs: 1000

en: PagePro 6e , 6ex
cs: PagePro 6e, 6ex

en: <P> This so called GDI printer is not supported by the YaST2 
    printer configuration.<BR>
    Please find informations regarding GDI printers in your manual 
    or in the support database article "GDI printer"<BR>
    which is also online available under<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>
cs: <P> Tato tzv. tiskárna GDI zatím není podporována 
    tímto konfigurátorem YaST2.<BR>
    Podívejte se prosím na informace o tiskárnách GDI do vašeho manuálu 
    nebo do databáze technické podpory, článek "GDI printer",<BR>
    který také najdete on-line na<BR>
    http://sdb.suse.cz/sdb/cz/html/ke_printer-gdi.html</P>

en: mono (needs a monochrome driver)
cs: Černobílý (vyžaduje černobílý ovladač)

en: color (needs a color driver)
cs: Barevný (vyžaduje barevný ovladač)

en: paper size
cs: Formát papíru

en: a4 for inkjet printers (a4dj using bigger margins)
cs: A4 pro inkoustové tiskárny (s většími okraji)

en: a4
cs: A4

en: letter for inkjet printers (letterdj using bigger margins)
cs: Letter pro inkoustové tiskárny (s většími okraji)

en: letter
cs: Letter

en: a0
cs: A0

en: a1
cs: A1

en: a2
cs: A2

en: a3
cs: A3

en: a5
cs: A5

en: a6
cs: A6

en: a7
cs: A7

en: a8
cs: A8

en: a9
cs: A9

en: a10
cs: A10

en: archA
cs: Arch A

en: archB
cs: Arch B

en: archC
cs: Arch C

en: archD
cs: Arch D

en: archE
cs: Arch E

en: b0
cs: B0

en: b1
cs: B1

en: b2
cs: B2

en: b3
cs: B3

en: b4
cs: B4

en: b5
cs: B5

en: halfletter
cs: Half Letter

en: ledger
cs: Ledger

en: legal
cs: Legal

en: note
cs: Note

en: 60x72 (lowest on a 9-pin printer)
cs: 60x72 - nejmenší na 9-jehličkové tiskárně

en: 240x72 (highest on a 9-pin printer)
cs: 240x72 - největší na 9-jehličkové tiskárně

en: 60x60 (lowest on a 24-pin printer)
cs: 60x60 - nejmenší na 24-jehličkové tiskárně

en: 360x180 (highest on a 24-pin printer)
cs: 360x180 - největší na 24-jehličkové tiskárně

en: 300x300 (normal for HP DeskJet printers)
cs: 300x300 (HP DeskJet, starší)

en: 600x600 (for some HP DeskJet printers)
cs: 600x600 (HP DeskJet, novější)

en: 360x360 (normal for Epson inkjet printers)
cs: 360x360 (Epson inkjet)

en: 720x720 (for some Epson inkjet printers)
cs: 720x720 (Epson inkjet, novější)

en: 150x150
cs: 150x150 dpi

en: 360x180
cs: 360x180 dpi

en: 240x216
cs: 240x216 dpi

en: 800x800
cs: 800x800 dpi

en: 1440x720
cs: 1440x720 dpi

en: not set
cs: nenastaveno

en: 1 (standard monochrome printing)
cs: 1 - standardní černobílý tisk

en: 3 (standard color printing)
cs: 3 - standardní barevný tisk

en: 8 (Floyd-Steinberg monochrome printing)
cs: 8 - Floyd-Steinberg, černobílý tisk

en: 16 (normal Floyd-Steinberg color printing)
cs: 16 - Floyd-Steinberg, normální barevný tisk

en: 24 (best Floyd-Steinberg CMY color printing)
cs: 24 - Floyd-Steinberg CMY

en: 32 (best Floyd-Steinberg CMYK color printing)
cs: 32 - Floyd-Steinberg CMYK

en: 400x400
cs: 400x400 dpi

en: drivers (stcany)
cs: ovladače (stcany)

en: monochrome printing at 360x360 dpi (using stcolor -dBitsPerPixel=1)
cs: Černobílý tisk, 360x360 dpi (s použitím stcolor -dBitsPerPixel=1)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stcany.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 360x360 dpi (s použitím stcany.upp)

en: drivers (stc)
cs: ovladače (stc)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi , no Weave (using stc_l.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 360x360 dpi (bez Weave , s použitím  stc_l.upp

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 360x360 dpi (s použitím stc.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc_h.upp)
cs: barevný  ovladač uniprint, 720x720 dpi (s použitím stc_h.upp)

en: color driver stp at 360x360 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp, 360x360 dpi (s použitím  -dImageType=1)

en: photo driver stp at 360x360 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač stp, 360x360 dpi (s použitím -dImageType=2)

en: color driver stp at 720x720 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp, 720x720 dpi (s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp at 720x720 dpi (using -dImageType=2)
cs: barevný ovladač stp, 720x720 dpi (s použitím -dImageType=2)

en: drivers (stcpro)
cs: ovladače (stcpro)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (no Weave , using stc_l.upp)
cs: barevný ovladač uniprint,360x360 dpi (bez Weave, s použitím  stc_l.upp

en: drivers (stcproxl)
cs: ovladače (stcproxl)

en: drivers (stc2)
cs: ovladače (stc2)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc2.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 360x360 dpi (s použitím  stc2.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc2_h.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 720x720 dpi (s použitím stc2_h.upp)

en: drivers (stc2s)
cs: ovladače (stc2s)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc2s_h.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 720x720 dpi (s použitím stc2s_h.upp)

en: drivers (stc400)
cs: ovladače (stc400)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc500p.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 360x360 dpi (s použitím stc500p.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc500ph.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 720x720 dpi (s použitím stc500p.upp)

en: drivers (stc440)
cs: ovladače (stc440)

en: drivers (stc460)
cs: ovladače (stc460)

en: drivers (stc500)
cs: ovladače (stc500)

en: drivers (stc600)
cs: ovladače (stc600)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc600pl.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 360x360 dpi (s použitím stc600p1.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc600p.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 720x720 dpi (s použitím stc600p.upp)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc600ih.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 1440x720 dpi (s použitím stc600ih.upp)

en: color driver stp at 1440x720 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp, 1440x720 dpi (s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp at 1440x720 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač, 1440x720 dpi (s použitím -dImageType=2)

en: drivers (stc640)
cs: ovladače (stc640)

en: drivers (stc660)
cs: ovladače (stc660)

en: drivers (stc670)
cs: ovladače (stc670)

en: drivers (stc740)
cs: ovladače (stc740)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc740pl.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 360x360 dpi (s použitím stc740pl.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc740p.upp)
cs: barevný , 720x720 dpi (s použitím stc740p.upp)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc740ih.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 1440x720 dpi (s použitím stc740ih.upp)

en: drivers (stc760)
cs: ovladače (stc760)

en: drivers (stc800)
cs: ovladače (stc800)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using stc800pl.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 360x360 dpi (s použitím stc800pl.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using stc800p.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 720x720 dpi (s použitím stc800p.upp)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc800ih.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 1440x720 dpi (s použitím stc800ih.upp)

en: drivers (stc850)
cs: ovladače (stc500)

en: drivers (stc860)
cs: ovladače (stc860)

en: drivers (stc880)
cs: ovladače (stc880)

en: drivers (stc900)
cs: ovladače (stc900)

en: drivers (stc980)
cs: ovladače (stc980)

en: drivers (stc1160)
cs: ovladače (stc1160)

en: drivers (stc1500)
cs: ovladače (stc1500)

en: drivers (stc1520)
cs: ovladače (stc1520)

en: color driver uniprint at 1440x720 dpi (using stc1520h.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 1440x720 dpi (s použitím stc1520h.upp)

en: drivers (stc3000)
cs: ovladače (stc3000)

en: drivers (stp)
cs: ovladače (stp)

en: drivers (stpex)
cs: ovladače (stpex)

en: drivers (stp700)
cs: ovladače (stp700)

en: drivers (stp720)
cs: ovladače (stp720)

en: drivers (stp750)
cs: ovladače (stp750)

en: drivers (stp870)
cs: ovladače (stp870)

en: drivers (stp1200)
cs: ovladače (stp1200)

en: drivers (stp1270)
cs: ovladače (stp1270)

en: drivers (stp2000p)
cs: ovladače : (stc500)

en: driver (deskjet)
cs: ovladač (deskjet)

en: monochrome driver deskjet at 300x300 dpi
cs: černobílý ovladač, deskjet, 300x300 dpi

en: drivers (dj340)
cs: ovladače (dj340)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using hpdj -sColorMode=mono)
cs: černobílý tisk, 300x300 dpi s použitím hpdj -sColorMode=mono

en: color driver stp at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp, 300x300 dpi (s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
cs: barevný ovladač stp, 300x300 dpi (s použitím -dImageType=2)

en: drivers (dj400)
cs: ovladače (dj400)

en: color driver cdj500 at 300x300 dpi
cs: barevný ovladač cdj500, 300x300 dpi

en: drivers (dj500)
cs: ovladače (dj500)

en: monochrome driver djet500 at 300x300 dpi
cs: černobílý ovladač, djet500, 300x300 dpi

en: driver stp at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp, 300x300 dpi (s použitím -dImageType=1)

en: drivers (dj520)
cs: ovladače (dj520)

en: drivers (dj500c)
cs: ovladače (dj500c)

en: monochrome or color driver hpdj at 300x300 dpi
cs: černobílý nebo barevný ovladač, hpdj, 300x300 dpi

en: settings for the driver hpdj at 300x300 dpi
cs: nastavení pro černobílý ovladač, hpdj, 300x300 dpi

en: monochrome printing (using hpdj -sColorMode=mono)
cs: černobílý tisk, s použitím hpdj -sColorMode=mono

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMY)
cs: barevný tisk, s použitím hpdj -sColorMode=CMY

en: monochrome driver cdjmono at 300x300 dpi
cs: černobílý ovladač, cdjmono, 300x300 dpi

en: driver cdj500 at 300x300 dpi
cs: ovladač cdj500, 300x300 dpi

en: bits per pixel settings for the driver cdj500 at 300x300 dpi
cs: bitů na pixel pro ovladač cdj500, 300x300 dpi

en: drivers (dj540)
cs: ovladače (dj540)

en: drivers (dj550c)
cs: ovladače (dj550c)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMY+K)
cs: barevný tisk (s použitím hpdj -sColorMode=CMY+K)

en: color printing (using hpdj -sColorMode=CMYK)
cs: barevný tisk (s použitím hpdj -sColorMode=CMYK)

en: monochrome or color driver cdj550 at 300x300 dpi
cs: černobílý nebo barevný ovladač, cdj550, 300x300 dpi

en: bits per pixel settings for the driver cdj550 at 300x300 dpi
cs: bitů na pixel pro ovladač cdj500, 300x300 dpi

en: color driver uniprint at 300x300 dpi (using cdj550.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 360x360 dpi (s použitím cdj550.upp)

en: drivers (dj560c)
cs: ovladače (dj560c)

en: monochrome or color driver cdj550 300x300 dpi
cs: černobílý nebo barevný ovladač cdj550, 300x300 dpi

en: bits per pixel settings for the driver cdj550
cs: bitů na pixel pro ovladač cdj550

en: drivers (dj600)
cs: ovladače (dj600)

en: monochrome or color driver hpdj
cs: černobílý či barevný ovladač hpdj

en: settings for the driver hpdj
cs: nastavení pro ovladač hpdj

en: monochrome driver cdjmono
cs: černobílý ovladač cdjmono

en: monochrome or color driver cdj550
cs: černobílý či barevný ovladač cdj550

en: color driver stp at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp, 600x300 dpi (s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač stp, 600x300 dpi (s použitím -dImageType=2)

en: <P>A resolution of 600x600 may only work with the monochrome driver cdjmono</P>
cs: <P>Rozlišení 600x600 nemusí fungovat s černobílým ovladačem cdmono.</P>

en: drivers (dj600c)
cs: ovladače (dj600c)

en: color driver cdj670
cs: barevný ovladač cdj670

en: print quality settings for the driver cdj670
cs: nastavení kvality tisku pro ovladač cdj670

en: papertype settings for the driver cdj670
cs: nastavení papíru pro ovladač cdj670

en: C-RET settings for the driver cdj670
cs: nastavení C-RET pro ovladač  cdj670

en: drivers (dj690c)
cs: ovladače (dj690c)

en: color driver stp at 600x600 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp, 600x600 dpi (s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp at 600x600 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač stp, 600x600 dpi (s použitím -dImageType=2)

en: <P>A resolution of 600x600 may not work with all the drivers</P>
cs: <P>Rozlišení 600x600 nemusí fungovat se všemi ovladači.</P>

en: drivers (dj810c)
cs: ovladače (dj810)

en: color driver cdj880
cs: barevný ovladač cdj880

en: print quality settings for the driver cdj880
cs: nastavení kvality tisku pro ovladač  cdj880

en: papertype settings for the driver cdj880
cs: nastavení papíru pro ovladač  cdj880

en: 3 (photo paper)
cs: 3 (fotopapír)

en: color driver stp for model 810 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp pro model 810,300x300 dpi(s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 810 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
cs: barevný ovladač stp pro model 810,300x300 dpi(s použitím -dImageType=2)

en: color driver stp for model 810 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp pro model 810,300x300 dpi(s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 810 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač stp pro model 810,600x300 dpi(s použitím -dImageType=2)

en: color driver stp for model 812 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp pro model 812,300x300 dpi(s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 812 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
cs: barevný ovladač stp pro model 812,300x300 dpi(s použitím -dImageType=2)

en: color driver stp for model 812 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp pro model 812,600x300 dpi(s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 812 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
cs: barevný ovladač stp pro model 812,600x300 dpi(s použitím -dImageType=2)

en: drivers (dj840c)
cs: ovladače (dj840c)

en: color driver stp for model 840 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp pro model 840,300x300 dpi(s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 840 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač stp pro model 840,300x300 dpi(s použitím -dImageType=2)

en: color driver stp for model 840 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp pro model 840,600x300 dpi(s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 840 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač stp pro model 840,600x300 dpi(s použitím -dImageType=2)

en: color driver stp for model 842 at 300x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp pro model 842,300x300 dpi(s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 842 at 300x300 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač stp pro model 842,300x300 dpi(s použitím -dImageType=2)

en: color driver stp for model 842 at 600x300 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp pro model 842,600x300 dpi(s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp for model 842 at 600x300 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač stp pro model 842,600x300 dpi(s použitím -dImageType=2)

en: drivers (dj850c)
cs: ovladače (dj850c)

en: color driver cdj850
cs: barevný ovladač cdj850

en: print quality settings for the driver cdj850
cs: nastavení kvality tisku pro ovladač cdj850

en: papertype settings for the driver cdj850
cs: nastavení papíru pro ovladač cdj850

en: C-RET settings for the driver cdj850
cs: nastavení C-RET pro ovladač cdj850

en: drivers (dj855c)
cs: ovladače (dj855c)

en: drivers (dj870c)
cs: ovladače (dj670c)

en: drivers (dj880c)
cs: ovladače (dj880c)

en: drivers (dj890c)
cs: ovladače (dj890c)

en: color driver cdj890
cs: barevný ovladač cdj890

en: print quality settings for the driver cdj890
cs: nastavení kvality tisku pro ovladač  cdj890

en: papertype settings for the driver cdj890
cs: nastavení papíru pro ovladač  cdj890

en: C-RET settings for the driver cdj890
cs: nastavení C-RET pro ovladač cdj890

en: drivers (dj895c)
cs: ovladače (dj895c)

en: drivers (dj900c)
cs: ovladače (dj900c)

en: drivers (dj970c)
cs: ovladače (dj970c)

en: color driver cdj970
cs: barevný ovladač cdj970

en: print quality settings for the driver cdj970
cs: nastavení kvality tisku pro ovladač cdj970

en: papertype settings for the driver cdj970
cs: nastavení papíru pro ovladač cdj970

en: duplex mode settings for the driver cdj970
cs: nastavení duplexního módu pro ovladač cdj970

en: drivers (dj1100c)
cs: ovladače (dj1100c)

en: drivers (dj1120c)
cs: ovladače (dj1120c)

en: drivers (dj1200c)
cs: ovladače (dj1200c)

en: color driver pjxl300
cs: barevný ovladač pjxl300

en: drivers (dj1220c)
cs: ovladače (dj1120c)

en: drivers (dj1600c)
cs: ovladače (dj1600c)

en: color driver : cdj1600
cs: barevný ovladač cdj1600

en: print quality settings for the driver cdj1600
cs: nastavení kvality tisku pro ovladač cdj1600

en: papertype settings for the driver cdj1600
cs: nastavení papíru pro ovladač cdj1600

en: C-RET settings for the driver cdj1600
cs: nastavení C-RET pro ovladač cdj160

en: drivers (dj2000c)
cs: ovladače (dj2000c)

en: drivers (dj2500c)
cs: ovladače (dj2500c)

en: drivers (photosmartp1000)
cs: ovladače (photosmartp1000)

en: drivers (photosmartp1100)
cs: ovladače (photosmartp1100)

en: driver (dj710c)
cs: ovladače (dj710c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 710)
cs: barevný tisk 600x600 dpi (s použitím post-filtru pnm2ppa -v 710)

en: driver (dj712c)
cs: ovladač (dj712c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 712)
cs: barevný tisk 600x600 dpi (s použitím post-filtru pnm2ppa -v 712)

en: driver (dj720c)
cs: ovladač (dj720c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 720)
cs: barevný tisk 600x600 dpi (s použitím post-filtru pnm2ppa -v 720)

en: driver (dj722c)
cs: ovladač (dj722c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 722)
cs: barevný tisk 600x600 dpi (s použitím post-filtru pnm2ppa -v 722)

en: driver (dj820c)
cs: ovladač (dj820c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 820)
cs: barevný tisk 600x600 dpi (s použitím post-filtru pnm2ppa -v 820

en: driver (dj1000c)
cs: ovladač (dj1000c)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter pnm2ppa -v 1000)
cs: barevný tisk 600x600 dpi (s použitím post-filtru pnm2ppa -v 1000)

en: driver (pcl4)
cs: ovladač (pcl4)

en: driver ljet2p at 300x300 dpi
cs: ovladač ljet2p, 300x300 dpi

en: driver ljetplus at 300x300 dpi
cs: ovladač ljetplus, 300x300 dpi

en: driver laserjet at 300x300 dpi
cs: ovladač laserjet, 300x300 dpi

en: driver (pcl5e)
cs: ovladač (pcl5e)

en: driver ljet4 at 300x300 dpi
cs: ovladač ljet4, 300x300 dpi

en: driver ljet4 at 600x600 dpi
cs: ovladač ljet4, 600x600 dpi

en: driver (lj2)
cs: ovladač (lj2)

en: driver (lj3)
cs: ovladače (lj3)

en: driver (lj4)
cs: ovladač (lj4)

en: driver (lj4v)
cs: ovladač (lj4v)

en: driver (lj5)
cs: ovladač (lj5)

en: driver stp at 600x600 dpi (using -dImageType=1)
cs: ovladač stp, 600x600 dpi (s použitím -dImageType=1)

en: driver (lj5si)
cs: ovladač (lj5si)

en: driver (lj6)
cs: ovladač (lj6)

en: driver (bj10e)
cs: ovladač (bj10e)

en: monochrome driver : bj10e at 360x360 dpi
cs: černobílý ovladač: bj10e, 360x360 dpi

en: driver (bj200)
cs: ovladač (bj200)

en: monochrome driver : bj200 at 360x360 dpi
cs: černobílý ovladač: bj200, 360x360 dpi

en: driver (bjc600)
cs: ovladač (bjc600)

en: monochrome or color driver : bjc600
cs: černobílý či barevný tisk ovladač : bjc600

en: settings for the driver bjc600
cs: nastavení pro ovladač cdj160

en: monochrome printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=1)
cs: černobílý tisk (s použitím bjc600 -dBitsPerPixel=1

en: Ghostscript color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=8)
cs: Ghostscript, barevný tisk (s použitím -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=16)
cs: Ghostscript, barevný tisk (s použitím bjc600 -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=24)
cs: Floyd-Steinberg, barevný tisk (s použitím bjc600 -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc600 -dBitsPerPixel=32)
cs: Floyd-Steinberg, barevný tisk (s použitím bjc600 -dBitsPerPixel=32)

en: <P>A resolution of 720x720 may work only on some special printers.</P>
cs: <P>Rozlišení 720x720 funguje pouze u některých tiskáren.</P>

en: driver (bjc800)
cs: ovladač (bjc800)

en: monochrome or color driver : bjc800
cs: černobílý či barevný ovladač : bjc800

en: settings for the driver bjc800
cs: nastavení pro ovladač cdj850

en: monochrome printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=1)
cs: černobílý tisk (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=1)

en: Ghostscript color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=8)
cs: Ghostscript, barevný tisk (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=8)

en: Ghostscript color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=16)
cs: Ghostscript, barevný tisk (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=16)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=24)
cs: Floyd-Steinberg, barevný tisk (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=24)

en: Floyd-Steinberg color printing (using bjc800 -dBitsPerPixel=32)
cs: Floyd-Steinberg, barevný tisk (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=32)

en: drivers (bjc610)
cs: ovladače  (bjc610)

en: monochrome driver : bjc600 at 360x360 dpi (using -dBitsPerPixel=1)
cs: černobílý ovladač: bjc600,360x360 dpi (s použitím  -dBitsPerPixel=1)

en: high speed color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc610a0.upp)
cs: rychlý barevný tisk na obyčejný papír, 360x360 dpi (s použitím  bjc610a0.upp)

en: color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc610a1.upp)
cs: barevný tisk na obyčejný papír, 360x360 dpi (s použitím bjc610a1.upp)

en: color printing on coated paper at 360x360 dpi (using bjc610a2.upp)
cs: barevný tisk na lakovaný papír, 360x360 dpi (s použitím bjc610a2.upp)

en: color printing on transparency film at 360x360 dpi (using bjc610a3.upp)
cs: barevný tisk na průhlednou fólii, 360x360 dpi (s použitím bjc610a3.upp)

en: color printing on back print film at 360x360 dpi (using bjc610a4.upp)
cs: barevný tisk na back print film, 360x360 dpi (s použitím bjc610a4.upp)

en: color printing on fabric sheet at 360x360 dpi (using bjc610a5.upp)
cs: barevný tisk na tkaninu, 360x360 dpi (s použitím bjc610a4.upp)

en: color printing on glossy paper at 360x360 dpi (using bjc610a6.upp)
cs: barevný tisk na lesklý papír, 360x360 dpi (s použitím bjc610a6.upp)

en: color printing on high gloss film at 360x360 dpi (using bjc610a7.upp)
cs: barevný tisk na vysoce lesklý papír, 360x360 dpi (s použitím  bjc610a7.upp)

en: color printing on high resolution paper at 360x360 dpi (using bjc610a8.upp)
cs: barevný tisk na papír pro velké rozlišení, 360x360 dpi (s použitím bjc610a8.upp)

en: color printing on plain paper at 720x720 dpi (using bjc610b1.upp)
cs: barevný tisk na obyčejný papír, 720x720 dpi (s použitím bjc610b1.upp)

en: color printing on coated paper at 720x720 dpi (using bjc610b2.upp)
cs: barevný tisk na lakovaný papír, 720x720 dpi (s použitím bjc610b2.upp)

en: color printing on transparency film at 720x720 dpi (using bjc610b3.upp)
cs: barevný tisk na průhlednou fólii, 720x720 dpi (s použitím bjc610b3.upp)

en: color printing on back print film at 720x720 dpi (using bjc610b4.upp)
cs: barevný tisk na back print film, 720x720 dpi (s použitím

en: color printing on glossy paper at 720x720 dpi (using bjc610b6.upp)
cs: barevný tisk na lesklý papír, 720x720 dpi (s použitím bjc610b6.upp)

en: color printing on high gloss paper at 720x720 dpi (using bjc610b7.upp)
cs: barevný tisk na vysoce lesklý papír, 720x720 dpi (s použitím bjc610b7.upp)

en: color printing on high resolution paper at 720x720 dpi (using bjc610b8.upp)
cs: barevný tisk na papír pro velké rozlišení, 720x720 dpi (s použitím bjc610b8.upp

en: drivers (bjc1000)
cs: ovladače (bjc1000)

en: monochrome printing at 360x360 dpi (using bjc600 -dBitsPerPixel=1)
cs: černobílý tisk, 360x360 dpi (s použitím bjc600 -dBitsPerPixel=1)

en: color driver bjc600 at 360x360 dpi
cs: černobílý ovladač bjc600, 360x360 dpi

en: color driver stp at 1440x1440 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný ovladač stp, 1440x720 dpi (s použitím -dImageType=1)

en: photo driver stp at 1440x1440 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač stp, 1440x1440 dpi (s použitím -dImageType=2)

en: drivers (bjc2000)
cs: ovladače (bjc2000)

en: drivers (bjc3000)
cs: ovladače (bjc3000)

en: drivers (bjc4300)
cs: ovladače (bjc4300)

en: drivers (bjc4400)
cs: ovladače (bjc4400)

en: drivers (bjc6000)
cs: ovladače (bjc6000)

en: color driver uniprint at 360x360 dpi (using bjc6000a1.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 360x360 dpi (s použitím bjc6000a1.upp)

en: color driver uniprint at 720x720 dpi (using bjc6000b1.upp)
cs: barevný ovladač uniprint, 720x720 dpi (s použitím bjc6000b1.upp)

en: drivers (bjc6100)
cs: ovladače  (bjc6100)

en: drivers (bjc7000)
cs: ovladače (bjc7000)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using bjc800 -dBitsPerPixel=1)
cs: černobílý tisk, 300x300 dpi (s použitím bjc800 -dBitsPerPixel=1)

en: color driver bjc800 at 300x300 dpi
cs: barevný ovladač bjc800, 300x300 dpi

en: color driver stp at 1200x1200 dpi (using -dImageType=1)
cs: barevný)

en: photo driver stp at 1200x1200 dpi (using -dImageType=2)
cs: foto ovladač stp, 1200x1200 dpi (s použitím -dImageType=2)

en: drivers (bjc7100)
cs: ovladače  (bjc7100)

en: drivers (bjc8200)
cs: ovladač (bjc8200)

en: driver (lex1100)
cs: ovladač (lex1100)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using filter lm1100 -bw)
cs: černobílý tisk, 300x300 dpi (s použitím filtru  lm1100 -bw)

en: color printing at 300x300 dpi (using post-filter lm1100)
cs: barevný tisk, 300x300 dpi (s použitím filtru  lm1100))

en: driver (lex2030)
cs: ovladač (lex2030)

en: monochrome printing at 300x300 dpi (using post-filter pbm2l2030)
cs: černobílý tisk, 300x300 dpi (s použitím filtru pbm2l2030)

en: driver (lex2050)
cs: ovladač (lex2050)

en: monochrome driver lex2050 at 300x300 dpi
cs: černobílý ovladač lex2050, 300x300 dpi

en: driver (lex2070)
cs: ovladač (lex2070)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter c2070)
cs: barevný tisk 360x360 dpi (s použitím post-filtru c2070)

en: driver (lex3200)
cs: ovladač (lex3200)

en: monochrome driver lex3200 at 600x600 dpi
cs: černobílý ovladač, lex3200, 600x600 dpi

en: drivers (lex5700)
cs: ovladač (lex5700)

en: monochrome driver lxm5700m
cs: černobílý ovladač lxm5700m

en: driver lex5700 at 600x600 dpi
cs: ovladač lex5700, 600x600 dpi

en: monochrome printing at 600x600 dpi (using post-filter pbm2l7k -m 1)
cs: Černobílý tisk, 600x600 dpi (s použitím post-filtru pbm2l7k -m 1)

en: driver (lex7000)
cs: ovladač (lex7000)

en: driver lex7000 at 600x600 dpi
cs: ovladač lex7000, 600x600 dpi

en: monochrome printing at 600x600 dpi (using post-filter pbm2l7k)
cs: Černobílý tisk, 600x600 dpi (s použitím post-filtru pbm2l7k)

en: driver (lexcZ11)
cs: ovladač (lexcZ11)

en: color printing at 600x600 dpi (using post-filter cZ11)
cs: Černobílý tisk, 600x600 dpi (použitím post-filtru cZ11)

en: Index value for %1 soundcard.
cs: Index pro zvukovou kartu %1.

en: ID string for %1 soundcard.
cs: ID řetězec pro zvukovou kartu %1.

en: Port # for %1 driver.
cs: Port pro ovladač %1.

en: MPU-401 port # for %1 driver.
cs: MPU-401 port pro ovladač %1.

en: FM port # for %1 driver.
cs: FM port pro ovladač %1.

en: IRQ # for %1 driver.
cs: IRQ pro ovladač %1.

en: MPU-401 IRQ # for %1 driver.
cs: MPU-401 IRQ pro ovladač %1.

en: 1st DMA # for %1 driver.
cs: První DMA pro ovladač %1.

en: Size of 1st DMA for %1 driver.
cs: Velikost první DMA pro ovladač %1.

en: 2nd DMA # for %1 driver.
cs: Druhá DMA pro ovladač %1.

en: Size of 2nd DMA for %1 driver.
cs: Velikost druhé DMA pro ovladač %1.

en: Size of 1st DMA # for %1 driver.
cs: Velikost první DMA pro ovladač %1.

en: 8-bit DMA # for %1 driver.
cs: 8 bitová DMA pro ovladač %1.

en: 16-bit DMA # for %1 driver.
cs: 16 bitová DMA pro ovladač %1.

en: Size of 8-bit DMA # for %1 driver.
cs: Velikost 8 bitové DMA pro ovladač %1.

en: Size of 16-bit DMA # for %1 driver.
cs: Velikost 16 bitové DMA pro ovladač %1.

en: WSS Port # for %1 driver.
cs: Port WSS pro ovladač %1.

en: ID string  for %1 soundcard.
cs: ID řetězec pro zvukovou kartu %1.

en: 8-bit DMA for %1 driver.
cs: 8 bitová DMA pro ovladač %1.

en: Size of 8-bit DMA in kB for %1 driver.
cs: Velikost 8 bitové DMA v kB pro ovladač %1.

en: 16-bit DMA for %1 driver.
cs: 16 bitová DMA pro ovladač %1.

en: Size of 16-bit DMA in kB for %1 driver.
cs: Velikost 16 bitové DMA v kB pro ovladač %1.

en: DMA for %1 driver.
cs: DMA pro ovladač %1.

en: Size of DMA in kB for %1 driver.
cs: Velikost DMA v kB pro ovladač %1.

en: Enable this soundcard.
cs: Aktivovat tuto zvukovou kartu.

en: DAC frame size in kB for %1 soundcard.
cs: Velikost rámce DAC v kB pro zvukovou kartu %1.

en: ADC frame size in kB for %1 soundcard.
cs: Velikost rámce ADC v kB pro zvukovou kartu %1.

en: Enable MPU-401 port.
cs: Povolit port MPU-401

en: MPU-401 port.
cs: MPU-401 port

en: Enable FM OPL-3 synth.
cs: Povolit FM OPL-3 synth.

en: Size of 2nd DMA # for %1 driver.
cs: Velikost druhé DMA pro ovladač %1.

en: Control port # for %1 driver.
cs: Ovládací port pro ovladač %1.

en: SB port # for %1 driver.(optional).
cs: SB port pro ovladač %1 (volitelný).

en: ISA PnP detection for specified soundcard.
cs: ISA PnP detekce pro určenou zvukovou katru.

en: Enable this dummy soundcard.
cs: Aktivovat tuto fiktivní zvukovou kartu.

en: Mixer devices # (0-1) for %1 driver.
cs: Zařízení pro mixér # (0-1) pro ovladač %1.

en: PCM devices # (0-4) for %1 driver.
cs: Zařízení pro PCM # (0-4) pro ovladač %1.

en: PCM subchannels # (1-16) for %1 driver.
cs: Podkanál PCM # (1-16) pro ovladač %1.

en: MIDI devices # (0-2) for %1 driver.
cs: Zařízení MIDI # (0-2) pro ovladač %1.

en: Number of sequencer ports for Emu10k1 WaveTable synth.
cs: Počet portů sekvencéru pro syntézu z tabulky u Emu10k1

en: Maximum number of voices for WaveTable
cs: Maximální velikost paměti v kB pro syntézu z tabulky.

en: DAC1 frame size in kB for %1 soundcard.
cs: Velikost rámce DAC1 v kB pro zvukovou kartu %1.

en: DAC2 frame size in kB for %1 soundcard.
cs: Velikost rámce DAC2 v kB pro zvukovou kartu %1.

en: FM port # for %1 driver.(optional).
cs: FM port pro ovladač %1 (volitelný).

en: total Buffer Size in kB.
cs: celková velikost bufferu v kB.

en: Midi enabled for %1 soundcard.
cs: Midi aktivováno pro zvukovou kartu  %1.

en: PCM Playback subchannels for %1 soundcard.
cs: PCM podkanál přehrávání pro zvukovou kartu %1.

en: PCM Capture subchannels for %1 soundcard.
cs: PCM podkanál nahrávání pro zvukovou kartu %1.

en: Size of 8-bit DMA for %1 driver.
cs: Velikost 8 bitové DMA pro ovladač %1.

en: Size of 1st DMA in kB for %1 driver.
cs: Velikost první DMA pro ovladač %1.

en: Size of 2nd DMA in kB for %1 driver.
cs: Velikost druhé DMA pro ovladač %1.

en: Joystick DAC level 0.59V-4.52V or 0.389V-2.98V for %1 driver.
cs: Napětí DAC z joysticku 0.59V-4.52V nebo 0.389V-2.98V pro ovladač %1.

en: GF1 voices for %1 driver.
cs: GF1 zvuky pro ovladač %1.

en: Reserved PCM voices for %1 driver.
cs: Vyhrazené zvuky PCM pro ovladač %1.

en: GF1 port # for %1 driver.(optional).
cs: GF1 port pro ovladač %1 (volitelný).

en: GF1 IRQ # for %1 driver.
cs: GF1 IRQ pro ovladač %1.

en: GF1 DMA # for %1 driver.
cs: GF1 DMA pro ovladač %1.

en: Used GF1 voices for %1 driver.
cs: Použity GF1 zvuky pro ovladač %1.

en: Consumer playback frame size in kB.
cs: Velikost rámce pro vlastní přehrávání v kB.

en: Consumer capture frame size in kB.
cs: Velikost rámce pro vlastní nahrávání v kB.

en: Professional playback frame size in kB.
cs: Velikost rámce pro profi přehrávání v kB.

en: Professional capture frame size in kB.
cs: Velikost rámce pro profi  nahrávání v kB.

en: Playback frame size in kB.
cs: Velikost rámce pro přehrávání v kB

en: Capture frame size in kB.
cs: Velikost rámce pro nahrávání v kB.

en: MIC capture frame size in kB.
cs: Velikost rámce pro nahrávání přes mikrofon v kB.

en: Tone control (TEA6330T - i2c bus) port # for %1 driver.
cs: Tone control (TEA6330T - i2c bus) port pro ovladač  %1.

en: MIDI UART enable for %1 driver.
cs: Aktivovat MIDI UART pro ovladač %1.

en: Effects enable for %1 driver.
cs: Aktivovat efekty pro ovladač %1.

en: Index value for %1 MIDI.
cs: Index pro %1 MIDI.

en: ID string for %1 MIDI.
cs: ID řetězec pro %1 MIDI.

en: Parallel port # for %1 MIDI.
cs: Paralelní port pro %1 MIDI.

en: Parallel IRQ # for %1 MIDI.
cs: IRQ paralelního portu pro %1 MIDI.

en: SB port # for %1 driver.
cs: SB port pro ovladač %1.

en: WSS port # for %1 driver.
cs: WSS port pro ovladač %1.

en: MIDI port # for %1 driver.
cs: MIDI port pro ovladač %1.

en: Speaker size selection for 3D Enhancement mode: Desktop/Large Notebook/Small Notebook/HiFi.
cs: Výběr velikosti reproduktoru pro 3D Enhancement mode: Stolní/Velký notebook/Malý notebook/HiFi.

en: WSS irq # for %1 driver.
cs: WSS irq pro ovladač %1.

en: MPU-401 irq # for %1 driver.
cs: MPU-401 IRQ pro ovladač %1.

en: Enable/disable specific RME96{52,36} soundcards.
cs: Umožnit/zakázat určité RME96{52,36} zvukové karty.

en: No description
cs: Žádný popis

en: Mic Auto-Gain-Control switch.
cs: Vypínač automatické úrovně nahrávání z mikrofonu.

en: ASP/CSP chip support.
cs: Podpora ASP/CSP chipu.

en: AWE port # for %1 driver.
cs: AWE port pro ovladač %1.

en: Number of sequencer ports for WaveTable synth
cs: Počet portů sekvencéru pro syntézu z tabulky

en: Port # for UART16550A chip.
cs: Port pro čip UART16550A.

en: IRQ # for UART16550A chip.
cs: IRQ pro čip UART16550A.

en: Divisor of rate.
cs: Dělicí poměr.

en: Number of MIDI ports.
cs: Počet MIDI portů.

en: Enable this share soundcard.
cs: Aktivovat tuto sdílenou zvukovou kartu.

en: PCM card # for %1 driver.
cs: Číslo karty PCM pro ovladač %1.

en: PCM device # for %1 driver.
cs: Číslo zařízení PCM pro ovladač %1.

en: PCM subchannel # for %1 driver.
cs: Podkanál PCM pro ovladač %1.

en: Max number of contemporary open.
cs: Maximální počet současných otevření.

en: DDMA-A size in kB for %1 soundcard.
cs: Velikost DDMA-A v kB pro zvukovou kartu %1.

en: DDMA-C size in kB for %1 soundcard.
cs: Velikost DDMA-C v kB pro zvukovou kartu %1.

en: Enable reverb (SRAM is present) for %1 soundcard.
cs: Aktivovat ozvěnu (SRAM je přítomna) pro zvukovou kartu %1.

en: MIC Gain Enable for %1 soundcard.
cs: Aktivovat MIC Gain pro zvukovou kartu %1.

en: DDMA i/o base address for %1 soundcard.
cs: Počáteční adresa DDMA i/o pro zvukovou kartu %1.

en: Foldback frame size in kB for %1 soundcard.
cs: Velikost rámce Foldback v kB pro zvukovou kartu %1.

en: S/PDIF frame size in kB for %1 soundcard.
cs: Velikost rámce S/PDIF v kB pro zvukovou kartu %1.

en: Number of hardware channels assigned for PCM.
cs: Počet hardwarových kanálů přiřazených pro PCM.

en: Maximum memory size in kB for wavetable synth.
cs: Maximální velikost paměti v kB pro syntézu z tabulky.

en: Index value for %1 driver.
cs: Index pro zvukovou kartu %1.

en: ID string for %1 driver.
cs: ID řetězec pro zvukovou kartu %1.

en: FM playback frame size in kB.
cs: Velikost rámce pro přehrávání FM v kB

en: Joystick support.
cs: Podpora pákového ovladače.

en: MIDI devices # (0-4)
cs: Počet MIDI zařízení (0-4).

en: IRQ # for %1 interface.
cs: IRQ pro interface %1.

en: 1st DMA # for %1 interface.
cs: První DMA pro ovladač %1.

en: Size of 1st DMA # for %1 interface.
cs: Velikost první DMA pro ovladač %1.

en: 2nd DMA # for %1 interface.
cs: Druhá DMA pro ovladač %1.

en: Size of 2nd DMA # for %1 interface.
cs: Velikost druhé DMA pro ovladač %1.

en: port # for %1 interface.
cs: port pro interface %1.

en: IRQ # for ICS2115.
cs: IRQ pro ICS2115.

en: Port # for ICS2115.
cs: Port pro ICS2115.

en: FM port #.
cs: FM port

en: Windows Sound System port #.
cs: Číslo portu Windows Sound Systemu.

en: ISA PnP detection for %1 soundcard..
cs: ISA PnP detekce pro zvukovou kartu %1.

en: ISA PnP Device ID (0x7532 or 0x7632)
cs: ISA PnP Device ID (0x7532 nebo 0x7632)

en: Enable Yamaha DS-XG soundcard.
cs: Aktivovat zvukovou kartu Yamaha DS-XG.

en: Direct AC'97 frame size in kB for %1 soundcard.
cs: Velikost rámce Direct AC'97 v kB pro zvukovou kartu %1.

en: MPU-401 IRQ number .
cs: MPU-401 IRQ.

en: SuSE eMail Server
cs: SuSE server pro e-mail

en: Launch this module to configure your SuSE eMail Server.
cs: tento modul spusťte pro konfiguraci SuSE serveru pro e-mail.

note: warning dialog message
en: You have to configure your network, first!
cs: Nejprve musíte nakonfigurovat vaši síť!

note: warning dialog message
en: unable to modify IMP config!
cs: Nelze modifikovat IMP config

en: Part 1/2
cs: Část 1 (ze 2)

en: Setup a DNS Server
cs: nastavení serveru DNS

en: Enter Admin Password:
cs: Zadejte heslo administrátora:

en: Retype Password:
cs: Zopakujte heslo:

note: help text SuSE eMail Server configuration part 1 of 3
en: <p>
    To complete the setup of your <b>SuSE eMail Server</b>
    you have to provide some additional information.
    If you want to use your Server as DNS Server, leave the Checkbox <i>"Setup a DNS Server"</i>
    selected. If you do not know, what a DNS Server is, or if you are unsure, leave it
    also selected, because it will not harm anything.
    </p>
cs: <p>
    Pro nastavení  <b>SuSE serveru pro e-mail</b>
    musíte poskybout některé informace.
    Pokud chcete používat váš počítač jako DNS server, ponechte pole <i>"Nastavit DNS server"</i>
    jako zvolené. Pokud náhodou nevíte, co je DNS server,
    udělejte to také, protože to ničemu nevadí.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    If you do not know, what a <b>BaseDN</b> is, don't touch the default.  It was 
    determined to be a
    valid value from your currently configured Domainname.
    </p>
cs: <p>
    Nemáte-li tušení, co je <b>BaseDN</b>, ponechejte zde výchozí hodnotu.
    Je to platná hodnota určená
    z vašeho aktuálního nakonfigurovaného doménového jména.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    Please also choose a safe password and <b>don't forget it</b>. It will be required 
    to
    administer your <b>SuSE eMail Server</b>.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte také bezpečné heslo a <b>nezapomeňte ho</b>. Bude požadováno ke správě
    vašeho <b>e-mailového serveru SuSE</b>.
    </p>

note: warning dialog message
en: Please enter a password with at least 5 characters
cs: Zadejte prosím heslo o alespoň 5 znacích

note: warning dialog message
en: Password have to be identical
cs: Heslo musí být stejné

en: Select your Country
cs: Zvolte vaši zemi

en: Part 2/2
cs: Část 2 (ze 2)

en: &Company / Organization
cs: &Firma / Organizace

note: help text SuSE eMail Server configuration part 1 of 3
en: <p>
    In this last step, please enter the name of your Company and select
    a country from the list.
    </p>
cs: <p>
    V tomto posledním kroku zadejte prosím jméno vaší firmy
    a zvolte zemi ze seznamu.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 2 of 3
en: <p>
    The name of your Company will be used at many different parts of your server,
    e.g. in the global Addressbook.
    </p>
cs: <p>
    Jméno firmy se použije na mnoha místech v e-mailovém serveru,
    například v globálním seznamu adres.
    </p>

note: help text SuSE eMail Server configuration part 3 of 3
en: <p>
    The country code is a two letter code defined by ISO 3166. It will be needed later to
    create certificates.
    </p>
cs: <p>
    Země má dvouznakový kód podle ISO 3166. Bude třeba později pro vytváření
    certifikátů.
    </p>

note: warning dialog message
en: Unable to make a backup of /etc/postfix/main.cf!
    You won't be able to use the restore function of the Expert Postfix Configuration!
cs: Nelze vytvořit záložní kopii /etc/postfix/main.cf!
    Nebudete moci využít funkci restore z Expert Postfix Configuration!

note: warning dialog message
en: starting LDAP server failed, maybe it is already running...
cs: Start LDAP serveru selhal, patrně již běží...

note: warning dialog message
en: starting INETD failed, maybe it is already running...
cs: Start INETD selhal, patrně již běží...

note: warning dialog message
en: Adding base entries to LDAP server failed
cs: Přidání base entries k LDAP serveru selhalo

note: warning dialog message
en: Adding mailadmin to LDAP server failed
cs: Přidání mailadmin k LDAP serveru selhalo

note: warning dialog message
en: Adding mailadmin to IMAP server failed
cs: Přidání mailadmin IMAP serveru selhalo

note: warning dialog message
en: Error creating subfolders folder for mailadmin
cs: Chyba ve vytvoření podsložky pro mailadmin

note: warning dialog message
en: Unable to generate master key for the fetch mail interface
cs: Nelze generovat master key pro fetch mail interface

note: propagate rc.config data to system
en: One moment please...
cs: čekejte, prosím...

en: The installation of your SuSE eMail Server has finished successfully!
    Have a lot of fun!
cs: Instalace e-mailového serveru SuSE proběhla úspěšně.
    Mnoho štěstí!

note: warning message
en: Please check either Mrs or Mr
cs: Zvolte prosím Pan nebo Paní

note: warning message
en: Please enter your first name
cs: Zadejte prosím vaše jméno

note: warning message
en: Please enter your last name
cs: Zadejte prosím vaše příjmení

note: warning message
en: Please enter your email address
cs: Zadejte prosím vaši e-mailovou adresu

note: warning message
en: Please enter your registration code
cs: Zadejte prosím váš registrační kód

note: warning message
en: Please enter a valid email address
cs: Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu

note: popup when saving data
en: Saving new registration data
cs: Ukládají se nová registrační data

note: popup when saving failed
en: Saving of registration data failed !
cs: Uložení registračních dat selhalo!

note: just a final text to give user a 'good' fealing
en: Thank you for using SuSE support
cs: Děkujeme za váš zájem o podporu SuSE

note: frame heading
en: Current registration data
cs: Aktuální registrační data

note: label for regcode field
en: Registration Code:
cs: Registrační kód:

note: push button for changeing registration data
en: &Change
cs: &Změnit

note: checkbox for sending hardware data
en: &Send hardware data
cs: Zaslat údaje o &hardwaru

note: checkbox for sending software data
en: &Send software data
cs: Zaslat údaje o &softwaru

note: label for multi line edit widget where user can describe the problem
en: &Your question for SuSE support:
cs: &Váš dotaz na podporu SuSE:

note: helptext 1 of 4
en: <p><b>Support Question</b></p>
cs: <p><b>Support-Anfrage</b></p>

note: helptext 2 of 4
en: <p>Please describe your problem briefly here, but still 
    as thoroughly as you can. Exact error messages and previous action you have taken 
    are especially important for us to know.</p>
cs: <p>Prosím popište váš problém stručně a výstižně. 
    Zvláště důležitá jsou přesná chybová hlášení, 
    jakož i postup, při kterém k problému došlo.</p>

note: helptext 3 of 4
en: <p>Please do not include more than one question in a mail. 
    In other words, separate multiple requests, if that is the case, under different 
    subject blocks, and write a specific request corresponding to each topic. This makes 
    them easier to process and thus accelerates our response.</p>
cs: <p>Neuvádějte prosím v jednom mailu více než jednu otázku. 
    Máte-li otázek více, pošlete každou ve zvláštním mailu, 
    aby byly od sebe odděleny tematicky. 
    Pro nás to znamená snadnější zpracování a urychluje to odezvu.</p>

note: helptext 4 of 4
en: <p>The hard- and software information serves to determine 
    the basic system information and configuration on your computer. In case of doubt, 
    this information can be helpful for support and should therefore only be de-activated 
    with good reason.</p>
cs: <p>Informace o vašem hardwaru a softwaru nám slouží k detailnímu pochopení 
    prostředí, ve kterém k problému došlo, a to zejména ve sporných případech. 
    Neuvádějte ji proto pouze ze skutečně závažných důvodů.</p>

note: screen title
en: SuSE Support
cs: Podpora SuSE

note: frame for registration data screen
en: Enter registration data
cs: Zadejte registrační data

note: `CheckBox (`id(`male), _("&Mr")), `CheckBox (`id(`female), _("Mr&s")), radion button
en: Mr
cs: Pan

note: radion button
en: Mrs
cs: Paní

note: text entry
en: &Company:
cs: &Firma:

note: text entry
en: &Street:
cs: &Ulice:

note: text entry
en: &ZIP:
cs: &PSČ:

note: text entry
en: &City:
cs: &Město:

note: text entry
en: &State:
cs: &Země:

note: text entry
en: &Country:
cs: &Stát

note: text entry
en: &E-Mail:
cs: &e-mail

note: text entry
en: &Registration Code:
cs: &Registrační kód:

note: helptext 1 of 4
en: <p><b>Support Module</b></p>
cs: <p><b>Modul podpory</b></p>

note: helptext 2 of 4
en: <p>Please enter your personal information as completely as possible 
    in this form. For one reason, this allows us to be able to reach you if, for instance, it 
    is not possible to e-mail you. Secondly, this will enable us to enter your information during 
    the registration process necessary for support.</p>
cs: <p>Zadejte prosím vaše osobní údaje co nejúplněji. 
    Umožní nám to například kontaktovat vás i pokud vám nepůjde e-mail.
    </p>

note: helptext 3 of 4
en: <p>To avoid additional inquiries, you should in any case review 
    the registration number you entered.</p>
cs: <p>Zkontroluje prosím též vámi zadaný registrační kód, 
    zabráníte tím zbytečným potížím.</p>

note: helptext 4 of 4
en: <p>You can find further information on installation support and 
    what it has to offer in the appendix at the end of your manual.</p>
cs: <p>Další informace o instalační podpoře 
    najdete na konci příručky, dodávané se standardní distribucí SuSE.</p>

note: caption above view window
en: Hardware data
cs: Údaje o hardwaru

note: caption above view window
en: Software data
cs: Údaje o softwaru

note: radio button
en: transmission via Internet to SuSE Support
cs: Přenos k podpoře SuSE přes Internet

note: radio button
en: save to disk
cs: uložit na disk

note: helptext 1 of 3
en: <p><b>Support Data</b></p>
cs: <p><b>Data pro podporu</p>

note: helptext 2 of 3
en: <p>Here you will see an overview of the information you 
    transmitted. The transfer takes place by HTTP uploading.</p>
cs: <p>Zde vidíte přehled údajů, které se mají přenést přes HTTP.</p>

note: helptext 3 of 3
en: <p>If you do not have Internet access on your Linux system, 
    you can save the data instead to the hard drive (save to disk) and from there 
    transfer the data to another computer by floppy disk.</p>
cs: <p>Nemáte-li na tomto počítači zatím přístup k Internetu, 
    můžete údaje zatím uložit na disk a odtud je přenést 
    na jiný počítač např. na disketě.</p>

note: cant connect to server, popup message 1 of 3
en: Can't connect to SuSE support server.
cs: Nelze se připojit k serveru podpory SuSE.

note: cant connect to server, popup message 2 of 3
en: Please check your internet connection
cs: Zkontrolujte prosím vaše připojení k Internetu

note: cant connect to server, popup message 3 of 3
en: or choose 'save to disk' and send a printed copy by mail.
cs: nebo zvolte 'uložit na disk'a zašlete vytištěnou kopii poštou.

note: popup message, about to connect to support server
en: Sending data via Internet
cs: Údaje se posílají přes Internet

note: failed to upload data to server, popup message 3 of 3
en: or try again later.
cs: nebo to zkuste později.

note: popup message about where the "saving to disk" file resides
en: Saving data to %1
cs: Data se ukládají na %1

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// name of the entry, shon in curses menu and ycc                             //
en: Post a support query
cs: Dotaz na podporu

en: <P>Launch this module to post a support query.</P>
cs: <p>Spustit tento modul k zaslání dotazu na podporu.</p>

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// explanation in YaST2 Control Center                                         //
en: Send a online query to the SuSE support portal
cs: Zaslat dotaz podpoře SuSE

note: boot write to floppy failed
en: Couldn't write LILO boot sector to the floppy.
    Please check that the floppy disk is formatted
    and that the write protection is removed.
    Do you want to try again?
cs: Startovací sektor s LILO nešlo zapsat na disketu.
    Přesvědčte se prosím, zda je disketa naformátovaná
    a zda je na ni umožněn zápis.
    Přejete si zkusit to znovu?

note: help text for monitor configuration dialog help part 1 of 7
en: <p>
    The type of your monitor could not be determined automatically.
    Please select your monitor's <b>vendor</b> and <b>model</b>.
    </p>
    
    <p>
    If your monitor is not listed here, use <b>VESA</b>
    - most monitors comply to that standard.
    </p>
cs: <p>
    Váš monitor nebyl automaticky rozpoznán. Zvolte prosím
    <b>výrobce</b> a <b>model</b> vašeho monitoru.
    </p>
    
    <p>
    Pokud zde váš monitor nenajdete, zvolte <b>VESA</b> 
    - většina monitorů tomuto standardu vyhovuje.
    </p>

note: help part 5 of 7
en: <p>
    The <b>horizontal frequency</b> (in kHz) specifies how many times
    per second the monitor can write a horizontal scan line. This is a
    hard limit of the monitor independent of the screen resolution.
    </p>
cs: <p>
    <b>Horizontální frekvence</b> (v kHz) udává, kolikrát za sekundu
    může monitor nakreslit jeden řádek obrazu. Je to mezní hodnota monitoru
    nezávislá na použitém rozlišení.
    </p>

note: help part 6 of 7
en: <p>
    The <b>vertical frequency</b> (in Hz) specifies how often in a second the
    image on the screen is refreshed. This value depends on the screen
    resolution and the monitor's maximum horizontal frequency.  
    </p>
cs: <p>
    <b>Vertikální frekvence</b> (v Hz) udává, kolikrát za sekundu 
    se obrazovka překreslí. Její maximální hodnota závisí na použitém rozlišení
    a maximální horizontální frekvenci.
    </p>

note: help part 7 of 7
en: <p>
    If you experience a constant high frequency beep from your monitor,
    you might wish to use slightly lower frequency values than the maximum 
    specified in your monitor's manual. This usually helps a lot to reduce
    the noise.
    </p>
cs: <p>
    Pokud váš monitor po nastavení funguje, ale píská velmi vysokým tónem, 
    doporučuje se frekvence poněkud snížit.  
    </p>

en: Drivers disk could not be mounted
cs: Disketa s ovladačem pro monitor nešla připojit

en: Maximal horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
cs: Maximální horizontální frekvence musí být číselnou hodnotou.
    Opakujte prosím toto zadání.

en: Maximal vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
cs: Maximální vertikální frekvence musí být číselnou hodnotou.
    Opakujte prosím toto zadání.

note: help text (description of what to do, some background information) html-format help part 1 of 5
en: <p>
    Linux is a multiuser system; several different users can log in on the system
    and work there. In order to avoid confusion of data, each user must identify
    himself uniquely if he wants to use Linux.
    </p>
cs: <p>
    Linux je víceuživatelský systém, na kterém může být v jednom okamžiku 
    přihlášeno více uživatelů, kteří pracují současně. 
    Aby bylo možno rozlišit, komu patří data,
    musí se každý uživatel jednoznačně identifikovat.
    </p>

note: help part 2 of 5
en: <p>
    If you fill out the fields (<b>First Name</b> and <b>Last Name</b>),
    an account is created for an user with this name and a <b>Password</b> is stored.
    When entering a password, you must distinguish between upper and lower case; a
    password should have at least 5 characters, and as a rule,
    not contain any umlauts.
cs: <p>
    Vyplněné údaje slouží k založení uživatelského účtu.
    Obzvláště důležité je <b>heslo</b>. 
    Při jeho vytváření dbejte těchto pravidel:
    </p><p>Dává se přednost kombinaci písmen a číslic. Dále jsou povoleny mezery
    a znaky <tt>#*,.;:._-+!$</tt> <tt>%&/|?{[()]}</tt>.
    <br>Nepoužívejte národní znaky.
    <br>Heslo má mít nejméně 5 znaků.

note: help part 3 of 5
en: 
    Possible characters in addition are
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt><tt>%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits
    <tt>0</tt> to <tt>9</tt>.
    Often it's enough to use a length of approx. 8 signs for the password.
    To ensure that the password was entered correctly, you are asked to repeat it
    exactly in a second field. Make sure you don't forget your password!
    </p>
cs: 
    <br>Malá a velká písmena se rozlišují - jsou brána jako
    rozdílné znaky.
    </p><p>Pro ověření je nutné ještě heslo
    znovu v dalším poli přesně znak po znaku zopakovat.
    Heslo si dobře zapamatujte.
    </p>

note: help part 4 of 5
en: 
    <p>
    The so-called username is created from components of the full name
    and presented to you in one of the following dialogs.  If unsure, let
    YaST2 <tt>suggest</tt> an username.  You're allowed to modify it, but
    only use <em>lower</em> case letters (no umlauts!), digits and <tt>._-</tt>
    - yes, for usernames there's a closer restriction than for passwords!
    </p>
cs: 
    <p>
    Uživatelské jméno (login name, username) si buď zvolíte sami, 
    nebo použijete návrh, který vám YaST2 sestaví z částí
    vašeho jména a příjmení. Návrh můžete případně pozměnit.
    Uživatelské jméno by nemělo obsahovat velká písmena a národní znaky.
    Může však obsahovat číslice a znaky <tt>._-</tt>. 
    </p>

note: help part 5 of 5
en: 
     <p>
    If you want to work with Linux, you must first enter the username and
    the password; this starting procedure is traditionally known as the
    <b>Login</b>.
    </p>
    <br>
cs: 
     <p>
    Při zahájení práce na Linuxu se vždy přihlásíte vaším uživatelským jménem.
    Přihlášení se zde tradičně nazývá <b>Login</b>.
    </p>
    <br>

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname is empty (no user input).
en: You didn't enter a loginname.
    Please try again.
cs: Nebylo zadáno uživatelské jméno.
    Prosím, opakujte zadání.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The loginname must have a size between 2 and 8 characters.
en: The login name must have a size between 2 and 8 characters.
    Please try again.
cs: Uživatelské jméno musí mít 2 až 8 znaků.
    Prosím, opakujte zadání.

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The login name may contain only certain characters and must begin with a letter.
en: The login name may contain only
    lower case letters and digits
    and must begin with a letter.
    Please try again.
cs: Uživatelské jméno obsahuje nepřípustné znaky.
    Prosím, opakujte zadání.

note: Tell the user that the login he entered conflicts with predefined logins in the passwd file.
en: There is a conflict between the entered
    login name and a predefined login name.
    
    Please try another one.
cs: Zadané uživatelské jméno se v systému
    používá ke speciálním účelům.
    
    Prosím, zadejte jiné uživatelské jméno.

note: help part 2 of 3
en: 
    <p>
    Under certain conditions not all of your hard disks might be
    auto-detected properly. If you wish to install SuSE Linux on such a
    hard disk, you might want to use <b>YaST1</b> as described in the manual.
    </p>
cs: 
    <p>
    Za určitých podmínek se může stát, že YaST2 nerozpozná váš hardware
    zcela správně. Za takových okolností k instalaci SuSE Linuxu použijte 
    méně automatický konfigurátor <b>YaST</b>, jak je popsáno v příručce.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: 
    <p>
    For experts, there is the <b>custom partitioning</b> option for full
    control about how to partition your hard disk(s) and assigning
    partitions to your SuSE Linux installation.
    </p>
    <br>
cs: 
    <p>
    Pro experty je zde ještě <b>Uživatelské rozdělení disku</b>, kde máte
    plnou volnost, jak rozdělíte disk(y) a jak je přiřadíte SuSE Linuxu
    k použití.
    </p>
    <br>

note: helptext, part 2 of 5
en: <p>
    You can either use the <b>entire hard disk</b> or one or more of the
    partitions or free regions shown. The selected space needs to be contiguous.
    </p>
cs: <p>
    Můžete na to buď <b>použít celý disk</b> 
    nebo jeden či více zobrazených oddílů, pokud spolu těsně sousedí.
    </p>

note: KDE 2 Desktop Beta Version
en: Beta-KDE 2 Desktop
cs: KDE 2 Desktop - beta

note: This popup is shown if packages cannot installed together
en: Package "%1" interferes with:
cs: Balík "%1" se nesnáší s:

note: question to user: install package anyway or not?
en: Do you want to install package "%1"
cs: Přejete si instalovat balík "%1"?

note: the user doesnt want a package from list
en: None
cs: Nic

note: This are the buttons of popup "package1 interferes with package2". The question is: do not install package 1 or install it anyway!
en: Install it anyway
cs: Přesto instalovat

en: No installation
cs: Neinstalovat

en: This is an automatically selected package,
    that means another package depends on it.
    Do you really want to deselect it?
cs: Tento balík byl zvolen automaticky,
    protože ho potřebuje jiný balík ke své funkci.
    Přejete si opravdu zrušit jeho výběr?

note: helptext is splitted into components which are added to get the different text for single / pay / post install package selection help part1
en: <p>
    This dialog is devided into two sections:
    <br>
    on the left a list with all available <b>package
    sets</b> and information about disk space, on the
    right a list with <b>every package</b>
    belonging to selected set. 
    </p>
cs: <p>
    Tento dialog se dělí na dvě části: 
    <br>
    Vlevo je přehled všech <b>sérií balíků</b>
    a pro ně nezbytný diskový prostor. Vpravo najdete 
    seznam <b>všech balíků</b> patřících k vybrané sérii.
    </p>

note: help part2
en: <p>
    With your basic selection <i>Minimal</i>,<i>Default</i>
    or <i>Almost everything</i> and your choice from
    categories <i>Multimedia</i>, <i>Games</i> and so on, a number
    of packages is preselected.
    Now you have the possibility to make your
    own decision about installing a certain
    package or not.
    YaST2 will show you the totally <b>required space</b>
    for all selected packages and
    <b>free</b> space on every partitions with
    every change. 
    </p>
cs: <p>
    Volbou konfigurace <i>Minimální</i>, <i>Standardní</i>
    nebo <i>Vše dostupné</i> a dalším výběrem z 
    <i>Multimédia</i>, <i>Hry</i>, atd. se vybere 
    určitý počet balíků.
    Nyní máte možnost samostatně se rozhodnout, zda některé balíky
    instalovat či ne. YaST2 vám ukáže potřebné místo na disku
    spolu s dosud volným místem, a to s každou vaší změnou
    na všech použitých diskových oddílech.
    </p>

note: help part3
en: <p>
    How to do:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Select a package set in list on
    left and YaST2 will show the corresponding
    packages with status information:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : package is selected for installation
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : package is not selected
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 has automatically selected this
               package because another selected package
               depends on it
    </p>
cs: <p>
    Jak postupovat:
    </p>
    <p>
    <tt>1.</tt> Vlevo zvolte sérii balíků ze seznamu.
    YaST2 vám ukáže odpovídající balíky a jejich status:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : Balík je vybrán k instalaci
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : Balík není vybrán
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 vybral tento balík automaticky,
               protože jej vyžaduje jiný balík.
    </p>

note: help part4
en: <p>
    <tt>2.</tt> To select an additional package for
    installation double click on corresponding line or
    select line and use the <b>Apply</b> Button or
    shortcut. You can also remove a selected package from
    installation list.
    YaST2 will always check the dependencies, that means
    all needed packages will automatically marked with
    an <b>a</b> and all unneeded will be deselected.
    </p>
cs: <p>
    <tt>2.</tt> Balík k instalaci vyberete tak,
    že dvakrát kliknete na odpovídající řádku v seznamu balíků 
    a zadáte <b>Použít</b> (resp. kláv. zkratku).
    Podobným způsobem můžete vybraný balík zase odebrat.
    YaST2 vždy testuje závislosti mezi balíky.
    Znamená to, že potřebné balíky se označí jako <b>a</b>
    a nepotřebné se odeberou z výběru.
    </p>

note: help part5 of 6
en: <p>
    <tt>3.</tt> For some packages you need at least one of
    several other packages. In that case you can choose
    from a list in popup <em>Additional package required</em>.
    Other packages cannot be installed together. They 
    are shown in <em>Package conflict</em> popup and you
    can decide whether to install the package or not.
    </p>
    <p>
    Please note: The package shown in popup is possibly
    not the selected one, but an automatically needed one.
    </p>
cs: <p>
    <tt>3.</tt> K instalaci některých balíků potřebujete (alespoň) jeden
    z několika dalších balíků.
    V takovém případě se objeví seznam s názvem
    <em>Vyžaduje další balík</em> a vy z něj balík můžete vybrat.
    
    U jiných balíků se může stát, že nesmějí být instalovány společně.
    Tehdy se ukáže seznam s názvem <em>Konflikt balíků</em> a je na vás,
    který balík zvolíte k instalaci.
    Všimněte si prosím, že zobrazený balík je patrně nikoli zvolený, 
    ale ten, který je automaticky vyžadován. 
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    For getting a detailed description for each package
    press button <b>Description</b>.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>Detailed Software Selection</b> without saving
    any of your choices, <b>OK</b> will save your selection.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Pro detailní popis balíku stiskněte <b>Popis</b>.
    Pomocí <b>Zrušit</b> se vrátíte do menu <b>Detailní výběr software</b>,
    aniž by se uchovaly změny,
    tlačítkem <b>OK</b> svou volbu potvrdíte.
    </p>
    <br>

note: additional help pay selection
en: <p>
    Here you can choose which commercial packages should
     be installed.
    </p>
    <p>
    Beware: Not all packages are full-featured versions, some require a
    registration, some are time-limited.
    </p>
    <p>
    You can select an package by clicking on corresponding line or
    deselect a marked one.
    </p>
cs: <p>
    Zde můžete zvolit, které komerční balíky se nainstalují.
    </p>
    <p>
    Všimněte si prosím, že ne všechny balíky obsahují plnou verzi. 
    Některé též vyžadují registraci nebo jsou při použití časově omezeny.
    </p>
    <p>
    Dvojklikem na odpovídající řádku balík zvolíte k instalaci, 
    případně již zvolený balík opět z výběru odstraníte.
    </p>
    <p>
    Balíky jsou zobrazeny spolu se svým statusem:
    </p>
    <p>
    <b>X</b> : Balík je vybrán k instalaci
    </p>
    <p>
    <b>_</b> : Balík není vybrán
    </p>
    <p>
    <b>a</b> : YaST2 vybral tento balík automaticky,
               protože jej vyžaduje jiný balík.
    </p>

note: additional help for post install
en: <p>
    For getting a detailed description for each package
    press button <b>Description</b>.
    With button <b>Cancel</b> you will return to
    <b>YaST2 System Configuration and Administration</b>
    without saving any of your choices. Pressing <b>OK</b>
    will start the installation or removing of packages.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Pro detailní popis balíku stiskněte <b>Popis</b>.
    Pomocí <b>Zrušit</b> se vrátíte,
    aniž by se uchovaly změny,
    tlačítkem <b>OK</b> svou volbu potvrdíte.
    </p>
    <br>

note: Warning popup if user pressed Cancel
en: WARNING
    
    Your individual selection of packages and any of
    your choices will be lost when exiting with Cancel!
    
    Do you really want to exit?
cs: POZOR
    
    Váš výběr balíků k nainstalování a ostatní 
    volby se ztratí při ukončení pomocí Zrušit!
    
    Opravdu si přejete výběr balíků opustit?

note: explain chooseable system configurations but beware: some of the text in <b>'s, e.g. Default comes from the index file, translations must be consistent with po/index/index.??.po help part 1 of 3
en: <p>
    The SuSE Linux <b>Default</b> system is a good software
    base for most systems. You will not need to insert all of the CDs that 
    come with SuSE Linux for this selection. Further software from the
    other CDs can always be added later. 
    </p>
cs: <p>
    <b>Standardní systém</b> SuSE Linux je dobrým začátkem pro většinu instalací.
    Při této volbě nebudete muset vkládat všechna CD. 
    Navíc, další balíky se dají kdykoli doinstalovat.
    </p>

note: help part 4 of 4
en: <p>
    <b>Almost everything</b> includes every software package that comes
    with SuSE  Linux except the sources. Please make sure you have a lot of
    disk space available when you select this option.
    </p>
    
    <p>
    For more control about what software to install select
    <b>Detailed selection</b>.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    <b>Vše dostupné</b> zahrnuje všechny softwarové balíky
    kromě zdrojových textů. Na tuto volbu je třeba <i>značné místo na disku</i>.
    </p>
    
    <p>
    Chcete-li mít větší kontrolu nad tím, které balíky se budou instalovat,
    použijte <b>Detailní výběr</b>.
    </p>
    <br>

en: %1 remaining free space on hard disk
cs: Na disku zbývá %1 volného prostoru.

note: Explain additional software categories (E.g. Multimedia, Games, Development, ...). help part 1 of 3
en: <p>
    Select categories of software to install.
    </p>
    
    <p>
    The basic system will always be installed. The software categories
    automatically include other system components as required,
    i.e. if you select a desktop like <i>KDE</i> or <i>GNOME</i>, the X
    Window System will automatically be installed.
    </p>
cs: <p>
    Vyberte kategorie software, které chcete instalovat.
    </p>
    
    <p>
    Základní systém se instaluje vždy. Softwarové kategorie do instalace
    automaticky zahrnou další systémové komponenty, které potřebují.
    Pokud tedy např. zvolíte grafické prostředí <i>KDE</i> nebo <i>GNOME</i>,
    automaticky se vám nainstaluje i Systém X Window.
    </p>

note: help part 3 of 3
en: <p>
    SuSE Linux comes with all free sources, so you have the option to
    <b>install available sources</b> for selected components.  Please
    note: Sources are not available for commercial software.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    SuSE Linux se distribuuje se všemi dostupnými zdrojovými programy.
    Proto je zde volba <b>instalovat dostupné zdrojové texty</b>. 
    U komerčního softwaru nejsou zdrojové texty dostupné.
    </p>
    <br>

en: <p>
    Normally, this will take a couple of minutes. Please wait...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> has to initialize your SuSE Linux system.  Depending on
    the CPU and the amount of memory, this procedure can take some time.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Toto obvykle trvá několik minut. Prosím o trochu strpení...
    </p>
    <p>
    <tt>SuSEconfig</tt> bude inicializovat nově instalovaný SuSE Linux,
    což potrvá určitý čas v závislosti na rychlosti CPU a velikosti paměti.
    Disk je přitom obvykle značně aktivní.
    </p>
    <br>

note: somehow, we couldn't find any harddisks for installation. This is a fatal error, we can't do anything about it
en: No disks found for installation
    Please check your hardware
cs: Nebyl nalezen žádný disk pro instalaci
    Prověřte prosím hardware

note: helptext (help1) reports packages will be installed or removed (module called in running system) help1 part 1 of 2
en: <p>
    On first run all additional selected software packages will be installed.
    After that packages marked for deletion in previous dialog will be
    removed from your installation.
    </p>
cs: <p>
    V prvním průchodu se nainstalují vybrané balíky.
    Poté se z instalace odstraní všechny balíky,
    určené v minulém dialogu ke zrušení.
    </p>

note: help1 part 2 of 2
en: <p>
    Whole procedure could take some time. If you want to know more
    about the software coming with <b>SuSE Linux</b>
    don't hesitate to have a look at the <em>SuSE Support Database</em> 
    (http://sdb.suse.de)
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Nainstalování balíků nějakou dobu potrvá. Mezitím se můžete
    podívat na <em>Databázi technické podpory SuSE</em> (http://sdb.suse.de),
    kde najdete mnoho pro vás zajímavých poznatků o SuSE Linuxu 
    </p>
    <br>

note: Label: get password for user root Please use newline if label is longer than 40 characters
en: &Enter a password for user root:
cs: Zadejte &heslo pro uživatele "root":

note: help text ( explain what the user "root" is and does ) help part 1 of 4
en: <p>
    Apart from normal users of the system, who write texts, for instance, create
    graphics or look for information on the Internet, the user "root" exists on
    every system. The user "root" is always called into action whenever
    administrative tasks need to be performed. In other words: login as root
    whenever you need, or want, to be the system administrator, and only then.
    </p>
cs: <p>
    Kromě normálních uživatelů, kteří např. píší texty,
    tvoří obrázky nebo procházejí internet,
    existuje v každém Linuxovém systému uživatel "root". 
    Ten nastupuje, kdykoli je potřeba vykonat zásah 
    charakteru správy systému.
    Jinak řečeno: Jste-li to vy sami, 
    přihlašujte se jako "root" právě tehdy,
    odpovídá-li to roli systémového aministrátora.
    </p>

note: help part 2 of 4
en: <p>
    As this administrator is equipped with extensive permissions, the password for
    "root" should be chosen carefully. A combination of letters and numbers is
    recommended. To ensure that the password was entered correctly, you are asked
    to repeat the process in a second field.
cs: Protože administrátor má rozsáhlé pravomoce,
    je třeba volit jeho heslo obezřetně. Dává se přednost
    kombinaci písmen a číslic. Pro ověření je nutné ještě heslo
    znovu v dalším poli přesně znak po znaku zopakovat.

note: help part 3 of 4
en: 
    Remember the rules for the user
    password - the same signs are valid for the "root" password: you must
    distinguish between upper and lower case; a password should have at least 5
    characters, and as a rule, 
    not contain any umlauts.
cs: 
    Pro rootovské heslo platí stejné konvence jako pro uživatelské - 
    žádné národní znaky, nejméně 5 znaků, povolena malá a velká písmena.

note: help part 3 of 4
en: 
    Possible characters in addition are
    <tt>#*,.;:._-+!</tt><tt>$%&/|?{[()]}</tt> and blanks and digits <tt>0</tt>
    to <tt>9</tt>.
    </p>
    <p>
    Do not forget this "root" password!
    </p>
    <br>
cs: 
    Další povolené znaky jsou
    <tt>#*,.;:._-+!$</tt> <tt>%&/|?{[()]}</tt>
    dále mezery a číslice od 0 do 9.
    </p>
    <p>
    Heslo pro uživatele "root" nezapomeňte!
    </p>
    <br>

note: html-format advise the user to wait for completion part 1 of 2
en: <p>
    Please stand by while your hard disk is prepared.</p>
cs: <p>
    Čekejte prosím, než se připraví váš disk.
    </p>

note: part 2 of 2
en: <p>
    Depending on the size of your hard disk and your processor speed, this	action
    might take some time.  5 minutes are not unusal for disks larger than 4 GB.  
    Often, the progress meter doesn't show a linear progress; even if it looks 
    slow near the end ("95 %"), please be patient: the formatting	tool has to 
    perform various checks.	</p><br>
cs: <p>
    Podle velikosti vašeho disku a rychlosti procesoru
    může trvat příprava disku značnou dobu - často kolem 5 minut
    u disků větších než 4 GB.  Ukazatel potřebného času přitom nepostupuje pravidelně - ke konci (okolo 95 %) se obvykle výrazně zpomalí,
    neboť je ještě nutné provést různé kontroly.
    </p>
    <br>

note: Help text for mouse settings dialog - START: The user chooses a mouse type (e.g. Logitech MouseMan, PS/2, Microsoft serial) from a list. He can apply the settings with a "Test" button or just leave this dialog with "next" (this will also apply the settings). Special care needs to be taken to explain
en: <p>
    YaST2 could not identify your type of mouse.
    Choose the <b>mouse type</b> attached to your computer.
    </p>
cs: <p>
    YaST2 nedokázal určit typ vaší myši.
    Přesvědčte se, že je <b>myš</b> připojena 
    k vašemu počítači a zvolen správný typ.
    </p>

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>new installation</b> if there is no existing SuSE Linux
    system on your machine or if you want to completely replace an
    existing SuSE Linux system, abandoning all its configuration settings.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Zvolte <b>Nová instalace</b>, pokud na vašem počítači 
    není nainstalován SuSE Linux nebo pokud chcete plně nahradit 
    existující systém a nezachovat žádná nastavení.
    </p>
    <br>

note: Information about suggested LILO installation: Some other system present (MS Windows etc.) - LILO will be installed on floppy just to play safe
en: Another operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed on a floppy disk in order to make sure
    this operating system can safely be started.
cs: Na vašem počítači byl nalezen další operační systém.
    Pro jeho spolehlivý start za přítomnosti nainstalovaného Linuxu
    bude LILO (LInux LOader) zatím instalován na disketu.

note: Information about suggested LILO installation: The /boot partition is not accessible (e.g. above cylinder 1024). LILO and the kernel files need to be installed on a floppy.
en: With the current hard disk partitioning Linux cannot be started
    directly from hard disk.
    
    LILO and all necessary start files need to be installed on a floppy disk.
    Another configuration is not recommended.
cs: Zvolené rozdělení disku neumožňuje startovat Linux přímo
    z disku. Proto budou LILO (LInux LOader) a startovací
    soubory zatím instalovány na disketu.
    
    Jinou konfiguraci zatím nedoporučujeme.

note: Information about suggested LILO installation: The best case: No other OS on the machine, /boot can be reached, no doubts about the boot device. Everything perfect. LILO will be installed in the MBR of the boot disk.
en: No other operating system has been detected on your computer.
    
    LILO will be installed in the start sector of the first hard disk.
cs: Na vašem počítači nebyl nalezen žádný další operační
    systém. LILO (LInux LOader) se proto nainstaluje
    ve startovacím sektoru prvého disku.

note: lilo == "custom" Information about suggested LILO installation: We have a mixed IDE / SCSI system and made an educated guess (but just a guess! We are not sure!) about the most likely boot disk. The name of that disk is shown along with the message. LILO will be installed in the MBR of this disk.
en: There are several hard disks installed in your computer.
    Most likely the following disk is being used for system start:
    
    %1
    
    LILO will be installed in the start sector of this disk.
cs: Na vašem počítači je více disků.
    Ke startu se má nejspíše použít disk:
    
    %1
    
    LILO (LInux LOader) se nainstaluje ve
    startovacím sektoru tohoto disku.

note: help text system start configuration, boot manager, lilo and so on help part 1 of 6
en: <p>
    SuSE Linux comes with a boot manager, <b><i>LILO</i></b>, that is capable of
    starting Linux as well as other operating systems. 
    </p>
cs: <p>
    SuSE Linux se dodává se startovacím managerem <b><i>LILO</i></b>, který umí
    spustit jak Linux, tak i jiné operační systémy.
    </p>

note: help part 3 of 6
en:   <p>
    SuSE Linux may be installed on just about any hard disk on your system.
    </p>
    <p>
    LILO itself needs to be installed in a location that is accessible as
    a boot device from your system's BIOS (Basic Input Output System).
    </p>
cs: <p>
    SuSE Linux může být instalován na libovolných oddílech každého z vašich disků.
    Samotné LILO je však třeba instalovat na takové místo,
    ze kterého ho vidí BIOS a může z něho startovat.
    </p>

note: help part 4 of 6
en: <p>
    For most PC BIOSes, this means LILO has to be installed on the first
    hard disk below cylinder 1024, either in the MBR (the Master Boot
    Record) or on a bootable primary partition - or on a boot floppy
    (if you have a floppy disk drive).
    </p>
cs: <p>
    U většiny dosavadních PC to znamená, že BIOS neumožní instalovat
    LILO jinam než na prvý disk pod hranici 1024 cylindrů (buď v MBR
    - Master Boot Record nebo v bootovatelném primárním oddílu)
    anebo na disketu (má-li počítač disketovu mechaniku).
    </p>

note: help part 5 of 6
en: <p>
    When other operating systems are installed, YaST2 will always suggest
    the safest possible option: Install LILO on a boot floppy. This makes
    sure there will be no conflict with the other operating system(s) on
    your computer.
    </p>
cs: <p>
    V případě již instalovaných dalších operačních systémů YaST2 vždy navrhne
    tu nejbezpečnější možnost: instalovat LILO na disketu. Tím je dokonalá
    záruka, že se nepoškodí startovací mechanismy ostatních operačních systémů.
    </p>

note: help part 6 of 6
en: <p>
    Please notice that LILO is capable of booting other operating
    systems, too. But to make use of that feature requires additional
    skills and knowledge. Please read the manual for details.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Jak již bylo uvedeno, LILO může samozřejmě startovat i jiné operační
    systémy než Linux. Nakonfigurování však vyžaduje určitou zkušenost.
    Podrobnosti najdete v uživatelské příručce.
    </p>
    <br>

note: Suggested LILO installation - can be overridden with expert mode.
en: System Start Configuration
cs: Konfigurace startu systému (LILO)

note: Radio button for LILO installation on /dev/hda or /dev/sda MBR
en: Install LILO in the boot disk ('&MBR')
cs: Instalovat LILO na první disk (do &MBR)

note: Radio button for LILO installation: Have other boot manager, install in partition /boot only
en: Install LILO on partition /&boot (have other boot manager)
cs: Instalovat LILO do oddílu /&boot (chcete-li jiný boot manager)

note: Radio button for LILO installation: Other partition (enter name in text input field)
en: Install LILO on &other partition:
cs: Instalovat LILO na jiný &oddíl:

note: helptext for the customized LILO installation part 1 of 7
en: <p>
    LILO (the LInux LOader) can be installed in different places:</p>
cs: <p>
    LILO (LInux LOader) lze nainstalovat na různá místa:</p>

note: part 4 of 7
en: <p>
    - In the <b>/boot</b> partition.  This option can always be used
    if you have a number of operating systems on the hard drive, and if you want to
    boot with your own boot manager, or <tt>loadlin</tt>, for example. The
    advantage of this method is that the MBR is left alone.
    </p>
cs: <p>
    - Do oddílu <b>/boot</b>. Tato volba 
    se hodí, máte-li na disku více operačních systémů
    a chcete-li ke startu použít vlastní boot manager nebo třeba <tt>loadlin</tt>.
    Výhodou zde je, že MBR zůstává nedotčen.  
    </p>

note: part 5 of 7
en: <p>
    Notice: If you use this method, you will also need to configure
    this other boot manager (e.g. <tt>loadlin</tt>) accordingly.
    </p>
cs: <p>
    Uvědomte si ovšem, že pak ještě budete muset konfigurovat
    další boot manager (např. zmíněný <tt>loadlin</tt>).
    </p>

note: part 6 of 7
en: <p>
    - In some <b>other</b> partition. You need to know your system's
    restrictions when you select this option. Most PCs for example have a
    BIOS limit that restricts booting to hard disk cylinders below
     1024. Depending on what boot manager to use, you may or you may not
     be able to boot with LILO in a logical partition.
    </p>
cs: <p>
    - Do některého z <b>dalších</b> oddílů. Pro tuto variantu je třeba znát, 
    jaká omezení zde klade váš počítač. U mnohých PC neumožní BIOS
    startovat z oddílu, který přesahuje 1024. cylindr.
    Podle typu boot manageru může být rovněž problém se startem, 
    umístíte-li LILO na logický oddíl.
    </p>

note: part 7 of 7
en: <p>
    Enter the partition's device name (e.g. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>) in the input field.
    </p>
    <br>
cs: <p>
    Zadejte přesné označení diskového oddílu, např. <tt>/dev/hda3</tt>,
    <tt>/dev/sdb</tt>.
    </p>
    <br>

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the Id `next, `back, and `help helptext for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>language</b> to be used during installation and later in
    the installed system.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>jazyk</b>, který se použije při instalaci 
    a později v systému.
    </p>

en: YaST2 needs at least 48 MB of memory to run.
    
    Please use the text based YaST1 for the
    installation of SuSE Linux on your PC.
    A detailed description of the installation
    procedure can be found in the manual.
cs: YaST2 vyžaduje pro spuštění alespoň 48 MB paměti. 
    
    Použijte prosím textově orientovaný YaST1
    pro instalaci SuSE Linuxu na vašem počítači.
    Podrobný popis instalační procedury
    naleznete v anglickém i českém manuálu.

note: Show a Wizardwindow with  that contents. Don't use the IDs `next, `back, and `help. help text for language,keyboard,timezone screen
en: <p>
    Choose the <b>keyboard layout</b> you want to use now during
    installation and later in the installed system.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>rozložení kláves</b>, které chcete používat během instalace 
    a později u instalovaného systému. Zvolíte-li <b>České</b>, můžete
    současným stiskem obou Shiftů přepínat mezi českou a anglickou
    klávesnicí.</p>

en: <p>
    Then select the appropriate <b>timezone</b>. Choose the country or
    region where you are located.
    </p>
cs: <p>
    Dále zvolte <b>časové pásmo</b>. Vyberte zemi nebo oblast,
    ve které se nacházíte.
    </p>

note: show where lilo will be installed, this means MBR
en: The Linux boot manager will be written on your hard disk.
cs: Linuxový startovací manager se zapíše na váš disk.

note: show where lilo will be installed, this means just on floppy
en: The Linux boot manager will be written on a floppy disk.
cs: Linuxový startovací manager se zapíše na disketu.

note: show where lilo will be installed, this means just on the boot record of the partition
en: The Linux boot manager will only be written on the linux partition.
cs: Linuxový startovací manager se zapíše pouze na linuxový oddíl.

note: show where lilo will be installed, this means the user-selected partition
en: The Linux boot manager will only be written to %1
cs: Linuxový startovací manager se zapíše pouze na %1.

note: helptext (html-format) part 1 of 6
en: <p>
    YaST2 now has all the required information.
    <b><i>Please read all the data carefully</i></b> before you continue.
    </p>
cs: <p>
    YaST2 má nyní všechny potřebné informace.
    <b><i>Prověřte pečlivě celé zadání,</i></b> než budete pokračovat.
    </p>

note: part 2 of 6
en: <p>
    You will need your <b>user name</b>, your <b>user password</b> and -
    most importantly - the <b>root password</b> to work with the installed
    system. Do not forget those values! (But do not write them to a sticky
    note on your screen, either - this is a common security hole).
    </p>
cs: <p>
    Nezapomeňte své <b>uživatelské jméno</b>, <b>heslo</b>, 
    a hlavně <b>heslo, které má root</b>, jinak nebudete moci se 
    systémem pracovat! (Avšak napsat si tyto údaje na papírek a přilepit je
    na monitor, to je známá bezpečnostní díra...)
    </p>

note: part 3 of 6
en: <p>
    If you are satisfied with the settings, select <b>next</b> in this dialog
    to <b><i>start the installation</i></b>. This is when things actually
    will happen: Your hard disk will be prepared according to your
    selections, and the software will be installed.
    </p>
cs: <p>
    Pokud údaje odpovídají, zvolte <b>Další</b>, 
    aby <b><i>začala vlastní instalace</i></b>.
    Podle vašeho zadání se provede rozdělení disku a nainstaluje se software.
    </p>

note: part 4 of 6
en: <p>
    If you wish to change any of the settings, use <b>back</b> to move back
    to the respective dialog(s), change them accordingly and then use
    <b>next</b> to move to this screen again.
    </p>
cs: <p>
    Přejete-li si změnit některá nastavení, vraťte se zpátky pomocí opakovaného použití <b>Zpět</b>
    k příslušnému dialogu a proveďte změnu. Opakovaným stiskem
    <b>Další</b> se opět dostanete k současné obrazovce.
    </p>

note: part 5 of 6
en: <p>
    <b>Save settings to floppy disk</b> if you want to re-use these
    settings later.  Please use a fresh floppy disk - <em>not</em> the
    supplied SuSE "Boot disk" or the SuSE "Modules" disk. You might
    need those some day.
    </p>
cs: <p>
    <b>Uložit nastavení na disketu</b> je užitečné, pokud byste podobným
    způsobem chtěli nakonfigurovat další počítač. <em>Nespleťte se</em>
    a nepřepište si žádnou disketu SuSE.
    </p>

en: Warning:
    
    YaST2 has all information to install SuSE Linux.
    The installation will be done according to your
    settings done by the previous dialogs.
    To commit the installation, and all choices made
    so far, choose "yes".  Choose "no" to go back
    to the previous dialog.
    
    Start installation?
cs: Pozor, je třeba se rozhodnout:
    
    YaST2 má již všechny informace, aby instaloval
    SuSE Linux. K instalaci se použijí údaje
    z předchozích obrazovek. Můžete ještě odpovědět
    "Ne", chcete-li se vrátit k předchozímu dialogu.
    
    Přejete si zahájit instalaci?

note: Just for safety Yes/No MsgBox; default: Yes
en: The selected configuration and settings will be saved
    on a floppy disk.  Please insert a formatted floppy.
    
    Write data to floppy disk now?
cs: Zvolená konfigurace a nastavení se uloží na disketu.
    Vložte prosím naformátovanou disketu do mechaniky.
    
    Zapsat na disketu?

en: Couldn't write your settings to the floppy.
    Is it formatted and is the write protection removed?
cs: Vaše nastavení nejde na disketu zapsat.
    Je naformátovaná a je na ni umožněn zápis?

note: helptext for popup create partition line 4 of 6
en: <p>Please enter the starting cylinder number of the partition.
cs: <p>Uveďte číslo počátečního cylindru oddílu.

note: popup create partition: Description Inputfield +9M means add 9 MB
en: E&nd: ( 9 or +9M or +9G )
cs: &Konec: ( 9 nebo +9M nebo +9G )

en: Your partition is too small, to use ReiserFS!
    ReiserFS is a journaling filesystem, and the storage
    of the journal needs already about 30 MB space.
    So please use ReiserFS only with bigger partitions.
cs: Váš diskový oddíl je příliš malý pro souborový systém ReiserFS!
    ReiserFS je žurnálový souborový systém, kde uchovávání
    žurnálu vyžaduje kolem 30 MB diskové paměti.
    Proto má smysl pouze pro větší diskové oddíly.

en: The start cylinder is not valid. Please check again
cs: Počáteční cylindr je neplatný. Zkuste znovu

en: Wrong input for the end of the partition.
    
    st enter the endcylinder (e.g. 77) or an offset (e.g.+122)
    specify the size of the partition directly (e.g. +100M or +1GB )
cs: Chybně zadaný konec oddílu.
    Musíte zadat koncový cylindr (např. 77) nebo velikost
    oddílu v cylindrech (např. +122) nebo můžete zadat
    přímo velikost oddílu, např. +100M or +1GB.

note: //////////////// STEP E ////////////////////////////////////////////////
en: CAUTION: The value of the end cylinder was not valid. 
    YaST2 had inserted the maximum 
    possible value
cs: POZOR: Koncový cylindr byl neplatný. 
    YaST2 ho nahradil maximální možnou hodnotou

en: You have entered an invalid mountpoint. For a swap partition, only
    two mountpoints are permitted.
     - If you leave this field empty, the swap partition will NOT be used.
     - The entry "swap" means, that the swap partition will be used.
cs: Zadali jste neplatný bod připojení. Pro oddíl swap jsou povoleny jen dvě
    možnosti:
     - Nechat toto pole prázdné, pak se oddíl swap NEPOUŽIJE.
     - Zadat bod připojení "swap", pak se oddíl použije jako swap.

en: There exists already four primary/extended partitions.
cs: Tabulka oddílů již obsahuje čtyři primární/rozšířené oddíly.

en: No space left in the extended partition.
cs: V rozšířeném oddílu již není místo.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    delete those partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To delete pdisk partitions, switch to a virtual console and
    delete those partitions manually.
cs: Pozor: Tento disk má 'pdisk' oddíly.
    
    To je v pořádku, současná verze YaST2 je však
    nedokáže smazat. Lze je pouze připojit.
    Ke smazání 'pdisk' oddílů přepněte na virtuální
    konzoli a smažte tyto oddíly ručně.

en: Caution: This disk has pdisk partitions
    
    There is nothing wrong with that, but at the moment YaST2 cannot
    create those partitions. It can only mount pdisk partitions.
    To create new pdisk partitions, switch to a virtual console and
    create those partitions manually.
    
    The other way is to use an empty disk, without any partitions.
    Then YaST2 can also create and delete partitions.
cs: Pozor: Tento disk má 'pdisk' oddíly.
    
    To je v pořádku, současná verze YaST2 však
    takové soubory nedokáže vytvářet. Lze je pouze připojit.
    K vytvoření nových 'pdisk' oddílů přepněte na virtuální
    konzoli a vytvořte tyto oddíly ručně.
    Jinou cestou je použít prázdný disk bez oddílů.
    Pak už bude YaST2 moci také vytvářet a mazat oddíly.

note: Main dialog: Header
en: Expert Partitioner --
cs: Rozdělování disku pro experty

note: ------pel--------
en: It is not possible, to create a partition on %1
    
    %2
cs: Nelze vytvořit diskový oddíl na %1
    
    %2

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a extended partition on %2 %3
cs: %1 Vytvořit rozšířený diskový oddíl na %2 %3

note: %1 is a disk device, example: You have selected the disk /dev/hda, but can only edit a partition like /dev/hda11, /dev/hda2,
en: 
     You have selected the disk %1, but can 
      only edit a partition like %11, %12, ...
cs: 
    Vybrali jste disk %1, editovat však 
    můžete pouze oddíl, jako %11, %12, ...

note: No line is selcted:
en: To edit a partition, you have to select one in main dialog
cs: Abyste mohli editovat oddíl, musíte ho vybrat v hlavním dialogu

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    Your boot partition has a end cylinder over 1024.
    
    Do you want to change this?
cs: Varování: Při současném nastavení vaše instalace
    SuSE Linuxu nepůjde nastartovat přímo z disku. 
    Váš startovací oddíl (boot partition) má koncový 
    cylindr vyšší než 1024.
    
    Přejete si to změnit?

en: In the current version, LILO cannot per default boot a boot-partition with Reiser
    Filesystem. Please choose Ext2 as the filesystem for the with /boot
    mounted partition
cs: V současné verzi nemůže LILO standardně startovat
    z oddílu boot se souborovým systémem ReiserFS.
    Prosím zvolte Ext2 jako souborový systém oddílu /boot.

en: In the current version, LILO cannot per default boot partition with ReiserFS.
    Please choose Ext2 as the filesystem for your root partition
    or create a small boot-partition (10MB) with Ext2, and mount it as /boot
cs: V současné verzi nemůže LILO standardně startovat ze
    souborového systému ReiserFS. Zvolte prosím pro váš oddíl
    root souborový systém Ext2 nebo vytvořte malý startovací
    oddíl kolem 10 MB s Ext2 a ten připojte jako /boot.

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    installation will not be directly bootable. 
    Your boot partition root has a end cylinder over 1024.
    
    Do you want to change this?
cs: Varování: Při současném nastavení nepůjde vaše
    instalace SuSE Linuxu nastartovat přímo z disku.
    Váš startovací oddíl (boot partition) má koncový
    cylindr vyšší než 1024.
    
    Přejete si to změnit?

note: Check box to skip X configuration alltogether (will disable all other settings in this dialog when checked)
en: No X11 configuration
cs: Instalace bez X11

note: ******************** End of GUI elements *********************************************************************************** help texts *********** Help text for inst_config_x11.ycp: The user selects video resulution and color depth. Window layout: <Information about automatically detected video car
en: <p>
    Please select the <b>Desktop Settings</b> to use for the X Window System (X11).
    </p>
cs: <p>
    Zvolte prosím nastavení obrazovky pro Systém X Window (X11).
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>No X11 configuration</b> to skip X Window configuration.
    You can configure X11 manually later (using <b><i>sax</i></b>) if you wish.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>Instalace bez X11</b>, chcete-li přeskočit konfiguraci Systému X
    Window. Můžete ji pak provést kdykoli později např. SuSE
    konfigurátorem <b><i>SaX</i></b>.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select one of the possible screen <b>Resolutions</b> from the box on
    the left side and one of the possible <b>Color</b> settings from the
    box on the right side.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte z nabízených <b>Rozlišení</b> obrazovky z okénka na levé straně
    a z nabízených počtů <b>Barev</b> na pravé straně.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Please notice that not all combinations of colors and resolution may
    be valid with your video card; this depends on the amount of memory
    (shown above) on  the card.
    The higher the resolution and the number of colors, the more memory is required.
    </p>
cs: <p>
    Uvědomte si prosím, že vaše grafická karta díky její omezené
    paměti nemusí zvládnout všechny kombinace rozlišení a počtu barev.
    Čím vyšší je rozlišení a počet barev, tím více je potřeba paměti na grafické kartě.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Select <b>Use 3D acceleration</b> to enable hardware accelerated 3D graphics.
    Not all video cards are capable of using this feature.
    </p>
cs: <p>
    Zvolte <b>Použít 3D akceleraci</b>, chcete-li povolit hardwarovou třírozměrnou akceleraci.
    Ne všechny karty však tuto funkci poskytují.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END The screen that is being referred to is 'xfine' - a tool that displays a full screen image and some arrow buttons to adjust image sizes and position.
en: <p>
    Adjust the horizontal and vertical sizes and positions
    of the screen image that is displayed when you press that button.
    </p>
cs: <p>
    Stisknutím tohoto tlačítka nastavíte na monitoru horizontální 
    a vertikální polohu a rozměry obrazu.
    </p>

note: default text below "Detected:" for printer
en: no printer detected
cs: tiskárna nenalezena

note: default text below "Detected:" for sound cards
en: no sound card detected
cs: zvuková karta nenalezena

note: default text below "Detected:" for dialup internet
en: no modem or isdn card detected
cs: modem ani karta ISDN nenalezeny

note: default text below "Detected:" for network
en: no ethernet card detected
cs: síťová karta nenalezena

note: PushButton: Branch to printer configuration dialog
en: Configure &Printer...
cs: Konfigurace &tiskárny...

note: PushButton: Branch to sound configuration dialog
en: Configure &Sound...
cs: Konfigurace z&vuku...

note: PushButton: Branch to internet configuration dialog
en: Configure &Internet...
cs: Konfigurace &internetu...

note: PushButton: Branch to network configuration dialog
en: Configure &Network...
cs: Konfigurace &sítě...

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    If you wish, you can <b><i>skip those configurations now and instead finish the installaton</i></b>.
    You can perform those configurations later at any time.
    </p>
cs: <p>
    Přejete-li si, můžete <b><i>přeskočit tyto konfigurace, dokončit instalaci</i></b>
    a vrátit se k nim kdykoli později.
    </p>

note: Help text (HTML-like) continued
en: <p>
    Any of the configuration dialogs will take you back to this screen here after they are finished.
    </p>
cs: <p>
    Každý z konfiguračních dialogů vás po ukončení vrátí na tuto obrazovku.
    </p>

note: Help text (HTML-like) END
en: <p>
    Please notice that not all kinds of hardware can be detected automatically.
    If your hardware is not shown here, you may still be able to configure it manually.
    Just press the appropriate configuration button in this dialog.
    </p>
cs: <p>
    Uvědomte si, že ne všechna zařízení lze zjistit automaticky.
    Pokud se zde vaše zařízení neobjeví, můžete ho stále ještě nakonfigurovat ručně.
    Stačí stisknout odpovídající konfigurační tlačítko v tomto dialogu.
    </p>

note: Popup window that is displayed after successful installation
en: Your system is now installed.
    Now you can log in as `%1'.
cs: Váš systém je nainstalován.
    Můžete se přihlásit jako '%1'.

note: configuration failed somehow. Popup shows error to user and lists likely causes.
en: YaST2 couldn't write the parameters file.
    You must run this configuration as the root user!
cs: Nepodařil se zápis souborů s parametry. 
    Konfiguraci musíte provádět jako uživatel <B>root</B>!

note: configuration succeeded, show as popup message to user Translators: 'kinet' is wrong, this should be 'kinternet'
en: Congratulations!!!
    Your Internet connection has been successfully configured.
    
    To connect with the internet use 'kinet'.
cs: Blahopřejeme!!!
    Vaše konfigurace připojení na Internet se podařila.
    
    Pro připojení na Internet zadejte 'kinternet'.

note: Invalid characters in various fields of dialogs (only numbers are allowed)
en: <P>You entered invalid characters in field "%1".</P><P>You can enter only numbers
cs: <P>Byly zadány neplatné znaky v poli "%1".</P><P>Platné znaky jsou jen <B>čísla</B>

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: Invalid characters in field "%1"!
cs: Neplatné znaky v poli "%1"!

note: Invalid characters in various fields of dialogs (almost telephone numbers)
en: <P>You entered invalid characters in field "%1".</P><P>Valid characters are <B>numbers</B>, <B>*</B>, <B>#</B>, <B>SPACE</B>, <B>-</B> and <B>,</B>.</P>
cs: <P>Objevily se neplatné znaky v poli "%1".</P><P>Platné znaky jsou <B>čísla</B>, <B>*</B>, <B>#</B>, <B>MEZERA</B>, <B>-</B> a <B>,</B>.</P>

note: Invalid baudrate heltext
en: <P>Please choose a valid <B>baud rate</B>.</P><P>Possible values are %1.</P>
cs: <P>Zvolte prosím platnou přenosovou rychlost <B>(baud rate)</B>.</P><P>Možné hodnoty jsou %1.</P>

note: Label for error screen if invalid baudrate writen
en: Invalid baud rate
cs: Neplatná přenosová rychlost (baud rate)

note: Invalid IP address inserted
en: Please enter a valid IP address in the field "%1".
cs: Prosím, zadejte platnou IP adresu v poli "%1".

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: Invalid IP address format in field "%1"
cs: Neplatný formát IP adresy v poli "%1"

note: Empty value of field where is value needed)
en: <P>The field "%1" must not be empty.</P><P>Please enter a value.</P>
cs: <P>Pole "%1" nesmí zůstat prázdné.</P><P>Prosím zadejte zde hodnotu.</P>

note: Label for error screen if invalid characters were writen
en: The field "%1" must not be empty
cs: Pole "%1" nesmí zůstat prázdné

en: Input error
cs: Chyba vstupu

note: Manual selection of ISDN card (if autodetection fails)
en: You need to select the type of your <B>ISDN</B> card and enter the required parameters manually (likely values of the parameters are shown)
cs: Je třeba vybrat typ vaší karty <B>ISDN</B> a zadat potřebné parametry ručně (jejich možné hodnoty jsou zobrazeny)

en: Select your ISDN card:
cs: Vyberte vaši kartu ISDN:

en: Manual ISDN selection and configuration
cs: Ruční výběr karty ISDN a její konfigurace

en: IO address (PORT)
cs: IO adresa (PORT)

en: <P>Please enter the details of your internet connection.</P>
cs: <P>Zadejte prosím detailní údaje pro vaše připojení na Internet.</P>

en: Local number (MSN)
cs: Lokální číslo (MSN)

note: Type of ISDN protocol
en: ISDN protocol
cs: Protokol ISDN

note: ISDN callback mode selection
en: ISDN Callback configuration
cs: Konfigurace ISDN Callback

note: Type of device (isdn0/ippp0) selection
en: Network device type
cs: Typ síťového zařízení

en: ISDN access for 'root' only
cs: Přístup k ISDN pouze pro uživatele 'root'

en: Internet access - ISDN configuration
cs: Přístup k internetu - konfigurace ISDN

note: Configuration of local IP address and remote IP address for Peer-to-Peer internet connection html-format part 1
en: <P>You need to enter a local IP address and a remote IP address for your ISP.</P>
cs: <P>Prosím zadejte vaši lokální IP adresu a vzdálenou IP adresu vašeho internetového poskytovatele.</P>

note: part 2
en: <P>If your Internet provider supports dynamic DNS assignment, you can choose the appropriate checkbox. All major Internet providers support this feature.</P>
cs: <P>Umožňuje-li váš internetový poskytovatel dynamické přiřazení DNS, zaškrtněte odpovídající pole. Bývá to pravidlem u všech větších poskytovatelů.</P>

en: Internet access - ISDN network configuration
cs: Přístup k internetu - konfigurace sítě ISDN

en: Local
cs: Lokální

en: Remote
cs: Vzdálený

note: If input Local IP address conflicts which existing network user is needed to set it again
en: You can't use this <B>IP address (%1)</B>, because it is part of an existing, already configured network. Please choose another address ...
cs: Nemůžete použít tuto <B>IP adresu (%1)</B>, neboť je částí existující, již konfigurované sítě. Zvolte prosím jinou adresu...

en: The ISDN network parameters you entered conflict with %1 network device
cs: Vámi zadané síťové parametry ISDN jsou v konfliktu se síťovým zařízením %1

en: Please re-enter your %1 address
cs: Prosím, zadejte znovu vaši %1 adresu

en: Network device conflict
cs: Konflikt síťového zařízení

en: Remote IP address of the P-t-P partner
cs: Vzdálená IP adresa point-to-point partnera

note: Setting of Modem specific parameters help 1 of 6
en: <P>If you are on PBX, you probably have to enter a <B>dial prefix</B>.
cs: <P>Jste-li připojeni na pobočkovou ústřednu, musíte zřejmě zadat <B>předčíslí</B>.

note: help 2 of 6, keep the leading space
en:  Often this is <I>9</I>.</P>
cs:  Často je to <I>0</I>.</P>

note: help 3 of 6
en: <P>Most telephone companies use <I>tone dial</I> as the <B>dial method</B>.</P>
cs: <P>Většina telefonních společností používá k vytáčení <I>tónovou volbu</I>.

note: help 4 of 6
en: <P>You can adjust the INIT strings for your device.
cs: <P> Můžete přizpůsobit inicializační řetězce pro vaše zařízení.

note: help 5 of 6, keep the leading space
en:  This may be neccessary, if you are using a terminal adapter or a special modems.</P>
cs:  Toto může být zapotřebí, pokud používáte terminálový adaptér nebo speciální modem.</P>

note: help 6 of 6, keep the leading space
en: <P>Idle timeout:
    Specify after how many
    seconds of inactivity
    he connection should
    be closed, use 0 to
    disable idle hangup.</P>
cs: <P>Doba nečinnosti:
    Zadejte, po kolika sekundách
    nečinnosti se má spojení
    ukončit. Zadáte-li 0,
    předčasné ukončení tím
    zakážete.</P>

note: Set modem to be loud
en: Turn on modem speaker
cs: Zapnout reproduktor modemu

en: Idle timeout (seconds)
cs: Povolená doba nečinnosti (sekund)

en: Internet access - Modem configuration
cs: Přístup k internetu - konfigurace modemu

en: Dial Prefix
cs: Předčíslí

en: Baud Rate
cs: Přenosová rychlost (baud rate)

en: Idle timeout
cs: Povolená doba nečinnosti

note: Help text for autodetection screen. It dissapears automaticaly when autodetection is done
en: <P>An attempt to find external modems and internal modems will be made.<P>If you are using an <I>ISA-PnP or PCI-Modem</I>, please refer to the manual.</P><P><B>Please wait...</B></P>
cs: <P>Zkouší se, zda se najdou externí a interní modemy.<P>Používáte-li modem <I>ISA-PnP nebo PCI</I>, podívejte se prosím do manuálu. </P><P><B>Čekejte, prosím...</B></P>

en: Modem and ISDN autodetection
cs: Autodetekce modemu a ISDN

note: Autodetection is running
en: Trying to detect your modem.
    Please wait...
cs: Probíhá pokus připojit váš modem.
    Čekejte, prosím...

note: If there are more detected devices, user has to select which of them will be configured part 1
en: <P>Both an <B>ISDN card</B> and a <B>modem</B> were detected.</P>
cs: <P>Našla se současně <B>karta ISDN</B> a <B>modem</B>.</P>

note: part 2
en: <P>Please select the one that will be used for your internet connection.</P>
cs: <P>Zvolte prosím, co z toho použijete pro připojení na internet.</P>

en: Several devices for connecting to the Internet were found.
cs: Bylo nalezeno více zařízení, vhodných pro připojení na Internet.

en: Please select which device you whish to configure:
cs: Prosím určete, které zařízení konfigurovat:

note: Description of detected ISDN device
en: &ISDN card %1
cs: &ISDN karta %1

note: Description of detected modem
en: &Modem %1 on %2
cs: &Modem %1 na %2

en: Internet configuration
cs: Konfigurace internetu

note: There was only one device (modem) detected and in next dialogs it'll be configured part 1
en: <P>A <B>modem</B> was detected.</P>
cs: <P> Detekoval se <B>modem</B>.</P>

note: part 2
en: <P>Please continue continue to configure your Internet connection.</P>
cs: <P>Pokračujte prosím v konfiguraci připojení na internet.</P>

note: part 3
en: <P>Note: Serial ports in Linux are named differently than in DOS, e.g., /dev/ttyS0 = COM1, /dev/ttyS1 = COM2...</P>
cs: <P>Sériové porty jsou v Linuxu pojmenovány jinak než v DOSu, např./dev/ttyS0 = COM1, /dev/ttyS1 = COM2...</P>

note: this means : "A modem %1 Was detected on %2 will be configured for internet access" part 1
en: A modem
cs: Modem

note: part 2
en: Was detected on
cs: Detekováno na

note: part 3
en: will be configured for internet access
cs: nakonfiguruje se pro připojení na Internet

note: There was only one device (ISDN card) detected and in next dialogs it'll be configured
en: <P>An <B>ISDN card</B> was detected.</P>
cs: <P>Detekovala se  <B>karta ISDN</B>.</P>

note: this means : "An ISDN card %1 was detected and will be configured for internet access" part 1
en: An ISDN card
cs: Karta ISDN

note: part 2
en: was detected and will be configured for internet access
cs: byla detekována a bude konfigurována pro připojení na internet

note: No configurable device found html-format / help start
en: <p>Neither an ISDN card or a modem could be found.</p>
cs: <p>Nenašla se ani karta ISDN, ani modem.</p>

note: html-format / help 2
en: <p>
    If you are using a <b>PCI-Modem</b> run <i>lspci -v</i> and determine the IRQ and PORT.
    Then execute <i>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ</i> and try again.</p>
    <p>
    <b>ISA-PnP card</b>: run <i>pnpdump -c > /etc/isapnp.conf</i> and
    <i>isapnp /etc/isapnp.conf</i>.<br>
    Determine the IRQ and PORT. Then execute <i>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ</i>
    and try again.</p>
cs: <P>Pokud používáte <b>modem na PCI</b>, spusťe prosím <I>lspci -v</I> a najděte tak IRQ a PORT. Potom spusťte <I>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ </I>(kam dosadíte nalezené hodnoty) a spusťte znovu konfiguraci modemu.</p>
    <p>Pro kartu <b>ISA-PnP</b> spusťe <I>pnpdump -c > /etc/isapnp.conf</I> a <I>isapnp /etc/isapnp.conf</I>.<br>Zjistíte tak IRQ a PORT. Pak spusťte <I>setserial /dev/modem port PORT irq IRQ s dosazenými nalezenými hodnotami a spusťte znovu konfiguraci modemu.</p>

note: html-format / help 3
en: <p>
    Further Information can be found in the manual.</p>
    <p>
    If you are able to connect to the internet on another machine, have a look at
    the support database 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html' and the modem trouble shooting
    tool 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html/hoe_wvcheck.html'.</p>
cs: <P>Další informace najdete v manuálu.</p>
    <P>Máte-li možnost připojení k internetu (z nějakého jiného počítače), podívejte se do databáze technické podpory 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html' a na rady při konfiguraci modemu 'http://sdb.suse.de/sdb/en/html/hoe_wvcheck.html'.</P>

en: Sorry, neither a modem or an ISDN device could be found
cs: Nenašel se ani modem, ani zařízení ISDN

note: Try again autodetection of ISDN device
en: &Try again
cs: &Zkusit znovu

note: Manual ISDN card configuration (if no ISDN card found)
en: &Manual ISDN device configuration
cs: &Manuální konfigurace zařízení ISDN

en: Internet access
cs: Přístup k internetu

note: help 1 of 2
en: <P>Please choose:<UL><LI> <I>new</I> and enter the <I>tel. no., login</I> and <I>password,</I></LI><LI>or select a predefined Call-by-Call provider from the list for your country,</LI><LI>or edit the current settings.</LI></UL></P>
cs: <P>Zvolte:<UL><LI> <B>Nový</B> a zadejte <I>telefonní číslo, uživatelské jméno</I> a <I>heslo.</I></LI><LI>Další možnost je vybrat poskytovatele vytáčeného spojení ze seznamu</LI><LI> nebo editovat současné nastavení.</LI></UL></P>

note: help 2 of 2, describe "save password" check box
en: <P>Save Password:
    If you disable it, the password will
    not be saved on disk and you will be
    asked for the password on every connect.</P>
cs: <P>Pokud nepovolíte <B>Uložit heslo</B>,
    vaše heslo se neuloží
    na disk a pak budete vždy při každém
    připojení vyzváni, abyste ho zadali.</P>

en: Select an Internet provider (fixed settings)
cs: Vyberte internetového poskytovatele (pevná nastavení)

note: login name (at provider)
en: User ID
cs: Uživatelské jméno

note: Check box which define if password will be stored in conf file or if user will be asked every connection
en: Save password
cs: Uložit heslo

note: Current provider settings
en: &Current settings
cs: &Současné nastavení

en: Internet access - Provider configuration
cs: Přístup k internetu - konfigurace poskytovatele

en: Select a Internet provider (fixed settings)
cs: Vyberte internetového poskytovatele (pevná nastavení)

en: Telephone number
cs: Telefonní číslo

note: Menuentry for the YaST2 menu
en: Network/Modem+ISDN
cs: Síť/Modem+ISDN

note: Explanation shown if menuentry 'Network/Modem+ISDN' is selected part 1
en: Choose this item to configure your Internet connection if you are using a modem or ISDN-card.
cs: Tento modul zvolte, chcete-li konfigurovat připojení na Internet v případě, kdy používáte modem nebo kartu ISDN.

note: part 2
en: <P><P>You must be logged in as <I>root</I>.
cs: <P><P>Musíte být přihlášeni jako <I>root</I>.

note: dialog title
en: Internet Configuration
cs: Konfigurace připojení k internetu

note: no modem detected, maybe user left it off. Popup message.
en: Turn your modem ON
cs: Zapněte prosím modem

en: Network/NIS client
cs: Síť/Klient NIS

note: radio button label
en: NIS no
cs: NIS ne

note: radio button label
en: NIS yes
cs: NIS ano

note: text entry label
en: NIS domain
cs: NIS doména

note: test entry label
en: IP address of the NIS server
cs: IP adresa serveru NIS

note: error popup label
en: The IP address is not correct
cs: Neplatná IP adresa

note: ===== main ===== help text 1/2
en: <p>Here your machine can be set up as a <b>NIS client</b>. Just enter your NIS domain (e.g, suse.de) into the first entry and your IP address (e.g., 10.20.0.2) into the second. To deactivate NIS services, uncheck the NIS no button.</p>
cs: <p>Zde se váš počítač nakonfiguruje jako
     <b>klient NIS</b>. Zadáte pouze doménu NIS (např. suse.cz) jako
     první údaj a vaši IP adresu (např. 10.20.0.2) jako druhý údaj.
     K potlačení služeb NIS stiskněte  tlačítko 'NIS ne'.</p>

note: help text 2/2
en: <p>The Network Information Service (NIS) was formerly known as Sun <b>Yellow Pages</b> (YP). The name Yellow Pages is a registered trademark in the United Kingdom of British Telecommunications plc, and may not be used without permission.</p>
cs: <p>Služba NIS (The Network Information Service)
     byla původně známa jako <b>Žluté stránky</b> (Yellow Pages, YP) firmy Sun.
     Později byla přejmenována na NIS, protože původní název si nárokují
     britské telekomunikace.</p>

en: Running SuSEconfig ...
cs: Spouští se SuSEconfig ...

en: Starting portmapper ...
cs: Spouští se portmapper ...

note: error popup message
en: Error while running portmapper
cs: Chyba při spuštění portmapperu

en: Starting ypclient ...
cs: Spouští se ypclient ...

note: error popup message
en: Error while running ypclient
cs: Chyba při spuštění programu ypclient

en: Network/Sendmail configuration
cs: Síť/Sendmail

note: help text 2/2 for sendmail configuration
en: <p>If you have special requirements that these do not cover, you may create you own. Please have a look at /usr/share/sendmail, one of the pre-existing configurations may well fit your requirements. <b>ATTENTION:</b> If you plan to install your own modified sendmail.cf you should select the last item in the list and install the file yourself. Otherwise, SuSEconfig will copy the selected file to sendmail.cf and your changes will be lost.</p>
cs: <p>Máte-li zvláštní pořadavky, které zde nejsou splněny, můžete si vytvořit vlastní. Podívejte se prosím na /usr/share/sendmail, kde jedna z připravených konfigurací možná vyhoví. <b>POZOR:</b> Počítáte-li s instalací modifikovaného sendmail.cf, měli byste zvolit poslední položku v seznamu a soubor instalovat sami. V opačném případě zkopíruje SuSEconfig vybraný soubor do sendmail.cf a vaše změny se ztratí.</p>

note: popup message
en: Error while saving configuration files.
cs: Chyba při ukládání konfiguračních souborů.

en: <P>The table contains all the NFS entries which will be written to /etc/fstab.
    You can enter new one to the <B>Fstab entry</B> field and add it to the table
    using the <B>Add</B> button. <B>Choose</B> can help you to get the name of the
    NFS server.</P>
cs: <P>Tabulka obsahuje všechna připojení k NFS,
    která se zapíší do /etc/fstab.
    Nové připojení lze zadat v poli <B>Vstup do fstab</B>. 
    Po stisknutí tlačítka <B>Přidat</B> se tam uloží. 
    Tlačítko <B>Zvolit</B> vám pomůže získat jméno serveru NFS.</P>

en: <P>A double-click on a row of the table will copy the information to the
    <B>Fstab entry</B> field. <B>Delete</B> button can delete the selected row
    in the table. So if you just want to edit an entry, double-click on it, press
    <B>Delete</B>, edit the entry and click <B>Add</B>.
cs: <P>Dvojklik na řádek tabulky zkopíruje informaci do pole
    <B>Vstup do fstab</B>. Tlačítko <B>Smazat</B> zmaže vybranou řádku
    v tabulce. Postup při editování řádky v fstab tedy zní: 
    Dvojklik na řádku, <B>Smazat</B>, editovat vstup, <B>Přidat</B>.

en: <P>For further information about fstab please use <B>man fstab</B>.
cs: <P>Pro další informace o fstab použijte prosím <B>man fstab</B>.

en: The fstab already contains an entry
    with mountpoint '%1'.
cs: Tabulka fstab již obsahuje řádku
    s bodem připojení '%1'.

note: frame label
en: Fstab entry
cs: Vstup do fstab

en: <P>The <B>Directories</B> selection box contains all the directories
    which will be exported. If a directory is selected, the table shows
    the hosts allowed to mount this directory.</P>
cs: <P>Pole <B>Adresáře</B> obsahuje všechny adresáře,
    které se exportují. Pokud je adresář vybrán,
    tabulka ukazuje počítače, které si ho smějí připojit.</P>

en: <P>Hosts wildcard sets which hosts can access the selected directory.
    It can be <I>single host</I>, <I>netgroups</I>, <I>wildcards</I> or
    <I>IP networks</I>.
cs: <P>Metaznaky ve jménu počítače (host) udávají, které všechny
    počítače mají přístu k vybranému adresáři.
    Může to být <I>osamělý počítač</I>, <I>skupina v síti</I>, 
    <I>jméno počítače s metaznaky</I> nebo <I>IP síť</I>.

en: <P>Please have a look at <B>man exports</B> for further information.
cs: <P>Pro více informací zadejte z příkazové řádky <B>man exports</B>.

note: push button label
en: Add
cs: Přidat

note: frame label
en: Directory
cs: Adresář

note: frame label
en: Allowed hosts
cs: Povolené počítače (hosts)

en: <P><B>Mount NFS directries</B> will allow you to configure which
    NFS servers will be used for mounts and where their directories
    should be mounted in your local filesystem.</P>
cs: <P><B>Připojit adresáře NFS</B> vám umožní konfigurovat,
    které servery NFS budou použity k připojení, a kde v lokálnín
    souborovém systému budou připojeny jejich adresáře.</P>

en: Network/NFS
cs: Síť/NFS

en: I was unable to write to /etc/rc.config.
    After reboot the NFS server may have
    unexpected bahaviour.
cs: Nešlo zapsat do /etc/rc.config.
    Po příštím startu se váš NFS server
    může chovat neočekávaně.

note: help text address conflict setup dialog part 1 of 3
en: <p>
    One or more previously configured devices (such as a second network card or ISDN
     adapter) were found in your system. Some of them have been assigned a
     network address range (IP address/network mask) which <b>conflicts</b>
     with your new configuration. It is <b>not possible</b> to use multiple
     devices with <b>overlapping</b> network address.
    </p>
cs: <p>
    Na vašem počítači byla nalezena již nakonfigurovaná síťová zařízení jako 
    je další síťová karta nebo adaptér ISDN. Něketrým z nich byly přiřazeny 
    síťové adresy (IP adresa / síťová maska), které 
    <b>kolidují</b> vaší novou konfigurací. <b>Nelze</b> totiž použít více 
    zařízení, pokud se jejich síťové adresy <b>překrývají</b>.
    </p>

note: help text address conflict setup dialog part 2 of 3
en: <p>
    This dialog displays a list of all incorrectly configured devices. A checked line in 
    the list means that device is <b>active</b>.
    <p>
cs: <p>
    Tento dialog zobrazuje seznam konfliktních zařízení. Zaškrtnutá řádka v seznamu 
    znamená, že zařízení je <b>aktivní</b>.
    <p>

note: help text address conflict setup dialog part 3 of 3
en: <p>
    You can select <b>next</b> and the incorrectly configured devices will be <b>deactivated</b>
    and <b>disabled</b>. You will not be able to use them but you can reconfigure 
    them later. Configuration will be <b>continued</b>.
    </p>
    <p>
    Or you can select <b>back</b> to go back to the address setup dialog and 
    <b>replace</b> any required IP address and network masks.
    </p>
cs: <p>
    Zvolíte-li <b>Další</b>, konfliktní zařízení budou <b>deaktivována</b>
    a <b>zakázána</b>. Nebudete k nim mít zatím přístup, ale můžete je později 
    rekonfigurovat. Současná konfigurace bude nyní <b>pokračovat</b>.
    </p>
    <p>
    Jinak můžete zvolit <b>Zpět</b> a dostat se nazpátek do dialogu o nastavení 
    adres a tam IP adresu a síťovou masku <b>opravit</b>.
    </p>

note: main dialog label list of already configured network interfaces ([eth1, eth2...], [isdn0, isdn1...] etc.) with network address (ip/mask) which overlaps address defined by user
en: Conflicting network devices
cs: Konfliktní síťová zařízení

note: warning dialog message
en: Couldn't write values to %1
cs: Nešlo zapsat hodnoty do %1

note: help text for configuration finishing
en: <p>
    Network configuration is finished and the changes are saved.
    The network is than restarted.
    </p>
cs: <p>
    Konec konfigurace sítě. Změny jsou uloženy.
    Síť se nyní restartuje.
    </p>

note: final confifuration popup message
en: The network device is now configured.
    The changes will take effect after the machine reboot.
cs: Síťové zařízení je nyní konfigurováno.
    Změny se stanou platnými po restartu počítače.

note: final confifuration popup message
en: The network device is now configured and ready to use.
cs: Síťové zařízení je nyní konfigurováno a je použitelné.

note: configuration is finished, but network is not running
en: Something's wrong! Network is not running.
    Please check your hardware and try again.
cs: Něco nesouhlasí! Síť neběží.
    Zkontrolujte prosím hardwarové připojení a opakujte pokus.

note: final confifuration popup message (when running in test mode -- no real changes)
en: The network device is now configured and ready to use. (test mode)
cs: Síťové zařízení je nyní konfigurováno a je použitelné.

note: help text for dns setup part 1 of 4
en: <p>Insert the host name and domain name for your computer. Name server list and domain search list are optional.</p>
cs: <p>Zadejte jméno vašeho počítače a vaší domény. Seznam nameserverů a seznam domén k prohledávání jsou volitelné.</p>

note: help text for dns setup part 2 of 4
en: <p>A name server is a computer which translates host names into IP addresses. This value must be entered as an an <b>IP address</b> (e.g., 10.10.0.1) not as a host name.</p>
cs: <p><b>Nameserver</b> je počítač, který překládá jména počítačů na IP adresy. Musí být zadán <b>IP adresou</b> (např. 10.10.0.1), nikoli jménem počítače (host name).</p>

note: help text for dns setup part 3 of 4
en: <p>Search domain is the domain name where host name searching is started. The primary search domain is usually the same as the <b>domain name</b> of your computer (e.g., suse.de). There may be addidional search domains (e.g., suse.com).</p>
cs: <p>Prohledávaná doména je ta, jejíž jméno se vezme první při hledání vzdáleného počítače. Primární prohledávaná doména  je proto zpravidla shodná se <b>jménem domény</b> vašeho počítače (např. suse.cz). Mohou zde být uvedeny i další prohledávané domény, (např. suse.de).</p>

note: help text for dns setup part 4 of 4
en: <p>Select the <b>next</b> button to <b>save</b> your changes and <b>finish</b> the network configuration.</p>
cs: <p>Zvolte <b>Další</b> pro uložení změn a ukončení konfigurace sítě.</p>

note: text entry label
en: Host name
cs: Jméno počítače

note: text entry label
en: Domain name
cs: Doména

note: common label for more text entries
en: Name server list
cs: Seznam nameserverů

note: common label for more text entries
en: Domain search list
cs: Seznam prohledávaných domén

note: main dialog label
en: Name server configuration
cs: Konfigurace nameserveru

note: To translators: popup message to confirm saving configuration
en: The network configuration will now be saved.
cs: Síťová konfigurace se nyní uloží.

note: help text for ip address setup dialog part 2 of 9
en: <p>You can select dynamic address assignment, if you have a <b>DHCP server</b> running on your local network.
cs: <p>Dynamické přiřazení adresy můžete zvolit,pokud máte ve vaší lokální síti <b>DHCP server</b>.

note: part 3 of 9, keep the leading space
en:  You also should select this if you do not have a static IP address assigned to you by your cable or DSL provider.
cs: Podobně ho můžete použít, pokud vám nebyla přidělena statická adresa od vašeho internetového či kabelového poskytovatele.

note: part 7 of 9, keep the leading space
en:  Enter the IP address (e.g. 192.168.100.99) for your computer, the network mask (usually 255.255.255.0) and,optionally, the default gateway IP address.
cs: Zadejte vaši IP adresu (např. 10.20.1.10), síťovou masku (obvykle 255.255.255.0) a případně i IP adresu standardní síťové brány.

note: part 9 of 9
en: <p>Please contact your <b>network administrator</b> for more information about the network configuration.</p>
cs: <p>Podrobnější informace o síťové konfiguraci získáte od <b>správce sítě</b>.</p>

note: label for radio button group (dynamic/static ip address setup method)
en: Choose the network address setup method
cs: Zvolte způsob získávání síťové adresy

note: frame label
en: Static address
cs: Statická adresa

note: warning dialog message gateway address must be accessible from subnet
en: Default gateway address is out of range
cs: Standardní brána je mimo povolený rozsah

note: warning dialog message ip address overlaps network or broadcast address
en: IP Address is out of range
cs: IP adresa je mimo povolený rozsah

en: Network/Base
cs: Síť/LAN

note: warning dialog message
en: Cannot create temporary file
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor

note: warning dialog message
en: Device initialization failed
cs: Zařízení nelze inicializovat

note: kernel module name in warning dialog
en: Module name %1
cs: Jméno modulu %1

note: label for waiting while yast2 is checking hardware
en: Looking for network cards on your system...
cs: Hledají se síťové karty...

note: help text for autodetecting and network card selecting part 1 of 2
en: <p>YaST2 autodetects <b>network cards</b> installed in your system.</p>
cs: <p>YaST2 autodetekuje <b>síťové karty</b> instalované na vašem systému.</p>

note: part 2 of 2
en: <p>
    If you have more than one network card, select the one you want to configure.
    Click <b>next</b> button to continue with network configuration.</p>
cs: <p>
    Máte-li více síťových karet, zvolte z nich tu, kterou chcete konfigurovat.
    Klikněte <b>Další</b> pro pokračování síťové konfigurace.</p>

note: result of autodetection this is a multi-line label text, with line break after approx 60 characters part 1 of 4
en: No built-in network card was detected.
cs: Nebyla nalezena žádná interní síťová karta.

note: part 2 of 4, keep the leading space
en:  However a PCMCIA
    system was found which can be used with a PCMCIA network
    card.
cs:  Našel se však systém PCMCIA,
    který se dá použít se síťovou kartou PCMCIA.

note: part 3 of 4, keep the leading space
en:  Press 'Next' to continue configuration of your PCMCIA
    network.
cs:  Stiskněte 'Next' pro pokračování konfigurace
    se síťovou kartou PCMCIA.

note: part 4 of 4, keep the leading space
en:  Pressing 'Back' will cancel network configuration.
cs: Stisknutí 'Zpět' zruší síťovou konfiguraci.

note: label when network card support is compiled in the kernel
en: It seems that support for your card is compiled in the kernel.
    It will be used for the network access.
cs: Podpora pro vaši kartu je již zřejmě zakompilována v kernelu 
    a bude použita pro přístup k síti.

note: label message
en: No network card was detected.
cs: Nebyla nalezena síťová karta.

note: To translators: label message 2/2 The network card XY will be configured
en: 
    will be configured for network access.
cs: 
    se nakonfiguruje pro přístup k síti.

note: result of autodetection more network cards were detected and radio button group is displayed
en: Please choose the network card you would like to configure
cs: Zvolte prosím síťovou kartu, kterou chcete konfigurovat

en: This module lets you start YaST2 components on a remote machine 
    via a network connection or on the local machine as a differnt
    user. Several protocols are supported.
cs: Tento modul vám umožní spouštět součásti YaST2 na vzdáleném počítači 
    pomocí síťového spojení nebo na lokálním počítači jako jiný uživatel. 
    Je podporováno několik protokolů.

en: This module configures, which log entries YaST2 should create and which not
cs: Tento modul konfiguruje, které výpisy (log) Yast2 vytvoří a které ne

en: Component
cs: Součást

en: &Remove
cs: &Odstranit

en: Debug messages
cs: Testovací (debug) zprávy

en: Normal messages
cs: Normální zprávy

en: Warnings
cs: Varování

en: Errors
cs: Chyby

en: Security messages
cs: Bezpečnostní hlášení

en: Internal errors
cs: Interní chyby

en: Show
cs: Ukázat

en: Properties for
cs: Vlastnosti pro

en: ERROR: Record '%1' is
    not properly configured.
cs: CHYBA: Záznam '%1' je
    nakonfigurován nesprávně.

en: Call of apsfilter.setup (%1%2) was not successful.
cs: Spuštění apsfilter.setup (%1%2) nebylo úspěšné.

note: Help, 3 of 3
en: <P>If you don't like the default name, you can change it.</P>
cs: <P>Pokud se vám standardní jméno nelíbí, můžete ho změnit.</P>

en: There was a problem while adding
    the printer to the spooling system!
cs: Při přidávání tiskárny
    do systému nastala chyba.

en: There was a problem while deleting
    the printer from the spooling system!
cs: Při odstraňování tiskárny
    ze systému nastala chyba.

note: This screen contains some senteces Dialog, sentence 1parallel of 3
en: YaST2 Printconf has found a parallel printer:
cs: YaST2 Printconf našel paralelní tiskárnu:

note: Dialog, sentence 1usb of 3
en: YaST2 Printconf has found a USB printer:
cs: YaST2 Printconf našel tiskárnu USB:

en: <P>If it's a local server, the <B>choose</B> button should help.</P>
cs: <P> Jde-li o lokální server, pomůže vám tlačítko <B>Vybrat</B>.</P>

en: I will run 'ping -c 1 %1'.
    
    If the operation fails, it will
    be timed out in few seconds.
cs: Nyní se spustí 'ping -c 1 %1'.
    
    Pokud se spojení nenaváže,
    po několika sekundách se test přeruší.

en: FATAL: I was not able to run 'ping'. I am sorry.
cs: FATAL: Nešlo spustit 'ping'.

en: Remote (lpd) printer
cs: Vzdálená tiskárna (lpd)

note: Help, parallel printer part
en: <P>If you have multiple parallel ports, please select the parallel port to which your printer is attached.</P>
cs: <P>Máte-li více paralelních portů, zvolte z nich prosím ten, ke kterému je tiskárna připojena.</P>

en: Please connect your printer to the computer,
     switch it on and make sure that it is ONLINE.
    
    I will send the message 'Hello, world' to
     the previously selected device. If the operation
     fails, it will be timed out in %1 seconds.
cs: Připojte prosím vybranou tiskárnu k počítači,
    zapněte ji a nastavte ji ONLINE.
    Bude na ni poslána zpráva 'Hello, world'.
    Při neúspěchu se test přeruší po %1 sekundách.

en: Select connection:
cs: Zvolte připojení:

en: Printer device
cs: Zařízení pro tiskárnu

en: Hardware/Printer
cs: Hardware/Tiskárna

note: Help, 1 of 3
en: <P>In this dialog, you can manually add printers to your spooling system.
    Use this if your printer was not found automatically by YaST2.</P>
cs: <P>V tomto dialogu můžete manuálně přidávat tiskárny do vašeho spoolového systému.
    Použijte jej v případě, kdy YaST2 nenašel vaši tiskárnu.</P>

note: Help, 2 of 3
en: <P>The upper box contains printers that will be added to
    your system after pressing the <B>Finish</B> button.</P>
cs: <P>V horním poli jsou tiskárny, které se přidají k vašemu systému
    po stisknutí tlačítka <B>Ukončit</B>.</P>

note: Help, 3 of 3
en: <P>In the lower box you can choose the type of printer you have.
    When you push the <B>Add</B> button, the process to add a printer will start.</P>
cs: <P>V dolním poli se zvolí typ vaší tiskárny.
    Po stisknutí tlačítka <B>Přidat</B> se spustí procedura přidávání tiskárny.</P>

note: Do not do the translation longer than this text.
en: Printers added in this session:
cs: Tiskárny, nově přidané:

en: Choose the printer you have
cs: Vyberte vaši tiskárnu

en: FATAL: I am unable to find macros for the printer database!
cs: FATAL: Nelze nalézt makra pro databázi tiskáren!

en: I tried to autoprobe parallel and USB printers,
    but I could not find any on your computer.
cs: Při autodetekci nebyla nalezena žádná tiskárna 
    na paralelním portu ani na USB portu.

en: It seems that you don't have GhostScript
     installed on your computer. This package is required
     in order to print.
cs: Patrně nemáte na vašem počítači instalovaný
    GhostScript, který je pro tisk nezbytný.

en: Remote printer
cs: Vzdálená tiskárna

en: Please select the type of printer you want to add.
cs: Zvolte prosím typ tiskárny, kterou chcete přidat.

en: There were no changes in
     the printer configuration.
cs: V konfiguraci tiskáren
    nebyly provedeny žádné změny.

note: %1 - name of the printer
en: Printer '%1' was successfully configured.
cs: Tiskárna '%1' byla úspěšně konfigurována.

note: %1 - name of the printer
en: I was unable to configure your printer '%1'.
cs: Tiskárnu '%1' nebylo možno konfigurovat.

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot find program 'amixer'.
    Please install the 'ALSA' package from the 'snd' series
cs: Nelze najít program 'amixer'.
    Instalujte prosím balík 'ALSA' ze série 'snd'

note: Help text - adjusting volume 2/4
en: <p>You can test your sound card by pressing the <i>Test</i> button.</p>
cs: <p>Nyní můžete testovat zvukovou kartu stisknutím tlačítka <i>Test</i>.</p>

note: error Help text - intenal YaST2 error 1/3
en: <p>An error has occured. </p>
cs: <p>Došlo k chybě. </p>

note: To translators: this label is just above the Test button
en: To test the sound card press the button
cs: Stiskněte tlačítko pro testování zvukové karty

note: To translators: just one file will be displayed
en: Cannot find file: %1
cs: Nemohu najít soubor: %1

note: To translators: just one file will be displayed in instead parameter %1
en: Cannot write file: %1.
    The sound will not be started after next reboot.
    The sound is not configured well.
cs: Nemohu zapsat do souboru: %1.
    Podpora zvuku nebude při příštím startu zavedena.
    Podpora zvuku není správně nakonfigurována.

note: To translators: error popup message
en: Cannot make a list of module dependencies.
    Program 'depmod' missing,
    please check to see if the 'modules' package from series 'a' is installed.
cs: Nelze sestavit seznam závislostí modulů.
    Chybí program 'depmod'.
    Nainstalujte prosím znovu balík 'modules' (série 'a').

note: To translators: error popup message
en: Cannot find 'alsactl'
    Please check your installation of ALSA package (series 'snd')
cs: Nemohu najít find 'alsactl'
    Prosím zkontrolujte vaši instalaci balíku ALSA (série 'snd')

note: Help text - saving configuration/volume 1/2
en: <p>The previously adjusted <b>volume</b> will be <b>stored</b> for later use.</p>
cs: <p>Nastavená hodnota <b>hlasitosti</b> se <b>uchová</b> pro další použití.</p>

note: Help text - saving configuration/volume 2/2
en: <p>The configuration of the sound card will be <b>saved</b>.</p>
cs: <p>Konfigurace zvukové karty se nyní <b>uloží</b>.</p>

note: To translators: error label message
en: The sound card configuration could not be saved
     due to following error:
    %1
cs: Konfigurace zvukové karty nemohla být uložena
    vzhledem k chybě:
    %1

note: To translators: label message
en: The sound card was succesfully configured.
    You can now use it immediately.
cs: Zvuková karta byla úspěšně nakonfigurována 
    a můžete ji ihned začít používat.

note: Help text for options 3/4
en: <p>Choose the option you want to set, use the <i>Set</i> button to enable new value. You can reset all values by pressing <i>Reset</i>. Numeric values can be entered as decimal or hexadecimal (hexadecimal with a <b>0x</b> prefix).</p>
cs: <p>Rozhodněte se pro příslušnou volbu a kliknutím na tlačítko <i>Nastavit</i> nastavte volitelné hodnoty. Všechny hodnoty je možno vrátit (resetovat)  kliknutím na <i>Zrušit</i>. Čísla se zadávají jako decimální nebo hexadecimální (ta musí začínat <b>0x</b>).</p>

note: Help text for options 4/4
en: Please refer to the <b>SuSE</b> help system, section 'package description', series 'snd', <b>alsa</b> package for more information.
cs: Použijte prosím systém nápovědy <b>SuSE</b>, sekce 'popis balíků', série <b>snd</b>, balík <b>alsa</b> pro další informaci.

note: Help text when sndcards database not found 1/1
en: <p>An internal <b>YaST2</b> file is missing or corrupted. Please try to reinstall <b>YaST2</b>, you find it in the <b>SuSE</b> distribution, series 'a'.</p>
cs: Některý interní soubor pro <b>YaST2</b> patrně chybí 
    nebo je poškozený. Pokuste se prosím přeinstalovat <b>YaST2</b>.
    Naleznete jej v distribuci <b>SuSE</b> v sérii 'a'.

note: To translators: label message
en: The Sound card database cannot be found!!!
cs: Nelze nalézt databázi zvukových karet.

note: ==== main ==== help text 1/1 when some user-less operation comes on
en: <p>No help text available.</p>
cs: <p>Chybí nápověda.</p>

note: To translators: label message
en: Reading sound card database ...
cs: Čte se databáze zvukových karet...

note: This help text is displayed during some "userless" operations, like searching in DB, saving, etc ...
en: <p>No help text available.<p>
cs: <p>Chybí nápověda.<p>

note: To translators: label message
en: Incorrect sound configuration found.
cs: Nalezena neplatná konfigurace zvuku.

note: Help text, if an attempt for configuration failed 1/2
en: <p>The sound card does not function correctly although it has <b>previously</b> been configured. Possible causes are: 1. You have tried to configure the sound outside of <b>YaST2</b> and you were unsuccessful. 2. The card requires options which you must enter manually. 3. You have passed some incorrect options or option values to the sound card module.
cs: <p>Zvuková karta nepracuje, třebaže již <b>byl dříve proveden</b> pokus ji konfigurovat. Může tu být několik příčin: 1. Pokusili jste se neúspěšně nakonfigurovat podporu zvuku jinak než pomocí <b>YaST2</b>.2. Karta vyžaduje ruční nastavení některých voleb, což jste zatím neprovedli.3. Nesprávně jste nastavili některou z voleb.</p>

note: Help text, if an attempt for configuration failed 2/2
en: <p>You can reset the configuration process by pressing the <i>Reset</i> button and try to configure the card again. Please refer to the <b>SuSE</b> help system, section 'package description', series 'snd', <b>alsa</b> package for more information.
cs: <p>Předchozí konfiguraci můžete zrušit kliknutím na <i>Zrušit</i> a zkusit nakonfigurovat kartu znovu. Použijte prosím systém nápovědy <b>SuSE</b>, sekce 'popis balíků', série 'snd', balík <b>alsa</b> pro další informaci.

note: To translators: selection box title
en: Already configured sound cards
cs: Již konfigurované zvukové karty

note: Help text - existing sound card 1/2
en: <p>There <b>already exists</b> a configured sound card.</p>
cs: <p>Již zde <b>existuje</b> konfigurovaná zvuková karta.</p>

note: Help text - existing sound card 2/2 To translators: the only way to change the configuration is to delete an old one and create another
en: <p>Currently, YaST2 <b>cannot</b> be used for modifying existing sound card configurations. If you want to change a sound card's configuration, you must <b>reset</b> the existing card configuration and reconfigure the card from scratch.</p>
cs: <p>YaST2 <b>zatím nemůže být použit</b> pro rekonfiguraci již instalovaných karet. Pokud chcete změnit konfiguraci zvukové karty, je třeba předchozí konfiguraci <b>zrušit</b> a nakonfigurovat kartu od začátku.</p>

note: To translators: label message
en: The previous configuration cannot be reset.
cs: Předchozí konfiguraci nelze zrušit.

note: Help text 1/2 when removing kernel modules were unsuccessfull
en: <p>Removal of kernel sound modules was unsuccessful.</p>
cs: <p>Zvukové moduly se nepodařilo odstranit.</p>

note: Help text 2/2 when removing kernel modules were unsuccessfull
en: <p>It is probably because these modules are in use by some other program OR you don't have root privileges to remove them.</p>
cs: <p>Důvodem může být, že je používá nějaký program, nebo že na to nemáte přístupová práva.</p>

note: To translators: label message
en: The previous configuration has been reset.
cs: Předchozí konfigurace byla zrušena.

note: Help text 1/1
en: <p>The previous configuration has been reset. Now you can configure the sound card again by pressing <i>Next</i>.</p>
cs: <p>Předchozí konfigurace byla zrušena. Nyní můžete po stisknutí <i>Další</i> nakonfigurovat zvukovou kartu znovu.</p>

en: <p>You must be logged in as <i>root</i> in order to configure your sound card.</p>
cs: <p>Musíte být přihlášeni jako <i>root</i>, abyste směli konfiguroat zvukovou kartu.</p>

note: To translators: This is just popup message, shouldn't be too long
en: Cannot execute the program "rpm".
    Please check if the 'rpm' package from the series 'a' is installed.
cs: Nelze spustit program "rpm".
    Překontrolujte prosím, zda je instalován balík 'rpm' ze série 'a'

note: Help text when Alsa-drivers are not installed 1/1
en: Sound support requires the <b>ALSA</b> package. You can find it in the <b>SuSE</b> distribution (series 'snd') or you can download it from <i>http://www.alsa-project.org</i>
cs: Podpora zvuku vyžaduje balík <b>ALSA</b>. Najdete jej v distribuci <b>SuSE</b> (série 'snd') nebo si stáhnete jeho nejnovější verzi z <i>http://www.alsa-project.org</i> a nainstalujete ji.

note: This label is displayed when no alsa package is not installed To translators: label message, please insert \n after each aprox. 70 chars
en: Please install the
     package ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)
     before you proceed
     with the configuration of your sound system.
cs: Prosím nainstalujte balík ALSA (Advanced Linux Sound Architecture), 
    než budete pokračovat v konfiguraci vaší zvukové karty.

note: Help text when sndcards database not found 1/1
en: An internal <b>YaST2</b> file is missing or corrupted. Please try to reinstall <b>YaST2</b>. You can find it in the <b>SuSE</b> distribution, series 'a'.
cs: Některý interní soubor pro <b>YaST2</b> patrně chybí nebo je poškozený. Pokuste se prosím přeinstalovat <b>YaST2</b>. Naleznete jej v distribuci <b>SuSE</b> v sérii 'a'.

note: To translators: label message (if longer than 50 chars, must be devided by '\n'
en: Searching for a sound card on your system...
cs: Hledá se zvuková karta...

note: Help text 1/2 (autodetection failed)
en: <p>The autodetection for a sound card were unsuccessful.</p>
cs: <p>Autodetekce zvukové karty byla neúspěšná.</p>

note: Help text 2/2 (autodetection failed)
en: <p>If you still want to
     configure your sound card, press the <i>Manual</i> button. Otherwise
     simply quit by pressing the <i>Back</i> button.</p>
cs: Pokud si nadále přejete konfigurovat vaši zvukovou kartu, stiskněte <b>Ručně</b>. Jinak ukončete konfiguraci stisknutím <b>Zpět</b>.</p>

note: To translators: label message
en: No sound cards were found on your system.
     Try manual setup.
cs: Zvuková karta nebyla nalezena.
    Zkuste ruční nastavení.

note: To translators: parameter is sound card name
en: The sound card
    %1
    can not be configured,
    because there is no available driver.
cs: Zvukovou kartu
    %1
    nelze konfigurovat,
    chybí k ní ovladač.

note: "Let me choose" button: Runs dialog where user manually chooses the sound card from a list this button is displayed when sound card was detected (by libhd), but no appropriate module can be found in DB
en: &Let me choose
cs: &Nechte mě vybrat

note: Help text 1/2 (driver not available)
en: <p>This means that an appropriate driver for your your sound card is not available.<p>
cs: <p>To znamená, že ovladač k vaší zvukové kartě zatím není<p>.

note: Help text 2/2 (driver not available)
en: <p>You may try to use one of the available drivers that can fit to your sound card by pressing the <i>Let me choose</i> button.</p>
cs: <p>Můžete použít jeden z dostupných ovladačů, vyhovujících vaší kartě, a to kliknutím na tlačítko <b>Výběr ovladače</b>.</p>

note: To translators: label message 2/2 "The sound card XY will be configured" - split due the different widget
en: 
    will be configured.
cs: 
    se bude konfigurovat.

note: "Options" button: Runs dialog where user manually can modify module specific options
en: &Options
cs: &Volby

note: Help text 1/2 (one sound card found)
en: <p>The sound card was
     found. If you want to configure this sound card press <i>Next</i>
     otherwise quit by pressing <i>Back</i><p/>
cs: <p>Byla nalezena zvuková karta. Chcete-li tuto kartu nakonfigurovat, stiskněte <b>Další</b>, případně ji odmítněte stisknutím <b>Zpět</b></p>

note: Help text 2/2 (one sound card found)
en: <p>You can
     change option values that are passed to the module by pressing the
     <i>Options</i> button.</p>
cs: <p>Volby, které se předávají modulu, můžete změnit po stisknutí tlačítka <b>Volby</b>.</p>

note: To translators: label over selection box
en: Sound card models
cs: Modely zvukových karet

note: Help text 1/1 (more sound cards detected)
en: <p>More sound cards were found. Please select <b>the one</b> you want to configure.</p>
cs: <p>Našlo se víc zvukových karet. Prosím zvolte <b>jednu z nich</b>, kterou budete konfigurovat.</p>

note: To translators: popup message (more sound cards was detected, and user choosed the one where driver can not be found in DB
en: There is no driver available for the card you selected.
    Do you want to select the driver manually?
cs: K zadané kartě není dostupný ovladač.
    Přejete se vybrat náhradní ovladač manuálně?

note: To translators: internal yast2 error
en: Cannot find module: %1
cs: Nelze najít modul: %1

en: <p>Pressing the <i>Next</i> button will finish the sound card configuration.</p>
cs: <p>Stisknutím tlačítka <b>Další</b> dokončíte konfiguraci vaší zvukové karty.</p>

en: <p>You can change options that are passed to the module by pressing
     the <i>Options</i> button.</p>
cs: <p>Volby, které se předávají modulu, můžete změnit po stisknutí tlačítka 
    <b>Volby</b>.</p>

en: Install/Remove packages
cs: Instalovat/odebrat balíky

en: <P>Launch this module to install additional packages or
    remove installed ones.
    For installing commercial software also launch this module and select
    set 'pay' from list of package sets.
    </P>
    Please insert <b>CD 1</b> before proceeding.
    <P>You need to be logged in as <i>root</i> in order to
    do this.</P>
cs: <P>Tento modul se spustí k instalaci nových balíků
    resp. k odebrání balíků již instalovaných.
    Rovněž slouží k instalaci komerčního softwaru, kdy se
    v seznamu sérií balíků zadá 'pay'.
    </P>
    Založte prosím <b>CD 1</b>, než budete pokračovat.
    <P>Musíte být přihlášeni jako uživatel <i>root</i>.</P>

note: additional description of an checkbox option in system tuning (empty lines are intentionally!)
en: 
    
    Even though the kernel has an internal 'black list' of drivers and
    chipsets that don't support this option anyway, please use this
    option only if you are absolutely sure your hardware supports
    Ultra DMA on Linux.
cs: 
    
    Třebaže linuxové jádro obsahuje interní 'černou listinu' ovladačů a
    čipsetů, které tuto volbu správně NEPODPORUJÍ, pokračujte jen pokud si
    jste absolutně jisti, že váš hardware podporuje Ultra DMA pod Linuxem.

note: using SetContents (define in adsl.ycp)
en: Modul for tuning the system
cs: Modul pro naladění systému

en: Network/Services
cs: Síť/Služby

note: helptext expert partitioning. 1 of 16
en: <p>Starting inetd will enable "others" to connect
    to network services installed on your server
    (e.g telnet, finger, ftp). Inetd is also
    needed for printing, as well as formatting the
    man-pages in the SuSE help package.
    Do you wish inetd to be started at boot time?
    </p>
    <p>
    If you want to start the inetd, you can choose
    the SuSE default configuration. If you choose
    the custom configuration, you can edit the default
    configuration for your needs in the next step.
    </p>
cs: <p>Spuštěním inetd umožníte "ostatním" připojit se
    k síťovým službám instalovaným na vašem serveru
    (např. telnet, finger, ftp). Inetd je také zapotřebí
    pro tisk, stejně jako pro formátování
    manuálových stránek v balíku nápovědy SuSE.
    Přejete si spouštět inetd při startu počítače?
    </p>
    <p>
    Pokud ano, můžete vybrat
    standardní konfiguraci SuSE. Vyberete-li
    konfiguraci volitelnou, můžete na to v dalším kroku editovat
    standardní konfiguraci podle vašich potřeb.
    </p>

en: <P>Here you can select and configure any Ghostscript device.<BR>
    There are many possible sources of error but via 
    printing the sample page you can test any configuration.<BR>
    Please find informations regarding the parameter 
    settings in the following file:<BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>
cs: <P>Zde zvolíte a nakonfigurujete ghostscriptová zařízení.<BR>
    Je zde sice mnoho možných zdrojů chyb v konfiguraci, ale pokusy
    s tiskem zkušební stránky se dají postupně eliminovat.<BR>
    Informace o nastavení parametrů najdete v souboru <BR>
    /usr/share/ghostscript/5.50/doc/Devices.htm</P>

en: <P>The color modes for the driver hpdj:<BR>
    mono:   Print in black.<BR>
    CMY:    Print in cyan, magenta and yellow only.<BR>
    CMY+K:  Print with all four inks, but never mix black with one of the others.<BR>
    CMYK:   Print with all four inks (not for the HP DeskJet 550C but for modern inkjet printers).</P>
cs: <P>barevné módy pro ovladač hpdj<BR>
    mono  : černobílý tisk<BR>
    CMY   : tisk pouze v barvách C,M,Y<BR>
    CMY+K : tisk všechny čtyři barvy, ale nikdy nemíchat C,M,Y s černou<BR>
    CMYK  : tisk všechny čtyři barvy (ne pro 550C a moderní inkoustové tiskárny)</P>

en: <P>PCL5 or PCL6 printers (e.g. HP LaserJet 4)</P>
cs: <P>Tiskárny s PCL5 nebo PCL6 (např. HP LaserJet 4)</P>

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  : print in black<BR>
    CMY   : print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K : print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  : print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)</P>
cs: <P>barevné módy pro ovladač hpdj<BR>
    mono  : černobílý tisk<BR>
    CMY   : tisk pouze v barvách C,M,Y<BR>
    CMY+K : tisk všechny čtyři barvy, ale nikdy nemíchat C,M,Y s černou<BR>
    CMYK  : tisk všechny čtyři barvy (ne pro 550C a moderní inkoustové tiskárny)</P>

en: PCL 5 or PCL 6 printer (monochrome)
cs: Tiskárna s PCL 5 nebo PCL 6 (černobílý)

en: driver (lq850)
cs: ovladač (lq850)

en: lq850 (using the LQ850 emulation)
cs: lq850 (používá emulaci LQ850)

en: <P> This so called GDI printer is not supported by the YaST2 
    printer configuration but it is possible to get this printer 
    working in monochrome mode.<BR>
    Please follow the instructions under<BR>
    http://localhost/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html<BR>
    and online under<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>
cs: <P>YaST2 nepodporuje konfiguraci této takzvané tiskárny GDI, 
    nicméně je však možné docílit alespoň černobílého tisku.<BR>
    Prosím, postupujte podle instrukcí na adrese<BR>
    http://localhost/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html<BR>
    či online na adrese<BR>
    http://sdb.suse.de/sdb/en/html/ke_printer-gdi.html</P>

en: DeskJet 710C , 712C
cs: DeskJet 710C, 712C

en: DeskJet 720C , 722C
cs: DeskJet 720C, 722C

en: DeskJet 850C , 855C
cs: DeskJet 850C, 855C

en: DeskJet 890C , 895C
cs: DeskJet 890C, 895C

en: color printing at 360x360 dpi for any Stylus Color printer (using stcany.upp)
cs: barevný tisk, 360x360 dpi, tiskátny Stylus Color (s použitím stcany.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (no Weave , using stc_l.upp)
cs: barevný tisk, 360x360 dpi (bez Weave , s použitím  stc_l.upp

en: color printing at 360x360 dpi (using stc.upp)
cs: barevný tisk, 360x360 dpi (s použitím stc.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc_h.upp)
cs: barevný tisk, 720x720 dpi (s použitím stc_h.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc2.upp)
cs: barevný tisk, 360x360 dpi (s použitím  stc2.upp)

en: color printing for Stylus Color II at 720x720 dpi (using stc2_h.upp)
cs: barevný tisk pro Stylus Color II, 720x720 dpi (s použitím stc2_h.upp)

en: color printing for Stylus Color IIs at 720x720 dpi (using stc2s_h.upp)
cs: barevný tisk pro Stylus Color IIs, 720x720 dpi (s použitím stc2s_h.upp

en: color printing at 360x360 dpi (using stc500p.upp)
cs: barevný tisk, 360x360 dpi (s použitím stc500p.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc500ph.upp)
cs: barevný tisk, 720x720 dpi (s použitím stc500ph.upp

en: color printing at 360x360 dpi (using stc600pl.upp)
cs: barevný tisk, 360x360 dpi (s použitím stc600p1.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc600p.upp)
cs: barevný tisk, 720x720 dpi (s použitím stc600p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc600ih.upp)
cs: barevný tisk, 1440x720 dpi (s použitím stc600ih.upp)

en: drivers for Epson Stylus Color 740 and compatible printers
cs: ovladače pro Epson Stylus Color 740 a kompatibilní

en: color printing at 360x360 dpi (using stc740pl.upp)
cs: barevný tisk, 360x360 dpi (s použitím stc740pl.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc740p.upp)
cs: barevný tisk, 720x720 dpi (s použitím stc740p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc740ih.upp)
cs: barevný tisk, 1440x720 dpi (s použitím stc740ih.upp)

en: color printing at 360x360 dpi (using stc800pl.upp)
cs: barevný tisk, 360x360 dpi (s použitím stc800pl.upp)

en: color printing at 720x720 dpi (using stc800p.upp)
cs: barevný tisk, 720x720 dpi (s použitím stc800p.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc800ih.upp)
cs: barevný tisk, 1440x720 dpi (s použitím stc800ih.upp)

en: color printing at 1440x720 dpi (using stc1520h.upp)
cs: barevný tisk, 1440x720 dpi (s použitím stc1520h.upp)

en: monochrome driver : deskjet at 300x300 dpi
cs: černobílý ovladač, deskjet, 300x300 dpi

en: monochrome driver : djet500 at 300x300 dpi
cs: černobílý ovladač, djet500, 300x300 dpi

en: monochrome driver : cdjmono at 300x300 dpi
cs: černobílý ovladač, cdjmono, 300x300 dpi

en: monochrome driver : hpdj at 300x300 dpi
cs: černobílý ovladač, hpdj, 300x300 dpi

en: monochrome or color driver : hpdj at 300x300 dpi
cs: černobílý nebo barevný ovladač, hpdj, 300x300 dpi

en: color driver : cdeskjet at 300x300 dpi
cs: barevný ovladač, cdeskjet, 300x300 dpi

en: driver : cdj500 at 300x300 dpi
cs: ovladač, cdj500, 300x300 dpi

en: color driver : djet500c at 300x300 dpi
cs: barevný ovladač, djet500c, 300x300 dpi

en: monochrome or color driver : hpdj
cs: černobílý či barevný obladač, hpdj

en: <P>color modes for the driver hpdj<BR>
    mono  : print in black<BR>
    CMY   : print in cyan, magenta and yellow only<BR>
    CMY+K : print with all four inks, but never mix black with one of the others<BR>
    CMYK  : print with all four inks (not for the 550C but for modern inkjet printers)<\P>
cs: <P>barevné módy pro ovladač hpdj<BR>
    mono  : černobílý tisk<BR>
    CMY   : tisk pouze v barvách C,M,Y<BR>
    CMY+K : tisk všechny čtyři barvy, ale nikdy nemíchat C,M,Y s černou<BR>
    CMYK  : tisk všechny čtyři barvy (ne pro 550C, ale pro moderní inkoustové tiskárny)</P>

en: driver : cdj550
cs: ovladač : cdj550

en: color printing at 300x300 dpi (using cdj550.upp)
cs: barevný tisk, 300x300 dpi (s použitím cdj550.upp)

en: <P>A resolution of 600x600 works only on some special printers.</P>
cs: Rozlišení 600x600 dpi funguje pouze pro některé tiskárny .</P>

en: drivers (dj670c)
cs: ovladače (dj670c)

en: monochrome driver : hpdj
cs: černobílý ovladač : hpdj

en: color driver : cdj670
cs: barevný ovladač : cdj670

en: <P>The resolution of 600x600 may not work on all printers.</P>
cs: <P>Rozlišení 600x600 nemusí fungovat na všech tiskárních.</P>

en: color printing for the HP DeskJet 850C (using hpdj -sModel=850C)
cs: barevný tisk pro HP DeskJet 850C (s použitím hpdj -sModel=850C)

en: color printing for the HP DeskJet 855C (using hpdj -sModel=855C)
cs: barevný tisk pro HP DeskJet 855C (s použitím hpdj -sModel=850C)

en: color printing (using hpdj -sModel=unspec)
cs: barevný tisk (s použitím hpdj -sModel=unspec)

en: color driver : cdj850
cs: barevný ovladač : cdj850

en: color driver : cdj890
cs: barevný ovladač : cdj890

en: color driver : cdj880
cs: barevný ovladač : cdj880

en: color driver : cdj970
cs: barevný ovladač : cdj970

en: color printing on plain paper at 360x360 dpi (using bjc6000a1.upp)
cs: barevný tisk na obyčejný papír, 360x360 dpi (s použitím bjc6000a1.upp)

en: color printing on plain paper at 720x720 dpi (using bjc6000b1.upp)
cs: barevný tisk na obyčejný papír, 720x720 dpi (s použitím bjc6000b1.upp)

en: German (no deadkeys)
cs: Německé (bez mrtvých kláves)

en: MSC 3-Byte (serial mouse) - (ttyS0 - COM1)
cs: MSC 3-Byte (sériová myš) - (ttyS0 - COM1)

en: MSC 3-Byte (serial mouse) - (ttyS1 - COM2)
cs: MSC 3-Byte (sériová myš) - (ttyS1 - COM2)

en: Don't show
cs: Nezobrazovat

en: Network and Internet
cs: Síť a Internet

en: Please insert the directory, where
    the packages from CD %1 are located.
cs: Zadejte prosím adresář,
    kde jsou umístěny balíky z CD %1.

en: Warning: With the current selection your SuSE Linux
    your installation will perhaps be not directly bootable,
    Some BIOS have problems with a boot partition
    with a end cylinder over 1 GB.
    
    Do you want to change this?
cs: Pozor: Vaše současná instalace SuSE Linuxu
    nebude patrně schopna startovat přímo. 
    Některý BIOS má potíže se startovacím oddílem
    s koncovým cylindrem přes 1 GB.
    Přejete si to změnit?

en: Your partition table on %1 is corrupt. The extended partition contains invalid data.
    To sane your partition table, you have to save your data and delete the extended partition.
    
    Now you have to abort the installation
cs: Tabulka diskových oddílů na %1 je porušená. Rozšířený oddíl obsahuje neplatná data.
    Pro obnovení tabulky diskových oddílů je nutné zálohovat data a zrušit rozšířený oddíl.
    
    Přerušte proto nyní prosím instalaci.

en: Use the unrecongnized card if present
cs: Použít nerozpoznanou kartu, je-li v počítači

en: Configuring this sound card on some Sony notebooks
    may be unsuccessful with running X. You may avoid these problems by specifying snd_buffer-top
    option value or configuring this card outside X. Proceed?
cs: Konfigurovat tuto zvukovou kartu na některých noteboocích Sony
    se nemusí podařit pod X Windows. Tomu lze zabránit volbou snd_buffer-top
    nebo konfigurovat tuto kartu mimo X. Pokračovat?

en: <p>If you want to set a special option, press the <b>Options</b> button.
    Most users won't need this.</p>
cs: <p>Přejete-li si nastavit speciální volbu, stiskněte tlačítko <b>Volby</b>.
    Většina uživatelů to nepotřebuje.</p>

en: <p>If you have more than one sound card, you can press <b>Skip</b> to
    configure an other card than the one that is displayed on the right.</p>
cs: <p>Máte-li více jak jednu zvukovou kartu, stiskněte <b>Přeskočit</b>,
    abyste se dostali na další kartu zobrazenou vpravo.</p>

en: The sound configuration will be saved now.
cs: Nastavení zvuku se nyní uloží.

en: This printer is not supported by YaST2.
cs: Tuto tiskárnu nepodporuje YaST2.
