tomboy 0.1.2 - en to ca translation catalogue (88 entries)

en: Accessories
ca: Accessoris

en: Simple and easy to use note-taking
ca: Una forma senzilla i fàcil de prendre notes

en: Tomboy Applet Factory
ca: Factoria de miniaplicacions Tomboy

en: Tomboy Notes
ca: Notes del Tomboy

en: _About Tomboy...
ca: _Quant al Tomboy...

en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: Note-taker
ca: Prenedor de notes

en: Quick and handy note-taker
ca: Prenedor de notes ràpid i manejadís

en: Create a new Note
ca: Crea una nota nova

en: Custom Font Face
ca: Tipus de lletra personalitzat

en: Enable WikiWord highlighting
ca: Habilita el ressaltat WikiWord

en: Enable custom font
ca: Habilita el tipus de lletra personalitzat

en: Enable global keybindings
ca: Habilita les assignacions de tecles globals

en: Enable spellchecking
ca: Habilita la verificació ortogràfica

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
ca: Habiliteu aquesta opció per ressaltar paraules SimilarsAAquesta. Feu clic a la paraula per a crear una nota amb aquest nom.

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
ca: Si enable_custom_font és cert, el tipus de lletra seleccionat aquí serà l'usat  per a mostrar les notes.

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
ca: Si és cert, les errades ortogràfiques es marcaran amb vermell, i els suggeriments es mostraran al menú contextual.

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
ca: Si és cert, s'habilitaran les assignacions de tecles globals de l'escriptori establertes a /apps/tomboy/ global_keybindings, permetent que les accions de Tomboy estiguin disponibles des de qualsevol aplicació.

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
ca: Si és cert, el tipus de lletra establert a custom_font_face serà l'usat per a mostrar les notes. En cas contrari, s'usarà el tipus de lletra per defecte.

en: Open Recent Changes
ca: Obre els canvis recents

en: Open Search Dialog
ca: Obre el diàleg Cerca

en: Open Start Here
ca: Obre la nota d'Inici

en: Show applet menu
ca: Mostra el menú de la miniaplicació

en: Print
ca: Imprimeix

en: _About Tomboy
ca: _Quant a Tomboy

en: _Quit
ca: _Surt

note: Open the Start Here note
en: Start Here
ca: Nota d'Inici

en: Welcome to Tomboy!
ca: Benvingut al Tomboy

en: Use this page as a Start Page for organizing your notes and keeping unorganized ideas around.
ca: Useu aquesta pàgina com a inici per a organitzar les vostres notes i idees.

en: New Note {0}
ca: Nota nova {0}

en: Describe your new note here.
ca: Descriviu la vostra nota nova aquí.

en: Really delete this note?
ca: Segur que voleu suprimir aquesta nota?

en: If you delete a note it is permanently lost.
ca: Si suprimiu una nota la perdreu definitivament.

en: _Link to New Note
ca: _Enllaça a una nota nova

en: _Search
ca: _Cerca

en: Search
ca: Cerca

en: Search your notes
ca: Cerca les vostres notes

en: Link
ca: Enllaça

en: Link selected text to a new note
ca: Enllaça el text seleccionat a una nota nova

en: Set properties of text
ca: Estableix les propietats del text

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete this note
ca: Suprimeix aquesta nota

en: _Search...
ca: _Cerca...

en: Find _Next
ca: Cerca la s_egüent

en: Find _Previous
ca: Cerca l'_anterior

en: _Highlight
ca: _Ressaltat

en: Font Size
ca: Mida de la lletra

en: Hu_ge
ca: _Molt gran

en: _Large
ca: _Gran

en: S_mall
ca: _Petita

en: Tomboy Preferences
ca: Preferències del Tomboy

en: Editing
ca: Edició

en: Hotkeys
ca: Dreceres

note: Spellchecking...
en: _Spellcheck While Typing
ca: _Verifica l'ortografia a mesura que escric

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
ca: _Ressalta les WikiWords

note: Custom font...
en: Use Custom _Font
ca: _Usa el tipus de lletra personalitzat

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
ca: Presta atenció a les _dreceres

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
ca: Mostra el menú de les notes

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
ca: Obre la nota d'Inici

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
ca: Crea una _nota nova

note: Search dialog keybinding...
en: S_earch notes
ca: Cerca les notes

en: Choose Note Font
ca: Seleccioneu el tipus de lletra de la nota

en: Recent Changes
ca: Canvis recents

en: Last Changed
ca: Canviat per últim cop

en: Today, {0}
ca: Avui, {0}

en: Yesterday, {0}
ca: Ahir, {0}

en: {0} days ago, {1}
ca: {0} dies abans, {1}

en: Search All Notes
ca: Cerca totes les notes

en: Search Note
ca: Cerca una nota

en: _Find:
ca: _Cerca:

en: Search _All Notes
ca: Cerca _totes les notes

en: Case _Sensitive
ca: _Diferencia entre majúscules i minúscules

en: _Previous
ca: _Anterior

en: Search _Results
ca: Res_ultats de la cerca

en: ({0} match) | ({0} matches)
ca[0]: ({0} coincidència)
ca[1]: ({0} coincidències)

note: title
en: No notes found
ca: No s'ha trobat cap nota

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright (C) 2004, 2005 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>
ca: Tomboy: Una simple i senzilla aplicació per pendre notes.
    Copyright (C) 2004, 2005 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>

en: Usage:
      --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
ca: Sintaxi:
      --new-note			Crea i mostra una nota nova
      --new-note [títol]		Crea i mostra una nova nota amb títol
      --open-note [títol/url]	Mostra la nota que coincideix amb el títol
      --start-here			Mostra la nota d'Inici
      --highlight-search [text]	Cerca i ressalta el text a la nota oberta
      --version			Mostra informació de la versió.
      --help			Imprimeix aquest missatge de sintaxi.

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
    
    D-BUS remote control disabled.
ca: Sintaxi:
      --version			Mostra informació de la versió.
      --help			Imprimeix aquest missatge de sintaxi.
    
    Control remot de D-BUS inhabilitat.

en: Version {0}
ca: Versió {0}

en: Create _New Note
ca: Crea una _nota nova

en: _Recent Changes
ca: Canvis r_ecents

en: _Search Notes...
ca: _Cerca les notes

en:  (new)
ca:  (nova)

en: (Untitled {0})
ca: (Sense títol {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
ca: Ja existeix una nota amb el títol <b>{0}</b>. Si us plau, escolliu un altre nom per a aquesta nota abans de continuar.

en: Note title taken
ca: El títol de la nota ja és en ús

en: Cannot open location
ca: No es pot obrir la ubicació
