tomboy - en to bg translation catalogue (127 entries)

en: Default Plugins
bg: Стандартни модули

en: Directory containing system-installed Plugins
bg: Папка съдържаща системно-инсталирани модули

en: Accessories
bg: Аксесоари

en: Simple and easy to use note-taking
bg: Просто и лесно записване на бележки

en: Tomboy Applet Factory
bg: Фабрика за аплети на Tomboy

en: Tomboy Notes
bg: Tomboy бележки

en: _About Tomboy...
bg: Относно Tomboy...

en: _Open Plugins Folder
bg: _Отваряне на папката с модулите

en: _Preferences...
bg: Настройки...

en: Note-taker
bg: Взимане на бележки

en: Quick and handy note-taker
bg: Бързо и удобно записване на бележки

en: Create a new Note
bg: Създаване на нова бележка

en: Custom Font Face
bg: Личен шрифт

en: Enable WikiWord highlighting
bg: Включване на WikiДума отбелязването

en: Enable custom font
bg: Включване на личния шрифт

en: Enable global keybindings
bg: Включване на глобалните бързи бутони

en: Enable spellchecking
bg: Включване на правописната проверка

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
bg: Включване на тази опция, за да се отбелязват думи КойтоИзглеждатТака. Натискането с левия бутон на мишката върху думата ще създаде бележка със същото име.

en: HTML Export Last Directory
bg: Последната папка на изхода като HTML

en: HTML Export Linked Notes
bg: Свързани бележки на HTML изхода

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
bg: Ако enable_custom_font е включено, името на шрифта настроено там ще бъде използвано за шрифта на бележките.

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
bg: Ако е включено, сгрешените думи ще бъдат подчертани с червено, а предложенията за верене правопис изнесени в менюто излизащо при дясно натискане с мишката.

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
bg: Ако е включено, клавишните комбинации указани в /apps/tomboy/global_keybindings ще са включени. Това ще позволи ползването на възможностите на Tomboy от всяко приложение.

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
bg: Ако е включено, името на шрифта записано в custom_font_face ще бъде използвано за шрифта за показване на бележките. В противен случай шрифта по подразбиране ще бъде използван.

en: Open Recent Changes
bg: Отваряне на последните промени

en: Open Search Dialog
bg: Отваряне на прозореца за търсене

en: Open Start Here
bg: Отваряне на начална бележка

en: Show applet menu
bg: Показване на менюто за аплетите

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за създаване и показване на нова бележка. Форматът е следния: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употрбата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалният низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за създаване и показване на начална бележка. Форматът е следния: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употрбата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалният низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за отваряне на прозореца за търсене на бележки. Форматът е следния: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употрбата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалният низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.<

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за отвяряне на прозореца за последните промени. Форматът е следния: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употрбата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалният низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.<

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Глобалните клавишни комбинации за показване на менщто на аплета Tomboy. Форматът е следния: „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Анализаторът на последователностите позволява употрбата на главни и малки букви, както и на съкращения като „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако зададете специалният низ „disabled“, няма да има клавишна комбинация за това действие.<

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
bg: Последната папка, където е била сложена бележка от приставката за изход в HTML.

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
bg: Последната настройка за кутийката за отмятане „Изнасяне на свързани бележки“ в приставката за изнасяне в HTML.

en: Print
bg: Печатане

en: Preparing pages...
bg: Подготвяне на страниците...

en: Rendering page %d of %d...
bg: Изобразяване на страница %d от общо %d...

en: Printing page %d of %d...
bg: Разпечатване на страница %d от общо %d...

en: Print preview
bg: Преглед преди печат

en: Page %N of %Q
bg: Страница %N от %Q

en: _About Tomboy
bg: Относно Tomboy

en: _Quit
bg: Изход

note: Open the Start Here note
en: Start Here
bg: Начална бележка

en: Welcome to Tomboy!
bg: Здравейте! Това е Tomboy!

en: Use this page as a Start Page for organizing your notes and keeping unorganized ideas around.
bg: Използвайте тази страница като Начална бележка за организиране на бележките ви и пазене на неорганизирани идеи.

en: New Note {0}
bg: Нова бележка {0}

en: Describe your new note here.
bg: Опишете вашата нова бележка тук.

en: Really delete this note?
bg: Наистина ли да бъде изтрита тази бележка?

en: If you delete a note it is permanently lost.
bg: Ако изтриете бележка, тя се губи завинаги.

en: _Link to New Note
bg: Връзка към нова бележка

en: Te_xt
bg: Текст

en: _Search
bg: Търсене

en: Clos_e All Notes
bg: Затваряне _на всички бележки

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Search
bg: Търсене

en: Search your notes
bg: Търсене в бележките

en: Link
bg: Връзка

en: Link selected text to a new note
bg: Прави избрания текст на връзка към друга бележка

en: _Text
bg: Текст

en: Set properties of text
bg: Настройване свойствата на текста

en: _Plugins
bg: _Приставки

en: Run Plugin actions
bg: Изпълнение на действията на приставката

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete this note
bg: Изтриване на тази бележка

en: _Search...
bg: Търсене...

en: Find _Next
bg: Търсене на следващо

en: Find _Previous
bg: Търсене на предишно

en: _Bold
bg: _Удебелено

en: _Italic
bg: _Курсив

en: _Strikeout
bg: _Зачеркнато

en: _Highlight
bg: Отбелязване

en: Font Size
bg: Размер на шрифта

en: _Normal
bg: Нормален

en: Hu_ge
bg: Огро_мен

en: _Large
bg: Голям

en: S_mall
bg: Малък

en: Tomboy Preferences
bg: Настройки на Tomboy

en: Editing
bg: Редактиране

en: Hotkeys
bg: Бързи клавиши

note: Spellchecking...
en: _Spellcheck While Typing
bg: Проверка на правописа при писане

en: Misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
bg: Грешните думи ще бъдат подчертани в червено и предложения за корекция ще бъдат изнесени в менюто при натискане с дясното копче на мишката.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
bg: Отбелязване на WikiДуми

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
bg: Включете тази опция, за да отбелязвате думи <b>КоитоИзглеждатТака</b>. Натискане с левия бутон на мишката върху думата ще създаде бележка със същото име.

note: Custom font...
en: Use Custom _Font
bg: Избор на личен шрифт

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
bg: Очакване за бързи клавиши

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
bg: Бързите клавиши позволяват достъп до бележките с натискане на клавишна комбинация. Например: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
bg: Показване на менюто за бележки

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
bg: Отваряне на „Начална бележка“

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
bg: Създаване на нова бележка

note: Search dialog keybinding...
en: S_earch notes
bg: Търсене в бележки

en: Choose Note Font
bg: Избор на шрифт за бележките

en: Recent Changes
bg: Последни промени

en: <b>Recent Changes</b> lists your notes in the order they were last changed.  Double click to open a note.
bg: <b>Последни промени</b> изброява бележките в реда, в който са били последно променяни. Двойно натискане за отваряне на бележка.

en: Last Changed
bg: Последно променени

en: Today, {0}
bg: Днес, {0}

en: Yesterday, {0}
bg: Вчера, {0}

en: {0} days ago, {1}
bg: преди {0} дни, {1}

en: Search All Notes
bg: Търсене из всички бележки

en: Search Note
bg: Търсене в бележка

en: _Find:
bg: Търсене:

en: Search _All Notes
bg: Търсене из всички бележки

en: Case _Sensitive
bg: Разлика между големи/малки букви

en: _Previous
bg: Предишно

en: Search _Results
bg: Резултати от търсенето

en: ({0} match) | ({0} matches)
bg[0]: ({0} съвпадение)
bg[1]: ({0} съвпадения)

note: title
en: No notes found
bg: Няма открити бележки

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright (C) 2004, 2005 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>
bg: Tomboy: Проста и лесна програма за взимане на бележки.
    Всички права запазени (c) 2004 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>

en: Usage:
      --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
bg: Употреба:
      --new-note			Създаване и показване на нова бележка.
      --new-note [title]		Създаване и показване на нова бележка със заглавие.
      --open-note [title/url]	Показване на бележка с това заглавие.
      --start-here			Показване на „Начална бележка“.
      --highlight-search [text]	Търсене и отбелязване на текст в отворената бележка.
      --version			Показване на информация за версията.
      --help			Показване на това съобщение.

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
    
    D-BUS remote control disabled.
bg: Употреба:
      --version			Показване на информация за версията.
      --help			Показване на това съобщение.
    
    Отдалечения контрол чрез D-BUS е изключен.

en: Version {0}
bg: Версия {0}

en: Tomboy: unsupported option '{0}'
    Try 'tomboy --help' for more information.
    D-BUS remote control disabled.
bg: Tomboy: неподдържана опция „{0}“
    Опитайте с „tomboy --help“ за повече информация.
    D-BUS отдалечения контрол е изключен.

en: Create _New Note
bg: Създаване на нова бележка

en: _Recent Changes
bg: Последни промени

en: _Search Notes...
bg: Търсене в бележките...

en:  (new)
bg: (ново)

en: Copyright © 2004, 2005 Alex Graveley
bg: Права запазени © 2004, 2005 Alex Graveley

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
bg: Програма за просто и лесно взимане на бележки.

en: (Untitled {0})
bg: (Неиуменуван {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
bg: Бележка със заглавие <b>{0}</b> вече съществува. Изберете друго име за тази бележка преди да продължите.

en: Note title taken
bg: Прието е заглавието на бележката

en: Cannot open location
bg: Не може да се отвори местонахождението

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране адреса на връзката

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: Export to HTML
bg: Изнасяне на тази бележка в HTML

en: Destination for HTML Export
bg: Папка-цел за HTML изхода

en: Export linked notes
bg: Изнасяне на свързани бележки
