resapplet VERSION - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Change your screen resolution
ja: 画面の解像度を変更します

en: Resolution Switcher
ja: 解像度切り替え

en: hundreds of colors
ja: 何百もの色

en: thousands of colors
ja: 何千もの色

en: millions of colors
ja: 何百万もの色

en: billions of colors
ja: 何十億もの色

en: unknown colors
ja: 不明の色

en: Display information: %dx%d with %s at %dHz
ja: ディスプレイ情報: %dx%d %s (%dヘルツ)

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
ja[0]: 新しい設定をテストする。 %d 秒以内に応答しない場合は、直前の設定が復元されます。
ja[1]: 新しい設定をテストする。 %d 秒以内に応答しない場合は、直前の設定が復元されます。

en: Keep Refresh Rate
ja: 更新レートの保持

en: Do you want to keep this refresh rate?
ja: この更新レートを保持しますか？

en: Keep Resolution
ja: 解像度の保持

en: Do you want to keep this resolution?
ja: この解像度を保持しますか？

en: Use _previous refresh rate
ja: 以前の更新レートの使用(&P)

en: _Keep refresh rate
ja: 更新レートの保持(&K)

en: Use _previous resolution
ja: 以前の解像度の使用(&P)

en: _Keep resolution
ja: 解像度の保持(&K)

en: Screen %d
ja: 画面 %d

note: Build list of screen resolutions ...
en: Screen resolution
ja: 画面の解像度

note: Build list of screen refresh rates ...
en: Screen refresh rate
ja: 画面の更新レート

en: _Configure Display Settings
ja: ディスプレイの設定(&C)

en: _Remove From Panel
ja: パネルからの削除(&R)
