resapplet VERSION - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Change your screen resolution
it: Cambia risoluzione schermata

en: Resolution Switcher
it: Selettore risoluzione

en: hundreds of colors
it: Centinaia di colori

en: thousands of colors
it: Migliaia di colori

en: millions of colors
it: Milioni di colori

en: billions of colors
it: Miliardi di colori

en: unknown colors
it: Colori sconosciuti

en: Display information: %dx%d with %s at %dHz
it: Informazioni sulla visualizzazione: %dx%d con %s a %dHz

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
it[0]: Test in corso delle nuove impostazioni. Se non si risponde entro %d secondo, verranno ripristinatele impostazioni precedenti.
it[1]: Test in corso delle nuove impostazioni. Se non si risponde entro %d secondi, verranno ripristinatele impostazioni precedenti.

en: Keep Refresh Rate
it: Mantieni velocità di aggiornamento

en: Do you want to keep this refresh rate?
it: Mantenere aggiornata questa velocità di aggiornamento?

en: Keep Resolution
it: Mantieni risoluzione

en: Do you want to keep this resolution?
it: Mantenere questa risoluzione?

en: Use _previous refresh rate
it: Usa velocità di aggiornamento _precedente

en: _Keep refresh rate
it: Mantieni velocità di _aggiornamento

en: Use _previous resolution
it: Usa risoluzione _precedente

en: _Keep resolution
it: _Mantieni risoluzione

en: Screen %d
it: Schermo %d

note: Build list of screen resolutions ...
en: Screen resolution
it: Risoluzione dello schermo

note: Build list of screen refresh rates ...
en: Screen refresh rate
it: Velocità di aggiornamento dello schermo

en: _Configure Display Settings
it: _Configura impostazioni di visualizzazione

en: _Remove From Panel
it: _Rimuovi da pannello
