pam_unix2.fi - en to fi translation catalogue (66 entries)

en: Could not determine hostname.
fi: Konenimen selvitys ei onnistunut.

en: RPC Secure Password:
fi: RPC Secure salasana:

en: Cannot find secret key for %s.
fi: Ei löydetty salaista avainta %s:lle.

en: Can't find %s's secret key
fi: Ei löydetty %s:n salaista avainta

en: Could not get public key for %s.
fi: Ei löydetty julkista avainta %s:lle.

en: Could not determine the NIS+ root server.
fi: Ei saatu selville NIS+-juuripalvelinta.

en: Could not create conversion key.
fi: Muunnosavaimen luonti ei onnistunut.

en: DES encryption failure
fi: DES-salausvirhe

en: rpc.nispasswd not running on %s
fi: rpc.nispasswd ei ole käynnissä palvelimella %s

en: ERROR: Password incorrect. Try again
fi: VIRHE: Virheellinen salasana. Yritä uudelleen

en: ERROR: %s
           Password not changed
fi: VIRHE: %s
           Salasanaa ei vaihdettu

en: DES decryption failure.
fi: DES-salausvirhe.

en: ERROR: %s
           password not changed
fi: VIRHE: %s
           salasanaa ei vaihdettu

en: ERROR: Only partial success.
fi: VIRHE: Vain osittainen onnistuminen.

en: 	Password: %s
fi: 	Salasana: %s

en: 	Shell: %s
fi: 	Komentotulkki: %s

en: 	Secret Key: %s
fi: 	Salainen avain: %s

en: ERROR: Unknown error.
fi: VIRHE: Tuntematon virhe.

en: NIS+ password information changed for %s
    NIS+ credential information changed for %s
fi: NIS+ salasanatiedot vaihdettiin käyttäjälle %s
    NIS+ valtuustiedot vaihdettiin käyttäjälle %s

en: Password information update failed.
fi: Salasanatietojen päivitys epäonnistui.

en: The NIS+ credential information for %s will not be changed.
fi: NIS+-valtuustietoja käyttäjälle %s ei vaihdeta.

en: User %s must do the following to update credential information:
fi: Käyttäjän %s tulee tehdä seuraavaa valtuustietojen päivittämiseksi:

en: Use NEW password for login and OLD password for keylogin.
fi: Käytä UUTTA salasanaa sisäänkirjautumiseen ja VANHAA salasaa keylogin:ssa.

en: Use "chkey -p" to reencrypt the credentials with the
fi: Käytä "chkey -p" salataksesi uudelleen valtuustiedot

en: new login passwd.
fi: uudella sisäänkirjautumissalasanalla.

en: The user must keylogin explicitly after next login.
fi: Käyttäjän täytyy käyttää erikseen keylogin:a seuraavan sisäänkirjautumisen jälkeen.

en: NIS+ passwd table not found: %s
fi: NIS+ passwd -taulukkoa ei löydetty: %s

en: User not found in NIS+ table.
fi: Käyttäjää ei löydetty NIS+-taulukosta.

en: Your password has expired. Choose a new password.
fi: Salasanasi on vanhentunut. Valitse uusi salasana.

en: Password change requested. Choose a new password.
fi: Salasana on vaihdettava. Valitse uusi salasana.

en: Your password will expire in %ld days.
fi: Salasanasi vanhenee %ld päivässä.

en: Your password will expire tomorrow.
fi: Salasanasi vanhenee huomenna.

en: Your password will expire within 24 hours.
fi: Salasanasi vanhenee seuraavan vuorokauden aikana.

en: Less then %d weeks since the last change.
fi: Vähemmän kuin %d viikkoa edellisestä vaihtamisesta.

en: Less then %d days since the last change.
fi: Vähemmän kuin %d päivää edellisestä vaihtamisesta.

en: You can only change local passwords.
fi: Voit vaihtaa vain paikallisia salasanoja.

en: Password change aborted.
fi: Salasanan vaihto keskeytettiin.

en: Passwords do not match.
fi: Salasanat eivät ole samat.

en: Error: Password NOT changed.
fi: Virhe: Salasanaa EI vaihdettu.

en: Password changed.
fi: Salasana vaihdettu.

en: Cannot find the master ypserver: %s
fi: Pää-ypserver:ä ei löydetty: %s

en: yppasswdd not running on NIS master %s
fi: NIS-isäntäpalvelimella %s ei ole käynnissä yppasswdd

en: yppasswd daemon running on illegal port.
fi: yppasswd-demoni on käynnissä väärässä portissa.

en: Cannot open %s for reading: %s
fi: Ei voida avata %s luettavaksi: %s

en: Unable to obtain entropy from %s
fi: %s entropiaa ei voida määritellä

en: Unable to generate a salt. Check your crypt settings.
fi: Suolan luonti ei onnistunut. Tarkista salausasetuksesi.

en: Cannot create salt for standard crypt
fi: Ei voitu luoda suolaa vakiosalaukselle

en: Cannot create salt for MD5 crypt
fi: Ei voitu luoda suolaa MD5-salaukselle

en: Cannot create salt for bigcrypt
fi: Ei voitu luoda suolaa big-salaukselle

en: No support for bigcrypt included
fi: Tukea big-salaukselle ei ole otettu mukaan

en: Cannot create salt for blowfish crypt
fi: Ei voitu luoda suolaa blowfish-salaukselle

en: No support for blowfish included
fi: Tukea blowfish-salaukselle ei ole otettu mukaan

en: crypt_r() returns NULL pointer
fi: crypt_r() palautti NULL-osoittimen

en: Cannot lock password file: already locked.
fi: Ei voitu lukita salasanatiedostoa: valmiiksi lukittu.

en: Cannot open %s: %m
fi: Ei voitu avata %s: %m

en: Cannot stat %s: %m
fi: stat ei onnistunut %s: %m

en: Cannot create temp file (%s): %m
fi: Tilapäistiedoston (%s) luonti ei onnistunut: %m

en: Error while writing new shadow file: %m
fi: Virhe kirjoitettaessa uuteen varjotiedostoon: %m

en: Error while closing old shadow file: %m
fi: Virhe suljettaessa vanhaa varjotiedostoa: %m

en: Error while closing temporary shadow file: %m
fi: Virhe suljettaessa tilapäistä varjotiedostoa: %m

en: Error while writing new password file: %m
fi: Virhe kirjoitettaessa uutta salasanatiedostoa: %m

en: Error while closing old password file: %m
fi: Virhe suljettaessa vanha salasanatiedosto: %m

en: Error while closing temporary password file: %m
fi: Virhe suljettaessa tilapäinen salasanatiedosto: %m

en: Changing NIS password for %s on %s.
fi: Vaihdetaan käyttäjän %s palvelimen %s NIS-salasana.

en: Error while changing the NIS password.
fi: Virhe vaihdettaessa NIS-salasana.

en: Error while changing the NIS+ password.
fi: Virhe vaihdettaessa NIS+-salasana.
