beagle - en to nb translation catalogue (193 entries)

en: Orientation
nb: Orientasjon

en: The orientation of the tray.
nb: Varslingsikonets orientasjon.

en: <b>Conversations History</b>
nb: <b>Samtalehistorikk</b>

en: IM Viewer
nb: Lynmeldingsviser

en: Conversations in {0}
nb: Samtaler i {0}

en: Conversations with {0}
nb: Samtaler med {0}

en: Search
nb: Søk

en: Search for data on your desktop
nb: Søk etter data i dine mapper

en: {0}-{1} of {2}
nb: {0}-{1} av {2}

en: No results were found.
nb: Ingen treff.

en: Your search for "{0}" did not match any files on your computer.
nb: Ditt søk etter "{0}" samsvarte ikke med noen filer på din datamaskin.

en: You can change the scope of your search using the "Search" menu. A broader search scope might produce more results.
nb: Du kan endre omfanget for søket ved å bruke menyen «Søk». Et større omfang kan gi flere resultater.

en: You should check the spelling of your search words to see if you accidentally misspelled any words.
nb: Sjekk om du har skrevet noen av ordene feil.

en: You can use upper and lower case; search is case-insensitive.
nb: Du kan bruke både store og små bokstaver; søket tar ikke hensyn til dette.

en: To search for optional terms, use OR.  ex: <b>George OR Ringo</b>
nb: For å søke etter valgfrie ord, bruker du OR. F.eks: <b>Tor OR Odin</b>

en: To exclude search terms, use the minus symbol in front, such as <b>-cats</b>
nb: For å ekskludere ord fra søket, bruker du minustegnet foran ordet, som her: <b>-unyttig</b>

en: When searching for a phrase, add quotes. ex: <b>"There be dragons"</b>
nb: Ved søk etter en frase må du legge til sitattegn. F.eks <b>"There be dragons"</b>

en: Quick Tips
nb: Nyttige tips

en: Beagle cannot be run as root
nb: Beagle kan ikke kjøres som root

en: For security reasons, Beagle cannot be run as root.  You should restart as a regular user.
nb: Av sikkerhetsårsaker kan ikke Beagle kjøre som root. Du bør starte på nytt som en vanlig bruker.

en: Daemon not running
nb: Tjenesten kjører ikke

en: Start the daemon
nb: Start tjenesten

en: _Find:
nb: _Finn:

en: Find Now
nb: Finn nå

en: Type in search terms
nb: Skriv inn søkeord

en: Start searching
nb: Start søk

en: Move to trash
nb: Flytt til papirkurv

en: Add to Library
nb: Legg til i bibliotek

en: E-Mail:
nb: E-post:

en: Mobile Phone:
nb: Mobiltelefon:

en: Work Phone:
nb: Telefon, arbeid:

en: Home Phone:
nb: Telefon, privat:

en: Reveal in Folder
nb: Vis i mappe

en: E-Mail
nb: E-post

en: Instant-Message
nb: Lynmelding

note: FIXME: s/"gtk-info"/Gtk.Stock.Info/ when we can depend on gtk# 2.8 AddAction (new TileAction (Catalog.GetString ("Show Information"), "gtk-info", ShowInformation));
en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurv

en: Title:
nb: Tittel

en: Last Edited:
nb: Sist endret:

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Full Path:
nb: Full sti:

en: Empty
nb: Tom

en: Contains {0} Item | Contains {0} Items
nb[0]: Inneholder{0} element
nb[1]: Inneholder {0} elementer

en: Edited:
nb: Endret:

en: Set as Wallpaper
nb: Sett som bakgrunn

en: Modified:
nb: Endret:

en: IM Conversation
nb: IM-samtale

en: Name:
nb: Navn:

en: Date Received:
nb: Motatt:

en: Mail attachment
nb: Epostvedlegg

en: Send in Mail
nb: Send i e-post

en: Subject:
nb: Emne:

en: From:
nb: Fra:

en: {0} slide | {0} slides
nb[0]: {0} lysbilde
nb[1]: {0} lysbilder

en: Site:
nb: Sted:

en: Date Viewed:
nb: Visningsdato:

en: {0} page | {0} pages
nb[0]: {0} side
nb[1]: {0} sider

en: Open
nb: Åpne

en: Application
nb: Program

en: Contact
nb: Kontakt

en: Folder
nb: Mappe

en: Image
nb: Bilde

en: Audio
nb: Lyd

en: Documents
nb: Dokumenter

en: Conversations
nb: Samtaler

en: Website
nb: Nettsted

en: News Feed
nb: Nyhetsstrøm

en: Archive
nb: Arkiv

en: {0} week ago | {0} weeks ago
nb[0]: {0} uke siden
nb[1]: {0} uker siden

note: Lets say a year and a half to stop saying months
en: {0} month ago | {0} months ago
nb[0]: {0} måned siden
nb[1]: {0} måneder siden

en: {0} year ago | {0} years ago
nb[0]: {0} år siden
nb[1]: {0} år siden

note: FIXME: We need filters for video in Beagle. They should land soon when entagged-sharp gets video support.
en: Unknown duration
nb: Ukjent lengde

en: Accessed:
nb: Aksessert:

en: Desktop Search
nb: Skrivebordssøk

en: No Recent Searches
nb: Ingen nylige søk

en: Recent Searches
nb: Nylige søk

en: Clear
nb: Tøm

en: Quit
nb: Avslutt

note: Translators: the strings in TypeFilter.cs are for when the user * wants to limit search results to a specific type. You don't need * to give an exact translation of the exact same set of English * words. Just provide a list of likely words the user might use * after the "type:" keyword to refer to e
en: file
    files
nb: fil
    filer

en: mail
    email
    e-mail
nb: e-post
    e-post
    e-post

en: im
    ims
    instant message
    instant messages
    instant-message
    instant-messages
    chat
    chats
nb: im
    ims
    lynmelding
    lynmeldinger
    lynmelding
    lynmeldinger
    samtale
    samtaler

en: presentation
    presentations
    slideshow
    slideshows
    slide
    slides
nb: presentasjon
    presentasjoner
    lysbildevisning
    lysbildevisninger
    lysbilde
    lysbilder

en: application
    applications
    app
    apps
nb: program
    programmer
    program
    programmer

en: contact
    contacts
    vcard
    vcards
nb: kontakt
    kontakter
    visittkort
    visittkort

en: folder
    folders
nb: mappe
    mapper

en: image
    images
    img
nb: bilde
    bilder
    bilde

en: audio
nb: lyd

en: media
nb: medie

en: document
    documents
    office document
    office documents
nb: dokument
    dokumenter
    kontordokument
    kontordokumenter

en: conversation
    conversations
nb: samtale
    samtaler

en: web
    www
    website
    websites
nb: web
    www
    nettside
    nettsider

en: feed
    news
    blog
    rss
nb: strøm
    nyheter
    blog
    rss

en: archive
    archives
nb: arkiv
    arkiver

en: person
    people
nb: person
    folk

en: _Search
nb: _Søk

en: _Actions
nb: _Handlinger

en: Sor_t
nb: Sor_ter

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Exit Desktop Search
nb: Avslutt skrivebordssøk

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Help - Table of Contents
nb: Hjelp - Innholdsliste

en: About Desktop Search
nb: Om Skrivebordssøk

en: _Everywhere
nb: _Overalt

en: Search everywhere
nb: Søk overalt

en: _Applications
nb: _Programmer

en: Search applications
nb: Søk i programmer

en: _Contacts
nb: _Kontakter

en: Search contacts
nb: Søk i kontakter

en: _Documents
nb: _Dokumenter

en: Search documents
nb: Søk i dokumenter

en: Conve_rsations
nb: Samtale_r

en: Search E-Mail and Instant Messaging logs
nb: Søk i epost og lynmeldingslogger

en: Images
nb: Bilder

en: Search images
nb: Søk i bilder

en: Search sound and video files
nb: Søk i lyd- og videofiler

en: Date _Modified
nb: Sist _endret

en: Sort the most-recently-modified matches first
nb: Sorter treff etter endringsdato - nyeste først

en: _Name
nb: _Navn

en: Sort matches by name
nb: Sorter treff etter navn

en: _Relevance
nb: _Relevanse

en: Sort the best matches first
nb: Vis beste treff først

en: Reload configuration
nb: Last om konfigurasjon

en: The configuration file has been modified by another application. Do you wish to discard the currently displayed values and reload configuration from disk?
nb: Konfigurasjonsfilen har blitt endret av et annet program. Vil du avvise de viste verdiene og laste om konfigrasjonen fra disk?

en: Select Path
nb: Velg sti

en: The selected path is already selected for indexing and wasn't added.
nb: Den valgte stien er allerede valgt for indeksering og ble ikke lagt til.

en: The selected path wasn't added. The list contains items that supercedes it and the data is already being indexed.
nb: Den valgte stien ble ikke lagt til fordi den blir allerede indeksert av en sti som inneholder den.

en: Path not added
nb: Sti ble ikke lagt til

en: Remove obsolete paths
nb: Fjern overflødige stier

en: Adding this path will obsolete some of the existing include paths. This will result in the removal of the old obsolete paths. Do you still wish to add it?
nb: Hvis du legger til denne stien vil det gjøre noen andre stier overflødige. Dette vil medføre at de overflødige stiene blir fjernet. Vil du fremdeles legge den til?

en: Remove path
nb: Fjern sti

en: Are you sure you wish to remove this path from the list of directories to be included for indexing?
nb: Vil du fjerne denne stien fra listen av mapper som skal bli inkludert for indeksering?

en: Remove item
nb: Fjern element

en: Are you sure you wish to remove this item from the list of data to be excluded from indexing?
nb: Vil du fjerne dette elementet fra listen over data som skal bli ekskludert fra indeksering?

en: Invalid host entry
nb: Ugyldig vert

en: Remote host already present in the list.
nb: Ekstern vert finnes allerede i listen.

en: Netbeagle Node not added
nb: Netbeagle node ble ikke lagt til

en: Remove host
nb: Fjern tjener

en: Are you sure you wish to remove this host from the list?
nb: Vil du fjerne denne tjeneren fra listen?

en: Select path
nb: Velg sti

en: The selected path is already configured for external access.
nb: Den valgte stien er allerede konfigurert for ekstern tilgang.

en: Remove public path
nb: Fjern offentlig sti

en: Are you sure you wish to remove this entry from the list of public paths?
nb: Vil du fjerne denne oppføringen fra listen over offentlige stier?

en: Name
nb: Navn

en: Path
nb: Sti

en: Pattern
nb: Mønster

en: Mail Folder
nb: E-postmappe

en: Select Folder
nb: Velg mappe

en: Error adding path
nb: Feil når sti skulle legges til

en: The specified path could not be found and therefore it could not be added to the list of resources excluded for indexing.
nb: Stien ble ikke funnet og kan derfor ikke bli lagt til i listen som skal bli ekskludert i fra indeksering.

en: Show
nb: Vis

en: <b>Add remote host</b>
nb: <b>Legg til ekstern tjener</b>

en: <b>Add resource</b>
nb: <b>Legg til ressurs</b>

en: <b>Display</b>
nb: <b>Vise</b>

en: <b>General</b>
nb: <b>Generelt</b>

en: <b>Networking</b>
nb: <b>Nettverk</b>

en: <b>Privacy</b>
nb: <b>Personvern</b>

en: <b>Select mail folder</b>
nb: <b>Velg e-postmappe</b>

en: Add a remote search-enabled host you wish 
    to network with.
nb: Legg til en søkemulig vert du vil 
    koble til.

en: Add any additional paths to be included for indexing.
nb: Legg til ytterligere stier som skal bli inkludert for indeksering.

en: Add any remote search-enabled hosts you wish to network with
nb: Legg til eksterne søkemulige verter du vil koble til

en: Address
nb: Adresse

en: Adjust which types of results should be visible, and in what order they should be presented when grouped by type.
nb: Tilpass hvilke typer treff som skal bli vist og i hvilken rekkefølge de skal bli presentert når gruppert etter type.

en: Allow external access to local search services
nb: Tillat ekstern tilgang til lokale søketjenester

en: Directory Path
nb: Sti til mappe

en: Display the search window by pressing
nb: Vis søkevinduet ved å trykke

en: Filename Pattern
nb: Filnavnmønster

en: Index my home directory
nb: Indekser hjemmemappen

en: Indexing
nb: Indeksering

en: Maximum number of results displayed
nb: Maksimalt antall treff

en: Networking
nb: Nettverk

en: Please select a resource you wish to exclude from indexing.
nb: Velg en ressurs som skal ekskluderes fra indeksering.

en: Please select the mail folder you wish to exclude from indexing.
nb: Velg e-postmappen som skal ekskluderes fra indeksering.

en: Search Preferences
nb: Brukervalg for søk

en: Specify any resources, such as paths, patterns, mail folders or type of objects you wish to exclude from indexing.
nb: Angi en ressurs som f.eks. stier, mønster, e-postmapper eller type objekter du vil ekskludere fra indeksering.

en: Specify paths that should be available for external access
nb: Angi stier som skal være tilgjengelig for ekstern tilgang

en: Start search & indexing services automatically
nb: Start søk- og indekseringstjenester automatisk

en: Configure Desktop Search & Indexing
nb: Konfigurer skrivebordssøk og indeksering

en: Configure search & indexing properties
nb: Konfigurer egenskaper for søk og indeksering

en: Search & Indexing
nb: Søk og indeksering

en: On This Computer
nb: På denne datamaskinen

en: Image Directory
nb: Bildemappe

en: Thumbnail Directory
nb: Miniatyrbildemappe

en: Exif Directory
nb: Exifmappe

en: GPS Directory
nb: GPS-mappe

en: InterOperability Directory
nb: Samspillsevnemappe

en: Unknown Directory
nb: Ukjent mappe

en: Today
nb: I dag

en: Yesterday
nb: I går

note: To translators: {0} is the time of the day, eg. 13:45
en: Today, {0}
nb: I dag, {0}

note: To translators: {0} is the time of the day, eg. 13:45
en: Yesterday, {0}
nb: I går, {0}

note: To translators: {0} is the number of days that have passed, {1} is the time of the day, eg. 13:45
en: {0} days ago, {1}
nb: {0} dager siden, {1}

en: {0} hour | {0} hours
nb[0]: {0} time
nb[1]: {0} timer

en: {0} minute | {0} minutes
nb[0]: {0} minutt
nb[1]: {0} minutter

note: Translators: {0} is a file size in bytes
en: {0} bytes
nb: {0} byte
