Tomboy 0.3.2 - en to tr translation catalogue (98 entries)

en: Tomboy Notes
tr: Tomboy notlar

en: _Open Plugins Folder
tr: _Eklenti dizinini aç

en: _Preferences...
tr: _Tercihler

en: Print
tr: Yazdır

en: Preparing pages...
tr: Sayfalar hazırlanıyor...

en: Rendering page %d of %d...
tr: Toplam %2$d sayfadan %1$d hazırlanıyor...

en: Printing page %d of %d...
tr: Toplam %2$d sayfadan %1$d yazdırılıyor...

en: Print preview
tr: Baskı önizleme

en: Page %N of %Q
tr: %Q sayfadan %N.

en: %A %D, %I:%M %p
tr: %m.%d.%y %A, %H:%M

en: _About Tomboy
tr: Tomboy H_akkında

en: _Quit
tr: Çı_k

note: Open the Start Here note
en: Start Here
tr: Buradan başlayın

en: Welcome to Tomboy!
tr: Tomboy'a hoşgeldiniz!

en: Use this page as a Start Page for organizing your notes and keeping unorganized ideas around.
tr: Bu sayfayı notlarınızı düzenli tutmak ve düzenlenmemiş düşünceleri bir arada tutmak için başlangıç noktası olarak kullanın

en: New Note {0}
tr: Yeni not {0}

en: Describe your new note here.
tr: Yeni notunuzu burada açıklayın.

en: Really delete this note?
tr: Bu notu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: If you delete a note it is permanently lost.
tr: Eğer bir notu silerseniz tamamıyla kaybolacaktır.

en: _Link to New Note
tr: Yeni notla _ilişkilendir

en: Te_xt
tr: M_etin

en: _Search
tr: _Ara

en: Clos_e All Notes
tr: Tü_m notları kapat

en: _Close
tr: _Kapat

en: Search
tr: Ara

en: Search your notes
tr: Notlarınızı arayın

en: Link
tr: İlişkilendir

en: Link selected text to a new note
tr: Seçilmiş metni yeni bir not ile ilişkilendir

en: _Text
tr: _Metin

en: Set properties of text
tr: Metin özelliklerini ayarla

en: _Plugins
tr: _Eklentiler

en: Run Plugin actions
tr: Eklenti eylemlerini çalıştır

en: Delete
tr: Sil

en: Delete this note
tr: Bu notu sil

en: _Search...
tr: _Ara...

en: Find _Next
tr: So_nrakini bul

en: Find _Previous
tr: Ön_cekini bul

en: _Bold
tr: _Kalın

en: _Italic
tr: _Yatık

en: _Strikeout
tr: Ü_stü çizili

en: _Highlight
tr: _Aydınlat

en: Font Size
tr: Yazıtipi boyutu

en: Hu_ge
tr: Çok _büyük

en: _Large
tr: Bü_yük

en: S_mall
tr: _Küçük

en: Tomboy Preferences
tr: Tomboy tercihleri

en: Editing
tr: Düzenleme

en: Hotkeys
tr: Kısayollar

note: Spellchecking...
en: _Spellcheck While Typing
tr: Yazarken imlâ denetimi yap

en: Misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
tr: İmlâ hatalarının altı kırmızı çizilir ve doğru yazımlar imlâ hataları sağ tıklandığında görüntülenir.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
tr: _WikiSözcükleri aydınlat

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
tr: <b>BöyleGörünenSözcükler</b>'in aydınlatılmasını isterseniz bu seçeneği etkinleştirin. Bu sözcüğü tıklatmak bu adla yeni bir not oluşturulmasını sağlayacaktır.

note: Custom font...
en: Use Custom _Font
tr: Farklı _yazıtipi kullan

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
tr: Kısayol _tuşlarını izle

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
tr: Kısayol tuşları notlarınıza tek tuşla herhangi bir uygulamada çalışırken ulaşmanızı sağlar. Örnek kısayol tuşları: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
tr: Notlar _menüsünü görüntüle

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
tr: "_Buradan başlayın" notunu aç

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
tr: Yeni _not oluştur

note: Search dialog keybinding...
en: S_earch notes
tr: N_otları ara

en: Choose Note Font
tr: Not yazıtipi seçin

en: Recent Changes
tr: Son değişiklikler

en: <b>Recent Changes</b> lists your notes in the order they were last changed.  Double click to open a note.
tr: <b>Son Değişiklikler</b> diyaloğu notlarınız değiştirilme sıralarına göre görüntüler. Bir notu açmak için çift tıklatın.

en: Last Changed
tr: Son değiştirilme

en: Today, {0}
tr: Bugün, {0}

en: Yesterday, {0}
tr: Dün, {0}

en: {0} days ago, {1}
tr: {0} gün önce, {1}

en: MMMM d, h:mm tt
tr: d MMMM, HH:mm

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
tr: d MMMM yyy, HH:mm

en: Search All Notes
tr: Tüm notları ara

en: Search Note
tr: Not ara

en: _Find:
tr: _Bul:

en: Search _All Notes
tr: _Tüm notları ara

en: Case _Sensitive
tr: Büyük/küçük harf _duyarlı

en: _Previous
tr: Ö_nceki

en: Search _Results
tr: _Arama Sonuçları

en: ({0} match) | ({0} matches)
tr[0]: ({0} eşleşme)
tr[1]: ({0} eşleşme)

note: title
en: No notes found
tr: Not bulunamadı

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright (C) 2004, 2005 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>
tr: Tomboy: Basit ve kullanışlı not alma uygulaması.
    Telif hakkı (C) 2004, 2005 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>

en: Usage:
      --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
tr: Kullanımı:
      --new-note			Yeni bir not oluştur ve görüntüle.
      --new-note [başlık]		Belirtilen başlıkta bir not oluştur ve görüntüle.
      --open-note [başlık/url]	Belirtilen başlık ile eşleşen mevcut notu görüntüle.
      --start-here			'Buradan başlayın' notunu görüntüle  --highlight-search [metin]	Açık notlar içerisinde 'metin' metnini ara ve aydınlat.
      --version			Sürüm bilgisini görüntüle.
      --help			Bu kullanım bilgisini görüntüle.

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
    
    D-BUS remote control disabled.
tr: Kullanımı:
      --version			Sürüm bilgisini görüntüle.
      --help			Bu kullanım bilgisini görüntüle.
    
    D-BUS uzaktan denetim etkin değil.

en: Version {0}
tr: Sürüm {0}

en: Tomboy: unsupported option '{0}'
    Try 'tomboy --help' for more information.
    D-BUS remote control disabled.
tr: Tomboy: desteklenmeyen seçenek '{0}'
    Daha fazla bilgi için 'tomboy --help' komutunu deneyin.
    D-BUS uzaktan denetim etkin değil.

en: Create _New Note
tr: Yeni _Not oluştur

en: _Recent Changes
tr: _Son değişiklikler

en: _Search Notes...
tr: Not _ara

en:  (new)
tr:  (yeni)

en: Copyright © 2004, 2005 Alex Graveley
tr: Telif hakkı © 2004, 2005 Alex Graveley

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
tr: Basit ve kullanışlı bir not alma uygulaması.

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
tr: dddd, d MMMM, HH:mm

en: (Untitled {0})
tr: (Başlıksız {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
tr: <b>{0}</b> başlıklı bir not zaten var. Devam etmeden önce bu not için başka bir başlık seçin.

en: Note title taken
tr: Not başlığı alındı

en: Cannot open location
tr: Konum açılamıyor

en: _Copy Link Address
tr: Bağlantı adresini _kopyala

en: _Open Link
tr: _Bağlantıyı aç

en: Export to HTML
tr: HTML olarak kaydet

en: Destination for HTML Export
tr: HTML kaydetme için hedef dizin

en: Export linked notes
tr: İlişkili notları da kaydet
