sumf - en to km translation catalogue (123 entries)

en: Save
km: រក្សា​ទុក

en: Resource
km: ធនធាន

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Resource Group Details
km: លម្អិតអំពីក្រុម​ធនធាន

en: Resource Group
km: ក្រុម​ធនធាន

en: Modified Resources
km: ធនធាន​ដែល​បាន​កែប្រែ

en: Selected Resource
km: ធនធាន​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: All Resources
km: ធនធាន​ទាំងអស់

en: Save changes
km: រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Drop changes
km: បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Save to all profiles
km: រក្សាទុក​ទៅ​ទម្រង់​ទាំងអស់

en: Patch all profiles
km: ប៉ះ​ទម្រង់​ទាំងអស់

en: &Show changes
km: បង្ហាញ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Alt+S
km: ជំនួស+S

en: &Cancel
km: បោះបង់

en: Alt+C
km: ជំនួស+C

en: Ok
km: យល់ព្រម

en: save
km: រក្សាទុក

en: all
km: ទាំងអស់

en: patch
km: បំណះ

en: drop
km: ចោល

en: apply
km: អនុវត្ត

en: Resource Changes
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ធនធាន

en: &Close
km: បិទ

en: Edit profile
km: កែសម្រួល​ទម្រង់

en: Switch scripts
km: ប្ដូរ​ស្គ្រីប

en: Prestart
km: មុន​ចាប់ផ្ដើម

en: Poststart
km: ក្រោយ​ចាប់ផ្ដើម

en: Prestop
km: មុន​បញ្ឈប់

en: Poststop
km: ក្រោយ​បញ្ឈប់

en: clear
km: ជម្រះ

en: Profile settings
km: ការ​កំណត់​ទម្រង់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា

en: &OK
km: យល់ព្រម

en: Alt+O
km: ជំនួស+O

en: Error
km: កំហុស

en: Choose prestart script
km: ជ្រើស​ស្គ្រីប​មុន​ចាប់ផ្ដើម

en: Choose poststart script
km: ជ្រើស​ស្គ្រីប​ក្រោយ​ចាប់ផ្ដើម

en: Choose prestop script
km: ជ្រើស​ស្គ្រីប​មុន​បញ្ឈប់

en: Choose poststop script
km: ជ្រើស​ស្គ្រីប​ក្រោយ​បញ្ឈប់

en: Root privileges are required to use this program.
km: ទាមទារ​សិទ្ធិ​ជា root ដើម្បី​ប្រើ​កម្មវិធី​នេះ ។

en: You are not authorized to use this program.
km: អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ប្រើ​កម្មវិធី​នេះ​ឡើយ ។

en: Initializing
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម

en: Initialize SCPM
km: ចាប់​ផ្ដើម SCPM

en: SCPM is not initialized
    SCPM is not initialized, but must be before use.  
    If you initialize it now, default settings that are sufficient for most systems are used. To configure SCPM before initialization, select 'Run YaST'.
    Initialize SCPM now?
km: SCPM មិន​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម
    SCPM មិន​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​តែ​មុន​នឹង​ប្រើ ។  
    បើ​អ្នក​ចាប់ផ្ដើម​វា​ឥឡូវ ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ដែល​គ្រប់គ្រាន់សម្រាប់​ប្រព័ន្ធភាគច្រើន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។ ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ SCPM មុន​នឹង​ការ​ចាប់ផ្ដើម ជ្រើស 'រត់យ៉ាស' ។
    ចាប់ផ្ដើម SCPM ឥឡូវ​ឬ ?

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: Run YaST
km: រត់ YaST

en: No
km: ទេ

en: Reinitialize SCPM
km: ចាប់ផ្ដើម SCPM ឡើង​វិញ

en: SCPM has detected a changed system installation and must be reinitialized. This means that the data saved in your existing profiles may be out of date. If you reinitialize SCPM now, your profiles will be lost. You can also try to update the data saved in your profiles. Read the SCPM info page for more information about this.
    Renitialize SCPM now?
km: SCPM បាន​រកឃើញ​ប្រព័ន្ធ​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ និង​ត្រូវ​តែ​បាន​ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ ។​នេះ​មាន​ន័យ​ថា ទិន្នន័យដែល​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​ទម្រង់ដែល​មានស្រាប់​របស់​អ្នក អាច ហួស​សម័យ ។ បើ​អ្នក​ចាប់ផ្ដើម SCPM ឡើងវិញ​ឥឡូវ ទម្រង់​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាត់បង់ ។ អ្នក​អាច​ព្យាយាម​ធ្វើ​ឲ្យ​ទិន្នន័យដែល​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​ទម្រង់របស់​អ្នក​ទាន់សម័យ ។ អាន ទំព័រព័ត៌មាន SCPM សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​
    ចាប់ផ្ដើម SCPM ឡើងវិញ​ឥឡូវ​ឬ ?

en: Recover SCPM
km: សង្គ្រោះ SCPM

en: SCPM needs recovery
    SCPM is currently locked and needs recovery. This is usually the case after an unexpected abort of an SCPM operation, for example, caused by a critical error. SCPM can be recovered by replaying the command executed before the abort. This basically completes the previous command. You can also rollback the previous command. This leads to a system status equal or at least similar to the status before the aborted operation. If in doubt, choose 'Replay'.
km: SCPM ត្រូវការ​សង្គ្រោះ​ឡើងវិញ
    SCPM បច្ចុប្បន្នកំពុងជាប់សោ និង​ត្រូវ​ការ​សង្គ្រោះ​ឡើងវិញ ។ ករណីនេះ​ជាទូទៅ​កើតឡើង​ក្រោយ​ពី​បោះបង់​ប្រតិបត្តិការ SCPM ដោយ​មិន​រំពឹងទុកត ឧទាហរណ៍ បណ្ដាល​មក​ពី​កំហុស​ធ្ងន់ធរ​មួយ ។ SCPM អាចត្រូវ​បាន​សង្គ្រោះ​ដោយ​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា​ឡើងវិញមុន​នឹង​បោះបង់ ។ ទង្វើនេះ​ជាមូលដ្ឋាន​បាន​បញ្ចប់​ពាក្យ​បញ្ជា​ពីមុន ។ អ្នក​ក៏អាច​ត្រឡប់​ទៅ​ពាក្យ​បញ្ជា​ពី​មុនបាន​ទេ​ ។ នេះ​បណ្ដាល​ឲ្យ​ស្ថានភាព​ប្រព័ន្ធ​ស្មើ ឬ យ៉ាងហោចណាស់​ស្រដៀង​នឹង​ស្ថាន​ភាព​មុន​ពេល​ដែល​ប្រតិបត្តិការ​ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ។ បើ​នៅតែ​មាន​ចម្ងល់ ជ្រើស ចាក់​ម្ដង​ទៀតy ។.

en: Replay
km: ចាក់​ឡើង​វិញ

en: Rollback
km: ថយក្រោយ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Initialization failed
km: ការ​ចាប់ផ្ដើម​បាន​បរាជ័យ

en: Saving database
km: កំពុង​រក្សាទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Active
km: សកម្ម

en: SCPM Universal Management Front-End
km: ផ្នែក​ខាង​មុខ​គ្រប់គ្រង SCPM សកល

en: Available profiles
km: ទម្រង់​ដែល​មាន

en: Co&py
km: ចម្លង

en: Create a new profile by copying the selected one
km: បង្កើត​ទម្រង់​ថ្មី​ដោយ​ចម្លង​ទម្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Ctrl+P
km: បញ្ជា+P

en: &Quit
km: ចេញ

en: Quit
km: ចេញ

en: Ctrl+Q
km: បញ្ជា+Q

en: Contents
km: មាតិកា

en: &Contents...
km: មាតិកា...

en: Index
km: លិបិក្រម

en: &Index...
km: លិបិក្រម...

en: About
km: អំពី

en: &About
km: អំពី

en: &Edit
km: កែសម្រួល

en: Edit selected profile properties
km: កែសម្រួល​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ទម្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Ctrl+E
km: បញ្ជា+E

en: &Add
km: បន្ថែម

en: Create a new profile
km: បង្កើត​ទម្រង់​ថ្មី​មួយ

en: Ctrl+A
km: បញ្ជា+A

en: &Remove
km: យក​ចេញ

en: Remove selected profile
km: យក​ទម្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញ

en: Ctrl+R
km: បញ្ជា+R

en: &Switch
km: ប្ដូរ

en: Switch to selected profile
km: ប្ដូរ​ទៅ​ទម្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Ctrl+S
km: បញ្ជា+S

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Reinitialize
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើង​វិញ

en: Close Progress Window automatically
km: បិទ​បង្អួច​វឌ្ឍនភាព​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Show Progress Messages
km: បង្ហាញ​សារ​វឌ្ឍនភាព

en: Always show Switch Window
km: បង្ហាញ​បង្អួច​ប្ដូរ​ជានិច្ច

en: &Profiles
km: ទម្រង់

en: &Options
km: ជម្រើស

en: &Help
km: ជំនួយ

en: About SUMF
km: អំពី SUMF

en: Copyright 2005 SUSE LINUX Products GmbH
    Released under the terms of GNU General Public License
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៥ ដោយ​ផលិតផល​ស៊ូស៊ីលីនុច GmbH
    បាន​ចេញផ្សាយ​ក្រោម​អាជ្ញាបណ្ណ GNU General Public License

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: SCPM is already disabled.
km: SCPM ប្រើ​លែង​បាន​ហើយ ។

en: Name of the new profile
km: ឈ្មោះ​របស់​ទម្រង់​ថ្មី

en: Should the new profile be the active one?
km: តើ​ទម្រង់​ថ្មី​គួរ​ជា​ទម្រង់​សកម្ម​មួយ​ឬ ?

en: Select the profile to edit first.
km: ជ្រើស​ទម្រង់​ដែល​ត្រូវ​កែសម្រួល​ជាមុន ។

en: Select the profile to copy first.
km: ជ្រើស​ទម្រង់​ដែល​ត្រូវ​ចម្លង​ជាមុន ។

en: Copy profile
km: ចម្លង​ទម្រង់

en: Select the profile to remove first.
km: ជ្រើស​ទម្រង់​ដែល​ត្រូវ​យក​ចេញ​ជាមុន ។

en: Select the profile to switch to first.
km: ជ្រើស​ទម្រង់​ដែល​ត្រូវ​ប្តូរ​ទៅ​ជាមុន ។

en: Warning
km: ការព្រមាន

en: All profiles will be lost.
    Really discard the database and reinitialize SCPM?
km: ទម្រង់​ទាំងអស់​នឹង​បាត់បង់ ។​
    ពិតជា​មិនរក្សាទុក​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ហើយ​ចាប់ផ្ដើម SCPM ឡើងវិញ​ឬ ?

en: Error: SCPM is locked
km: កំហុស ៖ SCPM ជាប់​សោ

en: Error:
km: កំហុស ៖

en: Progress
km: វឌ្ឍនភាពព

en: Action
km: អំពើ

en: Switching Profile
km: កំពុង​ប្ដូរ​ទម្រង់

en: Switch information
km: ប្ដូរ​ព័ត៌មាន

en: Active profile
km: ទម្រង់​សកម្ម

en: Destination profile
km: ទម្រង់​ទិសដៅ​

en: Modified resources
km: ធនធាន​ដែល​បាន​កែប្រែ

en: Drop &changes
km: បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: &Details
km: លម្អិត

en: Alt+D
km: ជំនួស+D

en: C&ancel
km: បោះបង់

en: Alt+A
km: ជំនួស+A

en: unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: mixed
km: បាន​លាយ
