sumf - en to fi translation catalogue (103 entries)

en: Save
fi: Tallenna

en: Resource
fi: Resurssi

en: Type
fi: Tyyppi

en: Resource Group Details
fi: Resurssiryhmän tiedot

en: Resource Group
fi: Resurssiryhmä

en: Modified Resources
fi: Muutetut resurssit

en: Selected Resource
fi: Valitut resurssit

en: All Resources
fi: Kaikki resurssit

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Drop changes
fi: Hylkää muutokset

en: Save to all profiles
fi: Tallenna kaikkiin profiileihin

en: Patch all profiles
fi: Korjaa kaikki profiilit

en: &Show changes
fi: &Näytä muutokset

en: Alt+S
fi: Alt+N

en: &Cancel
fi: &Peruuta

en: Alt+C
fi: Alt+P

en: save
fi: tallenna

en: drop
fi: hylkää

en: apply
fi: käytä

en: patch
fi: korjaa

en: Resource Changes
fi: Resurssimuutokset

en: &Close
fi: &Sulje

en: Edit profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Switch scripts
fi: Vaihda komentojonoja

en: Prestart
fi: Ennen käynnistystä

en: Poststart
fi: Käynnistyksen jälkeen

en: Prestop
fi: Ennen pysäytystä

en: Poststop
fi: Pysäytyksen jälkeen

en: clear
fi: tyhjennä

en: Profile settings
fi: Profiiliasetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Error
fi: Virhe

en: Choose prestart script
fi: Valitse komentojo ennen käynnistystä

en: Choose poststart script
fi: Valitse komentojono käynnistyksen jälkeen

en: Choose prestop script
fi: Valitse komentojono ennen pysäytystä

en: Choose poststop script
fi: Valitse komentojono pysäytyksen jälkeen

en: You must be root to use this program.
fi: Tämän ohjelman käyttämiseen vaaditaan pääkäyttäjän oikeudet.

en: Initializing
fi: Valmistellaan

en: Initialization failed
fi: Valmistelu epäonnistui

en: Saving database
fi: Tallennetaan tietokanta

en: Active
fi: Käytössä

en: SCPM Universal Management Front-End
fi: SCPM:n yleinen hallintakäyttöliittymä

en: Available profiles
fi: Käytettävissä olevat profiilit

en: Co&py
fi: Ko&pioi

en: Create a new profile by copying the selected one
fi: Luo uusi profiili kopioimalla valittu profiili

en: &Quit
fi: &Lopeta

en: Quit
fi: Lopeta

en: Ctrl+Q
fi: Ctrl+L

en: Contents
fi: Sisältö

en: &Contents...
fi: &Sisältö...

en: Index
fi: Hakemisto

en: &Index...
fi: &Hakemisto...

en: About
fi: Tietoja

en: &About
fi: &Tietoja

en: &Edit
fi: &Muokkaa

en: Edit selected profile properties
fi: Muokkaa valitun profiilin ominaisuuksia

en: Ctrl+E
fi: Ctrl+M

en: &Add
fi: &Lisää

en: Create a new profile
fi: Luo uusi profiili

en: Ctrl+A
fi: Ctrl+L

en: &Remove
fi: &Poista

en: Remove selected profile
fi: Poista valittu profiili

en: Ctrl+R
fi: Ctrl+P

en: &Switch
fi: &Vaihda

en: Switch to selected profile
fi: Vaihda valittuun profiiliin

en: Ctrl+S
fi: Ctrl+V

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Reinitialize
fi: Valmistele uudelleen

en: Close switch window automatically
fi: Sulje vaihtoikkuna automaattisesti

en: Run YaST
fi: Suorita YaST

en: Show progress messages
fi: Näytä edistymissanomat

en: &Profiles
fi: &Profiilit

en: &Options
fi: &Valinnat

en: &Help
fi: &Ohje

en: About SUMF
fi: Tietoja SUMF:stä

en: Copyright 2005 SUSE LINUX Products GmbH
    Released under the terms of GNU General Public License
fi: Copyright 2005 SUSE LINUX Products GmbH
    Julkaistu GNU General Public License ehdoilla

en: Information
fi: Tiedot

en: SCPM is already disabled.
fi: SCPM on jo poistettu käytöstä.

en: Name of the new profile
fi: Uuden profiilin nimi

en: Should the new profile be the active one?
fi: Tulisiko uusi profiili ottaa käyttöön heti?

en: Please select a profile to edit first.
fi: Valitse ensin muokattava profiili.

en: Please select a profile to copy first.
fi: Valitse ensin kopioitava profiili.

en: Copy profile
fi: Kopioi profiili

en: Please select a profile to remove first.
fi: Valitse ensin poistettava profiili.

en: Warning
fi: Varoitus

en: All profiles will be lost.
    Really discard the database and reinitialize SCPM?
fi: Kaikki profiilit menetetään.
    Poistetaanko tietokanta ja valmistellaanko SCPM uudelleen varmasti?

en: Error: SCPM is locked
fi: Virhe: SCPM on lukittu

en: Error:
fi: Virhe:

en: Progress
fi: Edistyminen

en: Action
fi: Toiminta

en: Switching Profile
fi: Vaihdetaan profiilia

en: Switch information
fi: Vaihtotiedot

en: Active profile
fi: Käytössä oleva profiili

en: Destination profile
fi: Kohdeprofiili

en: Modified resources
fi: Muutetut resurssit

en: Drop &changes
fi: Hylkää &muutokset

en: &Details
fi: &Tiedot

en: Alt+D
fi: Alt+T

en: C&ancel
fi: Peruut&a

en: unknown
fi: tuntematon

en: Save &changes
fi: &Tallenna muutokset
