kinternet - en to el translation catalogue (116 entries)

note: desc: dialog title
en: Check Connection
el: Έλεγχος σύνδεσης

en: Default Route
el: Προεπιλεγμένη Ανακατεύθυνση

en: Name Server
el: Διακομιστής Ονομάτων

en: Update
el: Ανανέωση

en: Invalid default route:
el: Μη έγκυρος default route:

note: desc: %1 is a filename, %2 an error message
en: Cannot read `%1': %2
el: αδυναμία ανάγνωσης αρχείου "%1": %2

en: Default route ok.
el: Ο default route είναι ok.

en: Gateway Address
el: Διεύθυνση gateway

en: Own Address
el: Τοπική διεύθυνση

en: Kernel Interface
el: Διεπαφή Πυρήνα

en: Name server failure:
el: Σφάλμα name server:

en: no name server found in `%1'
el: δεν βρέθηκε name server στο `%1'

en: waiting for reply
el: αναμονή απάντησης

en: Name server ok.
el: Ο name server είναι ok.

en: Name Server Address
el: Διεύθυνση name server

en: address lookup does not work
el: το address lookup δεν λειτουργεί

en: Configuration of the selected interface
    and provider:
el: Ρυθμίσεις της επιλεγμένης διεπαφής
    δικτύου και παροχέα:

en: Parameter
el: Παράμετρος

en: Value
el: Τιμή

note: desc: dialog title
en: Data Rate
el: Ταχύτητα σύνδεσης

note: desc: dialog title
en: Dial Prefix
el: Πρόθεμα Κλήσης

en: Enter the dial prefix for the interface `%1':
el: Παρακαλώ εισάγετε το πρόθεμα κλήσεις για την διεπαφή '%1':

en: The dial prefix `%1' is not allowed. It must
    match the regular expression `%2'.
el: Το πρόθεμα κλήσης '%1' δεν επιτρέπεται. Θα πρέπει
    να ταιριάζει με την κανονική κατάληξη '%2'.

note: desc: menu title
en: KInternet - Internet Tool
el: KInternet - Εργαλείο για σύνδεση στο Internet

note: desc: dialog title
en: Various Settings
el: Διάφορες ρυθμίσεις...

en: Configure with YaST2...
el: Ρύθμιση με YaST2

en: Set Dial Prefix...
el: Ορίστε το Πρόθεμα Κλήσης...

en: View Log
el: Προβολή της Καταγραφής

en: View Data Rate
el: Προβολή της Ταχύτητας Δεδομένων

en: Reconnect to Server
el: Επανασύνδεση στον εξυπηρετητή

en: &Interface
el: &Διασύνδεση

en: &Provider
el: &Παροχέας

en: St&art
el: &Εκκίνηση

note: desc: menu entry to add a link/channel (e.g. for isdn channel bundling)
en: &Add Link
el: &Προσθήκη Δεσμού

note: desc: menu entry to remove a link/channel (e.g. for isdn channel bundling)
en: &Remove Link
el: Α&φαίρεση Δεσμού

en: Should KInternet start automatically
    when you log in?
el: Θέλετε το KInternet να τρέχει αυτόματα
    όταν κάνετε login?

note: desc: dialog title
en: Log
el: Καταγραφή

en: This is the complete log:
el: Αυτό είναι ολόκληρο το αρχείο καταγραφής:

en: Save to File...
el: Αποθήκευση σε αρχείο...

en: Save Log As
el: Αποθήκευση Καταγραφής Ως

en: Cannot open file for writing.
el: Δεν μπορώ να ανοίξω το αρχείο για εγγραφή.

en: KInternet is already running. It is the small
    icon showing a connector in your panel.
el: Το KInternet τρέχει ήδη. Είναι το μικρό
    εικονίδιο με τον connector , στον πίνακα.

note: desc: dialog title
en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Enter the password for the provider `%1':
el: Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης για τον παροχέα διαδικτύου '%1':

en: WEP - Key Input Dialog
el: WEP - Διάλογος Εισαγωγής Κλειδιού

en: Insert WEP key:
el: Εισαγωγή κλειδιού WEP:

en: Select WEP key type:
el: Επιλογή τύπου κλειδιού WEP:

en: Select WEP authentication mode:
el: Επιλογή κατάστασης πιστοποίησης WEP:

en: Wireless LAN - Dialog
el: Ασύρματο LAN - Διάλογος

en: Name
el: Όνομα

en: Value(s)
el: Τιμή(ές)

en: Associated:
el: Συνεργάσιμο:

en: Scan for Wireless &Networks
el: Ανίχνευση για Ασύρματα Δίκτυ&α

en: Auto refresh
el: Αυτόματη ανανέωση

en: Start Active Scan
el: Εκκίνηση Ενεργής Σάρωσης

en: Start &YaST
el: Εκκίνηση &YaST

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Name/ESSID
el: Όνομα/ESSID

en: Signal
el: Σήμα

en: Frequency
el: Συχνότητα

en: Channel
el: Κανάλι

en: Authentication with the server failed.
el: Το login στον εξυπηρετητή απέτυχε.

en: Connection closed by server.
el: Η σύνδεση τερματίστηκε από τον εξυπηρετητή.

en: Connection to server lost.
el: Η σύνδεση με τον εξυπηρετητή τερματίστηκε.

en: Could not connect to local server. Maybe
    smpppd is not running or you are not
    member of the group "dialout".
    Also check the server settings in
    the dialog "Various Settings".
el: Αδύνατη η σύνδεση με τον τοπικό διακομιστή.
    Ίσως δεν τρέχει ο smpppd, ή δεν είστε
    μέλος της ομάδας "dialout".
    Επίσης ελέγξτε την ρύθμιση του διακομιστή
    στο διάλογο "Διάφορες ρυθμίσεις".

en: Connection to remote server refused.
    Maybe smpppd is not running.
    Also check the server settings in
    the dialog "Various Settings".
el: Η σύνδεση με τον απομακρυσμένο εξυπηρετητή
    απορρίφθηκε. Ίσως δεν τρέχει ο smpppd,
    Επίσης ελέγξτε την ρύθμιση του εξυπηρετητή
    στο διάλογο "Διάφορες ρυθμίσεις".

en: Connection to local and remote server
    refused. Maybe smpppd is not running
    or you are not member of the group "dialout".
    Also check the server settings in
    the dialog "Various Settings".
el: Η σύνδεση με τον τοπικό και τον απομακρυσμένο
    εξυπηρετητή απορρίφθηκε. Ίσως δεν τρέχει ο smpppd,
    ή δεν είστε μέλος του group "dialout".
    Επίσης ελέγξτε την ρύθμιση του εξυπηρετητή
    στο διάλογο "Διάφορες ρυθμίσεις".

en: No Action
el: Καμία Ενέργεια

en: Menu
el: Μενού

en: Start or Stop Connection
el: Εκκίνηση ή Διακοπή της Σύνδεσης

en: Login
el: Σύνδεση

en: Interface
el: Διεπαφή δικτύου

en: Interface to select on start-up:
el: Διασύνδεση που θα επιλεγεί στην εκκίνηση:

en: Provider
el: &Παροχέας

en: Provider to select on start-up:
el: Παροχέας που θα επιλεγεί στην εκκίνηση:

en: Keep Active Provider on Start-up
el: Διατήρηση του Ενεργού Παροχέα στην Εκκίνηση

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Window
el: Παράθυρο

en: Mouse Buttons
el: Κουμπιά Ποντικιού

en: Chart Type
el: Τύπος Γραφήματος

en: Update Interval
el: Ενημέρωση διαστήματος

en: S&witch KDE network status
el: Αλλαγή της Κατάστασης Δικτύου του &KDE

en: Trigger connect on request of application
el: Σύνδεση κατά την απαίτηση μιας εφαρμογής

en: Occasion
el: Περιστασιακά

en: When should the scripts be executed:
el: Πότε θα εκτελούνται τα σενάρια:

en: Never
el: Ποτέ

en: Script to execute after connect:
el: Σενάριο που θα εκτελεσθεί μετά τη σύνδεση:

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

en: Script to execute after disconnect:
el: Σενάριο που θα εκτελεσθεί μετά την αποσύνδεση:

en: Scripts
el: Σενάρια

en: Location of smpppd
el: Τοποθεσία του smpppd

en: Manual Settings
el: Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

en: Server:
el: Διακομιστής:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Server
el: Ποτέ

en: Host Names
el: Ονόματα Κόμβων

en: DNS Check
el: Έλεγχος DNS

en: Select Script
el: Επιλέξτε Σενάριο

en: Use this button to start YaST for permanent configuration.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το κουμπί για να ξεκινήσετε το YaST για μόνιμες ρυθμίσεις.

en: Use this button to connect to the above selected accesspoint.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το κουμπί για να συνδεθείτε στο παρακάτω επιλεγμένο σημείο πρόσβασης.

en: This load the list of current known accesspoints and don't start a active scan.
el: Αυτό φορτώνει τη λίστα των πιο πρόσφατα γνωστών σημείων πρόσβασης και δεν ξεκινά μια ενεργή σάρωση.

en: This start a active scan. During a active scan it could happen, that you lost 
     your current wireless connection.
el: Αυτό ξεκινά μια ενεργή σάρωση. Κατά τη διάρκεια μιας ενεργής σάρωσης, μπορεί να χάσετε
     την τρέχουσα σύνδεση δικτύου.

en: This activate accoustic for the next 'Refresh' or 'Active Scan'. 
     To stop this, untoggle this checkbox.
el: Αυτό ενεργοποιεί την ακουστική για την επόμενη 'Ανανέωση' ή 'Ενεργή Σάρωση'. 
     Για να το σταματήσετε αυτό, μην επιλέξετε αυτό το κουτί.

en: This activate auto refresh scan for the next 'Refresh' or 'Active Scan'. 
     To stop this, untoggle this checkbox.
el: Αυτό ενεργοποιεί την αυτόματη ανανέωση σάρωσης για την επόμενη 'Ανανέωση' ή 'Ενεργή Σάρωση'
     Για να το σταματήσετε αυτό, μην επιλέξετε το κουτί.

en: WARNING
el: ΠΡΟΣΟΧΗ

en: Could not start YaST Network Module. Is it installed?
el: Αδύνατη η εκκίνηση της Μονάδας Δικτύου του YaST. Είναι εγκατεστημένη;

en: Could not start YaST Network Module, is it already installed?
el: Αδύνατη η εκκίνηση της Μονάδας Δικτύου του YaST. Είναι ήδη εγκατεστημένη;

en: Networkaddress
el: Διεύθυνση δικτύου

en: Link Quality
el: Ποιότητα Σύνδεσης

en: Signal level
el: Επίπεδο Σήματος

en: Noise level
el: Επίπεδο Θορύβου

en: Conntection details
el: Λεπτομέρειες Σύνδεσης

en: WEP Key
el: κλειδί WEP

en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

en: WEP Key Size
el: Μέγεθος Κλειδιού WEP
