f-spot - en to sr translation catalogue (202 entries)

en: By Extension
sr: Према екстензији

en: Unsupported file format.
sr: Неподржана врста датотеке.

en: Determine File Type:
sr: Одреди врсту датотеку:

en: Load Image
sr: Учитај слику

en: Save Image
sr: Сачувај слику

en: No image loaded.
sr: Није учитана слика.

en: Can't save non local files.
sr: Не могу да чувам нелокалне датотеке.

en: Unsupported image type for saving.
sr: Неподржана врста слике при чувању.

en: interpolation type
sr: врста интерполације

en: the type of interpolation to use
sr: коју врсту интерполације користити

en: check type
sr: врста сенчења

en: the type of chequering to use
sr: какво сенчење користити

en: the size of chequers to use
sr: величина сенчења

en: dither
sr: мешање

en: dither type
sr: врста мешања

en: File not found
sr: Датотека није нађена

en: Unknown transform type %d
sr: Непозната врста трансформације %d

en: Operation failed
sr: Пропала операција

en: Preview
sr: Приказ

en: Path
sr: Путања

en: File
sr: Датотека

en: Index
sr: Попис

en: Downloading Previews
sr: Преузимам прегледе

en: Downloading Preview of {0}
sr: Преузимам преглед за {0}

en: Unknown destination.
sr: Непознато одредиште.

en: When copying files from a camera you must select a valid destination on the local filesystem
sr: При умножавању датотека са камере морате изабрати исправно одредиште у локалном систему датотека

en: Unable to create directory.
sr: Не могу да направим директоријум.

en: Error "{0}" while creating directory "{1}".  Check that the path and permissions are correct and try again
sr: Грешка „{0}“ при прављењу директоријума „{1}“.  Проверите да ли су путања и овлашћења исправни и покушајте поново

en: Transferring Pictures
sr: Пребацујем слике

en: Copying file {0} of {1}
sr: Умножавам датотеку {0} од {1}

en: Done Copying Files
sr: Готово умножавање датотека

en: Download Complete
sr: Преузимање готово

en: Error transferring file
sr: Грешка при пребацивању датотеке

en: Transferring "{0}" from camera
sr: Преносим „{0}“ са апарата

en: Select Destination
sr: Изаберите одредиште

en: Camera
sr: Апарат

en: Port
sr: Прикључак

en: Transferring picture "{0}" To CD
sr: Пребацујем слику „{0}“ на ЦД

note: This indicates the current photo is photo {0} of {1} out of photos
en: {0} of {1}
sr: {0} од {1}

en: Done Sending Photos
sr: Готово слање слика

en: Transfer Complete
sr: Пренос готов

en: Error While Transferring
sr: Грешка при пребацивању

en: Error Transferring
sr: Грешка при пребацивању

en: Error: Error while transferring; Aborting
sr: Грешка: грешка при пребацивању; одустајем

en: Error: File Already Exists; Aborting
sr: Грешка: датотека већ постоји; одустајем

en: Error saving adjusted photo
sr: Грешка при чувању измењене слике

en: Image Directory
sr: Директоријум слика

en: Thumbnail Directory
sr: Директоријум умањених слика

en: Exif Directory
sr: Exif директоријум

en: GPS Directory
sr: GPS директоријум

en: InterOperability Directory
sr: Директоријум за интероперабилност

en: Unknown Directory
sr: Непознати директоријум

en: Uploading picture "{0}"
sr: Набацујем слику „{0}“

en: Upload Complete
sr: Набацивање готово

en: Unable to log on.
sr: Не могу да се пријавим.

en: Uploading Pictures
sr: Набацујем слике

en: Building Gallery
sr: Правим галерију

note: Abbreviation of previous
en: Prev
sr: Прет

en: Next
sr: След

en: Exit fullscreen
sr: Напусти цео екран

en: <b>Account</b>
sr: <b>Налог</b>

en: <b>Album</b>
sr: <b>Албум</b>

en: <b>Color Temperature</b>
sr: <b>Температура боја</b>

en: <b>Destination</b>
sr: <b>Одредиште</b>

en: <b>End Date</b>
sr: <b>Завршни датум</b>

en: <b>Export Method</b>
sr: <b>Начин извоза</b>

en: <b>Exposure</b>
sr: <b>Експозиција</b>

en: <b>Gallery</b>
sr: <b>Галерија</b>

en: <b>Histogram</b>
sr: <b>Хистограм</b>

en: <b>Photograph Layout</b>
sr: <b>Излагање фотографије</b>

en: <b>Photos</b>
sr: <b>Слике</b>

en: <b>Predefined</b>
sr: <b>Предефинисано</b>

en: <b>Preview</b>
sr: <b>Преглед</b>

en: <b>Printer Details</b>
sr: <b>Детаљи штампача</b>

en: <b>Start Date</b>
sr: <b>Почетни датум</b>

en: <b>Style</b>
sr: <b>Стил</b>

en: <span weight='bold' size='larger'>Error Connecting to Gallery</span>
sr: <span weight='bold' size='larger'>Грешка при повезивању на Галерију</span>

en: Ad_just Color...
sr: По_деси боју...

en: Adjust Color
sr: Подеси боју

en: Browse
sr: Разгледај

en: CD
sr: ЦД

en: Camera Selection
sr: Избор апарата

en: Co_nfigure
sr: По_деси

en: Create CD
sr: Направи ЦД

en: Create New _Tag...
sr: Направи нову _ознаку...

en: Display Side_bar
sr: Прикажи _бочни панел

en: Display T_ags
sr: Прикажи _ознаке

en: Display _Dates
sr: Прикажи _датуме

en: Display _Timeline
sr: Прикажи линију _времена

en: Edit Tag Icon
sr: Измени икону ознаке

en: Export
sr: Извези

en: Export to _Flickr...
sr: Извези у _Flickr...

en: Export to _Web Gallery...
sr: Извези у _Веб галерију...

en: F-Spot
sr: Ф-Спот

en: F-Spot Photo Album
sr: Ф-Спот фото албум

en: Fin_d
sr: _Нађи

en: Find by _Tag
sr: Нађи по _ознаци

en: Folder Export
sr: Извоз директоријума

en: Full Page
    Standard - 4x6
sr: Пуна страна
    Обично — 10x15

en: Gallery
sr: Галерија

en: Hairline
    0.25"
    0.5"
    1"
sr: Танка
    0,6см
    1,2см
    2,5см

en: Import
sr: Увези

en: None
    Title
    Filename
    Date
    Photo Details
sr: Ништа
    Наслов
    Име датотеке
    Датум
    Детаљи слике

en: Page 1 of 3
sr: Страна 1 од 3

en: Pause
sr: Пауза

en: Photo 0 of 0
sr: Слика 0 од 0

en: Please verify that the settings for this gallery are correct.
sr: Проверите да ли су подешавања за ову галерију исправна.

en: Previous
sr: Претходна

en: Rem_ove Tag
sr: У_клони ознаку

en: Rotate _Left
sr: Ротирај _лево

en: Rotate _Right
sr: Ротирај _десно

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select _None
sr: Изабери _ништа

en: Selected Camera:
sr: Изабрани апарат:

en: Selection
    Gallery
    Viewport
sr: Избор
    Галерија
    Приказано

en: Send _Mail...
sr: Пошаљи _писмо...

en: Set _Date Range...
sr: Постави опсег _датума...

en: Set as _Background
sr: Постави за по_задину

en: View
sr: Преглед

en: _Attach Tag
sr: _Додај ознаку

en: _Clear Date Range
sr: _Очисти опсег датума

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Delete Selected Tag
sr: _Уклони изабрану ознаку

en: _Delete Version
sr: _Уклони издање

en: _Edit Selected Tag...
sr: _Уреди изабрану ознаку...

en: _Export
sr: И_звези

en: _Fullscreen
sr: _Цео екран

en: _Import...
sr: Ув_ези...

en: _Month
sr: _Месец

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: _Remove From Catalog
sr: Укло_ни из каталога

en: _Remove Tag From Selection
sr: У_клони ознаку из избора

en: _Rename Version
sr: Преименуј _издање

en: _Sharpen...
sr: _Изоштри...

en: _Slideshow
sr: По_кретни приказ

en: _Tags
sr: _Ознаке

en: _Version
sr: _Издање

en: _View
sr: П_реглед

en: pixels
sr: тачака

en: (No Gallery)
sr: (Без Галерије)

en: (Not Connected)
sr: (Није повезан)

en: (No Albums)
sr: (Нема албума)

en: Directory does not exist.
sr: Директоријум не постоји.

en: The directory you selected "{0}" does not exist.  Please choose a different directory
sr: Директоријум који сте изабрали „{0}“ не постоји.  Изаберите неки други.

en: Select Tag
sr: Изабери ознаку

en: Name:
sr: Назив:

en: Version:
sr: Издање:

en: Date:
sr: Датум:

en: Size:
sr: Величина:

en: Exposure:
sr: Експозиција:

note: The label for the root category is used in new and edit tag dialogs
en: (None)
sr: (Ништа)

en: Error saving sharpened photo
sr: Грешка при чувању изоштрене слике

en: Amount:
sr: Количина:

en: Radius:
sr: Полупречник:

en: Threshold:
sr: Праг:

en: No cameras detected.
sr: Нисам нашао ниједан апарат.

en: F-Spot was unable to find any cameras attached to this system.  Double check that the camera is connected and has power
sr: Ф-Спот није успео да нађе ниједан апарат повезан на овај систем.  Проверите да је апарат повезан и укључен

en: Error connecting to camera
sr: Грешка при повезивању са апаратом

en: Received error "{0}" while connecting to camera
sr: Примих грешку „{0}“ при повезивању са апаратом

en: Unsharp Mask
sr: Маска за не-изоштравање

en: Delete the selected photo permanently? | Delete the {0} selected photos permanently?
sr[0]: Трајно обрисати {0} изабрану слику?
sr[1]: Трајно обрисати {0} изабране слике?
sr[2]: Трајно обрисати {0} изабраних слика?

en: This deletes all versions of the selected photo from your drive. | This deletes all versions of the selected photos from your drive.
sr[0]: Ово уклања све изабране слике са вашег диска.
sr[1]: Ово уклања све изабране слике са вашег диска.
sr[2]: Ово уклања све изабране слике са вашег диска.

en: _Delete photo | _Delete photos
sr[0]: У_клони слике
sr[1]: У_клони слике
sr[2]: У_клони слике

en: Remove the selected photo from F-Spot? | Remove the {0} selected photos from F-Spot?
sr[0]: Уклонити {0} изабрану слику из Ф-Спота?
sr[1]: Уклонити {0} изабране слике из Ф-Спота?
sr[2]: Уклонити {0} изабраних слика из Ф-Спота?

en: If you remove photos from the F-Spot catalog all tag information will be lost. The photos remain on your computer and can be imported into F-Spot again.
sr: Уколико уклоните слике из Ф-Спот каталога сви подаци о ознакама ће бити изгубљени. Слике ће остати на вашем рачунару и могу се поново увести у Ф-Спот.

en: _Remove from Catalog
sr: У_клони из каталога

en: If you delete a tag, all associations with photos are lost.
sr: Уколико уклоните ознаку, све везе са сликама ће бити изгубљене.

en: _Delete tag | _Delete tags
sr[0]: _Уклони ознаке
sr[1]: _Уклони ознаке
sr[2]: _Уклони ознаке

en: Remove From Catalog
sr: Уклони из каталога

en: Delete From Drive
sr: Обриши са диска

note: FIXME TagMenu is ugly.
en: Attach Tag
sr: Додај ознаку

note: FIXME finish the IPhotoSelection stuff and move the activate handler into the class this current method is way too complicated.
en: Remove Tag
sr: Уклони ознаку

note: Fixme this should really set parent menu items insensitve
en: (No Tags)
sr: (Нема ознака)

en: Create New Version
sr: Направи ново издање

en: Rename Version
sr: Преименуј издање

en: New name:
sr: Нови назив:

en: Really Delete?
sr: Заиста обрисати?

en: Really delete version "{0}"?
sr: Заиста обрисати издање „{0}“?

en: No Constraint
sr: Без ограничења

en: 4 x 3 (Book)
sr: 10 x 7,5 (књига)

en: 4 x 6 (Postcard)
sr: 10 x 15 (разгледница)

en: 5 x 7 (L, 2L)
sr: 12,5 x 17,5 (L, 2L)

en: 8 x 10
sr: 20 x 25

en: 4 x 3 Portrait (Book)
sr: 10 x 7,5 портрет (књига)

en: 4 x 6 Portrait (Postcard)
sr: 10 x 15 портрет (разгледница)

en: 5 x 7 Portrait (L, 2L)
sr: 12,5 x 17,5 портрет (L, 2L)

en: 8 x 10 Portrait
sr: 20 x 25 портрет

en: Square
sr: Квадрирај

en: Error editing photo
sr: Грешка при измени слике

en: Crop
sr: Исеци

en: Fullscreen
sr: Цео екран

en: Loading
sr: Учитавам

en: Logo
sr: Лого

en: Create New Tag
sr: Направи нову ознаку

en: Question
sr: Питање

en: Reduce Red-Eye
sr: Смањи црвенило очију

en: Slideshow
sr: Покретни приказ

en: This name is already in use
sr: Ово име је већ у употреби

en: Edit Tag
sr: Уреди ознаку

en: Photo {0} of {1}
sr: Слика {0} од {1}

en: There was an error invoking the external handler
sr: Дошло је до грешке при позиву спољног програма

en: Received error:
    "{0}"
sr: Примих грешку:
    „{0}“
